Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Magnus Maximus

Nalezeno 247 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.12.2012 00:58

Rusko mění u Sýrie směr

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ještě chci k mému předchozímu příspěvku dodat na adresu zmíněných souvislostí že Rusové opustí radar. Nakonec je tato informace zde už zmíněna. Ale není to jen radar. Rusové opustí i kosmodrom Bajkonur, kde se najednou nemohou dohodnout na dalším využití. Rychle staví nový v Plesecku. Tam maká 24 hod nepřetržitě asi 2500 dělníků. Vnímáte ten soustředěný tlak ? Je to jako na potvoru v době kdy Moskva vede diplomatickou bitvu za Damašek. Navíc vláda v Bulharsku zatím předběžně chce aby americká vojska byla rozmístněna na celém území státu. Prý aby místní vojáci nabrali zkušenosti. K čemu to všechno povede ? V Damašku se bojuje za Moskvu.

280779

31.12.2012 15:28

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

Magnus Maximus 90.?.?.?

Imperializace asi od slova imperialismus, kde tento termín znamená úsilí o ovládnutí cizích území nebo národů politicky, hospodářky a kulturně. Dále v Leninově pojetí je poslední monopolistické stádium kapitalismu. V tomto smyslu to má asi znamenat jakési vnucení tzv. normálnosti jednak výše zmíněné populaci, ale také prosazování tohoto i v jiných zemích.

281238

Soukromá agentura je dražší než policie. Na platy policie Řecko nemá a na soukromou a dražší firmu má ? To mi nejde do hlavy.

285724

15.03.2013 17:15

Papež Washingtonu?

RE: argentína

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano s těmi vrtulníky je to pravda. Říkalo se tomu lety smrti. Někdy vojáci shodili člověka živého a někdy už jen mrtvolu.

286395

15.03.2013 22:32

Papež Washingtonu?

RE: Všimli jste si,že o každém papežském,nebo kardinálském prdu

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano to ticho kolem 15. března je zarážející a určitě souvisí s obecnějším trendem. Nad dnešními mediálními prostitutkami není třeba se pohoršovat, jsou produktem doby. Informování o každém prdu a možná i erekci svatých v našich končinách souvisí také s posilujícím vlivem církve, a to i díky restitucím. Protože kdo má velké peníze a majetek má taky moc. A opět zapadá to do obecných trendů. Máme se na co těšit. Povinné náboženství na školách je za dveřmi. A to bude jen začátek.

286411

17.03.2013 10:01

Puštěné z řetězů: Vlády, banky a energetické společnosti „podporují klimatické změny“

RE: Článek stojí na nesmyslech - přání otcem myšlenky

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano s tím lze než souhlasit. Mě spíše zajímá jak bude uhlovodík nahrazen. Přibližně 60 % ropy je spotřebováno právě na dopravu. Je už známa alternativa ? Co bude po mejdanu ?

286505

27.03.2013 09:40

Filmová propaganda, Hollywood a CIA

Americký film

Magnus Maximus 90.?.?.?

Na to je jediný recept, a to nedívat se na ty sračky.

287218

08.05.2013 20:53

Izraelské útoky na Sýrii

RE: zide?

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano, ale Sefard by si nad Vámi jen uplivnul, právě proto že nemáte krev krále Davida.

289376

13.05.2013 22:40

Izraelské útoky na Sýrii

RE: K Sýrii jsem našel tohle

Magnus Maximus 90.?.?.?

Mě zaráží proč jim u nás říkají rebelové. Vyřezávají srdce z těla a jsou jen rebelové. Žádní vrazi, hrdlořezové, teroristi, ale jen rebelové. Je to takové milé označení. Proč asi ? Co kdyby toto udělal voják Asada ? To by bylo řevu a okamžité zavedení bezletové zony a k tomu humanitární bombardování. Rebelové však mohou všechno.

289668

16.05.2013 20:22

Začnou si ženy preventivně řezat prsa a vaginy?

Vaječníky ...

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak jsem ted zachytil, že tato tzv. celebrita se chystá na vyříznutí vaječníků. Co když jí lékaři řeknou že má 50% šanci na nádor mozku ? Nechá si ho vyříznout ?

289836

25.05.2013 12:09

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Překvapení je to jen částečné

Magnus Maximus 90.?.?.?

Naprosto s Vámi souhlasím. Jsem též překvapen z hlasování komunistů. Jsou to vůbec přesvědčení komunisté nebo jen zakuklená pravice ?

290199

25.05.2013 19:54

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Lidé co si neváží odkazu Sametové Revoluce, jsou u mne suita

Magnus Maximus 90.?.?.?

Kolik ti platí za ty provokace ?

290230

04.06.2013 12:46

Již brzy v práci zastaráte, nebo už jste

RE: .

Magnus Maximus 90.?.?.?

