Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.11.2009 00:10

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

oteplenie je relatívne malé, ale poruchy stability už väčšie

ppppp 87.?.?.?

Túto otázku sledujem najskôr od doby, kedy inak mnou vážený pán Klaus ešte nevedel, že bude písať knižku (nie som si istý, či nešlo tak trochu aj o spoločensko-politickú objednávku).
Pamäť mi dobre siaha do detstva, a pár desaťročí už mám na konte.
September býval častejšie primrznutý, sneh v zime zvykol vydržať celú zimu a obvykle zliezal až v marci, ako sa to písalo v knižkách. Neboli tak početné extrémne výkyvy, ako tropický september, či december. Teplota sa tak často v jednom mesiaci nemenila o 20 stupňov. Nikdy si z tej doby nemapätám, že boli predtým také vetry, že lámali celé nížinné lesy, nanajvýš nejaké úbočia v horách.

Môj názor sa ustálil na tom, že sa odvtedy mohla teplota zvýšiť asi o 1C, možno aj niečo viac. Myslím si ale, že dnešné otepľovacie či ochladzovacie kampane nie sú objektívne, teda ich mám za značne účelové. To je iba inak vedený štýl - poručili vetru, dešti. Chýba mi v ich bilancii najprv teplo všetkých palív vrátane jadrových, ktoré človek použije či doma, alebo v priemysle a doprave, pretože každá použitá energia vrátane mechanickej, svetelnej sa nakoniec premení na teplo. Čo mám o tom údaje, tak to môže byť hodnota asi 0.5C navýšenie pre celú zem, čo mi v podstate sedí s mojím jednoduchým pozorovaním na kontinente. Ďalšia vec, čo sa obchádza je podiel leteckej dopravy na znečistení atmosféry, či už optickom, alebo chemickom, okrem všeobecného priemyslu a dopravy.
Za problém považujem nestabilitu klímy a vyčerpanosť, či devastáciu prírody. Prikláňam sa k obnoviteľným zdrojom nie preto, že by boli výhodné, ale preto, že naučia človeka šetriť. Príroda je prinajmenšom náš partner, nie sluha.

205573

01.03.2010 20:34

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

Riešenie od Meda Beda

ppppp 87.?.?.?

v súvislosti s "dušemi prasat" sa mi v mnohom páči a inšpirovalo ma k príspevku, hoci napíšem tak raz za rok. V mnohom vystihuje podstatu problému.

Doplnil by som, že vojna neoživuje ekonomiku preto, lebo sa obchoduje s vojenským a iným materiálom, ale preto, že pri nej väčšine ľudom neostane nič iné, než sa chopiť poctivej práce od začiatku, ktorej by sa za normálnych okolností ani nechytili, a z nej by sa iba vysmievali. Je to prirodzená redukcia počtu príživníkov v nižšej vrstve podporujúcich špičku, aj keď tá špička čertovho ľadovca zostáva. V tej nižšej vrstve sa však topia s príživníkmi všetci.

Ešte poznámka, kto tu písal o kupónke, že každý mal podobnú šancu. Je to hlúposť. Podniky sa nerozkrádali prostredníctvom kupónovej knižky.

213804

12.03.2010 21:16

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: demolice

ppppp 87.?.?.?

Súhlasím s canariom. Ja som v jednej takej cementárni pracoval, nie v tej, čo bola odstavená, ale tej, ktorú predali nadnárodnému gigantu, ktorý iba vylizoval smotanu, a čo sa dalo zrušil spôsobom, aby to nešlo vrátiť. Po rokoch oživujem inde staršiu linku na výrobu tvárnic, a vidím, koľko je to práce, ľudí, a úsilia dať iba nepatrný zlomok niečoho takého ako cementáreň znova dokopy. Reči o nekonkurencieschopnosti a o tom, ktorý podnik je treba zatvoriť a zrušiť sú typické reči tých, čo toho nevedia veľa urobiť, a absolútne nemajú predstavu o tom, čo to znamená investovať z vlastných alebo neúžerníckych peňazí. Nemajú predstavu o tom, koľko dnes stojí práca a materiál na investíciu obyčajnej malej mizernej linky, a o tom, že pokiaľ ten, čo investuje nekradne a platí pomerne vysoké dane, tak sa mu tá investícia vracia veľmi pomaly. Bavme sa nie o tom, čo je rentabilné, ale o tom, že štát rovnako zdaňuje činnosti, ktoré sú pre život a sebestačnosť nanajvýš potrebné ako tie, čo sú často absolútne nepotrebné. Je predsa logické, že keď nemám čo jesť alebo nemám strechu, tak si nebudem papierovú krabicu z pračky obkladať zlatom. Že štátna správa slabo rozlišuje, čo sú základné potreby, a čo nadštandard, a tvári sa, že každá činnosť musí byť zisková. To je ako keby som chcel fotosyntéze rastlín predpísať účinnosť solárnych panelov, alebo benzínového motora (v poradí priemerne 1, 12, 30 percent) Každému je jasné, že nekonzumujeme ani elektrinu, ani výfukové plyny. Nemôže byť predsa každá ľudská činnosť rovnako zdanená, pretože jednotlivé pracovné činnosti sú často prostredníctvom peňazí na neporovnateľnej úrovni. Máme ocenenú hodnotu jednotlivých pracovných činností v rámci štátu? Kde sa to reálne využíva v hospodárstve a v daniach? Mzdy, odmeny zamestnancom a štatistiky s tým nemajú nič spoločné. Čítal som dokument, kde ešte za feudalizmu ponúkol gróf možnosť ťažby rudy za podiel 1/15 z výnosu, čo je necelých 7percent...
Späť k cukrovaru. Je logické, že tieto otrasy spôsobuje nadnárodný kapitál. Chvíľu niečo zadotujú, zneužijú kdesi lacnú pracovnú silu, aby potom mohli zničiť na inom mieste konkurenciu a vytvoriť si závislosť na svojich produktoch veľmi často s horším pomerom úžitok/cena, než tomu bolo predtým, a samozrejme sa nabaliť a vo svojej činnosti pokračovať. Iba neviem, ako je možné, že toto ľudia nechápu, a na toto nereagujú. Veď nás to dostane do situácie, kedy budeme chcieť hrsť ryže ako tí, ktorým sme sa pred pár romi ešte posmievali. Prečo nikto nevidí, že ide o tichú ekonomickú vojnu. Asi preto, že za tým nevidí hodnotu, ktorá sa ničí, najskôr ani nevidí hodnotu v sebe.
Kto tu stavia na zelenej lúke - ten, kto má rýchle peniaze, vyzerá, že je jedno, ako k nim prišiel, a ani mu nezáleží, ako raz odíde. Ak by si mal niekto stavať z vlastného, nechoval by sa tak. Veď hráme podľ...

Automaticky kráceno

214691

13.03.2010 17:38

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Kdo odpoví

ppppp 87.?.?.?

Je nutné hádať, čo robíte? Skôr by mohlo byť užitočné popísať presnejšie, ako to robíte. Ja tiež od štátu nič nečakám ani nepotrebujem, a neviem si to až tak dobre predstaviť. Tiež by ma zaujímalo, s akými obmedzeniami pracujú u Vás tí zamestnanci. Tiež asi nebudú môcť očakávať dôchodok, alebo zdravotné služby, aj keď spoľahnúť sa na sociálnu a zdravotnú poisťovňu nie je veľká výhra.

214811

Smysl citace pana Altmana považuji na neopodstatnený, i když vystihuje smýšlení mnoha lidí:

Umění je to dobře prodat a proto je také tak ceněné.
Vyrábět mohou stroje, číňani, atd... Dobrou marketingovou strategii ale musí udělat někdo, kdo to umí.


To jste pane Altman velice prehnal a zjevne o výrobe a konstrukci čehokoliv nevíte skoro nic. Hlavní muj protiargument je jednoduchý. Ten, kdo vyrábí nesedí u dost velké pokladny. Nemá proste ty správné klíče od vetší míchačky. Lehce se utrácí, když bylo už naškrábáno.

Tady prece nejde pouze o delníky, ale i o to, že majitelé výrobních firem ziskem nedokáží často konkurovat majitelum čiste obchodních firem. Pritom oba už prodávají svou práci a své produkty. No a lehce se tlačí ke zdi výrobní firmy, když ty obchodní mohou prodávat veci dovezené zdaleka bez potreby stejných záruk a certifikací jako na domácí produkty(které muže neuváženou kritikou ohrozit i uličník). Často je to jenom na úkor presunutí lidské činnosti do dopravy, nebo relativne lacino získané a vytežené ropy. Z čeho by dále pak také bohatli ti, co nekteré firmy úmyslne prohlašují za neperspektivní a neproduktivní, aniž by se zkoumala príčina. Že je naše práce dražší, než čínská? Že by Čínani jen nemeli dobrý marketing? Stavme se, že mají, jsou pri komunikaci hodne ochotní, milí, radost si s nima psát, nabízejí jedna radost, nedomýšlejme si, jakýchže to my máme schopných manažeru. Ať jdou také na školení do Číny, jako i výrobci. Mají oni lépe určené rozdelení zisku mezi výrobní a obchodní sférou. Je jich moc, a kdyby si v tomhle príliš dovolovali, tak by si podrezávali vetev. Jsou levní, pokud ješte máme zbylé peníze. Jim je také jedno, kdo padne první, zda pujde treba nejprve výroba, pak za nima krátkozrací a penezum nedočkaví manažeri, nebo jiní pseudohospodári.

Ptal se tu nekdo na to, co nastane, když tu bude málo subjektu schopných neco vyrobit? Že jen stoupne jejich cena? Omyl. Začít vyrábet trvá vetšinou dosti déle, než začít prodávat. Tak treba jednu generaci, záleží od toho o jaký strategický produkt jde. Zkuste si to nekdo.

218735

12.05.2010 19:48

Jak by vypadala NASA, kdyby existovalo duševní vlastnictví vědy

oč vlastne jde

ppppp 87.?.?.?

Vypadá to, že se zase šírí za nejakým účelem porádný nesmysl. Teorii, nebo myšlenku totiž nejde patentovat (aspoň co vím dosud), tyhle veci jsou nepatentovatelné. Patentovat jde pouze konkrétní rešení. Dostatečne konkretizovatelné, mající určité vlastnosti.

Zajímalo by me, komu jde o posun verejného mínení a co všechno je za tím.Teda krome penez.

219171

20.05.2010 22:34

Ropná katastrofa v Mexickém zálivu – čím hůř, tím líp

djb to má dobre

ppppp 87.?.?.?

Ten výpočet, co predložil djb je správne.
Melo by se také jednat o pretlak 100atm, protože v hloubce 1500m je hydrostatický tlak asi 150atmosfér (1 atmosféra je 10m, viz maximální sací hloubka ze studny coby základní informace hasiču, nebo Torricelliho pokus ve vodní verzi).
Protože 1atm je asi 1kg/cm2, tak je 100atm 100kg/cm2. Takže totéž v prepočtu na m2 je asi 1000tun/m2. Je videt, že stoupající plochou krytu neuveritelne roste potrebná hmotnost, pokud tam má nejaký kryt jenom ležet. Pokud je ta informace o pretlaku 100atm správná. Navíc má betonová kostka ve vode skoro poloviční(dvoutretinovou) hmotnost, než na suchu.

219788

21.05.2010 21:47

Energetická podstata všech procesů včetně ekonomických, současné situace a příčin ekonomické krize

energia, zotrvačnosť, hybnosť, pohyb

ppppp 87.?.?.?

