Ve zkratce

Stránka:

 Dvojí Metr

8.11.15

Francie:

To že se v Evropské Unii a v zámoří měří dvojím metrem je všeobecně známo.

Po ilustraci uvádím jeden z mnoha příkladů:

Před časem Francouzský časopis “Charlie Hebdo“ uveřejnil karikatury Proroka Mohameda, což vyvolalo vlnu nesouhlasu v Muslimských řadách. Evropský tisk se postavil za svobodu slova tohoto magazínu..

Nedávno, v zemi kerá se pyšní s mottem “Liberté, égalité, fraternité“, byl karikaturista Zeon zatčen pro uveřejnění obrázku kritizujícím Sionisty. Zatkl ho urad pro ostrazitost proti anisemitismu (The National Bureau of Vigilance against Racism and Anti-Semitism). Netušil jsem že takový uřad existuje a že má pravomoc zatýkat lidi. Maliř asi půjde bručet.

Nutno dodat že se statečná media - tolik milující svobodu projevu - o tomto incidentu nezmínila..

Holt, co je dovoleno Jobovi, neni dovoleno volovi.....

Zdroj: http://nonalignedmedia.com/2015/03/french-cartoonist-zeon-ar...

Klasifikace: polit.korekt,pravo Zprávu vložil/a coinageboy

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Čtyři ze sedmi aktérů hromadného znásilnění budou vyšetřováni na svobodě

8.11.15

Švédsko:

Čtyři ze sedmi Eritrejců, kteří se v srpnu zúčastnili hromadného znásilnění švédské ženy v bytě ve městě Ludvika, budou vyšetřováni na svobodě.

Obžaloba uvádí, že Sami Meneder Idris, Masgina Zeimkal Gebreslase, Simon Amanuel, Solomon Sielay, Hagos Tesfamichael Grazgel, Filmon Kahsay a Tadyos Esak Kidane ve společné shodě a za použití násilí a hrozeb hodili ženu na zem, přiložili jí nůž na krk a donutili ji k různým formám pohlavního (včetně análního) styku.

Zdroj: https://www.nordfront.se/sju-man-atalas-for-gruppvaldtakt-i-...

Klasifikace: politika,krimi,sex Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 6

 Nepotvrzeno: Ve švédském uprchlickém středisku byly nalezeny nebezpečné střelné zbraně

8.11.15

Švédsko:

V kotelně azylové ubytovny v Krokom v oblasti Jämtland byly prý minulý týden nalezeny střelné zbraně. Podle důvěryhodných zdrojů, se kterými jsou noviny Avpixlat v kontaktu, byla o všem informována místní policie a bezpečnostní služba, která pak zbraně odvezla, aniž by  o incidentu informovala místní občany nebo média.

Zaměstnanci místní energetické společnosti přišli do uprchlického střediska, aby v kotelně provedli odečet spotřeby, ale nemohli se tam dostat, protože dveře byly zamčené. Poté, co sehnali od personálu náhradní klíč, našli zbraně, schované pravděpodobně azylanty. Podle zdroje nešlo o žádné malé lovecké zbraně, ale o nebezpečné střelné zbraně.

Když si chtěl Avpixlat ověřit fakta na policejní stanici v Östersundu, nikdo tam nic nevěděl.

Jan Sjunnesson, který je autorem článku, ovšem věří, že jeho informační zdroj je spolehlivý: "...Existují lidé, kteří ty zbraně viděli na vlastní oči."

Zdroj: http://avpixlat.info/2015/11/03/vapengomma-hittad-vid-asylbo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Žaloby na Merkelovou před Ústavním soudem mohou uspět

8.11.15

Německo:

"Rozhodnutí federální vlády o příjmu migrantů porušilo několik  zákonů," tvrdí expert na ústavní právo prof. Rupert Scholz.

"Byla porušena Dublinská konvence, stejně tak Schengenská dohoda, zákon o azylové proceduře i samotný azylový zákon."

Podle Scholze tedy žaloby mají šanci uspět.

Zdroj: http://www.zukunftskinder.org/?p=52452

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Kyjevané vyšli do ulic za Rudou armádu a proti banderovcům

8.11.15

Ukrajina:

Desítky lidí v Kyjevě sebraly odvahu a vydaly se 6. listopadu do centra města oslavit 72. výročí osvobození Kyjeva od fašismu. Akci pořádala levicově zaměřená opoziční hnutí. Už samotný fakt, že akce proběhla bez komplikací, může být dokladem toho, že i v samotném Kyjevě dochází k určitým pozitivním změnám.

