Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané baba_Blažková

Nalezeno 2248 příspěveků, 41 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

29.11.2005 22:27

Neslavný konec plateb prostřednictvím SMS

RE: elektronicke platby

baba_Blažková 193.?.?.?

Není, není, já se po tom fakticky pídila. Je to tak, jak jsem psala výše. Naproti tomu, totiž, když posílám platbu v rámci svojí (e-) banky, je dotyčná částka na kontě toho, komu jsem to poslala, do deseti minut. Nevím, jak u ostatních bank.

80956

29.11.2005 21:54

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

To s těmi spory o malichernosti to znám naopak, teď nechci, aby mě někdo litoval, zaplaťpámbu je to pryč, ale pamatuji si, jak mi s odzbrojující "logikou" popisoval drahoušek, že prostě musel prochlastat výplatu, páč jsem včera neumyla nádobí po večeři. Ale máte pravdu, že většinou je to naopak, a mnohé kamarádky na mě zanevřely, když jsem byla svědkem podobné hádky, jako popisujete vy, a já řekla, drahá moje, to jsi kapičku přestřelila.

Ale ty srandy s těmi digitálními nahrávkami, to znám. Taky mi někteří tvrdili, že oni přece nechrápou, že to je sprostá pomluva [velký smích]

Teď zrovna běží v TV film s Jennifer Lopez o tom, jak ho nakonec ona zbuší jak psa. Můj oblíbený. Ještě budu muset hodně posilovat. [vyplazený jazyk]

80947

29.11.2005 21:41

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

Zase jsem se zapomněla zalogovat. Ale on tu ten můj příspěvek přistane, v tomto je pan Stwora obdivuhodný (bez ironie, Vladimíre, to je kompliment), jak poctivě každou hovadinu, co tu napíšu, správně přiřadí [smích] , toho jsem si všimla a děkuju.

80943

29.11.2005 21:36

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

Jo, Rammsteini jsou dobří. Znám. I tak děkuji. Pokud bys chtěl od nich něco kvalitního v MIDI formátu, tedy pokud (logicky) neupřednostňuješ do svého mobilu WAV nebo MP3, nestyď se a řekni si. (Nemyslím ty příšernosti, co stáhneš na kdejakém webu za free.) [mrknutí jedním okem]

80939

29.11.2005 17:18

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

Záleží na tom, co považujete za přímost. To je jedna z vlastností, kterou třeba já preferuju. Dvojsmysly chápu zásadně špatně, náznaky a jinotaje nezvládám, počítám jen to, co se řekne. A chovám se stejně. I když - přiznávám - že pokud muž nemá v něčem pravdu, tak zde přímost a pádné argumenty od ženy nepomáhají. Zde je třeba nějak to zaonačit tak, aby si dotyčný myslel, že na to přišel sám. Alespoň tedy ve většině případů, proboha, pana Gejdoše třeba opravdu nemám na mysli, ty jeho paragrafy - to je chvály a obdivu hodné. [mrknutí jedním okem]

80897

29.11.2005 16:57

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

Mně se stejně víc zamlouvá Yahoo messenger. Sice jsem do něj ještě nesehnala češtin (to bude asi tím, že ještě není), ale i tak mi přijde daleko víc júzr frendly, narozdíl od ICQ se mi přes něj daří protlačit jak zvuk, tak kameru, soubory taky posílá bez problému, má genitální smajlíky a neprudí tam Turci, Egypťani ani nikdo jiný, komu jsem nedala své ID. K tomu abych se zalogovala si nepotřebuju pamatovat nějaké nesmyslné číslo (které si už víc jak rok nejsem schopná zapamatovat). Jo, a to jejich rádio je taky šupa. Zrovna teď fičím na "big hits of 80s". [velký smích]

80892

29.11.2005 16:44

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

baba_Blažková 193.?.?.?

Já jsem věděla, že to zmáknete mnohem, mnohem lépe, než já, pane Gejdoš. Já bych si tak s bídou vzpomněla na jihoamerické kultury, možná ještě nějaké ty evropské kmeny, ale kam se na vás hrabu. [smích]

80887

29.11.2005 16:39

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

baba_Blažková 193.?.?.?

Vyloženě na zvracení, tak to bych se neodvážila tvrdit, jen vím, že veškeré takovéto honosné křesťanské (a nejen křesťanské) stavby mají za úkol vyvolávat pocit mrňavosti člověka, psychologicky působí na agorafobika, který se skrývá v každém z nás, stejně jako super- a hyper- markety. Proto ty zbytečně vysoké stropy, proto obrovské vstupní dveře, proto monumentální hudba varhan. Tedy nic proti té hudbě. Na druhé straně nelze nevzpomenout na to, jak mi zážitek z varhan nejednou pokazil příšerně falešně zpívající kněz.

2 satai:

Já si ovšem myslím, že krásu katedrál mnohdy předčí nádherné mešity - a nesmím opomenout taky Táčmahál (nekamenujte mě, za to, jak to píšu, mohli bychom tady taky lingvisticky rozebírat, jak správně převést tento název do latinky, ale nikam by to nevedlo).

Zavedení arabských číslic, to vypovídá samo o sobě.

Bleskosvod a jiné, v tom máte bezesporu pravdu.

Když mě ale pořád sere ten Giordano Bruno.

80884

29.11.2005 12:57

Pilátovo krédo

RE: Bude stačit tenhle řízek?

baba_Blažková 193.?.?.?

Ten je dobrej, posmála jsem se, ale bohužel mám dost ostré výhrady proti tomuto pánovi, když bych potřebovala toto gesto použít.. nevím, jestli bych chtěla jeho opičí xichtík zaštítit svým nickem... no, ale snad by se to s nějakým obkecáním a uvozovkami dalo použít. Jo, třeba to pude. Obdivuju vás, Jarmilo, kam vy na to chodíte... [cool]

80853

29.11.2005 06:54

Pilátovo krédo

RE: Biblia a tzv. Biblia.

baba_Blažková 193.?.?.?

>nejste sam pane

To jsem sám rád, slečno

[cool]

80817

29.11.2005 06:10

Neslavný konec plateb prostřednictvím SMS

RE: elektronicke platby

baba_Blažková 193.?.?.?

Mě jenom dokáže dožrat, když pošlu peníze (bankovním převodem) někomu na účet u jiné banky, než je ta moje, že peníze vždycky musí jít přes centrální banku, tam si dva dny "poleží", je-li víkend, tak i déle, a pak se teprve objeví na bankovním účtě dotyčného příjemce. Zajímalo by mě - je to tak všude nebo jenom v našem kocourkově? V dnešní době, kdy během setin vteřiny odesíláme informace přes oceán mi to přijde více než ujeté.

Jednou jsem se snažila odchozí platbu vysledovat, co se s ní děje, kde je, kudy jde a tak. Marně. Všichni Vás slušně pošlou do háje, mají krásnou a velmi často používanou frázi "bankovní tajemství". Jediné, co jsem se "dochmátla" bylo zhruba toto; Peníze opustí můj účet téměř okamžitě, jakmile k tomu zadám pokyn. Pak pro mě nastává něco, čemu nerozumím, asi porucha v časoprostorovém kontinuu, či co, prostě i kdybych se posrala, tak nikdo mi neřekne, kde jsou moje peníze, co dělají tam, kde jsou, a proč nejsou tam, kde jsem chtěla, aby byly. A neřekne to ani příjemci této částky. Ani oběma zároveň. A to přestože znáte podací znaky. Prostě - peníze záhadně zmizí ze světa. Aby se po několika dnech náhle stejně záhadně vynořily na účtě příjemce. Je to možná blbost, ale mně se fakt nelíbí, že někdo má tu pravomoc, a tak "točí" mnou pracně vydělané peníze, obohacuje se, aniž by hnul prstem, i kdyby to byl, kurva, stát. [naštvaný]

80816

28.11.2005 22:10

Ptáci

RE: Zbytecny je predevsim Zvedavec a jemu podobni...

baba_Blažková 193.?.?.?

>Vyložila jsem si to tak, že pták Leho ví, že neumře na nemoc šílených krav.

paní Dášo, [chechtot] [chechtot] [chechtot] , až mi vhrkly slzy do očí.

80760

28.11.2005 22:05

Ptáci

RE: Zbytecny je predevsim Zvedavec a jemu podobni...

baba_Blažková 193.?.?.?

Tak teď jste mě úplně odrovnal, pane Leho.

>Babko, ja mam predevsim na mysli to, ze v pripade, ze tyhle individua se uz nebudou na Zemi vyskytovat, tak budeme mit hlavne financni prostredky tyto problemy resit a venovat se necemu jinemu nez valceni s dzihadisty, komunisty a nacisty.
To jako když ubude lidí jako pan Stwora (popřípadě já a spousta dalších), tak vy už nebudete mít proti komu vést svou svatou válku?
ROFL!

A pak vám zbude víc času na bádání nad nemocí šílených krav?

Můžu se mimochodem zcela OT zeptat, co potom budou dělat lidé jako vy, seržante? Brát sociálku? Leštit válečné stroje na smetišti dějin?

