Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané coder

Nalezeno 21 příspěveků, 9 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.04.2012 08:00

K čemu je nám letní čas?

Čekal jsem trochu inteligentnější diskuzi

coder 81.?.?.?

ale možná tohle téma mnoho lidí nezajímá, neboť jsou spokojeni s tím co je.
Překvapuje mě, že se většina lidí soustředí na ekonomické aspekty, které jsou v dnešní době údajně zanedbatelné (asi tím, že na svícení dnes jde jen zlomek spotřebované elektřiny, který se ještě zmenšil rozmachem úsporných žárovek).
Ale co další, ne-ekonomické aspekty? Spousta lidí se přeci těší na delší večery, které umožní vyšší míru volnočasových aktivit. Pro relaxaci a odreagování to má přeci velký význam. Lidé se na léto těší i proto, že si užijí delší teplé večery. K čemu by nám bylo, že ráno vychází slunce ve tři hodiny? (o letním slunovratu podle zimního času).
Argumenty pekařů a jiných, pracujících na směny, kteří vstávají (pro většinu lidí) ještě v noci, jsou dojemné, ale prostě mají povolání, které vyžaduje, aby byli v zaměstnání dřív, než všichni ostatní. To oni se (dobrovolně) přizpůsobují svým brzkým vstáváním ostatním, (aby měli čerstvé pečivo, noviny, apod. když vstávají), ne naopak.

266636

25.05.2012 14:58

Roste tlak pro válku s Íránem. Kongres dává „zelenou“

RE: Náš nemocný svět,

coder 81.?.?.?

Především se zde se jedná o chamtivý a bezohledný druh Homo Iudaeus. [naštvaný]

269662

20.07.2012 10:41

Lži média fabrikují události

Článek má naprostou pravdu

coder 81.?.?.?

Tady je důkaz:
http://info.rts.ch/2eecran/2012/06/04/la-chronolog...

272274

26.08.2012 08:45

Ještě k pochodu bukvic

Vy musíte asi hodně nenávidět čeký národ

coder 84.?.?.?

Pane Malý, vy asi musíte hodně nenávidět čeký národ, když si děláte seznam "negativních vlastností". Jen připomínám k bodu 2, že šlechta u nás oficiálně neexistuje. Možná, kdybyste pokusil opravdu analyzoval příčiny, začal byste si svých spoluobčanů více vážit. Ale toho vy evidentně nejste schopen. Místo toho hanobíte národ (pro Vaši informaci - jedná se o trestný čin).
Píšete, že "... odstraněním těchto negativních povahových rysů z národa ... měli bychom vyřešeny ne-li všechny, tak zcela jistě 90% všech současných společenských problémů." Pane, vy zřejmě nemáte ani ponětí, jakou povahu mají současné společenské problémy včetně dluhové krize. A kdybyste se trošku zajímal o svět kolem sebe, zjistil byste, že Češi nejsou v těchto "negativních" bodech nijak vyjímečným národem.
Chtělo by to, pane Malý, více pokory a lásky k ostatním. Ostatní moralizujete, ale sám jste velmi špatný křesťan.

273875

02.10.2012 09:47

Ještě jednou můj názor na Klause

Vy, co tu spíláte editorovi

coder 84.?.?.?

nechtěli byste ponechat stranou vyhrocené emoce a raději se zamyslet nad podstatou? Zamyslet se nad tím co tím asi pan Stwora myslel, když porovnával Klause s ostatními politiky?
Jako ministra jsem Klause nesnášel kvůli privatizaci a ožebračení lidí. A nikdy by mě nenapadlo, že na něm kdy najdu něco pozitivního. Když si ale vezmete jací byli ostatní kandidáti a jak se Klaus chová v prezidentském úřadě, myslím že když si poctivě vezmem všechna pro a proti, málokdo by byl lepší. Kdo ze současných kandidátů bude lepší než Klaus?
Ano, souhlasím že je to smutné. Souhlasím, že máme králem jednookého mezi slepými. Tak co kdybychom se místo těhle žabomyších válek pustili raději do hledání těch co vidí na obě oči? Jasně, vyžaduje to námahu, ale nemyslíte, že ta námaha za to stojí?

276060

04.10.2012 07:58

Julian Assange agent Mossadu!

Diskreditace PressTV

coder 84.?.?.?

