Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Honi soit qui mal y pense

Nalezeno 53 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.01.2015 20:17

Kruhy na vodě

Útok na občanské svobody

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Máte zcela pravdu pane Stworo. Je to tak. Právě nedávno jsem viděl na Arte dokument o whistleblowerech NSA a jeden z nich řekl přesně to co Vy. Ten útok(myslel tím 9/11) je pro NSA dar z nebes, protože dostanou od Kongresu tolik peněz kolik jen budou chtít.
V této diskuzi Vaši obavu z dalšího oklešťování svobod nikdo moc nesdílí(zvrhla se díky obratné manipulaci v teologickou) ale na německých webech, jako je např. http://www.heise.de/tp/default.html
nebo https://propagandaschau.wordpress.com/
se tento fakt diskutuje velice intenzívně.
Loutkaři se vždy snažili rozeštvat podanné proti sobě. Mladé proti starým, chudé proti bohatým, bílé proti barevným. Aby je pak mohli snadněji ovládat.
Nyní když se Evropa zmítá ve všemožných neřešených krizích a narůstajících problémech(Euro, TTIP, imigrace, energetika,nezaměstnanost,chudoba a možná i válka s Ruskem) není nic snažšího než odvrátit pozornost jinam.A potichu přitom utahovat šrouby.

325006

12.01.2015 22:32

Nejsem Charlie

Kdo sponsoroval a řídil akci proti H.B.?

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Nechápu proč všichni věříte tomu, co vám předkládají média. Skutečně si všichni myslíte, že to provedli ti dva hoši kvůli jakýmsi karikaturam bezvýznamného plátku?
A co je výsledkem? Rozhořčení,nenávist,odpor vůči muslimům a islámu.Straší nás Džihádem a Šarijou.
Na obzoru je další "preventivní válka proti teroru" podle Strategie "Clash of Civilizations" od Bernarda Lewise vypravovanou pro US National Security Council a spopularizovanou Samuelem Huntingtonem.
Není to ani v Teheránu, Riadu nebo Kabulu kde se připravuje souboj kultur, nýbrž ve Washingtonu a v Tel Avivu.
Sponzoři této akce neuspokojili cíle Džihadistů, Al-Kaidy ani Talibánu. Za to neokonzervativní a neoliberální jestřábi si mnou ruce.

325023

13.01.2015 22:27

Kruhy na vodě

Francie plánuje svůj Patriot Act!

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Francie čekala na příležitost, jak omezit občanské svobody. Zdá se, že nyní se naskytla ta pravá. Je jasné kam to povede, stačí se podívat za oceán.
Tato akce byla naplánovaná stejně jako 9/11 a mnoho dalších pod "falešnou vlajkou" za účelem okleštit svobodu občanů a nastolit nový světový řád.
Bravo,terorizmus zvítězil.[velký smích]

325091

13.01.2015 23:17

Kruhy na vodě

Lügenpresse (Prolhaný tisk)

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Lügenpresse je hlavní heslo hnutí PEGIDA v Německu proti islamizaci Evropy. A toto heslo je ostře kritizováno, hrubě napadáno a zesměšňováno všemi medii unizono stejně jako Pegida sama.
Jak se ale tvoří demagogie a propaganda, to vědí Němci už dávno.
Zářný příklad o tom jak se dají manipulovat zprávy nám poskytli ARD,ZDF, když referovali o nedělní demonstraci milionu Pařížanů mezi nimiž prý pochodovali v první řadě četní státníci z celého světa.Myslím, že to bylo i v CT.
Tyto záběry potentátů vznikly ve skutečnosti v boční zcela uzavřené a zajištěné ulici,kde tito papaláši 15min pózovali pro kamery, z různých úhlů tak aby se záběry pak mohly přidat do zpravodajství včetně zvuku(ulice byla naprosto tichá).
To co tyto stanice divákům poskytly včetně nehorázně drzých lživých komentářů je propaganda, dezinformace a lež v té nejhorší podobě. V Německu jsou občané, kteří se z historických důvodů stydí označovat tyto media přívlastkem Lügenpresse.Kdo takhle ale uvažuje, ten si nalhává něco sám sobě.
Zde je článek, obrázky a video, vše je tak výmluvné, že není třeba ani znát německy:
https://propagandaschau.wordpress.com/2015/01/13/lugenpresse-ard-und-zdf-tauschen-und-belugen-die-zuschauer-uber-massendemo-in-paris/
[bliji]

325095

15.01.2015 11:26

Lžimédia: ARD a ZDF klamou a obelhávají diváky ohledně masové demonstrace v Paříži

Důkaz jak se

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

"Bohužel nakládání s obrazovým materiálem mocipánů v pařížském pochodu ukazuje, že heslo Lügenpresse(lžimédia) není čistě výplod chorobných mozků příznivců hnutí Pegida.
Působení obrazového materiálu na diváky,je pro německé mediální profíky, někdy důležitější než zobrazování reality."

P.S.Autorka této věty šéfredaktorka deníku TAZ byla vzápětí ostře sprdnuta šéfredaktorem zpráv ARD Kai Gniffkem, aby si nemyslela, že si bude vyskakovat.

https://propagandaschau.wordpress.com/2015/01/14/a...

325194

16.01.2015 06:30

Lžimédia: ARD a ZDF klamou a obelhávají diváky ohledně masové demonstrace v Paříži

Aby bylo jasno

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Inscenace, konstrukce, manipulace, propagace, formace.
Takhle si media zřejmě představují svůj úkol.
Žádná fotka prý nezobrazuje celou skutečnost ale pouze její výřez.Hodně je toho, co neukáže. To není přikrášlování,cenzura ani inscenace. To je prý poctivé novinářské řemeslo.
Čili fotka papalášů v čele průvodu prý signalizuje naše hodnoty,víru a naši jednotu.Je poselstvím: "Jsme připraveni na válku proti teroru a jsme odhodlaní jít do boje"
My proti nim. Jednoduché škatulkování na přítel a nepřítel.Stejná retorika a logika, s kterou vpadli do Afganistanu a Iraku.Logika Patriotaktu a neomezeného dohledu.Media vytváří obraz jednotného kolektivu v hodině nebezpečí.Připomíná to vyhlašování "neomezené solidarity" po 9/11.
Neomezený a bezvýhradný nejsou výrazy demokracie ale totality.Válka proti teroru není nic jiného než válka proti demokracii.

