Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané baba_Blažková

Nalezeno 2248 příspěveků, 41 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

09.06.2014 16:37

Sekání luk

RE: Řekněme si to pravicujícně upřímně

baba_Blažková 89.?.?.?

Za reálsocu bylo vypalování luk přísně zakázáno. BTW, za reálsocu bylo taky v době kladení mláďat zakázáno volné pobíhání psů. Jinak se to nehrotilo tolik, co dnes. Mláďátko je hvězdička, dokud je bezprostředně závislé na své matce. Potřebuje ji stejně jako ona jeho. Když je dospělé a samostatné, je to opět o něčem jiném. Když máte ten příměr se psy, zkuste feně sebrat malé štěně, určitě k tomu bude lhostejná, což? Tohle jste fakt posral.

311322

25.05.2014 10:36

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

RE: Vyřešeno

baba_Blažková 89.?.?.?

Stejně tak jako můžete nadávat na skládku jaderného odpadu za vašimi humny, jejíž existence či neexistence byla otázkou pro místní referendum, jehož jste se neúčastnila. Jde jen o myšlenkové cvičení, avšak to, že skutečnost je taková, že vám a vám podobným se jen nechce, neokecáte, protože účast při místních referendech, kdy skutečně nejde o to, koho pošlete vydělávat, je srovnatelná s účastí při volbách, ne-li dokonce nižší. Vzhledem k rozdílné právní úpravě jsou místní referenda zpravidla nakonec neplatná právě díky nízké účasti. Díky vám a vám podobným.

Když to srovnám s popularitou všech těch klikacích online pseudopetic, jen to potvrzuje to, co stále tvrdím. Nejde o postoj. Jde jen a jen o lenost a o odmítnutí zodpovědnosti. Tento postoj "já tím nic nezměním" je typický pro všechny, kdo kupují výrobky poskvrněné dětskou prací, všechny, kdo netřídí odpad atd. A proto to zde vypadá tak, jak to zde vypadá.

310637

22.05.2014 14:05

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

RE: Svobodní

baba_Blažková 193.?.?.?

>Samozřejmě si Svobodní také odsouhlasili, že případní poslanci budou veškeré náhrady poukazovat na stranický transparentní účet...

Ale ale? Strana, která tolik brojí proti přerozdělování, "rovnostářství" jak oni tomu říkají, a v jejím rámci přitom funguje systém takřka komunistický? Jakože Strana sebere všem a pak s vybraným naloží dle svého uvážení?

No to jsou mi věci... [překvapení] [chechtot]

310477

22.05.2014 13:20

Otevřený dopis předsedovi Poslanecké sněmovny: Odvolejte Karla Schwarzenberga

RE: Pláč nad rozlitým mlékem

baba_Blažková 193.?.?.?

Vlastizrada.

310473

28.04.2014 21:52

Čtvrtá politická teorie

RE: Drobné opomenutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Přesně tak. Kapitalisté, boháči, bankéři v momentě, kdy jsou "too big to fail" natáhnou ruku do rozpočtu. Kdy to nastane, o tom rozhodne touto společností zakoupený a pověřený politik. Ale to vy víte, že ano. To ostatní jsem už napsala výše v té pasáži s tou Babišovou řepkou.

>A tak lidé Vašeho typu nemohou pochopit, jak to, že například Japonsko je (bez židovských bankéřů ) tou nejzadluženější zemí (na jednoho obyvatele) na světě.

Vojto, doprčic, vy si zase odporujete. Ukažte mi jedinou úspěšnou civilizaci či zemi, která dokázala zajistit vysokou úroveň obyvatel, čisté ulice, dostatek pomerančů na vánočních trzích atd., aniž by byla zadlužená? Či aniž by rabovala cizí zdroje? To není (jen) záležitost politiků. To je i věc systému. A bilančně vyrovnaný reálsoc vám osobně taky nevoněl, takže vy fakt blábolíte jednou tak a jednou onak, pokaždé jak se vám to hodí a zastáváte s oblibou názor, který zároveň vyvracíte, to i velmi zkušený cimrmanolog často žasne.

>Konkurenční boj je evoluční vynález, paní Kateřino. Bez něj bychom zde nebyli. Jsou lidé, např. pan Lama, který si jej plete s třídním bojem. Vy také?

Výborně, pane Vojto. Tak si představte, že já mám pocit, že mi vydýcháváte vzduch, který bych radši, aby dýchaly mé děti. Takže si vás jednoho dne v rámci naprosto přírodního konkurenčního boje najdu a sejmu vás. To myslíte vážně???
Buďto jsme v džungli nebo jsme v civilizaci. Naše technologie nám už dnes umožňují, aby se osmdesát procent lidí na planetě jen tak flákalo a přesto by nemuseli umírat hlady. Jenže někdo tady prostě potřebuje předvádět, že má největšího klacka (většinou je tam nepřímá úměra) a tak si masturbuje svoje atrofované sebevědomí tím, že stojí nad druhými s bičem a vyřvává něco o pracovních návycích, arbeit macht frei a tak...

Co se mého drahého týče, mileráda se o něj podělím s kýmkoli. I já ctím úsloví, že kdo mé pole orá... Nevím, proč bych měla žárlit, když velmi dobře znám svou hodnotu. A můj drahý ji zná taky.
Nezapomeňte, že se čtyřicítkou na krku a zkušenostmi, které mám, mám i jiné obzory než pohrávání si s genitáliemi. To je ten rozdíl mezi lidskými bytostmi a zvířátky. A mezi mnou a vámi.

309130

28.04.2014 21:51

Čtvrtá politická teorie

RE: Drobné opomenutí

baba_Blažková 89.?.?.?

>Paris Hilton má paní Kateřino jen jedna ústa. Nedokáže jimi denně vypít, zkonzumovat, vykouřit, profetovat, ... miliony. Mně spíš iritují ti, kteří NIKDY VE SVÉM ŽIVOTĚ NEVIDĚLI NIKOHO ZE SVÝCH BLÍZKÝCH PRACOVAT. Natož aby pracovali sami. Takových u nás už žijí statisíce. A denně bez problému zkonzumují (na rozdíl od Paris) za miliony. A k tomu nadělají spoustu škod. Opravdu je potřeba ještě více je motivovat k plození potomků? Potomků, které nejsou schopni sami uživit? Opravdu soudíte, že odmítání takovéhoto (stupidního) konání většinové společnosti je eugenika?

Ale pane Vojto... Z toho co ta slečna prochlastá, projebe v kasínech či jinak prošustruje za luxusní zboží, které nepotřebuje, by stejnou dobu prosperovala jedna cikánská osada. A já jsem z Vítkovic, něco si o té čtvrti přečtěte. Mě nechává naprosto chladnou, že ze své výplaty přispívám na výživu dětí, se kterými nemám nic společného. Mě daleko víc sere, že z mých daní se financují tzv. pobídky pro investory, různé odpustky daní či nájemného na státních pozemcích, záchranné balíčky pro banky, Babišova řepka atd. Ale každý máme své priority. Už jsem tu kdysi řešila, že v těch komunitách vládne tvrdý patriarchát, je zvykem ženy následovat svého muže kamkoli. Tam bych začala. Já netuším, kolik dneska stojí paklík "prášků proti děckám", vím, že před deseti lety mě ta sranda stála cca 700 ká na tři cykly. Docela drahý špás pro ty černé holky, asi - ani já bych si to za ty prachy nekoupila. A ony tím spíš nekoupí, když kasu drží jejich páni a vládcové. A věřte mi, že o tom něco vím, jak to u nich chodí.

>Jedním z nejdůležitějších přírodních zákonů je KAUZALITA. Tedy zákon, který řadí následek vždy za příslušnou příčinu. Celá tisíciletí platilo v souladu s tímto zákonem, že o nabytém bohatství vždy nejlépe rozhodoval sám jeho nabyvatel. Nikdo jiný. Co činí současné moderní vyspělé státy? Odnímají VĚTŠINU VYTVOŘENÉHO BOHATSTVÍ (formou daní) jejich nabyvatelům. A svěřují je do správy lidem, kteří sami nikdy nic pořádného nedokázali. Tedy porušují základní přírodní zákon.

V této rozplizlé směsici blbostí a nic neříkajících klišé bych si dovolila vypíchnout tu myšlenku o tom, že nejlépe s majetkem nakládá jeho nabyvatel. Ehm, jistě, pod rukama Bakalovýma OKD jen vzkvétalo a potažmo i celé Ostravsko jakbysmet. Že majitelé vždy nejlépe vědí, jak s majetkem zacházet nám během staletí předvedli i majitelé otroků. A s odpuštěním, přivlastňovat si planetu či porcovat ji na kousky a dělit mezi partičku vyvolených je IMHO stejná blbost jako přivlastňovat si člověka.

>Jak tito lidé (politici) ono svěřené bohatství spravují? Tak, že SVÉ STÁTY ZADLUŽUJÍ. Nebo snad své země zadlužují kapitalisté, boháči, bankéři, ...?

Přesně tak. Kapitalisté, boháči, bankéři v momentě, kdy jsou...

Automaticky kráceno

309129

27.04.2014 19:18

Čtvrtá politická teorie

RE: Drobné opomenutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Lamo, vlastně jste napsal to co já, jen jinými slovy. Na to, že jste tak mladý, jak se sám definujete, vám to docela jde. Více takových soudruhů. [mrknutí jedním okem]

309079

27.04.2014 19:06

Čtvrtá politická teorie

RE: Drobné opomenutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Aha, no jasně, vy jste ti skvělí a my jsme ta chátra. Škoda, že svět je poněkud prostorově omezen, že tudíž my, chátra, nemůžeme odtáhnout jinam, abyste si vy, elita, na svých stávajících postech a v setrvalých pozicích svou elitnost dostatečně užili, nejlíp s krompáčem v ruce. Je mi jasné, že Kellner, Babiš, Bakala - ti všichni dřeli od slunka do slunka, dlaně měli samý krvavý mozol etc.
Moje oblíbená postava, co se elitnosti týče, je Paris Hilton. Typická schopná dívka, která si plně zaslouží vše, co má, musela pro to hodně udělat a spoustu toho obětovat, kam se na ni hrabe nějaká závistivá socka od pásu. (A já vím, že vy dobře víte, Vojto, že já u pásu nedělám.)

Přírodní zákon a zákon džungle, pokud jej berete v potaz výhradně pro sociální interakce mezi jedinci JE totéž. Nezaměňovat s fyzikálními zákony aj. A NEMLŽIT!

Prohlašování jedinců, kteří díky svému sociálnímu postavení ani nemají šanci své sociální postavení zlepšit, za neschopné a postradatelné atd. JE eugenika. Je úplně jedno, jestli je jen necháte chcípnout hlady nebo je rovnou zeuthanasujete. Výsledek je stejný. Mrtvá bytost, která měla své sny, tužby, lásky, strachy. Své rodiče, děti, blízké, kteří ji milovali. Prý postradatelná. Tak kdo komu tady vlastně vyhlásil ten boj?

