Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Alexa

Nalezeno 1117 příspěveků, 471 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.10.2005 11:15

Islám

RE: Islam a Krestanstvi jsou si podobne !?!?

Alexa 85.?.?.?

>To co krestane provadeli v 15 stoleti, neni ani z 10% neco tak
>odpudiveho jako to, co provadeji muslimove dnes.

No,když už o tom mluvíte,vy víte,co všechno se v těch dobách událo?Nevíte.Nebyl jste tehdy na světě a žádná CNN neexistovala.Pokud se chcete odvolávat na dochované informace,tak ty mohou být jen zlomkem toho,co se skutečně dělo.Pravda je taková,že všechna zvěrstva,která se tehdy stala nemá církev zájem zjišťovat.

74370

15.10.2005 11:20

Islám

RE: Text a první reakce

Alexa 85.?.?.?

No,tak je to primitivní plácání.To že vy hned mluvíte o židech,o antisemitismu to je naprosto vhodné,že? [chechtot]

Jen bych dodala,že já se nepočítám ani ke křesťantví ani k islámu.Obě tyto nábožentví jsou mi cizí.Když už,tak uznávám Desatero a tím vlastně postávám na straně toho mnou kritizovaného křesťantví.

A jinak,nechtěla jsem začínat debatu o židech,tu jste začal vy.

74371

15.10.2005 11:55

Islám

RE: USA jsou nebezpečím pro všechny

Alexa 85.?.?.?

Ten dálný východ(Čína,Japonsko,Korea,Vietnam...) jsem vůbec nezmínila,protože tam je neojbvyklejší náboženství buď Budhismus,nebo Hinduismus(v Jap. a na vých.pobřeží Číny je to především Šintoismus).Tyto náboženství jsou jiná.Krom toho,že vzhledem ke křesťanství jsou na opačné polokouli,tak nejsou agresivní a jejich filozofie je dost odlišná.

"To že je někdo součástí nějaké civilizace ale téměř nic neznamená, naprostá a drtivá většina konfliktů a rozporů je uvnitř jednotlivých civilizačních oblastí. Nějaké konflikty civilizací jsou jen výmyslem propagandy(at už se jednalo o propagandu nacistickou v minulosti nebo tu americkou dnes)."

Já jsem chtěla nazývat věci tak,jak je dnes obvyklé(v módě),aby si to ten kdo to čte uvědomil,jak hloupé to škatulkování je.Já sama to taky neberu a nemám ráda,když se o lidech na východ od nás mluví jako o primitivech a o těch co jsou na západ skoro jako o polobozích.


"Nebezpečím pro dnešní svět jsou USA, to ony provádějí tu ohavnou politiku kterou autorka popisuje, jejich agresivní politika ale není namířena zdaleka jen proti blízkému východu,..."

Ano,na to chci právě reagovat.Chci aby se nad tím lidé zamysleli a přestali se krmit tím co dávají v té skleněné bedýnce.Nejsou to ale jen USA,ale i naše slavná EU,která také tomuto trendu podléhá(otázka proč by vydala na další článek).

74376

15.10.2005 12:16

Islám

RE: udivujete mě alexo

Alexa 85.?.?.?

Paní Jarmilo,pšššt.Už se zase opakujete,zase mi vnucujete něco,co nemá s tématem mnoho společného.

A jinak,nebuďte hloupá a přestaňtě věřit tomu,co říkají v televizi.Skutečnost je taková,že proti ptačí chřipce není žádný lék.V Nature psali,že Tamiflu nefunguje.Navíc,to na co se čeká,je zmutovaný vir H5N1,který bude přenosný z člověka na člověka.Můžete se tedy nechat očkovat,koupit si Tamiflu za 1000,- a stejně umřete.

74380

15.10.2005 12:33

Islám

RE: USA jsou nebezpečím pro všechny

Alexa 85.?.?.?

To je fakt,EU není jednotná a krom Francie i Německo není moc proamerické.Co mě vadí je to,jak třeba naše vlastní vláda se tlačí do zadku američanů a přijímá tzv."protiteroristické"zákony,které mají chránit.Místo toho berou svobodu a české stádo tomu ještě tleská.


"EU a její politika představuje především nebezpečí pro Evropské národy."

Máte pravdu,ale má to jeden háček.EU je moloch,který už dávno není v rukou lidí.Už to není demokracie,ale byrokracie a to doslovná.Pokud se začnete zajímat o to,kdo má v EU největší právo,tak se dozvíte,že nejmocnější jsou právě komisaři.A vzpomeňte,jaký stylem tam byl zvolený ten náš"úředníček".
Pokud EU chce stále dohnat USA,tak už se ji to podařilo,ale o tom raději mlčí.

74382

15.10.2005 13:19

Svoloč tohoto světa

RE: Pane Oji,hezký článek,

Alexa 85.?.?.?

>no, ehm, musim priznat, ze pod vlivem slovniku meho okoli me
>nejprve napadly pojmy, ze ten muj se mi zdal diplomaticky
>velmi[smích]

No,to víte,že znám taky spoustu jiných výrazů pro tenhle způsob karierního postupu,ale chtěla jsem být slušná[mrknutí jedním okem].

>hm, taky pravda, muzi si take na to nestezuji, paradoxne si na to
>stezuji hlavne zeny(jista podmnozina), ktere chteji aby to bylo
>jinak, jestli jeste jednou pouziju neopatrne a s rizikem jiste
>slovo, tak feminismus je vlastne vnitrostranicky boj[smích]

Já už jsem tu ten svůj feminismus rozebrala.Co se týče třeba sexuálního harašení,tak by mi určitě vadilo,kdyby mi arogantní,sprostý a navíc pitomý šéf sahal po zadku.To by mě určitě zvedlo,možná bych mu dala facku,ale určitě bych ho nežalovala.Pokud by se to týkalo třeba spolupracovníků,nebo přátel,tak bych to brala jen jako laškování...kterého se dopouštím i já vuči nim [velký smích] .

74387

15.10.2005 17:18

Islám

RE: Celý článek má jednu základní chybu:

Alexa 85.?.?.?

>pro autorku je "křesťanstvím" křesťanství západní, tj.
>římský katolicismus a protestantství. Západ ale odpadl od
>skutečného křesťanství, které je povýtce východní
>záležitost, už v r.1054. Poté stále víc upadal do bludů,
>roztříšťoval se a dopouštěl se zločinů, často ve jménu
>křesťanství.

Přiznám se,že v otázce jednotlivých církví mám chaos.Tím křesťanským západem jsem měla na mysli naši dnešní kulturu,o které se stále často mluví jako o křesťanské.Ono jde třeba o to,kterým to bohem se G.Bush stále ohání.Alláh to určitě nebude,že ne?[smích]

>Rovněž se autorka plete, píše-li, že "tehdy (kdy?) byla
>západní kultura nejvyspělejší". Nevím, v čem se měří
>"vyspělost kultury", ale až do 18.stol. se považuje islámský
>svět za nejvyspělejší; Evropa ho předběhla až s nástupem
>průmyslové revoluce.

Tím"tehdy"jsem měla na mysli právě to období K.Kolumba a vůbec,celé to jsem psala spíš s ironii,protože lidé tady"na západě"často trpí tím,že jsou domýšliví a mají dojem,že jedině oni jsou ti kulturní a civilizovaní lidé.

>Nicméně lze ocenit, že se autorka pokusila aspoň o jakousi
>obhajobu Islámu, byť se lze právem obávat, zda takovou
>obhajobou věci Islámu spíš neuškodí.

Nechtěla jsem obhajovat islám.Zdá se,že zatím nikdo nepostřehl co jsem chtěla říct.Chtěla jsem poukázat na to,že náboženství,potažmo kultura,která na jeho základech staví musí projít určitým vývojem.Vezměte si,že zlaté období křestanství je už dávno pryč,ale třeba takový budhismus,který je asi o 500let starší stále trvá a má mnoho stoupenců ve stejných oblastech i přes dva tisíce let.Je to hlavně proto,že budhismus se zásadním způsobem liší.
Pokud jsem se o něco pokusila,tak to bylo to,aby se lidé trochu zamysleli nad tím co je příčina a co je důsledek.Zatím mi tu každý vytýká jen zanedbatelné"drobnosti".

74395

15.10.2005 17:39

Islám

RE: Příliš zjednodušené

Alexa 85.?.?.?

Ano,máte pravdu,že jsem to zjednodušila.Ono napsat na tohle téma něco doslovného by bylo na rok a možná víc.Je to spíš úvaha.

Vím,že nejde jen tak říct,že za 630let bude islám jako dnes křesťantsví.Jen jsem chtěla poukázat na mnoho podobností mezi islámem a křesťastvím.Obojí jsou monoteistická nábožentví a v tom je mnohé spojuje.

To co mi vadí,že lidé pokrytecky uráží islám,plodí různé myšlenky o tom,jak je islám nebezpečný,ale nechtějí vidět to,jakým stylem se chová západ.

Otázka bible je dost palčivá.Před nedávnem se objevily svitky,které pocházejí z období ježíšova.Nejspíš je psala Máří Magdalena,ta,o které se v Bibli příliš hezky nemluví.Podle těchto svitků je to s Biblí a s ježíšovým učením trochu jinak.
Jak Bible,tak i Korán mají jednu zásadní vadu.Jsou to knihy,které zcela jistě nepsal nějaký bůh,ale psal je člověk,který měl tu výhodu,že psát uměl.Odkud vzal ta moudra?Nemohlo se stát,že tam napsal něco,co se mu mohlo hodit,aby mohl manipulovat lidmi?Vždyť to byl jen člověk... a člověk dělá chyby.Proto jsem se nechtěla rozepisovat o svatých knihách.Je v nich určitě mnoho pravdy,ale chtělo by to oddělit zrno od plev.

K té paní Jarmile.Ona mi tu už několikrát psala něco ve smyslu,že mohu být ráda,že jsem se nenarodila v islámské zemi.Ano,díky islámu jsou ženy skoro jen majetkem,rozhodně mají méně práv,než muži.Ale křesťantsví v tomhle není o nic lepší.

Nemám nic proti věřícím jakéhokoliv boha,ale je přece hloupost se řídit imaginárními pravidly,která si sestavila hrstka vychcánků před dávnou dobou k tomu,aby mohla využívat lidí.Jsem určitě pro Desatero.Bohužel,to dnes dostává dost zabrat.

74398

15.10.2005 19:17

Islám

RE: Text a první reakce

Alexa 85.?.?.?

>Vy jste mluvila o muslimech, mimo jiné. Tvrdit ale, že islám
>vůbec není tak nebezpečné a agresivní náboženství, jak se
>nám snaží namluvit naši Velcí bratři, to je dost silná
>káva. Můžete to něčím podepřít? Něčím, co by vyrovnalo
>ty výbuchy roztrhané lidi po celém světě a uřezávání
>hlav v přímém přenosu? A nezačínejte zase mluvit o
>minulosti, to je pouze únikový manévr. Je zajímavé, jak se
>zaslepené levičáctví za x desetiletí nezměnilo. Použije
>cokoli, překroutí všechno, obrátí černé v bílé, vytrhne
>z kontextu, poslouží si účelovými polopravdami - aby si
>mohlo praštit do USA (o Židech ve vašem případě mluvit
>nebudu, i tak to tady zas bude antisemitsky bzučet jen což). Je
>za tím zlá vůle, apriorně a zavile namířená jedním
>směrem, ne snaha o pokud možno objektivní poznání a

>pochopení složitých skutečností.

Víte,nevím čím to je,ale pan James Woolsey,bývalý šéf CIA mluví jako vy(tedy,tak to je v rozhovoru na ihned)na větu o tom,že USA rozpoutaly válku v Iráku kvuli ropě hned vyštěkl,že to je levičáctví.Prosím,když se zdá,že máte s panem Woolseym podobné názory,řekněte mi v čem jsou mé názory levičácké?
Jinak řezání hlav a rukou a všechno ostatní je to samé,co bylo upalování čarodějnic a křížové války.JE TO TO SAMÉ.Jediný rozdíl je v tom,že řezání hlav se v době světových medii může odehrávat i před vašima očima.Bezdůvodná vražda člověka je stejně tak odsouzeníhodná dnes,jako byla odsouzeníhodná před XY lety.Chtěla jsem říct,že každé náboženství má svou dobu temna a dělat strašáka z islámu a na to ostatní zapomínat je pokrytecké,nemyslíte?

A mimochodem,o židech jsem neřekla nic a hodlám se toho držet,sama občas obdivuju kam až se tu diskuze stočí.Takže až budete kritizovat co píšu,prosím,ale s židy na mě nechoďte,díky [smích] .

74409

15.10.2005 20:14

Islám

RE: Text a první reakce

Alexa 85.?.?.?

Nikoho neomlovám.To za prvé.

Za druhé,neřekl jste mi proč mám levičácké řeči.Z čeho vyplývá mé levičáctví(ač jsem pravicový liberál)?

V čem uhýbám?Vražda jako vražda,zločin jako zločin.To,že je mezi nimy několik stovek let,nehraje takovou roli.A když jsme u toho.Čím vás ohrožují ti podřezávači krků?Byli u vás doma?Pravda je,že to co se děje v Iráku(tedy to podřezávání krků,uřezání rukou,aj.)je válka.Tedy tak to řekl Bush.přes 120 000 mrtvých iráckých civilistů,jsou jen"nutné ztráty".Uvědomte si,že to,co se v současné době děje v Iráku není vina islámu.Je to americká okupace a iráčané-muslimové si to chtějí vyřešit sami.To,že tam jsou cizí vojáci jen celou situaci zhoršuje.Totéž je Afghánistán,totéž je strašení Iránem.

Islám páchá to zlo,které se kritizuje jen jako ODPOVĚĎ.A západní vlády dále a dále píchají do vosího hnízda a naříkají,že ty zatracené vosy používají svá žihadla.Je to logické?

74416

15.10.2005 21:02

Islám

RE: Celý článek má jednu základní chybu:

Alexa 85.?.?.?