„Dnes, v den 72. výročí osvobození Kyjeva, města-hrdiny, od fašistických vetřelců, je město znovu pod okupací oligarchů a jejich nacistických kompliců. Ale blíží se čas, kdy se rudé prapory boje za lepší svět, prapory vítězství nad nenávistnou ideologií fašismu, hrdě rozvinou v ulicích a na náměstích hlavního města Ukrajiny,“ praví se na webu jednoho z pořádajících kyjevských hnutí.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/meni-se-veci-k-lepsimu-k...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Varování přes sexem s migranty vzbudilo pozdvižení - politici se snaží umlčet bývalého disidenta

8.11.15

Německo:

Filologický svaz v Sasku-Anhaltsku vzbudil nevoli svým úvodníkem v členském časopise Zeitschrift des Verbandes, jehož autory jsou šéf svazu Jürgen Mannke a jeho zástupkyně Iris Seltmann-Kuke.

Text zmiňuje, že nelze přehlížet, že se do Německa přelévá migrační invaze a do země přichází mnoho mladých silných mužů většinou muslimského vyznání. A ne vždy s nejupřímnějšími úmysly. A tito často nevzdělaní lidé mají potřebu sexuality. A že dochází k sexuálnímu obtěžování zejména v dopravních prostředcích a supermarketech. A z těchto důvodů by měli učitelé 12 leté dívky varovat před povrchním sexuálním dobrodružstvím s těmito muži.

A nastalo pozdvižení.

Ministr kultury, Stephan Dorgerloh, obvinil Svaz filologů z rozšiřování fám a polopravd, vůdkyně parlamentních Zelených, Claudia Dalbert, to označila za text mizerné úrovně postavený na předsudcích, vůdce komunistů Die Linke, Birke Bull, řekl, že to hraničí s podněcováním.

Mannke se ale bránil tím, že nenapsal nic rasistického, ale jen pravdu: "Nenechal  jsem se umlčet před rokem 1989 a nebudu mlčet ani teď."

A dostal vynadáno i od federálního lídra Svazu filologů, Heinze-Petera Meidingera.

Zdroj: http://www.welt.de/vermischtes/article148547764/Warnung-vor-...

Klasifikace: politika,sex Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4

 Děti vychované v náboženských rodinách jsou krutější než děti z ateistických rodin

8.11.15

Neurčeno:

Zdá se, že náboženská víra má negativní dopady na altruismus dětí a na jejich odsuzování druhých.

Děti z nábožensky založených rodin jsou méně laskavé a daleko více nakloněné k odsuzování druhých než děti z nenáboženských domácností, zjistila mezinárodní akademická studie.

Studie zkoumala téměř 1200 dětí ve věku od pěti do dvanácti let, v USA, v Kanadě, v Číně, v Jordánsku, v Turecku a v Jihoafrické republice. Asi 24 procent dětí byli křesťané, 43 procent byli muslimové a 27,6 procent byli ateisté.

Výsledky studie "důrazně prokazují, že děti z nábožensky založených rodin jsou méně altruistické než děti z ateisticky založených rodin."

----------
Myslel jsem si to už dávno.

Zdroj: http://www.blisty.cz/art/79755.html

Klasifikace: nabozenstvi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Odsun migrantů: Pákistán pozastavil dohodu s Evropou kvůli zneužívání

8.11.15

Pákistán:

Pákistán se rozhodl dočasně ukončit dohodu o zpětném přebírání migrantů z Evropské unie s vyjímkou Velké Británie.

Smlouva byla podepsána v roce 2010. Jejím účelem bylo usnadnit návrat nelegálních migrantů z Pákistánu zpět do vlasti.

"Evropské země dohodu zneužily", řekl pákistánský ministr vnitra Chaudhry Nisar Ali Khan. "Podle smlouvy pákistánské občany, kteří přijíždějí nelegálně do západních zemí, tamní úřady vypovědí až po přesném ověření jejich původu a dalších informací v součinosti s pákistánskou vládou. Ale většina zemí vrací lidi bez ověření s pákistánskými úřady. V loňském roce bylo do Pákistánu z různých zemí vráceno cca 90.000 lidí."

Prohlášení Nisara přichází dva dny poté, co řecká vláda zatkla 12 lidí, z toho 9 Pákistánců, za padělání dokladů migrantů, kteří se snažili dostat do střední Evropy.

Zdroj: http://www.nacional.hr/izgon-migranata-pakistan-suspendirao-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Slovinský premiér Cerar: Migrantům se budeme bránit ploty i armádou

7.11.15

Slovinsko:

Slovinský premiér Miro Cerar prohlásil po rozhovoru s Orbánem:

"Nejsem nacionalista ale vlastenec, který chce chránit Slovinsko před nadměrnou vlnou migrantů - pokud Evropa nenajde společnou řeč - a to i za pomoci plotů a s nasazením armády...

