Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Rene Bartosek

Nalezeno 10497 příspěveků, 145 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.10.2011 18:31

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: . s humorem

Rene Bartosek 69.?.?.?

Nepřišel, zaplatil svůj dluh u řezníka. Užasný poučný příběh o tom, co znamená, když hodnota není lokálně odsáta nějakým vysavačem pryč. Kde se na to hrabe Ezop. Podat jednoduše a srozumizelně komlikované věcí, patří k projevům skutečné moudrosti. Tesat do kamene. [cool] [cool]

A naše virtualní kasína jsou takové megavysavače, tak ať aspoň platí desátek. Mají šmejdi štěstí, že jsou provázáni se skutečnou ekonomikou a nejdou rovnou zrušit. A taky jsem zjistil co to je karma. Před pár lety bych je bez váhání nechal pověsit. Pravda většina lidiček nemá ponětí, o tom že nějaká karma existuje. Tož by si měli zatraceně dobře rozmyslet, zda se pokusí nainstalovat přímo otevřený fašismus v USA i jinde a pokusí se postavit proti znovuobnovení republiky. V případě Spojených států jsme si naprosto jistý, že to instalace fašismu neprojde ani náhodou.

254657

06.10.2011 19:22

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: . s humorem

Rene Bartosek 69.?.?.?

[velký smích] [velký smích] [velký smích] Miloš Kopecký řekl, že humor je nejdůstojnějším projevem smutku. [smích] [mrknutí jedním okem]

254663

07.10.2011 01:29

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

Velmi zajímavý článek.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Euro nesmí padnout. Otázka není, jaké jsou důsledky pádu euro, ale zda euro je schopno existovat. Při rozdílnostech v rámci Evropy a neprůchodnosti masívního centrálního přerozdělení může fungovat maximálně měnová unie i při možnosti zachování národních měn. Trichet koná jak koná, protože přijmá befel od někoho jiného než europarlament nebo nějaká rada komisařů, to samé Baroso...

Ve vrcholných orgánech EU není žádný JFK, a i kdyby byl tak Evropa je sdružením národů. Nejsem si jistý, zda by Kennedyho mimořádná síla osobnosti dokázala sjednotit evropské národy. Pravda Američané za JFK šli, škoda že za ním pevně nestáli a nepostavili osnovatele spiknutí před soud a nepopravili je. Doba na to tehdy nebyla zralá, systém byl schopen nadále fungovat. Teď stojí fiat money před krachem.

Jak správně ukazuje autor, už se ná potvora přes ocas prožrala k hlavě, úplně nahoře je dolar a těsně pod ním euro s librou. Kolaps euro je dvojsečná věc, na svou příležitost ohledně nekryté světové měny čeká Čína a není vyloučen i nástup krytých měn, ke kterému dříve nebo později dojde. Sázka na krátkodobé posílení dolaru nemusí vyjít. Zdanění spekulací je otázka bytí či nebytí bez toho nelze finacovat momentálně skoro žádné aktivity v realné ekonomice. A bez aktivit v realné ekonomice to půjde do kytek. Pokud jde o nevyplacení zbankrotovalých bank, tak bez existence pararelního nezávislého systému bankovnictví to je nemožné. JFK taky musel nejprve vybudovat pararelní strukturu vůči FED. Z toho důvodu ho zavraždili.

Paradoxně v zbankrotovaném euro by šlo utopit dluhy a provést oddlužení. S některými věřiteli jednat. A zavedení starých měn by vytvořilo novou alternativní bankovní strukturu. Proti útokům spekulantu v nových strukturách zavést nekompromisní restrikce. Některé tržní metody a strategie by byli nejenom nepřípustné, ale nelegální. Z toho plyne kromě trestní odpvědnosti okamžitá ztráta licence, zmrazení aktiv a konfiskace majetku. Jenomže to vyžaduje pevné rozhodné vedení, které něco takového dokáže provést dostatečně rychle a bez kompromisů, které znehodnotí i rozumná opatření na nefunkční paskvil.

Nejsou-li schopni se dohodnout můžou přejít na národní měny a vrátit se k měnové unii, to že Němci stáhli všechny lidi z ECB mluví jasno řečí. V zbankrotovalé eurozóně provést oddlužení a dohodnout se aspoň na tvrdém zakázu nejhorších spekulací na bankovních trzích v Evropě a zdanit spekulace. Komu se to ze spekulantů nelíbí může jít odejít zruinovat něčí jinou ekonomiku. Pravda riskují, že jim spadne vrtulník, dostanou infarkt nebo budou v druhé fázi humanitárně zbombardování. Takže to vyžadaduje skutečné vůdčí osobnosti, něco o několi tříd převyšující Barosa aspol.

Pokud to neudělají nastane chaos, z kterého jak už jsem řekl může, ale nemusí profitovat krátkodobě do...

Automaticky kráceno

254696

07.10.2011 01:30

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: Velmi zajímavý článek.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pokud to neudělají nastane chaos, z kterého jak už jsem řekl může, ale nemusí profitovat krátkodobě dolar, ale Evropa bude pojud dojde k jisté základní stabilizaci přes barter směrována ke kryté měně. Za papír se na mezinárodní úrovni bude problematické dohodnout na vzájemných kursech toho papíru a nulový vzájemný obchod neexistuje. I prípadné krátkodobé posílení dolaru na úkor eura bude zaplaceno tvrdou stagnací realné ekonomiky USA. Zatímco oligarchie bude ještě chvíli profitovat z dolaru, poněvadž běžný Američan z toho i s realnou eknomikou bude mít kulové kemo, budou pokračovat v sanaci zbankrotovalého bankovního sektoru. Zbytek světa bude okolnostmi velmi tvrdě přinucený k velmi bolestivým, ale nutným zásadním transformačním změnám systému. Samozřejmě je tady riziko nestability, která se může změnit v poslední velkou válku.

254697

08.10.2011 20:06

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: Velmi zajímavý článek.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jestliže se pád systému fiat money bude podobat desintegraci východního impéria, to znamená bez třetí světové, tak to považuju za velmi optimistickou verzi pro budoucího vývoj. Samozřejmě obyčejní lidičkové v zkolabovaném SSSR v drtivé většině případu 90-tá léta nepovažují za zrovna zlatý věk civilizace. Četl jsem však zajímavou analýzu, kde bylo srovnání mezi západem a východem. Některé negativní jevy centrálního planování jako třeba přebytek výroby na sklad dokázali lidé zužitkovat v rámci černého trhu, nemluvím o tom, že i soudruzi povolili obyvatelstvu např. i Moskvy v rámci SSSR něco ve smyslu záhumenku na černo. Průměrná výměra těhle zahrádek byla 600 m2 a obyčejní lidičkové na tom uměli hospodařit. Nouze člověka naučí, když v obchodech měli hovno. Plus dostupná energie dotována masivně centrální vládou. Očekávám, že prvních deset let transformace bude velmi tvrdých. Lidi se ale dokážou v tomto obtížném období přizbůsobit i na základě parametrů necentrálně řízeného ekonomického systému. Vše má své plusy a mínusy. Dlouhodobě jsem ve variantě trasformace na neexpanzivní systém optimista. Nexpanzivní systém bude přirozené mechanismy pro řešení populační exploze, ekolegické devastace, rozumné užívání zdrojů... v neposlední řadě nebude nachylný k válkám.

254831

09.10.2011 17:37

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: Velmi zajímavý článek.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jo, lidi mají plné regály a nemají na to si to koupit, ale na západě bylo několik desítek let, kdy si koupit mohli. Kdežto v SSSR měli hovno pernamentně. Jinak řečeno vzhledem k tomu, že obvatelstvo 70 let přežilo, znamená, že se s tím lidi srovnali. A těch deset jelcinovských let drancovaní bohatství Ruska ze zahraničí bez ohledu na důsledky pro místní lidi přežili taky. Na západě se budou muset naučit s tím srovnat, ale i v některých částech východního bloku, kde mladý nerozeznají lopatu od rýče a hnůj od biomasy, to bude taky bolestivý proces.

Říkám snad někde něco jiného o možnostech fungování systému? Akorát si myslím, že výměna systému není procházka růžovou zahradou. Při kolapsu SSSR mimojiné došlo k tajným jednaním a dohodám mezi Gorbačovem a lidmi, které poslala oligrachie ze západu. Dost důležité, aby v kolabujícím SSSR nenastal úspěšný vojenský puč a nezačal nám poslední velký ohňostroj nad hlavama. I tak k pokusu o vojenský převrat došlo. O tom, co z těch dohod západ dodržel a nedodržel, to už by bylo jiné povídání. Když se člověk dívá na dění kolem sebe, tak ohledně důvěryhodnosti západu by to bylo hlavně o tom, co všecko nedodrželi.

254870

09.10.2011 18:07

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: S článkem nesouhlasím

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jenomže to je teoretická idylka. Když grupa spekulantu dokázala poškádlit libru už v devadesatých letech, tak z nějaké drachmy nebo v Belgii mají rok a půl bezvládí, tedy pokud by měli frank, tak by z něho taky moc nezbylo. Jestli by v nějakém velkém kasínu v NY byl záměr silně pocuchat vzájemné kurzy hajzlpapíru, které by měli jinak vyrovnávat balanc v realné ekonomice. Virtualních kreditů nám od útoku na libru "kapánek" přibilo je jich tak obrovský přebytek, že realné ekonomika začíná být silně nachylná na spekulativní hry v kasinu. Stačí se podívat co hra barel ropy za 150 babek udělala s cenou protravin, což vedlo k nepokojův v jistých regionech, pádu vlád... Agentury sníží pouze rating a dějou se věci, ale všeho do času i s ovlivňovaním realné ekonomiky.

Momentálně se úrokové sazby hlavních centralních bank pohybují kolem nuly. Prej nejlevnější peníze v historii letadla, pokud nedocházelo ke kvartalnímu masívnímu vytvaření kreditů ze smradlavého luftu mohla by to být i pravda. Jinak řečeno, aby něco mohli v této fázy letadla ovlivňovat bez ostrých důsledků, tak by úroková sazba musela být tak mínus 10% a ještě by ty peníze museli nějakým zázarakem protlačit do realné ekonomiky a ke všemu by muselo jít o investice a ne o spotřebu. Kdyby byli v řiti ryby, nepotřeba...

Dělají se samozřejmě nějaké akce ve smyslu bližší košile než kabát, takže mezi poškozenými není tentokrát pouze třetí svět, ale začínají tam být i tzv. vyspělé rozvinuté země. Jestli letadlo padá dolů jako šutr nebo za kopitem je skutečný a pilot a ne nějaký namachrovaný strojník, který bez elektroniky neudělá nic dobrýho.

To budeme brzo vědět, protože zavislý na systému jsme de facto všichni, i když malá část lidí v rámci možnosti dělá svá osobní opatření pro přežití ve smyslu maximální soběstačnasti. Pokud tam je strojník, tak se pro bezpečné přistání pokusí rozbombardovat rychle se přibližijící nevábně tvrdě vypadající povrch. Ne, že by to pomohlo, ale náš "pilot" se přitom bude cítit v suchu a bezpečí. Pravda moc dlouho ta hřejivá představa úspěchu vyřešených problémů nevydrží. Pokud tam jsou piloti, tak mlaskne o něco méně, třeba se někomu podaří přistát i na řece. Letadlo bude tak jako tak v ..., ale více lidiček by to mohlo rozdejchat, obvzlᚍ když kolemnich nebude radioativní poušť, tak existuje něco jako budoucnost pro lidskou rasu a civilizaci.
http://www.outsidermedia.cz/Piloti-strojnici%E2%80...

254875

09.10.2011 18:16

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: . s humorem

Rene Bartosek 69.?.?.?

Ale jo, ono těch efektů je více. Ale s těmi dalšími stovkami z venku bych byl opatrný, vjde to na stejno jako když se odsaje pomocí peněz, většina produkce nějakého malého regionu. Mám takový pocit, že hodně bych jich skončila za prstíky naši asociální slečny, hoteliára apod. Tedy velmi úzké skupiny lidí. Pokud by náhodou nevynalezli banku bez inevstičního bankovnictví a virtualní kasíno, jak trefně poznamenal pan Luxor, to by holou prdel měli všichni... a někde na konci by byl sedlák, který se hrabe v hnoji a bez kterého by to nešlo. Akorát by chudákovi všecko podražilo, naftou počínaje a krmením konče. Příběh je to fakt hezký a ke všemu srozumitelný pro obyčejného člověka. [cool]

254877

10.10.2011 06:40

Budete světu chybět, Steve. Moc

Kreativita, inovace, genialita.

Rene Bartosek 69.?.?.?

O někom píšou v žebříčcích Forbesa, což za 50 let nebude zajímat vůbec nikoho a někdo se zapíše do historie a v čistě pozitivním slova smyslu se to podaří nemnohým vyvoleným, kteří tvrdě pracovali na svém talentu. A neušpinit se přitom korupcí apod. to není žádný detail, to je velmi podstatná věc. Na majetku není samo o sobě nic špatného, představuje potenciál. Ale záleží jak se získá a k čemu se používá a čemu tento potenciál umožní vzniknout.

254919

13.10.2011 14:25

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

RE: Když si autor plete pojmy

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jo a pokud je směním se spekulantem, jehož bohatství stojí na hlavním aktivu hajzlpapíru, tak jsem získal co? Nemluvím o zdanění při obchodování s americkým daňovým residentem, tak je tak pitomé, že to bučí ještě za roh. Nemůžu uvěřit tomu, že to je pravda. To by se brzo mohlo stát, že s americkými daňovými residenty by neobchodovali ani ti Číňani, i když tahat v době krize daně z Francouzů nebo Britů by mohlo být velmi zabávné. Hlavně když to má hodit bilión babek ročně. V EU se kroutí palce na nohou, když mají navýšit stabilizační fond pouze "jednorázově" o 400 miliard. Rusové se tomu rovnou vysmějí. Prej Chodorovský v base kalí dobré vztahy, aby mu z principu zase něco nepřidali. [chechtot] [chechtot]

255103

13.10.2011 15:03

O morálce v tržním hospodářství

RE: -

Rene Bartosek 69.?.?.?

Tržní hospodářství je OK! Problém je že vždycky existují skryté mocenské skupiny, které se více či méně úspěšně snaží trh manipulovat, pokud se jim podaří nainstalovat nekrytou měnu, tak sto let tam kde šlápnou tráva neroste. Žádný trh několik desítek let neexistuje. Máme vládu oligarchie a plutokracie, která to dopracovala, tak kam se dopracovala několikrát v minulosti, akorát teď máme jako bonus nuklearní rachejtle. [bliji]

255106

13.10.2011 15:26

Afghánistán: Deset let bezcílné války

Malá oprava.

Rene Bartosek 69.?.?.?

To, že Taliban dostal jednotku SEAL, co zabila bin Ladina jsem přežvýkl bezmyšlenkovitě. Buď ti lidé žijí a nebo je Taliban nedostal náhodou, ale někdo mu pomohl zevnitř. V případě druhé varinaty platí, že člověk se namočí přes nějaké šmejdy do špíny ani neví jak.
http://www.youtube.com/watch?v=dIdJuAtGU54&feature...

255109

13.10.2011 15:39

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

RE: Když si autor plete pojmy

Rene Bartosek 69.?.?.?

Při krytých penězích to důležité není, ale pokud hajzlpapír je krytý v dnešních časech důvěrou veřejnosti, tak prodat třeba důl na měď může jenom blbec nebo hajzlík, který za to dostane nějaké všimné. A ničím jiným než důvěrou lidiček, že za to něco dostanou, to zákonné platidlo kryté není. Jenom zlatých certifikátů je minimálně desetkrát více než veškerého vytěženého zlata v historii, o jiných moderních nástrojích finančního průmyslu raději nemluvím. Zdanění je zvlášť, samozřejmě pokud náš spekulant je americkým daňovým rezidentem, pak je tady zajímavá otázka, zda nákup akcií na 5 minut, znamená doufám dle toho hoaxu obchodní kontakt s americkým daňovým residentem. Obvzlášť při nákupu akcií, které na tom trhu fyzicky neexistují, ale můžou změnit v obrovském objemu majitele, to je velmi pikantní. Pokud pak nějaké firmě přijdou papíry od amerického berňáku?... [velký smích] [velký smích]

255111

15.10.2011 16:25

O morálce v tržním hospodářství

RE: -

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jakmile máte privilegium vytvářet nekrytou měnu z ničeho, tak můžete dát poměrně rychle tržním vztahům sbohem. Shora se vám slušnou rychlostí v systému začnou šířit klientské vztahy. Je to jako rakovina, jakmile to zasáhne dostatečně velkou část systému, pak dojde k prudkému propadu efektivity. To vytváří další přídavný tlak na expanzi, která je neodlučitelně zabudovýna v základech systému nekrytých peněz. Takže mezi komoditní burzou v Chicagu a jarmarkem je rozdíl jako hrom i v principech na kterých stojí, nejenom v detailech jako velikost.

255217

15.10.2011 18:33

O morálce v tržním hospodářství

RE: -

Rene Bartosek 75.?.?.?

Uvědomělí Kateřino. To bych řekl je to výstižné slovo. Uvědomělí byli jsou a budou. Dokud systém funguje, tak jim budou lidi i naslouchat. Momentálně se nacházíme v situaci, kdy buď přejdeme na neexpanzivní funkční systém nebo končíme, a zda se to uvědomělým líbí nebo nelíbí?....

255227

16.10.2011 04:07

O morálce v tržním hospodářství

RE: -

Rene Bartosek 75.?.?.?

Použil jsem slova tržní vztahy, jestli tam má být obchodní vztahy?... Určitě obchod se řídí souborem pravidel v rámci naši civilizace se hlavním pravidlem jeví pravidlo většího klacku, byť si to někteří hajzlíci zlegalizovali v rámci ideologie a zákonů.

Pravidla a nejenom obchodní by měli charakteru, aby co nejméně šla ohýbat k prospěchu nějaké skupiny. Z toho důvodu považuju např. První dodatek za zásadně důležitý. Kecy o minimálním státu osekaném způsobem, kdy ztrácí funkce, samozřejmě vedou k zhroucení centrální moci a anarchii. Korporace, plutkoracie, oligrachie... drží příliš velkou moc skrze korupci nad centrální politickou mocí, to znemožňuje fungování některých obecných podmínek nutných pro rozumné plošné nastavení pravidel pro ten obchod. Korporace působí extrémně destruktivně na lokální úrovni, z toho plyne nutnost regulace tohoto destruktivního chování.

Prvotní pro efektivní obchodní pravidla je funkční právní systém s "rozumnou" mírou korupcí. Právo musí vytavářet dostatečně silnou zpětnou vazbu, aby si vynutilo neporušování některých pravidel. Jinak řečeno, za něktěré věci se musí jít do basy, žádný nedoktnutelný level vyvolených. Kde není osobní odpovědnost není efektivní fungovaní systému. Naprosto zásadní je v rámci těch pravidel nekrytou měnu striktně zakázat, poněvadž lidská povaha je už taková, že vždy se najdou lidé, kteří to zneužijí. Nekrytá měna dovoluje obcházet jakékoliv obchodní pravidla, ať už formou skrytého plošného zdanění skrze inflaci způsobenou emisemi nekryté měny nebo manipulacemi s úrokovou sazbou, vytaváření kreditních kasín, bublin a jiných negativních důsledků ovlivňujících skutečnou ekonomiku, kde se vytv aří skutečné statky nutné pro existecni lidské civilizace. Lidská chamtivost vždy přesahuje invenci a produktivitu, která má vyrovnávat emise nového oběživa, Dlouhodbý nominální i realný růst cen mluví jasnou řečí.

