Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané baba_Blažková

Nalezeno 2248 příspěveků, 41 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

25.08.2011 08:43

Při obléhání Tripolisu velí teroristům MI6

RE: Tak to se podívejme.

baba_Blažková 89.?.?.?

Zastavím se u toho VŠ vzdělání, neboť jsem si všimla, jak se nám podsouvá, že voliči pravice jsou "ti vzdělanější", stejně tak jsou titíž pro NATO, EU a souhlasí s různými výbojnými válkami a taky souhlasili (prý) s radarem.

Strašně nerada se oháním cizími myšlenkami proto neustále píšu o svých osobních zkušenostech, ač mě tu mnozí kritizují, že ventiluju osobní problémy - není to o tom. Je to o tom, že když o něčem píšu, tak aby bylo jasno, že to mám většinou odžito.

Ale vraťme se k našim "vzdělancům". Sama jsem si všimla, že dost často mají zvláštní názory a jsou nepřístupní alternativním pohledům, mají sklony k mainstreemovým dogmatům. Proč? No, to je přece jasné. Účelem školství je v prvé řadě vytváření oveček, které zapadnou do stáda - čest výjimkám. A čím delší indoktrinace (každodenní), tím lepší výsledky, to je logické.

Teď k těm "cizím" myšlenkám. Profesor Keller tvrdí (spolu se mnou), že dříve bývalo procento VŠ vzdělaných lidí v populaci několikanásobně nižší. Prostě poměr vysokoškoláků prakticky kopíroval gaussovu křivku ohledně IQ. Dnes je požadavek (poptávka), aby měli pokud možno všichni tituly. Takže v současné chvíli má 60% produktivní populace VŠ titul. Což je zvláštní, protože IQ nad 120 má "pouze" 20% této (toto už jsou opět moje postřehy). IQ nad 130 pak už jen 2%. Takže kdo nám to tu vlastně vystudoval?

No ano, správně, blbci. Blbci, kterým se ještě během studií podsouvá, že jsou vlastně elitou národa. (To znám taky, to nám profesoři tvrdili už na střední.) Kdyby měli na VŠ studovat výhradně lidé intelektuálně "nezakřiknutí", tak jak bychom potom naplnili kapacity všech fakult? A to se ještě otvírají vysoké školy soukromé, na to jsou politické tlaky téměř direktivní.

Na závěr vám sem ještě hodím vtípek.

Na jednou okrese pořádají výběrové řízení na náčelníka policejní stanice. Předseda komise se ptá uchazeče: "Jaké je vaše vzdělání?" a uchazeč začíná vyjmenovávat "po gymnáziu jsem šel na VŠ humanitární, pak další čtyři roky na právech, pak jsem studoval management - " načež jej předseda zarazí. "Shrňte to, prosím, kolik let jste studoval?" a dotyčný odtuší "i se základkou necelých dvacet let." - "Chlapče, vy teda musíte být pěkné vemeno, když vám devět tříd základky nestačilo."

251812

25.08.2011 07:57

Bátoriáda: z tragédie tragikomedií

RE: Ceska politika - vynikajici TV show

baba_Blažková 89.?.?.?

Aspoň by se konečně "odkopali" a bylo by jasno.

251810

24.08.2011 21:50

Bátoriáda: z tragédie tragikomedií

RE: Mně už připadáte snad nějak nametení nebo blbí!

baba_Blažková 89.?.?.?

>... ALE PŘEDEVŠÍM POCHODEM VŠECH LIDÍ, KTERÝM JE VLASTNÍ SLUŠNOST, SVOBODA, DEMOKRACIE, LIDSKÁ PRÁVA.

Jojo. Tesat. Hnedle jak jsem ty nabarvený, pokreslený, spoře oděný, křepčící a modely lidských (někdy i nadlidských) genitálií vyzbrojený lidi viděla, říkala jsem si, že to asi tak nějak bude.

251774

24.08.2011 18:42

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Víra versus pochybnosti

baba_Blažková 89.?.?.?

>"Nahaž na odpůrce co nejvíce špíny. I když je zcela falešná, něco z ní na něm vždy ulpí".
Toto by se mělo tesat.
Nicméně stejně se vás musím optat, pakliže by vojska NATO byla v Libyi úspěšná (záměrně nepíšu "rebelové" - to není jejich akce), co si myslíte, že se na obyvatelstvo Libye chystá, jaký to má být režim a v čem bude lepší (tedy kromě toho, že si budou Libyjci moci jednou za pár let hodit papírek do krabice a bude jim to k hovnu stejně jako nám tady)?

251763

24.08.2011 08:15

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Prolhaná Česká televize už se neštítí ničeho!

baba_Blažková 89.?.?.?

Srovnáváte nesrovnatelné.
V době, kdy hrdinní vojáci USA "čistili" Vietnam napalmem a "hnojili" jej Agentem Orange, byla globální politická situace úplně jiná než nyní. Studená válka se tomu říkalo.
Dnes je prakticky celý bývalý "východní blok" v NATO, což nejen že uvolnilo USA ruce, ale dokonce umožnilo těmto, aby za ně jejich špinavou práci dělal někdo jiný.
Neobkecáte, že Lybie je suverénní stát, který byl napaden. Zneužity byly rebelské bojůvky, které jako takové by byly již dávno rozprášeny vojsky Kaddáfího, nebýt mohutné podpory NATO.Ž ádná vyšetřovací komise Libyi nenavštívila, rovnou se začlo vyhrožovat plukovníkovi, klást podmínky, vyhlašovat bezletové zóny. A přesto že tento je respektoval, NATO začalo v březnu t. r. s bombardováním, které se ani nikdo nepokusil nějak konkrétně ospravedlnit.
To se to pak dělají revoluce, to by se mi taky líbilo.
[bliji]

251719

23.08.2011 20:46

Zkušenost se Stworou

RE: -

baba_Blažková 89.?.?.?

Takový příklad asi není, ale určitě najdeme spoustu případů zbytečného "léčení" nemocí, které stačí vyležet, popřípadě preventivního očkování proti naprostým nesmyslům jako je třeba u čtyřměsíčních mimin žloutenka typu B přenášející se výhradně mezi narkomany anebo nechráněným pohlavním stykem. O chřipkách nemluvě.

251684

23.08.2011 20:27

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Víra versus pochybnosti

baba_Blažková 89.?.?.?

Pro Jarmilu - ať se ještě při úterku "pěkně dožerete"
Libyjské ženy.

251680

22.08.2011 16:26

Zkušenost se Stworou

RE: Co vadí na TMO více?

baba_Blažková 89.?.?.?

Jde o to, že výsledek je stejný, ať už koukáte nalevo či napravo. Komanči se s tím nepárali, prostě znárodnili a hotovo - přesunuli soukromý majetek do rukou státu. Jak s tímto naložili, to si mnozí z nás pamatují.
Dneska je to obdobné, nesmyslným zdaňováním všeho, špatnými zákony (exekuce), špatnými pravidly, se náš - soukromý majetek přesunuje do pracek tentokrát nikoli vyloženě státu, nýbrž skrze státní aparát, skrze takto vznikající penězovody do vyvolených rukou. Na konci je vždycky občan, který už se nestačí ani divit. Jedna zlodějina střídá druhou, je zde jen jemná nuance, která z těchto škodila státu coby územně správní jednotce více... Těžko říci.
Rozpočtová odpovědnost je hezká věc - já bych však řekla, že jsem rozpočtově odpovědná. Snažím se "prodat", co umím, nekupovat, na co nemám, nepůjčovat si. Ale někde je někdo zatra nezodpovědný, když jsme to dopracovali tam, kde teď jsme. Jste to vy? Jsem to já? I prd, velebnosti. Takže nechápu, proč to mám platit.
A vo vo vo tom to je.

251600

21.08.2011 23:55

Deflace

Nedá mi to

baba_Blažková 89.?.?.?

Hovoříte zde o Norsku, tedy Norsko je vlastně "za vodou" hlavně díky ropě, má strategicky důležitou surovinu, další ložiska byla objevena, to mi neuniklo, dlužno dodat, že Norsko není členem EU. Má silný sociální systém, vysokou vzdělanost obyvatelstva, vysokou životní úroveň... nabízí se mi zde paralela s Kaddáfího Libyí - to víte, to kupování si loajality obyvatel díky ropě mi asi bude v mozkovně rezonovat ještě dlouho. A nedá mi to nezeptat se, zdali není zapotřebí Norsko také "osvobodit". Už bylo "breivikováno", co bude dál?

251542

17.08.2011 18:12

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Já to myslela pouze jako podobenství a vy dobře víte, kam tím mířím. Svobodný, neregulovaný trh je džungle, pane, stejně jako vše neregulované. A to, co nám předvádí teď, je právě důsledkem chybějících či mnohoznačně vyložitelných limitů.
Tudíž nechápu, proč trh v této podobě tak glorifikujete, když pravidla jsou obdobná jako v životě.

Už jsem se mnohokrát vyjádřila, že spotřební zboží - aťsi. Ať se ceny šoubují jak chtějí. Já se umím oblíct i v sekáči a nemusím mít ledničku s ledovačem a inteligentním bůhvíčím.
Ale do základních životních potřeb zákon džungle nepatří. Už proto, že neexistuje alternativa "nebydlet, nejíst, nepít, nedýchat". Není možná.

Efektivita na trhu tak, jak vy ji tady předestíráte, nefunguje; fungují pouze penězovody. Vyhrává ten, kdo je schopný čehokoli, prakticky všeho. A k tomu, pane, by měly sloužit zákony. Aby ta soutěž byla fér. Aby to nebylo o uplácení rozhodčích (což už jsme tu taky měli, že ano).

A vy si zase odporujete, protože mi tady píšete, že společnost se tržně dohodne, že si za tržní cenu najme policajty. Ale v naší společnosti převažuje většinový názor, který je s vaším názorem v rozporu, opět.
Proč nemají tržní právo tržně se rozhodnout, že takhle tedy ne?
Proč stále chybí zákon o referendu?

To je ten zádrhel v těch vašich dogmatech, ten jsem tu předestřela výše, vy nejste zastáncem svobody jakékoli, vy zastáváte svobodu jen za určitých podmínek a to v tom někoho bezpracně obrat. Proč se tak zastáváte těch "ubohých obchodníků"? Jaký plat má prodavačka na kase a jak se hodnotí vrchní manažer? A nemluvte mi tady žádné blbosti o poskytování pracovních míst, velké markety v prvé řadě zlikvidovaly tuzemské obchodníky a pak stlačily reálné mzdy.

Tenhle váš kapitalismus pouze staví velké pyramidy, kdy každý si myslí, že je natolik schopný, aby byl na vrcholu. Ale pravdou je, že nakonec zbude jen pyramida jedna s obrovskou základnou "socek" a jedním všehoschopným na vrcholu. Pokud s tím něco neuděláme.

