Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Emma Bovary

Nalezeno 964 příspěveků, 32 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.03.2006 21:13

Projekt na zničení Ameriky

RE: USA=celosvětová hrozba

Emma Bovary 84.?.?.?

Doporučuji přečíst si na wikipedii i o volbách 2008 spekulace kdo všechno bude kandidovat možná se dočkáme cat fight Condi vs Hillary. Mne hlavně potěšilo že se do White Housu chystá i Jello Biafra z Dead Kennedys i když pravděpodobnost jeho zvolení je asi stejná že v Česku bude prezidentem dr Sládek

http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election%2C_2008

98588

19.03.2006 21:52

Projekt na zničení Ameriky

RE: USA=celosvětová hrozba

Emma Bovary 84.?.?.?

>bojim sa pan Sodek, ze tomu tak celkom nie je.
posledne volby poskytli celkom iny obraz obycajneho us obcana.

Hitler nedostal ani polovicu hlasov z toho, co dostal bush.<

Otázka je do jaké míry lze interpretovat Bushovo nijak výrazné ale v procentech nadpoloviční podpora (Hitlerova NSDAP nedostala nikdy dokud byly v Německu volby z více stran víc jak 50 %) vítězství jako souhlas s politikou neo-cons nepochybně jistou roli to hrálo Bush a jeho lidé dokázali dobře využít atmosféry po 9/11 a Kerry se tomu dost přizpůsoboval (zdůraznováním svých zásluh z Vietnamu a opomijení té kapitoly jeho minulosti kdy byl v protiválečném hnutí)
Jenže dost velký vliv měli témata tykající se "moral values".
Navíc ty volby ukázali že hodně Američanů je s Bushem nespokojeno k volbám zřejmě přišli i ti co jinak volit nechodí (volební učast byla o 10 procent vyšší než v roce 2000) nebo by volili Nadera. Bushův hlavní protikandidát získal o 8 milionů hlasů (!) víc než hlavní protikandidát v roce 2000 přesto to k porážce Bushe nestačilo.
A kdo ví jak by ty volby dopadli kdyby Katrina přišla o rok dřív.

98608

19.03.2006 21:59

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Vsechno bylo jinak

Emma Bovary 84.?.?.?

>Zivotni zkusenosti me ale rikaji, ze plosne odsuzovani nejakeho naroda je pitomost a setkame se s tim pouze u lidi nevalnych charakterovych hodnot a inteligence.<

To je naprostá pravda nicméně bylo by pěkné kdyby se tím řídili i ti albánští nacionalisté z KLA/UCK (všimněte si že píšu "albánští nacionalisté" ne "Albánci" nebo "Kosovští Albánci)

98612

19.03.2006 22:47

Projekt na zničení Ameriky

RE: Ucel pate kolony je provest kriminalitu na ucet americkeho lidu.

Emma Bovary 84.?.?.?

>Opravdu jak to je vlastne s tim antisemitismem a antisionismem? [překvapení] [oči v sloup] V cem se vlastne lisi?<

http://www.islamdenouncesantisemitism.com/

98630

20.03.2006 20:42

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

Slovanský Castro?

Emma Bovary 84.?.?.?

No nevím Lukašenko pokud vím řídil kdysi kolchoz a všeobecně je považován za křupana. Fidel je i přes svůj pokročilý věk stále brilantní intelektuál s kterým se stěží mohou srovnávat nějací polovzdělaní komunističtí a postkomunističtí aparatníci z OstBloku.

98798

20.03.2006 20:49

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Soudruh Lukasenko

Emma Bovary 84.?.?.?

Sice už starší ale zajímavý článek o Bělorusku od Johna Laughlanda který se jinak v českých mainstraem médiích neobjeví.
http://www.blisty.cz/art/12142.html (Specialy for "rádobyvtipný" Vráta i o tom "judalinu" se tam píše)
Nejhomurnější na tom je že někteří čeští rychlokvašení pseudopravicový
politici z ODS jako europoslanec Zahradil se na Laughlanda rádi odvolávájí kvůli jeho knize o evropské integraci Znečištěný pramen i když těžko říct co by řekli na tento poněkud nekonformní názor
[zmaten] [smích]

98800

20.03.2006 21:12

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Ukázka funkčnosti dobrého príkladu.

Emma Bovary 84.?.?.?

>V Kosovu se zřejmě židovští liberálové chtěli zalíbit na úkor Srbů muslimům a vymoci si jejich shovívavost vůči Izraeli. Kvůli vzájemné nesmiřitelnosti sionistů a islamistů je to ovšem nemožné (na srbské straně údajně působily i dobrovolníci z Izraele) a "mezinárodnímu společenství" zbyla jen mediální blamáž a ukázka, jak se etnický konflikt (navíc v cizí nezávislé zemi) řešit nemá.<

Zřejmě do toho na rozdíl od jiných vidíte líp. Zvlášt usměvná je debata na propu kde tamní mudrlanti bájí o sionistickém spiknutí proti Srbům a Slovanům vůbec [smích]) Bombardování Jugoslávie podporovali left-liberální Židé z okolí Clintona kteří nejsou nějak velcí příznivci státu Israel. Radikální pravicový sionisté zejména ti co žijí v Israeli fandili Srbům. Některým židovským spolkům vadilo že některá media srovnávají exodus Albánců s holocaustem (i když oni by brblali i kdyby to byla pravda) Navíc v té době byl v Israeli u vesla Netanyahu který prakticky zastavil proces který začal v Oslu a vztahy s USA nebyli zrovna nejlepší
Mossad varoval Američany před UCK a jejich konexemi na islámské radikály http://mujweb.cz/www/PressChat/mossad.htm

Koncem roku 2001 publikovali analytikové izraelské rozvědky Mossad zprávu, ze které vyšlo na světlo, jaké mezinárodní síly stojí za realizací koncepcí "Velké Albánie", která se má prý stát novým geopolitickým útvarem - velkým silným jednonárodnostním islámským státem na jihu Evropy. Měla by prý sjednotit teritoria dnešní Albánie, Kosova a značné části Makedonie, jižní a jihovýchodní část Srbska, východ Černé Hory a sever Řecka. To vše by vypadalo jako hloupý sen a ignorance, kdyby nebylo událostí v Kosovu a potom také vpádu Albáců do Makedonie

http://www.pravoslav.or.cz/kosovo.htm

98815

20.03.2006 21:14

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

Aneb prezident z Balíkova přijel do civilizované země

http://www.blisty.cz/2006/3/20/art27581.html

98816

20.03.2006 22:09

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Slovanský Castro?

Emma Bovary 84.?.?.?

I když on ani ten Lukašenko nebude asi zas takový hlupák
http://www.belorusko.cz/view.php?cisloclanku=2006030101

98830

20.03.2006 22:14

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Soudruh Lukasenko

Emma Bovary 84.?.?.?

Ten článek Johna Steeleho běloruský režim nijak neidealizuje a popisuje ho realisticky. Zakladní myšlenka je že kritika Lukašenka ze strany Západu není motivovaná nějakým ušlechtilým bojem proti porušování lidských práv (který je legitmní) ale čistě utilitaristicky protože Lukašenko nedovolil západním korporacím a různým domacím dobrodruhům aby si namastili kapsu tak jak se to stalo jinde ve Východní Evropě. Západu nevadí jiný postsovětský diktátor uzbecký Karimov protože na rozdíl od Lukašenka spolupracuje.

98832

20.03.2006 23:35

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

>a koniec koncov, preco by mal povolit, aby polonahi homosexuali provokacne tiahli Warsavou a lizali sa na verejnosti? pretoze presne tak, tie homo-pochody vyzeraju. zazil som ich uz niekolko.
tam presne moja tolerancia konci a zrejme aj väcsiny obyvatelov Warsawy. 76% opytanych warsawiakov, bolo proti tejto homo parade. a presne tato väcsina ho aj za prezidenta Warsawy zvolila a on ich preto zastupuje.<

No aspon že někde se Svět neutapí v temnotách bezbřeheho liberalismu [smích]). Obyvatelé jiných hlavních měst ovšem tyto pochody tolerují (dokonce i v Jeruzálemě) a kdyby jen to občas někoho z této komunity zvolí za starostu (Berlin,Paris)

>on predsa nevyhlasil homosexualitu za trestnu.<
To si asi jako prezident země která se považuje za demokratickou a je v EU stěží může dovolit Polsko přece jen není Írán. I když někteří jeho voliči na to mají zřejmé jiný poněkud radikálnější názor že?
http://www.blisty.cz/art/25865.html

>len im nechce z titulu teplosstva, priznavat specialne prava. on nedovolil ani pravicovym, sa defilovat po Warsawe. tu by ste zrejme reagovala potleskom?
<
To není žádné "speciální právo" to je zcela normální právo které má G&L komunita stejně tak jako ti "pravicový" (to myslíte neonácky nebo pro-life aktivisty?)

Na zbytek vaší slovní diarhoea nehodlám jakkoliv reagovat protože je zcela mimo téma. Jen by mne zajímalo jestli mezi "liberální čuráky" počítate i nebožtíka Jurgena Mollemanna.[zmaten] a jestli existují i neliberální "čuráci".


98843

20.03.2006 23:52

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Ukázka funkčnosti dobrého príkladu.

Emma Bovary 84.?.?.?

Z vašeho oblíbeného servru [mrknutí jedním okem]

http://www.prop.sk/falwell_potvrdzuje_ze_lewinska.htm

98844

21.03.2006 01:26

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Emmo,

Emma Bovary 84.?.?.?

Já opravdu nechápu proč ty pochody vyvolávají u některých jedinců takové návaly spravedlivého rozhořčení. [zmaten]

98861

21.03.2006 01:31

Projekt na zničení Ameriky

RE: Ucel pate kolony je provest kriminalitu na ucet americkeho lidu.

