Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané oijkio

Nalezeno 72 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.02.2011 03:18

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Xenofobie

oijkio 81.?.?.?

Vaše úvaha zasahuje podstatu problému a je vyčerpávající. Lepší jsem nepoznal. Podle mého soudu, a jistě nejsem sám, již byla v rámci Evropy ona hranice progresivního působení dávno a hrubě překročena. Teprve nyní se objevují první známky pochopení této fatální chyby. Zcela chybí moudří, prozíraví a současně vlivní politici, kteří by včas poznali, co je proti přírodě, tedy co je špatně a co se musí z toho důvodu vymstít. Merkelová a Sarkozi reagují pozdě a z donucení.
Vaši úvahu si vytisknu, dám do rámečku a seznámím s ní všechny děti, vnuky a známé.

238484

21.03.2011 09:00

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

Stále se musíme učit.

oijkio 81.?.?.?

1) Když jsem studoval, tak na "anorganice" se osekávaly vnitřní omítky a vyměňovaly stropy. Všechno zářilo. Profesoři tam po fajruntě plnili lékařům izotopy do hrotů jehel k léčení rakoviny. A někteří na to doplatili, ani jimi plněné jehly je nezachránily, rakovina, pohřby.
2) Když jsem nastoupil do výzkumu, pracoval jsem asi 17 let s rtg. zářením, v laboratořích přes chodbu používali izotopy. Řadu let jsem zodpovídal za dozimetrii celého pracoviště. Stále jsme sbírali zkušenosti. Z literatury, od hygieniků (ti taky sbírali...), od lékařů, vyvíjely se předpisy, a v neposlední řadě z vlastní práce a z vlastních chyb. Přirozený proces. Po těch letech rostlo sebevědomí a vnucoval se pocit, že už je práce bezpečná.
3) Jedná starší epizodka (z velkého počtu). Začaly se častěji dovážet, letecky z Moskvy, aktivní vzorky s kratším poločasem , v olověných asi 50 kg boxech. Vznikla potřeba postavit stacionární trezor. Navrhla a postavila ho specializovaná firma na konci chodby v suterénu u stěny. Sloužil k plné spokojenosti nás a hlavně stále přísnějších předpisů. Než si někdo uvědomil, že za stěnou je trvalé pracoviště několika lidí, přičemž stěna u trezoru je dutá (překližková dvířka, prázdná instalační šachta, 8 cm zídka z dutých cihel, pak trezor). A trezor ze 40 cm tlustých barytových cihel byl ke stěně jen tak přistavěn, aniž měl vůbec jakou zadní stěnu. Bralo se to tehdy jaksi sportovně, hlavně díky tomu, že náhodou všichni ohrožení patřili do oddělení a nosili stále dozimetry. (( A někdy tehdy se asi projektovala Fukušima?))
4) A jedna navíc. S šéfem izotopového pracoviště jsem sdílel jeden hodně starý starter do zářivky. Bylo v něm trochu nějakého izotopu. Používali jsme ho při laborování a zdokonalování našich aparatur na detekci záření. Nosili jsme ho po kapsách a stále podle potřeby si ho na potkání předávali. Po několika letech používání zmíněného barytového trezoru kolegu napadlo starter trochu pečlivěj proměřit. Jestli snad by stálo za to ho také ukládat do trezoru. Zjistili jsme, že za ta léta v trezoru ještě nikdy nebyl tak silný zářič, jako ten starter. Ještě žiju, kolega již ne. Pak jsem z pracoviště odešel, když mně počet trombocytů v krvi klesl na přípustné minimum.
5) Onen pocit jistoty a dostatečné zkušenosti pak přece jen převládl. A tak jsem také psal Bursíkovi, aby se tak moc těch jaderných neobával. Černobyl mně nijak nevaroval. Věděl jsem, že rusové přece dokáží všechno, i téměř záměrně zhavarovat reaktor. V západní svět jsem měl důvěru.
6) Teprve nyní po Fukušimě jsem ji pozbyl. V hlavě se mi honí myšlenky jak otestovat Temelín. Tedy jinak, než už napotřetí, a stále jen jako, evropské banky. Tedy, jak s Temelínem zatřepat, jak na něho chrstnout dost vody, nějaké to letado, raketu, tornádo, k ODS nebo ČSSD patřící obsluhu, --- ale o to právě ...

Automaticky kráceno

239952

13.06.2012 19:51

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

Výborný článek.

oijkio 81.?.?.?

- Ukazuje příklad, jak jednoduše by se to mohlo řešit.
- Samozřejmě, podobných zásahů by muselo být víc. A pravděpodobně mnoho z nich by mohlo být podobně jednoduchých.
- K problému samému: ono by se muselo chtít. Ono, to znamená ve sněmovně. Ve sněmovně se 20 let nechce, a tvrdím, že bez patřičného tlaku veřejnosti se chtít nebude. Proč? Protože zcela rozhodující většinu v ní tvoří v podstatě zločinci. Někteří už dokonce nikoliv v podstatě. Proč zločinci? Už jen proto, že většinu diskutovaných změn zákonů evidentně potřebných k omezování zločinnosti za těch 20 let nepřijali. Kromě laviny dalších zločinú prováděných jimi přímo, jejichž vyšetření dosud tak úspěšně brání.
- Potřebná jednorázová výměna poslanců v dohledném termínu, volbami, je velmi nepravděpodobná.
- zatím nevidím žádný jiný způsob s alespoň minimální nadějí na realizovatelnost, než postup vyzkoušený na Islandu.
- Pokud by se něco takového podařilo i jinde, byla by možná tendence, že se tak stane ve více Evropských zemích. A to by bylo skoro vyhráno.
- I ekonomika by šla jistě nahoru. A nemyslím si, že by to mělo být hromadnou zakázkou na výrobu šibenic.

270619

22.02.2013 04:28

Co po kapitalismu?

odkud a kam to vede

oijkio 91.?.?.?