>Alláh je totéž co Bůh, je tím míněn Bůh Starého i
>Nového zákona. Čím se ohání Bush je z tohoto hlediska
>irrelevantní, protože je to sluha zločinců a bude se ohánět
>tím, co mu oni řeknou.

Ano,bohužel je to tak.Ale právě u tohohle mi vadí,že se do toho zbytečně cpe náboženství.Muslimští radikálové taky nemluví za celý islám a i přesto je celý islám"plný muslimských fanatiků"nebo jak tu někteří říkají džihádistů.

>Aha. Já bych ale soudil, že jak na jedné straně Bush, tak na
>druhé straně "Alláhovi bojovníci" nemají se skutečnou
>vírou v Boha nic společného. Terorismus je skutečnému
>Islámu stejně cizí, jako jsou skutečnému křesťanství
>cizí hony na čarodějnice, kolonizace, znásilňování
>svědomí, pogromy a jiné "výdobytky" naší civilizace, o
>které se nesprávně mluví jako o "křesťanské".

No,ona skutečnost je taková,že na obou stranách jsou ti,kteří bojují vždy za něco úplně jiného,než za nějaké náboženské principy.Jenže jeden to oblékne do džihádu a druhý řekne,že si povídal na zahradě v altánu s bohem.A vždy se najde na každé straně spousta pitomců,kteří věří na ty náboženské principy věří.A to co mi vadí je to,že z jedněch se dělají spasitelé a z těch druhých se dělají teroristé.

>To záleží na optice. Já si např. myslím, že považovat
>křesťanství za "západní jev" a naši civilizaci i s Bushem
>za "křesťanskou" je omyl naprosto zásadní, třebas je
>všeobecně rozšířený, takže to Vám osobně nechci klást
>za vinu.

No,já to vidím tak,že celá tahle hra se děje především ve dvou rovinách:jedna jsou vlády a druhá jsou běžní lidé.Vlády mají nějaké cíle,které se příliš(vůbec)neslučují se zájmy těch obyčejných lidí a tak má vláda"nelehký"úkol ty své hloupé občánky přesvědčit o tom,co je pro ně dobré.
Tedy dá se říci,že kdysi manipulovalo lidmi náboženství a dnes manipulují media.Ale to náboženství a media jsou jen nástroji,které musí používat zručný operátor.

74424

15.10.2005 21:41

Islám

RE: Text a první reakce

Alexa 85.?.?.?

Pane Táborský,na rande jsem nepřišla,protože jsem vám nechtěla podvádět tu vaši blondýnu z jižních čech [velký smích] .
Jinak máte tu na mě mail,tak jste se mohl ozvat [smích].Čestný pionýrský,že bych vám odepsala[mrknutí jedním okem].74427

15.10.2005 22:02

Islám

RE: Text a první reakce

Alexa 85.?.?.?

Tak snad příště [mrknutí jedním okem] ,ale tentokrát už do nějaké příjemné restauace,co vy na to?[velký smích]

Jinak,doufám,že jste nedostal poplácání dlaní po tváři,když jste tam takhle ty místní krasavice oslovoval [chechtot] .

74431

16.10.2005 00:15

Fanatický apetit státní moci po odposlouchávání

No...

Alexa 85.?.?.?

pokud vím,tak naše ministertvo vnitra má dokonce na stole návrh,kdy bude možné prolézt"kriminálníkovi"účet a provést odposlech čehokoliv čím komunikuje(telefon,mail...)a to až s dodatečným oprávněním.To v praxi může dopadnout tak,že někdo ukáže,prolezou vám účet,zjistí na vás všechno co budou potřebovat a pak řeknou soudu,že by to vypadalo špatně,že nemají povolení a soudce,jelikož je u náš jen"nezávislá"soudní moc,to samozřejmě bez mrknutí oka podškrábne.

Myslím,že nikdo nepůjde do ulic,protože media o takových zákonech mlčí.
Proč mlčí?

Já bych klidně šla demonstrovat...ale cítila bych se blbě,kdybych sama stála před strakovkou s velkým transparentem.

74449

16.10.2005 11:18

Islám

RE: Co Vám mám tohle říct?

Alexa 85.?.?.?

Paní Jarmilo,jste úžasná.Na moje reakce jste mi neodpověděla,ale pořád si melete tu svou.Fajn,jak chcete.

Ohledně náboženství.Tady se opět ukazuje,jaký stylem stále paušalizujete.Islám je asi tak stejně agresivní jako křesťantsví.To že někdo řeže hlavy a říká,že to je ve jménu Alláha je stejné,jako když Bush říká,že to,aby šel do Iráku mu nakukal bůh,když byl na procházce.
Nikdy se nevyhnete tomu,aby se našli věřící,kteří budou silně radikální.Už tím,že budou radikální se ale odklánějí od té skutečné víry.Myslíte,že je fajn,že třeba připitomělý papěž,který je proti kondomům(čím zadělává na hladomor a masové umírání v Africe),je umírněný?Papež je přihlouplá fugurka,která má bohužel nad spoustou věřících moc.Vy mi tu stále házíte stejně hloupý argument s tím,že kdybych se narodila tam a tam...Tuhle debatu jsem chtěla načít kvuli tomu,aby si lidé uvědomili,že ten západ není vůbec bez chyby,stejně jako východ.
Co se týče jaderných zbraní.Proč je má Izrael?Pákistán?Indie?A proč proti nim nikdo nezasáhne?
Já sama jsem pro,aby Irán měl jadernou energii a klidně aby měl jaderné zbraně.Když je můžou mít USA,Izrael,Pákistán nebo Indie...Je to o rovnováze sil.Ty zbraně nikdo nepoužije,protože by to byla sebevražda.

Paní Jarmilo,znovu vám opakuji,že neuvěřitelně paušalizuje a vidíte jen to co chcete vidět.

74483

16.10.2005 11:46

Islám

RE: Alexa - 2 nebo 3 náboženství

Alexa 85.?.?.?

Možná jsem to chybně opominula...podle vás,ale já si to nemyslím.Nechtěla jsem sahat hluboko do historie.Vlastně jsem se skoro vůbec historii nechtěla zabývat.Chtěla jsem poukázat na současnost.Kde kdo mi tu vkládá do úst něco,co jsem nechtěla říct.Celý ten článeček jsem sepsala tak trochu jako metaforu.Něco tím sice říkám,ale to hlavní se skrývá"mezi řádky".
už jsem tu psala,že nejsem ani křesťanka ani muslimka,nemám tudíž potřebu jedno nebo druhé oslavovat.Jen se děsím toho,jakým stylem se ten západ(ke kterému asi také patřím)chová k východu a k vůbec ke všemu.Vadí mi,jak jsou všichni zaslepení večerními zprávami,ve kterých se stále mluví o muslimských teroristech,či islámských radikalistech.
To samé je,když Rusko bojuje v Čečensku s"bandity"...ano,bantité byli nazýváni i mudžáhedini,kteří bojovali na straně opozice v Afghánské válce,proti nimž byli posíláni ruští mladí vojáci.
Zkrátka,když někdo bude doslovně baštit tu proamerickou propagandu,která je nám stále předhazovaná světovými agenturami a následně našimi medii,tak tím se sám stává neobjektivním a zfanatizovaným západem.

74484

16.10.2005 11:59

Fanatický apetit státní moci po odposlouchávání

RE: jediné co mě na celé věci těší

Alexa 85.?.?.?

Jedna věc je jistá paní Jarmilo,vás nikdo při těch intimních chvílích nepozoruje.

Mimochodem,půjdete se mnou a s Trodasem demonstrovat před Strakovku??
Už bychom byli tři [velký smích] .

74486

16.10.2005 19:17

Islám

RE: Omyl alexo!

Alexa 85.?.?.?

Jen bych dodala,že jste mi stále(už podruhé!)neodpověděla na otázku ohledně jaderných zbraní.Díky za odpověď.

Jinak,Alexa je mé skutečné jméno,tak buďte prosím slušná a pište ho s velkým"A".Já vás také oslovuji jako"paní Jarmilu"a ne jako"jarmilu".
Už jsem vám psala,že to co člověk říká a píše o něm hodně vypovídá.Nic jste na to neřekla...asi víte sama moc dobře proč.

74517

16.10.2005 19:59

Fanatický apetit státní moci po odposlouchávání

Teď jsem koukala na Novu a ...

Alexa 85.?.?.?

ač je to jen bulvární televize,tak nás oblažila zprávou o tom,že už i u nás se začnou zjišťovat od občanů-ovcí biometrické údaje.Co hůř,tak prý pokud se to osvědčí,tak se začnou využívat i u občanský průkazů.

Cítím bezmoc.Co s tím??

74522

16.10.2005 20:12

Islám

RE: Text a první reakce

Alexa 85.?.?.?

Ráda bych od vás slyšela jednu jedinou odpověď,pokud mi odpovíte,sklopím uši a budu mlčet.Jaké jsou důkazy,že Madridský a Londýnský útok NAPLÁNOVAL a ORGANIZOVAL MUSLIM?

74524

16.10.2005 21:05

Islám

RE: No tak asi takhle

Alexa 85.?.?.?

Já vám v žádném příspěvku nenadávám,že jste hloupá.Chtěla jsem,abyste se nad svými slovy občas zamyslela.Prostě kousek sebereflexe.Je to zdravé [mrknutí jedním okem] .Necítím se nadřazená,cítím se vůči vám rovná,i když při čtení vašich komentářů cítím tu vaši"nevtíravou"moudrost.Ale třeba jsem moc vztahovačná,kdo ví[zmaten].
Jinak,ještě jsem tu nikoho hlupákem nenazvala,i kdyby jím dotyčný stokrát byl.Chcete vědět co si myslím o vás?Nemyslím,že jste hloupá,to v žádném případě,ale mám dojem,že trpíte syndromem pocitu sežraného Šalamounova hovna.

Děkuji vám za odpověď ohledně JZ a také děkuji,že jste se konečně snížila k tomu,abyste mé jméno napsala s velkým A,udělala jste mé mladé naivní dušičce moc dobře [velký smích] .

74534

16.10.2005 21:20

Islám

RE: Nic vic nez modni propaganda...

Alexa 85.?.?.?

>Znamena to tedy, ze psychopaticti diktatori islamskych rezimu
>maji stejna prava jako demokraticke rezimy zapadniho typu,
>jejichz predstavitele jsou u moci z vule obcanu?

No,ruku na srdce,ona ta demokracie není zcela bez chyby.I když mám hezký dojem,že když mohu volit svého zastupitele do parlamentu,stejně je to veskrze podfuk.Pokud má něco v moderní demokracii skutečnou moc,tak to nejsou lidé,ale peníze.

Z moralnich
>duvodu musime kategoricky odmitnout rovnost mezi diktatorskymi
>rezimy a demokraciemi. V opacnem pripade se stavime do pozice,
>kdy tyto rezimy podporujeme a to se v dnesni dobe stava pro
>obcany zapadnich demokracii stale vice neprijatelne.

V mnoha případech je zajímavé vědět,kdo těmto diktátorským režimům pomohl na světlo boží.Určitě mě sprdnete,když vám řeknu jména Hussajn,Hitler...,protože to je přeci moderní antibušismus.Tak něco jiného.Co třeba diktátorské režimy v Africe,které jsou podporovány gigantickými dotacemi na hladovějící afričany?A kdo dává africe ty dotace?No přeci vyspělé demokratické státy.Místo toho,aby zrušily dovozní cla na africkou producki,tak jim raději ucpou chřtány zelenými bankovkami.Vyjde to levněji(a už jsme zase u těch peněz).

Jinak v
>clanku je mozno najit vice hlouposti, ktere spadaji do kategorie
>modni antiamericke a antidemokraticke propagandy. Reagovat na ne
>budu ale az budu mit vice casu, ovsem pokud tu clanek jeste par
>dni vydrzi...

Antiamerická a antidemokratická propagace.No ještě,že jste neřekl že to je levičácké [oči v sloup] .Já proti Americe a demokracii nemám skoro nic.To skoro znamená,že dnešní epocha jaksi ztratila na své demokracii.Demokracie znamená vláda lidu.Ale kdo vládne ve skutečnosti??Třeba u vás ve slavné americe,kdyby skutečně vládli lidé,podle vzoru demokracie,tak se US Army už dávno zpakovala a odešla z Iráku,protože většina amerických občanů s tím nesouhlasí.Ale US Army tam stále je a bojuje proti... čemukoliv.Co je na to prosím demokratického?

74538

16.10.2005 21:32

Islám

RE: No tak asi takhle

Alexa 85.?.?.?

Mě nešlo o výhru,jen,abych použila vaše slova,se moc rádá hádám,když vím,že mám pravdu.Nepopírám,že každý má svou pravdu.
Jinak je cítit,že jste to zahrála jen do autu,aby měla moje dušička pokoj.
Dobře tedy,dušička má pokoj [velký smích] .

74540

16.10.2005 21:49

Islám

RE: Text a první reakce

Alexa 85.?.?.?

>Mno, slečno Alexo, mně by se už také nezamlouvalo znovu
>tvrdnout pod ocasem,

...jo a co teprve pod tvrdým ocasem [chechtot] .


>Nevím, jak znáte Prahu, ale neviděla-li jste ji ještě z
>ptačí perspektivy, tak bych navrhoval Jakešův Prst. Tedy, aby
>si to Tom zase bůhvíjak nevykládal, vyhlídkovou restauraci ve
>tři čtvrti prstu. Coby kamenem dohodil od stanice metra
>Jiřího z Poděbrad, panoramatický pohled na Prahu, klidné
>prostředí, slušná ambrosie a nektar, nevtíravá obsluha a
>antiteroristická zařízení.

