Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Osvald

Nalezeno 15 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.02.2005 22:20

Moralista Valtr Komárek

Moralista Valtr Komárek

Osvald 62.?.?.?

Jejda, pane Králi, kdybych to bral takhle důsledně a poctivě, tak bych si musel uši zalepit voskem a oči vydloubat, abych neslyšel a neviděl, kdože mě to každodenně vlastně poučuje ze všech médií,jak mám pilně a poctivě pracovat (a pracovat a pracovat a furt a jenom pracovat),jak se mám stěhovat za prací (stěhoval jsem se zatím jen 10x - Brno, Plzeň, Praha, Česká Lípa, Žatec, Ostrava atd.),jak mám být flexibilní a rekvalifikovat se (zatím jsem pracoval jen v 8 naprosto odlišných povoláních), a jak se mám chovat ekonomicky a ekologicky (to zase nejraději blekotají ti v těch velkých lesklých ekologických a ekonomických autech). Vždy, když takoví znalci omylem přidou místo ke korytu k prostému lámání chleba, tak lze slyšet, jak je jejich zásady poměrně hlučně opouštějí konečníkem...
Naštěstí nejsem důsledný ani poctivý, navíc nemám ani mobil, takže jsem zatím to vytrvalé vymývání mozků přežil v relativním duševním zdraví. Dokonce mám někdy i tolik odvahy po ránu projít místností, kde nějaké zamindrákované rádio vyřvává to své oblíbené PRACHY PRACHY PRACHY.
Prachy osvobozují - Geld tuen frei, mělo by stát na naší bráně? Do toho koncentráku fakt nechci!
Běžným neštěstím každého režimu je obludný rozpor mezi slovy a skutky. A je tomu tak proto, že každý režim řídí politici. A všichni politici mají naprosto stejnou motivaci. A nezbytný doprovod politiků tvoří novináři. A jejich motivace jsou také stejné. To ale přece tuší už i pubescenti. Proto jsem to vyřešil už před léty jednou provždy. Nekupuji vůbec žádné noviny, zprávy vypínám, kolem rádií a TV se pouze mihnu s rouškou na obličeji. Držím se rady, kterou mi dala kdysi jedna paní a funguje to - bohatě mi stačí to, co zaslechnu na těch 150 metrech cestou do obchodu! Zkuste, budete příjemně překvapen,tisíce děkovných dopisů...

44452

02.03.2005 22:38

Moralista Valtr Komárek

Moralista Valtr Komárek

Osvald 62.?.?.?

Hade, buď přesnější. NECHALI jsme si tu bránu do nebíčka přibouchnout! A jak úslužně jsme se přitom ještě klaněli s čepicí v ruce! Ostatně jak víme, že to bylo do nebíčka a ne do peklíčka? A kdo to jsou ti schopní a nadaní jedinci ? Jsou to třeba autoři kupónovky nebo těch zbylých 20%, který s ní nechtěl mít nic společného ? Jsou schopnější ti, kdo aktivně vytvářejí kult peněz (prachy, prachy, money...) anebo ti s ošoupanými lokty, kteří tak nikdy nebudou IN ?
Spočívá podstata celé diskuze v otázce, zda se nám líbí kult mamonu ? Anebo je podstatou OSOBA toho, KDO takovou otázku pokládá ? Nelíbí se mi kult peněz a je mi lhostejná osoba toho, kdo takovou otázku pokládá, protože to s mojí nelibostí vůbec nesouvisí. Protože kdybych každý problém takhle personifikoval, tak bych skutečně nesměl vidět a slyšet, natož vůbec vyjít na ulici .
Mimochodem - obecně mě fascinují ty všude neustále nadhazované představy, že v Čechách se odehrává cosi specifického, platné jen a výhradně pouze pro Čechy. Že se krade a tuneluje jen a výhradně v Čechách (kolik že to padlo například ve Francii bank za posledních 5 let ?). Že mafie řádí pouze v Čechách. Že daně neplatící prostitutky jsou pouze a jen v Dubí. Že politici lžou jen a výhradně v Praze. To je skutečně praktické řešení !
Ví někdo, kolik má například Kanada zdravotních pojišťoven, kolik Německo, kolik Čechy a jaké z toho plynou praktické důsledky pro obyvatele těchto zemí ? Proč o tom píšu ? Inu, mám pocit, že pozornost občana je oběma stranami ZÁMĚRNĚ rozptylována a odváděna tak do relativně neškodné kanalizace. Třeba do kanalizace chamtivosti.

