Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané P.Peshmerga

Nalezeno 178 příspěveků, 4 různé IP adresy

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.12.2003 16:10

Na koho čekají?

RE: Na koho čekají?

P.Peshmerga 66.?.?.?

Pane Nohejl,
ten "cestin" musite opravit. Konzultujte, prosim, Pravidla ceskeho pravopisu, strana 295, prvni sloupec. Partyzan, partyzanka (zena), Partyzanka (znacka cigarety za "komansu"), partyzansky, partyzanstvi. Nikdy jste nekouril "Partyzanky" za 1.20 Kcs? Opravit ten"cestin".

23550

02.03.2004 13:59

Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

P.Peshmerga 24.?.?.?

Dokud neuvidim nejake oficielni dukazy, zda si mi to trochu divne. Neco na zpusob te famy, ktera se v Kanade objevila (hlavne v Ontariu a Quebeku) po zavedeni kovove dvoudolarove mince. Udajne pry bylo mozne tu prostredni cast mince (zlata barva, na jedne strane ledni medved, a na druhe portret kralovny) lehce vylomit. Par lidi se o to pokusilo, ackoliv je to proti zakonu, ale pak ta fama prestala a do dnesniho dne nebyly a nejsou zadne potize.

26065

03.03.2004 11:33

Kacíř z Hollywoodu

Kacíř z Hollywoodu

P.Peshmerga 24.?.?.?

Gibsonuv film "Kristovo utrpeni" jsem videl minulou nedeli, takze vim o cem mluvim. Za tu odvahu natocit podobny film jenom Mel Gibsonovi preji, aby jeho film vydelal tolik penez, aby uz do konce sveho zivota zadne nepotreboval. Podle prohlaseni zidovskych majitelu vsech trech hlavnich studii, si totiz velice dlouhou dobu Gibson ani neskrtne. "We won't hire him" rikaji J. Katzenberg, D. Geffen a D. Spielberg ze spolecnosti Dreamworks (stejna spolecnost, ktera je zodpovedna za velice "mirumilovny" film "Gladiator" a jine "nekrvave" ukazky americke filmove produkce). Podobnym zpusobem se pripojil i D. Hoffman a dve dalsi nejmenovana studia. Jejich nenavist nezna mezi, pocinaje tim, ze nejvetsi americke biografy odmitly film promitat, takze se Gibson musel uchylit k nezavislym spolecnostem, neco na zpusob byvaleho kina Alma ci Vysehrad v Praze, pokracujice radou nenavistnych clanku ve vsech moznych casopisech (ktere mimochodem Zide tez vlastni).

26110

03.03.2004 15:01

Kacíř z Hollywoodu

RE: Kacíř z Hollywoodu

P.Peshmerga 24.?.?.?

Jenom by me zajimalo o cem by ten sequel byl. Pokud si pamatuji, Jezis po pohrbeni vstal z mrtvych, pak jeste navstivil apostoly. Tam pokud vim k nejakym srdcervoucim scenam nedochazelo (snad az na toho nevericiho Tomase), a od te posledni navstevy apostolu je na nebesich, sedi po pravici Pane. Na tom se zadne prachy nedaji vyrazit.
A i kdyby chteli natocit nejaky "prequel", tak to tady uz mnohokrat bylo. Jo, takhle nejaky ten sequel "Gladiatora", o osudu levobocka toho rimskeho generala, pridat tam nejake ty organizovane namorni bitvy, na to by se pan J. Katzenberg mel zamerit.

26121

03.03.2004 15:31

Kacíř z Hollywoodu

RE: Zidobijci rehtaji rozkosi

P.Peshmerga 24.?.?.?

Mam tu (v Kanade) znameho, starsi clovek, ktery nejakym zazrakem prezil varsavske gheto. Nejhorsi kapove v tech malych tovarnach, ktere Nemci zorganizovali, a jako poradkova policie, byli - podle jeho vypraveni - nikoliv Nemci, Polaci ci Litevci a Ukrajinci, ale zide. Nejenomze vyzadovali - telesnymi tresty - plneni vysokych pracovnich norem (predchudci prvnich uderniku) a vsech nesmyslnych narizeni nacistu, ale okradali soukmenovce o potraviny, penize, sperky a cokoliv jineho, co se dalo na "cernem" trhu zpenezit. Nakonec je to, bohuzel, nezachranilo pred stejnym koncem.

26122

03.03.2004 22:19

Kacíř z Hollywoodu

RE: Kacíř z Hollywoodu

P.Peshmerga 24.?.?.?

Pane Certiku-Bertiku,
nekazte tady bludy, heretiku, kaciri, na hranici s Vami. [smích]
Dovedete si predstavit, kolik by to stalo penez, prepisovani a tisteni vsech tech svatych i mene svatych knih, dizertaci, filmu, TV poradu, novych kazani, atd., kdyby to - co tady rozsirujete [tj. sebevrazda] - bylo historicky dolozitelne. To by ani Swiety Ojciec Karol Wojtyla neprezil, a ze ten toho prezil uz dost. Odstup Satane!

26137

03.03.2004 23:48

Kacíř z Hollywoodu

RE: Kacíř z Hollywoodu

P.Peshmerga 24.?.?.?

Film byl natocen, protoze nekdo mel tu myslenku ten film natocit, dokazal sehnat herce a stab, a nebal se obetovat 25 milionu vlastnich americkych dolaru (plus dalsi miliony na propagaci). Tak daleko, aby Hebrejci mohli vsechno zakazat, jak o tom pisete, jeste Zide americky filmovy prumysl (vcetne USA)neovladaji; ale rozhodne se na tom jiz vehementne pracuje. Jen preji panu Gibsonovi co nejvetsi uspech a co nejvice dolaru, bude je v budoucnosti potrebovat.

26144

11.03.2004 22:38

Vracejí se špačkové – a s nimi i jarní kampaň na Zvědavce

RE: Vracejí se špačkové – a s nimi i jarní kampaň na Zvědavce

P.Peshmerga 24.?.?.?

Pane "Jedinecny",
"cintat pentli" to na Zvedavci dokazete [to je zadarmo], ale poslat alespon deset dolaru to se bojite, aby na Vas nahodou neprisla CIA, FBI, ci nejaka zidovska organizace. Muzete to poslat jako anonym - jako jsem to udelal ja - a on by se pan Stwora take neurazil, kdybyste dal desitku (cash) do obalky a poslal na jeho adresu bez zpatecni adresy. Za par dolaru, ktere prispejete, se na Vas ty organizace "urcite" zameri. Oni totiz nemaji nic jineho na praci nez Vas sledovat.

26506

21.03.2004 07:16

První týden kampaně přinesly necelé čtyři tisíce Kč

RE: První týden kampaně přinesly necelé čtyři tis

P.Peshmerga 69.?.?.?

V arabstine se vetsinou pouziva tzv. americkeho systemu. Napr. dnes mame Muharram 28, 1425, cili mesic predchazi den a rok. Mesic je pro Islam mnohem dulezitejsi nez den, protoze kazdy mesic Mohamed [peace be upon him] udelal nejakou "kravinu". At uz to byla jizda na koni jmenem Burakh, ci utek z Mekky do Mediny, vyvrazdeni nepratel, nova zenitba, ramadan ci hajj atd. Islam se ale ridi podle lunarniho kalendare, takze nase kalendare se nemohou shodovat. V Israeli je to naopak, dnes je 28 Adar, 5764; takovym zpusobem to alespon pisi Yediot Aharohot (#1), The Jerusalem Post, a Haaretz.
Al-Qaida ale bojuje proti Americanum a jejich satrapum, krestanskeho ci zidovskeho vyznani, a vybuch za 911 dni ma daleko vetsi [b]propagandisticky dopad[b] nez za ll9 dni, coz by bylo i po strance logistiky prilis namahave a "caste".

26814

06.04.2004 15:05

Jak Izrael cílevědomě pěstuje na okupovaných územích teror

RE: Peshmerka bey to možná říká drsně:

P.Peshmerga 69.?.?.?

Certiku Bertiku,
co na tom zalezi, Petr A. Novák je docela slusne jmeno a Peshmerga (to je z kurdskeho hlavniho jazyka kurmándží), to je jen muj "nasírací" pseudonym. Neco na zpusob toho modniho navrhare Ralpha Laurena, on se take pred tou zmenou jmenoval Rudy Lipschitz. S takovym jmenem byste si moc tech jeho tricek ci kalhot nekoupil? Neni liž vyliž pravda. Btw.,nemáte nějaké nove fotografie z Palestiny (s pindíky, prosím)?

27422

15.04.2004 11:48

Váleční magnáti vzkazují kritikům: "Držte huby!"

RE: Váleční magnáti vzkazují kritikům: "Držte huby!"

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nezanechali, a vite proc? Protoze je nemeli. To je ten samý argument jako kdyz se komuniste ptali,"Mohl si prosty delnik za prvni republiky dovolit televizi?" Spravna odpoved, podle stranickeho vyboru, byla, "NEMOHL", a za socialismus uz muze.

27831

15.04.2004 12:01

Krvavá lázeň - zlověstná hrozba pro koaliční jednotky

RE: Krvavá lázeň - zlověstná hrozba pro koaliční jednotky

P.Peshmerga 69.?.?.?

V psané formě je správné jen "sedm", a "osm", ve výslovnosti Pravidla českého pravopisu připouštějí jak sedm tak sedum, jak osm tak i osum.

27832

24.04.2004 13:19

Mordechai Vanunu je venku - ale je tohle svoboda?

