Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Pavel123

Nalezeno 12 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.05.2011 21:11

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Pavel123 94.?.?.?

Dobrý den,zamyslel jsem se nad těmi úzkými hrdli.Kdesi jsem četl takovou paralelu, pasažéři na Titaniku se po kolizi s ledovcem dali rozdělit na tři skupiny, jedna volal zachraňte nás, druhá se ptala co se dá udělat pro záchranu a třetí prohlásila, že Titanik je nepotopitelný. Pokud by byla možnost záchrany, druhá aktivní a skeptická skupina by byla ve své záchraně asi nejůspěšnější. [smích]
Trvalý ekonomický, technologický a demografický růst posledních cca 150 let umožnila masová těžba uhlovodíků, především ropy.
Ta je dodnes zatím jediným extrémně levným zdrojem energie ( v Azerbajdžánském Baku, kde těžba ve 20tých letech m.s. začínala, stačilo vykopat metr hlubokou jámu, a ona se ropu sama naplnila [smích], a nejen energie. Kromě milonu dalších věcí se používá k výrobě hnojiv a pesticidů - tj. jen díky ropě je lidstvo schopné hnojit svět celoplošně a zjískávat x násobné výnosy. Kam tím mířím?
V posledních 150 letech to zdánlivě vypadá, že úzká hrdla už neexistují.
Dalo by se ríci, že nějaká byla - dvě velké války a řada menších, Španělská chřipka atp. dohromady tato hrdla umazala několik desítek milionů lidí, ale přírustky skáčou nahoru po miliardách. Vypadá to tak, že v budoucnosti čeká lidstvo opravdu další superúzké hrdlo v podobě dotěžení této superlevné energeticko/výrobní suroviny.

244136

17.05.2011 13:50

Demokracie jako náboženství?

RE: Dekuju

Pavel123 88.?.?.?

Ale to je stále stejný problém. Masové volby jsou ovlivnitelné zase pouze masově. Lidí kteří čtou zvědavce a pár dalších webů k zamyšlení je zatím - asi, odhaduji - velmi málo. Ale lidí kteří sledují TV, čtou oficiální noviny a bulvár...Ta podstatná většina, kterou potřebujete, má svoje zjískané pravdy, pokud má tedy vůbec nějaký názor. Přesvědčit mozek, že a je b není tak jednoduché, a pokud je změna tak bizarní - důstojná modla předkládaná k úctě od školních lavic je v lepším případě užitečný idiot nebo zloděj, v horším případě vrah - každý si řekne " je to vůbec možné, to nemůže být pravda atp. - je to proces, ke kterému vede poměrně dlouhá cesta. A vaše potřebná většina na tu cestu zatím ani nevykročila, a dokud nevykročí a nebude nic vědět nikdy vám neuvěří!

244254

22.05.2011 16:57

Co je demokracie?

RE: Za zvuku padajicich bomb a vystrelu si nechte o demokracii zdat.

Pavel123 94.?.?.?

Dobrý den, demokracie určitě nebyl špatný systém správy, už jen z toho důvodu, že na rozdíl od mnoha jiných, travla kontinuálně cca 600 let. Pokud je systém špatný, vede k nespokojenosti a flustraci, a díky ní je po určité době nahrazen jiným. A cyklicky pořád dokola.
( většina "ismů" minulého století trvala s bídou pár desítek let).

Možná, že není nutné hledat pořád "tretí" cesty.
Možná že by bylo řešením návratit se k demokracii.(byť třeba lehoulince adaptované na 21. stol. - např. ke kopci přidat internet [smích]

Zkuste v dnešním světě najít systém, který by se alespoň rámcově demokracii přibližoval. I když to asi zní spíš jako vtip.

Můj dojem je, že takový systém s troškou shody je (světě div se) společenský systém zavedený plk. Kaddafim v Libyi.
Je to jen dojem - možná špatný - podpořený jen obecně z internetově/rychlíkových znalostí. Ale pokusím se je do budoucna prohloubit.