Naprosto chápu, proč tomu nerozumíte a proč se snažíte své sociopatické postoje tak zoufale obhájit.

BTW - tak jak je to s tím konkurenčním bojem? Je kapitalismus hnusná ideologie vzývající násilí nebo je to něco jiného? [mrknutí jedním okem]

309077

26.04.2014 01:26

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Motivační dekrescence

baba_Blažková 89.?.?.?

A tak jsme si na to půjčili, tak jako to dělali ti v tom druhým bloku, a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat, ani dvacet let to netrvalo. [chechtot]

309010

26.04.2014 00:54

Čtvrtá politická teorie

RE: Drobné opomenutí

baba_Blažková 89.?.?.?

Jinak, kapitalismus je taky pěkně odporná ideologie, posuzováno optikou, již jste zde nastínil. Hlásá konkurenční boj, tedy násilí, nenávist a tak.
Vlastně mě tak napadlo, jak se vám to, člověče nešťastná, stalo, jak to, že se vám přihodil takový názorový veletoč, vy, takový proklamátor eugeniky..! (Odvolávám se tímto na jednu diskusi ohledně Afrického kontinentu.) [překvapení]

309009

25.04.2014 22:11

Čtvrtá politická teorie

RE: Po demokracii nastoupí harmonie

baba_Blažková 89.?.?.?

Ti dnešní jsou naučení toužit po blikavých dotykových placatých pičovinách. Hurá, harmonie bylo dosaženo. [pláč]

309002

15.04.2014 14:08

USA vyhrožují Rusku kvůli dohodám ničícím petrodolar

RE: mala otazka

baba_Blažková 193.?.?.?

Máte pravdu, že je rozdíl mezi tím, co se píše do mezinárodních smluv a co je pak realitou. Každopádně díky za pregnantní doplnění včetně zmínky de Gaulla.

308522

13.04.2014 11:03

Kyjev zařadil zpátečku ohledně referenda

RE: Dobrá práce molodci,

baba_Blažková 89.?.?.?

Něco jako že kníže má k lidu blíže? [mrknutí jedním okem]

308369

13.04.2014 09:34

Evropané plánují vytvořit konsorcium a koupit ukrajinský systém přepravy plynu

Já bych na to koukla ještě z dalšího úhlu pohledu

baba_Blažková 89.?.?.?

A kdopak to stavěl?
Kdo tu stavbu platil?
A kdo se na tom hodlá pakovat?

Á kupředu pravá!

308366

13.04.2014 09:26

USA vyhrožují Rusku kvůli dohodám ničícím petrodolar

RE: mala otazka

baba_Blažková 89.?.?.?

Garance byly, kdyby se někdo chtěl zbavit dolarů, měl nárok na to, aby mu jako protihodnota bylo vydáno zlato přičemž směnný kurs byl pevný, neměnný. Jenže tyto garance byly jednostranně vypovězeny ze strany USA v roce 1970. Se divím, že jim to prošlo. Vlastně muselo, tehdy museli držet při sobě jako jeden muž, protože nebezpečí komunismu. Jen nechápu, že se zase musí ČR vézt v té špatné kocábce. V té hodně děravé. Dokonce proti vůli svých obyvatel (Pražáky nepočítám).

308365

11.04.2014 14:29

Proč média o důležitých věcech lžou

Jistě pane ministře/premiére

baba_Blažková 89.?.?.?

Nedávno jsem měla obdobnou debatu v reálu. Ano, systém funguje. Záleži na úhlu pohledu. Můj je radikální, je o tom, že pokud je planeta schopná vyprodukovat dost jídla pro všechny a přesto někde umírají lidé hlady, systém je nefunkční a zvrhlý. Demokratický (ne radikální) úhel pohledu tvrdí - systém funguje. Zachovat systém, o to jde především. I kdyby měly děti umírat hlady. Díky, massméééédia! Vřelé díky jménem miliónů mrtvých, neléčených nemocných, vykořisťovaných i na té nejzákladnější biologické úrovni (kšefty s lidskými orgány, adopční byznys etc.)

Co na tom, že v té nemocnici nejsou pacienti? Všichni ti lidé, kteří zabezpečují její chod, by se jejím uzavřením octli bez práce! (Znalci seriálu vědí [mrknutí jedním okem] )

308304

27.03.2014 22:15

Nová Sobotková vláda ještě horší než ta předchozí

RE: EU je cílený projekt

baba_Blažková 89.?.?.?

Jsem to právě povídala nedávno sousedce. Jak stále větší kus zeměkoule vlastní stále míň lidí. A jak jsem koukala na ty grafy, tak si říkám, že se ještě dožiju toho, až bude celá zeměkoule patřit jednomu člověku. A pak jsem móc zvědavá, z čeho mu budou ostatní platit to, co mu dluží, páč grafy taky ukazujou, že dluhy obecně pořád rostou. A dluží se čím dál větší obnosy. A čím dál víc lidí je zadluženejch. Takže to podle těch grafů vypadá, že tady bude jeden týpek, kterému patří celá zeměkoule a kupa lidí, co mu dlužej ještě další čtyři. Minimálně. To fakt nevím, jak je z nich dostane.
No, myslím si, že pak toho hajzla stejně někdo sejme i s jeho rodinou a bude na chvíli klid.

[chechtot]

307476

25.03.2014 13:36

Juvenilní justice v Norsku

A přitom stačí tak jednduchá věc!

baba_Blažková 89.?.?.?

Trestní postihy za PROKAZATELNĚ zkreslené, či přímo lživé posudky od sociálních pracovníků. Žádná dobrá víra. Lhal, přičemž disponoval funkcí ovlivňující (nenávratně!!!) životy těch nejbezbrannějších. Za katr. Howgh.

307352

23.02.2014 20:53

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: Na Broadwayi už ladí noty

baba_Blažková 89.?.?.?

Dovolím si ještě trochu upřesnit. Jsou díla, která dokážou sponzory zaujmout více než jiná, jsou tvůrci, kteří vědí, jak na věc a v souladu s voláním trhu vyplnit tu správnou mezeru, načež v žádném případě neprodělat. Ano, Julie má ulito, my víme. Já osobně si o Julii nemyslím nic hezkého. Kdybych však nedělala, co je v mých silách, abych získala co nejvíce infa, i třebas protichůdného, mohla bych nedopatřením například zaujmout pozitivní stanovisko k jiné vychcané (navíc otevřeně fašounské) odbarvené k...ě z jiného místa a z jiného času, jejíž storku totálně přeonačil jistý Weber. Když dneska vidím rozněžnělé soucitné adolescence vzdychající nad kysličníkovou krasavicí, prostě ta asociace tady je. A já se klidně vsadím, že Broadway takovýhle matroš nenechá jen tak ležet, trh je trh a kysličník dobře prodává ty správné myšlenky. V hlavní roli vidím z krutého ruského vězení čerstvě propuštěnou pičinku, jež usilovně pěje duety s jinou odbarvenou k...ou. To bude nářez.

Já už snad ani nejsem zvědavá, co bude dál. Já už jen zírám. Lidé mě prostě nikdy nepřestanou překvapovat. Tím jak stále stejně skáčou na stále stejné špeky. [překvapení]
Nechte mi mé komentáře symptomů a úchylné prognózy. Jádro pudla tady shrnuli jiní. Líp než bych možná uměla já.

305233

23.02.2014 12:52

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

Na Broadwayi už ladí noty

baba_Blažková 89.?.?.?

na nový muzikál s názvem Julia. A mě ne a ne přejít ten pocit na zvracení.

305208

07.02.2014 16:07

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, jasně. Úplně jsem tady z té diskuze zvlhla.

304265

05.02.2014 20:16

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

baba_Blažková 89.?.?.?

>ony obvykle "Jarmily" zamlada touží po badatelích v "psychikách"

>ale seženou je i tehdy jen za cenu vlastního zašpiněného prádla[smích]

- Není to daleko více vypovídající o vás než o ženách???

Kdo tady pořád řeší šukačku? Ženy?

304133

05.02.2014 20:08

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

baba_Blažková 89.?.?.?

Já nechápu, moudrá strako, co je na tom k nepochopení. Sto mužů vytvoří tábor, jedna žena domov. V té burdě skutečně byly nejdůležitější střihy na oblečení. Také blbůstky, pro které žádný chlap smysl nemá, bytový textil, jestli víte, co to je. Tomu, co se tam psalo, tehdy většina lidí prd rozuměla.
Že ženy utrácejí? No to víte, že ano. Jednak je spousta mužů hlupých, avšak málokterý slepý, a druhak - muži vnímají byt jako místo, kam se chodí vyspat. Ženy jako místo, kde budou vychovávat děti. Proto když se postavíte před dům, ve kterém bydlí jeden svobodný mládenec, poznáte bezpečně, která jsou to okna, tedy pokud dotyčný není buzna.
To jsou fakta a já vás nějak nepoznávám. Zjevně vás nějaká hodně vytočila. Přesto však se cítím povinna jemně vám připomenout, že tady tomu bordelu na kolečkách (míněn svět, jaksi globálně) nešéfují ženy. Ani otevřeně, ani skrytě. Tak neplivejte.

304132

04.02.2014 06:58

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

baba_Blažková 89.?.?.?

Jj, však Británie nám svoje náklady spočítala naprosto bez skurpulí....

303964

04.02.2014 06:29

Práce na hovno

RE: JAK JSTE DOŠLE K ZÁVĚRU, ŽE ŽIJEME V KAPITALISMU?

baba_Blažková 89.?.?.?

Hrál jste někdy monopoly? Toto JE kapitalismus ve finální fázi, kdy vítěz bere vše.
Jste demagog.

303961

03.02.2014 22:17

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Problém je blíž, než si připouštíme

baba_Blažková 89.?.?.?

No jo, ale když denodenně vidí v TV, slyší v rádiu, čtou v tisku, že co je české, je špatné, Češi jsou banda závistivců, smějící se bestie, kolaboranti, mordýři hodných Sudeťáků atd. atd...

A než mi tady nějaký takový začne vysvětlovat, že je to pravda, doprdelepráce, copak ti Amíci si toho Homera Simpsona vycucali z prstu? Nebo chodili na školení k nám? Všude je to stejné, tak proč my musíme být nuceni na sebe coby národ plivat? Jaktože si to necháme líbit? Kvůli ožralému blábolilovi, který písemně vysvětloval Husákovi za totáče "rozdíl" mezi entropií a chaosem? Kterého nám zahraniční mééédia (a nejen nám) předhazují coby morální autoritu? To tady fakt žijí lidi, kterým když se řekne v červenci, že venku je minus dvacet, tak ani nepípnou, obujou v třicetistupňovém hicu sněhule a jdou odhazovat? To je fakt jak o těch císařovo nových šatech, zaplaťmarx, že alespoň autor článku se nebojí hulákat, že císař je nahý...!

303946

14.01.2014 17:08

Popálená Natálka a téměř ubitý Patrik. Jak pokračují jejich příběhy?

