Ve zkratce

Stránka:

 Německý rozpočet se pod sociálními výdaji hroutí

13.7.16

Německo:

Sociální výdaje tvoří více než polovinu výdajů federální vlády, přestože pracuje tolik Němců jako nikdy předtím. Tento trend není do budoucna udržitelný.

V budoucnu bude muset Německo výrazně krátit výdaje na vzdělání a infrastrukturu. Současná koalice se však před volbami neodváží pustit do výrazných změn.

Expert na státní rozpočet, Martin Beznoska, říká, že předpoklady byly jiné. Pokud se rozvíjí ekonomika a je zaměstnáno mnoho lidí, měly by poklesnout sociální výdaje. Je méně nezaměstnaných a  více lidí plní sociální fondy. Místo toho sociální výdaje dlouhodobě narůstají.

Podle Beznosky za to může stárnutí populace.

________
Expertovi evidentně uniklo 1.200.000 nově příchozích toho času na sociálních dávkách, výdaje na bezplatné ubytování, šacení a krmení této masy, na její vyučování a tzv. integraci (kromě 54 zaměstnaných velkým průmyslem, který se vlny migrantů dlouhodobě dožadoval).

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/07/06/bundes...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Británie ve spěchu opouští unii, aby nemusela sanovat ztráty evropské bankovní krize

12.7.16

Evropská unie:

Již v květnu poskytla italská vláda zadluženým bankám 200 miliard eur. Zatímco ministři financí zemí eurozóny tvrdili, že problémy italského bankovnictví nepředstavují bezprostřední krizi, nyní se provalilo, že italské banky zatěžuje dalších 360 miliard eur nesplacených úvěrů.

Německo s Holandskem se v předchozích týdnech vyjádřily, že v žádném případě nebudou sanovat italské banky. Podle stávajících pravidel EU se totiž státní pomoc bankám poskytuje jen velmi vyjímečně. Renzi však tvrdí, že záchrana v podobě změkčení předpisů EU je nadosah. Také MFF vyvíjí tlak na to, aby vlády členských zemí sáhly do státních pokladen a uhradily dluhy italských bank z peněz daňových poplatníků.

O víkendu prohlásil Obama s Cameronem, že rozhodnutí Británie opustit EU je neodvolatelné. Překvapivě se také konzervativní kandidátka Andrea Leadsom vzdala kandidatury a ve středu bude urychleně uvedena do funkce premiérka Theresa May.

Spěšný odchod Británie z EU je dáván do souvislosti s bankovní krizí eurozóny.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/07/11/london...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Leros: Migranti napadli policejního ředitele, Řekové následně zbili migranty, zástupce neziskovek a UNHCR

12.7.16

Řecko:

Skupina cca 200 migrantů obsadila centrum obce Lakki a protestovala proti ubytování v hotspotu.

Tvrdili, že hotspot je plný zločinců a život v míru tam není možný. Trvali na tom, aby byli ubytováni jinde.

Na místo se dostavili představitelé obce, zástupce neziskových organizací a zástupce UNHCR. Starosta migrantům sdělil, že se musí vrátit do hotspotu.

Migranti to odmítli a úředníci povolali na místo policii. Zatímco policejní ředitel zamířil k jedné skupině migrantů, aby se informoval o situaci, další skupina migrantů ho fyzicky napadla, strhla k zemi a bila. To rozčílilo řecké obyvatele a vypukl boj mezi Řeky a migranty. Řekové rovněž napadli představitele neziskovek a UNHCR, kteří nyní opouštějí Leros.

Zásah pořádkové policie uklidnil situaci. Řečtí občané pak vytvořili civilní stráž a byli odhodláni jít do hotspotu, zadržet výtržníky a odevzdat je policii. Tento plán jim další občané rozmluvili.