Proto, že je nutné srovnávat proklamace a skutečné výsledky, a to v delším časovém horizontu, je to běh na dlouhou trať.

Zatím se zdá, že alespoň z pohledu ekonomického vývoje (podle HDP na hlavu) si Libye vede dobře. Za dobu cca 40 uplynulých let upatňování tohoto systému se Libye dostala z pozice 0 - tj. nejchudšího státu světa podle statistiky OSN z r.1953 na pozici 51/189 r.2010, tzn. o 138 pozic výš - to už je skoro na zapsání do Guinesse. Pro srovnání pozice ČR 38/189 - r.2010.
Má také nejnižší veřejný dluh na světě (2011 - 3% HDP, 2010 - 4% HDP). Pro srovnání dluh ČR 2011 - 40% HDP, 2010 - 32%.

244488

22.05.2011 20:35

Strategie zničení Libye

RE: předně se neřeší, co by mělo být na prvním místě

Pavel123 94.?.?.?

Dobrý den,
i nacistické německo mělo dobrou propagandu, ale špatný konec. A špatný konec žádná propaganda nevyřeší ani neokecá.

Když to před časem začalo, překvapila mne rychlost, s jakou se začalo bombardovat - okamžitě, ze dne na den. Dá se tedy předpokládat, že operace byla připravena předem. Lokalizovat cíle, určit odolnost cílů, stanovit priority ničení cílů + logistika, operační základny atd. to asi netrvá den.

Tak si myslím, že pánové předpokládali, že Kaddafi sklapne kufry, udělá dohodu a bude konec. Ale asi se v něm přepočítali, jako už několikrát. A co teď ?
Letecké bobardování může iniciovat dohodu ale nemůže samo vyhrát válku. Kaddafi si zatím dohodu vnutit nedal. A nevím, jestli zabíjení dětí a vnoučat je dobrá cesta k dohodě?


A proč už tam tedy nevlítli? Myslím, že mají strach.
S tím, co jsem si o Libyi zjistil, mám dojem, že se tam i obyčejným lidem žije dost dobře. A to může být problém. Proto, že člověk má vždy o dost větší vůli bránit blahobyt než chudobu.
Kaddafi rozdal zbraně civilnímu obyvatelstvu a mobilizoval
téměř milionovou armádu. Už proto se nedá věřit, že by ho Libyjci chtěli sesadit - to by jim zbraně asi nerozdával!
(tady trochu reaguji na otázky pana el pastinaka typu "kde jsou demonstrace na podporu M.K." atp. Oni to asi demonstrují tím, že si dojdou vyzvednout zbraně.)

Evropa sama ( a považuji okupaci Libyie spíš za evropský projekt) může na poražení takové armády, se silnou vůlí se bránit, rovnou zapomenout. Ale i dohromady s USA army to může být tvrdý oříšek, až se zpátky budou posílat stovky černých igelitových pytlů. A navíc, Evropa není na něco podobného vůbec zvyklá.
Pánové už asi tuší, že tahle akce by nebyla taková selanka, jeko vstup do Iraqu, kde se jim bránilo jen cca 20% vládnoucích sunitů a ostatní Šííté se vzdávali po tisících..

244508

26.08.2011 13:00

McHuba mává „vlajkou svobody“

Co dál?

Pavel123 88.?.?.?