Velmi zajímavý článek, zvlášť ostrá diskuze. Nedaří se mi najít protiargumenty na žádnou stranu. (Na tvrzení že zlato nemá hodnotu si už ani netroufám podotknout, že je dobré na plomby.)
Docházím prozatím k těmto závěrům:
- technický pokrok a globalizace, i vše co se zde diskutuje, je důsledkem přelidnění,
- dobrých řešení, věřím, že by se dalo najít dost,
- je nás lidí ale už tak moc, že se nebudeme umět dostatečně shodnout,
- peníze a hodnoty jsou už v globálním měřítku natolik koncentrovány, že není síly tento stav zvrátit, jejich držitelé budou postupovat podle svých zájmů (různých),
- člověk s veškerou svou vědou a technikou je zcela součástí přírody (tak pohlížím na svět přes 60 let, dětství nepočítám),
- v delším (ale už aktuálním) výhledu nás čeká právě to, co kteroukoliv v historii přemnoženou živou populaci.
Tedy vážný problém. Domluva v sedmadvacítce EU je obtížná, celosvětová (peněžní systém a j.) nepoměrně víc.

285293

05.03.2013 13:48

Velezradil Klaus?

RE: Nejlíp to vystihl profesor Keller

oijkio 91.?.?.?

Je to přesně tak. Je to dotvořený systém. Klaus a jemu podobní ho promyšleně tvořili skoro 20 let. Z toho se vymanit, zdá se, bude těžší než z komunizmu. Rozsah a hloubka je zatím ještě netušená.

285865

25.02.2014 06:17

Posunuje se Ukrajina k občanské válce a velké konfrontaci velmocí?

Einsteinova rovnice č.2

oijkio 91.?.?.?

Rovnice E = mc² popsaná Albertem Einsteinem ve speciální teorii relativity patří mezi nejslavnější rovnice všech dob; znají ji i lidé, kteří se jinak o vědu nezajímají. Wikipedie

Pro popis současné civilizace platí rovnice podobná:
V = pz²
kde
p = množství nekrytých peněz,
z = celková zadluženost (států, bank, firem, občanů),
V = války
Tato rovnice ještě není, ale bude ještě slavnější. Budou ji znát všichni.

305311

11.03.2014 05:41

Manipulace se zlatem: poslední novinky

RE: A o tom to je

oijkio 91.?.?.?

Ale kdež! Jak chtít vyváznout, když je kůže nenávratně sedřena? Viz Tošovský, viz prakticky prázdný depozitář. Oni ti bankéři jsou až moc dobrá parta. Naše zlato je přesně tamtéž, kde to ostatní, tedy nikoliv tam, kde má být. Zatímco se vrcholní politici na Západě probírají po funuse (schválně), naši se probrat nejsou schopni vůbec.

306374

20.03.2014 02:24

Dva kroky vpřed, jeden vzad

RE: Blbosti...

oijkio 91.?.?.?

No, asi ne tak docela. Potrubí směr Rusko - Čína se klade, plyn v zemi se tak hned nezkazí, Čína ráda zaplatí zálohy i předem.

307059

Opravdu, něco na tom je. A jakoby měl něco společného s Babišem.

307650

05.04.2014 02:50

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

Děkuji,

oijkio 91.?.?.?

výborný příspěvek k pochopení situace.

307921

05.04.2014 05:03

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

RE: Nekolik dodatku k upresneni a porozumeni teto casti sveta.

oijkio 91.?.?.?

Myslím, pane Nohejl, že pokračujete správným směrem. Myslím, že se už dlouho neponechává nic náhodě. Zejména strategické záležitosti. Tedy, prakticky, otázka Ukrajiny a Krymu podle mně vůbec není záležitostí Ukrajiny a Krymu a Evropy a Ruska. Jak často slyšíme. Spíš je to jen dialog. Toho kdo financoval Obamovo zvolení, na straně ofenzivní, a Putina. Ale nejspíš jen čistý monolog.
Pokusit se to doložit by zabralo čas který nemám. A taky zneužívám svou intuici (kterou si pěstuji osmou dekádu věku). Zdravím vespolek.

307925

06.04.2014 04:16

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

RE: Nejde jen o Ukrajinu

oijkio 91.?.?.?

Dovolím trochu pokračovat, jak to vidím s těmi 95% co "jdou nahoru".
Jistě je tam spousta velkých, nepříliš mocných "do WC umrtvených" hromádek (v §, v papírech,..). Mezi nimi ale jedna nebo pár největších, mocných. Nejsou papírech, ani v nulách počítačů. (Ve skladech je wofram místo zlata, a jsou i jiná dobrá aktiva.) Proto jsou teď a i perspektivně mocné.
Právě tyto teď vedou "dialog s Putinem", jako jediný diskutující. Putin není oponent, má jen možnost podle vývoje situace se bránit. Další diskutéři nejsou. Vše ostatní jsou bezvýznamné řeči. Že by se s jiným názorem ozvala Evropa? Názor nemá, kdyby měla neumí mluvit, kdyby uměla, neodváží se.

A přetěžko odhadovat co je silnější, zda kulturní tradice nebo atomy.

307987

14.04.2014 01:30

Násilí a teror: Ukrajinská a kolumbijská cesta k budování impéria

Že by už jako v padesátých letech?

oijkio 91.?.?.?

Pokud něco pravdivé, obvykle politicky nekorektní. Pokud korektní, obvykle lež nebo zastírání.
Tento článek musím odsoudit - výborně nekorektní.
A jinak, neschopná Evropa, páté kolo u vozu, to jen odskáče. Solidárně s Ukrajinci.

308420

16.04.2014 06:19

Bílý dům EU o amerických dodávkách plynu lže

RE: Komu to bude prospěšné, Watsne?

oijkio 91.?.?.?

Přesně tak, "... umístění am základem na dosah od Moskvy ...".
Všechno ostatní o Ukrajině je nepodstatná omáčka.

Pokles plynu podlomí chemický průmysl, pro hospodářství možná důležitější než stavebnictví. Vytápět se dá po část první zimy i nábytkem.

A jak to pokračuje s tím plánem EU dohnat a předehnat USA ? Zatímco se obáváme že Rusko zabere půlku Ukrajiny, ani nezpozorujem, že USA zaberou Evropu celou. Pomocí bank a předlužení. Prozatím beze změny názvu.

