Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané cc

Nalezeno 33 příspěveků, 8 různých IP adres

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

10.10.2019 11:09

Postmoderní aktivistický nihilismus

RE: nekrmte psychopaty

cc 46.?.?.?

Sociopaté se většinou ve společnosti moc vysoko nedostanou, problémem jsou psychopaté. A ti se vyskytují nejčastěji na místech ředitelů a manažerů, kteří nebyly demokraticky zvoleni a často jsou to i podnikatelé. Demokracie je jistě v krizi, ale minimálně v ohledu, který řešíte, je kapitalismus větší hrozbou než demokracie. Demokracii je třeba opravit, ale kapitalismus je neopravidtelný a musí být nahrazen.

374024

09.10.2019 20:42

Postmoderní aktivistický nihilismus

RE: Je třeba pochopit prostou pravdu....

cc 46.?.?.?

Desatero je starý zákon, v "době temna" ho sice uznávali, ale už bylo překonáno novým zákonem. Problém nebyl v desateru ani v novém zákoně, ale v tom, že mnoho lidí tuto "konstituci" nedodržovalo. Mimoto doba temna nebyla tak temná, jak si myslíte. Většině lidí se díky církvi život zlepšil - možná to tak nevypadá, ale starověk byl daleko horší - jistě, obdivujeme starověké civilizace, ale ty žili z práce otroků a na měštany museli pracovat venkované - a právě postavení venkovanů se ve středověku znatelně zlepšilo a práce otroků velice omezila. Stejně tak se v "době temna" vytvořila v Evropě mezinárodní síť univerzit, která neměla nidky jinde obdoby a která by bez církve neexistovala a paradoxně později právě tyto základy později vymítili fámy, kterým se věřilo a byly chybné. Sice jejich vyvrácení bylo krutě vykoupeno, ale na tehdejší dobu do nebylo tak srašné. Každá doba má svoje a různé doby se dívají na minulost různě - "doba temna" je spíše reklamí slogan než líčení skutečnosti. A nemůžete minulost posuzovat jen podle dnešních měřítek. Zkuste si dohledat i jiné zdroje.

374016

09.10.2019 12:57

Postmoderní aktivistický nihilismus

RE: Svět lidí a svět hodnot

cc 46.?.?.?

Švýcarsko bych za příklad nedával. Oni vlastní kapitál. Nemají daleko k tomu být daňovým rájem. Urkývají se tam a perou špinavé peníze. Proudí k nim peníze od ostatních. Do značné míry jsou to paraziti. V kapitalismu jste snadno buď parazit nebo chudák. Jiné možnosti jsou natolik obtížné, že od nich lidé i státy čím dál více ustupují. Pokud jste dotován ostatními a prazitujete na nich, pak si můžete dovolit mít skvělé hodnoty, které platí ostatní a nikam nespěchat. Česká republika však není v takovém postavení, aby si něco takového mohla dovolit - její práce živí další státy a musí na to vydělat. Mít skutečné a dobré hodnoty v kapitalismu nemá daleko k sebevraždě.

374006

09.10.2019 12:07

Postmoderní aktivistický nihilismus

RE: Dnešok nie je typický NIHILIZMOM

cc 46.?.?.?

To je ralativní. Hlavní šílená hodnota je konzum. Téměř každý člověk jednotlivě uznává, že přehnaný konzum je špatný, pokud se ale najde někdo, kdo chce konzum omezit, ať už kvůli ekologii nebo kvůli něčemu jinému, je obviňován a urážen nejvíce těmi, kteří si o sobě myslí, že jsou proti konzumu a titíž lidé navrhují naprosto nefunkční řešení. Stejně tak jsou lidé pro to, aby všichni měli možnost uspět. Avšak zároveň jsou všichni pro kapitalismus, který běžným lidem uspět neumožňuje, nebo jen zcela výjmečně (což, pokud se to povede, je přehnaně oslavováno, aby lidé viděli, že "to jde"). To, že se utlačuje nižšší a dnes i střední sociální třída se maskuje tím, že se pomáhá nepřizpůsobyvím, čímž ukazujeme, jak jsme dobří - další zvrácená hodnota. To všechno ukazuje, že hodnoty, které máme, nejsou opravdové - jsou to jen zástěrky, které mají jako hodnoty vypadat. Jestli to budeme považovat za zvrácené hodnoty, nebo nihilismus není důležité. Bez ohledu na to, jak to nazveme, máme problém.

374003

26.09.2019 17:14

Vzdělávání je problém?

Na co školsví? Nepotřebujeme ho.

cc 2001:x:x:x:x:x

Podle poslední statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí byla v srpnu 2019 struktura volných pracovních míst následující. Naprostá většina, přes 232 tisíc volných pracovních míst mělo požadavek základního vzdělání a zhruba 11 tisíc nevyžadovalo ani základní vzdělání. Na druhé straně pro vysokoškoláky bylo dispozici cca 7 tisíc pracovních míst, pro lidi s maturitou něco kolem 2,5 tisíce míst a pro vyučené pak zhruba 50 tisíc míst.

http://casopisargument.cz/2019/09/25/cesko-zeme-ne...