Co se psa týče - vzala jsem rodinu jako takový malý ekonomický model. A vzhledem k sociopatům, kteří naší ekonomice šéfují a určují, jak má fungovat, nebylo to od věci. Ten pes je taky schopný žrát, dokud se nepoblije a pak pokračovat a žrát znova, dokud je co. Stejně jakko oni. Přestože nic nevytvořili - nevyrobili, nevypěstovali.

251197

17.08.2011 11:20

Prague Necro Pride

zapomněla jsem dodat

baba_Blažková 89.?.?.?

budou se na onom procesí promenovat mamky a taťkové s dětmi ve vyzývavém oblečení nebo jsou naopak žádoucí spíše bačkory a vařečky coby nezbytné rekvizity?

251174

17.08.2011 11:15

Prague Necro Pride

RE: hmm..

baba_Blažková 89.?.?.?

To není to, o čem hovořím.
Proč existují v různých časopisech typu bravíčko pro dospělé články jako "jak si užít nevěru" a naopak neexistují články "jak si užít věrnost"?
Proč se "bije na poplach" ohledně práv homosexuálů a nebije se na poplach ohledně rodin? Proč se záležitosti rodin rozmělňují v ekonomických tématech a neřeší se v morálním kontextu?

251172

17.08.2011 11:07

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Chytráku, nějak jsme se zasekli na té burze.
Mimochodem, ještě dodnes se někde učí katechismus. Je to důkazem existence Boha?

251170

17.08.2011 11:03

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane tmo.
Samozřejmě, že člověk je takový jak ho popisujete. Tím si však zároveň odporujete, citováno z klasiky Autor tak zastává teorii, kterou zároveň vyvrací .
Člověk je tvor hamižný. Z vašich elaborátů však vyplývá, že pouze spotřebitel, což se projevuje tím, že chce nakupovat levně, a co si s tím má pak chudák kapitalista počít, než vyrábět šmejd (o maržích se taktně nezmiňujete).

>kdo je efektivnější, výkonnější, levnější, ten uspěje. pokud tedy existuje SVOBODNÝ, NEREGULOVANÝ TRH, který je z tohoto hlediska samoregulační a jediný funkční (nejlépe funkční).

Nejen trh, pane tmo. Rozebereme-li tuto vaši myšlenku o tom, kdo je efektivnější, výkonnější atd., ten uspěje, musím se pozastavit nad tím, jak toto aplikovat do naší každodennosti.
Už vím. Zrušíme všechy nespravedlivě omezující regulace. Když je někdo fyzicky zdatnější, proč by neměl mít právo plně své dispozice uplatnit? Proč by měl být omezen hloupými zákony a nevzít si kdykoli kdekoli cokoli je k mání? Má na to přece právo! Je lepší , než tamhleten hubený ňouma, který si myslí, že nebude zbit a okraden jen proto, že... a vůbec - proč vlastně, že ano?

Jiný příklad o těch schopnějších a efektivnějších.
Mám rodinu. Muž nosí výplatu, žena je v domácnosti, klasický model. Jsou tady ještě další dva krky k živení, roční dítě a pes. Muž poskytne zdroje, žena svou invenci a práci.
Ráno žena nachystá snídani pro muže a dítě, psovi dá psí žrádlo. Ale pes je pes, pes není člověk, je to ještě sobečtější, egoističtější tvor, v němž není špetka entuziasmu, filantropie. Psa zajímá jeho žaludek a až pak všechno ostatní. A psovi se nelíbí, že lidé jedí žrádlo takové a on onaké. Tak zaútočí na nejslabší článek - dítě. Existují dva způsoby jak toto řešit. Regulační a neregulační.
Ten první je, že někdo z dospělých seřeže psa, co se do něj vejde a někam ho zavře, popřípadě se jej zbaví.
Ten druhý způsob spočívá v tom, že ponecháme psovi jeho právo sežrat všechno, na co fyzicky má, včetně dítěte, vždyť dítě je neschopné, tak dobře mu tak. Naproti tomu pes je po zásluze a v souladu s jeho schopnostmi nažrán. Kdybychom ho omezovali, bylo by to nespravedlivé protěžování dítěte na úkor psa a jeho schopností.

251169

17.08.2011 10:11

Kletby, vúdú, smrt a moderní doba

RE: DoubleM

baba_Blažková 89.?.?.?

Já se naopak nedomnívám, že by šlo o nekvalitní článek. Jen jde o to někdy se oprostit od zaběhnutých tradičních pohledů na lidskou bytost jako na čistou hmotu. Planeta Země taky není jen kus šutru ve vesmíru. Pokud člověk hledá odpovědi, měl by hledat na všech úrovních - hmotných i nehmotných. Odmítáte-li existenci všeho, co nemůžete (zatím) změřit, činí to pro vás život o něco jednodušším, ale nic se tím nezmění.
K placebo / nocebo efektům - není důvod se domnívat, že existuje-li placebo efekt (věř a víra tvá tě uzdraví), neexistuje zároveň i efekt opačný. Je to logické, i když to nejde hodit "na váhu".

Nelze opominout, že sem kromě vás nikdo nic nepodotkl. Proč? Protože je zde zvykem vášnivě diskutovat na témata politická, ekonomická, vkládat odkazy, ohánět se statistikami, čísly, exaktností či empirií. Pod článkem, jako je tento, může člověk tak maximálně napsat svou zkušenost, pokud tedy chce. Ale on nechce, protože až příště zase bude někde výživná debata na politické téma, může mu jeho oponent vmést něco jako "jo, jasně, ten (ta), co si povídá se stromama v lese, nám tady bude dělat analýzy... to ti poradil jasan nebo smrk?" bez ohledu na správnost argumentu. Tohleto téma je velice kontroverzní. A myslím si, že sem patří.

251167

16.08.2011 16:24

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Zajímalo by mne

baba_Blažková 89.?.?.?

O tom, že někteří mají genetické sklony k lecčemus, se obecně ví, ale říká se tomu rasismus a bývají za to flastry, takže pššššt.

251135

16.08.2011 08:18

O co šlo na Prague Pride

RE: za účastníka Pochodu pro rodinu ...

baba_Blažková 89.?.?.?

Asi něco jako "agresivní apatie". [cool]

251108

16.08.2011 08:13

O co šlo na Prague Pride

RE: Tohle fakt nechápu

baba_Blažková 89.?.?.?

Já taky trpím!
Musím před dětmi skrývat svou heterosexualitu!
Nemůžeme si s taťkou v noci dovolit poněkud hlasitější heterosexuální koitus, abychom je nepoplašili!
Musíme se se svou heterosexualitou skrývat i před okolím!
Nemůžeme chodit na veřejnosti ani doma v erotickém prádélku, ó hrůzo! Když si veřejně strkáme jazyky do hlavy, blbě po nás koukaj, asi to budou heterofobové, tfujtajbl!
Chci svou hetero-pride, už si to, sakra, zasloužím!

251107

15.08.2011 20:52

O co šlo na Prague Pride

RE: pokračovanie

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, třeba slečna Paříš Hilton.

251066

15.08.2011 19:52

Prague Necro Pride

RE: Kdyz si uvedomim,

baba_Blažková 89.?.?.?

Já jen poněkud složitě napsala, že současný systém záměrně likviduje rodinu a její funkce - čtyřprocentní populace v tomto divadýlku sehrává jen jednu z mnoha rolí užitečných idiotů.
Pro úplnost - není v zájmu systému z dlouhodobé perspektivy, aby si lidé vychovávali své děti, jak jim vyhovuje. Teď nemám na mysli různé tyrany. A jak už jsem někde jinde někdy jindy psala, i ti tyrané jsou pro systém snesitelní. Neakceptovatelní jsou rodiče dodržující přísně zákony a vyžadující po systémových složkách totéž. To už se systému lépe hodí homoklády coby rodičové, protože ti budou držet hubu a krok. Odebrat dítě z pěstounské péče totiž není tak složité jako sebrat dítě biologickým rodičům. Takže heteráči si zatím mohou sekat děti, jak uznají za vhodné. Zdůrazňuju zatím.

251059

15.08.2011 13:08

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Dále jsme zamluvili ono vzdělávání. Předestřu fakta ohledně připravovaného zákona o školném.

Ten, kdo zaplatí školné hned na začátku školního roku dostane slevu.
Ten, kdo nemá na to, aby zaplatil celý rok najednou, může platit každý měsíc.
Ten, kdo na to prostě nemá, si může vzít půjčku.

A teď k těm půjčkám - krásně to na nás vymysleli, ti naši kluci bankéřští.
Půjčka na školné je specifickým bankovním produktem.
Tato půjčka bude vysoce úročena z důvodu toho, aby s nimi prý nebylo nakládáno jinak, než je prvotním účelem - lidově řečeno, kdyby prý byla úročena nízkou sazbou, mohli by ji ti studenti, kteří ji ve skutečnosti nepotřebují, poskytovat dále za úrok vyšší, tedy lichvařit.
Student, který si půjčku na studium vzal, ji začne splácet v okamžiku, kdy začne vydělávat více, než je průměrná mzda. U tohoto bodu se zdržím, tady to už začíná zavánět - jsem vybavena dostatečným pozorovacím talentem na to, abych si dělala iluze o tom, nakolik bude průměrná mzda k žití, jaký tedy bude její vývoj.
Pokud student nebude schopen půjčku splácet, jsou tyto půjčky na 100 % garantovány státem (!) - rozuměj veřejným rozpočtem. Udělejme tedy kolečko, vraťme se k předchozím bodům a spojme si to. Ony vysoce úročené půjčky budou vždy výdělečné pro koho? Aha?

A takto to chodí s těmi privatizacemi obecně ve všem. Vždycky vydělají ti samí a není důvod se nedomnívat, že vždy jsou tito ochotni poskytnout patřičný obolus těm, kteří jeho zájmy/zisky prosadí třeba formou zákona, nebo jen prostě tím, že se jiný zákon naopak nevytvoří.
A ti, kdo vydělají, to není stát, to nejsou občané. To je privátní sektor. Ten nejvyvolenější z vyvolených.

251016

15.08.2011 11:56

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Odpovím vám ohledně té problematiky dálnic. Korupce, korupce, korupce. Absence zákona o rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví či nějaké jeho formy v rámci současného systému - třeba by se to mohlo jmenovat "rozkrádání státního majetku", absolutní nezájem státu takovéto případy skutečně pojmenovávat a řešit.
Proč?
No, stačí se třeba jen podívat na ukázkového pravičáka Kalouska.
Ten má rozpočtovou zodpovědnost akorát tak orvat z nás, co se ještě dá a nasměrovat do těch správných kapes.

Různé vaše privatizace, vámi glorifikované, byly zlodějna za bílého dne - opět chybějící zákony, které navíc chybí dodnes - proč asi? Kdo potřeboval krást tenkrát? Kdo krade nyní? Ale vše se zkonsoliduje a opět to zaplatí daňoví poplatníci.

ČEZ je polostátní firma, jak správně říkáte. Takže čí je ta půlka, co není privátní? Státní? A kdo je tedy vlastníkem? Znáte Ústavu ČR?
Takže ještě jednou. Majitelem půlky ČEZu je stát, tedy my občané. Ono takovéto vlastnictví je vždy problematické, žeano. Takže rozhoduje z půlky kdo? Národ? Nebo nějaký ouřada?
A co se děje se zisky/ztrátami?

