Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.03.2014 22:40

Moskva obrací role v Kyjevě

nie je človek ako človek

ppppp 178.?.?.?

hoci by ich jedna mater mohla mať...

Načisto rôzny prístup Izraelčanov k Ukrajine:

http://www.haaretz.com/news/world/1.577114

http://slovak.ruvr.ru/2014_03_03/Avigdor-Eskin-Ukr...

305912

04.03.2014 11:23

Ukrajinský nacionalismus – jeho kořeny a povaha

RE: Zajímavý článek, bohužel se realistickým vyzněním

ppppp 178.?.?.?

>Že místo přímé intervence (bez jasného předběžného pozvání, odtržení Krymu, referenda nebo něčeho takového) spíše nedokázali vycvičit a vyzbrojit své sympatizanty, kteří by na Krymy převzali moc pod jejich patronací…

V tomto se silne mýlíte. Takový postup by byl práve nelegitimní, a moc by se nelišil od nekorektního jednání protistrany. Byl by také namírený proti ukrajinsko-ruské smlouve o Krymu, pokud by šlo o Krym.

Máme tady jeden logický princip, a tím je, že obeť, nebo i policista je vždy o neco pozadu za útočníkem, protože je závislý na príčine.

Vy jste nemohl vedet predem, kam až zajdou Majdanisti ve svém "s jídlem roste chuť". Meli velmi dobrou pozici, a neudrželi své nervy presne jako to delá hazardní hráč, který neví, kdy má dost a kdy prestat. Mužete predpokládat, ale to není totéž, jako vedet, a na základe toho jednat, dokonce podle práva.

305956

04.03.2014 23:08

Ukrajinský nacionalismus – jeho kořeny a povaha

Tlama vypadá být mnohem vetší.

ppppp 178.?.?.?

My a Evropa si hrajeme piškvorky, ale skutečná mnohem vetší síla číhá poblíž Černého more (flotila+ponorky+letadlovka Bush), k tomu základna v Rumunsku o síle nekolik desítek tisíc mužu nekteré čerstve dodané z Afghanistánu. Píše se o tom aktuálne v rubrice "ve zkratce". Chlubí se, že ani S400, které aktuálne presouvají Rusi není pro ne velký problém.
Tady sotva pujde o totálne vymleté, hloupé a velkohubé Ukrajince na námestí. Ty jen prispejí k urychlení rozkladu jako katalyzátor. Pokud to nekdo spustí, tak bude problém.
Naše politiky by neškodilo vyházet do chléva, když na tohle nereagují a budou se tak chytat za slovo. Copak tady nikdo neuznává nejaký rád?

306007

04.03.2014 23:55

Ukrajinský nacionalismus – jeho kořeny a povaha

RE: Tlama vypadá být mnohem vetší.

ppppp 178.?.?.?

Dekuju. Zatím jediné, co mužu udelat a delám je posouvat zašlapané informace dál. Dále nebudu volit nikoho, kdo se pridal na stranu nerádu. I když vím, že me hlavne špatne informovaní zprumerují, lepší možnost není, vyházení z okna nic nereší ve smyslu rádu.
Až pak má smysl rešit korupci a tak dále. Obdivuji tu demonstraci v Odese. Problém je, že loupežníci mají vždy nejaký náskok, a že demonstrace málokdy mají strukturu schopnou ve veci pokročit.
Lidé jsou v principu často dezorientované stádo. Pokud je príliš sebevedomé, tak s tím sotva jde hnout, vlítne do nejbližší ohrady.
Nedokážu pochopit, proč tolik lidí volí už fakt pruhledné nuly. Soudím z toho, že dnešní volby jsou z pohledu chodu společnosti nepostačující, nefunkční, a je treba se spíše upnout na principy, strukturu, historickou pameť, než na nejaké lidi, co jim principy sotva neco napoví.

306009

05.03.2014 09:20

Moskva obrací role v Kyjevě

RE: Nalehavy prvni krok k reseni

ppppp 178.?.?.?

Toto také vnímám jako klíčové. Zábery nejspíš podvrh nejsou, to by bylo složité, a perspektivne nepresvedčivé.
Nejprirozenejší vysvetlení je takové, že se prezident dovídal o situaci se značným zpoždením, a sám kamery nesledoval.
Šéfové, co strílet mohli byli buď podplaceni, nebo neschopni, nebo meli príkaz za žádnou cenu nestrílet, vyhnout se provokacím, proto i chodili neozbrojení. To se ukázalo jako velká chyba, výhra propagandy, o tom, že opozice čeká na provokaci mohla být kachna, mohli mít pripravený jak plán A, tak B.

Boji se proste nekdy vyhnout nedá, pokud subjekt neriskuje sebezničení. Mohlo by se nanejvýš mluvit o nejaké etice boje, zásadách, jaké existovaly za 1.SV, když obe strany bojujícího konfliktu vyhlásili obední pauzu, sešli se pri stejném potoce, nabrali vodu, nabídli si cigaretu, jak jsem slyšel od syna otce, který v ní bojoval.

Tady kresťanství funguje špatne, a není domyšlené. Neodpovídá realite. Existuje míra, kterou není možné prekročit. Nastavit 2. tvár na druhou facku je už sebeohrožení nebo sebeobetování kvuli ošetrení možného omylu, a rekneme na 3. zcela jiste nesmysl.
Jenže dnešní neprítel umí zalhat, nedodržet dohodu, nebo uškodit klidne i 7x.
Klidne bychom mohli chytit i za slovo a udelat si pomucku, že 3. tvár už neexistuje. Stačí zvládnout počty do 3.
3. molotov a sonda jejich do jejich kanistru, ať si reší následky po svém. Falešná tolerance a falešný humanismus je nanic. Škoda, že se tem policistum nedostalo více matematiky.

Za míru se pritom tahají a hrají o čísla a o zákony, a když dojde na lámání chleba, najednou ve hlave vakuum. Zač vlastne byli, nebo lépe chteli být dále placeni? Za otravování bežných lidí? Je to u nás stejné?

306022

07.03.2014 20:29

O Ukrajině a ekonomických sankcích vůči Rusku

RE: Off topic

ppppp 91.?.?.?

ak by si nevedel, podozriví z financovania prevratu sú Sorosove agentúry a e-bay, je to na nete

...okrem toho neviem do akej miery sa tu reklama toleruje

306159

http://zpravy.idnes.cz/propaganda-v-krizi-na-ukraj...

Článek se chová jako antipropaganda, ale ve skutečnosti není nestranný, jakoby jeho účelem mela být propaganda. Filozofují, veci komplikují, slovíčkují, zobecňují, místo aby spíš analyzovali, vyhodnocovali a udrželi si odstup a nadhled.

Jako typický FAUL bych uvedl, že prý Janukovič do 24hodin nepodepsal a utekl. Jenže neprešlo ani 24 hodin, a ráno začali na Majdanu nové nepokoje, predtím, než bylo známo, že by utekl. Zajmuli nekolik desítek Berkuťáku. Po této akci došlo ke strelbe snajperu. Pokud je to jinak, meli to napsat místo tech kecu.
Byl bych objektivne zvedavý a idnes bych jiste ocenil za jakoukoliv vysvetlující informaci, která zapadá do kontextu.

Idnes se neobtežovalo to sepsat dusledne chronologicky, jenom vyzobalo své trešničky z dortu jako reklamní agentura. A za takové informace chce peníze. Nemá príliš zájem o pravdu. Kdyby ano, co jí brání pitvat veci objektivne do detailu? Mohli by prijít na neco, co by se nelíbilo jejich chlebodárcum?

306164

08.03.2014 14:51

Bývalý americký agent: Převrat na Ukrajině se připravoval na Západě několik let

RE: propaganda na idnes

ppppp 178.?.?.?

Chápu, že z pozice možná vetšiny obyvatel Ukrajiny je pozice Ruska v tom, že podporilo odtrhnutí Krymu nevýhodná. Mohou to vzít jako uzurpaci, odebrání daru, i když to darování je sporné a není historicky úplne v porádku, spíš jde o černého petra k tomu.
Neco podobné napsal ve vedlejší diskusi nick "pavt", kde namítal, že Ukrajinu mohl mít Putin celou, kdyby nešel na vec "zhurta", jenomže čas hrál dost proti nemu, a na Krymu mohla vzniknout situace zcela opačná.

Podobný postup by byl také rizikový, protože napríklad Kličko už predtím verejne vyhrožoval odstoupením smlouvy o Krymu, a pamatuju si, že i predešlá snaha o prodloužení smlouvy pred pár lety byla vážne ohrožena. Pro Rusy je to pritom významná strategická pozice. Pokud Ukrajinci nechtejí uznat strategicky významnou obrannou pozici Ruska, tak si sami nezaslouží podobné pozice. Ukrajinci nemohou nevidet, že Rusko je velká zeme, a své výchozí pozice ke svému fungování objektivne potrebuje. Amerika proste v tech končinách opravdu nemá co delat.
Takže Rusko chce, nebo nechce ošklivce delat musí tak, nebo tak. Radši být ošklivý, a trpet z toho plynoucí potíže s Ukrajincama, než si to tam nechat obsadit v podstate cizíma vojskama.

Merkelová prý rekla:
"Uviedla tiež, že nechce vidieť aby sa niektorí z jej európskych partnerov zapájali do vojenských a politických dobrodružstiev, ktoré by len slúžili k ďalšiemu prehĺbeniu ich finančnej a ekonomickej krízy, pretože Nemecko už nie je schopné slúžiť ako finančná a hospodárska pomoc pre tieto krajiny, aby pomáhalo zakrývať ich chyby."
http://www.sme.sk/diskusie/2256463/5/21535876/Puti...
I když ten samotný článek je propagandisticky ladený.

Je také možné, že bílé kone pošlou k šípku:
http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_08/EU-trva-na-ne...
A legitimizují si tím opet nekoho "svého", nebo proste ztratí autoritu, treba Merkelová s Jaceňjukem moc chuť mluvit nemela, jak jsem shlédl kousek videa kolem rokování EU zástupcu. Ukrajinský lid jiste také zustane v rozpacích, když výmena starých oligarchu polepší pozici nových oligarchu, z bláta do louže.

Že se dejí mocenské posuny by mohla nasvedčit zdánlive nesouvisící "troufalost" zde, vlaštovky chodí s jarem, pokud zrovna nejsou domotané klimatickými zmenami:
http://e-republika.cz/article2463-Raku-ane-planuji...

306208

09.03.2014 10:52

Bývalý americký agent: Převrat na Ukrajině se připravoval na Západě několik let

z diskuse na novinkách

ppppp 178.?.?.?

našel jsem tam toto:

http://www.novinky.cz/diskuse?id=354267&articleId=...

Za nepokoje na Ukrajině jsou plně odpovědné USA, ne Rusko.
Bývalý kandidát na úřad amerického prezidenta a bývalý kongresman Dennis Kucinich v pořadu televizní stanice Fox News O'Reilly Factor ZDE na otázku moderátora relace, známého ultrakonzervativce Billa O'Reillyho, co by dělal, kdyby byl v kůži prezidenta Obamy a měl by řešit krizi na Ukrajině, odpověděl: "Nepodporoval bych americké nevládky, jako jsou USAID a National Endowment for Democracy (NED), penězi amerických daňových poplatníků, které přispěly ke svržení ukrajinské vlády, o což usilovaly. Nenutil bych Ukrajince, aby podepsali smlouvu s NATO nebo EU, protože by to bylo proti jejich ekonomickým zájmům. Spojené státy prostřednictvím CIA, USAID a NED Ukrajinu destabilizovaly,“ míní Kucinich. „Máme tam 65 projektů, jež řídí NED (projekty za 100 milionů dolarů – pozn. aut), o jejichž existenci v pořadu Democracy Now! ve stejném duchu hovořil i bývalý...???(asi chýba text, potom to pokračuje)
Ukrajinci by jinak podle Kuciniche čelili novým úsporným opatřením, jimiž by je zavalil Mezinárodní měnový fond (MMF). Zároveň by se stali předpolím NATO proti Rusům. Bill O'Reilly, který politikovi neustále skákal do řeči, se Kuciniche opakovaně vyptával, jestli si myslí, že by se Ukrajinci měli lépe pod “Putinovou patou” nebo v EU. Kucinich odpověděl, že je to na Ukrajincích samotných – koho si zvolí – nikoliv na Spojených státech. Na závěr uvedl, že se Spojené státy na Ukrajině stále angažují a že by s tím měly přestat. „Musíme reflektovat snahy Spojených států ovlivňovat dění na Ukrajině, abychom se dozvěděli, o co vůbec jde,“ uzavírá Kucinich.


S rádci se ale roztrhl pytel:
http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_09/Armada-USA-je...

http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_09/Kissinger-rad...

306250

10.03.2014 13:38

Rabování Ukrajiny začalo

konečne nekdo normální z mainstreamu

ppppp 78.?.?.?

idnes napsalo:
http://zpravy.idnes.cz/ukrajina-sama-rozhodne-kam-...

306332

10.03.2014 19:50

Jenom ne strach

RE: A co tak dát ten strach okusit těm mocí opitým?

ppppp 78.?.?.?

Myslím si, že nekteré názory, co navozují dojem, že živá hmota snižuje entropii jsou nepresné, príliš účelové a vytržené z kontextu.

Spíš bych rekl, že živá hmota zpomaluje rust entropie oproti stavu bez živé hmoty.

Paradoxne živá hmota se pokouší ve fyzikálním smyslu udržet status quo, udržet tím i život, a zabraňuje jinak zvýšenému rozptylu energie do ztracena.

Nelze totiž vytrhnout napríklad uklízení v pokoji od spotreby energie na to uklízení. Nic by nebylo uklizeno, pokud by se v tomtéž objektu, nebo bunce tela nespotrebovala príslušná energie a nezvýšila tím i entropie. Je to v souladu s teorií - nic se neuklízí, nebo neusporádá samo.

306352

11.03.2014 18:41

Jenom ne strach

RE: A co tak dát ten strach okusit těm mocí opitým?

ppppp 78.?.?.?

>Co se děje na našem izolovaném dvorku - na povrchu jedné planety ve zdejší Sluneční soustavě - to nemá na děje v celém Vesmíru nejmenší vliv.

No tak když nemá, tak by nebyl duvod, aby se cokoliv delo. Porušujete princip rovnováhy.

Ani jsem nemluvil o človeku, jenom o živote. Život jsem popsal jako výjimečné zpomalení rustu entropie. Když to umíte napsat lépe, tak to proste zkuste, a nenegujte neco jinému, na co vám nestačí argumenty.

306406

12.03.2014 21:55

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

ppppp 78.?.?.?

>No i napřes tomu jsem POCHOPIL, že sviňárny dělali češi čechům. Svádět vše propagandisticky na rusáky je hloupé

Presne takhle to je. Než si priznat neschopnost, nebo odpovednost, radši buduji alibi.

Na Slovensku podobne, deláme si príliš své písečky, neumíme v prumeru dobre žít. Spolkli sme ideologii pseudosoukromí a pseudovlastnictví, plus osobní individualismus jako bonus.

306484

13.03.2014 13:00

Rusko nebo Amerika: Kdo je skutečný agresor?

Rusko asi hrá ďalej

ppppp 78.?.?.?

http://slovak.ruvr.ru/news/2014_03_13/RF-schvalila...

Na českom ruvr táto informácia nie je. Orbán možno potom podporí Maďarov na Ukrajine [smích]

306525

17.03.2014 09:17

Budoucnost českého národa

Pan Lhoták se jako obvykle posnažil

ppppp 91.?.?.?

a souhlasím s tím, že filosofie "dualismu", že existuje buď čistý kapitalismus, nebo socialismus je špatná.

Je to nic jiného, než jiná forma hesla "kdo není s náma je proti nám".

Toto heslo obvykle vzývají lidé, kterí nemají trpelivost hledat optimální rešení, a pouze chtejí aby bylo po jejich bez ohledu na možné vzniklé škody, nebo omezení svobod a hospodárství jiných.

Jsou veci, které nejdou od sebe oddelit a "pestovat" osamote. Nelze napríklad pestovat ve zvláštní skleničce "svobodu" a v jiné "hospodárství".

Stejne tak nejde jednoduše oddelit kapitalismus od socialismu, ožralého a neožralého, nebo dokonce dobro od zla.

Na takové oddelení je treba najít a ctít MÍRU, která nemusí být nutne ani pevná. Je treba se na ni dohodnout. Ctít míru ve skutečnosti omezuje možnost formálních premetu a vytvárení dvojitých metru založených na úmyslné logické neúplnosti tvrzení.

To, co dnes máme není kvetoucí kapitalismus, ale korporativní imperialismus v duševní a hospodárské krizi, rinčící zbranemi.

