Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jiří Táborský

Nalezeno 2429 příspěveků, 167 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

24.04.2005 09:06

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Malý opraváři Lojzo!

Jiří Táborský 71.?.?.?

Mno, když jste mi poslal zprávu:
>Mala oprava,
tak jsem nechtěl, abyste si myslel, že si z Vás dělám srandu, kdybych Vám psal Malý Opraváři. Protože Vy jste ve skutečnosti Velkej Komunální Opravář. Já nevím, zda mladší přítomní vědí, co to byly komunální služby a komunální opraváři. To byli takoví leváci, že ani ústřední výbor KSČ se na to nemohl dívat a povoloval beztrestně jejich veřejnou kritiku (což mi občas i pan Stwora občas ustříhne).

Když jste nanesl to "prvotní omračování", tak Vám prozradím, jestli mi to pan Stwora nevymaže, co omráčí vola. Vy mně pak zase na revanš napište, jak jste viděl "prvotně omračovat" slepici, jo? A já Vám pak zase napíši, jak jsem viděl omračovat slepici já.

Tak to jednou ve Viniční přivedl pan docent Oliva studenty k akváriu s elektrickým ouhořem, aby jim ukázal, jak rozsvítí žárovku a přitom jim vykládal, že ten ouhoř může dát takovou elektrickou ránu, že člověka zabije a velkýho vola omráčí. A jak tak kecá a neopatrně přitom šmátrá v tý kalný vodě drátama od žárovky, tak se toho ouhoře neopatrně dotknul a dostal takovou ránu, že ho to omráčilo.

50398

24.04.2005 08:24

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Teroristická skupina, která se nekonala

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Soudruzi v Číně jsou s cenzurou internetu daleko před
>zbytkem světa, skoro by se dalo mluvit o dokonalosti [oči v sloup]
>A jen čekám, za jak dlouho jejich praktiky přejmou USA a
>socani z EU.
Už přebírají, už přebírají. V současných dnech byly zastaveny US webové stránky, které nabízejí (mnohem levněji než farmaceutický spiklenecký monopol) léky a drogy, které jsou v USA jen na lékařský předpis, bez předpisu nebo předpis nějakým způsobem obcházejí. A v nejbližší době vejde o tom v platnost zákon.

50395

24.04.2005 08:11

Teroristická skupina, která se nekonala

Ricin

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Ricin je alkaloid obsažený...
Ricin není alkaloid ale protein, působící jako (negativní) katalysátor biosyntézy.

>Jedovatá jsou tedy semena skočce, nikoli olej z
>nich připravený.
Správněji, převážnou většinu ricinu v semenech obsahuje jen dřeň semen; relativně malé množství obsahuje i olej z nich extraktovaný - působí jako silné projimadlo, ve větším požitým množství s nebezpečnými následky (křeče, někdy i smrt šokem). S takovými následky byly při etnických nedorozuměních tradičně, po staletí, na Balkánu oběti nuceny pít ricinový olej a když to proběhlo šťastně, tak se jen "vysraly z podoby", jak to popisoval Jaroslav Petrbok.

Ricinový olej má ovšem i humánnější použití a to v mnoha oborech, například jako mazadlo pro vysokotepelné motory, v textilním průmyslu apod.

Dobrá všeobecná, populárně psaná informace je na inetu (http://en.wikipedia.org/wiki/Ricin).

50394

24.04.2005 07:31

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Teroristická skupina, která se nekonala

Jiří Táborský 71.?.?.?

>ricin a další si může vyrobit
>každý, kdo ví něco o chemii a má průkazku do knihovny... a
>nic nelegálního na tom není.
Přesný postup výroby ricinu je popsán v US patentu 3,060,165 (Etal, 1952), postoupený US Ministrovi Armády a lze si ho stáhnout s internetu (http://v3.espacenet.com/origdoc?DB=EPODOC&IDX=US3060165&QPN=US3060165 nebo rychleji bez Adobe http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Ricin_process.png).

Podle několika mezinárodních dohod je ricin kontrolovaná substance a podle nich je výroba a držení ricinu illegální. V USA hrozí doživotní vězení a pokuta 250.000 USD.50393

24.04.2005 05:43

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou

Jiří Táborský 71.?.?.?

Pane Stwora,

nejdřív sem dáte to polykání semene a teď todlecto. Ještě, že k tomu nepřidáváte hrozbu, že se mi stane neštěstí nenadálé, když hned nepošlu kopii na třicet adres. Tedy, když jsem si kousek přečetl, tak se mi málem neštěstí nenadálé přihodilo.

50388

23.04.2005 06:12

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Jo, kemo,

Jiří Táborský 71.?.?.?

míchat potkany a oběti lidického masakru, to jste celej Vy.

50295

23.04.2005 05:59

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Opraváři Lojzo,

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Mala oprava :
>Kure je nejdrive omraceno elektricky. Zobacek se neotevira.
Mn, viděl jsem už pěknou řádku linek na zpracování drůbeže, včetně xaverovské; nikde jsem neviděl omračování broilerů elektrickým proudem. Možná, že se to někde dělá nebo bude dělat, protože by se to tak mělo dělat. Ale košér zabité zvíře musí prostě vykrvácet, šmytec. Žádné sračičky kolem toho jako nějaké omračování.

Na ne striktně košér zpracovatelských linkách se zobáček otevírá a jugulárka a všechno kolem se střihá zobákem. Ze dvou prostých důvodu: protože peří (podobně jako vlasy) se zatraceně špatně řeže (to už věděl kat Mydlář a dbal, aby byl krk před useknutím hlavy pěkně obnažený) a protože rozříznutá kůže by vadila při strojovém škubání kuřat.

>Kure se musi vykrvacet, jinak by bylo nepozivatelne.
Vykrvácení jatečního masa má svoje dobré důvody, především pro lepší trvanlivost a provádí se po zabití u všech jatečních zvířat. Že nevykrvácené maso je nepoživatelné, na to věříte snad jen Vy a orthodoxní židi a machometáni. Maso bažantů, koroptví, srnců a ostatní lovné zvěře není vykrvácené a jak je poživatelné! Židi by ovšem po jeho požití přišli do pekla.

50294

23.04.2005 00:43

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

RE: Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Jiří Táborský 71.?.?.?

Děkuji za opravu. Ale i 5% z celoročního příjmu je pro ty rybáře jistě podstatná motivace.

50270

22.04.2005 16:37

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

RE: Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Jiří Táborský 71.?.?.?

>ti lovci tuleňů se
>podle mě každý rok těší na to, až budou moc zase vyrazit na
>lov a umlátit nějakého tuleně. Je to pro ně vzrušující a
>zábavné dobrodružství, v kterém se vyžívají.

>Chápu to takto, protože jen pro peníze to dělat nemohou,
>když jsou ty částky za jednu kůži tak směšné.

Nechci v žádném případě omlouvat utloukání tuleňů, ale myslím, že se mýlíte, když rybářům připisujete sadistické choutky. Cena za jednu kožku je, možná, nízká, ale celkově to údajně dělá 20% jejich ročního výdělku, takže peníze jsou jistě hlavní faktor. Dalo by se i odhadnout, jakou tonáž ryb by nekontrolovaná tulení populace spotřebovala a jak by jejich přemnožení porušilo, dnes už umělou, nepřirozenou, rovnováhu životního prostředí. Regulace stavu zvěře odstřelem, racionálně praktikovaná v celém "civilizovaním" světě, není nijak útlocitnější, ne-li brutálnější.