No,beru,ale když tu říkáte,že antiteroristická zařízení...podle toho,jaké jsem si tu udělala renomé svým článkem mě to antiteroriastické zařízení ihned odchytne[pláč] ... [smích]

>Datum, čas, rozpoznávací znamení a případné alternativy
>bychom si domluvili po emajlu,

Ale jo,můžeme.Trochu emajlu mi tu v plechovce ještě zbylo,tak pokud máte i vy...[velký smích]

aby tam pak případně
>nepřibzučela šmírovat nějaká nadržená včelička s
>pivním sosákem, co jinak chodí do zaplivaného pajzlu v
>Mánesovce s topless obsluhou (mimochodem, není ani moc
>topless, protože prsy nemá moc nahoře a kromě toho je má
>zakryté pěnou od piva, do kterého jí při servírování
>padají).

Páne,vy se vyznáte [chechtot] .

74546

17.10.2005 13:02

Islám

RE: Nic vic nez modni propaganda...

Alexa 85.?.?.?

Pane Včeličko,všem se omlouvám,příště začnu mluvit pěkně polopatě,aby tomu rozuměli i ti černí vzadu.

Jinak,lidé nemusí být zase tak moudří,aby ty peníze získali.
(překlad pro začátečníky:Mnoho penez může mít i blbec.)

74619

17.10.2005 13:30

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

Táák,sama autorka na vás reaguje.Není to sice pocta,ale vysvětlím vám svůj názor na to co jste mi tu řekl.

>Well pani Alexo, lide v Iraku vam vcera vysvetlili vas omyl. 61%
>prislo k volbam o nove ustave. Prisli, pres to ze jim hrozilo ze
>strany mujahedinskych zabijaku nebezpeci smrti. Riskovali za
>demokracii sve zivoty. A v nedavnych volbach udelali to same.

Ano,sice 61%lidí Iráku přišlo k volbám o nové ústavě...ALE je to pouze 61%účastnících se voličů.Kolik je v Iráku obyvatel a kolik jich bylo skutečně volit PRO ústavu?To je ten podstatný poměr.Spousta lidí ví,že i když půjdou volit,tak tím stejně nic neovlivní.

A další je,že hlasování o ústavě samo o sobě moc neznamená.I když ti lidé budou mít ústavu,tak to neznamená prakticky nic.Ptáte se proč?USA mají také ústavu.Jako každý jiný demokratický,ehm pardon,"demokratický"stát.Proč USA vězní i své občany i třeba dva roky,bez advokáta,bez nějakého obvinění?I v ČR se obchází ústava,jen se o tom moc nemluví.Pravda je,že samotná ústava je cár papíru.Ústavu musí obhospodařovat moc,která bude dbát na to,že bude dodržovaná.Jenže ta moc je korumpovatelná a pak se stává,že ač má stát ústavu,tak platí systém rovného a rovnějšího.

Další fakt je ten,že ústava nerovná se demokracie(tedy ta skutečná demokracie a ne to,čemu se dnes říká postdemokracie).Ústava je pouze sada nejzákladnějších zákonů udávající práva občanů státu.
Myslím,že skutečná situace lidí v Iráku je trochu jiná,než se mi tu snažíte říct.Jsou to lidé jako vy a já.Jediné co chtějí je mít domov,možnost uživit rodinu,mít elektřinu,vodu...Někteří vkládají do ústavy naději,že tohle všechno budou mít.Ti druzí buď nevěří,nebo nechtějí,aby jim někdo z venku(co hůř,tak Američané,kteří zabíjí jejich vlastní lidi)diktoval co a jak mají dělat.

74622

17.10.2005 18:32

Islám

Ano,to není márné Kemo

Alexa 85.?.?.?

co kdybyste napsal také článek ohledně dvojích voleb v Iráku?
Když jsem se odhodlala k napsání článku já,tak proč byste nemohl napsat něco vy [velký smích] .Co vy na to jako svazák [zmaten] .

74647

17.10.2005 21:17

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

>pani Alexo, pokud se vsimam, tak nejvic mrtvych je prave z rad
>Irakcanu, neni snad slozite videt, ze v Iraku je momentalne boj o
>to kdo bude opravdu vladnout.

Ano,s tím mohu jen souhlasit.Odhad mrtvých Iráckých občanů je asi 125 000(už to bude víc,každý den to roste-četl jste dnešní zprávy?zase další"nutné oběti").Otázka je kdo je zabil,že.Nikdo nebude kontrolovat kulky a střepiny,je"válka"a většina mrtvých padla kvuli"povstalcům"[oči v sloup] .

>Z meho uhlu pohledu, se jedna o boj asi stejny jako americkych
>indianu v dobach, kdy jeste srileli po byzonech sipama. Neda se
>tedy mluvit o budouci "demokracii" ale o klanu, ktery nahrabe
>nejvic.

S tím s vámi souhlasím.Ty řeči o občanské válce jsou trochu mimo,je to válka náboženských frakcí a také boj těch,kteří měli vládu dřív a nechtějí o ni přijít.Celý problém tkví v tom,že tohle je nemoc spousty blízkovýchodních států.Ukázkový je právě Afghánistán,kde je mnoho národností a mnoho kmenů a každý chce vládnout.A rusové by vám mohli povídat o tom,jaká je to hloupost se míchat do interních záležitostí takových států.Každý přehlíží jednu zásadní věc:tyto státy navenek vystupují víceméně neutrálně,protože řeší vnitropolitické problémy a ty jim zaberou většinu času.


Zadny velky rozdil od Saddama, pouze jine figurky, ty
>Saddamove figurky, kteri maj nahrabano se tomu samozrejme brani.
>Americane se snazi aby ty figurky byli aspon trosicku naklonene
>zapadnimu mysleni ne tedy Alah il Alah, that is all v tom ovsem
>nevidim nic spatneho, nebo dokonce neco protizakoneho i cikan
>Geza chtel protlacit svou skupinu do politickeho aparatu.


Ano,američané tedy násilím přesvědčují(nutí)aby byl Irák demokratický a tím pádem jim šel na ruku.A vidíde jak takové experimenty dopadají.V Iráku je to čím dál tím horší a vláda USA se netají tím,že se v Iráku zdrží tak dlouho,dokud bude třeba(desítky let).Tím ovšem nezruinují jen Irák,ale zvýšují tím cenu ropy,která je sama o sobě vyhnaná spekulacemi,ale dají tím nafrak sami své ekonomice.Američanům stále roste státní dluh a kdo myslíte,že má nejvíc skoupených dluhopisů?Přeci Čína-nový asijský tygr.
Ale ať dokončím myšlenku.V Iráku,si musí nastolit vládu sami iráčané,současná vláda nebude plně respektována a bude a je nazývaná kolaborační.Já,být Iráčankou,bych ji také nazývala kolaborační.Státy jako Irák a Irán potřebují charizmatické vůdce,kteří dokáží své národy udržet pohromadě.A hlavně jej musí odsouhlasit všechny frakce a to se v Iráku nestalo.Myslíte,že tím pádem nastane"klid zbraní"?

74659

18.10.2005 12:16

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

>Ucast 61% registrovanych volicu (kolem 10 milionu lidi) je v
>demokracii uspech. Zejmena kdyz uvazime, ze ti lide riskovali sve
>zivoty.

Já jsem se ptala na poměr iráčanů a těch co šli skutečně volit(samozřejmě mám na mysli iráčany s volebním právem).Pokud ten skutečný poměr neznáte,tak mi neříkejte,že to je úspěch,protože to není nijak podepřeno.Když jsme u toho.Někdo tu zmínil manipulaci voleb,což je v prostředí rozbombardovaného Iráku věc ne nepravděpodobná.

>Nevim proc mlzite a pletete pate pres devate. Pokud tak silne
>neverite v system parlamentni demokracie, mohla jste to napsat
>jednou vetou.

Máte pravdu,ztrácím s vámi čas,příště si raději půjdu uvařit čaj.

>Parlamentni demokracie tak funguje. Neni to perfektni, ale zatim
>nikdo na nic lepsiho neprisel.

Ale ona by fungovala,ale jako každý lidský vynález má jednu chybu:to,že se toho účastní lidé.Lidé,kteří se nechají uplatit nebo když to nejde jinak,tak vydírat.Proto nemůže demokracie nikdy fungovat.

>Presne tak, jsou to lide jako vy nebo ja. Da se tedy
>predpokladat, ze chcou zit nejen v zemi ktera prosperuje, ale i v
>zemi ktera je svobodna.

Ano,souhlas.Jen podotknu,že každý stát,potažmo jeho národ si raději řeší své problémy sám.Vy byste si k hádce se svou ženou pozval souseda,aby vám nastavil pravidla??

>Nevidim, jak jim "Americane diktuji co maji delat". Zrovna tuhle
>ustavu si napsali Iracane sami (a trvalo jim to pekne dlouho [smích] )
>a Americanum se zrovna moc nelibi.

Z čeho vycházíte?Ze zpráv na CNN?Ze zpráv světových agentůr?Vy jste u toho nebyl a tak se musíte spolehat jen na to,co kdo řekne.
Je to mé právo mediim nevěřit,tak jako vy máte právo mediim bezostyšně věřit.Skutečnost je taková,že jsme na tom oba stejně.Nikdo z nás neví,co všechno se v Iráku událo.

74705

18.10.2005 12:19

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Tak trochu mimo misu, ale

Alexa 85.?.?.?

Jen bych vás maličko poopravila:Martin Jahn byl,pardon,ještě je místopředsedou vlády pro ekonomiku.Tedy ne ministrem...ale vyjde to asi nastejno.

74706

19.10.2005 12:33

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

Drahý Kemo,mohu si chodit na kdejaké obskurní webové stránky,ale to hlavní,co usměrňuje můj názor,je můj vlastní rozum.Ve vašem případě názor tvoří CNN.Nemám nic proti,je to svobodná volba každého z nás.
Tím,co jsem psala o světových agenturách jsem chtěla říct,že nemáte vlastně vůbec žádnou představu o tom,co se dělo při utváření nové irácké vlady.To,že je v nové ústavě něco,co se údajně američanům nelíbilo...hmmm...a kolik tam může být toho,co se američanům líbilo?Každá mince má dvě strany a vy mi tu stále mluvíte jen o jedné straně.Chápu,asi jste optimista.Chorobný.

V iráku může proběhnout třeba patero voleb,ale dokud tam bude okupační armáda USA a jejich"spojenci",tak bude situace stejná a běžní lidé nebudou spokojení.Radikální opozice je v iráku daleko silnější než si myslíte.Je to zkrátka místní,nejen irácké,specifikum.Klíčové bude to,co se stane,až američané odejdou(a oni budou muset odejít možná dřív,než si myslíme).Teď je totiž v iráku nerovnováha a to ve prospěch koaličních sil.Až odejdou američané podporující koalici,opozice posílí,svrhne vládu a nastolí protiamerického vůdce.

Co se týče mého článku,přestaňte hloupě remcat a napiště nejaký svůj,který by měl větší obsahovou kvalitu.

74774

19.10.2005 22:22

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: doplněk

Alexa 85.?.?.?

Víte,často čtu v diskuzích slova jako jsou ta vaše.
Je to trochu jednoduché paušalizování.Kdo z dnešních politiků nemá vysokou školu?Moc těch pánů a dam asi nebude.Nejspíš nikdo.A vzhledem k jejich věkovému průměru,který se pohybuje kolem 50ti let,si troufám říct,že většina z nich dělala VŠ za totality.Co vím z vyprávění mnoha lidí,tak za totality nemohl VŠ studovat jen tak nějaký Pepík nebo Mařenka.
Tedy to,že valná většina současných politiků si více nebo méně tykala s komunistickým režimem je trochu"nutnost".

Podstatné jsou u politiků zkušenosti a schopnosti.Pro voliče názory a charizma politika.Ale té komunistické minulosti se nejspíš nevyhnete.

74796

19.10.2005 22:32

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

Dívala jsem se na zprávy a bylo v nich zmíněno,

Alexa 85.?.?.?

že bude z místa soudu Sadáma Husajna vysílán"přímý přenos"s půlhodinovým zpožděním.To je ale moc zajímavé a prý z bezpečnostních důvodů.Jakých bezpečnostních důvodů[zmaten].

Co se týče voleb v Iráku nebylo by překvapením,že by byly zmanipulované.Vždyť to přeci už od začátku okupace iráku jde"jako po másle".

74797

20.10.2005 13:01

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

RE: Dívala jsem se na zprávy a bylo v nich zmíněno,

Alexa 85.?.?.?

Kemo,klobouk dolů,ač žádný nemám.Máte odpověď na všechno.

Ještě jednu otázečku pro ukojení mé zvědavosti.Slyšela jsem,že prý Sadám nebude souzen za hromadné vyvraždění 5000 kurdů na severu Iráku a to prý kvuli možné diskreditaci osoby,která mu umožnila přístup k chemickým zbraním.Myslím,že netřeba mluvit o skutečné identitě této vysoce postavené osoby.Co vy na to?

74868

20.10.2005 13:19

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Musim rict

Alexa 85.?.?.?

>A copak hrozného chtěl udělat?Copak je možné mít
>špičkovou lékařskou péči, ale tak nějak zadarmo? [překvapení]

No,lidé jsou tu tak zmlsaní,že to pro ně samozřejmě možné je(tedy být musí).

Akorát ta špičková lékařská péče tu v mnoha směrech pokulhává.Ano,máme tu sice třeba špičková onkologická centra aj.,ale to neznamená,že celé zdravotnictví je v super stavu.Pan Jahn,ať je jakýkoliv,špatný ekonom není.Chtěl prosadit jen to,co spousta lidí vidí jako jedinou variantu.Prostě si musíme začít na lék.péči připlácet,ale dokud tu bude spousta lidí zvyklá na aspirínek a kapky proti kašli zadarmo(a pak je prošlé opět vrací do lékáren anebo vyhazují do koše),tak to zdravotnitví bude mít hluboko do kapsy.

Můžeme socialistické vládě nadávat jak chceme,ale oni jen zkrátka plní poptávku za účelem zisku hlasů pro postup ke korytům.Nic víc.

74869

20.10.2005 13:37

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

>rozum muzete v tomto pripade pouzivat jen pokud mate duveryhodne
>informace.

To ano,ale kdo vám zaručí,že ty informace jsou důvěryhodné.