373789

Demokracie

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/kryl-karel/demokracie-220832

373600

30.08.2019 05:54

Amazonie v plamenech

RE: Mají nás za voly

cc 62.?.?.?

Ano, máte článek, který tvrdí, že globální oteplování je podvod. Ale stejně tak najdete desítky jiných, které tvrdí, že to podvod není. Ale i kdyby, nejde je o oteplování - vymírají druhy, rozšiřují se pouště, vysychají jezera, ubývá spodní vody, roste hladina oceánů. Lidkvidaci přírody popřít nelze. Gréta možná nespasí svět, ale narozdíl od vás ho nechce ničit a upozorňuje na problém. Možná to nedělá nejlépe, ale i snaha se cení. Nepopírá problémy a to je začátek. Vy chcete vše zničit jen proto, aby jse si zachoval svůj konzumní život a svůj kapitalismus. Je mi z vás špatně. Pokud se vám nelíbí něčí názor, začneta si ztěžovat, že nespasí svět? Jistě, sám nespasí svět nikdo, ale každý může pomoci hledat řešení, nebo upozorňovat na to, že se řešení musí hledat. Vy snad svět spasíte tím, že budete kritizovat každého, kdo bude chtít něco udělat, nebo se jen odváží říct, že existuje nějaký problém?

373292

29.08.2019 12:52

Amazonie v plamenech

cc

cc 62.?.?.?

Preziden Brazílie je zločinec. Ale ostatní mu nemají co vyčítat. Vyspělé státy zlikvidovali svoje lesy už ve středověku. Brazálie chce udělat jen to, co ostatní udělali dávno. Je to špatné, ale jen těžko můžeme chtít po druhých to, co sami neděláme. Evropší a Američní obchodníci vydělávají na Brazilské produkci více než Brazílie. Vykořisťujeme je (tedy spíše naši kapitalisté, my z toho moc nemáme), a poučujeme je o věcech, které jsme sami dělali jinak. Světu prostě vládnou zločinci a nevidím důvod, proč by Brazilský prezident měl být jiný.

373277

29.08.2019 12:43

Amazonie v plamenech

RE: Mají nás za voly

cc 62.?.?.?

"Mají nás za voly" - a právem, obhajujete to, že kapitalismus likviduje přírodu tím, že nějaký požár je horší. Požár je jeden případ, kapitalismus likviduje přírodu permanentně. Zakazují vám jezdit auty,jíst maso, létat letadly ? Ve skutečnosti vám to nikdo nezakazuje. Bohužel. Ty věci opravud přírodu ničí, a něco si odříct není až tak těžké. Ale to vás nezajíma - to bude problém našich dětí, ne váš. Vy obhajujete niční přírody tím, že se přece ničí i jinak. To vás pak musí mít za vola. Greta nemá řešení, ale vyvolává diskusi. Narozdíl od vás má alespoň snahu a vidí, že je nutné něco změnit. Vy obhajujete to, aby se nic nezměnilo, i když je jasné, že je to špatně. A co veškerá vojenská aktivita, námořní lodě - CO2 jak prase! A co Čína - CO2 jak prase! - v tom máte pravdu, i na to dojde, pokud do toho nebudou žvanit lidé, jako vy. A že vám vadí daně? A to, že musíte makat na miliardáře za malou mzdu vám nevadí? Co myslíte že by se stalo, kdyby státy zmenšili daně? Myslíte že by jste měl více? Jediný výsledek by byl ten, že by věci ještě rychleji zdražili a peníze by šli miliardářům. Řešení se nazývá progresivní zdanění. Jenže to lidé jako vy, kteří nechtějí změnu, nidky nepochopí. Stát není efektivní, ale alespoň něco se použije pro lidi, i když hodně rozkradou. Pokud peníze budou mít miliardáři, neuviví z toho lidé naprosto nic. Na to, že když bohatí rychle bohatnou, tak se to k těm dole nedostane už přišel i MMF, tak by jste to mohl pochopit i vy (pokud nesjte dogmatický zastánce neoliberalismu).

373276

19.02.2019 11:18

Je dluh Achillovou patou Číny?

dluh

cc 62.?.?.?

Podle článku je celkový dluh Číny (vláda, domácnosti, korporace...) 256% HDP, Průměrný světový dluh je 325 procent HDP ( https://www.novinky.cz/ekonomika/425657-globalni-dluh-dosahl-325-procent-svetoveho-hdp.html ). Takže ono to nebude tak strašné. Číňani to vyřeší, větší poroblémy bych viděl v Evropě a v USA - tyto státy nedokáží vyřešit nic, ale jen žvaní. To, že Čína ekonomicky spomaluje je normální - všechny státy, které doháněli vyspělé země, měli období, kdy rostli velice rychle, a když vyspělé země dohnali, začal jejich růst klesat - je to normální, nikdo nemůže čekat, že obří růsty mohou někomu vydržet.