"Režim" si nechce, neumí priznat, že tudy udržitelná cesta nevede. Hodne lidí ho zatím podporuje tím, že nevidí až nectí principy delby práce, mírové existence, a místo premýšlení proste jen fandí logicky znepráteleným táborum. Aroganci nejde ustupovat donekonečna, a perpetum mobile, kde se peníze delají ze vzduchu neexistuje. Smysluplná práce buď "je, nebo není" [smích] presneji, v čem je její míra? Která práce nám "dluh" zvyšuje a která snižuje? Komu a proč platit dluh? Není i ten dluh jenom fiktivní dusledek finančních pyramid? Podle mne z velké části je.

306842

17.03.2014 09:29

Další Anschluss na Krymu

darování Krymu má zrejme jiné historické souvislosti

ppppp 91.?.?.?

než pouhé darování Krymu Ukrajine v rámci zlepšení vztahu na/po opileckém večírku. Byl to trochu takový "černý petr", a ne úplne tak jednoduchý dárek.
Nejsem historik, a autor, než takové neco napíše by nemel být líný si to probrat aspoň v základech.
I když sám jsem naladený prorusky, tak nemám rád "zakaždoucenu" proruské informace, které jsou sporné. Nespochybňuji tím fakt, že Krym je v posledních stoletích prakticky Ruský.

306843

17.03.2014 11:28

Budoucnost českého národa

RE: Chce to změnu

ppppp 91.?.?.?

Dobrá otázka.

Podobné a nejaké principy a doktríny by mely být odhlasovanou součástí ústavy, ať má ústava krome politických deklarací i praktický rámec. Jinak skoro každý zduvodní cokoliv ve jménu "demokracie" nebo jakékoliv jiné ideologie.

Strany by mely svuj program vymezit a konkretizovat jasneji, nebo by mela existovat povinnost stran se vyjádrit ke klíčovým bodum prakticky doplnené ústavy. Tím kontrolována jejich čitelnost ješte pred volbami. Jinak si po volbách delají, co chtejí.

Mela by se formulovat aspoň politická odpovednost za rozhodnutí.
Nemely by se tvorit žádné koalice, ale místo nich by melo platit uvedené presnejší vymezení se k otázkám politického smerování, hospodárství. Kvalifikační podmínky na výkon funkce a práce...
To bych asi už chtel moc [smích]

306847

17.03.2014 11:35

Další Anschluss na Krymu

RE: Velmi objektivni hodnoceni zapadni politiky

ppppp 91.?.?.?

>Putin nabídl pro radary svou zemi a oni nereagovali

Je to povšimnutíhodné, až humorné, až je to tak, ale toto:

>kdyz bezpilotni letouny mohou pokryt cele Rusko a jejich event. letadla zneskodnit

považuji spíše za konspiraci

306848

či to nie je čierny humor.

Tak to vyzerá, keď niekto, kto doteraz pobehoval ako podpaľač, alebo s pištoľou naraz dostane do ruky pero a klávesnicu...
vláda zločincov v priamom prenose

306976

link už zatrhli... prý autorské práva. Je alternativa?

307094

20.03.2014 17:13

Prioritní opatření v souvislosti s vojenskou agresí Ruské federace – návrh usnesení ze dne 17. 3. 2014

RE: Ukrajina sa musí rozdeliť ako Česko-Slovensko

ppppp 91.?.?.?

>Všimněte si, kolik českých politiků nedokáže žít v jiném, než nenávistném režimu. Bojem proti někomu/něčemu.

Nielen politikov a nielen českých. Slováci nakupujú vymaľovávanky/omalovánky vo veľkom. Úplne teraz fičia, je konjunktúra pred 2. kolom.

307096

22.03.2014 20:21

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: No máme několik možných vývojů

ppppp 178.?.?.?

Dospel jsem k velmi podobnému názoru, jako popisujete.

Není to internetem. Je to hlavne tou nenávistí. Slováci máme stejný problém, jak pozoruji neskutečne polarizované nejen predvolební diskuse.

Také jsem slyšel názor, že človek duševne "dospívá" tak do 12 let, pak už ani moc ne. Co se za mladi naučíš... Zvykli jsme si príliš popsat každý problém nálepkou, a nejdeme do konkrétních detailu, maskujeme tím svoji duševní lenost, a nedospelost. Chceme pred ostatníma vypadat co nejdrív skvele, abychom v rámci jisté rivality získali nejaké konkurenční výhody.
Človek neverící v perpetum mobile toto neschvaluje, ale pokud je moc perpetomobilistu kolem, tak ho statisticky preválcují. Samozrejme jde také o dusledek nainstalovaného typu demokracie.

Internet na jedné strane pomuže, na druhé stejne tak umí škodit, "myšlenkové virusy" a vadné ideologie se šírí možná i rychleji, než odezva na ne, vandali jsou vždy nejaký krok v pred, protože se neví, kdo se rozhodne stát se vandalem, nikdo ho vetšinou k tomu nenutí.

Treba teď frčí predvolební diskuse. Jeden je červený, druhý modrý, až z obou stran kapká krev. Samý zlodej, parazit... Ptám se v čem konkrétne? Kdo je tím parazitem, v jaké veci? Jsou ty informace korektní, nebo jde o vyfabrikované podvrhy a konspirace, které jsou dnes na tak vysoké úrovni, že by s nima i buh mel potíže?
Nekorektní propaganda, reklama, polopravdy. Žádné ale poctivé odpovedi. Proč je cena za dálniční mýto odklepnutá Ficem taková, jaká je? Prý firma parazituje. Jenže nelze srovnávat čistý príjem státu s hrubým príjmem servisní firmy. Na verejnost se cpou tabulky bez inflace, účelové data, tomu normální človek nemá jak objektivne rozumet.
Kiska prý úžera a riziko kontaktu se scientology. Je 40% marže dnes úžera? Težko ríct, reálná pridaná hodnota muže být na rozdíl od té číselné v širokém rozsahu, podle typu podnikání. Lze se ale ptát, kde vzal na první pujčky, to často nebývá tak jednoduché, jak se prezentuje. Lže skoro každý, více, nebo méne. Mohou se na nás jiní smát, jak se neumíme konstruktivne dohodnout. Neumíme se dobre respektovat, vysvetlovat si a potrebujeme udelat z toho druhého hlupáka, nebo ventilovat své emoce. Nejlépe pres ruzné spolky, kde není nikdo odpovedný za nic, netož za sebe.

307201

22.03.2014 20:27

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: Jediný člověk, který hájil tradiční hodnoty jako rodina, pravda, morálka

ppppp 178.?.?.?

Jenže nedržel své slovo a udelal z celé své filosofie kulničku na dríví. Predpoklady pro to mel, už jako disident byl privilegovaný.

Obávám se, že ale vubec nevíte, o čem mluvíte, a vaše konkrétní znalosti o jeho skutečné politice se blíží k nule.

307202

23.03.2014 15:37

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: Jediný člověk, který hájil tradiční hodnoty jako rodina, pravda, morálka

ppppp 178.?.?.?

Ne, nepochopil jsem to jako srandu. Není tam vubec nic, co by napovídalo srande, nebo ironii. Podobné domýšlení a negaci výkladu pojmu neberu.

307252

28.03.2014 16:58

Přelud občanské společnosti

RE: Proč tolik zbytečných slov?

ppppp 78.?.?.?

>Je to takový pseudofilosofický kýč.

Pokud si už chcete hrát na filosofa, mohl by jste aspoň tušit, že objekt "kýč" je fikce, neboli negativní nálepka, kterou je možné onálepkovat v principu cokoli na prání autora výroku, nebo jeho nadrízeného. Preklad pojmu "kýč" je asi takovýhle: "mne se to nelíbí, a proto se to nesmí líbit ani vám".

Takže laskave pane nenálepkujte, jinak jste zcela mimo level diskuse.

Velmi rád souhlasím s panem Lhotákem v tom, že mnoho problému má duševní základ, treba jako ta zmínená "krádež puvodního významu pojmu". Základem špatných skutku jsou špatné myšlenky.

Premíra posmešku, ironie, nálepkování vede k tomu, že se zastíní pojmy, které mají být pomuckou k rozlišení, co je správné a co už až tak správné není.

Dneska je móda balastit, zamlžit, anglikanizovat, prekroutit pojmy, jako kdysi v Babylonu, co podporuje neduveru, konspirace a ztežuje reálnou mezilidskou komunikaci.

307528

29.03.2014 11:22

Přelud občanské společnosti

RE: Proč tolik zbytečných slov?

ppppp 78.?.?.?

Hezky se vám povedlo mne chytnout za slovo. Jenže já na rozdíl od mnohých kolikrát nepoužiju ani cosi takové, jako "modifikovat", tak to laskave neobracejte naruby. "Level" bylo stejne spíše v roli metafory až sarkasmu.

Prečtete si ješte jednou výklad, co jsem napsal do uvozovek, a vyjádrete se príšte k tomu a ne sama ke své dedukci. Je to rozebráno na jiné úrovni, než nabízí výkladový slovník.

Napsal jsem, že "kýč" je negativní nálepka, které použití nemusí mít s objektivitou nic společné. Z ničeho také neplyne, že bych pojem "kýč" musel chápat jinak, než je uvedeno ve výkladovém slovníku.

307563

30.03.2014 10:39

Přelud občanské společnosti

RE: Proč tolik zbytečných slov?

ppppp 78.?.?.?

Praktický souhlas, jenom s výhradou k poslední vete [smích]
Možná to také ješte moc nechápu.
Myslím si, že chybou je použít práve to "srdce", a "intuici", lze pod tohle totiž často schovat cokoli. Tím nechci ríct, že človek by mel být bezcitný. Nemel by ale takhle rozhodovat ve vecných otázkách, které si vyžadují spíše použití rozumu. Ten velí jít k podstate, ke korenum, často hodne do detailu. Mnohý toho z X i objektivních duvodu není schopen, co je práve predmetem zneužití. Tedy ve vecných otázkách uprednostňuji pouze poznatky a zkušenosti. Klíč bývá spíš v tech detailech. Na to je jenom jediný recept, umet nekdy radši ríct - nevím o tom dost, abych se k tomu vyjádril. Minimálne se tím omezí škodlivý vliv nálepkování a negaci vztahu.
Jenže potíž je, pokud náprotivek trpí sebejistotou a chce tlačit káru pouze z kopce.

307597

01.04.2014 08:49

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

Jsem rád, že jste tohle napsal

ppppp 78.?.?.?

Svetu je predhozeno pro konzumaci hromadu filosofických fikcí, ze kterých se ale nenají, i když je bude 100x omílat. Ten kdo to delá se snaží "jen" získat strategickou výhodu.

Setkávám se s tímto jevem také, dokonce i tady v diskusi. Uvedu o sobe, že jsem človek z praxe, který dny, noci až roky strávil rešením nekdy docela težkých technických až fyzikálních, nebo i ekologických problému, tak dlouho, pokud aspoň neco nebylo vyrešeno. Na svuj účet, a ne financován nejakým sponzorem, co mu stačí predhodit plagiát. Kolikrát místo toho, aby diskuse nabrala vecne-populární smer, tak se setkám s ošklivýma nálepkama, odbočkama, "názorama" od pivního stolu místo od konstrukčního. Treba ty konspirace o haarp, e-cat, nebo wtc. Nebyl jsem schopen témer nic napsat bez toho, aby nekdo nevytáhl posmešnou nálepku. Jenže pravda není výsadou vetšiny, kterou se vetšina v roli jednotlivce ohání.

Nechuť dorešit problém se projeví jako vznik náhodné fikce. Pokud se politicky naklonují další fikce, tak opravdu není možné pro mnohé žít v realite. Pokud je lež dostatečne velká, tak nemusí být videt ani zblízka.
Vezmeme treba tyhle perpetomobilní teorie:
-trvalý ekonomický rust (=perpetum mobile, bulsheet jobs)
-prímá demokracie (=prumerování a tím stranickost)
-výroba penez z ničeho
-slučování dane s opravdu pridané hodnoty s daní s fiktivne pridané hodnoty (=skutečnou daň zaplatí za všechny pouze ti, co opravdu vytvárejí pridanou hodnotu)
-pokus o omezení výkonnosti populace pres nerešené infekce, umele nedbalou politiku vakcin, nebo LGBT projekt
-vnášení rasizmu tam, kde je puvodne zaručena rovnost pred zákonem
-nemožnost šírit i objektivní svedectví o souvislostech zejména 2.WW
-vojenské základny spravedlivé jen pro jednu stranu
Rukopis je jasný, jde o konkurenční boj o zdroje, kde lidská práva jsou jen falešnou zásterkou, i když v správných rukách jde o fajn myšlenku. Jízda z kopce a degenerace již nastrádaného ale zaručuje vyšší zisky. Je to fyzikální princip platný pro celou prírodu. Stejne tak dobre funguje v sociální rovine. Čelit tomu snad jen udržením nejen folklórní tradice, polidštením komunikace a odmítnutí nálepek bez patričné konkretizace. Sledoval jsem volební diskuse. pro vetšinu lidí je dostatečný duševní výkon nalepit nekomu nálepku. Pak se ale nedivme, že nás nekterí mají za ovce a vesele si urvou, co je zrovna po ruce. Jeden den je prezident nezávislý, a po zvolení už není, když nemusí, zaskočí jen ovce zavrením vrat. Všechno tolerovat nejde, jinak začne být život spíš fikce jako merítko jeho kvality.

307673

01.04.2014 09:38

Jak (ne)přicházejí peníze

RE: Tak to zavřete..

ppppp 78.?.?.?

Vy jste asi zvyklý na dojnou krávu. Jenže realita je všude taková, že pokud nekdo dojnou krávu nemá, tak nezbývá nic jiného, než tuto stránku pripomenout, pokud se blíží limity.

Pokud neumíte nic poslat, nebo nemáte neco konstruktivnejší, tak se neozývejte, a své editační okno zavrete. Není vaše starost určovat, odkud se má co "podle vzoru jiných" financovat.

Zjevne nejste zvyklý si žádat peníze za odvedenou práci, jinak by jste mel k ní asi vetší respekt. Reklamo. Já treba tady reklamu nechci, a stejne ani vaše nicneríkající príspevky.

307678

01.04.2014 11:27

Jak (ne)přicházejí peníze

anonymita je podľa mňa v dôsledku kontraproduktívna

ppppp 78.?.?.?

V dobe stoviek mimovládok, ktorým chodia na účty ťažké prachy by to nemal byť problém. Reálne prispievateľ nemôže byť zodpovedný za obsah ostatných prispievateľov, ak by bol, tak by nemohol ani nesúhlasiť, ak by niekto napísal niečo proti ľudským právam.
Ak by predsa len u niekoho vznikol problém, mala by tu existovať schopnosť sa hoci aj hromadne brániť, a nie sa nechať tlačiť stále do kúta ako myši. Anonymita len zvyšuje možnosti útlaku jednotlivcov. Je lepšie o sebe vedieť.

pripomeniem slovenské číslo účtu, aby nebolo treba platiť na český účet poplatkovaným zahraničným príkazom... dúfam to ešte funguje:

2000368066/8330 ...ale po novom sú tie dlhokánske čísla v inej forme, tak sa musím na to spýtať, či platí aj staré

307688

02.04.2014 02:42

Jak (ne)přicházejí peníze

RE: Jsem taky padesátkář

ppppp 78.?.?.?

Jenomže si asi vzpomeneš, že kdyby nebyly mantinely, tak se zde vyrojí o to víc plevele, samo se to málokdy ureguluje. Myslím také, že ty omezována nejsi, já zcela jiste ne, je spíše práce navíc rozhodovat se, zda neco už nepustit. Skoro vždy s tebou souhlasím, ale v tomto prípade mi to dost nesedí [smích]

Myslím si, že hlavní problém je opravdu spíš v pasivite, pohodlí, a že každý čeká už jen na tu kontraproduktivní reklamu. Dokonce se nabídla možnost jít pres účet skoro bez poplatku, tak co víc. Jaký velký rozdíl proti treba telefonu. Chybí odpojení pred exekucí?
Nebo máme pochybnosti o vlastní slušnosti nebo úrední svévoli?
Tak to potom stačí jen "poslušne hlásit" [smích]

307728

02.04.2014 11:05

Jak (ne)přicházejí peníze

RE: Jsem taky padesátkář

ppppp 78.?.?.?

jeho papínek byl....

je sice pravda, že jablko nepadá daleko od stromu, ale každý je odpovedný za sebe, nejenom za papínka. To bychom pak klidne tady každý mohli mluvit za své papínky, a sami se k veci ani nemuseli vyjádrovat.

Jste si jistý, že vaše kritéria pro podobná hodnocení jsou tak dokonale vyšpičkována, aby výsledek byl objektivní? Mohu merit neco metrem, který nekde viklá? Je vaše metoda porovnání a práce dokonalejší, než treba toho Babiše? Nepodceňujete lidi kolem sebe?