RE: Mordechai Vanunu je venku - ale je tohle svoboda?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Jakýpak Mardochej? Proboha, to už neumíte ani okopírovat jméno Mordechai bez udělání chyby? [cenzurováno - zbytečná osobní urážka]

28338

07.05.2004 22:28

Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

RE: Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nevím co je na tom špatného, když izraelská armáda, policie a tajná služba mučí Palestince. Palestinci přecházejí hranice za účelem vraždění (a jiných podobných, ne zrovna kosher cílů) civilních obyvatel státu Izrael. Tím způsobem se automaticky vyřazují z normální civilizované společnosti a jakékoliv metody používané IDF jsou naprosto ospraveditelné. Já bych osobně preferoval tzv. "argentinskou metodu", naložit 300 Palestinců, jen tak ve spodním prádle do letadla, členů těch teroristických organizací, vyletět nad sinajskou poušť a živé je vyhazovat z letadla, až bych postupně vyprázdnil izraelské věznice a ušetřil státu Izrael peníze na jejich stravování a ubytování. Nechat vždy jednoho Palestince jako svědka, aby se na to díval a mohl vyprávět svým spoluvězňům jaké to bylo. Sinajská poušť je veliká a dokáže absorbovat miliony. Argentinci se tak zbavili, dělali to v moři, tísíců nepříjemných lidí a celý svět jde dál, jako by se nic nestalo. A teď se už těším jen na reakce pana Lva Mojsejeviče a soudruha Pelešky. Doufám, že to pan Stwora propustí, nejsou tu sprostá slova a ani narážky.
"Jen žádám o pjet hadrů na miti"

28720

08.05.2004 12:42

Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

RE: Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nejvyšší čas, abyste začal "juchat" a rychle se z diskuze vzdálil. Jen tak pro zajímavost, jaký je rozdíl mezi arabským řešením pro VŠECHNY židy (nahnat je do moře a utopit) a vyhazováním vybraných teroristů z letadla (jen ve spodním prádle, to aby Beduíni nemohli okrást mrtvá těla o oblečení). Moc velký rozdíl v tom nevidím, utopený člověk není méně mrtvý než terorista vyhozený z letadla. A pokud jde o to vaše hodnocení (genocidní šašek) to si nechte pro svou manželku (starou Juchalku a Juchalčata).
"Žádám o pjet hadri na mití."

28730

08.05.2004 13:09

Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

RE: Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kdybyste pane Lve Mojsejeviči uměl pořadně číst, tak byste nikde v mém příspěvku nenašel, že schvaluji vyvraždění všech Palestinců. Jenomže Vy čtete, podobně jako ostatní "dogooders" (Juchelka a spol.), jenom to co se Vám hodí do krámu.
Pokud jde o tzv. židobijce, Arabové a mohamedáni od samého začátku slibovali Židům jen jedno řešení, "vyhnat je do moře a, já předpokládám, utopit je. A to VŠECHNY bez rozdílu. A kdyby ta prohnilá, úplatná arabská banda na to měla (po stránce vojenské), tak by to s velkou radostí udělala, na to můžete vsadit krk. Já jsem psal jenom o eliminaci určité části obyvatelstva, zatčených teroristů a teroristických organizací. Tak si ten příspěvek ještě jednou přečtěte, hezky pomalu, a všechno tam najdete. A nezapomeňte na ty snímky z iráckých věznic za Sadáma, ubíjení Šiitů, vyhazování živých vězňů z druhého či třetího patra, a podobné lahůdky Sadámova režimu, když už teď tolik pláčete nad americkou "krutostí".

28733

10.05.2004 19:35

Jen jsme plnili příkazy...

RE: Jen jsme plnili příkazy...

P.Peshmerga 69.?.?.?

Dorogoj Lev Mojsejevič,
Za polčasa do načala štykovoj ataki obchodit komandir polka. B odnom iz okopov obnaruživajet dvuch soveršenno rasterjannych i trjasuščichsja bojcov.
Vyše golovy, orly, sejčas voevat budem. A my ne orly, tovarišč komandir, my lvy. Ja Lev Mojsejevič a on Lev Abramovič.
Nadejus, dorogoj Lev Mojsejevič, što vy vsjo ponjali, a jesli net, nu vot, pošjol kuda podalše. S prazdnikom vas.

28827

10.05.2004 23:19

Jen jsme plnili příkazy...

RE: Jen jsme plnili příkazy...

P.Peshmerga 69.?.?.?

Jsem rád, že jsem Vás při pondělku trochu pobavil. Rusky sice moc neumíte, to by Vaše reakce byla trochu jiná, ale chuj s nim. Pro další zábavu, ale jenom pro vy-vole-né, Vám zasílám další veselou básničku.
¨"Traktorista ja ljubila, traktoristu ja dala,
Celyj mesjac pizdu myla, pud soljarki vyskrebla".
Do vstreči.

28836

13.05.2004 10:32

Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

RE: Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

P.Peshmerga 69.?.?.?

Baszom a Krisztusmarjat. Toth nem member. Isten ald meg a Magyart.

28940

17.05.2004 14:32

Jen jsme plnili příkazy...

RE: Jen jsme plnili příkazy...

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Nohejl, já vám dám takový klasický příklad "chucpy" (chutzpa in jidiš). Syn zavraždí své rodiče, a pak se před soudem obhajuje a žádá o mírnější trest s tím, že je vlastně sirotek. Příště, až budete zase psát o Židech, přečtěte si před tím zajímavou knížku od pana Leo Rostena, The Joys of Yiddish.

29019

02.06.2004 01:28

V Praze proběhla demonstrace na podporu Palestiny

RE: V Praze proběhla demonstrace na podporu Palestiny

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pan Nohejl je úplně patologicky uchvácen Židy. Vidí je na každém kroku, za každým "světovým svinstvem", no prostě za vším. Kromě svých příspěvků v australské češtině - což je liguistický fenomén sám o sobě - přepisuje nesmírný počet článků o Židech, které pochopitelně získává z těch největších židobijských plátků, které se moc neliší od bývalých nacistických novin a časopisů (Arijský boj.....).

29397

17.06.2004 23:24

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Do Tuniska ci do Maroka jezdim na dovolenou, a na dovolené chci jíst a pít a chodit se koupat a jezdit na výlety, treba na velbloudech atd., a ne se postit. Pokud se takové turisticke zvyky místním úřadům nelíbí, pak mají celou zemi zavřít na celý měsíc, aby se snad ti pravoverni moslemové neurazili anebo informovat cestovní kanceláře, že turisté nebudou moci od východu slunce do západu jíst či pít a ženy budou muset chodit v těch černých stanech jak to vyžadují ti fanatici, typu Wahabi, v Saudské Arábii. Tak zase ta tuniska vlada neni blba, protoze by ztratila miliony dinaru.

29910

19.06.2004 00:48

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Bismillahi rachími wa rachmáni,
Ash-shadu an la ilaha illallahu wa Muhammadun rasullalláh. Alláh mu určitě odpustí - on taky nemá nic jiného na práci - co ten nevěřící ibn kalb prohlásil o proroku Mohhamedovi (peace be upon him).
Těch hadithů, které si vymysleli různí ti kalifové, imámové a quasi vykladači Koránu (umm al kitáb), kteří si podobně jako křesťanští kněží udělali z islámu dobrý business, je tisíce a jen některé jsou uznány jako "pravdivé".
Prorok Mohammed (peace be upon him) byl svatý člověk a bylo mu těch žen bez mužů a sirotků prostě líto. Tak to bral hlava nehlava, mladá, stará, no difference. A ta vnuknutí měl opravdu častá. Dneska by ho za to zavřeli and rightly so.
Hayya alal saláh, hayya alal falah. As salátul khairum min an-naum.
Salam alaikum wa rahmatullah.29962

19.06.2004 05:08

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Milý pane Lve Mojsejeviči,
před časem jsem dodal k Vašemu nicku Lev otěčestvo Mojsejevič, tak to dnes, bohužel, musím vzít zpět a omluvit se. Pokud považujete můj text za hebrejštinu, tak asi hebrejského původu nejste a jak to tak vypadá ani v budoucnosti nebudete. Celý ten text, který jsem napsal je jak Korán začíná (Ve jménu Boha milosrdného.. blabla bla bla...) a je to ve spisovné arabštině. Na konci pak zvu všechny věřící (nikoliv křesťanské ďaury, kteří skončí v pekle, žádné hurisky) k modlitbě a upozorňuji je na to, že je lepší se modlit než chrápat. Ta konvertovaná muslimka tomu jistě porozumí. Měl jsem příležitost 3 roky žít a pracovat v jedné z těch Alláhem požehnaných zemí, a jelikož jsem osoba zvídavá naučil jsem se arabsky psát a číst a zajímat se o tu Umm al kitáb čili matku knih Korán. K islámu jsem nekonvertoval, ale pokud budete mít osobně zájem, je to velice jednoduché. Stačí, v přítomnosti 2 svědků, říci Aššadu an la illáha illalláhu wa Muchammádur rasulallách a je z Vás muslim. Ale pak byste ale musel přestat chlastat a dodržovat 5 pilířů Islámu.
Doufám, že jsem zodpověděl na většinu Vašich otázek and in the meantime, may the Grace, peace, and everloving kindness of our true Lord Jesus Christ be upon you, Sire, for uncounted years.
Your ever faithful and obedient servant,
(ecce signum) Fr. P. Peshmerga

29973

19.06.2004 16:57

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Rádo se stalo, pane Lve. May Allah - as of this moment bless every step of your life. Sallallahu alaihi wa sallam - peace be upon him.
A kdepak je náš přítel soudruh-pan M. Peleška? Už jsem dlouho od něho neslyšel, snad nenatáhl bačkory.