Za naprosto zvrhlé, ovšem, považuji košér porážky, ke kterým není ani ten nejmenší racionální důvod. Se stejným výsledkem lze zabíjet jatečná zvířata rychle a bez zcela zbytečných traumat pro dodržování náboženského rituálu.

50215

22.04.2005 15:59

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

RE: Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Jiří Táborský 71.?.?.?

A co takhle nadívaná holoubátka nebo telecí na smetaně? Když jste už připomněl ta kuřátka, boilery, jak říkal Milouš Jakeš, tak ta se už dávno zabíjejí jen na "košér" způsobu. Pověsí se živé za nožičku na háček běžící linky, mistr řeznický mu otevře dokořán zobáček, prostřihne mu jugulárku a než ho automat opaří a oškube tak by mělo vykrvácet jak žádá rituál. To, že sebou do té doby mlátí a škube, pověšené za nohu, to nic, to jsou jen nervy - abych obecenstvo uklidnil a neznechutil mu extra crispy KFC.

50207

22.04.2005 07:56

Válka v židovské obci se přiostřuje:

RE: Válka v židovské obci se přiostřuje:

Jiří Táborský 71.?.?.?

Paní Alžběto,

to Vámi uvedené citování Goebbelse jsem četl a slyšel, v různých variacích, už tolikrát, že by se mohlo stát stokrát pravdou. Bylo by možné sem dát na ně link, pokud možno v originálním znění, nebo celou zvyklostní citaci, aby si ji třeba mohl jeden dát do kontextu?

50153

22.04.2005 07:25

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

RE: Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Jiří Táborský 71.?.?.?

Já nevím, proč zrovna Vy a ta Vaše parta tady pořád trousíte ty přitroublé dezinformace. Jako teď s těmi "chytrými a roztomilými zviřátky" krysami. Zaprvé to nejsou krysy ale potkani. Především ale, člověk je nehubí z podobných důvodů jako tuleně. Kromě rozsáhlých škod, které nadělají, potkani jsou zdrojem nebezpečných epidemických nemocí člověka, které v minulosti způsobily více smrtí než války.

50150

22.04.2005 07:01

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

RE: Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Jiří Táborský 71.?.?.?

Jo, zabít bezbolestně králíka, to se musí umět. To mí rodiče měli také jedny přátele, pro mne to byl strejda a teta. Strejda Honzík byl vášnivý radioamatér a montoval za protektorátu kdekomu do úředně vykuchaných rádií čurčílky na poslouchání Londýna na krátkých vlnách a za jednoho čurčílka jednou dostal živého králíka. Teta Anča dala strejdovi Honzíkovi do ruky váleček na nudle s přesnými instrukcemi, jak mu ji střihnout za uši. Jenže, jak byla králičí pečeně za války vzácná, strejdovi bylo králíka líto a nemohl mu ji střihnout.

"Dej sem ten váleček, ty jeden posero," došla tetě Anče nakonec trpělivost, "zvedni ho za zadní a já mu ji střihnu!" Vystřídali si tedy postavení, teta se rozmáchla, zavřela oči a střihla válečkem strejdovi takovou přes hlavu, že ho potom musela s pomocí paní Růžičkové odvedle křísit skoro půl hodiny. Králíka potom zabil a stáhnul za slíbenou porci pečeně domovník, otrlý bývalý ruský legionář.

50146

22.04.2005 06:02

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

RE: Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Jiří Táborský 71.?.?.?

pane Lojzo,

já jako akvarista považuji je chválihodné a statečné, že jste v Praze písemně protestoval proti zabíjení kaprů na vánoce. Protestoval jste ale také někdy, v Československu nebo v Kanadě, proti téměř každodennímu košér zabíjení zvířat?

50138

21.04.2005 04:34

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Proč neslavím konec druhé světové války

Jiří Táborský 71.?.?.?

Neptejte se zase tak blbě, seržante. Ale čísla pana Nohejla souhlasí dost přesně s informacemi generála KGB Sudoplatova, který to jimi Židům nechtěl polepit, ale naopak - zdůraznit jejich zásluhy o sovětský stát(mimochodem, Sudoplatova manželka byla také plukovnice KGB).

49992

20.04.2005 20:05

Proč neslavím konec druhé světové války

Prrr, seržante,

Jiří Táborský 71.?.?.?

něco na Vašem vyprávění zase nehraje.

>V uprchlickem lagru mezi samymi Cechy v Rakousku stacilo si
>odejit na zachod aby cloveku na pokoji vyrabovali skrinku.
Tak jste přestal chodit na záchod?

>Kdyz jsem zacal v armade, tak nekteri mi kolegove byli drive
>kriminalnici, bud jim soudce naridil armadu nebo tam odesli
>sami aby utekli kriminalnimu prostredi.
Mno, tohle musí bejt jen ukecnutí! Doteďka jste nám vyprávěl, jaké vynikající kádry jdou do armády a Vaši kolegové zatím todlecto? Mno, možná, že se tam přeškolí, zrovna nedávno se do vedlejšího města vrátili dva Vaši kolegové z Iráku a zabili své manželky.

49904

20.04.2005 19:44

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Kanonýre Fčeličko,

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Houfnice. Takže pokud měl pan doktor na mysli tuto husitskou >zbraň, >pak se myslím moc nemýlil. Vy zase máte nejspíš na mysli
>moderní "kanónové houfnice", určené pro (většinou) nepřímou
>střelbu, ale tam jde pouze o přejatý název. Asi jako když se
>řekne "samolet", tak si pod tím málokdo představí F-18, nebo
>MIG-29.
Kupodivu, správně jste si to tentokrát vygůglova, pane Zmatoušku. Až na ty "kanónové houfnice", to jste si zase přibásnil jako pokus o rehabilitaci kanonýra Fčeličky, co pořád stál a pořád ládoval. Česky je houfnice houfnice, anglicky howitzer, za husitů i v roce 2005. A když dnes někdo česky mluvící řekne o letadlu "samolet", tak si všichni kolem myslí, že je cvok, zvlášť, když si pod výrazem "letadlo" nedovede představit F-18, nebo MIG-29.

Mimochodem, čeští kováři kolem té doby měli zlaté ručičky, dokladem toho je například pražský orloj, který is going and going and going, jako jediný na světě s většinou původních součástí a součástek.

49900

20.04.2005 07:24

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Proč neslavím konec druhé světové války

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Jeden z hlavnich duvodu, proc
>se mi v armade libi, je to, ze vojaci jsou cestni chlapi,
>daleko cestnejsi nez lide v civilu. Ja mohu klidne ztratit
>penezenku s penezi a kreditnimi kartami, ridicakem a tak
>dale a klidne se spolehnout, ze ji nekdo najde a odevzda a
>nebo mi ji posle postou vse naprosto netknute...nefantaziruji
Mno, když to na Vás udělalo tak silný dojem, tak to třeba záleží na tom, v jaké společnosti jste se pohyboval než jste se dal k vojákům.

49815

20.04.2005 07:13

Proč neslavím konec druhé světové války

Seržante leho,

Jiří Táborský 71.?.?.?

>v pripade Iraku to byla smesice marxismu a islamismu. Tohle
>ovsem "Zvedavce" zaslepene modni anti-ami ideologii nikdy
>nenapadne...
Jo, to může napadnout jen Vás a Vaše klony. Irák byl sekulární stát a marxisty potíral skoro tak tvrdě jako islámské fundamentalisty. Irácká státní ideologii se všeobecně charakterizovala jako arabský nacionalismus.