Dále jsou tady věci veřejného zájmu. Jako nezdevastované životní prostředí, ochrana primárních přirodních zdrojů jako např. voda. Nelze dovolit korpopracím, aby je mohli užívat neomezeně jako jednotlivec, protože je dokáži spotřebovávat rachleji než jsou obnovovány. Zdraví popupace, nezavislý vzdělávací systém.... nemohou být pouze podřízeny primárně zisku a zajmům nějaké úzké skupiny . Jsou prostě dlouhodbě věci, kdy zisk a pevnější držení jsou druhotný a kontraproduktivní.

Dovolit někomu, aby výrazně profitoval na základě korupce a klientských vztahů na těchto věcech vede dlouhodbě k systémovým problémům. Jediná možnost jak toho lze dosáhnout je, že si to lidičky v masovém měřítku začnou vynucovat sami. Bez podpory dostatečně silné části elity to však je bez šance na úspěch.

Paradoxně korporace bez centrální politické moci nemohou existovat, ale v případě kolabující systému maj...

Automaticky kráceno

255255

16.10.2011 04:07

O morálce v tržním hospodářství

RE: -

Rene Bartosek 75.?.?.?

.

Paradoxně korporace bez centrální politické moci nemohou existovat, ale v případě kolabující systému mají tendenci podporovat fašismus, který dokáže udržovat o něco déle agónii kolabujícího stavu za cenu militarizace a války. V případě nuklearních zbraní není nutné být filosofem, aby se člověk dobral k důsledkům. Tady je motivace pro část elity, aby podporovala trasformaci systému. Samozřejmě někteří si myslí, že co nejde silou, jde větší silou. Římské impérium je posledním pomníkem této ideologie, a to vrcholem vojenské techniky byl katapult a jízda .

255256

16.10.2011 04:13

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: moc tomu nevěřím

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vy myslíte, že v partii nemůže být obětována i vysoká figura, když to bude zanamenat pro někoho výhodnou výměnu. Sadám by mohl povídat o Kuvajtu jako provincii v Iráku, kde dostal taky zelenou.

255257

16.10.2011 15:09

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: moc tomu nevěřím

Rene Bartosek 75.?.?.?

Souhlasím, že tohle by byla velmi riskantní výměna. Mě to nemusí nikdo vysvětlovat. Vybombardování iránského jaderného programu představuje několik stovek objektů rozptýlených v průmyslové infrastruktuře země. I velmi omezený výběr cílů za použití přesných zbraní přinutí Irán k odpovědi. Teherán nemá jinou možnost, pokud neodpoví může být kdykoliv cokoliv v Iránu bombardováno. Nemluvím o tom, že zásah jaderných zařízení je srovnatelný s útokem atomových zbraní. Fukušima by proti tomu i s Černobylem byla procházka růžovou zahradou. Důsledkem bude masivní výpadek dodávek ropy z oblasti perského zálivu. To položí okamžitě globálně ekonomiku. Pokud to proběhne před zimou na severní polokouli, tak raději aby nebyla moc tuhá. Významně vzroste riziko, že se do toho zamíchají velmoce jako Čína, která z Iránu bere ropu a Rusko, kde pád Iránu znamená vysoké ohrožení ruské jižní hranice. Tedy třetí světová válka.

Ale jsou lidé, kteří z různých důvodů jsou ochotní hrát vabank. Nejhorší jsou uvědomělí optimisti a užoteční idioti. Ke všemu je tlačí čas. Nezapomínajte, že jediná možnost restartu systému nekryté měny je velká válka, takže silná motivace pro některé šmejdy tady existuje. Naděje umírá naposledy najdou se itakoví co věří, že přežijí nukleární peklo, a že na tom postaví světovládu. Hitler tomu taky věřil. Nejde o to zdy některé představy jsou fantsmagorie, ale zda se je někdo pokusí zrealizovat, ať si uvědomuje nebo neuvědomuje důsledky utopických představ. Dobře informovaní racionálně uvažující lidi v mocenské elitě nejsou nebezpeční, jsou naše záchranná brzda. Lidičky potřebujou jejich pomoc a oni potřebujou, aby lidičky zvedli hlavu od korýtek, začali používat tu věc mezi ušima a podle toho začali jednat.

255283

18.10.2011 17:09

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady je jedna mladá ztracená generace a jinde ve světě to není o moc lepší. Inflace je zabudována v přímo v systému nekrytých peněz, stejně tak už pouhé úrokové sazby, nastavení daňového systému a jiné věcičky včetně korupce, legislativy vytvářené přes lobisty...přeorozdělují prostředky v prospěch asi jednoho procenta superbohatých a to skrytě. Co vyprodukovalo to 1% superboahtých? 99% skutečného bohatství na této planetě? O virtualním kasínu kreditů krytý, kulovým s názvem burza, raději nemluvím to je megavysavač přerozdělující skutečné zdroje a produkty. To určitě víte pane Vojto. Pak řečnická otázka Co konkrétně bylo ukradeno? je v tomto kontextu čirá demagogie.
http://www.novinky.cz/ekonomika/247812-pracovni-tr...

Daně. V padesatých letech platili velké korporace okolo 80 centů za každého dolaru na daních, dnes je poměr obracený. Největším plátcem tohoto přerozdělení je logicky střední třída, tuším týden zpátky tu byla iniciativa zdanit v USA lidi s příjmem nad milión babek, momantálně je daňově procentálně zatížená střední třída s příjmem 250 000 babek ročně. Ale ještě zajímavější jsou daňová přiznání něco na způsob Goldman Sachs, při miliardových bonusech pro managment a to nemluvím o rekordních ziscích, zaplatili rekordně nejmenší daně. Jak by řekl polní kurát Katz to se nám to hoduje, když nás "nezavislé demokratické" vlády vytáhnou z průšvihu a ještě si na to musí půjčit u centrální banky.

255412

19.10.2011 00:01

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Co dodat?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nekřičte to moc nahlas. [mrknutí jedním okem]

255446

19.10.2011 01:51

„Velký Blízký východ“ a „Velký Izrael“ – třetí část

Mnoo, konečně jsem pochopil pravý význam slova schizofrenie.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Robírat detailně pararelní struktury dvojího metru pro nadlidi a podlidi nebudu. Stojí tu však otázka. Jak může o morálce pro civilizaci mluvit někdo, kdo zbytek lidstva má za hmyz. Skutečný morální leadership nepotřebuje ani bajonety, ani ideopolicii a nevzniká z utrpení nuklerního inferna strachu a vychytralé hrubé síly. Za skutečnou morální autoritou půjdou lidi sami od sebe a právě z toho důvodu šli za Kristem a nešli za farizeji, saducei a jinými vykladači morálky na vyvolený způsob. Pravda je jednoduchá a srozumitelná, jestliže zdroj všeho je JEDNOTA, pak morální pravidla mají universální charakter pro všechny bytosti nadáné rozumem a privilegiem svobodné volby a ten kdo respektuje universální charakter morálních pravidel dojde k Bohu, ať jde po jakékoliv z nekonečných cest, co k němu směřují. Cítí-li se někdo vyvolený, pak Bůh mu buď milostiv.

255455

19.10.2011 03:20

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Co dodat?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Se mnou není sranda občane, nejsem žádnej kapitánek. Jako plukovník ideopolicie, a toho plukovníka si vyprošuju, vás občany nemám vůbec rád. Já mám rád totiž ovčany. Nemáte ponětí, co to je za rachotu být plukovníkem. Na generálské hvězdy je mezi náma plukovníkama uvědomělá tlačenice, není radno podceňovat i zvlášť uvědomělé řitní alpinisty mezi majorama a ti generálové, co nejsou senilní obvzlášť ostražití čerstvě povýšení vám šlapou do úsměvu. To byli časy, když byl člověk jenom poloblbým seržantem nebo polagramotným miliardářem. [velký smích] [velký smích]

Já jsem na rozdíl od vás četl rozsudek svobodného nezávislého demokraticjého pravdoláskového tribunálu nad editorem Zvědavce velmi pozorně. Hlavní nebezpečí spočívá v tom, co by si po náhodném přečtení i diskuze mohl pomyslet zmatený hloupý neodborník. Tomu by se mohlo točit cokoliv i to, co se točit nemá a nesmí. Dokonce by mohl neodoborně začít přemýšlet, a nedej bože nahlas a veřejně na netu. Pořádek je to hlavní a pořádek musí být. Ať nežije rovnost, svoboda a bratrství. Ať žije ideokracie stojící pevně na ideopolicii a ideojustici.

Pravdoláskokracii si rozvracet nenecháme ani na internetu. Tady dostali čtyři roky natvrdo dva srandisti. Vladímír může být rád za podmínku. Skupina rádoby ftipných Stohoven by za jaderný výbuch v přímém přenosu by skončila minimálně na šibenici a to by ještě bylo málo. Předtím by je měli roztčtvrit, upálit, popel rozprášit do všech stran a teprve nakonec pověsit. Ctihodný Lord Judge má nejenom krásné jméno k svému úřadu, ale je velkým filosofem pravdolásky, znalcem práva a ví co to je právní legitimita ze strany lidiček. Král Šalamoun by se od něj mohl učit. Tak pozor!! Prachy vítězí!! Poslední varovaní!!
http://www.blisty.cz/art/60653.html


P.S. Jsem slíbil, že nebudu tlachat a jsem zase v tomhle měsíci přes rozumnou míru. Ale tahle nádherná nahrávka na sarkastickou odpověď soudní frašce. To jsem si nedokázal odpustit.

255458

20.10.2011 17:21

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Hm

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jenomže část z nich byla řešena v rámci tahanic o český zlatý poklad v padesátých letech, kde došlo ke snížení ůrokové sazby a část dohodou mezi ČSSR a jejich držiteli v roce 1984. Tak aby se prase vyznalo, zda to co je pravé, pokud se tam nevyskytují falsa ( technologie je mocná čarodějka ) má nějaký nárok vyplacení. Taky bych rád věděl jaká je doba splatnosti těchto dluhopisů. deset let, dvacet nebo rovnou milión? Nemluvím o tom, že během protektorátu bylo všechno z první republiky eufemicky řečeno pozastaveno. Původní záměr nacistů byl na věčné časy.

V každém případě Fagan prej právnické eso, jak o něm píší média proslul při vyražení odškodnění ze švýcarských bank, ne že by tam nebyli prachy kdejaké mafie, včetně nacistů, ale z právního hlediska ty prachy jsou s ohledem na švýcarské zákony nevymahatelné. A to ve Švýcarech moc dobře ví i pologramotné dítě před nástupem do mateřské školky. Nejlepčí právni argument našeho trumfovýho esa Fagana byla hrozba Spojených států sankcemi vůči Bernu. Pravda vyhlášení embarga Bílým domem nepodléhá zkoumání žádného soudu. Takže naši advokátskou superstar Fagana neradno podceňovat. S Washingtonem v zádech může roli právnického esa hrát šimpanz s platem bedny banánů na měsíc.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ed_Fagan
http://www.novinky.cz/domaci/247838-fagan-si-za-ka...

255634

23.10.2011 00:51

Zločiny neoliberalismu

RE: Nesouhlas

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo, zmizí realné hodnoty a nezmizí nekrytý hajzlpapír. Bylo by lepčí, kdyby hajzlpapír zmizel. Poněvadž ten hajzlpapír je krytý důvěrou lidiček, že za něj něco skutečného co potřebují nebo nepotřebují dostanou. Máme tedy nerudovskou otázku kam s ním. Momentálně se nachází ve velkém v kasínech s virtualními kredity. Až se odtud hromadně tyto invetsiční "peníze" pohrnou ven v masovém měřítku, což se stane, pak to bude čas velkého množství velmi nebezpečných "investic" s cílem zbavit se hajzlpapíru za jakoukoliv cenu v něčem skutečném. I když kvalitativní uvolňování neradno podceňovat. V Bruselu chtějí vykouzlit neberu-li pravidelné kvartalní příspěvky FED aspol. větší množství na záchranný fond v EU, prej uvažují o cifře 2-3 bilióny euro.

Mimoto existují mínusové investice, sice v nominálu pro úzkou skupinu lidí mohou být velmi plusové, ale v rámci systému jsou výrazné mínus, protože spotřebovávají extra zdroje. Např. humanitarní bezletová zóna v Libyi, umožnila rozkrást libyjská aktiva, ať ve formě hajzlpapíru, zlata..., zisku za nákup nových bomb pro šíření západní civilizace a humanismu. Navíc zničená infrastruktura povede k novým ziskům, jestliže samozřejmě kmeny budoušlapat lajnu, což se nestane ani náhodou, ale bude se to možná stavět nanovo, takže extra použité zdroje rovná se mínus.

Už zlynčování smrtelně zraněného Kadáfího z něho udělalo mučedníka. Prej je pobuřující zveřejnění takových záběrů. Odporuje to na rozdíl od lží a propagandy v servilních médiích novinářské etice. I propaganda je mínusová investice v rámci celého systému, poněvadž jako každá lež vede k chybným hodnocení, závěrům i řešením. Dobře, že internet něco takového umožňuje, některé životní zkušenosti jsou nechutné a tvrdé. Dobře, že lůza bez morálky má mobilní telefony, aby jsme viděli kdo v Libyi byl pod ochranou intervence a koho západ dosadil k moci, rebelové a revoluciónáři. Teď se prej neví co s tělem. Další mínus především morálního charakteru, manželka i dcera požádali o vydání těla, islámské zyvyky vyžadují rychlý pohřeb. O výstavování těla v mrázaku hokynářství pro čumily se v koránu nepíše nic. Je to plusová nebo mínusová investice? To ukáže další vývoj v Libyi i v Africe. Válka to je největší zločin neoliberalismu, poprosil bych soudruhy fašisty, aby slovo liberalismus ze svého ideologické doktríny nahradili něčí vhodnějším. Velký dramatik by jim s nějakým úderným pravdoláskovým heslem mohl vypomoct.

255785

24.10.2011 05:43

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Rene Bartosek 75.?.?.?

A nejenom v Libyi, poněvadž pro kmeny jsou nějaké státní hranice umělé útvary. Prostě např. kmenové uzemí Tuaregů se nachází v pěti státech, na čtvrtce Sahary.

Jak zemřel plukovník Kadáfí se v propagandě nikdy neobjeví. Objeví se jenom dohady a desinformace, protože hloupé propagandě by nikdo neuvěřil, ale i to stačí před většinou skrýt pravdu. Kadáfí byl příliš dobře informovaný nemohl jít před soud. Bylo zničeno to co celý život tvořil, zabiti jeho skuteční přátelé, členové rodiny... A přesto se ho nepodařilo zlomit.

Nemyslím, si, že se vzdal protože dobře věděl, že nikdy ho nikdo nenechá věřejně mluvit před soudem. Existuje možnost, že opravdu hodně dobrá vojenská speciální jednotka ho dostala živého. Během porážky se najdou zrádci, co zkusí zachránit holou kůží. Nechápou, že tím nad sebou vynesou rychlý rozsudek smrti. Mimo lidi s prověřením ohledně mlčenlivosti z tajných služeb, diplomacie a vojenského personálu, jsou různí žoldáci a podobná sběř krajně riskantní zdroj nějakého katastrofálního úniku informací. De facto chodící zombie. Řadoví vojáci specialních jednotek taky nebudí nadšení, ale jejich likvidace je silně demoralizující a holt lidi ze specialních jednotek se na nějaký špinavější druh práce budou potřebovat i v budoucnu. Není problém narafičit ať už pravého nebo falešného Kadáfího do nějakého místa bez úniku a pomoct revolucionářům s nalezením, a špinovou práci nechat na lúze revoluční "spravedlnosti".

Identita lynčovaného muže z videí je nejasná. Dokud nebude předáno tělo příbuzným, tak...? Žádala o něj jeho dcera a manželka. Podle islamského práva je nutný rychlý pohřeb. Vystavení těla pro čumily je jasná provokace, a k tomu musel jít befel ze západu. Je možné, že ženy nějakou tajnou dohodu přijmou. Ale já bych si to dobře rozmyslel za to bude karmický flastr jako hrom. Tady je pozoruhodná citace pokud je tedy přesná přechodného hlavouna v Libyi. "Osobně bych byl raději, kdyby byl (Kaddáfí) naživu," Zvlaštní mi přijde to slovíčko osobně. Je-li Džibríl idealista, tak se už začíná probírat do velmi nehezké skutečnosti. Nečekaná krátká návštěva Clinton v Tripolisu, kde je momentálně nemožné zajistit vysokou úroveň sekurity? Bez komentáře. Kadáfí musel být tak jako tak rychle zmizet ze scény. Ať už byl zabit nebo teprve bude. Já si myslím, že skutečný plukovník Kadáfí zemřel v boji na místě kde se narodil. Dostat ho živého velmi obtížné a nepravděpodbné. Poděkování vlády v Libyi za pomoc je taky zvláštní, nejsou v něm totiž zmíněny USA. Liga arabských států, EU a OSN. Taky příkaz shora?
http://www.blisty.cz/art/60730.html
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...

255820

25.10.2011 18:14

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Napadají mě pouze dva důvody osobní přítomnosti Clinton v Tripolisu. V obou případech si ji musel vyžádat Kadáfí. Buď se ho pokusili chytit na nějaké nastražené schůzce, potřebovali rozbít jeho nedůvěru a nabídli mu tajné jednání na vysoké velmi privatní úrovni. A to nemohl rozhodně vést nějaký jeno počkej, musel to být někdo z vysokého mocenského postu na západě. Kadáfí měl mimo jimé slabost pro Rice, ale poslat tam jí by bylo do očí bíjící, takže zamítnuto. Hilari mu jako záruka bezpečnosti i mluvčí musela stačit. Nebo ho chytili a šlo o delikatní rozhovor mezi čtyřma očima a Clinton se mi opět jeví jako nejvhodnější kandidát. Tyhle dvě varianta mohou být i spojené. Nejprve léčka a pak snaha o dohodu. Kadáfí to co mu nabídli odmítl, takže plán B, který proběhl v propagandě známe.

Analytici pracující pro elitu nejsou žádní blbci ani řitní alpinisti a jistě předložili poctivou anlýzu, jak to bude v Libyi, saharské Africe, muslimském světě... probíhat dále. Ale jsou tady faktory, které nelze ovlivnit. Jakmile dojde i vysoko nahoře k nějakému rozhodnutí, tak pak události mají svou energii a dokud jí nevyčerpají, tak ani největší hlavouni nejsou nic více než přihlížející statisti. Za všecko je nutné zaplatit svou cenu, a západ je s placením účtu teprve na záčatku.

Tady začínají vyplouvat na povrch závažné věci. To, že někde máte špióny instruktury, provokatéry... To už nějak patří k špinavé práci, ale použít v muslimské zemi k tajné pozemní intervenci větší množství vojáků pravidelných armád jiných muslimských zemí. To je skutečně problém. Znamená, že někdo by musel vyhodnotit neschopnost žoldáku rychle zvítězit i přes leteckou podporu NATO, aby se šlo do takového rizika. Volby budou v USA, Francii, Německu, euro i dolar se potácí na hraně krachu, nálada veřejnosti na západě je velmi napjatá. Pokud je to pravda, tak to praskne, protože o tom ví příliš velké množství lidí a bude to mít samozřejmě důsledky v muslimském světě.
http://www.czechfreepress.cz/daniel-solis/kaddafih...

255940

25.10.2011 18:47

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: KADÁFÍKOVA SMRT aneb CYNICKÝ VEČERNÍČEK

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tělo ve vysokém stupni rozkladu? [překvapení] [oči v sloup] To je hodně slabý tah po mrazáku v obchodním domě. Vypadá to, že místní pohůnci s tím mrazákem poněkud přestřelili v osobní iniciativě. Napadá mě pouze jediný důvod proč nebylo vydáno tělo manželce a dceři. Nebylo to tělo Kadáfího. Clinton byla nečekaně fyzicky na několik hodin v Tripolisu, musela tam být, protože někdo z Kadáfího zdrojů musel potvrdit přílet a její přítomnost, aby schůzka nekrachla hned na začátku. Nemohl jít tedy o úplně utajený přílet, které nežadoucí oči nevidí. Jinak by oficiálně Clinton nikdy v Tripolisu nebyla.