Je snadné tvrdit, že represe není žádným řešením, ale co dělat, jestliže do vašeho domu vstupují lidé jeden po druhém? Žádná země by to nedovolila. Jsou limity, které nelze překročit. Zatím pořád čekáme na společné evropské řešení této krize, ale pokud nepřijde, bude třeba bránit hranice naší země za použití plotů, policie i armády. A není to jen hypotetický předpoklad."

Zdroj: http://www.seebiz.eu/cerar-od-prekomjernog-izbjeglickog-pril...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Orbán: Nezastavíme-li migranty, nebude už to ta Evropa, za kterou jsme bojovali

7.11.15

Maďarsko:

Orbán slíbil na návštěvě maďarské menšiny ve Slovinsku zastavit migraci, která ohrožuje evropskou identitu:

"Migrace znovu píše historii v této oblasti, kdy statisíce lidí jiné kultury stojí znovu na našich hranicích. Pokud migrační vlnu nezastavíme, nebude již Evropa tou Evropou, za kterou jsem bojovali."

Politiky čekají podle Orbana nelehká rozhodnutí:

"Budeme se zodpovídat nejen našim voličům, ale i našim potomkům. Proto bychom neměli váhat ani ve slovech ani v akci.Každý Maďar, každý Slovinec i každý obyvatel Evropy je zodpovědný za celou Evropu."

Orbán řekl, že jeho země je ochotna pomoci Slovinsku, které čelí ohromné migrační vlně. Že Evropa byla vždy silná díky svým křesťanským kořenům a že je třeba se starat o společnou budoucnost. A střední Evropa, o které často rozhodovali jiní, musí nyní o sobě rozhodovat sama:

"Chceme rozhodovat o svém vlastním osudu. Naučili jsem se, jak žít a jak využívat svobodu, za kterou jsme bojovali. Záleží na lidech, zda budou pasivní a odevzdají se osudu a nebo zda se sami postarají o svou budoucnost."

Zdroj: http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Svijet/tabid/67/arti...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Německo vrátí do Albánie cca padesát tisíc migrantů

7.11.15

Německo:

Německý ministr vnitra Thomas de Maziere oznámil, že v urychleném řízení vrátí Německo do Albánie cca padesát tisíc migrantů, protože Albánie patří mezi bezpečné země původu. Vyhlídky, že se Albáncům podaří získat v německu azyl, označil za nulové.

Zdroj: http://www.dalmacijanews.hr/clanak/cml9-njemacka-u-albaniju-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Příznivci AfD protestovali v Berlíně: Merkelová je zrádce, musí odejít!

7.11.15

Německo:

V Berlíně protestovalo cca pět tisíc příznivců Alternativy pro Německo (AfD). Lidé mávali německými vlajkami, kritizovali Merkelou a vicekancléře Gabriela (SPD) a skandovali "Azyl potřebuje hranice", "Červená karta pro Merkelovou","Merkelová musí odejít", "Zrádce, zrádce!" atd.

800 placených "aktivistů" se snažilo demonstraci AfD narušit a prolomit bariéry, což vyvolalo potyčky s policií. Protidemonstranti se rozptýlili podél trasy pochodu AfD a nadávali  demonstrantům do rasistů, nacistů a fašistů.

U Brandenburské brány byla ohlášena proimigrační akce široké aliance všech pěti parlamentních stran a odborů "Za kosmopolitní Berlín". Bylo ohlášeno pět tisíc účastníků, ale v začátku se jich sešlo jen cca 450.

Zdroj: http://www.welt.de/politik/deutschland/article148557337/Rang...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Norsko odrazuje migranty přes Facebook

7.11.15

Norsko:

Norsko se snaží odradit migranty kampaní na Facebooku. Mluvčí norského ministra spravedlnosti, Gunar Johanson, v ní anglicky oznamuje, že migranti, obzvláště ti, kteří nemají šanci získat azyl, budou deportováni z Norska i za použití síly.

Ministr spravedlnosti, Andres Anundsen, upozorňuje, že sociální služby pro migranty budou redukovány o 20 % a budou zavedena přísnější imigrační pravidla.

Zdroj: http://www.welt.de/politik/deutschland/article147760266/Norw...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Švédsko vyzývá migranty, aby zůstali v Německu

7.11.15

Švédsko:

Švédská ministryně financí, Magdalena Andersson, vyzvala migranty, aby zůstávali v Německu:

" Pokud jste v Německu a máte střechu nad hlavou, je to to  pro vás bezpečnější, protože pokud odejdete do Švédska, riskujete, že žádnou střechu nad hlavou mít nebudete."