Nechci relativizovat, ale čím vetší problém, tím se hure posuzuje. Nalejme si čistého vína. Myslíte si, že jde vymýtit zbohatlíky a oligarchy a ... jak se nám to prezentuje "ve správné demokracii"? Nejde náhodou o prirozený trend, na který má jen nekdo konkurenčne zálusk? Opravdu jsou všichni páni, nebo bohatší lidé tak špatní? Já jsem si vyzkoušel, že ne. Také jsem si vyzkoušel, že v nohavicích od oleje ne vždy nekoho presvedčím o svých jistých zkušenostech a kvalifikaci, i když je ten olej tam nekdy správne. Zažil jsem situace, kdy jsem byl na tom stejne, jako vietnamec na trhu, jsou to také lidi, a ne všichni nanic. Pán nekdy musí být pánem, jinak nemá respekt. Už vubec ne mezi imitátory nejaké práce se slušným výdelkem.

Takže je treba zvážit i jinou možnost. Že proste Babiš ví, že pokud neco neuhraje, tak ho proste velice rád zastoupí nekdo jiný. Tak proč by se majetku zbavoval. Mnohý dnešní spravedlivý by s ním naložil mnohem hure, než on, jak jsem svedkem rozkradených a rozprodaných bývalých podniku na slušné úrovni. Vyhodit neco do smetí, kde chybí spíš jen pár správných lidí je plýtvání a škoda. Copak rozprodává? Drží to, kormidluje, mnozí se jen díky nemu vezou. Neverím na perpetum, kde se rozdávají pseudodemokracie a hospodárské zázraky. Západní postupy také nejsou perpetistické, i když to tak navenek vypadá, a nedojí zadarmo. Kdyby to nedelal dobre, nebude proti nemu štvanice, ale ho spíš budou chlubit a pak si nabrousí zuby. Predátoru a konkurence je kolem snad dost.

307748

02.04.2014 19:42

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: Jsem rád, že jste tohle napsal

ppppp 78.?.?.?

Ok, každý máme nejakou míru treba duslednosti, kterou se projevíme navenek. Já to samozrejme nepsal jako stížnost, spíše jako souhlas s autorovým postrehem, že príliš mimo lidí žije tím, že ujelo z reality. Troufám si také ríct, že nejsem úzce specializován, zajímá me hromada souvislostí.
Množství svých reakcí neplyne z toho, že bych se chtel hádat s osobou, která se mnou nesouhlasí, to bych se s ní dále nebavil, ale proto, že portál je verejný, a koho to zajímá, muže si prečíst, co si o tom dále myslím, a že to nenechávám hned jenom tak, jako když hurvínek vyhraje válku. Nutím tím samozrejme k projevu i náprotivek, který reaguje dost ruzne.

307787

02.04.2014 20:10

Jak (ne)přicházejí peníze

RE: Jsem taky padesátkář

ppppp 78.?.?.?

>A co že ten Babiš vlastně vybudoval? Co postavil? Co vymyslel?

Udržel treba bývalé Duslo Šaľa pred rozkradením, nebo prodejem. To samo není až tak málo. Má podíl na vybudování výroby a distribuce potravin, ať kritizuje kdo co chce, není záruka, že by nemohlo být i hur, stačí si vzpomenout, jaké chlebíčky se vyrábely za socialismu ve východním Nemecku.

Aby fungovala ve dnešních mantinelech jakákoliv výrobní firma, tak má co delat, z každé strany je nekdo, co po ní neco chce.
Nejak nechcete vzít do úvahy, že on s tema podnikama nekšeftuje jako ostatní. Proč mu také vyčítáte, že vzal to, co melo nejakou cenu - to by asi udelal snad každý, i vy.

Vycházíte príliš z bulváru, a nenašel jste si o Babišovi žádné seriozní informace. Zkuste treba nekde pohledat jeho životopis, nebo nejakou chronologii, momentálne to nemám čas hledat, ale četl jsem toho dost, a všechno celkem rozumné veci.

Zkuste jej také porovnávat ne se sebou, ale s nekým, kdo má firmu aspoň o pár desítkách lidí, to není tak jednoduché, jak to vypadá napoprvé.

Proč treba kritizujete tu jeho repku. Je to monokultura, není to ekologické, ale je to racionální. Neudelá on, udelá Monsanto, s ješte vetší pasekou, plus výsmech nebo po prstech k tomu, na rozdíl od Babiše. Proč radši nekritizujete výkony dnešních aut, co té repky sežerou 2-3x tolik. Tam je spíš problém, a ne u Babiše. Mne to také vadí, ale lidí je strašne moc, a není lehké to udržet na uzde. Podle mne je to schopný chlap a delá veci dobre.

Proč mu vytýkáte, že "žrádlo bude vždycky potreba". To prece muže využít každý. Proč vám nevadí spíše "práce tech", co tvorí peníze ze vzduchu. Problém není v Babišovi, ale v tom, kdo vymyslel dotace, dnes je to účelová trhová deformace, která nemá nic společné s vyrovnáváním rozdílu prírodních podmínek za socialismu. Ne tak on tlačí ceny nahoru, jako spíš nákupní retezce tlačí ceny nákupu dolu. Zeptejte se nejprve vlastníku Tesca, Lidl, ... proč to delají. Oni to jsou, co nenakoupí od menších dodavatelu, a tlačí je ke zdi. Zeptejte se, ve které zemi platí dane.
Takhle by šlo pokračovat krok po kroku, a nic by nebylo najednou tak černobílé.

307788

02.04.2014 20:29

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: No, ano.

ppppp 78.?.?.?

>Jinak Babiš skutečně nic nevytvořil. Své majetky získal podvodem a zločinem.

Myslím, že v tomto se silne mýlíte. Totéž by stejným stylem šlo ríct i o spouste lidí, kterí udelali kus dobré práce. To by jste musel opravdu dusledne konkretizovat. Nechápu také, co furt podstrkuje nekdo s tím zjevne účelovým STB. Samé nekonkrétní kecy. Sedel snad kvuli nemu nekdo, ublížil nekomu? Nebo dal tip na Jáchymov? Buď ať dají do tisku neco konkrétní, nebo ať drží zobáky, jinak je to jen pomluva. Já jsem také byl treba v SZM, nebo Svazarmu, a možná me evidovali i STB.

Rekneme si rovnou, že neexistuje žádná teorie, podle které by nekdo nabyl majetek vytvorený v kolektivním socialismu do soukromých rukou poctive. Každá má své vážné trhliny. Já to vnímám tak, že jsem rád, že pár firem získal on, a ne nejaký cizinec, co platí dane v cizine. Cizincu je tady dost, a mnozí vubec nejsou lepší, než ti domácí. Dokonce se chováme tak, že než bychom meli prijmout vlastního šéfa, tak si radši objednáme ze zahraničí, protože ten bude lepší. Je to nic, než zrcadlo našeho vlastního komplexu, prípadne závisti. Je treba být objektivní a dívat se i na pozitivní stránky, jinak je to nic než nemorální omlouvání. Chybí Babišovi treba radar, nebo další ptákoviny na dotvorení ješte horších závislostí, než tady máme? Delá svou práci a necpe se ruzným bratrum do análu. Drží Čechum aspoň hodnotu koruny, velmi rád bych ho menil za nekteré naše slovenské politiky. Ani proti jeho čistce v našem parlamentu bych nebyl proti. Zatím neudelal nic, co je proti naší kulture.

307789

03.04.2014 00:16

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: No, ano.

ppppp 78.?.?.?

>A chápu, že když to někdo říká, že se Vám hroutí svět. Že raději obviníte všechny ostatní, jen aby Babiš zůstal čistý. Není třeba dávat příliš okatě najevo, že pracujete pro Babiše.

Tak to je smula, nechápete v tomto vubec nic. Protože já musím líp vedet, zda pro babiše pracuju, nebo ne. Stále jsem doufal, že nejste jasnovidec a pracujete predevším s faktama.

Zvlášte vaše 1. zde citovaná veta me opravdu zaskočila. Takový celkem fajn článek napíšete, a najednou bác, konspirace jako Brno. Asi používáte nevhodnou kouli... [velký smích]

Kdo vlastne jsou ty "všechny ostatní" ? Je tak duležité, kolik jich je? To nemužu za sebe nic nesouhlasné napsat, aniž bych mel za sebou zástup nejakých slepic? [velký smích]
Neidentifikujete se tímhle spíše sám?

307800

03.04.2014 09:04

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: No, ano.

ppppp 78.?.?.?

>A chápu, že když to někdo říká, že se Vám hroutí svět. Že raději obviníte všechny ostatní, jen aby Babiš zůstal čistý. Není třeba dávat příliš okatě najevo, že pracujete pro Babiše.

Jenže vy pane zase jen odbočujete, když se vám neco nehodí. Proto citát opakuju. Stačí když vymeníte v citátu čistý/špinavý a pro/proti, a citát platí stejne tak dobre pro vás. Všímejte si vecnou hodnotu nejprve vašich výroku.

Najednou se prý zrovna vy chováte vecne, a já zapleveluju diskusi. Prý nedodávám fakta. Ne, skutečne nedodávám, nejsem povinen, obstarejte si je nejprve vy, protože vy jste s tím negativním nálepkováním začal.
Já jsem ten, co zde nechce automatické nálepkování na základe dojmu, instinktu, intuic a plevel s manipulací bez ohledu na stranu, to vám nejak zatím ušlo. Kdybych reagoval vaším zpusobem, tak opakuji napíšu, že jste placený nejakým babišovým protivníkem. Testujte laskave výroky na adresu jiných nejdríve na sobe.

"Diskusi" nemáte jak moc končit, když jste ji ani porádne nezačal. Vy proste zatím moc diskutovat neumíte. Nálepkujete každého, kdo nekýve s váma hlavou jako ovce.
Také mne jste tady verejne okydal, aniž to máte jak doložit. Navíc to není ani pravda. Nic o mne nevíte, jen zase veštíte. Podobná mentalita a prístup je ale velký celonárodní problém, pokud vás to uklidní.

307818

04.04.2014 12:31

Šachová partie Kerry-Lavrov

čo ma zaskočilo?

ppppp 78.?.?.?

http://slovak.ruvr.ru/news/2014_04_04/McDonalds-na...

Že už aj Krymcom robila amerika fastfoody McDonald.
Kam sme sa to dostali. Prečo si nedokáže robiť každé mesto svoje hamburgery. Je to sprosté, nie? Takto vyťahovať zisky do zahraničia a sami seba o ne oberať.
To aby som sa pýtal, či v meste môže byť normálny stolár, alebo kuchár. Prečo by sa pod každú jednohubku musel podpisovať McDonald, a pod každú dosku čojaviem IKEA. To je trochu sprosté. Nerobíme si to sami? Čo je to za psychológia, nechať sa takto obsluhovať.

Vieme vôbec čo chceme? Aby sme to obhájili, budeme tvrdiť, že centrálne vo veľkom je všetko efektívnejšie. V trhovej demokracii ale budeme zase tvrdiť, že centralizácia trhu a vlády škodí.

Tak ako to vlastne je? Kde je toho miera? Sadli sme pekne na lep tým, ktorí nám to neváhajú určovať?

307887

06.04.2014 18:35

Do světa se vrací válečný stav

RE: Rusko je velmoc

ppppp 178.?.?.?

Jsou proste státy a subjekty, které vytvárejí pravidla a zákony hlavne proto, aby je mohli porušit první, a tím si urvat strategickou výhodu. Je jasné, že Západ slíbil Rusku, že nebude expandovat na východ, a tuto dohodu porušil. Tu dobu si pamatuju.
Jakou poslabší formou to udelal nevím, když ji teď všichni najednou zpochybňují. Verejnosti to bylo ale podáno takhle, jinak byla obelhána.

Šlo by argumentovat i takhle, pokud by nekdo namítal vecným porušením zákonu na Krymu:

Čin jinak trestní není podle zákona trestním činem, pokud se použije na odvrácení hrozby ješte vetšího trestního činu.

Na adresu tech, co úzkostlive lpí na slovíčkách zákona.

308032

08.04.2014 10:33

Úkoly scientologické brigády

komentár

ppppp 91.?.?.?

Dekuju za podnetné/zajímavé pripomínky v článku a v diskusi.
Jak se často stává, je tam dohromady podstatne více informací, než jsou schopny podat bežná média.

308132

09.04.2014 01:53

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

ppppp 178.?.?.?

diskuse se povedla [smích]
tak zkusím upresnit, jak to vidím, pokud je nekdo jazykovedec, a to možná opraví, že je to nejak jinak, tak beru:

spojitý/á/é = plynulý/á/é a neprerušený/á/é, tvarová/formální vlastnost objektu, prídavné jméno

spojený = vztah jedného objektu k jinému, závislý na existenci vazby na jiný objekt, nejde o vlastnost samotného objektu(vztah k jinému objektu zásadne nemení jeho vlastnosti), podrobený procesu spojování, trpné príčestí

308181

15.04.2014 07:51

Provolání k obyvatelům západní a centrální Ukrajiny

lepšie, než ukrajinu deliť

ppppp 178.?.?.?

by bolo dať do poriadku voľby a mandáty, vykopnúť neústavných samozvancov. Neviem, či západ Ukrajiny je tak nadržaný pre Západ, aby mu stálo za to naháňať holuba a nahú ženskú na streche. Nakoniec tá nahá ženská je tiež len fiflena, čo za veľa nestojí.
Kyjev osprostel, priveľa ľudí tam nemá rozum, podobne, ako u nás rozmohnuté malomeštiactvo po mestách a dedinách, a s tým rukavruke priemerná strata schopnosti reálne hospodáriť, a byť aspoň do určitej miery sebestačný. My perpetomobilisti, my stlačíme tlačidlo, a príroda je povinná sa o nás postarať. Ak by sme si lepšie uvedomovali súvislosti, tak nenaletíme na korálky a whisky.
Federalizácia je akurát drobná záruka/výhoda v tom, že ak sa momentálne potkne jedna polovica koňa, nemusí spadnúť celý. Tiež v tom, že nevznikne tesná nárazníková zôna na diverzie rôzneho typu do Ruska.
Demokracia=vláda ľudu je zjavný problém. Ľud si vládne sám, alebo ľudu je vládnuté niekým, akoby sa nechumelilo....skôr to druhé... je to spôsob vládnutia ľudu a nie vláda ľudu samému sebe. Ľud sám sebe vládnuť nevie, ak sa má vládnuť, musí byť komu, inak to nie je "vláda", ale iba spoločenstvo.

308497

18.04.2014 20:10

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

RE: Demokracie, svoboda, lidská práva

ppppp 178.?.?.?

Tak pojďme na ty argumenty bez emocí.

Vy si snad myslíte, že dnes takovou firmu založit lze? Je to prinejmenším stejne obtížné jak asi kdykoliv. Nejsou-li tehdejší prekážky, jsou jiné, nezrídka ješte horší.

Tou dnešní je umele snadný neprímo dotovaný dovoz zejména temi, kdo neumí vyrábet, ale umí prodávat s tak vysokou marží, že by se z ní dal vyrobit další stejný výrobek.
Pak si lidé zvykli veci rychle vyhodit, protože nejsou navržené ani na životnost, ani na opravu, jenom na hromady smetí. Není obecne pravda, že zvýšením prodeje stoupne životní úroveň, já na žádné perpetum neverím. Není ani obecne a donekonečna pravda, že čím hromadnejší výroba, tím je levnejší. Stejne tak mi vadí predávkovaný pokrok projevující se tolika novýma verzemi produktu, že do doby než prijde další "vylepšená verze", nestihne se zaplatit ta puvodní. Mení se podmínky, parametry tak, aby človek furt neco dotoval.

Dnes máme podmínky, konzorcia, lobbing, který normální smrtelník nepreroste, a musí vzniknout zvláštní konstalace, aby se vubec udržel nad vodou, pri dnešních zvycích a mantinelech. To, že pár jedincu nakonec vždy neco vyrobí, protože vždy jsou nekde díry, není recept nebo lék. Podstatné na tom dnes je, že má sotva šanci uspet, když si nakoupí materiál, prihodí si 50% za práci a 20% za prodej. Jsou dnes velmi vysoké režie a dane, hlavne proto, že hodne lidí delá bulsheet jobs. Nekde se to pak srovnat musí. Je otázka kdo vytvárí skutečnou pridanou hodnotu, kdo jen fiktivní, aby pak z ní ješte platil daň co se stejne nakonce vezme tem, kterí delají tu skutečnou a ne fiktivní. Ve skutečnosti je tak vznik bullsheet jobs jen dalším zatížením tech, co bulsheet jobs ješte nedelají. Perpetum proste nemá jak existovat. Hlavne také, že bankám se nelíbí protiúžernický zákon. Co jim brání fungovat tak, jak správná banka fungovat má.

308690

19.04.2014 10:13

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

RE: Demokracie, svoboda, lidská práva

ppppp 91.?.?.?