Emma Bovary 84.?.?.?

Podívejte se když někdo vyjádří myšlenku kterou můžu podepsat přede mnou a kterou bych asi vyjádřila nějak podobně ač ne tak výstižně tak nemám co k tomu dodávat.

98862

21.03.2006 02:09

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

>a co, maju snad papagajovat predpisanu holohoaxovu propagandu?
vy ste predsa federalny prebornik v hlasani tolerancie,
budte trochu tolerantna k inym nazorom.<

Já na rozdíl od poznanského katolického dorostu nikoho do plynu neposílám já se akorát těmto lidem směji až se za břicho popadám. Jinak já chápu vaši holohoaxovou obsesi ale proč to musíte tahat do témat které s tím nesouvisí.

>u slovenskej pospolitosti ste tlieskali, ked ich sudne zakazali.<

Ale to si mne s někým pletete. Takže honem sem s důkazy jinak vás musím nazvat stejně jako vy kemu (a tiše doufat že to editor pustí).

>bez podpory z Washingtonu a Jeruzalema viac, nez umelo vyhodovane politicke kreatury so silnou siopress za plecami a peniazmi od CIA (Havel).<

Jste si tím tak jist? http://www.naviny.by/pict/555f0e1789d7f536bfefb60e55aa8ee1.jpg
http://cz.altermedia.info/ze-zahranici/ti-mal-zprvy-z-velkho-izraele_1722.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Meller

I když silně OT tohle je lepší
http://miami.indymedia.org/uploads/2005/08/tedk2008.pngmid.png


98874

21.03.2006 21:32

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

>1)tak tu ste snad ten plyn do dislusie, zaviedli vy.<

Ano jako důkaz ubohosti části "křestansky orientované polské pravice"
>3)co s tym ma Kaczynski?
<
Nic jen to ukazuje jaké je uroven některých jeho voličů s mozky vymytými
Radiem Maryja.

>no cital som od vas na diskusiach PROP-u, nie jednu hetzovacku proti tzv. hej Slovakom (Slovenska Pospolitost, snad vo vasom ponati sveta, k nim patri tiez)
hladat vam to nebudem. vy viete, ze to je pravda, ja tiez.
<

Ano to je pravda jenže vy si zřejmě nejste schopen představit že přes můj v diskusích na Prop-u vyjádřený odpor ke krajnímu nacionalismu, šovinismu, homofobii, antisemitismu ala Slovenská pospolitost ještě neznamená že souhlasím se zákazem této obskurní a marginální politické strany. Tak laskavě přestante lhát.

>pocuvajte, to uz je aj pod vasu uroven.
to mi snad nechcete nahovorit, ze kazdy, kto sa stretol s Bushom, nim bol aj financovany. aj Putin? aj Chavez?<

Jenže Lech Kaczynski je na rozdíl od Putina a Chaveze jeden z hlavních spojenců USA na starém kontinentě. To samozřejmě není v rozporu s těmi podle vás záslužnými činy co jste uvedl v původním příspěvku. Navíc Kaczynského názory a vůbec názory PiS na velkou část otázek se shodují s názory mnoha činitelů politické strany toho světového debila no 1.

>tym ste mi zase, chceli naznacit co? ze PIS je proizraelsky? Lech Kaczinsky je prezident, PIS je vlada, nezamienajte si to.
okrem toho, neexistuje dnes na svete vlada, okrem iranskej, ktora by otvorene poprela nazory iranskeho prezidenta na holohoax.
predsa ani Putin, ani Saudska Arabia, ani Syria to neurobia otvorene, na vladnej urovni.
to si dnes dovoli len politicky, alebo skutocny samovrah.<

Položte si otázku jaký je postoj současné polské vládnoucí garnitury k intervenci v Iráku. V konečném důsledku je to skutečně tak že ten postoj se dá označit (byt možná bona fide) jako proisraelský.

>co uz ste chceli naznacit tym, tak to skutocne neviem
<

Ani se to radši nesnažte pochopit [smích]

99180

21.03.2006 21:54

Registrované partnerství schváleno...

RE: Je to tragedie

Emma Bovary 84.?.?.?

>Tu knihu jsem si přečetl, ano máte v jejím hodnocení pravdu, ovšem rozdíl je v tom že Hitler byl agresivní zatímco normální vlastenci jako my agresivní nejsme.<

Prosím vás podle těch vašich lyricko-patetických exkurzů musí být každému jasné že narodit se jako Němec nebo Rakušák chodite v kožených kratasech a tralaláčku a hajlujete až se hory zelenají. Takže ty vaše pohádky o zlých nacionalistech z Německa a hodných českých nacionalistech si nechte.

99194

21.03.2006 22:01

Registrované partnerství schváleno...

RE: Tak vážně nevím

Emma Bovary 84.?.?.?

>Zorbo, zkus pochopit, že ne každý musí být přesvědčen o tom, že zanikáme. A tím spíš pak o tom, že jedinou nadějí jsou vlastenci jako ty...<

Ono se stačí občas podívat do diskusí na www.odpor.net. Tam se to takovými Zorby co blábolí o morálním upadku, nebezpečí míšení ras jenom hemží. Jediný rozdíl mezi těmata dvěma druhy panikářů je ten že ti z Odporu to nevztahují jen na Čechy ale na celou bílou rasu.

99199

21.03.2006 22:31

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

>to je v poriadku, len v tom pripade nerobte z toho moju obsesiu.
co ale tiez dalej neznamena, ze ja ju nemam.<

No vzhledem k tomu jak často se ve vašich příspěvcích objevuje termin "holohoax" [smích])

>jedyne w Polsce radio, nienalezace do sionistow!<

Radio Maryja je z těch polských médií co "nienalezace do sionistow" asi nejvlivnější to ale ještě neznamená že není jednostranné a v podstatě propaganda stejně tak jako v ČR Halo Noviny to taky nejde sionistům na ruku ale příliš důvěryhodný zdroj to není.

>tu vam zase ja vobec neverim<

Zřejmě podle sebe soudím tebe. Je to v podstatě stejné jako když o vás napíšu že si myslím že kdyby jste měl tu moc tak by jste některé politické směry taky rád zakázal. I když ne třeba SP. Ale možná se mylím.<

>promaericky bezkriticizmus.
mimochodom, bola to lavicova vlada, ktora tych vojakov do Iraku poslala<

To já dobře vím kdo vládl v Polsku v roce 2003.

>o je polska specialita, orientacia na usa, vzdy bola aj bude, je to taka bezkriticka posadnutost, egal ci lavicova alebo pravicova.
<

A proto na rozdíl od vlády španělské nová polská vláda ty vojáky z Iráku neodvolá.

P.S Je to silně OT ale zřejmě se v polských realiich orientujete asi nejlíp ze všech zdejších přispěvatelů. Na slovenské TV pravě začal Krótki film o zabijaniu ze serialového cyklu Dekalog http://www.imdb.com/title/tt0095468/ zřejmě to znáte zajímal by mne váš názor.

99219

21.03.2006 22:39

Registrované partnerství schváleno...

RE: Tak vážně nevím

Emma Bovary 84.?.?.?

Doporučuji si o tom něco nastudovat http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_laws_of_the_world

Žádná pozitivní korelace mezi tím jak je daná země proamerická a jak toleruje gay&lesbian zřejmě neexistuje.

99220

22.03.2006 00:42

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Opravdu nechápete?

Emma Bovary 84.?.?.?

>V nejlepším případě je to nevkus<

Jenže nevkus je dost podstatná část masové kultury. Zvlášt dětské pořady. To chcete zakázat i Pokemony nebo Dádu Patrasovou.

>aby jejich impairment přestalo považovat za něco defektního nebo neadekvátního.<

Ja myslím že to není defektní a neadekvátní. Je to jen trochu jiné.

99246

22.03.2006 01:18

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Emma Bovary 84.?.?.?

>Nedavno se priznal,ze ji jeste necetl....<

To je ovšem pro lidi se simpletonskými názory typické. Hoši z Talibanu co ostřelovali Buddhovi sochy taky asi nevynikají přílišnou znalostí Koránu svatého. Ani velká část komunistických papalášů neměla příliš nastudováno díla bradatých a vousatých klasiků které jako icons viseli na podiu na stranických sjezdech. Jak říká někdejší stalinista z padesátých let a později z mladických iluzí vystřizlevělí A.J Liehm většina radikálních názorů
(demonstrujíc to sám na sobě) smrdících totalitou je důsledkem nevzdělanosti.

99250

22.03.2006 01:22

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

>radio Maryja, je moj oblubeny vysielac. je to podobne ako Zorba, velmi rad ho pocuvam a strasne sa na nom bavim ked som v Polsku.
ale cas od casu, prinesu skutocne informacie, ktore sa nikde inde clovek nedozvie a predovsetkym je velmi nekonvencne.<

To jen potvrzuje moji domněnku že se jedná o něco podobného jako Halo Noviny českých komunistů i když ideologicky je to úplně někde jinde. Velká část komentářů HaNo je dost úsměvná (asi tak jako Zorba) no sem tam přinesou i informace které se v jiných českých papírových novinách neobjeví.

>ano, ale mali by ste tiez vediet, ze to bol prave Kaczynsky, ktory po zavedeni ponizujucich prehliadok na us letiskach povedal, ze do usa nepoleti, dopokial to bude pre Poliakov platit.
okrem toho povedal bushovi, ze ak nezrusia Poliakom viza, tak sa od 2007 zacne uvazovat o zavadzani vizovej povinnosti pre us americanov<

To je zajímavá informace v Česku podobný postoj prosazuje sionista a někdejší TV King dr Vladimír Železný.