A mimochodem, ty Vaše pindy o "anti-ami ideologii" si vyvěste na nástěnce u vás na pévéesce. O současný globální antiamerikanismus máte největší zásluhu Vy a Vám podobní trigger happy kovbojové, Vaši kolegové z Abu Ghrab a Falludži, Izrael a Bushova administrativa. Nasekali jste už ostudy do foroty na tři generace.

49813

20.04.2005 06:34

Proč neslavím konec druhé světové války

Kanonýre Fčeličko,

Jiří Táborský 71.?.?.?

když máte zase Vaše chronické svědění někoho poučovat -
>Pise se rok
>2005 s houfnicema se uz do poli nechodi. (Ja vim, Svejk
>houfnici uz take nemel [smích]
- tak se předem podívejte do slovníku, jak se překládá do češtiny
howitzer, která je stále ve výzbroji každé armády.

>Zkuste si nejakou modernejsi
>knizku, treba vam pan Leho nejake muze doporucit.
Jo, Vy a seržant leho, vy dva vydáte za tři Klausewitze.

49806

18.04.2005 23:52

Ženy, které pravidelně polykají semeno, mají nižší výskyt rakoviny prsu

Pane Stwora,

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Příspěvek zrušen pro nechutnost. Pane Táborský, prosím,
>nechte toho.)

Především se nedomnívám, že můj komentář byl nechutnější než výzva pana Zmatouška, abych mu na téma něco napsal. Ale proti gustu žádnej dišputát, zvlášť, když jste editor. S tím nemám problém.

Ovšem téma o polykání semene jste sem uvedl Vy a to ještě jako hoax, u dobré víry - nejen, že to tak je, ale že je to i vkusné, či ne nechutné. To já sice nemohu posoudit, ale v mém komentáři jsem vysvětlil, proč je to nesmysl a po vymazání mého komentáře to zůstává nevysvětleno.

To jen pro pořádek, ne jako stížnost.

49603

18.04.2005 22:17

Proč neslavím konec druhé světové války

Povězte mi, čarodějníku, než nám opravdu utečete,

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Okrem toho cigani predsa nepochadzaju zo Slovenska ale z Indie, >zato z Ciech pochadza sprosta propaganda a la Goebbels.

I sakra, tak oni ti cigáni hutorí aj po indicky?

49584

18.04.2005 22:08

Proč neslavím konec druhé světové války

Jakotyč, možná, že intelektu ještě trochu míň,

Jiří Táborský 71.?.?.?

připomenu Vám jen, co jste nedávno napsal:

"Ja som sa narodil dost dlho po vojne, a ako taky nemam NIJAKU pamet ohladne slovenskeho statu, nie velmi kratku. Tie vase historicke fakty nemozem ani potvrdit ani vyvratit, pretoze ich tu od vas pocujem po prvy krat. Bohuzial, moje vzdelanie v historii slovenskeho statu bolo dost jednostranne (pod komunizmom), takze je mi tazko povedat."

To je z Vašeho psaní vidět na první pohled. Vaše vzdělání o historii českého státu je ještě chabější, je-li to vůbec možné. Debatujte proto o něčem jiném, jste trapný. Běží tady teď diskuze o polykání ejakulátu, na to by, možná, Vaše vědomosti stačily.

49579

18.04.2005 21:12

Ženy, které pravidelně polykají semeno, mají nižší výskyt rakoviny prsu

Proč Vám nezarůstá pleš ani po polykání semene, pane Zmatoušku.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Příspěvek zrušen pro nechutnost. Pane Táborský, prosím, nechte toho.)

49564

18.04.2005 07:01

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Proč neslavím konec druhé světové války

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Ja som sa
>narodil dost dlho po vojne, a ako taky nemam NIJAKU pamet
>ohladne slovenskeho statu, nie velmi kratku. Tie vase
>historicke fakty nemozem ani potvrdit ani vyvratit, pretoze
>ich tu od vas pocujem po prvy krat. Bohuzial, moje vzdelanie
>v historii slovenskeho statu bolo dost jednostranne (pod
>komunizmom), takze je mi tazko povedat.
Tak co kdybyste povídal o něčem, o čem něco víte?

>Na zaver vam iba poviem, ze som velkym priatelom ceskeho
>naroda... Ale vzdy po stretnuti s individuom ako ste vy, pan
>Pashmerga, som rad, ze od vas (Cechov) mame navzdy pokoj.
Jo, to je přátelství jako hrom.

49503

18.04.2005 06:43

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Proč neslavím konec druhé světové války

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Za druhe, Slovensko bolo spojencom, tak ako Cechy a
>Morava, ale iba z dovodov taktickej vyhodnosti pre nemcov.
Mýlíte se, Čechy a Morava byl německý protektorát; Slovenský Slobodný Štát byl skutečným spojencem Německa a na východní frontu v rámci onoho spojenectví poslal Rychlou divizi.

>Za tretie, dobre sme my, Slovania, tym skopcakom dali po
>vajciach, nie?
Mno, můžete děkovat jen Benešově vládě a vašim komunistům, že jste nedostali po vajciach se skopčáky.

49502

18.04.2005 05:44

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Poznámka k Vašemu textu z 11.04.05 05:11, pane Zdeňku.

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Spojené státy americké podle mne v 99 případech ze 100
>dělají pouze a výhradně to, co je v zájmu USA.
Ehm, a irácké tažení je v tom jednom procentu?

49499

14.04.2005 01:15

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Bože můj, jak se může někdo dopustit něčeho horšího, než
>nacisti?
Mno, tak korektně politicky jistě nikdo, paní Markéto. Ale toho psychiatra na základě tohoto dogmata neodkládejte, už i seržant leho se v nestřeženém nekorektním záblesku v zelené hmotě ukecnul, že bolševici. Jo, a kdyby se Vás na gauči ten psychiatr jakoby nenápadně ptal, co si třeba myslíte o Pot Pol nebo rudé Číně, tak to hned s ním ukončete a najděte si korektnějšího. I mezi doktorama se najdou svině nacistický.

49046

13.04.2005 23:39

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Jak jsem Vám již napsal minule, paní Markéto, obraťte se na nějakého dobrého psychiatra.

49040

13.04.2005 23:25

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Proc Zvedavci nenavidi jedinou demokratickou zemi v oblasti?

Jiří Táborský 71.?.?.?

Seržante,

otázku jste si sám vymyslel (i když ten bonmot o té theokracii jako jediné demokracii v oblasti byl už před lety ošoupanej jak klín Lindy Lovelace), sám jste si ji pochválil a tak byste si na ni také měl, do třetice všeho srandovního, sám odpovědět (nezapomeňte si přitom sledovat uši v zrcadle, aby se Vám něco nestalo).

49036

13.04.2005 23:10

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Poslyšte seržante,

utíkejte se podívat do zrcadla, jestli se Vám po tomhle duševním výkonu nezavařila Vaše zelená hmota v mozkovnici. Poznáte to podle unikání pěny a kouře z uší.

49033

13.04.2005 18:35

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

>vy máte svoje vidění světa a evidentně vás dojímají
>jen některé tragédie, jiné vcelku chápete a dokonce asi i
>omlouváte, neboť vaše vyjádření ohledně Lidické tragédie
>bylo dost hanebné. Já ovšem nesdílím vaši optiku, že odveta
>za něco, co se těch lidí vůbec netýkala, se jako důvod
>vraždění připouští. Diskuse o tom jak to bylo důstojné je už
>úplně zvrácená.
Zvrácené, až k zvracení, je Vaše překrucování a lhaní, paní Markéto. Ale jak jsem už napsal, to je mezi Vámi a psychiatrem.