369732

06.11.2017 19:18

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

cc 185.?.?.?

vklad může být učiněn pouze hotovostně, pokud se zde nebavíme o vkladu elektronickou měnou, jejíž objem je regulován společenskou potřebou zevnitř společnosti

Nevím, čemu říkáte společenská potřeba, ale poku tím myslíte to, že je regulovaný politiky nebo centrální bankou, pak rozmnožení peněz bankami pomocí multiplikačního efektu je řízeno také zákonem a lze měnit pomocí změny velikosti rezerv u ČNB. To že rezervy nastaví příliš malé už je jiná věc.
-----
Z ničeho tak vytváří něco, čímž "peníze" ztrácejí podstatu existence

Všechny peníze vznikly z ničeho. Prostě tím, že je někdo zavedl, a pak přidával do oběhu. Neztrácejí podstatu existence, pouze, pokud je jich mnoho, vedou k oslabení měny (a takové oslabení aby skutečně smysl ztratily je opravdu daleko). Aby nedošlo k příliš velkému oslabení, musí to být regulováno (opět rezervy)
-----
co by potvrzoval?
Ve vašich odkazech jsou statistiky, kterých lze docílit systém, který vysvětlují já, i tím, který vysvětlujete vy. Není vysvětlen princip fungování bankovního systému.
-----
někdo vložil do bank 400 mld. - myslím tím skutečně vložil z prostředků emise ČNB (které se jinak ani omylem nezastávám). A banky rozpůjčovaly 4000 mld

To, že banky produkují nové peníze a půjčují je nikdo nepopírá. Nedělají to však libovolně ale podle zákonů. A vytvořené peníze po splacení dluhů zmizí. Znovu opakuji: nastavením rezervy u ČNB to lze libovolně regulovat.

To, že peníze vytvořené takto bankami jsou jen elektronické a neodpovídají počtu papírových a kovových může způsobit problém. Nicméně mnoho problémů ušetříte, pokud hotovost zrušíte úplně.

Tímto systémem se sice trochu zvyšuje pravděpodobnost krachu banky, ale pokud lidé budou chtít půjčky za slušnou cenu a zároveň mít svoje peníze k dispozici, jinak to neuděláte. (i když dnes si ovoce z těch víhod často přivlastnují jen banky, a protože jsou rezervy u čnb příliš nízké, je riziko větší než by být mělo). Levné půjčky pak zvyšují investice, které urychlují kapitalistickou společnost. Za cenu určitého rizika.
------
Ten váš "bezhotovostní vklad"

Význam bezhotovostního vkladu je v rozložení rizika mezi banku a věřitele. Pokud banka chce vytvořit nové peníze, musí najít někoho s kým se o riziko podělí.
-----
Banka si však za tento podvod nechává vyplácet úroky,

I banka nějaké příjmy mít musí. A to že jsou zbytečně velké a okrádají společnost - to je v kapitalizmu normální nejen u bank. A není to podvod, je to v rámci zákonů ČR.
-------------------------------------
Divím se vám, že za systém bojujete takovou zarputilostí a obhajujete neobhajitelné, navíc s argumenty zcela mimo.

Netvrdím, že ten systém je dobrý, ale jen to, že ho obviňujete i z věcí, které nejsou pravdivé.

360929

06.11.2017 15:12

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

cc 185.?.?.?

1) Vklad může být hotovostní i bezhotovostní.
2) Půjčené peníze jsou utraceny - bylo za ně pořízeno skutečné zboží nebo služby, dostaly se tedy do oběhu.Peníze a hotovost není totéž. Společnost může používat peníze, i když zruší hotovost úplně (některé státy o tom uvažují).
-----
Najděte si prosím na wikipedii (nebo jinde) pojem "Bankovnictví částečných rezerv", na wikipedii je u toho vysvětlen i pojem "Multiplikační efekt" (což je to, o čem jsem psal).
-----
pan A vloží 100 CZK, 2 CZK připíše banka na vrub povinných rezerv vkladů a zbylých 98 CZK má tolik vlastníků, kolik úvěrů banka dokáže uzavřít.

Nikde jsem nenašel žádný věrohodný zdroj, který by to potvrzoval. Pokud máme jiný názor na to, co je věrohodný zdroj, tak to asi nevyřešíme. Nebo jsem jenom špatně hledal, a pak by se hodil nějaký odkaz nebo nasměrování kde mám hledat.

360923

05.11.2017 08:57

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

cc 46.?.?.?