Zdroj: http://www.keeptalkinggreece.com/2016/07/11/leros-migrants-p...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Facebook zablokoval účet nemeckého novinára kvôli jeho knihe kritizujúcej utečencov

12.7.16

Německo:

Iba niekoľko dní po zverejnení knihy "Kriminalita bez hraníc - čo nám politici a masmédia zamlčiavajú o trestných činoch migrantov"  kritizujúcej nemeckú vládu a jej utečeneckú politiku, zablokoval Facebook osobnú stránku novinára Uda Ulfkotte. Jeho webová stránka mala pred zablokovaním 30 000 priaznivcov.

Udo Ulfkotte je nemeckej vláde už dlhú dobu tŕňom v oku. Jeho knihy "Kúpení novinári", "Mekka Nemecko" a "Azylový priemysel" sa ocitli v zozname bestsellerov a to napriek bojkotu zo strany mainstreamových médií. Jeho osobná facebooková stránka bola až doteraz hlavným pilierom, ako tento bojkot zo strany oficiálnych médií obchádzať.

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/stefa...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 2

 Nemecký pár odsúdili za anti-imigrantskú skupinu na Facebooku

12.7.16

Německo:

Nemecký pár sa dostal pred súd po tom, ako založil facebookovú skupinu, ktorá kritizovala imigrantov a nemeckú imigrančnú politiku. Príspevky na Facebookovej skupine neobsahovali nič ultra-nacionalistické alebo inšpirované nacizmom, ale skôr vyjadrovali hlboké znepokojenie nad situáciou v Nemecku ohľadom masovej imigrácie.

Podľa súdu obsahoval prvý príspevok v skupine toto: “Vojnoví a ekonomickí utečenci nám zaplavujú krajinu. Prinášajú so sebou teror, strach a zármutok. Znásilňujú naše ženy a ohrozujú naše deti,” a zároveň mali nemeckú vlajku nastavenú ako profilové foto. Toto stačilo na to, aby boli obvinení a odsúdení.

Sudca odsúdil Petra na 9 mesiacov podmienečne a jeho manželka Melanie dostala pokutu 1 200 eur. Na záver sudca dodal: “Dúfam že rozumiete závažnosti situácie. Ak vás tu ešte raz uvidím, pôjdete do basy.

Zdroj: http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/nemecky-par-odsudili-za-...

Klasifikace: politika,polit.korekt Zprávu vložil/a pozorovateľ

Komentářů: 1

 Jak Česká televize pátrá po provozovateli AENews a jak ho špiní

12.7.16

Česká republika:

Reportéři ČT se pokusili vypátrat, kdo vyrábí obsah pro jeden z konspiračních webů Aeronet. O vlastnické struktuře webu nelze z veřejně dostupných zdrojů zjistit vůbec nic, stejně jako o lidech, kteří za ním stojí. Určité stopy ale vedou v peněžních tocích. Ukázalo se, že jediným příjemcem všech peněz, které Aeronet vybírá od svých čtenářů, je totiž čtyřicetiletý Marek Pešl z Branišova v jižních Čechách. Pozoruhodné je, že se po něm slehla zem a ani příbuzní nevědí, kde se skrývá. Důvodem k jeho skrývání jsou ale spíš exekutoři než konspirační články.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1837223-komu-lide-pr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Jak Česká televize vymývá mozky našim dětem

12.7.16

Česká republika:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=7TeitNEQM6Y

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Nigel Farage rezignoval, protože se bál, že bude zabit

11.7.16

Británie:

Podivná rezignace Nigela Farage z UKIP krátce po referendu dostává určité kontury. Nigel se bál, že bude zavražděn. Nejméně u dvou příležitostí byli ochrankou zadrženi muži, kteří se snažili propašovat nože na schůzi, které se účastnil Farage.

Policie dále vyšetřuje hrozby namířené proti dvěma dcerám, 11 a 16 let Nigela Farage.