Buď se Kadáfí na dostaveníčko nedostavil nebo jeho skutečné tělo není ve fyzickém stavu, který by nemohl jít ven světlo boží. Pokud se dobře pamatuju, tak detailní každodenní raporty z výslechu jednoho šejcha na Guantánumu si vyžadoval Rumsfeld. Pravda, když tlačí řezníky v mučírnách čas, tak musí používat metody, které zanechávají nesmazatelné fyzické stopy. O spiritualní odkaz plukovník Kadáfího se Džibríl s radou osvoboditelů , kterém kromě spojenců dopomohl k vítezství prej bůh bojí proč? Pokud se bojí toho, že lidičky v saharské Africe a muslimském světě na to mají poněkud jiný názor v masovém měřítku?... Pak se obávají naprosto zbytečně, protože s tím nemůžou dělat lautr nic. Víra i hory přenáší.

255945

25.10.2011 18:55

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: KADÁFÍKOVA SMRT aneb CYNICKÝ VEČERNÍČEK

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepřekavapilo by mě, kdyby ten mazaný beduín provedl úskok v úskoku. Dostat Clinton, tak že to nejde zatlouct do Tripolisu je skutečně husarský kousek. Opravdový mistr a startég dokáže své protivníky tvrdě udeřit i ze svého hrobu. A to spirit plukovníka nad Saharou, který tam bude opravdu velmi dlouho a je teprve na začátku. Jistém lidem nastávají těžké časy, první budou na řadě zrádci.

255946

26.10.2011 22:22

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Referendum jednou za čas, když se to někomu hodí do krámu je samazřejmě propagndisticky ovlivnitelné. Z toho důvodu mají Švýcaři referendum kdykoliv o čemkoliv a to už, když se lidi naučí být občanskou společností ovlivňuje obtížně i přes naše svobodná demokratická nezavislá média. Výsledek referenda je zákon a nepodlehá jurisdikci žádného soudu. Semtam právdoláskovci spustí v progandě řev, co si to ti Švýcaři dovolili neuvědoměle demokraticky v referendu odhlasovat a tím to hasne. Já bych si dovolil vyjmout z pravomoci referenda pouze, tak dokonolou věcičku jako První dodatek, ten totiž vymyslel politický génius. V jednoduchosti se skrývá sice velmi zřídka, ale přece neuvěřitelná elegance a dokonolast. A věřte mi když obyčejní lidičkové nesou důsledky svých rozhodnutí, tak se učí i velmi rychle korigovat i chyby. To, že Švýcarsko bez surovin a jiných příhodných přírodních podmínek prosperuje, mluví za všechny teoretické kecy.

Samozřejmě Švýcarsko má velmi specifické postavení, i když humanitární bombardování by i dnes vyšlo dost draho. Řekl bych, že ta domobrana je přímo předurčena pro guerilovou dlouhodobou vyčerpávající válku v horském terénu a vyvolalo by to hromadu nepříjemných otázek i při teoretickém plánování vojenských operací i bez toho, že politicky je útok na Švajc zakázaný. Byli dvě světové války a Švýcary v centru dění zůstali neutrální a úplně všichni tu neutralitu museli respektovat, včetně Hitlera. Jinak řečeno za hromadou problémů velmi málo muziky. A nechat si hlídat velmi důležité banky občanskou společností, která bude bránit svoje výsady zuby nehty. To uznávám, napadlo taky někoho zatraceně mazaného.

256012

26.10.2011 22:35

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: KADÁFÍKOVA SMRT aneb CYNICKÝ VEČERNÍČEK

Rene Bartosek 75.?.?.?

No, já bych veřejný lynč neviděl jako popravu, pokud nemyslíte nějaký tajný odstřel. Hrát to na to, že ho rychle dodatečně dostanou? To mi přijde opravdu nebetyčně hloupé, ale možná teče zčerstva do bot a potřebujou ho mrtvého zoufale rychle. Teď mě docela pobavilo, že syn Kadáfího Sajf a jeho bývalí šéf rozvědky se nabídli, že se vzdají mezinárodnímu soudu v Haagu a budou vypovídat. To vypadá, že možná dojde k dalším rychlím politovaníhodným umrtím. Akorát to budou muset nějak zařídit v Nigeru, který je odmítl bez záruk bezpečnosti vydat do Libye, ale nebude je krýt před mezinárodním soudním tribunálem. Pokud situace na šachovnici se stává směšnou, pak přichází čas na rozbití šachovnice nebo diplomatický ústup od desky k chlebíčkům s kaviárem a šampaňskému. Slavit sice není, co ale s plným žaludkem má člověk méně chmurné představy.

256013

09.11.2011 16:35

Jděte do toho a publikujte ten „padělek“, vyzval Írán IAEA

Kdo může vynést ven informace o plánování útoku na Irán?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pokud se nejedná o novinářskou kachnu, pak to musí být někdo zatraceně vysoko postavený v mocenské struktuře nebo někdo, kdo tam byl dříve a je všeobecně velmi dobře informovaný o cvrkotu uvnitř. Na BL píšou o tom, že za únikem stojí Meire Dagan, bývalý šéf Mossadu. Takový týpek musí být velmi pádné důvody, aby něco takového pustil na světlo boží, protoože jeho loajalita je považována za maximálně možnou. Jakou má asi bezpečnostní prověrku šéf Mossadu v paranoidním světě sionistického režimu?

Jestliže si přečtu citaci ministra obrany Baraka, cituji: „...Když slyšíte, jak zkušený novinář tvrdí veřejnosti, že bychom mohli mít sto tisíc mrtvých, nebo jak přední noviny hlásají, že Izrael by mohl být zničen, říkám si: co se to děje,“ prohlásil ministr. „Válka není žádný piknik, ale nemáme žádný scénář s 50 000 mrtvými nebo s 5000 mrtvými – a jestli zůstanou všichni ve svých domech, tak ani 500 mrtvými"....

Pokud ministr obrany je schopen zaměřit své vnímaní pouze na taktické ztráty a není schopen vidět širší hledisko důsledků, pak chápu jak je možné, že někdo jako Meire Dagan pustí ven informace vysokého stupně utajení. Chytrému napověz, blbého je třeba nakopnout. Uvidíme jak jsou na tom ohledně testu inteligence významní světoví politici a co s tím nadělením míní provést.
http://www.blisty.cz/art/60922.html
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...

256849

16.11.2011 15:54

Válečná mračna nad Íránem

RE: Iran je neokupovatelny

Rene Bartosek 69.?.?.?

Ojedinělý letecký útok? Nulový efekt a navíc to je bez velké dávky štěstí těžko vojensky realizovatelné. Iránský jaderný program je několik stovek nuklearních zařízení ke všemu se značná část nachází v civilní infrastruktuře. PVO Iránu je na slušné technické úrovni.Další problém je charakter cílů. sice si člověk přečte teoretickou představu ochytré chirurgické bombě, kdy to má více čáatí, jedná probourá díru do několika metrů speciálního betonu, druhá udělá uvnitř bum a teplo, prej tu díru pěkně hermeticky uzavře. To vypadá hezky jenomže v praxi takové jednoduché koncepty nehungují, takže můžeme počítat se silným lokálním jaderným zamořením, v šiší oblasti se to poněkud naředí.

Faludža byla horší ohledně dlouhodobých dopadů radiace na populaci horší než Hirošima a Nagasaki, kde následkem radiace během několika dekád zemřelo další 200 000 lidí. S tím rozdílem, že v Iráku byla loutková vláda na pokraji občanské války s půlmilionovou okupační armádou za zadkem. Vláda v Iránu rozdejchala bez větších problémů scénář barevných revolucí před rokem před Libyí i Egyptem. K jaké reakci bude asi Teherán přinucen, při "malém leteckém útoku" s masivním radioaktivním zamořením, které zasáhne ve velkém populaci? Co myslíte připlazí se po břiše a olížou někomu bagančata? Na to bych nevsadil ani zlámánou grešli.

Dále. Meire Dagan exšéf Mossadu a únik informací, omylem zapnuté mikrofony Obama-Sarkozy, z Británie šla ven informace, že se nezapojí přímo do žádné vojenské akce proti Iránu, ale možná zpřístupní svoje letecké základny v Indickém oceánu. Vypadá to jako skryté S.O.S. pro druhou stranu. Zpráva zní velení přebírají magoři, sakra udělejte něco. Je mě čtyřicet a mám nepříjemný pocit, že nikdy jsem neoctl tak blízko poslední jaderné války a tečkou za lidskou civilizací jako v několika posledních týdnech. Malá poznámka na závěr, změna režimu v Libyi i Egyptě měla poměrně malý vliv na stabilitu Ruska, Číny i Indie. Když se podívám na mapu Iránu a jeho sousedy, tak destabilizace Iránu se z tohoto úhlu pohledu jeví radikálně jinak.

257129

16.11.2011 16:06

Audit Federálních rezerv odhalil velký podvod a defraudaci 16 bilionů dolarů

To se bude ještě hodit.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Když se začnou vypořádávat vzájemné účty dal a má dáti mezi Spojenými státy a jejich věřiteli. Vsadil bych se, že to půjde řešit dohodou. Něco na styl Rusko. Z tohodle nakradeného majetku, tohle vrátíte a zbytek je váš, pokud budete držet, to co bylo dohodnuto. Chodorovskij to nedodržel, počítám, že to má v base na doživotí.

257130

17.11.2011 02:59

Válečná mračna nad Íránem

RE: Není to jen strašení ??

Rene Bartosek 69.?.?.?

Ticho po pěšině by nastalo, pokud by byl v horních levlech jednotný názor a shoda. Pokud méďa neřekne nět, pak mi to přijde jako by medvěd spáchal doprovolně harakiri, pak se napíchnul na rožeň a všem okolo táboráku popřál bon apetit. Silná destabilatace Iránu znamená vyhodit ruskou jižní hranici do luftu, poněvadž dojde k obrovské polarizaci muslimského světa.

Turci si můžou hřát svou polívku v Sýrii podporou opoziční armády, soupeřit s Iránem je jedna věc, ale dívat se jak bude Irán zničen vojensky a zavládl by v něm chaos, který pravděpodbně velmi rychle rozšíří do Iráku, Afganistánu, ale především do Pakistánu, to už je trochu jinačí kafe. Už se v tom máchá najednou Indie a Čína. A to by byl teprve začátel krátké jízdy z kopce. Jaká by byla reakce Washingtonu, pokud by někdo zkusil dosadit loutkovou vládu v Mexiku nebo Mexiko přivést k občanské válce?

Wallerstein má naprostou pravdu, že to je naprosto iracionální, hloupé a destruktivní. Většina válek vznikla z důvodu toho, že to aspoň jedna strana viděla nereálně, ale zato uvědoměle a optimisticky, že to nějací realisté zpovzdalí finacovali a vidělali na tom balík je už úplně jinačí věc. Na téhle válce se balík vidělat nedá, poněvadž než lidi od klacku a pazourku dojdou k nekrytým penězům, tak to vezme čas. Ale nepochybujme, že existují optimisté, kteří věří ve vítězství i v nuklearní válce nebo v možnost vést rozsáhlý lokální konflikt, který zasáhne muslimský svět. Vypomůžu si citátem ze Zvědavce od Marka Twaina. Za posledních x tisíc let se toho na lidské psychice, zas tak moc nezměnilo.

Někdy váhám nad tím, jestli svět řídí chytráci, kteří si s námi hrají, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.

Mark Twain

257155

17.11.2011 05:36

Válečná mračna nad Íránem

RE: Není to jen strašení ??

Rene Bartosek 69.?.?.?

Nějaký stoh sem tam shoří pane Nohejl, ale civilizaci netvoří a už vůbec nevedou pouze děti. Kdo neumí používat správně sirky tomu nepatří do ruky. Oheň stejně jako jiné poteciálně nebezpepečnější věcičky je dobrý sluha, ale špatný pán. Buď jako civilizace projdeme radikální transformací nebo končíme, a jestli se to našim mocipánům libí nebo ne?... Skutečná elita s velkým E na začátku je zodpovědná sama sobě za pokračovaní lidské civilizace a to není slučitelné s expanzí postavenou na plundrování a devastovaní této planety. A pokud to nejde jinak musí srovnat i šílence, co si myslí, že bezohledně expandovat jde na věky. Nebo k narovnání dojde přirozeným během věcí, ale bez pokračování lidské civilizace.

257159

19.11.2011 12:17

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Rene Bartosek 69.?.?.?

Rusko bude bránit svoji jižní hranici a tá se dá bránit pouze ve vhodné udržitelné pozici, až padne nebo bude silně destabilizována Sýrie a Irán, tak můžou přemýšlet buď o jaderné válce pod technologickým tlakem pro úspěšný první úder nebo o bezpodmíněčné kapitulaci. Jestli víra v úspěšný první úder je mimo realitu není podstatné, jak jednou vyletí hromadně rachejtle, tak pak si s Pyrrhovým vítězstvím nemusí nikdo dělat hlavu.

V Sýrii je jednoznačně občanská válka podporována přímo Tureckem a nepřímo si tam skrytě hřeje polívku někdo jiný tipuju sionistickou kliku jestřábů a ti pouze dělají špinavou prácičku na zakázku části bankovní oligarchie a velkých korporací, které chtějí hrát vabank. V Turecku se cvičí a vyzbrojuje zatím 15 000 chlapů, eufemicky se může mluvit o demonstrantech, ale de facto se jedná o válečný akt Turecka vůči Sýrii. Lidi na západě, co nestojí o konfrontaci s nuklearní tečkou jistě dýchají teď o něco volněji. Obvzlášť velmi dobře informování na vysokých postech. S expanzí je konec, oligarchie má jasné menu, pokud válka tak poslední nebo hledat jiná řešení.

Pravda při mixu ekonomiky 30% HDP finanční průmysl, což je eufemický název pro parazitickodestruktivní neproduktivní část ekonomiky, tak hledání alternativu není žádná sranda. Obvzlášť, když mrchožrouti nevahájí zaseknout kolabující ekonomice, skryté defraudace v ohromných objemech. Pravdoláskovým médiím jsem toho moc nevěřil, ale mám průpravu jak číst z minulého režimu. Zaplať panbů za skutečné novináře, co píšou mezi řádky a švejkujou. Po té co se provalilo, že FED tajně rozfofroval 14.5 bilionů babek extra k záchraným balíčkům si nedělám iluze o ničem. Výsledky intervence v Libyi ukazují, že od bankrotu to Itálii nezachránilo. Při objemech 10 biliónů a více k pravidelným čtvrletním finančním uvolňováním FED nebo jak se to jmenuje se jeví těch několik stovek miliard dolarů rozkradených libyjských aktiv , o které byla vzájemná rvačka jako plivanec, poněvadž co se veřejně profláklo bude pouze špička ledovce. Takže jde do tuhého, Srbsko bylo exemlárně zničeno jako nevhodný příklad pro jiné, ale to bylo ještě v časech "prosperity". Naše současná situace je naprosto odlišná, více zabarvená dohněda s patřičným zápachem.

257296

23.11.2011 03:38

Politburo über alles

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

Rene Bartosek 76.?.?.?

Aby to fungovalo musí být chléb a hry. Lidi s plným žaludkem si myslí, že by to měli být hry a jetště jednou hry a zase hry a když to jinak nejde, tak i ten chleba. S prázdým žaludkum dochází k radikální změně názorů. Není to legrační, že Island nikdo nebombardoval, pouze ticho po pěšině. Tomu se říká ztráta iniciativy, nemoct si dovolit zničit zemi se stotísícem obyvatel. Vyšlo by to totiž zatraceně draho a počítat jedna plus jedna, umí i tragikomické figurky jako Barroso nebo Van Rumpuy se svou reprezentativní rezidencí za 200 miliónů. Prej eurobyrokrati budou stávkovat za zvýšení platu. Ten Brusel nachází se to ještě v Evropě zmítané krizí? Skvělí materiál na řízení centralizovaného multinárodního impéria. Ve srovnání s tímhle R-U monarchie v roce 1913 šlapala jako švýcarské hodinky. Ledaže by kluci a holky od Goldman Sachs aspol., chtěli Evropu a velmi rychle i zbytek světa dostat do chaosu, z kterého mají v plánu vytvořit ten globální neofašistický lágr. Mno, uvědomělí optimisti jsou sem tam i užiteční. [velký smích] [velký smích]
http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/jak-je...

257526

23.11.2011 17:31

Proč musel Kennedy zemřít

RE: blisty -Daniel Veselý

Rene Bartosek 76.?.?.?

Takže JFK měl koule, souhlasím bez toho by se neodvážil nahradit FED a získat pod kontrolu zpátky dolar. A podle okolností za jakých byl zavražděn se odvážil hodně. Hromada týpku na horním levlu má problém s promiskuitou, DSK není ani první ani poslední. To máte tak velikost energetických center v Indii jim říkají čakry, v Číně velké akupuntkturní body..., povětšinou roste proporčně a máte přímou vazbu mezi Visuddhi čakrou ( krk ) ovlivňující myšlení na fyzickém levlu a sex čakrou. Umělci to dokáží transformovat do kreativity, ale pokud nevíte aspoň intuitivně jak s tím naložit, tak i lidé s železnou morálkou mají problém. Hlavní potíž je aktivovat srdce a propojení "nahoru", to jsou klíče na transformaci sexuální vitality. Jde to i intuitivně, takže i ideologicky čistí materialisté jsou taky ve hře.

Jestliže se dostanete vysoko v mocenské struktuře a nejste pouze užitečný idiot určený k oběti na šachovnici nebo degenerativní produkt pokrevní linie ( i to se semtam stane ), pak vám to myslí řekněme o něco lépe než běžnému průměru populace a z toho plyne vazba, buď si s tím umíte poradit jinak než fyzicky nebo neumíte.

Já nehodnotím JFK pouze podle jeho osobních slabostí a chyb. A není jednoduché rozvinout srdce, když jste vychovaný v rámci mocenského klanu, kde vám od mali4ka vtloukají do hlavy a rozdělují lidi na panskou rasu a podlidi. Dívám se na celkový součet plus a mínus. A pokud vezmu v úvahu, že narušením kontroly FED nad nekrytou měnou JFK strhl někomu masku a připravil tu samou skupinu mocenské elity o drahocený čas, který potřebují k zavedení globální fašistické totality právě teď, pak před Johnem Fizgeraldem Keneddym hluboce smekám a věřte, že je před někým jenom tak hlavu neskloním. Pro darebáky co chtějí hrát vabank mám pouze pohrdání a z hlediska spiritualního lítost. JFK nezemřel zbytečně.