>Nikoli snizeni lidske populace, ale spise uvolneni prostredku a lidskych zdroju...

Tak to ale máte napsat, vy jste se předtím vyjádřil jinak, pane. Já vám nevidím do mozku (ani po tom netoužím), já vidím jen to, co tady píšete a mám v tom tím pádem tak trochu guláš.

80758

28.11.2005 20:17

Ptáci

RE: Zbytecny je predevsim Zvedavec a jemu podobni...

baba_Blažková 193.?.?.?

Vy taky, abyste si nepřihřál svoji polívčičku, seržo.

Mimochodem - mohl byste mi vysvětlit tuto myšlenku

"jsou samozrejme zbytecni vsichni, kdo prosazuji jakoukoliv jinou smrtonostnou ideoligii od komunismu, fasismu az po nacismus. Pokud se zbavime techto charakteru, lidi na nasi maticce Zemi viditelne ubude"

- zejména mnou zdůrazněnou pasáž?

Dále to, o těch deštných pralesích, skleníkových plynech, to zní skoro jako kdybyste si naběhl, nemohu si pomoci...

Ovšem jak snížení lidské populace pozitivně ovlivní boj s nemocí šílených krav či ptačí chřipkou, tak z toho jsem už úplně jelen.

80734

28.11.2005 19:54

Pilátovo krédo

RE: O technologii moci

baba_Blažková 193.?.?.?

>Uslyšíte odpověď, která Vám náladu nezvedne.

Myslíte 42 ?

[mrknutí jedním okem]

80730

28.11.2005 19:42

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

Já bych prosila prostředníček (občas se může hodit), ale to mi asi neprojde... [velký smích]

80726

28.11.2005 19:39

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

Taky vás zdravím a dovoluji si podotknout, že to není totéž. Ty dívčiny, jež vás takto kontaktují, tak kontaktují stejně i mne (zapomněl jste na Veru, Irinu) a nabízejí své služby - placený sex po internetu. Tohle je víceméně spam, šířený takto.
Ti Turci, Egypťani, a bůhvíkdo, jak o nich psala slečna Alexa, to dělají jinak. (Zdravím, Alexo, přesně to jsem měla na mysli, by mě zajímalo, co ti Turci a Egypťani mají na Češkách...) Dají si "seek for" - či jak to tam mají, já nevím, já to nepoužívám - "woman", zadají si "age", popřípadě "location" a vybírají si a prudí.
Ty Very a Iriny to vychytávyjí plošně bez ohledu na údaje v infu. Prostě male, female, to je jedno, hlavně když z toho (možná) něco kápne. Navíc mám podezření, že k tomu používají spešl prográmky, něco jako automaty, protože jinak by to v životě nemohly stíhat.

80725

28.11.2005 05:01

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

>To je problem pouze zen jez stoji vysoko v kurzu, takze vlastne proc narikat.
To je relativní. Jestli máte ICQ, zkuste si založit ještě jednu identitu, a to ženskou, a uvidíte, co se bude dít.

>Zkuste chodit do cukrarny.

Tam mi možná natočí pistáciovou, Radíka však nikoli [pláč]

80643

28.11.2005 00:29

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

Zapomněla jsem připodotknout, že ti, kteří mi doporučují tu soulož, abych "se vzpamatovala" vždy považují výhradně sebe, za tu nejzodpovědnější osobu, která by se tohoto "úkolu" (pořádně mi to udělat) měla zhostit. Zvláštní. Jak obětavé, není-liž pravdou? (Chybí mi tu smajlík, kterému je zle od žaludku.)

80612

28.11.2005 00:23

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

No - co takhle kombinace hodnej a dobrej v posteli?

Jinak, já si opravdu nemyslím, že takovéto typy žen potřebují typ mužů, který vy tady zmiňujete. Ta bejvalka vašeho přítele je možná pěkná mrcha a sama na to dojede - jak dlouho jí to s tím "kaňourem" klapalo (či klape)? Dříve nebo později ho bude taky chtít ovládat, tvrďte mi co chcete, pokud je pravda, co o ní píšete, tak tyhle ženské to mají v sobě. Jsou vychcané a panovačné.

Mně se jenom po přečtení vámi napsané věty, kterouž jsem výše rozpitvala, vybavily ty zástupy kreténů, s nimiž se denně potkávám a kteří, když jim dojdou argumenty, se nezmůžou na nic inteligentnějšího, než "Ty bys potřebovala pořádně vojet, ono by tě to přešlo." a nedochází jim, že se pouze řídím zásadou Jak se do lesa volá, tak se z lesa sekera.

Nic osobního. Konstatuji fakta. [mrknutí jedním okem]

80611

28.11.2005 00:08

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

baba_Blažková 193.?.?.?

Tak mi tady pádnými argumenty vyvraťte, že křesťanství = tmářství + brzda jakéhokoli (nejen) technického pokroku. A ocenila bych srovnání s jinými vírami, třeba i s mohamedány (maury).

80608

28.11.2005 00:04

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

baba_Blažková 193.?.?.?

Bavila jsem se se známým, který byl ve Vatikánu a popisoval, že tam v tom jejich paláci mají místnost, kde visí obrazy všech papežů a už je tam místo jen pro jeden obraz, tipuju, že v současné době je toto místo již obsazeno. Zajímavé.

80607

27.11.2005 23:23

Pilátovo krédo

RE: Biblia a tzv. Biblia.

baba_Blažková 193.?.?.?

Dobrá, dobrá, ale začínám v tom mít guláš, asi si to někam budu psát, tendle je "vy" a tendle je "ty"... tady je pokročilá hodina noční, a já už taky leccos nechytám. [velký smích]

Tedy tě zdravím, Zdeňku.

80602

27.11.2005 22:20

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

>Můžeme vzít ten nejzřetelnější fakt - ženy se dožívají dosti podstatně vyššího věku a chodí do důchodu dříve s odůvodněním, že ony rodily a chovaly děti. Pak zde máme model, kdy zůstává spousta "vysmátých" vdov.

Už nechodí, pane Petře. A podle mého je to chyba, protože jedna z mnoha věcí, kterou těhotenství způsobuje je třeba dost dokaličená páteř. Vzpomeňte si, jak náchylné jsou ženy ve vyšším věku k osteoporóze - opět souvisí s těhotenstvím, ty kosti se právě tehdy odvápňovat většinou začnou. Pomalinku. A po přechodu už to jede. A kde se starším ženám kosti lámou nejčastěji? Není to náhodou v oblasti kyčlí? Já si nemůžu pomoci, ale taky tam vidím jasnou souvislost s těhotenstvím, s rozestupováním se pánevních kostí (a jak to kua bolí) a jejich opětovnému navracení se do původní pozice. A spousta dalších nepříjemností. Ale na ty se neumírá. Jen se s tím dost blbě žije. (A pracuje.)

Naproti tomu, nejčastějšími příčinami úmrtí mužů jsou narozdíl od žen příhody související se srdeční činností a krevním oběhem. Toto máme my ženy asi od přírody stabilnější, holt musíme, když v našem životě nastávají období, kdy jedno srdce musí "utáhnout" dva lidi.

>Jak se na to vlastně přišlo, že žena je ta slabší a něžná polovička, když je to evidentně naopak ?

Jednoduše. Pojďte "na férovku". [mrknutí jedním okem]

80599

27.11.2005 21:14

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Autorska prava hudebnich skladeb v Cesku..

baba_Blažková 193.?.?.?

Na to bych nespoléhala. Jinak je k této problematice zajímavé fórum zde

http://hudba.hradiste.cz/INDEX.ASP?AKCE=FORUM_PRISPEVKY&ID=7

pokud se vám tím chce prokousávat.

80591

27.11.2005 20:56

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

Mám i dceru. Ten svůj rypák jsem si musela (nechat) namlátit víckrát, abych dospěla ke svým současným stanoviskům. Prý je všechno zlé k něčemu dobré, tak nad tím přemýšlím... aha, už to mám, mám dvě krásné děti.

Nicméně - jak pravil klasik - usmívejte se, zítra bude hůř.

[velký smích]

80584

27.11.2005 20:22

Pilátovo krédo

RE: Biblia a tzv. Biblia.

baba_Blažková 193.?.?.?

Jéva, to je hezké datum, zrovna nedávno jsem tady něco podobného řešila s panem Včeličkou, já to mám o den dříve než vy (a Hitler), mamince jsem říkala, že těch pár hodin už to vydržet mohla, byla by kolem toho spousta srandy. [velký smích]

K tomu feminismu - já se opravdu za feministku nepovažuju, člověk jenom občas musí mít ostřejší lokty a proříznutější hubu, když už nemá tu fyzickou převahu.

Dobrá tedy, ahoj, beru to jako nabídku k tykání, kterou přijímám; Špaček povídal, že je-li muž ve věku, kdy by mohl být otcem ženy, o kterou běží, může tykání nabídnout a nebude to v rozporu se zásadami slušného chování. [mrknutí jedním okem]

Katka

80569

27.11.2005 20:10

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

Paní Jarmilo, vy jste měla dělat advokátku [mrknutí jedním okem]

80566

27.11.2005 20:08

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

To je "v klidu". Já proti pánovi, který zde vystupuje pod nickem Old Shaterhand vlastně nic nemám, ale s poznámkami tohoto typu se bohužel setkávám dnes a denně, takže už reaguju automaticky.