29989

19.06.2004 20:46

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Milý pane Lve,
mé přání aby Vás Alláh doprovázel na každém kroku je opravdu upřímné a není to jen taková polská grzecznosc (slušnost) na způsob, "Niech pana szanownego (váženého či ctihodného), cholera jasna sklenci (zabije)". Já vždycky začínám s "Good morning, Sir", protože od "Good morning, Sir" do "You SOB" je krátká cesta, ale opačně to trvá trochu déle. Salam allajkum.

29999

23.06.2004 01:53

Pro strach židovský

RE: Pro strach židovský

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Lve,
hubení Apis mellifera a jiných tvorů božích prostřednictvím DDT je již léta v USA a Kanadě zakázáno. Pouze Apis mellifera Africanus je v současné době předmětem rozsáhlého hubení (od Texasu na sever). Ale do této kategorie pan Včelička jistě nepatří, at least not yet.

30073

29.08.2004 05:45

Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Stwora,
nevím proč jste vynechal Colin Powella, jeho rodiče jsou z Jamajky, a možná, že historicky patří k jednomu z těch ztracených izraelských kmenů žijících původně v Etiopii, Somálsku a Eritrei (myslím, že oficielní jméno je Falasha). Izraelská vláda si jich tam natahala pár tisícovek, a teď v eretz Israel dělají neplechu, jak si nedávno stěžoval politicky nekorektní rasistický minister. Dneska bych už nevěřil nikomu, snad jen paní Rýžové nebo někomu s čínským jménem, ale ten by to zase prodával Číňanům.

32660

29.08.2004 17:38

Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

RE: Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ne nadarmo ten nejkratší vtip je - žid-horník.

32685

30.08.2004 17:43

Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

RE: Jen tak, pro dobrou naladu:

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ale, ale pane Lve, tu informaci máte z dnešního vydání Blesku, to jsem nevěděl, že čtete takové svinárničky.

32715

30.08.2004 17:47

Takové docela normální zatčení

RE: Takové docela normální zatčení

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tady byl také jednou dobou jistý pedofil z Kanady, myslím Britské Kolumbie, který zveřejňoval fotografie "pindíků" z Iráku. Když jsem ho požádal o další, za účelem nasrání, pak se odmlčel a nic nového nepřinesl.

32716

30.08.2004 20:07

Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

RE: Jen tak, pro dobrou naladu:

P.Peshmerga 69.?.?.?

Stejně tak sloveso zapomněl se píše s "N" na rozdíl od rozuměl, kde se "N" nepíše. Ale to je jen taková malá chybička. A Scheisse se rozhodně nevyslovuje šajze, no možná v Kašperských horách, odkud pan Lev pochází.

32720

30.08.2004 21:07

Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

RE: Jen tak, pro dobrou naladu:

P.Peshmerga 69.?.?.?

Jak bych Vás mohl napomínat, muže, který má takové konexe. Jsem jen rád, že získáváte informace ze stejného zdroje jako já. Kromě Blesku ale čtu i New England Journal of Medicine, ale tam takové články a hambaté fotografie často neuveřejňují. Jenom v případě, pokud jde o odborný článek o nových úspěších v oboru vaginologie (vagina duplex, labia minor, labia major, G point, však to znáte, been there done that). Nejvíce článků se tam objevuje o tom německém doktorovi, který starým lidem schovává věci, toho možná už osobně znáte, jmenuje se, myslím dr. Alzheimer.
Budu končit, aby to pan Stwora zase nevymazal, měl jsem pro Vás opravdu dobrý příspěvek, ale nějakou záhadou se na Zvědavce nedostal.
Tento příspěvek nezakládá skutkovou podstatu trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti. Paragraf 244, odst. 1 až 9 tr. zákona České republiky.

32722

30.08.2004 23:16

Olympijská pravidla by neměla umožňovat vyšinutým jedincům ovlivnit výsledek

RE: Olympijská pravidla by neměla umožňovat vyšinutým jedincům ovlivnit výsledek

P.Peshmerga 69.?.?.?

Co je na tom ale zajímavého, že autor tohoto citátu nevěděl o úspěších největšího sovětského přírodovědce I.V. Mičurina, který spolu s akademikem Lysenkem úspěšně vypěstoval kokosy daleko za Uralem. Produkci pak výrazně zvýšil akademik Lysenko, když nejdříve kokosy jarovizoval a pak pěstoval studeným odchovem ve Steinmanových boudách. Podrobnosti se dočtete v románu "Daleko od Uralu".

32724

30.08.2004 23:30

Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

RE: Jen tak, pro dobrou naladu:

P.Peshmerga 69.?.?.?

Mimochodem to slovo Scheisse se píše buď s ostrým s nebo dvojitým s. A tudíž se nemůže vyslovovat "šajze", snad jen v Kašperských horách, odkud snad pocházíte. Tak si laskavě ten Váš privátní slovník němčiny opravte. Též zapomněl se píše s "N".
Proč mám zase dojem, že jsem udělal dobrý skutek?, cítím se jako Mirek Dušín z Rychlých šípů.

Doufám, že to, pane Stwora, nevymažete, Váš internetový magazín by se měl zasloužit i o propagaci spisovné češtiny, což je pro emigranty životně důležité.

32726

31.08.2004 00:20

Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

RE: Jen tak, pro dobrou naladu:

P.Peshmerga 69.?.?.?

Děkuji Vám za podporu pane 68???, nakonec my dva bychom se vzhledem k numerické blízkosti podporovat měli. Já jsem z neznámého důvodu 69, ne že by mi to vadilo, byla to první číslovka, kterou jsem se ve francouzštině naučil, ačkoliv jsem to před studiem na Alliance francaise neuměl napsat jen zvládat "jazykově". Dnes už ovšem zase francouzsky denně mluvím, či spíše jsem nucen, ale začínám ztrácet tu "jazykovou" schopnost. Viz ten citát z toho filmu "Kokosy na sněhu".

32728

31.08.2004 12:56

Původcem posledního antisemitského útoku ve Francii byl opět Žid

RE: Původcem posledního antisemitského útoku ve Francii byl opět Žid

P.Peshmerga 69.?.?.?

Jenže v roce 1933 nevládla v Německu politicky korektní strana, jako je tomu dnes. Kdyby v Česku zvolili Sládkovce a jeho republikánskou stranu, tak by asi Česko nebylo v EU, ale cikánský problém by byl pod kontrolou.

32766

31.08.2004 13:01

Američané opět objevili Ameriku: Izraelský špión ve vedení Pentagonu!

RE: Jen tak, pro dobrou naladu:

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Včeličko,
nedávno jsem slyšel opravenou verzi toho rčení. Kdo se směje naposled bude asi blbec, protože má dlouhé vedení. Stejne tak ten kdo jinému jámu kopá, je v civilním životě hrobníkem.

32767

07.09.2004 19:10

Někdy je cizí člověk bližší než rodina

RE: Někdy je cizí člověk bližší než rodina

P.Peshmerga 69.?.?.?

Takový příběh by si zasloužil zhudebnit a uvést jako muzikál v některém pražském divadle. V hlavní roli s Lucií Bílou nebo Helenkou Vondráčkovou, Mistr Kája by mohl alternovat, ten za zviditelnost udělá všechno.

33302

07.09.2004 19:24

Ještě k tragédii v Beslanu

RE: Ještě k tragédii v Beslanu

P.Peshmerga 69.?.?.?

Když Japonci napadli Pearl Harbor, to byl podle velkého mudrce Karla z Čech jenom drobný pohraniční konflikt. Když napadli Čínu, okupovali Koreu, Filipiny, Indonésii,atd. málem to dotáhli až k východní Indii (bombardovali Kalkatu), to byly též jenom pohraniční přestřelky. A co takhle velká říše Mongolů, to že nemáte mongolské rysy je jen díky tomu, že jeden z těch nejdůležitějších Chánů natáhl bačkory a všechny bojovníky stáhli z bojiště zpět do mongolské říše, a tehdá nebyli moc daleko od Čech a Moravy. To mluvím jen o těch největších konfliktech. Než příště vypustíte něco do světa tak se raději někoho zeptejte.

33304

08.09.2004 23:20

Odposlechnuto - skutečně ze života

RE: Odposlechnuto - skutečně ze života

P.Peshmerga 69.?.?.?

Takové rodiny ty já také znám, kde žena musí vyměnit žárovku a stěžuje si, že na strop nedosáhne (vzít židli jí napadne až později), dokonce i vyměnit baterie v TV remote control nebo napumpovat duši u jízdního kola. Některé odbornice pak s přehledem vymění vypálenou 100W žárovku za 40W a pak si stěžují, že špatně vidí.
Když tak čtu ty příspěvky, děkuji Bohu, že mám ženu, kterou mám, ale pro jistotu, když se do nějaké práce pouštím natáhnu si na sebe ten řemeslnický opasek, kde mám veškeré potřebné nářadí hned po ruce. To pro případ, že by žena trpěla momentálně PMS nebo práci odložím až po období PMS.

33352

09.09.2004 16:09

Odposlechnuto - skutečně ze života

RE: Odposlechnuto - skutečně ze života

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jste to nepochopila, patříte mezi ty osvícené feministky, které se smějí nejlépe protože se smějí naposled. Skutečný důvod k opožděnému smíchu je, že jsou tupé. Můj táta vždycky říkal, že ženské jsou jako slepice, vletí do silnice na poslední chvíli.