257564

23.11.2011 17:38

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jo, doufejme, že naši mocní na to přijdou včas. Jednat věc je mít moc něco udělat a druhá věc je uvést v život na základě volby správná rozhodnutí. Navíc to často vyžaduje odvahu a neprovází to obvykle zrovna madšený jásot davů. Pokud to byl tedy váš úhel pohledu? Někdy se to obtížně odhaduje. [mrknutí jedním okem]

257565

23.11.2011 18:15

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Alexo vím, že v Indii spáchalo sebevraždu díky zapletení se "zelenou revolucí" 200 000 farmařů a bude jich více. Hodně sebevražd bude z různých praktických důvodů skrytých. Kolik jich je v Číně to nevím, semtam zahlédnu nějaké informace jak z důvodů manipulace překupníku, někdo po roce práce zruinovaný "tržní" cenou si sáhne na život. Do zemědělství jsou předražené průmyslové vstupy, v rámci překupníku a řetězců zapomeňte na férovou cenu, imperativ trhu o snižování nákladů vede k plundrování půdy, bez hnojiv je to velmi rychle poušť. Chemické jedy způsobují ekologickou devastaci, trisktní je stav půdních mikrooroganismů. Prej jsou superodolné kdysi vcelku neškodné balterie E. coli, z důvodu špatného užívání antibiotik lidmi, jenomže antibiotika jsou ve velkém už "preventivně" aplikována dobytku, vyskytují se v mase, mléku... Vynikající odkaz tuším od pana Fohata.
http://www.youtube.com/watch?v=8_Kz0QppkL0

To je širší úhel pohledu, pokud to vezme čistě individualně. Jestliže ten "šťastlivec" z venkova při cestě za štěstím byl nucený prodat svou farmu na venkově, poněvadž náklady ve městě jsou vždy značně vyšší oproti vesnici, tak teď když lidičkové z fabrik dostanou hromadně padáka, zas tak moc šťastní nebudou. Hromadný exodus z měst vystřelí ceny na venkově prudce nahoru. Spekulanti jistě mají radost z příležitosti vydělat. Kolik lidí se nedokáže vrátit zpět na venkov a nebude si moct dovolit žít ve městě? Nevím, dost bezvýchodná situace, že ano? Třeba v Iowě stoupla cena půdy dvakrát a to tam mají zákon, že půdu může vlastnit pouze rezident státu Iowa, pokud velké korporace toto omezení volné ruky trhu už neodstranili. A to se zatím zas tak na první pohled moc neděje.

257569

23.11.2011 21:37

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Kapitalismus minimálně 50 let neexistuje, žijeme v korpokracii, která dále není schopna udržet stávající model v chodu. Zřejmě jste ten dokument neviděla. Škoda, já vím dvě hodiny času. Táhne se to jako červená nit celým tím příběhem. Jméno Coline Sereau a jiné jména, jednou budou znát budoucí generace. Já jenom kouknul trochu ostřeji na to štětstí čínského venkovana, který mušku zlatou našel na chvíli v tom městě za pásem ve fabrice. A jedná se problém, který překračuje hranice Číny, takříkajíc všeobecně. S výjimkou "zaostalých" zemí jako např. Kuba, kde už tou tvrdou fází problému prošli a přežili na vzdor tvrzení, že bez zelené "revoluce" a ropy a jiných vymožeností pokroku to nejde.

257578

23.11.2011 22:00

Politburo über alles

RE: Nicht NUR dem europäischen Volke!

Rene Bartosek 76.?.?.?

Co by si asi hezkého pověděli lidičkové na bombardováni Islandu v tom čtvrtém pokusu o rajch na věčné časy a nikdy jinak? Hlavně v Norsku, které je v rajchu napůl, stejně jako Švédsko, byť je napůl na jiný způsob. Jak to zdůvodnit propagandisticky? Navíc žoldáci z Blízkého východu tzv. al´- kejda, by se tam dopravovali obtížně místní klima by jim nesvědčilo a byli by nenápadní jako velbloud na bruslích. Co by na to řeklo asi euro s dolarem? Impérium není zas tak busy, prostě za hromadu trablí málo muziky.

Sice Island je takticky velmi zajímavé místo, ale není to zas tak nezbytně nutné, když tam není nikdo jiný. S patou kolonou to holt neprošlo, a ...Někdo jiný má tolik soudnosti, že se domluvil s Norskem na využití Arktidy, koneckonců Norové dokázali přežít tisíce let i bez ropy a zemního plynu. Za to v Kanadě uvažují o nákupu nebo pronájmu jaderných ponorek třídy Ohio nebo Los Angeles, prej za přátelskou cenu. Pamatuju, že to vyjde draho i na provoz. V jelcinovslé dekádě ponorky třídy Tajfun dle NATO byli na odstřel třeba v přístavu v Murmaňsku a Ukrajina, která vehemntě chtěla půlku TU-190 se jich ráda zbavila po deseti letech neprovozu.

257579

24.11.2011 17:45

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Aha, chápu. Takže raději čtete, to má výhodu, že znáte daleko více podrobností a napadnou vás souvislosti, které se i do vynikajícího dokumentu nepodaří nebo nedají vložit. Informace v dokumentarní podobě jsou totiž koncentrované a zjednodušené do srozumitelné formy pro širokou laickou veřejnost. V tomhle konkrétním případě, pokud má člověk nadstandartní vlastnosti z oblasti chemie, genetiky, biologie, plus znalosti zahraničních jazyků na úrovni odoborných textů, poněvadž v češtině z toho bude zlomek a ví po čem má přesně šáhnout bez nějaké rešerže. Tak bych to čtení střelil od boku tak minimálně na 100 hodin. [mrknutí jedním okem]

257604

25.11.2011 16:28

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Abych byl upřímný osobně neznám nikoho, pokud někdo vůbec existuje kdo by načtení tohodle dokumnetu stihl za 100 hodin. Pravděpodbně i lidé vystupující v dokumentu, kteří se ze svého úhlu pohledu s tím dlouhobě zabývají by to nestihli v širším záběru, který nabízí ten filmík. Ono tam bude hodně statistických dat a to je teprve nezáživný žrout času. Právě proto, že vás nějaký pátek odtud znám a cením si vás, jsem to trochu rozebral, šlo my o malý impuls k zamyšlení. [smích] A taky jsem tomu možná udělal malou reklamu, uvídíme zda se ten odkaz v zemích českých stane čtenější. V těch regionech, kde lidi vytvoří komunity spotřebitelů na místní menší farmáře či jejich združení, tak bude transformace probíhat méně tvrdým způsobem. Komunita okolo mě s tím právě začíná v Chicagu. [smích] [mrknutí jedním okem] A čas není zrovna to, čeho by bylo nazbyt.

257646

25.11.2011 16:30

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Komunita, které jsem členem tam mělo samozřejmě být. Ego se musí držet na kratším řetězu. Dobrý sluha, špatný pán. [mrknutí jedním okem]

257647

28.11.2011 23:27

Globální finanční diktatura a Írán

RE: Globální světové židovské? diktatuře

Rene Bartosek 76.?.?.?

Svůj osud si lidská civilizace bude muset rozhodnout sama!! Nikdo ji za ni nevybojuje.

257803

30.11.2011 01:06

Globální finanční diktatura a Írán

RE: Globální světové židovské? diktatuře

Rene Bartosek 76.?.?.?

Mylně jste si to vyložil. Tady na Fórum si říkám lu-tze. Ale skutečně pokud se nestaneme bezpečnostní hrozbou pro někoho za humny, ve smyslu civilizace, která nedosrostla morálně svému technologickému vývoji, tak si to budeme muset vyšavlovat sami. Jestli to chcete rozebrat, tak na Fórum. [mrknutí jedním okem]
https://forum.nozonenet.com/index.php?PHPSESSID=jl...

257854

30.11.2011 20:34

Bankéři se zmocnili Evropy: Převzala ji Goldman Sachs

Perfektní analýza.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Naprosto přesně vypíchnutá myšlenka. Jaktože Němci jako nejsilnější ekonomika v EU nebyli schopni udat své dluhopisy a a zbankrotovaná Itálie je bez problůmů prodala? Tož to, ať mi někdo vysvětlí jak funguje ten neviditelný trh. [velký smích] [velký smích] V plné nahotě se ukazuje, že zadlužení do zahraničí je velmi nebezpečná věc, ale jsou země která mají minimální dluhy nebo své dluhy drží pevně jejich centrální banka, z toho plyne nezávislost.

Jedna věc je přinutit k něčemu vrcholné politiky a druhá věc je přinutit 100 miliónů Němců, aby se vzdali své národní identity, převedli do Bruselu zbytky své finanční nezavislosti a začali na základě masivního centralního přerozdělování finacovat bankrotující regiony Evropy. Sice bankéři drží obrovskou, ale budou si muset vybrat buď budou držet jednotnou centrální měnu nastavenou na chod vyspělého severu Evropy a to si vynucuje obrovské přefinacování, což vyvolá bez ohledu na politické špičky v Evropě revoluce a chaos. Nebo můžou držet měnu nastavenou na ekonomicky slabší subjekty, což zruinuje vyspělé realné části ekonomiky na Severu neschopné konkurovat Číně, Indii... Chaos v Evropě znamená pád FED i dolaru jako světové měny.

Přejít zpět na koexistenci eura a národních měn je stále nejlepší alternativa. V každém případě by ti, co se jich to týka měli dát nekompromisně najevo, ať každý zapomene na nějakou lokální válčičku jako alternativu dalšího vývoje. Jediná možnost jak se vyhnout třetí světové válce, pokud nechtějí bezpodmíněnčně kapitulovat a vydat se na milost a nemilost. Pravda milost je slovo, které někatří lidé významově nedokážou pochopit.

257910

01.12.2011 00:57

Bankéři se zmocnili Evropy: Převzala ji Goldman Sachs

RE: Perfektní analýza.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Pochybuju, že masmédii zpracovaný konzumistánec by rád zaujal moje místo. Mluvím teď o hamburgerové cultur influence. Mám toytu Corrolu ročník 95 a můj jediný telefon je mobil Nokia 1661, byl jsem nucený udělat před rokem a půl upgrade, plán 1000 minut na rok. Těm co kračí s dobou, jsou vždy in fandím. Díky tomu jsem za svůj upgrade dal 20 babek. [velký smích] [velký smích]

Žiju skromně, maso jsem silně omezil a pracuju, abych se dostal na nulu. Bednu nemám, závislosti na něčem jiném taky ne, chleba jsem začal péct doma. Farmaceutický průmyls nepotřebuju. U doktora jsem naposledy byl před několika lety, poněvadž cvičím, nejsem ve stresu, nemám nadváhu, piju vodu jenom tak nebo s citrónem, čaje, kafe nepřeháním to... a ke všemu se umím léčit bylinama a energeticky. Pravda tepla voda z kohoutku, elektřina... to je luxus. Bez hromady jmenovaných věciček se můžu obejít. Ze začátku nepohodlné, ale je to pouze otázka zvyku.

Chci, aby přestala skrytá destabilizace třetího světa a plundrování jeho zdrojů. Za prvé je to nemorální, za druhé to má negativní vliv na vitalitu populací zpohodlnělých lidiček na západě, za třetí to bankovní mafii a korporacím pomáhá ke snadným ziskům nepodloženým patřičným výkonem, což hromadu negativních důsledků. Vede to dlouhodobě k bordelu, v kterém jsme až po uši všichni globálně. Možná by to na chvíli dokázala zpomalit instalace fašismu, ale ten vede pro změnu k válce. Takže ?..... Nevadí mi, že sociální stát bude mít k dispozici pouze regionální zdroje, zdaleka to neznamená, že to musí být o tolik méně, ale bude stát na pevných základech soběstačnosti. Francie není zemědělský soběstačná!! Dost šokující zjištění, ale dá se to otočit. 70-80% obilovin nemusí sežrat dobytek chovaný nelidsky průmyslově na maso.

Hmm, své místo na můj úkor, mojí rodiny a mých přátel apod. by si přišel vybojovat nějaký "revolucionář". Tak bych pro něj měl takový stručný vzkaz. FUCK OFF!!! Při technologické převaze si s tím není třeba dělat starosti. Ono i při technologické převaze bez genocidy nejde obsadit třeba Pakistán.

Demografie, jestliže první svět přestane být jedničkou v úrovni žití, demografické vlny začnou směřovat úplně jinam. Zajímavá už teď začíná být Brazílie, tak jak kdysi byly pro Evropany zajímavé Spojené státy. Obnovení vitality původních západních populací změní demografické trendy a dojde z dlouhodobého hlediska desítek let k nenasilné asimilaci. Ten regionální stát nebude mít totiž zdroje ma podporu vychcanosti, ale pouze na solidaritu. Multi-kulti agenda tváří tvář krachu globalizace shora bude nezajímavá. Soros aspol. nejsou hlupáci jsou to velmi inteligentní lidé, než by podporovali něco co ztratilo jakýkoliv smysl.

257938

01.12.2011 01:40

Šokující pravda o tvrdém zákroku proti OWS

RE: Neco tam chybi

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jenomže po kolapsu Říma nám bankovnictví na několik stovek let nějak vymizelo. Za půjčování na úrok se sekali hlavy, lidi si holt lecos uchovali na nějakou dobu v kolektivní paměti. [mrknutí jedním okem]

257941

01.12.2011 03:50

Libye a Sýrie: Plán neokonzervativců zaútočit na sedm zemí během pěti let

Pozoruhodný komentář .

Rene Bartosek 76.?.?.?

A řekl to čtyřhvězdičkový generál, který velel destrukci Jugoslávie jako nepřiputsné alternativy po pádu východního bloku má velkou váhu, podobnou jako únik od bývalého šéfa Mossadu. V roce 2007 to šlo bagatelizovat, na konci roku 2011 vzhledem na sled událostí neubývá než to brát smrtelně vážně.

Výsledky voleb v Egyptě mluví jasně na jakékoliv sekulární státy s loutkovým prozápadním režimem může každý zapomenout. Finta koupit i druhého koně v dostihu v podobě vlivu Baharajnu nebo muslimské země jako Turecka nebude fungovat. Baharajn si to nemůže dovolit z důvodu lidských zdrojů, nemluvě o tom, že moc režimu je křehká podobně jako v Sýrii, kde minorita v zemi drží moc. Třeba jenom Tuaregů na Sahaře je 1.5 miliónu, kmenové společenství. Počítám, že kluk v 15-ti, kdy začne být považovaný za dospělého dostane místo maturitního vysvědčení kalašnikova s nábojemi.

Uvídíme jak dlouho si Katar může účinně hrát na vojáky. Ankara určitě mnohem déle, ale je to velmi vysilující. Stačí se podívat kolik to stojí USA, koneckonců i SSSR zaplatil za Afganistán svoje. V Ankaře by měli vzít v potaz, že v EU o ně není zájem. Bez spojenců to nevydrží dlouho nikdo. Dokonce ani někdo tak velký jako Spojené státy. Jestliže Turecko rozbije potenciál spolupráce v muslimském světě, tak západ má o něj zájem pouze jako člena NATO. Vsadit všechno na globalizovaný fašistický lágr shora? Good luck.

Sice lodě Severní flotily míří na přátelské cvičení do středozemního moře, ale v případě Sýrie bude použitý odlišný scénář. Poněvadž režim plukovníka Kadáfího byl mnohem pevnější zevnitř než syrský režim vládnoucí menšiny. Bylo nutné masivní bombardování ze strany NATO. Jinak nebyla šance, že by aktivity tajných služeb s najatými žoldáky vedly k pádu režimu. A nutno říct k Damšku, že se naučili vládnout pitomě, dle hesla co nejde silou jde větší silou. K tomu už tahle "strategie" vede, že v hierachii se drží vysoko řezníc. A Assad s tím narychlo těžko, co může dělat. Vzhledem na fakt, že zběhlo velké množství vojáků a vytváří se z ní inervenční armáda pro regulární občanskou válku tomu, tak bez ohledu na západní propagandu je.

Rusko, Čína i Indie se s tím, že nechali padnout Kadáfího dostali do pozice, kdy nemají na výběr zrovna extra dobré vynucené tahy. Sice jsou schopni zabránit přímé zahraniční intervenci, ale tady občanská válka má sílu odstranit režim i bez "humantarního" bombardování. S rostoucí brutalitou, kterou není problém přes operace tajných služeb stupňovat bude Asadova pozice, čím dále více komlikovaná. Toto nelze přímo ovlivnit, tlak lze vyvinout v jiných částech šachovnice. Loutková vláda v Sýrii nebude schopna udržet moc, situace se bude dlouhodobě podobat Libanonu. Na druhou stranu USA mají opěrný bod na Kubě, ať se to místní vládě líbí nebo nelíbí.

...

Automaticky kráceno

257945

01.12.2011 03:50

Libye a Sýrie: Plán neokonzervativců zaútočit na sedm zemí během pěti let

RE: Pozoruhodný komentář .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Moskva s Pekingem má dostatečná vyjednavací páky, ať se k moci dostane kdokoliv. Navíc praporek na hodinách padá někomu jinému. Hráči vabank budou blokovat jakékoliv politická jednání opozice a Asada. Bez Asada bude stabilizace Sýrie nemyslitelná. Alávité jsou srozuměni s tím, že jejich mocenská kontrola Sýrie končí, ale nemíní se nechat pověsit na stromech, jak se to momentálně děje v Libyi.
http://www.czechfreepress.cz/blizky-vychod/sergei-...

257946

01.12.2011 15:47

Bankéři se zmocnili Evropy: Převzala ji Goldman Sachs

RE: Perfektní analýza.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Ta konkrétní otázka v těch 6 miliardách nebyla dvakrát vidět. O Němce bych se zrovna nebál, vyhrabali se ze země zničené válkou, popularitou po nacismu taky dvakrát v Evropě nazářili. Není to poprvé ani naposled v dějinách, kdy se skrze svoje pozitivní národní rysy dostali z bláta nahoru. Ukážu na R-U, centrum vždycky zleniví. Holt lidi nechtějí makat rukama, ale budou si ochotně kazit hřbet a zrak nad lejstry na ouřadech i pouze evropské mocnosti, budou dělat do kultury služeb a jiných odvětví, na které musí jak správně říkáte někdo vydělat ručičkama. Taky jsem zapoměl na nezamětnané všichni kultúru a uředníky s korytkářema dělat nemůžou. Holt jsou mezi náma prej socky, které nemají dostatečně gumovou páteř a jiné přednosti a místo mlaskání u koryta se z nich stávají bezdomovci. Prosím pěkně, to v jakém stavu je právní systém v ČR, včetně exekučního zákona za to nemůžou ani Marťani, ani Němci. Mno, zpátky k meritu věci. Nevypadá to, že současné Rakousko se vylidnilo a někdo zaujal místo Rakušanů na slunci.


Tady je jeden unikatní blbec, který by popravoval stávkující před zraky jejich rodin. Unikatní se jeví v tom, že to řekl v bedně. Kdepak se na něj hrabou řezníci třetího světa, ti mají tolik rozumu, že sadisticky laděný teror zahrnující blízké "provinilců" používají při horších prohřešcích. Mají v tomhle smyslu recht, jinak by je brzo nahradil jiný řezník, pár jich vždy čeká na klopytnutí. Možná by Jerry Clarkson měl načíst něco o třetím rajchu, kde se popravoval provinilec i s rodinou, ale tuším to nebylo za stávku, říkalo se tomu všemu sabotáž. Mno, dneska je každej potencionální terorista v tej rozvinutej pravdoláskokracii. Tak místo slovo stávkující používat slovo terorista. Přece jenom to zní lépe, terorista byl demokraticky bez soudu popravený před zraky své rodiny. Mno, pšítel britského premiéra?... Nebylo by od věci slyšet o čem hezkým si povídá pan premiér čistě soukromě neformálně s pšáteli, jako pan Clarcson.

257972

01.12.2011 16:01

Libye a Sýrie: Plán neokonzervativců zaútočit na sedm zemí během pěti let

RE: Jedna věc je ale nelogická, nemyslíte?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Když se chce odstranit režim v Libyi, Sýrii a především v Iránu, tak to na šachovnici stojí oběti nějakého materiálu. Navíc optimisti si vždycky myslí, že nahradit někoho jako Mubaraka někým s kým budou spokojeni ještě více není zas tak velký problém. V reálu se to nakonec ukáže jako čistá utopie, jak se to právě teď děje. Zajímavější je Libye, tam jsou optimisti skoro všichni. Přece když nám tenhle týpek leží v žaludku, tak ho vždy dokážeme nahradit někým pro nás lepším. Afganistán, Irák v plné nahotě ukazují, že realita je opět někde úplně jinde. Když totiž vybombardujete zemi na úroveň doby kamenné, tak místní lidé si to dlouho pamatujou a to je velký problém pro jakoukoliv loutkovou vládu. Jakmile odejde podpůrná okupační armáda, tak... v Libyi zatím žádná dostatečně významná okupační armáda není. Probíhá občanská válka. Kdo myslíte, že v ní vyhraje?

