Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané kubrt

Nalezeno 297 příspěveků, 18 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.01.2005 23:28

Povolání v ohrožení

Povolání v ohrožení

kubrt 81.?.?.?

Vazeni,
jeste jedna stupidita noveho zakona trosku unika: povolavani a: aktivnich zaloh, b:volaku s absolvovanou VZS v zaloze a c: rocniku dle vyberu(a treba i zen). Placam se smichy, jak budu malem na invalidnim vozicku kricet Na Belehrad!!! a petadvacetileti kluci (je me 43) bez absolvovane VZS mi budou davat rekrutskou kytku jen proto, ze jsem za komaru prozil 2 roky v uniforme.Kdyby po me nekdo takovou blbost chtel, asi bych odpovedel usty toho soudruha z PSM: prisahal som len raz!!!

40178

10.01.2005 22:35

Povolání v ohrožení

RE: Povolání v ohrožení

kubrt 81.?.?.?

Mily pane,
obavam se, ze jste trosku nepochopil moji narazku. Svou starou maticku socialistickou vlast bych totiz branil se stejnou "chuti" jako novou kapitalistickou. Jsou to totiz uplne stejny devky. Ale takovou volovinu co vymyslel nas parlament o povolavani zaloh komunisti nevymysleli. Ne ze bych je zrovna moc hajil, ale stupidita tohohle branneho zakona je do nebe volajici. Fakt si myslite, ze ctyriceti a viceleti pupkati fotri s vojenskym vycvikem budou (teoreticky) branit tuhle gubernii a petadvacetileti kluci bez absolvovane vojenske sluzby se budou valet smichy? Jinak pro Vasi informaci - pro napr. muj teoreticky pripad odepreni vojenske sluzby z duvodu jiz zmineneho "prisahal som len raz" lze uskutecnit zkracene uskutecneni odvodu s povinnosti slozit prisahu, a sankce za jeji odmitnuti nejsou zanedbatelne. Alespon to platilo v dobe, kdy byla jeste funkcni VZS. Takze hezky den preji i Vam...

40254

04.08.2005 20:08

CzechTek v nás

RE: Úvaha

kubrt 81.?.?.?

Asi budu blb, neboť nemám tušení kterou knihu máte na mysli. A i když dobře pamatuju zákaz Jany Kratochvílové, články typu Nová vlna se starým obsahem,Neřád rock a my (snad jsem ten název moc nezapoměl...)i jejich následky a vzpomínky na fesťáky se stále rojí v mé lehce šedivějící hlavě, nemůžu si nějak vzpomenout, že bychom já a mí tehdejší přátelá byli také takoví.
Čekisti se odmítají organizovat a přes to vlak nejede - jejich zábava je pro ně posvátná a nic jiného je nezajímá. Ani zákony, ani okolí.
Takže Vaše glosa o součinnmosti s danou obcí je naprosto mimo mísu - jak chcete spolupracovat s někým, kdo o to evidentně NESTOJÍ??? Takže by se obec v případě součinnosti postavila asi taky mimo zákon - jak chcete povolit třeba prodej buřtů s hořčicí na nepovolené akci?

64611

04.08.2005 20:21

CzechTek v nás

RE: Úvaha

kubrt 81.?.?.?

A ještě rýpnutí - jak by se ta obec zapojila a navýšila si rozpočet? Řvu smíchy, když si představím třeba tohle : Hlášení místního rozhlasu. Vážení občané, sice jste se skoro týden nevyspali, do lesa nemůžete, protože byste určitě šlápli do hovna, poblité louky se střepama pivních flašek si ukliďte jak chcete, ale řezník Krkovička si na prodeji prošlých uzenin vydělal levou zadní na bazén, hostinský Palivec na chlastu tolik, že to tady balí a kupuje hotel v Mariánkách, jakož i místní nemakačenkové projevili obzvláštní píli ve sběru prázbných lahví místo drobných krádeží , takže mají minimálně týden za co chlastat a budou Vás budit dalších pár dní. Jelikož byla evidentně tato akce pro obec přínosem, žádáme organizátory o laskavé směřování akce do našeho katastru i v příštích letech. Škudlil, starosta a majitel smoobsluhy.

64612

24.09.2005 19:30

Kalousek se vzteká

RE: Hluboce se mýlíte

kubrt 81.?.?.?

V Brně nějaký čas fungovala firma Flextronic(s)?, její přesný název si už nepamatuju. Získala pozemek za kačku, investiční pobídky a blebleble co všechno ještě ... brala furt nový a nový zaměstnance. Bohužel na tříměsíční zkušební dobu, a pořád dokola. Pak beze stop a pokusu o vyrovnání (možná už něco proběhlo, ale nevím to jistě) ukončila výrobu a zmizela někam dál na východ. Pokud by už tehdy existoval tzv. komunistickej zákoník práce s pravomocí odborů, asi by si tady neškrtla .Stejně jako ve vyspělejších zemích EU, který jsou pro nás modla demokracie a fungujícího kapitalismu...

72281

01.11.2005 20:55

Vrah tří policistů na svobodě

RE: Kdyby takovýto článek napsal laik,

kubrt 81.?.?.?

Jako laik Vám zkusím položit otázku: jak můžete dát přednost v jízdě vozidlu, které (podle fyzikálních a tedy platných a téměř nezpochybnitelných zákonů) nemůžete vidět? Myslím, že předmětem vyšetřování měla být hlavně tato "maličkost", a třeba i v cause dalšího poloboha za volantem - p. Hlinky. Vražda to (podle zákona) asi nebyla, ale spoluvina policajtů je podle selského rozumu blbost. A stejně tak je trest za tři mrtvé v této výši docela ranou pod pás člověka,který se zatím nevzdal víry ve spravedlnost.

76431

01.11.2005 21:59

Vrah tří policistů na svobodě

RE: Kdyby takovýto článek napsal laik,

kubrt 81.?.?.?

Nepopíráte tak trošku v 1. odstavci Vaši poněkud emocionální reakci vůči autorovi?

76442

01.11.2005 22:17

Vrah tří policistů na svobodě

RE: Kdyby takovýto článek napsal laik,

kubrt 81.?.?.?

Neodpustím so technickou poznámku: i kdyby byla tato křižovatka nepřehledná, měli policisté právo do ní vjet. Že se otáčeli, je z tohoto pohledu spekulativní. A že nezastavili na stopce (varianta 2) taky. Nepamatuji se, kdo o tom svědčil. Ovšem z právního hlediska by se to dalo asi vyložit i takhle: je vytvořen precedens. A nikdo už si podle něj nemůže dovolit vjet do křižovatky, protože i kdyby ho sestřelil totálně nalitej Schumacher v rychlosti 300km/h, je vina hlavně na něm...hezká představa,že? Před nepřehlednejma křižovatkama bývá někdy značka omezující rychost na hlavní. Pokud ji někdo několikanásobně překročí, má postiženej vjíždící z vedlejší smůlu - nedal mu přece přednost...spravedlnost je sice slepá, ale pořád doufám, že není blbá.

76445

02.11.2005 07:00

Vrah tří policistů na svobodě

RE: Kdyby takovýto článek napsal laik,

kubrt 81.?.?.?

Tak v tom případě nepsal z pozice právníka, ale normálně, lidsky uvažujícího člověka, podlehl emocím - možná cíleně, nezajímám se o jeho případné politické kandidatury. Protože výška trestu je díky tzv. spoluvině policistů směšná a urážející. Nejsmutnější na tom asi je, ža většina řidičů kteří byť neúmyslně zavinili něčí smrt ná doživotní traumata. U reprezentanta druhu Homo Sapiens Sapiens Bulawy nepředpokládám nic jiného než nasranost za čas strávený v kreiminále.

76469

02.11.2005 21:10

Vrah tří policistů na svobodě

RE: Kdyby takovýto článek napsal laik,

kubrt 81.?.?.?

Bulavu neznám a tak se k tomu nemohu vyjádřit. Pokud je však vaším dobrýmpřítelem, tak zřejmě víte, co píšete.

Ve starých dobrých dobách se takové nařčení řešilo hozenou rukavicí. Pokud nejste z Brna a nechcete tuto urážku vyřešit chlapsky, naliskejte si sám.

76576

04.11.2005 08:42

Vrah tří policistů na svobodě

RE: Kdyby takovýto článek napsal laik,

kubrt 81.?.?.?

Obtěžujete se vůbec čtením mých reakcí ? Viz Vaše prohlášení :Zaráží mě jen, kam na ty své věrohodné informace chodíte. Já jsem například napsal co předpokládám,žádné věrohodné informace jsem nezveřejňoval. Asi nemá cenu se s Vámi přít protože i když přiznáváte, že jsme na tom s informovaností zhruba stejně, Váš názor je pravdivý a můj shazujete lehce podpásovými výroky typu Bulawa je váš přítel. Takový typ diskuze probíhá v daleko vulgárnější formě např. na Novinkách. Takže končím a přeji Vám hezký den.

76837

04.11.2005 20:06

Vrah tří policistů na svobodě

RE: Kdyby takovýto článek napsal laik,

kubrt 81.?.?.?

Ach jo...musím. Naše učená disputace překračuje rámec diskuze a mění se v dialog. Navrhuji Vám ve vší počestnosti pokračovat formou výměny mailů. kubrt.v.nalevu@seznam.cz

76922

07.11.2005 10:43

Vrah tří policistů na svobodě

RE: Kdyby takovýto článek napsal laik,

kubrt 81.?.?.?