33379

09.09.2004 16:33

Svět je zase o malinko horší

RE: Svět je zase o malinko horší

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ale už to jméno Zatloukal (nomen omen) vzbuzuje určité pocity nedůvěry, pocity něčeho čemu nemůžeme věřit, něco jako když se představíte jako, "já jsem Prokop Buben". Máte hned takový dojem, že jde o nějakého darebáka, podrazníka, člověka, který nemá silné duševní a sociální zázemí, člověka, který spáchal čin naplňující skutkovou podstatu trestného činu úmyslného poškození soukromého či veřejného majetku. To "zatloukal" působí velice negativně, má tendenci něco vymezovat, duševně a sociálně zdravý člověk se jmenuje jinak, tak nějak zdravěji , např. Novák, Zeman... Nevím, nevím, dceru bych Vám nedal.

33380

11.09.2004 18:09

Odposlechnuto - skutečně ze života

RE: Odposlechnuto - skutečně ze života

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nevím, kdo Vás angličtinu učil, ale screwdriver znamená v angličtině a americké angličtině jen jedno, a to šroubovák, u koktejlů pak druh drinku, ale jako mužský pohlavní úd, to jsem nikdy neslyšel a pro jistotu jsem i googloval. Jako sloveso "to screw", to má ovšem velice časté použití ve smyslu "pojebat, ojebat někoho či něco", nebo se na něco s odpuštěním vykálet. Tak tu nešiřte bludy, pár učitelů angličtiny Vás kontroluje.

33447

12.09.2004 13:33

Svět je zase o malinko horší

RE: Podivna - srandovni jmena Ceska...

P.Peshmerga 69.?.?.?

Taková osoba si pak může dát jméno poněmčit a představovat se jako solidní a úspěšný německý podnikatel, "Ich heisse Sepp Nichtbrotessen"; měl jsem na vojně jednoho nadřízeného majora Nejezchlebu a ten si z toho jména dělal docela prču.

33464

11.11.2004 23:45

Muž svého národa

RE: Muž svého národa

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Idealisto,
mám velice rád nové akademiky Trávníčky Vašeho druhu. Až budete chtít zase někoho v budoucnosti opravovat, pamatujte si, že český výraz pro hebrew je hebrejština. Podrobnosti naleznete v Pravidlech českého pravopisu, která byla zpracována Ustavem pro jazyk český za vedení akademika Bohuslava Havránka a akademika Františka Trávníčka, Academia Praha 1977, strana 186, první sloupec. Shalom, sharmut.

36682

23.12.2004 03:29

Pekli jsme chleba

RE: Pekli jsme chleba

P.Peshmerga 69.?.?.?

kmín

38974

23.12.2004 06:47

Pekli jsme chleba

RE: Pekli jsme chleba

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kvasnice, ty pravé tj.živé (baker's yeast), se tady nechají sehnat, většinou v obchodech, které se specializují na evropské výrobky. V poslední době jsou k dostání i speciální chlebové mouky, jen je zapotřebí se podívat do oddělení mouky, cukru a pečících přísad. Navíc Robin Hood nyní vyrábí i speciální mouky pro ty automatické chlebové pekárny. Chlebové i speciální chlebové mouky jsou k dostání v Loblaws, Safeway, Metro, Sobey, IGA, atd. a pochopitelně opět v obchodech s evropskými výrobky a potravinami "in bulk".

38977

23.12.2004 21:33

Pekli jsme chleba

RE: Pekli jsme chleba

P.Peshmerga 69.?.?.?

semolina = krupice (jemná)
1 cup = 250 ml tekutiny (1/4 litru]

39009

23.12.2004 21:34

Pekli jsme chleba

RE: Pekli jsme chleba

P.Peshmerga 69.?.?.?


semolina je krupice (jemná), kukuřičná mouka je harissa.

39010

23.12.2004 22:15

Pekli jsme chleba

RE: Pekli jsme chleba

P.Peshmerga 69.?.?.?

Boha Máriju, to už nenecháte ty Židy v pokoji ani i když jde jen o chleba. Čekal jsem na pana Nohejla, aby nám oznámil nějakou novou teorii o vlivu Židů na výrobu chleba (třeba s použitím extra panenské krve, což způsobuje zvýšenou křehkost a hlavně trvanlivost). Anyway, veselé vánoce s pravým, či skoro pravým, českým chlebem či knedlíky.

39014

24.12.2004 14:08

Pekli jsme chleba

RE: Pekli jsme chleba

P.Peshmerga 69.?.?.?

La farina znamená v italštině mouka. Je to ale mouka, která je vyrobena z ječmene či jiné obilniny kromě pšenice durum. Mouka vyrobená z kukuřice, tzv. la farina di granturco, se pak používá na italskou polentu, tolik milovanou il Duce. E il Duce ha sempre ragione.

39041

31.12.2004 10:03

Přiznávám se – jsem sociopat

RE: Přiznávám se – jsem sociopat

P.Peshmerga 69.?.?.?

Když jsem poprvé slyšel tuto zprávu, že vláda Sri Lanky odmítla pomoc Izraele jenom proto, že by v té skupině bylo pár desítek vojáků-ženistů, odborníků na rychlou stavbu polních nemocnic, úplně jsem změnil svůj názor na celou tragedii. Stejně tak jako když ten norský parchant z OSN začal kritizovat USA, že dávají málo peněz. Američané patří k těm nejštědřejším lidem, kteří jsou ochotni pomoci v každé mimořádné situaci,(jen se podívejte na to co dala Francie) a co za to dostávají nazpět, jen nenávist, demonstrace, pomluvy a kritiku. Jejich ochota pomoci je zneužívána a každá zkorumpovaná vláda v Asii či Africe si myslí, že USA je dojná kráva. A jako obvykle část té finanční pomoci je rozkradena a mezi ty, kteří pomoc potřebují se stejně nedostane. Nejvyšší čas, aby se začali Američané starat sami o sebe, mají těch přírodních katastrof doma habaděj.

39256

31.12.2004 14:34

Přiznávám se – jsem sociopat

RE: Přiznávám se – jsem sociopat

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nevím co je na tom špatného, když se stát stará o to, aby zachránil příslušníky svého národa a odvezl ty, kteří nepřežili a to nejen doma ale i v zahraničí. To podle mého názoru vyjadřuje jen to, že mají úctu k lidskému životu na rozdíl od jiných kultur, pro které lidský život nic neznamená podle vzoru "nas mnogo" (Rusové, Číňané, Arabové, Iránci apod.). A pořád neházejte jen špínu na židy, určitě by se snažili zachránit i místní obyvatelstvo či jiné cizí turisty. Jen pokud jde o cenu zaslaných léků, sér, generátorů, pokrývek, ta pomoc z Izraele je doposud vyšší než pomoc z Francie, velké přítelkyně muslimů.

39272

04.01.2005 01:32

Ještě k těm sbírkám

RE: Chtěli by tímto ulehčit svému svědomí. (USA)

P.Peshmerga 69.?.?.?

Vždyť ono se říká, že žádný dobrý skutek nezůstane nepotrestán. A Aneričanům se to zase vrátí, třeba nějakými demonstracemi ve Francii či Německu. Většina arabských zemí zatím (s výjimkou Kuvajtu) poslala soustrastné telegramy s dotazem, zdali jako náhodou muslimové v Indonésii něco nepotřebují, že by jako až bude po svátcích se na to takovým tím arabským tempem podívali.

39584

04.01.2005 09:48

Obhajoba charitativních organizací

RE: Obhajoba charitativních organizací

P.Peshmerga 69.?.?.?

To zemětřesení bylo před rokem (skoro přesně na den) ve městě Bam a to je v Iránu nikoliv v Iráku. Ale to je úplně jedno, hodinky nebo holinky, oboje se natahuje, Dalmácie či decimálka, tady jde o princip, že ten starosta dostal hodně slibů a "skutek utek". A tak tomu bude i v tomto případě až ta první vlna "nadšení" přejde.

39605

05.01.2005 01:19

Obhajoba charitativních organizací

RE: Obhajoba charitativních organizací

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak abych uvedl nějaká opravdová, podložená čísla. Pan starosta Bámu, iránského města zničeného zemětřesením v prosinci 2003, dostal slibů na obnovu infrastruktury, finanční pomoci obyvatelstvu, atd. za 1.1 miliard dolarů (1.1 billion), ale do dnešního dne obdržel jen 17 milionů dolarů, což pokud se nemýlím, je něco méně než 1/4 procenta přislíbené pomoci. A myslíte, že po současných průserech v Asii dostane něco navíc? Která země bude dávat peníze nějakým Iráncům, kteří jsou stejně ovládáni bandou náboženských fanatiků, a navíc tam nejsou TV kamery. A mohl bych pokračovat dalšími příklady, bývalá Jugoslávie, Honduras, Guatemala, Rwanda, atd. Times of India tudíž upozorňuje všechny ty postižené země, že je rozdíl mezi pomocí slíbenou a pomocí skutečně poskytnutou. V současné době jediná pomoc, tj. viditelná, přichází od imperialistických Američanů, Australanů, Britů, a pár dalších evropských zemí.

39674

05.01.2005 01:48

Ápenland

RE: Ápenland

P.Peshmerga 69.?.?.?

Já jsem ve Srí Lance byl (žil jsem a pracoval v Indii tři roky), tenkrát se to ale jmenovalo Cejlon, a pokud si pamatuji tak 74% obyvatelstva tvoří Sinhálci, kteří jsou ve většině budhistického "vyznání", čili žádné opice, kromě čínského kalendáře. Vaše teorie o opičím bohu Hanumanovi se tak může vztahovat na 12 až 14% Tamilců, kteří jsou přívrženci hinduismu, což je náboženství, které uctívá snad všechna zvířata. Ale ne všichni Sinhálci, neboť ti bystřejší dobře vědí, že křesťanské organizace mají lepší školy a hlavně poskytují bezplatné obědy, stipendia a přijímají každého, kdo si dá křížek na krk. Možná, že to zní tvrdě, ale taková je pravda.