>no, na to nemusi byt clovek expert, aby poznal Krzysztofa Kieslowskiego.
tento film, ale nie je priamo z Dekalogu, ale je to dlhsia kinova verzia, jednej z desiatich tv pokracovani. podla mna aj zaujimavejsia.
Dekalog je televizny cyklus 10 kratkych tv filmov (strasne dobry, ale aj deprimujuci) o 10 bozich prikazaniach.
dva z nich sa dockali aj kinovej podoby:
Krotki film o zabijaniu
Krotki film o milosci
oba maju trochu iny koniec, nez tv-verzie<

To co dávali ted byla ta filmová verze ten Krotki film o milosci znám jen jako jeden díl ze serialu příběh pubertálního kluka (ten herec se později proslavil jako hlavní hrdina českého film Je třeba zabít Sekala) který šmíruje přes dalekohled ženskou z protějšího paneláku. Ne tak depresivní jako Krotki film o zabijaniu.
Polská kinematografie padesátých až osmdesátých let je velmi dobrá (zřejmě vetší míra umělecké svobody než v Československu z vyjímkou krátkého období cca 1963-70) nejen Kieslowski (z kterého krom Dekalogu znám jen tu francouzskou trilogii) ale i Zanussi a Wajda (i když nevím co si myslet o tomhle http://www.blisty.cz/2002/6/20/art10833.html ?) i ty komerční filmy Machulského (nejen Sexmise) jsou dobré.

99251

22.03.2006 01:32

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Emma Bovary 84.?.?.?

Boblig z Edelstadtu říká v románu Václava Kaplického "Kladivo na čarodejnice" že mu stačí jen jedna kniha a taky to nebyla Bible.

99253

22.03.2006 01:39

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

Fukuyama: Konec dějin se odkládá na neurčito

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.blisty.cz/2006/3/22/art27642.html

99254

22.03.2006 20:59

Kam kráčíš, Zvědavče?

Asi je to trochu jinak.

Emma Bovary 84.?.?.?

Pokud jde o vztah českých občanů k USA tak jde o proces který trvá již delší dobu. Češi byli většinově už proti bombardování Jugoslávie před 7 lety. To byl zřejmě zlomový okamžik podpora agrese proti Iráku 2003 byla ještě slabší.Nicméně učast na protiválečných demonstracích je velmi slabá ve srovnání s cizinou a celkový dojem z nich je dost rozpačitý. Viz poslední články v Britských listech od Štěpána Kotrby.
Postoj k Isreali těžko říct je to asi tak halb und halb. Něco jiného je ale vztah k Židům v ČR je jen velmi málo skutečných antisemitů. Někde na internetu je publikovaný vztah Čechů k různým etnickým skupinám zredukovaný na otázku "Chtěli by jste za souseda?" Nejhůř v tomto průzkumu dopadli Romové hned po nich Arabové zajímavé je že mnohem bližší Ukrajinci jsou tolerováni méně než Vietnamci. Víc lidí má averzi vůči Němcům nebo Polákům (i když to není nijak vysoké procento) než Židům. Nejvíce jsou akceptováni Slováci. Hodila bych sem link na tabulky a grafy kde to bylo ale už si nevzpomínám na web.
Feminismus neměl nikdy v Česku velký vliv a nemám dojem že tady došlo k nějakému výraznějšímu posunu za polsedních pár let tím nebo oním směrem.
Vztah k G&L hnutí podle různých anket at už v papírových novinách nebo na internetu je tak něco nad 60 procent pro RP. Obecně se postoj k homosexualitě od změny režimu postupně mění k větší toleranci. Toto téma podle mne považuje většina Čechů za nepodstatné a je jen těžko představitelné že by např hrálo nějakou roli při rozhodováni jestli volit tu nebo onu politickou starnu.
Existuje jen malá hlasitá menšina gay a lesbických aktivistů a aktivistek a malá zanedbatelná hlasitá menšina odpůrců pro-gay legislativy. Vetšinový postoj je asi takový "když to parerství chtějí at si ho mají" doprovozené mávnutím rukou.
Jinak mne nezbývá souhlasit že Netemu pana Zajíčka je skutečně škoda.
Ve vašem článku mne chybí jak je to s některými dalšími tematy jimiž se Zvědavec celkem často zabývá (GMO, práva zvířat)

99504

22.03.2006 21:26

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Ukázka funkčnosti dobrého príkladu.

Emma Bovary 84.?.?.?

>Úplně mimo jste vy paní Emmo. Lidé z diskuse na propu mají naprostou pravdu. USA a sionisti jsou nejhoršími nepřáteli Slovanů i Srbů.<

Já vycházím z osobní zkušenosti. Znám poměrně dost lidí co byli proti bombardování Jugoslávie a současně jsou pro-Israel. Zaroven varují před nebezpečím islámu.

> Mezi přední příznivce Srbů a jejich hrdiného boje v Kosovu patřili i Iráčané<

V dnes už neexistujícím pořadu Kotel tvrdil jeden host z publika ještě před válkou v Iráku že Saddám a Kaddafi podporovali alespon slovně bombardování Jugoslávie. Podle mne je to nesmysl ale bylo zajímavé analyzovat jak na kosovskou krizi muslimský svět reagoval. Co já vím tak na káhirské univerzitě radikální muslimové demonstrovali a místo amerických, israelských a dánských vlajek pálili vlajku jugoslávskou a portréty Miloševiče.

99524

23.03.2006 00:53

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Lingvistické

Emma Bovary 84.?.?.?

>Poslyšte, zatím jsem vám pouštěl všechno. Ale vaše příspěvky mě začínají, lidově řečeno, štvát. Jste velmi osobní, rád štenkrujete, aniž byste diskutoval.<

Pane Stworo podle mne jste to měl napsat
1) Ale vaše příspěvky mě začínají, (vynechat lidově řečeno slovo které následuje používají jak plebejci tak intelektuálové) štvát a lidově (nebo spíš slangově řečeno) řečeno dát před slovo "štenkrujete" (i když asi spíš štengrujete ne)
2) Nebo taky napsat "prominte mi ten výraz" a místo štvát dát s..t a vykompenzovat to standardním slovem "provokujete"
3) A nebo místo asi germanismu "štenkrujete" použít opět se vsuvkou s prominutím "snažíte se nasírat".
[mrknutí jedním okem]

99614

23.03.2006 15:03

Haagský tribunál odsoudil bosenské muslimy za válečné zločiny

Oběti bosenké války podle etnicity

Emma Bovary 84.?.?.?

Prosrbský server v angličtině www.serbianna.com uvádí 75%bos.muslimové 20%Srbové 5%Chorvati. Tento udaj nezahrnuje oběti srbsko (respektive federálně jugoslávské)-chorvatské války v roce 1991. Oběti Západem podporované operace Storm chorvatské armády v Krajině a samozřejmě nezahrnuje ani Kosovo.

99720

23.03.2006 18:52

Haagský tribunál odsoudil bosenské muslimy za válečné zločiny

RE: Hm

Emma Bovary 84.?.?.?

>Dalším takovým příkladem je nejslavnější Srbský režiser Emir Kusturica který je rovněž vyznáním muslim, který ale vždy hájil svůj Srbský národ.
<

Kusturica se narodil v Sarajevu v muslimské rodině a loni konvertoval k pravoslaví přijal jméno Nemjan. Bavili jsme se tady onehdy o tom s panem Vodníkem. Nejlepší bylo jak v jeho jediném americkém filmu Arizona Dream (který dávali před pár lety v letním kině na závěr boskovického festivalu) s Fay Dunaway a Johnny Deppem spojil vynikající balkánskou muziku Gorana Bregoviče s newyorským rockerem Iggy Poppem. Nebo to scéna s letadlem rádoby herce Vincenta Galla napodobujícího Jamese Stewarta z legendárního Hitchcockova filmu Na sever severozápadní linkou to bylo k popukání. Akorát nevím co se vám na něm líbí vždyt vyzval ultranacionalistu Šešjle na souboj [zmaten] Jo a taky má rád cikány. [mrknutí jedním okem]

http://us.movies1.yimg.com/movies.yahoo.com/images/hv/photo/movie_pix/lions_gate_films/the_widow_of_st__pierre__la_veuve_de_saint_pierre_/emir_kusturica/widow.jpg

99774

23.03.2006 20:41

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Dochazi para?

Emma Bovary 84.?.?.?

Demonstrovat mohou - ale nikdo se o to nezajima, protoze:
1) zidovske media tohle nepusti do vysilani<

Nevím co všechno považujete za "jews media" nicméně na BBC World byly reportáže z anti-war demonstrací před utokem na Iraq poměrně často a vystupovali tam "normální" lidé (např na londýnské demonstraci režisér Ken Loach nebo veterán britské politiky Tony Benn) ne nějací "od pohledu extremisté".

>2) co se nevysila, to jako kdyby se nestalo<

Samozřejmě

99803

23.03.2006 22:25

Haagský tribunál odsoudil bosenské muslimy za válečné zločiny

RE: Hm

Emma Bovary 84.?.?.?

>To je mi rovněž známo, vždyt je sám z jedné poloviny cikán a z druhé srbský muslim. Alespon je vidět že i někdo s Cigánskou krví dokáže být úspěšný a společnosti prospěšný, kéž by se i "naši" cigáni raději angažovali pro vlast a živili se poctivou prací, namísto toho je dělají bordel a škodí.<

Dobře ale čím to je že v bývalé Jugoslávii a to nejen v Srbsku není romská menšina takový problém jako v Česku nebo na Slovensku. Vycházím z toho co o tom říkají sami Jugoslávci co žijí tady v Česku [zmaten]

99864

24.03.2006 17:24

Poznámky k úvahám o sionismu

Jeden z nejlepších článků

Emma Bovary 84.?.?.?