Samozřejmě nestačí, pokud je banka jen půjčí víckrát - tak jak to popisujete. To ani nemůže. Mezi každými dvěma půjčkami musí být vklad. Do banky někdo uloží 100 kč. Banka může půjčit o dvě procenta méně (98 kč), kvůli poviným rezervám. Těch 98 kč se dostane do oběhu a někdo je může uložit. (celkem uložených 198 kč). Na těch 98 kč banka půjčí zase o 2% méně (96,04). Ty se dostanou do oběhu a někdo je může uložit. To číslo, které banka může půjčit postupně klesá (nejdřív 98, pak 96,04 .... ). Tím poklesem je dáno omezení, kolik nových peněz se vklady a půjčkami může vytvořit. Banky mohou ze 100 kč vkladu mít maximálně tolik, kolik je součet té řady od 100 po 0. Pokud by byla vyžadována rezerva větší, číslo by klesalo k nule rychleji a banky by mohli vytvářet méně peněz.

Poku jde o rezervy máte pravdu, to co jsem uváděl bylo jenom pro příklad, a měl jsem si to lépe ověřit aby ten příklad byl přesnější. Jestli jsou ale rezervy 10% nebo 2% na principu nic nemění. Nicméně i ty 2% rezerv by bylo zbytečné držet, kdyby banky mohli peníze vytvářet libovolně. Jedna by si na rezervy půjčila od druhé, takže by byly k ničemu.

360901

03.11.2017 13:30

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

cc 62.?.?.?

Přiznávám, že nevím, jestli je to 10% nebo méně, dal jsem to jako příklad. To číslo je dáno zákonem a pokud komerční banky moc riskují, mělo by se zvýšit. Způsobem jaký jsem popsal může být při vícenásobných půjčkách skutečně emitováno mnohonásobě více peněz, než kolik byl původní vklad a lze se snadno dostat i na poměr 40:1 který uvádíte (například při těch 10% můžete při 20 půjčkách emitovat ze 100 kč asi 880 kč, při více půjčkách i víc). Problém je, jak jsem uváděl, v tom, že z půjček se tvoří další vklady a z těch další půjčky.

Banka se samozejmě může dostat do problémů i pokud má 10% z vkladů - lidé mohou v krátkém čase vybrat více než těch 10%. Naopak, kdyby mohla banka peníze emitovat jen tak, stačilo by jí si nové peníze emitovat, převést do jiné banky a vybrat v hotovosti. Nikdy by tak nedoško ke krachu jedné banky, ale pouze všech současně.

Kdyby banka mohla půjčovat libovolně bez vkladů a kapitálu (což článek naznačuje), nepotřebovala by vklady a nedávala za ně úroky.

360873

03.11.2017 07:27

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Vždy musí existovat rovnováha mezi tím, co se dává a co se dostává

cc 62.?.?.?

A když do té rovnováhy vstoupí banksteři

Ty peníze, které soukromí bankéři emitují zanikají se splácením dluhů (pokud není soukomá i centrální banka). Bankéři nejsou o nic horší, než ostatní kapitalisté.

Oni si snad ani neuvědomují, že po překročení určité míry jejich nenažranosti způsobí, že se celý systém směny znehodnotí.

Problém je v tom, že nezáleží na tom, zda si to uvědomují (obecně kapitalisté, nejen bankéři). V matematice (v teorii her) se podobnému modelovému příkladu říká "vězňovo dilema" (to jen, kdyby si někdo chtěl najít trochu teorie). Problém je v tom, že aby to pomohlo, museli by si to uvědomit (a nejen uvědomit ale i řídit se tím) všichi. Pokud to udělá jeden nebo jen někteří, ochudí se a pomůžou ostatním boháčům (nikoliv celku a tím i sobě). A pravděpodobnost, že si to uvědomí a budou se tím řídit všichni je velmi malá - proto to neudělají, i kdyby si důsledky uvědomili.

komunismus není v lidské společnosti možný

To si uvědomuje i většina komunistů - proto budují socializmus a ne komunizmus. Ale kapitalistům ještě nedošlo, že není dlouhodobě možný ani kapitalizmus a ideální kapitalizmus není možný ani na relativně krátkou dobu.

360868

03.11.2017 06:54

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

cc 62.?.?.?

Už předtím jsem psal, že i komerční banky pouští peníze navíc. Banky musí mít ve vkladech o 10% více, než kolik půjčí (pokud banka půjčuje svoje vlastní peníze a ne peníze třetích stran, tak asi 10% navíc držet nemusí, ale nemůže půjčit více než má). Nemohou půjčovat libovolně. Pokud ale půjčené peníze někdo utratí a někdo jiný uloží, může na ně půjčovat další banka (nebo stejná znovu). A další. Banka totiž při vkladu nemůže rozlišit, jestli peníze náhodou nepocházejí z půjčky. Tak se emitují peníze, které ale se splacením dluhů zanikají. Peníze tedy neemituje přímo konkrétní banka, která skutečně musí mít větší vklady (nebo vlastní kapitál) než to, co půjčí. Peníze emituje bankoví systém a to nikoliv libovolně, ale podle předepsaných pravidel. Nově emitované peníze pak zanikají se splacením dluhů. Nově emitované peníze pak nikdy nemohou být vázány na jednu půjčku, ale jsou rozloženy do mnoha půjček u různých bank. Tím se zmenšuje riziko, kdyby nebyla půjčka splacena.