44626

05.03.2005 21:54

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

Osvald 62.?.?.?

Leho - budu se opakovat. Tvoje zkušenost není českým specifikem, ba ani východním specifikem. Stačilo, abych před 10 lety ve Francii nebo v Lucembursku promluvil německy a dostal jsem bodyček. Mimochodem - 100% (slovy sto procent !) německých a italských firem mi dodnes dluží nějaké prachy za odvedenou již práci, a není síla, která by to z nich dostala. Měl jsem to o to horší, že oficiální propaganda mě na tohle nepřipravila, zatímco Tebe možná ano.

44973

05.03.2005 22:52

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

Osvald 62.?.?.?

Drtivá většina názorů na kjótský protokol jsou notoricky známá fakta,konečně s tím tedy něco uděláme. A to hned . Nevyjedeme autem, ale použijeme takzvanou veřejnou hromadnou dopravu. Pokud není (byvši úspěšně zlikvidována tržními komsomolci zleva či zprava), tak začneme tlačit na tyto hodnostáře s tím, že individuální automobilová doprava je nejen neekologická, ale navíc i neekonomická, což by měl být v ekonomickém systému velice pádný argument (leč není !). Tedy že nevíme, zda globální oteplování je či není lidská vina, ale že olovo například v léčivých rostlinách ještě celých 500 metrů od silnice (!!!) JE prokazatelně lidská vina, natož v ovoci, které v příkopě u silnice sbírají nějací lidé a nakládají do náklaďáku idiotsky označeného konkrétní firmou (podzim 2004 na východě Čech).
Jenomže přestat jezdit autem vyžaduje notnou dávku osobní odvahy (mám to šťastně za sebou), mimoto dobré vychování velí být IN a dávat najevo svoji důležitost velkým lesklým drahým autem. Navíc bychom mohli bojkotovat třeba plastové láhve, ale i to je příliš složité.
Likvidace kuřáků je klasickou ukázkou, že něco takového možné je, ale musí být společenská vůle. Škody způsobené kouřením v KONEČNÉM důsledku několikanásobně převyšují okamžité zisky. To samé je s individuální automobilovou dopravou. Problém je v tom, že zatímco zasněná filmová diva s cigárem v ručce byla IN před 60 lety, tak dnes její vnučka v obligátní záři zapadajícího slunce ujíždí vstříc světlým zítřkům hádejte kam asi ?

44978

06.03.2005 00:30

Setkání s neonacisty

Setkání s neonacisty

Osvald 62.?.?.?

Pouze faktická poznámka k mindrákům z lidí, kteří mě intelektuálně převyšují o tři ligy. Několik takových lidí jsem totiž aktivně provázel na jejich často opakované pouti do psychiatrických léčeben a s některými jsem si skutečně dobře pokecal i v těchto zařízeních. Můj boj jsme však nikdy ani nestihli probrat, protože jsme oba mívali plné ruce práce...

44985

08.03.2005 11:39

Žena

Žena

Osvald 62.?.?.?

Tohle napsal muž a napsal to velmi dobře. A doufám, že autor měl na mysli všechny ženy, tedy i ty žluté, černé, rudé a dokonce ba i Ráchel !

45225

08.03.2005 22:24

Žena

Žena

Osvald 62.?.?.?

Druide, lékařská věda je naštěstí stále jen v plenkách, navíc dr.Mengele teď neordinuje, protože má zřejmě nějaké problémy s pojišťovnou (který lékař je ale dnes nemá, že!),takže vyléčen nebudu i kdybych chtěl. Původ a barva jakéhokoliv člověka mě proto i nadále nebude zajímat. Alespoň bude svět o to pestřejší.

45301

09.03.2005 22:33

Lidovecký hroch Kalousek

Lidovecký hroch Kalousek

Osvald 62.?.?.?