Také ministr pro imigraci, Morgan Johansson, varoval migranty, aby nejezdili do Švédska, protože Švédsko nemůže zaručit ubytování pro každého migranta.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/06/schwed...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Německý ministr překvapil: Některým Syřanům jen omezená ochrana

7.11.15

Německo:

De Maizière (CDU) řekl, že Syřanům, kteří úřadům nepředloží přímý důkaz o své osobní perzekuci a prchají jen obecně před občanskou válkou, bude poskytován jen náhradní ochranný status.

Lidé s postavením plnohodnotného azylanta získávají právo na tříletý pobyt v Německu, zatímco ti se náhradní formou ochrany pouze na jeden rok s případným prodloužením a bez možnosti přistěhování rodiny.

Místopředseda koaličních sociálních demokratů (SPD) Ralf Stegnerřekl, že prohlášení De Maizièra neodpovídá koaličním ujednáním.

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nemecky-ministr...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Strana podala trestné oznámenie za propagáciu sionizmu

7.11.15

Slovensko:

ĽSNS podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za propagáciu sionistického hnutia ( pre podozrenie z trestného činu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd ) a zverejnila ho na svojich webových stránkach. Na podanie trestného oznámenia upozornil Mikuláš Kroupa z organizácie Post Bellum na sociálnej sieti. Túto skutočnosť podávajú topky.sk neserióznym spôsobom a využitie práva (resp. splnenie povinnosti) označujú ako "protižidovský boj".

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/10/1508747/Kotleba-pritvrdil--protizi...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,pravo Zprávu vložil/a Danielle

Komentářů: 3

 Výročí 17. listopadu naruší cílené provokace organizované největší neziskovkou v Evropě!

7.11.15

Česká republika:

Redakce AE News dnes byla v předstihu seznámena s programem několika závažných provokací, které se chystají v Praze k výročí 17. listopadu. Po loňské nepovedené akci s červenými kartami, která byla po manažerské stránce natolik nezvládnutá, že způsobila odhalení celého organizačního pozadí ze strany americké ambasády v Praze, se letos chystá nový koncept. V Praze proběhnou provokační akce s cílem vyvolání následného procesu vedoucího k zákazu mimoparlamentních stran a hnutí, které v ČR vystupují proti migraci!

Do Prahy se totiž chystají elitní operátoři nebezpečné a podivné německé organizace Mensch Mensch Mensch e.V.i.G., což je německý provozovatel serveru Flüchtlinge Willkommen, anglicky Refugees Welcome . To je původem dánská neziskovka s jednou osobou, která před několika měsíci začala zakládat národní pobočky Refugees Welcome v celé Evropě.

Operátoři německé pobočky Mensch Mensch Mensch e.V.i.G. fungují v Maďarsku, v Rakousku i v Polsku a všude pomáhají rozvracet demonstrace odpůrců migrace.

Zdroj: http://aeronet.cz/news/vyroci-17-listopadu-narusi-cilene-pro...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Jestli tohle Hamáček schválil a podepsal, musí jít

7.11.15

Česká republika:

A jestli měl k uvedenému pověření od ministra zahraničí a předsedy vlády či od kohokoli jiného, musejí jít i oni. Protože to, co se na setkání devíti představitelů zemí východního bloku NATO ve středu v Bukurešti schválilo a podepsalo, je nejhanebnější válečnou provokací od doby zvacího dopisu z r. 68, žádajícího Moskvu o zásah proti našemu obrodnému procesu.

Inspirováni a pod taktovkou zástupce generálního tajemníka NATO Alexandra Vershbowa osm prezidentů Litvy, Lotyšska, Estonska, Polska, Rumunska, Maďarska, Slovenska a Bulharska, a spolu s nimi i náš předseda poslanecké sněmovny Hamáček vyhlásili, že by NATO mělo posilovat své východní křídlo, protože prý působení Ruska na Ukrajině a v regionu „podkopává bezpečnostní architekturu Evropy“. V tomto smyslu pak uvedení prezidenti osmi států a pan Hamáček za ČR podepsali „Společnou deklaraci o spojenecké solidaritě a sdílené odpovědnosti“.