>Nevim jak jste na to prisla, ale ja na svem televizoru CNN vubec
>nemam, vetsinou se divam na mirne levicove a protiamericke BBC a
>CBC. Nastesti jsou zde jeste casopisy, agentury, radio a
>internet.

No,shrneme-li to,tak CNN,BBC,CBC,časopisy,rádio a agentury jsou vlastně jedno a to samé.Vyjímka může být snad jedině Al-jazeera.

>Co se tyce vasi vyzvy k napsani vlastniho clanku, ucinim tak jen
>az si budu jisty ze mam o cem psat a ze jsem k napsani celeho
>clanku dobre informovan.

Hmm,škoda,to jste měl říct rovnou,že nic nenapíšete.

>Budu se ted opakovat - nerad bych dopadl jako vy. [mrknutí jedním okem]

A jak jsem dopadla?Samozřejmě,že podle vás jsem napsala naprostý blábol,který se neshoduje s realitou,žejo? [velký smích]
Víte,já mám stále pocit,že mi mou pravdu nikdo nevyvrátil.Nechtěla jsem tu začít teologickou debatu,tu začli jiní.Chtěla jsem dát najevo svůj vlastní a myslím,že i správný názor.Přečtete si znovu celou diskuzi a zjistíte,že nejsem sama"pomýlená".Jistě,že mi řeknete,že všichni,co to vidíme stejně jsme mimo.Stejně tak já si mohu myslet,že i vy jste obětí propagandy.A co víc,jste šťastnou obětí propagandy.Budiž vám to přáno.

74870

20.10.2005 14:04

Saddamovi soudci prošli korektním školením

RE: Zajimave

Alexa 85.?.?.?

Jak jsem řekla předtím,máte můj obdiv,že máte odpověď na všechno.
Neděláte náhodou v politice [zmaten]

74873

20.10.2005 18:09

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Musim rict

Alexa 85.?.?.?

Samozřejmě máte pravdu.Těch faktorů,díky nimž nemá zdravotnictví finance je mnoho.Je to preferování určitých léků od určitých dodavatelů.Doplatky na určité léky.Některé naprosto zbytečné úkony.Plýtvání pojišťoven,především VZP(je zajímavé,že o jiné nic nezaslechneme).Atd.
Kdyby se zavedl alespoň nějaký paušální poplatek za návštěvu lékaře a kdyby se začly některé základní léky plně hradit pacienty,tak by se situace trochu zlepšila.Jenže velká část populace(=voličů)je zvyklá na služby zadarmo a nepřipustí,aby se něco platilo.Jakkoliv je to iracionální.

74893

20.10.2005 18:49

Islám

RE: Nic vic nez modni propaganda...

Alexa 85.?.?.?

>Alexo, rozhodně máte pravdu, že ta demokracie není bez chyby.
>Rozhodně ale by nebylo na škodu, kdybyste si něco o té
>demokracii přečetla, jak funguje a tak podobně. Z vašeho
>textu já zase mám dojem, že nevíte nic, jenom se snažíte
>zalíbit módní propagandou...

Já o demokracii vím dost,znám demokratické mechanismy,ale to,co dnes je nazýváno demokracie,už skutečná demokracie není.Navenek to možná tak působí,ale skutečnost je taková,že lidé už neovlivňují téměř nic.

>Pohybujete se ve sféře konspiračních teorií, které nelze
>dokázat, ale také vyvrátit.

No,tohle je nesnadné téma.Zabralo by mnoho času.Veřit však bezmezně a oddaně tomu,co mi řekne vláda,televize a noviny je hloupost.Každý z nás by měl především zapojit svůj rozum a vycházet z daných důkazů a faktů.

>Skutečný důvod, proč tyto režimy existují, je korupce
>jejich vlád a nezájem západních demokracií. Alexo, zkuste
>opustit pitomoučké konspirační teorie a něco si přečtěte
>o moderní historii těchto režimů. Dotace jim plynou hlavně z
>taktéž zkorumpovaných OSN a jejich programů, neboť to jsou
>právě tyto státy, které jsou velkou měrou členy OSN.

Ano,korupce je jasný důvod.Původ peněz je však rozličný.Jsou to jak plány OSN,tak i dotace zemí G8(tedy nejen USA abych nevypadala moderně antiamerikánsky).Všem je jasné,že peníze,které dostávají země jako Nigerie,Kongo nebo JAR jsou ihned napěchovány do soukromých kapes,popřípadě jsou jimi stavěny armády pro boj s kýmkoliv po ruce.

>Alexo, jak víte, co si většina Američanů přeje? Nejsem si
>jist, jestli průzkumy veřejného mínění skutečně ukazují,
>co si občané skutečně přejí. Samozřejmě demokracie
>zdaleka nefunguje podle průzkumů veřejného mínění. Takhle
>fungovala za clintonovy vlády a jak to dopadlo. V demokracii
>totiž mimo jiné důvěřují lidé svým politikům a politici

Problém je,že lidé jsou jen stádo a to stádo snadno manipulovatelné.Veřejné průzkumy jsou možná taktéž zmanipulované,nebo mohou mít klidně větší statistickou odchylku(vycházím z průzkumů v ČR).

>musejí tuto důvěru respektovat i proti názoru většiny. Ono
>totiž jsou úplně jiné věci názor a zájem, to je nutno
>zásadně rozlišovat. V zájmu USA a celého civilizovaného
>světa je bojovat proti teroristům na jejich půdě než na
>půdě západních velkoměst...

No,tohle je snad nejsnáze vyvratitelné.Dejte někomu,kdo má sám málo informaci jednu stěžejní.Například o tom,že ho někdo akutně ohrožuje a slibte mu,že ho ochráníte(zcela jistě víte o čem mluvím).Co ten člověk udělá?To ohrožení nemusí být vůbec tak bezprostřední,pokud vůbec nějaké je a ten dotyčný člověk vám dá mandát k tomu,aby jste ho chránil čímkoliv co bude po ruce.To je přesný případ manipulace.
Je to zkrátka ten nejefektivnější způsob ovládání davů.Zastrašte je nějak

74901

20.10.2005 18:50

Islám

RE: Nic vic nez modni propaganda...

Alexa 85.?.?.?

pokračování...

Je to zkrátka ten nejefektivnější způsob ovládání davů.Zastrašte je nějakým vnějším nepřítelem.Nejdřít to byl Hitler,pak Stalin a sovětský svaz a teď nebylo nic k mání,tak museli zákonitě přijít teroristi,kteří nemají nějaké konkrétní"hnízdo".Prostě se někam,kde je třeba to srovnat dlle našich požadavků ukáže,řekne se:"Tam jsou,musíme to tam vyčistit" a je to.Zároveň je možné stádo více hlídat,kvuli nepříteli,který může být mezi námi.A tak začneme stádo značkovat,hlídat co dělá,jak a kde se angažuje.

Teď mi opět vyčtete,že napadám USA.Nebojte,nenapadám jen USA.Napadám taky EU a také Rusko,které v současné době bojuje ne s islámskými radikály,ale bojuje převážně s čečenskou opozicí,která si nechce nechat líbit okupaci ruskými vojsky.Rusko,USA i EU využívají naprosto stejné taktiky zastrašování svých občanů imaginárním nepřítelem.

Možná mi můžete vytknout,že podléhám konspiračním teoriim.Ano,do určitého období jsem tomu nevěřila jako vy.Je tu jeden obrovský háček.Nikdo nedal skutečné důkazy o tom,že Madridské,Londýnské a New Yorské atentáty naplánovali a organizovali islámští fundamentalisté a navíc ve jménu džihádu.Navíc,veškeré plány na kontrolu komunikací a pohybu občanů najednou vyrůstají jako houby po dešti,ač odborníci sami říkají,že takové opatření nic neřeší.Tak proč se tomu tak děje?

74902

20.10.2005 19:00

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

RE: Iráčané dnes

Alexa 85.?.?.?

Díky za odkaz,nejzajímavější(hlavně pro Kemu)je ten poslední názor:

Inaam Tadra, studentka, 24 let

Naším největším problémem je ztráta bezpečí. Potřebujeme v zemi znovu obnovit bezpečnost. Doufejme, že nová vláda bude silná a jednotná, aby se jí podařilo nastartovat tento proces.

Američané sem přivedli teroristy. Předtím tady nebyli. Nevěřím, že teroristi jsou muslimové.

Američané prohledávají naše domy. Chovají se agresivně a obracejí Iráčany proti sobě.
____________________

No vidíte?!Tak mladá a už je také asi zblnutá tou naší anti-ami propagandou. [oči v sloup] [chechtot]

74903

20.10.2005 20:24

Islám

RE: Co Vám mám tohle říct?

Alexa 85.?.?.?

No,co dodat...

Jen tu Čínu vám trochu poopravím.Nedávno byl Donald Rumsfeld v Číně a moc moc se prý zlobil,že Čína zatajila svůj skutečný vojenský rozpočet čítající asi 90 miliard dolarů.No co byste mu na to řekli?! [oči v sloup]

74920

20.10.2005 20:35

Islám

RE: udivujete mě alexo

Alexa 85.?.?.?

A všiml jste si také,jak se media po pár dnech zklidnila,přestala vyzývat k očkování a přestala plašit?Asi je někdo pěkně klepnul přes prsty,že vyvolávají paniku.

Co se týče léku na ptačí chřipku.Tak na kmen H5N1 už vakcíny jsou,to je fakt.Háček je ten,ža jakmile tento kmen zmutuje v kmen přenosný z člověka na člověka(tuším,že se této mutaci říká H5N2,ale to možná mlžím),tak teprve začne rodeo.Na nový mutovaný kmen nikdo nemá vakcínu,protože nikdo neví jak vypadá.V jihovýchodní asii sice byly případy ptačí chřipky u lidí,ale tito lidé byli infikováni ptáky a to kmenem H5N1(nepřenosným z člověka na člověka),proto bylo relativně málo případů umrtí(asi 65).

74921

21.10.2005 11:07

Islám

RE: Nic vic nez modni propaganda...

Alexa 85.?.?.?

>Alexo, takže podle vás byli maniaci jako Hitler a Stalin
>používáni pouze ke strašení davů a jejich šílené režimy
>byly v podstatě vymyšleny tajnými službami západních
>států nebo židovskou mafií či někým jiným. Pokud tomu tak
>skutečně je, řadíte se pak do kategorie chorobných lunatiků
>žijících v jakési paralelní realitě...

No,myslím,že se mi teď snažíte vložit do úst formulace,které jsem neřekla.Neřekla jsem,že Hitler a Stalin byli používáni jako strašák,vím moc dobře co tito pánové nadělali.To,že byli strašáky byl pouze vedlejší efekt,který však nebyl od věci(hlavně Stalin,tím narážím především na McCarthyovské období).Vedlejší efekt,který je v současnosti hlavním efektem v případě terorismu.Jaký nepřítel může být ten nejhorší?
Terorista,schopný zaútočit kdekoliv a kdykoliv,biologické a chemické zbraně schopné usmrtit statisíce a miliony lidí na světě...a tím vším nás vlády a media jako věrný pes stále straší.Je to jen a jen snaha z lidí udělat stádečko pitomoučkých ovcí.
Jinak prosím,toho lunatika si nechte.

>Důkazů je taková hromada, že o tom bylo napsáno plno
>knížek a já bych zde uvedl jenom jednu: Zpráva komise Senátu
>USA o 9/11. Já jsem přečetl zatím první kapitolu, ale i tak
>mohu s klidem prohlásit, že je nad slunce jasné, jak to s 9/11
>bylo. Pokud vy máte jiný názor a znáte jiná fakta než jsou
>ve zprávě uvedena, tak sem s nimi. Ale samozřejmě zprávy
>typu jak se 4000 Židů nedostavilo ten den do práce si můžete
>nechat od cesty...

Víte,problém je,že nejsem typická ženská od plotny a v technické oblasti se docela vyznám.Přistoupíme-li k 9/11 tak první co mě zaráží je to jak ta letadla vlétají do budov.Viděla jsem docela podrobné ukázky"nárazu"hlavně toho druhého letadla a je zvláštní,že jediné co je vidět,je jen maličký záblesk na pravoboku letadla poblíž pilotní kabiny.Celé letedlo pak pouze tiše"vklouzne"do budovy jako nůž do másla.Nevěřím,že letadlo s několika tunami paliva jen tak talétne do budovy a pak vybouchne.Ne ne.Pominu-li tuto skutečnost,tak další je samotné letecké palivo-kerosén.Hoří při 800stupních celsia(sama jsem se po tom pídila a neposlouchala jen obvyklé"konspirační"teorie)ne víc.Jak je možné,že se stále tvrdí,že kerosén v budovách hořel při 2000stupních(!)?Navíc,i vy sám jste viděl dým nad budovou-byl černý,tzn.že palivo mělo málo kyslíku a tudíž mohlo hoření probíhat za výrazně nižších teplot.Dále,ocelové profily použíté na kostru budov roztavíte za teplot asi 1538stupňů celsia,tedy 800 stupňů je dobrých tak akorát na flambování kanceláří,ale ne na porušení tuhosti kontrukce.Sami hasiši,kteří se dostali na místo požáru tvrdili,že by to uhasili hasicím přístrojem.Dále je tu ten fakt,že u takových výškových budov se počítá se všemi možnými faktory,tedy i nárazem letadla.

74966

21.10.2005 11:09

Islám

RE: Nic vic nez modni propaganda...

Alexa 85.?.?.?

U podobných budov se počítá se zatížením 200-250kg na metr čtvereční.Vezměte si plochu patra,vynásobte dovoleným zatížením a odečtěte si ten"údajný"boeing(tedy asi 70tun).Je facinující,že skoro nic z těch"letadel"nepřežilo,ale jako náhodou přežil cestovní pas Muhamada Atty.A to raději vůbec nebudu zmiňovat to,kdo měl ty budovy pronajaté a že jejich největší závada byla azbest,kterého by se tam nikdo nezbavil(budova nemohla být odstřelena kvuli zdrav.rizikům a rekonstrukce by se nikdy nevyplatila).Mimochodem,dotyčný pronajímající se prý soudí o pojistku.Budovy pojistil na 3,5mld.dolarů,ale hádá se,že teroristické útoky byly dva a tak chce 7mld.dolarů.To,že se takhle hádá do krve kvuli penězům napovídá,že ten člověk je ...(doplňte si sám).