325236

16.01.2015 06:57

Problémem není islám, ale úpadek Západu

RE: Zdánlivý výklad jako redukcionizmus

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Amen [chechtot]

325238

26.01.2015 23:02

Trollování Ruska

Putin byl pozván stejně jako ostatní

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Za organizaci pamětních oslav je zodpovědné Museum v Osvětimi. Waršava rozesílala pouze diplomatické nóty, ve kterých informovala o slavnosti a přitom se dotazovala, zdali na ni přijede příslušný představitel státu. Žádný prezident, ani Gauck nebo dokonce Porošenko, neobdržel zvláštní osobní pozvání, jak to tvrdí ruská cizojazyčná média(http://de.sputniknews.com/ausland/20150119/300677962.html).Zatímco tato diplomatická nóta postačila 40 hlavám států a předsedům vlád, tak pro Putina nebyla zřejmě dost dobrá.Jestli to bylo z politické vypočítavosti nebo z pouze uražené ješitnosti, to ví Putin jen sám.
[vyplazený jazyk]

325884

26.01.2015 23:07

Trollování Ruska

RE: Putin a Rusko to ustojí..

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Zřejmě ho to v KGB dobře naučili.

325885

27.01.2015 09:05

Trollování Ruska

RE: Putin byl pozván stejně jako ostatní

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

[pak by sotva mohli vydávat za osvoboditele ukrajinu a jako zástupce zvát porošenka]

a tohle máte odkud?

325911

27.01.2015 09:45

Trollování Ruska

RE: Putin byl pozván stejně jako ostatní

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Sorry,už jsem si to našel:

http://www.polskieradio.pl/13/53/Artykul/1357818,Rozmowa-dnia-Grzegorz-Schetyna

Výroky ministra zahraničí Schetyny, že Osvětim osvodil Ukrajinský front a Ukrajinci, byly hloupé a nemístné. Taky za ně sklidil ostrou kritiku všech parlamentních frakcí, včetně prezidenta, který v televizi varoval před politizováním oslav a řekl,jednak, že v cetru pozornosti by měli stát oběti co přežili, a taky to,že všichni dobře vědí, že většina vojáků, kteří v té oblasti bojovali a osvodili Osvětim, byli Rusové.Což lze chápat jako velmi smířilivé gesto z polské strany.

Proto je třeba říci jasně toto:
Nepřítomnost Putina na oslavách je nejenom Affront vůči polské vládě, nýbrž vůči posledním přeživším nacistického teroru a jejich ruským osvoboditelům.
A to že Putin nepotřebuje žádnou speciální pozvánku, se ukázalo před 10 lety. Tehdy přicestoval na oslavy 60.výročí,přesto že z Waršavy dostal pouze diplomatickou nótu.

http://www.heise.de/tp/artikel/43/43967/1.html

325915

27.01.2015 12:25

Historické vítězství SYRIZY dostalo Řecko do kolizního kurzu s Evropou

RE: Není to nějaké divné?

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Vítězná Syriza získala 36,34% hlasů a má 149 křesel díky bonusu 50 pro vítěznou stranu., druhá Nea Dimokratia 27,81% má 76. Což je pořádný rozdíl. Všem politikům v EU z toho spadla čelist.Ale jen pouze těm, světové burzy jsou v klidu a pohodě(kromě řecké)protože to čekali.
Je směšné jak všichni teď nabádají Řeky aby dodržovali dohody( prý pakta sunt servanda) Zrovna ti kteří jim díky švindlu umožnili vstup do Eurozony. A ti, kteří nedodržují Maastricht( státní dluh 60%HDP, deficit max. 3%, žádné zachraňování dlužníků, žádný nákup státních dluhopisů EZB, atd.)
Kam Řecko přivedla austerita diktovaná Trojkou se můžete podívat: investice do prům.obj. minus 70,3%, HDP minus 26,4%, mzdy minus 36%,průmyslový index minus 31,5%,maloobchodní obrat minus 40%.atd.
Nezaměstnanost celková 25,8%, mládež 50,6%.
Z tohoto úpadku se nemohou spořením a reformami nikdy dostat.
Jediná šance je státní bankrot, výstup z Eurozony, zavedení a brutální devalvace Drachmy navenek, a vlastní měnová politika.
Píše Steffen Bogs na Querschuesse.de.
http://www.querschuesse.de/griechenland-update-zur-wirtschaftlichen-lage/
P.S. testlogin je na 3M gratis

325922

31.01.2015 11:36

Je demokracia na Západe mŕtva?

Čemu říkáte lichva?

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Naopak, Řekové mají nejvýhodnější podmínky v EU.Úroky mají mnimální, délku splácení až 50 let,a do roku 2020 nemusí splácet nic, jen minimální úroky a potom dále velice výhodné splátky. V poměru k HDP mají nejménší splátky v EU. Což je díky tomu 40%odpuštění dluhu.V roce 2013 ušetřilo GR 8,5mrd€ díky nízkým úrokům.

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/eurokrise/gr...

Ale to jim nestačí, chtěli by haircut ve výši 60%. Jsou to vyděrači a podvodníci. Leta letoucí se do GR valily a valí další miliardy. Co mají říkat ostatní chudé země v EU? Ty dostali prd.
Kam se poděly ty všechny miliardy? Nebudete vykládat, že to schrábli všechno banky.
Řekové to za ty leta všechno prožrali a rozházeli.Státní správa je jeden velký bordel. Daně nikdo neplatí atd.
Jsou to mistři světa v počtu státních bankrotů. Vždy se z dluhů vyzuli a myslí si, že se jim to podaří zase.
Kdyby bylo po mém, tak už jsou z Eurozony a Unie dávno venku.
[naštvaný]

326139

11.03.2015 18:31

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Souhlas. Ten "článek" je ubohý.Pouze tupá propaganda. Autor nemá ponětí o tvorbě peněz.Doporučuji mu ke studiu:
"Finance v globální ekonomice"-Josef Jílek

P.S.Od r.1971, kdy Nixon zrušil Bretton-Woods System jsou veškeré peníze nekryté- Fiat paper money. A každá banka, nejen centrální je může "natisknout".

Only gold is money everything else is credit!
(JP Morgan)

Links:
http://www.monetative.de/
http://www.vollgeld-initiative.ch/
http://www.monetary.org/
http://www.mises.cz/

328920

06.09.2015 17:47

Epizoda 3. Atentát v Sarajevu (1)

Absurdní konspirační teorie.

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

To co autor naznačuje, je zcela scestná, ničím nedoložená a nepravděpodobná hypotéza. Kdo měly být ti údajní rakouští konspirátoři? To nám neprozradil! Velvyslanec Srbska ve Vídni Jovanovič sice mlhavě varoval ministra financí Bilinského ale tak neurčitě , že ten to nebral vážně. Jediné osoby, které stály denně v prokázaném kontaktu s náčelníkem srbské vojenské tajné služby Dragutinem Dimitrijevičem, přezdívaného „Apis“ dle staroegyptského boha v býčí podobě byli carští diplomaté v Bělěhradě: vojenský atašé generál Viktor Artamanov a velvyslanec Nikolaj Hartwig, čili Rusové. A ti byli jediní, kteří podporovali Srbsko v jeho rozpínavých plánech a to s touhou ovládnout následně Bosporskou úžinu a tímto přístup do Středozemního moře.