Píšete nesmysly. Veškerá robotizace a nové technologie jako Internet apod. více míst zlikvidují než vytvoří. Nedávno takto v Číně se začalo propouštět více než jeden milion lidí. Nahradí je robot. Firmy si libují jak uspoří na mzdových nákladech. Propouštění se týká v sektoru výroby mobilů a počítačů. A tak to postupuje všude. Část lidí se možná překvalifikuje na opraváře/údržbáře těch robotů nebo se uchytí v jiném sektoru. To však bude jen část max. tak polovina. Zbytek bude bez práce. Už jsou v chodu programy, které mají nahradit právníky, soudce, účetní, vojáky, policisty a dokonce i novináře. To vše má zvládnout software a robot. Nejde jen o to kdo bude kupovat výrobky a služby když třeba většina populace bude bez práce a příjmu. Jde taky o životní seberealizaci, dimenzování života a životní vizi. Předpovídám peklo na Zemi díky technologickému vývoji. Je to zkrátka všude, například i v zemědělství. Dříve bylo možné najít práci v zemědělství, která byla celkem jistá. Sice příjmy horší, ale zato jistota práce do důchodu. Dnes už máte speciální roboty i v živočišné výrobě, která byla vždy proslulá vysokou potřebou pracovní síly. Dnes třeba i zemědělská technika pracuje sama na poli bez řidiče. Toto například zkouší Fendt. A jde to dál a dál. Některé země jako například Rusko se snaží ještě trochu chránit své lidi. Dobře je tato situace vidět při výrobě aut v Rusku. Podíváte-li se na videa z montážní linky jakéhokoliv vozu, zjistíte že v Rusku se řada pracovních operací při výrobě dělá ručně, zatímco na Západě práci s přehledem vykonává automat. Čtěte Jana Kellera, který stav popisuje velice srozumitelně.

290762

04.07.2013 20:02

Svět je pro Snowdena malý

RE: O jednoho ilegála víc a nebo míň...

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak s Hitlerem a Fučíkem je to kravina. Na druhou stranu v roce 1972 v našem rozhlase nad ránem bylo řečeno, že u Moskvy zemřela Eva Braunová ... asi shoda jmen.

292723

07.07.2013 00:14

Výchova žumpalistů Babišem

Názor na Babiše

Magnus Maximus 90.?.?.?

Zajímá mě názor Kysučana na Babiše. On totiž zde kdysi o něm psal. Zná ho dobře.

292842

07.07.2013 09:32

Výchova žumpalistů Babišem

RE: musim si rejpnout :-)

Magnus Maximus 90.?.?.?

V českých rukách ? No spíše v chazarských. Ale jo v tomto smyslu to bude lepší už z důvodu placení daní a odvodů zisků do zahraničí. Babiš platí daně zásadně v zemi kde podniká a zisky neodvádí pryč. Nechová se tak jako například majitelé Škodovky a jiných společností.

292857

08.07.2013 00:00

Výchova žumpalistů Babišem

RE: musim si rejpnout :-)

Magnus Maximus 90.?.?.?

Agrofert si zakládá na tom, že nic se v účetnictví neupravuje a daně se neoptimalizují. Vše se řádně přiznává a nic se nezapírá. Filosofie je taková že daně se mají řádně platit. To dělá u nás jen málo firem. Mám k Babišovi tisíc a jednu výhradu, ale v tomto by se od něj měli podnikatelé co učit.

292891

21.07.2013 12:39

Kdo zabíjí mužství v Česku

Manipulativní článek

Magnus Maximus 90.?.?.?

Původně jsem nechtěl reagovat na tento článek, který je na úrovni hospodského blábolení po asi tak šestém pivu. K reakci mě spíš vyprovokovaly příspěvky místních ženských duševních kreatur, které jsou už ve středním věku a samozřejmě rozvedené, kde jejich argumentace tomu odpovídá a pak taky diskuze, která odbíhá úplně jiným směrem. Mám na mysli blábolení o náboženství apod. Cítím potřebu se mladých zastat. Ted konkrétně několik modelových případů: Mám známou, která žila určitý čas ve společné domácnosti s mužem. Nebyla žádná svatba, žádné děti, jen společené soužití s ním v RD s jeho rodiči. Muž byl vážně nemocen a zemřel. Známá protože s ním žila ve společné domácnosti má nárok na dědictví. Jeho rodiče tak přijdou min. o půlku baráku. A pak si někoho přivedte do domácnosti ! Další můj známý měl ženskou, která byla náročná a tak začal podnikat. Nestačilo to a byl rozvod. Jednak přišel o většinu svého majetku, ale hlavně jeho bývalá má nárok na podíl na zisku jeho firmy jednak po dobu podnikání a dále v případě prodeje firmy má nárok na půlku z prodeje. Další můj známý dopadl tak, že po rozvodu přišel o veškerý majetek a zbyly mu jenom splátky na hypotéku. Takže jeho bývalá má barák, ke kterému se dostala jenom po roce společného soužití. Dopadl dobře, žije u rodičů. Další barák už nebude, protože tento splácí až do před-důchodvého věku. Další můj známý se rozvedl, protože jeho bývalá nechtěla děti. Našel si jinou, založil rodinu a pak přišla rána. Jeho bývalá se ocitla na ÚP. Představte si že jí musel začít živit, protože přišla o podporu. Myslíte si že to není možné ? To víte že to je možné. Dějí se v této oblasti ještě větší zrůdnosti. Takové jsou zákony, které umožnují volný výklad a záleží na právníkovi a soudci jak je vyloží a budou aplikovat. Mám známého právníka, který se celý profesní život tímto zabýval. Nevěřili byste co je všechno možné ! Mladí muži nejsou hloupí a toto vše velmi bystře vnímají. To je jeden z důvodů proč se nechtějí ženit. Jsou opatrní, a to je dobře. Nechtějí skončit jako bezdomovci v Praze, kteří přišli o střechu nad hlavou v důsledku rozvodu. Takových bezdomovců je plná Praha.