To, o čem píšete je typický prípad pozitivní diskriminace v ružovém. Nekde to neklape, tak by to melo neklapat všem. Zdechla mi koza, mela by i sousedovi, aby byla "dosažena spravedlnost".

Neklapající podniky se náležite zveličí, a pak prohlásí, že vinen je stát, tedy NIKDO. Prece ne vedoucí a manažeri, to jen muzikanti.

Stejne tak funguje politika "anglosasu" a jiných sasu, na ovládnutí majetku, nebo zduvodňování výše nákladu málo sytého, nebo neschopného automechanika, nebo jiného opraváre. Stejne tak se budou natahovat marže bank pri poskytování uveru. Proste ten, co službu nabízí se snaží být duležitejší, než ten, co ji prijímá, pokud je dostatečný odbyt. Pokud ne, tak se mu zkusí pomoct, POKUD to jen jde. Až pak vzniká nezájem o službu.

Nemužeme proto hodnotit veci podle námi účelove vypíchutých príkladu, které neodpovídají objektivní statistice, težišti situace. Prece když nejaký lump píchne 4 gumy, nezahodím celé auto.

Trochu ješte k tem Jawám, Tamarám... Slováci také mají sklon si myslet, že pokud nekdo z nich náhodou už konečne neco vymyslí, tak ten druhý do té doby jen sedel a koukal pres plot. Zvykneme si konečne, že šikovní (stejne tak hloupí) lidé žijí i jinde, a zkusme tomu prizpusobit své chování.

308709

20.04.2014 11:29

Pokrytectví Západu: Jsem zmaten, můžete mi někdo pomoct?

RE: Ukrajina

ppppp 78.?.?.?

reknete prosím rovnou, co tím chcete ríct, nerad si domýšlím, když výsledek není úplne zrejmý

308759

20.04.2014 17:46

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

RE: Argumenty - neodpovídám Vám, ale na uvedené (nechci být osobní)

ppppp 95.?.?.?

>Ročně u nás vzniká přes 20 tisíc!!! nových firem typu a.s. a s.r.o.

Nenapsal jste, kolik jich zároveň zaniká, nejste objektivní.

I kdyby jste to uvedl, stále jsou s objektivitou podobného tvrzení potíže, protože z toho není zrejmé, které firmy nabízejí reálné služby, a které fiktivní, dokonce schránkové. Počet není natolik duležitý. Není ani zrejmé, které firmy reálnou pridanou hodnotu tvorí (existuje na ni životne duležitá poptávka) a které ne.

308773

24.04.2014 08:29

Co bude FBI dělat s ukradenými ukrajinskými aktivy?

velmi blbá otázka

ppppp 95.?.?.?

a velmi dobrý komentár [smích]

308916

02.05.2014 08:19

Čtvrtá cesta k ruskému Řádu

RE: Pavol Peter Kysucký išiel na podstatu

ppppp 178.?.?.?

>Duginův projekt není nový... ?

Vaše obava není na míste, protože jde nejspíš o nepodloženou domnenku. Sám píšete, že človek je originál. Čim vlastne chcete zpochybňovat práci Dugina, když jste k ní nepodal k ní jediný vecný opoziční argument? Duginovi jste venoval pouze zhruba 2 nálepky.

První je, že není rozumné pouze konzervovat historické rády.
Dugin to ale prímo nenabízí. I kdyby to nabízel, nemusel by to nutne znamenat, že si ten rád potáhne sebou i dobu ve které existoval. Podobné obavy plynou spíše z tohoto.
Softver nejde oddelit od hardveru stejne jako duši od tela. Kdo se o to pokouší, zpravidla narazí, nebo nadelá jen další škodu.

Druhý je nálepkou, že Dugin cosi jen oprášil. No i kdyby, tak co. Nemusí práve Dugin zustat v roli supervynálezce. Písničky se také oprašují, a presto vznikají i nové, mnohem horší, a povrchnejší, ale za každou cenu nové.

>Cena živé duše je ve skutečnosti neuchopitelná, nekonečná a nepoznatelná (je tedy ekvivalentní = všichni lidé jsou si rovni a mají stejnou "cenu".

Duše, alternativne projev človeka je sice jedinečná, nemeritelná, nepoznatelná, ale tu je treba zpomalit, a zkoumat, co z toho je jen naše fikce. Že je neco presne/absolutne nemeritelné neznamená, že je to také absolutne nehodnotitelné. Jedna duše nemá jak existovat/projevit se bez duší kolem. Vyvyšování duše do extrému, nebo reči o "mozkové kapacite", nejsou nic než nemocná filosofie absolutního individualismu. "Nekonečná", nepoznatelná jsou jen abstrakce. Není správné zameňovat nekonečnost se schopností se učit a zapomínat. Nepoznatelností není vhodné oduvodňovat fakt, že duše/projev človeka podléhá zmenám. Nepoznatelnost je statická vec, verdikt, kterou nelze popsat zmenu. Proč a od koho vubec bych mel prebírat podobné tvrzení. Už vubec nesouhlasím s tím, že všichni lidé jsou si rovni ve smyslu, že jejich duše má stejnou cenu. Tahle filosofie speje k rozkladu tech, kterých duše by opravdu mohla nejakou cenu mít, jde jen o jinak nazvané rovnostárství. To by pak nemelo smysl se o nic snažit, je to jen jiný prístup z roviny fatalismu. Všechny veci mají mít svou míru, dejme tomu, že človek by si mel dávat pozor na verdikty/nemenné soudy, ale duše zločince proste nemá stejnou hodnotu, jako duše konzumenta, nebo tvorivého človeka, který projevuje úctu k ostatním vyjma tech zločincu. Klidne mužeme chápat zlo jako nedostatek dobra, ale nemá smysl zjevne špatné skutky relativizovat vuči obecne skutkum prospešným.

309289

02.05.2014 08:44

Čtvrtá cesta k ruskému Řádu

relativismus

ppppp 178.?.?.?

Filosofie Einsteina a jeho teorie relativity sedo jisté míry promítla i do společenských jevu. Relativita navozuje dojem, že témer všechno je relativní, "každý má svou pravdu", a že je zbytečné se pokoušet hledat ve vecech porádek.

Podobnou vecí je schopnost zmeny hmoty v energii (E=mcc), pričemž se automaticky tvrdí, že stejne je možné energii smenit na hmotu.
Co je ale organizovanejší celek, hmota, nebo energie? Podle mne hmota. Hmota predstavuje obecne složitejší a organizovanejší usporádání "nečeho", z čeho pozustává svet. Proto v souladu s termodynamikou(ve skutečnosti jen matematickou statistikou) není možné, aby se porádek udelal z neporádku sám od sebe. Proto ani není možné celou energii smenit na hmotu, část z ní musí být obetována, rozptýlena na tvorbu porádku, struktury. Takže nejdew o ekvivalencii, jak se tvrdí, ale do značné míry jen o implikaci.

Podobné prehnané samozrejmosti prispívají k tomu, že človek má sklon si myslet, že je kdovíjak duležitý, že nad nej nikdo neexistuje, dokud neprijde nejaký primitivní "vandal" a nezbourá mu, na čem léta usilovne pracoval. Temi duševními vandaly jsou napohled kolikrát slušní lidé, "zastánci lidských práv". Nekdy za peníze slouží v ruzných úradek, kde nikdo porádne neví, komu vlastne ten úrad primárne slouží, nebo tím alibizují vlastní pohodlí nastrádané podle nejakého modelu, návodu na život, který se práve nosí.
Není težké objevit, o co se snaží jakoby ta "amerika". Je to nic, než konkurenční styl kolonizace sveta, který jen zmenil podobu, a zapojuje do systému "ty správné" lidi, aby systém sám mohl existovat. Furt musí neco nejak kolonisovat, aby zakryl svou podstatu, že neumí žít sebestačne, ale staví na napohled levnejším parasitismu. Protože když nekolonisuji já, udelá to druhý. Absence rozumnejší filosofie, nebo nutnost v džungli? Nic ale neroste do nebe, a zemekoule je poruce zatím jenom jedna.
Používá stejné metody jako kdysi na Indiánu, využívá lidských závislostí a nerestí. Stačí nejaké korálky (angličáky, smartfóny, papíráky...) a "chlast" doplnený pruvodními jevy.
Ekologie a budoucnost jakoby se nepočítala. Jízda z kopce, pokud to jde, a tvárit se, že takhle to správne funguje. Peníze ze vzduchu jako perpetomobilisti, a k tomu nejaké vedené náboženství, co nekdy pomáhají, jindy zas uvedou rozum mimo realitu. Technologii varení žab určených ke konzumaci dnes nabízí temer všichni.

309290

03.05.2014 16:33

Čtvrtá cesta k ruskému Řádu

RE: Pavol Peter Kysucký išiel na podstatu

ppppp 178.?.?.?

Je také možné, že jsem ho pochopil mnohem lépe, než to predpokládáte. Ani nesdílím váš názor, že Rád je lidský a duše není lidský výtvor. Klidne to muže být naopak - rád je vlastnost současné prírody a duše je vlastnost existující osobnosti.
Duši hodnotit mužeme (není predem dáno, jak se duše zachová), a rád nemáme jak hodnotit, protože bychom bez nej proste neexistovali, stojíme na jeho principu.

Duše coby soubor vlastností človeka nemá ani nulovou, ani nekonečnou hodnotu/cenu, i když je jedinečná, není nekonečne výjimečná, duležitá. Je to skoro stejné, jako prejet žábu, hlemýžde, mravence, žížalu, je to super živý tvor, ale donekonečna se po nich ohlížet nejde. Stačí, když nedeláme vetší škody, a umožníme jim(jiným) dostatek prostoru pro existenci. Žádné ale strachy, stále zde máme dilema, když nesežereme my je, sežerou oni nás.
Proto bych s tou duší byl opatrný, ne každý neco takové dokáže respektovat, a delat si iluze opet není nic moc, ani pro tu duši.

309362

03.05.2014 20:10

Čtvrtá cesta k ruskému Řádu

RE: Pavol Peter Kysucký išiel na podstatu

ppppp 178.?.?.?

Asi vám delá potíže pochopit to, co jsem napsal, protože každá z tech vašich 3 vet mi podsouvá neco jiného, než jsem napsal.
První veta je spíš odbočující a nepodložená dedukce. Druhá je povrchní pochopení obecnejšího pojmu rád, který je od subjektu nezávislý, podobný význam má pojem pravda, která nemusí nutne znamenat proces.
Společenský rád co mi nabízíte je spíš společenská konvence, nekdy jen móda, nekdy prumerovaný individualismus, a o té vubec nemluvím. Mluvím o principech, a ne o tom, na čem lidé lavírují "kdesi v sále". Principech, které nejde oddelit od prírody.
Takže vubec nejde o nejaký muj, nebo panský fígl, nebo spíše maskované intriky. Nepíšu o nekoho rádu, nebo o rádu, který si pokouší nekdo ukrást. Mel jsem na mysli rád, který je platný objektivne, který pomáhá prežít, a zmenšuje vliv (nekdy i prirozených) destrukcí.
Opak držení huby a kroku je svévolný a špatne oduvodnený vzdor, protest, nebo kecání do všeho, s čím jsem si predtím nedal adekvátní práci. Škodí oba tyto extrémy.
Nekdy je zajímavé si prečíst podobné názory, a uvažovat, čím to je, když lidi dokážou videt veci úplne opačne.

309389

04.05.2014 17:46

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: Žádost diskutujícím

ppppp 178.?.?.?

Logické argumenty je treba nejprve dohledat a pochopit. Protože témer všechny tady už odznely, (stačí pročíst kousek skoro kterékoliv diskuse), tak je nepravdepodobné, že by jste dospel k jinému záveru, než je ten, co prezentujete, i kdyby je sem napsal nejaký Buh. Zjevne nechcete videt problém z více stran, a hrajete si jen svou písničku pro sebe.

Trošku vám pomužu. Misí OBSE se ta mise mohla jen nazývat. Stejne jako vám na zkaženou paštiku nenapíšou, že je zkažená. Je také možné, že ta mise ani nevedela, komu a za co slouží. To tak dneska bývá v mnohém. S ohledem na západní vojenské vmešování a placení cizích žoldáku, nebo účasti na nelegitimním svržení vlády bylo s tou skupinou nakládáno opravdu prátelsky. Na rozdíl od tech, co TO už mají nechtene za sebou.

Ale to vy nejspíš víte a ten zbytek jenom hrajete, že jo. Nechce se mi verit, že by jste byl natolik naivní, nebo nadšený pro to, co tu prezentujete, a v čem vidí problém asi už i slepý a hluchý. Pamatujte, že perpetum mobile je jen fikce, a není to životaschopné. Podobné návnady jsou jen koristníckou snahou o destrukci na účet tech, co ješte neco mají, nebo dokážou dát, prodat. Jinak klasická džungle. Nehrajte si tady na vojáky.

309496

04.05.2014 20:36

Čtvrtá cesta k ruskému Řádu

RE: Pavol Peter Kysucký išiel na podstatu

ppppp 178.?.?.?

Jiste, dík, za reakci. Kdybych byl v tomto sečtelejší, tak nemusím tolik dumat nad již objeveným, a šlo by mi to možná stručneji [smích]

309520

04.05.2014 20:46

Čtvrtá cesta k ruskému Řádu

RE: relativismus

ppppp 178.?.?.?

Hodne souhlas, ale s tím online je to jen opet smerem k chaosu. Príliš slabá a jednoúčelová struktura. Online ulice nemá jak být optimální, také proti statistice/entropii. Dualita také zpomaluje. Nejlépe optimalizovat kvalifikace, a samozrejme poctivé výbery, pak mechanismus rozumného, nefrustrujícího odvolávání, ale také sankce za neodpovedné konání. Deanonymizace, primerený stupeň státní ochrany, konkretizace, vyloučení politických nálepek.

Nejvíce nerádu podle mne zpusobuje možnost tvorby koalic. Podle mne je to účelová zkratka, která smysl a funkci puvodní zastupitelské struktury degeneruje. Tyhle "čertovy spolky" tam podle mne nemají co delat, jsou predmetem politického kupčení, a zamezují kvalifikačnímu vlivu.

Koalice bych zrušil. Ať se dohodnou nebo nedohodnou bez nich.

309521

05.05.2014 07:59

Washington usiluje o zánik Ruska

RE: Zednář jak noha

ppppp 178.?.?.?

Tady je ta diskuse s PCR. Čo tam robí neskôr Mezenská neviem, veriť sa jej nedá, lebo nectí realitu a má sklony k sektárskemu mysleniu.

http://www.slobodnyvysielac.sk/video/m8/p11/v102

309569

06.05.2014 13:13

Washington usiluje o zánik Ruska

RE: Velice plytký článek a nebezpečné vodítko pro čtenáře

ppppp 178.?.?.?

HDP tedy vubec není o platech. Plat je odmena za cokoliv(i za jiným zpusobenou škodu, dluh), HDP je naopak produkt, který nemá být považován za dluh(i když ani to není úplne pravda, a vykazují se fikce). Sýr a peníze nejsou zdaleka totéž, jejich zámena je dost podmínená.

309726

07.05.2014 12:27

Obama se připravuje rozbít BRICS během posledních let v úřadu

RE: Ad Kaliningrad

ppppp 178.?.?.?

Zdravím, pane Moudrostrak, omlouvám se všem za offtopic, ale jako zastánce technické kultury dovolte pár vet na téma Boudník, co pomaloval vlajku na ty rozkokošené exhibicionistky, nebo se vyjádroval k wtc. Jdu k tomu wtc, i když teoreticky príjemnejší je to první.

Typickou črtou konspirací je jejich neznámá úroveň, tedy možnost kontrakonspirace. Vetšinou se používají jen první 2, protože se stoupajícím počtem je výsledek prakticky stejný a blíží se 50/50.

Tedy nekdo lže a obviňuje 2. stranu z toho, co udelal sám, nebo lže, že lže, tedy mluví pravdu, ve stínu nejakého silne pravdepodobného podezrení, nebo konspiračních nálad.

Pak nezbývá, než se poctive pustit do kopy mouky pomíchané s popelem, a brát to po jednotlivých vetách poctive do detailu, aniž predpokládám, kým by mohl být autor nečeho placený, nebo na čem závislý, protože pravda by závislá být nemela.

Teda ať je Boudník chlap nebo jiný typ experta jaký chce, stačí mu klidne mluvit pravdu, aby treba i vytvoril dojem, že lže. Nezbývá, než se odosobnit, a pokusit se veci zkoumat nezávisle.

Pri velmi oboustranne kritickém pohledu na vec jsem dospel k názoru, že pád budov WTC1,2 NEMUSEL být rízenou demolicí (za výsledek mohlo palivo v letadlech), a letadla zároveň MOHLA být dálkove ovládána. Tím jsem asi rekl vše v kostce, ač tomu predcházela hromada hodin studia detailu, fyziky a dalších ved.