Rád by som naznačil, že v článku je pojem energia vysvetlený dosť jednostranne, a umožňuje príliš mnoho neistých interpretácií.
Pod energiou obvykle rozumieme to, čo nejakým spôsobom môžeme využiť. Ťažko tiež hneď písať, že základný element je jednorozmerná struna. Predsa len ide o model a mnohé závery sú predčasné a interpretácie unáhlené, nie je všetkým dňom koniec. Pokiaľ autor článku napísal, že častice sú, alebo predstavujú iba energiu, tak by som tiež napísal, že z hľadiska zaužívaného používania pojmu energia, by bolo vhodnejšie napísať, že častica je modelovaná napríklad strunou, alebo plochou v nejakom pohybe, alebo v nejakej konfigurácii. Prelieva sa hybnosť v súlade s modelom o zachovaní hybnosti. Teda večný bezstratový a nejako usporiadaný zotrvačný pohyb. Pokiaľ porušíme toto usporiadanie (alebo sa nejako poruší v čase) tak, že to nejde vrátiť späť, tak hovoríme o zmene alebo využití energie, pretože pôvodné usporiadanie pohybu častíc zmení nevratne svoje bezstratové a zotrvačné usporiadanie na iné rovnako bezstratové a zotrvačné. Pokiaľ by sa zmenilo vratne, teda by se iba vymenili hybnosti, uplatnila zotrvačnosť, tak by sme žiadnu zmenu energie neregistrovali.
To je tiež znakom toho, že každé získanie alebo premena energie sú podmienené zhoršením kvality alebo organizácie pôvodného usporiadania častíc, strún, alebo nejakých iných elementov priestoru.
Používaním a premenou energie sa tiež rozumie iba to zhoršenie kvality a potenciálu pôvodného usporiadania častíc.
Túto kvalitu samo osebe nedokážu navýšiť ani živé organizmy(ako sa často mylne uvádza), pokiaľ sa berú dlhodobo a vrátane svojho okolia potrebného pre ich život. Z nášho pohľadu je lokálne tým zdrojom potrebnej kvality energie Slnko. Z vyššieho pohľadu ťažko povedať.
Tiež kvôli tomu nejde získavať energiu z kadejakých záhadných zdrojov, pretože je na jej očakávanú premenu požadovaná určitá jej minimálna organizácia, usporiadanie, poriadok, rád.
Najnižším stupňom organizácie pohybu(energie) je teplo s teplotou blízkou reliktnému žiareniu vzdialeného vesmíru (4 Kelviny nad absolútnou nulou). Na Zemi je to teplo s teplotou okolia. Pokiaľ nejakú vstupnú energiu s vyššou usporiadanosťou(napríklad vyššou teplotou) nezdegenerujeme na teplotu okolia, tak ju môžeme premieňať a použiť na nami želaný proces, alebo meniť priebeh prirodzeného procesu. Premena energie prebieha teda iba vtedy, ak sa sústava častíc môže dostať na nižší stupeň organizácie rýchlejšie, než by sa to dialo bez uvažovanej premeny samo. Nadnesene povedané získavame energiu rýchlejším kazením sveta, iba tomu dostatočne bráni Slnko ako dlhodobý zdroj. To je aj dôvod, prečo sa negatívnym živlom v spoločnosti ľahko vyskakuje, keď idú iba z kopca.

219865

21.05.2010 22:07

Ropná katastrofa v Mexickém zálivu – čím hůř, tím líp

RE: Bezpečnostní ventil

ppppp 87.?.?.?

Prece jenom to s pružinama není tak jednoznačné pri takových monstrech. Velké pružiny vetšinou nahrazuje hydraulika a pneumatika, má to vyšší merný výkon a nekdy i spolehlivost.

219869

21.05.2010 22:12

Ropná katastrofa v Mexickém zálivu – čím hůř, tím líp

RE: Nebojme sa byt trochu paranoidni :)

ppppp 87.?.?.?

Dobrá boční nahrávka. Já jsem za stejnosmerný proud. Má nekteré nedocenené výhody i pres problém s vypínači. Nemá treba jalovou složku. No a samozrejme ze solárních panelu. (nechci tím napsat, že nejsou rozšírené meniče na strídavý proud)

219871

06.06.2010 14:38

Pohľad späť

Môžem potvrdiť

ppppp 87.?.?.?

Dnes je okolo Bratislavy niekoľkokrát viac billboardov, než okolo Viedne. Keď som sa za hranicami po dedinách opýtal, prečo tam majú tak málo billboardov som dostal odpoveď, že sú drahé.
To zároveň dáva odpoveď na otázku, kam idú peniaze u nás, a za čo platíme. Rakúšáci sú naraz akísi šetrnejší, my stále ciciame akési podhodené zlaté vajce. Podobne vyzerá byť Bratislava vysvietená viac ako Viedeň, tuším sa hráme na Las Vegas, s pointou vtipu, prečo hlupákom nesvietia oči. Išiel som tiež cez Rakúsko vlakom do Nemecka až blízko k francúzkym hraniciam, a mám analogický zážitok, ako autor témy. Na každej asi 10.streche solárne panely na elektrinu. No a tá analógia - panely aj na každej asi 3.šope -stodole, často tým aj veľké plochy. Tí ľudia viac myslia dopredu a nehrajú sa toľko na to, na čo nemajú. Po ceste bolo veľa dedín aj známe mestá, cestoval som cez deň, a nikde som nevidel tak veľký počet novodobých premrštených víl a veľkých áut, ako u nás. Nechce sa mi veriť, že by som sa zle pozeral.

221356

12.06.2010 08:31

Kravská úvaha

domácí zvírata bez domu

ppppp 87.?.?.?

Divím se, nač se ten stejk prede mnou tolik prežírá, když pak blije. Já také jím stejky a maso, ale fakt bych ho nedoporučil nekomu, komu delá zažívací potíže. Zejména eurohujerum, kterí ješte i včelám predepisují rámečky. Skutečne je eurohujerský metabolismus nejspíše v koncích a vadí mu nejenom maso, ale i ostatní strava. Ať pijou jenom vodu, pokud ješte je, snad se jim to upraví. Jinými slovy, ti úredníci, co mají na svedomí jakési pseudonormy si nezaslouží žádnou stravu. Nejenom se priživují na ostatních, ale ješte dokazují jiným, jak to nesmí jít. Ten vzdor je tvárí pekla a zakrytím své vlastní neschopnosti.
Já mám 4 ovce včetne starého a mladého berana, jenom tak. Dotuji je, hlavne pres zimu, o zisku ani pomyšlení. Proste z principiální otázky - proč by pri človeku nemohlo prežít sem tam nejaké zvíre, když volná príroda kolem vyjma zvere v lesích príliš neexistuje. Pro domácí zvírata neexistuje volná príroda, jsou totálne závislé. Ty zvírata ale nejsou podstatou domácí, jsou jenom zdomácnelé, v podstate mají maximálne omezený prostor.
Pak prijde nejaký trouba z EU, prípadne ten, co to tam naštudoval a který nikdy nijakému zvíreti porádne nedal nažrat. No a pokud by mi prišel nejaký pseudosoused, nebo pseudoúredník, tak by to šlo nejspíš hodne natvrdo, pochopitelne tenhle druh pekla odčerpává všem značnou energii. Pritom nejsem sedlák, ale inženýr, nemusel bych tohle vubec rešit. Mnoho lidí se tu za nejakým účelem hraje na to, co nejsou. Prakticky se všemi príspevky k této téme bych souhlasil, jsou moc dobre napsané. Ani zvírata nejsou na dálkový ovladač.

221825

29.06.2010 22:49

Podporuje Izrael teror v Turecku?

RE: Myslím že to není pravda

ppppp 87.?.?.?

Ty si uletel tiež, lebo si si domyslel, príliš veľa. Ak napíšem, že ruža je červená, tak to nemusí byť nutne preto, že by dakto iný tvrdil, že je modrá. Aj v prípade, že by sa ktokoľvek zmýlil, tak to šlo napísať aj vecnejšie.

223019

18.07.2010 11:31

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

Široká diskusia naznačuje,

ppppp 87.?.?.?

že v skutočnosti nejde ani tak o tie štatistiky, ako o to, ako by sa mal chovať fajčiar a nefajčiar. Ľudí to zaujíma, a chcú sa na základe argumentov a svojej logiky dopracovať k nejakému úspešnému postupu. Zdá sa mi, že Vaša posledná reakcia pán Stwora je nervózna. Bolo dobre napísané, že ide o problém tolerancie, a fajčenie je iba jedna zo zámienok. Som nefajčiar. Za pár desiatok rokov som štatisticky odpozoroval, že fajčiari priemerne odkašľávajú viac svojich produktov. Nebudem rozoberať, či sú toxické, alebo mikrobiálne závadné, ale nech mi nikto nehovorí o nejakých špatných štatistikách, keď som si určité štatistické prejavy fajčiarov odpozoroval za pár desiatok rokov sám. Sebe verím viac ako akýmkoľvek neúplným a nepresným štatistikám.
Neverím, že ste pár rokov cestovali v plnom autobuse, kde niekto chrchle po cigarete. Rovnaký problém, ako s fajčením je však aj s netolerantnosťou niektorých alergikov, chronicky chorých, chystajúcich sa na odchod do postele, či práve z nej vylezení, alkoholikov, a ďalších, ktorí pomáhajú človeku komplikovať život. Akákoľvek podobná komplikácia človeka stresuje, teda aj fajčenie. Sú ľudia, ktorým sa objektívne zle dýcha cigaretový dym a nie sú povinní ho inhalovať. Samotné fajčenie s tým nesúvisí. Je to to isté, ako by si nosil niekto so sebou nejakú dymnú lampu a inému by to vadilo. To isté, ako keď niekto býva blízko nejakej priemyselnej výroby, kde sú zvyšky jedovatých chemických, či biologických látok. Nech dajú nikotín akoby do džúsu a nebude problém. Nie je v redbule podprahovo kokaín ? Nedávajú do cigariet podprahovo prísady, aby fajčiar nemohol vysadiť? Rešpektujem zodpovedných fajčiarov, ale štatisticky som na vlastné oči videl, koľko ich je.

224367

08.08.2010 20:49

Čiernobiela dúha

cisárove nové šaty

ppppp 78.?.?.?

Ako aj kedysi, tak aj dnes sa manipuluje verejnosťou pod akýmikoľvek zámienkami. Aj volovi je jasné, že nielen živočíchy, ale dokonca aj rastliny majú akoby pohlavie. Ide o nejaký tajuplný životný a prírodný princíp. Kto tvrdí opak sa chová ako alchymista pokúšajúci sa kladivom rozbiť atóm. Aj tomu volovi je jasné, prečo to robí, a že to nie je len tak hop na kravu a je teľa. Myslím, že všetky argumenty už v rôznych diskusiách odzneli. Ide len o to, vyzistiť, kto na tých zvrhlostiach stavia.

225872

17.10.2010 21:15

Malá úvaha o pyramidách

subjektivita

ppppp 78.?.?.?

Predsa len by som doplnil, že si myslím, že ak by aj mal každý rovnaké informácie, čo kam vedie, hoci až na úroveň povedzme neba, pekla, alebo čohosi iného, tak stále nie je isté, či by sa každý rozhodoval rovnako. Nejaká vlastná subjektivita v rozhodnutí tam bude. Inak by bol človek asi stroj a naprogramovaný automat. Takisto ide povedať, že jedna skupinka ľudí sú už iba naprogramované automaty, a iná skupinka ešte nenaprogramované, prípadne automatmi nie sú.

230169

22.10.2010 18:56

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

chemtrails je skôr fantóm

ppppp 78.?.?.?

Nejdem spochybňovať x možností, ako dostať cudzorodé chemické a biologické látky do vzduchu.
Cez palivo ale ťažko, pretože teplota spaľovania je vysoká, a horko ťažko by sa tade prešmykli niektoré oxidy povedzme ťažších kovov.To by sa ale nameralo, a podpísalo aj na motoroch, technici by si to časom všimli, že sa niečo nanáša, či vyskytuje navyše. Pôvodcov alergií je možné hľadať všade inde.

Prebehol som celú diskusiu, a podstatné argumenty hádam odzneli všetky. Mohol by som ešte možno doplniť, že kondenzačná stopa závisí okrem vlhkosti a teploty okolia aj na pracovnom režime motora, a teda na výstupnej teplote spalín. Čím je vyššia, tým by sa mala stopa viac rozptýliť, kým výrazne skondenzuje, ale tým je aj horšia účinnosť motora. Nevylúčil by som preto ani prípad, kedy by 2 rovnaké lietadlá leteli vedľa seba a jedno by malo stopu, druhé nie. Začal by som uvažovať, čo ešte nesedí až vtedy, ak by sa pritom ukázalo, že za rovnakých podmienok majú aj rovnakú spotrebu paliva.

Ak dačo popráškovať, tak určite nie cez palivo a motory, iba to ukazuje, ako sa deti boja čerta.

230595

18.11.2010 19:46

Proč nebudu používat Student Agency

kŕmne zmesi

ppppp 78.?.?.?