293654

16.09.2013 22:49

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Výborný komentář..

Magnus Maximus 90.?.?.?

No konečně rozumný komentář. Jen malinkou poznámku k tomu pánovi z Východu, že jemu radí poradci z USA jak přiznal v rozhovoru pro deník Právo. Oni mu radili i při tom jak má kupovat a zvětšovat tzv. jeho holding. Zatím se nechci k tomu vyjadřovat a odvádět diskuzi jiným směrem, protože článek je o jiném tématu. Je mi líto moudré straky, která vkládá naděje do tohoto východního nájezdníka.

296235

17.09.2013 22:03

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Článok je úplný blud...

Magnus Maximus 90.?.?.?

(Cenzurováno, neurážejte, editor) nelze s vámi souhlasit. Radary, které vidí tzv. za horizont měl už SSSR. Jeden takový se nachází v zoně Černobylu. Podle dostupných informací údajně dokázal zachytit start rakety už v okamžiku zahoření motorů rakety. Mám na mysli systém Duga - 3.

296289

01.10.2013 16:18

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Náš barbarismus?

Magnus Maximus 90.?.?.?

Samozřejmě že to je ukázka barbarizmu Západu. Plukovník byl zlynčován právě díky bombardování země Západem. A kdyby Západ chtěl, tak by jistě plukovníka ochránil. Vždyt ti vrazi dostali informaci o místě úkrytu právě od USA a spol. Jeho lynčování bylo záměrně vysíláno do celého světa, aby se tím dal signál ostatním tzv. neposlušným co s nimi Západ či jeho nájemní vrazi udělají. Jeden nejmenovaný americký senátor věřejně sliboval stejný osud i Putinovi. Takže to je projev západního barbarizmu.

297128

19.10.2013 12:30

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

Pravice vs. levice

Magnus Maximus 90.?.?.?

Pravice, levice ... čeho se bojíme nejvíce ? Já na to odpovím tak že je třeba číst Protokoly ... Tam to všechno je. Můj strach pramení právě odtud.

298152

31.10.2013 01:08

Teď, když máme, co jsme chtěli...

Mapování

Magnus Maximus 90.?.?.?

Když zde diskutujete o Babišovi, doporučuji projekt mapovani.cz. Info o něm tam je velmi dobře zpracované. Z toho pochopíte, že Babiš je totálně jiná liga, resp. svět. Ti naši povedení politici mu nejsou žádnými soupeři. Na něj se bude muset udělat úplně jiná strategie. Takové ty hlášky jako Babiš a Monsanto nebo řepka, resp. MEŘO apod. nemají úroven a žádnou sílu. Argumentace proti němu bude muset být mnohem sofistikovanější. Na politické scéně však takového politika nevidím. Při střetu s Babišem se teprve ukáže jejich neschopnost, naivita, neodbornost a dětinskost. Ti budou koukat. My samozřejmě také.

298955

17.12.2013 22:24

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: Putin není spasitel

Magnus Maximus 90.?.?.?

Ano to je přesné. Na bohatce taky dojde. Je třeba sledovat ruský tisk. Nedávno se jeden blízký spolupracovník Putina vyjádřil na adresu oligarchů slovy, že s nimi se to má tak jako s mladým býkem. Ten se před porážkou musí nechat řádně vykrmit, než půjde na jatka. Takže všeho do času.

300927

31.01.2014 23:41

Ukrajina: Destabilizace v běhu

RE: Manipulativní článek

Magnus Maximus 90.?.?.?

Při volbě rabína asi žádný Chruščov nebyl, ale byl možná při tom Solomon Pearlmuter...

303725

16.02.2014 13:40

Rozhodné NE Bruselu je přitakání boji o záchranu člověka

RE: Pravdoláskaři zvedli hlavu (Havlu?) – Eva Holubová vrací úder!

Magnus Maximus 90.?.?.?

Jakmile slyším slovo liberální, tak se mi zvedá žaludek a otvírá kudla v kapse. Od liberálů v současné době pochází všechno zlo.

304829

16.02.2014 22:25

Rozhodné NE Bruselu je přitakání boji o záchranu člověka

RE: Pravdoláskaři zvedli hlavu (Havlu?) – Eva Holubová vrací úder!

Magnus Maximus 90.?.?.?