308563

21.04.2014 14:14

Pokrytectví Západu: Jsem zmaten, můžete mi někdo pomoct?

Napak! Přestáváte být zmaten!

oijkio 91.?.?.?

Pomoc potřebuje mnoho jiných.

308805

07.05.2014 04:08

Washington usiluje o zánik Ruska

RE: Obvykle Američanům nevěřím

oijkio 91.?.?.?

No, tak bych to neviděl.
Zatímco Evropa myslí dozadu, Amerika dopředu.
Už dávno přišli na to, že dolar podložený zlatem není to absolutně nejlepší (nešlo by ho neomezeně tisknout atd.atd.).
Takže ho mají navýsost důkladně podložený zbraněmi.
A s takovým podložením jít do bankrotu?
Takže, .... činí to co činí.

309785

12.05.2014 03:59

Jak dál na Ukrajině? Který scénář se naplňuje?

Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.

oijkio 91.?.?.?

Mám za to, že vojenské strategické jaderné a jim podobné síly USA a RUSKA jsou prozatím v rovnováze. V Karibské krizi se došlo ke hranici jejího porušení. Podíl těch kteří to zažili s časem podstatně klesl. Proto je dnes snadnější o této stránce věci nemluvit, nepsat. A znovu se svět k tomu přibližuje. Tentokrát z opačné strany atlantiku.

Obrana proti jadernému napadení vyžaduje velké vzdálenosti a doby letu raket protivníka. Konstelace obklíčení má nemenší význam. Pokud dáte techniku obou stran k sobě na dohled, rovnováha mizí. Převahu získá kdo stiskne knoflík spíš. A USA již deklarovaly své právo na preventivní jaderný úder.

Neumím si představit vojenskou základnu USA na dohled Sevastopolu a strategických bodů kolem Moskvy. A počínání si Evropy, NATA, Ukrajinců, ... no, aspoň se má veřejnost čím bavit. Tak bych to hodnotil, nebýt těch mrtvých.
Pokud to Putin nějak ??? nezastaví, může být mrtvých o několik řádů víc.

310008

13.05.2014 01:23

Jak dál na Ukrajině? Který scénář se naplňuje?

RE: Ta snaha vyprovokovat válku je až směšná

oijkio 91.?.?.?

Taky to tak vidím. Pokud uvažuji o pokračování, tak tou méně špatnou variantou by mohlo být, že by Rusko (otevřeně) nezasáhlo vůbec. Že by vydrželo tak dlouho až to "vykvasí" uvnitř ukrajiny ""samo"". A to tak, že by se probudili i občané západní části. V tom smyslu, že by v sobě potlačili averze prozápad - prorusko, a došli k myšlence proukrajinu, bez oligarchů.
Problém je, že se jejich spor dubluje, a to na jejich území, se sporem cizích (mocností USA - Rusko). Myslím že ještě nelze odhadnout, jestli se více prosadí spor domácích, nebo spor cizích. (A cizí, USA, jakoby měli ukrajince za rukojní.)

310046

13.05.2014 01:34

Jak dál na Ukrajině? Který scénář se naplňuje?

RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.

oijkio 91.?.?.?

No, ... mezery ve vzdělání i u sebe připouštím. Pokud je to jak píšete, vezmu to na vědomí .... docela rád. Odedávna se mi jaksi nepozdávalo, že by Rusko chtělo "sežrat" celý svět.

310047

Nejsem v tomto optimista, ač jinak normálně ano.
Vyměnili krytí zlatem za krytí zbraněmi, vojenskou mocí.
Toto krytí je schponější než zlato, je absolutní. Ohrožuje jen jaderný potenciál Rusů.
Bude-li s dolarem zle, nebo spíš krátce před tím, vyvolají válku, s dostatečně velkým počtem mrtvých, a začne se znovu, ještě sofistikovaněj.
Snaha je, aby válka byla co možno daleko od původce.
---
Moje největší přání je, i když jsem dosti starý důchodce, abych se mýlil.

310095

.. opravuji: Ohrožuje je jen jaderný ...

310096

14.05.2014 16:24

Ukrajina: Hra na čekanou

RE: Vysledky referenda

oijkio 91.?.?.?

1) Volby nesvobodné - volím z donucení, podle přání toho, co za mnou drží samopal.
2) Voby svobodné - bez samopalů, minimálně.
3) Volby supersvobodné - volím z vlastní vůle, a to proti vůli toho se samopalem za mnou.
A jde o miliony voličů.
Co vlastně znamená ten výraz "právně platný" ? Dnes už skoro nic.
"Morálně platný" - se ještě nevžil.

310097

17.05.2014 04:17

Gazprom: Státy EU musí v budoucnu platit v rublech

RE: Budoucí silná měna

oijkio 91.?.?.?

Vidím to maličko jinak.
Dřív byly dolary kryty zlatem. Mělo to své nevýhody, nedaly se tisknout v neomezeném množství, krytí zlatem se tedy zrušilo.
To se ale časem leckomu přestávalo líbit, podrývalo to důvěru.
I to už patří minulosti. Dnes už jsou kryty dokonale. Nikoliv "státními aktivy (= pasivy)", ale ZBRANĚMI. Při současném zbrojním potenciálu USA už žádné dokonalejší krytí ani není možné.

A Rusi? Za éry Putina už posílili natolik, a jak jsem si přečetl o jejich výzbroji, tak by si už mohli jako druhá mocnost na světě krýt vlastní měnu taky vlastními zbraněmi.
http://www.outsidermedia.cz/Cim-Rusko-polekalo-NATO-1.aspx

A co s židy? Žádný problém, stahují se obvykle za dolary. K ochraně rublů prozatím postačí Biolit.

310194

03.06.2014 06:52

Kapitalisté, technokraté a fanatici: vzestup nového mocenského bloku

.... zatím co my

oijkio 91.?.?.?

si tady "demokraticky" volíme poslance Evropského parlamentu, kteří nemohou navrhovat zákony, a zahlceni nadměrnou a zhusta nesmyslnou produkcí byrokratů a lobbistů v podstatě jen maskují skutečnou aktivitu nevolených lídrů, popsanou v článku.