Protože požadavek „posilování východního křídla NATO“ nemůže být ničím jiným než požadavkem vstupu vojsk NATO na území jmenovaných devíti států včetně ČR, jedná se v případě Hamáčkova podpisu na uvedené deklaraci o vlastizrádný čin, který by měl být příslušnými úřady takto posouzen.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/11/jestli-tohle-hamacek-sch...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 DWN: Namísto pomoci Europě si NATO hraje na válku s Ruskem!

7.11.15

Evropská unie:

Evropa je v chaosu, azylová krize dosáhla historických rozměrů. Každá normální armáda by v podobné situaci zorganizovala humanitární pomoc.

NATO by mohlo shromáždit své síly a pomoci s proudy uprchlíků během balkánské cesty, ale především v zemích aliance, Turecka, Řecka a Itálie. NATO by mohlo přijmout veškerá nezbytná opatření, aby se zabránilo humanitární katastrofě.

Avšak místo toho, NATO, které existuje i na úkor evropských daňových poplatníků, vypadá, jako by se ho to všechno netýkalo, a provádí největší vojenská cvičení za desetiletí ve Středozemním moři. Zúčastní se ho celkově 36 tisíc vojáků, tři tisíce vojáků a námořních speciálních sil, 140 letadel, 60 lodí a sedm ponorek. Všichni se budou podílet na cvičení s honosným názvem Trident Junckture, simulující válku s Ruskem - a to v době, kdy se jim v sousedstvu rozpadá Evropa.

Jedná se o „plýtvání zdroji", „nešikovné plánování" a „nelidskou aroganci", ostře shrnuje Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/dwn-namisto-pomoci...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Šokující videa ze ztracených telefonů "uprchlíků"

6.11.15

Maďarsko:

Mezi neskutečným bordelem co zbyl po uprchlících v Maďarsku, byly nalezeny i zapomenuté telefony.

Podívejte se čím se uprchlíci "bavili" před tím, než se vydali na cestu:

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=7NSKjY4QsKQ

Klasifikace: polit.korekt,nabozenstvi Zprávu vložil/a temnahmota

Komentářů: 3

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Prague Pride bude stát astronomické peníze, přitom bude kvůli koroně online04.08.20 11:37 Česká republika 0

České feminacistky napadly autora Čtyřlístku04.08.20 11:31 Česká republika 1

Německá SPD vyloučila kritika migrace Sarrazina03.08.20 22:23 Německo 0

Po antisemitismu máme anticikanismus...02.08.20 16:24 Česká republika 3

Migranti do Čech! padlo na půdě německého parlamentu01.08.20 10:33 Česká republika 1

Google umožní černochům označit své firmy jako "black owned"01.08.20 10:08 USA 3

Simpsonovi, rok 201031.07.20 23:35 Neurčeno 1

Černoch ve vlaku do Prahy obvinil personal z rasismu, protože dostal chleba31.07.20 20:32 Česká republika 5

Kdo nemiluje LGBT, nedostane peníze29.07.20 21:39 Evropská unie 1

Poslanec Foldyna varuje velmi ostrými slovy před Istanbulskou dohodou28.07.20 23:20 Česká republika 9

Proč spěchají s vakcínou27.07.20 12:42 Neurčeno 15

Vláda chce vytunelovat ze státního rozpočtu další 2 miliardy27.07.20 02:28 Česká republika 3

Katedrálu v Nantes zapálil černošský migrant z Rwandy26.07.20 09:45 Francie 8

Hoax v přímém přenosu (bohužel)24.07.20 20:48 Řecko 1

Teror lůzy: Spisovatelka souhlasila s Rowlingovou, že muži nemenstruují. Je bez práce24.07.20 18:05 Neurčeno 7

Deset migrantů 2,5 hodiny znásilňovalo 18ti letou Němku24.07.20 12:14 Německo 2

Bílý muž chrání vlastním tělem partnerku, kterou napadla tlupa agresivních černošek21.07.20 16:16 USA 9

Jak vznikají mrtví: chlápek, který se zabil na motocyklu, je veden ve statistice zemřelých na kovid21.07.20 15:43 USA 2

Zajímavý projev poslankyně Sary Cunialové v italském parlamentu 14.5.202018.07.20 12:50 Itálie 0

Ve Francii už zase hoří katedrála18.07.20 11:04 Francie 10

Měnové kurzy

USD
22,11 Kč
Euro
26,12 Kč
Libra
28,94 Kč
Kanadský dolar
16,64 Kč
Australský dolar
15,89 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,94 Kč
Čínský juan
3,18 Kč
Polský zloty
5,94 Kč
100 maď. forintů
7,55 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
30,12 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 513,56 Kč
1 unce stříbra
571,43 Kč
Bitcoin
248 514,68 Kč

Poslední aktualizace: 5.8.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 36 777 075