39676

05.01.2005 02:39

Obhajoba charitativních organizací

RE: Charitativní organizace

P.Peshmerga 69.?.?.?

Proto se ta organizace jmenuje "Člověk v tísni". Navíc o tom vůbec nic nevěděli neboť měli kanceláře pronajmuty jen v přízemí a ve vyšších patrech a do sklepa nechodili. A nakonec, co je to nejlepší řešení pro člověka v tísni?, AK 47 (či lepší model AK 74, který má Osama bin Láden) či MK 16. Jeden zásobník a problém je vyřešen. Jak už říkal soudruh Stalin, a ten o Čečencích a Inguších hodně věděl, byl z Kavkazu, "njet čelověka, njet probléma".

39683

06.01.2005 00:03

Ápenland

RE: Ápenland

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Stwora,
tak jestli tento příspěvek, který napsal pan Mac Háček, nekvalifikuje jako nasírací, tak už teda nevím. Autorka článku je označená jako hloupá, její manžel jako mužský šovinista. Jen pan Mac Háček je vzdělaný a má politicky korektní názor na světové dění, neboť píše z New Yorku.

39743

06.01.2005 00:40

Ápenland

RE: Ápenland

P.Peshmerga 69.?.?.?

To víte, že jsem spokojen, neboť vidím, že je nám měřeno stejným metrem. Něco jako kdysi u Eaton's, Satisfaction guaranteed or money refunded (with a [smích]).

39745

06.01.2005 15:17

Zločincem snadno a rychle

RE: Zločincem snadno a rychle

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tentokráte se pan Nohejl trefil a přinesl nám velice zajímavou zprávu o monitorování všech protižidovských organizací(nemůže to být antisemitismus, protože kritizování Arabáků je v USA dovoleno), webových stránek apod. Kundolíza je už u lizu, takže by si měl Zvědavec dát pozor na to co píše či dovoluje zveřejnit. Navíc dr. Conda umí, alespoň pasivně, česky, napsala pár blábolů o politickém vývoji v ČSR. Nevím, zda má dost času monitorovat i příspěvky na Zvědavci, ale není vdaná, nemá žádné děti a peněz dost, aby si mohla najmout služku na úklid, vaření či vyprání, čili časově by to mohla stihnout. Navíc ten pan Michael Kozak s takovým typickým americkým jménem a s tím novým oddělením se na tom monitorování také může podílet. Nezapomeňte, že pan E. Zundell dodnes smrdí v nějakém "výchovném" zařízení v Torontě, ačkoliv v zásadě jen řekl, že ty údaje o Holocaustu jsou přehnané.

39806

07.01.2005 05:09

2004 - rok mučení

RE: 2004 - rok mučení

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pan Peleška jako obvykle přehání a jak se zpívá v té hospodské písničce, "Nasral Franta na Trabanta, Buffalo Bill, hovno viděl, v prdeli byl....". Na rozdíl od toho našeho známého českého cestovatele pana Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic (pro anglicky mluvící čtenáře Christopher the Bastard from Afterspoon and without Satellites), který opravdu cestoval a svět viděl na vlastní oči, on si o tom čte asi jen v Právu, Halo novinách atd . Ve srovnání s tím co kdysi dělávali zajatcům husité, jezuité, Španělé, francouzští para, KGB, maďarská tajná bezpečnost (Allamvedélmi Hatoság a Allamvedélmi Osztály) a naše známá Stb v Domečku na Hradčanech, většina těch zatčených přežila. Dostat se do rukou syrským, egyptským či afganistánským bezpečnostním službám, to by vězňové dopadli asi podstatně hůře. Při výslechu teroristů se bezpečnostní orgány řídí jezuitským heslem "Učel světí prostředky" anebo pro tvrdší případy výslechy subkontraktují bezpečnostním organizacím jiných států, které s nějakým tím mučením nemají problémy.

39882

07.01.2005 14:07

2004 - rok mučení

RE: 2004 - rok mučení

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud potřebujete detailní popisy (včetně fotografií) různých nástrojů a metod (a lidé byli v minulosti velice vynalézaví), zajděte si na encyklopedii Wikipedia, a do hledače si dejte "torture". Pak máte zábavu alespoň na jednu hodinu než to všechno prohlédnete.

39919

07.01.2005 14:52

2004 - rok mučení

RE: 2004 - rok mučení

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud zajmu člověka (skupinu lidí), který včera chladnokrevně zavraždil (podřezáním krku) nevinného člověka, např. novináře či řidiče náklaďáku, a ještě to poslal do TV, pak se tato hyena sama vyloučila z lidské společnosti. To samé platí o sebevrazích, kteří odpalují výbušniny v autobusech, ve školách, v pizzeriích apod. Jestliže pak tvrdým výslechem za použití mučení dostanu informace, které zachrání životy mých podřízených, tak jen houšť a větší kapky. Tady nejde o argumenty, ale o rozlišení mezi "regulérní" válkou, kde se berou zajatci a bojem proti terorismu, kde se zajatci neberou. Američané by udělali nejlépe, kdyby následovali izraelského příkladu a válku vedli vojáci a ne novináři z New York Times. Tyto levicově orientované svině nejenom ohrožují životy vojáků, prozrazují vojenská tajemství, ale podlamují i morálku. Voják je od toho, aby bojoval a zvítězil, a ne aby se neustále díval zpět, zdali ho nějaký buzerant nefotografuje a nekritizuje. Pokud si toto vedení americké armády brzo neuvědomí, pak dopadnou v Iráku stejně jako dopadli ve Vietnamu. Takhle to dopadá vždycky, když se dělá něco napůl. A pokud jde o veřejné mínění, úspěšné dokončení konfliktu by změnilo i veřejné mínění. Lidé mají krátkou a velice pohodlnou paměť.

39922

07.01.2005 23:59

2004 - rok mučení

RE: 2004 - rok mučení

P.Peshmerga 69.?.?.?

Řešení je možné a naprosto logické. Rozdělit Irák na tři části, kurdský sever, šíajtský jih, a sunnitský střed. Ze severu vystěhovat arabské obyvatelstvo a vytvořit autonomní oblast, z jihu pak všechny Iráčany, kteří jsou přívrženci Sunni. To vše bez vyjímky a za použití násilí v případě potřeby, tak jako to udělali Češi, Poláci či Rusové po válce. Naprostý klid by tam sice nikdy nebyl, ale jak můžete pozorovat ze zpráv, obě oblasti, jak severní tak i jižní jsou relativně klidné.

39978

08.01.2005 01:57

Slovensko hľadá superstar

RE: Slovensko hľadá superstar

P.Peshmerga 69.?.?.?

Naprosto s Vámi souhlasím, je to velký humbuk, všechny vlády se předhánějí v tom kolik peněz z daní poplatníků rozdají. To se to rozdává, pane ministerský předsedo, když to není z vlastní kapsy. Ale i pan K. Annan zrovna dnes apeloval na ty samé vlády, aby skutečně ty peníze doručily a nejenom přislíbily (on je ten pravý o tom mluvit, když jeho vlastní syn okrádal OSN v Iráku ještě za vlády Sadáma Husejna). Jen doufám, že to nedopadne jako v tom iránském městě Bám, kde z přislíbených 1.1 miliard dolarů obdrželo město 17 milionů.

39993

08.01.2005 15:46

2004 - rok mučení

RE: 2004 - rok mučení

P.Peshmerga 69.?.?.?

Podřezávání krků ukazované na TV Al-Jazeera jsem také za Sadáma neviděl, ale viděl jsem krátké filmy, na kterých byl ukazován chemický Ali jak kope a střílí do zajatých šiítů. Jak vojáci ubíjejí nebo alespoň přizabíjejí ostatní zajatce před tím než je polomrtvé naházeli do hromadných hrobů. Některé ty záběry jsou tak šokující, že se na veřejnost nedostanou. Ty hromadné hroby, kterých se objevují desítky, podle Vás, vznikly za Sadáma jen náhodou, něco na způsob "okno se rozbilo". Kdo ho rozbil či jakým způsobem, to nevíme, ono se to "prostě" rozbilo samo o sobě. A ptám se jakto, že se "nesmyslně" nevraždí na jihu Iráku či v kurdské oblasti. Tam si dovedou udržet relativní klid, to jen v sunni části se stále vraždí, protože úspěšné volby by znamenaly konec nadvlády menšiny (sunnitů) nad zbytkem iráckého obyvatelstva.

40035

10.01.2005 04:16

Povolání v ohrožení

RE: Povolání v ohrožení

P.Peshmerga 69.?.?.?

"Zeny su v armade velmi dolezite." - zcela souhlasím.
Na to pamatovala již rakousko-uherská armáda a proto byly v týlu zřizovány oficiální bordely (odděleně pro oficíry, poddůstojníky a vojáky). Do těch důstojnických bych pak nasazoval ženy jen se základním vzděláním, neboť jak říkaval už ten vrátný z hodinového hotelu (podle Švejka) "ty blbější více pobavěj než ty příliš inteligentní".
Už vidím jak by se v Česku zase nesmírně zvýšila porodnost, aby se ženy mohly vyhnout vojenské službě. Něco podobného již u nás bylo za Protektorátu, kdy těhotné ženy nemohly být poslány na nucené práce do Říše. Ročníky 42, 43, 44 a 45 patřily po řadu let k těm nejsilnějším. To si pochvaloval i tehdejší protektorátní ministr školství pan Emanuel Moravec.

40199

10.01.2005 04:56

2004 - rok mučení

RE: 2004 - rok mučení

P.Peshmerga 69.?.?.?