257974

01.12.2011 20:42

Libye a Sýrie: Plán neokonzervativců zaútočit na sedm zemí během pěti let

RE: Jedna věc je ale nelogická, nemyslíte?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jo, optimisti si myslí, že zavedou globální lágr postupně přes lokální konflikty a postupnou likvidaci překážek. Pesimisti, že si myslí, že k tomu bude nutný totální kolaps systému a z toho bordelu se má vynořit ten nový pořádek. Takže na Blízkém a Předním východě se má vyzkoušet, zda bude při neúspěchu fungovat pesimistický scénář. V Rusku, Indii, Číně z perspektivy chaosu v takovém rozsahu od Středozemního moře po Tibet budou mít jistě náramnou radost. Co si asi o variantě B budou myslet v Rijádu a Ankaře až se v tom budou máchat ve vlastní šťávě taky? Ono to nebude moc dlouho, protože to neúprosně bude směřovat k třetí světové válce. Takže realisti si myslí, že to bude tečka za lidskou civilizací. Jestli na to nemáme transformovat systém ne nexpanzivní, tak prostě po právu jako civilizace končíme. Možná nějaké zbytky populace dostanou šanci na další pokus, možná...

257979

02.12.2011 17:47

Libye a Sýrie: Plán neokonzervativců zaútočit na sedm zemí během pěti let

RE: Pozoruhodný komentář .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Pravda v Evropě i jinde si lecos budou muset ujasnit o té budoucnosti velmi dynamického charakteru. Velká hra se totiž hraje na více polích než na kterých leží Sýrie a nepočítají se v ní pouze kanóny a rachejtle. Neprodejnost německých dluhopisů by nám o tom mohla vyprávět. Němci už schválili další ponorku třídy Dolphin za přátelskou cenu, ale to jsou takové drobáky ve velké hře. Jde o mnohem více než zanedbatelné navýšení rachejtlí lokální mocnosti jako Izrael.

Pokud jde o rachejtle zrovínka teď se vynořila zajímavá studie, že Čína jich má desetkrát více než se optimisticky předpokládá. Vůbec by mě to nepřekvapilo. Při gigantickém nárustu průmyslové kapacity Číny to nebylo problém vyrobit, obvzlášť když Čína zvládla masovou výrobu hromady velmi pokročilých technologií, poněvadž jinak by nemohla být aféra v Kongresu, že americké špičkové zbraňové systémy obsahují několik stovek nepříliš spolehlových komponent. A po humanitárním řešení v Jugoslávii, Afganistánu,Iráku... měl Peking silné důvody pro vážné zamyšlení o budoucnosti. Kunfucius byl filosof, stratég, politik, duchovní mistr, ale rozhodně nebyl jehně, které jde tupě na porážku.

Jedničková kvalita byla určena vždy pro ten první svět a jako předražený luxus pro ten zbytek. V lepším případě pro západ to Číňani lépe vyrobit neumí. Ale nemyslím, že by v tomto případě trápila vyšší pořizovací cena při výrobě, ale zboží druhé kvality i při kvalitní výrobě vznikne taky. Nepříliš veselé se to jeví, že se to týká i strategického nuklearního arsenálu USA. Ono za studené války bylo největší riziko technické selhání vojenských systémů. Struktura velení je logicky silně lokálního charakteru, takže nižší velní může odpálit v jistém případě svůj arsenál nezávisle. Na centrální porady prostě není čas. Když jsme u toho času, tak stáří některých těch problematických čínských komponent v amerických systémechse pohybuje okolo 10 let. A byli schopni lecos vyrobit i dříve. CIA dlouhodbě tvrdí, že zveřejňovaný čínský rozpočet na obranu neodpovídá realitě nemluvě o tom, že v Číně jsou náklady na výrobu rakety nesrovnatelně nižší než v USA. Ohledně surovin si nemusí dělat nikdo starosti. Čína naopak některé strategické suroviny pro elektrotechnický průmyls kontroluje.
http://www.novinky.cz/ekonomika/252376-evropa-cinu...

257996

03.12.2011 22:53

Bankéři se zmocnili Evropy: Převzala ji Goldman Sachs

RE: Perfektní analýza.

Rene Bartosek 76.?.?.?

To tvrzení o popravách bylo vytrženo z kontextu a jednalo se o satiru. Pořad jsem neviděl, ale optimisticky doufejme, že ano. Protože kontext důsledků při takové blbosti v blízkosti britského premiéra smrdí všeobecným průserem s globálně neúnosně navýšením radioaktivity pro druh homo prej sapiens rovnou smrtící. Bakterie si toho možná ani moc nevšimnou.

258020

05.12.2011 06:35

Protesty v Sýrii: Kdo počítá mrtvé?

Hezkej mediální ksicht toho aktivisty v článku.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Dělali módní výběrové řízení? Naší Madle se Had taky líbil mnohem více než Rugova? Kdyby Thaciho více nebavilo dělat skutečného narkobarona a kšeftmana s lidsdkýma vnitřnostma, tak mohl udělat prej díru do světa i v houly wúúdu. [bliji]

258048

06.12.2011 00:09

Rusko by mohlo uštědřit NATO smrtící úder, říkají analytikové

RE: tiskové zdroje

Rene Bartosek 76.?.?.?

Pakistánský generál ve výslužbě si může dovolit říct lecos. Obvzlášť, když velel ISI v letech 1987-89, tehdy velmi těsná spolupráce se CIA. Ví jak funguje systém a jistě udělal některá nezbytná opatření, aby náhodou někdo neudělal nějakou hloupou fatální chybu. Na rozdíl Benazír Bhuttové ví, co si může dovolit veřejně říct a ví, že pro některé řeči musí mít velmi padné důvody, aby to pustil na světlo boží. SSSR byl v podobné situaci jako USA v Afganistánu dnes, taky zhruba po deseti letech vítězství.

Zkusím hádat má generál Gul ještě známé v CIA? Poklábosí s nějakým zajímavým jenom tak u kafe? Pravda i kdyby se proti nám spiklo jaro, léto, podzim zima a el kejda, tak patróny se tam přes Rusko dopraví. Počítám, že nejvíc nenápadný budou permoníci, když je budou v myších dírách nosit po jednom. Můžou nechat doletět do Afganistánu s husami na zimním tahu pro konečné vítězství prapor libyjských demokratických doprovolníků. Ať klidně vezmou přes Rusku, v Kremlu jim lecos dlouží. I když se obávám, že jim to spočítají v Sýrii. Velmoce nemají rády, když jim boty očurává něco mezi zakrslým podvraťákem a přerostlým potkanem.
http://en.wikipedia.org/wiki/Inter-Services_Intell...
http://en.wikipedia.org/wiki/Hamid_Gul

258077

07.12.2011 22:34

Jaderná válka na obzoru

RE: Jaderná válka nebude...

Rene Bartosek 76.?.?.?

Náš humanista nemůže skončit bez povolení, kdepak jednou se upsal a sám o sobě nemůže nic. Zajímavé presidenta Medveděva uvítal šéf protokolu a ruský velvyslanec na letišti. Kdo víc pořebuje koho, Praha Rusko nebo Moskva nějakou východní gubernii EU? Vypadá to, že když přijde befel, tak v lati stojí všichni. Co myslíte, že pohotovost čínského námořnictva, ruské armády.... je takové divadlo pro masy?

Jistě přes alternativní weby běží desinformační válka, zatím monitoring problémistů... ale něco se tam musí předhodit, co má nějakou informační hodnotu. Ale i tak sílí názor po tvrdé cenzuře. To mi přijde jako hodně hovězí nápad. Copak já, já jsem v IT tupej, ale takovej mladej 16-ti letej "usmrkanec"? Kdo jim položil na netu server VISA při habaďůře s wikileaks, strejdové s pupkem jako já určitě ne? Co to bylo? Takový praktický test na negativní reakci? Až zavedou skutečnou ostrou cenzuru, tak jsem moc zvědavej co budou dělat ti mladí "usmrkanci", co je pro ně IT víceméně něco stejně potřebného k životu jako vzduch a to v masovém měřítku. Pak na monitoring a jiné srandy bude potřeba něco více než nějakých 200 webů. [velký smích] [velký smích]

258161

07.12.2011 23:01

Jaderná válka na obzoru

RE: pred vlastnim prahem

Rene Bartosek 76.?.?.?

Volby v Rusku a nepochopená ruská duše. Gorbatčov vyzývá k opakování voleb. Co je hodně zajímavé a trochu jsem si přitom poprskal monitor, tak Lieberman se setkal s Putinem za zavřenými dveřmi a prohlásil, že volby v Rusku proběhli demokraticky, spravedlivě a svobodně. Mluvil o tom s každým izraleským pozorovatelem voleb a byl to jednotný názor všech. Nevím o čem pěkném si za těma zavřenýma vratama povídali. Ale volby nejsou to, co Kreml zrovna pálí, mají mnohem důležitější problémy na stole. Premiér Putin musel být "diplomaticky" mimořádně přesvědčivý. A mám takový pocit, že Lieberman jako bývalý vyhazovač v moldavské SSSR bude patřit mezi dobré znalce charakteru i té ruské duše. Iránské jednotky mají bojovou pohotovost a probíhají nějaké přesuny rachejtlí.
http://www.blisty.cz/art/61322.html

258164

08.12.2011 04:04

Jaderná válka na obzoru

RE: Jaderná válka nebude...

Rene Bartosek 76.?.?.?

Máte pravdu nemám žádné právo upřít nikomu svobodnou volbu, ani Havlovi. Byli doby, kdy jsem ke svým instiktům a intuici byl hluchý a slepý. Kdysi jsem toho člověka opravdu obdivoval. Taky jsem byl hodně mladý a kulové věděl o světě. Pak se mi postupně začali otevírat oči, i díky tomu, co ať řízeně či neřízeně prosakovalo na net, díky tomu že jsem začal poslouchat intuici a znovu číst mezi řádky. Tady je zajímavý experiment. Ateisté kříčí hurá. O svobodné volbě. Před rokem bych patřil k té samaritanské většině. Dneska vím, že mám právo obětovat pouze svůj život, pokud nestojím o velmi vážné trouble s negativní karmou na generace do budoucna. Nevím nic o těch pěti o jejich karmě, kterou si nesou. Zajímavý by byl srovnávací experiment, kdyby byla možnost za těch 5 obětovat sebe sama. Lidi mají rádi hrdinství, aspoň v bedně.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=6017

Máte naprostou pravdu, že setkání s myšlenkovými přístupy značného množství obyčejných lidiček může být velmi mentálně bolestivé. Jedno rande vú mám čerstvě v paměti, ale to mlčení té a ignorance většiny je děsivější. Na blbosti vymytého mozku se totiž dá pracovat, už popíchnutí samolibého ega je významný impuls. Víte, včera jsem se náhodně dostal k těmhle videím, a přestože jsem otrlý cynik, tak nad některými fotkami jsem se rozplakal. Z nějakého zvlaštního důvodu se mi tam míchalo video s největším beďarem na světě, vidělo ho zhruba za dva roky 20 miliónu lidí. Tyhle videa mají nízkou sledovanost. Člověk s žebráckou miskou získává pokročilou stealth technologii, stáva se de facto neviditelný.Ale přes všechnu propagandistickou masáž něco v lidech intuivně vytváří obrovskou rezistenci. Vždycky moc šla s tím, že manipulovala se spiritualitou, jak se jí to hodilo do krámu. Tihle jsou první, co šli přímo otevřeně proti spiritualitě a blíží se čas, kdy se ukáže jak moc tahle taktika byla efektivní, strategií bych to zrovna nenazýval.[mrknutí jedním okem]
http://www.osel.cz/index.php?clanek=6021
http://www.youtube.com/watch?v=yNaGr_biP6k

258172

08.12.2011 04:56

Jaderná válka na obzoru

RE: pred vlastnim prahem

Rene Bartosek 76.?.?.?

Zřejmě ten osobní pohovor byl nezbytně nutný. Lidé v Kremlu patří k těm velmi dobře informovaným. A splést si velkou šachovnici se stolkem na poker by byla opravdu chyba s fatálními následky. Některé věci se říkají hezky z ksichtu do ksichtu a Lieberman je velmi dobrý poslíček pro některý druh zpráv, lepčího by premiér Putin těžko pohledal.
http://www.blisty.cz/art/61333.html

258173

08.12.2011 06:40

O médiích bez servítků

Pana Hájka,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Nedělám si o horních patrech politiky a moci iluze, ale některých lidí si prostě cením. O médiích měl pan Hájek jednu vybornou debatu o své knize, kterou oponoval nějak osel, co si tu knížku ani nepřečetl. A když to Hájek během debaty ukázal, tak ten vůl mu odpověděl, že si ji zběžně prolistoval v knihpucetví, poněvadž do takového škváru nemíní investovat 300 Kč. Úroveň zpravodajství tuším to byla ČT, ale ať někomu nekřivdím, tak ono to je jedno, skutečně představuje blízkou budoucnost, kam se řítí západní média, kde to je oněco málo lepší. Propaganda je tam totiž více sofistikována a prošpikována semtam i pravdou. Nejnebezpečnější je totiž poloviční pravda nebo poloviční lež, každý ať si vybere co je propagandisticky lepúší formulace, s nějakým skrytým manipulativním záměrem. Lidi tomu totiž spíše uvěří. Klasická praktická ukázja je odpověď tiskové mluvčí ČBK. Cituji:

„Za Českou biskupskou konferenci bych Vám chtěla odpovědět, že si zakládáme na tom, že na našich webových stránkách jsou uveřejňovány jen pravdivé informace," reagovala pouze na otázky redakce Vývodová.

Otázka však v tomto konkrétním případě nezní, zda jsou tam nepravdivé informace, ale zda svěcení Halíka proběhlo v roce 1978 v kolínské arcidiecézi. Pokud neproběhlo, tak kdy k tomu došlu, na listině totiž není uvedeno datum. Jestli až po tom, co Hájek vyslovil pochybnost o Hálíkově kněžství, pak církev kryje něco... Jakákoliv listina bez data, místa a náležejícíh podpisů je pouze cár papíru, to mě aspoň přednášeli na historii na UP.

258176

08.12.2011 21:39

O médiích bez servítků

RE: Pana Hájka,

Rene Bartosek 76.?.?.?

No, bať více Havlů, Swarzenbergů a Vondrů, to českej národ povznese rovnou do nebes, protože fyzicky přestane existovat. Teďka velkej demokrat analyzuje demokracii v Rusku, spolu s politology. Nevím tedy z jakých informačních zdrojů o ruských volbách humanista vychází, zda je propaganda na FOX News nebo něco na ten způsob, ale v USA se otevřeně zavádí fašismus a demokrat Havel s demokratickými politology to zřejmě ani nezaregistrovali. Na druhou stranu ještě větší demokrat z perly demokracie Izraele, neodpustím si uvést celou citaci:

..."NRG Ma'ariv: Ministr zahraničí Avigdor Lieberman, který je na návštěvě Ruska, se setkal dnes večer s ruským premiérem Vladimirem Putinem. Lieberman řešil nedávné volby v této zemi a konstatoval: "Byly to spravedlivé, svobodné a demokratické volby". Lieberman řekl, že z Izraele se zúčastnila skupina pozorovatelů. "Mluvil jsem s každým z nich jednotlivě, a požádal je o věrohodnosti voleb a čistoty," řekl ministr zahraničí. "Jejich odpovědi byly jednoznačné - že volby byly spravedlivé, svobodné a demokratické. Protože věřím názoru našich pozorovatelů, pak stejná je i má odpověď.".... [velký smích] [velký smích]
http://www.facebook.com/jinezpravy.cz

Je prostor i pro reakci při další rychlé změně větru, chyby pozorovatelů. Ono vítr se nám točí v oku bouře, která se lehce může zněnit v hurikán s radioaktivním spadem. Např. šéf NATO Rassmusen tvrdil, že Rusko nemá zbrojit a raději věnovat zdroje na rozvoj ruského lidu. Což je eufemismus, který znamená padněte na kolena hubou do bláta, ať vás můžeme vyrabovat jako za Jelcina. Aby o dva dni později sdělil světu, že NATO nebude ignorovat obavy Ruska z globální protiraketové obrany Ruska. To už se Lieberman jistě plný dojmů a aktualních informací vrátil zpátky do demokratického světa po přátelské debatě s premiérem Putinem za zavřenými dveřmi. Ministryně zahraničí Clinton podporuje právo Rusů na lepší budoucnost, takový naprosto nezávazný kec.

Sice je možné ovlivňovat zahraniční politku západu k jeho vlastní obrovské škodě, ale není možné přinutit Rusko, Čínu ani Indii, aby doprovolně bez odporu tolerovaly geopolitické tahy západu vedoucí k pozici, kdy nebudou schopni vést efektivně odstrašující úder v případném globálním konfliktu.

Ale zameťme po bolševicku před vlastním prahem, EU má v plánu závest centralizované impérium pouze za souhlasu nevolených eurokomisařů a předsedů vlád, s tím, že obejde národní parlamenty a o referendu nemůže být ani pomyšlení. Velmi demokratické, to Hitler se na post kancléře dostal v řádných volbách. Pravda pak postupoval obdobně jako naši eurodemokrati a zavedl fašistickou diktaturu.
http://www.zvedavec.org/vezkratce-5707.htm
http://www.zvedavec.org/vezkratce-5695.htm
http://www.novinky.cz/domaci/253028-jsou-to-jejich...

258211

08.12.2011 21:49

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: i z vraku se dá hodně poznat

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jestli to chápu dobře, tak z hightechnologie na bázy stealth vyrobené ve velké měřítku se může stát hromada šrotu za těžké prachy? Někde jsem zaregistroval, že Izrael bude nakupovat F-16, F-15. Zdůvodění problémy s vývojem tuším motoru na F-35, ale to mlžou být jenom takové kecy.

258212

08.12.2011 21:55

Jaderná válka na obzoru

RE: pred vlastnim prahem

Rene Bartosek 76.?.?.?

NRG Ma'ariv: Ministr zahraničí Avigdor Lieberman, který je na návštěvě Ruska, se setkal dnes večer s ruským premiérem Vladimirem Putinem. Lieberman řešil nedávné volby v této zemi a konstatoval: "Byly to spravedlivé, svobodné a demokratické volby". Lieberman řekl, že z Izraele se zúčastnila skupina pozorovatelů. "Mluvil jsem s každým z nich jednotlivě, a požádal je o věrohodnosti voleb a čistoty," řekl ministr zahraničí. "Jejich odpovědi byly jednoznačné - že volby byly spravedlivé, svobodné a demokratické. Protože věřím názoru našich pozorovatelů, pak stejná je i má odpověď."

Víte on pan Kotrba bývá dobře informovanej, jak jsem za ty roky co čtu, co píše stačil zjistit. Ale třeba je to kachna, ale podle toho co čerstvě povídal Rassmussen za NATO nemyslím.
http://www.facebook.com/jinezpravy.cz

258213

09.12.2011 14:57

Co nyní udělaly centrální banky světa?

Tak prej Cameron pohrdl bezpečím obřího tankeru.

Rene Bartosek 76.?.?.?