Protože nereagujete,odpovídám opět veřejně - podle Vašich citátů:
1,přednost můžu dát opravdu jen autu, které vidím.Modelová situace:Křižovatka, po 100m horizont. Pokud vjedu do křižovatky a na horizontu se objeví auto jedoucí 90, bude u mě za předlouhé 4 vteřiny. Pokud pojede 180, hádejte za jak dlouho do mě narazí?
2,z toho trošku vyplývá aplikace selského rozumu na spoluvinu policistů - viděli ho vůbec? Pokud ne, jak mu mohli dát přednost?
3,pokud je trest za smrt tří lidí v opilosti, rychlosti více než dvojnásobně překročené a po mnoha předešlých dopravních přestupcích nižší než za neplacení alimentů , nepřipadá Vám to jako podpásovka spravedlnosti?
4,téměř denně projíždím mnoho křižovatek, některé jsou i nepřehledné. Skutečně mi chcete tvrdit, že do takto nepřehledné křižovatky nesmím vjet? Spekulativnost otáčení policistů berte jako důvěru ve svědky tohoto případu, a stejně se opět musím opět odvolat k bodu 1.
5,i jestliže byla v tomto případě stanovena spoluvina mrtvých, kteří se už nemůžou hájit a svědčit jinak, myslím, že přitěžující okolnosti (chlast, rychlost, počet přestupků) by měly směřovat k přísnějšímu posouzení tohoto případu. Vás neuráží, že za prachy jde v tomhle státě koupit i (ne)spravedlnost?
O selském rozumu a znaleckém posudku,tedy soudním znalci - ten posuzuje např. dle rychlosti, dohlednosti,brzdné dráhy, čili většinou fyzikálních zákonů a jejich výsledků. Jeho posudek je tedy mnohem bližší tzv. selskému rozumu, než právnické kličky, nemyslíte?
O pár příspěvků dál vyslovujete pochvalu Očkovi za příspěvek a zdá se Vám, že je hodnověrný . Budu Vás parafrázovat: Vy se těchto sprintů zúčastňujete, že tak nadšeně přikyvujete? MUSELI ho vidět...jo, dejme tomu na 150 metrů. To je při uváděné rychlosti 200 km/h - hádejte kolik? Nebudu Vás napínat , je to 2,7 sekundy.

Přeji Vám hezký den.
77260

17.11.2005 22:59

Listopad

Listopad...

kubrt 81.?.?.?

Mindo,
asi jste krásně popsala momentální pocity většiny těch, co tam tehdy byli. Dnešní mladí mají jasno - komunistickej sajrajt, i my ...cetiletí jsme teď posluhovači komunistů a šlapali jsme po demokracii...už mě to nebaví. Slušní byli slušní i za komunistů, i když platili příspěvky. Hajzli zůstali hajzlama - a dnes mají mnohem větší šanci toho využít. Tak se aspoň snažím nemít ze svých dětí hajzly - i když mi to budou časem vyčítat. Mějte se hezky.

78859

11.12.2005 20:23

Reklama

RE: Byt

kubrt 81.?.?.?

Pane, k reklamám zvládnem být imunní časem všichni, ať za vodou nebo bývalou železnou oponou. Obávám se ale, že děti ať tam nebo tam to nezvládnou. A pokud ano, už to nebudou děti.

82996

12.12.2005 11:31

Reklama

RE: Byt

kubrt 81.?.?.?

Copak o mě, já to zvládám v pohodě, můj oblíbený slogan je ježíšek se zastřelil ... i moje děti už jsou dost velký na to, aby pochopily že Vánoce jsou jen jeden velkej byznys. Ale na to fakt musí vyrůst a dozrát -můžou se třeba cítit jako vyvrženci z kolektivu, protože nedostaly toho hnusnýho plyšáka co Karlík sousedů.A v určitým věku je vysvětlování na draka, děti jsou emotivnější a míň připravený na rozumový zdůvodnění.Takže se útok na jejich city změní v útok na city rodičů - a jsme tam kde jsme byli. No uznejte, jste fakt takovej tvrďas, abyste dětem aspoň trošku radost neudělal, i když je Vám jasný že jde především o prachy [smích] ? Jinak - to hnutí "Nekupujte nic k Vanocum" se mi VELICE líbí. Asi tady začnu zakládat taky něco takovýho.

83063

05.03.2006 19:55

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

To nemyslíte vážně, že ne?

96056

06.03.2006 10:43

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

Tak zkuste u nás najít volný kus mořského pobřeží se stálým větrem, nejlépe neobydleného aby nikomu nevadil pohled na "krásu" větrného elektrárnořadí a neopájel se jejich šumem svistu. A jestli mi chcete tvrdit, že se skutečně věž, generátor, regulace a rozvodná síť soustavy větrných elektráren má návratnost kterou uvádíte tuším 3-8 měsíců, zůstávám v němém údivu nad ignorantstvím průmyslníků, že se do toho nepustili ve velkém. Tak báječnej byznys se hned tak nenajde - za půl roku je to zaplacený a pak uš to jen dlooooouhou dobu vydělává...

96144

06.03.2006 10:46

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

já taky nevím , ale nějak mi nejde do hlavy, že by jen vyrobená energie za těch pár měsíců pokryla náklady na technologicky dost náročnou stavbu, o tom ostatním ani nemluvě...pro upřesnění jsem mládí prožil na montážích třeba EMě, JeDu a pododných energetických nesmyslů - takže trošku vím, odkud vítr vane.

96145

06.03.2006 10:54

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

Jo a těch 250000 domů je blábol - dovedete si představit, že by 1 dům měl spotřebu pouhou 1 kVA (to je cca 50 úspornejch žárovek...)??? Výkon větrníku by pak byl 250 000 kW, a to ještě existuje něco jako ztráty. Generátor 250 MW je docela slušnej brouček. Pro srovnání - na Mělníku trojce je generátor 500MW. Poháněl ho parní kotel vysokej 96 metrů...

96146

06.03.2006 10:57

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

Vyňato z článku: At a fixed price of 0.6 DKK/kWh the investment paid back in 5-6 years. Což není Vašich 3-8 měsíců.

96147

06.03.2006 10:58

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

fuj - už... omluva.

96148

06.03.2006 18:32

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

Ta vložená energie je na jaké bázi? Že ji tak striktně oddělujete od nákladů (návratnosti). Podle této matematiky tedy mám do vynaložené ivestice na dejme tomu provrtání metrové zdi započítat pouze cenu 0,0 nic kWh za cca 15 minut činnosti vrtačky a nezapočítat cenu výrobních prostředků (= vrtačka, vrták) a jejic amortizaci, případně už vůbec nezapočítávat dopravu, protože mi tu zeď nikdo domů nepřinese...pane, argumentujte věcně. Vložená energie do provrtání zdi by skutečně byla minimální. Celková investice ale mnohem větší...

96209

06.03.2006 18:47

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

Máte naprostou pravdu, já ale nebyl ten, co argumentoval pouze ENERGETICKOU návratností...

96216

06.03.2006 18:48

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

Copak, nejsou argumenty? Kdybyste bydlel v zemi, která má jako většinový a veleúspěšný zdroj přílivové elektrárny, taky by se Vám jejich použití v CZ jevilo jako nej nej nej?

96218

06.03.2006 19:03

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

A vlastně trochu jinak - jestli mi vyvrtáte do metrové zdi durch díru za tři kačky, jste kouzelník. Trocha matematiky: vrtačka cca 10.000,- vrták cca 2.500,- a ten blbec co u toho bude čtvrt hodiny stát cca 100,- na hodinu. Chápu, že to začíná být opravdu mimo mísu, ale absurdnost argumentů zastánců "levné" energie z větrných elektráren v jejich zjednodušování si žádá opravdu zjednodušující příměr. Takže se omlouvám, pane Stworo.

96225

07.03.2006 08:28

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

kubrt 84.?.?.?

A já dodávám : ať to stojí co to stojí. To je zase pointa jiného příměru: těch 100 tisíc ušetříme, i kdyby to mělo stát milion...

96306

10.04.2006 07:18

Heslo neocons: Učinit jadernou agresi vůči Íránu přijatelnou

RE: Nad zemi a pod zemi

kubrt 84.?.?.?

Kemo, podzemní jaderný výbuch se neodehrává pár metrů pod jejím povrchem...to se sakra pletete. I pokud má ta nejmenší bombička ekvivalent "jen" 500 tun TNT a řachne dejme tomu 10 metrů pod zemí (jak asi hluboko může 317 kg proniknout?), všechno co bude nad ní se vznese hodně vysoko a bude to kapánek svítit. Tenhle Váš argument je blbost. A pokud se trefí přímo do haly kde se v odstředivkách rafinuje U235, přidá se k tomu. Co to tady meleto o tom, že nebude spad??? Pokud tahle stranda proběhne, může proti tomu Černobyl vypadat jek kojeneckej žvást a dětská pohádka. Tolik po technické stránce. Poslední odstavec nekomentuju. To je , myslím, naprosto zbytečné....

103002

10.04.2006 07:28

Heslo neocons: Učinit jadernou agresi vůči Íránu přijatelnou

RE: Je to zajimava hra s verejnym minenim.

kubrt 84.?.?.?

Politické řešení USA bylo naprosto jednoznačně předvedeno při 2. útoku na Irák. SH přistoupil na inspekci OSN a začal s inspektory jakeš-takeš spolupracovat...pak ovšem nastalo to už dlouho připravované politické řešení, protože se sice nic nepotvrdilo, ale co kdyby. Připomíná mi to bajku ŠG z r. 1968: Smrdí to tady,prohlásil moudrý tchoř. A my tu zůstanem tak dlouho,pokud ten smrad nevyženem.

103005

10.04.2006 08:25

Heslo neocons: Učinit jadernou agresi vůči Íránu přijatelnou

RE: Nad zemi a pod zemi

kubrt 84.?.?.?

Pro upřesnění: nejtěžší konvenční pumy 2. světové války byly Tallboy - cca 6 tun a Grand Slam - cca 10 tun. První udělala kráter asi 30 metrů, druhá skoro 100. Jejich váha samozřejmě nemohla být rovna obsahu trhaviny, velkou část obstaral ocelový plášť, umožňující průraznost.

103012

10.04.2006 11:08

Heslo neocons: Učinit jadernou agresi vůči Íránu přijatelnou

RE: Je to možné?

kubrt 84.?.?.?

Kéž byste na nich dlouho, velmi dlouho vydržel....

103036

10.04.2006 23:00

Heslo neocons: Učinit jadernou agresi vůči Íránu přijatelnou

RE: Jednostranne pohlady na vec.

kubrt 84.?.?.?

Víte, když on tak neskutečně odborně hovořil o neškodnosti podzemního jaderného výbuchu...i kdybych naprosto pominul humanistické a lidské akcepty likvidace nějaké technologie určitého státu s odkazem na "pouhých" pár set nebo tísícovek mrtvých obyvatel daného státu, velmi sobecky si vyhrazuji právo brát ohled na následky tohoto "neškodného" výbuchu, která nepochybně ovlivní životní prostředí v okolí až několika set kilometrů. A to je pouze primární důsledek - ve vzduchu vidí obrovský otazník, jestli by ten výbuch byl poslední nebo první. Takže si dovoluji označit názory p. Kemy za krátkozraké až slaboduché. Ať po odborné nebo lidské stránce.

103132

20.04.2006 20:35

Modrá šance po ústecku?

RE: Tak toto je dost hloupý článek

kubrt 84.?.?.?