339138

06.09.2015 19:02

Epizoda 3. Atentát v Sarajevu (2)

Nesmysly a i dost nepřesností.

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Nesmysly a i dost nepřesností.

Britanie se sice obávala Ruska co by rostoucí velmoci, jelikož to je mohlo (teoreticky) ohrozit v Indii a v Číně, rozhodně ho ale nechtěla zničit ale spíše se s ním dohodnout o sférách vlivu, tak jak to učinila před tím s Francíí (Entente cordiale). Německo ji příliš na rozdíl od Francie neohrožovalo. Tragédií Německa bylo, že nemělo těmto třem mocnostem co nabídnout, cítilo se ohroženo a myslelo si, že preventivním úderem zničí jak Francii a tak i Rusko. Proto chtělo jít co nejdřív do války. Pro Rusko byla válka s Rakouskem rovněž vítaná. Jelikož se snadnou kořistí jevil nyní(po debaklu na Dálném východě) pouze Balkán s touhou kontroly Bosporské úžiny-brány do Středomoří. Takže všechny tehdejší mocnosti měly silnou touhu si to rozdat.
P.S. Řídící důstojník atentátníků byl Milan Ciganovič(a ne Vladimir Gačinovič). Bombu hodil Nedeljko Čabrinovič(a ne Gabrynowicz). Sophie Chotek von Chotkowa nebyla Češka,v tom smyslu, jak to chápeme dnes, nýbrž „böhmische Adelige“.Kulka ji zasáhla do podbřišku a roztrhla břišní aortu.Arcivévodu trefila kulka do krku, poranila venu jugularis a tracheu.

339143

07.09.2015 12:36

Epizoda 2. Americké Federální rezervy

Vše již známé,příliš stručné a hlavně neozdrojované.

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Kdo se chce dozvědět více a podrobněji, ten najde třeba i zde:

Eustace Mullins:
-The Federal Reserve Conspiracy
-The Secrets of the Federal Reserve
-Die Bankierverschwörung: Die Machtergreifung der Hochfinanz und ihre Folgen

Milton Friedman,Anna Schwartz:
-Monetary History of the United States, 1867-1960

Stephen Zarlenga:
- Der Mythos vom Geld -die Geschichte der Macht

339191

07.09.2015 19:59

Šoková terapie

Konečným cílem je homogenizace všech států na zeměkouli

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

"Konečným cílem je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být dosaženo smíšením ras s cílem vznikem světlé hnědé rasy v Evropě. Proto musí Evropa přijmout ročně 1,5 milionu přistěhovalců z třetího světa. Výsledkem tak bude vznik populace s průměrným IQ 90, lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale dost inteligentní, aby pracovali."
Thomas P. M. Barnett

http://e-republika.cz/article3257-Thomas-P-M-Barnett-a-jeho-americky-Mein-Kampf

339219

09.09.2015 13:14

Nové břímě na ramenou Německa

RE: Islám již teď vyhrává

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Ano,chtějí nás rozdělit na ty dobré,co se plazí (altruisty,havloidy, pravdoláskaře,sluníčkáře, pánbíčkáře, buzny, komouše, zhulence,......... a ty "špatné" co si vyskakují (kverulanty, rasisty,egoisty, neofašisty, nacionalisty, xenofoby, islamofoby, republikány, libertariány atd.), neboli "Pack" dle Gabriela ,aby nás mohli zastrašit, zničit a pak tu zbývající zglajchšaltovanou přiblbou masu lehce ovládnout.

339282

24.07.2016 10:38

Endgame po česku

Ano, vládnou nám mocné elity, demokracie je romantická iluze

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

To víme už dávno, viz kniha sociologa Charlese Wrighta Millse "The Power Elite" , ve které vytvořil teorii vládnoucích mocný elit. Ta vyšla před 60 lety. A zdá se, že je úmyslně opomíjena. Další podrobnosti o autorovi a této práci zde:

http://www.heise.de/tp/artikel/48/48800/1.html

350723

25.07.2016 08:51

O strachu

Kam vede strach mlčící mírumilovné většiny?

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Vidíme na zločinech islámského terorismu a jeho šíření po světě.
Je zcela zřejmé, že islám v sobě nese rysy fašismu tím, že vylučuje kritiku, opovrhuje nevěřícími, prosazuje své pojetí pravdy násilím a usiluje o světovou nadvládu.
Mainstream nás po každém novém útoku uklidňuje, tím, že islám není islamismus, že ne každý muslim je terorista a že většina muslimů jsou mírumilovní a odmítají násilí.
Historie nás přitom učí, že není rozhodující, že mlčící většina je mírumilovná, pokud zůstává nečinná.

350765

22.04.2017 10:11

Vídeň o víkendu na břehu krásného modrého Dunaje

Pro mě nic neobvyklého

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Bydlel jsem 25let ve Floridsdorfu(Wien 21) nedaleko Donauinselu. A to zde na fotkách tam bývalo od jara do podzimu běžný víkendový obrázek.
Ostrov uprostřed Dunaje se táhne zkrz Vídeň přes 21km. Je pokryt zelení a protkán asfalt.cestami. Slouží po celý rok hlavně různým "sockám" k rekreaci, sportu či lenošení na čerstvém vzduchu.
Uprostřed ho dělí most Reichsbruecke Od něj po proudu na jih grilovali obvykle celá jehňata Jugoši zvaní "Čůšen". A na sever proti proudu tábořili zase Turci neboli "Kanaken". Těch bylo už tehdy před lety obrovské množství a z jejich grilů se vždy táhl do širokého okolí děsný mrak dýmu a smradu jako při lesním požáru. Naštěstí to bývalo tak asi jen v délce 1km od mostu na obě strany, takže zbývajících 90% ostrova bylo volné. Proto to ostatní Vídeňáky nikdy nijak moc nevzrušovalo.
Zdá se ale, že ale těch "Tuřínů" za ta léta co jsem pryč, pěkně přibylo, takže nevím, jak to praví Vídeňáci snášejí dneska. Těžko s tím ale můžou něco udělat. Těch náplav všech barev je ve Vídni čím dál tím víc a množí se geometrickou řadou. Na radnici vládnou od nepaměti Rudý a teď i Zelený a toto je jejich klientela.
Joerg Haider je bohužel už dávno mrtvý a tak není nikdo, kdo by to zarazil.