311004

20.06.2014 06:01

Jak zlikvidovat živnostníka

mini-pokus o povzbuzení:

oijkio 91.?.?.?

Práce ve výzkumu a vývoji, pak rok 89, v podniku se udrželi komunisti a já první letěl. Měl jsem 4 děti na vysoké, manželku s mizerným učitelským platem. Ve věku přes 50 let mně nikde nevzali, šanci měli jen tak třicátníci. Tedy živnosťák, řemeslo (ještě že jsem typ kutila), měsíce shánění práce od nevidím do nevidím. Spotřebovával jsem víc než si vydělal, rodině jen bral. Zachránil nás manželčin plat, dětské přídavky, krutá skromnost, výpomoc detí s živností. Po 6 letech jsem platil poprvé daň, a později vrátíl rodině co předtím vzal. Měl jsem zásadu nemít zaměstnance, nepřipouštět rizika, abych nepozbyl i rozestavěný domek. (A úředníků přibývalo a přibývalo, a nohama nudou klimbali a klimbali.)
Co tím myslím? Že máte víc roků ještě před sebou než měl já, a možná nemáte ty 4 na vysoké. Takže musíte věřit, že lepší časy určitě přijdou. A s nekonečnou trpělivostí a úsilím se snažit, aby to bylo brzy. Mým stylem bylo jít na jistotu, spoléhat jen na sebe a rodinu, nejít do rizika půjček, investovat jen když si našetřím. Přeji Vám, abyste horší časy taky vydržel.

311965

26.06.2014 02:56

USA začnou v zoufalství vyvážet svou vlastní ropu

RE: Fašismus na Ukrajině

oijkio 91.?.?.?

OK. Tohle je nejlepší rada. Takto postupuji, s nepodstatným rozdílem, ze dvou aut mám sušárnu dřeva. V Kauflandu se stavuji už jen 2x měsíčně.

312313

30.06.2014 05:53

Tajné setkání 11. června 1965 o evropské měnové unii

A kolik asi Marjolinů máme dnes

oijkio 91.?.?.?

v institucích EU a národních vládách (vyškolených u Goldman Sachs a pod.) ??? Má někdo přehled?

312447

02.07.2014 04:29

Výmluvná ilustrace skutečné povahy vztahu USA-EU

Pár podobných informací,

oijkio 91.?.?.?

a z dosavadního eurohujera se stává příznivec britské UKIP M.Farage.
A toto v množném čísle.
Zdá se, že Evropa degeneruje, společně USA, a to nevratně.

312518

02.07.2014 06:28

Putinovo riziko

RE: Znovu a zas

oijkio 91.?.?.?

Přesně tak. Jakmile skoro vymře generace která zažila válku, jsme zas na začátku, vše se opakuje. Pro Evropu to zase začíná. Mladí neměli čas, nevěnovali pozornost, doplatí. Po kolika dalších generacích se ten kolotoč změní? K nedohlédnutí.

312519

02.07.2014 07:06

Putinovo riziko

zákon o svržení Putina - v druhém čtení

oijkio 91.?.?.?

https://beta.congress.gov/bill/113th-congress/sena...
nebo také
http://outsidermedia.cz/návrh-us-zákona-nebo-vyh...

Neboli zákon o vyhlášení války.

312520

02.07.2014 07:10

Putinovo riziko

RE: zákon o svržení Putina - v druhém čtení

oijkio 91.?.?.?

... naprosto dosud neslýchané

312521

03.07.2014 14:04

Náznaky, že USA plánují jaderný útok proti Rusku

RE: blbec z washingtonu

oijkio 91.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

312594

05.07.2014 15:42

Skutečný Majdan je v Novorusku

K pozn. překladatele.

oijkio 91.?.?.?

Tak daleko už pokročila morální degenerace naší západní civilizace.
Postupuje "Od hlavy", nebo zdola nahoru? .
https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

312698

09.07.2014 05:31

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

RE: Kroky Ruska

oijkio 91.?.?.?

Ano, druhá Karibská v chodu. Je fascinující, jak dlouho se svět dovede zabavit záležitostmi podružnými. Režie vskutku mistrovská. I naši politici v tom až po uši.

312961

10.07.2014 04:47

Putin si je dobře vědom hrozby, kterou představuje americká diktatura pro celý svět

Jak napovídá americký generál

oijkio 91.?.?.?

Wesley Clark
https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8
západní politici jsou prakticky mimo hru,
a směřuje to, obávám se že nezadržitelně, do druhé Karibské (Ukrajinské) krize.
(Po desítkách let se s úžasem dovídáme na jakých maličkostech a náhodách viselo spuštění světové jaderné války. To se nemusí opakovat.)
1) Podaří se tento vývoj Merkelové (mezi dvěma ohni) s podporou nevojenského západního byznysu ubrzdit?
2) Podaří se Putinovi rovnováhu červených tlačítek udržet i po vstupu NATO na Ukrajinu? (Nezapomene si zítra při cestě na Kubu vzít do kapsy i nějakou rychlejší jadernou raketu?)
3) Pokud ne, bude jaderným bojištěm i Evropa?

313037

10.07.2014 16:56

Putin si je dobře vědom hrozby, kterou představuje americká diktatura pro celý svět

RE: Jak napovídá americký generál

oijkio 91.?.?.?

No dobrá, dobrá. Mně sice už tahne na 80, ale obdobně, můj dědeček byl vesnický stavitel a zaměstnával (vykořisťoval) několik nádeníků. Takže, s ohledem na to jdu do sebe, a beru zpět svůj názor uvedený výše.

313073

10.07.2014 17:04

Putin si je dobře vědom hrozby, kterou představuje americká diktatura pro celý svět

RE: Jedno mi nejde do hlavy

oijkio 91.?.?.?

Debilita. Naše i evrposká.

313074

18.07.2014 12:02

Americké právo se vnucuje na evropském území

- Vtip století -

oijkio 91.?.?.?

ze včerejška z kometáře na ČRO-plus:
... Rusku se nepodařilo vrazit klín do hospodářské spolupráce USA a EU ...