48999

13.04.2005 18:30

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Pane Zmatoušek,

uhádl jste: oslovuji Vás tak, protože se mi to líbí. V telefonním seznamu si Vás hledat nebudu, protože, jak jsem Vám už napsal, pokud se podpisujete nickem, tak mi je buřt, kdo jste. Jestli Vám samotnému vadí, že se podpisujete nickem, tak se přestaňte nickem podepisovat - hej, možná, že přijdete na ještě jednodušší řešení.

48997

13.04.2005 18:12

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Paní Markéto,

nevidíte-li rozdíl mezi masakrem, kde jsou děti bestiálně zabíjeni před očima rodičů a rodiče před očima dětí - abych uvedl jen jeden jediný nesporný rozdíl mezi Deir Yassin a Lidicemi - a masakrem, kde jsou postříleni jen muži, popravčí četou, a ženy a děti jsou před tím odvezeny, pak nepochybně potřebujete konzultaci s psychiatrem.

48996

13.04.2005 17:54

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Doufám, že se dožijete toho, až se zveřejní dokumenty a svědectví, která se tají nebo za jejichž zveřejnění by bylo provinilci odsouzeni do vězení z důvodů "prezervace nastolené pravdy", abyste se měla skutečně za co stydět. Zatím se můžete stydět za Vaše nepodložené výmysly a nařčení. Nebo zkuste pro změnu, místo planého žvanění, citovat jiný výlev hrdosti nad provedeným masakrem stejného kalibru (v moderní historii a ne náčelníky lidožroutů), jako citované blahopřání Begina, Největšího Izraelského Vůdce.

48992

13.04.2005 16:49

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Paní Markéto,

začínáte argumentovat jako ti naši tři vesničtí idioti. Provinění Němců, nejen nacistů, jsem nikdy nezlehčoval. Mně vlastně trvalo dost dlouho, než jsem přestal žrát podvodnou bolševickou a židovskou propagandu a začal jsem se divat na Němce
trochu objektivněji. Já snad mám pro mé opožděné procitnutí omluvu; jeden můj blízký příbuzný byl zastřelen SS popravčí četou dva dny před koncem války. Teta si ho potom v noci, ještě s jednou manželkou popraveného rukojmího, vyhrabala a přivezla domů na trakaři. Možná, že Vy máte ještě bezprostřednější a emocionálnější důvod věřit té propagandě dodnes a ani Vás přitom nenapadne se zamyslet nad tím, proč - nejen Němcům ale i v mnoha jiných zemích - je pod trestem kriminálem zakázáno o ní i jen pochybovat.

48981

13.04.2005 05:52

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Já bych řekl, že k těm záměnám dochází především tím, že se lidi nepodepisují vlastním jménem a často mají i několik nicků, jako, myslím, i Vy. A myslím si, že v takových případech si nemáte co stěžovat, že si Vás lidé pletou. Když se nechcete podepisovat svým jménem, tak Vám budu říkat dál Zmatoušku (už jsem tady vysvětloval proč) a je mi buřt, kterej Vy jste.

48953

13.04.2005 03:43

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Hm, a jak Vás rozeznat, když jste vy dva spolu v situaci, kdy oba nemáte trenky?

48945

13.04.2005 00:10

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Pane Zděnku či Zmatoušku (nikdy nevím, který jste který),

nevím, proč máte dojem, že chci něco dokazovat. Pouze jsem doplnil poznámku pana abela k významu slova "atrocita" odkazem na běžný význam a na Poldaufův anglicko-český a česko-anglický slovník (zvěrstvo - atrocity, bestiality). Mno, vlastně jsem tím něco nezáměrně dokázal - že jsem se podíval do slovníku.

48926

12.04.2005 23:46

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Když jste nedovedl přečíst a ani po několikerém vysvětlení pochopit, že jsem psal o důstojném chování lidických obětí a nikoliv o německém "důstojném vraždění", tak Vám už není pomoci a běžte si povídat se seržantem leho. A nenamlouvejte si, že si něco zasloužíte, blbost je neštěstí, ne zásluha.

48925

12.04.2005 17:38

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Ne, že bych chtěl přispět k Vaší profesionální deformaci, ale slovo atrocity (zde velmi frekventovaný plurál od slova atrocita) má všeobecně význam zvěrstva a Poldauf to tak také překládá i z angličtiny. Především, ovšem, je to přesnější význam než krutosti v kontextu s Deir Yassin (i když Vás nepodezřívám, že jste pokoušel ta zvěrstva jazykově zmírnit).

48885

12.04.2005 17:09

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Když jsem se zmínil o důstojné smrti, připojil jsem v závorce poznámku "(i když to se může zdát někomu bezvýznamné)", protože jsem tušil, že se alespoň jeden z našich tří vesnických idiotů ozve.

Dusan:
>Dustojna a nedustojna smrt. Kde na to chodite?
Samozřejmě, že je rozdíl mezi důstojnou a nedůstojnou nebo potupnou smrtí. To rozeznával i zákon a abychom nemuseli chodit daleko od Lidic, K H. Frank byl odsouzen k oběšení a jako zostření trestu k veřejnému.

Nechci se však marně pokoušet ten rozdíl vysvětlit Lojzovi. Myslím však, že zamyšlení nad poskytnutím šance důstojné smrti (i když ve zločinném masakru) a sprostým, bestiálním vyvražděním není v rámci stávající diskuze nenáležité.

Všechny informace, které jsem kdy viděl, včetně německé dokumentace, se shodují, že oběti lidického masakru zemřely důstojně. Oběti masakru v Deir Yassinu k tomu nedostaly ani tu nejmenší šanci.

>Vy by jste jim jeste ted predal nem nemcum metaly a
>vyznamenani, ze ano ?
Lojzova intelektualita z této otázky přímo přebublává a nezbývá mi než kapitulovat před jeho argumentací.

48882

12.04.2005 16:27

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Pane Zmatoušek,

nepamatuji si, že bych se někdy vyjádřil, třeba i k sebeblbějšímu komentáři seržanta leha, formou neartikulovaných citoslovců jako a-cha-cha, chachacha, nebo jak jste to napsal Vy. Tomuto Vašemu podsunu se ale ani nebudu bránit.

Nezařazujte mě však, prosím, mezi ty, kteří tu vyprávějí horror zkazky. I když jsem už leccos viděl. Napsal jsem tu jasně, že si v tom nelibuji a že v tom nebudu soutěžit a o zlomku jsem se zmínil jen až jsem byl přímo vyzván.

Ovšem na Vámi zmíněnou plichtu ve vyprávění horrorů to v žádném případě není už od premiéry seriálu židovského holokaustu před více než padesáti lety. To je bez konkurence.

48880

11.04.2005 22:56

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Pane Zmatoušek,

>"To je směšné a-cha, cha, tuze směšné a-cha, cha, odpusťte
>mi a-cha, cha, že se směju vám".

To je to poslední a nejlepší z Vaší zbrojnice argumentů?

48825

11.04.2005 22:47

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Mno, ještě že jste se přihlásil, doktore Včeličko, na Vás jsem úplně zapomněl. Vy si ale budete muset předem přibrat připravný kurz pro kurz češtiny.

48823

11.04.2005 22:34

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Mno, co kdybyste se tedy pokusil odpovědět věcně, pane Zmatoušku.