309805

11.05.2014 14:28

MMF jde na Ukrajině do války

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

ppppp 78.?.?.?

Bohužel jsi se stal obetí propagandy.
Je tomu už 20 let, co mi jeden z doktoru ved ze Slovenské akademie ved osobne nabízel ohrívač vody s COP>100%.
Jeho patent jsem si prohlédl na vlastní oči, dohledal jsem si ho na Slovenském patentovém úrade.
Verím tomu, že podobní odborníci se z času na čas vyskytují všude. Chudák naletel, nebo si potreboval udelat patent kvuli kariernímu postupu. Ten pan se jmenoval Červenák DrSc, krestní jméno si nepamatuju.

FreeEnergy psychóza je nejspíš produkt neoconu, kterých heslo je "škodit, škodit, a zase škodit". Naopak tím získávají konkurenční výhodu, když oblbují tvorivé lidi.

Rossi zjevne podvádel a nejspíš stále podvádí. Nic jako e-cat v podobe reálného zdroje neexistuje, protože si Rossi protirečí sám sobe.
Tak se furt k tem soudruhum nehlas. Jediný snad užitek z toho je, že probouzí o oblast zájem.

309983

11.05.2014 22:43

MMF jde na Ukrajině do války

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

ppppp 78.?.?.?

Primluvil bych se za vás ostatním, ať nic neplatíte, a ucedenou částku investujete treba do vzdelání, nebo činnosti, které výsledky jde lépe predvídat. I když 1000Kč je v otázce vzdelání jako psovi moucha, stálo by vás opravdu hodne energie, aby jste pochopil, že príčinou tohodle stavu nejsou zkostnatelí vedci, i když mnozí zkostnatelí být mohou, protože si zvykli na dotace, aniž by museli nekdy podávat opravdové výkony. Mnozí se na vedce pouze hrají, to je pravda. Ale to neznamená, že vedec není nikdo, a lhári mají zelenou. Prece jenom nekteré veci v prírode spolu opravdu souvisí, a pokud je nekde nejaká skulinka, tak nepatrí lhárum, ale poctivcum.
Ve volné energii v prezentované podobe skulinka určite není, protože jsou jiné duvody, proč je to bluf. Jsou určité možnosti v energii elektronového obalu, tedy ionizace, nebo v jádru, vetšina z nich podléhá však nutné radiaci, protože energie nikdy nemizne, nebo nevzniká, pouze mení svou kvalitu a nekudy "teče", i když nejde o fluidum, ale spíše zmena usporádání (smerem k ménecennejšímu). Radiace je jen dusledkem, že nepotrebná energie potrebuje odtéct, nejde se jí jen tak zničehonic zbavit, jinak by premena byla blízká 100%, a takový porádek se jen tak sám od sebe nedelá.
Daleko vážnejší je problém, kam s odpadovou energií, po použití té, co jsme vyrobili. Protože jen tak nezmizí, ale ohrívá atmosféru, čeho dusledkem je zvednutí teploty, než se vyzárí do vesmíru. Buďme tedy rádi, že takhle silné zdroje ješte nemáme, a radeji se snažme využívat správne a efektivne ty, co máme. Rezervy jsou opravdu značné, na stejný výsledek by nám stačilo méne, než 1/3, kdyby do toho mluvilo více odborníku namísto diletantu.

310002

14.05.2014 10:17

Ukrajina: Hra na čekanou

RE: Zplundrovat Ukrajinu pomůže syn zástupce amerického presidenta

ppppp 178.?.?.?

potvrzeno...

šidlo je z vreca von:

http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_14/Syn-viceprezi...

Čo je teraz v kontexte ukrajinského referenda inštitút "primeranej obrany" ?

Možno niekoho zastreliť za to, že chce ísť odhlasovať? Alebo mu najprv zabrániť v prístupe fyzicky a potom "primerane" zastreliť? Mali ho nechať, a potom obžalovať z nejakej protištátnej činnosti, nech 2 roky čaká na súd, ako sa to deje demokraticky u nás v prípade, ak jeden druhého napadne, a ten druhý si náhodou dovolí sa brániť, pričom ten prvý po nepodarenom útoku začne vykrikovať, aký je on mierumilovný a poškodený. Komu tým tí ľudia pri nejakom referende, či skôr petícii mohli tak strašne ublížiť, že ich za to museli strieľať?

To je jasná zámienka a teror, zneužitie právomoci verejného činiteľa s následkom smrti.

310085

14.05.2014 20:06

MMF jde na Ukrajině do války

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

ppppp 178.?.?.?

Jenom krátce fakticky.

E = m.c2 je pravdepodobne termodynamicky podmínená.
To znamená, že hmota se premení na energii beze zbytku, ale energie na hmotu se celá premenit nemuže, protože by se nemela kam rozptýlit. Energie dá účinek jen pri jejím možném rozptylu do okolí. Jinak je ta situace nepravdepodobná, pravdepodobnost takového stavu je 0 na témer nekonečný počet míst za desetinnou čárkou.

Rezonance není nic, co by prineslo energii. O ní píšou jen ti, co jí nerozumí, nebo nechtejí, aby tomu rozumeli i ostatní. Rezonance je jen schopnost po nekolik cyklu akumulovat nebo odevzdávat energii. Pokud neco z toho udelám jednorázove, získám tu energii co jsem nastrádal po cyklech.

Je to stejné jako kopa šutru a kolečka.

Celá kopa když se má privézt nebo odvézt, tak to predstavuje hromadu energie najednou. Pokud ale udelám "rezonanci" a budu k ní "kmitat" kolečkama treba 100x, tak jsem ji schopen privézt, nebo odvézt.

Nebo houpačka u kolotoču. Jedním potlačením ji nerozhoupu a težko zastavím. Pokud to ale udelám volne treba 10x, tak nastrádám energii schopnou strihnout treba kus hrubého plechu.
Je treba tedy všechny príspevky a časy spočítat, a zjistm, že nic nenavýšilo, spíš neco ubylo na účet ztrát.

V celé materiální oblasti jsou rezonance opravdu dobre zvládnuté, a nepredstavují neco, z čeho lze težit.

310109

14.05.2014 20:14

MMF jde na Ukrajině do války

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

ppppp 178.?.?.?

To je tím, že mechanický pohyb je usporádaný a tepelný není.

Proto ty účinnosti nejde srovnávat. Neumíte usporádat atomy a molekuly v látce, aby pri tepelných kmitech kmitali jedním smerem. To tak príroda delat nechce, protože je to nevýhodné. To by jste také požadoval, aby se pri sypání písku zrnka staveli na sebe po sloupcích, místo aby padaly a sesypávaly se do mezer.
Relativne nízká účinnost tepelných stroju je práve toho dusledkem, jde čiste o matematickou statistiku, a ne schopnost objevit nejaký lepší proces. Statistika neprestane kvuli nejakému procesu být statistikou.

Teslovi se povedlo opravdu hodne, a žádnou mystifikaci nepotrebuje. Nekdy to inspiruje, ale spíše škodí. Mnohé veci nejsou tak , jak se o nem ríká, a plete to lidi.
Rezonanci jsem se venoval výše. Není vubec klíčová, a je v technice všude využívána. Spíše o ní mluví záhadne ti, co ji nerozumí.

310111

17.05.2014 11:37

Gazprom: Státy EU musí v budoucnu platit v rublech

RE: Začalo to Majdanem...

ppppp 178.?.?.?

Scenár hollyvoodských filmu bývá vždy takový, že nakonec nekdo nejakým zázračným zpusobem dovede prosadit spravedlnost. Ten zázračný zpusob v dnešních filmech bývá ale natolik ujetý a nereálný, komplikovaný, že lidem ve skutečnosti až podsouvá, že k určitému dobru, nebo relativní spravedlnosti se dobrat nejde. Výsledkem techhle psychóz je, že človek prestane až verit v možnosti seriozních rešení problému. Začne panovat negativní samoživící se monstrum zneužívající náš sklon v podstate "ke korálkám a alkoholu".

Strídmí lidé, však rešení hledat nekdy umí a monster se nebojí, i když je to nekdy komplikované, protože i ty monstra jsme si vytvorili z jednoduchých kostek velmi složité.

Hrozba prestane být hrozbou pokud monstrum prestane být monstrem.
To se deje i tehdy, když je monstrum jako monstrum identifikováno, deanonymizováno.

Dá se ríct, že treba Putin, Medvedev jsou opravdu státníci, kdežto Obama, Biden spíše vysunutými mluvčími.

Pokud bychom i my lidé projevili více realismu a méne verili na perpetomobilní finanční zázraky, tak veci jiste pomužeme. Stále dost lidí si uvedomuje, že nemá zájem se utopit, i když budou muset nekteré korálky oželet a umravnit se. Jiná cesta není.

310205

19.05.2014 20:49

Metody Syngenty při umlčování opozice vůči GMO jsou neuvěřitelné

RE: Čo si predstavujete pod GMO plodinami ?

ppppp 178.?.?.?

Veľmi dobre píšeš, súhlasím.

Aj zvýšená obezita nie je len nedostatok pohybu a príliš jednostranná práca, ale aj potreba organizmu "prefiltrovať viac planktónu", pretože je chudobnejší na živiny, aj keď bohatší na zložky, ktoré organizmus nevie efektívne a rovnovážne spracovať.

Preto aj rastú ľuďom "bachory" z rovnakého dôvodu, ako ovciam a kravám, pretože reaktor pri spracovaní danej potravy požaduje väčšie množstvo, aby dostal, čo potrebuje.

Takže sa nám vracia, čo sme chceli oklamať, nepoctivosť, snaha merať všetko na kilogramy, dokonca aj seba, keď rozumu nikde. Vláčime na sebe kilogramy, lebo sme ich vlastne chceli. No a čím viac ich nesieme, tým aj viac spotrebujeme, lebo hýbať väčším telesom je energeticky náročnejšie. Nehovorím, že netreba silákov, niekde ale isto je optimum, a niektoré hamburgerové príklady z USA sú zarážajúce.

Ešte aj za socializmu sme sa merali výnosmi, no a dnes je to ešte horšie, kg, kg, a stále len kg. Občas nejaký ešte zelený vitamín, či prestarnutá bielkovina, a zase len kg. K domu ešte dovoz, dovoz, a zase dovoz, už nemáme kurčatá z Cífera, čo sa aspoň od niekoho vedelo, čo im dávajú žrať, vedeli sme občas o sebe. Teraz nevieme nič, kto, čo.

310315

20.05.2014 06:28

Římská smlouva byla podepsána na čistém papíře

není to konspirace?

ppppp 178.?.?.?

z Barossova archivu? Kdo potvrdí, že tomu tak bylo? Zní to jako nejaké dodatečné zduvodnení, jako výmluva za neprovedenou školní úlohu...vyloučit to sice nejde, ale opravdu mi to neprijde moc reálné.

310331

21.05.2014 09:26

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

problémem jsou koalice

ppppp 91.?.?.?

Sdílím více myšlenek pana editora o tom, že bežný človek funguje spíš jako míček v bubnu. Duvodem je prostý fakt, že prumerne človek nemá jak objektivne vedet, která volba je správná, protože buď nemá dost adekvátních zkušeností, nebo mu chybí objektivní informace. Informace ale rozdávají média, které lze považovat spíše za reklamní, nebo závislá na podpore kdekoho, kdo nemusí mít nejmenší duvod být objektivní. Spíš ty média vystupují v úloze manipulátora verejnosti. Statisticky to tak nejspíš vychází.

V reálném živote, firme, nebo nekde, kde neco má fungovat se rozhodování sveruje zkušeným a schopným, které takto ohodnotilo nejbližší okolí. Nekdy samozrejme i mafiánum a diktátorum, kterí si svou pozici vynucují sílou, to ale ne vždy bývá optimální.
Pri hlasování to tak není, a zkušené voliče okamžite naprumerují ti, kterí se rídí spíše informacemi z médií, tebo i ti, co by se za normálních okolností nemeli hlasování zúčastnit vubec, stejne jako cestující nemohou mluvit do rízení autobusu.
Když je zkušený a kvalifikovaný volič prumerovaný s vetšinou méne zkušených (dáno statisticky) tak se výsledek neodvíjí ze zkušenosti, ale z politické reklamy.
Dusledky známe. Je proto zásadní chybou, když má každý hlas stejné váhy.

Další a velmi škodlivý, neli blokující proces, který opravdu brání uplatnení vule společnosti jsou KOALICE. Pochopil jsem to na zastupitelstvích, kde jsem se mnohokrát účastnil. Pokud se nekterý poslanec pokusí predložit nejakou obecne prospešnou myšlenku v nesouladu s koalicí, tak prestane rozhodovat kvalita myšlenky, a uplatní se spíš váha koalice, a možnost rozvíjení horizontálních vztahu, nečitelných vazeb mezi poslanci, které ve schéme normální zastupitelské demokracie nemají co delat. Mám za to, že koalice delají více škody než osohu i když brání i uplatnení nežádoucích myšlenek. Zajímavé ale je, že nežádoucím myšlenkám pokud takové vzniknou se v koalici vede obvykle lépe. Možnost koalic vede ke snížení duležitosti hlasu každého poslance, kterí se pak v dusledku nemusí jednotlivýma otázkama tolik zabývat, co jim "šetrí" práci za kterou jsou placeni, co samozrejme nekterým vyhovuje. Platit ale poslance, který vlastne nedelá, co má, a jeho rozhodnutí se nakonec schová za postoj koalice je dost prepych a plýtvání. Také se tím strácí nutnost znát poslance blíže, protože na nem v podstate ani nezáleží, když se musí prizpusobit koalici. KOALICE jsou to, co brání pohledu na to, co vlastne poslanec delá. KOALICI nejde pak ani jednoduše odvolat, když nedelá to, co jednotlivý poslanec pred volbama slíbil.

310395

22.05.2014 15:05

Otevřený dopis předsedovi Poslanecké sněmovny: Odvolejte Karla Schwarzenberga

RE: Pláč nad rozlitým mlékem

ppppp 91.?.?.?

Na Slovensku se také nekterým politikum podezrele darí, co chodí do Bilderbergu. Nebo do Sorosovy Open Society Foundation.

To jsou jasné strety zájmu, takoví lidé nemají co ve verejné správe, nebo parlamentu delat. Je to jasný stret zájmu, v závažných otázkách riziko vlastizrady.

Nechápu, proč členství v jiných organizacích není bráno jako vylučovací faktor pro vstup do politiky. Podobné "státy ve státe" by se mely vyloučit. Zajímavé, že na tuto tému referendum zatím nebylo...

310479

24.05.2014 10:16

Apel plukovníka Strelkova

nejlevnejší je spolupráce

ppppp 178.?.?.?

Nejlevnejší je spolupráce.
O neco dražší je dohoda.
Hodne drahý je konflikt.
Extrémne drahý a náročný je ozbrojený konflikt.

Co chce protistrana, kam až chce zajít?
Proč odmítla dohody a možné hlasování?
Čím to bude platit?
S kým se dala dohromady?

Ukrajinský konflikt je vážný, lze predpokládat, že prinejmenším západní strana hraje vabank s vysokým vkladem.
Kam zmizelo ukrajinské zlato?
Z čeho jsou placeni specialisti a žoldáci pro vedení a pokračování majdanského prevratu? Proč nebylo umožneno hlasování a ústavní procesy, které jsou jinak požadovány po každém občanovi?
Proč chteli vzít krymskou základnu Rusum, a nabídnout ji v Sevastopolu USA?
Kdo to organizuje, když není známo, že by s nečím takovým souhlasilo obyvatelstvo západní Evropy, nebo USA, kde jsou adekvátní demokratické referenda? Co to delají západní politici na Ukrajine za peníze svých voliču?
Proč chtejí Ukrajinu zadlužit pres MMF? Jde o reakci na odstoupení RF od dolaru, nebo podporu Sýrie? Kdo odčerpává finance na podobné procesy?
Proč Majdan nakonec nasazuje oligarchy, když byl proti nim? Kdo určuje, který oligarcha je ten správný?

Dá se odolávat protivníkoví-mluvčímu, který ví, že delá placeného vyjednavače "válečným lodím USA"? Nebude protivník účelove lhát?
Je možné, že jedna z príčin konfliktu je nejasný vliv náboženství, které nekdy otupuje imunitu k parazitne-rozkladným procesum tím, že je odsouvá bokem a místo toho nabízí nabízí duševní pohodlí. Ctím pravdu "podle ovoce poznáš strom". Jak je potom možné, že miliony lidí najednou neumí identifikovat, který proces je rozkladný, a nereknou nahlas? Jak je možné, že se opetovne nechají nalákat na sliby a korálky? Jsme kulturne zaostalí, nebo ovlivneni náboženstvem, které nabízí krome nadeje také skepsi a frustraci, když jeho "ovoce" je často vecí loterie? Je nutné chodit k proutkari, když 50/50 umí leckdo? (s výjimkou letitých, nebo prebraných zkušeností z prírody). Není problém ve škole, kde se naivní a často už prehnane sebevedomá mladá generace neučí, to, co by se učit mela? Nejaký opravdu fungující společenský model, místo tech z bazaru?
Jsme opravdu tak kulturne pozadu, že prežíváme spíše jako furt nečí poskoci včetne tech zbohatlíku s monstrózní pseudomocí?