Rozhodně netvrdím, že bankovní systém je správný. Ale to, že umožňuje určitou pružnost ve vytváření a stahování peněz nemusí být vždy na škodu.

To, v čem bych vyděl v bankovním systému větší problém je to, že za půjčky nesou nepřiměřené riziko věřitelé. Banka vydělává na půjčkách úroky, a v kapitalizmu musí platit, že čím větší úrok (zisk), tím větší riziko. Banka musí zvážit, jetli riziko za úroky stojí v každém konkrétním případě. Dnes ale banka téměř žádné riziko nenese, bez ohledu na to, jaké úroky si určí, a pokud se dlužník dostane do problémů, může přijít o všechno. Samozřejmě někteří si za to mohou sami, proto riziko nesmí být zase jen na věřiteli, ale rozhodně musí být rozloženo více než je teď. To je mimochodem nejen případ lidí, ale i států. Stačí se podívat na Řecko. Němečtí investoři brali vysoké úroky, ale nejsou ochotni nést riziko špatné investice. Obecně to platí i pro ostatní podnikání - kapitalisté chcou vydělávat, nejsou ale ochotni nést rizika ani odpovědnost za svoji činnost a společnost je ochotna uvěřit, že naprostou většinu rizik a odpovědnosti musí nést střední třída, aniž by za to dostala patřičnou odměnu.

360867

02.11.2017 06:26

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

cc 62.?.?.?

Tak mi to vysvětlete. To vaše konstatování, že jsem toho (podle vás) moc nepochopil nikomu nepomůže.

360846

02.11.2017 06:22

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: tak nám nosáči zfalšovali nejen peníze na celém světě

cc 62.?.?.?

Pokud podle vás 80% lidí nic nechápe, pak pravděpodobně podle vás nechápou nic ti, kteří mají od vás odlišné názory. Každý člověk chápe politiku a to, jaké by měly být a jsou zákony jinak - to ale neznamená, že nechápe nic. Těch co nejsou schopni pochopit nic u nás zase tolik není. Protože názorů je mnoho, je pravděpodobné, že většina z nich je špatná - často ale nelze dokázat, které to jsou. Stejně tak myslím, že většina lidí, kteří si o tom něco přečtou pochopí, že finanční systém funguje špatně (dost lidí nečte nebo čte jen pohled hlavního proudu - ale to se právě v článku kritizuje a je možné to napravit). Nicméně podkou nenavrhnou lepší systém a nedokáží o jeho správnosti přesvědčit většinu, moc to nepomůže. A většinu nepřesvědčíte, pokud jim budete místo vysvětlování problému vysvětlovat to, že jsou moc blbí aby něco pochopili - tento systém vysvětlování selhal už na konci středověku, kdy se braly v úvahu pouze názory šlechty, protože údajně byla lepší než ostatní.

360845

31.10.2017 12:05

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

Rozhovor

cc 62.?.?.?

Argumentace probíhá v tomto případě většinou tak, že se říká, že plátci daní za to ručí.

Krytí měny nemá s daněmi nic společného. Měna je kryta prací lidí, kteří jsou ochotni za ni pracovat. Tato ochota může být podmíněna vírou v dostatečnou stabilitu nebo růst měny, a nebo zákonem že v daném stádě se musí odměňovat práce touto měnou (až na vyjímky). Pokud se jedná o soukromou měnu, například bitcoin, je kryta pouze tou vírou. A víru si lidé tvoří na základě použitelnosti měny (i když je tato použitelnost i k nelegálním účelům) anebo na základě chování ostatních lidí.

---------
Odkud tyto peníze přicházejí? Jsou to peníze spořitelů? Jsou to peníze, které ostatní v té bance ukládají?

Ne, nejsou! Banka může podobné úvěry poskytovat, aniž by poskytovala možnost spoření.


Ačkoliv nemám rád kapitalizmus, tato argumentace mě nepřesvědčila - pokud peníze které si půjčím nejsou vloženy tření stranou, pořád zbývá možnost, že jde o peníze lidí, kteří je do té banky investovali - tedy vlastníků banky nebo jejich společníků.

Bankovní systém skutečně pouští do oběhu "peníze navíc", ale neřekl bych, že k tomu používá i tento způsob.
-----------
Proto vždy, když chci hotovost, to musím říci předem. Jelikož oni ji vůbec nemají.