48821

11.04.2005 22:28

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

V Lidicích Němci nejdříve odvezli v autobusech ženy a děti do Kladna a všech 173 mužů starší 16 let potom popravili podle vojenských předpisů se zachováním důstojné smrti (i když to se může zdát někomu bezvýznamné). Ženy a část dětí byly odvezeny do koncentračních táborů, část dětí byla adoptována německými rodinami.
Důvodem masakru byla odveta za nesmyslný, provokativní a nezodpovědný atentát na Heydricha.

V Dei Yassin povraždili Židi bestiálním způsobem všechny muže, ženy a děti, které ve vesnici našli, rodiče před dětmi, děti před rodiči a některé mrtvoly byla nalezeny zohavené. Počet nebyl nikdy přesně určen, ale podle zprávy vyslaného představitele Červeného Kříže bylo nalezeno 254 mrtvých, většinou dětí a žen (z nich 35 viditelně těhotných).
Důvodem masakru bylo vyvolat teror mezi palestinským obyvatelstvem, donutit ho k opuštění jejich vesnic a provést tak rychlé a efektivní etnické vyčištění části Palestiny, určené OSN Židům.

Rozhodněte si sám, který masakr se Vám zdá horší.

48820

11.04.2005 21:48

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Dusan píše, mimo jiné:
>Marketo, on tady jeste nikdy s nikym nesouhlasil.
>Opakuji, jeste nikdy s nikym.
To jako já. Jen pro rekord tedy poznamenávám, že Lojza zase nestydatě lže.
Ne s mnoha souhlasím vždycky. Občas souhlasím skoro se všemi. Často souhlasím s mnoha. S některými ale souhlasit nejde skoro nikdy, aniž bych chtěl ze sebe dělat blba - a ti jediní tady o mém nesouhlasu naříkají, jak malí kluci.

48814

11.04.2005 21:05

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Já nesouhlasím, pane Táborský (pokr.)

Jiří Táborský 71.?.?.?

Pane Vodníku,

samozřejmě se mnou můžete nesouhlasit i na pokračování a já Vaše právo na to plně respektuji. Nebudu se ale s Vámi předhánět ve vyprávění o atrocitách, které jedna paní nebo strejček povídali.

Měl jsem dojem, že jste povoláním v oboru zdravotnictví a tak se trochu podivuji nad tím, že tady reprodukujete k uvěření story, jak ve Rwandě mnoha desítkám (stovkám?)lidí v kostele jeden den usekli ruce v zápěstí, druhý den nohy u kotníků a tak dále celý týden, než zemřeli. Asi proto, že nebylo už co usekávat? Vykrvácení po useknutí rukou a nohou zřejmě nepřichází v úvahu.

Kromě toho by mi ani podobný masakr u populací, které si ještě ne nedávno nepřátele opékaly a pojídaly, nepřišel tak šokující a hrůzný a odporný jako Deir Yassin, spáchaný populací, která se chlubí tisiciletou kulturou a boží vyvoleností. I když v obou případech je to tradice.

48809

11.04.2005 10:13

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

seržant leho o připomínání Lidic Němcům:
>porad jim to nemusime cpat do chrtanu
jo, musíme cpát celému světu do chřánu předevšém holokaust, tak nevotravujte s Lidicema. Čtu Vás správně mezi řádky, seržante?

48766

11.04.2005 10:03

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Seržant leho:
>Ja si na nic takoveho za poslednich 15 let nepamatuji...
Tomu se říká alzheimer [vyslov: alchajmr], seržante.

48764

11.04.2005 09:53

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Seržante leho,
jo, Vy nejste v řiti, jenom když čtete mezi řádky. Alespoň si to tak namlouváte.

48761

11.04.2005 09:49

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Mno, tak by se snad měli oba přihlásit do kurzu češtiny, ne?

48759

11.04.2005 09:44

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Neptáme se A U CEHO JSTE VY, PRAVE TED, setsakra Leho, ale V ČEM JSTE, PRÁVĚ TEĎ (a vlastně skoro vždycky), seržante leho?

(odpověď autocenzurována - vulgarismus, protože slušně se říká konečník).

48758

11.04.2005 09:35

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Jeste jednou se zeptam, vy jste u toho vsecho byl, pane
>Taborsky?
A co, po třetí začnete střílet? Z Vašeho vyptávání jde hrůza, tak já Vám to raději řeknu:
Když se podíváte na letopočty těch událostí, seržante, tak se nebudete tak blbě ptát. A navíc nemám ani žádnou známou paní, co povídala, že tam byla nebo znala někoho, kdo tam byl, jako máte vždycky Vy (anebo to zaslechnete při srkání polífky v kantýně).

48757

11.04.2005 09:23

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Nemohu, seržante leho,

pochybování o německých táborech smrti je trestné.

48755

11.04.2005 09:15

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Můžete sem dát informaci o nějakém nacistickém masakru, který by byl stejný nebo horší než Deir Yassin?

48754

11.04.2005 09:07

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

(pokračování)
Menachim Begin, vůdce jedné z paravojenských teroristických židovských organizací, které masakr provedly, Irgun, a pozdější ministerský předseda Izraele, to vyjádřil blahopřáním svým "bojovníkům" k tomuto vítězství:

"Přijměte mé blahopřání k tomuto skvělému aktu vítězství. Předejte mé pozdravy všem velitelům a vojákům. Tiskneme vám ruce. Všichni jsme hrdi na vaše vynikající vedení a bojového ducha tohoto velkého útoku. Řekněte vojákům: Vstoupili jste tímto útokem a vítězstvím do dějin Izraele. Pokračujte tak až do konečného vítězství. Jako v Deir Yassin, tak všude budeme útočit a rozdrtíme nepřítele. Bože, Bože, Ty jsi nás vyvolil k dobývání!"

Nikdo v moderních dějinách lidstva nebyl tak neskonale hrdý na vraždění nevinných žen a dětí a neprohlašoval to za své boží poslání. Proto, paní Markéto, považuji masakr v Deir Yassin za ten nejodpornější masakr.

48753

11.04.2005 09:06

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

(pokračování)
Podstatou mého sděleného názoru je, že od všech masakrů, kromě jednoho, se viníci vždycky snažili distancovat – masakr popírat, svádět na jiného, ospravedlňovat vojenskou nutností, nepřekonatelnými okolnostmi, kulturní zaostalostí, politováníhodným omylem a podobně – a tím de facto uznávali jejich nemorálnost a zločinnost. A většina národů, jejichž autority nebo příslušnící byli za spáchané atrocity prokazatelně zodpovědni, někdy i jen nařčeni, to pociťuje jako provinění celého národa.

Hrůznou vyjímkou je ale právě masakr v Deir Yassinu. Nejenže jeho brutalita nezaostává za brutalitou primitivních domorodců Rwandy, ale protože jsou na něj Židi hrdí a považují ho za slavné vítězství bojovníků za stát Izrael a za důležitý pozitivní mezník v historii Izraele.
(pokračování)

48752

11.04.2005 09:03

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Paní Markéto,

napsal jsem, že masakr v Deir Yassin je nejbrutálnějším a nejodpornějším masakrem v moderních dějinách lidstva. To zůstává mým názorem i když ho zpochybňujete pádným argumentem, že buď žiji na jiné planetě nebo jsem naprosto odstřižen od reality. Kromě toho se pokoušíte obejít stupeň brutality a odpornosti většími čísly mrtvých v jiných masakrech, což je zcela jiný kvalifikátor. Je rozdíl mezi smrtí tyfem, zaviněnou nedostatečnou zdravotní péčí a smrtí sadistickým podřezáním; je i rozdíl mezi kolaterální smrtí civilistů ve válce a postřílením zajatců nebo plánovitou genocidou – ale kvalifikátorem brutality a odpornosti při tom nejsou čísla. Ostatně, z jakéhosi důvodu jste se rozhodla selektivně omezit masakry v moderní historii lidstva jen na některé od druhé světové války a připravila jste tak svoji argumentaci o číselné trumfy, například údajných 8 milionů ukrajinských obětí Sověty organizovaného hladomoru, katyňský masakr, Drážďany, Hirošima a Nagasaki; to jen namátkou. A z těch “menších” po válce jste opominula také pár politicky nekorektních jako třeba Sabra-Shatilla, kde byli zmasakrováni i psi, kozy a slepice a My-lai. Mohli bychom nesouhlasit i o definici masakru na rozdíl od systematické nebo tradiční genocidy, to ale nemá také mnoho co dělat s tím, co jsem napsal.
(pokračování)