313428

21.07.2014 08:01

Rozpad rodiny a školství oznamuje rozpad příslušné civilizace

Řešením -JE- soucit -A- disciplina

oijkio 91.?.?.?

-A- přiměřený včasný návyk na užitečnou práci. !!!
A to podle věku, v uvedeném pořadí.

Vidím problém tak jak autor článku. (Snad jen s tím rozdílem, že moje stejné osobní vzpomínky ze střední školy by se netýkaly doby do r.1954, ale od r.1954, a ne na Veveří, ale na Kotlářské v Brně, která navazuje na Veveří na rohu botanické zahrady.)

Snad bych dodal, že to vidím dost pesimisticky. Jak můžeme čekat lepší nebo alespoň stejnou kvalitu nejranější výchovy od rodičů dnes teprve dospívajících? Když oproti minulé generaci bude ještě víc neúplných rodin, mladých nezaměstnaných, zničujícího blahobytu a také chudoby, atd, a sourozenců dětí méně než 0,5 a ještě vzroste nadvláda peněz a dluhů nad vším ostatním. A to nemluvím o výchovném (rostoucím a degeneračním) vlivu vůdců společnosti.

Onen degenerační proces má charakter progresivní. Podobný vlivu složeného úroku za podobně dlouhá období.
Myslím, že minimálně Evropa a Amerika to mají v podstatě "spočítáno".

Amerika je poněkud ve výhodě tím, že má dolary důkladně "podložené zbraněmi". A pokud by k válce nedošlo, doufejme, že se některým našim potomkům podaří asimilovat mezi Číňany. (Dříve jsem spoléhal na Vietnamce, dnes již ne.)

313647

24.07.2014 05:02

Scénář zničení Ukrajiny se píše v New Yorku

Ani Moskva, ani Brusel ani New York.

oijkio 91.?.?.?

- Mosva měla a má zájem, ale má podstatně zdatnější konkurenci. Ta si preventivně podmanila i Brussel.
- Brussel, sám o sobě je ještě neschopný takový scénář navrhnout a realizovat. Neporadí si ani sám se sebou. Ale podporovat, přestože zcela proti svým zájmům, jó, to mu jde.
- Pro New York, přesněji Pentagon, ještě přesněji Americkou korporatokracii, je to, jak se říká, malina. Má v tomto oboru bezkonkurenční praxi:
http://www.youtube.com/watch?v=pHqc-YgbsVg

Boeingu 777 se Soskin zcela vyhnul. Je to sice detail v kauze Ukrajina, ale bezpochyby je nedílnou součástí onoho mistrovského komplexního scénáře. (Na důkaz si možná budeme muset počkat 50 let, do odtajnění archivů.)

A stále se utápíme v politických a ekonomických podružnostech. Podstatné je 1) dostat přes NATO vojenské základy 300 km k Moskvě, 2) před tím ještě předlužit a zajistit komodity.

313916

08.08.2014 03:51

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

Moje představa je:

oijkio 91.?.?.?

JIŽ 1.8.2014 jsem v diskuzi na blogu v i-dnes popsal svoji představu, takto:
1) Je asi dost odborníků, kterým bylo od samého začátku jasné, že nemohlo jít o zásah raketou typu Buk. Proč.
Její hlavice (cca 70kg, plněná např. tyčkami z ochuzeného uranu, nebo jinými těžkými) exploduje desítky metrů před cílem, tyčky se rozptýlí do kužele, který zasáhne celý drak. (Při rychlosti
rakety, zvýšené explozí, má jediná z tyček energii jako náklaďák 30 tun jedoucí 60 km/h.) Letadlo je celé rozerváno, navíc pak aerodynamickým rázem, a také výbuchem rozprášeného paliva. Nezbyde ani z něj, ani z pasažérů, mnoho. Absolutně není schopno dalšího manévrování a letu.
2) Už na prvních snímcích z místa dopadu byly patrné průstřely projektily ráže 30mm, později i detailní u zbytku kokpitu. Bezpochyby zásahy od ukrajinské stihačky, podrobnosti její trasy jsou ve známém prohlášení ministerstva obrany Ruska.
3) Boeing pokračoval v neřízeném pádu a měl by dopadnout jako celek, s cestujícími uvnitř. Došlo ale k rozlomení trupu a "vysypávání" lidí, neboť padali na zem odděleně, se značným rozptylem. Zde je podezření navíc, na dodatečný zásah rakety vzduch - vzduch. Ta by způsobila ono rozervání mnoha těl pasažérů a ono rozlomení a vysypávání. Potvrdil by to nález stop této rakety na troskách nebo v terénu.
4) Je tedy asi dost odborníků, kterým bylo od samého začátku jasné, že nemohlo jít o zavinění ze strany Rusů.
Takových odborníků mají dost i Rusi, i USA. Ale to vše je vedlejší, rozhoduje to, kdo ovládá média. Od samého začátku, a ještě dlouho se budou omílat výrazy "Rusko - Boeing - sankce" vždy pohromadě.

315052

08.08.2014 04:44

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

dodatek -

oijkio 91.?.?.?

Po útoku kanonam na kokpit se SU-25 otočil a odspodu zezadu poslal na Boeing dodatečně raketu. Raketa vzduch-vzduch z výbavy SU-25 má explodující hlavici do 3kg. To by právě stačilo na destrukci zadní části Boueingu. Tedy rozervání těl pasažérů v této časti , rozpad trupu na více částí a jeho rozptyl na větší ploše terénu.
Přední část trupu v celku s nádržemi paliva spadla vcelku, s výbuchem paliva až po dopadu. Pasažéři z přední části vypadávali v poslední fázi před jejím dopadem, a to dodatečně, v okolí jejího dopadu.
-----
- Údajně existuje upravená verze SU-25 s potřebným dostupem i rychlostí.
- Četl jsem údajný přepis odposlechu hovoru Porošenky s Obamou (!?- ale nepoznamenal jsem si odkaz), kde Obama vyčítá špatné provedení akce a Porošenko se brání, "že si to museli přece nejak pojistit", tím SU-25. Základní verze se třemi stanovišti Buků, z toho jedno v okraji oblasti "protikyjevských" separatistů, byla popsána v prohlášení ministra obrany Ruska.
- Tento scénář, (tj. čelní útok SU-25 kanonem, klesající neřízený let Boeingu, obrat SU-25 a odpálení rakety (dosah 5km), rozlomení draku s prudkým obratem a postupným rozpadem) v podstatě odpovídá vyjádřením svědků v první zprávě BBC.
- no, počkejme si. (Úplná rekonstrukce by měla ideálně končit tím, že královská rodina země pověřené vyšetřováním, jíž patři většina mrtvých z Boeingu, má významný podíl akcii těžařské firmy, která již získala východní Ukrajinu k těžbě břidličného plynu. Těžba bude moci začít po vyhnání či vyhlazení obyvatel.)