A jak si ty velké necky jmenujou? Titanic? ČSSD dle Sobotky se strašně chce podílet na další hlubší integraci. Doufám, že to bude ústřední slogan volební kampaně. Ne, že bych z téhle vlády bojující zuřivě s korupcí byl nadšený. Jedni skoro jako druzí, stejná sebranka bezcharakterních darebáků u koryt, ale tihle mají vlastní padné důvody nejít do EU. Jde totiž o domácí koryta, o který je zájem v Bruselu a jinde. Jedno Řecko jako odstrašující případ jaký má vztah centrum k periférii bohatě stačí. Norové naprosto proti jakémukoliv dalšímu sbližování s EU, Švédové proti přijetí eura. Teď mluvím o lidičkách a ne nějacích panácích typu současný italský nebo řecký premiér. Mají recht od něčeho velké, oc jde ke dnu je třeba mít i bezpečnou vzdálenost, aby je to nestáhlo pod hladinu taky. To není ale případ ČR, která je ekonomicky fatálně provázaná s Německem.

Vo co vlastně jde? Jde o čas, darebáci kteří sní o světovládě, usnuli na vavřínech po pádu východního bloku. Samozřejmě, že vědí, že systém nekrytých peněz potřebuje na obnovení vitality velkou válku, ale mysleli že po pádu SSSR si budou moct kdykoliv se jim zachce provést dostatečně velký "lokální" konflikt, zničit ty co by odmítli šlapat dle jejich not, včetně Ruska, Číny, Indie a třeba Marťanů. Kdyby tady byli a nechtěli poslouchat, co se jím řekne. Jugoslávie, Afganistán, Irák, Libye taková předehra k velké tragédii.

Jenomže Rusko povstalo z mrtvých jako fénix, v Pekingu, Dilí a jinde jistě spadl tehdy i dnes šutrák od srdce. Snaha destabilizovat současné Rusko po vzoru "arabského" jara během voleb nebo po volbách skončila naprostým fiaskem. Přestože Moskva je silně zaměstnána mezinárodní situací na hraně globálního konfliktu, tak dle všeho provedli velmi důkladnou analýzu toho, co se stalo v arabském světě a reaguje velmi precizně na základě této analýzy.

Zmáčknout jaderný knoflík je o hubu, a nepochybně Lieberman přinesl pozoruhodné nové zvjesti podle toho, jak mu cvakala prdel, když veřejně vychvaloval demokratičnost ruských voleb. Takže se budou "tisknout" nové prachy, přinese to možná trochu času kartelu okolo centrálních bank. Samozřejmě to bude mít důsledky. To už tak v pokru bývá, že někdo je ochoten dát všanc ve hře střechu nad hlavou a i svoje nejbližší připsat na směnku za nekřesťanský úrok.

258245

09.12.2011 15:02

Pokerová hra na šachovnici

RE: Írán není chráněn

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jenomže momentálně je řeč o globálním jaderném konfliktu. Reakce Číny i Ruska jsou velmi výmluvné, takže v takovém případě se Irán i celá lidská civilizace může jít s nějakými žolíky vycpat.

258247

09.12.2011 18:00

Pokerová hra na šachovnici

RE: Írán není chráněn

Rene Bartosek 76.?.?.?

Zuřivě se tady diskutovalo před pár měsíci o tom jaké hrubé chyby se dopustili k Pekingu a Moskvě, když obětovali na šachovnici Kadáfího. My jsem probírali relativně krátkodobé dopady. V Rusku v ten samý čas analyzovali prosincové volby a jiné faktory a určitě šli několik tahu za tento časový horizont z krátkodobého pohledu. "Pád" dronu v Iránu nepochybně byl jedním z těch dlouhodbých tahů a plánoval se už před tím, než se nad Libyí v propagandistickém prostoru začali stahovat mraky.

Čekalo se až se situaci dostane do potencionální předpokládané pozice a ta při plánovaném útoku na Irán musela nastat. Nemohlo se to obejít bez průzkumných letů. Silně pochybuju, že bez silné pomoci Moskvy by byl Irán sám schopen získat ten dron. A ztráta toho dronu je dlouhodobě více než pád režimu v Libyi. Rozdíl mezi prachsprostým převlíkáčem kabátů, taktikem a skutečným stratégem spočívá v tom na kolik tahů dokáže správně odhadnout vývoj partie. VK je u nás silně neoblíbený, to už se dá od těch které o několik tříd převyšuje očekávat. Dobrý politik nemusí být skutečně jak vystížně napsala paní Švihlíková na BL špičkový ekonom nebo jiný expert, ale musí umět vidět daleko dopředu.

V Rusku jsou šachy natolik oblíbená hra, že v ní jsou co se týče všeobecné obliby mezi obyvatelstvem. Existuje šachovnice a ŠACHOVNICE, na té o rozměrech 8 krát 8 byl Kasparov génius, na té VELK0 stojí za starou bačkoru. Ten kdo vidí na horizont budoucích generací a zabývá se politkou se stává státníkem, ale takových bohužel pro nás všechny se vyskytuje v dějinách civilizace pomálu a tito lidé zřídka stávají na vrcholu moci.

258253

09.12.2011 19:04

Co nyní udělaly centrální banky světa?

RE: Tak prej Cameron pohrdl bezpečím obřího tankeru.

Rene Bartosek 76.?.?.?

V 3D světě platí pravidla, které se nedají jenom tak obejít. Jednou z vlastností lidského těla je, že když překoná nějaký obtížný problém, tak dojde k pocitu uvolnění i sebeuspokojení. Já jsem živý důkaz, že jako tělo tak nejsem úplně imunní vůči propagandě, viz to odvážné tvrzení ..."usnuli na vavřínech"....
řekněme, že došlo ke ztrátě tempa a to často má zásadní vliv na průběh partie, když za deskou sedí dobří hráči.

Ta mladší část KGB. Určitě technologická a informační revoluce sebou přináší na TOP kostky úplně nové členy mocenské elity. Prostě pokud si do vedení tajných služeb budete dosazovat lidi podle řitního alpinismu v kvalitách třeba Vondry, tak za nějaký čas podle toho dopadnete. Samozřejmě ve fungující struktuře jsou tito lidé asimilování a ti co mají páteř odstaveni nebo zlikvidování, alespoň ti co se podaáří bezpečně identifikovat jako málo uvědomělé. Během kolapsu SSSR však došlo ke zhroucení stávající mocenské struktury. A přece si nemyslíte, že putinovská generace si vzala krumpáče a lopaty a šli kopat kanály? Někteří skončili v různých mafiíích, někteří vsadili na oligrachy a někteří se rozhodli jít do rizika, že převezmou zpátky v Rusku moc.

Jistě analyzovali velmi pečlivě už v roce 1990-91 za jakých podmínek je to možné. Zatímco Berezovskij se ostatními oligarchy serval o pytlík s třiatřiceti stříbrnými, tak přišel Putin a ti co stojí za ním, nabízený pytlík s 3 krát 11, jak píšete vy odmítl. Psům, kterým sebral pohozenou kost od páníčků, o kterou se rvali nabídl dohodu. Berezovskij musel zdrhnout do Londýna, ale stále si myslím je na seznamu, protože je to otázka principu. Chodorovskij bručí v base a asi tam zhnije bez toho, že by Rusko muselo přijmou protiteroristický zákon, který by to umožňoval, jak se děje v USA.

Teď jsme v nepříjemné situaci. Finační systém, který stále pevně drží moc může restartovat pouze obrovský pouze lokální konflikt, jak si někteří myslí. Taky vlastnost lidského těla optimismus. S lokálním konfliktem ve vhodné oblasti se to má tak, že Čína a Rusko se dostanou do pozice, kdy nejsou schopni odstrašit případný první úder. Jsme tedy v situaci, kdy rozmazlénému frackovi seberete jeho "oblíbeného medvěda". Co myslíte jak na tom je se sebekontrolou?

258254

09.12.2011 19:04

Co nyní udělaly centrální banky světa?

RE: Tak prej Cameron pohrdl bezpečím obřího tankeru.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jako spiritualní bytost vám říkám, že negativní energie od jisté limity můžou získat velkou sílu, mají inteligenci, vůli a velmi by rády získali ještě více moci a kontroly? Fyzický osud lidské rasy jim je naprosto ukradený, o spirituální mají velký osobitý interes. Ti co jsou nahoře moceneské pyramidy jsou spirituálně všichni velmi vysoko, bez vyjímky. Jestli v něco věří nebo nevěří, není podstatné. Ale ve fyzickém těle jdou zkorumpovat nejenom na fyzické úrovni, ale na mentální i spiritualní úrovni bytí. Aby někdo spirituálně vysoko ztratil sebekontrolu je velmi obtížné, ale není to nemožné. Pak lidem buď Bůh milostiv. Jistě z fyzického pohledu na věc máme problém pouze v případě masového selhání technologie, ale věřte mi Youstoune pohybujeme se na hraně. Mnoho bytostí se tomu právě teď staví na všech levlech bytí a stojí je to hodně energie a usilí. Vy jste taky jedna z těch bytostí a zdaleka nekladete odpor jenom fyzicky.

[mrknutí jedním okem]

258255

10.12.2011 16:59

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Tip na ruský nezávislý server?

Rene Bartosek 76.?.?.?

No nevím, pro Prahu 30 000 odborářu nebylo nic moc. Pro Moskvu to bude, jako když plivne. Ale účast byla předběžně přislíbena na sociálních sítích, tam toho lidi naslibujou hodně, taky třeby i několik desítek profilů může obhospodařovat jeden živý člověk nebo dneska už software jak nedávno, uděleli experiment na universitě tuším v Kanadě.. Tady jsou vyjádření mezinárodních pozorovatelů, možná nejsou všechna. Co do USA? Tam mezinárodní pozorovatel netřeba, zaprvé je to demokracií demokracií, teď se zavádí demokratická novinka, která ruší právo habeas corpus. Fašistickou nebo bolševickou či jinou diktaturu, která by zrušila právo habeas corpus znám. Upřímně řečeno neznám žádnou, která by toto právo habes corpus nezničila. Teďka se budu moct chvíli podivovat na demokracií bez habeas corpus. Ne moc dlouho jedná se o velmi nestabilní přechodný stav, jaký bude výsledný stabilní systém ještě uvidíme. A za druhé volební hlasy počítají v USA mašiny a ty jsou neomylné, co se jim zadá to spočítají.
http://www.czechfreepress.cz/rusko/volby-v-rusku-p...

258286

12.12.2011 02:16

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Trochu zamyšlení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Nedělejte si iluze, Američané neví, že Němci byli v druhé světové válce proti nim. A mám nepřijemný pocit, že by jste věděl o dějinách mnoha evropských národů možná více než místní lidičkové. S tím rozdílem, že kde je krám na nějaké krámy budou vědět, ale motor vám v garáži nesloží a rovnice s technologickými postupy z rukávu, taky sypat nebudou. Pokud jde o lidský faktor, tak západ je na tom ohledně přizpůsobení na tvrdý časy dost mizerně. V tom bych rozhodně slabou stránku neviděl.

To, že se mezi demonstranty se dávají různé volavky a provokatéři je jasné jako facka, ale jak ukazují tyhle e-maily západ se úplně seknul v mentalitě lidí východního bloku. to sampzřejmě není chyba analytiků, museli by je poslat do terénu, aby ten korupční bordel zažili na vlastní oči. Ani lidi z místního prostředí moc nepomůžou, mají podvědomou tendenci to lakovat na růžovo. Jó to disidenti jako havlovci si za prachy ze zahraničí žili jako prasata v žitědě a disidenti jako Pavel Wonka umírali v krimanálech nebo žili jako psi. Ti totiž měli charakter, jak je vidět tak tvrdý konzumistánec z drsného východu, chce svoje prachy na dřevo od každého kusu. [velký smích] [velký smích]

Mezi nima jsou na ulici naivní troubové, který nedochází vo co vůbec jde, tak jsem byl za plyšáků jeden z mladých užitečných idiotů. Měl jsem štěstí mohl jsem skončit velmi rychle v maringontce, pokud by se místní panstvo nerozhodlo pro změnu a Gorbačov nepohrozil konervativnímu křídlu, že sovětské jednotky potlačí jakýkoliv pokus o násilí proti obyvatelstvu. Paradox dějin tanky dostali Husáka, Jakeše, Bilaka.. k moci a taky jim ji nedovolili udržet. Ale tihle troubové mají mnohem větší štěstí, poněvadž pokud by si Putin důrazně nepromluvil s Liebermannem, tak by ji stříleli jako králíky snajpeři. Taky paradox policajti, který mají befel dávat velké bacha na demonstranty, aby je nesřílel nikdo ze střech. Přichází těžké časy, ale o Rusi při jejich mocenském vedení bych si nedělal zas takové starosti.

258362

12.12.2011 02:49

Co nyní udělaly centrální banky světa?

Velmi srozumitelně a lidsky podáno.

Rene Bartosek 76.?.?.?

http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/proc-b...
S tím, že před soud a do basy nikdo kdo nese skutečnou odpovědnost nepůjde.Zádný takový západní stát, kterých se týká neznám. Ale je možné, že účetní jako nemonti aspol. i v privatní sféře se do basy dostanou, sice jenom dělají co se jim řekne, ale nikdo jich příliš litovat nebude. Oni taky nemají slitování s chudáky, kteří za to jejich účetnictví platí masově velmi draze. Výmluvná byla ta scéna, kdy se ministryně v Itálii před novináři rozbrečela, ale drábové finačního impéria prošli tvrdým sítem výběru než se dostali nahoru, z těch jenom slza nevypadne. Vemte bohatci pár tisíc a nic se mu příliš nestane, udělejte to chudákoví a může to zabíjet. Bylo by, ale rozumné pochopit, že až lidem dojdou dírky na utahování opasků začnou trable. Těch co obrátí ze zoufalství zbraň proti sobě a svým dětem bude opravdu málo. A já myslím, že skutečná elita to chápe velmi dobře. Jistě má plán b, c... podle toho jak se vyvíjí velká hra. Nelehký život lidiček, ale i učetních v tvrdých časech. Jeden nikdy neví komu zvoní hrana. Hra s nekrytými penězy v každém případě končí, zaleží na tom, jak ten konec proběhne.

258364

12.12.2011 15:49

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Pravicující pivní Pepíci i lídlující Mařenky vedou při o politice jak o fotbalu

Rene Bartosek 76.?.?.?

Mýlíte se, rozdíl mezi maňáskem tipu Havel figurami na šachovnici jako Putin nebo Medveděv je nebetyčný. Ze stejné sorty hracích kamenů na úrovni gubernie jsou třeba Havel s Vondrou, o něco je převišuje Babiš a několik tříd nad nima je VK. Kameny jako VK mohou být povýšeny na figury velké desky, pokud se rozhodne pro variantu b,c... Nikdy se nezahazují do koše, jeden nikdy neví, kdy se budou hodit.

Za hrací deskou sice sedí jiní skuteční hráči, jak o tom píše pan Kysučan a tenhle pán podle toho co píše je velmi dobře informovaný na fyzickém levlu pravdy, ale i na mentalním a intuivně i na třetím levlu pravdy. Navíc se mi líbí styl jakým to je napsáno. Podat informaci takovým způsobem, aby se líbila je fundamentální krok, který by rádi ovládali hlasné trouby progandy. Neříkám že všechno je pravda. Propagandisté těží ze síly a z výhodné pozice, nepotřebují jemné umění, a lidé s takovými schopnostmi nerostou na stromě. I přes sofistikaci, propaganda působí jako slon v porcelánu, přestože existuje rozdíl mezi propagandou a tupou propagandou.

Šachový mistr i Kunfucius i s menším množstvím materiálu na desce jsou stále protivníci, kteří si zaslouží respekt a to je dobře. Ani já nemám v úmyslu se dívat jak lidská rasa spěje do záhuby. A být vámi, tak se někdy zkusím podívat informaci z jínýho úhlu pohledu než z toho fyzického, jestli máte potřebnou schopnost. Tady je takový tah velmi malou figurou menší než pěšec, a v šachové anotaci by se k němu připsalo několik vykříčníků.

Cituji: ...."Ruské volební výsledky budou pozastaveny, dokud neproběhne vyšetřování výsledků sporných součtů volebními orgány, prohlásil mluvčí Vladimira Putina. Ruský prezident Dmitrij Medveděv nařídil vyšetření všech obvinění z podvodů v parlamentních volbách"....

http://www.facebook.com/jinezpravy.cz

258392

12.12.2011 16:34

Nyní je čas připravit země o suverenitu

Cameronovi

Rene Bartosek 76.?.?.?

podle všeho v Británii postáví jednou pomník. Blbý kecy o plánu B bych si raději odpustil, na to by Sarkozymu jenom ve Francii nestačilo, aby povolal do služby všechny policajty, co jsou momentálně v důchodu. Obvzlášť, když vůdčí osobností má být myslitel jako van Rompuy, který měl při krizovém sumitu strašnou starost, zdy mu někdo postaví reprezantivní rezidenci za 200 melounu toho euro. Nemůžou poslat tanky a "humanitárně ochránit" ani Řecko. Lidi v západní Evropě sice uvěřili válečné propagandě o Jugoslávii, ale u Řecka to neklapne, poněvadž těžko najít evropana, který tam nebyl aspoň jednou na dovolené. 100 000 amerického vojenského personálu v Evropě je jako když plivne, nejlepší když se něco semele je zůstat hezky v klidu a nepochybně velení v Pentagonu to ví. I když panuje oprávněná nervozita, protože při problémech v Evropě bude horko i ve Spojených státech.

Na vyrovnáné rozpočty je pozdě, to měli požadovat někdy v 90. letech jako to chtěl VK, kdy to bylo z čeho financovat a neexistovali obrovské korupční rozpočtové bubliny. Holt u koryt v těch happy časech expanze do protoru trhů východního bloku, ať už šlo o zahraniční trhy nebo přímo vnitřní trh RVHP byla tlačenice. Druhý problém vyrovnaných rozpočtů je ten, že na vyrovnání se mají podílet především obyčejný lidičkové. Stojí tady otázka nerovnoměrného ekonomického výkonu. Němcům ještě možná zůstanou na opasku nějaké volné dírky na utažení, i když těžko říct, protože jak se jednou začnou ve velkém s oficiálním požehnání "tisknout" peníze, tak to jde rychle. V každém případě na periférii by si lidičky ten opasek museli dávno obtočit kolem krku a to masově nikdy doprovolně neudělají. Což znamená jisté důsledky.

Teď nezbývá než se přestat držet jako hovna eura za každou cenu. Euro samo o sobě není schopno příliš dlouho existence z důvodu silné ekonomické nerovnoměrnosti Evropy, která je stále silně národních charakteru. Silný rozpor mezi tlakem na centralizaci, která bez dostetečné politické podpory obyvatel není možná vynutit ani tanky, nemluvím o efektivitě byrokratů v Bruselu spravovat impérium. Evidentně na to totiž nemají. Bodejť špičky v evropské politice na Brusel neminí vsadit. Ale Sarkozy to může ukázat jak to myslí s tím evropanstvím, ať se vzdá kandidatury na francouzského presidenta a usiluje o post eurokomisaře. Podobně Merkelová a na úrovni české gubernie třeba Swarzenberg ze Sobotkou.

Pevný extrement lze ještě dočasně a opatrně uchopit, ale u průjmu už se není čeho chytit. Zdanit finančí "průmysl" na konci letu letadla, lze jenom krátkodobě, když jsem o tom někdy mluvil, tak to tak vždy bylo myšleno. Zásadní je fundamentální změna systému na nexpanzivní, nemůže to jít nidky ruku v ruce s expanzivním finančním systémem fraktalních rezerv, jak se snaží protlačit při záchraně eura, ať to stoj...

Automaticky kráceno

258393

12.12.2011 16:35

Nyní je čas připravit země o suverenitu

RE: Cameronovi

Rene Bartosek 76.?.?.?