48751

10.04.2005 04:50

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Jo, tak to jste pěkně upřesnil. Masakr v Kfar Etsion, o kterém jste psal, bylo tedy vlastně přepadení ozbrojeného židovského konvoje pobliz Nebi Daniel a masakr v Kfar Etsion jste tomu před upřesněním říkal, protože v něm cestovali nějací civilisté z Kfar Etsion. Jo, takhle by to kromě Vás dokázala upřesnit jen Kischova babička.

48653

10.04.2005 04:28

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

RE: Dovolím si ne úplně souhlasit, pane Němec.

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Jak vysvětlí, že dnes, 60 let po válce, není znám počet
>židovských obětí Druhé světové války a je zakazováno
>zpytovat jak ten počet, tak způsob, jakým sešli se světa.
>Vodník -- 82.?.?.?

Na to dusan:
>Vite, voni jsou na svete lide co
>maji sem tam v sobe nejakou citlivost.

Jo, hlavně jsou hrozně citliví na to, když je někdo načapá při lhaní a tak si vydupou zákaz pochybování o tom, co věčně přežvykují.

48651

10.04.2005 04:16

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Jo, Vy vždycky znáte nějakou tu paní, co povídala...Když máte ale něco něčím solidnějším doložit, tak jste v řiti.

48649

10.04.2005 04:10

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Zase to máte všechno popletené, kema si to polepil úplně sám. A co bude dělat? Co by dělal, tenhle typ má hroší kůži. Bude psát blbosti dál. No, však to znáte z vlastní zkušenosti, dusane.

48647

10.04.2005 03:31

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Seržante leho,

Vy jste stejnej historickej fucktolog jako kema, jak tady argumentujete pro ospravedlnění masakru v Deir Yassin:
>Clanek ignoruje druhou pulku udalosti, kdy Arabove v okoli
>Deir Jasinu utocili na kolonu zidovskych uprchliku par dni
>pred masakrem. Jinak by to nebyla tak stavnata antisemitska
>A dale ignoruje fakt, ze to byli
>Arabove, kteri zautocili na Izrael den po vyhlaseni statu s
>cilem zahnat vsechny Zidy do more.
Mno a Vy zase ignorujete, že stát Izrael byl vyhlášen až víc než měsíc po masakru v Deir Yassin. Ovšem za orgasmus Vašeho apologistického žvanění pokládám tu pasáž, proč živit takovou propagandistickou prkotinou jako Deir Yassin a místo toho
>Muzeme si pripomenou jak se treba
>Cesi chovali k Nemcum pred odsunem v roce 1945. V Praze a
>okoli bylo normalni videt jak Nemci visi hlavou dolu a pod
>nimi rozdelany ohnicek. Krasny lidovy zvyk, ze ano...??
Vy jste tedy takovej nenormální případ, že to tu ani nesmím napsat.

48639

10.04.2005 02:03

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Josef, šmarjájozef,

Vy do těch válek, co začali Arabové počítáte i ty izraelské preventivní?

48629

10.04.2005 01:58

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Před masakrem se nestalo nic, co by to židovské barbarství a bestialitu mohlo ospravedlnit nebo omluvit.

48627

10.04.2005 01:54

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Poslyšte kemo,

když si tady chcete hrát na chytrýho, tak si alespoň svá moudra o příčinách masakru v Deir Yassinu seřaďte podle dat, abyste nevypadal jako blbec:

>Masakr byl odvetou zidovskych teroristu za masakr ktery
>provedli arabsti teroriste ve Kfar Etzion.

Masakr 120 - 200 neozbrojených arabských civilistů, většinou žen (přes třicet z nich viditelně těhotných) a dětí v Deir Yassin byl proveden židovskými paravojenskými teroristickými organizacemi 9. dubna 1948.

Asi padesát zajatých příslušníků oněch židovských paravojenských organizací, které provedly masakr v Deir Yassin, bylo ve Vámi uvedeném Kfar Etzion zmasakrováno Araby 13. května 1948, více než za měsíc jako odveta za masakr v Deir Yassin.

>Zaslepena propaganda jakou nam zde serviruji Kral a Taborsky
>pomuze tezko.
Ještě, že tady máme Vás, kemo, abyste to vždycky přivedl na správnou a politicky korektní míru, Vy jeden jasnovidný dějepravče.

48626

09.04.2005 21:51

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Jiří Táborský 71.?.?.?

Seržantskej politruku,

ani Vaše nejpitomější nedoložené žvásty nemohou židovské barbarství okecat.

48589

09.04.2005 21:01

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

>když se židům
>podařilo přečíslit původní obyvatelstvo (což vzniklo divokým
>nárůstem legální i ilegální imigrace po válce), hned se
>situace změnila a ukázali ostatním, kdo je tady pánem.
K přečíslení došlo až organisovaným židovským terorizováním a vypuzováním palestinských Arabů. Podle zprávy UNSCOP (United Nations Special Committee on Palestine) z listopadu 1947, tedy krátce před masakry palestinských vesnic a jinými způsoby "etnického vyčišťování", a před vyhlášením státu Izrael, žilo na britském mandátním území Palestina 1,350,000 Arabů a 650,000 Židů. Židé, koncentrovaní většinou v městech, žili v té době na méně než šesti procentech mandátního území.

48582

09.04.2005 20:18

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Proč a jak k masakru je celkem dobře známo, ale to není to nejzávažnější. Otřesné je, že Židé, kteří tak naříkali a naříkají o holokaustu, údajně především proto, aby se nic takového již nikdy neopakovalo, několik málo let po tom se systematicky a plánovitě dopouštěli mnohem horších atrocit, než se kdy připisovaly nacistům.

48580

09.04.2005 20:10

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Jiří Táborský 71.?.?.?

Zase, jak je u druhu individuí jako Vy zvykem, se pokoušíte odvádět debatu jinam. Téma článku je o masakru v Deir Yassin, nejbrutálnějším a nejodpornějším masakru v moderních dějinách lidstva. Ve srovnání s Lidicemi se nacisté chovali oproti Židům v Deir Yassinu (a jiných palestinských vesnicích) jako gentlemani.

48579

09.04.2005 07:25

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

RE: Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

Jiří Táborský 71.?.?.?

Ne, že bych si přál, abychom byli ve při, ale nenapsal jsem, že Čeka nebo kterákoliv její následnická organizace tento způsob masových poprav vynalezla, nýbrž propracovala k dokonalosti, nebo tak nějak.

Že to k dokonalosti, kromě vypálení Atlanty, dovedl už generál Sherman jsem nevěděl a i přes Vaše sdělení pochybuji, že měl na vytříbení metody dost materiálu, aby mohl konkurovat bolševikům. Přesto bych byl vděčný za link na zdroj s nějakými solidními údaji.