Nechci se Vás dotknout, ale pokud budeme mixovat tržní nájemné proti stanovenému se sponzorskými dary městu, propagací města a případnými daňovými úlevami ( o nich jste,pravda,nemluvil) z toho plynoucími, je to pro člověka normálně podnikajícího a platícího daně na poblití. Tohle kritizují na bývalém režimu ( šokialismu, abychom si rozuměli) zastánci ODS. A najednou hájí neobhajitené - naprosto neprůhledné kšeftíky mezi městem a finančně silnou firmou??? Dle Gutha - Jarkovského : jděte mi k šípku. Normálně bych Vás poslal - víte kam...

103913

20.04.2006 20:44

Modrá šance po ústecku?

RE: Větruše 1

kubrt 84.?.?.?

Maxi, krásně vystihujete situaci - ač je Váš příspěvek redakčně krácen, Větruše na sto honů smrdí - praním peněz... mohu Vás požádat o zaslání celého textu ?

103914

09.05.2006 21:58

Kateřina Jacques - dobře připravena past

RE: Clanok je zavadzajuci

kubrt 84.?.?.?

Ano pane,kladeni odporu policistovi je minimálně přestupek, kdekoli ve světě.Pro všechny trotly,co piští něco o policejním státu navrhuji třeba vyprovokovat maličký konflikt s policií v sousedním Německu nebo Rakousku.

105418

10.05.2006 17:29

Kateřina Jacques - dobře připravena past

RE: Co skutečně víme.

kubrt 84.?.?.?

Podle svědectví policistů reagovala na pokyny Čermáka k opuštění prostoru mimo jiné slovy : "Tak si mě teda předveďte!" a údajně to byl katalyzátor potyčky. Ovšem pro Trodase a spol. to je zcela jistě pouze lživé a jednostranné tvrzení policajtů...tak tu policii zrušme, bude po problémech. Přežijou jen ti nejsilnější, místo soudní moci zkusme Lynche (ostatně v téhle debatě se do jeho role staví dost lidí), ale pak se nedivme. Já bejt polda a mít roky na výsluhu, mažu do civilu jak namydlenej blesk.

105533

16.05.2006 22:16

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Např. v Nashvillu, si lidé nemohou koupit alkohol v neděli,

kubrt 89.?.?.?

Petře Veliký, znám jednoho člověka, co se ze států vrátil brzo po tzv. sametu. Koupil si domek a žije v pohodě z US důchodu , brzy ráno čučel z okna na lidi jak mažou do práce a měl k nim blbý kecy typu socky,abyste se za těch pár šupů nepřerazili a podobně... divíte se, že časem dostal na budku a v té vesnici (městečku?) ho nikdo nemůže vystát?

106060

17.05.2006 08:27

Postřehy našich amerických krajanů

RE: RE..:čučel z okna na lidi (Navratilec), jak mažou do práce a měl k nim blbý kecy typu socky

kubrt 89.?.?.?

Pochybovat můžete, já jsem toho dotyčnýho znal ještě než emigroval a byl sice bezvadnej společník, ale rejpal taky. Ty pokřiky jsem osobně neslyšel, protože tam nebydlím a nechodím kolem jeho domku do práce. Ale nemám důvod nevěřit člověku, kterej mi tu informaci sdělil - znám ho už 25 let...ovšem Vy hned vidíte pomluvu. Mám tedy další zkušenosti, osobně-pracovní: penzisté, lékař+ zdravotní sestra ,navrátilci z Kanady.Pronajatej byt v Alfa-pasáži v Brně.Kdo to zná, ví že je to VIP bydlení. Půl roku tady,půl tam.A protivnější zákazníky (kromě rychlokvašenejch milionářů) tehdy firma neměla - neustálé (a bezdůvodné) stížnosti na kvalitu, handrkování se doslova o každou korunu,neustálé kecy jako: "ty by u nás v Kanadě udělali líp a levněj,za co ty peníze chcete" a podobně. A další navrátilec z Británie - při předložení nabídky za cca 15 tisíc řekl, že ho chceme okrást, že si na to pozve kamaráda z Londýna a ten mu to namontuje levněj...stačí?

106147

17.05.2006 20:05

Postřehy našich amerických krajanů

RE: RE..:čučel z okna na lidi (Navratilec), jak mažou do práce a měl k nim blbý kecy typu socky

kubrt 89.?.?.?

1,je to už dávno (10 let??? asi jo) a 2,už skoro 5 let živořím jako OSVČ, takže na podobný pindy jsem se naučil odpovídat ve Vámi navrhovaném duchu [smích]

106225

17.05.2006 20:08

Postřehy našich amerických krajanů

RE: RE..:čučel z okna na lidi (Navratilec), jak mažou do práce a měl k nim blbý kecy typu socky

kubrt 89.?.?.?

No pitomec zrovna nebyl, ale to rejpalství měl celkem dokonalý. P.S. : jeho syn tam zůstal a i se svou rodinou úspěšně žije z bohatých (na naše poměry) sociálních US dávek . Takže to je možná jeden z důvodů.

106226

17.05.2006 20:51

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Taky postřeh

kubrt 89.?.?.?

Ale Rejpale..Vy se nezblázněte se z toho, že všichni nepadají na prdel před navrátilcem, který stejně z 99% zahnul kramle nikoliv z politických, ale ekonomických důvodů a po návratu je z něj ředitel zeměkoule. Tahle země náhodou moje je - i když bych docela rád viděl Yosemite, stejně pro mě budou do konce života nejkrásnější Bílý Karpaty, Pálava nebo Vysočina. Nehnuli s tím komunisti, nehne s tím současná garnitura a nehne s tím ani zbohatlík, kterej se sem vrátil ušetřit náklady na stáří s plnou hubou chytrejch keců o boji proti komoušům. A těch je , bohužel, většina.

106232

18.05.2006 08:10

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Taky postřeh

kubrt 89.?.?.?

No trošku jsem si rejpnul [smích] , ale reakce se mě líbí a proto: za komančů to opravdu stálo za vyliž. Hlavně díky platové nivelizaci a kvůli tomu, že člověk mohl makat jak barevnej a bylo mu to k ničemu, protože si maximálně zkurvil normy. Byly šolichy, kde se dalo nahroutit hromadu peněz fuškama, ale to bylo vzácný koření (OPBH a podobně) a člověk se tam taky hned tak nedostal. A stejně to byla šedá ekonomika, jako teď - borec na pracáku, socce nebo invalidce, práce načerno za 80-100 na hoďku a je vyřehtanej. Ale stěžovat si u piva musí...a dám ti příklad jak si lidi stěžujou:pingl,za komunistů si nakradl (přiznává to, a hrdě) na motorestu 9 křížů měsíčně 40k...já tehdy jako kvalifikovanej montér VN (USO) po vojně měl s bídou 5...teď naříká že dělá za minimálku (což dělal za komunistů vlastně taky)a nejvíc mě nadchne, když v deliriu začne povídat o tom, jak se v životě nadřel a že by to z nás nikdo nevydržel. Tak nějak to je s (některejma) emigrantama a s (některejma) lidma tady, co si dovedou jen stěžovat.

106266

18.05.2006 08:32

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Taky postřeh

kubrt 89.?.?.?

Máš pravdu v tom, že makat se musí všude. I tady se většina lidí co chce a může má dost dobře, nesrovnatelně líp než za komárů. To ale nejsou ti co si stěžujou - to jsou ti, co neradi poslouchají ty chytrý řeči, protože se o sebe postarali taky a mají tak trošku dojem, že jim někdo naznačuje jak jsou blbí že to vůbec zůstali. Někteří z nich jsou na to třeba i hrdí, že před komunistama neutekli a zároveň si s nima nezadali. Ale pozor - nehrajou si na disidenty. Já poznal po 90 roce hromadu disidentů, co byli za komunistů "pronásledovaní" a třeba i zavření (většinou za rozkrádačku, někteří za příživu). Někteří z toho mají i trafiku jako Cibulka - vexloval s kazetama a náhodou mu tam při šťáře na burze našli Plastic People...takže myslím uzavřeme debatu: hlavní je, s kým se potkáš. Pokud je to blb, může se vrátit z emigrace nebo tady vegetovat celej život a stejně blbem zůstane. Měj se!

106267

18.05.2006 10:56

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Taky postřeh

kubrt 89.?.?.?

Až na drobný nepřesnosti ve financích (ÚP není moje parketa) a třeba to, že musíte makat 6 měsíců v jednom zaměstnání, abyste měl nárok na pracák (dá se to prej obejít neschopenkou) má ten článek skoro pravdu. Kromě toho, že jsou ty příjmy dost nafouknutý. Ale na tohle odborník fakt nejsem, spíš mě baví dělat to co umím a nechat si za to zaplatit .

106276

18.05.2006 23:57

Postřehy našich amerických krajanů

RE: Taky postřeh

kubrt 89.?.?.?

Dyť říkám, že na ÚP a socku nejsem...ale ty zmiňovaný prachy by dostala snad jen béžovka s více potomky , normální člověk těžko. Takže ten původní,kopírovanej článek je asi trošku bluf...

106349

22.05.2006 10:59

Jak smutné

Pohled zpátky...

kubrt 89.?.?.?

Možná by stálo za to trošku zavzpomínat: Ester Kočičková a Bára Hrzánová před nějakým časem veřejně, v médiích pronesly zhruba tohle : komunisti jsou svině. A strhl se ohromný potlesk davu... tuším Kočičková se pak omluvila za to přirovnání sviním...před nedávnem přirovnala madam Přenosilová předsedu vlády k Mussolinimu a prorokovala, že by mohl jako on i skončit. A opět se z davu ozvaly výkřiky na obhajobu ubohého moderátora, který pořad neukočíroval a byl proto přeřazen (nikoliv vyhozen). P. Macek metodu zdokonalil - použil proti p. Rathovi facku. I to se davu líbí.
Vážení, ne že by komunisti nebyli svině, ne že by Paroubek neměl diktátorské manýry, ne že by obrana cti manželky nepatřila mezi práva normálního chlapa, ale takhle? Je normální ohhajovat přisprostlé výlevy "dam" tím, že je to stejně pravda, obhajovat fyzický útok "obhájce cti a morálky" tím, že jeho oponent by si zasloužil víc? Trošku mě mrazí z toho, že se čím dál víc lidí radostně ztotožňuje s metodami těch, proti kterým jsou namířeny. Paradoxně nejvíc o komunistech řvou ti, kteří je znají jen z vyprávění nebo ti, co se za nich měli velice dobře(p.Štětina a spol.). Pokud to takhle půjde dál,stane se facka normou za jiný názor nejen v putyce, ale i v běžném životě. A budeme zase tam, kde jsme před cca 50 lety byli...

