Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané External Observer

Nalezeno 6 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.10.2019 10:35

Proč chlapi netančí?

Na festivalech narváno a přibývají

External Observer 185.?.?.?

To je ovšem jenom jedna strana mince...
Na druhou stranu se rozrostlo nebývale množství i různorodost hudebních festivalů do množství i kvality jaká tu nikdy dřív nebyla... A na nich je mladými narváno...

A stejně tak přibylo neuvěřitelným způsobem obřích megakoncertů a show pro tisíce lidí v halách a na stadionech. A mrkněte se jaké dělajéí prodeje. (Poslední show Rogera Waterse má na wikipedii výdělky z jednotlivých měst) Teď jsem mluvil s jednou dvacetiletou slečnou a říkala že na tom byla...

Nic z toho během vašich časů ani po revoluci nebylo v takovém rozsahu. Vyjmenujte mi festivaly - na kterých jste byli v sedmdesátých, osmdesátých, devadesátých letech a na něž vám zůstala nehynoucí vzpomínka... Politická píseň Sokolov? A Porta. To je všechno... Konečná. Jo ještě bratislavská lyra - pro znalce... A dál? Už nic...

A teď si vyjeďte někde u prodejců na Ticketneco dot com. seznam akcí a vstupnek letošní léto, Nebo dokonce jaro až podzim...

A na kolika koncertech jsme byli na zimním stadionech, nebo v O2 arenách? Roling stones na Strahově a Michal jackson na Letný hned po převratu - a předtím?

Spíš je to podobné tomu, že zavřela lokální prodejna potravin a lidi odešli do Kauflandu, Globus a do Tesca.

Změnil se celý ten obor a (show)byznys, trošku jsem se v tom pohyboval a ještě pohybuju a orientuju.

Dřív (u nás) umělec vydal desku, ta se prodávala za nekřesťanské peníze a byl za vodou... (ynám osobně umlěce co měli 100 tiíc prodaných CD, byl jsem ještě u toho). Ale ani hvězda tohle dnes už něudělá. Nikdo.
Pokud se tedy chce umělěc dnes uživit, musí koncertovat, hrát a hrát a hrát.

Chronologicky: S nástupem vypalovaček, internetu, mp3 přehrávačů, ipodu, digitalizace TV, Youtube, dat v mobilu, a streamovacích služeb se tohle odvětví celé změnilo.

Vy, já, my a ty předchozí generace nechodily do klubu - jenom někoho sbalit a potkat, to jste zrovna tak mohl jet se Sport Turistem, nebo do hospody. Vy jste tam šli za kulturou a za muzikou - abz jste s ktomu úzkoprofilovému zboží dostali!

Kde jste jinak slyšel ty hity osmdesátých let? Snad ne z rozhlasové stanice Hvězda? Nebo snad v hudebním programu Československé televize? Šlo i to dostat se k té - jinak nedostuponé hudbě.

Ale tento celý aspekt zmizel do propasti a do nenávratna. Hudba je inflační a je v éteru kdykoliv dostupná, jednak běží 24 hodin denně na jednom až čtyřech televizních kanálech. Je všudypřítomná. Moji známí kamarádi obojího pohlaví narození 94/95 už vyrůstali se stanicí MTV a Ócko neustále k dispozici 24/7 a s nablýskanými virtuálními hvěydami ze západu v pop kulturních obrazech luxusu a blahobytu. (Merceds, Pláž, Jachta, New York).

K tomu si přidejte že pro ně přišel Youtube, kde si ten song - co se dřív nahrávaly z rádi, televize z koncertu, nebo okopírovaly z originálu, vyhledají a pustí běhěm minuty.

Po You...

Automaticky kráceno

374073

14.10.2019 10:37

Proč chlapi netančí?

Na festivalech narváno a přibývají... pokračování...

External Observer 185.?.?.?

2/2

Po Youtube dorazily smartfony a do nich data streamovací služby za 200 kč měsíčne. (pro srovnání - jedno Cdčko stálo 450 Kč).

Ale zpátky y vrtuálu ke koncertům a festivalům. CD čka nikdo nekupuje (U nás). Pokud se tedy chce umělěc dnes uživit, musí koncertovat, hrát a hrát a hrát. A na ty koncerty a festivaly někdo chodí...

Mladí jedou v muzice. úplně steně jako předchozí generace, ale jinak. Je otázkou jestli jim díky záplavě pop-kulturního vizuálního luxusu, nepřijde ten náš cool rockový klub z devadesátých let, už jenom jako zaplivaná špeluňka, ve srovnání s dokonalým světem videoklipů a obřích show.