Zdroj: http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=136124

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Už i Gorbačevovi to došlo

10.7.16

Neurčeno:

Architektor "perestrojky" a miláček západu Gorbačov prozřel:

"NATO od studené války zahájilo přípravy na eskalaci války horké. Veškerá rétorika ve Varšavě je o touze vyhlásit válku Rusku. Oni jen mluví o obraně, ale ve skutečnosti se připravují na ofenzívu "

"Všechny národy, Organizace spojených národů, Rada bezpečnosti OSN musí reagovat velmi tvrdě, aby ji zastavili," - dodal. Podle Gorbačova, summit NATO ve Varšavě prokázal krizi domácí a zahraniční politiky našich partnerů"

Zdroj: http://vz.ru/news/2016/7/9/820582.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ignorek

Komentářů: 2

 Britská vláda odmietla petíciu, ktorú podpísali štyri milióny ľudí. Chceli nové referendum o brexite

9.7.16

Británie:

Britská vláda odmietla petíciu požadujúcu vypísanie nového referenda o zotrvaní Spojeného kráľovstva v Európskej únii. Internetovú petíciu podpísalo 4,1 milióna ľudí, informovala dnes agentúra Reuters.

________
Hmm.. Zaujímavé, veľmi zaujímavé. Nesfalšované výsledky referenda a aj odmientnutie petície na jeho opakovanie? Vyzerá to že sa niekto rozhodol hodiť Britániu cez palubu.. Ale prečo?

Zdroj: http://hnonline.sk/svet/791371-britska-vlada-odmietla-petici...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ReformistTM

Komentářů: 3

 Americká provokace v Moskvě

7.7.16

Rusko:

Ruská televize NTV ve čtvrtek zveřejnila video z potyčky před americkým velvyslanectvím v Moskvě.

Na velvyslanectví se podle NTV pokoušel proniknout bez předložení dokladů podezřelý člověk v kukle a policista ho chtěl zadržet. Oba muži spolu zápasili na podlaze před vchodem do ambasády, než se neznámý doslova prodral na americké území, kde už ho policista musel pustit.

Z muže se podle NTV vyklubal třetí tajemník ambasády, který je ale podle stanice ve skutečnosti pracovníkem americké zpravodajské služby CIA.

Washington si po incidentu stěžoval, že ruské tajné služby pronásledují a šikanují americké diplomaty. Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová ale kritiku počínání ruského policisty odmítla s tím, že policista správně chtěl prověřit doklady příchozího a že místo zamaskovaného diplomata se na velvyslanectví mohl pokoušet proniknout terorista či sebevražedný atentátník.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=X_SjQAbnM3U

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Lapsus

Komentářů: 5

 Marksová: Nechme ženu jít na umělé oplodnění bez souhlasu partnera

7.7.16

Česká republika:

Umělé oplodnění by v Česku v budoucnu mohly podstoupit i samotné ženy bez toho, že by k tomu jako nyní musely mít souhlas muže. V připravované koncepci rodinné politiky to navrhuje expertní komise, řekla ve čtvrtek novinářům ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

K zákroku ženy v Česku potřebují souhlas muže, což některé lidskoprávní organizace v minulosti kritizovaly. Poukazovaly na to, že ve vyspělé společnosti není přípustné, aby o těle ženy či její léčbě rozhodoval muž.

„Chceme, aby ženy v České republice mohly podstoupit umělé oplodnění, aniž by musely mít souhlas nějakého mužského partnera. Toto není nic inovativního. Platí to v řadě evropských zemí. Každou ženu, která se rozhodne mít dítě, bychom měli podpořit,“ uvedla Marksová.

______
Marksová, Valachová, Parkanová, Clinton, Nuland -- jedna zrůda horší než druhá. Čím více žen v politice, tím větší zvěrstva, všimněte si. Zlatá Kabrhelová, ta aspoň neškodila.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/marksova-umele-oplodneni-souhlas-muze...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Deportace tří migrantů do jejich domova přišla na 125 tisíc euro

7.7.16

Německo:

Deportace tří žadatelů o azyl ze Severního Porýní-Vestfálska stála 125 tisíc euro. Jednalo se o dva usvědčené zločince a muže, který se opakovaně pokusil zabránit jejich deportaci.