RE: Česká nátura.

baba_Blažková 82.?.?.?

omlouvám se, asi se trošku zakuckal skript, když klofu z toho androida. To patřilo jinam.

302531

14.01.2014 17:05

Popálená Natálka a téměř ubitý Patrik. Jak pokračují jejich příběhy?

RE: Česká nátura.

baba_Blažková 82.?.?.?

Vstupte do politiky.

302529

04.01.2014 23:40

Rozdělení Československa

RE: Česko-Slovensko

baba_Blažková 89.?.?.?

A proč ne?
Víte, jak říkají například Poláci Italům?
(Že se ptám. [smích] )

302035

02.01.2014 14:21

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Potřísněni znaky opačného pohlaví zbytečně žijí

baba_Blažková 89.?.?.?

Oni to kolikrát neumí ani ti druzí týpci, buďte klidná. Takoví ti, co když zvednou ruku, tak okolí začne slzet, neb je štípou oči. Takoví ti, jejichž nejhlubším kulturním zážitkem je místní fotbalové derby. A svou lenost pořádně se umejt zastírají tím, že "přece nejsou buzeranti."

301785

02.01.2014 14:16

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Potřísněni znaky opačného pohlaví zbytečně žijí

baba_Blažková 89.?.?.?

Kdyby nebylo feminismu, tak byste tady dnes takto do klábosnice rozhodně neklábosila.

301784

02.01.2014 12:43

Rozdělení Československa

RE: Souhlas s panem Editorem!

baba_Blažková 89.?.?.?

Zde bych se pana M. zastala. Jeho písemný projev je sice více než svérázný, ale co se humanitárního bombardování týče, nedělala bych si iluze. Máme kliku, že nemáme ropu, avšak koukat Rusovi do kuchyně, to by někteří moc rádi. Rozdělení státu bylo svinstvo a podvod na občanech. Slovenský nacionalismus byl dle mého skromného názoru rozdmychán záměrně přesně tak, jak je popsáno výše. Nedokážu si představit, jak by toto mohlo proběhnout za československého prezidenta Dubčeka. Proto byl odstaven. Jsem si však jistá, že kdyby touha některých po expanzi dál na východ byla veliká, převeliká, máme zde na krku občanskou válku. Ano, porcování medvěda nemělo za účel naši záchranu od hypotetické oranžové či jaké revoluce. Nic to však na faktech panem M. přednesených nemění. Ono koneckonců stačí juknout, co se teď děje na Ukrajině.

301769

29.12.2013 15:17

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Potřísněni znaky opačného pohlaví zbytečně žijí

baba_Blažková 89.?.?.?

Ano, teď jste na to káp. Já sama například se považuji za feministku.
Takže polopatě, mým motivem je má ošklivost, popřípadě frigidita a také neschopnost/závist (závidím úžasným schopným mužům a také závidím peroxidy na hlavě a silikony v hrudníku). Ve skutečnosti, kdyby se našel hrdina, který by mi to "pořádně udělal", ono by mě to přešlo. Jenže jsem tak odpudivá, že něco podobného mi nehrozí. To je to, co jste chtěl říci? [smích]

301527

25.12.2013 17:56

A není úniku

RE: ULTRAZVUK

baba_Blažková 90.?.?.?

Takže pomalu pro ty méně chápavé. Jistě je zde spousta majitelů zvířecích miláčků. Jak tyto veterinář zbavuje zubního kamene? Určitě to dělá proto, aby je posléze mohl vybavit implantáty, že ano.

Že kráva navrtala korunku, ano, může se stát. Je to kráva. Znám spoustu krav tady v OV. Jedna, jistá doktorka P. z Muglinova, kterou jsem PROSILA o vyspravení trojky - holt frontální úsek je frontální úsek - ještě v době, kdy šlo o sotva viditelný kazík, se mi chladnokrevně a bez anestezie vrhla na čtverku na druhé straně. Se kterou jsem neměla nejmenší problém. A ještě na mě byla sprostá, když jsem jí to odmítla zaplatit. Stává se. Bohužel. Neexistuje však nic jako systematické a záměrné ničení zubů zubaři. Že si to chtějí nechat zaplatit? Urgujte to na ministerstvu zdravotnictví. Urgujte to u svého poslance. Zajímejte se u své zdravotní pojišťovny. To, co pojišťovna zubařům dává například na amalgámy je vůči nim sprosťárna. Prakticky to ani nezaplatí materiál. Kde máte energii, nájem, plat personálu.

Pokud vám dentista způsobí újmu, stěžujte si na stomatologické komoře, od toho tu je, jen na to poněkud pozapomněla, bylo by fajn těm zaprděncům připomenout, pro koho zde vlastně jsou. Klidně podejte i trestní oznámení pro nemajetkovou újmu/újmu na zdraví. Nemůžete-li si dovolit právníka, nechte si jej přidělit soudem. Budete-li chtít nezávislý posudek, stavte se.

Ale nevymýšlejte nesmysly o tom, jak zubaři záměrně ničí chrup, aby prodali implantáty. Představte si, co by nastalo, až by celá zeměkoule měla implantáty. Co by ti zubaři asi tak dělali? [oči v sloup]

301378

25.12.2013 13:39

Vánoce Smolíka McFiggina

RE: Vánoce by měly být především v duchovní oblasti

baba_Blažková 90.?.?.?

Vždycky se najde nějaká sekta, která nám bude chtít ukrást slunovrat. Slunovrat by se ovšem rozhodně slavit měl, ten zimní proto, že končí dlouhé noci a začínají se prodlužovat dny a začínáme mít více slunce, což je pozitivní. Stejně tak důležitý a možná i důležitější je slunovrat letní, protože Země se v té době ocitá v nejvzdálenějším bodě na své dráze okolo Slunce a je dobře, že se pak k Slunci přibližuje zpět, co kdyby se Země jednou nevrátila, že... Stačí z hlediska vesmíru prd, malý ťuk asteroidem, průlet bludné planety a papá lidstvo. Takže slavme, že je všechno tak, jak má, že Vesmír funguje pro nás zatím stále příznivě a ten zbytek, jako jsou hladomory, světový mír apod., bychom měli být schopni zařídit, pokud se nám ovšem bude chtít, pokud přijmeme svůj díl odpovědnosti. Vesmír je v tomto stále na naší straně, den se skutečně prodlužuje a Země je tam, kde má být.
Radostné svátky slunovratu všem.

Kateřina

301364

22.12.2013 20:56

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, jsem součástí strašlivého spiknutí zubařů a taky jejich sester a instrumentářek a techniků, kteří nemají nic jiného na práci než vymýšlet, jak ostatním pokazit chrup, sosat jim takto z peněženek závratné sumy, protože proč to řešit přes pojišťovny, že áno. Co taky čekat od lidí, kteří disponují strašlivými mučícími nástroji a nebezpečnými drogami. Teď bylo naše spiknutí odhaleno místními diskutéry, už jsem to hlásila centrále, budem to tu asi muset trochu pročistit, takže nevím, v jakém počtu se tu příště zase sejdete.

301273

22.12.2013 20:48

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

baba_Blažková 89.?.?.?

http://img.docstoccdn.com/thumb/orig/118686817.png

[oči v sloup]

Odkud všechny ty hejblata vedou? Že by z té kastle po levé straně křesla?

301272

20.12.2013 21:01

A není úniku

RE: zbytečná paranoia

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak v tom případě se divím, že jsme to všichni přežili. Osobně znám dost případů, kdy dítko zdláblo tubičku na posezení. Vlastně tím prošla většina dětí. Stejně jako spousta dětí v nestřeženém okamžiku ochutnala své hovínko. Prostě tyhlety věci se stávají a kdyby vaše tvrzení bylo byť i jen blízké pravdě, na pohotovostech by se dveře netrhly, nehledě k tomu, že na pastách by muselo být označení plus návod, jak si počínat v případě pozření, včetně oné věty známé třeba z etiket čističů WC - Okamžitě vyhledat lékařské ošetření.

301150

20.12.2013 20:51

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

baba_Blažková 89.?.?.?

Na hojení pleti je zase výborná jarišovka. A přesto bych ji ve vlastním zájmu nepila. Asi tak. [oči v sloup]

301149

20.12.2013 20:49

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

baba_Blažková 89.?.?.?

Pokud v dásních probíhá zánět, jsou oteklé. Jakmile se zánět vyléčí, dásně "ustoupí" - otok splaskne. Pacient subjektivně nemusí vnímat potíže, spousta faktorů projevy zánětu dásní ovlivňuje až potlačuje, například kouření - přestože samo o sobě je jedním ze spouštěčů zánětu dásní, zároveň kupodivu například omezuje krvácivost.

Nechte toho, do prkenný vohrady, s těmi vrtačkami, dělám v zubní ordinaci a sama je používám. Pohonná i chladící jednotka je součástí křesla jako takového. Nepohání se tím jen vrtačky, ale i hydraulika atd. Vrtačka je jen nástavec na celou tu srandu, nic víc. Nikam se nic neplní, není na to prostor. To by musela být vrtačka velikosti příklepovky. Bych chtěla vidět, jak by takovýmto nástrojem zubař trefoval zbrušování na fasety.

301148

20.12.2013 20:28

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

baba_Blažková 89.?.?.?

Ano, výživa je jedním z nejdůležitějších faktorů a zejména ta prenatální. Naprostý souhlas. Což neodporuje mé tezi s klapačkami čtyřicetiletých za komárů. [mrknutí jedním okem] Musíte se více a lépe dívat. U mě jde pochopitelně o obsesi, jsem posedlý čistič. [cool]

301147

20.12.2013 20:20

A není úniku

RE: Ne že by nebylo úniku...

baba_Blažková 89.?.?.?

Člověče, kdybyste věděl, jaké kejkle s vrtačkou kolem dřeně kolikrát zubaři dělají, aby nemuseli jít do enda, tak byste tady neplácal takové blbosti. Já to vím, protože jim na to dělám onleje a kolikrát za mnou dentist(k)a přijde se slovy "já vím, že ten zábrus je všelijaký, ale nechtěl(a) jsem jít příliš blízko k dřeňové dutině, abych nemusel(a) dělat endo..."
Nasraní buďte na zdravotní pojišťovny a ministerstvo zdravotnictví, chytráci. Protože od zubů se do organismu velice snadno dostávají patogeny. A přesto mají naši mocipáni pocit, že jde spíše o problém estetický nežli zdravotní.

301146

19.12.2013 17:18

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

baba_Blažková 89.?.?.?