Myslím, že to, čo pána Stworu inšpirovalo k jeho reakcii nie je to, čo akceptuje väčšina, či aspoň proti tomu neprotestuje.
Kultúra je ale kultúrou, ak niečo tej väčšine dokáže ponúknuť. Inak je to iba získavanie závislosti, či lacná zábava. Väčšina bude väčšinou vždy konzumovať ponuku.
Mohol mať dojem, že ide iba o účelový proces a vymývanie mozgov. Očakával, že ak tu máme technické vymoženosti modernej doby, tak ich nebude nikto zneužívať pre problematicky definované účely. Priradiť pevne jeden film linke sa mi vidí smiešne, priorita pri cestovaní je predsa preprava a nie pozeranie filmu.
Problém je širší, však preto tu aj toľko ľudí nepozerá TV, je to to isté. Prečo sa plýtva vysielacím časom, ak sa často prakticky dopredu nariadi, ktorý film bude mať akú sledovanosť. Stačí využiť zaradenie do priemerne najsledovanejšieho času, a tým sa zariadi, že poniektorí zjedia aj omáčku, ktorá nechutí.

232606

Ja zatiaľ neplatím preto, že:

a) Čítam to už asi 2 roky, ale články sú prevažne jednostranné, aj keď veľmi dobre vyvažujú mainstream, ako sme.sk, ktorý si asi môže dovoliť chodiť zadarmo. Na môj vkus niekedy aj dlhé, a často viac svetla vnesie diskusia pod nimi.

b) Spôsob platenia ma identifikuje, mne nejde o to, že by som sa príliš bál, ale kto neskúsil, tak nevie, koľko energie stoja aj najmenšie komplikácie, predsa nebudem riskovať ďalšie topenie sa, aj keď tieto riziká sú stále vo všetkých oblastiach. Preto iba konzumujem, čo je. Vyhodil som takto veľa energie v iných oblastiach, a nejde rozdávať hocikedy a donekonečna.

Kto tu hovorí niečo o prílišnej dobrovoľnosti, tak si myslím, že nevie o čom hovorí, ja som bol dobrovoľníkom hocikde až až. Ale aj viem, ako sa existuje v prostredí, ktoré nie je niekým, niečím dotované. Dobrovoľníkom a sponzorom ostatných sa stáva dnes skoro každý, kto vykonáva hoci aj platenú, ale spoločensky naozaj prospešnú prácu. Zvedavec buď nejako získa základné peniaze na svoj chod, alebo skončí. Väčšina iných dobrovoľníckych teórií je uvarená z vody. Prikláňam sa ešte k tomu, že spoplatnenie niektorých článkov sťažuje možné linkovanie priateľom.
Nápad o tričkách pokladám za jeden z príkladov nutného zla a určitého druhu alibi. To nie je o pokrytectve, ale o dnešných zákonoch. Veď na procese s p. Stworom tiež išlo o slová(o chytanie sa za slovo) a nie o podstatu. Stačili by predmety aj bez loga, niečo, čo sa dobre posiela a podobne. Hoci kalendár, pohľadnica zaslaná na podnet z e-mailu.
Zníženú cenu by mala vyvážiť zvýšená návštevnosť a pestrosť článkov. Ale mám problém platiť už aj za kvalitné veci, lebo zo mňa všade zdierajú veľa peňazí často skoro za nič a ja som iba jeden človek.

233127

06.01.2011 00:39

Zlehčování zboží

RE: Nemáme na výběr?

ppppp 78.?.?.?

Nie je to úplne tak.
V mojom okolí je chlieb jednoznačne horší, než za sociku. Ľahký, trúsi sa, sendvičová chuť, iba výnimočne sa im ako tak podarí upiecť, nechápem, ako dokáže napríklad jeden dodávateľ urobiť také príšerné rozdiely v kvalite a to denne.
Jogurt? Syntetický Danone a spol to je ten výber? Ak ho porovnám s klasickým smotanovým, ktoré prakticky zrušili, poznám v okolí mliekáreň, ktorá to robila, dlho sa dlho držala, ale reťazce ju svojou politikou úplne odrovnali - tak ani jogurty už nekupujem. Zostatok sú aj tak väčšinou pančované dezerty.

Nešlo zostať pri tom dobrom z oboch systémov?

Plošáky z televízorov síce do žalúdka nejdú, ale vyjadrím sa, opravil som ich dosť. Naopak je dnes hromadu TV značiek, každá nejako prekombinovaná, alebo má nejaké muchy, blbovzdorných, kvalitných a lacných TV je rovnako málo, ako kedysi. Ak to nie je made in China, tak aj tie, čo sa robia u nás už používajú čínske metódy. Na druhej strane nemožno tuto uvádzať nejaký ruský Rubín, keď vtedy neboli rozšírené ani PC, v tomto doba napredovala veľmi rýchlo a nie je pravdepodobné, že keby bol tu socializmus, tak by sa robili Rubíny. Nielen ku koncu sociku, ale ešte aj pred 10 rokmi boli viaceré domáce TV dosť podobné zahraničným, a výber podstatne širší, desiatky typov, tak neviem prečo argumentujete Rubínom, to ste naozaj prehnali, nemali by ste sa vyjadrovať, keď o tom skoro nič neviete.

Mandarinky banány? Tento argument je smiešny, ak si uvedomím, že sa práve behom chvíľky zvýšila DPH a k tomu ešte viac cena pohonných hmôt spolu asi o 18 percent, a lokálne cestovné stúplo niekde viac ako o 30 percent. Pritom sa neobávam, že by prestali behať naraz kamióny s mandarinkami, a že by sa nikomu nechcelo ich objednať.

Typický prípad zľahčovania sú napríklad Horalky, české sú o 10g ľahšie, než slovenské, a pravdaže môžu byť lacnejšie. Stavím sa, že argument je - aby ľudia nekonzumovali toľko sladkostí.

235620

09.01.2011 22:50

Univerzálne riešenie kríz

prapríčina

ppppp 78.?.?.?

Prapríčina problémov nebude samotná veľkosť. Ak pripustíme viac komunít, než jednu, tak nie je pravdepodobné, že by boli rovnaké, a príde k trecím plochám. Indiáni by skončili, ako skončili, Čína by mohla existovať, ako existuje. Ide o to, aké sú ciele, v podstate aký softver s akými cieľmi si nechajú ľudia natiahnuť. A či má ísť o dlhodobé prežitie v rovnováhe s prírodou.

235783

14.01.2011 16:58

Několik poznámek ke zvířatům

Boh dopustil...

ppppp 78.?.?.?

Boh dopustil...také zdôvodnenie mi prichodí príliš primitívne a nedokonalé, zaváňa naším alibizmom. Pokiaľ by som mal k tomu niečo dodať povedzme ako nadprirodzená bytosť, tak poviem, že ak sa deje niečo príliš proti prírode, tak je to neželané a malo by sa to zmeniť. Inak je to na účet života a určitého poriadku ako protikladu chaosu. Či už to brať fyzikálne, ako entropiu, alebo biologicky, alebo duševne. Ak je niečo ako Boh, či podobný poriadok, tak podľa mňa nič nedopustil, nanajvýš nebude s tým spokojný. Že je všemohúci je v prvom rade naša fikcia a v podstate výrok, ktorý neprísluší nám. Je tam aj nesúlad s tým, že máme vôľu slobodnú, a teda, či sme automaty, alebo ľudia. Trojica výrazov -všemohúci, -slobodnú, -dopustil do seba nanajvýš formálne akosi zapadá, ako nejaká nedomyslená vysvetlivka, ale Bohu, či prírode je to asi jedno, a ide iba o súperenie poriadku proti chaosu. (pracujem v oblasti techniky, a nechcem týmto preferovať nejaké náboženstvo)

236050

27.01.2011 18:02

Do hola!

motorka

ppppp 78.?.?.?

Vyzerám vekovo a vzhľadovo dosť podobne, plešinu mám o čosi väčšiu. Všimol som si, že už tak v 30 rokoch majú poniektorí motorkári problém s kolenami, pichaním medzi lopatkami. S tými bunkami je to tak, že keď sú priveľmi namáhané, exponované, tak skôr zostarnú, a kým sú nahradené novými, tak to spôsobuje problémy, tá regenerácia nebýva vždy jednoduchá. Podobne dneska baby, čo machrujú s krátkymi tričkami. Nie je obvykle problém, keď je človek sústavne v pohybe, dnes máme ale také druhy prác, že to nie je často možné splniť, kým sa človek rozhýbe, tak ho to položí. Písal som, že mám plešinu, a všimol som si, že keď fúka, alebo je nepríjemne chladno, tak ma bez čapice bolí hlava, s čapicou prakticky nikdy. Nosievam teda takmer vždy šiltovku. Vôbec neviem, prečo by som mal plešinu zakrývať oholením, veď sa riziko, že je hlava málo chránená iba zhoršuje. Je mi smiešne, ak vidím usoplených červenookých holohlavých, ktorí niekedy príliš často dokazujú, že si môžu dovoliť mať holú hlavu, ale budú hovoriť, že to s tým nič nemá. Prípadne potrebujú na vyspatie klimatizovanú miestnosť. Takisto je otázka, či sa stihnú bunky a imunita v dnešných pomeroch dobre adaptovať, a či dačo nezostárne predčasne a nespôsobí problém. Ja by som to naholo neriešil, nanajvýš na ježka, ktorý má už zreteľné tepelne izolačné schopnosti, a aj s potením je to asi od prírody v poriadku. To by sme sa mohli hneď baviť aj o tom, ako je akože fajn, keď aj ženy používajú na čosi holiaci strojček. Pripadá mi to všetko ako jednoúčelová reklama, ktorá si vyzobáva z veci iba výhody, a ostatné zametá pod koberec. No a ďakujem pekne za ženu, ktorá sa zvlášť v neskoršom veku zaoberá tým, do akej miery je hlava holá, veď som vravel, aj ženy si môžu kúpiť strojčeky.

236907

31.01.2011 20:21

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Neměnila bych nic

ppppp 78.?.?.?

V podstate súhlasím s Lin a podobne. Slovíčko nekorektný chápem v tom význame, že ak sa mainstream vydáva za vrchol korektnosti, tak jeho protipólu ostáva už iby byť nekorektný. Je to slovo, ktoré vyprovokuje premýšľanie o tom, čo vlastne je korektné, a preto si myslím, že je tam namieste.
Biela farba svojím prílišným kontrastom unavuje oči, už beztak unavené a otupené z povinného svietenia. Jas jednotlivých farieb sa mi vidí vyvážený, ak by som niečo menil, tak možno mierny farebný podtón tej poniektorej šedej.
Rád ba som ešte upozornil na množstvo browserov, a stáva sa, že keď sa stránka skvalitní a použijú nové finty, tak sa zároveň spomalí jej načítanie, alebo sa načítanie nejako poškodí, preformátuje, občas dačo prestane fungovať. Nie každý má čas stále aktualizovať soft. Podstatou Zvedavca je kvalitne napísané slovo.

237251

23.03.2011 13:38

Japonsko ve spárech HAARPyjí

HAARP - fiktivní monstrum

ppppp 78.?.?.?

Doplnit si vzdelanie a skúsenosti v technike stojí fúru času, preto je jasné, že k podobnému sa vie vyjadriť len málo ľudí, ostatní sú nútení konzumovať, čo si prečítajú. Obyčajná štatistika. Na tom je aj založená úspešnosť podvodov, medzi ktoré patrí aj HAARP. Zaoberal som sa anténami dosť dlho na to, aby som sa vyjadril, že projekt HAARP ako ho vidíme napríklad v podobe sústavy mrežovitých antén pripomínajúcich prvé radary v minulom storočí, alebo rôznych plynových trubíc, či lokálnej polárnej žiary je iba guláš navzájom nesúvisiacich nezmyslov, ktoré na laika pôsobia dojmom serióznosti a odbornosti. Nie je mysliteľné, aby podobné monštrá dokázali lokalizovať energiu tak, aby sa premietla do podoby napr. japonského zemetrasenia. Tomu by tak ešte mohol pomôcť podmorský atómový výbuch. HAARP je iba psychologický prelud založený na strachu z neznámeho, fóbii.
Netvrdím, že nejde získať niektoré druhy energií, ale chcem povedať, že fokusácia energie povedzme z antén vzdialených tisícky km je azda absolútny nezmysel. Je to to isté, ako ked poviem, že zemetrasenie vyvolal povedzme Jupiter. Na podobné psychologické účely využívajú aj Teslove výskumy, ten sa už pravdaže nemôže tejto dezinterpretácii brániť. Otváral dvere do neznámeho, ale niekomu sa ani to nepáči a chcel by ich otvárať jeho menom sám a inak. Nech sa láskavo tí čo také reči vedú neschovávajú za iných - je to našťastie ich hlavný identifikačný znak.