Upřímně řečeno jak to tady pročítám, tak nevidím v takových informacích nic šokujícího, přesněji nic, co by nebylo možné v politice očekávat. Pokud už mi občas v hlavě přeskočí a jdu volit, pak volím ty nejlevnější, protože počítám s tím, že určité obory lidské činnosti prostě přitahují určité typy lidí. Krásně to popsal jeden český autor už před dávnými lety, jak strašně červení hladoví lidé po nažrání zmodrají. Takže když už musím politiky platit, pak raději tlačenku s pivem, než kaviár se šampusem. Hlasitost krkání zůstává, konzistence a kvalita výsledného produktu rovněž,pouze cena vstupů je podstatně jiná. A navíc to je přece tržní chování!

45436

12.03.2005 22:44

Zaslíbené 11. září

Zaslíbené 11. září

Osvald 62.?.?.?

Toho 11. září jsem nic nechápal, proto jsem si položil otázku : "Cui bono?" A docela jsem se zděsil !
Leho, byl jsem v Německu, dokonce i v tom západním (amen) a vytunelováno tam opravdu není. Stejně jako například v Itálii. Ale už jsem o tom na Zvědavci jednou psal. Sto procent firem z těchto tzv. západních zemí, pro které jsem 9 let pracoval nedodrželo smlouvu. Nechápu to a nikdy nepochopím. Bolševik tam přece nikdy nebyl, proč to tedy je ? Odkud ta inflace daného slova ?
V Americe jsem nikdy nebyl, proto hodnotím jen podle toho co vidím a slyším. Jak jinak ? Zapnu TV a slyším střelbu a křik vražděných lidí. Mužní poldové a krásné poldkyně (nechci urazit českou Poldovku...), oškliví, zbabělí a většinou nějak barevní teroristé na kolenou, detail krve, kopání do lidí, detail vraždy, a k tomu všemu nám dopomáhej Bůh. Aha, Amerika, říkám si a bleskově vypínám. (A Německo ji módně dohání.) Můj nemocný kamarád jedno odpoledne znuděně přepínal kanály a večer lakonicky hlásil 128 mrtvých. Musím se pohybovat mezi lidmi, kteří sledují TV a vím, jaká skupina lidí to preferuje.Jít do kina na americký film býval pro mě zážitek. Dnes mám pevnou taxu (řádově několik desítek tisíc), za kterou jsem ochoten jít na americký film. V práci bych za to měl dostat rizikový příplatek. Nežertuji !
Jsem tím skutečně vinen já i mně podobní ? Jsme tací primitivové, že si neumíme poskládat ten správný obraz americké demokracie ? Pro koho Hollywood chrlí VE VELKÉM takovou kulturu, jestliže se většina občanů USA neztotožňuje s tím, co se na tom plátně děje ? A proč se tomu nebrání ? Zvláště v zemi, kde malé holčičky musí mít údajně dvoudílné plavky ! Jak se mám dívat na stát, který za peníze a navíc zcela beztrestně šíří kult obludného násilí ? A jak potom v těchto souvislostech mám chápat 11. září a vývoz americké demokracie? Anebo jsem opravdu jen slepý a hloupý ?

45785

13.03.2005 16:40

Zaslíbené 11. září

Zaslíbené 11. září

Osvald 62.?.?.?

Leho, 100% ze šesti (2 italské, 4 německé), ale to už je jedno, jsem alespoň opatrný co do úsudku o zemích, kde zítra znamená již včera...
TV zprávy vůbec nesleduji, chci si zachovat zdravý rozum. Ty krvavé informace nevyrábí žádná z českých TV (zatím !), ale americký Hollywood a Češi (a Poláci a Němci etc...) tyto produkty snaživě rozšiřují ve jménu trhu - stejně jako rozšiřovali Pavku Korčagina ve jménu míru. Mám to tedy chápat tak, že většina Američanů násilí odsuzuje, ale že i přes jejich protesty chrlí Hollywood ty tuny krve dále ? To přece není v tržním prostředí možné, kdo by to potom platil ? Kuba nebo Severní Korea ? A neměli bychom se proti tomu AKTIVNĚ bránit i my ? Dovedete si Leho představit na Václaváku demonstraci proti dovozu amerického i jiného násilí ? Dostali bychom se do databází jako teroristi nebo jako komunisti ?