V kapitalismu nemohou růst žádné socialistické struktury. Nárůst monopolizace nemá nic společného se socialismem, protože monopol i nadále bude vlastnit soukromník. Dokud soukromník bude vlastnit základní výrobní prostředky, nelze pak mluvit o žádném socialismu. Kapitalismus je kapitalismem právě proto, že soukromník může vlastnit banky, továrny, TV, noviny, půdu apod. Marx dobře popisuje vývoj kapitalismu v tom smyslu, že zjednodušeně řečeno pokud kapitalismus není korigován silným státem, tak ten pak spěje do situace kdy veškerá aktiva jsou časem ovládána jen velmi malou skupinou lidí. Nastává pak nesouměřitelná nerovnováha ve společnoti, společnost se stává sociálně nepropustnou, tedy například ten kdo se narodí v chudé rodině, zůstane celý život chudým. Tedy v tomto smyslu je kapitalismus neudržitelný. Stát v kapitalismu je slabý právě proto, že vlastní minimum majetku například ve formě výrobních závodů. Je vydán na milost a nemilost majitelům právě těch výrobních podníků a majitelů bank. Veškerá skutečná moc se odvíjí od majetku. Proto například u nás církevní restituce apod. Liberálové ještě více příspívají k rozkladu a zániku státu. Nakonec Havel o sobě mnohokrát prohlašoval že není Čech ani Evropan, ale světoobčan. To mluví samo za sebe.

304863

01.03.2014 12:54

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)

RE: Pan Dugin to geniálně trefil několik dnů před vyštváním presidenta Janukoviče Banderovci z úřadu

Magnus Maximus 90.?.?.?

Máte zajímavý výklad situace. Vrtá mě hlavou proč se Putin zatím v zásadě nevyjádřil k situaci na Ukrajině. Kolem Syrie bylo mnoho silných slov a projevů z jeho strany, stačí jen zalovit na netu. K Ukrajině zatím nic. Je to zvláštní. K Zaorálkovi škoda slov. Je to jen slouha kombinovaný s poserou s fašizoidními názory. Nic víc.

305626

02.03.2014 13:13

Co se skutečně stalo v noci na Krymu?

RE: tv lepsi nez X faktor

Magnus Maximus 90.?.?.?

Na Zaorálka se nelze zlobit, protože ČR kompletně je pod přímým vedením a velením USA. Zaorálek, Sobotka a spol. jsou jenom jejich slouhové, kteří plní rozkaz. Současně však shodili masky, takže ted je jasné že v ČSSD existuje profašistické křídlo ve kterém je právě Sobotka, Zaorálek, Diensbier jiní. Časem se odkopou ještě další. Osobně jsem rád že jsem ČSSD nikdy nevolil. Tahle strana je v řadě směrů mnohem horší než třeba ODS.

305762

02.03.2014 14:49

Co se skutečně stalo v noci na Krymu?

RE: Zase hrozí hladomor

Magnus Maximus 90.?.?.?

Prosím Vás s tím uzavřením vzdušného prostoru je to jako s tou mobilizací. Tedy pouze formální záležitost. Oni moc dobře vědí co by následovalo, kdyby sestřelili byt jeden ruský vrtulník či letadlo.

305771

10.04.2014 18:35

Evropané plánují vytvořit konsorcium a koupit ukrajinský systém přepravy plynu

Infrastruktura

Magnus Maximus 90.?.?.?

Tak jsem z toho jelen. Jestli článku dobře rozumím, tak roury a vše nutné k přepravě plynu do EU a dál dnes vlastnicky patří Ukrajinské společnosti či společnostem a nepatří Ruské společnosti či společnostem. Myslím že z pohledu Ruska je jedno, jestli roury vlastní Ukrajina či EU. Hlavní je aby tou rourou vůbec nějaký plyn proudil a bylo za plyn řádně placeno. Takže za delší konec provazu tahá Rusko. Nebo se pletu ? Plynou ze změny vlastnictví infrastruktury pro Rusko nějaká rizika ?

308263

03.05.2014 20:07

Několik faktů o Putinovi

Putin

Magnus Maximus 90.?.?.?

Však také v Rusku má Putin přezdívku posel Boží. Nebýt Putina a samozřejmě týmu podobně smýšlejících lidí, tak by dnes Rusko jako stát neexistovalo a bylo by rozděleno minimálně na pět států-vazalů Západu. Silné a seběvědomé Rusko je dobré i z hlediska existence ČR. A proto budme rádi za Putina. Někde na ruském webu jsem již před časem četl, že je již vybrán a připravován následník Putina, který by měl držet stejnou linii. Bylo by to jen dobře.

309387

09.07.2014 09:47

Operace Polonia a Solidarita

Majdan na polský způsob

Magnus Maximus 90.?.?.?

Byl to zkrátka pokus o Majdan na polský způsob. V zásadě stejný scénář. A stále to funguje. Lidi jsou nepoučitelní.

312985

29.11.2014 11:34

Příliš inteligentní a příliš líní

Tlachání Cílka

Magnus Maximus 90.?.?.?