240134

Pán Bozenhard, vo Vami uvádzanom školskom príklade najskôr chýba nejaká veta, pretože mi odstavec nedává zmysel, možno by išlo doplniť sem do diskusie.

Čo sa týka výroby Si, Cu, Al pri výrobe OZE, tak Vami uvedenú formuláciu považujem stále za dosť nevyváženú.
Neviem o tom, že by sa medi a aj hliníka pri OZE používalo viac, než kdekoľvek inde v spotrebnom priemysle, ak šetriť, tak v prvom rade na spotrebe. Okrem toho meď sa účinne recykluje, podobne aj hliník. Ak niekomu vadí spotreba kremíka, tak nech uprednostňuje amorfné(tenkovrstvové) panely, tam je kremíka x-krát menej, články sú veľmi fajn, aj som s takým jedným experimentoval. S Vašimi argumentami o čiastočne premrštených následkoch žiarenia a o škodlivosti bulvárnych a neoverených správ súhlasím, ale prinajmenšom rovnako treba postupovať aj v prípade OZE.

241790

Nesúhlasím s Vaším tvrdením zásadne, pretože v princípe nie je jednoznačné a môže popierať podstatu procesu pri premene energie.

Napísali ste, že ak pokryjeme polovicu povrchu slnečnými panelmi, tak tá energia bude niekde chýbať.

Môže to byť presne naopak, ak nenapíšete, aká energia bude chýbať. Slnečné panely vyprodukujú viac obvykle tepla, než okolie, pretože z princípu musia byť tmavé, a aby vznikol dôvod na tok energie, tak musia to teplo odviesť, podobne, ako tepelný stroj (prosím neargumentujte automaticky, že fotovoltický panel nie je tepelný stroj, to závisí od toho, aké kritériá sa vezmú na posúdenie, a ako sa to posudzuje, podlieha ako článok v celej sústave termodynamike, ako všetko v prírode).

Pri využití energie nejde o to, či sa energia vytvorí, alebo zničí, pretože to bežne nejde urobiť, a nejde ani o chytanie za slovo, ale o to, že na to pri posudzovaní procesov sústavne zabúdame. Energia sa vždy iba mení z použiteľnej, vhodnej na daný účel na menej použiteľnú a nevhodnú na daný účel. Hovorí sa obvykle, že z ušľachtilejšej(schopnej sa účinne premeniť na inú) na menej ušľachtilú.

Ak by teda bolo účelom chýbajúce teplo, v prípade, že zakryjeme polovicu planéty, tak o to teplo neprídeme, naopak ho bude ešte viac, ale možno aj nepotrebného. Prídeme o svetlo, ktoré je ušľachtilejšou formou tej istej energie zo Slnka, a teda o možnosť pestovať "fotovoltické-fotosyntetické" rastliny.

Teraz ale dbá niekto na farbu striech, ciest a povrchov, kde sa nič nepestuje? Tým sa predsa dá veľa regulovať, alebo tam panely umiestňovať. Môžeme voliť či čierna, alebo biela/strieborná a tým regulovať pohltivosť tepla zo Slnka, akože veľký zásah do súkromia. Ak by boli pokryté panelmi všetky zastavané strechy, tak by to na výrobu elektrickej energie malo stačiť. Prípadné zelené strechy považujem za nezmysel, pretože zvyšujú spotrebu materiálu potrebného na ich konštrukciu.

Klasického jadrového paliva je síce na pár desiatok rokov, a argumentuje sa, že vyhorené palivo sa použije pre množivé reaktory, kde vystačí na stovky rokov. Žiadne také atómovo narušené palivo však nie je vyhorené, kým neskončí ako stabilný izotop. Rozpad jadra pokračuje a s ním aj riziko neskutočne dlhého kolotoča rizikových sprievodných produktov, ktorý sa počíta aj na milióny rokov. To je príliš nevyspytateľný postup, čo s takým odpadom, ak sa jadro raz do vetra načne, nemá to v dohľadnej dobe koniec.

No a nakoniec sa opakujem, že bude pomaly aj problém nie s tým, odkiaľ vziať energiu, ale ako ju po jej premene na teplo(na ktoré sa mení prakticky každá energia) dostať mimo atmosféru, aby neotepľovala klímu. V súčasnosti táto produkcia tvorí asi 0.2 až 0.4 percenta z celkovéj energie, ktorá dopadá na Zem zo Slnka, a aj tento vplyv už začína byť zrejmý pri posune globálnej teploty, teda nielen CO2 a skleníkové plyny.

241809

07.05.2011 10:37

Devět stupňů k pravé duchovnosti

Poďakovanie

ppppp 178.?.?.?

Za článok potichu ďakujem bez ohľadu na počet kanálov [smích]

243634

08.05.2011 09:44

Devět stupňů k pravé duchovnosti

naše vzory

ppppp 95.?.?.?

"Čím je teorie teoretičtější a vzdálená konkrétnímu životu, tím víc může ohromit vnímavé čtenáře. Tleskám vašemu výrazu "mlácení prázdné slámy". Mluvit a myslet "východním" stylem je ohromující, samé védy, energie, proudění, normální psycholog se směje a laik civí úžasem."

To, čo je normálne si určuje každý sám, a často nepotrebuje vodiť za ručičku. Autor tie energie a prúdenia skôr kritizuje, hneď v prvom bode, Vy ste to ani poriadne nečítali. Že je to ukotvené vo védách a že je niečoho 9 nie je vôbec podstatné, to by sme mohli kritizovať 10 nebo 1 prikázanie, aj existenciu Biblie, Koránu...všetkého, čo má nejakú formu a kde sú použité počty, lepší príklad sú radšej zákony v našich republikách. Nemáte zatiaľ ako presvedčiť, že práve Vy nie ste ten teoretik. Aj psychológovia musia na niečom stáť, ak nemajú lietať vo vzduchu. V podstate si vynucujete, že jediný správny názor nesie niekým anonymným uznaná psychológia.
Vôbec nechápem potrebu vytrhávať pierka zo sliepky. Kto mi má pritom doporučovať uvoľnenie a prečo ? Kto je veštec a vie, v akom stave sa nachádzam, a že to chápem zle, lebo ktosi iný to chápe dobre? Hodnotenie typu patent na rozum.

Stačí myslieť, pracovať a neškodiť iným? Povedzte to všetkým, čo majú rôzne knihy vrátane tých svätých. A aj tým psychológom, načo potom sú, keď všetkým stačí vedieť jedinú vetu. Nie pánovi Lhotákovi.

243698

11.05.2011 22:24

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

ppppp 178.?.?.?

Budete se možná divit, ale tahle hračka reaguje vetšinou na teplo, pres roztažnost lopatek, a ne na tlak svetla, viz www.aldebaran apod. Je treba si všimnout i smer točení.

243915

15.06.2011 18:04

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ppppp 178.?.?.?

>Zodpovědnost za to, že ještě nemáme v obci kanalizaci, ...

Kanalizácia je dobrá v meste, ale dedine často škodí. Predstavuje vodný skrat, vysušuje lokalitu, podporuje plýtvanie vodou. Exkrementy ide spracovať aj suchším spôsobom, ak je dosť miesta, alebo použiť malé čističky. Voda potom ide použiť na zavlažovanie, a nemusím ju povinne odviesť do kanála. Dosť na tom, že vymysleli, že aj za dážď treba platiť.
Kanalizácie je pre redšie osídlené oblasti, kde nie sú bytovky nedobré riešenie. Čo tak Bulharsko, tam vedia oveľa lepšie, čo je dažďová voda. Nemá zmysel všetko centralizovať, a odvolávať sa, že vo väčšom ide všetko lepšie. Stačí, ak vyhodnotíme kvalitu produktov dnešných veľkofariem a veľkochovov. GMO, Éčka, ATB aj so súvislosťami, a ďalšie "centrálne" veľkoskratky.
Uvažujem, že dokedy asi potrvá doba voľne behajúcich sliepok a voľne rastúcich stromov v záhrade.

Pardon za off topic, ale keď tá kanalizácia, tak aj reakcia.

246100

16.06.2011 18:31

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc, kanalizace a toalety

ppppp 178.?.?.?

Chce to ješte další level. Když je toaleta suchá, tak trativod vypadá úplne jinak, zvlášť, když je udelaný jak treba. Také obsah jímky vypadá zcela jinak, když tam nejde obsah toalety, ale jenom pračka redená dešťem. Prosaky? Nekorektní argument. Kanalizace muže mít také prosaky, když se udelá jako jímka s prosakem. Za sociku to takhle delali skoro schválne, aby nemuseli tolik čerpat a vozit "príliš rídkou" vodu, proste chteli vozit koncentrát. Nejde argumentovat nepoctivým rešením, a kvuli špatné aplikaci myšlenky udelat špatnou generálne i myšlenku. Separační toalety (oddelující tuhou a kapalnou složku) stojí kolem dvacet tisíc(treba z Brna), ne tricet, berou ho na zahrady a podobne. Zastávám koncept suché toalety, tam, kde to nevadí, cena ješte menší, než to separé.

246197

19.06.2011 18:11

Revitalizace sídliště Rochlice v Liberci

stromy a projektanti

ppppp 95.?.?.?

Párkrát som si všimol, že na maketách projektov sú typické šablónové stromčeky. Také umelé, známe aj z modelov železníc. Časté sú tuje. Neviem, či projekčné softvery obsahujú aj iné stromy ako napr. 3D lipa. Do podmienok ukončenia štúdia novodobým architektom by mala byť vnesená povinnosť posadiť aspoň 10 stromov s tým, že sa musia ujať a preukázať životaschopnosť. Aby ich bolo treba posadiť aspoň 3 roky pred ukončením štúdia. Inak sa nemôžeme čudovať, že projekty sú umelé. A pravdaže aj ich následná materializácia a realizácia. Že duša architektov a rôznych zlepšovateľov je rovnako umelá ako ich výsledky.

246403

20.06.2011 14:44

Revitalizace sídliště Rochlice v Liberci

RE: Nepoznám pozadie ale:

ppppp 91.?.?.?

i)Ozaj nie je. Ťažba sa na sídlisku nerobí. Ak by niekomu vadila hustota, mohol to zriediť, a nie spôsobiť vypochodovanie všetkých stromov.
ii)Úraz môže spôsobiť čokoľvek, čo zletí z balkóna. Ešte som nevidel, že by normálny mladý strom spôsobil úraz. Iba ak podobne, ako keď pri silnom vetre padne elektrický stĺp, strecha, cencúle(krápníky), malta, omietka, obkladačky, škridly, tehly, alebo čokoľvek podobné.
iii)Potrebu umelého osvetlenia v byte navodzuje hlavne tmavý a čierny nábytok a iné tmavé predmety v byte. Ale to si človek uvedomí často až potom, čo si to kúpi.

246478

23.06.2011 23:07

Světový dluh je nesplatitelný, jediným řešením je monetární kolaps

RE: k tej špeciálnej prémii

ppppp 95.?.?.?

Tá sa najskôr nekoná.

http://www.renewableenergyworld.com/rea/blog/post/2011/05/swedish-skeptics-confirm-nuclear-process-in-tiny-4-7-kw-reactor

doporučujem pozrieť argumenty nicka glenn-doty-175949

Zvykajme si na dobu youtubovú, kde sú zázračné magnetické motory napájené skrytou batériou, ako napríklad tento:
http://www.youtube.com/watch?v=Ho3I9JOBLq4&feature=related

k nemu komentár napríklad
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1130&postdays=0&postorder=asc&start=825&sid=8eb6f02ba06fe23157b8af0c4fa98ca0

Jednoducho sa tu niekto baví a pritom poškodzuje seriózny prístup k pokusom, zneužíva dôveru verejnosti. Tá bude časom tak dezorientovaná, že týmto informáciám otupie, otázka, komu toto prospieva.