Někdo tady níže uváděl, že v hospodách je to jako "v cementárně". Bodejť. Já mám třeba hodně ráda pivko, zašla bych na jedno (dvě, tři...) točené, ale copak to jde? Ženská si sedne v hospodě, rozkošnicky zaboří rypáček do pěny a už je kolem několik zájemců o příležitostný sex. A jejich pindy mi už opravdu nepřijdou vtipné a už vůbec originální. Zkusila jsem i zainteresovat do koníčku zvaného "krýglistika" přátele, které mám mezi muži. To aby si ti ostatní drželi odstup. Jenže - opět. Zkuste říct jako ženská chlapovi "Neskočíme na jedno (dvě, tři...)?" Berou to vždycky jako pozvánku do postele. [pláč]

80564

27.11.2005 19:46

Pilátovo krédo

RE: Biblia a tzv. Biblia.

baba_Blažková 193.?.?.?

To je Kabát. Taková kapela od Teplic. V Českých krajích dosti populární. Sice to není vyloženě můj "cup of tea", ale sem-tam se jim nějaký ten text povede.

80559

27.11.2005 16:59

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

No, tak to vidíte, pane Matoušek. A já mám zkušenosti právě opačného charakteru, kdy jsem zdrhla před svým mužem (nezaměňovat s "od svého muže" ), zůstal mu kompletně zařízený bejvák, holt - on pracoval, najmul si nejlepší právničku, já byla na mateřské a u soudu jsem stála sama naivně se domnívající, že to bude OK, vždyť mám přece pravdu. Neproběhlo žádné majetkové vyrovnání (vždyť mě "živil" ). Nakonec jsem ještě byla ráda, že mi zůstal syn a alimenty ve výši 300 Káčé.
Sakra, ta vaše Kanada se mi zamlouvá. [mrknutí jedním okem]

80522

Paní Jarmilko, klíííídeq...
mně se vždycky vybavuje jeden citát z filmu Corpus Delicti, který zazněl z úst herečky Jiřiny Bohdalové. Nebude to přesné, ale pointa je zhruba tato: "S patnáctkama šukají jenom ti, co šukat neumí. Protože patnáctky to nepoznaj."

Asi tak. Závěry nechť si vyvodí každý sám.

80456

27.11.2005 07:37

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

>Mne prostě zkušenost učí, že každá feministka je feministkou do okamžiku, než jí nějakej chlap pořádně vojede.

To se chlubíte nebo si stěžujete, pane Šetrnej?

Já prostě nechápu, proč si každý chlap myslí, že má mezi nohama osmý div světa. [naštvaný]

>Čímž se nechci dotknout sem přispívajících žen,

stalo se

>pouze konstatuji.

se skromností sobě vlastní, viďte.


80454

27.11.2005 07:32

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

Procházka se mu říkalo podle fotografie (na mostě) v tehdejších novinách, pod kterou bylo napsáno "Procházka na mostě"
[mrknutí jedním okem]

80452

27.11.2005 07:25

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

baba_Blažková 193.?.?.?

>To stejné mimochodem dělají dnešní feministky, které také mluví o rovnosti, ve skutečnosti jim jde o nadřazenost. Rovnost už dávno mají.

Vám to, Vladimíre, prostě nedá. Abyste si nezaryl.

Kupodivu, zrovna dnes jsem mluvila s jedním chlápkem, informatikem, VŠ, který mi popisoval, jak dostal práci u jedné polostátní firmy. O tutéž práci se ve stejný čas ucházela i jeho žena, která narozdíl od něj měla červený diplom. Přibližně stejně stará jako on, praxi stejnou, bezdětná - přesto to místo dostal on. Hmmm...

Já nevím, jak to chodí v Kanadě, co jsem měla možnost se dozvědět, tak asi nic moc, ale tady u nás v ČR je to bohužel jinak, takže na vaše poznámky o feminismu reaguju asi tak jako býk v koridě na červený kus hadru.

80450

27.11.2005 07:13

Pilátovo krédo

RE: Biblia a tzv. Biblia.

baba_Blažková 193.?.?.?

"Za každou tvoji zpověď ti rozhřešení dám
tak se jiní modlej duši v suchu mám

Já pro ten svatej klid dám si možná říct
do ucha píchnu hvězdu a do nosu kříž

Ježíš má tisíc podob a bozi ještě víc
abych neurazil, dám na krk půlměsíc

Každýmu díl a můžu klidně spát
bejt zloděj, bonzák a falešně hrát"

80448

27.11.2005 07:09

Pilátovo krédo

Jo

baba_Blažková 193.?.?.?

A vo- vo- vo- vo tom to je.

80446

27.11.2005 06:56

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

baba_Blažková 193.?.?.?

A můžete tu být buď s nimi nebo proti nim. Ale nic víc s tím neuděláte.

80444

27.11.2005 06:56

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

baba_Blažková 193.?.?.?

Takže. Jsem asi jeden z mála opravdových pohanů. V ničem mi to nepřekáží, a pokud je nějaké "potom", vím, že se bát nemusím. Byly doby, kdy jsem věřila na boží mlýny, ale na můj vkus pracují až příliš pomalu, svině se mají na světě čím dál lépe a lidé se svědomím nemají šanci. Naproti tomu mi tím pádem vychází opravdu jediný závěr, a to ten, že křesťanství je v prvé řadě o pokrytectví. Lži, kraď, buď druhému člověku vlkem po celý život, stačí, když si na poslední chvíli vzpomeneš na pánbíčka, a pak jsi spasen. Vysvětlíte mi vy, Honzo, zda tento křesťanský (žárlivý) Bůh rozlišuje nás nehodné v tomto smyslu?

Zareaguji na váš příspěvek výše, kde jste uváděl
>Kam jsme to dotáhli v počtu nevinně trpících a zabitých. Jsme tak skvělá (nekřesťanská) civilizace, že zabíjíme nenarozené, staré a nemocné lidi.
a nějak mi to asociuje opět středověk, kdy církev byla vpravdě v rozmachu a zabíjela ve jménu kříže. Vždyť sám Ježíš Kristus, umírající na kříži pronesl "Odpusť jim, otče, neb nevědí, co činí", což ovšem zjevně zůstalo některými oslyšeno. A zůstává podnes. Křesťané nám nepokřtěným hrozí peklem. Přitom mnozí z nás jsou ve své víře v Boha, bez ohledu na to, jaké (ten bůh) nosí jméno, mnohdy mnohem upřímnější, než horlivý modlivec, který se klaní modlám vámi jmenovaným, ale chodí každou neděli do kostela, takže vše je OK. I to obligátní desatero není ničím jiným než shrnutými zásadami slušného chování.
A naproti tomu si vzpomeňme na modlivce-horlivce Jirku Křováka. No comment.

Vy jste po mně chtěl, ať uvedu pozitiva, jež přineslo křesťanství. Ale to jste kapičku ujel, já nejsem váš sparring partner, já jsem váš oponent, já jsem tu od toho, abych pronášela negativa a vy mi je máte vyvracet. Přemýšlím nad tím, co celkově bylo v rozvoji kultury lidstva podstatné a přínosné, snažím se vzpomenout si na matematické, technické, astronomické a jiné objevy, ale opravdu si nevzpomínám, že by jediný z nich byl pod záštitou církve svaté. Zato si v této souvislosti vždy zaručeně vzpomenu opět na mnou již zmíněné hořící hranice.

A co se magie týče - každý má v sobě kupříkladu moc ovlivňovat budoucnost, ovlivňovat jednání svých přátel i nepřátel. Člověk nemusí bezpodmínečně nutně běhat po okolí a shánět černého kohouta, kterého by obětoval. Jsou jedinci, kterým stačí jen to, že hodně chtějí. A magie opravdu není jen zlá - vždyť i pitomé zapálení svíčky za duši zemřelého je vlastně magický rituál. Poděkování matce Zemi za úrodu je zlé v čem? Opět je to magický rituál. Slyšel jste někdy o tom, jak magický je právě první jarní úplněk? A přesto si i tento církev přivlastnila.
A nesmějte se bohům a bůžkům. Ti jsou zdejší, jsou spjati se Zemí stejně jako vy nebo já. Byli tady, jsou a budou, ať chcete nebo ne. A můžete ...

Kráceno (Editor)

80443

26.11.2005 15:39

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

baba_Blažková 193.?.?.?

Tak jsem to překousala, a myslím si, že autorčin postoj plně vyjadřuje a také pro mne dost vysvětluje tato věta:

"V mých očích je Harry Potter dlouhodobý projekt na změnu kultury. Hráz, která chránila před magií, byla u mladé generace stržena. Tak pronikají znovu do společnosti síly, které křesťanství již jednou přemohlo."

