Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Pavel Lepenka

Nalezeno 10 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.05.2012 20:42

Zprávy uvádí jako jediné oběti teroristického útoku v Houla stoupence Assada

Názory obyčejných lidí jsou k ničemu-důležitá je loajálnost novinářů.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Člověk čte tyto články a je bezradný. Jediná mocnost, která může proti lžím něco udělat jsou právě žurnalisté. Jejich hodnocení situace však známe.Bohužel žijeme v době, kdy se žurnalisté zpronevěřili svému poslání. Chovají se stejně jako by lékař porušil Hippokratovu přísahu. Zaplať bůh, že to se zatím neděje. Alespoň ne v tak masovém měřítku jako u žurnalistů. Jestli vlastně mají tito žurnalisté nějakou vlastní čest? Snad jsou tak hloupí, že si neuvědomují, že se vlastně stávají spoluviníky na těchto zločinech. O Lybii již ani zmínka. Kolik dětí tam přišlo o život díky zásahům z nebe? Já to nevím. O tom žurmalisté nepíší.

269993

04.06.2012 22:17

Pokládání základů pro preventivní jadernou válku proti Íránu

Podívejte se pořádně na mapu-možná pochopíte.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Samozřejmně musím uznat , že obsah tohoto článku je vyjímečný.
Komplexně hodnotí situaci a navrhuje řešení. Obávám se však toho, že i kdyby Irán změnil svůj přístup a ve svém programu by postupoval tak, jak naznačuje autor článku, nic by to ve vyhrocené situaci nezměnilo.
Dle mého názoru smysl už není pouze v přístupu k nerostnému bohatsví. Na světě je již tolik zbraní a tolik obyvatel, že není vůbec na místě rozpoutat konflikt v nejzalidněnější oblasti na planetě.
Podotýkám, že je to pouze moje úvaha a mnohé je třeba domyslet.

270255

01.02.2014 19:52

Ukrajina: Destabilizace v běhu

RE: Manipulativní článek

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Proč se zde mluví Chruščovovi? To nebyl asi smysl tohoto příspěvku.

303769

03.02.2014 19:16

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

Článek pod který se lze podepsat, ale je to jenom kapka o degradaci národa.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

V prvé řadě bych chtěl požádat diskutující typu: "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?", jehož příspěvek začíná větou:" Přiznám se, že už jsem z těchhle bolševických žvástů, co v tom článku soudruh řeší, unaven." nebo"Pan Stwora se zase jednou s velkou slávou trefil vedle.... no co, nikdo nejsme dokonalý.", prosím nechte si své urážlivé příspěvky třeba pro manželku nebo Vaše přátele. Ti Vám vidí do očí a své vulgarity jim můžete vyargumentovat. Zkuste se nad příspěvky jiných zamyslet a třeba je kultivovaně vyvrátit.Každý má přeci možnost napsat svůj příspěvek jako pan Radim Scholla, kde může vést argumentační polemiku.

Bohužel sám za sebe musím s tímto článkem souhlasit. Možná bych doplnil o pár témat, které není třeba rozvíjet. Každý má snad svou paměť. 25 let slyším ze sdělovacích prostředků, jak komunisté rozvrátili morálku. Víte třeba to, že mnohé studentky VŠ, aby mohly studovat si musí přivydělávat prostitucí?

Dochází někomu co by se do tehdejšího Československa mohlo dovézt technologií nebo banánů za 1.6 biliónů korun (dluh České republiky v současnosti tuto hranici přesahuje).

Líbí se Vám, že na polích, kde se pěstovaly brambory, obilí či jiná produkce se dnes pase pár krav. Podívejte se někdy v supermarketech na zemi původu třeba brambor ( já si pamatuji Francii, Izrael)

Jste spokojeni, že jíte maso dovezené z Německa, Rakouska, Holanska, Argentiny a bůchví odkud ještě? (uzený vepřový bůček v roce 1988 stál 29,- Kčs)

Chutnají Vám potraviny z Polska, kde dojde třeba k záměně jedlé soli za posypovou?

Jezdí se Vám dobře na našich silnicích? v roce 1982 stál 1 km nově vybudované silnice I. tř. 1 milion Kčs. Dnes vyasfaltování polní cesty, která vede "od někud, nikam", v délce 800 m stojí 3.2 mil. Kč.

atd. atd.

Ano. Můžeme cestovat kam chceme. Ale bohužel už ne každý, Jen ten,kdo na to má.

Faktem je, že socialismus by svým technickým pokrokem dosáhl "pouze na výrobu Favorita a tím by končil".