246687

24.06.2011 18:54

Světový dluh je nesplatitelný, jediným řešením je monetární kolaps

RE: k tej špeciálnej prémii

ppppp 95.?.?.?

Nie je treba šušlať, stačí si uvedomiť, že z plastelíny ide modelovať aj jednoduššie objekty. Kašírovaný mozok - to asi už dávno funguje, je to jednoduššie, než silikóny.

Že ministri na podobné výroky nemajú kredit je dávno známe. Naša ministerka spravodlivosti v hlavných správach na STV pred asi 2 mesiacmi ocenila vodíkové elektrolyzačné perpetum, čo si nechal patentovať basista v base v dobe svojho výkonu. Po celý čas bol kamere otočený chrbtom, aby mu to nevyčítal niekto z tváre, a úplne odstavil všetkých poctivých, hoci aj amatérskych výskumníkov od svojho koryta.
Ďalej doktor vied (DrSc, meno poznám) zo Slovenskej akadémie tiež nezaostával za tou švédskou, pretože mi asi pred 10 rokmi ponúkal patent na nadstopercentný elektrický ohrievač vody. Jeho patent bol a zrejme stále je registrovaný na slovenskom patentovom úrade, fyzicky som ho videl. Aj za komoušov boli vo vedení inštitúcií rôzni trotli. Dnes je celkom bežné, že aj vedci nevedia merať veličiny, pokiaľ je to niekedy aj milimeter vzdialené od oblasti, v ktorej sa práve pohybujú, pretože býva všetko vysoko špecializované a detailizované.

Správy z TV sú v prdeli, iba tento rok odznelo auto na vodu od študentov z Prievidze, potom večné čerpadlo od dôchodcu neďaleko Nitry, a tak ďalej. Magnetizmus, vzduch, vákuum, skrátka všetko, a pritom iba kreténoviny.
Pokiaľ sa za niečo také postavia vplyvní ľudia z inštitúcií, alebo štátnej správy, tak to len vypovedá o ich kredite a o ich schopnosti si informácie overovať.

246740

03.07.2011 16:40

Revitalizace sídliště Rochlice podruhé

strom z plastiku

ppppp 178.?.?.?

Problémem ješte je, že se ke stromum nepristupuje jako k živým organismum, takže poražením mladého stromu a výsadbou 2 daších se to bere jako v porádku, že je to ješte navíc. Proste se s takovým životem kšeftuje jak s uhlím a kamením.

247264

25.07.2011 20:00

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: nope

ppppp 95.?.?.?

Vyhovuje mi, ako to naznačil FreedomNC, a teda rámcovo súhlasím s p. Stworom.
Právo živiť takého zločinca má tiež Boh, išlo by ho vyviezť do púšte, niekam k pólu, alebo doprostred mora na plti, nech ho živí aj ďalej. Stavil by som sa, že ten Boh ho rád usmrtí...
Boh ťažko bude indivíduum, ktoré sfukuje sviečky a cviká drôtiky. Toto nie je pohŕdanie Bohom, ale pripomenutie, že bez ostatných ľudí by dotyčný neprežil. Toto ten človek odmietol rešpektovať, je to jeho právo, a tým vzniká aj právo ostatných mu toto umožniť. Spôsobil spoločnosti úmyselne bolestivú škodu, a spoločnosť mu nemá dôvod poskytnúť vôbec, ale vôbec nič.
Všetko ostatné je falošný humanizmus. Stavím sa, že viacerí, čo sa tu hrajú na humanistov ešte nedostali od niekoho bitku. Je reč o šanci na obranu, nie o útoku.

249015

26.07.2011 20:52

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Pane Stworo

ppppp 95.?.?.?

Ovca tiež veľa nepremýšľa.

249153

26.07.2011 21:27

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Ještě jednou masový vrah Breivik

ppppp 95.?.?.?

Mne to už smiešne nie je. Už druhýkrát doporučujete, ako by mal podľa vás vyzerať článok. Napíšte článok vy a počkajte si na reakcie. O tom že prakticky hociktorý zapálený uhľovodík legovanú oceľ za vhodných podmienok roztaví nie je problém sa presvedčiť, komu sa chce, samozrejme aj na vzduchu, nielen v kyslíku. Neviem isto, ako prišlo k zrúteniu, a neznamená to, že si vyberiem verziu, ktorá je zábavnejšia. Normálny človek nepoužíva hliníkové majzlíky.

249157

30.07.2011 11:17

Breivik není superman

RE: Psenice, koukol, nepritel

ppppp 178.?.?.?

Ale no. Koľko rastie kúkoľ. Jeden rok. To máme nechať zlo rásť do trebárs súdneho dňa? To zaváňa pasivitou, ničnerobením, ľahostajnosťou. Priklady a pomôcky netreba brať doslova. Ja som to na skúšku teraz zobral a vyšiel mi 1 rok. Volebné obdobie rastie 4 roky.
Súhlasím s predtým uvedeným podobným názorom, že sme postupne otupovaní falošným humanizmom, falošnou toleranciou, falošným pozitivizmom, ktoré slúžia iba na to, aby boli použité proti tým, ktorým sú adresované.

249436

05.08.2011 19:20

Permakultura - životní styl budoucnosti

AC DC permakultura

ppppp 91.?.?.?

Kdysi existovala stejnojmenná skupina s podobne chaotickou hudbou, jako čtu nekteré vety. Pracuji aktivne a dlouhodobe v elektrotechnice.

Kolik procent mel účinnost první transformátor? Proč porovnávat účinnost dnešního trafa se starým Edisonovým DC vedením? DC proud je pri prenosu stejným vodičem prenesený účinneji. Je to holá, zmerená overená fyzika. Dnešní AC/DC meniče jsou mnohdy účinnejší, než trafo. Má váš počítač konvenční trafo? Proč ne? Ví nekdo jak velké by bylo? Meniče v lokomotivách, co bežné trafo nemají trafo. Jak to, že svárečky se začali nazývat invertorama? Kde se použil DC VVN prenos? Zagooglujte prosím základní informace, než se kdosi pustí do predčasné bilance. Invertory v solárních a vetrných elektrárnách musí mít konvenční trafo? Automaticky ne(mám na mysli DC prenos). Je to pouze vec rozšírenosti a dostupnosti. Základním problémem nejsou dnes ani tak trafa, nebo pulsní meniče, ale schopnost DC natáhnout mnohem vetší oblouk, než AC, pokud vzniknou na to podmínky.

K té permakulture, jsem její zastáncem, ale pokud si vezmu mesto se vším všudy a napasuji na neho permakulturní podmínky, tak vetšina neprežije náhlý a daleký skok. Není lehké jenom tak presedlat na jiný styl. Je naivní se domnívat, že jedné rodine dnes stačí rekneme hektar, aby ji to uživilo. Kdyby zmizeli všechny dane, tak to nejspíš nebude stačit. No a kdyby ty dane zmizely, tak by se nám dýchalo mnohem lépe, a šlo by začít s tou permakulturou postupne, rekreačne. Dostali bychom se mnohem blíž reálu. Jinak mi reči o permakulture spíše pripomínají pohádky o nevímkolika pannách po smrti.

249930

07.08.2011 12:48

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: AC DC permakultura

ppppp 78.?.?.?

Vubec mi nešlo o pojmy AC a DC. Jsem primerene velký mistr na to, abych mohl napsat neco o prenosu a využití elektrické energie, a nepotrebuju diskutovat o tom s odborníkma z jiné oblasti. Vy jste srovnával účinnost klasického 50Hz trafa s dávným prenosem DC energie Edisonem. Tohle srovnání ve dnešní dobe neobstojí. Srovnáváte jednotlivé prípady prenosu elektriny bez toho, že by jste rozebíral duvody a podmínky v konkrétním období a situaci. Muj text vám logicky pripadá zmatený, protože nechápete jeho obsah, jinak bych očekával, že se vyjádríte predevším k nemu.
Co se týče mých kydu - napsal jste že DC nejde transformovat. Pochopitelne, že ne, vzané doslova. Presto máme všude ruzné DC zdroje s ruzným napetím i bez klasických 50Hz traf. Co delá napríklad dnes všudeprítomný frekvenční menič. Je také zajímavé zamyslet se, proč tyhle frekvenční meniče v prumyslu obcházejí 50Hz strídavou síť a zavádejí si vlastní sbernici a soustavu. To je jeden z jasných dukazu lokálního DC rozvodu.

250018

07.08.2011 12:56

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: problémy?

ppppp 78.?.?.?

Já vám odpovím, protože patrím do skupiny tech lidí, které jste označil. Zkuste to udelat vy, tak jako to zkouším já. Zdokonalíte se, pochopíte mnohé, a prestanete verit na šarlatánské konspirace.
Nic není utlačované a v šuplících, tuhle fámu generují samy monopoly, aby pomohli zmatku v orientaci lidí, a nahnali tím vodu predevším na svuj mlýn. Oni nechtejí, aby lidé premýšleli, byli tvoriví, protože by jim pak neprodali tolik elektriny a dalších nosiču energie. Lidem by pri troše rozumu stačila polovina, až čtvrtina toho, co požerou. Podobná situace by se prenášela i do prumyslu, a to by znamenalo posun. Monopolum vyhovuje, když je reakce na zvednutí ceny pomalá a nedostatečná. Praktická rešení oddalují pomocí plagiátu a fám o volné energii, a podobne.

250021

07.08.2011 13:35

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

výstižná citace v článku

ppppp 78.?.?.?

1. Málo farem, které existují z toho, co propagují. Plne souhlasím s autorkou citace.

Nade mnou byli uvedeny linky jako ekozahrada.cz a podobne. Ptal se zde nekdo, z čeho existují? Ze svých školení, ne ze své činnosti. Školí jiné v tom, co se jim ješte samým nepovedlo. Zkouší stylem "dejte mi lidi a kancelár a já vám to udelám". Kolik školitelu se takhle uživí, jeden z tisíc okolo? Bude každý chtít za rok nejaké další školení?

Ať to každý nejprve zkusí a až pak o tom káže, jsem rád, že mnohé príspevky odzneli v tomto duchu. Dnešní odrudy jsou podobne rozmazlené, jako my. Potrebují nadstandardní starostlivost, umelé podmínky, vadí jim mnoho vecí. Že pudu není treba provdušnit, nebo určitým zpusobem orat ať básní ten, komu neco vyrostlo a už to i snedl, prípadne mu zbylo neco i pro ostatní. Kopkat motyčkou? Človek, co píše podobne, neprokopal takhle ani akr, proste lže. Já jsem si cosi z toho vyzkoušel. Delat to není problém, ale je se treba zeptat, kolik z toho se dalo ve výsledku sníst. Kolik je takové pudy, která jde pohodlne obdelávat motyčkou, a pak nemusím do supermarketu?

2. Nesmysly a plagiáty o volné energii šírí samy monopoly, aby oddálily pokusy o skutečné rozumné využití energie. Mám podezrení, že i za temato naivními formama permakultury stojí nekteré giganty, kterým to takhle vyhovuje, protože o tom mají celkove lepší informace. Naivní formy propagace permakultury a podobne pokládám za šílené a nebezpečnejší, než je aktuální hospodarení. Horší, než by byl treba život úplne bez jakékoliv elektriny. Jak zde psali, pošlite je na "ostrov", ať ukážou, co umí, ani dane nebudou muset mít, výdaje na decka ve škole a pod.
Proč si ti Američané kolem New Jersey nezaloží permakulturu, nač jim jsou príspevky od státu?

3. Docela by ekologii pomohlo, aby se nemuselo tolik chemicky hnojit a ošetrovat. Verím tomu, že kdyby to bylo tak jednoduché, tak už se to delá, je to to první, co kdo zkouší, když nemá peníze na hnojivo, nebo ošetrení.

4. Stačilo by usnadnit chov a pestování na venkove, a bilance je rázem jinde. Klidne a lépe bez dotací. Tahle schéma ale nekomu moc, moc nevyhovuje.

250026

07.08.2011 19:09

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: AC DC permakultura

ppppp 78.?.?.?