Kam tím mířím...
Takoví jako vy mají zpravidla plnou hubu keců, jak je nezbytné, aby bylo vše v rukou neviditelných-tržních. Poptávka, nabídka. OK, když je tedy úřednictvo neschopné, plánování na houby, tak proč titíž lidé vzývající v nábožné úctě trh jsou stejným jedním dechem proti referendu? Proti hlasu lidu/božím? Na jedné straně vše se má řešit podle vůle jedince ale na straně druhé je vůle jedinců ignorována?
My víme proč. Nejde o zodpovědnost kteréhokoli jedince. Jde o protěžování jen některých jedinců.

251007

15.08.2011 10:46

Prague Necro Pride

RE: Kdyz si uvedomim,

baba_Blažková 89.?.?.?

Já bych jen chtěla vědět, když to bylo tak nezbytné, takovýto zákon, kolik homosexuálních párů skutečně chce adotovat nějaké to dítě a co je to zač. Z technického hlediska totiž není vůbec problém, aby i takovíto lidé měli dítě vlastní. U mužů je to trošičku složitější, ale taky to jde nějak udělat. Nutno však podotknout, že většina normálních mužů má problém absolvovat kompletní výchovu dítěte v plném rozsahu, aniž by do toho museli zainteresovat další osobu (babičku, chůvu).
Pokud se nějakému homosexuálovi ekluje styk s opačným pohlavím, tak lze nějak "ulhat" i umělé oplodnění - dnes totiž nemusíte být před zákonem sezdaní, aby vám něco takového zdravotní pojišťovna proplatila.

A kam mě to vede? Mě, která se bije o své vlastní děti, od kterých byla oddělená za drzost?
Zkuste si to představit. V horizontu deseti - dvaceti let. Dnes to jsou homosexuálové. Kdo to bude příště?
Heterosexuální rodiče, kteří mají u státních aparátčíků "vroubek" jsou už dnes ohroženi tím, že jim budou odepřena jejich rodičovská práva, viz já. Naproti tomu děti bude moci adoptovat kdokoli. Jaké jsou to signály, které tato fakta vysílají? Z mého hlediska to směřuje k omezování práv normálních rodin. Bude to něco jako "mámo, tu chartu jsi neměla podepisovat. Seberou nám děti. Kdybychom byli sexuálně deviantní, je to jedno, však podívej, tamhle Venca s Bedřichem jich maj fůru, jsou to buzny, ale choděj správně mávat mávátkama... právě proto se na tyhle se prstem ukazovat nebude, to my jsme v prdeli..."

No, a mimochodem, v UK vystěhovávají z bytů rodiny protestujících. Mně to do téhle mozaiky prostě zapadá.

251000

14.08.2011 17:30

Prague Necro Pride

RE: a kdo brání heterosexuálním většině ...

baba_Blažková 89.?.?.?

To, že rodiče nemají čas na výchovu svých dětí není začasté vinou rodičů. Je to tím, že dnes prostě z jednoho platu (ani toho průměrného, oblíbeného mediánu) neuživíte a neuživíte. Au-pair jsou jiná záležitost, to se pohybujeme v jiném levelu společnosti. Existují dokonce i ženské, které svoje děti cíleně nekojí, aby jim to nezničilo postavu. Ale není jich tolik. Stejně tak není tolik rodin, které si konkrétně u nás
mohou dovolit chůvu, aby mohli oba rodiče pracovat. Doba osmihodinových ranních směn pro matky skončila. A že pak děti vychovává škola a ulice? To se mně osobně taky nelíbí. Jednak mi vadí, když mi pedagožstvo kecá do výchovy a jednak mi vadí, když svým dětem nemohu poskytnout tolik času, kolik bych chtěla. Ale nic s tím nenadělám. Rádoby pravičáci (rozuměj sociopati) budou vždycky žvanit nesmysly o nízké produktivitě práce, popřípadě o zakomplexovaných líných sockách.

250920

14.08.2011 14:37

Prague Necro Pride

RE: homosexualita

baba_Blažková 89.?.?.?

Až budou vozíčkáři vystrkovat své obnažené pahýly oděné do erotického prádla, zdobit se umělými penisy a podobně, taky se mi to nebude líbit. Howgh.

250905

14.08.2011 14:09

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Vy jste, pane, ten svůj sarkasmus překombinoval natolik, že naprosto netuším, o čem to celé bylo. Prosím vysvětlit.

250902

14.08.2011 14:06

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Vpodstatě jste si sám naběhl.
Už prvním odstavcem.
Protože je zrovna drahý kafe, tak budu pěstovat (investovat do pěstování) kafe? Co je to za blbost? A když bude obilí příliš levné, tak se na jeho pěstování vybodnu? Ale hlavně že bude dost kafe...

Slovy Marie-Antoinette "Ať jedí koláče!"

Tenhle systém je určitě daleko lepší než úřad vlády, který by počítal statisticky spotřebu chleba na hlavu plus nutnost vývozu atd. a z toho pak odvodil kolik čeho a kde osít. To jsme to vmysleli.

250901

14.08.2011 13:59

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak doporučuju exkurzi někam směrem "dálný východ" a lá Moravskoslezský region. Zřejmě v jiných koutech naší republiky, zejména v Praze, to je o něčem jiném - v tom se možná shodneme. Taky jsem zažila pepíky řečnící způsobem, jako že za tyto peníze by se na takovou lopotu vybodli. Ale Praha není celá ČR.

250899

14.08.2011 13:53

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

baba_Blažková 89.?.?.?

Třeba v Indii, že jo.

250898

14.08.2011 13:52

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Autor lže

baba_Blažková 89.?.?.?

Mám tu někde starou nájemní smlouvu z roku 1985. Jakmile se k ní dohrabu, tak ji sem někam příhodně kopnu, spešl pro Mrkvu a jemu podobné demagogy. Ještě tu chybí debata hajzlák/vložky a banány (které si běžně všichni natíráme na topinky).

250897

14.08.2011 10:19

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Dálnice nejsou argumentem. Vysoká cena našeho stavění dálnic není v tomto ohledu určena trhem ani úředníkem, pane tmo. A toto dobře víme oba. Vojenské zakázky, bláblá... to jsou hodně blbé argumenty a nic to nemá společného s jakoukoli regulací. Pouze s nevymahatelností práva.
Propojení energetických soustav je sice faktem, avšak technicky vzato - kolik elektráren bylo postaveno za současného režimu? Jak mi ospravedlníte, že náš současný pseudokapitalismus podědil tuto fungující strukturu, načež na ní začal nekřesťansky rýžovat na náš úkor? Mne nezajímá německá burza. Jestli jsou někde v zahraničí ochotní platit za naši elektřinu více, tak ať platí, takhle totiž trh funguje. V tomto ohledu je nemocnost tohoto trhu vidět nejlépe, protože ať poptávka roste či klesá, vždy se zdražuje. Není třeba žádných státních dotací, ČR má el. energie nadbytek. Pro koho? Asi jak pro koho, že... to mi připomíná likvidování potravin v době krize v 30. létech. Radši to vysypeme do moře, než bychom snížili ceny. Radši redistribuujeme do zahraničí, než bychom poskytli za míň.

250870

14.08.2011 10:01

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak pomaleji, specielně pro vás, evidentně máte dlouhé vedení anebo jste za to placený.
Vaše
>Bytové transfery, limity nájemného, vyhoštění z bytu, přidělení spolubydlícího, vyvlastnění. To vše jsme u nás měli

Jo? Kdy a kde? Není mi sice sedmdesát, abych pamatovala léta padesátá, ale není mi ani dvacet (třicet), abych nepamatovala léta osmdesátá, která byla z lidského hlediska rozhodně "žitelnější", než současnost.

Co se kapitalismu v té době týče, byl velice "prosociálně naladěn", protože kdyby nebyl, kdyby vypadal tak jako dnes, bylo by to obráceně, lidé by utíkali ze západu k nám. Jelikož dnes není kam utéci, vidíme jeho skutečnou tvář. Spousta pomýlenců, kteří cinkali klíči, se domnívala, že TAKHLE to bude vypadat i zde, že on ten kapitalismus má i lidskou tvář, a že to je přesně to, co bude na celém světě, když si to vyrevoltujeme. Že je to jaksi přirozený cyklus onoho kapitalismu dle západního modelu. A hle - ono je to všechno jinak.

K těm emigrantům - ti neutíkali kvůli bytům.
A nejlépe je ta přátelská tvář kapitalismu vidět na příkladu pana Waldemara Matušky (čest jeho památce), který v osmdesátých letech utekl za svobodou, ale když mu bylo ouvej, tak využil zdravotní péči KDE, PROSÍM? V USA? No honem, pane, jak to bylo?

250864

14.08.2011 09:43

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Ach ano, opět demagogie. A chybí-li jiní absolventi na trhu práce, vyřešíme to podporou přistěhovalců, což? Proč rovnou nezrušit pojem národní hospodářství. A trvale udržitelný růst - na smetiště dějin s takovými marxistickými pojmy!
BTW, zákoník práce, normy pro výkon v rámci výroby - také komunistické přežitky, což?

250860

14.08.2011 09:28

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Kterému spotřebiteli? Finanční trhy, burzy, to jsou uzavřené světy samy pro sebe, s nabídkou i poptávnkou se manipuluje za účelem obohacení úzké skupiny lidí, tak to je, konec, tečka, to neoddiskutujete. A tyto "kapitalisty" skutečně nikdo nepotřebuje, tak nebuďte demagog.

250858

14.08.2011 09:25

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

baba_Blažková 89.?.?.?

Vy to asi máte dobře okoukané, pane, já asi ve svém životě fakt zažívám věci, které nezapadají do osobních statistik průměrného blba (asi českého)... Když jsem byla v UK, tak jsem totiž viděla něco úplně jiného. Nepočítám úředníky. Tam by se měli ti naši ještě hodně co učit. Ale co se dělníků týče, nemáte pravdu, viděla jsem, jak je to s pracovním nasazením průměrného Brita. Tamnější kapitalisté by si nedovolili je dřít z kůže tak jako ti naši tady nás.

250855

13.08.2011 23:50

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Dobrý úmysl, špatný argument, pane pje.
Já bych to vzala z úplně jiného konce. Dnes jsou totiž předmětem nejhorší ukázky hrabivosti některých rádobypodnikatelů základní lidské potřeby. A tam šroubování cen na samou hranici únosnosti je víc než nemravnost, je to hovadismus nejhrubšího zrna. Příklad úspěšného podnikatele - pan Bakala a jeho kauza s RPG byty. Netřeba komentáře.
Existují potřeby, které by měl stát chránit před zdivočelou pazourou trhu. Bydlení, voda, energie. Zdravotní péče, vzdělávání. No a pak třeba ti lidé nebudou tolik koukat do reklamních letáků na ceny, ale budou více číst na etiketách výrobků, co za svinstva vlastně baštěj, či co si cpou do bytu - je-li spotřebič ekologický apod.