A abych doplnil tu sbírku "kachen", podle posledních zpráv arabské TV Al-Jazeera (pokud umíte anglicky či arabsky, můžete si to na oficielních stránkách přečíst) celá tragedie v těch deseti zemích Asie byla způsobena USA armádou, která ve spolupráci se sionistickým Izraelem a Indií prováděla nukleární pokusy na dně oceánu. Další konspirační teorie budou následovat.

40205

11.01.2005 02:25

Povolání v ohrožení

RE: Povolání v ohrožení

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ta paní Jílková by se, kdyby jí to dovolily, okotila "live" v tom svém pořadu Kotel, jen aby stouplo její ohodnocení na Nově. To je přece ženská, podobně jako Šmuclerová (kterou konečně nedávno vyhodili), která by šla přes mrtvoly.

40266

11.01.2005 20:04

Rok posilování moci

RE: Rok posilování moci

P.Peshmerga 69.?.?.?

V tom svém prvním příspěvku jste zhodnotil leda "figu borovú", kromě negativismu jsem si z toho příspěvku nic nevzal. Pokud chcete někoho kritizovat, pak bych doporučoval, abyste buď rozebral zmíněný článek odstavec po odstavci nebo napsal něco pozitivního jako vyvrácení názoru autora. Zrovna mám před sebou poslední číslo časopisu TIME, které jedná o "The science of happiness" a proč optimisti žijí déle. Tak se jen těším, ale nejenom já, ale i řada dalších čtenářů či přispěvatelů Zvědavce, že nás brzo oblažíte nějakou pozitivní zprávou. Ale pozor, přijde taková kontrolní otázka, jestlipak víte co má kočička v ánusu teplého, a když to z ní vychází v zimě, se z toho "kouří"? Pokračování příště.

40328

12.01.2005 01:04

Rok posilování moci

RE: Rok posilování moci

P.Peshmerga 69.?.?.?

(Cenzurováno. Pouze popichující příspěvek napadající jiného diskutéra.)

Poslední zprávy z PIC, 66% oprávněných voličů nepřišlo k volbám, ačkoliv oficielní prameny uvádějí 65% účast, a z těch více než 62% volilo Abu Mazena. Opravdu divná arabská matematika. Jen pro Vaši informaci, termíny užívané PIC jsou: sionistické okupační síly, sionistická vláda, vláda Sionu, sionističtí hrdlořezové, atd. jako kdyby jim to předepsal nacistický minister propagandy.

40342

12.01.2005 15:12

Rok posilování moci

Rok posilování moci

P.Peshmerga 69.?.?.?

Já vím, že tento příspěvek je tak trochu mimo mísu, ale vzhledem k tomu, že to nemohu nikam jinam napsat, píši to zde. V jednom ze svých příspěvků jsem se zmínil o tom, že žádný dobrý čin (a la Mirek Dušín) nezůstane nepotrestán. V duchu jsem sice doufal, že k tomu tentokráte nedojde, ale bohužel jsem měl pravdu. Podle posledních zpráv vláda Indonésie žádá, aby vojáci všech států (hlavně USA a Austrálie) opustili Indonésii do třech měsíců, navíc omezila i pohyblivost ostatních mezinárodních civilních "křesťanských" organizací, které nezištně pomáhají místnímu obyvatelstvu. Něco podobného udělala Indie, která odmítla návštěvu generálního sekretáře OSN v postižených oblastech. Pro budoucnost bych se řídil slovy vládce Saudské arabie, který řekl, "...byla to vůle Allahova a kdo může argumentovat s Bohem", neboli po česku podle poručíka Hamáčka, "...kulový h...o", vyřešte si to sami, je vás jak sraček.

40394

13.01.2005 02:24

Proč říkám NE antievropské ústavě

RE: Proč říkám NE antievropské ústavě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Při své poslední návštěvě jsem si jen tak povšimnul, že se sice do Česka, t.j. východní části "nové Evropy", imigranti po milionech nehrnou, ale se svou znalostí ruštiny jsem se v Karlových Varech docela dobře dorozuměl. Ty stovky Ukrajinců, Čečenců, Albánců, Arabů, černochů plus statisíce cikánů, to mi naprosto stačilo a obávám se, že v budoucnosti to bude ještě horší. Ale co, my se nebojíme, my tam nebydlíme.

40450

13.01.2005 16:24

Proč říkám NE antievropské ústavě

RE: Proč říkám NE antievropské ústavě

P.Peshmerga 69.?.?.?

Podívejte se laskavě na Ústavu Spojených statů amerických, kolik ta má stran (lépe řečeno kolik ta má slov) včetně všech těch dodatků. Ta byla dána dohromady inteligentními lidmi nikoliv bruselskými byrokraty. Evropská unie je schopná vyblábolit o čemkoliv (i o výrobě olomouckých syrečků nebo karamelových bonbonů) desítky stránek textu. Z tohoto důvodu je zapotřebí , aby jim někdo odporoval. Já jen doufám, že Poláci, Dánové, Češi a Angličané se k tomu vyjádří negativně. Vyměnit jednu diktaturu za belgický byrokratismus nevidím jako řešení.

40492

19.01.2005 21:21

Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

RE: Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

P.Peshmerga 69.?.?.?

Že si z Německa Židé udělali dojnou krávu, to je přece známá věc. Tu krávu už dojí (a ještě budou dojit) od padesátých let. Jedinou čáru přes rozpočet jim udělaly švýcarské banky, které jim to "dojení" přes třicet let neumožňovaly.
Harry měl na party uniformu Afrikakorps a ten hákový kříž nikdy nebyl oficiálně součástí této uniformy. Nemám rád, když se členství v NSDAP spojuje s účastí ve Wehrmachtu, což byla a vždycky bude německá armáda, která jen přísahala, protože musela, slib věrnosti A.H.(Fuhrer und Reichskanzler) a v době války se ve většině případů chovala jako řádná disciplinovaná armáda. Stejně tak jednotky Waffen SS, v té své původní formě, které byly elitní a profesionální vojenské jednotky.

40903

20.01.2005 13:17

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nevím jak můžete napsat, že český národ se od slovenského národa neliší. To jsou dva odlišné národy, které od sebe rozděluje řada věcí, zeměpisná poloha, historie, kultura, a v neposlední řadě vliv náboženství; co je až do nedávna spojovalo byla linguistická blízkost češtiny a slovenštiny a skutečnost, že jsme tvořili jeden stát. Zatímco český národ (český stát) se vyvíjel jako mocný hospodářský a vojenský celek propojený na západní Evropu, spravovaný velice často moudrými a progresivními panovníky, kteří podporovali obchod, průmysl, vědu, budovali university a školy, zaváděli nové zemědělské plodiny, Slovensko - kromě krátkého období - nebylo nikdy samostatné a až do konce první světové války pod vlivem Maďarů. Zatímco české země se stávaly průmyslovým centrem Rakousko-Uherska, požívaly výhod či výsad rakousko-uherského systému (školství, zdravotnictví,silnice a železnice, náboženská "tolerance", tisk atd.), na Slovensku vládlo kulturní i hospodářské "temno". V takových podmínkách se pak daří církvi, která bídu a nevzdělanost dokáže využívat ke svému prospěchu. Osobně si myslím, že ta staletí habsburské nadvlády určitě poznamenala character českého člověka, německá okupace a následná komunistická nadvláda jen v tomto pokračovala, ale to co bylo a stále je v českém národě zdravé, to se, bohudík, zachovalo dodnes.

40941

23.01.2005 03:49

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

P.Peshmerga 69.?.?.?

To celé motto je třeba doplnit takto, "Rež a rúbaj do krve po tej českej kotrbe, pokial Slovák na Slovensku pánom nebude". A jak to bylo napsáno, po sametovém rozvodu, na té zdi v Žilině, "Slovákom slobodu, Čehúnom piču". Jdou kolem Jano a Fraňo, a Jano jen poznamená, "Pozeraj, Fraňo, Čehúni su na tom opať ovela lepšie".

41195

02.02.2005 00:14

Kdo vládne v Evropě?

RE: Kdo vládne v Evropě?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Považovat Guantanamo za koncentrační tábor je nejenom nadsazené, ale i nekonečná blbost. Ti teroristé se dopustili zločinů a byli po právu zadrženi. Naštěstí pro ně je zadrželi Američané, kteří jsou jako obvykle nesmírně opatrní, aby se těm "nevinným" zajatcům nic nestalo. Kdyby se dostali do rukou bývalého generála Abdula Rashida Dostuma, pak by byli nacpáni do železných kontejnerů (a těch mají v Afganistánu tisíce) po 150 lidech, dveře pečlivě zavařeny a odvezeni někam daleko do pouště, aby tam za nelidských podmínek chcípli. Škoda, že se tak nestalo. A celý svět, ten levičácký, by držel jako obvykle hubu, protože Afganistán je daleko a Dostum na veřejné mínění zvysoka sere.

42111

03.02.2005 17:21

Kdo vládne v Evropě?

RE: Kdo vládne v Evropě?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nevím, co tím chtěl básník říci, ale "Bos bos dicitur terris ubicumque videtur" (vůl vždy zůstane volem, aťsi je spatřen kdekoliv). Srovnej,"Veď osla do Paříže, a vrátí se zas osel" a neposledně Jan Amos Komenský, "Vola bys přes všechen svět vodil, nebude než vůl".
Závěrem Vám jen vinšuji, "MAY the serene and beneficent light of Our Lord Jesus Christ shine everlastingly upon you for uncounted years", budete to potřebovat.

42254

04.02.2005 16:23

Návštěvnost v lednu poprvé překročila 3000 návštěv denně

RE: Návštěvnost v lednu poprvé překročila 3000 návštěv denně

P.Peshmerga 69.?.?.?