315053

18.08.2014 19:32

O víkendu je na iDnes všechno jinak

RE: Bdí (západní tajné služby) nad pro/pravicujícími smýšliteli

oijkio 91.?.?.?

Ten ZDROJ v sobě jsem měl v tu dobu právě vypnut.
A tak velmi pracně jsem asi po 2 týdnech zkoumání nesčetných zdrojů (pohledem stavaře, strojaře, stavebního fyzika, požárníka atd, jsem se dopracoval k vlastnímu poznání. Stejnému.
Dnes už by mi to trvalo Vaší metodou snad i méně než 2 dny.

315691

02.09.2014 19:12

Washington vrší jednu lež na druhou

Oni si neuvědomují - ne ne, MY si neuvědomujeme.

oijkio 91.?.?.?

- A MY budeme po stamilionech umírat, někteří rychle, zbylí pomalu.
- Kdo jsou oni? Nejsou to děcka, nejsou to nevéprávní duševně postižení. Jsou to poslanci a další politici.
- Co mají dělat? Platíme je za to, aby hájili naše zájmy, tedy také aby "si uvědomovali".
- Co dělají? Podporují vývoj vedoucí ke světové válce. Viz tento článek a nespočet dalších informací (ne těch lživých či zavádějících z mainstreamu).
- Kde je chyba? My jsme si je zvolili - zčásti špatně, zčásti se zvrhli dodatečně. A my je volíme opakovaně. A my je nekotrolujeme. A my jsme jim dovolili tvořit zákony takové, že je nemůžem okamžitě odvolat při jejich selhání.
- Co bude dál? My je dál necháme vést svět k jaderné válce. Ta může začít dřív, než si budeme moci zvolit lepší.
- MY !!! si neuvědomujeme.
- A MY budeme po stamilionech umírat, někteří rychle, zbylí pomalu.

316634

23.09.2014 04:22

Rusko a Čína změní energetickou mapu světa

A proč?

oijkio 91.?.?.?

Prioritu má vyvolání války proti Rusku.
A Evropa to podporuje, přestože ji to zničí, nejprve ekonomicky, posléze válkou.
Co my obyčejní na to? - Nic.
Co na to naši zástupci (v Evropském parlamentu)? - Slááváá! Ať žije NATÓÓÓ! Hurááááá! .. ve stoje, a potlesk.

317858

23.09.2014 04:42

Rusko a Čína změní energetickou mapu světa

RE: A proč?

oijkio 91.?.?.?

A taky: protože dostatečná většina Evropanů kteří zažili druhou světovou válku již nežije. Mladším to ještě nedochází.
(Sám osobně tu ještě "přesluhují", mám šanci odejít než to začne.)

317859

23.09.2014 04:48

Rusko a Čína změní energetickou mapu světa

RE: A proč?

oijkio 91.?.?.?

... a "okupace" v 1968 ? - směšné hrátky mezi klikami východních politiků.

317860

29.09.2014 05:28

Nedávná plynová dohoda: Další hřebík do ukrajinské rakve

Názorný příklad

oijkio 91.?.?.?

kam vede rozkrádání a zadlužování států.
Pro nás a vetšinu zemí EU.
Jen nevím, do jaké míry je to upadáním morálky (nemoc z blahobytu), a do jaké míry záměrná z vnějšku řízená destrukce Evropy (různé + TTIP).

318236

02.10.2014 02:45

Svět proti jadernému nebezpečí

Krásná, jenže chiméra.

oijkio 91.?.?.?

I kdyby se všechny parlamenty domluvily, tak jediný se nedomluví:
https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

A kdyby i ten, tak okamžikem jaderného odzbrojení začne 3. světová válka. Neboť by se porušila rovnováha.

318356

19.11.2014 10:37

Mail z Prahy

RE: Červené karty? Kdopak se asi postaral o distribuci?

oijkio 91.?.?.?

http://www.novarepublika.cz/2014/11/vime-kdo-organizoval-rozdavani.html

321367

05.12.2014 07:09

Význam zrušení South Stream

Včera v rozhlase ve zprávách:

oijkio 91.?.?.?

zaznělo pár vět na téma ... že EU bude ještě o South Streamu jednat ...
Ale už samotná formulace těch vět dělala dojem "pindání" bez hlavy a paty. Copak s nimi bude Putin ochoten ještě jednat?
Evropská generalita je patrně v lihu, naše řeší zvýšení platů o 26%.

322735

24.12.2014 06:39

USA vyhlašují (měnovou) válku Rusku

Jenom klídek! 2014 byl bouřlivý, ale nakonec úspěšný!

oijkio 91.?.?.?

Přesně 21. prosince 2014:
RUSKO SE ODPOUTALO OD DOLARU,
JEHO CENTRÁLNÍ BANKA SE STALA NEZÁVISLÝM EMISNÍM CENTREM.

Podrobněji zde:
http://outsidermedia.cz/rusko-se-stalo-nezavislym-uverove-emisnim-centrem/
a ještě trochu zde:
http://leva-net.webnode.cz/news/inside-ktery-se-zacal-naplnovat-odvazani-rublu-od-dolaru-/

Přeji našemu ZVĚDAVCI a všem autorům, čtenářům, i diskutujícím pěkné svátky a hodně zdaru v příštím roce!
Zdravím, Váš důchodce oijkio.