A nejen na toto téma za poslední dobu na Zvědavci.
Díky
P.S Pro Zorbu a další co neumí anglicky v češtině vyšel Holocaust industry (Holocaustový průmysl) od prof Normana Finkelsteina.

100003

24.03.2006 22:25

Haagský tribunál odsoudil bosenské muslimy za válečné zločiny

RE: Mudžahedíni v Bosně

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Rýpare obávám se že váš pohled je stejně zaujatý jaký prezentují ona protektorátní česká média jen opačným směrem. Všechny strany bálkanských válek byli pachateli i obětmi. Zločiny bosenskosrbské armády jsou běžně popisovány i v srbských médiích a všeobecně jsou v Srbsku uznávány jako fakt pokud pomineme tvrdé jádro srbských nacionalistů. I nejznámější český alternativní web pana Messina zabývající se z velké části touto problematikou nedělá ze Srbů beránky a z ostatních vlky. Nevím jaké srbské noviny to čtete navíc to je samo o sobě dost vágní pojem protože silně pochybuji že všechny srbské noviny píšou stejně.

100060

24.03.2006 22:43

Registrované partnerství schváleno...

RE: Tak vážně nevím

Emma Bovary 84.?.?.?

Co to je za nesmysly. Pokud jde o liberální pohled na homosexualitu a vůbec i sexuální vztahy mezi muži a ženami tak nejdál jsou asi Skandinávci. Dánsko jako první země legalizovalo pornografii a první zákony podobnému našemu RP zde už prosadili někdy v osmdesátých letech. Finská prezidentka Tarja Halonen je stejné orientace jako naše společná známá Alexa.
Jak to souvisí s americkou politikou? Švédsko a Finsko jsou neutrální země nejsou ani v NATO (např americkou agresi ve Vietnamu švédská vláda silně kritizovala a podporovala různé protiamerické režimy v 3 světě jako sandinovce v Nikaragui apod), dlouhou dobu nebyly ani v EU (Norsko ostatně není dodnes a Dáni se Švédama jsou obecně dost euroskeptičtí dosud se tam nepodařilo i přes několik referend prosadit zavedení eura). Finsko bylo během studené války v podstatě tak trochu spojenec SSSR akorát že se mu podařilo uhájit i přes pomerně silnou Komunistickou stranu na rozdíl od poválečného Československa liberálně demokratický režim.
Feminismus je v těchto zemích rovněž hodně rozšířený ostatně autorkou Pipi Dlouhé Punčochy je Švédka [smích] Naopak je to vámi nenáviděné USA kde zvedají hlavu různí bojovnící za návrat k tradici a držení se přísného výkladu Písma http://www.blisty.cz/2006/3/24/art27677.html
http://www.blisty.cz/2006/3/24/art27669.html
Zajímavý názor na tento trend jsou komentáře lidí co zmíněné dokumenty viděli
http://www.csfd.cz/film.php?top=1&id=221950

100061

24.03.2006 23:10

Registrované partnerství schváleno...

RE: Tak vážně nevím

Emma Bovary 84.?.?.?

Tak se podívejte na ten odkaz na Wikipedii a demonstrujte to na konkrétních příkladech.
Ve vámi oblíbeném Srbsku nebo Bělorusku je homosexualita legální. Na Kubě taky. Venezuela má antidiskriminační legislativu chránící gaye.
Afghánistán kde je proamerická vláda Karzaiho trestá homosexualitu mnohem přísněji než antiamerická a antiisraelská Sýrie. Jenom ten Irán by vaši teorii potvrzoval ovšem úplně stejné je to i v Mauretánii která jako jedna z mála muslimských zemí udržuje diplomatické styky s Israelem.

100070

24.03.2006 23:32

Registrované partnerství schváleno...

RE: Tak vážně nevím

Emma Bovary 84.?.?.?

Pokud jde o tu G&L demonstraci v Bělehradě tak o tom samozřejmě vím ovšem zhruba stejně to dopadlo v Zagrebu kde "se na ně (vámi tak oblíbení) Chorvatští mladící a slušní lidé vůbec vrhli a rozprášili je a to i přes odpor policie".
Podle mých informací byla v Srbsku homosexualita legalizovaná v roce 1994 takže mne vrtá hlavou kdo to prosadil že by Miloševičovy socialisté? V Černé Hoře dokonce od roku 1977 (Za Tita zřejmě byla pravomoc o tom rozhodnout na urovni jednotlivých republik)
>I přesto ale Američany financované organizace stále pokračují v propagování homosexuality, dekadentního liberalismu a multikulti v západním pojetí.<

To je opravdu k smíchu současná Západem podporovaná srbská politická reprezentace je daleko tradicionalističtější než ta za Miloševiče. Koštunica působí jako nějaký pravoslavný fundamentalista a u patriarchy Pavleho je pečenej vařenej. To s tím multikulturalismem nemůžete už vůbec myslet vážně Titova Jugoslávie ale i to co z ni zůstalo po konci studené války byla víc multi-kulti než lecjaká západoevropská země.

100073

25.03.2006 01:02

Poznámky k úvahám o sionismu

RE: Posudte samy ,co jsou valstne za lidi,tak zvani zide ,kteri nejsou zidy.

Emma Bovary 84.?.?.?

>Zrovna vcera vecer davali malou ukazku na TV po zpravach z Israelu,reporter se ptal kolem jdoucich "zidu" zda by mu na mape stredniho Vychodu ,kde byl zakreslen Israel a okolni staty ,ukazali,kde si predstavuji pevne hranice statu Israel.
kazdy z techto "zidu" zakreslil vic ,nez jsou nynejsi hranice ,jinymi slovy ukradl palestinske uzemi ,jeden ,dokonce oznacil kridou od reky Nilu,az do poloviny Jizni Arabie,proste ,"zidovska " drzost nezna mezi,neni divu ,ze z Naturei Karta se s nimi neslucuji a tvrdi ,ze stat Israel je nelegitimnim statem.<

Pane Nohejle je ta reportáž někde na webu? I v postkomunistickém Česku jsou zpravodajské pořady hlavních TV stanic archívovany na webových stránkách těchto institucí.

100082

25.03.2006 17:32

Poznámky k úvahám o sionismu

Ad Albertova Costa Rica

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.teckacz.cz/index.php?clanekid=361

100151

25.03.2006 18:07

Poznámky k úvahám o sionismu

RE: Posudte samy ,co jsou valstne za lidi,tak zvani zide ,kteri nejsou zidy.

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Vandale jednak nevím co je to kryptosemita stejně tak jako nevím jestli sahám nebo nesahám panu Nohejlovi po kotníky.
K israelským volbám http://en.wikipedia.org/wiki/Israel_legislative_election%2C_2006
Já fandím Ale Yarok
http://en.wikipedia.org/wiki/Ale_Yarok

Zdravím do Kanady

100160

25.03.2006 18:18

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Vsechno bylo jinak

Emma Bovary 84.?.?.?

>Nejedná se o náboženský, ale o etnický konflikt. Terorizováni jsou všichni nealbánci jak křestané tak i muslimové. Podle mích informací se teroru účastní i křestané z řad Albánců(a to nemluvím o KFOR).<

Bingo Zorbo kdo o tomhle něco ví tak to potvrdí. Hodně lidí si do tohoto konfliktu mylně projektuje huntingtonovské teze o střetu civilizací.

100163

25.03.2006 19:26

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: poptavka po zakonu

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jako priklad se zminim o totalnim kulturnim paskvilu zvanem "Roman pro zeny",mucil jsem se u tohoto veledila Filipa Rence nekolik kratkych minut a nemohl uverit vlastnim ocim.A to musim dodat,ze mam pomerne silnou toleranci k novejsi ceske filmove produkci.Dokazal jsem zvladnout i "Snowbordaky",u tohoto patvoru si museli posusnavat predevsim pedofilove.<

Pane Belvedere vy jste nějaký náročný divák že?Fakt je že oba filmy nejsou žádná veledíla ale hodnocení mají mírně nadprůměrné http://www.csfd.cz/film.php?182339

http://www.csfd.cz/film.php?160134

a absolutní dno současné české kinematografie rozhodně nepředstavují
http://www.csfd.cz/film.php?154058

Od Renče který ted točí předvolební šoty pro ODS se mne nelíbil žádný film kromě Requiem. Nejlepší bylo jak hrál v jednom normalizačním filmu Julka Fučíka.

100179

25.03.2006 20:30

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Lukašenko je hrdina

Emma Bovary 84.?.?.?

>Husák sloužil cizím zájmům stejně jako naše dnešní vláda.<

Husák byl nepochybně vykonavatel zájmů tehdejšího sovětského vedení nicméně byl zaroven tak trochu i slovenský nacionalista. Vznik československé federace byl i jeho zásluhou. Když umřel tak se za něho držela v slovenském parlamentu minuta ticha a nebyli to komunisté kdo to navrhl. Někteří slovenští historici tvrdí že Husák má zásluhu na tom vzhledem k tomu že sám na vlastní kůži poznal metody komunistické tajné policie že po roce 1969 nedošlo v Československu k politickým procesům ala raná padesátá léta a obnovení TNP (zrušených za Novotného po tzv druhé amnestii 1963). Nepochybně v tehdejším vedení KSČ existovala skupina tvrdých dogmatických stalinistů hlavně z Českých zemí (Vasil Bilak je Rusín) kteří takové tendence měli. Ale asi je to složitější protože obnovení brutálního teroru ve stylu padesátých let patrně nebylo v zájmu ani Brežněva a spol v zájmu zachování korektních vztahů s "imperialisty" jelikož tehdy se praktikovala politika "detante" Nixon byl v Moskvě, Willy Brandt jezdil po Východní Evropě.

100189

25.03.2006 21:29

Její a jeho deníček

Mohu kontrovat?