106649

26.05.2006 08:05

Tomáš Pitr

RE: boze muj

kubrt 89.?.?.?

Krapítek mi připomínáte Ivana Lendla asi rok a půl po emigraci, kdy pronesl na mikrofon památnou větu : "... žiju na maj fárm vit maj dág .. jak se to ržekne čhésky ... phés ..." . Taky sakra rychle zapoměl, odkud přišel. Jistěže maturita není povinné vzdělání pro úspěšného podnikatela, ale dosažené vzdělání je určitým měřítkem schopností člověka ať chcete nebo ne všude na světě. Pokud se veleúspěšným podnikatelem stane člověk sice bez vzdělání, ale z dobrého vrhu a po dobrých rodičích ( navíc si i změní jméno, aby to tak nebilo do očí),je to jev k minimálně k zamyšlení. Vám je to zřejmě fuk - pokud má dotyčný ranec a vydělal ho třeba podfukem, může být blb, gauner , mafián ... hlavně že ty big money má. Tak tam raděj zůstaňte a divte se z dálky, že ten českej plebs má občas jiný měřítka hodnot než Vy.

107018

29.05.2006 10:38

Kdo chce prohrát volby

RE: Tak nevím

kubrt 89.?.?.?

No ona ta konspirační teorie fakt není tak mimo. Nejde mi do hlavy, jak ODS mohla prošustrovat svůj náskok ze začátku loňského roku. Média jí šla na ruku (většinou), ČSSD měla pár dalších průserů a Paroubek i přes svou činorodost a houževnatost není zas takovej sympaťák, aby ho prostý lid zbožňoval. Navíc prostý lid je pod tlakem médií, jak se můžu dost často přesvědčit ve "své" hospůdce, protože lid věří tomu, čemu věřit chce, ať jsou fakta jakýkoliv. Možná památná věta "potřebovali jsme na chvíli zhasnout" byla nedokončená- dalo by se doplnit "a když už teď svítíme, ať si s tím poradí někdo jinej". Je podstatně jednodušší kritizovat z opozice než se pokoušet skutečně pracovat, obzvlášť když hospodářská pozice ČR ještě není a bohužel dlouho nebude v růžových barvách. Pak teprve bude stát za to vyhrát volby a říct: teď vám to ukážem!

107180

29.05.2006 21:53

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Rejpale, znám snad několik desítek (nebo set???) lidí, co tehdy vyprávěli politický vtipy a nic. Znám pár lidí (mezi nima sebe), co se ocitli za kazetu nahrávek Nohavicy, Třešňáka a podobně v zájmu STB...a kromě výslechu mýho (v současné době) švagra taky nic. Život šel dál, já jsem třeba kvůli bytu šel dělat " k vojákům", jako OP. Bez problémpů... Ale znám X lidí, co po tzv. sametové revoluci mohutně vyzdvihovali svůj boj proti komunistům s následnou perzekucí a vězněním. A vím o nich natuty, že seděli buď za rozkrádačku nebo příživu (= kradli nebo nedělali, což se tehdy nesmělo ). Zkuste tyhle citovky na lidi, kteří o bývalým režimu ví akorát z čítanek. Můžete na mail...nechci být anonym. I když se pravým jměnem nepodepisuju.

107232

29.05.2006 22:12

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Rejpale, znám snad několik desítek (nebo set???) lidí, co tehdy vyprávěli politický vtipy a nic. Znám pár lidí (mezi nima sebe), co se ocitli za kazetu nahrávek Nohavicy, Třešňáka a podobně v zájmu STB...a kromě výslechu mýho (v současné době) švagra taky nic. Život šel dál, já jsem třeba kvůli bytu šel dělat " k vojákům", jako OP. Bez problémpů... Ale znám X lidí, co po tzv. sametové revoluci mohutně vyzdvihovali svůj boj proti komunistům s následnou perzekucí a vězněním. A vím o nich natuty, že seděli buď za rozkrádačku nebo příživu (= kradli nebo nedělali, což se tehdy nesmělo ). Zkuste tyhle citovky na lidi, kteří o bývalým režimu ví akorát z čítanek.

107238

30.05.2006 13:46

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Nevím, kdo z nás dvou dělá chytráka...napsal jste, že Váš kamarád dostal 2 a půl roku za vyprávění vtipu...pak jste dodal, že nešel sedět jen za tohle, podepsal Ch77 a podobně... a jedním dechem píšete o tom, že tyhle vtipy jste vyprávěli všichni (a nešli jste za ně sedět). Jaký je prosím rozdíl proti mému tvrzení? Jestli mi chcete podsouvat tvrzení že nikdo za antikomunismus neseděl tak jste opět vedle - já jen napsal to o rozkráčkách a příživě,že se z nich stali disidenti. Znal jsem osobně jednoho polistopadového poslance ještě v r. 1985. Kdyby se někdo postavil před jeho barák v Kadani a zavelel: Energovod vpřed!, tak mu odpochoduje...a jak se ve federálním shromáždění bil v prsa a natíral tank na růžovo... zkrátka v tomhle státě nebylo tolik přesvědčenejch bolševiků a opravdovejch disidentů, jak píšou (dnešní) dějiny.Zkuste přemýšlet Vy, než začnete poučovat.

107304

30.05.2006 14:14

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Pane,derou se mi na jazyk poněkud ostřejší slova. Je mi 45, takže jsem (s Vaším dovolením) dost význačnou část života v té tzv. totalitě prožil. Otec vstoupil do KSČ koncem 50. let kvůli bráchovi a ségře, protože měl problémy kvůli své matce - mé babičce. Ta nepřestala chodit demonstrativně do kostela až do konce svýho života, tak se to snažil takhle žehlit,měl v práci problémy. V 69 ze strany při prověrkách vyletěl (mj.díky lidem, kteří byli do té doby jeho přátelé) a já se asi i díky tomu málem nedostal na blbej učňák s maturou...ale na vysokou pak kupodivu jo. Koho chcete, doprdele (promiňte, pane Stwora, ale tady už to moc slušně nejde), poučovat o životě před rokem 89??? Mě nebo mý vrstevníky, kteří nebyli ani ve straně,ani v milicích,ani udavači štácky? Pane, to nebyl seriál Major Zeman nebo Zdivočelá země (ať tu máme obě krajnosti). My jsme tehdy žili. A ujišťuju Vás, že paměť slouží.

107309

30.05.2006 17:23

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Jestli jsem někde napsal že nevěřím věznění (z politických důvodů) lidí za komunistů, ať visím. Napsal jsem POUZE to, že VĚTŠINA lidí co se po sametu bila v prsa svým odporem proti komunistům a trpěla ve vězení s opravdovým disentem neměla nic společnýho. Takže Vám leze na nervy to, co jsem neřekl a tím pádem se mě poučovat snažíte. A to mě, vážený pane, vždycky nadzvedne, když se mě někdo bohorovně snaží poučovat o tom, co jsem prožil více-méně na vlastní triko a že mé dojmy jsou mylné. Nemám ve zvyku psát o tom, co se dělo mým rodičům nebo mě, ale Vy jste mne zařadil do škatulky, která je mi dost vzdálená a děláte ze mě pitomce, který by si o totalitě měl napřed něco přečíst a pak mluvit...když v ní prožil víc než půlku života. To zase sere mně. I lidi, co převlíkli kabáty . A taky lidi, co z emigrace ví všechno nejlíp a jemnej nesouhlas třeba na základě osobní zkušenosti je pro ně okamžitá výzva k obviňování buď z ignorantství nebo bolševizmu...

107323

30.05.2006 20:28

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Děkuji za to, že jste pochopul můj příspěvek tak, jak jsem ho psal [smích] . Jen dodatek - 50. léta byly asi o dost horší, než normalizace. Ale to vlastně vím jen z četby a vyprávění, takže...by možná Rejpal měl radost.
Asi jsem tehdy skutečně patřil k těm "méně ambiciózním", nedodělal jsem VŠ, kašlal na kariéru a užíval si folku, bigbítu, vandrů, holek...a paradoxně jsem se tehdy cítil podstatně víc svobodnej , než teď. Teď je míra svobody určená objemem konta...za komančů, ať zakazovali jak chtěli jsme se stejně k svýmu dostali. A to byla asi větší svoboda, než moct dnes (za peníze) všechno. Tak se mějte.
P.S. Kubrt je přezdívka stará asi 15 let - takže toho "pána" v klidu příště vynechte, jo?

107331

30.05.2006 21:34

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Já netvrdil, že se to nikdy nedělo. Ale ten půlmistřík musel být arcisvině, teď bude mít zřejmě na klopě modrou turistickou šipku...jenže kdyby pozavírali všechny vypravěče vtípků o zlatou mříž, neměl by kdo makat a ani vládnout...to víte, že Husák ty vtipy sbíral? I s lidma ,co je vyprávěli. Nebo v co se změní komunista, když se octne v epicentru jaderného výbuchu? V tvrdé záření gamma a škodí dál...v každým případě ale Váš Jožo porušil jednu velice důležitou preambuli - taky se vyprávěla jako vtip: Nemysli.Myslíš-li,nemluv.Mluvíš-li,nepiš.Píšeš-li,nepodepisuj se.Podepíšeš-li se - nediv se ... s odstupem času to vypadá směšně, ale za blbost lidi platili vždycky nejvíc. To neznamená, že by mi ho nebylo líto nebo že bych jeho krym schvaloval. Ale žádnej režim nemiluje lidi, co kašlou i na nepsaný pravidla - a fóry psaný na stroji byly jednoznačně kvalifikovatelný jako rozšiřování protisocialistickejch blablabla... to snad znáte. Byl Jožo disident? Tak v tom případě jsme byli disidenti úplně všichni ... a jak žijou dnes? Na toho mladýho usilovnýho jsem Vám odpověděl v úvodu. Jožo tipuju maká rukama za pár flinců, aby se i s rodinou uživil, nadává na komače že mu zkazili život a pokud znám lidi, půjde volit ODS, aby se už nikdy nedostali k moci...

107338

31.05.2006 07:37

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Pokud používáte na mou adresu obraty "Pane Kubrt, ja vas preci nechci poucovat. Psal jsem jen odezvu na nas prispevek, ze nikdo za komunismu "netrpel". Takovy keci me lezou na nervy." tak se se mnou skutečně diskutovat nedá. Já to nenapsal,přečtěte si laskavě pečlivě mé příspěvky. A pokud mi blahosklonně dáváte linky na stránky o kterejch dávno vím a taky si o některých protagonistech (jmenovitě pánové Mejstřík a Štětina) myslím svoje, co je to jiného než poučování zpoza velké louže? Pane, zkuste se smířit s tím, že místní domorodé obyvatelstvo nejenže může mít, ale z dost velké části i má o současném dění v gubernii přehled podstatně větší, než Vy.