A že tato metoda masových poprav byla původně vynalezena v rakouském císařství na potlačování občanských nepokojů, tak to mi připadá už jako dost bájeslovné. V rakouském mocnářství bylo sice poprav pomálu, ale dávali si na nich zato záležet a měli na ně verfluchte přesné foršrifty, až k té slepé patróně. Takže za odkaz na zdroj bych byl tupl vděčnej.

48545

09.04.2005 06:30

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Vzpomenete si např. ještě na válku mezi UK a Islandem o
>tresky z roku 1975? Islanský dělový člun tehdy zahájil palbu
>na tři britské rybářské lodě, které si dovolily chytat
>tresky v islandském zájmovém povodí. USA dělají jen ve
>větším měřítku totéž, co v roce 1975 dělal Island, a co by
>dělala jakákoliv jiná země světa, pokud by na to měla.
>Rozdíl je jen v tom, že Island měl zájem o tresky, zatímco
>USA má zájem o planetu Zemi, Měsíc, a přilehlé objekty naší
> sluneční soustavy.
Nemám nic proti diskuzi o důvodech války s Irákem na základě příkladu islandsko-britské tresčí konfrontace, musím však v tom případě poznamenat, že to nebyl Saddám, kdo pytlačil v cizích vodách.

O velkých očích Bushe junióra s Vámi nemohu nesouhlasit, snad jen dodat, že i hubu má značně předimenzovanou a - jak svědčí incident s preclíkem - nezvládá ji kontrolovat.

>Budete si divit, ale já si také myslím, že je to omyl.
Předpokládám, že mluvíte o válce v Iráku a tak naopak, vůbec se nedivím, protože od prvního okamžiku na mne děláte dojem dobře informovaného člověka.

48541

08.04.2005 22:03

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

RE: Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

Jiří Táborský 71.?.?.?

Pane abel,

to jste někomu skočil na špek s tou drahotou střílení obětí. Metodiku masového vraždění propracovala dokonale Čeka, NKVD a KGB, dávno před nacisty. To byli kluci mazaní (a aby ne, podle generála KBG Sudoplatova byla většina z nich Židi). Díru do země si oběti vykopaly samy, potom jedna kulka do týlu bez kontaktu očí, oběť spadla do díry, případně mrtvoly další várka obětí srovnala pro lepší využití místa a když byla díra plná, tak ji další várka obětí zasypala a vykopala novou. Nemůže být nic levnějšího.

48504

08.04.2005 21:27

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Proč zde zmiňujete Alexeje Stachanova, nevím.
Mno, nezmiňoval jsem Stachanova osobně, ale zřejmě málo srozumitelně jsem chtěl poukázat na stachanovskou maximalizaci úsilí řešit problém, tedy ne již gun boat diplomacy s malým pobřežním člunem na postrašení banánové republiky, ale s celou bojovou high sea flotilou s maximální výzbrojí ne jenom k zastrašení celého regiónu, ale k arogantní overkill
demonstraci bezzodpovědné globální superiority.

Vyjídřila jste domněnku, že
>US vláda může dělat ve své zájmové oblasti
(včetně Měsíce a přilehlých astronomických objektů, jak jste ji ne zcela informovaně identifikovala)
>se zbytkem světa vše, čeho je schopna. Zbytek světa se může
>Americe divit, a může toto počínání kritizovat. To je ale
>asi tak všechno, co může zbytek světa ve vztahu s USA
>dělat.
Mno, to je, myslím, tragický omyl kovbojské mentality Bushovy administrativy. Ostatně, Izrael by nám nedovolil vměšovat se do jejích záležitostí a to je další kámen úrazu, protože náš cíl, totiž globální dominace, se zdá být i cílem izraelského theokratického pidistátu.

48500

08.04.2005 19:10

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Jiří Táborský 71.?.?.?

Uff, uff, uff. To máte ale nejspíš na mysli Pax americana, naražený na Monroeovu doktrínu? Mírovou iniciativu formou války? Stachanovskou gun boat diplomacy?

48487

08.04.2005 18:56

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

(pokr.)
Hypotézujete, že
>Neokonzervatiste se tak snazi zabezpecit pro USA
>strategickou surovinu.
Mno, jak jsem znal pana Vošického, tak se ten úspěšný sklenář jmenoval, tak ten by si hýčkal Saddáma (jako jsme to dělali předtím), otočil by si ho kolem prstu jako perskýho šacha a měli bychom dnes nafty plnou hrdel za 24 a ne za 58 dolarů za barrel. Jenže neokonzervativci jsou většinou obyčejní, nikoliv bílí Židi a tak ten důvod k invazi byl asi trochu jiný. Kromě šíření míru a demokracie, ovšem.


48485

08.04.2005 17:51

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Švejk na brigádě

Jiří Táborský 71.?.?.?

>z nasi brigady zatim nikdo nebyl ani
>skrabnut nepratelskou kulkou a snad uz vic nez mesic po nas
>nikdo ani nevystrelil... Kdepak jsou ti tvoji
>partyzani a procpak se schovavaji??
Mno, já bych hádal, že se všichni převlékli za týnejdžry, jak jen zaslechli, že tam přijechal na budovatelskou brigádu seržant leho a bude rozdávat žvejkačky.

Jinak Vám tam tu poklidnou selanku ze srdce přeju; tak to má na brigádě být, dělat hovno a dostávat za to od představitelů strany a vlády pochvaly.

48475

08.04.2005 17:18

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Moc pěkný, děkuju. Konečně jsem pochopil, proč je u nás Thanksgiving státní svátek.

48473

08.04.2005 07:43

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Tady se to pekne diskutuje, kdyz je tady pan
>Taborsky, co ???????????
Dušane,
co bych pro Vás neudělal, abyste se tu cítil jako na své webovce!

48421

08.04.2005 07:38

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Citoval jste dve udalosti, ktere ve 25
>milionove zemi nemaji dlouhodobe celkem zadny dopad. Utok na
>Abu Graib byl snadno odrazen, z dlouhodobeho ani
>kratkodobeho hlediska dopad na Irak naprosto zadny a general
>se brzy najde novy
No tak to vidíte, jak mi všechna naše media lžou a furt mě straší Alkajdou; každý den si vymýšlejí několik teroristických útoků. A v televizi mi předstíralo už několik našich generálů obavy, že rezistence je mnohem vážnější, než se ještě před několika dny předpokládalo. Vy to ale z Vaší seržantské perspektivy vidíte jistě líp.

>Jinak ve zbytku zeme je celkem klid,
>zadne dalsi partyzanske akce se nekonaly a konat ani
>nebudou.
Mno, když to říkáte Vy, tak jsem hned klidnější.

48420

08.04.2005 07:12

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Mno, z Vás ta bistrost a znalost jazyků přímo ukapává.

48414

08.04.2005 07:04

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Seržante leho,

Vás nejde urazit ani kdyby někdo chtěl, protože jakýkoliv výraz hodný Vašeho komentáře by byl urážkou onoho výrazu.

48413

08.04.2005 06:41

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Dušane či Lojzo či co jste zač,

nikoho tady úmyslně neurážím, pouze se snažím konstatovat skutečnost, což se Vás, lžidoktora Včeličku a seržanta leha může, pochopitelně, nemile dotýkat.

48410

07.04.2005 16:50

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Jozef, do čeho to zase taháte denacifikaci? Reč byla o ozbrojeném odporu proti okupaci.