Jestli to spíš není tak, že mladí paří -tak jako všechny generace před nimi, ale prostě už paří jinak... A vz jset na špatným místě. Tam co měl prodejnu Pramen stál McDonlad a dneska je tam Číňan. Kdy jste naposledy rozjížděl Tanec na Bennyho Goodmana?A kdz jste naposledy royjel v klubu pořádný Rock&Roll na Chucka Berryho nebo Elvise Preslyho? Možná dokonce nikdy - ani jednou... Swingový kluby zavřely v padesátých letech a kdo tancoval jak Evis Rock and Roll byl v sedmdesátých out.
A co trance,techno, extáze, a taneční drogy? Nikoho to neosloví z dnešních mladých a tak to bylo cool v roce 1995... Deset dvacet let je děsně dlouhá doba v oboru....

Ale zajděte na koncert hudby co poslouchají mí známí dvacetiletí třeba : Lanna del Ray až bude v Praze, nebo Taylor Swift, nebo Maroon 5, Ke$ha, (a to už jsem uvádím umělce těžce pět let za vodou a v očích mládeže nejsem Cool a jsem starej tím co uvádím), z českých třeba na Marpa a sledujet to tam.
A v létě si zajeďte třeba na Colours of Ostrava a sledujte tam ty děcka jak se vlní do rytmu a vodí se za ruce...

Zajedou na fesťák a pak si to rozdají ve stanu jako dřív po Portě. Nebo jdou do O2 areny a teprve po koncertě jdou najedno do hospody, a v Air BnB na jednu noc si udělaí soukromou párty - kam ovšem lidi z Rockového Klubu s u Starého psa už nemají přístup aby si udělali sociologickou analýzu. Nebo zapaří na Eurovíkendu v Barceloně s ubytováním v Hotelu za 5000 za víkend, a dvěm,i večery na pláži. To v osmdesátých nebylo.

374074

14.10.2019 11:27

Proč chlapi netančí?

Kde tančili mladí a jak ...

External Observer 185.?.?.?

Kde tančili mladí, když v klubu Ambrozie a u Kocoura bylo prázdno...

Aby bylo jasno, že se to netká jen nás a abych to ještě doplnil... Zrovna jsem si dělal soukromý průzkum co se hraje a poslouchá jinde než u nás a po čem tam je poptávka. Podělím se tedy o to a nenechám si to pro sebe. Můžete se podívat, kde byli mladí zatímco v lokálním klubu jely osmdesátky...

Padesát až sto tisíc mladých lidí tancuje do rytmu, dojímá se a sní - a dva miliony si to pak ještě pustily na internetu:

https://www.youtube.com/watch?v=skS9XLYfZtw

Jistě se najdou podobná videa od nás z Česka a Slovenska.

374077

28.05.2020 16:53

Ostatně soudím, že Rus musí být vyprovokován

Výroba

External Observer 185.?.?.?

Co se týká výroby ve státech, není to úplně přesné.
Není výroba jako výroba....
Je třeba rozlišit:
Výrobu spotřebního zboží vs:
Výrobu strategického materiálu, jakou jsou zbraně, špičková (nekonzumní [armádní]) elektronika a podobně a vývoj.

Spotřební krámy do Super Hypermarketů a podobně, poskytující konzumní blahobyt obyvatelům, se dovážejí (a vyrábějí) odkukoliv - z Asie, Jižní Ameriky a podobně.

Ale například od aut výše - jakkoliv Detroit upadnul, celní politika podobná politice EU nutí výrobce montovat v USA, nebo v zónë (NAFTA) a řada automobilek posela území spojených států výrobními kapacitami v lůevnějších státech unie, např. na jihu.

Výrobní kapacity a množství lidí pracujících v v USA ve výrobě není rozhodně zanedbatelné a toto na americkém území stále poskytuje velmi vysoké možnosti, chrlit potřebné strategické výrobky na trh, například v době nějakého konfliktu.

Dále díky obřímu území a nízké hustotě osídlení - v provnání s Evropou jsou země nejen potravinově soběstačná, ale země exportní.

Stejně tak Technické univerzity mají vysokou kvalitu a produkují množství kvalifikovaných lidí pro pracovní trh. A většina jejich absolventů (včetně cizích studentů) najde násobně lepší finanční ohodnocení na místním trhu než v zahraničí.

(Žil jsem tam poměrně dlouhou dobu, a ty fabriky i univerzity jsem viděl)Ovšem Číňané vystudují a vrací se (chytře) domu.