250822

13.08.2011 23:36

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Poptávka není vždy správným hlediskem, zejména jde-li o dlouhodobější efekt výroby.
Aplikuju na školství, které by IMHO mělo být řešeno konceptuelně a úřednicky. Co chcete v dnešní době dělat s masami absolventů "obchodních akademií"?

250815

13.08.2011 23:31

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Jenže dnešním prototypem úspěšného kapitalisty je makléř. Teď negeneralizujte - o živnostnících to je kapitola jiná.

250814

13.08.2011 22:03

Prague Necro Pride

RE: hmm..

baba_Blažková 89.?.?.?

No jo, když mně ale pořád nějak chybí v mainstreamu stejně razantní propagace toho, že mít rodinu je normální, množit se v adekvátním věku (ne až po třicítce) je normální, nezahýbat si je normální, netoužit po lesbickém sexu je normální, nechodit na swingers parties je normání atd. atd.

250787

13.08.2011 09:40

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

RE: Na dvě věci zapomněl

baba_Blažková 89.?.?.?

Problémem všech "demokratických" vlád je to, že řešení, která v rámci svých volebních období jsou tyto jedině schopny vymyslet, jsou "řešení" v krátkodobých horizontech právě oněch volebních období. Nemají zájem o dlouhodobou perspektivu, nikdo se neunavuje myšlenkami na to, co nastane za deset, dvacet (či více) let.

Což je zvláštní už vzhledem k tomu, že strategie bankovních domů mívají zpravidla koncepty naopak dlouhodobé.

Takže si nataháme domů levnou nekvalifikovanou pracovní sílu, ale už se nebudeme zabývat tím, co nastane, až dotyčná pracovní síla bude mít děti, až tyto děti vyrostou a budou také potřebovat jíst, pít, bydlet, pracovat. (A to se pak budeme divit, co že se to vlastně stalo.)

Ty naše dobytky tam nahoře v devadesátých letech taky nezajímalo, co bude dnes, oni jen doufali, že si honem rychle nahrabou a ono se to pak nějak utřepe.
Z tohoto hlediska - ač pravicovému uchu to zní nelibě - koncepty plánování ve své původní podobě měly leccos do sebe. Je to logické; když si zruším v republice tu či onu výrobu, tak prostě nebude a nebude ani za deset let. A z hlediska globálního se může stát cokoli, což si opět naši pseudokapitalisté odmítají uvědomovat.

No a když se tento kapitalismus někomu nelíbí, nastává čas pro represe. Ale tyhlety záležitosti se musejí dít globálně, protože pokud ne, mohl by někdo někam ukázat prstem a začít plkat něco o lidských právech. Když se to pohnojí synchronně, nastává čas pro nové koncepty a nové pořádky. NWO se blíží. Prakticky už je tady. Jen nevíme, jakou bude mít podobu.

250721

08.08.2011 22:11

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Děkuji, že existujete; já myslela, že ten, co mu tady "otročím" v domácnosti (a ráda) je na celičkém světě, chudák, sám a ono ne!
Hnedle se mi bude lépe usínat.

250248

08.08.2011 22:03

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Psychiatra byste měl vyhledat vy. Pokud bych někoho zabila v sebeobraně, tak mi můžete leda tak víte co. Je zvláštní, jak se spousta lidí rozhořčuje, že člověk při obraně svého majetku použije de iure nepřiměřené obrany, ale jde-li o domácí násilí, vždy se najde nějaký blbec, který posílá nezpochybnitelné oběti na psychiatrii za to, že tyto dojdou ke zcela racionálnímu závěru. A bodejť by ne, máme-li věřit statistikám, tak každý pátý chlap tříská svou ženu.

Já jen nastínila panu Moudrému Strakovi, že není pravdou to, že obětem v takovýchto vztazích jejich pozice vyhovuje. A že skutečně není jednoduché se z takového vztahu dostat.

A vzhledem k tomu, co jsem prožila, vám zcela chladnokrevně a bez emocí sděluji, že kdybych dotyčného zabila, tak mám dnes už pokoj - a nejen já. Takhle nemám pokoj dosud (po téměř deseti letech), navzdory tomu, že dotyčný čelí dalšímu obvinění z násilného trestného činu, tentokrát vůči dvouletému dítěti a to vlastnímu, vzešlému z jeho následujícího vztahu (který byl mimochodem soudům oněmi socprckami předkládán coby ukázkový). Takže kdo by tu měl vyhledat psychiatra?

Kdybych hovořila v čistě teoretické rovině a čerpala z různých zdrojů, jichž je na internetu hojně, tak vy, pane, byste mi tvrdil, že to není pravda a ohrazoval byste se různými pseudoteoriemi jistého pana Fialy (to je IMHO taky případ pro psychiatra), pokud jím ovšem nejste vy sám, že ano, popřípadě některý z jeho věrných stoupenců, kteří mně a nejen mně spamují e-mail svými zvratky.
Avšak vzhledem k tomu, že píši o věcech, které jsem sama prožila, to už se teoreticky potírá těžko, je tedy čas na nálepky a psychiatry.

250244

08.08.2011 20:48

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Nevím, co všichni řeší

baba_Blažková 89.?.?.?

Se nedávno chtělo stávkovat, pokud mě paměť neklame... Nějakými záhadnými cestami se to zatrhávalo předběžnými opatřeními, bylo tam něco o nezákonnosti takovéto stávky (jo, Kalous, to je bedna)... no a uuuuuž se chystá zákon o stávce, to by tak hrálo, vystačit si jen s Ústavou, potažmo LZPS.

A k vám - to máte od narození? Nebo je to následek nějakého úrazu či zákeřné nemoci?

250230

08.08.2011 20:43

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Nevím, co všichni řeší

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, však Slonková už taky připažila, bo se nic neděje.

Vy jste fakt unikum, člověče.

250229

08.08.2011 20:39

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Ještě dodám

baba_Blažková 89.?.?.?

S těmi investicemi ze zahraničí mi to, prosím, vysvětlete podrobněji, to víte, já jsem hloupá blondýna, a tak když slyším slovo "zahraniční investor", asociuje mi to devadesátá léta u nás, když nám naši drazí vládcové vysvětlovali nutnost zahraničních investic. Pamatuji si daňové "prázdniny", výnosy, které putovaly do zahraničí, likvidace tuzemské konkurence... a nějak mi pořád ne a ne sepnout, v čem spočívá ta výhodnost. [zmaten]

Děkuji předem.

250228

08.08.2011 13:05

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

baba_Blažková 89.?.?.?

Já si myslím, že to všechno je v současné době způsobeno právě neúměrnou propagací uspokojování libida. (Do středověku bych se nevracela.) Žádná zodpovědnost, žádná budoucnost, jen JÁ (ego) tady a teď.
V tomto ohledu se Orwell spletl, když se domníval, že správná diktatura se nejlépe nastolí potlačením pohlavního pudu. Vidíme pravý opak. Lidé se zabývají více svými (či cizími) genitáliemi, než tím, co se vlastně kolem děje.

250164

08.08.2011 12:54

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane Moudrostraku, vůbec nevíte, o čem mluvíte.
V naší skvělé demokratické republice není nijak vyjímečné, když soud svěří děti do péče právě onomu domácímu násilníkovi. Proč? Dvě slova - sociopat, manipulátor. To se pak vynechává i znalecký posudek, když je vůle z OSPODu.
Takže kdybych si dnes měla vybrat, tak toho svého domácího násilníka neopustím nýbrž zabiju, to je jistější. Ale to jsem já teď a na základě zkušenosti. Před deseti lety jsem byla o něco "hodnější" a tak jsem dopadla tak, jak jsem dopadla.

Co byste si vybral vy? Dvakrát - třikrát do měsíce nakládačku nebo systematickou šikanu skrze příslušný OSPOD, návštěvy socprcek dvakrát do týdne a výhrůžky těchto, že vám odeberou děti, když se na ně budete "takhle" tvářit a mluvit s nimi drze? (Proklamace příslušných paragrafů je považována za drzost.) Znáte snad osobně někoho, komu kdy jakýkoli OSPOD skutečně de facto i de iure pomohl?

Pak už je to totiž kruh ze kterého nejde vyskočit - socprcky si samy píšou posudky tak, jak jim vyhovují, podávají k soudům návrhy na "dozor" (soud vždy vyhoví), když se blíží konec onoho dozorovacího období, podají návrh nový... no a vy jako ženská s tikem v oku po přestálém "vzrůšu" s "nebožtíkem", co s tím uděláte?

250161

08.08.2011 01:48

Role muže a ženy v rodině

RE: Společnost „otce“ povolávala

baba_Blažková 89.?.?.?

>Indicii pro toto tvrzení mám víc, ale za nejpochopitelnější považuju, to že institut hlavy rodiny úřady zrušily okamžitě po tom, co našly jiné jednodušší způsoby kontroly občanů včetně dětí. A navíc, muži otcové masově přestavali být ochotni spolupracovat s úřady a dělat ve vlastní rodině vrchnosti drába a udavače .. Jinak za poslední útok na rodinu považuji veverkovské humlohrátky na rušení osoby blízké.

Bingo!
Co se ochoty spolupracovat s úřady a dělat v rodině drába či udavače týče, toho se dnes zhostily školy v rámci povinné školní docházky, takže způsob i účel "panování" prakticky zůstal, jen obsazení některých rolí se poněkud pozměnilo.

250116

08.08.2011 01:24

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

baba_Blažková 89.?.?.?

Ono je to trošičku jinak - ta zvířátka a lidé nízké úrovně uvažují způsobem "zničit cokoli, co stojí mezi mnou a ukojením mého pudu".
Duchovně vyspělé lidské bytosti uvažují "pokud uposlechnutím mých pudů někomu ublížím, je to špatné, tak to se na to radši vybodnu."

Zjednodušeně řečeno speciálně pro vás.

250114

08.08.2011 01:21

Role muže a ženy v rodině

RE: Tento citát taky stojí za to:

baba_Blažková 89.?.?.?

Se divíte? Plné časáky různých návodů jak na lesbický sex, jak si užít nevěru, kolem silnice billboardy s reklamama na erekci, mužům se zase vtlouká do palice, že ženské touží po análním sexu, grupen sexu... a nikde žádná reklama na zodpovědnost. Děti se svěřují institucím, mámy nemají čas, tátové už vůbec ne, no a nakonec že prý ona ta interrupce vlastně není vražda.
Já už se nedivím ničemu.
Hnus velebnosti, sodoma komora.

250113

08.08.2011 01:15

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Proč provokujete?
Víte co, jeďte na exkurzi do Ostravy, je tam taková jedna pekárna, kde se peče Mariánskohorský chleba. Řekněte si tam o práci v horním patře "u koblih". Pracují tam samé ženské. Chlapi tu dřinu za ty prachy zpravidla nevydrží. A to je jen jeden z mnoha příkladů.