Pan Cílek si občas nevidí na špičku nosu nebo do huby. Asi nevidí jaká je situace na trhu práce. Jestliže například mladý člověk nastoupí za minimální mzdu a nájem je třeba 10 tis. Kč, tak co má potom dělat ? To nemluvím ani o regionech s vysokou nezaměstnaností. Sice bytů je v současné době mnohem více než například za socialismu, ale jsou zase více nedostupné z hlediska peněz. Kolem sebe vidím mnoho mladých a zoufalých, kteří by rádi byly ve svém ale nemají šanci kvůli práci nebo nízkému platu. To je prostě taková tichá genocida populace. Mimochodem tento článek mě docela nakopnul v tom smyslu, že zde asi uvěřejním článek o tom, jak je dnes podporována rodina a porodnost v Rusku. Můžeme jim jen tiše závidět.

322218

Mám na to stejný názor a je otázka, jestli vůbec taková velká manifestace proběhla. Co když těch lidí bylo mnohem méně a co když manifestace proběhla v jiný den a z jiného důvodu ?

325210

21.11.2015 20:25

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

RE: dobrý článek, korekce

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jen doplním, že uvedené autory si lze u nás půjčit v knihovnách, ale ke škodě ne-ruštinářů jsou v ruštině. Rybase doporučuji. Kniha je vyvážená a realistická. Není oslavou ani pomluvou na Stalina. S příspěvkem Hoxe lze než souhlasit.

342122

22.11.2015 22:48

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

RE: tomu říkám zásadovost

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zase přeháníš. Gulag byl a je pracovní tábor, resp. typ věznice, kde odsouzení musí pracovat. Jen se tomu dnes neříká gulag. Pracovní tábory jsou i v USA a pravděpodobně i jinde ve světě. Naprostá většina odsouzených byli normální kriminálníci, počínaje zlodějem a konče vrahem či teroristou. Samozřejmě tam taky byli taky političtí vězni. Ale ani v době nejtvrdších represí za Lenina a Trockého nebyli většinou v těchto táborech. Dostávali mzdu jako každý jiný a řada z nich nakonec po skončení trestu na stavbách dál pracovala. Jestli si pamatuješ na ty pipiny, které souložili někde v muzeu či knihovně nebo si cpaly do vagíny kuřata a říkaly tomu umění, tak po odsouzení tyto tzv. umělkyně měly největší hrůzu z toho, aby se nedostaly právě někam na Sibiř do pracovního tábora. Tam by je totiž naučili pracovat. Nakonec myslím skončily někde u Moskvy.

342176

27.11.2015 21:52

Křížený lid - základ sjednocené Evropy

Špatný článek

Magnus Maximus 88.?.?.?

Článek je špatný v tom smyslu, že současné procesy v Evropě přičítá na vrub levici. U nás to dělá Klaus mladší i starší. Neustále blekotají o jakýchsi neomarxistech. Na jiných webech čtu zase o nějakých neo-levičácích apod. Přitom je to z principu kravina. Skutečná autentická levice, v našich podmínkách KSČM nebo snad alespoň její tvrdé jádro, prosazuje nebo by měla prosazovat změnu vlastnických poměrů ve společnosti. To znamená budování sociálně a majetkově spravedlivější společnosti, kde by nebyl jak píše Keller naprosto nesouměřitelný majetkový rozdíl, který v důsledku vede k fašismu a k uzavření společnosti. Tedy jedinec, který se narodí v chudé rodině nemá pak šanci tzv. sociálním výtahem se dostat na lepší pozici i kdyby byl genius. Prostě něco jako kastovní společnost i Indii. Levice nebo chcete-li komunismus či socialismus není elitarizmus, ve kterém teď žijeme. Ty miliony tmavých, kteří se do Evropy valí nezpůsobí změnu vlastnických a sociálních poměrů ve směru snížení rozdílů, ale přímo naopak. Rozdíly mezi bohatými a chudými se prohloubí. Díky této skutečnosti v tom skutečná levice nemá a nemůže mít prsty. Přečte si něco od Lenina, Marxe, Stalina nebo našeho Gotwalda, který mimochodem psal velice rozumně. Levice, která neusiluje o zásadní změnu systému, tedy snížení sociálních rozdílů ve společnosti není žádná levice. A ještě ten kdo dává rovnítko mezi komunismus a fašizmus bud idiot nebo záměrně klame. Protože tyto dva systémy jsou svými antipody. Přitahují se asi tak jako olej a voda. Právě fašismus v sobě zahrnuje nejvíce elitarizmus. V našich podmínkách je fašistickou a elitářskou stranou TOP09, vedenou knížetem a majetkovým elitářem. Proto se knížepán tolik dere za tzv. uprchlíky.