Zdravím. Sleduji již delší dobu diskuze na Zvědavci i jinde. Někdy se mi dělá až fyzicky špatně ze sledování současnosti, i z náhledu cca blízké budoucnosti (a to i přesto, že nemám děti a asi už mít nebudu). Přijde mi logické, aby náprava nebo změna byla zahájena v centru vývozu současného stavu, dnešní špinavé anglo/evropské demokracie. Ale tuším, že v US je zatím relativně bohatá střední třída. A ta asi žádné výrazné změny nepřipustí. Stejně jako voda žačíná vřít až po dosažení určité teploty, tak i změna přichází až po dosažení určité hranice v chudobě, beznaději a rozvratu. A tak to asi bude ještě chvíli trvat. Ale bod nenávratu už byl překročen. Ale o tom jsem vlastně psát nechtěl. Chtěl jsem říci, že ve většině všech diskuzí se řeší současnost, nebo blízká budoucnost, ale to není to podstatné. Myslím, že podstatnější je co bude POTOM. Historie se neusále opakuje v jiných kulisách, proto, že kulisa se mění ale vlastnosti lidí zůstávají +- stejné. Záleží tedy hlavně na nastavení společensko/ekonomického systému. A pokud se nezmění diamerálním způsobem systém, pojedeme dál po spirále ohřev/zahřátí/var/vychladnutí/ohřev... Tak co s tím?

251916

09.10.2011 18:00

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Pavel123 94.?.?.?

Pane Vojto, také nemám rád propagendu. Beton používal k stavbě akvaduktů již antický Řím, některé akvadukty přivádí vodu do dnešních dnů. Převýšení 300 m (k tlakování 30 atm)v poušti je spíše iluzorní, Sahara v oblasti Libye se od jižních hranic postupně svažuje k pobřeží, z převýšení cca 600 m k 0 m na pobřeží při délce cca 800km. Voda tedy může proudit téměř samospádem. Libye tedy bude trpět nedostatkem vody minimálně méně. A jako iřešnička na dortu se jeví fakt, že již investované peníze nejdou tak snadno ukrást.

254874

24.10.2011 21:31

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Svrzeni do doby kamene

Pavel123 94.?.?.?

Žijeme v šílené době. Jediné řešení je eliminovat všechny zákonodárce a soudce, vyšší vládní úředníky, vládu a poslance, a senátory + všechny majitele bank, odvéz je za město a humánně utratit. Bez emocí, bez pomsty. Přimlouvám se za zachování jejich rodin (i když oni sami vraždí komplet včetně novorozenců - tady bych se přimluvil), avšak netrvám na tom. Ale uvědome si, že jejich kompletní eliminace může být v budoucnu - v dobách konsolidace, trochu kontraproduktivní. Ty je možno internovat v k tomu zřízených tábotech. Není to hezké, ale už nic jiného nezbývá. Máma mě vychovávala jinak, ale to je v době, skutečně vymknuté z kloubů, už nepodstatné. Zbývá už jen teror (který je dnes stejně všudepřítomný - ale je nutné uplatnit ho striktně na domácí scéně), snad to povede k nové renesanci.

255866

06.11.2011 15:45

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

Pavel123 94.?.?.?

Kdysi jsem čet rozhovor s režizérem Cameronem, tvůrcem poslední verze Titaniku. Jedna otázka zněla, proč je i přes nákladnou snahu zajistit autenticitu dobových reálií, scénář příběhu místy otočen o 180 s.
Jde o scény, kdy na potápějící se lodi, vybavené jen omezeným počtem záchranných člunů, je chudina uzavřena v podpalubí mříží, a boháči se doslova cpou do zbylých člunů. Faktem je, že té osudné noci byla na palubě nezanedbatelná část finanční elity světa. A byli to oni, boháči, kteří ve většině a dobrovolně přenechávali svá privilegovaná místa bezejmenným a chudým ženám a dětem. Cameron odpověděl, že scénář se přepracoval proto, že skutečnému by v dnešní době divák neuvěřil. V dnešní době Sarkoziů, Berlusconů a dalších, je to asi skutečně nepředstavitelné. Svět se mění, a my s ním. A stejně jako kapitalismus urazil dlouhou cestu, urazil ji i komunismus. A stejně jako dnešní kapitalisté už nejsou elitní, vzdělaní lidé se smyslem pro čest a povinnost, nejsou dnešní komunisté už tou původní tlupou zfanatizovaných primitivních mužiků, ovládaných židobolševickým hnutím. Asi by bylo vhodné, vrátit se troch zpět, k nějakým základům. Vrátit některým slovům jejich původní smysl, jiná, jako například čest, vytáhnout z nánosů času zpět na denní světlo, a tyto základy použít pro nějakou novou, všeobecně přijatelnou konstrukci. A jako minimální základ bych viděl výchovu, vzdělání a zodpovědnost za své činy. Ale jak toho dosáhnout, to také nevím.