Je opravdu škoda, že se PressTV uveřejňováním takových lživých článků sama diskredituje. Bohužel, spousta lidí se snadno nechá svést na scestí, lži bývají vidět mnohem víc, než jejich vyvrácení.
Ve světě konspirací, lží a účelových dezinformací je opravdu těžké udržet si zdravý rozum. Je to silná zbraň v rukou protivníka. Proto jsou podobné racionální články odhalující dezinformace tak moc důležité.

276419

04.10.2012 08:08

Julian Assange agent Mossadu!

RE: kacica?

coder 84.?.?.?

Ale, snad byste nevěřil takovým kecům!
Saturn teď rozhodně není nijak blízko Země, můžete si to ověřit na http://dd.dynamicdiagrams.com/wp-content/uploads/2...
Šířením nesmyslných lží ze sebe děláte akorát pitomce (nebo provokatéra).

276421

12.10.2012 16:20

Morální degenerace Ameriky

RE: Jak "slepým" otevřít oči?

coder 84.?.?.?

Vybavil se mi dialog z Matrixu, kde Neovi říkají, že lidi závislí na systému budou systém bránit. Přestože on bude bojovat na jejich straně, tak budou vlastně proti němu.
Mocní mají silné manipulační zbraněm je opravdu těžké jim konkurovat. Na jednu stranu je dobře, že menšina běžných lidí nemá moc působit na masy lidí (to by různé sekty rychle zneužily), na druhou stranu, když je většina médií v malém počtu silných dohodnutých vlastníků, přímo to svádí ke zneužití.

Klíčové jsou podle mě informace. Nezkreslené informace o tom jak svět vypadá a co se děje. Bohužel ale není vůbec jednoduché najít jasné, pádné důkazy o tom kde je pravda. Vše co vidíme jsou _projevy_ této "pravdy" (skutečnosti). Kdo opravdu chce skutečnost hledat, nakonec ji v těch projevech najde. Ale člověk, který se jen namátkou podívá tu a tam, do jedněch novin a na jeden server, řekne si že informací je moc a jsou rozporuplné, může to být tak i tak, tak se raději budu starat o sebe a o to co mě baví.
Systém, vládu a spravedlnost ve společnosti podlě mě vždycky museli "hlídat" dobrovolníci, kteří začali hlasitě křičet, když se dělo něco špatného. České obrození bylo dílem nadšenců, nikoliv celého národa (pokud se nemýlým). Národ se zvedne až když mu "hoří koudel u zadku" a to už bývá pozdě. Nebo se nechá zmanipulovat samozvanými "vůdci". Líbí se mi apel Vladimíra Franze na _vzdělanost_ národa, ne hromadění titulů, ale zvídavé zkoumání a vzdělávání se. Možná by pomohlo, kdyby existoval server, který by místo jednotlivých ad-hoc článků zveřejňoval pokud možno objektivní pravdu o světě, kde by jednotlivé části byly logicky provázané. Aby bylo vidět jak do sebe vše zapadá - globalizace - fin. krize - války o zdroje - totalitní tendence v EU a USA... Měl by být odhalen zájem mocných v pozadí, bez jehož pochopení není možné pochopit co se děje. Snad pohled na takový konzistentní souhrn by mohl mnohým otevřít oči...

277006

12.10.2012 16:25

Morální degenerace Ameriky

RE: Jak

coder 84.?.?.?

Nechápu proč by měly USA kolabovat, když si můžou tisknout peníze dle libosti...
Navíc, svoji měnu maj podloženou nejsilnější armádou na světě. Snad si nemyslíte že jen tak vyhlásí bankrot a vzdají se svého vlivu?
Jediné co jim může ublížit je, že ostatní přestanou používat jejich dolar.

277007

24.10.2012 07:55

Z japonského blogera českým prezidentem?

RE: Okamuru by Voldemort a jeho ShabesGOJim zmaňáskovali NATO tata

coder 84.?.?.?

Nojo, když co jiného nám zbývá, než to zkusit s někým, kdo (zatím) vypadá slušně?
Vidíte snad mezi kandidáty dostatečně silnou osobnost, aby dokázal odolat mocným? Bohužel nikoho takového nevidím a mocní udělají vše pro to, aby se ani nikdo takový neobjevil.
Při té bídě tedy nadšení p. Editora chápu, riziko že se nechá koupit, nebo zastrašit je ale u každého.

277709

19.12.2012 09:51

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

Lze to někde ověřit?

coder 84.?.?.?

Nic takového jsem nenašel na http://www.europarl.europa.eu/committees/en/femm/r...