A ty kecy o brnkačce porodů a běžných potratech si taky nechte. Jak správně podotkl(a) diskutující pode mnou, kdysi na to ženské velice často umíraly a já takhle málem umřela před několika týdny (zanechala bych po sobě tři siroty) - miminko ve mně umřelo a potrat nastal někdy ve 14. t. t. - to už není žádná prdel a lá silnější perioda.
A ještě pro představu - poprvé jsem rodila 12 hodin, podruhé 25 hodin a potřetí muselo mimčo ven "císařem", tak mi nevykládejte nic o pár hodinách a nečumte na nablblé komedie jejichž vrcholem zpravidla bývá spěšný porod (potkává ve skutečnosti jen asi tak 5% žen).

A taky vím, jak se jmenuje ta smrtelná nemoc mužů na 7 písmen. (Rýmečka.) Ale já jim to neberu, jsou tak stavění, nemají ty prahy bolesti nastavené tak jako my. [cool]
A nenavážím se, nezobecňuju. Jsem už totiž dospělá. Vy ještě evidentně ne, Lhotáka to ještě čeká, ale už je na slibné cestě - narozdíl od vás.

Mohla bych tady taky ještě vytáhnout "argumenty" jako domácí násilí (prožité, přežité avšak bohužel stěží zapomenutelné), které potká statisticky 20% ženských. Proč to nedělám? Protože to nepovažuju za argument. Pokud bych všeobecně tvrdila "všichni chlapi jsou idioti", shazovala bych tím sama sebe, protože jak už z výše napsaného vyplývá - taky jsem si s nimi zadala.

Takže pokud máte problém se svou ženou, že dřete jak Bulhar a ona to patřičně "nedocení", není to chyba ženských, je to vaše chyba. Protože přes to všechno se nakonec stejně dožadujete kňouravě přístupu mezi její stehna - což? Ona ta ženská je sice (libovolně doplňte), ale teď velí penis.
V mém životě nejeden vztah, který slibně začínal, skončil poté, co jsem řekla svou oblíbenou větu "neurážej přede mnou svou bývalku, když jsi na ni lezl, tak ti nevadilo, že je to, co říkáš, takže to vypovídá leccos spíše o tobě než o ní."

No, a vo- vo- vo tom to je.
[smích]

250112

06.08.2011 22:17

Stanové městečko u New Jersey

RE: Co dementálně hýbe Českem: změna pravopisu

baba_Blažková 89.?.?.?

Jsem nedávno psala na Ústav jazyka českého při AV ČR ohledně té svojí "oblíbené" výjimky. Zajímalo mě, proč výjimka, když v principu jde o něco, co je vyjmuto z celku, tedy někdy i (nedokonavě) vyjímáno, stejně jako může být něco přejímáno nebo objímáno a máme zde přejímku i objímku - dokonce i jímku.

Bylo mi odpovězeno, že se slovo výjimka řeší stejným způsobem jako výčitka.

Tak jsem napsala, že výčitka pro mě není argument, neboť neznám žádnou čitku ani čítku, ani žádnou občítku či přečítku ani nic podobného, stejně jako neznám žádnou přéjimku, óbjimku ani jimku jako takovou, že tedy výčitka může být v tomto ohledu vyjímkou z pravidel - a že jich teda máme fakt hodně.

No a na toto jsem se už odpovědi nedočkala... asi to tam fakt šéfuje nějaká pýča.

[chechtot]

249977

06.08.2011 21:58

Stanové městečko u New Jersey

RE: Krize v USA se prohlubuje,počet příjemců potravinové pomoci stoupá a dnes činí již 46 milionů osob.

baba_Blažková 89.?.?.?

No, já nevím... na burzách prej to teď padlo na rekordní hodnoty z r. 2008, takže se nedomnívám, že optimismus je v tomto ohledu na místě. [cool]

249975

06.08.2011 21:39

Role muže a ženy v rodině

No vida

baba_Blažková 89.?.?.?

Žádné alimenty, žádné střídavé výchovy, žádné bláboly o tom nakolik je žena vpodstatě méněcenná.
Lhotáku, faktem je, že role muže a ženy jsou rolemi specifickými, nezaměnitelnými; každý má na tomto světě svůj úkol. Vy byste nepřežil porod (možná by vás odrovnala i poněkud výživnější menstruace) a já bych zase nešla se sbíječkou do čelby. Tak to prostě je. Na tom se s Vám shodnu i já, počkám si, k čemu dospějete příště.
Jen koukám, pozoruju a komentuju.
Vaše máma z Vás možná nakonec bude mít radost.

249972

06.08.2011 21:27

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

baba_Blažková 89.?.?.?

>Jak debatovat se sofistou, který reaguje větou, cituji: "K tomu se nedá asi nic říci"???? a v dalších svých příspěvcích a vláknech pokračuje, JAKO BY NIC, v předchozím kurzu??? (podobně se na nižších úrovních, v jiných souvislostech, občas, chová přítel a kamarád Vojta49).

Může to být i takto [smích]

http://www.youtube.com/watch?v=hfanHHLUaQI

Každý máme právo se mýlit (nebo se vyvíjet).
Ale já jsem naivní idealistka a mám taky právo se mýlit. [cool]

249971

06.08.2011 20:46

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: U nás nesmysl

baba_Blažková 89.?.?.?

Nevím, kdy to začlo chodit, ale před třetí odpolední tady v ČR asi tak do půl čtvrté minimálně (pak jsem se na to vyprdla, velebnosti) mi to nechodilo lautr vůbec.
A předevčirem to tež mělo jakesyk vypadky. [pláč]

249967

05.08.2011 12:17

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

baba_Blažková 89.?.?.?

Mně šlo hlavně o to, že v Libyi se neprohání žáden magor se zlatým samopalem jako v tom filmu s Nikim Cagem, nikdo nikomu neseká končetiny atd.
Přesto se vojensky intervenuje zrovna v Libyi a argumentuje se "nelidským" režimem. Ale jinde, kde je režim neúměrně horší, NIC.
Samozřejmě, že jde o ropu. Vždycky jde o ropu. Naše civilizace je závislá na ropě. Povídal mi jednou můj drahý, že než by slevil ze svého životního standardu, tak to radši ať zatřelí pár plukovníků. A já jsem možná naiva, ale s takovýmito postoji nemůžu souhlasit, nechutná mi být součástí civilizace, která vede takovéto výbojné války. Protože toto není ničím jiným než výbojnou válkou naší loupeživé civilizace. To se radši vrátím ke kamnům a k uhlí, mně to neva, štípat dřevo taky umím. Auto nemám, nemám ani řidičák. Nezajímají mne argumenty "dojíždění do práce" atd. Tak by se holt nedojíždělo. Nedostatek paliva (nebo jeho neakceptovatelná cena) by náš život "zpomalil". Byli bychom více závislí na tom, co se děje v našem bezprostředním okolí, a nemyslím si, že by to bylo na škodu, ba právě naopak. Nebudu tady rozvádět tyhlety své, pro mnoho lidí hodně ujeté, myšlenkové pochody. Mně nevadí skromný život. Daleko více mi vadí, když mi někdo diktuje, jaký způsob života je ten jediný správný.
A ještě jednou - nepopírám, že jsem naivní idealistka a možná taky trochu slepice. Já nemám vysoké cíle. Pro mě je největším štěstím vychovávat děti a starat se o běh domácnosti. A když mi k tomu všemu ještě drahý pochválí oběd... je něco hezčího?

(A domnívám se, že v tomto se shodnu s každou jinou "slepicí" v Libyi. Tyto však teď díky našim nárokům mají úplně jiné strosti, bohužel.)

249909

05.08.2011 01:01

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

baba_Blažková 89.?.?.?

Milej zlatej, tady je věcí, co nám nikdy nikdo nezaplatil (a nezaplatí).
Mne jen zaujal ten obrat "kupování si loajality obyvatelstva", protože to je... těžko říct, co to je - Orwellismus to ještě není, ale už mi to zavání. Sakra, jak já bych strašně chtěla, aby si ta naše banda tam nahoře kupovala moji loajalitu (a stejně tak i vaši a veškerého obyvatelstva včetně našeho potomstva), dopiheletmavýho, Bože odpusť. [cool]

Jo TAMTO byl ten "stěr"? Tak to mi nedošlo (nežiji tímto fórem, mám i jiné starosti), no takže tady jsme se patrně názorově rozešli jako Mao s Leonidem [velký smích]

249881

05.08.2011 00:45

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Musím panu Babáčku rozkopnout iHned a iDnes jeho Pre/Ambul/i

baba_Blažková 89.?.?.?

Vlezte mi na záda oba, nikoho tu nestírám a to, že reaguju na to, co uznám za vhodné, to tady snad dělají všichni, tak wo co gou? [překvapení]
Nebo je tu někde nějaké vlákno končící větou "Blažková, kde seš, tohle mi teda vysvětli babo!" na které bych měla reagovat? A jestli jo, tak to sorry, já ale holt občas mívám na práci i jinší věci než smrdět tady. [cool]

249880

04.08.2011 19:06

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

baba_Blažková 89.?.?.?

Jó, kupování loajality obyvatel...
No nežijeme my si převelice, že na nás naši mocipáni něco tak laciného ani nezkoušejí?
[cool]

249857

04.08.2011 18:59

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Zákon a ještě i úřad?

baba_Blažková 89.?.?.?

A fakt si myslíte, že by třeba nepomohlo, kdyby museli veřejní činitelé každoročně zveřejňovat, jak jsou na tom s majetkem?
Mohlo by to mít dvojí funkci - jednak odradit ty, kdož by se na ony posty hnali právě s vidinou různých "malých domů" (jakože po moravsky "dom" nikoli staveb) a jednak pak pro kontrolu, zdali nám ti naši funkcionáři nějak podezřele nebohatnou...
Já nejsem bůhvíjaký lumen, jen se snažím tlačit na myšlení, a tak tlačím a tlačím... [cool]
Ono odsoudit něco v zárodku je snadné, ale co tak zkusit něco vymyslet, nějaké řešení? I kdyby bylo sebenaivnější, vždyť nejsme úplní blbci a konfrontací názorů bychom se snad k něčemu kloudnému mohli dobrat, no ne? Vždyť se to týká nás všech. [smích]

249856

04.08.2011 18:42

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Musím panu Babáčku rozkopnout iHned a iDnes jeho Pre/Ambul/i

baba_Blažková 89.?.?.?