Vy jste se zbláznil, člověče! V prvé řadě za komunistů měla víc jak půlka lidí nad čtyřicet v puse klapačky! Žádnými tinkturami nikdo dásně neničí, maximálně jsou magoři pacienti, kteří mají pocit, že jejich úsměv by byl hezčí, kdyby měli zuby o trochu delší na úkor dásní (existuje obor "smile design" ) a tak sami vyžadují, aby jim jejich dásně byly chirurgicky zkráceny. Jinak dásně ustupují věkem, to je prostě fakt. Také ustupují ženám v těhotenství. Do vrtačky nic vstřikovat nelze. Vrtačka je jen nástavec na motor, kapalina se používá jako chlazení a je to destilovaná voda, vkládá se celá standardizovaná nádoba do místa k tomu určeného - asi jako když měníte chladící kapalinu v autě, jenže se nic nepřelévá. Tyhlety všechny věci kontroluje hygiena několikrát do roka v každé ordinaci. Navíc zubař také občas potřebuje ošetřit, personál a jeho rodina jakbysmet, už vidím, jak doktor huláká do ordinace "sestři, je tady ten můj strejda, honem vyměňte to svinstvo za destilku."
Pokud je mi známo, tak zubařů je kritický nedostatek. Všude. Nevidím důvod, proč by si měli přidělávat práci. Já nevím, jak kdo, ale já když musím sedět v rachotě ještě v osm večer, tak jsem nasraná a je mi jedno, že ta paní přinesla flašku nebo bude o mně psát kádrový posudek.
Jinak ještě k těm zubům a dásním - mezizubní kartáčky, zubní nitě, zubní sprcha, ta je super. Nestačí jen ošmydlichat normálním kartáčkem. Krčkové a mezizubní kazy jsou to největší svinstvo a špatně se s tím bojuje. Když už se šmydlichá, tak krouživými pohyby a taky shora dolů. A minimálně jednou za rok k hygienistce, otřiskat zubní kámen. Není-li to opravdu nezbytné, tak NEBĚLIT. A jde-li o fluoridy... Ví tady někdo, co zajišťuje tvrdost (a tedy i odolnost vůči zubním kazům) zubní skloviny?

301056

08.12.2013 22:12

Satanův plán

RE: Satan nikdy neměl na růžích ustláno

baba_Blažková 89.?.?.?

Milá Libuše. Kdybyste nebyla tak zoufale jednoduchá, věděla byste, že v Rusku je tamější komunistická strana jedním z nejzarputilejších opozičních kritiků Vladimíra Putina. A naopak. Putin fakt nemusí komunisty. Jenže to chce přinejmenším znalost jazyků - pro začátek - a chuť číst i něco jiného než Bakaloviny či jiné reklamní letáky. Jste typickým produktem kritizovaného stavu společnosti a přesně tím nemyslícím ovčanem, které si stávající systém žádá a ke svému fungování v neprospěch většiny lidí (a ve prospěch úzké skupinky vyvolených) potřebuje. Měla byste se sebou něco začít dělat. Pokud však vám to vyhovuje tak, jak to s vámi a se společností je, naprosto nechápu, co pohledáváte zrovna tady. [velký smích] [překvapení]

300478

05.12.2013 07:01

Domovy seniorů

RE: výchova....

baba_Blažková 89.?.?.?

Jistě máte pravdu, že každý příběh může mít více interpretací. Avšak...! Když váš syn bude mít třeba autohavárii a skončí ve špitále spolu se spolujezdkyní - svou ženou - taky odmítnete pohlídat? S tím, že vaše vnoučata skončí v pěstounské péči?
Jsou situace a situace. Odpustit jde téměř vše, jistě. Téměř. K příspěvku nad vámi - jak už jsem uvedla, byla jsem bezproblémové dítě. Nějak se ta výchova povedla, například v tom, že ani v nejhorších stadiích puberty bych nevypustila z úst jakoukoli invektivu vůči své matce. To se prostě nedělá. Vždycky jsem o tom byla přesvědčená. Vlastně jsem svou matku poprvé v životě poslala do prdele až letos. Kdy už jedno z mých dětí je dospělé, tedy alespoň formálně. Možná jsem to měla udělat dříve.

300304

03.12.2013 07:28

Domovy seniorů

RE: výchova....

baba_Blažková 89.?.?.?

Fohate, souhlas. Trochu dodám něco málo za sebe. Byly doby, kdy jsem potřebovala mámu. Ne coby dítě, vzhledem k tehdejšímu systému si nemohu stěžovat, osmihodinová pracovní doba a tak, neměla jsem nikdy pocit, že jsem zanedbané či přehlížené dítě. Pravdou je, že jsem byla velmi vzorné a nenáročné dítě. Zodpovědné a nedětské. Potíž nastal, když jsem se sama stala mámou. Mohu chápat pracovní dobu, mohu chápat leccos, moje máma se však nikdy nestala opravdu babičkou. Že prý jsem si neměla pořizovat děti. Leccos jsem tu o sobě již před lety napsala, takže budu stručná, v souvislosti s mou hospitalizací odmítla pohlídat mi děti. Jen díky tomu jsem ochutnala, co to vlastně je ta juvenilní justice. Nikdy jsem po své mámě nechtěla nic, jen jednou. Nikdy jsem si nechodila půjčovat ani "půjčovat" peníze. Nikdy jsem si nestěžovala, když mě mlátil manžel, stejně bych se nejvýš dozvěděla, že co jsem si vybrala, to mám. Jak jsem se nakonec stejně dozvěděla. Jednou jedinkrát, poprvé v životě jsem opravdu potřebovala mámu. A taky naposled. Vím, že nemám mámu. Tedy, formálně ano, ale k čemu, že. Taky vím, že dnes ta paní je ve věku, kdy si začíná uvědomovat, že by se jí hodila dcera. Že tady není navěky a že už leccos sama nezvládne. Pochopila jsem to z těch telefonátů, kterými mě letos několikrát oblažila (předtím jsme spolu nemluvily pět let), ze kterých vyplývalo, jaká jsem to svinská dcera a ať po ní laskavě nic nechci. Jsem hodná holka. Mám taky tchýni, špatně se jí už chodí, zrovna před pár týdny jsem jí byla spolu se švagrovou na baráku umejt okna. Přes léto jí pleju záhony. Teď o víkendu jedeme za tchýní péct cukroví. Když tchýně potřebuje vymalovat barák, nakluše švagr s mým drahým a já se švagrovou to tam potom uklidíme. Prostě jak už to v normálních rodinách chodí. Ještě se neví, kdo si vezme "mamku" k sobě, až už opravdu nebude moct, ale nikdo se tomu nebrání. Ona se taky nikdy nebránila, když bylo třeba pohlídat nějaké to dítě. Ne moje, protože tehdy jsme se ještě neznaly, ale v principu je to jedno. Tahle v domově důchodců podle všeho neskončí. Vím však naprosto bezpečně, komu zadek rozhodně přebalovat nebudu. Naučila jsem se nepotřebovat svou matku. To poučení mě stálo dceru. Život je otázkou priorit. Co z toho plyne? Že každý, kdo je v tuto chvíli rodičem, by si měl uvědomit, že jeho děti jednou budou těmi, na kterých bude závislý. Ze začátku jen trochu. V rovině drobných výpomocí. Nakonec absolutně. A ten konec nás čeká všechny. V tom je jediná spravedlnost života.

300218

24.10.2013 17:57

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: pro sve svedomi....

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, jsem slyšela Macha, jak povídal v TV, že je třeba zrušit dávky, protože pak ženské nic nenutí zůstat s chlapama, tedy že vlastně věci jako je rodičák mohou za rozpad tradiční rodiny. Od té doby ho strašně toužím poznat osobně.

298516

24.10.2013 08:32

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: Babiš je hrozný průser

baba_Blažková 85.?.?.?

Tvrdíte zde, že korporátní fašismus je levicová ideologie. Spojujete to s Babišem. A Babiš je PRO druhý důchodový pilíř (jak jinak).
K recesi - recese je normální periodicky se opakující jev. Tady však není žádná recese, tady je krize jako prase, což není nic neobvyklého ve společnosti, kde státní útvary jsou slabší než kapitalisté. Stejně tak je v takovýchto společnostech normální, že na ni dojíždějí ti, kteří ji nezpůsobili, tedy běžní občané. Levicová ideologie je silný stát nadřazený kapitálu. Atd., atd. Máte to dost domotané.

298492

23.10.2013 20:24

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: Babiš je hrozný průser

baba_Blažková 89.?.?.?

Druhý důchodový pilíř je levičácká ideologie? Kristovanoho!

298466

23.10.2013 16:03

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

RE: Ale lidé si to přece takto přejí

baba_Blažková 89.?.?.?

Hele, lidi volí xichty a gesta. Ani nečtou volební programy. Takže asi opravdu CHTĚJÍ druhý důchodový pilíř, když to chtějí naházet Andymu. Například.

298459

23.10.2013 06:40

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

RE: Ale lidé si to přece takto přejí

baba_Blažková 89.?.?.?

Přesně tak.

298428

20.10.2013 14:44

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

Taky dobrý

baba_Blažková 89.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=WuKRTmesYN4

- Strategie a lá tři chlapi v chalupě [smích]

298252

20.10.2013 14:39

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: Ať chcete nebo ne,...

baba_Blažková 89.?.?.?

Člověče, ale tady už monopol JE! Jména ve finančních skupinách, které prakticky vlastní majetek v hodnotě několika zeměkoulí jsou stále tatáž! A hezky dlouho! A nějak nevidím, že by to na lidi mělo vliv, Kalousci pořád meldujou něco o trestání úspěšných a debilové to po nich opakují!

298251

20.10.2013 09:50

Právo nevolit

RE: Boha jeho!!

baba_Blažková 89.?.?.?

>Reknete mi proc trvat na majetu pokud neslouzi mi ?

Protože za nájemní byt 3+1 dají 7 tis. měsíčně, inkaso další čtyři. Takže těch 300 tis., které potřebují, nasypou za ani ne tři roky do chřtánu cizím lidem, čili v důsledku ušetří leda h.

Vy si myslíte, že vám sociálka nechá děti v bytě 0+1? Naivo.

298225

20.10.2013 09:43

Právo nevolit

RE: Boha jeho!!

baba_Blažková 89.?.?.?

Narazila jsem svůj malý a bezvýznamný život jako podobenství na celkovou situaci. Nic víc v tom nehledejte.
Máte pravdu, že výchova mladých je tristní. Ale já - ač matka - s tím nejsem sama schopná nic udělat ani u svých vlastních dětí. Tlak vrstevníků, společenská atmosféra, způsob výuky na školách, to jsou mocné faktory, se kterými rodič celkem prd nadělá. To nešťastné na tomto je právě to, že toto řešit lze, avšak v dlouhodobých horizontech. To, že já se teď zvednu, dejme tomu udělám petici proti nějakému zákonu, seženu patřičnou sílu lidí atd - to sežere moře času. A i když se mi nakonec povede prosadit to, co chci, efekt se dostaví až v generaci, která mě nezajímá. A generace následující to bude zase bourat, pokud je nebudou učit důkladně ve školách, proč to vlastně celé bylo a jak to vypadalo předtím. A ani to nezaručuje, že se tomu uvěří a stejně se to zase nevrátí do starých kolejí. Stejně jako dnes lidé nevěří tomu, že směřujeme zpět k feudálnímu systému (to je ta optimističtější varianta). Ale tenhle boj se nesmí nikdy vzdát.