Pevný extrement lze ještě dočasně a opatrně uchopit, ale u průjmu už se není čeho chytit. Zdanit finančí "průmysl" na konci letu letadla, lze jenom krátkodobě, když jsem o tom někdy mluvil, tak to tak vždy bylo myšleno. Zásadní je fundamentální změna systému na nexpanzivní, nemůže to jít nidky ruku v ruce s expanzivním finančním systémem fraktalních rezerv, jak se snaží protlačit při záchraně eura, ať to stojí co to stojí. Má to být riskantní manévr, který má odlehčit už tak tvrdý dopad. Pokud by to trvalo moc dlouho, tak hrozí že se ulomí křídla. Systém fraktalních rezerv je jako otesánek s nekotečním apetitem, ostrouhejte ho teďka o 3% a velice brzo začne kvičet, že potřebuje záchraný balíček, jinak je všecko... Cpěte mu dlouho do chřtánu a vítejte zpět ve výmarské republice. A ohrožení Evropy zkázou. Skoro jsme se rozplakal. Evropa se dvakrát servala ve světové válce, ale zbytek světa držela pevně pod krkem. Pravda stisk poněkud povoluje. Sklutečná ekonomická emacipace zemí třetího světa, hlavně latinská Amerika jihovýchodní Asie má obrovskou dynamika, existuje snaha zakonzervovat bídu v Africe, ale už to není díky Bohu, co to bývalo.

258394

12.12.2011 16:53

Návrh zákona 1867 dává americké armádě právo věznit a vraždit protestující

RE: Zbraně proti zbraním...

Rene Bartosek 76.?.?.?

V Texasu a jine na jihu USA se zbraní lze chodit po ulici. V Chicagu ji musíte mít v kufru auta nebo rozebránou neschopnou střelby uvnitř. Na vesnici se na dodržování zákona, dívá volněji. Samotný zákon tuším dává flastr dva roky za nepovolené ozbrojování. Jednotlivě zbraně jdou odebrat, ale zkusit to masově znamená úplně jiný druh sport. Respektive se jedná o fušování do folklŕu a kultúry. A to není jenom tak, obvzlášť když lidičky cítí ve velkém v kostech, že šťastné časy jim na dveře neťukají. To jsou pak velcí tradicionalisté. Odzbrojit ve velkém lidi jde v happy časech, pokud nejsou na zbraně moc zvyklý, poněvadž pak se začnou masově ptát proč? a je taky po ptákách. Co klaplo v západní Evropě a Británii, kde i sběratelé museli odevzdat zbraně neklaplo v USA.

A zkoušet sionistické metody odzkoušené na Palestincích bych nikomu v USA nedoporučoval. Když Pakistán pouze přestal kooperovat, tak shořelo nějaké to zásobování benzínem do Afganistánu za pár dní a ukazuje se, že Islambád má na to vynutit si vyklizení letecké základny, když opravdu chce. Jak se s tím srovnáji maňásci AIPAC v Kongresu a Senátu jako třeba Mc Caine nevím, poněvadž ti zřejmě nechodí moc často na čerstvej luft do skutečného světa. Na lobistickckých večírcích všecko vypadá jednodušeji a ideologie to vidí podobně, obvzlášť když je vyspělá a dostatečně uvědomělá. [velký smích] [velký smích]

258398

13.12.2011 15:55

Návrh zákona 1867 dává americké armádě právo věznit a vraždit protestující

RE: A je to zde zase...

Rene Bartosek 76.?.?.?

Tohle je oficiální podoba zákona, která prošla Senátem. Pokud to president podepíše, tak to má platnost. Vzhledem k tomu, že se žádný soud nekoná, tak žádný soudce nebude rozhodovat v případě použití tohoto zákona o konfliktu s Konstitucí USA. Kde se na to hrabe Kafkův proces. [bliji]

258464

13.12.2011 16:01

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Pokračování

Rene Bartosek 76.?.?.?

To děláte chybu, já lidi jako Visinger čtu jako důležitý studijní materiál, aspoň tolik abych věděl, co potřebuju vědět. O vojenské technice něco ví a často mi to jako laikovi stačí, abych byl v obraze. Jeho ideologické naázory jsou zajímavá pomůcka, jak by mohla myslet jistá sorta lidí i na hodně vysokých postech jinde. [mrknutí jedním okem]

258466

13.12.2011 16:30

Návrh zákona 1867 dává americké armádě právo věznit a vraždit protestující

RE: A je to zde zase...

Rene Bartosek 76.?.?.?

Zkuste se nedívat na útok na Irán jako na jednotlivý tah, podívejte se na něj jako vzájemně provázánou síť důsledků. Tady jsou naznačeny, některé nejvíc viditelné. Situaci v Rusku se nepodařilo destabilizovat, v Egyptě, Lybii se optimismus začíná měnit v noční můru. Taky druhá strana když vidí akci, tak reaguje. Např. Čína v Pakistánu, Pro útok na Irán i jiné významné situace musí být zrealizována řada podmínek. A pokud se jedné ze stran podaří naaranžovat vhodnou pozici a s tím, že druhá strana to nebyla schopna blokovat, tak jenom hlupák nebo někdo s malou sebekontrolou musí použít na závěr sílu v podobě bomb, když je odstrašujícíh příkladů přespříliš, tak přestávají fungovat. Problém je ten, že se nacházíme ve fázy konce systému fiat money, a tam není jisté nic. Za normálních okolností, kdyby systém mohl dále pokračovat by skoro nikdo významný neslyšel líbívé kecy uvědomělých často ideologickcýh optimistů, to je náš skutečný problém iracionalita ve velké hře na fyzickém levlu.

258469

23.12.2011 18:42

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: Ja se docet

Rene Bartosek 76.?.?.?

To se podívejme. Nejsem expert na církevní právo. A zádušní mši v nejvýznamější české katedrále arcibiskup za světského sloužit může? Pokud by se objevil v médiích křestní list, tak doufám že na něm nebude chybět datum anebo poznámka byl vystaven in memoriam.

259381

24.12.2011 16:20

A do nového podobne

Atma Namaste.

Rene Bartosek 76.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=YcgNJ7cgDVs&feature...

259462

24.12.2011 22:10

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: pravda a láska

Rene Bartosek 76.?.?.?

Pravda mám toho na triku v tomhle životě i v jiných hodně. Ale nikdy jsem nezaprodal rodnou hroudu, přátele a vůbec lidičky všeobecně, ale především jsem nezaprodal sebe sama. Zaprodat sebe sama znamená ztratit svobodnou volbu v zásadních životních rozhodnutích!!Když se upíšete, tak je velmi obtížné se z toho vyvlíknout. Málokdo to dokáže. Třeba tady Michael Jackson a jiní co se upsali, tu sílu v sobě našli, ale jisté kruhy nezapomínají. Michael zaplatil životem, ale vzal si zpátky svobodnou volbu do vlastních rukou. Kdyby něco takového dokázal Havel, pak by měl můj respekt, takhle mi ho ve vnitřní rovině je upřímně líto. Taky jsem se podíval na film Občan Havel, jak poradil pan "kysučan". Rozumím teď více, co se stalo Václavu Havlovi, ale to nic nemění na moji povinosti stát na fyzickém levlu za svými názory. Narodil jsem se totiž 28. září, jsem pevně spojený s egregorem sv. Václava. Plyne z toho spiritualní síla, ale taky služba. Někdo by rád pouze sílu bez povinosti, ale tak to nefunguje.
http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/odhalen...
http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/odhalen...

259490

29.12.2011 06:48

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Už jsem to postoval v diskuzi pod článkem Nebe pro nás, peklo pro jiné II od stejného autora. Bylo nám dáno privilegium svobodné volby, takže logicky nikdo nic neřídí. Fakt, že autor mohl v poklidu napsat své názory svědčí o tom, že tomu tak je. To neznamená, že každý nedostane svoje, ale karma pracuje takovým způsobem, aby nenarušovala svobodnou volbu. Ten zbytek je aktuální, takže...

Vetšina lidicek by chtela privilegium svobodné volby, ale žádnou odpovednost za ni. Bud tedy clovek není svobodná bytost a pouze vykonává vyšší vuli nebo tu svobodnou volbu má a odpovednost za ní prichází s karmou. K textu pouze tolik, takovým zpusobem jsem cetl, když jsem byl cistý materialista. Na pravdu na fyzickém levlu tu funguje velmi dobre, ale na úhly pohledu na mentalním a spiritualním levlu pravdy to nefunguje vubec.

K objevum vedy. Casto zásadní podnety pricházeli skrze sny nebo intuici. Myslím, že tomu se tak deje vždy. Napojení nahoru na tu cást multidimenzionální osobnosti zvané clovek, která prevyšuje inteligenci té materiální cásti o nekolik rádu. Cím silnejší intuice, inspirace tím inzenzívnejší napojení. Proste se najednou nejaká myšlenka bez jakýchkoliv souvislostí objeví v hlave, nejvíce to funguje pri cinostech kdy ta fyzická mysl je v režimu neaktivní jako meditace, spánek, lécení pomocí energií, zíraní do blba, ohromení z neceho krásného, co cloveka pohltí...U vedy se domnívám, ale u umění jsem o tom přesvědčený.Známý je treba Kekulého sen o opicích tancujících v kruhu pri objevu cyklické struktury benzenu. Vždy tu je svobodná volba i ke geniálním podnětům "shora".

Třeba fiasko pri lécbe psychických problému lidí pilulkami. Sice problémy na mentální úrovni mají fyziologický projev, ale normalizování lidského metabolismu na normální stav nic nereší, kdyby veda vedela co to je vubec normální stav je, presneji receno, zda nejaký normovaný prumer pri variabilite lidí vubec existuje. Jednoduše receno, pokud clovek dostane depku, že ztratil práci, zemrela mu někdo drahý, neštastne zamilovaný..., tak prášek který má dostat mozek do fyzicky normálního stavu mu tak pomuže k tomu, aby docasný stav deprese dospel do stavu pernamentního zavisláka na nejakém svinstvu. Clověk nejde vtěsnat pouze do materilního levlu existence.

Směšné, ateista jako poleno objevitel struktury DNA je nucený priznat, že to nemohlo vzniknout samo o sobe. Tak si pomohl nanotechnologií jiné civilizace a v duchu se utešuje, že tato civilizace vznikla "prirozene a samovolne" na základe méne složité strutury než DNA, která vznikla prirozeným evolucním zpusobem jak každý vzdelaný clovek dneska ví a papouškuje. Beda ríct neco jiného. Prozatím naše technologie nesahá ani po kotníky tomu co "samovolne" vzniklo v prírode.
http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=lidsk...

259749

29.12.2011 17:21

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Definujte mi, či také si predstavujetě pod pojmom duchovný jedinec? Napovím vám, že fanatik ani náboženský nekráčí po cestach duchovna. Pravda materialista to aspoň netvrdí a levicový kráčí proti těmto bludům neohroženě vpřed. Kupředu levá, pravá.

Za druhé, řeč v pilulkách byla o psychofarmacích, v archívu Zvědavce jsou zajímavé články o GMO i přímo o tomhle. Ale ať to nemusíte hledat šoupnu vám tady odkaz, dal jsem ho tady já i jiní. Jaksi pilulky s vybalncováním "vědecké chemické rovnováhy mozku" nefungují. Ono psychiatři mají problém definovat nemoci, ne tak ten biochemický normální stav mozku. Piluka je při léčení psychických chorob dobrá pro zmírnění akutních nebezpečných stavů, ale na léčbě se podílí především dlouhodbá komunikace s dobrým psychologem ( taky dar shora ) a lidmi z blízkého okolí nemocného. Metoda spolkni prášek a později hrst prášků z dlouhodbého hlediska udělá z člověka psychickou i fyzickou trosku. Při správně vybraných prášcích je z vás zelenina během měsíce, to jsou játra a ledviny stále v původní kondici. Čistě na okraj i mezi vědci jsou ateisté v menšině a poctivý vědce při zjištění jistých nepříjemných informací vědeckého charakteru nedělá činy logického zoufalství jako náš objevitel struktury DNA, aby zachránil svůj ideologický pohled na svět.
http://www.czechfreepress.cz/zdravotnictvi/byznys-...

P.S. Hezkej graf. Pouze bych se rád zeptal, jak je do něj zakomponována, životní úroveň a věcičky jako dostupnost, pitné vody, fakt, že 3 milirady lidí žijí pod 2 dolary denně... a z toho plynoucí jisté důsledky? Překvapuje mě, že jako materialista jste tyto drobnosti fyzického světa nedokázal vzít do úvahy. Nevnímáte mimofyzicky to jako mystik a bývalý materialista jak poleno chápu, mám s obojím totiž praktickou zkušenost. Ale miska s rýží bez ovoce, potravin a proteinů není nic eterického. Nikdy jsem neřekl, že medicína neudělala obrovský pokrok a nepomáhá lidem. Pouze tvrdím, že banda chamtivých darebáků se z medicíny snaží dělat a dělá pouze byznys, který především zajímá zisk a k pilulká při generování zisku pasuje i ateismus. K psychofarmakům si klidně přidejte vakcíny. V odkazu máte grafy i s podrobnějším výkladem, proč?
http://www.wmmagazin.c/view.php?cisloclanku=201108...

259784

30.12.2011 16:21

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Máma kamaráda má Alzenheimera a umírá a otevřeně s ním můžu mluvit do mnohem větší hloubky než tady, protože je na to mentálně i spirituálně připravený. Diametrálně jiná situace než když do živějšího děcka nacpete zavislácké svinstvo, aby byla znormalizovaná jeho tzv. hyperaktivita pojmenovaná pro jistotu nějakým odborně znějícím syndromem, kdy psychiatři nejsouschopni ani definovat co ta nemoc blastně je. Nemám nic proti inzulínu a jiným lékém, kde u pacienta dojde k vážné disfunkci a tyto léky jsou otázkou života-smrti. Ale většina dlouhodobě užívaných "pilulek" sleduje skrytě generování zisku.

Aby nedošlo zase k mýlce. Většina pilulek farmaceutického průmyslu, nahrazuje léčebné metody převážně preventivního charakteru, jako dieta a vyhýbání se škodlivinám v jídle, životní styl, odbourání stresu, správný příjem vody, to vše se současnou životní úrovní by radikálně zlepšilo zdravotní stav populace a radikálně snížilo zisky Big farmy. Pokud by jste se obtěžoval projít uvedené odkazy, což jste zjevně neudělal, tak by vám to z nich do značné míry vyplynulo.

Řeč je o Bohu a já jsem pouze na fyzickém levlu bytí člověka, např. na základě psychických chorob, které ovlivňují i fyzický stav těla, ukázal že člověk přesahuje fyzický rozměr. Jestliže totiž úprava metabolismu psychoformaky na fyzickém levlu není schopna vyléčet psychické poruchy, pak to znamená že tyto poruchy fungují na nefyzické úrovni bytí. Z toho důvodu ten psycholog s darem od pánaboha může být úspěšný, pokud je zároveň psychiatr a s citem ví, kdy má aplikovat něco na utišení důsledků akutních stavů, pak je to bonus navíc. Pokud je to pouze technokrat předepisující pilulky, pak...

V bleděmodrém nemožnost evoluce DNA, kterou byl nucený přiznat objevitel struktury ověnčený nobelem a navíc ideologicky materilastiký fanatik. Jeho kolegové raději korigovali svou ideologickou a kosmologickou představu o světě. Ale kdo nechce vidět a slyšet, tak holt... Bakterie je minituarizovaná chemická nanofabrika, ke všemu se dokáže podle vnějších podmínek přestavět na nový druh výroby. Ani v komlexu budov nejsme schopni vyrobit v celém spektru, to co bakterie. Tuším v roce 1984 jsem zjistili novou aminokyselinu jako součást sebe sama. Síra byla zaměněna v molekule selenem. My nevíme co to je krev. A zjednoduchých vstupů jako sluneční záření, voda, jednoduché anorganické minerály nejsme schopni produkovat složité produkty živé přírody.

Když DNA nemohla vzniknout sama o sobě, tak ten zbytek jistě ano, že? Evoluce je pouze teorie, neexistuje vědecký experiment, který by potvrdil samovolný vznik DNA, natož bakterie. Jenomže materialisti se vytahují na celý zbytek světa, jaký to nejsou blbci a tmáři, pokud by to šlo tak by je nejraději zakázali. Tohle však není přístup vědce, ale ideologického fanatika.

259856

01.01.2012 17:23

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vy jste přímo uvědoměle ukázkově vytrvalý. Člověk vám po lopatě vysvětlí, jak to bylo s pilulkama a vy hned ,že mám špatné názory na dopravu a i celý systém. I tady jsem koezistenztní, kdy mluvím x let veřejně u nutnosti transformace systému. Pravda není to transformace moudrého osvíceného soudruha, jak by jste to viděl vy, ale naopak transformace na krytou měnu. Konec systému s nekrytou měnou kterou bude má možnost vytvářet kdokoliv se k tomu probujuje a pak tvrdě tenhle monopol hlídá pro sebe. Ať už zlodějská sebranka jako dneska nebo moudrý soudruh jak by jste chtěl vy nebudou mít monopol vytvářet kredity z ničeho. A ten zbytek se už srovná sám podle místních podmínek, ať už přírodních, sociálních, kulturních...

Pokud jde o důkazy neexistuje evidence nakolik se zlepšení životní úrovně po válce na západě i v bývalém východním bloku promítlo na zdraví populace a na kolik na tom mají podíl vakcíny, pilulky, chemoterapie.... V rozbojevém světě je životní úroveň i bez grafů dána častkou méně než dva dolary na den na živobytí. Samozřejmě pravicující korporace a nepravicující soudruzi jako vy kupodivu dospívají k nečekané názorové shodě, že tomu tak je vědecky a z toho a toho důvodu. Ono ideologie může jít ruku v ruce i se ziskem, nacisti jsou toho důkazem.

Sice kroutím hlavou nad puštěním žilou jako oblíbenou metodou felačarů ve středověku, ale to neznamená, že jsem si nevšimnul, že při vážných úrazech už se krvacení nezastavuje přiložením pochodně, kdy na základě toho darwinovské teorie evoluce probíhá selekce, zda pacient je ještě schopen dalšího léčení. Rozlišuju totiž mezi lékařem, což je odvozeno od slova léčit a výléčit, felčarem a prachsprostým šmelinářem s lidským zdravím!!Chápu, že se vám nelíbí můj odmítavý postoj k jakémukoliv fanatismu, bylo by to pro demagogický způsob argumentace jednodušší, že ano ? Stačili by říct podívejte se na toho Bartoška, tmáře odmítá moderní medícínu a jiný pokrok. [velký smích] [velký smích]

Téma Bůh je čistě na základě přímých emirických důkazů remíza. Nelze epiricky dokázat neexistenci, ani existenci. Nepřímých důkazů na fyzické úrovni bytí,lze poskytnout kolik je libo. Např.DNA nemohla vzniknout evolučně, což tvrdí atesita a materialista hrubého fantatického zrna. Co na říct? Stěžujte si u Franty Cricka, že o tom raději neměl mluvit veřejně. Zkomlikoval tím život korporacím, soudruhům i ateistům. Dostal sice Nobelovu cenu za objev struktury DNA, ale tohle evidentně politicky nedomyslel. [vyplazený jazyk]

259974

01.01.2012 23:18

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Když mi nebudete demagogicky nic podsouvat, že jsem řekl nebo myslel, tak já uberu na svém cynismu. Nemám nic proti levicové politici ani proti pravicové, pokud se pohybují v rozumné míře okolo nějaké rovnováhy a respektují i jiné alternativy. Což vy neděláte, jakmile je něco mimo materialistický mantinel, tak to pro vás znamená tmářství, ať už jde o víru, léčebné, metody, způsob života, vzdělávací systém, kosmologii... Na socilním státu vidím pozitiva, ale pokud to má být diktátem strany nebo kohokoliv jiného, tak děkuju pěkně. Určitě je rozdíl mezi Francií, ČSSR v 50-tých letech nebo 70-tých letech. Zapamutejte si velmi dobře, že já bud vždy hájit individuální volbu lidí jak největší privilegium a to v jakékoliv otázce a je mi úplně jedno jestli to bude proti korporátnímu fašismu nebo bolševické diktatuře.