Převody hotovosti nemohou probíhat tak rychle, jako elektronické převody. Proto v bance nikdy nemůže být stejná hotovost jako na účtech. Navíc každá banka má více poboček a nemůže mít na každé dost hotovosti, aby si tam všichni mohli vybrat všechno najednou.

360813

31.10.2017 11:27

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: tak nám nosáči zfalšovali nejen peníze na celém světě

cc 62.?.?.?

Já bych to nebral tak dogmaticky. Nemusí to být nutně 100%, klidně by stačilo 80%. Prostě tím chtěl říct, že pro normálního člověka by neměl být problém zákonům rozumět. Spíš než v gaussově křivce bych viděl probém v tom, že o výkladu zákonů (nebo smluv typu CETA, které vpodstatě můžeme považovat za zákony, protože se týkají všech ve státě a jsou právně vymahatelné - jediný rozdíl oproti zákonu je ten, že je naše vláda nemá možnost změnit) nerozumí často ani právníci a přou se o jejich výklad a dopady. Jak jim pak má rozumět normální člověk, který práva nestudoval a nemá čas číst obrovské množství textu, které tyto zákony a smlouvy obsahují? Není to jen o povznesení obyvalelstva na určitou úroveň, ale také o složitosti zákonů.

360812

30.10.2017 06:36

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

cc 62.?.?.?

Bohužel, pokud se stane lepším jen někdo, budou toho ti ostatní zneužívat. Pokud budete více pracovat, bude z toho mít užitek váš zaměstnavatel - a bude mít důvod nutit do toho ostatní - šance že vám přidá je minimální. Pokud se budete starat o ekologii, kapitalisté budou moct na ekologii kašlat o to více. Takhle kapitalizmus prostě funguje, a jednotlivec to nezmění (ale pokud uvěří tomu že změní, může být snadněji využíván - hezky pracuj, kapitalista se bude mít lépe). Potřebujete lepší vládu, která tomu zneužívání dokáže zabránit. Ano, může to záležet na každém z nás, ale pokud nekandidujete do poslanecké sněmovny s lepším programem než součastní politici, tak nemáte právo psát tak, jak píšete. Pokud kandidujete, napište prosím odkaz na svůj program.

360798

27.10.2017 13:03

Strach z Babiše

RE: Závěr je naprosto mylný

cc 62.?.?.?

Bez žaloby není vyšetřování ani soud. To, že žaloby byly účelové je asi pravda, ale to neznamená, že Babiš nespáchal to, z čeho ho obviňují. Nebýt toho, že kandidoval, asi by mu většina věcí prošla snadněji, jako prochází mnoha dalším. Někdo dělá kampaň Antibabiš, a Babiš dělá kampaň proti "politickým stranám" a sám se prohlašuje za hnutí a tvrdí že všichni kradou. Nemá cenu se hádat kdo začal, ale s anikampaní si Babiš s ostatními nemá co vyčítat. Nepochybuji, že kdyby měl Babiš něco kvůli čemu by mohla policie vyšetřit jeho protivníky, využije toho taky. Upozorňování na antikampaň je antikampaní samo o sobě.

360760

27.10.2017 11:26

Strach z Babiše

RE: Závěr je naprosto mylný

cc 62.?.?.?

Babiš za svoje působení v politice zdvojnásobil svůj majetek (i když to "nepotřeboval"

Plyne z toho to, že Babiš nemá dost a bude chtít stále více (jako většina lidí)
------
Obecně platí, že čím víc lidé mají, tím víc chtějí

- je to jednoduché - pokud vyděláváte pár tisíc, je provás stejně nepřestavitelná miliarda jako sto miliard - obojí je tolik, že nevíte co s tím a každá tisícovka je dobrá. Když máte miliardu, tak už vám to tak nepředstavitelné nepříde a uděláte si přehled o vyšších sférách. Potom vám už bude jedno, jestli máte o pár tisích více - bude chtít více o miliony.

360755

27.10.2017 11:15

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

cc 62.?.?.?

Pokud hledáte někoho, kdo nás vyvede z problémů v nichž jsme, asi nenajdete. Ale to neznamená, že Babiš je nejlepší volba. Přiznám mu, že zavede více pořádku než ostatní strany. Taky EET je celkem dobrý nápad (ale provedení už je horší). Nemáte ale pravdu v tom, že Babiš může za snižování zadlužení státu - na to má vliv ekonomika o kterou se Babiš nezasloužil a také trochu zlikvidování zásob, které vytvořily předchozí vlády a omezování investic. Rozhodně pak nemáte pravdu v tom, že hospodaření je o šetření - nejvíce stát ušetří, pokud ho zrušíte. Hospodaření je o dobrých investicích, které se vrátí. Také jste zapoměl, že Babiš schvaluje dovoz cizinců na levnou práci - i když to nejsou afričané, nic dobrého to nepřinese. Ptáte se, koho volit - nevím, ale vím že to není ANO, TOP, ODS, protože tyto strany maximalizují moc kapitalizmu, jehož důsledky jsou vymírání, ničení životního prostření, drancování zdrojů, pracující chudí a dovoz ještě levnější pracovní síly.