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.volny.cz/android/digitalie/harem_a/kniha.htm [mrknutí jedním okem]

100194

25.03.2006 22:09

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Lukašenko je hrdina

Emma Bovary 84.?.?.?

Podobný vývoj byl i v Madarsku po potlačení povstání 1956. Madarským Husákem byl János Kádar který stejně jako Husák byl v době nejtvrdšího stalinismu obětí zinscenovaného politického procesu. Jenže Kádar se na rozdíl od Husáka nespojil se zdiskreditovanými stalinisty (Bilak,Indra,Šalgovič) takže Madarsko se stalo "nejveselejším barákem" v dráty obehnaném komunistickém táboře. Na konci 80 let se madarští komunisté vzdali mocenského monopolu v podsatě sami bez nějakého tlaku zdola jako v Československu.

100202

26.03.2006 00:13

Jak by to mělo být a není

K bodu číslo 6

Emma Bovary 84.?.?.?

Neříkám že je to špatná myšlenka ale tohle navrhoval už někdy kolem roku 1940 v jedné eseji George Orwell.

100212

26.03.2006 20:07

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jste na omylu paní Jarmilo(dělá mi to dobře asi stejně jako vám [chechtot] ).Takoví,jako je Zorba a spol.,tj."pánové tvorstva" si obvykle najdou tu nejpitomější slepičku,aby fungovala jako služka a oni si na ni mohli vybíjet své karierní komplexy<

Jelikož inteligence souvisí z dědičností a podíl na tom mají oba rodiče pak z toho plyne že inteligence dalších "Zorbů" se bude neustále snižovat.

100364

26.03.2006 20:34

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

Emma Bovary 84.?.?.?

>.Další aspekt je,že chytří netouží po deseti dětech,ale obvykle nejvíce po dvou.Kdyžto ti"méně inteligetní" si pořídí třeba 5 a někdy i více dětí(viz.naši snědí spoluobčané).A tím pádem se bude blbost šířit exponenciálně.<

Ono je to ještě krapet složitější. Hodně dětí mají také křestanské rodiny. Kdysi byl v MF DNES takový trochu recesistický článek tuším že od Komárka kde "prognosticky" tvrdil že v roce 2050 bude v Česku o moc ve volbách soupeřit ROI a KDU-ČSL. Těžko říct zda lidé kteří chodí do kostela a vychovávají své děti v křestanském duchu jsou chytřejší nebo hloupější než zbytek populace. Žádný takový výzkum (na rozdíl od intelektových rozdílů mezi rasami) zřejmě neexistuje. Mezi katolíky které znám jsou lidé nepřiliš intelektově nadaní ale i lidé velmi inteligentní i vzdělaní.
Viz k tomuto
http://claritatis.cz/?id=2041

100375

26.03.2006 21:17

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Emma Bovary 84.?.?.?

To s těma Bulharama jste sebral kde? (Víc jak 80 procent pravoslavní, 12 procent muslimové ...)
http://en.wikipedia.org/wiki/Bulgaria#Religion

Hodně neznabohů je v Estonsku
http://en.wikipedia.org/wiki/Estonia

100391

26.03.2006 22:13

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Nemohu odolat,

Emma Bovary 84.?.?.?

>Homosexualita je proti všem principům tradiční mravní společnosti. Každá společnost v níž se homosexualita vyskytla byla zkažená a pokud se nevrátila k tradičním hodnotám tak zanikla. Šíření homosexuality vede k všeobecné dekadenci a ničení tradičních hodnot. Homosexualita prostě není normální a je odporná.
<

Až dokážete jen zlomek toho co někteří lidé z těchto seznamů
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gay%2C_lesbian_or_bisexual_people/A-E
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gay%2C_lesbian_or_bisexual_people/F-J
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gay%2C_lesbian_or_bisexual_people/K-O
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gay%2C_lesbian_or_bisexual_people/P-T
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gay%2C_lesbian_or_bisexual_people/U-Z

Jinak mezi náma jsem čistě hetero ale mít zároven s minoritní sexuální orientací i ten talent tak z fleku měním. [mrknutí jedním okem]

100413

27.03.2006 19:32

Poznámky k úvahám o sionismu

RE: To je krutý omyl, Tomáši!

Emma Bovary 84.?.?.?

>>Článek pana Zvánovce naprosto kopíruje zaměření celého
>tohoto webu, Zvědavce, <

>Souhlas. Zvědavec presentuje politicky nekorektní fakta.<

Nesouhlas článek pana Zvánovce je racionální na rozdíl od zde zveřejnovaných fantasmagorií paranoidního Žida - ultrakonzervativního křestana Makowa (na kterého pasuje ono rčení o poturčenci a Turkovi) nebo Mr Storma z neonacistické National Aliance.

100599

27.03.2006 19:37

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Emma Bovary 84.?.?.?

>Aha,takže máte jistě i nevážně vztahy.Hlavně nezapomeňte na to co říká bible.A nezapomeňte,musíme mít jen 8 partnerů za život,jinak to s vámi bude nahnuté.<

To je nějaké biblické přikázání? [chechtot]

100603

27.03.2006 20:04

Poznámky k úvahám o sionismu

RE: Nerozumím, Emmo.

Emma Bovary 84.?.?.?

>Rozhodně bych necharakterisoval Zvědavce jako webzin fantasmagorií amerických ultrakonservativních "křesťanů" nebo neonacistů.<

Já ani nic takového ani netvrdím názorové spektrum které se zde objevuje je daleko širší třeba ten Paul Craig Roberts je zřejmě nějaký umírněný republikán který v posledních volbách podporoval Kerryho kvůli nesouhlasu s politiku G.W Bushe. Pak je zde určitá část autorů (např ty články co jsou převzaty z antiwar.com) kteří jsou asi libertariáni (Justin Raimondo editor antiwar je libertariánský gay [smích]-) Zvědavec uveřejnil i článek od anglického historika profesora Hobsbawna který je komunista (i když kritický k sovětským invazím do Madarska a Československo) Noam Chomsky je anarcho-syndikalista.
P.S Makow je Kanadan.

100614

28.03.2006 20:06

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

Emma Bovary 84.?.?.?

>Víte,já se mohu čato zdát,že jsem dost "feminacistická"<

Jen tak mezi námi Alexo víte kdo jako první termín "femi-nazis" tak oblíbený panem Bočanem a několika dalšími Zvědavci použil jako první?

100828

28.03.2006 21:42

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

Emma Bovary 84.?.?.?

Ne
http://en.wikipedia.org/wiki/Feminazi

Jeden z největších "warmongers" velký příznivec G.W Bushe a státu Israel.

100848

28.03.2006 22:16

Poznámky k úvahám o sionismu

Jak ten čas letí

Emma Bovary 84.?.?.?

Už to je tři roky.

http://arts.guardian.co.uk/comment/story/0,,1741197,00.html

100862

28.03.2006 22:23

Jak to bude vypadat na obecním úřadě aneb co nás ještě čeká...

RE: A co androidi?

Emma Bovary 84.?.?.?

Nepřemožitelný neznám ale mám dojem že podle toho natočili v SSSR taky film.
Mám přečtený ze sci-fi beletrie Solaris, Návrat z hvězd, z futorologických uvah Záhadu čínského pokoje a pak nějakou detektivku nevzpomínám si na název ale pointa byla dost originální.

100864

28.03.2006 22:27

Jak to bude vypadat na obecním úřadě aneb co nás ještě čeká...

RE: A co androidi?

Emma Bovary 84.?.?.?

No s tím americkým Solarisem je to asi něco podobného jako s hollywoodským remakem Wendersova Nebe nad Berlínem. A to už se radši nezminuju o hollywoodských Třech mušketýrech v té novější verzi dokonce spojené s uplně jiným příběhem Muže se železnou maskou.
Jinak na ten Clooneyho film o Mccarthyismu mám v plánu zajít.

100865

28.03.2006 22:52

Poznámky k úvahám o sionismu

Exit poll

Emma Bovary 84.?.?.?

http://eretz.cz/images/stories/grafy/5756volby-diagram-kresla.php

Nillbert Nula z toho asi moc velkou radost mít nebude "hawk" Netanyahu až na čtvrté až páté pozici. V Israeli je asi hodně důchodců.

100877

29.03.2006 18:29

Lesbický par vinen vraždou

RE: Jen mě tak napadlo, ..

Emma Bovary 84.?.?.?

Je to sice zcela mimo téma ale je to zajímavé
http://www.blisty.cz/2006/3/29/art27726.html
I tradicionalistovi Zorbovi se to může líbit když se autor odvolává na tradice ze staré Číny [smích]

100997

30.03.2006 00:17

Lesbický par vinen vraždou

RE: ...Dokonceni

Emma Bovary 84.?.?.?

Dobrý coment

101086

30.03.2006 15:09

Nová železná opona

RE: bozemuj, to jsou blaboly....

Emma Bovary 84.?.?.?

>spolu s bolsevickejma halonovinama, leviccackejma britskyma listama<

To nesvědčí o moc velké schopnosti rozlišovat když dáte na jednu hromadu Halo
Noviny a Britské listy. Jinak samotný článek klasická ukázka demagogie směs několika pravdivých faktů, polopravd a úplných výmyslů. Jak jsem Zvědavce po zveřejněnění Zvánovca článku o sionismu pochválila tentokrát palec dolů.

101136

30.03.2006 15:17

Švýcarsko stále blíž k pověstnému 1984

Tento článek

Emma Bovary 84.?.?.?

Převzal i ultranacionalistický web altermedia. Zajímavé je i když těžko říct jestli je to pravda že v diskusi tam kdosi tvrdí že Švýcaři schválili "zákon proti popíračům holocaustu" v referendu. [zmaten]

101139

30.03.2006 15:49

Nová železná opona

RE: bozemuj, to jsou blaboly....