To samozřejmě nelze popřít.
Víte ale, co je na tom nejlepší?
Když už nic jiného, tak fakt mám pocit, že lidé spolu opět začínají nalézat společnou řeč. Že začínají vidět to, co neviděli ještě tak před třemi lety, což není dlouhá doba. Že ti, kteří mi tehdy nadávali nad sklenkou do komunistek, dnes připouštějí, že v mnoha ohledech jsem měla a mám pravdu. Že začínají více vidět, co je spojuje, než to, co je rozděluje.
Líbí se mi i atmosféra zde, kdy diskuse se málokdy tříští do nepodstatných témat.
Dokonce se mi líbilo i to - Vladimír odpustí [smích] - jak většina diskutérů nesouhlasila s trestem smrti pro Breivika, že se nenechali strhnout emocemi, ale pokoušeli se o analýzy, jakkoli mnohdy krkolomné, prostě mám pocit, že lidé jsou dnes jaksi "stažení v sobě" a bedlivě pozorující, co se kolem děje. Že si dávají setsakra pozor na to, aby se nenechali zase uvrtat do nějakého toho plyše.
Je dnes mnohem snazší poznat na diskusích provokatéry a placené diskutéry. Jejich rétorika se nemění (banány, hajzlpapír, kolik stojí televize) a argumentace jejich odpůrců je naopak čím dál sofistikovanější (když nepočítám některé nezletilé blbečky, co si hrají na revolucionáře, avšak odpusťme jim, jsou ještě mladí - vždyť já sama mám šestnáctiletého syna a asi by z něj padala podobná "moudra" a možná, že někde i padají, aniž bych to věděla).
To, že nespokojenost v řadách občanů sílí, že dotyční dokonce umí správně pojmenovat problém, je něco nového. Já jsem spíše člověk pocitový a intuitivní, proto vám mohu bez nadsázky říci, že to doslova cítím. Ještě to nemá úplně jasné kontury, ale rýsuje se to. I vy sám, i já sama, jsme příkladem - určitě jsme si zde párkrát šli po krku [smích] . Dnes více hledáme a méně "masturbujeme" svá ega.

Doufám jen, že tentokrát to (myslím tím my všichni) neproserem.

249854

04.08.2011 12:27

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Musím panu Babáčku rozkopnout iHned a iDnes jeho Pre/Ambul/i

baba_Blažková 89.?.?.?

No jo, ale drobné nuance tu jsou v tom smyslu, že neznám žádného bývalého komunistického prominenta, který by měl poté, co skončil svou politickou kariéru, nakradeno tak, jako naši současní prominenti.
Může to mít dvě příčiny. Buďto skutečně nekradli tolik (přece jen - byl tu zákon o rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví), anebo se ostýchali dávat tak ostentativně najevo, jak skvěle si žijí z původně veřejných prostředků.
V obou případech to hodně vypovídá o panoptiku zmrdů, kteří se v čele naší republiky vystřídali od pověstného sametu - ta jejich nabubřelá arogance a iluze beztrestnosti, to je více než plivnutí do tváře běžnému občanovi a daňovému poplatníku (který to nakonec zacáluje).

249832

03.08.2011 02:05

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

baba_Blažková 89.?.?.?

Už jsem to sem vkládala před cca deseti minutami jako samostatný thread, ale někam se to ztratilo - to jsem blázen, Vladimíre - tak ještě jednou extra pro vás, čochtane.
Jsou toho dva kusy.

Chlapík přepadne Kalouska a křičí na něj: "Dej mi všechny svoje peníze!!!" Kalousek na to úplně klidně: "Víš, kdo já jsem?" - "Nevím, ale dej mi všechny svoje peníze!!!" - "Tak já ti to povím. Jsem Miroslav Kalousek, ministr financí..." - "Jó??? Tak to mi naval všechny MOJE peníze, ty hajzle jeden!!!"

- - -

Český ministr dopravy se zastavil na návštěvě u svého německého kolegy.
Vidí, že má v garáži Ferrari a Lamborginhi, má velkou vilu, všude luxus...
Čech se diví jak může takto žít, odkud má tolik peněz. Německý ministr říká:
"No to máš tak, vidíš tam tu dálnici?"
"Vidím."
"Tak měla být široká 20 metrů, ale stáhl jsem ji na 19 m. No a z toho, co jsem ušetřil, si takto žiji."
Po roce přijede německý ministr do Čech a vidí zámek místo vily, kolem rozlehlý park, helikoptéru. Udiveně se ho ptá, jak vydělal tolik peněz.
"No, to máš tak, vidíš tu dálnici?"
"Nevidím."
"No vidíš!"

Zdroj politikahumorem.webnode.cz

249750

02.08.2011 21:39

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

baba_Blažková 89.?.?.?

Koaliční potenciál vítěze voleb - no jo, když se každý zaklíná, že s komunistama do toho nejde, tak to máte těžký... Zároveň to vypovídá o aroganci našich mocipánů, že (opět) kašlou na to, koho občané volí.

249741

02.08.2011 21:36

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

baba_Blažková 89.?.?.?

Ušetřili bychom za Vondru, Drobila a drahý zvukaře. A to není málo. Dokonce je to víc, než kolik byly za poměrné období před Kalousovým škrcením veřejných rozpočtů výdaje na sociální dávky, mateřké, přídavky atd.

249740

02.08.2011 20:27

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

baba_Blažková 89.?.?.?

Na širší analýzu nemám čas, ale možná kdybych na to dostala grant... [cool]

249736

02.08.2011 18:55

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

baba_Blažková 89.?.?.?

Naše společnost v současné době spěje jednoznačně zpět k feudálnímu systému - tak jak je teď nasměrována.
Vše, co mělo být objektem veřejného zájmu, je neustále divoce privatizováno, což s veřejným zájmem nemá nic společného.

Vzhledem k tomu, že i přesto, jak dopadly volby, byla vláda ustavena tak, jak byla, nelze se nedomnívat, že tento proces je řízený (otázka je kým KONKRÉTNĚ).
Je jen ilustrativní (opět), že vládu jmenoval zrovinka ten pán, který "nezná pojem špinavé peníze".

Co by bylo, kdyby je druhá věc.
Na kdyby bychom si tu mohli hrát donekonečna. Ale stalo se to, co se stalo a ten, kdo není úplně zabedněný, vidí, kam to vede, a tedy i Qui bono (což je zároveň odpovědí na otázku PROČ).
Ať žije kníža Schlafenberg!
[bliji]

249733

02.08.2011 18:44

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

baba_Blažková 89.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=OAdXxE_uHlg&feature=related

249732

02.08.2011 18:40

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

baba_Blažková 89.?.?.?

http://jozefm.webovastranka.cz/forum/88/117?message_quote_form=117&message_rows=3&page=0

249731

02.08.2011 18:37

500 milionů otroků dluhu: Evropská unie je neofeudální kleptokracií

RE: Neverim

baba_Blažková 89.?.?.?

Pravdou je, že po zaplacení všech povinných "životních standardů" vám z průměrné mzdy (jste-li sám) skutečně zbude mnohdy jen těch 50 Kč na den.

249730

02.08.2011 18:34

500 milionů otroků dluhu: Evropská unie je neofeudální kleptokracií

RE: Je čas na.rat těm ku.vám do huby...

baba_Blažková 89.?.?.?

Jak chcete odmítnout platit daň z příjmu, v případě, že jste řadový zaměstnanec, kterému toto automaticky "odebere" už mzdová účtárna vašeho zaměstnavatele?
Pokud však znáte cestu, sem s ní - určitě ji bude mnoho ochotně následovat.

249729

02.08.2011 16:57

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

baba_Blažková 89.?.?.?

Pouze tam, kde není úspěch za každou cenu, i za cenu lidských životů, neprávem glorifikován.
Mohlo by to být i u nás, ale chce to příklady, vůli a čas (a v prvé řadě jednoznačný zákon).

Jen nevím, jak to souviselo s faktickými volebními výsledky.

249726

02.08.2011 13:03

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

baba_Blažková 89.?.?.?

>temi samymi obcany co zvolili dnesni skvely parlament korupcniku

Jo? ODS vyhrála volby? TOP 09 vyhrála volby?

To je jen další ilustrace toho, jak to u nás funguje. Občane, vol si koho chceš, my se tam stejně dostanem - s tvým hlasem nebo bez něj.

249716

01.08.2011 14:14

Masová psychóza v USA

Je to o lidech, kteří se cítí být "pacienty"

baba_Blažková 89.?.?.?

Člověk normálně reaguje na podněty ve svém okolí. Něco ho bolí, něco ho mrzí, něco ho sere. Ale nemůže s tím nic dělat. Je naprosto normální, že tyto podněty se kumulují tím, jak je člověk potlačuje, aby příliš nevyčníval. Když už toho má právě akorát, může udělat pouze dvě věci. Buďto zatočit s příčinami anebo "implodovat" - nervově se zhroutit. Pokud nechce zažít onu implozi a vidí, že k ní neodvratně spěje, nechá si zobání napsat zavčasu. Pokud už implodoval, zobání dostane v rámci stabilizace. Zatočit s příčinami totiž bývá zpravidla nad lidské síly jednotivce. Nebo si to alespoň myslí - je mu to denodenně podsouváno; svět je v pořádku, takhle to má být, to ty máš problém.

A tak společnost místo aby zvedla zadky a zatočila s problémy, které se nás všech niterně týkají, spokojeně zobe.
Problémy už tolik nezasahují, vždyť ono je to vlastně jedno, zatím žiju, zatím dýchám, zatím mám co jíst, sedím v teple a zítřek ještě nenastal. Ten budeme řešit zítra.

Velice žádoucí pro kalousky (eufemismus), kteří si tím pádem dělají s našimi životy, co chtějí, a společnost s rozostřeným vnímáním na to kašle.

Až se pomyslné společensko-sociální nůžky rozevřou natolik, že budeme dostávat lístky na základní potraviny, abychom jim nevychcípali a mohli na ně od nevidím do nevidím otročit, nedílnou součástí tohoto asociálního programu budou i lístky na "zobání". Občane, spolkni piluli a hlavně se nestarej, co mezitím vyvádíme my, vrchnost.

249643

27.07.2011 20:49

Ještě jednou masový vrah Breivik

V každém případě

baba_Blažková 89.?.?.?

Je to slušná kouřová clona.

Lidé se rozhořčují nad obludností Breivikova činu, konspirují, snaží se dopátrat příčin, jiní by zase lynčovali...

A nám tady zatím řádí Mafie ve vládě, ekonomika USA jde do kopru...

249253

27.07.2011 18:05

Pochopení federální „dluhové krize“

RE: No clovek nemusi byt ani ekonom aby vedel

baba_Blažková 89.?.?.?

Teď by mě zajímala odpověď na zcela záměrně kravskou otázku.
Když jde vygooglit dluh ČR, když jde vygooglit dluh USA, proč nikde není k mání bilance MMF?
Možná blbě googlím, když tak někdo hoďte link, prosím.

249238

27.07.2011 11:00

Islandská krize a následná „revoluce“ Díl I.

RE: Peníze jsou až na prvním místě! Báječný článek na Britských listech

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak ještě jeden, takový "upgradovaný".
Paní učitelka v hodině občanské výchovy se ptá dětí, jak mají rády pana Kalouska.
Hlásí se Anička:
"Já ho mám tak ráda, že si ho dám vytetovat na prsíčko a až mi začnou růst, bude se zvětšovat."
Hlásí se Mařenka:
"To já si ho nechám vytetovat na bříško a až budu čekat děťátko a poroste mi bříško, poroste i on."
Hlásí se Pepíček:
"Tak to já si ho nechám vytetovat na pinďoura. Pak půjde do piče nebo do prdele nebo bude viset."