357375

27.10.2017 23:44

Strana, která chce uspět ve volbách, potřebuje jediné: kouzelníka s lidskou duší

Zapoměli jste i na Sebastiana Kurze

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Ten je sice úplná negace Bartoše a přesto ho všichni(všechny) v Rakousku milují a volili ho oběma rukama.
Každý z nich je sice jinak sympatický ale oba dva jsou (relativně na politiky) mladí a neotřelí. Na jedné straně uhlazený miláček a sen všech budoucích tchýní a na druhé straně roztrhanej zhulenej ajťák. Mají něco do sebe, říká se tomu charisma.
Oba dva zaujali své voliče a pobavili je. A ti jim za to dali svůj hlas.
Já osobně bych jim ho nedal ale chápu pohnutky těch, co je volí.
Kurz má však 1000x lepší pozici než Bartoš, protože v Rakousku měli, po dlouhých letech, už po krk té velké koalice,chtějí změnu a je reálná šance že jí dosáhnou.
Bartoš si ty hlasy, asi hlavně mladých, odborně schopných a třeba i politicky najivních,zasloužil, aby ti nahoře konečně pochopili, že takhle, jak to pytlíkovali dosud, to dál už nepůjde. Motto: nechceme starý struktury!!!
Hodně lidí cítí, že tenhleten náš dosavadní svět jde do hajzlu a nevidí nikoho, kdo by měl šanci to zvrátit a proto dávájí hlas aspoň těm ještě neprofláknutým.

P.S. Když ale vidím, jak Číňani sfoukli ten poslední sjezd a jak "makají", tak na mě jde hrůza a strach.

360777

03.12.2019 14:20

Pokrok za třicet let

Odporná bolševická propaganda

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Jó, za totáče, to tu byl přece ráj. Bohužel tak leda pro veksláky, estébáky a papaláše.
Cibule a zelí, to bylo přece za babku, akorát že to nebylo nikdy k dostání nebo po hodinách ve frontě. Bůčku bylo taky habaděj a hlavně těch hesel.
Zdravotnictví bylo za dara a tak stálo za hovno, pokud ses nedostal Sanopsu.
O devizáku sis mohls tak akorát snít.
Za 41 let bačování to tu bolševik všechno zdevastoval, zničil a rozdrbal. Kdo sem přijel ze Západu tak blil.
Kdyby nepřišel plyšák, tak to tu je hůř jak na Kubě.
Kdo mohl tak odsud včas zdrhnul a dobře udělal, že ano pane Stwora?
[bliji]

375020

03.12.2019 14:57

Kam jsme (ne)došli po třiceti letech

Demokracie je fasádou plutokracie

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Žijeme ve zdánlivé demokracii. Dnešní demokracie je fasádou plutokracie a protože by národy asi ryzí plutokracii netolerovali, přenechá se jim na oko nominální moc, zatímco skutečná moc leží v rukou plutokratů. Jak v republikánských, tak i v monarchistických demokraciích jsou státníci pouze loutkami a kapitalisti loutkaři, kteří diktují linii a směr politiky, koupí ovládají veřejné mínění voličů, obchodními a společenskými vztahy pak ministry. Na místo feudálních společenských struktur nastoupily plutokratické. Urozenost není měřítkem pro sociální postavení, nýbrž je to příjem. Dnešní plutokracie je mocnější než dřívější aristokracie, neboť nikdo nestojí výše než ona, pouze stát, který je jejím nástrojem a pomocníkem.
(R.N.Coudenhove-Kalergie „Praktischer Idealismus“, Paneuroapa Verlag, Wien Leipzig 1925,str.39)

375023

03.12.2019 17:20

Pokrok za třicet let

Stálo to tu všecko za h......

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

A za normalizace bylo úplně "nejlíp". Kdo nedržel hubu a krok, ten ryl drškou v zemi. Statisíce neprověřených vyhozených ze strany a z práce živořilo pak v bídě. Jejich děti se dostali tak leda do dolů. Vládla tu třetí garnitura uvědomělých ale neschopných idiotů, která odezírala Moskvě ze rtů. A když to tam krachlo, tak se to pak všude samo sesypalo, nikdo nemusel nic organizovat. Měli jste armádu, policii, lidové milice a na co jste se zmohli? Jen zmlátit pár studentů a potupně odejít od válu..[chechtot]

375029

12.12.2019 15:24

Zlaté doby pokroku končí

Nic s tím neuděláme

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

V časově nepříliš vzdálené době si dá valná část lidstva nedobrovolný odchod ze scény. Zrychlující se změny klimatu (na kterých my, lidé, máme zásadní podíl) budou postupovat nadále a jsou již tak pokročilé - že jejich samovolnou dynamiku už nic nezvrátí ... a to se nestane za 100 nebo 50 let - ne, to vše přijde během příští dekády. Drastické účinky klimatických změn , které mají bezprostřední dopad na naše životy, jsou všudypřítomné a budou dále narůstat. Hledat viníky nemá smysl, to nic neřeší ………A vykládat co můžeme nebo bychom mohli proti tomu dělat, není relevantní, protože my to stejně neuděláme.

375297

06.01.2020 08:16

Sulejmání a různé úhly pohledu

Preemtive strike, flexible response, massive retaliation

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Můžeme jen spekulovat , kdo měl vlastně být tím skutečným terčem útoku. Mohl to být snad jen Muhandis, coby hlava Katáib a vražda „Ajatolláhova meče“ generála Suleimaniho, je jen šťastná náhoda, která má nyní ale rozhodně větší význam.
Ze strany USA tak může jít skutečně o připravené stupňování tlaku na Teherán tak, aby se tím či oním způsobem nechal vyprovokovat a nějaký typ odvetné akce podnikl. Pravděpodobné nicméně je, že Teherán se vyprovokovat nedá a prostě jen dosadí do vedení IRGC / Quds jednoho ze 2 – 3 možných nástupců, které mají vrcholové orgány podobných „buněčných organizací“ permanentně v záloze. Čili tak trochu v duchu „kdyby sis oči (Ameriko) vyplakala, život půjde dál…“
USA resp. firma Pentagon&Wallstreet je ta velmoc, která vládne světu. Její bankovní a průmyslové korporace řídí politickou reprezentaci a strategii státu USA. Vybírají své kandidáty, uplácejí volby, privatizují zisky a neplatí z nich žádné daně. A tento řídící model nazývaný korporátní fašismus úspěšně exportují do zemí svých vazalů, jež Barnett nazývá Core.
Globálně působící korporace samy od sebe nemají naprosto žádný zájem dělit se s někým o moc, a nikdy ho mít nebudou. Maximalizace zisku, a tím i politické moci je pro ono jedno planetární promile vyvolených železným zákonem tohoto systému.
Slouží jim k tomu FED, IMF, WB, WTO, BIS, NATO a think tanks, kde militarističtí exponenti jako jsou Brzezinski, Kissinger, Friedman, Barnett, Bannon a další, kteří veřejně hlásájí již léta doktrínu jediné velmoci a strategii světové nadvlády.
Povinná literatura pro všechny, kteří se zajímají o budoucnost USA a tímto i o osud Západu:
The Grand Chessboard
Project for the New American Century
The Pentagon´s new map
Blueprint for action
Full Spectrum Dominance,US National Security Doctrine in the New Global Security Environment
The Storm before the calm

P.S. Ovšem jejich učitele a mentory hledejme v perfidním Albionu a v Heartland Theory.
Již v roce 1904, kdy nad britským impériem slunce ještě nezapadalo, přednesl Sir Halford John Mackinder dnes zapomenutou přednášku s názvem: „The Geographical Pivot of History“, jejíž hlavní téze říká, že kdo ovládá Heartland, ovládá svět.