Židi, cikáni, Slováci (a tady v Americe bych přidal černochy a rudé tváře), ti si budou vždycky stěžovat na rasismus, diskriminaci a na něco se vymlouvat. Připomíná mi to ten vtip, jak jedna firma v Ostravě zadala inzerát, "Hledáme průmyslováky pro naše vývojové oddělení". Příjde Jano na osobní oddělení a hlásí se o místo. "Vy jste průmyslovák?", ptá se kádrovák. "Nie, já som len Slovak". Místo nedostal, protože byl Slovák.
Nedávno vyhodili z místa - pro údajnou krádež - jistou prodavačku v Kauflandu Annu Gleisnerovou (a.k.a. Dajdou, "hvězdu" soutěže Česko hledá SuperStar), kterou pro špatný prospěch předtím vyloučili z jedné školy. Její otec, židovského původu, jako obvykle obvinil Kaufland a tu školu z těch nejhorších zločinů včetně Holocaustu, antisemitismu, jen to vyvražďování plynem vynechal, protože na to ani Kaufland ani ta odborná škola nemají ještě ani peníze ani potřebné zařízení a bude se s nimi soudit, podle amerického vzoru, o peníze. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

42337

05.02.2005 12:26

Návštěvnost v lednu poprvé překročila 3000 návštěv denně

RE: Návštěvnost v lednu poprvé překročila 3000 návštěv denně

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak vám pěkně děkuji za to ohodnocení, gospodin Stojan Jakotyč. "Kokot ako lampa", to ještě není tak špatné, už jsem měl v minulosti horší jména. Připomíná mi to tu písničku "...ten kokotik čo mi z ruky zobie, starej 3.14či už nevzpomiená..." neznáte jí náhodou? Ale znovu se potvrzuje to rčení o potrefené huse, naskočil jste na první nakopnutí jako dobře naštelovaná motorka. [chechtot] BTW, nejste náhodou spříbuzněný s jedním důstojníkem jugoslávského ("juhoslovenského"?) původu jménem Drago Prcač? (To jméno a ta osoba skutečně existuje). U jeho jednotky sloužil též nějaký Stojan, celým jménem Stojan Grcač. [mrknutí jedním okem] Isten ald meg a Magyart, Stojan.

42419

07.02.2005 09:42

Pod Grossem se houpá židle

RE: Pod Grossem se houpá židle

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pod Grossem se sice houpá židle, ale pokud vím neexistuje v ČR povinnost občanů, t.j. i politiků, přiznávat nabytý majetek, podávat majetková přiznání, zveřejňovat daňová přiznání atd. (což je běžná praxe pro politiky v US - ať již před nástupem funkce či v době výkonu funkce; ti si ty tučné prebendy vybírají až po skončení funkce v různých těch správních radách apod.). Tato povinnost neexistuje díky té druhé zkorumpované politické straně ODS, která již po několik let úspěšně blokuje návrh či přijetí podobné legislativy. Podle ústavy ČR pouze zákon je oprávněn ukládat tuto povinnost svým občanům (mezi občany zahrnuji teoreticky i politiky).
V nepřítomnosti zákona tudíž vyplývá, že není povinností jakéhokoliv politika, včetně premiéra, se veřejně zpovídat z nabytého majetku. Následovně může pak Gross vzkázat plebejcům "Já se na vás, a vy se mne..." (nezlobím, nezlobíte... aby si to tady někdo špatně nevykládal). Neboť i dodnes platí "Quod principi placuit, legis habet vigorem", čili (v nepřítomnosti zákona) "co se zlíbilo vládci, má platnost zákona".
Na druhé straně si páni poslanci pěkně odhlasovali imunitu na celý život a řadu zákonů na ochranu osobnosti, ochranu proti pomluvám, atd. Pokud si Koloťuk najde nějakého dobrého advokáta a nikoliv rychlokvašku sui generis, nakonec může dojít k tomu, že se celá ta kauze otočí a do průseru se dostane MF Dnes spolu s jinými časopisy. A když to nevyjde tak je tu stále ta poslanecká imunita. [chechtot]

42550

07.02.2005 15:45

Pod Grossem se houpá židle

RE: Pod Grossem se houpá židle

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pan Gross absolvoval právnickou fakultu švindlem, stejně tak jako spousta jiných politiků. V té době - t.j. když "studoval" - byl už politikem a poslancem a řadu tzv. zkoušek
absolvoval "přátelským" pohovorem se zkoušejícím aniž by se tématu nějakým odborným způsobem dotkl. To samé, selbstverstandlich, platí o jeho němčině. Davon geht die Welt nicht unter. Též jeho diplomová práce je velice pofidérní, nejenom že není k nalezení, ale z velké části se skládá z krátké a částečně opsané zprávy ČNB, ale na to se postupem času i přijde a to vše vyjde na světlo boží. Die Welt ist klein, Herr Gross. Ovšem jen tehdy, pokud opoziční strany (mám na mysli jen ODS, protože komunisté mají těch rychlokvašených doktorů práv a kandidátů věd díky svým VUMLům a sovětským univerzitám habaděj), budou resp. bude mít zájem. Pokud totiž nemám na vlastním dvorku uklizeno, např. pan Tlustý, poslanec Kalousek, pak je lepší se do nějakého nebezpečného kritizování raději nepouštět, abychom náhodou, kvůli vlastním skandálům, neutrpěli ve volbách (to platí zvláště pro lidovce). [chechtot]

42576

07.02.2005 17:00

Pod Grossem se houpá židle

RE: Pod Grossem se houpá židle

P.Peshmerga 69.?.?.?

No a co? Je to kožený, je to na to stvořený. [vyplazený jazyk]

42588

10.02.2005 21:03

Profil idiota

RE: Profil ceskeho idiota

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak ten dvouletý plán a první dvě pětiletky se splnily ze zcela jednoduchého důvodu, tehdy totiž ještě bylo z čeho krást a utrácet za hlouposti jako ožralý námořník. Pak už tolik peněz z ukradeného soukromého majetku nezbývalo, tak se holt nemohly splnit další pětiletky a od stanovení dalších pětiletek se prostě upustilo. Pak už se jen rok od roku záplatovalo až do toho historického sametu.
Pokud jde o ten hajzl papír, ty nedostatky - fronty ani tak moc nebyly, nebylo někdy ani na co- byly. Pamatuji si, že jako dozorčí roty, jeden z mých úkolů bylo řezat či stříhat novinový papír na čtverečky či obdélníčky, už si nepamatuji, abychom si mohli na záchodech čím utřít rektum. Když jsem pak pracoval v Indii a na Blízkém východě, byl jsem příjemně překvapen, že ten hajzl papír byl vždycky k dostání. Byl sice dost drahý, t.j. v zemích které neoplývají stromy na výrobu celulozy, ale byl. Ale tam také "ještě" neměli socialismus.
Jo a na ty fronty před benzinkami v Americe si moc dobře pamatuji. Američané či Kanaďané mají absolutně nulovou toleranci vůči nedostatku. Ty "kuponové lístky" na některé potraviny a hlavně pneumatiky z druhé světové války si pochopitelně nepamatují a jakýkoliv nedostatek čehokoliv v dnešní době se jim jeví jako "konec světa" a náležitě panikaří. Proto soused nemohl pochopit, že takový "strašný nedostatek" benzinu mě, zvyklého na stálé nedostatky v ČSSR, nechává chladným.

42995

15.02.2005 03:07

Vzpomínka na drážďanské peklo

RE: Vzpomínka na drážďanské peklo

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ve válce existuje jednom jediný zločin a tím je prohraná válka. Kdo prohrál válku je zločincem, ten kdo ji vyhrál je vítězem a může si určovat další podmínky. Němci válku začali a, bohužel, prohráli. To co jim spojenecká vojska připravila ke konci války byla jen malá odplata za všechno to zlo a násilí, to vraždění a ničení, které jim, těm "nevinným", ale jinak nacistický režim podporujícím, civilistům velice málo v průběhu války vadilo. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Měli velké štěstí, že většinu Německa osvobodili civilizované národy a nikoliv sovětská horda.

43381

15.02.2005 13:16

Vzpomínka na drážďanské peklo

RE: Vzpomínka na drážďanské peklo

P.Peshmerga 69.?.?.?

"Němci válku začali a, bohužel (pro ně), prohráli. To měla být ta skutečná formulace, spoléhal jsem na představivost čtenářů. Příště budu užívat více "polopatistického stylu", aby i pan Táborský pochopil. Sapienti sat dictum, (Plautus the Persian).
Pokud jde o to "osvobození", chyběly tam uvozovky, ale na druhé straně se to dá také vykládat v duchu sovětské propagandy. Němečtí dělníci, rolníci a pracující inteligence (alespoň na území okupovaném SSSR) byli díky zásahu Rudé armády osvobozeni od nacismu, aby se pak v budoucnosti mohli - pod vedením strany a vlády - věnovat vytváření nových a vyšších socialistických hodnot, neboť jak už psal K. Marx "Die Proletarier haben nichts in ihr zu verlieren als ihre Ketten. Sie haben eine Welt zu gewinnen."

43439

15.02.2005 15:55

Kdo ovládá Ameriku?

RE: Kdo ovládá Ameriku?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud si pamatuji, soudruh Lenin (Uljanov] nikdy moc o šukání nemluvil ani nepsal, neboť od jistých soudružek chytil syfilis, resp. tyfilis (on ho měl tak často, že mu tykal). Jednou řekl cosi velice moudrého a to, "Učit se, učit se, učit" (to poslední zvratné zájmeno "se", jak mi řekla soužka učitelka jazyka českého, není zapotřebí). A to vím úplně přesně, neboť na oslavy Velké říjnové revoluce (a.k.a. Lenin v říji) na mne, se třemi jinými soudruhy, jednou připadla výzdoba třídní nástěnky.