298224

20.10.2013 09:29

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: Ať chcete nebo ne,...

baba_Blažková 89.?.?.?

Ale prd. Bez regulací by nás sežrali už dávno. Cílem každého kapitalisty je zlikvidovat konkurenci a získat monopol. Takhle to funguje.

298223

20.10.2013 09:24

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: Rozdal samopaly

baba_Blažková 89.?.?.?

Vždyť to je to, o čem v článku píšu, Mlho.

298222

20.10.2013 00:09

Právo nevolit

RE: Boha jeho!!

baba_Blažková 89.?.?.?

Jarmilo, mladý naiva, který si myslí, že sežral všechnu moudrost, jde a hodí to knížovi.
Život mně osobně dal přes držku tolikrát a v tolika podobách, že většině z místních diskutujících by to dostačovalo na útulnou vypolstrovanou místnost v nějakém příjemném psychiatrickém zařízení. Možná i na nějakou tu sebevraždu. A vím, o čem mluvím, když říkám, že sebevražda není ničím jiným, než formou rezignace. A v důsledku je to nakonec stejné.

Já se nehodlám nechat, to je vše. Neurážej mě tady řečmi o naivitě. Vím toho o životě víc než leckterý důchodce. Jen mám ještě nějakou tu energii. To je ten rozdíl mezi námi dvěma. V ničem jiném. Mně se ještě chce a jsem patřičně nasraná. Ty jsi rezignovala. Což je při tvojí inteligenci škoda, ale máš nárok. I já jsem to jednu dobu chtěla vzdát. Než jsem si všimla, jak na to ti, kteří mě do té situace dostali, čekají. Jak jsou celí lační, kdy už konečně padnu. A přesně o tom to celé je. Stejně tak je to i se systémem. Ten současný je právě tak nastaven, aby většinu lidí uštval, uvláčel. A daří se mu to. Bohužel.

298196

19.10.2013 23:52

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: Svobodná či kontrolovaná společnost?

baba_Blažková 89.?.?.?

Aha, takže privatizace byl levicový počin. To jsou mi věci.

298195

19.10.2013 23:48

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: Ať chcete nebo ne,...

baba_Blažková 89.?.?.?

Chcete tím naznačit, že Rockefeller je komunista?

298194

18.10.2013 19:43

Jablka

RE: to jsou spíš případy vrozeného kreténismu

baba_Blažková 89.?.?.?

Vesničko má středisková [smích]

298108

17.10.2013 09:19

Právo nevolit

RE: Hypoteticky

baba_Blažková 85.?.?.?

Ono záleží, jak na to koukáte
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/04/07/pohl...
- spoustu věcí se v mainstreamu nedočtete, ale to vy víte.

298034

16.10.2013 07:49

Právo nevolit

RE: Pardon?

baba_Blažková 89.?.?.?

Všichni víme, kam tečou peníze. Vědí to i Francouzi, vědí to Španělé, vědí to Begičané, vědí to Slováci, Maďaři, všude po Evropě se zvedá vlna nevole. Právě proto jsem pro zachování EU. A pro občanský tlak na změnu. Strany, které volíme do EP mají možnost vytvářet v rámci tohoto frakce, jednoznačně artikulující zájmy svých občanů. Průser s elektřinou je průser náš, tedy ČR. Špatná politika naší vlády.

297964

15.10.2013 22:22

Právo nevolit

RE: Pardon?

baba_Blažková 89.?.?.?

Všichni, celý svět, generuje dluh. Čímpak to bude? Kdo je věřitelem? Tohle už je otázka mezinárodní politiky, tlaku kupříkladu europoslanců na změnu této. Řekněme třeba na změnu politiky MMF. Nebo prosté nepodporování dolaru coby rezervní měny, ostatně nechápu, že se to neudělalo už v onom roce 1971. Jenže těžko můžeme chtít, aby europoslanci na někoho tlačili, když ani nechodíme k volbám. Ten gordický uzel určitě rozplést jde, jen je třeba s tím začít po malých krůčcích. (Stejně jako s nimi začali oni, vzpomínáte?) Jenže tady se odmítají už i ty malé, ty úplně první, které by mohly být průchodné, z důvodů zástupných a mnohdy i vylhaných. Prostě nejen naše vlády, ale už i občané uvažují v krátkodobých horizontech. Já klidně utáhnu opasek a zatnu zuby, když budu vědět, že cca za dvacet let se to díky malým krůčkům, které děláme, otočí. A kdybych věděla, že se toho nedožiju, tak si aspoň řeknu, že to dělám pro svoje děti. Jenže takhle evidentně uvažuje málokdo. Chuj s děckama. Ať si to vyřeší, jak umí. (Ať chcípnou.) I když vinni současným marasmem jsme my.

297943

15.10.2013 21:27

Právo nevolit

RE: Pardon?

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak zkuste založit stranu, která si dá do programu změnu volebního systému. Třeba zrovna na bázi toho, který ještě do relativně nedávna propagovala Jarmila. Nebo pro začátek zvolte stranu, která slibuje referendum. Pokud vím, tak např. Vašík Klausů se nikdy netajil tím, že volič je příliš blbej na to, aby měl nárok referendovat, on to ovšem řekl zaobaleněji, že ano. A až tady ten zákon o referendu mající slušnou formu bude, pak můžete pořádat petice, tlačit na uspořádání referenda a třeba něco změnit. Jsou zde státy, kde se žije mnohem lépe než u nás. Kdyby to bylo tak fatální, tak už zde dávno nejsou.

297938

15.10.2013 20:11

Proč jsou zubní implantáty tak drahé?

To srovnání je dobré

baba_Blažková 89.?.?.?

Taky mě napadlo, že za to, co (ne)vrazím do zubů, bych mohla mít prsa jak svýho času Pamela. A to prakticky kritizuju do vlastních řad.
Ono je to hlavně o tom, že zuby, když začnou bolet, tak bolí kurevsky. A ono vás to k tomu zubaři prostě donutí.

Ono se nám obecně tvrdí, že hlavně hygiena, správná technika čištění atd. Jenže - víme všichni, jak to je například s osmičkama. Na prd zuby, kolikrát ani nedorostou úplně, pod dásní jsou nevyčistitelné, pro bakterie však přístupné, aspoň že ta extrakce je na pojišťovnu, že... Jenže podobně je to i s horními dvojkami - a ty už jsou vepředu. Přičemž není ničím vyjímečným, když se na těchto nedostatečně vyvine sklovina, jsou prostě evolučně "na ústupu" stejně jako třeba malíčky u nohou s jejich nefunkčními pseudoklouby. Nebere se v potaz, že pacienta třeba doktoři v dětství cpali antibiotiky, což mu poškodilo sklovinu (a zdaleka nejde jen o antibiotika tetracyklinová, to je obecně rozšířený nesmyslný axiom, jak ukazuje praxe), kde máme v US oblíbenou fluoridaci všeho, čehož vedlejší účinek může být fluoróza zubů a - opět - křehká sklovina. Pak také třeba úrazy - zlomenou nohu vám taky opraví.

Je to prostě celé o tom, že se prostě ví, že když je nejhůře, tak prostě lidé jsou ochotní syslit, aby na ty zuby měli. Už proto, že zuby na rozdíl od žaludečního vředu jsou vidět. A cítit. A lidé všech věkových kategorií se chtějí usmívat, líbat. Je tudíž obecný trend pohlížet na toto odvětví medicíny jako na kosmetiku. Přičemž se však dobře ví, že z nemocných zubů se šíří nemoci do celého těla, pacienti zhusta mívají problémy i jiného druhu, mající počátek v bakteriální infekci, kdy vstupní branou pro tyto do těla byly právě zuby. Prostě škoda mluvit.

297932

15.10.2013 19:33

Právo nevolit

RE: Právo nevolitele neboli nevolníka

baba_Blažková 89.?.?.?

A vy zase mezi občana/voliče a voleného zástupce. Tam bude asi ten zakopaný pes.

297929

15.10.2013 19:30

Právo nevolit

RE: Pardon?

baba_Blažková 89.?.?.?

No, a od toho by tam byl ten lístek o tom, že se zdržujete hlasování. Co není jasné? Že vy jste přečetl jen nadpis a perex a hurá do mě?

297928

15.10.2013 17:16

Právo nevolit

RE: Proč není možno volit zvláštním lístkem,

baba_Blažková 89.?.?.?

Dobře, mohla by tam být dobrovolná kolonka pro vaše případné dodatky. [cool]

297918

15.10.2013 17:04

Právo nevolit

Tak já nevím

baba_Blažková 89.?.?.?

Asi jsem blbá nebo co, ale copak já tady někoho nutím hodit hlas někomu? Já tady přece naopak říkám, ano, nevoliči, dejte najevo svou vůli nevolit, aspoň se tímto aktem hezky distancujete od lenochů, odlišíte od marodů, lidí v kómatu a tak. Proč vám to tolik vadí?

297917

15.10.2013 16:59

Právo nevolit

RE: Průměrný plat politikům

baba_Blažková 89.?.?.?

No, opět nepochopení. Měla jsem na mysli to, že počet aktivních nevoličů by prostě bylo číslo, se kterým je nutno počítat. A co vy víte, třeba by k vám přibyli i další - z řad voličů "menšího zla". Třeba by se zjistilo, že je tady masa hrubě nespokojených lidí, se kterou je nutno počítat. A zjistili by to nejen Oni, ale věděli bychom to i My. Jelikož toto Vás nenapadlo, myslím si, že to co tady předvádíte jsou jen kecy někoho, kdo byl načapán v nedbalkách.

297915

15.10.2013 16:48

Právo nevolit

RE: Volit nebo nevolit - be or not to be

baba_Blažková 89.?.?.?

To mě moc mrzí, Jarmilo. Protože jsem pochopitelně myslela i na tebe. Jak by se ve volebním studiu na ČT vyjímalo, kdyby v onom "koláči" bylo skutečné množství těch, kteří aktivně nevolili, nikoli z toho důvodu, že se jim nechtělo dojít do volební místnosti, ale prostě z toho důvodu, že není koho. Třeba bychom zjistili, že je to opravdu velká spousta lidí. Třeba by to tyto lidi rozhýbalo k nějaké další činnosti. Třeba. Jenže k tomu je třeba, aby lidi v prvé řadě přijali svůj kus zodpovědnosti za to, jak ten svět vypadá. Aby se s tím naučili žít, že prostě tu zodpovědnost mají a musí mít. Tohle by mohl být první krok. Když chcete po dítěti, aby přijalo svůj díl zodpovědnosti za to, jak vypadá váše společné bydlení, taky nenecháte ze začátku rozhodování, jestli uklízet bude nebo nebude, na jeho libovůli.
Jediná další cesta je, jak už to tady zmínil někdo jiný v diskusi, revoluce. Násilná. To přece nechce nikdo z nás. No, samozřejmě je tu ještě třetí možnost. Když přijmu, že nic nemá cenu, nic nemá smysl, protože nic neovlivním, tak přichází v úvahu ještě sebevražda.