Celé je to divné.I to,že FBI zabavovala amatérské kamerové záběry z útoku na pentagon.I to,že se některé záběry z útoku na dvojčata objevily až tenhle rok.Proč?Snad se FBI nemá čeho bát,když za všechno může jen Usáma??

74967

21.10.2005 11:18

Jahnova lekce Paroubkovi

RE: Budu se,

Alexa 85.?.?.?

Také jsem to někde slyšela[smích].Já si na naše zdravotnictví moc stěžovat nemůžu,protože jsem díky bohu docela zdravá.Četla jsem mnoho srovnání,kde naše české zdravotnictví nevychází tak špatně(asi jako průměr mezi Francouzským a Britským).Ale zdravotnictví,respektive pojišťovny,které končí každý rok schodkem lepeným státním rozpočtem...To není úplně ideální věc.
Sama souhlasím s tím,že by měla být plně hrazená péče jen ve vážných případech,ale chřipečky,kašlíky,rýmečky...to vše by si mohli lidé sami hradit.Přeci to zdraví,o které se jedná je naše a jen my jsme za něho zodpovědní.

74968

21.10.2005 11:32

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

RE: Dívala jsem se na zprávy a bylo v nich zmíněno,

Alexa 85.?.?.?

Fajn,tedy pokud bude probíhat proces i ve věci vyvraždění těch 5000 kurdů chemickými zbraněmi,tak není co řešit.

Jinak,když toho tolik víte,zajímalo by mě,kde se ti takzvaní terorité dostali třeba k raketám Stinger?To je taky demokracie?

Nemusíte odpovídat jestli nechcete.Spíš by mě zajímalo,jestli jste někdy o tom všem co tu říkáte aspoň jednou jedinkrát nezapochyboval?I já mám svou pravdu a stojím si za ní,ale také se mi mnohokrát stalo,že jsem si uvědomila,že ta pravda je jinde.Někde jsem četla jednu takovou hezkou průpovídku:"Věřit všemu a nevěřit ničemu...obojí je hloupost.".

Příjemný den [mrknutí jedním okem]

74970

21.10.2005 11:36

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

RE: Iráčané dnes

Alexa 85.?.?.?

>pani Alexo nerek bych tak mlada a uz zblbnuta,

Jo pane,každý jsme nějaký[smích].

74972

21.10.2005 12:16

Islám

RE: Co Vám mám tohle říct?

Alexa 85.?.?.?

Jojo,chtělo by to tam trochu porovnat.Jenže ti číňané jsou tak záludní,že si pořídili kvuli jistější identifikaci šikmé oči a žlutou kůži.To si budou muset nechat agenti CIA zešikmit oči a sehnat žloutenku[velký smích].
Možná by bylo lepší vyslovit podezření,že Usáma bin Ladin se nechal přeoperovat na číňana a pohybuje se kdesi Shanghaji a snaží se rozšiřovat svou nenávistnou propagandu proti svobodným USA.Což by samořejmě mělo být preventivně potlačeno a zabráněno propagandě preventivním vojenským zásahem po celém východočínském pobřeží od Severní koreje až po Hong Kong. [chechtot]

74976

21.10.2005 12:26

Krejčíř začíná mluvit

RE: Už tenkrát

Alexa 85.?.?.?

Taky jsem to četla,to jsou nejspíš ty skvělé prognózy Václava"šaška"Havla o tom,že mladí chystají na příští rok změnu.Je to neuvěřitelné,jak ten člověk trpí na to,že už nemá nic v rukou.

Nevím,ale raději než havlovo občanské fórum 2006 budu volit ODS,než nějaké Halíky,USDEU a jiné sebrance.Nechápu,jak ten člověk může být 4.největším intelektuálem na světě.

74980

21.10.2005 12:29

Islám

RE: Co Vám mám tohle říct?

Alexa 85.?.?.?

Víte co mi příjde zvláštní?že na jiné světové diktátory byly páchány atentáty,jen na tohohle ne.Škoda.

74981

21.10.2005 21:13

Krejčíř začíná mluvit

RE: Už tenkrát

Alexa 85.?.?.?

>To je úplně jednoduché, slečno Alexo. Kdo je a kdo není
>intelektuál, o tom zřídkakdy rozhoduje faktický obsah jeho
>myšlenek. Všechno je jenom mediální masáž.

Hmm,tak tak.Potíž je,že Havel jako dramatik a osvoboditel je dostatečně masírován už od té takzvané revoluce,ale obojí nestojí ve skutečnosti ani mák.

Nic to ovšem nemění na faktu,
>že jedna z mála věcí, které ví dost velká část U. S.
>citizens o České republice (tedy pokud vůbec vědí o její
>existenci)

No,mohli bychom udělat veřejný průzkum,ale já na znalosti rodilých američanů nevsadím ani ťuk.To mi připomíná jednu moc veselou mapu světa v podání USA.Už nevím kde jsem ji viděla,ale myslím,že nebyla moc daleko od pravdy,ač to byla jen taková srandička.

je ta, že v jejím čele byl excelentní dramatik.
>Aniž by který z nich kdy shlédl, či četl některé z jeho
>jedinečných děl.

Díla V.H. mi vážně nesedla.Chápu,že je to absurdní drama a tudíž má být "absurdní".Možná proto se V.H. pustil právě do toho,protože v jiném žánru by nejspíš pohořel.Někdo možná namítne,že já jsem nedokázala nic.Ale co dokázal v dramatu Havel?Kdyby právě nebyl masírovaný západem,tak by nikdo netušil,že nějaký Havel vůbec je.

>BTW - když už jsme u těch intelektuálů, pseudointelektuálů
>a tak - už asi deset let přemýšlím, že by nebyl špatný
>nápad napsat knížku, nějakým podobným způsobem jako píše
>tolik obdivovaný Bukowski, ale z ženského pohledu, včetně
>nechutností, kterými on nešetří. Na adresu pánů tvorstva,
>pochopitelně. Myslíte si, že by takovémuto dílku svět
>tleskal stejně nadšeně?

Určitě do toho jděte.Jen bych si předem rezervovala jeden z prvních výtisků a to i svěnováním od autorky [velký smích] .Jinak myslím,že není důležité jak moc peprně to dílko napíšete,ale jakou mu dokážete udělat propagaci.Takhle je to se spoutou světových děl.Nezáleží na obsahu,ale na na"profláknutosti"autora(i v tom negativním hledisku).Takže směle do toho,ale musíte si vytvořit image buřiče [mrknutí jedním okem] .

75015

21.10.2005 21:40

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

RE: Dívala jsem se na zprávy a bylo v nich zmíněno,

Alexa 85.?.?.?

>Neni co resit. Plnou odpovednost nese Saddam.

Necháme to na Alláhovi.

>Stingery Amerika dodavala afghancum kdyz bojovali proti sovetske
>okupaci.

Je to takový hezky paradox,když těmi americkými stingery trpí hlavně americká bojová technika v Afghánistánu,že?[velký smích]Samozřejmě,nejsou to jen stingery,jsou to i spousty jiných(převážně ruských)samopalů a munice,která je pozůstatkem obrovských asi 2miliardových amerických dotací pro mudžáhedínskou opozici z dob Afghánsko-Sovětské války.Tím si trochu americká armáda nas... ehm,nakadila do bot.

>Amerika tez dodala neuveritelne mnozstvi zbrani Stalinovi. Ne ze
>by chtela aby zustal u moci, ale Stalin byl v te dobe mensi zlo
>nez Hitler.

Ano,to je také jeden z nepovedených experimentů.Hitler měl být hráz proti Stalinovi a nakonec byl Stalin hrází proti Hitlerovi.Také hezký paradox.

>Stejne tak byl nekolik let behem valku s Iranem mensim zlem
>Saddam.

Z toho všeho vyplývá,že zásahy prováděné americkými tajnými službami nejsou moc dobře naplánované.Svým způsobem je to postavené na hlavu,když svému budoucímu nepříteli nacpete peníze,aby si koupil zbraně proti vám.[oči v sloup]

>Kdyz chcete ve svete mir a stabilitu, musite obcas podporovat
>mensiho lumpa proti vetsimu.

Ano,proti tomu nic nemám,ale chtělo by to mít skutečně čisté úmysly a být lepším stratégem a především diplomatem než jak předvádějí USA.

>Je to opravdu tak tezke pochopit? [oči v sloup]

...

>Ja jsem v zivote pochyboval snad o vsem.

Budiš vám to k dobru.

>Proto take vyhledavam informace ze vsech moznych zdroju. Ale o
>tom jsme se jiz bavili.

Ano,mluvili,uzavřeno.


>I vam, i vam. [mrknutí jedním okem] Prominte, jestli vas prispevek byl adresovan
>panu Lehovi.

Nevadí [mrknutí jedním okem] .

75018

22.10.2005 00:18

Islám

RE: udivujete mě alexo

Alexa 85.?.?.?

Vaše znalosti jsou dost působivé.Já jsem pouze povrchní znalec.Celý tento obor beru jako nekonečný boj proti virům,které se stále mění.To jsem hodně zjednodušila,že?[smích]
Myslím,že v celém tohle případě se hlavně napakovaly farmaceutické společnosti a o to šlo patrně především.

75026

22.10.2005 12:19

Islám

RE: Nic vic nez modni propaganda...

Alexa 85.?.?.?

Šikovně jste přeskočil spoustu faktů,které jsem podala.No budiž.

>Alexo, náraz způsobil obrovský tlak a pod tlakem letecký
>benzín a i jiná paliva hoří daleko vyšší teplotou než
>při normálním tlaku.

[zmaten]Jaký tlak a kde?To je velmi podivné.Palivo pod tlakem nehoří extrémně vyšší teplotou.Vezměte si například naftu.Nafta je v dnešních motorech vztřikována tlaky 2000barů a stejně hoří mrcha jen při 800stupních.Ano,také nastává i detonační hoření a při něm i ten benzích hoří vyššími teplotami(asi tak 1100 ne však 2000stupňů),ale berte také v potaz za jakých podmínek.Pokud do dvojčat narazilo skutečně letadlo(a tu mou pasáž o tom jste přehlédl),tak jediné,co tam hrálo roli byla obrovká energie uvolněná při nárazu.O velkých tlacích(mimochodem v jakých jednotkách tlaku se pohybujeme?to o čem mluvíme by musely být stovky megapascalů!)je zbytečné mudrovat.

Následující požár pak rychle
>vyčerpal kyslík v místě nárazu a odtud ten černý dým. Na

Zase jste přehlédl,že jsem psala,že hasiči,co se dostali do pater,kde hořelo(mimochodem,byli to rodilí američtí hasiči,žádní arabové-podívejte se do archivů),tvrdili,že požáry byly jen malé a lokální,uhasitelné běžným has.přístrojem.Takže ne nějaké ohně za vysokých teplot a tlaků.

>History kanálu americké kabelové televize bylo několik
>pořadů, kde stavební inženýři, architekti a odborníci na
>požáry velmi pěkně vysvětlili jak došlo ke zničení budov
>a jelikož já sám mám také technické vzdělání, tak na
>jejich vysvětlení jsem neviděl nic závadného.

A že se i samotný konstruktér dvojčat divil,jaktože to spadlo???
Mimochodem,spousta jiných inženýrů se podivovala na rychlosti pádu obou budov(a vynechte to,že jsem morbidní).Prý to vypadalo skoro jako řízený odstřel.

A v
>neposlední řadě v otevřené demokratické společnosti
>takovou ďábelskou konspiraci jakou by bylo zbourání chlouby
>amerického kapitalismu spolu s téměř třemi tisícovkami
>nevinných lidí byste nikdy neutajila.

O té demokratické společnosti prosím pomlčme.Nic není tak růžové jak nám tu popisujete.Jinak,proč myslíte,že ti co o tom něco ví tak úzkostlivě brání tu stávající verzi jak to celé bylo?Ta verze jak se to stalo má své mezery a některé dost velké.

Ale tomu vy nerozumíte,
>vy pořád žijete v paralelním časoprostoru, kde se takové
>věci běžně dějí, že ano...?

Napsala jsem vám většinu všech"ale"co stávající verze"teroristického"útoku má.Nevyvrátil jste mi je,takže v jiném paralelním časoprostoru určitě nežiju.

>Takže podle vás budovy odpálily tajné služby dynamitem?

Ale na to já se vás přeci neptala.Ani jsem nic takového neřekla.To jste mi vložil do úst vy.Jen jsem řekla co všechno na oficiální verzi nesedí.

75064

22.10.2005 12:27

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

Opozice říkám tomu,kdo nesouhlasí s se současnou Iráckou vládou.Celá situace v Iráku je až příliš podobná situaci v Afghánistánu.Liší se jen ve zůčastněných stranách.Tihle lidé jsou zvláštní,protože jsou schopni bojovat proti sobě do posledního muže,ale jakmile se najde vnější nepřítel,dokáží se sjednotit a bojovat ač jsou sami nepřátelé.Jinak,síla opozice je dána v tomhle případě hlavně vojenskou silou.Tedy zbraněmi a tyto zbraně jsou dodávány nejspíše z Iránu.

Jsou to ti, kteří neváhají při
>sebevražedném útoku zabít klidně i 30 školáků a postavit
>ke zdi jejich učitele?

Uhýbáte od tématu.Každá válka,i občanská,která vlastně v Iráku probíhá se dotýká civilistů.A když jsme u toho.Buďte objektivní a také nám povězte, co všechno páchá americká armáda na civilním obyvatelstvu.

75067

22.10.2005 12:41

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

RE: Dívala jsem se na zprávy a bylo v nich zmíněno,

Alexa 85.?.?.?

>Pokud vazena damo litujete vitezstvi spojencu nad Hitlerem a
>vitezstvi afghancu na komunisty, nemame se o cem bavit.