360753

27.10.2017 09:38

Strach z Babiše

RE: Babiš může překvapit

cc 62.?.?.?

Váš optimismus nesdílím. Snížení daní a regulací může vést ke korporátnímu fašizmu ještě rychleji, než dotace od EU. Kapitalizmus je třeba regulovat (nebo nahradit) a k zajištění chodu státu jsou potřeba peníze z daní. Takže u zrušení regulací se musíte zeptat jaké konkrétní regulace. Snižování daní také zpravidla pomůže více korporacím než běžným lidem. Vyspělé země mají většinou daně vyšší než ČR (alespoň pro ty, kdo mají vysoké příjmy). Země, které se musí korporacím zavděčit nízkými daněmi často končí jako montovny nebo sklady, s výjimkou těch, které jsou tak malé, že se jim vyplatí parazitovat jako daňový ráj.

360749

27.10.2017 09:10

Strach z Babiše

RE: Závěr je naprosto mylný

cc 62.?.?.?

Jdou do politiky, aby měli bezpracný vysoký plat, moc, konexe, místečka ve správních radách... Babiš nic takového nepotřebuje.

Babiš za svoje působení v politice zdvojnásobil svůj majetek (i když to "nepotřeboval" ). Obecně platí, že čím víc lidé mají, tím víc chtějí - vaše logika on má dost, nepodřebuje se obohacovat na úkor ostatních je naprosto chybná. Babiš jde do politiky proto, aby si mohl upravovat zákony a nemusel je obcházet nebo porušovat. Jde do politiky kvůli byznysu, ne ze šlechetnosti. To ovšem nutně neznamená, že nemůže udělat nic dobrého, otázka je co bude převažovat.
------
Jako byznysman si optimalizoval příjmy v rámci povoleného.

To právě vyšetřovala policie. Vy to bez vyšetřování vědět nemůžete. Byl obviněn i v případech, kde šlo skutečně jen o optimalizaci, ale mnoho případů vypadá i na porušení zákona (třeba to Čapí hnízdo).
-----
Ale Kalousek

Co je Kalousek zač už většina lidí ví, je směšné dokazovat bezúhonost Babiše tím, že najdete někoho ještě horšího
-----
Babiš se jeví jako někdo zcela jiný, a je to zcela racionální, nejde o žádné sny ubohých voličů

To, jak se Babiš jeví je reklama. Racionální být může, je ale otázka, jestli svou racionalitu využije ve prospěch národa, nebo ve svůj osobní prospěch. Váš absolutně nekritický přístup svědčí o tom, že ve vašem případě se skutečně jedná pouze o sen (nebo o reklamu). Nevím, jestli já jsem kritický příliš, ale v Babišovi alternativu skutečně nevidím. Vlastně ji nevidím ani jinde, ale Babiše nevidím ani jako nejmenší zlo.

360743

25.10.2017 06:33

Nééé. ANO nééé!

RE: Proč tak složitě ? Voličská lůza se soustředila u Babiše-Bureše.

cc 62.?.?.?

Babiš už pochopil, že bez zaměstnanců a dalších občanů by se ke svým miliardám nedostal, proto schválil jejich dovoz z ukrajiny a podobných zemí (došlo mu, že afričani levně dělat nebudou, ale na začátku je chtěl dovážet taky). Babiš kapitalizmu nerozumí, jen ho dokáže využívat a nedochází mu jeho důsledky. To, že ví, že lidi potřebuje, neznamená že si jich bude vážit. Ty období, kdy je lidí na práci málo nejsou tak častá jako ty, kdy je jich dost. Proto pro kapitalistu většinou není nutné vážit si těch, kdo pro něj pracují - většinou jsou snadno nahraditelní. A není pro ně nutné zvažovat globální důsledy svého jednání - pokud národ vymírá, může mu to být jedno, hlavně když se dost vydělává.

360663

23.10.2017 10:52

Nééé. ANO nééé!

RE: Proč tak složitě ? Voličská lůza se soustředila u Babiše-Bureše.

cc 62.?.?.?

Zapoměl jste dodat, že v posledních desítkách let byl český národ decimovaný kapitalisty - to jen aby byl výčet úplný, on totiž každý režim má to svoje. Nevolil jsem Babiše, ale nazývat někoho lůzou proto, že ho volil je přehnané. Po tom, co dali šanci ČSSD, ODS, TOP, prostě dali šanci Babišovi, který není o nic lepší. Většině lidí bohužel nedochází, že Babiš je pravice, protože šel do koalice ČSSD. Osobně vidím jako lepší varianty strany, které chcou přímou demokracii - KSČM, SPD, Piráti. A možná KDU-ČSL, protože jako jediná podporuje rodiny s dětmi (SPD to tvrdí také, ale jejich hlasování o tom moc nesvědčí).