Meli Strelkov a spol šanci na jednání s takovým protivníkem, co nectí soupere a delá anonymum mluvčího? Sotva, jediná možnost zustal boj, i když drobení Ukrajiny je rizikové a nevýhodné. Tvorí protiváhu fašistum, neprodávají zadarmo, čelí vydírání, i když ruská strategie a filosofie velká neznámá. Úspech je už v tom, že pokud lehnou, tak stáhnou sebou i pár škudcu, fašistu. Zaslouží si to ten národ, nebo je to vždy jen hrstka na senu závislých ovcí?

Tím jsme na začátku. Nejlevnejší je spolupráce. Proč tedy nespolupracují?

310587

31.05.2014 11:34

Irák: Největší ropná loupež v historii?

RE: Tak a uz toho mam dost!

ppppp 95.?.?.?

Chybí vám rezerva pro slušnost. Udelejte si server sám, a pak mužete luštit, co všechno jsou schopni provést účastníci diskuse na váš účet. Mazání bez vysvetlení akceptuju, a také se mi stalo. Pokud svuj príspevek považujete za zajímavý, udelejte si zálohu ve vaší režii, nebo preformulujte/počkejte napríšte.
Nenárokujte si zde neco, na co nárok nemáte.

310908

05.06.2014 18:30

Rusko „zradilo“ NWO

RE: Rusko především zradilo samo sebe

ppppp 178.?.?.?

Myslím, že Rusko spíš čelí celosvetové infekci a tou je neobjektivní preinformovanost podporovaná nezdravými prenašeči - vazbami sociálních sítí, které nemají jen pozitiva, ale také negativa. Umožňují krome dobrých zpráv šírit i infekce. Další duležitá souvislost je, že sociální síte mají zadní dvírka na vyhodnocení informací spíš pro toho, kdo je zakládal, než pro toho, kdo je používá. Informace o revolucích tak pricházejí jejich širitelum dríve, než jejich kritikum, a zastáncum spíše evolucí. Skoro nic rozumné na svete se hurá systémem delat nedá. To by nebylo treba studií a struktur praxe.
Násilná revoluce bývá často jen nová a nečitelná forma náboru do otroctví. Je treba poctive zkoumat, kdo ji organizuje, a komu slouží.

Vyrvávat na ulici, protestovat, vzdorovat bývá vetšinou nekonstruktivní. Pokud má být už jen vzdor vzdorem, tak jej nelze zameňovat s útokem na svobodu žití jiných. Mísíme a otáčíme základní pojmy, a demokracie coby vládalidu (koho-čeho, nebo komu-čemu?) zcela zastírá svou podstatu.
Protest nerovnáse útok.
Demonstrace takénerovnáse vandalismus, devastace, výtržnictví. Demonstrace má být fyzické upozornení pred legálne provedenou zmenou.
Násilný a ozbrojený prevrat = terorizmus, a obrana proti prevratu nemuže být také terorizmus. To by armáda a policie také byli teroristi. Máme zde pojmový babylon. Když platí zákon primerené obrany, je treba aby platil i zákon primerené akce.
Kdyby JV Ukrajiny udelalo treba i petici proti odtržení regionu od ukrajinské správy, tak není možné ji ignorovat, nebo reagovat armádou.

Dále máme zákon, který ríká, že postup jinak trestný, kterým se odvrací ješte vetší zlo se za trestný nepovažuje. Tento zákon by mel být v nejaké forme ukotvený v právu všech civilizovaných zemí. Jinak by nefungoval ani institut obrany a obránce by se stal automaticky teroristou.

Za problém jsou odpovedni skoro všichni, co se honí za svým majetkem a nehledí na budoucnost další generace. Ta se pak ve své hlouposti rodičum a sami sobe vymstí, jako je to zjevné z tohoto dokumentu:
https://www.youtube.com/watch?v=-LKFptM7oOk&list=U...
Chybou je, že to tam nechali zajít mnozí ve své lhostejnosti takhle daleko. Podobný zrod fašismu se muže prihodit asi všude, stačí pár duševních infekcí, a nejaké peníze.
Infekcí je také idea, že peníze je možné "vydelat" nicnedeláním, (ziskem) ze vzduchu, jinak rečeno neposkytnutím adekvátního užitku. Dochází tím k neprekonatelným sociálním nerovnostem a z toho plynoucích konfliktu.

311113

05.06.2014 21:57

Rusko „zradilo“ NWO

RE: Rusko především zradilo samo sebe

ppppp 178.?.?.?

Ne, nešlo o bežný, nerízený omyl, ale o cílené, organizované zneužití vlastních nedostatku jisté skupiny (zejména mladých dezorientovaných) lidí vedoucí k manipulaci. Počínaje odobrením vandalismu a huckáním falešné hrdosti, která ve skutečnosti není hrdostí, ale arogancí.

Co se týče té petice, tak jsem vyjádroval situaci, že Kyjev mel uznat už i pouhou "petici", když podle nej nešlo o legální referendum. Vubec neco takové nemel rešit vojensky, když navíc Janukovičovi dokonce odmítli sjednat porádek s výtržníky, které prerustaly ve fašisty. Neuznání tolika hlasu byla jen výmluva a odmítnutí respektování vule tolika voliču.

Samozrejme je to o expanzi anglosaského západu za použití chytráctví a dvojího metru. Jistou dávku fašizmu má zakódovanou hodne lidí v podobe určitého predátorství, nebo alespoň šéfovství a došlo k jeho nekontrolovanému bujení a zneužití.
Viz link hned na začátku - do prece nebyla žádná "demonstrace", ale manipulace s otevreným ohnem na verejnosti a demonstrace smerující k potlačení práv jiných. Meli proste hned zatknout organizátory, ať prinejmenším vysvetlují, o co jim jde. Západ by sice ječel, ale bylo by to správné. Lepší, než pozdeji vysklené výlohy a vraždy.

311119

06.06.2014 07:35

Aristokracie nebo demokracie?

demokracie=vláda komu čemu 3.pád, nebo koho čeho 4. pád?

ppppp 178.?.?.?

Souhlasím s autorem. Neco podobného také leckde pripomínám.

Ješte je možný i další výklad
demo-kracie = demoverze aristokracie, ale to spíš jako žert.

Demokracie je pojem, který opravdu skrývá oxymoron a zmatek. Pomáhá tím zavést dvojí metr, anonymizaci a odzodpovednení zástupcu za své činy.

Oxymoron/protimluv je to proto, že není možné současne sám sobe vládnout a zároveň se (relativne) svobodne rozhodovat. Lid sám sobe "demokraticky" vládnout nemuže, na vládnutí je potrebná hierarchie/struktura, která odporuje demokracii.

Politika dvojího metru je nic jiného, než druh strategie predátoru, kterí místo dosažení schopností určitého druhu volí radši úskok-schopnost jiné kategorie. Otázka je, co je správné a užitečné. V džungli asi obojí. Další otázka následuje, zda jsou lidé proto lidmi, aby se chovali jako džungle.

"Prímou" demokracii vlastníme teď, protože naše "svobodné a prímé" volby jsou zcela závislé na informacích poskytnutých "nezávislými" rozumej velmi často nekým koupenými médii.

Jak z toho ven? Priznat/najít nejakou formu aristokracie, monarchie. Protože dnešní demokracie coby na mnohých místech spíš vláda oligarchu kombinovaná s nadnárodními strukturami slouží jen na to, aby skuteční vládcové meli svou reprezentaci hromady placených a pritom neefektivních mluvčích=poslancu v parlamentu a úredníku státní správy (včetne navázaných institucí). Málokterý z nich je opravdu nezávislý a má i odpovídající zkušenosti. Bez zretelného karierního rustu, referencí a výsledku by se nikdo do parlamentu dostat nemel, ne jako je tomu teď. Firma bez postupne rostoucích referencí sotva získá lepší zakázku, proč by mel takový poslanec prijít k fleku jako v tombole?
Jinak jsme jen tam, kde jsme již dostikrát byli a máme jen nový náter na rovnostárství a placené neschopnosti. Ať dostává peníze jen ten, co neco umí. Omezit tvorbu perpetomobilních penez ze vzduchu. Ale to je moc práce, najednou by se mohlo ukázat, co kdo neumí. Pak nám nekdo naaranžuje revoluci s tema, "co to umí lépe". Schopný monarcha by ale mohl mít šanci. Nazvat veci pravým jménem je z dlouhodobé perspektivy jiste optimální.

311130

06.06.2014 07:52

Aristokracie nebo demokracie?

RE: demokracie=vláda komu čemu 3.pád, nebo koho čeho 4. pád?

ppppp 178.?.?.?

Ješte jsem zapomel poznámku ke KOALICÍM. Koalice považuju za škodlivý prvek, který nemá v parlamentu co delat a ve skutečnosti brání zastupitelství, ať v dolní, nebo horní komore. Naruší se tím vertikální stromová struktura, a celý strom se chová, jakoby mel svázané vetvy.

Souhlasím s nickem 109... výše hlasne s tím, že by pomohlo, kdyby se zákony stavely jenom principiálne, a natolik jednoduše, aby je nebylo možné nekolikrát menit za pochodu behem volebního období.
Zákon a z toho plynoucí trestní odpovednost nemuže být neco jako podniková norma, která se pro každý podnik hodí jiná.
Pokud má mít smysl rovnost pred zákonem, tak to ten zákon musí také ve svém (jednoduchém) výkladu umožnit.
Současný stav je asi dusledkem alibizace soudcu, kterí se snaží mít všechno v zákonu, aby nemuseli projevit odpovednost za svá rozhodnutí. Chrání se tím dejmetomu pred mafiány. Je to ale trochu logické, když ty mafiány nejprve necháme dlouho behat po svobode, a pokud v lochu, tak jen krátce, falešný humanismus škodí. Jak se kdysi králové chránili pred loupežníky? Meli podobné problémy, a kdo s tím nehne, ať nedelá krále. Další problém je nadnárodní import "mafiánu" a ideologií zvenčí. Deláme, jakobychom se neznali a dusledkem je, že nevíme ani, komu sloužíme.

311131

06.06.2014 12:06

Aristokracie nebo demokracie?

RE: Pacient je technokrat.

ppppp 178.?.?.?

Vo viacerom súhlasím, ale toto:

Že sú občania sprostí? Aj debil si vie spočítať výplatu a poľa výplaty sa bude rozhodovať vo voľbách

fungovať zjavne nebude. Hlúpy, alebo nejakým spôsobom nedopečený, neohľaduplný, asociálny človek bude stále očakávať viac, než si zaslúži. To funguje bez ohľadu na výšku príjmu a majetok.

Veľa z nás sme nakazení perpetomobilizmom, a ziskom z ničoho, a tam je ťažké očakávať primeranú sebareflexiu. To je aj dôvod, prečo ani komunizmus, ani imperializmus fungovať nemôžu, a podobné nápady protirečia ako prírode, tak aj matematike.

Len málokto z nás reálne vie, koľko a v čom musí pracovať, aby nebol ostatným na škodu. Toto sa od doby prvotnopospolných spoločností dávno vytratilo.

Je veľký rozdiel "zarobiť" a zarobiť. Naša životná úroveň sa prudko vyšvihla popri ťažbe ropy a plynu, zdrojov ale ubúda. Nabehnutým štýlom je jasné, že tie miliardy ľudí nie je ako uživiť. Sme nároční na spotrebu, chováme sa príliš konzumne, málokto to chápe. Nebyť bezbrehého konzumu, nahovárali by sa revolúcie a vojnové výpravy ťažšie.

Predátori budú ďalej požadovať tú "výplatu" za akúkoľvek cenu, presne, ako je tomu teraz. Sme tam, kde sme boli. Pokrok musí nastať v duševnej rovine, odmietnutím duševných návnad zameraných na koristníctvo, zapredávanie, a uprednostnením filozofie trvale udržateľného hospodárstva.

311151

07.06.2014 14:49

Aristokracie nebo demokracie?

RE: Demokracie

ppppp 178.?.?.?

Jenže ty Emile jakoby jsi odmítal chápat mechanismus, za pomocí neho nám zde práve ta "aristokracie" vládne. Tím je práve falešná návnada demokracie a falešný pocit svobody.

Proto není rešením zmenit, prestavet tenhle systém, tím ho jen podporujeme. Rešením je spíše demaskování, identifikace, nazvání vecí pravými jmény a vytvorení aristokracie alternativní.

Aristokrati nám zde nabízejí "demokracii" jen proto, že jde o zastaralý systém, s kterým umí dobre manipulovat, co se i deje.

To jako když nekdo v dobe dronu nabízí souperi ke konkurenčnímu souboji luky a šípy. Nabízejí ruzné typy dekadencí a nefunkční rády. Nejde o žádnou konspiraci, ale v okolí pozorovatelný fakt.

311211

07.06.2014 22:05

Aristokracie nebo demokracie?

RE: Omyl demokracie a kríza elít!

ppppp 178.?.?.?

Obetuju príspevek pro to, aby jste mel možnost se pokusit upresnit, pokud máte zájem, kde vás/nekoho konkrétne poučuju, kde se predvádím, a jsem mimo téma.

Bez vysvetlení to považuju od vás za nepochopení, účelové nálepkování a sotva nečím podloženou dedukci. Šéfování, nebo mentorování neprijímám.

Podle mne jste udelal presne to, co mi vytýkáte. Za slušné bych považoval napsat, že nesouhlasíte, nebo se vám to nelíbí.

311228

08.06.2014 09:21

Zbraně, prostitutky a drogy – to jsou věci, se kterými je spojen Petro Porošenko

RE: ak Ukrajinci toho Porosenka/Walzmana

ppppp 178.?.?.?

Ľudia v skutočnosti "demokraticky" voliť nevedia. Voľby sú priemerne vec reklamy a štatistiky, nie kvality.

Reálne voliť môže iba človek, ktorý niekoho dostatočne dobre pozná, a zároveň zastáva podobné hodnoty, ako volený.

Stockholmským syndrómom by bolo lepšie označovať situáciu, keď sa verejnosť nedozvie, prečo ten ozbrojenec-lúpežník získal určité sympatie. Namiesto toho, čo by to zverejnili budú vymýšľať všakovaké definície, len aby nemuseli reálne vysvetliť, prečo sa tak stalo, a že práve to sa pokúsil ozbrojenec vysvetliť zúčastneným, pričom hral tvrdé divadlo, lebo to možno zbabral už na začiatku. Nie je vylúčené, že ozbrojenec jednal tak preto, že niekto iný, kto mal jednať zákonne jednal ešte horšie, a nešlo vylúčiť, že sám bol obeťou. Tým nechcem osvedčiť, že jednal správne, ale vadí mi, prečo sa informácia o tom nedostala von komplet, ako mala. Nebolo by vôbec od veci zistiť, čo bolo podstatou, keďže sa tomu ozbrojencovi ešte poskladali na advokáta.
Načo sú definície, keď neviem, čo bolo príčinou.

311243

09.06.2014 08:55

Sekání luk

môžem potvrdiť

ppppp 178.?.?.?

že "sekání luk" teda kosenie lúk dotuje EU aj na slovensku.

Čo je horšie, EU dotuje zatrávňovanie polí, klčovanie sadov a vinohradov, ale už NEdotuje ich zakladanie a výsadbu.

Možem sa niekoho spýtať, prečo?

K tým zvieratám. V honbe za výkonmi kosačiek sa zabúda na normy. Naraz "týranie zvierat" nevadí. Prečo pri certifikovaní podobných konštrukcií nevystupujú podmienky na ochranu zvierat? Tam nech fungujú spolky na ich ochranu. Prečo bežné domové kosačky nesplňujú hlukové normy? Je v poriadku, že "každý" si po jednom cez víkend zapne na hodinu kosačku, ktorá narobí hluk do vzdialenosti aj v stovkách metrov? Kde sú naraz tí normotvorci, zákonodarci, inšpekcie?

Prečo sa napríklad poľovníci "trasú", keď niekto zoberie z cesty zrazenú srnku, zajaca? Kde je tam prezumpcia neviny? Prečo je nutné považovať takého kneď za pytliaka, keď si pri tom skôr rozbije auto? Alebo to vezme po niekom, kto si rozbil, oškrel?
V USA s tým problém nemajú, a to je dosť diktátorská krajina.