Migranti letěli s malým charterovým letadlem z Düsseldorfu do Guiney. Podle ministerstva vnitra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko činily náklady 124,607.49 euro.

Normální pravidelný let by stál pouze 400 euro za osobu. Nicméně, deportovaní nesměli být přepravováni normální linkou. Kromě těchto tří Afričanů cestoval v letadle lékař a 13 policistů, kteří Guinejce hlídali. Kromě nich a posádky nebyl na palubě žádný další cestující.

Zdroj: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/deporta...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Etnický pôvod zosnulého Kaddáfího?

7.7.16

Libye:

Článok z roku 2011 uvádza, že pani Gita Boaron, žijúca v Izraeli prehlasuje pre Israel National News TV, že dnes už zavraždený Kaddáfí, má židovský pôvod. Tvrdí, že Kaddáfího babička bola sestrou jej babičky a po línii matky má Líbyjský vodca židovský pôvod. Tiež dodáva: "Vždy miloval židy a neudělal jim nic špatného,“  „Ve chvíli, kdy začal mluvit proti židům, jsem si řekla: ‘Jen počkej. Dostane, co si zasloužá.’ Dva týdny poté proti němu začaly protesty.” 

Kam siaha moc určitých etnicko politických kruhov sa nám zrejme ani nesníva... A potom, že sa šíria tzv. konšpiračné teórie...

Zdroj: http://archiv.eretz.cz/?p=4860

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a jan26

Komentářů: 2

 Vypočúvajú Porošenka

5.7.16

Ukrajina:

 V Kyjeve sa koná mimoriadne večerné zasadanie Verchovnej rady, ktorému prechodne predsedá N. Savčenková, za vylúčenia verejnosti. O. i. sa na žiadosť Radikálnej strany žiada  vysvetlenie od prezidenta Ukrajiny, keďže sa v zoznamoch tzv. Panamských listov  ofšornej spoločnosti Monsack Fonseca, objavilo meno P. Porošenka. 

Prezident odpovedal, že keďže aktíva spoločnosti Roshen nemohol v zodpovedajúcej hodnote predať, previedol ich do tzv. slepého trustu. Ide o hodnotu okolo 160 mld USD.

Medzitým stúpenci radikálov začali rozbíjať obchody s cukrovinkami Roshen. V súčasnosti ich strážia súkromné služby a polícia.

Zdroj: http://ria.ru/world/20160705/1459200776.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Sirea

Komentářů: 1

 Izraelští vojáci začali střílet na syrskou armádu

4.7.16

Izrael:

Izraelské ozbrojené síly zaútočily na pozice syrské armády. Podle izraelské strany ze syrského území přišla palba z nárazníkové zóny mezi dvěma státy na Golanských výšinách.
 

Zdroj: http://www.belvpo.com/ru/71280.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Američané se snaží zatáhnout Česko do svých špinavých provokací vůči Rusku

4.7.16

Česká republika:

Spojené státy žádají Českou republiku, aby umožnila přelety velkých bezpilotních letounů Global Hawk, uvedl list Právo. Hodlají s nimi podnikat výzvědné lety na hranice Ruska. Drony létají mnohem výše než civilní letadla, pro jejich provoz v Česku ale chybí legislativa.

O vyjednávání americké a české strany informoval list Právo. „Snažíme se tyto přelety vojenských bezpilotních letadel USA nad územím České republiky umožnit,“ cituje list mluvčího resortu dopravy Zdeňka Neusara.

________
Za koho Zeněk Neuser vlastně muví? Jak "snažíme se umožnit"? Proč? V čí prospěch?

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/usa-drony-global-hawk-cesko-dd8-/zahr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Nigel Farage, předseda UKIP, rezignuje

4.7.16

Británie:

Předseda britské Strany nezávislosti Spojeného království Nigel Farage oznámil svou rezignaci. Tvrdí, že "má splněno" a odchází.