[oči v sloup]

K tomu není co dodat. Je zvláštní, jak se tady na těchto stránkách v diskusích ohánějí jedni oběťmi komunismu, druzí oběťmi fašismu, dále se tady řeší americká agrese a její oběti (a spousta dalších obětí pod rouškou jakékoli ideje), ale nějak jsem zde nezaregistrovala, že by se někdo pokusil vyčíslit oběti genocidy zvané "křesťanství.

Milý Honzo, tak jestli s něčím takovým se vy ztotožňujete, tak je to vaše věc. Já ale považuji křesťanství za něco, co bylo do našich zeměpisných šířek importováno z politických důvodů. Křesťanství jako takové a jeho základní idea je krásným nástrojem k udržení statutu Quo. A jestli se křesťanům podařilo do svého stádečka před staletími nahnat (ani nechci vědět jakým způsobem) mé nevzdělané prapředky, tak u mne ať s tím nepočítá. Můj bůh je v rámci kulturních tradic Svarog, za měsíc si jako o každém zimním slunovratu ozdobím stromek, stejně tak jako to dělali mí dávní předkové. Můžete mi tvrdit, co chcete, o zelených čtvrtcích, velkých pátcích, já slavím po prvním jarním úplňku příchod jara jako takový, beránka upeču, pravda, živého obětovat kvůli úrodě nebudu, protože nezabíjím zvířata, která nejím (navíc bych toho berana asi nepřeprala), ale zkrátka s celou tou černo... víte jakou, pokryteckou prospěchářskou sebrankou, která má navíc na rukou krev, mi můžete vlézt na záda. Oni už tuší, že jim bude brzy odzvoněno, proto tak horlí proti kdečemu.
Ještěže už se dneska neupaluje. To by bylo planoucích hranic, co?
[mrknutí jedním okem]

80314

25.11.2005 16:37

Dopis velvyslanci Spojených států

RE: jeden alebo vsetky

baba_Blažková 193.?.?.?

Dovoluji si vytrhnout z kontextu pár Vašich postřehů.

>On je reprezentant vlady Spojenych Statu

no, a proto se na něj pan K. obrací, ne? Nebo má napsat přímo Velkému Jirkovi?

>Samozrejme, muze si najmout na to lidi, ale to pak nebude odpoved od nej, ale od pisalka jako je pan Kabat. A za viza budete platit trikrat tolik co dnes.

Aha. Takže on nemá chudáček ani na sekretářku, která by alespoň zalepovala do obálek předtištěné odpovědi jako "budeme se vašim problémem zabývat... blá, blá, blá... razítko, podpis."
A hlavně držme hubu a krok, nebo se to odrazí v ceně víz.

80204

25.11.2005 16:16

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Autorska prava hudebnich skladeb v Cesku..

baba_Blažková 193.?.?.?

Ne, nebyla to výmluva. Ovšem záleží taky na dotyčné kapele, jakým způsobem si to ošetří - může to dělat způsobem tím, že tyto skladby bude hrát "legálně" a poměrnou část (fakt nevím, kolik to přesně dělá) svého honoráře odvede OSE. Zeptám se známého, který dělá karaoke, jakým způsobem to řeší on. Myslím si, že to bude obdobné, platit se holt musí. [pláč]

80201

25.11.2005 06:17

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

Autorský zákon

baba_Blažková 193.?.?.?

Tady se dneska ani není čemu divit. Tipla bych, že toto spadá do dost (pro mě) chaotické právní kategorie s názvem Autorský zákon, se kterým jsem se zatím nestřetla, ale ono to jednou přijde, až si na mě posvítí, bude veselo. Všichni víme, jak nám pitomá OSA zpoplatnila i pitomé vyhrávání v hospodách coby veřejnou produkci. Což v praxi znamená, že dokud hraje jukebox, který je ohlídatelný, co se hudební produkce týče, je vše OK. V momentě, kdy si coby zaměstnanec téže hospody donesu kazeťák a hraju hudbu jen tak, dostávám se do střetu s tímto zákonem. Stejně tak si mnozí jistě vzpomenou, jak se tatáž OSA pokoušela zpoplatnit zpívání s kytarou u ohně na dětských letních táborech, opět coby veřejnou produkci. Dlužno dodat, že ani skutečným autorům se takováto politika nelíbí, ale nic s tím nenadělají - opět si vzpomeňme třeba na kapelu Tři Sestry a jejich protesty proti tzv. kaktusům, tedy CD diskům mechanicky ochráněným proti kopírování, nepřáli si, aby takto byly ochráněny jejich nahrávky, vpodstatě se nikdo z nich netají s antipatiemi vůči OSE. Tedy - když já si "ilegálně" zkopíruju cédéčko této skupiny, tak Fanánkovi i všem ostatním to vůbec neva, ale našim zákonům a vydavatelským společnostem to va, v čemž je zřejmě jádro pudla.(Těch hrátek se spolkem OSA bylo na naší scéně víc, ale nechce se mi až tak odbíhat.) To jsme sice o kousek vedle, ale pořád je to na totéž téma. Takže Mrs. Rowlingové visí "někde", zda její knihu někdo amatérsky bez nároku na honorář přeloží, ale to by nebyli čeští úředníci, aby si na něj nedošlápli. Nebojte, však oni si něco najdou, zcela dle přísloví o psovi a holi. Náš právní systém je v tomto nepřekonatelný. [naštvaný]

80126

24.11.2005 19:37

Dopis velvyslanci Spojených států

RE: jeden alebo vsetky

baba_Blažková 193.?.?.?

To nemá význam, já jsem třeba loni psala Škromachovi a taky mi neodpověděl, sviňa jedna. [mrknutí jedním okem]

80018

23.11.2005 21:13

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: To víte že poradím Shaterrhande

baba_Blažková 193.?.?.?

Teda čumím. Myslím tu diskusi. [překvapení]

Jinak, paní Jarmilo, cajti, to je taky kapitola sama o sobě. Je to jenom pár let, když jsem dávala trestní oznámení na manžela, který mi pravidelně dělal z obličeje něco, co připomínalo některé entity ze Star Treku, takže jsem i v zimním období nosívala obrovské tmavé brýle, ten cajt byl velmi přátelský, vy se celá třesete, paní, tady si zapalte, ano, dejte si štamprli, klidně si poplačte, a než jsem se nadála, proměnil se v chobotnici. Děs. Já to ovšem ustála, takže OK. Ale o chlapech si všeobecně taky nemyslím nic pěkného. Není proč. Tak jak jste to říkala vy. Jeden se nestačí divit, jak se dokážou změnit, když se nikdo nedívá.

79864

23.11.2005 17:06

Německý kočkopes je na světě

RE: Sociální cítění je špatné.

baba_Blažková 193.?.?.?

Vždyť povídám, že už jsem to chytla, milý Lve.

79820

23.11.2005 15:26

Německý kočkopes je na světě

RE: Sociální cítění je špatné.

baba_Blažková 193.?.?.?

Aha. Tak už jsem to chytla. Vy jste si zase zapomněl vzít Prozac, co?

79797

23.11.2005 15:22

Německý kočkopes je na světě

RE: Sociální cítění je špatné.

baba_Blažková 193.?.?.?

Liberále, toto zřejmě bude sarkasmus. Nebo se pletu?

A tohle je taky sarkasmus? Pokud ano, tak mi to teda skutečně nedošlo, ono to tak ani kontextově nevypadá. Dovoluji si vás citovat, přesněji řečeno kopírovat.

"Ten link bude zrejme z nejakeho levicoveho zdroje, protože se zastava těch chudých (svoloče) či co. Ti lide jsou hloupi, neschopni a tak proste mají smůlu, že jsou neúspěšní v tržní soutěži. Za svojí bídu si mohou prostě sami a tedy nemají právo na žádnou podporu či zastání. Své následky si musí nést kadžý sám za své osobní selhání. Chudí jsou pro mě lůza, která nemá žádnou hodnotu pro lidský rod a je nutné je tímto systémem vytěsnit ze splečnosti schopných aby už koečně nepřekáželi růstu a rozvoji ekonomiky."

Nějak mi to dneska nezapaluje.

[překvapení]

79794

22.11.2005 18:59

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: Zas tak hrozné to není,

baba_Blažková 193.?.?.?

Oki, to o té práci jste nepsal vy, tady se omlouvám.

Avšak:
Jaktože nemůžu porovnat? Jde o kupní sílu jedné ženské, co živí dvě děti. Jde to srovnat velmi lehce, lhostejno, jestli jsem to já nebo to byla moje maminka. A co se toho údajně levného bytu týče, ta nájemní smlouva je z roku 1985. Jasně jsem uvedla, že jde o tentýž byt. Jen už není tak levný. Což výrazně omezuje mou kupní sílu.

79642

21.11.2005 19:37

Zpráva z druhého slyšení – krajský soud Mannheim, 15.11.

RE: To je pěknej bordel v tý rakouský říši!

baba_Blažková 193.?.?.?

Samisdat je hoooodně relativní pojem.

79450

20.11.2005 04:29

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: Zas tak hrozné to není,

baba_Blažková 193.?.?.?