45834

13.03.2005 20:04

Zaslíbené 11. září

Zaslíbené 11. září

Osvald 62.?.?.?

Myslím, že Leho pouze žije v prostředí, kde má podstatně jiné informace než my. A taky si myslím, že to není jeho vina. A to nevyřeší tvrdá dělnická pěst, ale zodpovědní novináři.

45848

13.03.2005 21:57

Zaslíbené 11. září

Zaslíbené 11. září

Osvald 62.?.?.?

Leho, proč mě urážíte za to, že nemám rád násilí a mám jiné informace než Vy ? Nerozumím tomu, co jsem vlastně spáchal. Vy tímto způsobem diskutujete s Iráčany ?
Použiju tedy Váš způsob argumentace a naprosto nesmyslně se vrátím do historie. Myslíte si, že demokracie postavená na genocidě původního obyvatelstva bude fungovat ? Navíc bez použití síly ?! Musíte uznat, že jsem skutečně magor !
Udělám Vám ale radost. Můj dědeček si z první války přinesl jako pozornost syfilidu. Co jiného si také můj dědeček mohl pořídit, že ?
Proč Vám tolik vadí, že se snažím pochopit příčiny amerického kultu násilí, místo abyste mi pomohl se v tom zorientovat ?

45871

13.03.2005 22:03

Zaslíbené 11. září

Zaslíbené 11. září

Osvald 62.?.?.?

Leho, máš pravdu, všechny německé a italské firmy jsou O.K., ale já jsem lempl a všechno jsem si vymyslel, za což se upřímně kaju.

45872

14.03.2005 22:53

Zaslíbené 11. září

Zaslíbené 11. září

Osvald 62.?.?.?

Leho, mám doma přes dva a půl tisíce velice různých knih, literaturou mě nelze ohromit. V žádné jsem totiž nenašel odpověď, jsou to špatné knihy. Ještě tak možná Švejk, tam je hodně ze života. Zopakuji otázku. Pro koho točí ta velmi prosperující firma jménem Hollywood to ohromné množství násilností a vražd ? To není pro 4% americké populace. Úspěšná firma prodává a pokud prodává, pak někdo i kupuje. Snažím se pochopit mentalitu národa. Přece nebudu kupovat zboží, které mě nezajímá. Proč se nikdo z lidí, kteří USA znají, o tomhle tématu nechce bavit ??? Brání se Američané nějak té produkci násilí ? Zaplňují americké Václaváky ? Nebo jim to vyhovuje ? Nebo se bojí protestovat, aby nebyli za teroristy či komunisty ? Anebo to dokonce většina z nich miluje ? Já to opravdu nevím ! Ale nechápu, proč by se produkoval a prodával brak v tak ohromném množství, když by nebyl ohromný zájem, to přece odporuje zákonům trhu. Nebo je ta neviditelná ruka pouhou protézou ? Proč to neprodukují třeba Francouzi ? Pokud to není kult, tak tedy posedlost násilím, souhlasíte ? Že je to propaganda ? Zapněte si TV a dvě hodiny počítejte !
Mrtvý Američan je stejné neštěstí jako mrtvý Rus či Iráčan. Vím to, přicházím s mrtvými lidmi běžně do styku. To nejsou žádné vedlejší ztráty, žádné bla bla bla, ale skuteční lidé. A je lhostejné, zda zemřeli 11. září nebo 9. května !

46009

18.03.2005 07:58

Zaslíbené 11. září

Zaslíbené 11. září

Osvald 62.?.?.?

Takže si shrnu, co jsem se tady od oponentů dozvěděl.

1. Amerika v Iráku (i jinde) statečně a nezištně bojuje za světový mír ve jménu šťastného života našich dětí.

2. Pokud tomu snad nějakým nedopatřením z důvodu objektivních potíží není, pak platí bod č.1.

Deja vu.

46422

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 158 čtenářů částkou 29 366 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 7

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 8

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
24,24 Kč
Euro
26,92 Kč
Libra
29,92 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
25,21 Kč
100 japonských jenů
22,49 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,55 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 924,27 Kč
1 unce stříbra
432,89 Kč
Bitcoin
232 344,06 Kč

Poslední aktualizace: 31.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 319 618