297914

15.10.2013 16:34

Právo nevolit

RE: Právo nevolitele neboli nevolníka

baba_Blažková 89.?.?.?

Tam je právě ta drobná nuance, kterou jste nepostřehl. Oni ti poslanci mají také právo nevolit/zdržet se hlasování. Ale oni do toho parlamentu alespoň dorazili, aby to dali najevo. Co (ne)volič?

297913

04.10.2013 17:48

Soudci juvenilní justice se podílejí na trhu obchodování s dětmi

RE: Něco mi tu nesedí

baba_Blažková 89.?.?.?

A ještě dodatek, protože poznámka o samoživitelkách může asociovat nesprávné závěry. Má dcera nebyla svěřena svému otci. Mně však také ne. Juvenilní justice v celé svojí kráse. Děkuji za pozornost.

297363

03.10.2013 21:23

Soudci juvenilní justice se podílejí na trhu obchodování s dětmi

RE: Něco mi tu nesedí

baba_Blažková 89.?.?.?

Pakliže si ta podosoba osobuje právo kdykoli mi lézt do mého bytu, pak sorry. Můj dům, můj hrad. Má ulita, mé intimno. Někdo jim musí ukázat, kde je jejich místo a kdo komu poskytuje službu. Státní fašismus se rodí z připosranosti ovčanů, mylně vydávané za moudrost. Jak již vidno všude kolem, kamak že jsme to s tou pseudotolerancí dotáhli. Kdyby nebyli lidé připosraní, nedosáhlo by to nikdy takovýchto rozměrů.
Ani kdybych byla nezaměstnaná blbá šeredná trubka, tak nikdo nemá právo narušovat mi mé soukromí jen proto, že nemám za hrbem nařvaného kreténa, který mě možná za zavřenými dveřmi mlátí. Zvláštní je, že dokud nás ten parchant šikanoval - v mém bytě, podotýkám - z čehož má můj syn následky dodnes, tak bylo všechno v pořádku. Přestože jsem to hlásila. Jakmile jsem se zvedla natolik, že jsem dospěla k názoru, že toto fakt nemám nadále zapotřebí, a zbavila se násilníka, najednou jsem problémová osoba. Takže je to asi o tom. Není to o egoismu. Je to o sebeobraně. A o rozlišování, kdy jde o nutné zlo a kdy jde již o pusté masturbování ega osob disponujících funkcí umožňující a ze své zákonné podstaty kryjící jakoukoli špinavost. Když jsem se postavila na odpor násilníkovi, slíbila jsem si, že už nikdy nikomu nedovolím nic ani vzdáleně podobného. Navíc ze zkušeností obdobně postižených žen vyplývá přímo to, že domácí násilí je těmito juvenálními orgány prakticky podporováno. A - jak už jsem řekla - toto změním. Prostě nasrali špatného bělocha.

Násilí ani šikana by neměly mít ve slušné společnosti místo. A já nevím jak vy, ale já bych chtěla žít ve slušné společnosti. Už kvůli svým dětem a jejich dětem. Pokud vám stávající stav vyhovuje, přímo se na něm podílíte. A to neokecáte.

297302

03.10.2013 18:13

Soudci juvenilní justice se podílejí na trhu obchodování s dětmi

RE: Něco mi tu nesedí

baba_Blažková 89.?.?.?

A chcete vědět, jak to začlo? Začlo to tím, že mi sociální pracovnice řekla, co si to dovoluji mluvit s ní takovýmto tónem. Chtěla jsem po ní, ať zkontroluje věci mých údajně zanedbaných dětí. Nechtěla to udělat, že prý není povinna, tak jsem ji slušně požádala, ať okamžitě opustí můj byt nebo na ni zavolám policii a zažaluji ji pro porušení domovní svobody.

Vlastně ne, začlo to tím, že paní učitelka chtěla 80 ká na kalendář s fotkou dítěte a holčička mi přišla domů s již vymytou hlavinkou a mluvila něco o "památce na celý život" načež jsem učitelce napsala, že za pomoci šablony ve fotošopu jí tu volovinu vytisknu u sebe doma za desetinu ceny. Pak přišla holčička s tím, že paní učitelka říkala, že má nosit čepičku (byl teplý říjen viz http://forum.amaterskameteorologie.cz/viewtopic.ph...), načež já jsem nechala paní učitelku pěkně pozdravovat s tím, že by mě zajímalo, co mají děti nosit při minus dvaceti. Načež přišla moje dcerka ze školy s tím, že paní učitelka říkala, že na mě zavolá sociálku. Což já jsem kvitovala poznámkou, že ať si paní učitelka poslouží, protože od sociálky stejně neberu žádné peníze. Načež mě navštívila sociálka s tou pohádkou o zanedbaném dítěti. Stačí vám to takto pro ilustraci? Příliš neuvěřitelné? Dodám, že jsem opravdu atraktivní osoba. Že jsem štíhlá, mám všechny zuby (osmičky šly do háje až letos), zdravé vlasy, dobře mi rostou nehty, umím se obléci. A umím používat věty s podmětem i přísudkem, také znám spoustu zákonů, které umím citovat z hlavy, když na to přijde. Kterou učitelku či sociální pracovnici by to nenasralo?

297294

03.10.2013 13:50

Soudci juvenilní justice se podílejí na trhu obchodování s dětmi

RE: Něco mi tu nesedí

baba_Blažková 89.?.?.?

Dobře, tak jinak. Tzv. zanedbávání dětí. Široký pojem. Kolikrát do roka smí dítě zapomenout přezůvky, svačinu, libovolnou pomůcku? Od kterého okamžiku je to zanedbání? Je mírou to, zda za to dítě dostane třídní/ředitelskou důtku, popř. sníženou známku z chování? Jaké oblečení má dítě nosit do školy, aby rodič nebyl nařčen, že dítě chodí v zanedbaném oblečení? Je škola povinna toto zdokumentovat, pokud to chce hlásit nebo je rodič povinen každou takovouto hlášku rozporovat? Jak rozporovat posudek "chodí špinavý a zanedbaný"? Je rodič povinen pořizovat každý den foto svého dítěte, aby mohl do budoucna případné takovéto lživé posudky rozporovat? Je rodič povinen doprovázet svého potomka každý den do školy, aby si byl jist, že dojde včas a po cestě se nikde nezdrží? Co všechno je rodič povinen škole platit? Který zákon to definuje?

Co všechno je rodič povinen mít v lednici, aby nebyl nařčen, že nezajišťuje důsledně výživu dítěte? Existuje takovýto seznam? Jak velký byt musí mít každý, kdo chce mít vlastní děti? Existuje zákon, který by stanovil, že rodič je povinen zajistit dítěti takový a takový civilizační standard?

Pracovníci OSPOD jsou prý povinni takovéto hlášky prověřovat. OK. Má rodič jakoukoli páku donutit socprcku, aby zkontrolovala dítě ve škole, jak je oblečeno, nachystáno atd. včetně pořízení fotodokumentace? Má rodič páku na to, aby donutil sociální pracovnici přebrat oblečení a říci konkrétně, ke kterým svrškům má výhrady, jako že jsou nevyhovující? Má rodič vůbec nějakou možnost obrany?

A znova (pořád dokola, fakt jak u blbejch) - kdo zahajuje řízení? Kdo je opatrovník? Jaký má opatrovník status před soudem? Plyne z funkce opatrovníka i trestní odpovědnost? Jaké má opatrovník povinnosti? Jsou tyto vymahatelné?


Takže: Tak jako se kdysi chodilo udávat na StB, dnes, když vám chce někdo zkomplikovat život, udá vás na sociálce, že ubližujete dětem. Lze tomu zabránit? Podle mého ano, důsledným vymáháním povinností opatrovníka, jejich přesným stanovením a stejně tak přesným stanovením toho, co si sociální pracovník dovolit nesmí. Udání není důkazem. Posudek není důkazem. Důkazy by měly být výpisy z vysvědčení dítěte, lékařské zprávy, fotografie atd. Už jste někdy viděli sociální pracovnici, jak shromažďuje důkazy? Ne? Jak to? Vždyť pravomoci na to mají? Proč je to jen právem a nikoli povinností? Jak je možné, že si vystačí se slohovkou typu wordovská šablona k tomu, aby zahájili odebrání dítěte a zařídili předběžné opatření - odebrání dítěte? Proč je RODIČ tím, kdo musí předkládat důkazy o své nevině? Proč si rodič nevystačí s obdobným posudkem, ale musí podávat opravdové a skutečné důkazy jako jsou ty, které jsem výše jmenovala? Nemělo by to být naopak?

297279

01.10.2013 08:54

Soudci juvenilní justice se podílejí na trhu obchodování s dětmi

RE: Něco mi tu nesedí

baba_Blažková 89.?.?.?

Pokračování
Ona na to, že to je přece u malých dětí normální, že jsou nedůvěřivé k návštěvám, bláblá. Já na to, vy jste ale nenapsala "dítě je normální". Ona, že to je snad jasné. Já na to, že není a že to považuji za další útok na svou rodinu z jejich strany. Koneckonců soud to citoval přesně v tom smyslu, že malá je vlastně už teď psychicky narušená. Atd. atd. Mám to na záznamu. Mohu dát k dobru. A to nechodím po hospodách, prakticky nepiju alkohol, mám prestižní zaměstnání. Jenže jsem smolař, šlápla jsem jim na kuří oko. Že jsem to neměla dělat? To mám jako strpět, aby mi lezli do bytu, kdykoli si zamanou, a tomuto přizpůsobit svůj život? Sorry... takhle žít nechci.

297102

01.10.2013 08:53

Soudci juvenilní justice se podílejí na trhu obchodování s dětmi

RE: Něco mi tu nesedí

baba_Blažková 89.?.?.?

Ale lze. Moiry, probuďte se. Já toto prožívám už více než osm let a stejně dlouhou dobu na to upozorňuji. Na to, že OSPODy mají obrovské pravomoce a žádnou trestní odpovědnost, čehož často zneužívají. Mnohdy jen k zastrašování, ale pokud narazí na někoho, kdo vypadá, že by se mohl začít účinně bránit, neb k tomu má odhodlání i intelektuální předpoklady, udělají všechno, aby jej zničily. Jak to funguje? Posudky, posudky, posudky. Posudek sociálky je důkaz. Pro rodinné soudy to tak funguje. Posudek sociálky NELZE jakkoli napadnout. Sepsat lživý, tendenční či zkreslený posudek NENÍ TRESTNÝM ČINEM. OSPOD je ÚČASTNÍKEM ŘÍZENÍ, takže NENÍ TRESTNĚ POSTIŽITELNÝ ZA KŘIVOU VÝPOVĚĎ. V tom je celé jádro pudla. OSPOD NENÍ POVINEN PROKAZOVAT pravdivost svých posudků a tvrzení. A pokud vy jako rodič nechcete přijít o dítě, musíte vyvracet každý blábol, který OSPOD napíše, přestože je to v rozporu s nálezem Ústavního soudu - říká se tomu svévole soudů. A ani když všechno poctivě vyvrátíte, nemáte vyhráno. Soud "volně hodnotí důkazy" a může se prostě rozhodnout, že bude věřit tvrzení sociálky o tom, že jste dejme tomu narkoman, přestože soudu předložíte veškerá možná lékařská potvrzení, že tomu tak není. Sociálka klidně bude říkat, že jste agrestivní psychopatická osoba, která je napadla při poslední návštěvě - a když budete o krok napřed a předložíte soudu nahrávku oné situace dokazující opak, jednoduše ji zamítne (obdobná věc se mi stala). Tady soudy o ničem nerozhodují. Soudy jen legalizují rozhodnutí sociálních pracovnic, jen je posvětí. V tom je celý kámen úrazu.