To vy mi tu podsouváte, že blbě žvaním a radši bych měla makat. Já vám na to odpovídám, že přesně to dělám, čímž ovšem zároveň nesmírně riskuji. Takže jsem zmatená, protože makám, abych nemusela mít doma houf sociálních pracovnic kontrolujících, zda nemám někde ve strožoku zašité milióny, ovšem protože makám, hrozí mi teď, že budu mít doma týž houf sociálních pracovnic zjišťujících, zda tím nepůsobím újmu svému potomstvu. Toť vše.

K té kupní síle - nenechte se vysmát. Já jsem sice v té době ještě nebyla zařazena do pracovního procesu, ovšem moje maminka měla plat okolo 4.000,- káčées, z čehož 90 káčées padlo na čistý nájem i s popelnicí a komínem (tu nájemní smlouvu mám dodnes schovanou, uvažuji, že si ji nechám zarámovat). S inkasem to dohromady hodilo okolo třech stovek. Tenkrát se totiž ještě zohledňovala ve výpočtu nájemného kategorie bytu. Já dnes mám příjem i s alíkama a přídavkama dokupy něco okolo 12 tisíc, z čehož pět padne na nájem (čistý nájem Kč 980,--, plus vodné Kč 1000) a inkaso v témže bytě. Kalkulačku si vemte sám, a řekněte mi vy, nakolik se mi zvedla životní úroveň. Mně to procentuálně pořád vychází nějak blbě. Asi moc topím, nebo se moc koupu nebo co...
O potravinách a oblečení nemluvě.

79238

19.11.2005 19:38

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: Ma se nekdo hur? Mozna Seda.

baba_Blažková 193.?.?.?

>Ja mam pocit, ze tady pise spousta lidi,kteri pro stromy nevidi les.
>Do Ceska jezdim dost casto abych videl, co se tam za tech sestnact let zmenilo a neni to vubec tak zle.
>Zmizely draty na hranicich,
Jo, kam taky zdrhat
>fronty pred obchodama,
to jo, protože není za co nakupovat
>smradlave Trabanty,
co máte proti Trabantům?
>sprosti prodavaci
a přibyli ještě sprostější a arogantnější úředníci
>a vubec vsechny dalsi hruzy ktere nam komunisti nadelili.
a přibyly jiné.

>Naopak ze spousta veci se zlepsila. Vcetne dopravy, komunikaci a zivotniho prostredi.
Tady to přejdu odkašláním. Nebo ne. Víte, když vám zavřou fabriky, někde se to musí projevit. Ale doprava... ehm, ehm.

>Neznam osobne nikoho, kdo by se mel materialne hur nez za komousu. Vcetne duchodcu.
Tak to asi moc lidí tady neznáte anebo jezdíte jen a pouze do Prahy, jinak toto mi vyvolává na tváři pouze smutné pousmání, kdo tu pro stromy nevidí les. Ty bohaté důchodce bych teda ráda viděla.
...

>Nastesti se me zda, ze uz dnes kdyz se bavim s deckama svych pratel tak pozoruju mene rasismu, nenavisti, vychcanosti a podobne.
Vidíte, a to přesně vidíte blbě. Já osobně jsem nikdy předtím neměla tak vyhraněné názory na jistá etnika, jako teď

>A ze ti mladosi berou jako samozrejmost, ze jestli se chcou mit jeste lip, budou muset misto narikani a nadavani neco delat. Ale ne nejakou revoluci jak tady navrhuje jakasi nestastnice. Makat.
[chechtot] [chechtot] [chechtot]
tak to fakt nesnese komentář. Tady se podle některých zřejmě slízají na internetu samí nezaměstnaní, kteří tak zabíjejí čas - kurňa, to je nuda dneska, když je člověk na tom tom pracáku - [chechtot] [chechtot] [chechtot]

79190

19.11.2005 19:08

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: přestaňte brečet !

baba_Blažková 193.?.?.?

Viz výše. Nerada se opakuju, chytráku.

79186

19.11.2005 19:05

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: Zas tak hrozné to není,

baba_Blažková 193.?.?.?

Vy sám se jděte bodnout, šedesátosmičko.
Já netvrdím, že nebyly koncentráky a nikdy jsem to netvrdila.
Taky vím, že v Jáchymově kopali tzv. mukli. Dokonce vím, i co to slovo znamená.

Ale, kurňa fixa, fakt se toho nenažeru, ani já, ani moje děti. A neraďte mi, že mám makat. To přesně totiž dělám. Za tu cenu, že mi tady v baráku jedna pixla vyhrožuje, že se postará o to, aby mi děti byly odebrány. Protože s nimi nejsem 24 hodin denně. Protože můj starší syn vodí do školky moji dcerku. (I když se spíš domnívám, že důvodem je její přechod a můj vzhled) Když se na to tak koukám, asi se fakt půjdu radši bodnout sama. Takový sirotčí důchod pro mé děti... nemluvě o značkovém oblečení, do kterého je oblečou v děcáku, to já jim v životě nekoupím. Dokonce ani byt jim nezařídím. Dobrý, fakt dobrý. Dík za radu. Budu nad tím přemýšlet.

79185

19.11.2005 00:02

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: Zas tak hrozné to není,

baba_Blažková 193.?.?.?

Vytrhujete z kontextu, pane. Stačí číst trochu níže. Navíc - ono se toho zas až tolik nezměnilo.

Ovšem když už jste to tady nakous, ten Jáchymov, tak řekněte, kolik právníků, kdy, za co, a kteří. Ráda se poučím. Od toho tu jsme.

79097

18.11.2005 20:29

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Podle Zvědavce je 13letá dívka dítě?

baba_Blažková 193.?.?.?

>A jeste jedna vec. Podle meho nazoru by se deti nemely strilet. Rovnez by se nemely posilat ovesene vybusninami vrazdit nevinne lidi.A taky by se nemely sukat.

Tak pod tohle se i podepíšu.

Kateřina

79071

18.11.2005 19:27

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: V článku je zmíněno,

baba_Blažková 193.?.?.?

Vy jste divná pavouk, paní či slečno. Já bych nestřílela, páč mám děti, a vím, že přestože jim každému zvlášť říkám jednomu deset a druhému pět let, ať nelezou na okno, tak je zčasu načas z okna sundávám. Oba. Té dívce bylo jen o tři roky více, než mému staršímu pitomkovi. To není o moc. Určitě jí rodičovstvo taky říkalo "nelez támhle do té zóny". A bohužel, dělala si z toho asi tolik, co každé jiné dítě, pitomé přiměřeně svému věku. Tak to už s dětmi totiž bývá.

Sakra, vás bych teda za mámu nechtěla.

79053

18.11.2005 18:11

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: přestaňte brečet !

baba_Blažková 193.?.?.?

Přesně tak, přestat brečet. Smutek je emoce pasivní a tudíž na houby. Chtělo by to nějakou aktivitu.

79041

18.11.2005 18:07

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: Tohle je taky zajímavé

baba_Blažková 193.?.?.?

Taky dobrý:
http://www.volny.cz/l_kopecky/conspiracy/analyza/mir.htm

79040

18.11.2005 17:53

16 let poté – zvítězila pravda a láska?

RE: Zas tak hrozné to není,

baba_Blažková 193.?.?.?

>Sice mužu "svobodně" říkat, co se mi nelíbí, ale z práce za to mužu vyletět stejně rychle jak za komančů (i rychleji) takže opět mužu akorát tak držet hubu a krok - ač zatím (ale JAK DLOUHO ještě?) mne nemohou za jisté řeči zavřít.

Za komančů jste mohl rychle vyletět, ale každopádně jste dostal nějaké to místo, třebas i neodpovídající vaší kvalifikaci, ale přece jenom nějaké. Já netvrdím, že je to správné, vytvářet samoúčelná pracovní místa. Jen upozorňuju na drobný rozdíl. Droboulinký.

Takže mi to vychází takhle:
Komanči tady měli jistou moc. Ovšem ruku v ruce s touto mocí měli jistou zodpovědnost - zařídit nějakým způsobem, aby byl národ nažranej a v teple, tudíž zticha. A to mi nikdo nevymluví, že nažranej a v teple mohl být každý. A nepoučujte mě, za jakou cenu. Já to vím.
Po pseudopřevratu zde máme tytéž xichty "tam nahoře", ovšem vzhledem k všemocnému sousloví "máme svobodu a demokracii" nás můžou beztrestně nechat pochcípat hlady. Což je pro ně zřejmě výhodnější. Zbavit se určitého břemene, jisté zodpovědnosti. Možná proto k tomuto došlo. Ne, nebojím se, že nás opravdu nechají všechny pochcípat. Kdo by na ně pracoval, že. A nastává nám druhý extrém, kdy díky každodenním existenčním problémům, nemáme my, plebs, už ani sílu ptát se, chtít vědět. Jen přežít. Buď budeme hrát dle "jejich" pravidel, nebo chcípnem hlady. Ale tento tlak se daleko niterněji dotýká i těch, kteří za předchozího režimu nevyskakovali, protože byli v teple a nažraní.