256679

19.12.2011 11:38

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

A bude viset všude.

Pavel123 88.?.?.?

"Zlomeny žalem stojí národy nad rakví zvěčnělého..." Co dodat? Snad jeho suita stihne vydat ikonografie ještě před Vánocemi. Jistě je už mají připravené v šuplíkách. Sochy a přejmenovávání ulic holt budou až příští rok. [mrknutí jedním okem]

258884

17.01.2015 18:39

Vlezlý v Paříži: Izraelci se bouří kvůli pózování premiéra

RE: Kdo je kdo v teto hre,spojenec a nebo usmivajici se nepritel

Pavel123 94.?.?.?

Roberte, proč pořád píšeš tím jednoduchým degenerovaným jazykem? Pomud se bojíš psát vyspělejší a složitější čestinou, neboj. My ti chyby odpustíme. Nejsme úzkoprsí.

325386

18.01.2015 13:03

Vlezlý v Paříži: Izraelci se bouří kvůli pózování premiéra

RE: Kdo je kdo v teto hre,spojenec a nebo usmivajici se nepritel

Pavel123 94.?.?.?

Ok, mas pravdu. Roberte dekuji.

325441

31.01.2015 19:52

Podivné očkování s americkým akcentem

RE: Genocida bile rasy uz davno zapocala,aniz by to lide vzali v uvahu.

Pavel123 94.?.?.?

Asi bych Rudy1 více vážil slova. Mezi ockováním v šedesátých letech a očkováním 2000+ je asi stejně propastný rozdíl, jako mezi socialismem a teď. Doporučil bych, přečíst si něco o uvádění nových léků na trh v ČR.
Drobný modelový příklad:
Fitma x chce na trh v ČR uvést nový farmakologický produkt. Stát ji sice zavazuje provést předem tzv. klinickou studii, ale metodiku nechává na ní.Firma vybere 100 pacientů ve věkovém rozmezí 20-70 let.V testu je dobrý výsledek v segmentu 50-60 let,bohužel u ostatních věkových kategorií je lék neúcinný a má negativní druhotné důsledky. Co s tím? Zrušit projekt, zmařit investici? Nebo zpět do laboratoře na týdny nebo léta, bádat, pilovat? Tak by to asi udělal starý Dr,Gallen,ale toho už vzal dav. A nový, moderní, liberální Dr. Negallén 2000+? Ten má z výsledku v zoufalsví skloněnu hlavu,ale...(ale metodika je předsi na vás, slyší tiché našeptávání moudrých zákonodárců, metodika je na vás). Zvedá hlavu, v oku zas jiskru. Ruší prvotní studii jako by neexistovala. Ve zcela nové studii je opět 100 pacientů ve vekové kategorii 50-60 let. Výsledek testů je optimistický. Lék spolehlivě učinkuje a nevykazuje prakticky žádné negativní dopady. Bingo. Produkt jde na trh.
A tento moderní a účinný produkt vám klidně naordinuje i váš starý, dobrý, rodinný lékař, neb i on byl oklamán.

326168

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 5

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 1

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 2

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 6

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 2

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,74 Kč
Euro
27,80 Kč
Libra
31,47 Kč
Kanadský dolar
18,21 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,33 Kč
100 japonských jenů
23,72 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,56 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 582,60 Kč
1 unce stříbra
369,43 Kč
Bitcoin
173 305,56 Kč

Poslední aktualizace: 3.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 685 859