V podstate souhlas. Mosty se také vetšinou delají postupne. Naivní revoluce by nadelaly jako obvykle více škody, než užitku. S tím svícením diodama je to dobrý príklad. Vyplatí se hlavne pri nové instalaci, nebo rozsáhlejší rekonstrukci, kdo na ty investice má. Ale pak jde udelat levne jako DC, s velmi efektivní regulací. Co však sleduju, tak si tyhle technologie nechávají na západe predevším pro sebe, aby šly tady doprodat méne progresivní zásoby. Treba ve Phillipsu pred více než 5 lety meli v katalogu zárivkové lampy pro DC rozvod, doma a v okolí jsem nikde takovou instalaci nezachytil, to by snad museli nejdríve predelat naše normy, nebo úredníky, i když se tvárí evropsky. Tohle spíš vidím jako ten skutečný šuplík. Mezitím prišly do ulic čínské LED diody, v dalším levelu.

250062

07.08.2011 19:22

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: problémy?

ppppp 78.?.?.?

Dekuju za reakci, vysvetlení je jednoduché, s logikou jsem doufám stejný kamarád, jako ona se mnou. Já jsem nekde napsal, že je ty moderní technologie jsou pravdivé? Možná jsem se nevýstižne vyjádril, snažil jsem se naznačit, že nabízejí navenek pokrokové technologie, které ale ve skutečnosti nefungují, a než na to ti naspodu prijdou, uteče pár let, za tu dobu jim doteče do kapsy slušne navíc. Dostatečne zajímavá fáma si vždy najde své stoupence. Lidé budou dále rozhazovat a nezamerí se konkurenčním smerem. Když to projde až do verejného mínenní, tak stále nic jednodušší, než udelat mrtvého brouka.

Mohl bych se také zeptat, proč takové peníze do vyzkumu jaderné fuze, když jsou novinek plné šuplíky, stačilo by jeden koupit, nekdo by se mel nechat ukecat.

250063

08.08.2011 19:15

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: HyperPermamegakultura

ppppp 95.?.?.?

Nejen Moudrostrakovy variace na téma permakultura jsou docela zábavné. Co takhle zarídit lepší "udržitelnost" pomocí SPERMAKULTURY. Treba za príplatek k tem kursum. [chechtot]

...co když jsem to jen zpočátku špatne pochopil... [překvapení]

250219

08.08.2011 19:29

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: problémy?

ppppp 95.?.?.?

> Myslím tím opravdu potlačované a schválně přehlížené technologie,
> které jsou dílem většinou jednotlivců a ne zrovna věhlasných
> vědců, pracující s magnetismem, rezonancemi atd.

Myslím to tak, že napríklad tyhle technologie jsou podvrhy. V lepším prípade kouzla, kde ale není jasné, že ten, kdo je prezentuje je kouzelník. Nekteré kouzla jsou primitivní, jiné velmi náročné. Znám jich dost. Rozebírat je s laiky nemá cenu, málokterý pristoupí na poctivý a náročný trénink, neodmítá základní logiku a za pochodu nemení na začátku zavedené pojmy.

Jak magnetismus, tak i rezonance nejsou zdroje energie, energii pouze akumulují, a lze to docela elegantne zjistit.
Nepodložené fámy delají mezi lidma zmatek, nahrávající osvedčeným monopolum.

250222

08.08.2011 19:47

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: HyperPermamegakultura

ppppp 95.?.?.?

Udeláme rekurzi. Je treba vaše emoce chápat jako pozitivní? Pak bych asi vzal ty negativní. Na nekteré teXXty jsem si docela zvykl a hlavne v oBBlasti SSpermaKKultury me docela naDDchly. [cool]

250224

10.08.2011 21:58

Globální stmívání - opomíjený ekologický horor

RE: Týýýýý jo, to je zase soda...

ppppp 95.?.?.?

Bigsistrverze.

Já mám jinou, tuhle. To, že dnes je parní kondenzát z páry lépe videt je dáno tím, že současné motory jsou účinnejší (pára není tak horká, než se rozptýlí), a tím že jsou výkonnejší, vody jako produktu spalin uhlovodíku je mnoho. Podle mne je v tom pouze obyčejná fyzikální logika, težko odlišitelná od nejakých neprokázaných chemtrails.

Jiná vec je, že to reálne zastiňuje oblohu, a že to narušuje prirozenou bilanci.

250434

11.08.2011 09:56

Homo consensionis – člověk konspirační

komu to prospeje

ppppp 95.?.?.?

Dekuji panu autorovi za inspirativní a vyvážený pohled pri hledání pravdy.

Já se potkal s "konspiracema" pri hledání alternativních energií, venoval jsem tomu fúru času a penez. Vezmu tedy v pozornost tuto oblast, není problém najít společné znaky i jinde. Samozrejme jsem narazil na aktivity treba pana Wojnara i s jeho časopisem, které jsem pokládal za inspirativní, ale podezrelé, prakticky vždy se stejným problémovým mechanismem aplikace a uvedení do chodu, do reálu. Znám dobre jeho a podobné postupy až manipulace z diskuze na fóru. Po stránce inspirace je to fajn. Avšak s jídlem jakoby rostla chuť, a není treba dlouho čekat na dobu, kdy si postupne dovolili malé lži, pak vetší a vetší, až se prakticky z každého hurá nápadu stala smes mouky s popelem, jako v pohádce. Je jenom logické, že se podobná smes težko filtruje. Na netu, youtube a podobne je hromada plagiátu, podvrhu, o kterých autori tvrdí neco jiného, než je tomu ve skutečnosti.
Delají to úmyslne, protože zkušený odborník pozná, co je napájeno napríklad skrytou baterií, nebo co je optický klam, chybející zásadní údaj, a podobne.

Nevím, zda jde o dusledek filosoficky podle mne chybného prístupu, že každý má, nebo vidí tu svou pravdu, tedy relativizace pravdy. Podle nekterých nových filosofií a psychologií objektivní pravda prý neexistuje, pokládám to za unáhlený prístup.
Nechce se mi verit, že by nekdo tolik podvádel z čisté škodolibosti, když ty konstrukce, projekty, plagiáty a jejich prezentace stojí tolik energie.

Základem schopnosti dopátrat se blíže pravde je poctivost v prístupu. V nejmenovaném časopisu pred treba 10 léty začala senzace auto na vodu. Jako že stačí elektrolyzér, a co ten vyprodukuje, tak to muže shoret. Pokud se človek začal ptát logickou vec, a sice, kolik to sežere proudu a výkonu ze samotného motoru,a zda to není náhodou více, než co je zisk z produkce traskavého plynu, pak prišly kombinace odpovedí. V prvním levelu stačilo tvrdit, že ne, alternátor sežere málo a z procesu jde najakým zázrakem co trčel v šuplíku více. Prišel za mnou človek, kterému kvuli tomu shorel v aute alternátor. Bývá to vždy težko prukazné, protože tyhle merení nebývají jednoduchá, zvlášť v silách bežného jednotlivce. Stačí zamávat levným merákem z Baumaxu a naivizovat problém. Když se náhodou nekdo pres tohle prokousal, prišel další level, na strídačku psychologický. Začala se zpochybňovat autorita a zkušenosti dotyčného, stavet hromady obecných plagiátu proti jednomu konkrétnímu zjištení, pak typické povídačky o tom, že dotyčný neco nezreplikoval správne, prehnané nároky na presnost (aby to nešlo normálne udelat a vždy najít nejakou chybu), zkrátka zpochybňování všeho, co šlo, bez jakékoli odpovednosti, s jasným a nezpochybnitelným cílem drát kupredu, co zustalo v šuplících. Logika je čitelná - tech, kterí dokáží mít nadhled nad touhle teorií včetne pra...

Automaticky kráceno

250501

11.08.2011 09:58

Homo consensionis – člověk konspirační

komu to prospeje 2.

ppppp 95.?.?.?

Logika je čitelná - tech, kterí dokáží mít nadhled nad touhle teorií včetne praxe je vždy statisticky méne, než tech, kterí okolo toho pouze kibicují. Pak se použije davová diskriminace, štvání davu proti tem, kterí si naopak dali záležet na tom, aby ve veci pokročili.

Podobne dopadne energie z magnetu, je docela náročné dát si souvislosti kolem magnetizace dohromady, je to složitejší, než by bežne človek čekal, a dá se v tom dobre zamotat, zvlášť, když jsou lidi, kterí mají osvedčené postupy, jak tomu pomoct. Je to stejné, jako luštení hlavolamu, nebo identifikace kouzel kouzelníka, jen je otázka, proč se nekterí na tom škodolibe baví, aniž by tem, kterých to stojí námahu o tom neco pak blíže rekli. Pro úplnost dodám, že magnet je v podstate totéž, co pružina, tedy akumulátor mechanické energie, s hustotou energie kolem 300kJ/m3, tedy asi takovou, jakou má olovený akumulátor.
Reči o tom, že pružina nedokáže indukovat proud jsou opet mícháním mouky s popelem, ti, kdo to tvrdí jen míchají elektrické a mechanické účinky dohromady. Podobne, když magnet namagnetizuje tisícky šroubováku bez oslabení znamená jen tolik, že se do šroubováku dodává mechanická energie z pohybu ruky a ukládá v magnetické podobe. Kdyby to tak nebylo, pak chybí vazba mezi elektromagnetismem a mechanikou, a nemáme žádné generátory elektriny. Pricapení magnetu k ledničce magnetu energii vezme, a pri odtažení se magnet zase dobije, energii dodává odtahující ruka. Lidí, co tomu jak tak rozumí, skutečne není tolik, aby se mohli merit s hordou rekreačních pisatelu, kterí se tomu venují jako občasnému hobby, nebo drobný adrenalín navíc. Podobne strojky jako MEG, nebo ruzné další divné "motory" prokazatelne nefungují.

Pak jsem byl svedkem toho, jak se delají plagiáty v zájmu pokroku a vysávání penez z grantu a fondu. Skutečne slušný džob, který není nijak pozadu za soukromými firmami. Drobná psychologická válka je jenom součást provozní režie.

Jsou proste ryby, které dokáží lépe lovit v moutných vodách, o nic jiné asi nejde.
Že se takhle veci dejí je zrejmé, protože nejméne v prípadech, které jsem popsal to tak bylo. Je jasné, že podobné konspirace skutečnému pokroku škodí, protože podrývají duveru tech, kterí by ho podporili.

250502

11.08.2011 17:43

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Je tu však

ppppp 78.?.?.?

Zdravím, nečekal bych, že vás neco rozladí. Nejde prece o to, aby všichni mysleli stejne, ale aby každý myslel otevrene po svém, tedy nepapouškoval. Není nic špatné, když nekdo s nekým (slušne) nesouhlasí. Složením opravdových a konkrétních názoru včetne opačných a proti srsti se dá dojít dále, než čtením mainstremu.

250562

11.08.2011 17:56

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: komu to prospeje 2.

ppppp 78.?.?.?

Ne pane, jste jeden z mála, co se chce projevit jako odborník, ale používá fyzikálne nekompatibilní a sebou zavedené pojmy. I účetní ví, že znaménko pri energii rozhoduje o tom, zda se jedná o výrobu, nebo spotrebu. Navíc mícháte znaménko smeru pohybu se znaménkem toku energie. Zkuste si odpovedet, zda jsou vaše výroky založeny pouze na víre. Kupte si treba wattmetr, nebo ampérmetr, a ten vám bude znaménko delat po svém. Nebo treba prutokomer na vodu, najednou zjistíte, že ostatní delají na truc, jako v tom vtipu, kde všichni na dálnici jedou v protismeru. Nejsem za slepé konvence, ale treba mít na pameti, že i císar chodil konvenčne v nových šatech. Všechny konvence nejde popírat jenom proto, že jsou to konvence.

250563

11.08.2011 18:11

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Geniální příspěvek!

ppppp 78.?.?.?

> Média, to je hlídací pes demokracie. Proto je naprosto směšné,
> pokud někdo tvrdí, že by mohla uvádět zkreslené, či nepravdivé
> informace.

Nad tímhle se dá pozastavit, vám ta paušalizace nevadí? Já proste vím, že mnohé média uvádejí zkreslené až nepravdivé informace. Presvedčil jsem se o tom ve více prípadech. Nemáte jak mi to vyvrátit. Tohle je podle vás smešné. Vždy nabízí mouku s popelem, a baví se, když se v tom slepice hrabou.