Jsem sama zvědavá, jak dlouho to vydrží, než se někdo fakt nasere. Říkám někdo, myslím někdo, kdo to začne. Aniž by se zároveň vystavil riziku, že ti, co ho celou dobu plácali po ramenou a vyjadřovali mu svou plnou podporu, jej opustí ve chvíli, kdy půjde do tuhého. Jak je naším národním zvykem.
Až už prostě nebude kam uhnout.

79039

14.11.2005 21:47

Česká média bijí na poplach: Ideozločin na obzoru

RE: Přečetl jsem si to

baba_Blažková 193.?.?.?

Je to jinak. Lidé se dělí na dvě skupiny - jedna dělí lidi na dvě skupiny a druhá nikoli.

78235

11.11.2005 02:27

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Nepravdy na obou stranách

baba_Blažková 193.?.?.?

Když Domitian stál pod sluncem Dáků
hor Transylvánských v patě,
synům země pod ztrátou hrdla
ctít jej bylo bohem.
Tři uzřel jednou,
kdož se nesklonili.
Tož stařík, synek, muž.
A měli tmavé vlasy,
jak lesní zvonky tmavomodré oči,
pleť osmahlou.
"Co, slova Césarova jste nedbali?"
Náš bůh je, pane, slunce.
"Jsem synem slunce!"
Zůstali tři němi
a v očích čítal César pohrdání.
"Váš kmen?"
Z těch sluncem oblévaných
a strmých hor jsme,
je nás sedm tisíc.
"Tož ty tři napřed
a pak těch sedm tisíc mi pobijete,
kámen na kameni
a duše na duši nechť nezůstane!"
A téže noci
krev sedmi tisíců svých dětí pilo slunce,
kdy splnila se vůle Césarova.

...

těžko říct, jak to tenkrát opravdu bylo, prý je tenkrát fakt vymlátil do mrtě, ta báseň se mi ale líbila (i když v noci slunce - asi metafora), za případné nepřesnosti se omlouvám, je to jen to, co mi utkvělo v hlavě, navíc pouze část, nicméně - mezi námi - i Petr Bezruč byl docela antisemita.

77713

11.11.2005 01:35

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: '..Vase permanentni utoky na muslimy ..'

baba_Blažková 193.?.?.?

A jaký je rozdíl ve vraždění z důvodů náboženských a naproti tomu ve vraždění z důvodů politických, či jakýchkoli jiných, skrývajících se za nějakými ideály či pod praporem, ale vpodstatě pořád z důvodů zdravým selským rozumem nepochopitelných?

77710

11.11.2005 00:59

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Teraz kecáš, Google!

baba_Blažková 193.?.?.?

Vy mě překvapujete, Emmo. Dlužno říci, že mometálně příjemně [smích] .

77701

10.11.2005 18:29

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

Kdo má čisté svědomí...

baba_Blažková 193.?.?.?


http://www.natvrdo.cz/admin/img.php?recid=2087&table=obrazky&sloupec=obrazek

77627

10.11.2005 00:30

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Trodasovi, Lehovi, Comodorovi a dalším v této větvi

baba_Blažková 193.?.?.?

>Buhuzel, reakce na toto prohlaseni byla ponekud delsi, suchoparna, nezajimava, pohrichu technicka
Mně se to líbilo (velkoryse skoropřecházím "Buhuzel" )
>(a to jsem nezabrousil do metod pridelovani a rozdelovani IPv4 address space, vedom si znacne intelektualni narocnosti uvedeneho...)
aha, tak asi proto. [cool]
>- mno a hlavne totalne OT [zahanbení]
To se stane.

77534

09.11.2005 06:40

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

Kubíky a kilowatthodiny - odkaz

baba_Blažková 193.?.?.?

Hezký článeček. Sice staršího data, ale neustále aktuální.

http://www.libinst.cz/clanky.php?id=406

77437

03.11.2005 19:02

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Nerad kazím zábavu, ALE

baba_Blažková 193.?.?.?

že si tím Tamiflu a stejně tak i všemi vakcínami můžem leda namazat prsa.

>Já přece nevybízím k hysterii (a nedělají to ani vědci a seriozní periodika, nesmíte číst Blesk), je ale určitě rozumné se na problém připravit. Zdejší komentáře, ve kterých se mísí furiantství s fatalismem nejsou konstruktivní.

Blesk teda fakt nečtu, ale občas koukám na zprávy v televizi. Co se vámi zmíněného furiantství či fatalismu týče - to je úplně přirozené. Jeden extrém plodí extrém druhý. Normální reakce na určitý tlak z jedné strany. Model aplikovatelný téměř na vše.

76750

03.11.2005 19:02

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Nerad kazím zábavu, ALE

baba_Blažková 193.?.?.?

>Psala jste, že vaše máma absolvovala sérii injekcí a začala na jaře, na to jsem logicky namítl, že se očkuje jednou dávkou a to na podzim. Odpověď, že se očkuje každý rok proto nechápu.

To vůbec nevadí, ten blbec jsem já. Moje maminka absolvovala i spoustu jiných očkování, chřipku pochopitelně nevyjímaje, letos už se na to vybodla, jelikož pracovní neschopnosti se stejně nevyhla. Holt - žádný všelék na obzoru.

>TV nesleduji a nevím co tam říkají o chřipkové epidemii, ale každopádně většina onemocnění, která lidé za chřipku označují jsou jiné, banální virozy. Mimo období pandemií (které jsme naposled zažili před 20 lety) onemocní většinou jen děti a jiné rizikové skupiny (staří lidé, diabetici, imunosuprimovaní atd.)

Myslíte, že váš názor ohledně "banálních viróz", by masmédia považovala za natolik přínosný, aby jej i zveřejnila? Mě vždycky baví ty vydry v bílém plášti, jak vyprávějí do mikrofonu dotyčného reportéra o těch každoročních epidemiích... Tímto bych se taky chtěla omluvit, že reaguji až nyní, teď mám trochu času, protože mě před pár dny sklátila (tradičně - podzimně) nějaká banální viróza [mrknutí jedním okem]. Už je to lepší, můžu sedět u kompu.
Nicméně - stejně by mě zajímalo, jak to tedy s těmi epidemiemi je.

>Psala jste, že vás cituji "vyděsila krabička s nápisem chemoterapeutikum" Nechápu proč, chemoterapeutika jsou nejšetrnější léčbou uroinfekcí (mají užší spektrum než antibiotika) a užívají se už velmi dlouho. Proto jsem usoudil, že vás slovo chemoterapie vyděsilo kontextem se zhoubnými nádory (chemoterapií), pokud se v problematice vyznáte, omlouvám se za svoji podceňující poznámku...[smích]

Ano přesně takto jsem to myslela. Ale mně "naskakují" různé volné asociace. Například loni, když mi léčili hlasivky, bylo na příbalovém letáku k jedněm práškům napsáno "bukální tablety". To mě napadaly různé věci. Nicméně vím, jaký je rozdíl mezi zánětlivým onemocněním a onemocněním nádorovým.
Co jsem tím chtěla předtím říct je to, co už jsem řekla. Obyčejná antibiotika, jako je penicilín, už na spoustu věcí nezabírají a mohou za to jen a jen lidé.

>Plošné očkování prospěje všem (ale musí být skutečně plošné) způsobem, který jsem popsal - i když neochrání všechny, zamezí fulminantnímu šíření infekce a zvýší procento frustních forem (tedy neletálních) Vím z literatury, že podobně jako vy reagovali lidé při zavádění Salkovy vakciny proti poliomyelitidě (která dnes prakticky neexistuje) a nepochybně stejnou nedůvěru sklidil Edward Jenner když začal vakcinovat proti neštovicím.

Ano, očkování prospěje, pomůže proti nemoci, proti které je primárně určeno. Kdyby nedejbože vážně nastala nějaká pandemie nějakého šíleně zmutovaného viru, jehož původními nositeli byly jiné živočišné druhy, tak si stejně myslím, že si tím Tami...

Kráceno (Editor)

76748

28.10.2005 21:10

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Nerad kazím zábavu, ALE

baba_Blažková 193.?.?.?

>Btw nevím jak jste došla k přesvědčení, že virus zmutoval??? Vzhledem k tomu, že od posledního případu varioly u člověka před 25 lety virus existuje pouze při teplotě kapalného dusíku, je mutace velmi nepravděpodobná.

Netvrdím ani, že je pravděpodobná. Jen jsem uvedla, co jsem slyšela na TV. A slyšela jsem, že vzhledem k tomu, že virus, který vlastní dotyčné laboratoře není týž virus, proti kterému jsme (my, kteří jsme) očkovaní. Takže můžeme být v klidu.

75946

28.10.2005 21:06

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Nerad kazím zábavu, ALE

baba_Blažková 193.?.?.?

>Nevím jaké očkování dostala vaše máma, ale proti chřipce se dává pouze jedna dávka a to v období od října do prosince. Jsem transplantolog, moji pacienti mají (po lécích) silně sníženou imunitu, proto všem nabízíme očkování.
Proti chřipce se očkuje každým rokem. Tedy tak. Proti aktuálnímu kmeni, maminka pracuje ve zdravotní pojišťovně, nějak tam jedno období měli akci pro své zaměstnance.