360583

23.10.2017 06:37

Nééé. ANO nééé!

koalice

cc 62.?.?.?

Překvapuje mě, že si někteří mysleli, že by Ano mohlo jít do koalice s Okamurou nebo KSČM. Babiš chce moc a omezení demokracie, a proto nemůže dovolit zákon o referendu a naopak bude prosazovat zavedení většinového volebního systému, který by ho zbavil konkurence - proto nikdy nepůjde s Okamurou, který chce přímou demokracii. A to, že by vytvořili vládu komunisté a oligarcha? Vždyť jeden chce podnikatele oslabit a druhý posílit. A Babiš se oslabit nenechá.

360568

07.10.2009 16:54

Ekonomické zotavení je iluze

RE: Placebo a nocebo

cc 85.?.?.?

Vážený pane, promiňte, ale s takovouto náturou, bych byl taky v prdeli.

201958

06.10.2009 09:04

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Příliš černé barvy

cc 85.?.?.?

Paní Jarmilo, což takhle založit vlastní firmu a všem těm nenažraným kapitalistům to ukázat jak se to vlastně má dělat.

201832

14.06.2007 19:55

Miliardáři, a jak se jimi stali

RE: jo jo

cc 85.?.?.?

Já ti rozumím.Taky jsem byl zaměstnancem.Není nic jednoduššího, než těm zlejm podnikatelům ukázat jak se to má dělat ve vlastní firmě.Jen mám osobní zkušenost s kolegou, který měl podobný názory jako ty.Pokud se mu dala funkce - stal se z něj větší kapitalista než-li samotný majitel firmy.

137526

11.06.2007 21:46

Miliardáři, a jak se jimi stali

jo jo

cc 85.?.?.?

Z článku tedy jasně vyplývá, že každopádně žádný miliardář rozhodně nezbohatl vysedáváním v hospodě u piva a plkáním o tom jak vše stojí za hovno, nebo čuměním na TV....a vo tom to je.

137381

Káva pro Zvědavce

28

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 61 čtenářů částkou 8 281 korun, což je 28 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Podepište mezinárodní výzvu k zastavení 5G sítě14.10.19 23:00 Neurčeno 0

Tomio Okamura u Luboše Xavera Veselého na XTV14.10.19 21:16 Česká republika 1

Erdogan požaduje po NATO podporu v jeho agresi11.10.19 16:39 Turecko 0

V Německu řádí "pravicoví extrémisté"09.10.19 19:09 Německo 10

Vraždící ilegální migranty bude zase těžší vyhostit!08.10.19 18:55 Česká republika 4

Andrejka se ráda hladí: Zločinná LGBT krade čtyřletým dětem dětství08.10.19 13:02 Česká republika 2

V Německu najel Syřan kamionem do řady aut, zranil nejméně 8 lidí08.10.19 11:03 Česká republika 0

O incidentu v Ostravě referovala média, žádné nezmínilo, že šlo o skupinu cikánů07.10.19 20:05 Česká republika 1

Feminacistky bagatelizují dopad Istanbulské smlouvy07.10.19 20:00 Česká republika 1

Klimatická aktivistka: “Musíme začať jesť deti! Nemáme dostatok času!”05.10.19 18:23 USA 11

Evropský parlament tleskal pašeračce okupantů do Itálie (a potažmo do Evropy)05.10.19 16:13 Evropská unie 1

Další cíl feminacistek: Herec Robert De Niro má zaplatit 276 mmilionů, protože mluvil sprostě04.10.19 16:42 USA 2

Mongolové ante portas!04.10.19 16:16 Česká republika 5

Putin označil Grétu tím co skutečně je04.10.19 12:42 Rusko 0

Tajný islamista zabil v Paříži čtyři policisty04.10.19 11:33 Francie 2

"Protiprávně" sterilizované ženy mají šanci na výpalné odškodnění 300 tisíc korun03.10.19 22:16 Česká republika 5

Gott pred smrťou ľutoval jednu vec, že s rodinou otáľal až do neskorého veku03.10.19 19:48 Česká republika 0

Co peklo pohltí, nevydá: Brusel je připraven obejít Johnsona, odklad brexitu by mohl schválit i bez žádosti03.10.19 14:39 Evropská unie 3

Karel Gott a státní pohřeb? V katedrále sv. Víta? Den smutku? Proboha, proč?02.10.19 18:27 Česká republika 28

Hrozí v Itálii automatické občanství pro nezletilé migranty?01.10.19 16:38 Itálie 1

Měnové kurzy

USD
23,41 Kč
Euro
25,83 Kč
Libra
29,54 Kč
Kanadský dolar
17,70 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
21,62 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,79 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
36,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 993,87 Kč
1 unce stříbra
414,56 Kč
Bitcoin
194 859,73 Kč

Poslední aktualizace: 15.10.2019 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 48 553 732