375793

03.02.2020 10:57

Trump předložil návrh na „Obchod století“

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne.

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Je správné, kriticky se vyjadřovat k sionismu a odsuzovat anexi okupovaných území Izraelem. Viz Moshe Zuckermann, Naomi Klein, Evelyn Hecht-Galinsky atd.
Ale ne tak, jak to dělá M. Novotný.
Jeho názory, patologický althruismus vůči Arabům a primitivní antisemitismus, jsou mi odporné. Záměrně hází Židy, Izrael,Sionismus vše do jednoho pytle a tím podporuje rasistické předsudky i nenávist mezi lidmi.
Nic takového, jako židovský národ, v etnickém smyslu neexistuje. Je to umělý konstrukt zrozený v hlavách sionistů 19.stol. Židé jsou pouze náboženské společenství. Nejsou potomky jednoho národa,natož pak Chazarů, nýbrž pestrou směsicí jedinců, skupinek a celých království, která v průběhu dějin konvertovala k judaismu. Jako např. Himjarské království na jihu Arabského poloostrova nebo Chazarská říše. Od raného středověku byla tedy většina Židů potomky národů, jež na území Palestiny nikdy nevstoupily.(Viz Šlomo Sand v knize „Jak byl vynalezen židovský národ“)

376574

06.02.2020 10:24

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Kdo je tedy vlastně Žid?

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

To neví nikdo, ani sami Židi a jak říká jeden starý židovský vtip: Když se dva Židi sejdou mají tři názory.


Odpověď na tuto otázku si musíte najít sám a používat tu definici, která se vám bude nejvíc líbit

mě osobně se zaujaly třeba tyhle:

https://www.zukunft-braucht-erinnerung.de/wer-war-eigentlich-jude/

https://de.metapedia.org/wiki/Juden

376632

07.02.2020 10:23

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Bludy antisemity a rasisty „MZV státu Bohemia“

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Vy pořád melete něco o Chazarech a přitom ignorujete zásadní tezi článku a tou je rozlišit, co je v civilizované diskuzi o sionismu a jeho kritice přípustné, co ne a proč.
Pan Convidado přesně definuje sionismus, zná jeho historii ze seriozních pramenů a odsuzuje ho se všemi jeho důsledky.
Dále seznamuje čtenáře s pracovní definicí antisemitismu IHRA, která byla, ač chceme nebo nechceme, oficiálně přijata a je bohužel používána i jako zbraň proti oprávněné kritice šovinistické, sionistické a rasistické politiky Izraele.
https://www.mvcr.cz/cthh/clanek/antisemitismus-a-j...
Na základě příkladů uvedené v této definici dochází Convidado k závěru, že článek pana Novotného je antisemitistická tiráda stejně i jako vaše komentáře navíc plné rasistických narážek. Zbytečně se tím vystavujete útokům sionistické lobby.
Convidadův článek se vám samozřejmě líbit nemusí a chápu, abyste mohl popřít legitimitu státu Izrael, proč tvrdošíjně nálepkujete východní Židy(Ostjuden)neboli Aškenasim označením Chazaři. Původ a historie těchto Židů je dost složitá, jak ji popisuje např. Heiko Haumann, Joseph Roth, Šlomo Sand a nelze ji redukovat pouze na „Chazary“ jak tvrdíte vy vycházejíc zřejmě z kontraverzní knihy salonního komunisty A. Koestlera. Jakou DNA obsahují jejich geny je irrelevantní a nedotýká se práva Izraele na existenci, jak ostatně i on sám uvádí.
Odmítáte stejně jako nacisti, jakkoliv nešťastný ale přitom všeobecně přijatý výraz antisemitismus pro nenávist vůči Židům a proto záměrně užíváte pojem „původní semitské obyvatelstvo“ pro palestinské Araby.
https://www.ns-archiv.de/verfolgung/antisemitismus...

376679

07.02.2020 11:08

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

RE: Bludy pana Convidado 3. část

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Znovu vás upozorňuji na to, že delegitimizace Státu Izrael dle Sharanského „D testu“ znamená antisemitismus:
https://www.mvcr.cz/cthh/clanek/antisemitismus-a-jeho-definice.aspx

Izrael zatím nemá definitivní kodifikovanou ústavu stejně jako ji nemá ani Spojené království Velké Britanie a Severního Irska nebo Nový Zéland. Za to má provizorní soubor ústavních základních zákonů ostatně jako ho má Německo:
https://www.bmi.bund.de/DE/themen/verfassung/staatliche-ordnung/unsere-verfassung/unsere-verfassung-artikel.html
https://de.wikipedia.org/wiki/Nationalstaatsgesetz_(Israel)

376682

07.02.2020 11:32

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

RE: Dozvuky Chazarské říše

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Dávejte si bacha na hubu, jak napsal pan Covidado. Tutíž nesrovnávejte zločiny sionistů se zločiny nacistů a vynechte z toho laskavě holocaust.
Buďte rád, že jste v Česku a ne v Německu. Tam byste šel za tohle už do basy.

376683

08.02.2020 06:32

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Dezinformace z dílny PLO a Hamas

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Bylo to přesně naopak.S nacisty úspěšně kolaboroval od r.1933 vůdce palestinských Arabů Mohamed Amin el Hussaini velký mufti Jerusalema, příbuzný a duchovní otec Jasira Arafata. Financoval mu v r. 1959 založení Al Fatah a výcvik bývalými naci-oficíry. Hussaini byl válečný zločinec,který založil a vedl muslimské jednotky SS v Bosně. Byl fascinován nenávisti nacistů k Židům a organizoval na ně v Palestině masakry v r. 1920 a od r.1936 do 1939. Což s nadšením telegrafoval 31.3. 1933 do Berlina německý konsul Heinrich Wollf.Rovněž jsou doloženy jeho četné návštěvy v Německu včetně návštěvy koncentračního tábora Auswitz-Monowitz.Hitler a Goebbels jim byli unešeni. V r. 1943 mu Himmler zaslal děkovný telegram. Hussaini je osobně zodpovědný za povraždění tísíců židovských dětí. Ještě několik let po válce vedl tento zločinec palestinské Araby, odmítal židovský stát stejně jako dnes Hamas a je zodpovědný za to, že Palestinci nepřistoupili na plan OSN z r. 1947 a jejich potomci bez státní příslušnosti sedí jako uprchlíci v táborech dodnes. Egyptský vůdce muslimského bratrstva Hasan al Bana ho v r.1946 nadšeně obdivoval slovy: "Mufti je Palestina a Palestina je mufti. Je to hrdina, který s pomocí Hitlerova Německa bojoval proti Sionismu. Německo a Hitler už nejsou ale Amin el Hussaini bude v tomto boji pokračovat dále". Husseini a jeho následovnici PLO a Hamas terorizovali a vraždili odpůrce ve vlastních řadách, aby nikoho nenapadlo někdy přistoupit na dohodu s Izraelem. Proto i Arafat, který se bál o život, odmítl dohodu s Izraelem v Camp David.