>Ale treba jsem vam jen spatne porozumel.

Ano,to jste zcela jistě špatně porozuměl.Přečtěte si to ještě jednou.Nepíšu nic mezi řádky.

>A k tem Stingerum - to jsou teplem navadene rakety, ktere
>vystreluje z pozice na rameni jeden muz (nebo zena).

Nebojte,já vím jak vypadá stinger.

>V dobe sovetske okupace Afghanistanu to byl maly technicky
>zazrak, dnes po ctvrtstoleti jsou zcela k nicemu.

No,jak se to vezme.Nejde tak ani o to,jakou máte v ruce zbraň,ale jde o to jak ji použijete.

>Jednak kvuli zivotnosti, ktera je jen nekolik let, jednak kvuli
>jejich technicke zastaralosti.

Dobře,vy jste šéf.Já v armádě nebyla(ještě totak) a tak nejsem natolik znalá.

>Pripojuji se k panu Lehovi a vyzyvam vas, abyste nam dala
>priklady o tom, jak tyhle muzealni kousky nici americkou
>techniku.

Dobrá,odpovím za oba.Nemám konkrétní příklad a třeba se tak vážně neděje.Máte radost?[smích]A tu druhou část věty mi také osolíte(myslím ty americké dotace afghánské opozici a zbraně zakoupené za americké dolary,které bojují proti US army)?

>Jestli na to nestacite, vseznalec Taborsky vam jiste rad pomuze.
>Ale asi ne hned. Von ted zatlouka vokna preklizkou, protoze se mu
>tam zene hurikejn. [smích]

Nebojte,já si sama poradím[mrknutí jedním okem].

75070

22.10.2005 12:51

Saddamovi soudci prošli korektním školením

RE: Zajimave

Alexa 85.?.?.?

Jen podotknu,že Německo bylo poraženo spoluprácí několika národů a nedá se to jen tak srovnat s Irákem.V tomhle směru měli spojenečtí vojáci velmi dobrou morálku,protože bojovali za svoje domovy.

Případ Japonska je dost ožehavý a USA by se za něj měly dodnes stydět.Dokud USA nepoužily A-bombu,bylo všechno ok.Použití A-bomby byla možná ta největší chyba(ano,ne pro arogantní ameriku).Pokud víte sám,tak ani američtí generálové nesouhlasili se svržením na Hirošimu a přesto se to stalo.Tehdy to byla ukázka,že USA se neptají a tím se stávají bezohlednou velmocí.Bohužel pro USA se Afghánistán,Irák a Irán nedá řešit A-bombou,proto to není vůbec snadné jim tam zařídit tu"demokracii".

75071

22.10.2005 15:24

Islám

RE: Nic vic nez modni propaganda...

Alexa 85.?.?.?

No,klidně kousejte,já jsem zvědavá hlavně na reakci Kemy/Leha(jsou zaměnitelní).

Několikrát jsem se koukala na snímky jak druhé letadlo vklouzává do budovy a následně vybuchuje.Je fakt,že nejsem hollywoodský expert na spec.efekty,ale něco mi tam nesedí.
Je tam zvláštní jedna věc.Patrná jen při blízkém pohledu,je to malý záblesk jakoby vedle pilotní kabiny(tedy mimo ni).To je vše.Nikde nic jiného.Celé letadlo vklouzne do budovy a jediné co je vidět,je maličký záblesk,který tam vlastně nemá být.
Jinak co píšete,že ten tlak pro vysokoteplotní hoření kerosenu způsobil samotný náraz letadla...ne,pokud vezmeme,že ihned po vniknutí letadla byla"perforována"budova skrz naskrz,tak tam sice mohl krátkodobě nastat velký tlak,ale kolik sekund/desetin sekundy?Ty podmínky pro vysokoteplotní hoření musely být mnohem delší dobu.Navíc bylo vidět,že ten táborák nemá moc kyslíku.Přesto oficiální kruhy melou stále svou-bylo tam 2000stupňů a nosníky se roztavily.

A to tu raději neotvírám debatu o pentagonu.Historka o něm je ještě víc"přesvědčivá" [oči v sloup] .

Jinak souhlasím,že všichni pachatelé byli nalezeni docela dost rychle.A ještě překvapivější bylo,jak rychle se vědělo,že to byl Usáma,který se zrovna skrývá v horách Afghánistánu [oči v sloup] .
Už tu chybí jen vlk a Červená Karkulka...

75074

23.10.2005 14:41

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

>Alexo, páchá zločiny imperialistických nepřátel podobně
>jako ve všech ostatních válkách. Už jsem tu o tom psal.
>Například poskytuje bezplatnou lékařskou péči komukoliv,
>kdo se objeví u bran základen. Všem školám nacházejícím
>se v okolí základen poskytuje armáda učební pomůcky a pokud
>školy potřebují opravy, tak školy opraví a popřípadě i
>postaví nové budovy. Ze Států hodně lidí posílá
>školákům všechno možné od pomůcek, přes sportovní
>náčinní až po oblečení. Opravuje se infrastruktura, jako
>silnice, kanalizace, čističky vody, ... atd. Zkrátka takto si
>získávají srdce běžných Iráčanů, hlavně mladé
>generace, která pak v budoucnosti nedá na USA dopustit,
>podobně jako se stalo na území západních Čech v roce 1945.
>Chápu, že vás, chorobné konspirační teoretiky a nepřátele
>Velkého Satana, tohle hrozně štve...

Nic z toho,co jste tu napsal nepopírám.To co provádí US army je v tomhle směru bohulibá činnost.Tahle činnost má ale druhou stranu mince.

Druhá strana mnce se dá jednoduše nazvat propagandou,obzvlášť,když je mířená na děti školního věku.Veškeré politické a obchodní činnosti mířené na děti,ať už to jsou reklamy nebo"dárečky"od hodných sponzorů(a tím neútočím jen na USA,ale opět do toho sypu všechny,tedy i EU aj.)jsou ty nejhorší možné.Děti jsou ještě více ovlivnitelné,než kdokoliv jiný a to co dělá americká okupační armáda není jen pouhé hezké tatínkovství,ale je to velmi dobře promyšlený plán.Svým způsobem jste mi to řekl vy sám a to větou:"Zkrátka takto si získávají srdce běžných Iráčanů, hlavně mladé generace, která pak v budoucnosti nedá na USA dopustit,..."To je přeci ten hlavní cíl.Je to cílená manipulace.

Řeknete mi opět,že jsem"lunatik" a módní anti-ami.Nu dobře,budu se s tím muset smířit,protože jediný důkaz je ta činnost,kterou USA provádí.Abyste tomu rozuměl,nekritizuju americké občany,kteří přispívají svými troškami do mlýna,ale kritizuji americkou vládu,která svou cílenou manipulaci provádí pod záštitou dobra.To co dělal Hitler se svou hitlerovkou mládeží je to samé,co dělá americká vláda,ale ta to provádí více mírumilovněji a s lepším mediálním efektem,ale nebudeme si lhát:jde přeci o stejný výsledek.

75179

23.10.2005 14:49

Fanatický apetit státní moci po odposlouchávání

RE: Teď jsem koukala na Novu a ...

Alexa 85.?.?.?

Pane Rudo,chápu vaše obavy,ale je faktem,že komunismus je jen kult,náboženství stvořené pro manipulaci lidmi,pro lepší ovládání lůzy a který se rozpadl.I dnes je v ČR na vysokých postech spousta komunistů,kteří převlékli kabát.Těm už však nejde o to,aby vytvořili nějaký sociálně spravedlivý stát,jde jim přeci jen o moc a peníze.Moc však může být centralizovaná i jinými politicko-náboženskými kulty,nejen komunismem.

Současní komunisté nemají takovou moc,protože lidé začli věřit v jiného"boha"a tím je demokracie.Ale i z té demokracie lze udělat pouhý nástroj na ovládání lidí a na centralizaci moci.Tudíž z bývalých komunistů se stanou proroci a kazatelé nového kultu/náboženství/politického zřízení a můžou vesele pokračovat dál.

75180

23.10.2005 15:05

Saddamovi soudci prošli korektním školením

RE: Zajimave

Alexa 85.?.?.?

Jen co jsem dočela Lehovu reakci mě napadlo totéž,co jste tu napsala.Takže díky,ušetřila jste mi čas[mrknutí jedním okem].

(věděla jsem dobře co říkám,když jsem vám psala,že na vás musí pánové stát fronty[smích] )

75181

23.10.2005 15:29

Krejčíř začíná mluvit

RE: Ještě mě napadlo... :-D

Alexa 85.?.?.?

No ani ten zelený pudink nezabere,protože v tu chvilí spíš člověk raději pasivně konzumuje a navíc se mu trošinku pletou řádky. [chechtot]

Mám-li si ale vybrat literaturu,která popisuje dnešní dobu a zároveň má tu schopnost čtenáře pobavit,tak sáhnu po Mládí v hajzlu.Je to moc dobré čtení a ač to nepsal náš"slavný bohurovný osvoboditel"V.H.,tak to doporučuji. [mrknutí jedním okem]

75183

23.10.2005 20:30

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

Každý mrtvý irácký civilista zabitý americkou kulkou či americkou střepinou je pořád mrtvý irácký civilista(=mrtvý nevinný člověk).

Pokud se chcete hádat o jednotlivých číslech,prosím.Víte ale,že nikdo z nás se pravdu nedozví-nikdy a tím,že budete zaslepeně hájit americkou armádu se také stáváte"lunatikem",jak tu s oblibou některé nazýváte.Bude to tak vždy,že ti co nesouhlasí s invazí,řeknou nadhodnocená čísla a ti co jsou pro invazi řeknou naprosto minimální čísla.

Stejně,jako se vám může zdát antiamerická propaganda naprosto zaslepená,tak i vy mě se zdáte zaslepený proamerickou propagandou.

75201

23.10.2005 20:45

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

Prosím vás,co vy to máte za zlozvyk někomu dávat do úst slova,která neřekl[zmaten]

Neřekla jsem,že preferuju negramotnost iráčanů,aj.

Irácké školství by mělo být nestrané a pokud by mělo zastávat nějakou stranu,tak jedině Irák.Vyučovat něco o USA a o tom jak nám moc pomáhá a jak jsou ti američtí chlapíci hodní je nesmysl.To už zavání propagandou.Finanční a hmotnou pomoc ok,pokud ji irácká strana přijme.Nic víc.

Já jsem nezažila školství za socialismu,ale myslím,že to by byl idelání příklad toho,co jste tu vyjádřil vy.Pokud má být Irák a jeho národ nějaký,tak by měl být neutrální,jako byl a ne lézt do zadních partii jakéhokoliv národa.Amerikou počínaje a Čínou konče.

75202

23.10.2005 20:57

Fanatický apetit státní moci po odposlouchávání

RE: Teď jsem koukala na Novu a ...

Alexa 85.?.?.?

No,na tu sránku jsem se kdysi dívala a je tfuj tfuj.

Co se týče té moci:je fakt,že okolo 20%preferencí je dost,ale jejich nejsilnější voličská základna stárne a umírá(vím,že je chtějí volit i mí vrstevníci).Vadí mi,že se pomaličkou cpou do parlamentu,ale je fakt,že už asi těžko naberou tolik sil jako měli tehdy.Doufám.

Pokud mi něco skutečně vadí,tak je to to,jak dnes bývalí kovaní komunisté vystupují v tv a hlásají jak jsme demokratičtí a podobné kecy.Mám na mysli takové struktůry jako jsou Škromach,Kraus a jiní.

Ohledně EU nemám taky moc iluzí.Je blbost z ní vystoupit,ale je blbost přitakávat všemu co nám EU nadiktuje.Vidím to dnes a denně jaké pitomosti EU požaduje.Naše vláda působí dojmem přitroublého poskoka lačného po lezení do zadku,když nám velkolepě vychvaluje EU a nesmysly typu Euroústava,ale nápady,které vymýšlí komunisté jsou naprosto mimo realitu.

75204

23.10.2005 21:07

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

>Alexo, vám uniká, že já tady nehájím americkou armádu
>zaslepeně hlavně proto, že v této armádě sloužím už
>přes 16 let

To samo o sobě je už důvod k podezření ze stranění US army.

a před několika dny jsem se vrátil z Iráku, tak
>rozhodně vím, o čem mluvím. Takže vy jste nejenom zaslepená
>módní anti-ami propagandou, vy přímo žijete v jakési
>paralelní realitě, která nemá s naším světem vůbec nic
>společného...

Uznávám,že máte v mnohém větší překled o situaci,pokud skutečně bojujete v iráku,avšak americká armádá vždy popírá civilní oběti její vlastní vinou a vždy má snahu učinit své vojáky nepostihnutelné místními zákony(tedy zákony země,kde zasahuje,nebo má svou základnu).To samo o sobě něco vypovídá.

75206

23.10.2005 21:23

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

No,když jsem mimo realitu,tak na mě kašlete a nereagujte,jednoduché.

Můžu se zeptat,kdo jim zníčil tu školu?
No,že se ptám,žejo?!To byli zcela jistě džihádisté.[oči v sloup]

To,že evropa nepomáhá obnově iráku může mít mnoho důvodů.Já bych nepomohla už jen z toho důvodu,že jsem byla proti okupaci iráku a příčinou toho,že je v iráku zničená infrastruktura a mnoho dalšího jsou USA.

75210

23.10.2005 22:32

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

>Takže odpovědět na vaši otázku, kdo zničil Iráčanům školy je velice
>jednoduché: Režim Saddáma Husajna a podpora jeho režimu ze strany Evropanů,
>tj. lidí jako vy...

Lidí jako já...takže nakonec jsem to já,kdo může za to,že chudáci iráčané nemají elektřinu,vodu,školy,úřady...To jsem tedy dopadla [oči v sloup] .

Nechte si svou pravdu a já si nechám svou.Se mnou bude zbytečné se hádat,protože prostě nesouhlasím s celou iráckou okupací.Uvidíte sám co se stane,až američané odejdou z iráku.