Abych nepsal vícenásobne, tak doplním, že v hledáčku lovcu je nejenom útok na duveru, ale i útok na intuici pomocí vyvolávání zmatku a premíry informací. Intuice nepremýšlí, rozhoduje se spíše černobíle, a premýšlení je nákladné, nekdy bolí, trvá dlouho, málokdo si ho muže dovolit.

250564

11.08.2011 18:54

Homo consensionis – člověk konspirační

žádám príšte jansmitha o korektnost

ppppp 78.?.?.?

> (kdy tvoje zrcadlo Jemelík/Křivý ti tentokrát pod nickem ppppp
> zdárně sekunduje).

Pane, neuvádejte príšte muj nick v nejasných souvislostech. Udelal jste tak v diskusi k prvním príspevku na téma permakultura, není to korektní. Na pochybnosti je nejlepší odpovedí obyčejná otázka.

Prohlašuju, že na Zvedavci celou dobu uvádím jako jediná osoba jediný nick ppppp.

250568

12.08.2011 15:38

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: komu to prospeje 2.

ppppp 178.?.?.?

Tvé podekování nese stejný obsah, jako bys mi napsal "ty troubo". Nechápu jenom, na co si hrajeme, když jedno dovoleno je, a druhé není.

S mým názorem mužeš nesouhlasit, nebo se vyjádrit k jeho obsahu.
Posmešky a deformace navíc jsou tvá vizitka a ze tvých kliček se nikdo další nenají.

Napsal jsem, že konvenční znaménko smeru toku energie a znaménko smeru rychlosti jsou ruzne veci. Nekdo to míchal dohromady, napsal nesmysl, a ty do toho taháš další zbytečné a neprehledné abstrakce.

250654

12.08.2011 15:44

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Něčím se lidi bavit musí

ppppp 178.?.?.?

7. Aby pro nekoho nevýhodná pravda mohla být označena jako konspirace.

Prý volnoenergetik a ekofašista.

250655

14.08.2011 11:20

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Jsem konspirační teoretik a nestydím se za to.

ppppp 95.?.?.?

Stydí, nebo nestydí se za to človek, když vypovídá, co není obecne pravda, závisí od povahy. Zverejnil jste pár svých projektu, a propagujete další cizí projekty, které nebyly konfrontovány fyzikálním merením.

Je dost lidí, kterí zkoušeli to, o čem píšete. Je jen logické, že v síti uvízli ti, a vašimi propagátory se stali ti, kterí nezvládli nic z toho, co jste popsal dotáhnout jakýmkoli zpusobem do konce, k nejakým výsledkum.

Jste inženýr. Znásilňujete pritom overitelné vzorce tím, že je nevhodným zpusobem používáte na nevhodné situace. Patríte mezi ty, kterí než by se nejprve dopracovali ke konkrétním výsledkum, tak stihnou generovat falešné hypotézy, které prohlašují za fakty. Buď fyzice a elektrotechnice nerozumíte, nechcete rozumet, nebo víte, že nemluvíte pravdu, a berete za to prípadne peníze. Mne napríklad všechny vámi uvádené vzorce fungují, jak mají. Když mi není neco jasné, tak merím. Nemel by jste si psát pred jménem akademický titul, když neuznáváte a nerespektujete postupy, které vám tenhle titul osvedčují.

Nemáte zatím prezentované žádné objektivní a overitelné výsledky, které platí pro každého. Nabízíte verejnosti staré šuplíky s osvedčenou klasickou fyzikální moukou, do které primícháte trochu svýho popele. Pak to necháte, ať si s tím ostatní poradí. Považuji to za aroganci, zneužívání psychologie, a vaše chování za nadrazené jiným.
Proč média volí do zpráv radši kolapsy, než užitečné informace, protože více povyku je pri tech kolapsech. Tenhle muj príspevek není pro pochopení veci nutnou podmínkou, delám to jen pro porádek a z úcty k tradici.

Záverem bije do očí ješte tohle:
> Tím, že pan Stwora na Zvědavec nepouští některá témata,
> ukazuje jen svůj omezený rozhled a netoleranci k názorům
> ostatních.

Je dobre, že editor nepouští na list všechno, protože je hromada lidí, co to využívají po svém. Já treba chci sdelit verejnosti presne opačný SVUJ názor, a SVOJI zkušenost, než nekdo, kdo píše o chemtrails, ale proces kondenzace vody ho netrápí, nebo o generátorech, ale zda i fungují jak píše ho taky netrápí.
Je absolutne v porádku, že editor určuje rámec diskuse, protože editor nemá co odejít ze svého, ať odejde/prijde ten, komu to jak vyhovuje. Sám chodím sem proto, že je zde i v diskusi dost lidí, co umí pravdive napsat, jak to vidí. Jaký pán, takový krám, je to absolutne ok.

...kdyby náhodou vznikl ekonomický problém, tak nevadí, jsou veci, které nenahraditelne poslouží, a za které zaplatit nejde, není jim nejaké platidlo primerený ekvivalent...

250879

14.08.2011 11:33

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Termín ale časem nabyl pejorativního významu - úplně sám, nebo mu

ppppp 95.?.?.?

Každý, co trochu delá s ocelí je jasné, jak prudce klesne pevnost oceli nad 500C, to už i v špatne horícím krbu jsou teploty o dost vyšší. Pak ten, co trochu delá s váhama nebo nárazama umí odhadnout, že prudký náraz nemá problém zpusobit 20, nebo 100x vetší dynamickou sílu, než je aktuální statická, co drží podlaží. Že se šírila vlna zborcení postupne dolu má teké svou logiku, a tolik toho nehorelo, aby to muselo vyfukovat pres podlaží, jak bychom si to práli v nejakém filmu. Proces zborcení se mi nevidí natolik nelogický, aby bylo nutné hledat konspirace, proste se vytvárejí senzace za účelem zajímavosti.

250882

14.08.2011 17:43

Prague Necro Pride

RE: Je to normální, nebo ne?

ppppp 95.?.?.?

Já mel doma kocouru a koček dost, a jakživ jsem nevidel kocoura na kocourovi. Jenom berana na beranovi, delali to spíš cvične, no a také tam je ponekud jiný mechanismus, ten to proste ošplíchá kolem sebe, a není natolik podstatné, co. Pripomíná to už trení ryb. Pak se mužeme ptát, jsou treba normální homosexuální ryby? Ať to treba delají, ale k ničemu normálnímu krome jakéhosi výronu navíc to nevede.

Komu to slouží? No prece k redukci populace, lidí je prý víc, než je nutno. Všechny tyhle homo-nekro-drogo-eko-ropo-emancipo-ego..."filosofické" smery. Muže být pro nekoho docela zábavné sledovat, jak se dá společnost infikovat ruznými injekcemi. Je to asi tím, že lidé mají v první rade prirozenou vlastnost opakovat po druhých. Samozrejme cokoliv. Až pak prichází do hry rozum. Je to boj kultur proti sobe. Studená, tichá, nenápadná normálními nechtená válka.

250923

15.08.2011 09:08

O co šlo na Prague Pride

RE: chátrající komplexy budov nejen na Slupy

ppppp 91.?.?.?

Souhlas, Romové jsou asi fakt vzájemne solidárnejší, i když jako celek odčerpávají dost dávek ostatním. Jaká by vznikla situace, kdyby část dávek proudila tem bezdomovcum? Stoupl by jejich počet, nebo zmenila jejich prumerná barva ?

Je fajn, že autor článku omezil možné konspirace. To je z mého pohledu maximum toho pozitivního. Mne príliš nezajímá, co bylo za tím, když se počítá hlavne dopad, výsledek akce. Stejne tak, jak nekoho nezajímá nácvik spartakiády, ale pozoruje její cíl. Dotyční lidé jsou z mého pohledu extrémisti. Prílišná tolerance extrémistu vetšinové společnosti škodí. Proč extrémisty podporovat a preferovat. Ať si to delají sami, bez prímých a neprímých dotací, jako ve správném kšeftu ostatních v tržní ekonomice. Postranní kšefty z akce za takovou cenu? Hezky dekuju. Nafouknutá mediální propagace? Kšeftum by stejne prospelo, kdyby nafoukli jiné akce. Má tolerance by byla v tom, že bych klidne rekl ne, nejsu povinný na jakoukoli úchylku ríkat ano.

250977

15.08.2011 09:30

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Proč vám to vadí?

ppppp 91.?.?.?

Proto, že tyhle akce jsou nekým preferované a neprímo dotované, nebo byly podporované dríve a sklízí se "ovoce", které se umí rozmnožovat jako virus v "softveru" človeka. Za normálních okolností by podobné projevy byly považovány za úchylku. Jde o invazivní formu testu na psychiku. Mnozí lidé jsou z nedostatku smysluplné činnosti znudeni a šáhnou po každém typu rozptýlení, podobne jako nezkušené kapry po návnadách. Cílem je prece nejaká tá redukce, účel "svetí" prostredky.

Pane, co píšete o rozbití společenských norem, kolik jste toho vybudoval od nuly? Vy nevíte o čem točíte. Bourá se obecne vždy snáze, než buduje. Neco stavet znamená usporádat, neco bourat je uvést do chaosu, tohle je prírodní princip, kterým nehnete. Vy nabádáte udelat lepší společenský systém od nuly? Máte prostor. Začnete treba od hospodárství, podívejte se kdo delá pro ostatní, a kdo žere ostatním. Proč bych mel verit tomu, že ta "orientace" je to nejduležitejší, sami to ríkají, že není. Pak se uvidí. Z mého pohledu nárust podobných projevu je práve projevem exkrementace vším možným zanerádené společnosti, chce to spíše očistu a ne vzývanou "toleranci", kterou spíše považuju za apatii, únavu, nebo lhostejnost.

250982

16.08.2011 19:01

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: a je nutno úchylům dělat reklamu i tady?

ppppp 95.?.?.?

> a myslím si, že mezi těmi lidmi by se našlo mnoho lidí, kteří
> jsou stokrát chytřejší, než ty.

Je to logické, jinak by neprišli na tolik možností v ornitologii.
Chytrost je chytrost podle toho, komu a čemu slouží. Nerozumím, jak se nekdy má lišit chytrost od vychcanosti. Bez nálepek zdá se si také neškrtneš.

251142

18.08.2011 16:33

Žijeme v době fragmentarizace

fragmentarizace nebo fragmentizace

ppppp 91.?.?.?

Gramatická poznámka - myslím, že správneji by bylo fragmentace, prípadne fragmentizace, než fragmentarizace, to vypadá už jako inventarizace. [smích]
Když už nám nesedí výrazy jako členení, kouskování...

Opak ja známý z práce s pevnými disky - defragmentace.

251267

19.08.2011 18:30

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Rozpad = zdroj

ppppp 95.?.?.?

Nejsem s panem editorem vždy zajedno, ale príspevky tohoto typu, jako ten, na který reaguji chápu jako manipulaci s editorem. Reknu to jasneji. Príspevek pana Janka považuji za šarlatánství, prinejmenším proto, že používá výrazy a pojmy, které umožňují svévolný výklad. V jeho úvahách se objevují tvrzení, které nejde nijak doložit, a kterým pouze lze, nebo nelze verit.
Chápu zvedavce spíše jako prostor pro vyjádrení svých, nebo blízkých zkušeností a úvah, a ne pro prezentaci svých teorií o všem. Nechci mít predsudky ani vuči podobným teoriím, ale človek, který tyhle teorie nabízí by mel prinejmenším nabídnout formu, která je obecne čitelná, má nejaké logické vazby aspoň na úrovni základní školy, a ne míchat víru s vedou a dalším dohromady.

Námatkove výrazy jako "prusečíky sil vedomí", nebo "v prírode součet nefunguje", "vibrace tela", "vztah mezi latinou a matikou" považuju za holé nesmysly. Nenapíšu jako pan editor, že tomu nerozumím, ale že to JSOU nesmysly, protože pan Janko si také nedává práci s formulací, co všechno proste tak JE, jak on píše. Pan Janko z mého pohledu neekologicky míchá mouku s popelem, a chce být tím zajímavý, i se svými príznivci. Mne podobné teorie krome dalších negativních zkušeností k ničemu nejsou. Svet je beztak zaprasený ohánením se ruznými materiálními i duchovními energiemi, a pritom klidne muže jít o osobní fikce s mnohočetným až svévolným výkladem. Svévolnost k porádku rozhodne nespeje.