Povedzme si na rovinu, poľovníci až toľko do tej zveri neinvestujú, aby sa museli podobne správať. Kosačka preto nie je až taký "predátor" ako píše obrazne Moudrostrak, ale skôr devastátor, pretože tú srnku nechá zhniť. Predátorom by skôr bola, ak by ju traktorista zjedol. Bez predátorov sa zvietatá premnožia tak, či tak, príroda s tým počíta, aj keď to býva smutné.

Na tento problém by možno išlo reagovať aj zmenou štýlu kosenia od stredu k okrajom, aby tieto živočíchy mali šancu utiecť.
Mláďa neodíde od matky a je schopné účinného pohybu pár dní po narodení, pričom je jún a mláďatá sa rodia skôr. Preto je aj otázka, ako reagujú sami traktoristi, a aké existujú konštrukčné úpravy a možnosti. Aj tu by sa mohli pričiniť ochráncovia a normotvorci, keď už.

311277

11.06.2014 07:57

Jan Čulík: dám ty peníze právníkům

zkusme tuhle úvahu

ppppp 178.?.?.?

Je kvalita právníku úmerná jejich odmene? Nehoní kočka vlastní ocas?

Je tomu stejne jako u technických nebo vedeckých profesí, kde je nutno (zpravidla) predkládat meritelný a očekávaný společenský užitek?

Čím je dané, že si jeden stejne vzdelaný právník zaslouží deseti nebo stonásobek toho, co jiný? Je to opravdu dáno jeho kvalitou?
Proč je tomu tak, když zákony umí prostudovat nekdy i laik, a se stejnými argumenty je nevyhraje? Čím je dána schopnost presvedčit soudce, opravdu jsou to jen argumenty?

Nebo se jedná o skrytou lobby, která jako Chaplin ve své grotesce nejprve po nocích okna vytlouká, aby mela pres den práci?

Nikdo nemá své schopnosti napsané na čele, a právníku je moc, stejne jako v jiných profesích, každý by chtel slíznout smetanu, bez ohledu na to, jaký udelá užitek.

Tak v čem to je. Je to tím, že dobrý právník psychologicky zná své soudce, zná jejich prípady a ví, na co slyší? Nebo má na soudce jiné nečitelné vazby a soudce se tvárí, že rozhodli ve prospech právníka díky jeho kvalite?
Jde jen o pokus zamaskovat výdelek predstíranou hrou na kočku a myš? Kdo a čím hodnotí opravdové schopnosti právníka? Jsou právníci spíše dobrí herci v právnické alchymii?
Kdo určuje míru spravedlnosti, morálky a kultury ukotvené v právu? Prece ne zbylé 3 vznikly z práva, ale spíše naopak, právo z nich. Je nelogické, když se je pozdeji to samé právo pokusí popírat, to už pak nemuže být právo.

311460

19.06.2014 21:00

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Tak se s ním domluvte jinde!

ppppp 78.?.?.?

Chte-nechte práve editor se počítá mezi ty, kdo zvýšil kvalitu Moudrostrakových príspevku. Chápu, že ten styl muže nejaké skupine lidí lézt na nervy. Na druhé strane existuje skupina lidí, kterí si v tom najdou, co práve jinde chybí.
No a když to chybí obecne, proč by mel jít jinam, když je práve zde správná atmosféra pro publicitu podobného druhu?

Na e-mailu prece nejde verejne argumentovat, tato nabídka je zcela neadekvátní.
Existuje taková zkušenost, že jsou veci, které si človek opravdu zapamatuje/zafixuje/do dusledku pochopí až potom, co mu pár let lezou na nervy. Pojem "pravicující pepík" je sice hanlivý, posmešný, v určitém smyslu antikulturní, to bychom ale pak mohli odmítnout i karikatury.

Podle me je jednodušší se dohodnout na tom, že je to jenom jako, a určitou část úcty k človeku nezapomínáme i v prípade, že si ji treba nekdo ani nezaslouží.
Vysadit Moudrostraka z diskuse mi prijde jako vysadit papriku z klobásy, až zase nenapaprčím vegetariány. Podle mne jsou to spíš jiní, kterí občas zneprehlednují diskusi, ani já se podobné kritice nevyhýbám.

Moudrostrak má navíc s tím pravicujícím Pepíkem a poméne lídlující Marenkou jednu hlubokou pravdu v tom, že jsme se obrali o hodne obchodu, kde nás zahraniční vlastníci musí "držet za ručičku", a ukazovat nám, co a jak muže solidne fungovat. Je to krok zpátky, protože retezec supermarketu není zrovna ta nejvyšší umelecká činnost požadující zahraniční dohled, tak proč odvádet toho zisky do zahraničí. Jakobychom neumeli hospodarit na vlastním statku. Ty zahraniční retezce se najednou nestydí odvádet seriozní práci, za kterou mají peníze. Proč to nejsme my. Není to jen tím, že Marenka rekne, že v Lídlu je to levnejší.
Bez lidí jako Moudrostrak to proste není dost zvedavý zvedavec.

Co kdysi pozitivne ladilo na kapitalismu:
http://www.youtube.com/watch?v=5ww-pQynEDI
http://www.youtube.com/watch?v=uJkrA6DtDgQ
http://www.youtube.com/watch?v=goohmJIRDEY
No a stejná až neuveritelná prezentace za hlubokého sociku:
http://www.youtube.com/watch?v=tv34KjGU-D4
Proste každá Marenka musela být paf namekko [smích]

311939

20.06.2014 00:57

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Tak se s ním domluvte jinde!

ppppp 78.?.?.?

hm, promiňte, ale muže být nespolehlivé o nekom odhadnout, že neco dobre ví, ale nenapíše. Myslím si, že to u mne tak není, chovám se jinak, pokud neco vím, tak se to snažím vystihnout. Luštím, proč to tak vidíte.
Je pravda, že ne všechny jeho príspevky čtu se stejným zájmem, ale nekteré občas čtu i pomalu po vetách. Je také pravda, že pokud by byly všechny v mailu, tak to prolítnu a dost z toho skončí v koši, stejne jako treba nekteré vtipy, informace nebo upoutávky od prátel. Hlavne ale z duvodu momentálního nezájmu o dialog v dotyčné oblasti. Stejne nečtu ani všechno od ostatních. On ale píše do textu i fakta, nebo vyložene své myšlenky/zkušenosti, není to jen magnetofon. Dá se s ním vést diskusi.

Umíte být v textu, myšlence velmi výstižný, často težko s váma nesouhlasit a videt veci jinak. Za sebe ale mohu ríct, že me naopak sotva zajímají nejaké "naštvané reakce" na nej. Neobjektivní/nenavazující reakce jsou vetšinou slabé, a ty normální si predpokládám prečte i on, stejne jako to udelají ostatní, a pak se srovnává. Nedívám se na jakýsi souboj/zábavu nekoho s nekým. Čtu jeho, co chce ríct. Vždy se snažím nejprve pochopit, co který človek chce, když se vyjádrí treba i nestandardne. Není ani zdaleka sám, co píše složiteji.

Ne, zcela jiste ho nečtu spíše proto, že bych se bavil tím, co bude, i když to má nádech zábavy. "Šašci" ale nekdy reknou pravdu spíš/lépe, než leckterý král.
Zajímají me prednostne jeho príspevky, proto je i zvyknu číst, reakce až pak, až vubec. Doteď nechápu, proč dedukujete/odhadujete opak.

Ješte jinak. Kdybych mel zvedavce dostávat jen do e-mailu s tím, že bych si musel povolit jen nekteré nicky jako v balíku kabelovky, tak Moudrostraka bych si povolil, a nekteré jiné naopak škrtl. E-mail ale stejne není adekvátní, komplikace v podobe hromady hromadných mailu je proti zvedavci krokem zpet.
Podobne publicita nejakého svého blogu je mezi už tolika dnešními blogy nižší, nebo nejistá, predpokládám že pan Moudrostrak podobne jako já když už neco napíše, a ztrácí tím čas místo užitku pro sebe, tak ať to prípadne slouží i jinde, než u mne doma.

311958

20.06.2014 01:04

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Pravicující Česko je na dobré moUdré cestě

ppppp 78.?.?.?

budu rád, když mi pošlete kontakt na mail, možná nekdy dáme nejakou debatu v nečem v technice

311959

24.06.2014 09:46

Gazprom versus Naftogas

newyorská dohoda

ppppp 78.?.?.?

byla z roku 1958 a podepsali ji jak Ukrajina tak Rusko... To mi prijde jako nesmysl, pokud by i Ukrajina v té dobe mela právní subjektivitu, tak by se bylo treba ptát, na území jaké rozlohy, zda stejné, jakou deklarují dnes.

312216

25.06.2014 08:56

Rozhovor, který mne vyděsil

není tam chyba?

ppppp 78.?.?.?

že 2014 se na ukrajine ješte nic nedelo? Asi 2013, nebo dríve...

312256

25.06.2014 14:44

Rozhovor, který mne vyděsil

RE: Mě vyděsil Jan Sokol

ppppp 78.?.?.?

>Že objevitel nanotermitu v demolici budov byl z univerzity těmito fašisty vyhozen víme také.

Klidne mohl být vyhozen fašistama, a stejne klidne mohl být vyhozen právem i nefašistama.
Jeho práce ale odporuje vedecké i normální logice.
Četl jsem ji podrobne. Z ničeho nikde nevyplývá, že posbírané vzorky prachu byly schopny horet, pokud obsahovali volný hliník.

Každý termit s nevyhorelým hliníkem horet bude, jenom ten jeho nemusel.

Nezávisle na tom, zda odeseparoval pojivo, nebo ne, a zda vzorka ukázala v kalorimetru pozitivní bilanci. To udelá hliníková protikorozní barva také.

Pokud uvážím, že jeho závery typu "co se bábe chtelo, to se jí snilo" nadelaly (dez)informační paseku, tak se nedivím, že ho mezi sebou nechtejí. Nekdo se snaží být poctivý celý život, a nic nevyzkoumá, a on nemusí, podleze laťku, udelá zkratku a chce zásluhy.

Pokud opravdu jsi nejaký psychoterapeut, tak si nejdríve zkus udelat nejaký recept na to, jak odlišit reálnou vedu od pseudovedy. Podle mne moc reálne nejsi, protože stavíš príliš na jasnovidectvu, bereš stranu spíše podle sympatií. Žádný odborník nebude predem nálepkovat, ale začne od dostupných faktu, a začne vyhodnocovat jejich pravdepodobnosti.

Z toho co píšeš témer plyne, že všichni, kdo s tebou nesouhlasí jsou fašisté. To je ale práve ten fašismus.

312277

25.06.2014 23:45

Rozhovor, který mne vyděsil

RE: Mě vyděsil Jan Sokol

ppppp 91.?.?.?

Základní problém diskusí začíná být stejný, jako na cestách. Témer nikdo neumí plynulou jízdu, ustát chvíli frontu, než dojde na odpoveď, a mezitím povkládá další vety, že nejde na ty predešlé reagovat. Podobným "kvaltováním" se ve skutečnosti celá jízda zpomalí. Takže zkuste mluvit pomaleji/dusledneji a postupne blíže k jedné veci, ne míchat všechno se vším.

Jenomže když "popel nehorí", tak nemel také vykázat pozitivní bilanci v kalorimetru porovnatelnou s energií výbušnin. Když látka obsahovala volný hliník, tak to zjevne nebyl popel. Jinak máme logický spor.

Zkuste také predpokládat, že zverejnený popis ostatních "faktu" znám, ale není možné je vyhodnotit pár vetama v jednom príspevku a ješte vámi nastíneným nehospodárným postupem. Vetšina faktu je podobne nízké kvality, jako ten termit. Pripouštím, že wtc7 sundali, pentagon nebyl boeing, ale nevidel jsem jediný presvedčivý dukaz, že wtc1,2 nespadlo v dusledku nárazu boeingu. ritom jsem poctive shlédl desítky hodinových videí a analýz. Povrchní jsou nejenom v NIST, ale i jejich celá povedená opozice, které je jakýkoliv pruzračný fyzikální blábol dobrý.

S tema 10 sekundama jste na omylu, a jen opakujete po tech, co nerozumí fyzice a "faktum" (včetne mnoha inženýru). Vždyť jste ani porádne neformuloval otázku, aby jste mohl neco posunout dále, místo toho jen zkoušíte vtipnou kaši. Ne, opravdu s dobou pádu nikde není fyzikální problém, jak WTC1,2, tak ani WTC7. Použití výbušnin dobu pádu pri bežném pohledu vubec nezmení.
Prakticky veškerá energie demolice po jakékoliv vhodné iniciaci pochází z potenciální energie budovy, která je mnohem vyšší, než energie náloží.

Mluvte príšte za sebe, ať se za vás opravdoví čeští odborníci nemusí stydet. Za to, že neprepínám klávesnice bežte stežovat microsoftu a jejich prátelum lavírujícím mezi 5 standardy a prstoklady. Nemusíte každého posuzovat podle svého datla, rekl bych, že bych vám dal fleka i ve "vašem" jazyku, rozdejte si to radeji s tema, co jedou s US klávesnicí na mobilu.

Kdo s váma nesouhlasí se projevuje fašisticky, že ano. Hlavne, že zde v diskusi nejste omylem.

312309

01.07.2014 08:11

Rusko prolamuje blokádu EU

RE: haarpovy pytel vody na Bulharsko

ppppp 178.?.?.?

Policie ztrácí prehled o tom, kdo "pošlapává" obilí. Dnes na to stačí 1 vozítkorobot s GPS, nebo i bez. Elektrický, tichý. Mohou si ho dokonce pujčovat, V EU zas tak vytížené není.

V minulosti bylo bežné mít pro události v prírode "nekoho" odpovedného, kdo je rídí. Podstatne vetší vliv než jakýsi haarp mají tisíce vetrných elektrární na pobreží. Jen už to nikdo neprizná, když už to stojí, protože ten vliv zatím ani nikdo nespočítal. Elektrinu z vetru ano, ale jen v malém, ne do príliš pažravé a neefektivne strukturované odberatelské síte.
Možná že haarpu verí tupí politici. Treba jde o další duvod, proč lézt nekomu do zadku. Divím se, že se nikdo z nich k podobným konspiracím nevyjádril, možná je to proti stranickým liniím. Ubrali by si zbytečne ješte tupčí voliče, na tenký led radši nechodit, kde by se mohlo ukázat, jak vlastne na tom jsou jako ve stredoveku.

312468

01.07.2014 13:30

Rusko prolamuje blokádu EU

RE: haarpovy pytel vody na Bulharsko

ppppp 178.?.?.?

>ach jo, jestli pppppčko chceš tvrdit, že obrazce v obilí v minulém století (cca 50 let) dělala vozítka s GPS, tak se řadíš mezi ty tupce také.

Dík, od tebe mi prijde podobný pohled jako pocta. Obvykle se také veta čte až po tečku, jinak hrozí riziko, že nebude celá a že její obsah bude pochopený obrácene.

Si celkem uvedomuju, že relativne presné obrazce v obilí mohly vznikat již v dobe Cheopsových pyramid, nebo v dobách Pythagorase, nebo Euklida. Treba s tím začali oni. Proste vedlejší účinky vedy.

Další možnost je, že proste to obilí pošlapáváš ty, nebo známý, prípadne to máte jako rodinnou tradici do n-tého kolene, a jen nechceš aby to jednou prasklo.

Obrazec považuju za dekadenci neumožňující obilí v rustu a jeho následnou konzumaci predátory. Být to GMO, tak stejne z poleženého zrní nevyroste. Dost pochybuju, že by to nekomu zvedlo emoce tím zpusobem, žeby v dusledku byl užitek vetší, než ztráty. Po obilí, tráve, plodinách se proste jen tak z blbosti nešlape.

Ke studiu bych doporučil jako povinné čtení pro ZŠ knížku "Kronika mesta Kocourkov" od O.Sekoru (napsal myslím i brouk Pytlík/chrobák Truhlík, Ferdo cvičí mravenište...) kde je jasne zdokumentováno, jak ctení občané skočili na konspiraci o strašidle, co žilo puvodne jako zajíc. Pan spisovatel Sekora docela s prehledem odhadl a vystihl psychologii a mentalitu obyčejných lidí. Jeho dílo je opravdu nadčasové, dokáže držet krok i s dnešní vedou.

312478

03.07.2014 08:20

Rusko prolamuje blokádu EU

RE: haarpovy pytel vody na Bulharsko

ppppp 178.?.?.?

To souhlasím. Zbývá identifikovat, kdo je tím pravým skeptikem, a presneji v čem. Skepse je totiž i takový pohled, že "jsou to ufóni, s tím nic nenadeláme". Nebo "chobotnice má chapadla všude" a lidé se chovají tak, jakoby opravdu mela. "Ten zajíc je je opravdu velký a má moc dlouhé uši". "Na zvedavce stejne chodí jen tlachalové tlachat, skuteční odborníci na neco takové nemohou mít čas".