Nějak tomu nerozumím. Co má splněno? Referendum je jen první krok, do vystoupení Británie zbývá ještě dlouhá cesta. Osobnost Nigela Farage byla důležitá, má charisma, umí mluvit a nebere si servítky. Tuším za jeho rozhodnutím jakési vnitřní boje. Je to škoda.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/408390-ja-mam-splne...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 99 čtenářů částkou 12 449 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Přijeďte si zastřelit svého Ukrajince23.06.18 18:41 Ukrajina 0

Návrh Německa a Francie: Vnější hranice EU zůstanou otevřené, neziskovkami navážené migranty vrazíme kvótami do V4 a nenecháme je vlézt k nám23.06.18 18:25 Evropská unie 1

Poradci Rady Evropy a OSN komisař: "Zákon STOP SOROS je ostudný a xenofobní!"23.06.18 13:03 Evropská unie 0

Žádné sbližování, Juncker s Merkelovou se chystají na finální bitvu23.06.18 12:27 Česká republika 0

V uprchlickém táboře v Řecku nalezen mrtvý, znásilněný pes22.06.18 14:43 Řecko 0

Agresívní stážista z domova důchodců pokousal policisty21.06.18 22:59 Německo 0

Hesensko: Migranti bez vzdělání vystřídají ošetřovatelky v domovech důchodců21.06.18 22:28 Německo 2

OSN WHO rozhodla, že být transgender není porucha, takže si sama sobě zlegitimizovala OSN Agendu 2030 z 2015, kde jsou transgendeři uznanou menšinou21.06.18 13:53 Evropská unie 1

Babiš/Hácha nás cpe do společného azylového evropského systému - to je vlastizrada21.06.18 13:08 Česká republika 2

Hotspot v Albánii byl Francií a Německem navržen přede dvěma dny - a migranti už pochodují tím správným směrem. To je náhodička21.06.18 12:22 Evropská unie 1

Vnitro vyzývá k projektům na další centra integrace cizinců ze zemí mimo EU20.06.18 22:54 Česká republika 3

Polský ministr zahraničí: Polsko nikdy nebude souhlasit s žádnou formou azylového systému na nadnárodní úrovni20.06.18 22:48 Polsko 0

O společném evropském azylovém systému se má jednat v neděli 24. 6. 1820.06.18 22:17 Evropská unie 0

Zeman: Neospravedlnitelný odsun Němců? Hluboký nesouhlas/České ministerstvo zahraničí - v předklonu 20.06.18 17:41 Česká republika 3

Maďarské ministerstvo financí navrhuje 25 % daň pro organizace podporující migraci a daňové úlevy rodinám20.06.18 16:48 Maďarsko 1

Pro vyhnání Němců po válce není ospravedlnění, řekla Merkelová20.06.18 16:04 Německo 6

Orbán se kvótám brání - dá do ústavy, že přijímání migrantů není pro maďarský lid žádným obohacením20.06.18 07:27 Maďarsko 1

Dublin IV zůstává - jen je to ještě horší, než jsme doufali20.06.18 07:11 Evropská unie 2

Szijjártó: Evropa musí být založena na silných národních státech20.06.18 02:35 Maďarsko 0

USA odcházejí z Rady OSN pro lidská práva, protože je antisemitická. Nejste hodni svého názvu, vzkázaly 20.06.18 02:08 USA 6

Měnové kurzy

USD
22,11 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,33 Kč
Kanadský dolar
16,66 Kč
Australský dolar
16,46 Kč
Švýcarský frank
22,37 Kč
100 japonských jenů
20,11 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
35,12 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 072,71 Kč
1 unce stříbra
363,85 Kč
Bitcoin
135 227,64 Kč

Poslední aktualizace: 23.6.2018 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 31 910 832