48307

07.04.2005 16:46

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Seržant leho nás informuje, že rezistence proti okupaci Iráku
>uz vice nez mesic neni zdaleka v plne
>aktivite. Mate stare zpravy, ze ano...
Jo, tak ten útok tenhle týden na Abu Ghraib věznici nejspíš podnikli Jehovovi Svědci, že ano, Vy jeden vofrčkovanej Švejku? A toho generála unesli Marťani, že ano.

48306

07.04.2005 16:27

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Dušane,
paní Alžběta Vám svoji otázku jasně zopakovala, tak si nechte Vaše přiblblé komentáře, že "neoplitvá láskou k Americe" a odpovězte k věci.

48303

07.04.2005 16:15

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

Jiří Táborský 71.?.?.?

Nějaký "Dušan" se ptá:
>kolik ma US polickych veznu ?
Mno, to záleží na tom, kdo koho za politického vězně považuje. V období po 17. červnu 1953, kdy východoněmecké zuchthausy a koncentráky praskaly ve švech, Otto Grotewohl (předseda vlády NDR) a "Frau" Benjamin (jeho ministryně pravedlnosti), oba právníci, prohlašovali s vážným ksichtem do světa, že v NDR není ani jeden politický vězeň.

48301

06.04.2005 23:58

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

Jiří Táborský 71.?.?.?

Mno, a Vy si zase pletete seržanta s oficírem. Já vím, zelenej mozek jako zelenej mozek, ale seržanti ho maj eště zelenejší. Hlavně ti délesloužící, ti ho mají totálně zezelenalej, scvrklej jen na fenotyp a Pavlovovy reflexy, všechno ostatní maj vymytý nebo vyhnilý.

48227

06.04.2005 20:18

(Ne)košer rajčata mohou také bojovat

RE: (Ne)košer rajčata mohou také bojovat

Jiří Táborský 71.?.?.?

Jo, jediná tutová záruka je, že začnete platit a rabín Vám to posvětí.

48180

06.04.2005 20:15

(Ne)košer rajčata mohou také bojovat

RE: (Ne)košer rajčata mohou také bojovat

Jiří Táborský 71.?.?.?

Košér nerez hrnce není žádná sranda, pane Nohejle. Nekošérovej hrnec je prakticky druhej holokóst. Tenhle problém, bezesrandy,
vznikl před delším čase v pittsburgské válcovně oceli, kde používali na mazání, u Jehovy, levné vepřové sádlo. No a z toho smrtelně zhřešilo několik židů, protože si koupili košér gefillte fisch v plechovkách z tohoto prasečím sádlem ošetřeného plechu. Z toho se dá i umřít a potom rovnou do pekla a tak soudili ocelárnu za těžké ublížení na duši a na těle a já nevím co ještě, kromě, samozřejmě, porušování lidských práv a náboženské svobody. Neoddiskutovatelnej antisemitism, pokus o masovou vraždu, druhej holokóst, a tak ocelárna přistoupila na to, že na válcování, aby se to už nikdy nestalo, bude dohlížet rabín a ocelárna bude platit permanentní výpalné. Než se ucho utrhne.

48178

06.04.2005 19:37

(Ne)košer rajčata mohou také bojovat

RE: (Ne)košer rajčata mohou také bojovat

Jiří Táborský 71.?.?.?

>>podporoval byste otroky tim, ze si take jednoho poridite?
>>[pláč]
>to by nebylo spatne, mate nejakeho levne k prodeji? Bral
>bych otrokyni kolem triceti let, pokud mozno bilou s know
>how ceske kuchyne.

Tak v tom případě se musíte obrátit na nějakého izraelského zprostředkovatele.

48176

06.04.2005 19:07

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Ann Coulter a Kanada

Jiří Táborský 71.?.?.?

Mno, s tou latinou jako diplomatickým jazykem to byl jen vlastně takový irracionální, nostalgický vzlyk o dobách, kdy se bral ohled na rytířskou formu. V modernějšách dobách nahradila latinu kolonialistická francouzština, snad proto, že si pak každý tlustý diplomat připadal jako sexy kavalír a filosof.

Nemožnost latiny v současné diplomacii je zřejmá už z toho, že náš Bush neumí pořádně ani americkou angličtinu a zadrhává i v mateřské texasštině. Globálně tedy anglicky, jak každému zobák narost´. Proto jsou v současné politice nezbytni překladatelé a písaři projevů a myšlének, kteří to dají do korektní formy a kontextu.

48172

06.04.2005 18:27

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Jestli se z Iraku po vzoru Nemecka stane
>stabilni demokracie, stalo to vsechno za to.
Takže ani podle Vás, kemo, to za to nestálo, protože v Iráku se okupace a politické dění zcela určitě nevyvíjelo a nebude vyvíjet "po vzoru Německa". Zkazky o wehrwolfech v Boehmerwaldu se přestaly vyprávět dva týdny po válce, zatímco povstalecké hnutí v Iráku je v plné aktivitě více než dva roky potom, co Bush vyhlásil iránskou válečnou misi za splněnou

Nedá mi to, abych Vaši bušovskou fata morganu komentoval Vašimi slovy:
>Pekna blbost. Srovnavate jablka s pomeranci.

>A ti co nepomohli se budou stydet.
>
>
>
>

48168

06.04.2005 17:43

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Tak tohle byl zacatek vysmoleneho clanku.....dal jsem to uz
>nemohl cist
Tak jak víte, že článek byl vysmolený, když jste četl jen začátek?

48164

05.04.2005 19:31

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

>...a pokud jsem to dobre pochopil, tak US army rozbije Irak
>jak se jen da, aby si tak USA predplatila ropu z Iraku.

Ať jste to pochopil jakkoliv, mohl byste mi vysvětlit, jak máme předplacenou tu iráckou naftu? Cena benzinu u nás leze tak nahoru, že by snad bylo levnější importovat pro silniční dopravu z Iráku vembloudy.

48058

05.04.2005 19:09

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho, Vy jedno triko zelený vytahaný,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Vy tady nebejt, tak tu není žádná sranda.

48056

02.04.2005 09:07

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Jiří Táborský 71.?.?.?

>Pokud si pamatuji z
>dovolenych v Americe, pokud nemate penize tak Vas nechaji
>klidne bez jakekoliv pomoci umrit pred nemocnici.

To je porucha turistického pozorovacího smyslu.

47774

02.04.2005 08:59

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Jiří Táborský 71.?.?.?

(pokr.)
>Proto také mohlo dojít ke sporům, kdy je vlastně člověk
>skutečně mrtev, anebo kdy je možno člověka za mrtvého
>považovat,
O tom žádný spor v případě Schiavo nebyl. Jediný racionální spor byl o tom, má-li její manžel právo prosazovat odpojení krmicí trubice. V modermí medicině jsou definice klinické i mozkové smrti generálně přijaty. V posledních deseti, patnácti lety jsou tendence definovat "sjednocenou" smrt jako absolutní a nezvratitelnou smrt mozkovou.

>a kdo má právo zasahovat do "odpojení" člověka od přístrojů!
Ve státu Florida, kde případ Schiavo probíhal, to je už dost dlouho dáno zákonem a příslušné soudy postupovaly nejjednodušším způsobem přesně podle litery zákona. S moralitou si soudci hlavy nelámali.

47773

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 14

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 11

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Měnové kurzy

USD
23,80 Kč
Euro
26,58 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,61 Kč
Australský dolar
16,36 Kč
Švýcarský frank
24,74 Kč
100 japonských jenů
21,92 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
6,06 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 174,54 Kč
1 unce stříbra
425,36 Kč
Bitcoin
225 621,73 Kč

Poslední aktualizace: 2.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 360 298