Myslím si, že každý má svůj mozek, svoji paměť. Každý má možnost se zamyslet a porovnat. Zejména Ti co již před rokem 1989 vnímali.

Smutná zkušennost na závěr. Inteligentní muž, dnes ve věku 32 let Vám na závěr diskuse řekne: "Raději bych žil tady za Hitlera než za komunistů". Až tak dalece jsme to dopracovali.

303923

13.02.2014 16:17

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky pana Vojty IL.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

"Cha, cha. Oni nejspíš toužili po tom, vykrást z Tesly její beznadějně zaostalé technologie.".

Tak začíná příspěvek pana VojtyIL.

Nebudu Vás oslovovat např. "bývalý soudruh ředitel", či podobně nevhodně tak, jak by to udělali někteří pisálkové, kteří by se nejprve snažili zesměšnit autora příspěvku či článku. Takové oslovení přeci nemá nic společného s diskusí a ovzlášť s diskusí vedenou na "demokratických principech", pod které se tito pisálkové rádi schovávají.

Ale k věci pane Vojto IL. Možná nebo zcela určitě jsou Vaše znalosti z oblasti elektrotechniky mnohonásobně vyšší než moje. Přiznám, mé jsou zcela primitivní. Na té úrovni, že vím, že televize vysílá obraz a zvuk, ale na jakých principech se tak děje, je pro mě "španělská vesnice".

Paměť pane Vojto IL, paměť mám ale dobrou. Nevím jak jste na tom Vy, ale možná bych Vám jako neznalec mohl položit jednu otázku, aby můj rozhled byl o něco větší.

Z Vašeho příspěvku vyplynulo, že TESLA měla beznadějně zastaralé technologie. Na druhé straně při zločinném bombardování bývalé Jugoslávie resp. Srbska, nasadili, z mého pohledu "váleční zločinci" nejmodernější tzv. Americký "neviditelný" stíhací bombardér Lockheed F-117A Nighthawk. Jáké bylo zděšení, když američané zjistili, že jugoslávská armáda má ve výzbroji české radary Tamara a Věra, které tuto jejich "světovou technologickou špičku" jsou schopny zaměřit. A víte, kde byly vyrobeny? V TESLE Pardubice. M.j. nedávno jsem zaznamenal někde ve sdělovacích prostředcích, že už se budou odklízet "ruiny" této Tesly.

Vycházeje ze "selského" rozumu. Nemá autor článku pravdu? Myslíte, že bylo nemožné, aby "oni" manažeři měli důvod mít zájem o "všemožnou spolupráci".

Pane Vojto IL, asi jste inteligentní člověk, ale nejen počet vyrobených barevných televizorů či jejich poruchovost nemusí mít vždy plnou vypovídací hodnotu o úrovni elektrotechnického či elektronického (jak jsem uvedl na začátku nejsem odborník) průmyslu.

304593

13.02.2014 18:54

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky pana Vojty IL.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Dobrý den pane Vojto,

jsem rád, že jste zareagoval na můj příspěvek tak, jak jste zareagoval. Věřím, že jako Čech jste hrdý na svůj národ, jeho um a to co dokázal. Předpokládám, že Váš příspěvek nebyl veden jen snahou pošpinit minulý režim.

Na Váš dotaz:

"Nebo nám snad ukážete nějaký obrázek čs. automatické výrobní linky z té doby?" mi nedalo ani tolik práce najít ten obrázek.

https://www.youtube.com/watch?v=QXsQwj092ME

Byl jsem v té době mlád, takže jsem neměl možnost se pohybovat ve výrobních svérách.

Nicméně pravda asi je v tom,že továrnám, z vytvořeného zisku, nezbývalo tolik co by potřebovaly na rozvoj, zejména k výrobě spotřebního zboží. (Na druhé straně máslo stálo 10,-kč). Zemědělství bylo dotováno, na což byly používány právě tyto peníze. Dnes je sice také dotované,na cenách to není znát a navíc si na to půjčujeme. To je však zcela jiná kapitola.

Faktem ale je, že na špičkových výstupech odvětví nemohly pracovat desetiticíce lidí, ale byl to vždy výsledek snažení určité skupiny lidí. Například družice Magion 1. První náčrt družice nakreslili inženýři Pavel Tříska a Jaroslav Vojta koncem roku 1973, první výkres technické dokumentace nesl datum 5. dubna 1974. I toto svědčí o úrovni technologií té doby.