376714

08.02.2020 07:01

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Kdo financuje palestinské neziskovky a BDS kampaň?

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

s oblíbeným heslem:"from the river to the sea, Palestine will be free"

Palestinské NGO s úzkým vztahem k Hamas a jejich antisemitistickou kampaň BDS financují křesťanské nadace z USA, jako jsou Rockefeller Foundation, Rockefeller Brothers Fund, MacArthur Foundation, Charles Steward Mott Foundation a především Ford Foundation.

376715

08.02.2020 07:16

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Popelkja Josef byl zřejmě na regionální konferenci v Teheránu(Irán)

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

která byla přípravou na světovou konferenci OSN proti rasismu 2001 v jihoafrickém Durbanu, vydala prohlášení, ve kterém byl Izrael obviněn, že páchá Holocaust. Ani jediná z tam přítomných NGO proti tomuto nařčení neprotestovala.

376716

08.02.2020 07:45

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

rabulistická polemika

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Argumentum ad hominem

nic lepšího na skladě nemáte lovče?

376717

08.02.2020 09:29

Proč lžou na jedno brdo?

Lhát musí

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

protože jim to bylo někým zhora přikázáno a jsou za to dobře placení. Propaganda, dezinformace manipulace a indoktrinace je jejich job.
Psycholog Rainer Mausfeld o tom napsal řadu úspěšných knih a jeho přednášky jsou dostupné na YouTube.

376720

09.02.2020 07:56

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Zjistěte si nejdřív fakta než začnete špinit a lhát

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Haavara-Transfer Abkommen nebyla žádná kolaborace ale nezbytná nutnost a jediná legální možnost jak dostat Židy po uchopení moci nacisty v r.1933 z Německa do Palestiny.
Das Haavara-Transfer-Abkommen
https://www.bpb.de/geschichte/nationalsozialismus/die-wohnung/195259/das-haavara-transfer-abkommen

Velký Mufti Jerusalema Mohammed Amin el Husseini, vůdce muslimů a Arabů v Palestině, učitel a mentor Jasira Arafata, zavilý nepřítel Židů, nacistický kolaborant, válečný zločinec a vrah, a zakladatel spojenecké osy mezi neonacisty a palestinci, nese z arabské strany hlavní vinu na vznik dodnes trvajícího a dále se prohlubujícího izraelsko-palestinského konfliktu.

K. Gensicke, Der Mufti von Jerusalem und die Nationalsozialisten

Klaus-Michael Mallmann / Martin Cüppers, Halbmond und Hakenkreuz. Das Dritte Reich, die Araber und Palästina

Matthias Küntzel, Djihad und Judenhass. Über den neuen antijüdischen Krieg

Tilman Tarach, Der ewige Sündenbock: Heiliger Krieg, die "Protokolle der Weisen von Zion" und die Verlogenheit der sogenannten Linken im Nahostkonflikt

[velký smích] [velký smích] [velký smích]

376745

09.02.2020 11:01

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Samé lži a kecy bez udání pramenů

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Z které žumpy čerpáte "ANTISIÓNE" ?

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

376749

10.02.2020 11:22

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Psi štěkají a karavana táhne dál

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Sionistický stát Izrael má obrovskou převahu díky tlaku své všemocné lobby, jak doma tak i v diaspoře. US imperium a jeho vazalové v EU jen poslušně plní rozkazy z Tel Avivu. Bez materiální a finanční pomoci by Izrael okamžitě zkolaboval.
Rovněž tak i Arabové přežívají, jestli se to tak vůbec dá nazvat, jen díky pomoci ze zahraničí.
Izraelsko-palestinský konflikt nemá řešení. Nejrozumnější by bylo přestat válčit a dohodnout se. To ale fundamentalisti a dogmatici v obou táborech nikdy nepřipustí.Již od samého začátku obě strany z války úspěšně těží a budou v ní pokračovat dokud jim nevyschnou penězovody a podpora.
Francis Fukuyama napsal:Jestliže nemá problém řešení v rámci existujícího systému, přestává být problémem, stává se systémovou vadou a pod jeho váhou se celý systém zhroutí.
Náš globální systém, založený na vykořisťování, válkách, drancování zdrojů a zdečišťování rychle upadá, brzy zkolabuje a lidstvo vyhyne.
1.Joseph Tainter: „The Collapse of Complex Societies“(vyšlo i česky)
2.Norman Pagett: „The End of More“ (E-Book za 1€)
3.There's No Tomorrow (limits to growth & the future)
https://www.youtube.com/watch?v=VOMWzjrRiBg (s českými titulky)

376760

10.02.2020 11:36

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Přečti si znovu první půlku článku a můj komentář dole!

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Vůbec jsi nepochopil o co v článku šlo, protože sis slepou nenávisti k Židův zatemnil mozek.
US Imperium vede stínové války aby mohlo pod různými záminkami utahovat šrouby, tzn. zbavovat blbé gojimy jako jsi ty a já zbytků občanských práv, svobod a nastolit novou diktaturu zvanou korporátní fašismus jako v Rusku a v Číně. Na každém kroku nás špehují, cenzurují, oblbují propagandou, omezují nám soukromí a řízení převádějí na nevolené struktury. Jitří nenávist a rozeštvávájí , aby nás mohli lépe ovládat dle hesla divede et impera.
Nenávidíš Židy, protože jsou schopnější než ty. Závidíš jim prachy a moc. Umějí si to zařídit. Mají proti nám tři tisíce let náskok. Vědí, že odjakžive platí, kdo má zlato a otroky, ten vládne. Přece víš, co řekl Rothschild, ne? Tak to bylo odjakživa a bude i nadále.
Pamatuj, že tuhle hru nevyhraješ, nedosáhneš remízy a dokud žiješ nemůžeš ji opustit.
Platí zde právo silnějšího:
1. Sionisti mají vždycky pravdu
2. Nemají-li někdy pravdu, platí článek číslo 1.
Je to beznadějné a nám nezbývá, stejně jako při nevyléčitelné chorobě, pokorně se podřídit, jinak se z toho zblázníme.