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jak rád bych byl kdyby to demagogie skutečně byla. Zajímali by mě ale které jsou ty úplné výmysly v tom článku?<

No třeba informace o udajném židovském původu některých osob. Judy Garland byla napůl Skotka-Irka, Graham (nevím proč autor používá minulý čas když je ještě naživu) je taky Skot a generál Franks rovněž není Žid. Stejně tak je přeceněna role Barucha v období prezidentování F.D.R. Nemluvě o tom že Roosevelt na konferenci v Casablance v lednu 1943 mluvil "o pochopitelných stížnostech Němců týkajících se Židů v Německu" Ti totiž představují jen malou část populace a přitom přes 50 % právníků, lékařů, učitelů a VŠ profesorů jsou Židé (skutečná čísla přitom byla u jednotlivých profesí 16,3 10,9 2,6 a 0,5) Z F.D.R se údajně v posledních týdnech života po setkání s králem Ibn Saúdem stal antisionista. Jakýsi David Niles udajně řekl "Mám vážné pochybnosti o vzniku Israele kdyby Roosevelt žil" citát je z Trumanova životopisu od Alfreda Steiberga z roku 1952. K dalším věcem se vyjádřím možná později ted nemám čas.

101150

30.03.2006 18:21

Nová železná opona

RE: bozemuj, to jsou blaboly....-pokrač

Emma Bovary 84.?.?.?

Další nesmysly jsou tvrzení ohledně Jacobba Schiffa. Je zřejmý fakt že Schiff měl averzi k carskému Rusku proto podporoval Japonsko a odmítl poskytnout půjčky během 1 světové takže přispěl ke konci carismu. Z toho ale ještě neplyne že podporoval bolševickou revoluci (navíc počet jejich obětí je nadhodnocený jak upozornuje příspěvek jednoho čtenáře v této diskusi) jenom podporoval prozatimní vládu knížete Lvova a Kerenského(komunistickými historiky nazývanou jako "buržoazně-demokratickou" a navíc i tady byl jeho postoj ambivalentní protože byl aktivním podporovatelem sionismu a obával se že poskytnutí plných občanských práv ruským Židům povede k jejich asimilaci.
Rovněž tvrdit že Židé vyvolali první světovou je nesmysl leda že snad Kaminski věří že Gavrilo Princip byl Žid (jak tvrdil Volkischer Beobachter)
Pravdivé je v Kaminského článku snad je ty dobře známé a zde již mnohokrát opakované informace o židovských neokonzervativcích (Perle,Wplfowitz,Chertoff)

101192

30.03.2006 18:30

Nová železná opona

RE: USA a Izrael

Emma Bovary 84.?.?.?

>Věřím, že americká nežidovská společnost by byla naprosto demokratická a promírová, ale pod náporem neokonzervativních Židů, kteří ovládají média, filmový průmysl, ekonomiku a politiku musejí zákonitě podlehnout.<

Máte to zřejmě dost mlhavé představy jediné vyznamné médium které je v rukou neokonzervativců je Murdochův FOX. Ve filmu nemají neokonzervativci prakticky žádný vliv pokud pomineme plešatého a přiblblého Bruce Willise který chtěl narukovat do Iráku ale nevzali ho kvůli pokročilému věku.

>Nehledě na to, že americká společnost je zmasírovaná dezinformacemi jako v Berslusconiho Itálii, takže podpora změny zevnitř moc silná není...<

I přes medialní vliv který Berlusconi má ještě není zaručeno že vyhraje volby.

101194

30.03.2006 18:32

Nová železná opona

RE: plusy, minusy

Emma Bovary 84.?.?.?

Celkem rozumný komentář.

101195

30.03.2006 18:37

Nová železná opona

RE: USA a Izrael

Emma Bovary 84.?.?.?

Jinak doporučuji nedělat se iluze o mírovosti americké společnosti nebýt Židů.
Co genocida původních obyvatel nebo různé vojenské intervence (sice jen v Střední Americe) v 19 století tehdy v USA ještě moc Židů nebylo.
Norman Finkelstein tvrdí že "náboženství holocaustu" pomáhá Američanům negovat některé stinné stránky jejich vlastní minulosti. Ani když budete analyzovat jednotlivé vojenské akce jen po roce 1945 tak zdaleka ne u všech najdete souvislost se zájmy židovské lobby.

101199

31.03.2006 11:11

Nová železná opona

RE: Já se taky vetřu

Emma Bovary 84.?.?.?

Nepletete si to se sociologií? I když možná ta psychiatrie taky. Nakonec v Německu byl za Hitlera dost podivný přístup k exaktnějším vědám jako je fyzika takže možná ano.

101319

31.03.2006 22:22

Poznámky k úvahám o sionismu

Jen tak mimochodem

Emma Bovary 84.?.?.?

Vzhledem k silnému angažmá Madeleine Albright ve věci bombardování YU je to zajímavé ale kdo zná trochu historii tak ho to asi moc nepřekvapí.
http://www.blisty.cz/2006/3/31/art27769.html

101487

31.03.2006 22:23

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Zatim ,co

Emma Bovary 84.?.?.?

>Indie-Spousta lidí si myslí že se připojí k antiamerické koalici a spousta věcí tomu i nasvědčuje. Těžko říct, mně se to moc nezdá vzhledem k tomu že Indická vláda zatím nijak zvlášt protiamericky nevystupovala, je spíš neutrální.<

http://www.blisty.cz/art/27611.html

101488

01.04.2006 20:51

Poznámky k úvahám o sionismu

RE: Jen tak mimochodem

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Nohejle já docela chápu že vám to nedošlo ten článek to přímo neuvádí ale myslím že je zcela jasné že Židé z Kosova se stali obětí etnického násilí ze strany UCK/KLA stejně jako Srbové, Romové a Gorani (muslimové slovanského původu).

101639

02.04.2006 00:22

Nová železná opona

RE: USA a Izrael

Emma Bovary 84.?.?.?

>Pokud by USA ovládala bílá většina, z různých evropských národů, tedy tak jak to objevitelé a kolonizátoři Ameriky plánovaly, (žádná voličská práva "barevným", řádná imigrační politika [smích] apod.) tak by to byl skvělý stát, u kterého by mě vůbec nazajímalo zda obsadí Afganistan, Iran nebo kohokoliv jiného<

Tak to je pokrytectví jak prase jestli je to vůbec myšleno vážně [oči v sloup]

101660

04.04.2006 20:36

Dopis válečného veterána prezidentu Spojených států

RE: Zorba se prekonal v nenavisti k USA... (opevuje Iranskou raketu).

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane kemo zcela mimo téma. Vy jste v kontaktu s lehem a dalšími lidmi z Nezvědavce? Jestli jo tak mi vysvětlete proč je mi znemožnován přístup do Nezvědavcových diskusí a nikdo nereagoval ani na můj mail. Z čeho mají strach?

102068

05.04.2006 00:17

Tiše tleskám, abych nevyplašil

Nemyslím že Klaus je populista

Emma Bovary 84.?.?.?

ostatně jeho postoj ve věci RP tomu odporuje nicméně moc lichotivý názor na něj nemám asi takhle http://www.blisty.cz/art/27750.html

A to srovnání s Karlem IV [chechtot] [chechtot]

102109

05.04.2006 00:22

Lesbický par vinen vraždou

Český Pat Robertson :-))))

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.contras.wz.cz/article.php?id=107

102110

05.04.2006 19:03

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Klaus je výborný prezident

Emma Bovary 84.?.?.?

>No tak dobře Zorbo, já Vám nebudu sahat na toho Vašeho světce se svatozáří- ale můžete mi říct jediný KONKRÉTNÍ pozitivní čin Klause, který by vedl k jasnému konkrétními kladnému VÝSLEDKU? Já si zaboha nemohu na nic vzpomenout. [oči v sloup]
<

Zastal se Miloševiče a nepodepsal RP. To Zorbovi stačí. Není náročný [chechtot]

102261

05.04.2006 19:28

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Klaus je výborný prezident

Emma Bovary 84.?.?.?

>K čemu bych tuhle situaci asi tak přirovnala, aby byla trefná? Asi jako když svatý za dědinů káže o morálce, ale pak se přátelí s těmi nejpochybnějšími bankéři typu Tykače a tak podobně, že.<

Hodně lidí v Česku považuje Vénu za gaunera právě proto že měl velký podíl na českém "Wild East" kapitalismu devadesátých let. Bublina která splaskla s balíčky a minusovým "růstem" HDP někdy v sezoně 1997/98. Ovšem já se domnívám že to nebylo ze zlého umyslu ale prostě z Klausova diletantismu. Klaus prožil většinu života v komunistickém režimu s praktickým fungováním kapitalismu neměl žádné zkušenosti. Velice dobře zná ekonomickou teorii na jedničku ovšem z jejich praktické aplikace by propadl.

102270

06.04.2006 00:11

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Emma Bovary 84.?.?.?

>Tráva je předstupněm tvrdých drog.

Tím často argumentují zastánci represe i v věci měkkých drog. Podle mne je to takové slovičkaření. Ono je zřejmě pravda že ti co skončili na heráku nebo na piku většinou začali na travce (a předtím na legálních cigaretách a chlastu) jenže to je tak odhaduji 5 až 10 procent "travičkářů" přejde na tvrdší drogy.
Kdyby platilo "začináš trávou a skončíš na háčku" tak by kapacity léčeben nestačili. Osobně mám zkušenost s marihuanou a hašišem ale do ničeho dalšího nepůjdu ani do extáze ne.Jako problematičtější spíš vidím že u některých psychicky labilnějších jedinců kteří k tomu mají genetické predispozice (někdo z rodiny) může i poměrně neškodná marihuana nastartovat psychozu.Z 99 lidí ze 100 to nic neudělá ale ten stej skončí v léčebně. I když tohle platí i o alkoholu a obecně i o nadměrném stresu. Jsem pro legalizaci ale zároven poskytnout maximum informaci jaká rizika to nese.