342427

29.03.2016 17:19

Boj proti tabáku jako zastírací manévr

Postřehy ze života

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vidím, že editor určitě s radostí sem pustil tento článek, jakožto vášnivý kuřák. Přispěji tedy několika postřehy ze života na toto téma. Takže lidi kouří tabák min. 500 let. Mám známého lékaře, bývalého silného kuřáka, který přestal ani ne tak z důvodů zdravotních, ale protože mu začalo vadit, jak je neustále cítit kouřem, manželka mu to vyčítala a taky to šlo do peněz. Co se týká zdravotní nebezpečnosti kouření, tak jeho názor je vyhýbavý. Jistě to nedoporučuje, ale například ohledně vzniku jakéhokoliv typu rakoviny tvrdí, že největším tvůrcem této choroby je chronický, dlouhodobý stres. Někteří lékaři si vedou své soukromé statistiky. Rakovinou často marodí třeba hypotekáři. Jsou v dlouhodobém stresu aby uplatili hypotéku, nepřišli o práci a tak. V poslední době mě asi pět lékařů nezávisle na sobě varovalo před pitím alkoholu. Do slova mi říkali: hlavně nepijte alkohol. To je zabiják. Kouření ? No když si dáte tak dvakrát za týden třeba u kávy, tak je to v pohodě. Ani jeden z lékařů nejsou kuřáci. Zajímavé, že varují před alkoholem. Pravidelně prodělávám komplexní vyšetření, tzn. hlava, srdce, plíce, rozbor krve, tlusté střevo, žaludek. Prostě co se proklepnout dá, tak to nechám zkontrolovat. Takové kolečko. Vždy otázky jako pijete alkohol, kouříte ? Protože alkohol nepiju, tak lékaři zajásají a říkají: TO JE DOBŘE, HLAVNĚ NEPIJTE ALKOHOL. Dáte si občas u kávy cígo ? Tak to je dobrý. Znám jednoho pána, kterému je už přes osmdesát let. Po operaci srdce, hlavy ... Kouří. A já na to: pane neměl byste kouřit. A on ta no: víš co mě srdcař řekl po operaci srdce ? Do pěti cigár za den můžu ... Jeho děda kouřil až 120 cigaret denně a k tomu ještě dýmku. Umřel ve 103 letech. Měl jsem jednu dobrou známou, která pracovala u Víta. To byl hl. hygienik Prahy. Lékařka. Povídala, jak neskutečným způsobem narůstá počet rakovin u mladých lidí, kteří nepili, nekouřili. Jsou na to různá vysvětlení, ale nikdo neví přesně. Zajděte si do Bohnic. Uvidíte, kolik mladých lidí třeba po dvacítce je po mrtvici. Možná je to většina osazenstva. To dříve nebylo v takovém množství. A lékaři ? Krčí rameny. Nechci, aby můj příspěvek vyzněl jako agitka pro kouření. Jen že pravda bývá někdy uprostřed.

347235

29.03.2016 20:54

Boj proti tabáku jako zastírací manévr

RE: neuveriteľné

Magnus Maximus 88.?.?.?

V žádném případě nebudu obhajovat kouření. Naopak doporučuji každému přestat, ale dnešní doba je posedlá zjednodušováním. Prostě máš vysoký tlak, cukrovku, rakovinu tlustého střeva, anginu pectoris apod. ? Kouříš nebo kouřil jsi ? Ano ? No tak to máš všechno od toho ! A hotovo ! Jenže ono to tak není. Taky mám jednu známou kardioložku, která by kuřáky věšela, kdyby to šlo. A já na to, tak jak je to s tím kouřením ? No a ona mezi čtyřma očima: no tak kouření samozřejmě nedoporučuji, ale když se přestane kouřit, tak plíce se dají za nějaký čas do pořádku a po určité době je to jako kdyby si člověk nikdy nezapálil. Plicní tkán má regenerační schopnost podobně jako játra. Samozřejmě se nesmí překročit pomyslný rubikon ... Jako u jater, která když už mají cirhózu, tak je pozdě. V tomto procesu hraje úlohu mnoho faktorů jako je věk, pohlaví, zdravotní stav, genetické dispozice apod. V zásadě lze na hrubo říci, že u silných kuřáků tak asi do deseti let po skončení kouření je organizmus OK. Tedy až na dehtové látky, které už v člověku zůstanou, prý. Ale jde o to, že riziko vzniku třeba rakoviny je pak stejné jako u nekuřáka. Kdo kouří málo a příležitostně má regenerace rychlejší průběh. V práci mám kolegu, absolventa VŠCHT, obor toxikologie. No tam jim vykládali, že ten kdo začne kouřit po třicítce, nemá šanci umřít na onemocnění z kouření. Současně však jim vykládali, že ten kdo kouří od mládí, tak by měl přestat tak do čtyřiceti. A opět v závislosti na tom, jak moc kouří apod. Podotýkám, že kolega je fanatický nekuřák. Jeho tatínek zase byl fanatický kuřák asi do padesáti. Umřel skoro ve stovce a do své skoro stovky pravidelně šlapal na rotopedu. Tuto problematiku je třeba probírat přímo s lékařem, lépe s několika lékaři a nelovit info v Internetu. A hlavně nezjednodušovat. Dnešní boj proti kouření je jedno velké pokrytectví. Už dávno mohla být zakázána výroba a obchod s tabákovými výrobky. A ještě perlička. Protože nevím kdo to všechno čte, tak nemohu být moc konkrétní, ale znal jsem jednoho. Umřel na mrtvici v 25 letech ... Silný kuřák. Podle mého v nemocnic měli radost. Kluk byl rozebrán na orgány na další transplantaci včetně těch prokouřených plic ... Zajímavé, ne ? Podle současné legislativy když někdo umře (předpokládám) asi do určitého věku, tak nemocnice nepotřebuje souhlas příbuzných ohledně poskytnutí orgánů zemřelého k transplantaci. Příbuzným je to pak dáno na vědomí, že dotyčný byl rozebrán na náhradní díly a příbuzní pak mohou žádat po nemocnici 5 tis. Kč ... No takže tak.