43464

16.02.2005 18:22

Kdo ovládá Ameriku?

RE: Kdo ovládá Ameriku?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Milý pane Tome,
já jsem v té době, jako tisíce mně podobných, neměl moc na vybranou, odmítnout vyzdobení třídní nástěnky se rovnalo nepřipuštění k maturitním zkouškám a pak bych dopadl jako tzv. "ing." Vacek, nedávno odstoupený náměstek ministra vnitra. (Navíc soudruh Lenin měl v tomto případě mimořádně pravdu). Potom i v době výkonu základní vojenské služby v Československé socialistické armádě bych měl i odpovídající kvalifikaci, např. nabíječ tankového děla apod. Místo toho jsem si zažil sice pár perných měsíců v poddůstojnické a dále pak důstojnické škole (v záloze), ale pak jsem si vojnu prožil v naprosté pohodě s možností buzerovat podřízené. Čestné to sice není, ale nikdy jsem se nesnažil napodobovat utrpení Mahátmá (Karamčand) Ghándího, neboť jako chlapec jsem ministroval u jezuitů v kostele svatého Ignáce na Karláku (t.j. v Praze, pro sedláky) a ti se řídili heslem "účel světí prostředky". [chechtot]

43601

24.02.2005 13:33

Několik lekcí ze světa byznysu

RE: Varianta lekce c. 3.

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kdo se směje naposledy je, ve většině případů, tupec anebo si stojí na vedení. Stejně tak ten, kdo jinému jámu kopá je buď(a) v civilu hrobníkem, nebo (b) si kurví záda.

44149

08.03.2005 17:22

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

P.Peshmerga 69.?.?.?

A co takový Ježíš, to byl také Žid, alespoň podle židovského práva, kde se rasa či příslušnost řídí podle matky. Byl nevinný a stejně mu to nebylo moc platné, nakonec ho ukřižovali. Ačkoliv podle bible do panny Marie sestoupil ten Duch svatý (pochopitelně i ten Duch svatý by mohl být, alespoň podle pana Nohejla, židovského původu), ale pro Němce to byl rasově part-time Žid. Za Protektorátu by měl nárok na poloviční přídělové lístky a do Terezína by šel až ke konci války. [smích]

45271

24.03.2005 14:31

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Natan Ščaranskij

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ten článek p. Krále je totiž zpatlán z několika zdrojů informací. Tak se mohlo lehce stát, že to jméno té politické strany je přepisováno z hebrejštiny několikerým způsobem, jako např. Yisrael b'Aliyah, Yisrael B'aliyah, Yisrael Ba'aliya ale i Jiisrael Baalja.
Pan Ščaranskij si také trochu pozměnil i své příjmení. Namísto "šč" z toho udělal jen "š", a proto je v angličtině znám jako Natan Sharansky a nikoliv Anatolij Shcharanskij. To by asi žádný Američan nedokázal vyslovit (viz Ajrák, Ajrán a Ajtaly či ten případ T. Schiavo, který všichni TV hlasatelé vyslovují jako Šiavo a nikoliv Skiavo).

46942

30.03.2005 02:04

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

P.Peshmerga 69.?.?.?

A co Vám v tom brání si tam tu plastikovou trubici nacpat? Evidentně jste ještě při smyslech a nikoliv ve vegetativním stavu, tak jen do toho a půl je hotovo. Pokud budete potřebovat, mám doma pár metrů (různých průměrů), které Vám mohu zdarma poslat. Vepřo-knedlo-zelo by tím ale neprošlo. [mrknutí jedním okem]

47403

09.04.2005 14:44

Oslava loupeživých baronů?

RE: Oslava loupeživých baronů?

P.Peshmerga 69.?.?.?

Navíc ten název baroni je již dlouhou dobu ustálený jako negativní označení, např. uhelní baroni. Mohl jste také použít výrazu magnáti, jako např. zbrojařští magnáti. Tyto uvedené výrazy byly velice často používány za komunistů.
Výraz rytíř většinou vzbuzuje představu něčeho vznešenějšího, něčeho co bojuje o vyšší hodnoty, např. rytíř bez bázně a hany, či rytíři Bušidó. Novodobí baroni mají zájem jen o, resp. uctívají jen, "mrtvé prezidenty", čím vyšší hodnota tím lépe (přinejmenším počínaje od prezidenta U. Granta - 50 doláčů). To je také, podle mých zkušeností, nejvíce populární náboženské vyznání v současné komunistické Číně.

48561

14.04.2005 13:08

Kanadský premiér šlápl do výkalů

RE: V Kanadě bych taky volila liberály ...

P.Peshmerga 69.?.?.?

Provincie Ontario už jednou zažila vládu NDP a.k.a. socanů pod vedením Bob Rae (1990-1995)a těch circa pět let bylo jedno z nejhorších období pro Ontario. Až do té doby byli totiž vždy v opozici a slibovali hory doly, neboť jako opoziční strana nebyli za nic odpovědní. Dokázali však zblbnout lidi tak dokonale, stejně jako to dnes v ČR dělají komunisti, že byli zvoleni mírnou většinou. To volební vítězství bylo i pro ně samé velkým překvapením a najednou, chtě nechtě, museli začít vládnout a být za svá rozhodnutí zodpovědní. A jaké bylo jejich překvapení, když otevřeli "účetní knihy" a zjistili jak na tom Ontario opravdu je. Pak už následovala jedna bota za druhou, jeden nesplněný předvolební slib za druhým až nakonec v roce 1995 byli poraženi konzervativci pod vedením Mike Harrise. Mike Harris se sice choval skoro jako Miloš Zeman, ale narozdíl od Miloše věděl co Ontario potřebuje a Ontario po dvě volební období prosperovalo. Takže, pokud jde o vládu NDP, thanks but no thanks.

49071

15.04.2005 13:46

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Proč neslavím konec druhé světové války

P.Peshmerga 69.?.?.?

Jak už jsem si povšiml z minulých článků pana Krále, tento pán má tendenci používat slov jako stovky, tisíce či miliony nesmírně volně a úplně bez kontroly. Řekl bych takovým tím typicky velkorysým ruským způsobem, "čert to vem, sto či sto tisíc, nas mnogo".
Počet obětí okupace ČSSR v roce 1968 nikdy nedosáhl panem Králem vysněné výšky. 21. srpna 1968 jsem na Václaváku byl, a to přímo u muzea, a do dnešního dne si pamatuji, když sovětští vojáci, z niž mnozí měli takové ty mongolské rysy (s výjimkou důstojníků), obrátili kulomety a začali pálit do střechy a oken muzea. Také si pamatuji na to jak mladí lidé s vlajkami naskakovali na jedoucí tanky a transportéry a jak se jim to někdy sakramentsky nevyplatilo. Na tak velikou operaci, jakou byla okupace Československa, byl počet obětí- což je typické pro Čechy (např. ve srovnání s maďarskou revolucí v roce 1956) - velice nízký.
A konec něčeho tak strašného jako byla druhá světová válka by se rozhodně slavit měl, neboť ať už byl ten poválečný vývoj jaký byl, lidé přesto alespoň žili, resp. přežívali v míru.


49182

16.04.2005 02:12

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Pan Kral do nas cpe propagandu hlava nehlava

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Leho,
něco podobného mě napadá vždy, když se dívám na tu fotografi, na které jihovietnamský důstojník odstřeluje komunistického vietconga. Jak brutální, jak nelidské, jak sadistické, naříkají levičácké buzny, ale málokdo ví, že tomu důstojníkovi před několika hodinami VC zastřelili jeho kolegu s celou jeho rodinou. Jak už jsem jednou tady na Zvědavci psal, americká armáda by měla následovat příkladu izraelské armády a těm levičácky smýšlejícím novinářským "buznám" nedovolovat žádný doprovod při vojenských akcích. Ukolem vojáka je bojovat a pokud je to možné v boji zvítězit, a ne se stále dívat nalevo či napravo či dozadu, zda-li ho nějaká levičácká politicky korektní svině filmuje a pak kritizuje.

49261

17.04.2005 16:35

Proč neslavím konec druhé světové války

RE: Proč neslavím konec druhé světové války

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Stojane,
já si osobně také na válku nepamatuji, stejně tak jsem nežil v dobách husitských válek či vlády Karla IV. Nicméně vím, kdo Mistr Jan Hus byl, kdy se narodil a kdy byl Němci upálen, kdo to byl Jan Žižka či Karel IV. apod. Znát historii svého národa je jen - či lépe řečeno kdysi bylo - součástí dobrého všeobecného vzdělání. Od sametové revoluce uplynulo 15 let a za tu dobu jste měl dost času si historii Slovenska pomocí dostupných informací opravit a doplnit. Historická fakta, která jsem ve svém příspěvku uvedl si můžete potvrdit(na Internetu je hafo informací, stačí jen nebýt líný). Co ale nemůžete udělat, nemůžete je vyvrátit.

Osobně jsem vždycky dělal rozdíl mezi politikou a vztahy mezi normálními lidmi. Chodil jsem do školy v době, kdy jsme se povinně 6 měsíců učili jazyk Ludovíta Štúra, část vojenské služby jsem si na Slovensku odsloužil, takže ani s jazykem ani s lidmi nemám žádné problémy. Ten Váš pocit, že jste rád, že máte od Čechů pokoj, to je Váš osobní názor. Dnes už ovšem nemůžete všechny chyby svalovat na Čechy jako jste to s oblibou dělali v minulosti

49432

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 0

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 744 794