102333

06.04.2006 16:37

Komu zvoní hrana

RE: Deborah

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Bočane a vy kdyby jste vystudoval astrofyziku by jste šel do TV diskuse s člověkem který by tvrdil že Mars je ze sýra? FYI: D.Lipstadt má na stíhání "revizionistů" de facto stejný názor jako Israel Shamir.

102397

06.04.2006 20:32

Komu zvoní hrana

Nillbert se už dostal do odborných knih

Emma Bovary 84.?.?.?

Tak jako před nedávnem udělala editorovi Zvědavce reklamu Česká Televize tak v tlusté bichli Terorismus v ČR kapitola "Náboženský terorismus" od Miloslava Mareše z katedry politologie při brněnské fakultě sociálních studií je věnován odstavec i našemu Nillbertovi. V úvodu je informace o židovské teroristické organizaci JDL založené v roce 1968 Meirem Kahanem který v roce 1971 přesídlil do USA informace o mnohdy násilné kampani kterou JDL vedla proti tehdejšímu SSSR kvůli udajné diskriminaci ruských Židů a nakonec se čtenář dozví o české stránce JDL kterou vytvořil člověk vystupující pod pseudonymem Nillbert Nullingsworth. Jsou zde citovány jeho nepřímé výzvy k nukleárnímu útoku na muslimské země "Bůh věděl proč jim dal ropu a nám uran" a kritika kterou si Nillbertovy aktivity vysloužili od skupiny českých Židů sdružených v Peace for Israel. Pravděpodobnost že by se česká JDL odhodlala k teroristickým útokům po vzoru Barucha Goldsteina je hodnocena jako malá.

102471

06.04.2006 21:10

Komu zvoní hrana

RE: Deborah

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Bočane onen "spolek zkrachovalých existencí " je mi většinou svých názorů vzdálen stejně jako vy nebo Bobby Nohejl. Krom toho reakce seržanta leha v mnou založené diskusní větvi "Odpůrci Bushe -jen komunisté?" mne přesvědčili že jeho orientace v americké politice je velmi velmi žalostná (a to se snažím vyjadřovat víc než diplomaticky) na to že na rozdíl ode mne je UScitizen. A místo toho Irvinga (btw: právě mám rozečteno Bombardování Dráždan) možná bude výhodnější koupě Finkelsteinův "Holocaustový průmysl" nebo http://www.kosmas.cz/knihy/124984/puska-a-olivova-ratolest/
nebo http://www.kosmas.cz/knihy/107697/bez-loga/ a pokud k těm šesti kilům se nebudete zdráhat přidat ještě něco pak
http://www.amazon.com/gp/product/0810959909/qid=1144350511/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/002-4006960-1544016?s=books&v=glance&n=283155

102476

07.04.2006 00:13

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: nic

Emma Bovary 84.?.?.?

Nemluvě o tom že dalším oblíbeným politikem pana Stwory je francouzský rasista Le Pen http://www.zvedavec.org/clanky_311.htm
a to nemluvím o Zorbovi který zde svoje oblíbené "junáky" do nekonečna vyjmenovává a i on vysekl Vaškovi Klausovi poklonu no nevím nevím jestli by měl pan prezident radost v jaké že to společnosti se to ocitl. Přece jen přes všechny výhrady k osobě V.K je jasné že stojí výrazně jinde než Le Pen nebo Šešejl.
Ovšem moudrý není to snad jen http://www.tvorba.cz/data/media/13/Dalajlama.jpg

Samozřejmě existuje i pár politiků kteří mají moje sympatie starosta Londýna za pravdivá slova po útocích v londýnském metru. Španělský premiér za to že stáhl své vojáky z Iráku ......

102491

07.04.2006 00:55

Komu zvoní hrana

RE: Sbirka blbosti

Emma Bovary 84.?.?.?

>To jste taky mohl zacit od posledniho z 29 odstavcu lzi. O podvrhu zvanem "Protokoly sionskych mudrcu".
Proboha, tomu neverili ani nacisti. [oči v sloup]<

Na Protokoly nevěří ani Mr Taborsky [mrknutí jedním okem]

102493

07.04.2006 00:58

Komu zvoní hrana

RE: Sbirka blbosti

Emma Bovary 84.?.?.?

Máte recht pane X. Guantanamo je ostuda většina intervenovaných asi nebudou žádní andílci ale i tito lidé mají svá práva. A pokud jde o Irvinga a karikatury Muhameda tak to byla ukázka pokrytectví Evropy jak prase.

102494

07.04.2006 14:28

Komu zvoní hrana

RE: Deborah

Emma Bovary 84.?.?.?

>nebo nyní turecký film "Údolí vlků"<

Pane Bočane vy asi nejste zrovna dvakrát náročný divák že?
Podle ohlasů je ten turecký film stejný crap jako Rambo II jen role bad a good guys jsou prohozené.
Samotní Američané dokážou natočit kritické a umělecky hodnotné filmy o svých vlastních válkách (Platoon, Apocalypse Now, Full Metal Jacket) nemluvě o tom že režisér prvního snímku je vietnamský veterán. Takže doufám že s určitým časovým odstupem se dočkáme i reflexe nepřiliš vydařené Adventure v Iráku. Ratingy na imdb celkem jasně vypovídají co je shit a co kvalita. Jistě i pohled z druhé strany může být zajímavý vzpomínám si že za minulého režimu běžel v ČST vietnamský film pod názvem Obět ale obávám se že to není případ "Kurtlar vadisi".

102554

07.04.2006 21:04

Komu zvoní hrana

RE: Deborah

Emma Bovary 84.?.?.?

Já toho autora literární předlohy podle které Coppola natočil Apokalypsu znám
pod jménem Joseph Conrad byl to Polák ale psal většinou v angličtině. Ten film Iron Triangle neznám ale je to od nějakého úplně neznámého režiséra http://www.imdb.com/title/tt0097593/ ale to je jedno šlo mi spíš o to upozornit pana Bočana že i Američané dokážou natočit film který nemusí být nutně proamerická propaganda jako třeba film Green Barets s Johnem Waynem který ale vznikl ještě v době kdy mělo angažmá ve Vietnamu ve Státech většinovou podporu.

102650

07.04.2006 23:03

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Emma Bovary 84.?.?.?

>Pár poctivců se našlo i ve vrcholové politice. Takovým člověkem byl Čestmír Hofhanzl, který nepřetržitě upozorňoval na všechny neřádstva- ale všichni ho pochopitelně ignorovali. Potom Hana Marvanová- myslím, že si taky vždycky zachovala svou tvář. Nebo zemřelý Václav Benda, ten mi taky připadal jako autentický poctivý člověk. Ono těch lidí bude ještě víc, ale teď jsem si namátkou vzpomněla na ty tři.<

Čestmír Hofhanzl je asi slušný člověk komentáře o české politice co psal na Psa byly někdy zajímavé ale tak trochu "paranoidně-cibulkovské". Taky mne není jasné jeho angažmá na straně bývalého vedení šumavského parku.
Marvanová mi přijde krapet naivní na vysokou politiku.
A nebožtík Benda sr za minulého režimu asi statečný člověk ale po roce 89? (Setkání s Pinochetem, návrh ještě za federace poslat na Slovensko tanky když tam vyhraje levice, rozpoutání aféry Zilk)

102697

07.04.2006 23:05

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Emma Bovary 84.?.?.?

http://vtipzavtipem.wz.cz/matfyzaci.htm

102698

09.04.2006 17:29

Komu zvoní hrana

RE:

Emma Bovary 84.?.?.?

>Ovšem vždy byla proti "židovská podskupina" a jelikož ovládá četná média, tak to dnes vypadá, jako kdyby byl tenkrát proti kdekdo a od začátku. Není to zdaleka jediný případ přepisování historie, to je dnes spíše "normou".<

I ta "židovská podskupina" zřejmě zpočátku válku podporovala protože New York Times, Washington Post,Los Angeles Times, ABC, CBS, NBC etc válku podporovali. Změna nastala až kole toho roku 1968.

102849

09.04.2006 18:30

Komu zvoní hrana

RE: bullshit na desatou

Emma Bovary 84.?.?.?

>a ze zidovsky kapitan (ve skutecnosti Arabsky Druz) zavrazdil trinactiletou Arabskou skolacku a uz vime, ze autor clanku je s pravdomluvnosti trosicku na stiru.<


Shamir v originále píše
"A taste of Jewish justice is provided in the case of an Israeli captain who murdered a schoolgirl, 13, in full sight of his soldiers."

Používá neutrální termín israelský kapitán což teoreticky zahrnuje i občany nežidovské občany Israele. Chyba je spíš na straně překladatele ale co čekat od Tisových pohrobků z propu.sk že [oči v sloup] .
I když je pravda že před Justice Shamir použil termín "jewish" nevím dopodrobna jak funguje soudní systém v Israeli nicméně toto označení
by bylo na místě kdyby v israelském soudnictví mohli působit jen Židé.

102865

09.04.2006 22:21

Lesbický par vinen vraždou

RE: Je to strašné- a bud eto jeste strasnejsi,nez si vubec umime predstavit.

Emma Bovary 84.?.?.?

Obávám se že nejen západní svět [mrknutí jedním okem]

http://www.tedeum.cz/1_2006/leninovoprokleti_12006.htm

102904

10.04.2006 21:14

Heslo neocons: Učinit jadernou agresi vůči Íránu přijatelnou

RE: Skvělá zpráva !

Emma Bovary 84.?.?.?