Elisabeth Kübler-Ross říká, že si každý postupně projde 5 stádii
1. Ignorování, bagatelizace
2. Hněv, agrese
3. Smlouvání
4. Deprese
5. Rezignace, akceptance, pokora

Já už jsem procesem poznání prošel a pokorně přijímám osud. Ty bojuješ proti větrným mlýnům a protose nacházíš ve 2.stadiu: hněv,agrese

376761

12.02.2020 07:57

Merkelová: Volba durynského premiéra je neomluvitelná, a proto musí být zrušena

Höcke funguje! Merklovina se rozpadá na své svinské části

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

https://www.dasgelbeforum.net/index.php?id=509280

376825

12.02.2020 11:08

Merkelová: Volba durynského premiéra je neomluvitelná, a proto musí být zrušena

Dále je třeba doplnit přívlastky

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Faktem je, že v Německu, žádná skutečná demokracie není a nebyla, takže ji nelze ani likvidovat.
Je to poražený vazalský stát, který dodnes nemá ústavu. Od r. 1945 zde vládnou Transatlantiker pod dohledem Imperia, které ze své základny(Ramstein) řídí drony a terorizuje svět. Díky Gutmenschen, jejich iracionální víře v dobro a political correctness se to celé v posledních letech posunulo hodně doleva.
Zelenorudému, neomarxistickému,maoisticko-trockistickému teroru levicových extrémistů z ulice (Antifa, Attac, LGBT a pod.) se vše toleruje. Zatímco vlastenecká pravice je difamována, diskreditována, potírána (AFD, Pegida, Neue Rechte, Identitäre Bewegung) a stojí neustále pod dohledem "čučkařů" z BfV(Bundesamt für Verfassungsschutz).
Dle hesla "divide et impera"je třeba neustále rozdělovat a rozeštvávat podanné aby se dali snadněji ovládat elitami (Rainer Mausfeld)
Nutno však dodat, abychom byli objektivní, že existuje jak levicový tak i pravicový globalismus a nový světový řád, který prosazují ultrapravicoví američtí neokonservativci a jejich stratégové už od doby Reagana a Thatcherové. Proto je nutno k pojmům jako je extremismus, teror, diktatura, fašismus a pod. vždy připojit i přívlastek buď levicový nebo pravicový.

376836

13.02.2020 06:17

Merkelová: Volba durynského premiéra je neomluvitelná, a proto musí být zrušena

Komu není shůry dáno.....

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Tak abyste chápal:

V Duryňsku byl s podporou AFD regulérně a demokraticky zvolen nový Ministerpresident a volbu přijal. Ale dlouho se neradoval. Kancléřka Merklová do toho následně "hodila vidle" za doprovodného řevu médií a levicových extremistů v ulicích.

Navíc doplním, že voliči tam vždy volí pouze strany a nemohou ovlivnit kdo bude stát na kandidátkách a s kým strany půjdou do koalice.

V posledních parlamentních volbách ztratila SPD tolik, že Martin Schulz prohlásil, že jdou do opozice. Když však ztroskotla jednání CDU/CSU, FDP, Gruene ocitla se SPD znovu ve vládě. Přesto, že většina voličů tuto koalici odmítá.

Tomu říkáte demokracie?

376870

27.02.2020 08:08

Elity, přelidnění a virus

Přelidnění – slon v místnosti, o kterém se nemluví

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

suše konstatoval MUDr. Jan Greguš ve svém článku na Ekolistech: https://ekolist.cz/cz/publicistika/eseje/prelidneni-slon-v-mistnosti-o-kterem-se-nemluvi

a já k tomu pouze dodám tyto tři citáty:

Thomas Malthus „First Essay on Population“(1798):
„I think I may fairly make two postulata.
First, that food is necessary to the existence of man. Secondly,
that the passion between the sexes is necessary, and will remain nearly
in its present state…. Assuming then, my postulata as granted, I say,
that the power of population is indefinitely greater than
the power in the earth to produce subsistence for man. Population, when unchecked, increases in a geometrical ratio. Subsistence increases only in an arithmetical
ratio. A slight acquaintance with numbers will shew the immensity of the first power in comparison of the second.“

Garrett Hardin: “freedom to breed brings ruin to all”

Isaac Asimov: “Democracy cannot survive overpopulation. Human dignity cannot survive [it]. Convenience and decency cannot survive [it]. As you put more and more people into the world, the value of life not only declines, it disappears. It doesn’t matter if someone dies. The more people there are, the less one individual matters.”

377130

29.02.2020 23:31

Jak to, že černá Afrika odolává coronaviru?

Afrika není schopna čelit pandemii coronaviru

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Afrika stejně jako celý další kontinent šíření viru nezabrání. Naopak, Afrika se stane jeho obrovským rezervoárem. Budeme mít situaci, kdy každý cestovatel, migrant a uprchlík, který se snaží dostat do Evropy z Afriky a který přijede na pláže ve Španělsku, Itálii a Řecku, bude pravděpodobně nositelem coronaviru

https://www.zerohedge.com/geopolitical/its-time-stop-pretending-all-africa-theres-only-3-covid-19-cases

https://www.zerohedge.com/geopolitical/harvard-professor-says-40-70-people-worldwide-will-be-infected-covid-19

377171

15.03.2020 01:07

Kde vznikl COVID-19?

Coronavirus SARS-CoV-2

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

působí onemocnění zvané Covid-19. To jenom, abychom si ujasnili pojmy.

O tom kde virus vznikl a proč můžeme akorát spekulovat:

https://www.heise.de/tp/features/Coronavirus-Made-...

Spíše se ptejte, proč mocnosti stále zbrojí a vyvíjejí zbraně hromadného ničení.

Na zeměkouli máme 8 mrd lidí, kteří s odpuštěním, z valné části jen ž......, s........ a rozmnožují se.

Pokud tenhle virus tohle dokáže zvrátit, tak zaplať Pán Bůh!

377501

15.03.2020 01:50

Semknout se, nasvítit koronavir, solidární řešení ... zkrátka by to chtělo asi více Evropy

Ty vaše kecy jsou k blití a stejně nikoho nezachrání

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Mysleli jsme si, že naše štěstí potrvá věčně. Mysleli jsme, že vše, co jsme vytvořili, je naše vlastní práce.Mysleli jsme, že jsme konečně unikli plahočení a nutnosti udělat si všechno sami. Mysleli jsme si, nyní máme stroje, máme auta, letadla, počítače a Bůh ví co ještě. Stačí jediné stisknutím tlačítka - a armády otroků jsou nám k dispozici. Svět podle našich přání, to by bylo něco. Ale to jsme kalkulovali bez ohledu na Zemi. Matka Země už nás má dost, dost odpadků, ničení, válek proti všemu a všem, kdo se postaví do cesty.Tentokrát však nebude žádná potopa, tentokrát nám zatne tipec. Země se rozhodla udělit nám lekci. Je to lekce o pokoře.