107372

31.05.2006 07:56

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Rejpal psal o tom, že se za komunistů nesmělo ani myslet a za fór se šlo sedět na dva a půl roku...to je snad blbost, nemyslíte? Toho se týkala má odpověď...Jestli máte zájem, přečtěte si celou naši přestřelku a pak teprv mne do té prdele pošlete, pokud myslíte že tam opravdu patřím.

107373

31.05.2006 08:53

Kubiceho vabank po modré

RE: Bratr Bartoníček

kubrt 89.?.?.?

Byl to Ruml, pokud se pamatuju. Tem mladší, blbější...

107377

31.05.2006 17:42

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Řeč mezi náma byla sice celou dobu o něčem jiným, ale taky je to odpověď. Hlavně neztrácejte nervy, vždycky se můžete časem zjevit v roli moudrého poručíka Duba a pronést fatální větu typu: " ... již před válkou jsme s okresním hejtmanem...".
P.S. A kterejm komunistům byste, pane Rejpal, nevěřil? Těm v KSČM,ČSSD,ODS nebo i v jiných stranách? [smích]

107418

01.06.2006 07:38

Kdo chce prohrát volby

RE: lide maji obecne kratkou pamet

kubrt 89.?.?.?

Teda Vy jste ale šibal! Cituji: "Ale kdyz tomu neverite, tak dobre pro vas a ostatni, kteri je budou volit". Takže já jsem volič KSČM??? Ale jděte... zkuste se dívat na věci tak jak jsou a ne jak byste je chtěl mít. Těch pár členů z přesvědčení v KSČM mi připadá snad i sympatičtější, než smečka kariéristickejch hovad co vrhla s hlasitým pokřikem rudou knížku do kanálu a teď se bije v prsa, jak za komunistů trpěla... Žijeme v EU,jsme členy NATO,je rok 2006 a Vy tady melete o nové komunistické totalitě??? To by nás musel nějakej soudruh krvavě sponzorovat, milej pane, protože by k nám přes západní hranice přišlo velice málo věcí, když už neuvažuju o jiném druhu pomoci, třeba jako v r. 1968,a to by zas neprošlo u NATA.
Totalita by tady hrozila v případě nadpolovičního vítězství ODS (senát, president, parlament jednobarevný...) ale to asi taky neprojde. Tak se o nás nebojte. My už jsme tady taky docela velcí kluci a umíme se o sebe postarat,poručíku Dube [smích]

107437

01.06.2006 22:23

Kdo chce prohrát volby

RE: volby prohraje nevzdělaný národ/pokračování/

kubrt 89.?.?.?

Teda pane, mám v sobě (vzhledem k začínající chorobě a nutnosti zítra v 5.30 vstát z postele a jít si vydělat na daně+ živobytí) 2 grogy, který by asi porazily vola. Ale takový fantasmagorie se mi v hlavě nerojí ani omylem...co je prosím ten Svaz Šlováků (potrpím si na pravopis - keď my Česi, tak oni Šlováci [smích] ) založený Husákem??? Kde působí, jaký má program a kde téměř vytěsnili studenti z naší východosousední země studenty z naší gubernie??? A co proboha vůbec chcete říct ?

107494

02.06.2006 12:43

Kdo chce prohrát volby

RE: volby prohraje nevzdělaný národ/pokračování/

kubrt 89.?.?.?

Já?

107527

25.06.2006 10:39

Vláda odborníků prostřednictvím přímé demokracie

RE: Takhle nějak si to představoval Duce, paní Jarmilo.

kubrt 89.?.?.?

Madam, nechci se Vás dotknout, ale blbejch inženýrů jsem potkal za své praxe víc než dost...co Vám říká teorie elit? Jako za komunistů - všichni jsme si rovní, ale někteří rovnější ... a dovolil bych si Vás dále upozornit na to, ža někteří vysokoškolsky vzdělaní lidé mají k obecným problémům vztah asi jako manifestace k menstruaci. Chcete naznačit, že třiadvacetiletá bakalářská rychlokvaška bez praxe a širšího náhledu je schopná rozumně vládnout ???
P.S. Pro feministky: ta rychlokvaška NENÍ ženský rod.

108870

28.06.2006 00:06

IQ test Romana Jocha

RE: Jsou to veci!

kubrt 89.?.?.?

Arkane ... jak jste na to proboha přišel???

109149

28.06.2006 23:07

Zakažte kouření na veřejných místech!

RE: Kampaň proti kuřákům zakrývá něco jiného...

kubrt 89.?.?.?

Asi před rokem (nebo dvouma???) jsem četl dost fatální článek na tohle téma - že vlastně nárůst výskytu rakoviny plic ( i když se v první polovině 20. století kouřilo v mnohem větší míře ) nastal až po datu odpálení první jaderné nálože s následným zvýšeným výskytem plutonia v atmosféře. Docela to sedí,zkusím ho najít, snad ho mám někde uložený...

109319

20.07.2006 08:14

Pozor na firmu ACER

RE: Zkusenost s Acer v Australii

kubrt 89.?.?.?

Můžu Vám popsat zkušenosti z ČR - prodal jsaem těch noťáků pár, v každém byly CD s Win, případně dalším bundle. Všechny šly ale pro mne standardní cestou - z velkoskladu, s maloobchodním prodejem zkušenosti nemám. Nikomu už ale ACER nabízet nebudu, a to z důvodů tzv. omezené záruky 12 měsíců ... která se změní na 24 měsíců, pokud je zákazník ne-firemní, čili soukromá osoba má záruku 24, firma jen 12 měsíců...dobrý, že? Zrovna teď řeším jednu záruku a přímo tohle mi řekli na středisku v Brně. Takže asi proběhne vystavení falešné faktury, protože odhadovaná cena opravy je 11.000,- ... když trochu přisypu, mám novej. A další špek: baterie je brána jako spotřební materiál se zárukou pouze 6 měsíců... no nekupte to, spotřebák za 2.500??? A baterie odcházejí po cca 9 měsících. ACER si z obchodního zákoníku ČR prostě dělá kozy.

110993

20.07.2006 22:14

Pozor na firmu ACER

RE: Zkusenost s Acer v Australii

kubrt 89.?.?.?

Pane MiR, fakt platí mezi firmami vzájemná smlouva a ne OZ??? Tak na co by vůbec existoval??? Mám dojem ( ze své praxe OSVČ od r. 2000 a předtím skoro děvečka pro všechno, která řešila mimo jiné i smluvní vztahy za firmu), že pokud není smluvně stanoveno jinak, platí ustanovení OZ... Dále si Vás dovoluji informovat, že prodloužená záruka se přikupuje neboli doplácí - v tomto případě pro firmu. Pro koncového uživatele (občana) je u ACERu záruka ne 12, ale 24 měsíců, a žádná sleva na základní cenu ve velkoobchodě neexistuje. Takže když prodám firmě a chci dodržet zákonem stanovenou záruční lhůtu, musím jí automaticky prodat i doplnění záruky od výrobce (nebo si ho zakomponovat do ceny)...pro občana to neplatí - ten má záruku 24 měsíců - proč? Jestli je u Vás baterie notebooku v ceně asi 20% celýho kompu spotřební materiál, máte asi dost zvláštní představy o spotřebě. Já mám notebook třetí, vždycky z druhé ruky ( pro moje pracovní účely to bohatě stačí), a akecy drží. I u těch dvou, který jsem poslal za levnej peníz dál do světa. HP (pokud se nemýlím) třeba omezenou záruku na baterie neuvádí...Dále - proč by měl být orig. SW na CD zbytečný? Já vím, že to funguje z hadru, ale proč by CD o hodnotě 00 nic nemělo být součástí dodávky? Třeba i s dalším CD s driverama, když narážíte na problémy s instalací - dají se stejně v poho natahat z NETU, ale solidní dodavatel by snad MOHL...nebo ne?
Chtěl bych se Vás zeptat, co jste chtěl říct v posledním odstavci? Je totiž spousta notebooků nejen od ACERu, které jsou připraveny pro instalaci jakéhokoliv OS ... když je kupujete bez něj.Pak si přikoupíte Linux,XPH,XPP,možná OS2,možné všechny (pokud se Vám bude chtít párat s dělěním disku a boot-managerem) a pak se s tím můžete trápit jak je Vám libo. Ovšem pokud koupím NB včetně SW a dojde k havárii HD ( což se může stát třeba zavirováním ), mám právo na možnost soft nainstalovat znovu. Bez nutnosti kontaktovat dodavatele. Zaplatil jsem totiž SW, nikoliv skrytou partition. Pokud bych k sestavám nedodával originální CD ( i když je mezi námi na dvě věci, že ano), narazil bych jako malý dodavatel na dost rozporuplné reakce. Proč by měl mít ACER tak významné výhody?

111087

20.07.2006 22:31

Pozor na firmu ACER

RE: Nepostačí příslušný

kubrt 89.?.?.?

SN byste měl mít na hologramu,takže by to mělo originální CD akceptovat - stejně potom musíte okenice přihlásit nebo udělat crack (fuj-jak tohle můžu vůbec vypustit z klávesnice [smích] . Ale fakt zkuste pouvažovat o jiné značce, ACER se mi docela zhnusil, zkuste mrknout třeba na www.sws.cz nebo www.100mega.cz , tam najdete portfolio širší v koncovkách - a ve svým regionu určitě i prodejce , kterej Vám sežene to co si představujete za cenu lepší ...

111089

20.07.2006 23:52

Pozor na firmu ACER

RE: Mám taky Acer a nalítl jsem podobně.

kubrt 89.?.?.?

Asi mám někde originálku přímo od ACERU...mrknu se po ní. Stačilo by Vám zadat pouze Vaše SN. I když je to trošku nelegální...a Vám asi o tohle řešení nejde. Ale podívám se po ní,kdybyste náhodou nezvítězil [smích]. Klepnout po prstech je sice krásná věc, ale měsíc nebo dva čučet na mrtvý železo trošku otráví...

111092

25.07.2006 22:07

Letní politické divadlo

RE: To přece vůbec není špatný stav

kubrt 89.?.?.?

Člověče, vzpamatujte se . Policie mohla do 1.7.2006 odebírat techničák???

111485

31.08.2006 20:50

Označení ‚pět pitomců‘ nestačí

RE: Těch pitomců je mnohem víc...

kubrt 89.?.?.?