280796

09.01.2013 02:21

Nicolas Sarkozy přijal od Muammara Kaddáfího 50 milionů euro v hotovosti

Špatný překlad?

coder 81.?.?.?

Kdyžtak mě opravte, ale myslím že "French judge is told" je ve smyslu "francouzskému soudu bylo řečeno" a nikoliv, že "uvedl francouzský soudce".
Podobně, "Documentary proof exists that ... a French judge has been told." znamená, že "Existují zdokumentované důkazy ... bylo řečeno francouzskému soudu" a nikoliv, že by to přímo uvedl francouzský soudce.
V článku ostatně není nikde uvedeno, že by jakýkoliv francouzský soudce něco takového řekl!

281851

30.08.2013 11:59

Budeme nuceni ukončit činnost

Podpora

coder 84.?.?.?

Zadávám trvalý příkaz na pravidelnou měsíční platbu. Snad se najde víc takových, kterým články a diskuze na Zvědavci za to stojí.
I přesto, že by pan Stwora možná mohl dělat něco lépe, je tím, kdo tvoří duch Zvědavce. Nikdo neumí všechno na 100%, každý má nějaké slabiny a přednosti. Tak jen abychom kvůli přílišné kritice nepřišli i o to, čeho si ceníme.
Podle mě je dobře, že je Zvědavec otevřen i neplatičům. Osvěta je jeho přední cíl a otevřenost mu výrazně zvyšuje impakt. Místo elitářství a konkurence bychom měli myslet v duchu konstruktivní spolupráce, protože právě spolupráce je důleitá pro rozvoj opravdové civilizace.

295263

28.01.2014 06:58

Důkazy o systematickém vraždění v Sýrii pouhou špičkou ledovce, uvádí podpůrné organizace

Nevím co sledujete papouškováním západních lží

coder 84.?.?.?

Myslel jsem, že Zvědavec chce jít jinou cestou...

303406

03.02.2014 02:11

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

Po revoluci jsem se těšil...

coder 84.?.?.?

Po revoluci jsem se trochu naivně těšil, že máme unikátní možnost vytvořit systém ani čistě socialistický, ani kapitalistický, ale vybudovat efektivní podnikatelské prostředí na sociálních základech. Ponechat dobré sociální zázemí a dovolit podnikat a tím zefektivnit hospodářství. Jelikož by v takovém systému ale podnikatelé nemohli dosahovat tak vysokých zisků, bylo nutné této "třetí" cestě zabránit. Všechny země, které by chtěly jít alternativní cestou je nutné zlikvidovat - což ostatně vidíme na současném mezinárodním dění.
Lidé jsou politicky hrozně málo aktivní, protože dostali vějičku konzumu a iluzi, že každý může podnikat a přijít si na velké peníze. Že každý bude hodnocen za to, jak moc se přičiní a ti co se mají špatně nesou stigma toho, že se málo snaží. Každý kdo si stěžuje, že se má špatně, je "socka", onálepkován a vyřazen ze společnosti těmi, kteří "vědí", že se vlastně máme hrozně dobře a nemáme nárok si stěžovat. A co možná nejhorší image minulého režimu je životně důležitá pro režim současný.
Je moc dobře, že autor článku vyzývá k aktivitě. Lidé jsou z minulých dob zvyklí držet "hubu a krok", nyní ještě finančně deprivovaní cítí, že by si neměli příliš politicky "vyskakovat" a raději se soustředit na vydělávání na kus žvance. Potřebujem obrození jako sůl. A není nač čekat. Čím déle budeme v pasivitě, tím to bude horší. Dokud lidé nemají pocit, že jim hoří koudel za zadkem, je těžké je vytrhnout z letargie, je to zřejmě přirozená lidská vlastnost, se kterou mocní jistě počítají. Ale nestálo by nám to za čistší svědomí a lepší budoucnost udělat něco pro sebe a jít za svými zájmy? Udělat mocným čáru přes rozpočet tím, že se nedáme?

303837

07.04.2014 17:20

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

coder 193.?.?.?

Ano, můžu zůstat blbej, ale ostatní můžu urážet.
No, pak ale, pane Koňas, nemůžete počítat s tím, že vás někdo bude brát vážně. Jen zaplevelujete diskuzi svými nevhodnými výpady.

308092

02.10.2014 21:39

Setkání čtenářů Zvědavce a předvolební meeting

RE: Národní demokracie kandiduje v koalici s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti

coder 84.?.?.?