377503

15.03.2020 01:55

Semknout se, nasvítit koronavir, solidární řešení ... zkrátka by to chtělo asi více Evropy

Iluze o proveditelnosti 1.část

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Myslím si, že trpíme iluzí o proveditelnosti rozvoje a náprav spáchaných škod Zemi technickými prostředky a tímto vlastně nedostatkem pokory. Přičemž upozorňuji, že jsem materialista. Věřím v evoluci, hmotnou existenci a poznatelnost světa vědomím.
A proto bude nejlepší, když vám ocituji pár vět z knihy: „Wiederendeckung der Demut – Znovuobjevení pokory“
od německého matematika, fyzika a jazykovědce Marcuse Krachta:
Naše civilizační krize není v jádru vůbec nic nového. Vždy a znovu existovaly velké říše nebo kultury, které si žily nad poměry a proto zanikly. Jediná věc, která je tu nová, je rozměr dnešních problémů.Ten je však tak obrovský , že na rozdíl od dřívějška, zde není úniku pro nikoho. Takže pokud se to všechno zvrtne , zvrtne se to pro všechny stejnoměrně a zásadně.
Dilema naší technické civilizace: nejsou ani tak technické problémy, problém se surovinami nebo snad problém s energií. Avšak trpíme obrovskou morální a etickou vadou a tou je lačnost a nenasytnost.
Jaký je tedy náš problém? Domnívám se, že základním problémem moderní doby ani není tak myšlenka, že dokážeme přetvořit životní prostředí dle našich přání a proto to můžeme učinit ale víra, že to smíme udělat. Dalo by se také mluvit o bludu proveditelnosti. Moderní svět je prolnut vidinou, že lidstvo bude časem osvobozeno od tíže nutnosti pracovat. Bude tu nadbytek energie, stejně tak surovin a hlad bude konečně patřit minulosti. Vzdělávání pro všechny, cestování zdarma - to vše jsou utopické vidiny, která někdy na konci 19. století začaly jasně zářit nad našimi hlavami.V podstatě to byl již odedávna lidský sen takhle pohodlně si žít. Ale něco je tu jiného než dříve. Na rozdíl od minulost , současná věda živí svým bezprecedentním ohňostrojem vynálezů představu, že jsme blízko průlomu a že očividně ona k tomu také dodá nutné technické prostředky.Vědy, zejména fyzika a chemie, zahájily po průmyslové revoluci gigantické vítězné tažení. Všechno se zdálo a zdá se proveditelné.
Sen o lepším životě nenese vinu na nadcházející katastrofě ale vědomí, že vskutku máme nyní prostředky ho uskutečnit. A k tomu cíli se snažíme uvést veškeré možné páky do pohybu. Asi nebudeme všemohoucí, ale lidstvo vybavené stroji a inteligencí, má nebezpečně velikou moc a fyzickou sílu.Tam, kde v minulosti příroda vždy zabrzdila rozvoj kultur se tentokrát zdá, že vítězství je přímo na dosah. A to přesto, že všichni v jádru cítíme, že tohle vítězství bude znamenat také náš zánik.Takové vítězství si nesmíme přát!

377505

15.03.2020 01:55

Semknout se, nasvítit koronavir, solidární řešení ... zkrátka by to chtělo asi více Evropy

Iluze o proveditelnosti 2.část

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

Toto je základní paradox dnešní doby, ta iluze proveditelnosti.
A je ironií osudu, že to byl právě Marx, kdo se pokusil přenést náboženské představy o ráji na skutečný svět. Tím však dal neúmyslně zelenou drancování zdrojů a plýtvání energií. Jeho kritika existujícího systému byla samozřejmě správná, ale myšlenka která z ní vzešla nebyla ve skutečnosti o nic méně škodlivá pro svět, než kapitalismus, který tím chtěl nahradit. V době Marxe však byla představa, že si lidé mohou zničit svůj vlastní životní prostor , naprosto nepředstavitelná.
To je tedy problém, kterému dnes čelíme. A přesto se domnívám, že to není všechno, co leží na našich bedrech. My nosíme s sebou ještě jedno zcela zvláštní utrpení. Jsme vpravdě neschopni zpracovat svou vlastní dnešní situaci. Jako společnost nejsme tedy o nic víc než houf samotářů, které opustila veškerá víra v něco smysluplného.
Protože kdyby to nebylo tak, jak jsem popsal, řeklo by se, že lidé zde a teď povstanou a něco s tím udělají.
Ale to se neděje. Jak Norgaard (2011) dokládá:
Chybějící znalosti o skutečnostech nejsou tím pravým důvodem naší nečinnosti. Nýbrž jsme uvězněni psychologicky a společensky v kolektivní kleci. Na jedné straně nedovolujeme, aby se k nám určitá témata dostala. Na druhou stranu společnost vyvíjí četné strategie kolektivního potlačování, jimiž se palčivá témata vytěsňují nebo zlehčují.

377506

02.04.2020 01:07

Operace Rouška

Myslím, že pohlížíme do příštího poslušného světa po CV 19

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

slepá poslušnost autoritám nebo hrabat se v kontejnerech.

P.S. anglicky to zní lépe: I think we are given a peek at the brave new world we are given post CV19. Blind obedience to all authority or dumpster diving for you.

378222

06.04.2020 00:04

Trump žádá Putina o pomoc v ropné válce

Ověřte si, prosím, nejdřív fakta

Honi soit qui mal y pense 46.?.?.?

O čem mluvil Trump a Putin, to vědí jen oni sami, rozhodně ne, nějaký pisálek.

Faktem je, že v pátek poskočily ceny ropy zázračně nahoru, asi v očekávání,že se OPEC v pondělí možná na něčem dohodne. Ale to je spekulace, protože ceny mohou klidně spadnout na 10 USD(1)

Saudové ani Rusové nevedou žádnou ropnou válku a ani nezaplavili trhy ropou, to je blbost, kterou si vymysleli amíci, aby měli výmluvu, proč jde ten jejich shale fracking, subvencován po léta lacinými úvěry, už konečně do kytek.(2)(3)

Výše jmenovaní zvedli produkci asi tak o 3%. Ceny přitom klesly o víc než 25% díky nízké poptávce v důsledku blížící se hospodářské krizi, jakou svět ještě neviděl(4)

(1) https://www.zerohedge.com/energy/opec-meeting-could-send-oil-prices-crashing-below-10

(2)https://oilprice.com/Energy/Energy-General/The-Largest-Rig-Count-Collapse-In-5-Years.html?utm_source=browser&utm_medium=push_notification&utm_campaign=vwo_notification_1585959799&_p_c=1

(3)https://srsroccoreport.com/u-s-oil-price-collapse-u-s-economic-collapse/

(4)https://www.goldseiten.de/artikel/444791--Das-Ende-der-Ueppigkeit.html

378381

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 6

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 1

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,11 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,09 Kč
100 japonských jenů
22,08 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 391,53 Kč
1 unce stříbra
533,73 Kč
Bitcoin
251 452,12 Kč

Poslední aktualizace: 27.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 54 546 962