347238

04.06.2017 13:18

Jako štvaná zvěř...

Nic nového pod Sluncem

Magnus Maximus 88.?.?.?

No jo, dalo se čekat, že se pan editor coby náruživý kuřák ozve. Ale pro klid jeho duše mám potěšující zprávu. Vše už zde bylo několikrát a v horších variantách. Tak například svého času v Číně byl trest smrti za kouření tabáku, v Rusku se kuřákům usekávali nosy, prsty nebo celé ruce, aby si nemohli zapálit. Ale i jinde ve světě byli podobné drakonické tresty. Společným jmenovatelem vždy bylo, že byl trestán koncový uživatel a nikoliv pěstitel tabáku, výrobce tabákových výrobků či tehdejší distributor, obchodník apod. I v těch dávnějších dobách byl tabák lidem k dispozici jako dnes v trafikách. Je zajímavé, že se nikdy nešlo po pěstitelích a pod. Položme si otázku proč ? Takže dnes jsme opět v období zvýšené represe koncových uživatelů a nikoliv výrobců a prodejců. Jen zatím ještě není usekávání rukou, uřezávání nosů apod. Takže zatím celkem pohoda. Jestliže se nepůjde po pěstitelích a výrobcích tabákových výrobků, tak toto období nebude trvat věčně a zase bude zmírnění. Je však otázkou, jak toto období bude dlouhé. Hitler s tím nemá nic společného. Opakuji, proč se trestají jen koncoví uživatelé ? Zamysleme se nad tím.

358145

04.06.2017 14:48

Jako štvaná zvěř...

RE: Kuřáci zapomínají na jednu věc

Magnus Maximus 88.?.?.?

Podívej kuřáku od narození, každý den před spaním si opakuj několik otázek jako mantru. To aby se ti mělo o čem zdát. Proč jsou trestáni koncoví uživatelé, tedy kuřáci ? Proč už nebyla na území dnešní ČR, potažmo EU či jinde ve světě zakázána výroba, prodej a distribuce tabákových výrobků když jde o blaho zdraví národa ? Státy na to měli minimálně 200 let z hlediska náhrady výpadku příjmů do pokladny. To je vzkaz i pro ostatní moralisty, kteří se radují a nejraději by kuřáky věšeli na kandelábrech. Jen to jen začátek. Řada z Vás a možná všichni, co kopete do kuřáků si ráda zajde občas na pivko s kamarády apod. Včetně kuřáka od narození. Věřte nebo ne, ale už je na stole návrh na postupný celkový zákaz konzumace alkoholu v restauracích, a to na stejném principu. Tak jako někoho zde pobuřuje a obtěžuje kouř z tabáku, tak už ted se houfují lidé, kteří nesnáší pohled na člověka, jenž pije alkohol a ten je z něj pak cítit. Co pak budete psát bijci kuřáků ?

358154

04.06.2017 15:51

Jako štvaná zvěř...

RE: Dnes

Magnus Maximus 88.?.?.?

Co zakáží potom ? No přece ten alkohol ! Opravdu je už je připraven postup úplného zákazu konzumace alkoholu v hospodách a restauracích. Vím o čem mluvím, nepřeháním. Klidně si můj názor ulož do PC a pak si na mě vzpomeň. Znám se s řadou lidí z té branže. Už jsou upozorňováni na to, že to samé se bude dít i s alkoholem. Začnou se objevovat lidi, kteří budou pobouřeni a budou se cítit obtěžováni těmi co pijí alkohol. Budou chtít oddělené prostory od konzumentů alkoholu. Argumentace bude stejná jako v případě tabáku. Pijáci jsou cítit alkoholem, mají změněné chování apod. Nemůžeme do hospody jít například s malými dětmi, které by toto vše viděly. Takže v čase oběda bude zákaz pití alkoholu. No a zbytek už znáš. Prostě stejné noty. Z historie je zajímavé, že vždy když byla prohibice nebo zákaz kouření, tak poté byla výrazná změna ve společnosti bud revolučního nebo válečného typu. Například prohibice v USA či SSSR. Kdoví možná nás taky čeká nějaká zásadní změna situace.

358162

04.06.2017 20:02

Jako štvaná zvěř...