75219

24.10.2005 14:33

Soudce Košela potvrzen ve funkci

RE: A když už jsem v tom lamentování

Alexa 85.?.?.?

>Vlastně je to tady docela solidní studijní materiál pro psychologa.

Proto si ty diskuze čtu,ale občas váhám,jestli to je pro psychologa nebo rovnou pro psychiatra [zmaten] ... [chechtot]

75276

24.10.2005 14:42

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

Zmínění američtí vojáci

Alexa 85.?.?.?

ani nejspíš netuší,kdeže ta evropa je,takže tam určitě nepojedou.

Když jsem se tu včera nebo předevčírem dohadovala s Lehem a ptala se ho proč si USA vynucují beztrestnost všude kam se vecpou(oni nejsou zváni,oni se neptají,oni zkrátka příjdou a nějaké důvody si vždy najdou),tak mi neodpověděl.Tenhle případ(a není zcela jistě jediný)je relevantním vysvětlením.Nezávislí novináři nejsou nikdy pohodlní pro USA,protože narozdíl od američanů,kteří říkají"pravdu",se snaží objektivněji informovat o tom,co se skutečně děje.

75277

24.10.2005 15:49

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Alexa 85.?.?.?

>Alexo, je naprosto nemyslitelné, aby američtí vojáci
>podléhali jurisdikce té země, ve které se nalézají.

No,čtěte dál.

Je
>úplná blbost aby třeba v době Pouštní bouře podléhali
>zákonům Saudské Arábie, kde nesmí ženy řídit auta a musí
>chodit zahaleny.

Vedete to do extrému.Vzpomínáte si na případ z Itálie,kde pilot amerického stíhače při nízkém letu přetnul vodící lano lanovky?Nebyl odsouzen ač zabil několik lidí.To je ale spravedlnost.[oči v sloup]

V jiných zemích mají také různé nesmyslné
>zákony. I německé zákonodárství má své chyby, například
>nemá trest smrti a tak dále.

To šlapete na tenký led.Já třeba s trestem srmti nesouhlasím a myslím,že to není nesmysl nemít trest smrti.

A v neposlední řadě, vojenské
>zákony a soudnictví jsou daleko férovější než civilní,

V čem konkrétně?Každému soudu předsedá soudce-člověk,který může být podjatý,podplacený,aj.

>ale to vy nevidíte, jelikož ani nechcete. Klidně si žijte ve
>svém paralení realitě...

Ano,budu si žít ve své realitě a vy si žijte v jiné než v té mé [velký smích] .

75287

24.10.2005 19:59

Saddamovi soudci prošli korektním školením

RE: Nejnovější zprávy z Iraqu

Alexa 85.?.?.?

Jojo,ale řekněte to některým fanatickým schvalovačům americké invaze do iráku [oči v sloup] [oči v sloup] .

Zcela jistě bude podle nich Indenpendent jen módně antiamerikanský a levičácký navrch [chechtot] .

75317

24.10.2005 20:02

Krejčíř začíná mluvit

RE: Už tenkrát

Alexa 85.?.?.?

> A nepsal nahodou sam o sobe a svych cinech? Jako autobiograficka
>vypoved by to docela sedelo [chechtot] [chechtot]

A víte,že když se na to dívám takhle,tak už to docela pasuje? [velký smích]

75318

24.10.2005 23:18

Islám

RE: Ajo,

Alexa 85.?.?.?

co vám mám povídat.Myslíte,že kdyby můj čas byl drahý,že bych se tu takhle dohadovala?Ne[smích].Já se svým způsobem bavím.Vím,že když řeknu,že tráva je kupříkladu modrá,tak Leho řekne,že je jasně červená a bude se hádat do krve.Všimla jsem si,že ten postup,který jste popsala tu zcela nepochybně probíhá...co nadělám[zmaten]...nic[velký smích].Bývaly doby,kdy jsem takové debaty brala na nože,ale přeci jen jsem trochu"uzrála"a spíš si sem chodím pokecat nebo se pohádat.

Co se týče mé nebezpečné protiamerické propagandy a hrozby,že bych mohla být údána jistému kongresmanovi...nemám proč se bát.Připojení není napsané na mě a tak to bude mít seržant téžké mě odhalit [chechtot] .

Mimochodem,bavíte se také?Já úžasně[mrknutí jedním okem].

75340

24.10.2005 23:24

Islám

?!

Alexa 85.?.?.?

>Správný chlap má být pánem ve vlastním domě a rodina i žena mu má být
>podřízena a poslouchat ho. Pro muže je nejvíce ponižující když se podřizuje
>svojí ženě. Bůh určil mužům i ženám ve společnosti jejich místa a těch by se
>měli držet.

Zorbo,vy jste se poněkud přejedl Bible,není-liž pravda,že?[smích]

Už jsem pár"správných"chlapů zažila a chcete-li znát můj názor,tak se ti správní chlapi žení jen proto,aby neumřeli ve špíně a hlady.Raději budou poslouchat manželku,než aby si museli sami prát a vařit.
Vaše názory by se bezvadně vyjímaly tak ještě před 100lety,ale dnes mám pocit,že se řadíte mezi fanatiky společenského soužití.

Proč myslíte,že spousta žen raději žije osamotě?Ony to umí a nemusí se spolehnout na"správného chlapa".

Taky mi to připomíná jedno pořekadlo o tom,jak je muž hlava rodiny a žena je krkem,který tou hlavou otáčí.

75342

24.10.2005 23:41

Islám

RE: vnucovani ?

Alexa 85.?.?.?

>Dopadáte špatně, Alexo, to je nesporné.

Já vím,já vím.Už dlouho jsem nebyla u svého obvodního lékaře.

>Vy v Evropě jste si
>zvolili politiky, kteří podporovali jeden z nejhorších
>současných režimů a nesete tedy nepřímou zodpovědnost za
>stav irácké společnosti.

A vy v americe jste si zvolili jako hlavu státu opici,která plodí jeden nesmysl za druhým a mektá cosi o tom,že ji oslovil bůh.Pokud by to řekla pobožná mexičanka z nějakého zapadákova ve střední americe-prosím,řekne-li to hlava státu,je to na pováženou.Takže kvízová otázka:Kdo je na tom hůř [zmaten]

>Alexo, pravda je jen jedna a vy jste na straně lži a
>nenávisti. Žijte si tedy ve své lži, ostatně je to v módě,
>že...?

Vidíte černou a bílou.Nic mezi tím.Faktem je,že není černá a bílá,ale jen mnoho odstínů šedi.Pokud je tu někdo skutečně zaslepený,tak jste to vy,tím,jak fanaticky hájíte USA,americkou vlajku,svého pitomého prezidenta a všechny ty lži,které tu stále vyprávíte.Vy nechcete vidět nic jiného,než svou pravdu.Pokud skutečně věříte,že USA osvobozují Irák a pokud jste skutečně v americké armádě,tak musím vyseknout poklonu americké propagandě a zároveň se musím bát toho,že nejsilnější armáda světa je zároveň ta nejnebezpečnější pro celý tenhle svět,když je plná lidí,kteří si nedokáží udělat v hlavě pořádek a věří jen tomu,co jim řekne kdejaký lampasák.

75345

24.10.2005 23:52

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Alexa 85.?.?.?

>Momentik, je mozne, ze mi pamet uz neslouzi tak dobre, jak by
>mela,

Ta moje na tom také není zrovna nejlépe.

>nicmene mam dojem, ze tam slo o ne nekolik, ale cca. 60
>lidi, nebot neslo o malou, ale o velkou, poradnou velkokapacitni
>lanovku a take sakra vysoko nad terenem a

Je to možné,každopádně takové věci by se stát neměly a staly se.Viník byl naprosto jasný a zcela jasné bylo i to,že žádná spravedlnost není.

>jaksis k lanovkam se
>nedodavaji zachrane site pro pripad, ze si nejaky frajirek z
>prisrane-se armady ciziho slepence statu bude zkouset prulety pod
>lany lanovky... [pláč]

Nebylo by překvapení,že to byla jen hloupá frajeřinka.Nejspíš si dotyčný zkoušel akční scény z Top gunu [oči v sloup] .

>A take si pamatuji, ze nejaci tri pedofilni vojacci US army
>"zaucili" jednu 12-ti letou Japonskou skolacku [velký smích] Tomu se pane
>jo rika vstup do sexualniho zivota [velký smích] [chechtot] Hnedka se trema na
>zacatek, kurna, ta je ale zvrhla, takova japonska dvanactka [velký smích]
>[chechtot]

Ano,také si matně vzpomínám.

>V Japonsku to vyvolalo celkem bourlive protesty proti US vojenske
>pritomnosti, nebot dotycni byli tusim pouze pokarani, ci tak
>nejak symbolicky potrestani - dyt byli vlastne nevinni, ze [velký smích] Ona
>je ta mrska mala svedla a vsechny tri ojela [chechtot] [velký smích]

Nejhorší je,že tohle všechno jsou jen špičky ledovců a mnoho z nepříjemností,co US army napáchala se stihlo zatajit nebo popřípadě shodit na někoho místního.

75347

25.10.2005 12:03

Saddamovi soudci prošli korektním školením

RE: Nejnovější zprávy z Iraqu

Alexa 85.?.?.?

>Jen pro vasi informaci pani Alexo,
>je to uz spousta let kdy profesor Skvorecky rekl o levicackem
>Independentu ze: "jedna se skutecne o nezavisly denik - nezavisly
>na pravde a na faktech".

No vidíte,vy jste také nezávislý na pravdě a faktech,tudíž si můžete skvěle rozumět [velký smích] .

>Ale tim se nenechte odradit - kam se na vas hrabe emigrant
>Skvoreckej. [mrknutí jedním okem]

Tak to vám děkuji,ale to si snad ani nezasloužím.Škvorecký je u nás dodnes docela ceněný literát a tak dobrá zatím nejsem. [smích]

75424

25.10.2005 12:41

Paroubek válcuje Topolánka

Vláda blbců

Alexa 85.?.?.?

Tyhle nedělní debaty jsou jen ukázkou toho,jak je ta parlamentní demokracie přežitá.Paroubek jen těží z jednoduchého faktu:cokoliv řekne nebo udělá(?),se velmi rychle objeví v různých průzkumech(ponecháme stranou jejich kvality).Paroubek hraje zkrátka jen divadlo pro své voliče(a je jedno,jestli volí běžně komunisty,nebo čssd)a vítečně mu k tomu pomáhá zpětná mediální vazba.V televizních debatách se to právě nejvíce projevuje.Stačí,když vidíte Paroubka jak kouká do centrální kamery a vůbec se nepodívá do očí moderátora nebo druhého diskutujícího.Vtíp je v tom,že lidé mu to baští(opět pomineme co je to za lidi)a hlavní je přeci to,že těch,co mu to zežerou je víc.
Z toho všeho vyplývá,že je uplně jedno kdo je v čele jaké strany.Pro úspěch ve volbách a tím zároveň získání moci stačí být dobrý herec.

Tohle všechno je jen ukázka,že demokracie stojí na vratkých nohách.Vždy,všude,v každém státě bude víc blbců,kteří dají na takové,jakou jsou Paroubkové,Sobotkové,Grossové a jiní...Zkrátka většina národa se nechá vždy opít rohlíkem.

75428

25.10.2005 18:11

Krejčíř začíná mluvit

RE: Ceska politika ...

Alexa 85.?.?.?

Máte v mnohém pravdu.Spousta konspiračních teorii může být docela nedůvěryhodná,ale co mají lidé dělat,když jim jejich vláda průkazně lže a mlží?Chápu,že spoustu věcí"stádečko"vědět nemá,protože by se ušlapalo navzájem.Zaroveň by se nemělo stát to,že vláda bude ryze nezávislá na svém národu/občasntvu,jako se to dnes v mnoha zemích děje.

Celý problém často tkví v tom,že rozdíl mezi vietnamcem,američanem,severokorejcem,sudáncem,iráčanem nebo třeba němcem je prakticky nulový.Všichni jsou to lidé,kteří chtějí budovat svůj domov,založit rodinu,vychovat děti a mnoho jiného...Myslíte,že vlády se o tohle zajímají v první řadě?Ne,vlády mají své zájmy,kde lidské stádo hraje jen úlohu zdroje.

Jakákoliv vláda znamená nebezpečí pocházející z centralizace moci do několika málo rukou a pak to vše končí tím,že centralizovaná moc si dělá co chce a jediné co vyžaduje je povolnost od stádečka.Tohle už není demokracie.

75465

25.10.2005 18:25

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Módní idiocká propaganda

Alexa 85.?.?.?

>Amerika je totiž úplně
>někde jinde, ona je na západě za Atlantikem a její hlavní
>město není Moskva...

[zmaten] [zmaten] [zmaten]

Nu ano,amerika je na západ od Evropy,na východ od Číny a hlavní město je Washington...To je celá vaše argumentace? [oči v sloup]

Co jste tím chtěl vůbec říct?

75466

25.10.2005 21:35

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Módní idiocká propaganda

Alexa 85.?.?.?

Pán je tvrďák,co? [velký smích]

...však on změkne [chechtot]

75485

25.10.2005 22:30

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Módní idiocká propaganda

Alexa 85.?.?.?

Je vidět,že sebevědomí máte na rozdávání.

Nevím proč,ale mám dojem,že to je jen pouhá nafouknutá bublina sebevědomí.
Takoví jako vy bývají v reálu naprostý opak a přes internet si léčí komplexy přesně tím stylem jako to děláte vy.Nebojte,já vám to přeju,když vám to dělá dobře. [velký smích]

Jinak,když jsme u toho,jak velký máte ten svůj mozek mezi nohama? [chechtot]
(prosím,udejte velikost v mm při prokrvení,ať to číslo není příliš maličké)

75498

26.10.2005 12:20

Krejčíř začíná mluvit

RE: Ceska politika ...

Alexa 85.?.?.?