323958

24.12.2014 07:04

USA vyhlašují (měnovou) válku Rusku

RE: to nie len USA - to cely svet

oijkio 91.?.?.?

Mám tak trochu pocit, že je tomu s tím rublem už malinko jinak.
Ano, problémy byly:
https://www.youtube.com/watch?v=EInBDiJsOfs
Ale už to v zásadě patří minulosti, od 21.12.2014, a pomalu, pozvolna, abyste si začal plány znovu otáčet:
http://outsidermedia.cz/rusko-se-stalo-nezavislym-uverove-emisnim-centrem
.-----------
A s tím Rakouskem a Českem, zajímavé, já to mám právě naopak, od samého začátku:
http://www.youtube.com/watch?v=pHqc-YgbsVg
.-----------
Přeji hezké svátky.

323959

28.12.2014 09:21

Manipulace s finančním trhem je nový trend: Může pokračovat?

RE: Zlato

oijkio 91.?.?.?

Přiložím i svůj pohled. Opakovaně jsem psal, že Amíci mají vůj dolar podložen, když ne zlatem, tak - zbraněmi. Obrazně řečeno.
V reálu asi tak: Kdyby měl dolar padnout, předejdou to vyvoláním války.
Odchod ??? zemí(Rusko není první)od dolaru je tedy delikátní nesnadný problém. Budeli šokový, bude mít formu globální jaderné války.
Podaří-li se postupně, je nepříliš velká naděje se této války v nejlepším případě vyvarovat, nebo alespoň ji oddálit. (Válka by byla "dobrá" ještě k získání ruských nerostných zdrojů, k získání pozice k "řešení" rostoucí Číny atd.)
Rusi už rubl od dolaru oddělili, a to 21.12.2014.
http://outsidermedia.cz/rusko-se-stalo-nezavislym-uverove-emisnim-centrem/
Takže podle vzoru Libye, Iráku atd. můžeme čekat válku i do několika týdnů.
Když se jim nedaří zinscenovat záminku, začnou i bez ní, neboť jim jde o existenci, s krachem se určitě, jak je znám, nesmíří. Od toho mají podložený dolar zbraněmi. Všechno nyní visí na vojenské síle a válečnickém důvtipu Ruska. Důvtip finanční už znamenitě prokázali.

324129

28.12.2014 09:24

Manipulace s finančním trhem je nový trend: Může pokračovat?

RE: Zlato

oijkio 91.?.?.?

oprava: Důvtip finanční Rusové už znamenitě prokázali.

324130

08.01.2015 08:48

Rok 2015 bude o Íránu, Číně a Rusku

Ještě snad je naděje, že

oijkio 91.?.?.?

tzv. globální prediktor a vojenskoprůmyslový komplex USA se názorově oddělí, a spolu s předlužením a ohrožením dolaru se elity názorově rozejdou. Takže by i Amerika poznala problém zevnitř oslabující páté kolony. Příznaky toho se množí. A když se k tomu přidá ofenziva Ruska, Číny, Iránu a dalších, tak ... kdoví? Záleží na čase, na dynamice těchto změn. Rovnováha vojenská se vazbou s Čínou také podstatně mění.
Pro vznik velké války, která by to vše zvrátila, zbývá už převelice málo času.

324615

14.01.2015 09:51

Tak nám zabili „Harakiri“!

Proč jenom nám tam nepřijel Obama?

oijkio 91.?.?.?

A proč je vyšetřovatel, sotva začal vyšetřovat, už mrtev?
http://www.whatdoesitmean.com/index1831.htm

- French Police Commissioner Suicided After Attempting To Issue Murder Warrant Against President Obama

325116

11.02.2015 12:06

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

Velmi dobrý článek.

oijkio 91.?.?.?

Ve všech částech konzistentní s mnoha zdroji které sleduji.
Výborný přehled.

326835

28.06.2015 15:04

Slunce rakovinu kůže nezpůsobuje

Nejen opalování!

oijkio 91.?.?.?

Podíl omega 3 ku omega 6 je potřeba podstatně zvýšít nejen kvůli riziku z opalování, ale kvůli mnoha dalším a důležitějším potřebám zdraví, a to jak tělesného, tak duševního.
Nejlepšími zdroji jsou lněné semínko a mořské ryby z chladných hlubších vod.

335685

20.07.2015 13:41

Kdo posuzuje dopady TTIP na Českou republiku?

RE: Vzpouru ovce samy nedokážou

oijkio 91.?.?.?

Ano, je to tak.
http://euro.e15.cz/archiv/na-pudorysu-mozkoveho-trustu-institut-2080-vznika-nova-strana-1208735

336847

30.07.2015 06:32

Nabídka a poptávka na trhu se zlatými a stříbrnými futures

Těší mě.

oijkio 91.?.?.?

Sice jsem měl ve čtvrté obecné z počtů a měřictví na pololetí čtyřku, ale pak jsem se zlepšil a maturoval s jedničkou. Díky tomu, a díky doufám pozdějšímu nástupu Alzeimera, vím o tom co se píše v článku už dlouho. Hned od začátku poklesu kurzu. Zjevně to neštimovalo s Americkou ekonomikou. (Zdá se, že dnes má maturitu z matematiky jen sotva promile ekonomů a žádný politik, zatímco majitelé FEDU minimálně doktorát.)

A tak mě velice potěšilo, že to mám černé na bílem, a dokonce s podpisem Rona Paula.
Je to ale borec ten Ron! Měl být dávno prezidentem. Teď už by tu Ameriku ani on nezachránil.

337306

30.07.2015 06:44

Nabídka a poptávka na trhu se zlatými a stříbrnými futures

RE: Těší mě.

oijkio 91.?.?.?

S tím Paulem jsem to přepískl, nepozornost, snad ne Alzheimer. Ale i tak, i ministr financí, myslící a nikoliv padouch, by něco znamenal. Ne?

337307

13.03.2017 03:31

Donbas se odtrhává od umírající Ukrajiny

Snad by to šlo i bez rozpadu.

oijkio 91.?.?.?