>Řada z nich potom tvrdí, že pak měli chřipku dokonce několikrát. Podobné stížnosti vyplývají ovšem z neznalosti choroby, kterou nazýváme chřipka - většinou se zaměňuje za běžnou virozu horních cest dýchacích. Chřipku dostanete jen 1x za několik (cca 10-15let), kdy už vám klesne titr protilátek a objeví se výrazně odlišný virus. Chřipka se projevuje především vysokou horečkou (40st a víc) po několik dnů, bolestmi svalů a kloubů, zchváceností, mezi její příznaky NEPATŘÍ rýma ani kašel. Diagnozu lze udělat pouze opakovaných odběrem specifických protilátek (specializované serologické vyšetření) nebo ještě složitěji, kultivací na kuřecích (sic!) embryích.

K těm horním cestám dýchacím - tedy to, co v TV každoročně označují za chřipkovou epidemii není chřipka?

Taky dlužno dodat, že rozhodně nejsem odpůrcem plošného očkování. Jen mě zajímá, komu to fakticky prospěje. Pokud k němu dojde, a bude OPRAVDU k něčemu, stejně se nedozvíme, zda k něčemu bylo NÁM. Zda opravdu něco hrozilo.

>Vaši kamarádku můžete uklidnit, chemoterapeutika (možná zaměňujete s léčbou zhoubných nádorů?) jsou léky podobné antibiotikům (dokonce mnohem starší, např. sulfonamidy se používaly již ve 20.letech), rozdíl je v tom, že se nezískávají z plísní, ale připravují chemicky.

Ne, nezaměňuji nic za ZN. Jde o zánět a rezistentního původce tohoto zánětu.

>Chápu, že většina lidí dodržuje hygienické normy - ve středověku bylo nutné lidi naučit, že nemají házet odpadky z oken, protože krysy přenášejí mor, dnes vysvětlujeme lidem, že se mohou nakazit nebezpečnou chorobou od ptáků – opět, proč vám to vadí?

Mně to nevadí. O zoonózách a antropoonózách už jsem slyšela předtím. Stejně tak předpokládám, že i jiní o nich slyšeli. Mně vadí ta hysterie kolem.


75944

28.10.2005 19:51

Člověk z fotografie

RE: No kdyby byl blbec, tak by asi nebyl prezidentem

baba_Blažková 193.?.?.?

Jasně, režim, za všechno může režim. Lidi ne. Lidi za nic nemůžou. [oči v sloup]

75939

28.10.2005 19:16

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Nerad kazím zábavu, ALE

baba_Blažková 193.?.?.?

Pochopitelně tam má být *nedisciplinovanost. Omlouvám se.

75933

28.10.2005 19:14

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Nerad kazím zábavu, ALE

baba_Blažková 193.?.?.?

OK, konkrétně - loni šla do toho "očkování" moje máma. Absolvovala tu sérii přesně tak, jak měla, začala ji hned na jaře, kupodivu na podzim onemocněla chřipkou. Hm. A tolik peněz to stálo.

Já si opravdu nemyslím, že lidstvo je pánem vesmíru, bohužel drtivá většina lidí si to myslí. Ano, epidemie tu byly. Ano, jsou způsoby, jak se s epidemiemi vypořádat, máte pravdu, začalo to hygienou. Já nepředpokládám, že by na tomto fóru byl někdo, kdo by ji nedodržoval. Plošná vakcinace je hezká věc, bohužel nemáme tu pouze jediný kmen chřipkového viru, tyto navíc průběžně "mutují". Takže i kdyby se zde plošně očkovalo všemi dosud známými vakcínami, je vysoká pravděpodobnost, že než sem virus dorazí, bude vypadat úplně jinak a očkování se mine účinkem. Nevěřím na pojmy jako je částečná ochrana. Buď to zabere nebo ne.

Jo, na penicilín věřím, tedy přinejmenším na to, čím byl. Díky němu se třeba neumírá na angínu, že. Jenže bohužel zůstává faktem, že dnes už spousta bakterií je vůči němu rezistentní a to vinou nedisciplinovasti pacientů, kterým když trochu "otrne", dávku nedoberou. Takže nastupují širokospektrá antibiotika, rozvíjejí se další rezistence a tak pořád dokola. Pak se stávají takové případy, jako se stal mojí přítelkyni - tu cévkovali během porodu, zanesli infekci, dnes má čtyřletého kluka a trpí neustále zánětem močového měchýře, na který nic nezabírá. Doktoři zkoušejí kde co, docela mě u ní posledně vyděsila krabička s léky, na které bylo napsáno "chemoterapeutikum". Jo, v nemocnicích, tam jsou nějaké "bacily". Ne, jako ti "žabaři", co si lítaj po venku.

O mých dětech tady v souvislosti vámi uvedené zmínka nepadla. Ano, všechna povinná očkování absolvovaly. Ještě pro úplnost dodávám, že já narozdíl od nich jsem očkována i proti černým neštovicím, to už se taky v médiích řešilo, že od roku, tuším, 1978 se v naší republice proti těmto neočkuje, ale to neva, protože pokud udeří epidemie těchto, tak ani ti očkovaní nemají šanci, protože do té doby původci černých neštovic zmutovali do jiné podoby. A teď mám věřit nějakému Tamiflu pocházejícímu přibližně z téže doby. [zmaten]

Takže shrnuto; pokud přijde chřipková pandemie, bude třeba ji řešit. Ona tu není. To, co ukazují v TV rozhodně není pandemie. Hrozila spousta dalších věcí. Strašili Anthraxem. Strašili i těmi černými neštovicemi. Jo, a strašili Y2K. A někdo se na tom hustě opeřil. Za rok třeba budem nadávat, kdo se opeřil tentokrát. Jak se říká - statistika nuda je. Ale mně statisticky vychází, že někdo pořád něčím straší.

75932

28.10.2005 18:32

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Fuj ! hnus Arkane !!!

baba_Blažková 193.?.?.?

Tohle nemá význam, pane Lve. Tohle by měl číst oji, aby věděl, kdo že je ta svoloč. Já bych se sice mohla pana Arkana obratem zeptat, jak se mu leskne ouhoř, ale nikam by to nevedlo, navíc mě to vpravdě nezajímá. Narozdíl od některých, které zjevně zajímají nějací bobři. Asi si spletli tuto diskusi s nějakým pochybným livechatem.

Ono je rozdíl mezi nablblou nekonkrétní poznámkou a adresnou urážkou. Ale některým to tady bohužel nedocvakává.
A zatímco lascivní průpovídka od chlapa se může někomu zdát vtipná, ženská si toutéž poznámkou koleduje o průser. Není to divné? Tak kde je ten feminismus? [oči v sloup]

75922

28.10.2005 16:11

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Nerad kazím zábavu, ALE

baba_Blažková 193.?.?.?

A když si z toho lidi přestanou dělat legraci, jak vy píšete, pomůže to?

...asi ne.

A lidi s inteligencí sobě vlastní vykupují zásoby vakcín proti chřipce "běžné", i když to nepomůže, berou útokem lékárny a hysterčí.
Chtějí Tamiflu, které jakýs-takýs efekt má, ale vlastně taky nepomůže, výrobci nestačí vyrábět, kolo se roztáčí.

Pamatuju si ještě na cynickou hlášku z doby před pár lety, která byla "A umej si ruce, víš co je teď všude Antraxu."
A lidé hysterčili, maminka, která v té době dělala v prodejně PZT mi vyprávěla, že největší obrat byl na gumových rukavicích. A stalo se co?

Hlavně je dobré, že lid je dostatečně vystrašen, jak už bylo uvedeno, lid je třeba strašit. Po pádu železné opony bylo lidi strašit čím dál obtížnější, na jedné straně imperialisty, na druhé straně komunisty - to už pochopitelně nešlo. Tak se vynalezl terorismus, nicméně ten působil jen dočasně a v Evropě minimálně, co s tím?
A nápad je tu, o pandemii chřipky se mluví už dlouho, zatím se ještě nikomu nehodila do krámu, jenže lidi se už přestali v dostatečné míře bát těch dosavadních relativně účinných strašáků, najednou se teorie o pandemii hodí náramně do krámu.

Bohužel tím, že lidi budou blbnout a vykupovat zásoby neúčinných léčiv se nic nevyřeší, jestli nějaký virus opravdu "zaútočí", tak s tím stejně zmůžeme kulový. Na druhé straně - třeba mi odpadne starost, z čeho budu žít, až budu v důchodu. (Při mojí smůle to přežiju.) Planeta si oddechne. A udělám s tím něco?
Takže teď vzhůru do pracovního procesu, co dětem na oběd, z čeho zaplatit složenky, atd. atd. A hlavně trochu té srandy, ať se z toho nezblázníme. Pandemie nepandemie, život jde dál. Takových hrozeb už tu bylo.