Ještě než k celé věci došlo, kontaktovala jsem všechna veřejnoprávní i neveřejnoprávní média. Chtěla jsem, aby přišli ke mně domů, aby byl záznam o tom, jak vypadá můj byt, dle posudků nevyhovující, špinavý atd. Chtěla jsem, aby natočili mé "zanedbané" děti, aby viděli lidé na vlastní oči, jak se odebírá krásná, čistá, výborně se učící, milovaná a milující holčička. Nikdo do toho nešel.

Když jsem byla nedávno u soudu, kde jsem se pokoušela žalovat nezákonnou činnost OSPOD, bylo mi řečeno, že z posudků vyplývá... blá blá. Že malá tehdy a tehdy neměla přezůvky, tehdy a tehdy neměla svačinu, dle posudku prakticky nenosila pomůcky, úkoly atd - takto to z nich vyplývalo. Když jsem poukazovala na to, že nikdy neměla ani třídní důtku, kterou jsem já měla na základce za zapomínání několikrát, soudkyně mi doslova řekla, že mám být škole VDĚČNÁ za to, že nepostupovala tímto způsobem.

V pátek u mě byla sociální pracovnice. Nová tvář. Už má na kontě první výživný posudek. Zatím žádná deprivace atd, ale: Dítě se vyhýbá očnímu kontaktu, matka tvrdí, že její chování je normální... Ptala jsem se jí, co tím sleduje, kdo ji úkoluje. Ona na to, že to je přece u malých dětí normální, že jsou ...

Automaticky kráceno

297101

30.09.2013 18:05

Soudci juvenilní justice se podílejí na trhu obchodování s dětmi

RE: u nas

baba_Blažková 89.?.?.?

http://www.hledamerodice.cz/prirucka-ja-pestoun.ph... - aneb vstup do našich řad! (To nevypadá na to, že by se program měl zmrazovat)

Dostaneš více než kdy dostane kterákoli samoživitelka a bez dokládání složenek -
http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/pestounska_pe...

297069

30.09.2013 17:23

Soudci juvenilní justice se podílejí na trhu obchodování s dětmi

RE: Nadávat nám nepomůže.

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, pravice, ta zklamala totál. Nebudu zveřejňovat jména. Jsou to jistí kovaní praví pravicoví, za práva otců se bijící a nebezpečí feminismu v každé druhé větě zdůrazňující pánové. Oni si totiž nebudou špinit ruce s feministkami jako jsem já.

297067

30.09.2013 17:15

Soudci juvenilní justice se podílejí na trhu obchodování s dětmi

RE: Nadávat nám nepomůže.

baba_Blažková 89.?.?.?

Je blbost chtít tohle zařadit do programu strany, když volební program musí projít sérií schvalování na více úrovních. Jak dlouho vy vnímáte tento problém? Několik měsíců? Týdnů? Víte o tom, že 90% populace nevěří v existenci tohoto fenoménu? Já osobně těžce opruzuju různé poslance a funkcionáře, abych je na existenci tohoto jevu upozornila, zdůrazňuji všem, že chybí zákon, který by trestně postihl škodivší sociální pracovníky, tudíž si tito mohou dělat, co chtějí, a zhusta tak i činí. Každý vám řekne, "A proč by to dělali?" Nejvíce mě v tomto zklamali socani. Zejména někteří. Nejvíce vstříc mi naopak vyšli komunisti. Hasta la victoria siempre! [mrknutí jedním okem]

297066

29.09.2013 09:16

Soudci juvenilní justice se podílejí na trhu obchodování s dětmi

Účelem je nastolení světového koncentráku

baba_Blažková 90.?.?.?

Kdy se budou děti odebírat rodičům se "závadným" politickým myšlením a naopak jedinci servilní vůči Systému se stanou pěstouny. Tím se závadné názory eliminují již v zárodku a nastane zlatý věk globalismu, kdy bude celé lidstvo v jednom šiku velebit korporativismus. Primitivnějším obyvatelům se potomstvo ponechá, neboť tito nejsou schopní a ani ochotní jakkoli toto dění ovlivnit, viz Orwellovi proléti.

Dalším krokem bude licence na porod.

297018

27.09.2013 14:47

Hrátky kolem horníků

RE: Kecy

baba_Blažková 89.?.?.?

Okay, tak spešl pro vás; horníci, které znám já, mají zpravidla přinejmenším družstevní byt nebo byt v OS. Rozhodně nejezdí otřískanou feldou nebo čím to, mají na to, aby si kdykoli pořídili slušné auto na lízačku. Nechlastají o nic více než kterýkoli jiný člověk v kterékoli jiné profesi. Víte vy, například, jak chlastají lékaři? Herci? Ale o tyto profese autor článku obavy nemá, jak zvláštní. Horníci jsou pověstní tím, že mají pádnou ruku, bodejť by neměli, jsou zvyklí ruce používat. Horníka není radno poučovat o tom, že trestání úspěšných a neviditelná ruka trhu. Asi tak. [smích]

296923

26.09.2013 22:10

Hrátky kolem horníků

RE: Pane bože.......

baba_Blažková 89.?.?.?

Jaký fond, co fond! Všichni havíři by měli své odstupné povinně vložit do druhého pilíře! Howgh! [mrknutí jedním okem]

296877

26.09.2013 22:02

Hrátky kolem horníků

RE: skoro před dvaceti lety...

baba_Blažková 89.?.?.?

K tomu, abyste měl nárok na rekvalifikační kurz, musíte být na pracáku minimálně půl roku. Buďte si jist, že do té doby vás pod nějakou tou záminkou vylejou. Mimoto, ty kurzy, co se nabízejí, jsou většinou totálně k hovnu, protože je pořádají spřátelené firmy přisáté na státní cecek. Nechápu například, proč za tytéž prachy, které za to stát vybulí, nehradí např. řidičské kurzy nebo jejich rozšíření. Vlastně chápu. Stát není zaopatřovací ústav.

296876

25.09.2013 07:58

Najde se strana, která zabrání odírání občanů na vodném a stočném?

RE: Dotaz

baba_Blažková 89.?.?.?

Tohle by i přes tento prasečí výrok Nejvyššího soudu mohl řešit mj. i zákon o majetkovém přiznání v té podobě, jak ho předkládali ti, jejichž jméno se nesmí vyslovovat. Nemyslím socany.

296783

24.09.2013 21:47

Najde se strana, která zabrání odírání občanů na vodném a stočném?

RE: Dotaz (pokračování)

baba_Blažková 89.?.?.?

Leccos by se dalo vyřešit minimálními mzdami, ale považuji to za krátkozraké. Protože kolem toho budou při každém zvyšování vzhledem k inflaci a jiným proměnným vždycky boje. Tabulkové mzdy pro státní zaměstnance se mi zatím jeví jako docela průchozí. Co se mezd v soukromém sektoru týče, tam bych spíš vymyslela nějakou korelaci mezi výší zdanění podnikatelského subjektu a mzdami jeho zaměstnanců. Spočítat to tak, aby dotyčný subjekt věděl, že co ušetří na mzdách, to naleje do daní. Určitě by to šlo.

Na vodu jako takovou by se mělo pohlížet jako na nerostné bohatství. A jako s takovou s ní zacházet. Bez ohledu na to, jak se s nerostným bohatstvím obvykle zachází (zatím). Mělo by to být bohatství národní, tedy naše. A stát by je měl spravovat ku prospěchu nás všech, nás občanů, našich dětí a vnuků. S přihlédnutím k tomu, že zde budeme chtít i nadále žít, čímž se dostáváme k otázce ekologické. Tedy žádné předání za babku nějakému vykukovi typu Bakala, který po sobě nechá doslova spálenou zemi, když se rozhodne, že nést podnikatelská rizika jej nebaví.

Sakra, už teď to začíná znít jako volební program a na to zde není dost prostoru. BTW - rady a připomínky vítám. Jo, a nashle příští rok v komunálkách.
[mrknutí jedním okem]
Kateřina

296767

24.09.2013 21:44

Najde se strana, která zabrání odírání občanů na vodném a stočném?

RE: Dotaz

baba_Blažková 89.?.?.?

Děkuji všem výše za reakce. Já jen poslední dobou nevěřím svým uším bez ohledu, zda to, co slyším, mému uchu lahodí či nikoli, tak se radši přeptám, když něco nevím.

Ti, kteří mě znají ze zdejších diskusí, znají i mé názory, takže některé reakce byly zbytečné, spokojila bych se s prostou odpovědí ano/ne/jak komu a co etc.

Už mnohokrát jsem zde psala o tom, že jsou oblasti života, ve kterých neviditelná zlodějská pracka nemá trhu co dělat. To jsou ty, které přímo souvisí se životem, tedy ty, kde člověk nemá alternativu kromě smrti. Ať už hladem, chladem nebo nemocemi, můžete mě doplnit. Budu jedině ráda.

Také bych coby stát znárodnila každou banku, která mě bude prosit o finanční injekce. Buďto toto nebo ať si pro mne a za mne zbankrotuje. Sobotkovy vize státní banky v tomto ohledu nepovažuji za špatný nápad, bez ohledu na to, jaký je můj názor na tohoto klotového matadora.

Také ovšem nelze pominout oblast školství, zrovna toto (už zase, chjo) řeším i v rámci osobního života na stupni nejnižším, tedy předškolním. Maminky u nás chtějí lyžák pro sotva se dobatolivší robátka. Že prý by i připlatily. Osobně mi to přišlo jako hodně velká drzost, neboť dámy mají možnost umístit své robátko ve školce soukromé a těmto zařízením bych nikterak nebránila v jejich činnosti. A o umístění poupátka svého ve státním zařízení (kvůli práci, ne proto, abych si doma mohla válet šunky a nikdo mě u toho nerušil) jsem musela hodně bojovat.
Mnohokrát jsem zde psala o otvírání specializovaných ročníků na středních a vysokých školách podle potřeb trhu práce, což by mělo být v přímé kompetenci ministerstva školství, které by mělo úzce spolupracovat s ministerstvem práce a sociálních věcí. Což bohužel tržní komsomolci nechápou, oni mají pocit, že to za ně vyřeší ona dobromyslně nás fackující ruka trhu (díky, Škraloupe).
Tedy mělo by být školství státní, dotované, reagující na potřeby nás všech, plus školství soukromé.