Ale asi vše má své pro a proti. Určitě by bylo zajímavé vědět, jak pokročil náš elektronický či elektrotechnický průmysl za posledních 25 let. Kolik těch barevných televizorů český průmysl vyrobí, kolik to živí lidí atd. atd.

Myslím, že by nebylo od věci, pane Vojto, toto období popsat. Rovněž se domnívám, že by to bylo pro čtenáře daleko přínosnější než ta všudypřítomná přetahovaná, kdo je chytřejší či opak.

304609

13.02.2014 19:27

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky pana Vojty IL.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Pane anonymní uživateli,

já přeci nepíši ve svém příspěvku o sestřelení pomocí Tamary.

Pro mé trvrzení si přečtěte třeba článek: http://ekonomika.idnes.cz/radaru-vera-prokleti-tamary-nehrozi-d76-/ekonomika.aspx?c=A040528_114007_ekonomika_ven

S pozdravem
Pavel

304611

13.02.2014 20:19

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky pana Vojty IL.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Dobrý den,

asi před deseti lety jsem si koupil televizor Tesla, úhlopříčka 80 cm. Zatím žádná oprava, ikdyž údajně ta Tesla již skončila.

Vývoj a pokrok jde stále kupředu.

Pavel

PS: Pane Vojto IL je pravda co o Vaší osobě píší? Pokud ne, tak je to od autora pěkně hloupé.

304616

18.03.2014 17:57

Jak drahé to může být

Jak je to s palivem do našich atomových elektráren.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Plně lze souhlasit s autorem článku.

Stejně tak, jak autor doporučuje,či přeje německé kancléřce a ministru financí zasloužený důchod, já bych doporučil těm našim "doktorům cvachům": nasedněte do těch tří tanků, které nám zbyly (rozuměj v jednom Zaorálek, ve druhém kníže a ve třetím Kocáb)a odjeďte bránit demokracii na Ukrajinu. Alespoň nebudete škodit obyvatelům této země.

Ale vraťme se k našemu nadpisu. Asi před deseti lety jsem měl možnost se účastnit exkurze v atomové elektrárně Dukovany.
Pro mne jako laika zajímavé. O tom to ale není. Průvodcem byl starší pán, který o atomu a fungování atomové elektrárny věděl daleko více než Havel o lidských právech. To podstatné, o které se chci s čtenáři podělit je v něčem jiném.

V průběhu výkladu jsme se dostali na palivové články. Ten člověk tehdy říkal, že Dukovany jedou na články, které jsou vyrobené v Rusku. Mají tři výhody:
- zhruba o 50% delší životnost,
- nižší cenu za jejich výrobu,
- možnost dodání našeho uranu (kterého, dle jeho slov máme
dost) a tudíž jej nemusíme platit.

Následně pak srovnal Temelín, který díky spolku vedenému Václavem Havlem (pozn. autora),dostavovala americká společnost Westinghouse. Jestli si dobře pamatuji dva bloky byl dostavěny za plánovanou cenu výstavbu čtyř bloků. Ale zpět. Tento průvodce sděli, že až Temelínu skončí smlouva s Westinghouse, tak přejde na stejné články jako Dukovany. Asi za rok a půl jsem ve sdělovacích přostředcích zaslech zprávu, že Temelín přechází na palivové články vyrobené v Rusku.

Lze tedy domyslet, kolik nás asi může stát plyn od stýčka Sama? Možná by jej "naši vyvolení" mohli dotovat pro obyčejného občana ze svého.

Asi budou v článku případné technické nepřesnosti, ale podstata je pravdivá. Přivítám, když někdo tento článek upřesní případně rozšíří.

306933

11.08.2018 19:29

Apokalypsa práce: Hrozící sociální katastrofa

Autor má bohužel pravdu.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Je třeba koukat kolem sebe a dojdete k závěru, že lidí dramaticky přibývá a pracovních příležitostí dramaticky ubývá. Nelze hodnotit situaci v České republice, ale celosvětově.

365689

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 74 čtenářů částkou 13 361 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tak se povedlo. Rusko je z tendru venku19.04.21 19:41 Česká republika 6

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Měnové kurzy

USD
21,57 Kč
Euro
25,94 Kč
Libra
30,14 Kč
Kanadský dolar
17,20 Kč
Australský dolar
16,73 Kč
Švýcarský frank
23,55 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,70 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 222,68 Kč
1 unce stříbra
556,39 Kč
Bitcoin
1 180 837,78 Kč

Poslední aktualizace: 19.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 319 268