Nebudu popírat hypersonické zbrane, a nevímcoješte, když jejich popis zapadá do fyzikálního kontextu. Ale sežrat Rossiho e-cat, který mel už dávno chodit, ale se mu nepovedlo vybrat k danému času dost penez, nebo monsterprojekty typu haarp, chemtrails, i když práškování čehokoliv vojenskými letadly je reálne možné, tak tohle ne. To slouží jen k zastrašování a vydírání lidí, kterí se ničím neprovinili, než tím, že nerešili léta techniku.
Co je skutečný problém, tak tato vetšina je odpovedná za celkové verejné mínení. Je lépe se mezi sebou ptát, než jasnovidčit a dojmovat. Je duležité komunikovat opravdove, nejenom jako.

Napsala jste to tak, že jsem si klidne mohl sám vybrat, na které jsem strane [smích] Je fakt, že človek se kolikrát nejlépe identifikuje sám, stačí jen trochu počkat a naslouchat.

Proste ty veci, co kritizuji jsou nesmysl s opravdu vysokou pravdepodobností, kde na identifikaci kolikrát nestačí ani bežne posazené vš vzdelání, dokladem čeho jsou i treba podpisy tisícovky odborníku kolem zprávy o wtc. To o čem se tam píše je spíš náboženství, než veda, dokument je jako celek zázrakofonní, nelogický, jedna část je schopna vyvrátit druhou. Mám dojem, že jeden velký problém je v tom, že jsme se naučili neco jako "v dobré víre lhát", a nahrazujeme tím možnou ztrátu času pri pídení se po príčinách a souvislostech.

...preju hezký den.

312579

04.07.2014 20:37

Rozhovor, který mne vyděsil

RE: Jsou některé příspěvky generovány programy?

ppppp 178.?.?.?

Pokud udeláte program, který udelá desetinu z toho, co sem napíšu, tak dejmetomu jste pro mne rovnocenný partner. Vy podle mne programovat porádne neumíte, protože žádný programátor nebude tolik veštit, kolik vy objeviteli. Možná tak pár rádku v nejakém basicu, nebo excelu, aby se nereklo.

Co jsem si všiml, tak jsem v uvedené citaci preklepl "i" místo "y", je to tak proto, že vetšinou píšu slovensky, kde se v tomto prípade "y" nepoužívá. Z více mých príspevku je ale zrejmé, že to obvykle nedelám, a "y" píšu jak se má, tak si príšte opravujte svuj vlastní text. Opravdu akademicky vzdelaný človek nenapíše takovou trapošinu, jako vy. Ten rozumí aspoň obsahu textu, a když ne, zná postup, jak dosáhnout, aby porozumel, než se pustí plivat. Generátor blábolu spíše vygeneruje ten váš text, než ten muj, který bývá mnohdy velmi konkrétní.

Když si osobujete právo hodnotit vzdelání, proč jste se konkrétne nevyjádril k obsahu citace, tedy k tomu termitu, nebo hliníku? Bojíte se chemie základky? Rekl bych že ano, a proto také odbočujete.

312667

05.07.2014 09:47

Známka toho, kam by mohl ukrajinský konflikt vést?

RE: ciel kyjevskej junty a pohnutky su jasne

ppppp 178.?.?.?

Myslíš digitálky, ručičkové nebo sluneční?

Jako které hodinky šlape treba Irák, nebo Líbye?
Majdan je presídlitelný i do ameriky. Stačí zajít za bod zvratu. Ten je sice relativne daleko, ale jenom relativne, protože lidé si delají vysoké nároky a strácí prehled. Pak stačí jenom nejaká kladná zpetná vazba, nebo synergie. Americké zbrane ani nezabránili detroitování. Také v EU je mnoho mest, které mohou slíznout stejný osud, pokud "kráva" prestane dojit a nároky zustanou.
Jak nároky naše, tak nároky úredníku. Nikdo nám není povinen zabezpečit prežití.

312684

06.07.2014 11:22

Skutečný Majdan je v Novorusku

RE: Kdo je fasista ?

ppppp 178.?.?.?

Starší být mužete, neznamená to zároveň, že vaše duševní vyspelost musí povinne odpovídat veku. Nekdy se ríká, že duševní vývoj ustrne/završí se ve 12 letech, a dále se príliš nemení. Nejdu to brát jako vzor, ale neco na tom je, lze to pozorovat.

Abych šel k veci, samozrejme nemusíte si nechat "vymývat mozek ruskou propagandou". Tím ale, že odmítáte pohled z druhé strany dosvedčujete, že máte mozek dokonale propláchnutý propagandou americkou.
Já treba uznávám normální američany, ale to co delá jejich loutkovláda je proste hnus. Dvojí metr zjevný malému decku a ne (zejména duševne) dospelému človeku. Zavádí pravidla hry, které pak první nedodržují a získávají tím konkurenční výhodu. Opravdu duchaplné.

Jak jste neobjektivní lze poznat pri zámene stran:
>podle me neni on sam nic jineho nez nezvoleny fasoun, ktery se snazi rozbit svou vlast a odevzdat jeji nejbohatsi cast svemu chlebodarci Putinovi.

Zjistete si, kolik hlasu bylo potrebné na odvolání Janukoviče. Ten co rozbíjí a prodává vlast je spíš klan vlastizádcu Jaceňjuk, Porošenko, Parubij, Avakov, Turčinov, Jaroš, Kličko. Puvodne zrejme s geny primitivne namyšlených cestáru, co za feudalismu rozbíjeli kameny. Pro anonymního chlebodárce s mluvčím Obamem. Vlastizrádcu proto, že odmítli hrát v rámci obecne nastavených a dohodnutých pravidel, kde odstranili brankáre, který jim odmítl vpustit gól.

Opravdu o slobodu a nezávislost nejde, ze 2 duvodu. Ten první jednodušší je, že jde o plynové zájmy (nejenom)Kwasnievského a Bidena na území východu UA, které jim prihrál Kyjev. Prodali jim území pod nohama.
Ten druhý, složitejší je, že sloboda a nezávislost jsou ve velké vetšine jen prázdné plechovky, atrapy, fikce a návnady s cílem manipulovat verejným prostoduchým mínením. Sloboda je slobodou jen potud, pokud nezhoršuje slobodu druhého. Plyne z toho prímo nutnost dohody. Nezávislost je fikce, jsme na sobe závislí od dob delby práce v tlupe. Jde spíš o určení její míry. Relativní "nezávislost" na placení daní byla v dobe Marie-Terezie zjevne vyšší. I když bych nechtel na daňový úrad nosit slepice a prasata, jako pripomenutí reality by jim neuškodilo.

Abcházie, Osetie, Krym? Závidíte? Vždy by je mel nekdo v područí, stejne jako nás. Jinak by jste musel vysvetlit, proč nejsme neutrální. Krym je prokazatelne historicky mnohem více ruský, než ukrajinský. Nemám nejmenší duvod verit, že by jim pod správou "fotbalových fanoušku" bylo lépe. Nestačí vám fanoušci v našem parlamentu? Navíc chteli v Sevastopolu základnu Nato, a Rusum smlouvu vypovedet (Kličko). Opravdu humanitárne-mírotvorný proces.

312773

06.07.2014 13:48

Skutečný Majdan je v Novorusku

RE: Bez komentáře:

ppppp 178.?.?.?

Jak jsem z toho pochopil, "novorossijcum" dost podráží nohy vlastní Charkované, kterí zásobují výrobou nelegitimní UA armádu.

To je dnes bežný jev sloužit pánovi, který ničí mého souseda, a počítám s tím, že když takovému budu dobre sloužit, tak jsem v bezpečí. Však "my jsme jen museli chodit do práce, co nám jiného zbylo".

Takhle se chováme i doma, proto s náma kdekdo nacvičuje "spartakiádu".

Co me nutí k zamyslení je fakt, že človek 20 let po tom, co se narodí je schopen udelat cokoliv, když mu nekdo nabídne nejaký "styl", jak existovat. Nedojde mu, když vraždí presne takové, jako je on, že tím jde i proti sobe, a degeneruje lidi na predátory.

Sežer, jinak budeš sežrán. Degeneruje tím také sám sebe, a nejaký falešný humanismus zde nemá smysl.

Partneri se po rozchodu (obvykle) také nevraždí. Co jim najednou brání nechat ty druhé jít vlastní cestou. Strach, že sami to nedokážou? Nebo obava z trestní výpravy strýčka, kterému nenaplnili smlouvu o prodeji majetku, který Kyjevu ani nepatril?
Copak Putin, ruská vláda a spol. chtejí mít na UA svá težební práva a související firmy? Nedostalo se snad UA dost za transport? Zaslouží více?

312785

07.07.2014 08:04

„Bitva o Evropu“ zuří

RE: Přátelé, s tím dolarem je to zdá se o hodně složitější než se doposud zdálo!

ppppp 178.?.?.?

Video je ozaj dobré, aj keď trochu narýchlo. Poviem to inak. Bolo by čudné, že v dnešnej presofistikovanej dobe by neexistoval sofistikovaný mechanizmus výberu daní. Podozrivá začala byť už súkromná emisia FEDu. Domáci podozrivý faktor je, že sa "neoplatí" šetriť a akumulovať peniaze. Prečo? S módou to vôbec nesúvisí, ale s infláciou. Kto vytvára infláciu, pokles hodnoty peňazí vnímaný ako postupné, "nenápadné" zdražovanie? Vždy len ten, kto odčerpáva peniaze a neposkytuje protihodnotu. Do tejto kategórie spadajú okrem príživníctva a bullsheet jobs aj niektoré dane, presnejšie väčšinou ich časti. Je len logické, že ak sú platby vedené cez dolár, tak načo by taká komplikácia bola dobrá, keby nevynášala. Keď cez niekoho tečú peniaze, alebo niečie peniaze, tak ten niekto je tam na to, aby na tom "zarobil", teda časť si odkrojil. Kto vytvorí takýto mechanizmus je potom "atraktívny". Treba sa aj dobre pýtať, za akú cenu, a koľko tá atraktivita stojí.

312852

07.07.2014 09:55

„Bitva o Evropu“ zuří

RE: Přátelé, s tím dolarem je to zdá se o hodně složitější než se doposud zdálo!

ppppp 178.?.?.?

Pokud ten pán Vychytrásek mohl ríct pravdu, mohla to být pro nej docela úleva, neco jako odtlakování [smích]
Dekuju za pomucku, kterou by jiste šlo prepsat i do fyzikálního vzorce. Je pravda, že investor bude premýšlet nejak podobne. Co ale není jedno je to, co s tím ziskem provede, a do čeho to nacpe, nebo zakonzervuje. Každá konzerva má nejakou životnost.
Co je asi hlavní problém je disproporce. Století ropy umožnilo "beztrestne" preklenout mnohem delší vzdálenosti s mnohem vetšími náklady, než predtím. Proto také se nejenom kulturne-hospodárské rozdíly rychleji vyrovnávají, ale také rychleji tvorí. Je duvod na vyšší turbulenci pri jakkoli narušené rovnováze, podobne, jako je tomu s počasím. Pridejme hodne lidí a máme deregulovanou nestabilní davovou psychózu. Nechci ani pomyslet, jaké indoktrinace myslí prevažují. Od šouchání nohama, po hrabání rukama, chrastení kobylek k tomu. Kdysi jsem se divil, že každý už má video, jenom já ne, treba bych ho mel z hlediska odbornosti mít mezi prvními. Teď to stejné s wifi. Jenom Windowsu odolávám a policii za nesmyslné prestupky, jako svícení za slunečního dne [smích]

To co se deje na UA je jen poodhalení pravé tváre nečeho, co nám je predstavováno jako demo(n)(aristo)kracie. Také to trochu zamotejme. Árešt znamená (asi nejenom)v našem rakousko-česko-slovenském nárečí basu, vezení. To pak máme Áreštokracii a večný možný pocit z nespravedlnosti. Aristokracie ví, že lid je kolikrát hloupý a bude bojovat proti sobe, stačí hodit návnadu v podobe pár prázdných pojmu. Otázka, jak se vším naloží. Pokud vadí prelidnenost, tak lze znavigovat mnohem prirozenejší zpetné vazby než typu "humanitární bombardování". Nemáme stredovek, nebo "afriku", kde se neví, jak se to stalo. I když vlastne máme, aristokracie, nebo dneska spíš banksteri jen zmenili metody. Nabídli lidem pseudolidská práva, aby se vymáháním tech práv mohli lépe bít mezi sebou, a nevšimli si, komu a na co platí. Stejne tak externí kurníky, kam se chodit nazobat.

(Vždy se ptám, proč musí v každém meste stát kurník od jednoho majitele, proč se takové mesto/region, ve kterém se vybere hromada daní nezmuže na svuj kurník, a pročpak Marenka musí lídlovat jenom jednu lídlovačku, proč si aspoň támhle nemá doprát více sexu ve vlastním okolí krome megaerotických salonu... jasne, megaretezec docela jinak muže tlačit na ceny, včetne deformací. Na druhé strane Lídl je efektivní, protože je to pro nej výhodné, co nekterí nedokážou pochopit a proto nemají vlastní.)

Dneska je každý tak duležitý, že je za slepici, nebo pul metru ní obdelané plochy schopen "zabít" souseda. Pokud dojde ale ke skutečné válce a funusu, tak za pár hodin se neví, že nekdo existoval...

312854

09.07.2014 08:16

Operace Polonia a Solidarita

jsem rád, že to nekdo osvetluje

ppppp 95.?.?.?

Byl jsem tehdá ješte teprve student a politiku jsem vnímal úplne okrajove. Bylo však pro mne záhadou, jak to, že nikde nic, a najednou se vynorí takový silný politický subjekt, který se tvárí jako spravedlivý s receptem na všechno.
S rozeštváváním populace je to jako s uvolňováním balvanu na kopci, stačí málo a pak se rítí samo za využití dekadence a schopnosti valit pred sebou drobnejší a méne organizované subjekty. To manipulátori vedí, proto tak delají. Je treba se mít vždy na pozoru, pokud začne nekdo neobjektivne štvát a vykrikovat o svobode, nezávislosti a lidských právech. Nahuckat lidem, jak jsou duležití a jak utlačovaní bez toho, že by bylo opravdu jasné, kolik si za svou práci a prístup k ní opravdu zaslouží. Že neco takové funguje stále je zjavné z opačné strany, stále máme hodne profesí, nebo činností, z kterých mají lidé príjmy opravdu silne neadekvátní jejich činnosti. Je to o predátorství, každý by se chtel zazichrovat tím, že chce mít víc, nebo napodobovat ty, co mají víc, a myslet si pritom, že to dává tu správnou jistotu. Jenže jistota je do značné míry pouye fikce, jisté není skoro nic. V jistém smyslu jde o druh paniky z prežití. Není prece jednoznačne logické, aby vetšina byla "zajištená" na účet zbytku, tam se práve tvorí propast, do které se padá. Mnohá zajištování vedou reálne ke zmenšení jistot.

312974

09.07.2014 14:16

Operace Polonia a Solidarita

RE: Oni maji solidaritu,my zase ,politiku lidske tvare a Narodni tridu.

ppppp 95.?.?.?

>Ukoho je ten cely svet zadluzen?

Ze zpusobené inflace (sem ten dluh vede) nejde vykazovat reálnou pohledávku. Je treba se ptát "kým je celý svet trvale okrádaný" ?

Kdo tomu verí, tak opravdu zhmotňuje tento dluh a akumuluje majetek domnelým veritelum.

Moiry: Je asi fakt, že náboženství podezrele nereší dost dusledne metody obrany vuči parazitum, navozuje atmosféru, kde se parazitum dosti darí a prohlubující propasti mezi vrstvami maskuje/toleruje, príliš opíjí lidi zázrakama a odvádí pozornost mimo. Sice tvrdí "nejenom z chleba žije človek", ale dostává to do opačného extrému, kde se je treba spíše ptát, jak mezi sebou mít vubec na chleba. Láska jde vetšinou také pres žaludek.
Prozatím bojujeme o zdroje, pozici mezi predátory, a o naši špatne nastavenou životní úroveň.

313004

14.07.2014 08:07

Jak u všech svatých může Izrael tolerovat toto svinstvo od B’nai B’rith Kanada?

není to nic nepochopitelné

ppppp 91.?.?.?

Skoro každý opravdový blázen bude tvrdit, že blázen není on, ale ti ostatní. Je to jako v tom vtipu o ridiči v protismeru na dálnici, když zaslechne rádio a hlášení, že jeden ridič jede v protismeru, a okomentuje to "co jeden, všichni".

Nebo stejne marné, jako se pokusit vysvetlit inteligentnímu koňovi, že je prece jenom kuň, i když inteligentní.
Jak má nekdo nakukáno, že je vyvolený, a tím jeho ego nezná meze, tak v dusledku obvykle ztrácí sebereflexi a úctu k ostatním.

313231

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 0

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 733 184