Pokud si to srovnáme například s bývalým východním blokem, řekněme se situací u nás, na Slovensku v Maďarsku, Rumunsku Bulharsku atd. (Polsko je vyjímka), po roce 1989, tak zde došlo ke zrušní výrobních kapacit v strategických odvětvích a tím i výzkumu o 90%, až na hranici úplné likvidace. Každý kdo se projede po Plzni, Ostravě, Kladně, Pardubicích a dalších městech - případně se podívá na obří projekty realizované ČS techniky a firmami typu Jaslovské Bohunice, Dukovany, rafinérie v Kolíně, Ústí, Lovosicích, a podobně, a případně se podívá na vybavení ozbrojených složek evidentně to vidí na první pohled. Jakkoliv to připomíná na první pohled Detroit, a vzbíyí to k srovnání, není to přesné.

Když si porovnáme situaci v post-sovětském prostoru, se Spojenými státy, tak zde se dováží nejen spotřební zboží ale i věci prvořadého strategického významu a závislost a bezmocnost je oproti stavu zemi za velkou louží naproto signifikantní a stonásobná.

To ovšem není případ spojených států. (Číny a pár dalších zemí).
Jakkoliv jsou USA země importní, důležitou strategickou výrobní kapacitu mají a kontrolují stále na svém území a vysoce sofistikované extrémně drahé výrobky (typu letadel) made in usa, úspěšně vyvážejí do mnoha zemí světa. Čímž jednak získávají "cenné devizy" ale zároveň si udržují strategickou převah...

Automaticky kráceno

379715

28.05.2020 16:59

Ostatně soudím, že Rus musí být vyprovokován

RE: Výroba

External Observer 185.?.?.?

(pokračování), nebo alespoň rovnováhu - a to i vůči svým obchodním partnerům.

Už indiáni dostávali staré pušky proti svým "nepřátelům" - svým sousedům.

Komu to slouží a komu nikoliv, ať si posoudí každý sám.

Dokud bude tento exportní model funkční a bude po něm poptávka, tak to s hegemonem není tak špatné, jak by si mnozí přáli a je otázkou zda-li není jen přání otcem myšlenky.

Často se pak také zmiňuje otázka dluhu a jeho údajné nesplatitelnosti. Dluh(federální) byl patrně několikrát, ale minimálně jednou vyrovnám. Co jsem četl - tak za vlády Billa Clintona. Následující vlády - mající prefektní poštář po svém předchůdci, ho pak vesele opět vyrobily.
Ve spojených státech ale není jedna věc známá z Evropy - a tou je (federální) DPH. Zatímco u nás každý občan vyplázne skaždým nákupem pro federál 22%, (potvainy méně), americká lokální - státní sales tax se pohybuje v jednotkách procent, max. 10 pct - stát od státu, někde dokonce vůbec není, někde 3 procenta.

Pokud existoval opravdový zájem dluh vyrovnat, zavedení řekněme dvou procentní (jedna až deset pocent) (FEDERÁLNÍ), daně, čili na polivně toh co je obvyklé v Evropě, dluh smaže během jednoho jediného volebního období.

Někomu ovšem to zadlužení zdá se vyhovuje.

Čili je otázkou jestli je na tom hegemon opravdu tak špatně, jak si mnozí lidé myslí, nebo přejí.

P.S. Rád si vyslechnu nějaké protinázory, nebo oponenturu. Případně něco doplním.

379716

23.07.2020 16:26

Trump se mýlí

RE: Vítězové prezidentských voleb v USA

External Observer 213.?.?.?

Jen doplním váš postřeh, že nejde zdaleka jen o Kennedyho mladšího, neb před ním byli minimálně ještě další dva - kteří už pomalu mizí z paměti, nebo se o nich takřka neví.

A to díky tomu, že nebyla televize a nebylo to celé tak spektakulární jako u JFK, taky je to delší dobu a paměť je krátká.


McKinley, prezident před začátkem první světovou válkou, dopadnul jako JFK.
Pojmenovali pak po něm na památku nejvyšší horu Ameriky, když už to měl předčasně (cizí rukou) za sebou.

A před ním jak je známo Lincoln...

Někteří dokonce spekulují o překvapivém konci třetího volebního období prezidenta Roosevelt. (žádné omezení na dvě volební období před Rooseveltem nebyla)Takže si ani nemohl užít svůj triumf na konci duhé světové...

380700

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 74 čtenářů částkou 13 361 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tak se povedlo. Rusko je z tendru venku19.04.21 19:41 Česká republika 6

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Měnové kurzy

USD
21,57 Kč
Euro
25,94 Kč
Libra
30,14 Kč
Kanadský dolar
17,20 Kč
Australský dolar
16,73 Kč
Švýcarský frank
23,55 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,70 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 222,68 Kč
1 unce stříbra
556,39 Kč
Bitcoin
1 180 837,78 Kč

Poslední aktualizace: 19.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 319 522