Bydlení je asi jednou z nejbolavějších oblastí. Rozhodně by měl existovat nějaký standard, na který by měli lidé nárok, nemusel by to být standard absolutní, stačil by relativní. Podle velikosti rodiny atp. To, že se stát zbavil většiny bytového fondu byla největší broskvovina, kterou kdy kdo mohl udělat. Dneska, když se soukromé ubytovny zavážejí "přespolními" aby majitelé těchto zařízení dojili stát z dávek, přičemž nikdo kromě nich z toho nijak neprofituje, je toto opět aktuální. Nehledě k tomu, že bych se konečně dozvěděla a měla to úředně na papíře, jak velký a jak zařízený byt musím mít, když v něm chci vychovávat děti bez nebezpečí, že mi je nějaká akční juvenálka bude chtít sebrat pod záminkou nevyhovujících podmínek.

Jídlo, pití, bez toho umřeme, bez toho nelze být. Leccos by se dalo vyřešit minimálními mzdami, ale považuji to za k...

Automaticky kráceno

296765

To se jako autor ptá, která strana je ochotná znárodňovat?

296727

19.09.2013 19:21

Maďarsko schválilo ústavní změny, EU se zlobí

RE: Pryč z EU a NATO

baba_Blažková 217.?.?.?

Však počkejte, jak budou v pohodě, až půjde dolar do kopru. A on půjde. Jediný způsob, jak tomu zabránit, je třetí světová. Nikoli na US území, of course. [mrknutí jedním okem]

296467

19.09.2013 13:33

Maďarsko schválilo ústavní změny, EU se zlobí

RE: Jaké kroky podnikl Orbán a koho nasral, to všichni víme

baba_Blažková 217.?.?.?

EU není jen Británie a Německo, ač se to tak může jevit. EU je plná nasraných zemí a zemiček. V tuto chvíli s Maďarskem v čele. Je na nás, voličích, jestli chceme připustit svou odpovědnost, což znovu zdůrazňuji. Nesnáším kecy typu já nic, to oni, zejména od lidí, co nic nedělají, jen nadávají u TV zpráv a svou frustraci si pak hojí na internetových fórech, ve kterých však se ani slůvkem nezmíní, co ONI udělali pro to, aby tomu tak nebylo. Chodit do práce nestačí. Jak už bylo tisíckrát v různých obměnách parafrázováno, k tomu, aby ti parchanti vyhráli stačí, když ti slušní nebudou dělat nic, maximálně tak nadávat na internetových fórech.

296435

19.09.2013 13:28

Maďarsko schválilo ústavní změny, EU se zlobí

RE: Jaké kroky podnikl Orbán a koho nasral, to všichni víme

baba_Blažková 217.?.?.?

Francouzi mají nyní svých starostí až nad hlavu - s privatizací svých vlastních strategických odvětví. Francouzi pláčou, protože Francouzi si mysleli, že jich se to netýká, že drancovat se budou jen zemičky poněkud východněji. On Francouz si poněkud neuvědomil, že nadnárodní kapitál se s nikým nebratříčkuje. Francouzský občan navíc není občan český, tam se demonstruje jak na běžícím páse. Snad si i francouzský občan uvědomí, že nese svůj díl zodpovědnosti. Je třeba stále informovat. Je třeba neuzavírat se tady v kokotlině a něco dělat. Já vím, že to zavání internacionálou. No a? [mrknutí jedním okem]

296433

19.09.2013 11:12

Maďarsko schválilo ústavní změny, EU se zlobí

RE: At

baba_Blažková 217.?.?.?

Až budeme všichni Havel, tak Obermanka veme kramle, protože tolik velikánů po kupě prostě nedá (není z mojí hlavy).

296421

19.09.2013 11:10

Maďarsko schválilo ústavní změny, EU se zlobí

Jaké kroky podnikl Orbán a koho nasral, to všichni víme

baba_Blažková 217.?.?.?

Mimochodem většina z jeho kroků je mi velmi sympatická.
Mě by však spíše zajímalo, jak je možné, že je toto možné. Do Evropského parlamentu se přece konají pravidelné volby. Sami si volíme své zástupce, kteří mají v rámci EU hájit naše zájmy. Tak kde jsou? Pro mě není složité si představit, že se tam dostávají lidé stejným způsobem jako do parlamentu našeho, parlamentu ČR. Lidi jsou blbí a nepoučitelní. Vztáhnu to na naše současné volby. Kalousek má zase zákaz vycházení. Stejně jako před volbou prezidenta ČR - víme, jak to dopadlo, jak těsné to bylo, a jak na kampaň "dobroty barela" ovce slyšely. A zase se najde dost idiotů, kteří mu to hodí. Plus důležitá věc - lidé, kteří z takto nastaveného systému profitují, ti k volbám rozhodně půjdou, protože oni vědí, kdo bude hájit jejich zájmy. V rámci kampaní se nám nakecá, že jaksi z globálního aspektu, ehm, jejich zájmy jsou i našimi zájmy, neboť alternativa není možná. A dělný lid z mně nepochopitelných důvodů doufá, že se přiblíží "elitám" tak, že bude volit stejně jako ony, že tím jaksi pozvednou svůj sociální status. Z čehož vyplývá, že tam máme sebranku hájící zájem jen velmi úzkého okruhu lidí. Krize skončila, avšak jak pro koho. Většina lidí jde finančně do kopru a zisky nadnárodních firem a korporací lámou rekordy. Tohle jsme chtěli, tohle jsme si zvolili, tak to tady máme. Proč se divíme?

Já stále trvám na tom, že vzhledem ke stávající globalizaci, nemáme jako jednotlivé národy šanci a měli bychom si to uvědomit. Proto bychom měli dávat kurevského bacha na to, kdo nám šéfuje. Z dopuštění našich národních vlád se rekrutují různí ti nevolení komisaři. Ale s tím, jak se dotyčné vlády dostávají k moci, máme leccos společného a neseme za to zodpovědnost. Stejně tak máme na triku to, kdo nám šéfuje v rámci EU. Volíte do Evropského parlamentu rozbíječe EU? Tak toto je výsledek, díky. Protože právě tito rozbíječi nemají nejmenší zájem na funkčnosti EU ku prospěchu většiny lidí. Už jste někdy přemýšleli o tom, že by bylo možné, aby EU byla taková, jakou ji chceme? Ne? Příliš krkolomná úvaha pro ovčí hlavy?

Že se divím. Rozbíjet je vždycky snazší než budovat. Podílet se na něčem a přijmout zodpovědnost, to je pro většinu ovcí příliš. Nadávat je jednodušší.

296419

18.09.2013 08:47

Rouhání

Moc bych si muslimy neidealizovala

baba_Blažková 85.?.?.?

Nedávno jsem kdesi četla, že např. v Egyptě je 90% žen obřezaných. To není moc dobrá vizitka pro muslimské muže.

S tím kroužkováním však naprosto souhlasím. Jsem ráda, že díky tomu, že jsem se začala opravdu aktivně angažovat, začínám poznávat, who is who.

296312

08.09.2013 15:34

Kváskový chleba

RE: stwora, proč lžeš?

baba_Blažková 89.?.?.?

Někdo rád vdolky, jiný holky. Já třeba nesnáším chleba, ač doma dělaný, ve tvaru cihly, vyklopený z "domácí pekárny", postrádající jakoukoli strukturu a drobící se. Chlebové těsto si utahuju průběžně právě kvůli té struktuře. Aby se nedrolilo a nelámalo, když na něj mažu máslo (to opravdové). Věnuji se tomu pouze jako elév, pravda, ale zato nějakých skoro dvacet let. Metodou pokus - omyl. Co dělají pekaři, kteří jsou za to (dost mizerně) placení, mi visí víte kde. Navíc o tom něco vím, jak už jsem psala, v pekárně jsem pracovala. Co to kecám. Ve dvou.

295773

07.09.2013 13:13

Kváskový chleba

Koulení

baba_Blažková 89.?.?.?

Díky své anabázi v pekárně jsem se naučila ten správný "gryf" - pořádné utažení těsta. Oplatilo se mi těsto nechat nakynout a znova utáhnout/zakoulet několikrát po sobě. Nejlepší chleba se mi povedl kdysi zcela nedopatřením [smích] - měla jsem rozděláno, asi teprve dvakrát zakouleno a přišel pan domácí, že má v nedaleké hospůdce jakési jednání, ať jdu s ním, že zve a že za dvě hodiny budeme zpátky. Utáhla jsem těsto, hodila na ně utěrku a za sedm hodin jsme byli doma jako na koni. [velký smích] Tak jsem ho ještě jednou překoulela, nechala hodinku ležet a šoupla do trouby. Chlebík byl fantastický.

295739

06.09.2013 08:51

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

baba_Blažková 89.?.?.?

K těm energiím - slyšela jsem historku o jednom kostele, konkrétně kostele v Ludgeřovicích (okres Hlučín, tzv. Prajzka, kousek od Ostravy). Nikde jsem to nevygooglovala, vyprávěl mi to jeden místní, že se to tam traduje.
Původně měl kostel stát na nedalekém kopci. Pod oním kopcem prý se kdysi nacházela jakási pohanská svatyně. Takže na kopec se navozil všechen materiál potřebný k zahájení stavebních prací. Žádná sranda, povozy, koně, lidská síla a tak. V den, kdy měly začít první stavební práce, první kopnutí do země, se však náhle zkazilo počasí, zvedl se silný vítr a bylo jasné, že se blíží bouřka. S dopadem prvních těžkých kapek se lidé na staveništi začali balit, mnozí zmokli ještě cestou dolů. Počasí bylo stále horší a horší, bouře sílila, v noci nastalo něco, co by se dalo nazvat božím dopuštěním. Nikdo nevycházel ven, protože venku řádil orkán. Do rána se bouře utišila a když pak lidé vyšli ráno ven, zjistili, že všechno, co bylo na kopci bouře smetla. Kupodivu škody byly minimální, jenom to, co bylo na kopci, se nyní nacházelo právě na místě oné dávné pohanské svatyně. Takže se pokrčilo rameny, že tedy nahoru už to znova tahat nebudou, navíc situace by se mohla opakovat... A tak prý onen kostel stojí tam, kde stojí. Na místě, kde se kdysi nacházela pohanská svatyně. Je to historka předávaná "per huba", nemohu ručit za její pravdivost, rozhodně však je hezká a místní si ji vyprávějí k nelibosti představitelů církve svaté dodnes. [smích]

295659

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

59

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 127 čtenářů částkou 20 765 korun, což je 59 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 4

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 1

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 3

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
24,63 Kč
Euro
27,12 Kč
Libra
30,18 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
25,43 Kč
100 japonských jenů
22,85 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
6,13 Kč
100 maď. forintů
7,78 Kč
Ukrajinská hřivna
0,91 Kč
100 rublů
34,74 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 228,70 Kč
1 unce stříbra
426,33 Kč
Bitcoin
225 711,15 Kč

Poslední aktualizace: 28.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 290 876