Písečnák je nejspíš český ekvivalent politicky nekorektního "sand nigger"
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=sand+nigger
který používají rasisté hlavně v USA. Ale v tomto případě je to dost mimo v Iránu není moc pouští spíš hory.

103120

10.04.2006 21:27

Počet příspěvků v diskuzi roste – něco s tím budeme muset udělat

RE: Diskuse

Emma Bovary 84.?.?.?

No já teda radši přispěju na A-kontra.

103121

12.04.2006 23:40

Lukašenkovi zakázali Evropu

K článku + příspěvek pindicka

Emma Bovary 84.?.?.?

Postoj EU a USA k Bělorusku mi nepřipadá moc moudrý izolace bude jen posilovat autoritářské prvky Lukašenkova režimu. I s lidmi jako Lukašenko je nutno vést dialog. Je to stejně slabomyslná politika jako americké embargo Castrovy Kuby. Pro srovnání do Československa v době normalizace hlavně koncem 80 let jezdili někteří západní politici (Kohl,Mitterand) a vedoucí představitelé režimu jezdili na Západ.
Stejně jako s Lukašenkem je to s Hamasem. Hamas i když jsou to nepochybně extremisté jejichž představa fungování samostatného palestinského státu by se asi nelíbila i mnoha Palestincům (Hodně Palestinců jsou sekularizovaní a "pozápadněni" mnohem víc než většina Arabů mimo Palestinu a islámská teokracie jako v Iránu by jim asi nevoněla.) naznačil možnost ústupků např že v otázce jak se postaví k existenci Israele uskuteční všeobecné referendum.
Trochu zbytečná je pasáž o Le Penovi a "Heiderovi" (píše se to Haider pane Stworo Haider) Tito politici neměli nikdy na rozdíl od Lukašenka (Lukašenko asi nemá 80 procent ale těch cca 60 jak tady někdo uvedl mi přijde jako celkem seriozní odhad) a Hamasu většinovou podporu. Navíc to podle článku vypadá že Le Pen se málem stal francouzským presidentem a vyhrál první kolo (což není pravda) a jen jakési "temné síly" zvenčí tomu zabránili to je očividně nesmysl. Le Pen měl podporu cca 15 procent už v prezidentských volbách 1988 a 1995 akorát v roce 2002 vzhledem k tomu že kandidovalo velké množství levicových kandidátů došlo k oslabení tehdejšího premiéra Jospina který měl o pár desetin mín než Le Pen. Profitoval z toho hlavně zkorumpovaný Chirac protože Jospin by ho možná v II kole porazil.

>Vážený pane prezidente, žiju v zemi, která se tváří jako demokracie a přitom ji ovládá americko-židovský kapitál. Česko ztratilo svoji suverenitu a hrdost. Chtěl bych říci, abyste se nenechal srazit na kolena. Ne každý západoevropan je totiž slepý a já vám přeji, abyste stál v čele suverénního Běloruska ještě dlouhý čas.
Je to smutné a já se stydím za své politiky, za hloupé estrády Václava Havla.
Žijte dlouho.<
[smích] [smích] Z toho bude mít Luka radost. Ale vážněji co poslouchám lidi kolem sebe tak hlavně nadavají na německý kapitál a nevím o tom že by se Havel angažoval v nějakých "hloupých estrádách" třeba "Mlýny" v podání Divadla Sklep byly docela podařené ale jeho hry se ani na intelektuálském kanálu ČT2 moc nevysilají.

103311

13.04.2006 00:00

Jak je to se stávkami studentů

RE: Alcuno Ebreo

Emma Bovary 84.?.?.?

Pan Luc měl patrně na mysli události "pařížského jara" v květnu 1968 v tehdejším protestním hnutí se angažovali do určité míry i ti němečtí Židé ( jako Cohn-Bendit i když Alain Krivine se narodil ve Francii). Je ale nesmysl to spojovat s postojem De Gaulla k Israeli (na rozdíl od USA starý generál zachovával v 6-denní válce neutralitu). Btw: Frolík v "Špion vypovídá" tvrdí že tehdejší československá rozvědka plánovala na De Gaulla atentát během jeho návštěvy Libanonu s cílem hodit to na Mossad zabránilo tomu jen to že De Gaulle podal předtím demisi
Ty protesty "pařížského jara" organizovala radikální levice v níž byli různé navzájem znepřátelené frakce (trockisti, maoisti, cheguevaristi) a ta byla antisionistická a podporovala Palestince. Luc se zapomněl zmínit že velkou zásluhu že se tehdy neopakoval rok 1789 měla Francouzská komunistická strana která měla tehdy velmi silnou voličskou podporu hlavně mezi dělníky a zabránila jim přes odbory které měla pod kontrolou aby se spojili se studentským hnutím.
Pokud jde o ty současné protesty celkem rozumím snahám francouzské vlády liberalizovat pracovní trh a snížit nezaměstnanost.

103314

13.04.2006 22:37

Jak je to se stávkami studentů

RE: Alcuno Ebreo

Emma Bovary 84.?.?.?

Převážná část vaší reakce je uplně mimo ale necht. Nevím proč by měl Alain Krivine odkládat jarmulku když je ateista [smích])
K Dutschkemu se hlásí i část německých "rechtextremistů" kteří se snaží jeho odkaz kombinovat s původním ideami nacionálního socialismu z počátků dvacátých let. Ta organizace se tuším jmenuje Deutsche Kolleg a link na ni před časem kdysi postoval v zajímavých adresách.

No a Mark Rudd by docela zapadl i na Zvědavce.

http://www.markrudd.com/Homepage/Just%20back%20report%20from%20Israel_Palestine.htm

103393

18.04.2006 01:22

Homofobie 3.0

Opsáno odjinud (teda přímo z webu intelgtuála D-fense.)

Emma Bovary 84.?.?.?

Ondyno tady Waltr (nebo Vladimír) chrochtal blahem na jakýmisi komentátori z idnes k článku o technařích.
Nyní učiním něco podobného já a postuji sem dva názory na tento svérazný článek přímo z D-fensova webu pod které se pro změnu podepisuji já.

1."Ten článek je opravdu ubohý, D-fens si jenom vylívá zlost, místo pořádných argumentů jen uráží Havla, některé výroky jsou až zahořkle stupidní a nakonec článku dá svůj "humorný" rozbor nějaké erotické povídky. Většina odpůrců registrovaného partnerství používala metody jako D-fens, urážení, paranoidní představy o konci rodiny a dokonce státu, vyvrácené mýty. A pak se někdo diví, že to schválí. Milý D-fensi, malost se dá ukrýt, hloupost už ne."

2."Tak spojit pravěk, Havla a homosexuální porno, důkladně to promíchat a považovat to za argumenty proti R.P. No Kdyby ti D-fensi bylo tak 14, 15 let (nebo je?), tak bych to asi bral.

Tak 1/ K "povídce" jen toliko: Jsou snad heterosexuálně zaměřená porna důvodem ke zrušení manželství. Resp. je sex důvodem vzniku R.P či manželství. Pokud si to myslíš, lituji tvoji budoucí ženu.

Za 2/ Havel neoznačil rodinu za teletník. Označil jako teletník způsob, jakým se argumentovalo proti R.P. Taky si nemyslím, že hlavní funkcí rodiny je plodit děti, ale vychovávat děti, poctivé, schopné, slušné ... a pak se to vztahuje i na bezdětné rodiny, které tím, že nejsou "teletníkem", neztrácí "hlavní funkci", ale mohou přistoupit k adopci. A navíc problém se slovem teletník může mít opravdu jen ten, jemuž drží rodinu už jen sex a děti.

Za 3/ A jinak, napadá mě spousta vůdců první kategorie... (rozuměj ti, co všechny přeprali).. Adolf, Stalin.... myslím, že bys Havla potěšil, zařazením do té druhé."

103657

18.04.2006 13:21

Homofobie 3.0

RE: Opsáno odjinud (teda přímo z webu intelgtuála D-fense.)

Emma Bovary 84.?.?.?

O.K pane Vladimíre (Waltře) pravidla hry tady určujete vy. Na jiných webech (jako je třeba ten D-fensův) se pravidlo "Můžete napsat, že článek je špatný nebo hloupý (bylo by jistě hezké doložit to důvody, ale není to podmínkou), ale nesmíte napsat, že autor je hloupý." sice neuplatnuje ale chápu to spíš tak že vám jde hlavně o omezení množství příspěvků v diskusi kvůli kapacitě servru a tohle je spolu s credit systémem jedna z možných cest.
Ale zpět k tomu článku osobně bych kritiku Havla postavila uplně na něčem jiném.
Totiž že si jako terč vybral lidi kteří jsou jeho politickými protivníky. Přitom mezi lidmi kteří Havlovic odpůrci nazývají "gang pravdy a lásky" je nemálo těch kteří mají k RP úplně stejný postoj jako V.K nebo Kalousek a publikovali tyto názory v době kdy se o RPzákonu jednalo v předních českých novinách. Prostě to vypadá že o 4procentní menšinu jde v této názorové přestřelce až v poslední řadě.

Pro přspěvatele který s podepisuje J.H: Ta básnička v Britských listech je od vás

Connecting People
Jiří Hrdlička

Chcípnou-li mobily,
či chybějí slova,
v zoufalství rvem si vlasy.
Nakonec jediná
zbývá nám naděje.
connect through telepathy.

k sérii Jiřího Krombholze zvané "Connecting people" připojil autor

103696

18.04.2006 15:13

Homofobie 3.0

RE: Opsáno odjinud (teda přímo z webu intelgtuála D-fense.)

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Švejku vám někdo vyhrožuje?

103703

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 158 čtenářů částkou 26 788 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím, zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá poslední den do konce měsíce a v pokladně chybí čtvrtina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 0

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 1

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 639 496