Nad řezníkem v severní Koreii jsem slzu neutrousil, stejně jako nad Havlem, co byl loutkou v režii oligarchie. I když Havel nemá ruky od krve jako klan Kim Ir Sena i s dalšímu soudruhy. Na druhou stranu trestní oznámení proti Filipovi za kondolenci mi taky nejde pod nos. Jak mám napsáno na fórum uvědomělý soudruh jako uvědomělý demokrat, že o tom žvanil ministr spravedlnosti mi přijde děsivé, jako pravník by měl mít z paragrafu o idozločinu husí kůži. Nemluvím o tom, že se jedná o předsedu parlamentní partaje.

Svoje "argumenty" melete furt dokola jako kafemlejnek a vesele ignorujete druhou stranu. DNA, ani chudoba třetího světa se do prostoru mezi vašima ušima nedostala, stejně tak nárust životní úrovně na západě jako protiargument prodloužení délky života po druhé světové válce bez ohledu na civilizační stres a jiné negativní faktory. To je odebatě, co se uplatňuje dynamicky více. Zřejmě máte v hlavě plno a nic jiného už se tam nevleze. Pokud nejste schopen vstřebat, co říkají jiné strany nebuďte překvapený, že argumenty druhé strany hážete do jednoho pytle s urážkami majestátu. Ohledně argumentace ad persona nechte na hlavě ten váš úlisný styl vážený, René, važený pane Bartošku a ještě chybí drahý příteli... Mno, něco o řečnických tricích vím, navíc já vnimám negativní energie.

259996

02.01.2012 16:01

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

Rene Bartosek 75.?.?.?

K jakým argumentům? K jednosměrnému kolovrátku obohacenému o nový graf a jméno Pafko? Když to nefunguje, tak se jde diskutovat ad persona od tématu, což u mé maličkosti nefunguje vůbec. Nakonec se teda bude fňukat. Nejdu použít i ti, co to nepřímo dělají to už dávno v té informační válce zjistili, že to je oboustranné. Nadhodí mi něco a já se pohybuju nepředvidatelně jako neřízená střela

Laskavý přístup, vyžaduje někdy tvrdý přístup. Kdybych potkal někoho vhodného potkal před dvaceti lety, kdy jsem byl mnohem větší egoistický namyšlený materialistický vůl, tak bych mu dnes poděkoval s hlubokým respektem na kolenou s hlavou u jeho nohou. A já jenom tak před někým neukloním ani hlavu. Ne hned, ono jistému typu lidí některé věci docvaknou se zpožděním několika let nebo až v dalším životě.

Mně osobně to trvalo taky několik let a moje vyšší duše mi dala velmi tvrdé podněty k zásadnímu zamyšlení...., ale s lehkým srdcem si říkám dobře se stalo. Protože vybaven fyzickou inteligencí a velkou mentální a spirituální silou, o které jsem nevěděl byl můj agitační materialistický fanatismus děsivou věcí, která lámala svobodnou volbu lidí v mém dosahu. I v téhle debatě platím něco, z této negativní minulé karmy. Jestli aspoň jeden člověk, co to četl, dostal impulz a třeba pouze velmi malý impulz k zamyšlení nad svým životem, pak se mi něco z té negativní energie minulosti podařilo odmazat.


Žádný strach ti co vnímají energie se můžou kdykoliv podívat, co jsme oba napsali, včetně toho gejzíru zloby, nenáviSSti a neSSnášenlivosti k argumentům druhého. Dokud jste jako plný šálek čaje, tak i kdyby vám z konvice naléval mistr zenu, nic více do vás nedostane. Ale můžou se na tuto dikuzi podívat i lidé použivající selský rozum, pokud netrpí ideologickým fanatismem a nepochybně toho uvidí mnohem více než jste byl zatím, schopen zaregistrovat vy osobně.

Na té vnitřní rovině vám Bůh žehnej láskou, silou, vnitřním mírem, milosrdenstvím, duchem odpuštění, vnitřním i vnějším zdravím, pomocí a ochranou, osvícením i větším porozuměním. Aby jste došel k tomu, kdo skutečně jste a proč jste tady. Bůh s vámi. Atma namaste.
http://www.youtube.com/watch?v=YcgNJ7cgDVs&feature...

260028

02.01.2012 19:34

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: No a co ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdo platí ty nezavislé organizace? Ministrestvo zahraničí USA, Kongres a z černých fondů tajné služby, plus i přímo členovbé oligarchie. Tomu říkám ještě větší nezávislost než naše nezávislá privatní demokratická média, ty museli tajné služby aspoň na počátku v 50-tých letech infiltrovat, tehdy běželi různé zajímavé projkety jako MKULTRA, MKCHAOS apod. Mossad to vyřešil lépe, ten si je přes Murdocha aspol. rovnou demokraticky koupil už někdy v 80-tých letech a trochu mu pomáhal při rozvoji medálního impéria. Když nebyl hodnej tak ho klepli i po prstech, aby věděl čí chleba baští a ovce viděli masově tu neohroženost a nezávislost propagandy. Jistě to bylo velmi poučné i pro ostaní. [velký smích] [velký smích]

260038

03.01.2012 20:02

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vidíte a znova mi podsouváte něco, co si o mě domýšlíte. Aby jste dostal velkou sílu na mentalní a spiritualní úrovni musíte odvádět službu. Dlouho dobu, mnoho životů. I na fyzickém úrovni myšlení to má vnitřní logiku a je to pochopitelné. Tvrdá a dlouhá služba posiluje a čistí ducha od neagativních věcí a zvyšuje jeho pozitivní schopnosti. Já sloužím mnoho životů pro ochranu a růst kvalit lidské rasy na všech úrovních pravdy, kterou jsou schopen zaznamenat. Fyzické, mentalní, spiritualní a jiných, které jsou mimo zjevný záběr pohledu v této inkarnaci na úrovni fyzické mysli. Etnikum je pro mě jako kabát, byl jsem Žid, příslušníkem jakákoliv lidské rasy....

Vnímám energie, takže slušné oslovení bez vnitřní vazby je málo, rozhodující je emotivní náboj, pokud je negativní tak ho citím. Pouze fyzickým rozumem nelze mít sebekontrolu nad emocemi a sebedisiplína na fyzické např. na verbalní úrovni nemusí v některých případech stačit . Intuice, empatie, senzitivita, třetí oko... jsou schopnosti, které se dívají na to, co je skryto za slovy. I teď vnímám že se u vás změnilo to , co je skryto za slovy, z toho důvodu na vás reaguju, možná jste připravený si něco časem vzít. Možná někdo jiný. [smích] [mrknutí jedním okem]

Někdy je potřeba dostat silný impulz na fyzickém levlu, aby člověk začal být schopen vnitřní sebereflexe. A věřte mi, že já jsem dostal mnohem tvrdším způsobem lekce na tom fyzickém levlu v tomto životě a pokud bych nepochopil ani poslední varování, tak bych si to musel zopakovat v další inkarnaci.

Fyzické myšlení ovlivňuje Ačna čakra, u všech lidí je brzo po narození dominatní obvzlášť při způsobu existence expanzivní společnosti, věci jako vzdělávací systém, konzum... Já se nacházím na velmi nebezpečném stupni spirituálního vývoje. Mám velkou spirituální a mentální sílu, ale nepřekročil jsem hranici, kdy vnímám ve fyzickém těle jasně pomocí intuice, vnitřní senzitivity... hned a nejde to ovlivnit expanzivním systémem. Pokud Ačna a fyzické myšlení získá trvale dominci nad imkarnovanou duší, tak při velké mentalní a spiritualní síle skončí člověk jako fanatik bez ohledu jakou ideologii si fyzická mysl zvolí. V tehle inkarnaci jsem to dokázal včas vybalancovat.

Pokud jde o propagandu, vymývání mozků, zneužití a manipulace víry lidí i tam vidím, co je skryto za slovy. Jenomže já s tím pracuju teď převážně na mentalní a spiritualní úrovni. Dříve jsem dělal více na fyzickém stavu skutečnosti a některým velmi mocným lidem se to velmi nelíbílo. Jsem tady stále z důvodu ochrany na těch nefyzických levlech bytí, a proto že mám skončit to, co mám v téhle inkarnaci skončit. Když překročit nějakou úroveň bytí, tak zjistíte, že váš karmický dluh jde splatit pouze službou a pomocí těm, kdo jsou v té duchovní evoluci více na záčatku.

260089

03.01.2012 20:21

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak o to nejde. Chce se po mě, abych přitom shluknutí k sobě zapřel spiritualitu a to já nikdy neudělám. Pokud to po mě někdo bude chtít, tak se bude muset shluknout dohromady s někým jiným. Spiritualita je pro mě naprosti zásadní součást mého života. Nikomu neupírám právo věřit, že existuje pouze fyzická rovina bytí, ale kdykoliv uznám za vhodné a potřebné, tak se k tomu vyjádřím. A nebojte tenhle přístup se nelíbí ani některým představitelům církví, ono vůbec tohle je v horních patrech sociální pyramidy povážováno řekněme za nevhodné.

260090

04.01.2012 02:15

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Neudělal jsem nikdy kříž nad medicínou, na druhou stranu odmítám i nekritický pohled psychofarmaka,stejně chemoterpie a jiné metody sledující silně zisk. Jednou se na to budou lidé dívat jako na středověk. Psychoformaka jsem použil pouze jako zajímavý praktický příklad, kdy člověk poněkud přesahuje svůj fyzický rozměr. Vy jste pouze vybral a částečně dokonstruoval po svém tzv. "můj osobní pohled na věc", jak se vám to hodilo do krámu. Některé věci jako Crick-DNA jste zřejmě záměrně ignoroval. Čistě pro vaši informaci zakladatel moderního pranického lečítelství grand master Choa Kok Sui, pravidelně absolvoval lékařské i zubařské preventivní prohlídky a je to výslovně uvedeno v jeho základní učebnici a určitě proto měl jako autor své důvody. Při výčtu forem ideologického fanatiSSmu jste vynechal, naciSSmus, bolševiSSmus.

Pro pana ppppp, pravda uvádím tu svůj pohled na věc v reakci na článek, který odráží moje názory na spiritualitu tak zhruba před dvaceti lety. Prošel jsem za těch 20 let jistým vývojem a ohledně inkarnace, vnímaní energií... nemluvím o něčem v co věřím, ale s čím mám praktickou zkušenost, tedy vím. Čemu budete věřit nebo nebudete je pouze vaše věc. Ale moje argumentace na počátku se pohybovala v tom fyzickém levlu. Taky si dobře pamatuju, že mi před těmi 20 lety zaskočila v krku z hlediska formální logiky remíza existence-neexistence Boha. Ale podařilo se mi to rozkuckat a empiricky dojít k tomu, že fundamentem celé stavby empirické vědy jsou logické axiomy. Bylo to pro mě tehdy kruté překvapení.

Pak máte dvě možnosti, buď se pomocí nějakého indivalidního logického vozíku zakopete na ideologické pozici jako Crick a nedovažujete se podívat pro jistotu za horizont vašeho vědění dále, nebo jdete za horizont a čekají vás další a další zpočátku velmi nepřijemné otázky. Ještě horší než ta, co vedla k odpovědi, že DNA nemohla vzniknout evolučně. Časem zjistíte, že to vlastně vůbec hrozné nebylo, že hrozné bylo to co bylo před horizontem. Jenomže to vezme nějaký čas, kdy dochází k vnitřní sebereflexi.

Snad jsem tak moc neřekl, v celé diskuzi i k tomu jak je napsaný článek, jde o silně menšinový názor. Ale pokud moje myšlenky k článku o andělých působí rušově, buď je ignorujte nebo požádejte o výmaz moderátora a nějak to rozumně zdůvodněte. Při dobrém zdůvdonění, ale nepotřebujete zásah moderátora, poněvadž já na dobré argumenty slyším. Pokud mi na detilech sdělujete fakt existence-neexistence spiritulity na základě empirických metod a formální logiky se rovná logická remíza, pak se s vámi nepřu a opravdu mi neříkáte nic nového. Věřím tomu, že pro spoustu ateistů i věřícíh, to však znamená novinku.

260110

06.01.2012 19:50

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

RE: Poplatek

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dneska mi kamarádky udělali na facebooku radost. Lidičky mají jednu skrytou sílu a jako zbraň se jí říká bojkot. Sice korpokracie dokáže blokovat nežádoucí legislativu, ale bez čárkovaných kódů je technokratický nehumanní systém oligarchie v .... Když chtějí degenorovat člověka na numero a shluk bílkovin, tak se prostě bez těch čísel neobejdou. [mrknutí jedním okem]
http://blog.friendseat.com/how-to-id-genetically-m...

260284

07.01.2012 03:58

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

RE: u nás se platí dávno

Rene Bartosek 75.?.?.?

Osivo zplacají z jednoduchých vstupů, ať si mají ten podělanej copyright. Prozatím modifikují velmi komlikované struktury v živé přírodě, na které má copyright matka příroda. Už aminokyselina je zatraceně složitá a existuje sama o sobě, ale pokud si z toho zplácají bez opisování svou originální DNA, tak prosím. Je rozdíl mezi software a lehce pozměnněným originálem z přírody. I kdyby prase světelkovalo zeleno-modře a z rypáku mu blikala morseovka, tak 99.999% jeho genetického základu je originál příroda. Genetický rozdíl mezi šimpanzem a člověkem je necelé 1%. Jinak řečeno banda zlodějských darebáků by ráda patentovala něco na co nemá nejmenší právo, poněvdž drtivou většinu použili z originálu, včetně toho know-how a přidali k tomu opravdu malinký kousíček. I rozmnožování je originální naprosto základní proncip ze živé přírody. Z toho důvodu je obrovský problém to trvale laboratorně potlačit.

Logicky. Buď GMO nevytváří potomstvo, a potom farmáři nemohli nic tzv. ukrást, nebo potomsvo vytváří a pak farmáři nemohli nic taky ukrást, protože příroda. Proč by tedy měli platit za vlastní osivo? Neexistuje tyran-diktátor v lidské historii, který by zavedl poplatek za výrobu vlastního osiva. Tak tupá, chamtivá a neudržitelná je s prominutím ta "naše" civilizace bankovního kartelu na nekrytých penězích.

Genetické výměna je velmi dynamický proces. Laboratorně vytvořený GMO se pohybuje cestami, kterýma se v přírodě zřejmě nikdy nepohyboval, viz přenesení živočišných genů do kukuřice. Plus silně zvětšená rychlosti při aplikaci laboratorních experimentů do ekosystémů. "Úspěšná odrůda" je zhruba za 10 let... , protože adaptalita "škůdců" v živé přírodě je vysoká. Jak dlouho fungovala DDT? Nějaký toxin přímo uvnitř rostliny? "Škůdci" si na rozdíl od lidí zvyknou, pozmění genetiku poněvadž jsou mnohem biologicky jednodušší, lidem se sníží délka života, objeví se alergie, nemoci...

DDT jako postřik časem spláchla voda a plodina ho měla nízký nebo nulový obsah při sklizni, pokud je uvnitř? Kodexu alimentarius, pro DDT jako nejstarší pesticid jsou hrozivě vysoké nastavené povolené limity v mase a jiných produktech. Není tak těžké domyslet proč?

Celkové škody na ekosystém jsou velké, úbytek půdních mikroorganismů při intzezivním zemědělství je děsivý, a z toho jsou důsledky. Nejhorší asi postupná ztráta schopnosti půdy zachytávat deštěvou vodu a doplňovat rezervoáry podzemních vod. Příroda bere za funkční elysystém poušť, lidi dokáží přežít i v poušti, ale v poněkud jiném počtu než na ploše Francie, ale Francie se může v poušť postupně změnit v důsldku průmyslového zemědělství.
http://www.youtube.com/watch?v=8_Kz0QppkL0

260302

09.01.2012 19:44

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

Rene Bartosek 75.?.?.?

Taky jsem tady nechtěl reagovat, ale když jset tuhle větev OT vytvořili staří matatodoři, tak si dovolím něco přidat, protože to považuju za důležité. Cesta zla poskystuje rychlou výhodu v materiálním světě pouze za jednoho předpokladu, musí být stále rychlejší než karma, která kráčí neúprosně v patách a funguje to pouze na jednu inkaranci v okamžiku fytické smrti zpožděná karma dorazí s plnou silou. Žene to k nekonečné expanzi a to v materiálním světě není možné expandovat donekonečna. Navíc "utíkat stále rychleji" lze pouze v tom fyzickém rozměru. V jiných levlech karma neúprosně sází spravedlivě jak si, kdo zaslouží. V tom negativním módu se platí zdravím, šílenstvím, narozením dětí s velkým karmickým dluhem, ztrátou milované osoby pokud měla pozitivní karmu, tak to bolí mnohem více...Prej to štěstí málokdy kráčí ruku v ruce s bohatsvím vytvořeném na utrpení.

Ti co jsou nahoře u moci v rámci klanů několik stovek let znají zákony karmy velmi dobře. A snaží se na základě této znalosti karmu i šidit, když dělají nějaké sviňanárny, ale marně. Dále člověk nemusí na fyzickém levlu trpět, aby byl si zasloužil lepší život někde jinde. Pokud jde o utrpení, tak většinou se jedná o platbu karmických dluhů anebo inkarnovaná část duše kráčí proti tomu co si spirit zvolil, když vstupoval do této inkarnace. Já jsem typický příklad, dokud jsem byl čistý materialista tak jsem platil nejenom za minulou negativní karmu, ale tvrdé "kopance" jsem dostával od své vyšší duše, abych se vzpamatoval a začal naslouchat tomu uvnitř.

Zřejmě jsem se změnil k nelibosti většiny i v této diskuzi a možná i ve svém osbním životě. I když lidé keré mám rád si to jistě nemyslí, moje srdce se rozvinulo na úroveň crown a dále se rozvíjejí. Já jsem našel svůj vnitřní klid, vyrovnanost, přestal jsem se bát i těch několika věcí, kterých jsem se opravdu obával. Naučil jsem se znovu doopravdy odpouštět, začínám pevně ovládat toto tělo, emoce, mysl jako dobrý nástroj k vytvaření pozitivní karmy. Nejvíce úpozitivní karmy vytváříte, když jiným pomáháte zlepšovat a nalézt jejich kvality.

Jestli to dělá někdo na fyzickém levlu vytvářením systému, který je humanní k lidem, přírodě formou poctivě vytvořeného bohatství s minimem ztrpení a škod, pak dostane zaplaceno bohatě i v karmě na všech úrovních a pracuje tím i na rozvoji nemateriálních kvalit sebe samého a jiných. Myšlenka, že fyzické utrpení je propustka pro lepší život je vytržena propagandisticky z kontextu. Tpohle je pohled mystika, ale na materiálním levlu jsem schopen stále ostře vidět věci jako dříve i mezi řádky, přesněji řečeno ostřeji. [mrknutí jedním okem]

260551

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ivan Mládek 2008 - Očkování21.01.22 15:21 Česká republika 0

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 4

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
24,40 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,15 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,58 Kč
100 japonských jenů
18,91 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,87 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 442,27 Kč
1 unce stříbra
522,91 Kč
Bitcoin
830 619,27 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 956 567