249205

25.07.2011 18:56

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: Souhlas s p.Stworou

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak to preventivně vystřílíme všechny, ne? Však on si je pámbu přebere.

249000

24.07.2011 20:06

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

baba_Blažková 89.?.?.?

*nemám

248855

24.07.2011 20:05

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

baba_Blažková 89.?.?.?

Protože v tomto ohledu ještě nemá vlastní názor, pastuju jednu připomínku z diskuse na Aktuálně. Přijde mi zajímavá.

Kurt Nimmo, 23. 7. 2011
Nedlouho před událostmi v Norsku vydalo americké Ministerstvo pro domácí bezpečnost propagandistické video http://www.infowars.com/dhs-video-characterizes-white-americ
ans-as-most-likely-terrorists/ , charakterizující bílou americkou střední třídu jako teroristy a členy „bílé al-Kajdy“, což je termín vytvořený k tomu, aby si lidé spojili obrázek islámské teroristické skupiny vytvořené americkou CIA s „pravými extrémistů v Americe.
Video amerického ministerstva je součástí vládní masové hysterické kampaně „Vidíš něco? Řekni to.“, následující po zprávě tohoto ministerstva uniklé do médií v r. 2009, která označuje libertariány a zastánce Druhého pozměňovacího zákona za teroristy a pravicové extrémisty.
Údajný pachatel norského bombového útoku a střelby je popisován jako pravicový extrémista a bývalý člen populární politické strany, která na sebe nahlíží jako na „stranu libertariánského lidu“ s ideologií zaměřenou na klasický liberalismus.
Anders Behring Breivik byl podle novinových zpráv také členem Progress Party (Strany pokroku) http://www.reuters.com/article/2011/07/23/us-norway-killer-idUSTRE76M1P420110723 . Byl členem od r. 2004 do 2006 a v její mládežnické verzi od r. 1997 do r. 2007.
Preambule platformy Strany pokroku označuje organizaci za populisticko-libertariánskou a za její hlavní cíl je prohlašováno snížení daní a zásahů vlady. CFR http://www.foreignpolicy.com/a

248853

23.07.2011 12:46

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

baba_Blažková 89.?.?.?

A nelze se nezeptat - jak to vlastně bylo s Olafem Palmem? Taky celkem ticho po pěšině...

248787

23.07.2011 09:46

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

baba_Blažková 89.?.?.?

Já nikdy netvrdila, že v mnoha ohledech nejsem magor.

Na druhou stranu - opravdu naslouchám tomu, co mi říká moje tělo. A když říká, že to bude OK, beru to tak. Párkrát mi i řeklo, že to OK není, já to zaslechla a zařídila se podle toho, díkybohu. Vždycky, když jsem čekala miminko, tak jsem si s ním "povídala". V tomto posledním případě se mnou "nemluvilo" - nevím, jak to popsat. Takže jsem byla připravená, že to nemusí dopadnout.
Když jsem čekala Kačenku, zvažovala jsem i alternativu porodit doma. Tři týdny před termínem se frekvence jejích pohybů velmi snížila. Trošku se sem-tam pohla, ale bylo to jiné, nemeškala jsem, utíkala jsem do nemocnice a dobře jsem udělala. O půl roku později mi vyprávěla jedna paní, že měla taky podobné pocity, ale nevěnovala jim pozornost. Až dokud když pohyby nevymizely úplně. A to už bylo pozdě.

Je třeba poslouchat, co nám naše tělo (duše?) říká.

248773

22.07.2011 14:08

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

baba_Blažková 89.?.?.?

Nešlo o revers. Z domova jsem měla důrazný zákaz podepisování jakýchkoli reversů ze zřejmých důvodů [cool]

248683

22.07.2011 12:03

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

baba_Blažková 89.?.?.?

>A skoro se mi nechce věřit, že by vás nějaký doktor ukecával, ať ležíte v nemocnici o týden déle. Teď je trend pacienta co nejdříve vykopnout z nemocnice pryč, poněvadž léčba stojí špitál prachy

Pane, já tam byla s komplikovaně probíhajícím spontánním abortem, málem jsem vykrvácela, když jsem si volala sanitu, tak to už jsem stěží mluvila. A domů jsem utíkala hned druhý den po všech zákrocích, to jsem si doslova vybrečela. Kvůli roční dcerce.

248671

21.07.2011 20:45

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

baba_Blažková 89.?.?.?

Možná u některých diskutujících. Já tvrdím, že nic není jednoznačné. Jediné, co mě na klasické alopatii skutečně rozčiluje je to, že nemohu ovlivnit, proti čemu své dítě dát či nedat očkovat. Jinak si samozřejmě nemyslím, že na komplikace, které mě postihly předminulý pátek by postačil heřmánek a vyležet. A oceňuju doktora, který mě neukecával, ať ležím ještě týden ve špitále, i když diagnóza by na to byla, a musela jsem přísahat, že nebudu hned zítra skládat uhlí [smích] . Vztah doktor - pacient by měl být vždy o dialogu. Ačkoli si plně uvědomuji, že já jsem prachmizerný pacient. Věřím svému tělu a své intuci, taky věřím ve svůj imunitní systém a i když mě občas sklátí bacil, neležím nikdy déle než tři dny. A to maximálně 2x do roka bez návštěvy lékaře. Naopak můj "nebožtík", ten pořád kňoural, jak je mu zle, jak mu svět křivdí, hýčkal si svoje "smutky" a domnělé křivdy a "na hadře" byl skoro pořád. A vo vo tom to je... Ta veselá mysl - půl zdraví má rozhodně něco do sebe. [mrknutí jedním okem]

Tady ta diskuse byla (alespoň z mojí strany) pouze o nešťastně zvolených příkladech.

A stále si stojím na tom, že člověk sám svou vůlí a svým chováním může ovlivnit hodně, především své zdraví.

248606

21.07.2011 14:56

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

baba_Blažková 89.?.?.?

O to se s vámi nepřu [smích]

A ani si nestěžuju.

Přinejmenším však musíte připustit, že spousta nemocí jaksi vymizela se zvýšenou úrovní hygieny, třebááá... mor.

248566

21.07.2011 08:50

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

baba_Blažková 89.?.?.?

Já o koze a vy o voze.
Tyto "nemoci" jsou následkem něčeho,nikoli primárním problémem. A alopatie je vyléčit neumí. Pouze potlačit projevy.

248537

20.07.2011 20:43

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

baba_Blažková 89.?.?.?

Opravdu je mi líto, patrně vás rozčílím, ale potlačit příznaky nerovná se vyléčit. Je rozdíl mezi lékem a substitucí, tedy náhradou něčeho, čeho se organismu nedostává (popřípadě potlačením něčeho, co přebývá), avšak ve zdravém organismu by bylo v přiměřené míře. Fakt.

Konkrétně - jsem si jistá, že se nikdy nedožiju dne, kdy mi lékař oznámí "Gratuluji, Kateřino, jste vyléčená z anémie, už nemusíte baštit ty hnusné kapsle třikrát denně".

Chápete?

248497

20.07.2011 20:30

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak teď asi budu hodně drsná, zejména když jsem pod jiným článkem přirovnala pana Evropana k Hitlerovi. Ale. Jak už jsem napsala k diabetu 1. typu, začne se projevovat ve velmi raném věku, bez léčby by se jedinec ani nedožil pohlavní dospělosti (nemnožil by se, neměl by podobně postižené potomstvo). Hnusné, ale pravdivé. Krom toho je o dost vzácnější než diabetes 2. typu, za který si mohou postižení sami.

Gangrény jsou ohavné záležitosti. Avšak třeba konkrétně cukrovkář, když chytne do rány infekci, je vcelku v háji i s antibiotiky. Na druhé straně alternativní léčbou gangén jsou přece muší larvy, to msíte vědět, jste jistě inteligentní člověk. Jde o to věc podchytit včas.

S alergiemi na mě nechoďte, mně našli v šestnácti x alergií při tom jejich píchacím testu a to žádné potíže nemám (je mi 34). Víte, co si myslím? Že zrovna toto je taky obrovský kšeft. Ale já jim ty jejich prášky nežeru a ani žrát nebudu, taky na co? Neslzím, nekýchám, nemám vyrážku ani astma. A baštím všechno na co mám chuť, zejména "nezdravé" věci. Jo, a kouřím.

Jsem přesvědčena, že spousta alergií je způsobena nezodpovědným očkováním, zanášením lidského organismu chemickými svinstvy a kulturami vypěstovanými na potratech.

Uštknutí hadem není nemoc. Když zbaštím muchomůrku zelenou, taky to není nemoc.

A s anémií na mě taky nechoďte, jednu takovou mám. Kdybych si mohla v této době jen tak naspat svých dvanáct hodin denně a menses si odbýt doma v poklidu, aniž bych se musela honit za výdělkem, tak by mi ani tolik nepřekážela v běžném životě. Otázkou je, co je normální běžný život. To, co tu žijeme IMHO nikoli.

248495

19.07.2011 20:19

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: AIDS, KONDOM a snížení porodnosti

baba_Blažková 89.?.?.?

Nebojte, však ono je dost škaredých pohlavních nemocí, před kterými kondom nikoho neochrání. [cool]

248395

19.07.2011 20:09

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane Mou. Uvedl jste špatné příklady.
Cukrovka 1. typu je autoimunitní onemocnění, tělo začne z neznámých příčin likvidovat buňky slinivky břišní zodpovědné za tvorbu inzulínu. Propuká ve velmi raném věku ještě před nástupem pohlavní dospělosti (!). Nelze vyléčit a podávaný inzulín je pouze substituce.

Cukrovka 2. typu, tak s touto mám zkušenost téměř osobní. Můj přítel se z ní dostal. Jak? Tak jako k ní přišel. Objevila se mu v souvislosti s obezitou. Takže shodil pomalu čtyřicet kilo a cukrovka se vytratila. Existují výzkumy, které potvrzují, že nejde o žádnou náhodu nýbrž pravidlo.

Zápal plic - já osobně jsem jakožto magor jeden přechodila, naštěstí slabší. (BTW - jaké je antonymum ke slovu hypochondr?) Osobně to vidím jakože šanci 50:50 a mně to tehdy vyšlo. Spíše se domnívám, že dnešní člověk bere ATB kvůli každé kravině a jediný důsledek je oslabení imunitního systému plus rezistence bakterií. Ale jak říkám - já jsem magor. Naposledy jsem si šla k lékaři pro ATB před více než třemi lety, když mě v plesové sezóně postihl zánět hlasivek, byla středa a já doktorovi řekla, že v sobotu musím zpívat. Jelikož mě za ta léta zná, ani se nepokoušel mi to vymlouvat, napsal jakési čtyři tablety a bylo. Domnívám se, že člověk se zdravým imunitním systémem je schopen zvládnout i infekci typu zápal plic.