Abych Vám pravdu řekl, od dob pádu NF (kromě prvotního - a rychle vyprchaného nadšení) furt jen přemejšlím, co bude menší zlo. A asi bude hůř...s tím výběrem,pochopitelně. Líp už bylo ... [mrknutí jedním okem]

115593

04.09.2006 22:09

Jak umírá chlap

Pane Stwora...

kubrt 89.?.?.?

"Takhle nesmyslně umřel i jiný skutečný chlap, Antoine de Saint-Exupéry. Při dopravě pošty se jeho stroj zřítil kdesi do moře."

Proroci by se neměli kamenovat, ale tady jste hrubě ujel.

A nezlobte se, nesdílím nadšení nad krmením krokodýla s nemluvnětem v náručí. To smrdí tzv. záchvatem úspěchu - a ten se většinou nevyplácí.

P.S. Podle některých pramenů byl Exupéry těsně před svou smrtí téměř impotentní, nervově labilní , poměrně úspěšnej alkoholik - a navíc nic moc pilot ... [zmaten]

115940

05.09.2006 07:41

Jak umírá chlap

RE: Pane Stwora...

kubrt 89.?.?.?

Jako spisovatel byl skutečný génius, jako "opravdového chlapa" ho trošku znehodnocovaly zmíněné vlastnosti ... byl to prostě dodatek k tomu, že nezahynul jako pilot poštovního letadla někde nad mořem, ale vysoce pravděpodobně ho sundal FW 190 při návratu z průzkumného letu v P-38 tuším verze J někde u Sicílie. Co se Vám na tom nelíbí?

115968

05.09.2006 22:18

Jak umírá chlap

RE: Príroda a dokument o nej

kubrt 89.?.?.?

Hmmmm, velice přesné....

116037

06.09.2006 08:26

Jak umírá chlap

RE: soukromi

kubrt 89.?.?.?

Pane, na autorovi Malého prince mi zmíněné vlastnosti nijak výrazně nevadí. Vadí mi na vzoru opravdového chlapa. Pokud je mi známo, konec jeho kariéry pilota (dá-li se to tak nazvat) byl provázen právě těmito problémy, které by ve spojitosti s jeho věkem vedly u méně známé osobnosti k okamžitému zákazu létání. Je docela možné, že by pilot psychicky na výši, mladší a oddolnější let přežil - ale to je pouhá spekulace. Abych nezapoměl - tato debata vznikla na základě srovnání tragické smrti známého (a notoricky riskujícího) šoumena se zvířaty s úmrtím opravdového chlapa, který zmizel při letu poštovním letadlem. Tady Vám to zaskřípání faktů nevadí?

116073

06.09.2006 18:47

Jak umírá chlap

RE: Pane Stwora...pan Stwora s tím nemá nic společného!

kubrt 89.?.?.?

Drahý pane,
dalo by se říci že chlastám první ligu (možná už jen okresní přebor )... ale proč tedy nesmím uvést o p. Exupérym (mimo jiné autorovi světoznámého,obdivuhodného a nesmrtelného díla Malý princ) že chlastal a měl prokazatelně i jiné záporné vlastnosti? A neodsuzuji ho za to, to bych Vám chtěl připomenout. V první fázi jsem upozornil p. Stworu (jako i jiní) na nesoulad faktů (pilot poštovního letadla) a na svůj ne zrovna obdiv k člověku , který riskuje za potlesku davu nejen svůj, ale i dětský život...a dodal jsem, že ten druhý vzor "opravdového chlapa" měl určité nedostatky. Takže až budu příště poukazovat na nedostatky VIP osoby, musím být Ježíš Kristus? Nenechte se vysmát, abych v hospodě řekl že guláš není k žrádlu, nemusím mít hotelovou školu. [smích]

116131

06.09.2006 23:20

Jak umírá chlap

RE: byl máčo

kubrt 89.?.?.?

Jen bych se chtěl ubezpečit v tom, že ty vystresovaný zvířata nečekaly moc dlouho na příjezd Steva a jeho filmového štábu. Snad nepostupoval jako náčelník hasičů v telefonické výzvě : Udržujte požár ! Za hodinu jsme tam !!! Jen rozbalení filmařské techniky a podobnejch špumprnáklů , nehledě na čas nutný k příjezdu oné rychlé roty stačí pravděpodobně na záchranu několika klokanů a osvobození slušného množství krokodýlů včetně zatčení jejich majitelů za týrání zvířat. Nedělejte z něj archanděla, prosím. Byl to jeho kšeft - dělal ho velice dobře, ale nepadnu před ním na zadek.

116147

24.09.2006 20:42

Šaškárna v Praze

RE: babo raď

kubrt 89.?.?.?

Není pravda, ža převlíkli mantly. To byla ODS, národněfrontní KDU(ČSL), docela i ČSSD - komanči zůstali částečně sví (nepoučení a nepoučitelní 60-70 let staří "kovaní") a částečně noví pragmatičtí idealisté. Ale kdyby nebyli, na koho by se dal svést ten bordel, který tady nastal po r. 1990? Komančům se dá vytknou hodně věcí, ale hlavní průšvih je tenhle: nahospodařili za těch 40 let vlády tak málo, že se to dalo rozkrást za pouhých 7 ...

117565

24.09.2006 20:51

Šaškárna v Praze

RE: A lidi u TV jim to zase baštěj

kubrt 89.?.?.?

Blažková, Vy se ve stádních lidech bohužel vyznáte [pláč] . Bez urážky a s opravdovým smutkem s Vámi musím souhlasit.

117568

11.10.2006 18:08

Není důležité, co řekl Havel

RE: pokrač:

kubrt 89.?.?.?

Člověče, Vy jste upadl na hlavičku...alespoň v b.6. Co je to proboha za blábol? zajisté byli v policii (tehdy VB) zastoupeni omezenci, kteří uznávali vedoucí úlohu KSČ nade všechno, ale těch pitomců bylo na vedoucích místech mizivé procento. Stejně tak v STB...jestli se začala situace zlepšovat za Rumla (a Fendrycha)se zkuste zeptat policajtů, co tu dobu přežili ve službě - stačí jmenovat lustrace a třeba zásah v Mošnově (snad mu velel "odborník" na drogy ing. bratr Vacek???), případně nástup "odborníků" jako např. Kubice a Hučín. To dostalo policii (a BIS)tam, kde teď je. Naprosto neprofesionální kádrová politika, kterou v modrém vydání vidíme zas... Pokud Vás zajímá odkud tyhle názory čerpám, tak se od počátku 90. let motám kolem zabezpečovacích systémů - a tam člověk nutně potká jak bývalé, tak současné policajty i dříve STbáky, nyní příslušníky BIS.

118888

18.11.2006 20:38

Sedmnáct let od sedmnáctého

kubrt

kubrt 89.?.?.?

Mindy, docela si Vás vážím za Vaše příspěvky i za Vaši práci editorky - ale fakt tam toho 17. byli lehce přiožralí MILICIONÁŘI (definice:příslušníci Lidových milic...)??? Já jsem tehdy,pravda,trávil okamžiky štěstí nad postýlkou své 9 dní staré dcerky v zapadlé osadě na Moravě,bastlil antény na rakušáky a hádal se s tchyní o sledování zpráv (prohrál jsem, za poslední zbytky novomanželské půjčky jsem koupil černobílýho Merkura), ale ty milice tam tuším 17. nebyly.

121630

18.01.2007 07:30

Dlouhodobá Dalíkovská kriminalizace české politiky

RE: Nemuzu uverit...

kubrt 89.?.?.?

A jakpak to, Jarmilo, myslíte?
Cituji:
Ovšem je pravda, že údajná levice v čele s Paroubkem je o chlup horší než údajná pravice v čele s Topolánkem, protože tato skupina mafiánů se již neštítila ani nájemných vražd (Mrázek a jiní).

Vychvalujete "pravici" za nájemné vraždy nebo za ně zavrhujete "levici" ? Nějak mi to z Vašeho plamenného projevu jednoznačně nevyplývá. Je vás tady škoda, s tímhle byste líp uspěla na politické scéně. [smích]

125893

18.01.2007 12:50

Dlouhodobá Dalíkovská kriminalizace české politiky

RE: Nemuzu uverit...

kubrt 88.?.?.?

Napsala jste to nesrozumitelně, ale pochopit se to dalo jednoznačně, a teď to potvrzujete - Kubiceho "zpráva" Vám stála za přečtení od A až do Z ... to vysvětluje leccos. Drahá dámo, nežerte tak naše sdělovací prostředky ... Grosse stál byt za necelých 900 tyček místo premiéra, Topolánek s nějakým tím milionen ve VAE je v pohodě, Kalousek s jeho mrtvým švagram je v pohodě, ex-soudruh Tlustý s poněkud nevyjasněnými majetkovými poměry a prapodivnými přáteli je v pohodě ... zato Paroubek je pedofil a Kočka organizátor nájemných vražd. A když si vzpomenu na vaše reakce co se týká polykání spermatu, většina žen se při falaci dopouští zločinu hraničícího se sodomií. Vaše rozhořčení v obou případech je zajisté upřímné, ale pokud není k politování úsměvné.

125910

18.01.2007 20:54

Dlouhodobá Dalíkovská kriminalizace české politiky

RE: Nemuzu uverit...

kubrt 89.?.?.?