RE: Kuřáci zapomínají na jednu věc

Magnus Maximus 88.?.?.?

No tykat ti budu, protože máš přesně fašistický způsob myšlení a reakce tomu odpovídá. Proto máš přiléhavý nick, který tebe dobře vystihuje. Dále nechápeš pointu mých příspěvků, kde se snažím upozornit na to, že tento zákaz je součástí širšího procesu na jehož konci nebudeš tleskat ani ty. A dále na to, že se tento problém, stejně tak jako alkoholismus tahá za špatný konec. Mé reakce nemají za cíl podporu kouření. Jenže tohle fašista nepochopí. Ten dál bude útočit na koncové uživatele, kteří jsou nejslabším článkem v celém řetězu. A přitom vše odnesou nejvíce.

358178

04.06.2017 22:17

Jako štvaná zvěř...

RE: Jsem sice nekuřák,

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jednak souhlasím s editorem, že řada lidí zde vůbec nechápe podstatu problému a ventiluje tady jen svoji netoleranci a vztek. A dále souhlasím také s tím, že problém rakoviny asi souvisí s chemií v potravinách a s dalšími faktory. Taky pozoruji, kolik lidí v produktivním věku dostalo některý typ rakoviny. To opravdu dříve nebylo. Doc. Peter Staněk v jedné přednášce tvrdí, že do deseti let u nás stoupne počet případů rakovin o více než 100 % ! Za tímto účelem se někde na okrese Pardubice či Hradec Králové má stavět onkologické centrum. Tou dobou ale bude kouřit jen zlomek populace. Možná už skoro nikdo. Takže na to se rakovina nebude moci svádět. Problém je někde jinde a v něčem jiném. Rakovina postihuje čím dál mladší věkové skupiny. Mimochodem v Rusku je ted přímo epidemie rakoviny. Jakoby ze dne na den, když to trochu přeženu. Najednou skokový nárůst. Vysvětlení jsou různá. Opakuji, že boj proti tabáku je součástí širšího procesu, jehož kontury se zažínají pomalu rýsovat. Viz. například výrok Pilného za ANO o důchodovém systému, viz. například vznik univerzitních nemocnic, kde jde o privatizaci zdravotnictví, viz. například, výrok Bělobrádka o opětném zavedení poplatku za lůžko v nemocnici apod. Podle mě se připravuje frontální útok na poslední pozůstatek socialismu, a tím je odchod od solidárního systému v důchodech, zdravotnictví, pojištění a taky od bezplatného školství. A ten boj proti tabáku podle mého názoru s tím souvisí. Takže na konci tohoto procesu se budeme divit my všichni. Po volbách to začne.

358187

04.06.2017 23:38

Jako štvaná zvěř...

RE: Jsem sice nekuřák,

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ještě malinký dodatek, jestli mě to editor pustí. Mám na mysli výskyt rakovin. Například VZP spustila nové připojištění s názvem Fénix. To je speciální připojištění pro případ rakoviny. To je právě reakce na změnu situace. A souvisí to s tím, co říká Peter Staněk o nárůstu rakovin. Jen tak sami od sebe by toto nezavedli. Prostě něco je špatně.

358189

06.06.2017 22:50

Jako štvaná zvěř...

Ještě ke kouření a nejen o tom

Magnus Maximus 88.?.?.?

Mám ještě krátký vzkaz pro editora. Ted čtu nadpis s názvem: Diesel u osobáků je mrtvý, hlásí největší automobilky. Nejde ani tak o nadpis či článek, ale hlavně o diskuzi pod ním. V rychlosti jsem ještě jednou přelétnul diskuzi ke kouření a taky k výše jmenovanému článku. Je v principu stejná. Tak jako tady je snad většina za pověšení kuřáků na šibenici, samozřejmě když to přeženu. Spousta moralistů apod., tak i tam je v principu stejná. Věšet majitele dieselů, protože jsou to ti nejhorší z nás. V principu stejná diskuze s fotkami a udáními je na aplikaci čistý komín 2.0. Je jen otázka času, kdy stejně štvavé komentáře budou i proti majitelům benzínových motorů. Taky bude najednou spousty moralistů a pohoršených jedinců. Ještě jedna informace mě zaujala, a to v souvislosti s výstavbou vlastní teplárny v Budvaru. Město je proti. Banální záležitost až na několik důležitých větiček, a sice že spalování plynu vytváří mnoho emisí NOx, popílku, SOx a já už nevím čeho ještě. Přijde doba, kdy začnou zakazovat topit plynovými kotli a komentáře budou stejně nenávistné a pohoršené. A takhle to půjde dál a dál. Všímáte si toho ? Taková pěkná programová rozeštvávačka lidí. Prostě součást širšího procesu, na jehož konci bude nesnesitelná atmosféra ve společnosti. A začalo to tak prostě, kdy po roce 89 Pražákům začaly vadit volně pobíhající kachny a husy na vesnicích kde oni šlapali do husinců a slepičinců.

358261

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 3

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 10

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
297 863,35 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 322 374