Tohle byl od Vandase dost úlet. Na základě toho dopisu odešlo z DSSS pár lidí, bohužel vždy odejdou ti slušní. [pláč]

Co se týká diskreditace - média si vždycky něco najdou. U skutečně přemýšlivých a _zvědavých_ [smích] lidí bych se o diskreditaci zas tak nebál.

318418

06.11.2014 07:22

V Norsku dál kradou děti

Norsko určitě ví co dělá

coder 84.?.?.?

Kdybychom my dělali něco podobného a dávali děti Cikánů a jiných přistěhovalců do českých rodin, významně bychom urychlili jejich integraci do majoritní společnosti. Kdyby Němci odebírali děti Turkům, zajistili by, aby další generace německých Turků uměla německy a identifikovala se s německou kulturou.
Pro majoritní společnost je tohle kradení dětí pozitivní, ale to nic nemění na tom, že je to silně amorální, odporuje to lidským právům a připomíná to nacistickou ideologii. [bliji]

320436

26.06.2015 17:48

Opět předmětem vlídného zájmu tajné policie

RE: prekvapila me vlidna spoluprace

coder 81.?.?.?

To je lichý argument.
Velký rozdíl je v tom, že Vy jste udělal něco špatného, ale pan Stwora ne. Na pana Stworu nic nemají, jinak by to už použili. Zřejmě doufají, že jim pan Stwora (mimoděk) řekne něco, co jim proti němu pomůže. A nebo ho chtějí zlanařit pro nějakou špatnost.
Každopádně, pane Stwora, dávejte si velkýho majzla na každé slovo a se slovy pokud možno šetřit.

335539

26.06.2015 17:52

Opět předmětem vlídného zájmu tajné policie

RE: Magor.

coder 81.?.?.?

Sprostej hovadskej sráči!
Neměly by být sprosté a hrubé urážky vymazány?

335540

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 81 čtenářů částkou 11 079 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Po brexitu je třeba mít větší obavy o osud EU než Velké Británie 21.01.20 14:56 Evropská unie 1

Vladimír Putin odtajnil archivy SSSR o Mnichovské zradě21.01.20 09:52 Rusko 4

Večer rebelů v Řeporyjích20.01.20 21:58 Česká republika 0

Zemřel Jaroslav Kubera, politik, který nikomu nevadil20.01.20 16:36 Česká republika 2

Události v Říši18.01.20 23:17 Evropská unie 3

Praha 3 má nové logo. "Umělec" se chechtá a poplatníci pláčou18.01.20 11:13 Česká republika 12

Jakl dostal pokutu 1000 Kč za to, že byl napaden, znát trest druhého útočníka nesmí18.01.20 10:59 Česká republika 3

Cena dobíjení elektromobilů letí závratně vzhůru17.01.20 22:54 Evropská unie 3

Brexit prý bude Brity stát tolik, co jejich členství za 47 let, tvrdí eurohujeři v iDěs16.01.20 21:50 Británie 5

Neuvěřitelné: Čtyři soutěže královny krásy -- všechny vítězky barevné16.01.20 18:07 USA 5

Další krok k likvidaci národních států: žádné vlaječky poslanců16.01.20 16:28 Evropská unie 2

Vyvadil podal trestní oznámení na Novotného14.01.20 22:31 Česká republika 2

Perfektně organizovaná štvanice na Válkovou. I Soukup si přihřál polívčičku14.01.20 15:20 Česká republika 2

Britský Independent označil Kotlebovce za neo-nacisty14.01.20 15:16 Slovensko 6

A nedá pokoj a nedá. Téma "sirotků" opět na stole. Zrůda Šojdrová je neúnavná14.01.20 14:52 Česká republika 2

Vztahy Ruska a Německa se mění (i otevřeně)13.01.20 17:02 Rusko 10

Škola v Británii povzbuzuje chlapce, aby nosili sukně09.01.20 19:05 Británie 3

Opilá Britka nabízela mužům v letadle sex, dostala šest měsíců09.01.20 15:07 Británie 6

Ministr Vojtěch: Kdo se neočkuje, má si výlohy za léčbu hradit sám09.01.20 15:00 Česká republika 2

Somálský okupant zavolal policii na chlapa, který se příliš bránil napadení09.01.20 14:49 Německo 3

Měnové kurzy

USD
22,62 Kč
Euro
25,10 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
15,50 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
20,57 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,51 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
36,60 Kč
1 unce (31,1g) zlata
35 226,97 Kč
1 unce stříbra
403,61 Kč
Bitcoin
195 106,52 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 49 898 246