75908

28.10.2005 15:19

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Ja si TAMIFLU koupim za pomoci kreditni karty VISA.

baba_Blažková 193.?.?.?

Zbytečné starosti, Arkane, zbytečné starosti. Hlavně vy si dávejte bacha na tu ptačí chřipku.

Co se vymývání huby mýdlem týče, doporučuje se i při, řekněme, drzosti.

75896

27.10.2005 20:14

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: dávejte bacha a nedělejte orální sex (tedy nekurte ptáky).

baba_Blažková 193.?.?.?

Taky mě to dneska šoklo, když jsem si šla doplnit své skrovné zásoby paralenu do lékárny, a na dveřích byl nápis červeným písmem "VAKCÍNY PROTI CHŘIPCE NEJSOU"

Takže kšefty se rozhodně hejbou. [oči v sloup]

75776

27.10.2005 19:22

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Ptačí chřipka

baba_Blažková 193.?.?.?

Taky mi vždycky přišlo krajně podezřelé, jak maminky dětí s obrnou popisují propuknutí této nemoci u dosud zdravého dítěte, právě po prvním očkování proti dětské obrně.

75766

27.10.2005 19:17

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Ja si TAMIFLU koupim za pomoci kreditni karty VISA.

baba_Blažková 193.?.?.?

Drahý Arkane, vrzněte si už konečně.

Jinak - vy už jste zapomněl na to o tom vymývání huby mýdlem?

75765

27.10.2005 19:11

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: dávejte bacha a nedělejte orální sex (tedy nekurte ptáky).

baba_Blažková 193.?.?.?

Prčic, vždyť šlo jenom o vtip. To jsou nemístné poznámky také vyhrazeny jen pro pány tvorstva?

75764

27.10.2005 16:02

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: Ja si TAMIFLU koupim za pomoci kreditni karty VISA.

baba_Blažková 193.?.?.?

Mně zase včera jeden známý v souvislosti s ptačí chřipkou upozornil, že bych si měla dávat bacha a nedělat orální sex (tedy nekouřit ptáky). [cool]

75743

27.10.2005 07:50

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

baba_Blažková 193.?.?.?

No, to mi vysvětlete, leho, co vyřešil Hitler tím, že vyhlásil válku většině Evropy.
Popřípadě - abychom zbytečně neslovíčkařili o oficiálním vyhlášení války - jisté země prostě obsadil. Domnívám se, že pointa zůstává stejná.

75690

26.10.2005 19:16

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: Ne, duveru v ceske soudy nema nikdo koho znam...

baba_Blažková 193.?.?.?

A navíc pořád uhýbate od toho, nač jsem se ptala - znáte vy snad nějaké předškolní dítě, které by se nechávalo fotit za peníze?

A pro úplnost - těžko lze považovat za pedofila někoho, koho přitahují osoby, u nichž už se plně vyvinuly druhotné pohlavní znaky. (Co má dotyčná vyvinutá osoba v rodném listě jako datum narození je věc druhá.) Tak mi sem sakra netahejte pořád ty svoje teenagery.

75660

26.10.2005 19:05

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: Ne, duveru v ceske soudy nema nikdo koho znam...

baba_Blažková 193.?.?.?

Trodasi, vy jste dneska asi snídal vtipnou kaši, co? [mrknutí jedním okem]

75659

26.10.2005 04:30

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Módní idiocká propaganda

baba_Blažková 193.?.?.?

Ale, ale, Arkane, však nemusí hned stát, stačí, když pevně visí...

75552

26.10.2005 04:27

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Módní idiocká propaganda

baba_Blažková 193.?.?.?

Já jsem si to hned myslela, Arkane. Co že dneska tak zostra, manželce či družce vámi jmenované věci nefungují tak jak by měly? [mrknutí jedním okem]

75551

26.10.2005 04:25

Demonstrace na protest věznění Ernsta Zündela

RE: Jede

baba_Blažková 193.?.?.?

Nechte si to...

75549

25.10.2005 20:13

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Módní idiocká propaganda

baba_Blažková 193.?.?.?

Fakt, jo? No toto... [překvapení]

75469

25.10.2005 20:12

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Módní idiocká propaganda

baba_Blažková 193.?.?.?

>" Kdyby ses, Čerte, ve škole učil, nebyl bys tak LMD". [chechtot]

nezaměňovat pojmy s průjmy bych prosila.

Pokud byste něco chtěl vysvětlit ohledně LMD, nestyďte se a zeptejte se mě. Žádnej učenej z nebe nespad [mrknutí jedním okem]

75468

25.10.2005 14:25

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: Offenderi sexualni v USA

baba_Blažková 193.?.?.?

Mně se omlouvat nemusíte. Ještě jste mě neurazil.

75439

25.10.2005 14:22

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: Ne, duveru v ceske soudy nema nikdo koho znam...

baba_Blažková 193.?.?.?

Já se, sakra, nebavím o náctiletých slečinkách, ony dneska už ve dvanácti moc dobře vědí, že to nemají jenom na čůrání, já se bavím o dětech.

Abyste se nedivil, nakolik mnohdy já vím, o čem mluvím.

75437

25.10.2005 14:19

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: Ne, duveru v ceske soudy nema nikdo koho znam...

baba_Blažková 193.?.?.?

Já se jen snažím představit si tu vaši "eliminaci dopadu" a vychází mi to takto. Mohl byste mi popsat vy svou představu?

Jako KDO by podle vás měl natáčet to porno, s KÝM, a tak...

Nějaké konstruktivní řešení, nápad... e?

75436

25.10.2005 08:33

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Módní idiocká propaganda

baba_Blažková 193.?.?.?

Já bych zase podrobila lingvistickému rozboru slůvko "idiocká". Ale já jsem jenom ženská a nerozumím tomu.

75407

25.10.2005 08:31

Paroubek válcuje Topolánka

RE: mimo mísu

baba_Blažková 193.?.?.?

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

75406

25.10.2005 07:19

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: Ne, duveru v ceske soudy nema nikdo koho znam...

baba_Blažková 193.?.?.?

A já tedy nastoluji otázku - koho VY považujete za dítě?
Myslíte si, že předškoláček se nechá fotit za peníze?
Nemluvě o tom ostatním?

75400

25.10.2005 07:11

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: Ne, duveru v ceske soudy nema nikdo koho znam...

baba_Blažková 193.?.?.?

A VY ty děti máte? Víte co, když jste takový pragmatik, pořiďte si nějaké, tak osm až deset kousků, pak si pořiďte nějaký bordel pro zasvěcené, tam si ty svoje dětičky strčte, zisk jistý, mezinárodní klientela zaručena. Možná i sklidíte nějaký ten obdiv vůči vaší osobní oběti. Jak sám říkáte - vstupní problém sice nevymýtíte, zato minimalizujete jeho dopady.
Tak mi z toho vychází, že ty cikánky v západních čechách, co prodávají své děti vlastně vykonávají záslužnou práci. Vždyť to dělají pro naše dobro.

To je stejné, jako kdybyste tvrdil, že pokud dochází ke znásilňování ženských, otevřeme v blízkosti inkriminované lokality bordel a problém se vyřeší. Popřípadě násilníkům dovolíme koukat na porno s touto tematikou.

Zkuste si to představit.

75399

25.10.2005 06:56

Krejčíř začíná mluvit

RE: A rady zpoza tý kaluže...

baba_Blažková 193.?.?.?

To by mě taky zajímalo, Rudolfe, zdali někdo, komu je dnes čtyřicet, byl v roce 1968 (před 37 lety) v lapáku.

75396

25.10.2005 06:51

Krejčíř začíná mluvit

RE: Ceska politika ...

baba_Blažková 193.?.?.?

No, teď to ode mne, pacifisty, bude znít možná dost divně, ale vy jste si nevšiml, že tak jako tak jsme více či méně nápadně vmanipulováváni do války? A to ne do nějaké místní bojůvky, nýbrž do globálního konfliktu? Těžko říci, jaký význam by v této situaci měl nějaký převrat v našich zeměpisných šířkách. Je i docela dobře možné, že by nás zase někdo přijel osvobozovat. Jak říkám - těžko říct. Obávám se, že není způsob, jak z toho ven (co sto hoven, dvě stě hoven, tři sta hoven...), ale jak už tu někdo podotkl, aspoň by se to dřív profláklo.

Ale na té ještě větší kravské řiti trvám. Jo, předtím se taky kradlo. Pomaloučku, tak aby to nebylo moc vidět. Co je horší? Pokradmu si po troškách ulejvat, nebo rovnou tunelovat ve velkém a rozhořčeným malým človíčkům se přitom chechtat do xichtu?
[zmaten]

75395

24.10.2005 17:09

Demonstrace na protest věznění Ernsta Zündela

Jede

baba_Blažková 193.?.?.?

někdo z Ostravy?

75299

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,66 Kč
Euro
27,03 Kč
Libra
30,38 Kč
Kanadský dolar
17,90 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,52 Kč
100 japonských jenů
22,94 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
6,09 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 137,98 Kč
1 unce stříbra
421,21 Kč
Bitcoin
218 040,10 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 280 490