Dámo, Vy jste případ. Že Janíček nespáchal sebevraždu si domyslí každej tupec, že špičkový kriminalista v Brně (jméno z hlavy nevím, pomůže někdo?) taky neukradl pitomou pětibábu ze skříňky a pak na základě šetření spáchal podobně dokonalou sebevraždu uvěří maximálně Pepek Vskoč nebo blbá Jenófa Husibrková, ale odkud berete jistotu se smrdutejma nitkama do ČSSD???? Víte vůbec o tom, že marasmus v PČR začal za nějakýho Čermáka a dorazil ho nějakej (sice poctivej, ale přesto prostej pasáček jalovic) Ruml na nitkách 100% poctivce Fendrycha??? O BIS raděj nemluvím, kdo zůstal = čistej lustrák. Kdo odešel = špinavej...a další poctivec Devátý (kterýho ani skorokapitalistickej systém JZD Slušovice, kam ho Čuba z milosti přijal, nepřinutil pracovat???) vyhodil zbytek lidí co něco uměli a přijal fanatiky typu Hučín...v Přerově U mrtvoly se o něm povídalo...koho chcete soudit? Já bych navrhoval Kubiceho, v normálním státě by od policie vyplachtil asi tak do hodiny po svým vystoupení. Koho se Pohanka a Mělčák bojí? Vy to víte - Kočky. Já nevím nic - jenom konstatuju, že podobný kriply bych jako volič s chutí nakopal pod pás, ať už byli zvoleni za ČSSD,ODS nebo Marťany. Nechali se zvolit za stranu s programem a slušně řečeno na něj hodili bobek - tak jim tu starost o fyzický napadení srdečně přeju. P.S.: nikdo z nich neřekl, ODKUD jim ta likvidace hrozí a PROČ - za vytrvání v ČSSD, nebo za její zradu? A zleva nebo zprava?
A k Vašemu poslednímu odstavci - článek nebyl až tak lživý, spíš blbý. Psaný pro blbé čtenáře blbého časopisu pravděpodobně blbou autorkou, ohánějící se titulem MUDr., jak jsem vyrozuměl - sračky jako Bravo a Max nechávám puberťákům (pardon, pane Stwora, ale to je více-méně pro Jarmilu). Debata s vědeckým nádechem na tohle téma byla trošku směšná. Přesto Vás ale rád ujišťuji, že poloha 69 patří mezi velmi oblíbené sexuální praktiky lidí s fantazií, ochotou mimo braní taky dávat a "lidožroutky" mají v těchto hrátkách spíše přednost. Podle mých průběžných informací žádná mě známá lidožroutka během posledních cca 25 let na divnou nemoc nezemřela, naopak se převážně těší pevnému zdraví a veselé mysli. Zkuste se nad tím zamyslet (a nejen nad tím),přeji Vám hezký zbytek večera.

125944

18.01.2007 23:08

Dlouhodobá Dalíkovská kriminalizace české politiky

RE: Nemuzu uverit...

kubrt 89.?.?.?

Tak tedy, paní Jarmilo: jmenujte jediného politika, který se o svůj život obává z POLITICKÝCH důvodů. Mě napadá snad jen komanč sakraaninevímjaksejmenuje (Dolejš, už vím) ,a takovou nakládačku bych nechtěl dostat ani ve snu. Nebožtík Dostál měl (po údajném útoku břitvou) velmi mělká poranění bez jizev - varování.Kvůli politice? Ministr kultury? Každý, kdo viděl následky břitvy na gumičce (oblíbený nástroj béžovek na středním Slovensku) se bude popadat za břicho při myšlence, že to byl podobný nástroj...kdo dál? (Téměř)každej politik má zasebou nějakou špínu, a ta má s politikou společnýho asi tolik co manifestace s menstruací. 7 metrů se politici přetahují o koryta hlavně díky Václavu II. Neomylmému, normálně už by 3 pokusy včetně předčasných voleb byly za náma - 3x2 měsíce ... no, volby by se,pravda, asi nestihly. Ale bylo by sakra jasnější, kdo je kdo - a nerozhodoval by o tom senilnějící Mělčák nebo předposranej Pohanka. Jestli hodláte obhajovat inteligenci studenta práv senátora Rumla, je to Vaše věc. Z jeho působení na MV a projevů založených vesměs na primitivním antikomunismu (že by Oidipův komplex, čili snaha odčinit dědičný hřích? ) na mě přehnaná inteligence zrovna nečiší. Hučínovo vyhazování komunistických nástěnek do vzduchu pomocí trošky střelnýho prachu jsem mě možnost sledovat jako učeň SOUE Přerov 1977-1981 trošku z první ruky - a ten člověk to chce nazývat ozbrojeným odbojem proti komunismu...jestli pak jako důstojník (tuším kapitán,po pár letech služby a naprosto bez odpovídajícího vzdělání - dědictví již zmiňovaného Devátého!) v postatě tajné služby BIS zakládal (a odtajňoval) vlastní databáze a dělal vylomeniny naprosto proti služebnímu řádu, dejte si dohromady Vaši oblíbenou 1+1 a sama si odpovězte, jak by dopadl v CIA, MI5 či DGSE (obdobné organizace v DEMOKRATICKÝCH státech). Troufám si tvrdit, že by k soudu neměl kdo přijít.
A polykačky? Ach jo, nutíte mne k intimnostem. Tak tedy: mužský ejakulát neosahuje ani kluky Y ani holky X. Obsahuje ( samozřejmě v případě plodného muže) pouze SPERMIE , které po splynutí s vajíčkem doplní řetězec chromozomů o X nebo Y (a jiné, jsem technik,nikoliv biolog)a teprve pak vznikne lidská buňka ... vajíčko je 1/2 , spermie je 1/2... kterou část slepičího vejce si dáváte v případě, že chcete posnídat stehno? Kdysi dávno, za "temné doby bolševika", jsme holky vlastně ani moc nepřemlouvali - buď to vyplynulo ze situace,nebo ne. Z panny jde za týden udělat nymfomanka - a z dřeva bude zas jen dřevo. Nikdo nepsal stupidní články, ale taky nikdo tak stupidně neodsuzoval. No... vlastně každej [pláč] . Ale bylo nám to fuk a co vyhovovalo oběma partnerům, bylo OK. Takže Vás prosím: neodsuzujte. Nikdo Vás nenutí vzdát se vašich názorů - diskutujeme. Ale po nikom nechtějte, aby je vzal bez výhrady za své.

125949

20.01.2007 12:50

Korupční show

První možný krok nové "vlády"

kubrt 89.?.?.?

Hoďte očko na : http://www.novinky.cz/domaci/usa-chteji-v-cesku-radary-protiraketove-obrany_107119_f9vmt.html

Zajímavé. Do 24 hodin po instalaci "vlády".

126056

22.01.2007 20:27

Nejhorší je ta bezmoc

RE: Par vysvetleni

kubrt 89.?.?.?

Expert by Vám řekl, že elektronika je mocná dáma...perimetr jde střežit efektivněji než strážní službou. Jinak ale základnu pochopitelně odmítám.

126390

22.01.2007 23:15

Petice proti panujícím politickým poměrům a americké vojenské přítomnosti v ČR

RE: Jen pro tvou informaci JN,

kubrt 89.?.?.?

Arkane, a co když Rusové v praxi uplatní naši národní myšlenku ze starýho dobrýho vtipu: ...soused má kozu. Jooo, ty bys chtěl taky takovou ? Ne, já bych chtěl, aby mu chcípla... když jen tak pro srandu králíkům nechají kohoutky zavřený tak asi měsíc, Ingolstadt z ropy ze zálivu(povšimněte si, prosím,kdo má v současné době 2 letadlové lodi (a jiné) kousek od zdroje) kapacitně pojde na úbytě.
Zdroje v Hungarii jsou v současné době platný asi jako bioplyn z té cibule - dovede si,člověče,vůbec představit týden bez paliv??? Půlka Prahy by zdechla hladem...Soukromý firmy ve státní energetické politice mají důležitost asi jako bolení hlavy mé tchyně.
Kohoutky, na kterejch má Putin prstíky, spolehlivě srazí na kolena zhruba polovinu ekonomiky našeho slavnýho EU. Zkuste navrhnout, odkud by se ta ropa a plyn brala jako 100% náhrada ruských dodávek. A pokud by to šlo, tak za jakou cenu. Děkuji.

126409

23.01.2007 09:04

Nebuďme sloni

RE: Radar

kubrt 88.?.?.?

Takže jste, cajzlíku, pravděpodobně sloužil na radaru u Újezda u Brna. Ten "pěkný kopec" je poměrně směšný pahorek, kdo zná krajinu jihovýchodně od Brna potvrdí. Že by tehdy vojenským pánům soudruhům šlo o zdraví obyvatelstva? Ale ale...spíš šlo o to, že radar patřil k naváděcí soustavě letišť Tuřany a Slatina a o moc lepší flek v okolí není. Větší blbost než že pyramida vzhlíží nahoru jsem neslyšel, odborníku na radary. Víte něco o tzv. elektronickém vychylování paprsku? A že by US za vlastní peníze chránili území EU? Kdybyste se hrdě nehlásil ke své nové vlasti, snad bych si o vás jen pomyslel, že jste naivní. Nemelte blbosti. A nechte si namontovat alarm do vozidla a ovladač nechte instalující firmě - takhle bude myslím fungovat americká základna v naší gubernii.

126466

23.01.2007 22:16

Nebuďme sloni

RE: Zajímavý slovník

kubrt 89.?.?.?

Nevyhýbejte se. Mějte na paměti introdukci Švejka...hostinský Palivec zajisté místo hovno neříkal nikoliv, a když chtěl někoho poslat do prdele, neposlal ho k šípku...není sprosté sprostě mluvit,ale sprostě myslet. A jdu odepsat texasfoglovi... přeji hezký zbytek večera ( nebo co u Vás zrovna máte [smích])

126548

23.01.2007 22:37

Nebuďme sloni

RE: Radar

kubrt 89.?.?.?

Cajzlíku, kromě prvních pěti vět ( s výhradami - kdo zdolal za necelé čtvrt hodiny štreku od knajpy u splavu v Bechyni až na rotu vrtulí přes hlavní bránu se kopečku u Újezda zasměje...) pouze konstatujete, že se nemůžem bránit proti balistickým raketám. No a proč bychom se proti nim, kurvaštelung, měli bránit? Máme nějakýho nepřítele (neberu rámec NATO)??? Kromě hornorakušanů v nadupanejch traktorech mě ZATÍM nikdo nanapadá...jauvajs, sakra...vidíte: RUSÁCI!!!! Trošku je nasralo, že si u nás vaše vláda udělá malinkatou uzavřenou miniameričku a bude se jim dívat do armádního obyváku a dokonce i do ložnice... přijeďte, cajzlíku, hledejte mě v Brně, v knajpě na Vápně vám na mě dají kontakt. A budem spolu hledat těch 65% blbů (jinej výraz pro ně nemám), kteří jsou pro základnu - nebo radar, jak je libo. Ptát se ale budete vy, já vás budu pak jen spojenecky bránit, že jste tady dlouho nebyl a nerozumíte dobře češtině nebo moravštině. Se svou bohorovnou propagandou byste totiž mohl jinak dojít k úrazu.

126552

25.01.2007 07:35

Co nám politici \"zapomněli\" říct?

RE: nenene cemukoliv americkemu

kubrt 89.?.?.?