Anémie - srpková anémie je genetická záležitost, červené krvinky mají prostě špatný tvar a tak nevážou kyslík. Ostatní anémie mohou mít původ různý, od špatné funkce kostní dřeně (získané či dědičné) až po hormonální dysfunkce spojené s funkcí ledvin. Moje anémie má patrně původ v častých zánětech ledvin, kterými jsem trpěla coby dítko v souvislosti s nedovyvinutými chlopněmi v močovém měchýři (které se mi do puberty samy dovyvinuly) popřípadě s drastickou léčbou těchto zánětů, která mi na nějakou dobu mj. odrovnala slinivku.
Anémie se alopaticky neléčí, pouze se podává železo coby substituce. Mám však v plánu zjistit něco více právě o těch bylinkách, ten případ paní Zagorové mě zaujal.

Alergie jsou poruchy imunity. Mechanismus těchto určitě ovládáte. Tak podotýkám jen, že příčiny spatřuji v příišné "zhýčkanosti" lidského jedince v prostředí téměř sterilním a zároveň ve zbytečně vysoké proočkovanosti i proti tak triviálním záležitostem jako jsou třeba neštovice apod.

Shrnutí závěrem; kromě zápalu plic moderní medicína nic z toho, co jste uvedl, neumí vyléčit. A některé "nemoci" by člověka ani nepotkaly, kdyby nebyl blbej.

248393

19.07.2011 10:51

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Má to hlubší smysl.

baba_Blažková 89.?.?.?

Když stačí permanentní hlad, tak jak si vysvětlujete přelidněnost Indie?

248351

19.07.2011 10:38

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

baba_Blažková 89.?.?.?

Zajímavý pro mě byl v tomto ohledu případ zpěvačky Hanky Zagorové, která bojovala od mládí s nemocí krve. Pomohl jí až nějaký léčitel s bylinkami. Je o tom pořad 13. komnata na webu ČT. Zvláštní. Pro mě zajímavé, protože moje krev taky není nic moc [cool] . A bojuju s tím odmala, dosud. To je hezká řádka let na to, abych si mohla být jistá, že klasická alopatie je v tomto případě k hovnu. Teď po transfuzi jsem byla asi 3 dny OK, jenže v těchto chvílích mi není nijak zvlášť - uzliny, bolesti svalů a kloubů, celková schvácenost. Asi se mi bijou ty různorodé genetické materiály v krevním řečišti, těžko říct, ale evidentně tudy cesta taky nevede, tedy pro mě.

248349

19.07.2011 10:18

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: -

baba_Blažková 89.?.?.?

Co se mého partnera týče, pevně věřím, že je hnán láskou, když mě nechá ležet, uvaří oběd, zajede do obchodu, přebalí dítě; teď, když jsem díky svému zdravotnímu stavu poněkud fyzicky indisponovaná - a jsem mu vděčná, že po mně teď nechce sex, ani mnohými muži tolik oblíbené "tak když nemůžeš, aspoň mi ho vykuř". Jedná pudově? Je stejný jako to zvířátko?

Vy jste v Africe nepotkal AIDS, to samozřejmě může být pravda. To, o čem jsem psala v přípěvku výše, je především o promiskuitě, kterou se primitivnější kultury vyznačují všeobecně. (Vy píšete o lepře, malárii... utekla mi souvislost.) U nás máme taky takovou "kulturu". A nehraju na to, že cikánka musí být do svatby panna. Bavíme se o tom, že cikán být panicem nemusí. V primitivních kulturách není žena považována za člověka a nemůže si dovolit luxus svobodné vůle v čemkoli. Podle toho je s ní zacházeno a taky je takto "používána". Muži primitivního zaměření obecně staví potřebu pohlavního ukojení nad vše ostatní bez ohledu na následky. A zeptejte se prostitutek, jak "rádi" používají kondom ti naši "kulturní běloši". Pak si udělejte obrázek o "přírodním muži", který ví, že má AIDS, ale stejně odmítá před svou nemocí chránit svou ženu (své ženy), protože ona je JEHO OSOBNÍ VLASTNICTVÍ, se kterým může zacházet, jak se mu zlíbí.

248345

18.07.2011 18:02

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Nejspornější bod

baba_Blažková 89.?.?.?

Já jsem svým okolím často považována za fašouna, ale kam se na vás hrabu! Jen víc takových "osvícenců" jako jste Vy. Hitler by z Vás měl radost.

248271

18.07.2011 15:52

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: -

baba_Blažková 89.?.?.?

Mělo tam být "čím vyšší úroveň" atd.
Sry, sama jsem pár dní po transfúzích a nějak to špatně zvládám [cool]

248266

18.07.2011 10:23

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: -

baba_Blažková 89.?.?.?

V Africe jsou lidé promiskuitní. Mezi chudými Afričany vládne obrovská promiskuita. Souvisí to s obecnou mentalitou těchto. Když si vzpomenete na zvěrstva páchaná v rámci občanských válek (nejkřiklavějším příkladem je Sierra Leone), právě toto je odpovědí. Promiskuita je dalším průvodním jevem mentální vyspělosti těchto jedinců. Napíšu to expresivně a patrně budu nařčena z rasismu, ale je to o tom, že někdo sotva "sleze ze stromu" a už dostane do ruky mašinkvér. My Evropané jsme naší současnou kulturou tlačeni k toleranci k odlišnému, ať už jde o jiné kultury či rovnoprávnost pohlaví. Tam nic podobného není. A je fakt, že čím nižší úroveň "duchovní" vyspělosti, čím vyšší úcta k opačnému pohlaví, tím nižší promiskuita. A naopak.

Zvířátka jsou hnána pudy, člověk se snaží nebýt těmito tolik ovládán.

K AIDS - zkratka znamená syndrom náhlého selhání imunity. Imunita se vám může zhroutit z mnoha důvodů. I pitomé očkování se může stát jednou z kapek, které naplňují pověstný pohár. Ani transfuze nejsou úplně OK, přece jen vám v těle koluje cizorodý genetický materiál. ATB - taky pěkné svinstvo. A co všechny ty poruchy imunitního systému projevující se různými alergiemi?
Otázek je víc, jednoznačnou odpověď neznáme.
Já jdu googlit [mrknutí jedním okem]

248231

17.07.2011 21:25

Okupace Řecka bankéři

RE: volební demokracie

baba_Blažková 89.?.?.?

Ona chyba je v tom, že k tomu, aby člověk mohl být osobně zodpovědný, musí být ve svých rozhodnutích svobodný a to, jak sám jistě víte, v tomto systému neplatí. Pravdou je, že všichni jsme se narodili s holým zadkem, ale každý do jiné kolíbky. Kdysi tu kdesi padlo něco jako (teď parafrázuji) moje právo vás praštit končí tam, kde začíná vaše právo nebýt praštěn. A protože člověk je jaký je, vždycky potřebuje nějakou vyšší autoritu, která mu to vysvětlí. Stát má zajišťovat přinejmenším tato práva, abychom se tu nesežrali navzájem.
Dále k té svobodě - jak už jsem řekla mnohkrát, v současným způsobem nastaveném systému se nemůžu svobodně rozhodnout, jak žít.
Musím akceptovat určitá pravidla, musím si pořizovat placené služby, které nechci. Všechno je k mání, ale jen za peníze.

Dnes už se například v USA zdaňuje to, že použiju dešťovou vodu k zalévání záhonů; s odůvodněním, že někde jinde ta voda v koloběhu bude chybět. Naopak v ČR existuje daň z vybetonované plochy (chodník, parkoviště...) na soukromých pozemcích s odůvodněním tím, že voda se nemůže vsáknout do takto upravené části pozemku a tedy stéká tam, kam by jinak nestekla, někomu jinému na pozemek. Celkem dvě odporující si teorie, ale prachy nesmrdí.
Existují základní životní potřeby jako jíst, pít, spát, dýchat, tyto jsou však postupně degradovány na "chtění" a tedy poptávku, což však NENÍ PRAVDA. Dosah takovéhoto zacházení někým s lidskými bytostmi vidíme každý den a pociťujeme i na sobě. Právě takovýmto věcem by měl stát zabraňovat. Zřejmě jde o vyprazdňování pojmů, zřejmě to, že lidská bytost chce jíst, pít, spát a dýchat aniž by za to musela někomu odvádět desátek, budou ti, kteří mají nahrabáno, nazývat "socanstvím". Ale to je dogmatismus těmito supy nám vnucený a skrz mainstream nás denodenně masírující, protože to právě těmto supům vyhovuje. Tyjí z nás, žijí z nás. Jak by napsal Bezruč, z naší krve a z našeho potu. Kdyby lidem nevzali svobodu volně se "zanízdit", kde a jak se jim zlíbí, žít z toho, co příroda/Bůh poskytuje VŠEM, lidé by je přestali potřebovat a tudíž i podporovat svými desátky ve formě daní, poplatků, úroků.
Stát je zde tedy ve formě jakéhosi dohlížitele nad oním statutem quo. Za mě a pro mě, dokud mám co žrát, dokud mám střechu nad hlavou, dokud mě nikdo netluče, je mi to u prdele. Ať si žijou ve svých barácích s bazény, ať si mají své nadstandarty. Třeba i hodinky s vodotryskem. Ale ne za cenu mého života.
A zde stát selhal.

248199

15.07.2011 22:20

Adam Bartoš: Baví mě psát o věcech, kterým se jiní záměrně vyhýbají

RE: Pravicující xenofob Adam Bartoš promluvil...

baba_Blažková 89.?.?.?

Ponechám stranou váš poněkud pejorativní úvod.
Možná máte pravdu i v tom, že pokud muž řekne, že se mu líbí bílé ženy, může to zavánět rasismem. Má osobní zkušenost by to mohla částečně i potvrzovat - mnohokrát mě zaskočilo, na co všechno je leckterý schopen vlézt.

Ale není to vždy tak jednoznačné. Tím hůř, že - jak jste sám uvedl - známá veřejně působící osoba prohlašující něco podobného by se dostala do nezáviděníhodné situace. A to je IMHO špatně. Já v tom vidím dvojí metr.

V sexuální preferenci stejné rasy nevidím nic zvrhlého ani škodlivého pro společnost. To jsou ty neznatelné hranice, které se naše vrchnost snaží pro normální heterosexuální bělochy přesně vymezovat a v případě "netradičně orientovaných" naopak stírat. O tom to celé bylo, jestli jste si toho nevšiml. Je pravdou, že málokdo si dovolí takto to na plnou Ubu prohlásit, jako to udělal pan Bartoš. A mně to přijde velice pokrytecké.

A pro nepodepsaného J. M. - je to od tebe hezké a snažím se to pochopit, ale já nepotřebuju advokáta toho druhu, děkuji.

248119

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 0

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Měnové kurzy

USD
24,66 Kč
Euro
27,03 Kč
Libra
30,38 Kč
Kanadský dolar
17,90 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,52 Kč
100 japonských jenů
22,94 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
6,09 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 137,98 Kč
1 unce stříbra
421,21 Kč
Bitcoin
218 040,10 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 282 210