Co jsem chtěla říct?Snad jen to,že žádná vláda a žádný vládní systém není ideální.A tedy ani ten v USA,na který se dost oprávněně hází špína.Je fakt,že státečko si těžko může vládnout samo,protože by se sežralo navzájem už jen kvuli tomu kdo bude předseda stáda.
A co se týče konspiračních teorii,ty jsou a budou.Spousta z nich má svůj realný základ.Dokud vlády budou fungovat jako"black box",tak budou i konspirační teorie.

>Většina současného světa a jeho obyvatel je na tom podstatně hůř.

Mám si svou situaci srovnat s lidmi v somálsku nebo třeba sudánu?

75615

26.10.2005 14:27

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Alexa 85.?.?.?

>Pane Karel, prectete si znovu, co jsem napsal. Nezpochybnuji
>porusovani zakonu v te veznici. Pravda, hruzam ktere se tam dely
>za Saddama se to nevyrovnalo, ale zakony tam porusovany byly.
>Zpochybnuji pravdivost tohoto clanku, jestli mate nejake dukazy
>na jeho podporu, rad si je prectu.

No,když tu pořád vyžadujete důkazy,tak nejdřív předložte důkazy o tom,že to co prováděl Saddám je průkazně horší než to co provádějí američtí vojáci.Pak se můžem bavit dál.

>Napiste me prosim vas, kde a kdy jsem se vyjadril o "irackem
>lidu" jako o magorech. Ja jsem na techto strankach naopak jeden z
>mala, ktery ma iracany za normalni lidi, kteri si zaslouzi zit ve
>svobodne, demokraticke zemi.

Já mám také iráčany za normální lidi,kteří si chtějí zařídit věci po svém a ne po americku.
Vůbec,kdo dává americkým vojákům právo na zřizování věznic,na bachaření,na zatýkání?Jestli mi řeknete,že prozatimní irácká vláda,tak se nejspíš mýlíte.Ta se sama strachuje o svůj zadek.

Celý problém je,že američané se chovají v iráku jako naprosto autonomní síla.Dělají si co chtějí a nikomu nepodléhají.V tom je ten problém.Vlastně celý problém je ten,že tam američanené nemají co dělat,stejně jsou tam na dluh.

75629

26.10.2005 14:35

Člověk z fotografie

RE: dokument o ztrate Culumbie (National Geographic).

Alexa 85.?.?.?

Víte proč spadla columbie??Protože američané jsou naprosto stejní lemplové jako všude jinde.

A vůbec,ono mluví samo za sebe,když je roční rozpočet na armádu 400mld.dolarů a NASA dostane"ubohých"18mld.dolarů.

75631

26.10.2005 14:43

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Alexa 85.?.?.?

>Ale, prosím, ne nějakou pomatenou anti-ami propagandu (ta
>italská lanovka patří také do této kategorie)...

To je ukázka morálky US army.Podle vás je tedy několik mrtvých lidí prokazatelně zabitých vinou amerického pilota(vynechme ty vaše další připomínky)pouze módní anti-ami propaganda??

V tom případě žijete skutečně v jiné realitě.Také vám dávají heroin? [chechtot]

75632

26.10.2005 14:51

Paroubek válcuje Topolánka

RE: Vláda blbců

Alexa 85.?.?.?

Ano,vím.Ten člověk je neuvěřitelně arogantní.Chápu jeho obavy.On také ví,že stádečko dá na vyšší čísla na jedné straně,ale to co ten kašpar předvádí vážně hraničí diktátorskými manýry.

75634

26.10.2005 20:15

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Alexa 85.?.?.?

>Alexo, důkazů je tolik, že se nevejdou ani do několika knih.
>Přečtěte si třeba knížku od Jean Sasson Mayada o Mayde
>Al-Askari,

Dvě otázky:1)je to rodilý američan? 2)je to republikán nebo demokrat?

To,že někdo napíše knížku ještě neznamená,že to je skutečnost.Ke spoustě konfliktů,situacím,aj.bylo napsáno mnoho knih,ale to,že něco vytiskneme na papír neznamená,že to tím potvrdíme jako fakt.Každá kniha je svým způsobem zaujatá.Důkazem jsou knihy zabývající se politickými tématy,napsané v období studené války.Tehdy byl obsah"usměrněn"původem autora.Nejinak je tomu dnes a když čtete takovou knihu,musíte to brát v potaz.

>už jsem o tom tady psal. Důkazy jsou také v podobě
>masových hrobů, které jsou rozesety po celém Iráku.

No,je zajímavé,že ve vztahu se Saddámovým procesem se mluví jen o těch 143mrtvých(nevím přesně) z vesnice,kde na něho byl spáchán atentát.A nezdá se,že by američané hledali masové hroby(viz.samotný článek).

>Američané způsobili nepřímo smrt asi dvěma desítkám
>nejhorších saddámových pochopů.

A kolika civilním osobám se nikdy nedozvíme.

>Naproti tomu saddámův
>režim způsobil přímo smrt nejméně několika stovkám tisíc
>nevinných občanů.

A jsme zase na začátku [oči v sloup] .

>A směli by například z peněz utržených za ropu také
>podporovat teroristická hnutí na zničení jiných
>demokratických států?

Nerozumím této formulaci.Spojené státy také hromadí ropu,aby mohli uživit svou válečnou mašinerii a aby mohli kdykoliv a kdekoliv zasáhnout"ve jménu svobody a demokracie".Někdo jiný by jejich chování nazval terorismem.

75661

27.10.2005 13:53

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Alexa 85.?.?.?

Povím vám,každá vaše další reakce je ještě větší perla než předchozí.

>V tomhle je právě rozdíl mezi vámi a mnou. Já uznávám
>hodnoty naší západní civilizace jako hodnoty univerzální
>pro všechny občany všech zemí na planetě.

Jaké hodnoty má západní civilizace?Čím se to poměřuje?Tím,kolik máte v rodině aut?Jaký je váš roční plat?Kolikrát týdně chodíte do restaurace na hamburgery s colou?

Západní civilizace stále upadá svým konzumním stylem života.Jen brát a nic nedávat.Pokud se má někdo začít měnit a zamýšlet se nad sebou,tak je to jedině západ.Neříkám,že máme všichni nosit turbany.Nejde o změnu image,ale o změnu myšlení a to je pro západ neuvěřitelně těžké.Ty skutečné hodnoty už západ dávno zapomněl.

>Vy ale uznáváte
>hodnoty maniakálních muslimských vrahů a proto je pro vás
>nynější politika americké vlády je pro vás terorismem.

Neuznávám jak muslimské,tak americké vrahy,v tom je ten vtip.Vy mi ale opět vložíte do úst něco,co jsem neřekla a s tím pak dál operujete.Pokrytecké.

>Je s
>podivem, že vám vůbec nevadí režimy, které neuznávají
>jakákoliv práva žen, kde je například možno klidně ženy
>obětovat ve jménu dobrého jména rodiny. A už se ani
>nezmiňuji o svobodě slova, za puštění huby na špacír
>zlikvidují vás i s rodinou.

Neřekla jsem,že tohle všechno se mi líbí,ale není přeci řešení,když nějaký stát má svůj společenský systém,vjet mu abramsy na dvorek a říct:"tak,a teď se to bude dělat podle nás".Navíc zapomínáte,že právě i to křesťanství si prošlo podobným obdobím(upálené"čarodějnice"byly nezřídka záletné ženy).

>A tak bych mohl pokračovat.

No,jak chcete.

>Já taktéž odmítám tolerovat teroristické útoky na území mé
>země, z čehož plyne nenávist ke všem režimům, které
>podporují jakoukoliv formu terorismu.

Už jsem tu ale načla pochybnosti o těch takzvaných teroristických útocích.Pokud začnu hrát vaši hru,tak útok na Irák byl proveden jen a pouze kvuli ZHN,které NEBYLY NIKDY NALEZENY.Nějaká demokracie přeci nikoho nenapadla,to byl až na rychlo sešitý a nedůvěryhodný plán"B".

>Já raději půjdu bojovat do zemí teroristů než abych ty zmrdy honil po >ulicích New Yorku nebo San Franciska.

Víte že ruští vojáci šli bojovat do Afghánistánu se stejnou představou?

>Vám je to buď jedno, nebo si snad myslíte, že ti teroristé mají právo na >své činy, neboť k nim byli vyprovokováni invazí do Iráku.

Nic takové jsem neřekla,opět mi vkládáte do úst cizí formulace.

75717

27.10.2005 13:57

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Alexa 85.?.?.?

Pokračování...

>Ale to se strašně mýlíte, jelikož oni tu byli už dlouho před tím

A jsme opět u toho.Jako relevantní budu brát teroristické útoky na americké ambasády,které mohli být spáchány Usámou.Údajně to byla odveta za to,že američtí vojáci pobývají v islámských zemích,kde prokazatelně nemají co dělat(např.Saudská arábie).

>jelikož minulé administrativy nijak se nenamáhaly tvrději zakročit,
>problém se rozrostl do daleko větších rozměrů.

Otázka je proč nezaútočily.Protože Clinton byl příliš inteligentní a věděl,že to nemá ani význam a že to je píchání do vosího hnízda??Kdo to ví,odpoví. [velký smích]

>Nikdo je nevyprovokoval, naopak, jejich chuť roste s neschopností
>západních demokracií se jim postavit.Nebo si myslíte, že
>když USA odvolá své vojáky se všech zemí a odzbrojí, že
>nastane konečně mír?

USA jsou snad jediný stát,který má vojenské základny snad po celém světě.Oni si už tím o to neříkají?On je někdo zve?Ano,pro některé státy to bývá výhoda v tom,že dostanou peníze,ale zároveň je na ně víc vidět.Jiný stát nemá tolik základen a nepoužívá tak agresivní politiky jako USA.

>Jistě víte, k čemu odzbrojení vedlo mezi dvěma světovými válkami a pak co >se stalo, když byla aplikována politika síly vúči SSSR. Je nad slunce >jasné, že ta samá politika zlikviduje také arabské diktátorské
>režimy...

Podle mě světové uspořádání spočívá v tom,že bude rovnováha sil.Ta zčásti už nastupuje.Krom USA je tu Rusko a Čína.Nefandím ani jednomu,ale jsem ráda,že tu jsou.Jiné velmoci nejsou a jiné faktory nehrají takovou roli.Islámské státy nejsou výbojné jak mi tu stále tvrdíte.Už TS vám tu psal,že všechno je to otázka Akce a Reakce.Proto nikdy nezkončí konflikt mezi Palestinou a Izreaelem,Sev.Irskem a Británii,atd.Nikdo nechce ustoupit a každý se chce mstít.

Co se týče USA a SSSR za studené války,to je kapitola sama osobě a netvrďte mi tady,že USA byly vždy ti hodní a SSSR vždy ti špatní.Nebyla jsem jediná kdo vám psal,že vidíte jen a pouze černobíle.Nevím,možná je to profesní deformace,každopádně už toho vychází vaše vidění USA jako"těch dobrých"je poněkud chorobné.

Příjemný den [mrknutí jedním okem] .

75718

27.10.2005 14:07

Člověk z fotografie

RE: dokument o ztrate Culumbie (National Geographic).

Alexa 85.?.?.?

Vy a Leho jste jako malé děti.

Vám nepříjde ten poměr poněkud...ehm,...no,...nevyrovnaný? [oči v sloup]

USA už dnávno nejsou na piedestalu co se týče vesmírného výzkumu a explorace.Pokud vím,tak si NASA už několik let stěžuje na malý rozpočet.Potřebuje nové raketoplány,protože ty současné jsou prostě nedodělky a peníze na nové skrátka stále nemá,protože US army musí poslat do iráku hromadu nových humwee na barbecue.

75721

27.10.2005 18:06

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Alexa 85.?.?.?

Koukám,že diskutovat s vámi je těžké,když se vyhýbáte spoustě toho co jsem napsala(co třeba ten západ?).Co se týče konfliktu v Sev.Irsku...ano,mediálně přestal být,ale nenávist v těch lidech stále je.

Co se týče resolucí OSN,tak ty už byly vyvráceny o pár řádků níže.

Mějte se [mrknutí jedním okem] .

75756

27.10.2005 18:26

Člověk z fotografie

RE: Sakra,

Alexa 85.?.?.?

>Pri trose trpelivosti se jiste dockate smysluplne reakce...

Oh,vy optimisto [oči v sloup] ... [smích]

75758

27.10.2005 19:53

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Alexa 85.?.?.?

>Kdybyste radsi hosani misto tech urazek cetli, o cem Leho pise.
>A byli radi, ze tady aspon nekdo necemu rozumi.

Vy jste taky pěkný srandista [chechtot] .

75770

27.10.2005 19:59

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: dávejte bacha a nedělejte orální sex (tedy nekurte ptáky).

Alexa 85.?.?.?

A kdo je vůbec ten pán tvorstva [zmaten] .

V tomhle případě je tím pánem právě ten maličký virus.Tak maličký a podívejte jak všichni hysterčí. [oči v sloup]

75771

27.10.2005 22:23

Člověk z fotografie

RE: dokument o ztrate Culumbie (National Geographic).

Alexa 85.?.?.?

Vy a Leho jste jako malé děti.Opakuji znovu. [velký smích]

75795

27.10.2005 22:35

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: dávejte bacha a nedělejte orální sex (tedy nekurte ptáky).

Alexa 85.?.?.?

A teď si představte,kdyby v televizi řekli,že acylpyrin zaručeně zvyšuje sexappeal...to by byl fofr. [chechtot]

75796

27.10.2005 22:41

Proč půjdu podpořit Ernsta Zündela

RE: Jste ubožáci

Alexa 85.?.?.?

http://www.jdl.czechian.net Tohle vám nepříjde ubohé?Mě ano.

75797

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 5

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 1

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 2

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 6

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 2

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,74 Kč
Euro
27,80 Kč
Libra
31,47 Kč
Kanadský dolar
18,21 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,33 Kč
100 japonských jenů
23,72 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,56 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 582,60 Kč
1 unce stříbra
369,43 Kč
Bitcoin
173 305,56 Kč

Poslední aktualizace: 3.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 687 498