Cajzlíku, vy jste srandovní osoba. Radar jako čistě obranné zařízení...dobře,historicky to tak začalo, v bitvě o Británii. A docela dost historiků se shoduje na tom, že kdyby Hermann dokončil likvidaci této obranné radarové sítě, dějiny Velké Britínie by vypadaly jinak (blbej argument, že jo? Stačilo už tedy rozsekat pár radarů a RAF to mohla zabalit...). A vývoj už jen v té 2. válce pokračoval - dejme tomu k H2S, radaru bombardovacího letctva. Pomocí tohoto zařízený byly útočící bombardéry (povšimněte si slova útočící, je důležité) schopny zasáhnout s určitou přesností i cíle pod mraky...
Proč by u nás, v zemi Temelína a Dukovan (pro informaci občanů USA: jaderné elektrárny, v naší energetické síti stabilní a bezpečné zdroje s nezanedbatelným podílem vyrobené energie) měly zmínky o reaktoru vyvolat paniku? Váš žgrynd o ekologičnosti je úsměvný - která armáda na světě si dělá hlavu s ekologií, to mi teda prozraďte...že by Armáda spásy ? Vaše jistota o přívodu energie zvenčí je pozitivní, bez ní by tu základnu postavila akorát smečka pablbů...ale na to bychom tady přišli taky. Stejně jako chápeme, že k té základně určitě povede i nějaká silnice, představte si, že za těch 39 let nebo jak už jste dlouho pryč tady vývoj postoupil od polňaček po asfaltové komuniukace!
Pište častěj, cajzlíku, máte tak báječně úderné argumenty, že i svého času komunisticko-humoristický plátek Dikobraz nemohl vyloudit úsměv spolehlivěji.
Váš moravský Kubrt.

126698

26.01.2007 07:10

Jde o hodně

RE: co k tomu mohu dodat?

kubrt 89.?.?.?

Cajzlíku,cajzlíku...vy jste musel být odborník na slovo vzatý, že si vás tam nechali o dva měsíce dýl. Škoda, že jste nezadýzloval - mohl jste teď z GŠ AČR tvrdit svoje vytříbené pravdy jako např. p. Štefka - radar bude zapnutej jen občas, nezpůsobuje rušení TV a rozhlasu a podobně. A takovejch výzkumů si vycucá z prstu každej statistik hafo - stačí vybrat správnou skupinu respondentů . Zval jsem vás na takovej výzkum do Brna, můžete osdkočit i do Slavkova, je to za rohem a třeba zavzpomínat, za co jste nadsluhoval ty dva metry.

126855

27.01.2007 09:02

Jde o hodně

RE: co k tomu mohu dodat?

kubrt 89.?.?.?

Mate docela pravdu, je to dost osobni. Osobni proto, ze ten clovek mluvi o vecech ktere docela dobre znam. Treba tu krajinu kolem Slavkova, a basni neco o radaru, ktery byl skutecne navadeci pro letiste Slatina (tehdy vojenske) a samozrejme taky sousedni (civilni) Turany, ktery maji VPD o kilometr bliz. Takze s radarem planovanym v Jincich nebo u Libave ma spolecny...doplnte si sam, nerad bych byl podeziran z urazek. Pokud jste si nevsiml, ten clovek bohorovne poucuje slabomyslne ex-spoluobcany o tom, jak by to meli ve sve gubernii ridit se znalostmi vyctenymi z MF a LN,jinak opravdu netusim, kde vzal tech 65% souhlasicich. Moje nabidka aby prijel a udelal si pruzkum sam se mi zda naopak velkorysa, a je spojena s (drivejsi) konkretni nabidkou bezpecnostni spoluprace,t.j. ze mu pomuzu, az mu nasranej respondent za jeho chytry reci bude chtit slapnout do usmevu - co je na tom vydirajiciho?
Vite, nachazime se diskuzi - pokud Vas moje prispevky irituji, berte je klidne jako blaboly omezeneho Kubrta. Nebo to za Vas udela editor(ka). Ja bohuzel beru jako osobni (nebo kolektivni) utok na sebe a lidi, kteri tu zijou "chytry" prispevky Texasfoglu,Kemu,Lehu a jinych vseznalku , co prodelali PSM za Atlantikem a ted ze sebe delaji reditele zemekoule. Snazim se byt trosku vecny,trosku ironicky,trosku osobni - jak mi to jde nebo nejde, posuzujete Vy i jini. Podle reakci toho ptaka se mu moc nezamlouvaji a o to mi jde. On totiz nijak vyrazne nereaguje. Kdyby mel argumenty, zadupe moje rypance do zeme... zatim jsem to nijak nepocitil.

127023

27.01.2007 13:32

Jde o hodně

RE: ..by me

kubrt 89.?.?.?

Víte, když vezmu v potaz váš styl vidění demografické křivky v téhle gubernii, tak skupina "Ajo, mezi normálními nefrustrovanými úspěšnými lidmi se o ní vůbec nemluví, nikomu nevadí." představuje zhruba horních 10000. Takže z toho vyplývá, že ostatní nenormální, frustrovaní a neúspěšní lidé ( včetně "bývalé nomenklaturní kádry a pár poblouzněných mladých antiami radikálů") jsou proti téhle pizdovině. Myslíte, že ČR je státem vašich normálních atd. horních 10000?

127055

27.01.2007 18:31

Jde o hodně

RE: Demonstrace proti základnám

kubrt 89.?.?.?

Že to fungovalo (do jisté míry) na dělostřelecké radary vím. Ale fakt to může fungovat i na tyhle frekvence? Hoďte prosím odkaz ...

127084

27.01.2007 19:09

Jde o hodně

RE: Proč říci ANO americkému radaru

kubrt 89.?.?.?

Tak jsem začal číst vámi zmiňovaný článek a narazil jsem na větu :
"Nový český ministr zahraničí Schwarzenberg s nedbalou nonšalancí odrazil imperialistické vyhrožování ruských generálů tím, že "pro něj nejsou partneři". Ruské ministerstvo zahraničí k našemu radaru mlčí. Prezident Klaus podotkl, že až bude v dubnu na návštěvě v Rusku, tak si o radaru podebatuje s Putinem."...

Už se těším na to, jak bude Putin před Václavem Neomylným II. &comp. koktat, že to tak nemyslel a že ropu a plyn bude Rusko samozřejmě dodávat dál, že náš trh je pro ně nenahraditelný a že než zarazit dodávky, tak raděj tři radary a pět základen v ČR ( nezlobte se , Česko mi nějak nejde přes hubu). Vážený pane, ČR je pro Rusko zatím asi tak zajímavý jeko pro mě bolení hlavy mé tchyně. Ovšem pokud se staneme teritoriem základny US, začneme je sakra zajímat...četl jste Havlíčka? Nechoď, Vašku s pány na led... já Rusáky pamatuju, tehdy jsem jako 6 let starej fracek dostal v životě největší facku od mýho nebožtíka taťky, protože jsem vyběhl před barák se vzduchovkou...zhruba 30 metrů od nás projížděla nekonečná kolona OT s rudou hvězdou. Tehdy jsem brečel a připadalo mi to jako nespravedlnost - dneska ho hluboce chápu. I v jiných věcech... Kolik z vás chytráků dostalo v pravej okamžik tu správnou facku, kterou pochopili až po deseti nebo dvaceti nebo víc letech? Tuším, že zatím žádnej...

127087

27.01.2007 20:00

Problematika protiraketové základny v nadsázce

RE: Rozzarene oci

kubrt 89.?.?.?

Zdravím vás, cajzlíku, už jsem se těšil co zas moudrýho vyplodíte. Máte krásný vize - cedule Německo, Rakousko, Francie ... a člověk jede dál. Ale najednou narazí na cedulku : US Army - No Entry! ve vlastní zemi...nějaký blbý, ne? četl jsem kdysi něco podobnýho v trochu jiným písmu - byla to azbuka... jsme součástí společných armád NATO (abych se přiznal, zrovna nad tím nejásám. Pamatuju, že jsme do něj vstoupili, když bylo třeba zasáhnout ne zrovna férově proti Srbsku), ale NIKDE jsem v preambuli atlantickýho paktu nečetl nic o systému protiraketové obrany USA. Takže o tom to je , cajzlíku. Společné armády, společná obrana, ale NE americká základna jako součást amerického protiraketového deštníku na území Evropy.

127096

28.01.2007 07:27

Problematika protiraketové základny v nadsázce

RE: Rozzarene oci

kubrt 89.?.?.?

Až tak volně to nebylo, ale na vandrech jsme si dovololi navštívit třeba okraj letecké střelnice u Malacek (rostly tam krásný hříbky), prostory kolem Náměště byly taky kouzelný...pravda, setkání se srážákem nebylo jednou moc příjemný,ale domluvili jsme se rychle na jeho slepotě a našem obrácení kursu o 180. Asi proto, že to byl kluk o něco mladší než my a měl na sobě stejný maskáče. Nějak jsme ale neměli odvahu to zkusit tam, kde byly cedulky v azbuce, i když nás ruštinu učili furt a určitě bysme se taky domluvili. I přes svůj vyšší věk a barokní figuru jezdíme odčas ven i teď a nějak se nemůžu smířit s tím, že bych potkal opět podobnou cedulku v ne-češtině a za ní ne-česky hovořícího ozbrojence. O tom to bylo, voni chytrej.

127140

29.01.2007 07:10

Problematika protiraketové základny v nadsázce

RE: Rozzarene oci

kubrt 89.?.?.?

Víte, jeden takovej, co v proslovech tepal všechny hříchy světa, hlásal pravdu a lásku , navrhoval reciproční zrušení NATO časem dospěl k humanitárnímu bombardování. A mezitím si všiml blbé nálady, protože mezi řešením problémů Všehomíra mu jaksi ušlo, že náš stát padá do morálních sraček. Listopad 89 a jeho důsledky byly sice dopředu dohodnutý, ale až tak daleko tem marasmus nemusel dojít - kdyby zmiňovaný VH sešel z nadoblačných výšin a snažil se řešit problémy svě země. Vy tomu říkáte klapky na oči, já zas preferuju zájmy svoje ( a země, v které žiju) nad zájmy USA (a dalších velmocí). Slibů a prdů se vejde do pytle kolik potřebujete. Jediná velmoc, která k naší zemi dostála svým závazkům byl paradoxně - Sovětský svaz...bratrskou pomocí v r. 1968. Co to bylo za medvědí službu je všeobecně známo. Takže děkuji, ani americkou nechci. Možná byste ty klapky měl naopak sundat Vy, i když jsou jinýho typu než moje [smích]

127253

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 52 čtenářů částkou 12 058 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 0

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 0

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 8

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,12 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,63 Kč
Kanadský dolar
17,38 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
23,29 Kč
100 japonských jenů
19,27 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 539,87 Kč
1 unce stříbra
569,60 Kč
Bitcoin
1 053 675,06 Kč

Poslední aktualizace: 13.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 65 575 233