Rozpad chápu jako rozdělení na části které jsou dál životaschopné.
Když člověka přejede vlak, oddělí mu nohu, a on přežije, je ještě možné že mu lékaři nohu přišijí. Nebo nepřišijí, a žije dál s jednou nohou. Nejde o rozpad, jde o úraz s následky.
Domnívám se, že by i v případě Ukrajiny ještě mohlo jít o úraz. Jde o to, zda se ukáže západní část Ukrajiny jako životaschopná. Divil bych se, kdyby tomu tak bylo. Bez pomoci. USA ztrácejí zájem, EU není ve stádiu vlasního rozpadu schopna už ničeho.
Takže Kijevská část, ač větší, může ještě dál ničit sama sebe. V tom je přece výborná. A postupně se mohou její občané probouzet a po částech své části území připojovat k DNR a LNR. Tento proces by si vyžádal další čas a mnoho utrpení a životů. To zde ale není nic nového, pokud tedy nesledujeme pouze mainstream.
Výsledkem by byla Ukrajina nerozdělená. Odhaduji, že by se Trump s Putinem snadno a velmi rádi dohodli na jejím dalším vojenském a politickém neutrálním statutu.
Stručně tedy - postupně přišívaná noha a velmi dlouhá rahabilitace. I když velmi velká noha k velmi malému ale životaschopnému tělíčku.
Procesu by pomohlo, kdyby Merkelová pozvala i ukrajinské fašisty podobně jako dřív Afričany.

356438

14.03.2017 00:17

Donbas se odtrhává od umírající Ukrajiny

RE: K možnému rozpadu UKR

oijkio 91.?.?.?

Putin udělá maximum pro to, aby se Ukrajina nedělila. USA se prozatím, ze setrvačnosti, ještě chovají k Ukrajině Obamovsky, podporují rozpad. Jakmile Trump převezme do svých ruk plně i politiku zahraniční, bude ji měnit. První příznakem je možná právě tohle:
http://www.novarepublika.cz/2017/03/oficialni-avakov-dal-souhlas-ke.html

356460

14.03.2017 00:35

Donbas se odtrhává od umírající Ukrajiny

RE: K možnému rozpadu UKR

oijkio 91.?.?.?

Popsal jste situaci i prognózu výborně. Také doufám že se to bude vyvíjet právě tak. Snad i rychleji, až se do zahraniční politiky USA více osobně zapojí Trump. (Dlouhodobě se mi ukazuje, že analýzy Putinovy politiky předkládané Pjakinem fungují pro odhad budoucnosti lépe, než kterékoliv jiné.)

356461

14.03.2017 00:38

Donbas se odtrhává od umírající Ukrajiny

RE: K možnému rozpadu UKR

oijkio 91.?.?.?

Omyl, patřilo pro - croixe.

356462

03.07.2017 06:10

Jak se stal pro bandu zločinců sen o migraci skutečností

Jak to bude pokračovat? Tip krajně příznivé varianty.

oijkio 91.?.?.?

Samozřejmě, pokud Evropu od migrace "nezachrání" vypuknutí globální války:
1) Menšina Němců se zbytky pudu sebezáchovy se bude stěhovat do oblasti zemí V4. (Po jednom hektaru půdy od Putina asi nedostanou, u nás tedy zvednou ceny nemovitostí.) Zbytek bude postupně vyhuben migranty.
2) Většina obyvatel oblastí V4 se zbytky pudu sebezáchovy postupně (nebo i naráz) vyhubí své politiky kteří stále ještě migraci dostatečně nebrání, a zvláště ty co ji podporují. Zbytek bude mít možnost znovu obsadit uvolněná místa po migrantech v zemích odkud do Evropy přišli.

358788

19.07.2017 13:43

Když nastal konec Evropy

Pozoruji svět vlastníma očima asi 80 let.

oijkio 91.?.?.?

A právě tak, jak je popsáno, vývoj Evropy cítím. Článek mi pomohl formulovat si své pocity přesněji, hloběji. Výborný článek.
Škoda, že mladší generace na taková obecnější a podstatná zamyšlení - nemají pomyšení, nejsou k nim vedena, jsou od nich aktivně odváděna.
Je a bude to jejich škoda. My starší (pamětníci druhé světové) snad v poklidu a snad ještě včas odejdem věkem. Ony svou nezodpovědnost odnesou.
Včetně mých dětí a vnoučat. A to jsme je vychovali relativně výborně.
Ještě se budu nějaký čas v článku popsaný vývoj kolem sebe co možno brzdit, ale ..............

359076

08.09.2017 03:55

Nejnovější americká vylomenina je známkou slabosti, nikoliv síly

Až nebude s kým jednat.

oijkio 91.?.?.?

Dlohodobě má moje sympatie a důvěru Ron Paul. Podobně jeho Ron Paul Institute a jeho zpráva o stavu, například zde, dvě minuty videa:
https://aeronet.cz/news/video-podle-analytika-z-ro...

Neokoni ztrácejí nervy, a lépe se jim bude ovládat samotný Trump než dvojice Trump - Tillerson. Nutí tedy Trumpa Tillersona se zbavit. Očekávat lze nejspíš další pokles konzistence jednání, až vůbec možnosti jednání. Nic překvapivého, příkladem je například už jen sama skutečná, nikoliv deklarovaná politika USA v Sýrii. Kdo bude partnerem pro jednání s Rusy až i s Trumpem pod vynervovanými neocony "nebude řeč"?
Nejspíš to bude Pentagon. A dialog se dál povede buď slovy, nebo zbraněmi. Pentagon potřebuje víc to druhé. A buď se včas zalekne, nebo ne.

359901

08.09.2017 11:22

Nejnovější americká vylomenina je známkou slabosti, nikoliv síly

RE: Potřebujeme potravinovou soběstačnost

oijkio 91.?.?.?

A právě z těchto všech důvodů budu volit právě SPD Okamuru.

359910

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 7

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,41 Kč
100 japonských jenů
20,95 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 883,66 Kč
1 unce stříbra
521,24 Kč
Bitcoin
421 938,50 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 062 135