251339

19.08.2011 18:50

Zkušenost se Stworou

konšpirácie a kontrakonšpirácie...

ppppp 95.?.?.?

Prečo dnes nikto nikomu neverí? Pretože ľudia niekedy majú iný úmysel, než dávajú najavo. S tým bol, je a bude problém.
Stačí najmenšie podozrenie, aby sa dobrý človek považoval za zlého, ale pravdaže "zločinci" sú vynaliezaví, vedia to, a prispôsobia sa tomu, zavedú kontraproces. Preto nemáme iba špionáž ale aj kontrašpionáž... Pravda asi je, že v zmätok lepšie vyhovuje zlodejom, lebo ich maskuje. Možno niečo pomôže vyčkať, porovnávať.
Každý dnes špekuluje a konšpiruje, od automechanikov a ich zákazníkov, až po ministrov. Aj intrigánstvo nadobudlo pokrokovejšie formy. Je voľba editora, koho chce a ako to robí. Takisto ako je moja voľba, či mi to tu vyhovuje, alebo nie. Ak sa premnožia konšpirácie, a manipulácie, tak prestanem čítať, je to jednoduché.

251340

20.08.2011 09:49

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Rozpad = zdroj

ppppp 178.?.?.?

> si neuvědomujete, že mate/matika je MODELOVACÍM NÁSTROJEM
> LIDSKÉHO MYŠLENÍ, že myšlení je nehmotná síť asociačních
> vazeb, které si ukládáme do vědomí učením i genetickou formou
> paměti. A snad aspoň víte, že model je pouze předvýrobní
Reagoval jsem na to, co jste již napsal. Pokud pokračujete puvodním stylem, tak se težko shodneme. Treba výšeuvedenou citací ze mne opet deláte vola, nechte laskave na mne, co si uvedomuji a jak, težko máte vybavení myslet za mne.

> Vám se to zatím moc nedaří, ale časem se to určitě zlepší.
Když to tak vidíte opet, tak máme zrejme rozdílné pohledy na vec

> Jste v podobné situaci. Vaše symbolická "pětice péček" v
> nicku, asociujících míru pravdivosti v českém úsloví tak
> dostává pěkně na pr-el, projevujete značnou nezkušenost ve
> schopnosti třídit a zobecňovat poznatky do nových slovních
> spojů
Vaše predvídavost je tímhle docela fiktivní, chci-li být slušný, tak se nejprve zeptám. Ponejprve mých 5p nesouvisí s tím, že bych mel všech 5p, ale s tím, že 4p nebo 3p(nevzpomínám si) byly jako nicky kdesi obsazené. Mám zavedenou jinou asociaci, ríkanka "Petre Pavle, povedz pravdu pravdivu (tech 5p)..., pekárka prodala perinu prachovu, pekar popadel poleno, pacel pekárku pod koleno". Jsou to pane hračky, klidne jsem to tak nechal, ať se treba ukáže, komu to vadí, zdá se to funguje.

Nezdají se vám citovaná poučování trapná? Mne ano, protože pokud já jsem se prednostne vyjádroval k obsahu vašeho textu, vy se neúmerne vyjádrujete k mé osobe, oblíbený to postup tech, co jim dochází logika.

...no a vibrace ani náhodou není vyjádrením pojmu frekvence ve 3D, deláte z více pojmu guláš, asi jako když pejsek s kočičkou pekli dort, samozrejme nebráním nikomu, aby to snedl...úsmevné postupy, s tím rozdáváním rozumu, vejce má skorepinu asi proto, aby to kure v nem nebylo slyšet... [chechtot]

251390

20.08.2011 09:57

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Rozpad = zdroj

ppppp 178.?.?.?

Tak dobrá, zase páte pres deváté. Intuice dává na rozdíl od rozumu témer vždy jen 2 rešení, je dosti černobílá, a rychlá. Proto také často i zbrklá, co už s tím, proste to tak nekomu vyhovuje, porád se na ni odvolávat. Stejne jako v prípade jiných "energetických" fikcí a mátoh. Lidi "rádi" príšery.

251391

30.08.2011 17:48

Čas život zachránit - a čas nechat umřít

RE: Jak se to veme .....

ppppp 95.?.?.?

Tak to je skutek hodný Človeka, kam se hrabou úredníci s vystavováním rodních listu nebo jiných tiskovin. Prinejmenším druhou polovinu bych pokládal za ztracenou, porádná lekce.

252234

07.09.2011 09:19

Romové II. část

rozsiahla analýza

ppppp 78.?.?.?

pripomenie veľa vecí, ale konkrétny život sa odvíja na konkrétnom mieste s konkrétnymi problémami a ľuďmi. Zovšeobecnenie ukáže akýsi priemer, ale aj ponúknuté riešenia sú priemerné, a v danej lokalite nemusia byť optimálne. Vrchol je, keď sa úradníci priživujú ešte aj na tomto.
Čo sa týka napríklad MŠ spomenutej v príspevku. Ja ako "biely" akú mám záruku, že keď decko nechám v takomto type "úschovne", že mi ho iba nespriemerujú, že sa mu budú dostatočne venovať, a kde je záruka na službu za určité peniaze, podobne aj v ZŠ. Kde je záruka, že sa decko nebude potýkať s často preinfikovanými rovesníkmi, ktorí jednoducho nemajú čas doma vyzdravieť vrátane svojich rodičov. Konzum štýl sem ani neťahám. Načo sú kritériá, zákony, predpisy, keď ich nie je možné reálne dodržať, alebo výsledky za daných predpokladov tomu nezodpovedajú? Je to podobne ako aj v iných oblastiach hlúpy alibizmus a degenerácia vlastnej kultúry. Príspevok je síce napasovaný na cigánov, ale niektoré pasáže z neho by dobre fungovali aj na viacerých ďalších "záujmových" skupinách.

252621

10.09.2011 22:39

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: Je to smutné

ppppp 95.?.?.?

Trochu naváž na Lin a další, treba i Vojtu, jehož argumentaci bych nepoprel, jenom mi prijde nekdy černobílá, protože konkurenci treba vyvažuje symbioza. Pokud konkurence preroste symbiozu, tak neverím, že se civilizace bude chovat progresivne.

Je to asi o formulaci a dodržení nekterých základních principu, o vize nejaké životní cesty. Soutež, co trénuje emoce muže prospet, ale soutež, co príliš vyčerpává muže být horsí, než bežná práce.
Jeden z principu je treba spotrebovat co nejméne a co nejméne zatežit okolí, včetne vetší úcty k prírode. Pokud neco zbude, dá se zahrabat jako kost, uložit nejakou energii v ruzne forme. Jde zaplatit i určitou daň. Tyto veci jsou však dnes deformovány. Dane jsou premrštené do podoby parazitizmu, a to se ví, že prisilný parazit vždy nejenom človeka sežere. Máme prebujelou neproduktivní sféru(napr. reklama), která odčerpává mnohem víc prostredku, než je optimální, ti lidé tvorí príliš fiktivní hodnoty, posazené mimo reál, patrí sem i dnešní média. Kdo se dneska ptá, zda to, za co dostanu peníze je objektivne společensky prospešné. Kdo treba odmítne práci, kterou delá jenom pro peníze. Jsou to zrejme druhy duševních poruch, co hýbou svetem, arogance a nadrazenost človeka, co poručuje vetru dešti. Samozrejme mnohý človek je nucen být drzý, jinak proste hrozí, že by neprežil. Tahle soutež je ale príliš falešná, nejde o férovou hru, meli bychom hledat férové souteže v životních postupech, vrátit se v určitých smerech ke klasice a prírode, i když se zdá, že to není možné. V mnohém smeru to stále možné je, a je docela škoda, že i mnohá náboženství tyhle záležitosti nezvládají, jakoby jim nešlo o to, jaké vyhlídky má civilizace do budoucnosti.

253013

11.09.2011 16:40

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Ještě jedna konspirační teorie.

ppppp 178.?.?.?

Reagoval jsem nedávno podobne. Když už bych mel preferovat nejakou konspiraci, tak bych rekl, že se dnes do výškových budov nekam dávají demoliční náložky jako součást rízené destrukce po prípadném požáru. Zborcejí vyššího podlaží odstartuje nižší, vazba muže být klidne mechanická pretržením nejaké části apod.

Odmítám argumenty pocházející z neznalosti vlastností materiálu, kde je požadována teplota kolem 1000C a víc, už pri 500C je pevnost oceli výrazne nižší, a kolem 600-700C, co je teplota červeného žáru je na úrovni rekneme olova, takže se ocelové pruty v betonu chovají jako bláto. Kovári určite potvrdí. V dusledku poklesu pevnosti oceli by na spadnutí v kritických místech stačil lepší táborák, pokud by se nosníky stihly dostatečne ohrát.

253074

16.09.2011 18:59

Moc a její původ

RE: Jedna cast moci spociva ve znalosti politickeho deni a osobni moudrosti

ppppp 78.?.?.?

Na první pohled ze zdá fantastické, jak mohl Nostradamus predpovídat trendy. Pokud se ale človek více zamyslí, tak tento človek pouze generoval možná rešení, které jsou v souladu s "jízdou z kopce", nebo v souladu s principem teče voda dolu brehem. Dekadentní, rozkladné modely vždy budou fungovat, protože jsou spontánní, a nevyžadují snahu, námahu, energii, vuli neco usporádat. Taky peníze a jiné výhody jde generovat pomocí jízdy z kopce. Predpokládejme kulturu, kde existují dobré vztahy, duvera. Pak prijde jeden, co začne podvádet, a jistou chvíli se mu logicky bude darit. Než se vytvorí mechanismy pokusu o eliminaci jedincu, pokud jich není moc. Stoupají ale komplikace, "energetické" náklady, režie, a systém prestáva bežet rekneme optimálne. Podobne jako potreba antiviru k viru, léku k často umelým nemocem a parazitum, prebujení neproduktivních činností na úkor produktivních, zákonu, které stoupající nepoužitelností prestávají sloužit svému základnímu účelu.
Pak začne být jedno, zda to Nostradamus uhodl, nebo ho nekdo pochopil, a jde v jeho šlépejích, oprašuje starou písničku.
Jde o to, jakým zpusobem se každý človek rozhoduje žít, nebo taky nežít.

253506

20.09.2011 09:03

Nevratné důsledky stávající globální ekonomické krize

pôvod krízy

ppppp 178.?.?.?

Človek pracuje v prospech ostatných, keď chce, alebo keď musí.
Keď musí, tak popritom môže aj trochu chcieť. Motiváciou na to, aby chcel je viera v niečo. Motiváciou toho, že musí je nedostatok základných potrieb.

Základná otázka je, akú "daň" ide stiahnuť z človeka. Dnes sa sťahuje, ale vyššieuvedené motivácie klesajú. Čím motivovať človeka. Pekným autom, pekným domom, frajerkou a ďalšími "drobnosťami" ? Možnostou mať moc, firmu, spoločenské postavenie, uznanie ? Príde k rovnováhe medzi tým, čo človek chce/musí, a čo je ochotný/dokáže pre to urobiť.

Podľa mňa je elementárny pôvod krízy v masívnom porušení tejto rovnováhy. Privysoká pracovná "daňová" a administratívna záťaž pre tých, čo pracujú a príliš neistá budúcnosť, slabé výhody a garancie od štátu za to, že doň prispievam. Štát sa začína chovať viacej mafiánsky, než hospodársky. Išlo by rozoberať jemnejšie, či tí dnešní "kormidelníci" dokážu presvedčiť "cestujúcich", že idú smerom, ktorý im prospeje, alebo aspoň umožní únosné "cestovanie". Ak však kormidelníci skĺzli do polohy lúpežníkov, aj mentálne(mediálne práčky), že už aj decku je to podozrivé, tak je jasné, že cestujúci sú prinajmenšom dezorientovaní, aspoň do doby, kým nepocítia, že im tečie do topánok.

253689

20.09.2011 14:01

Nevratné důsledky stávající globální ekonomické krize

kam a istejšie

ppppp 178.?.?.?

Bolo by treba si brať príklad hlavne od ľudí, ktorí si svoje teórie aj vyskúšali, a mali aj nejaké výsledky:

Příčinou krize je především morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme si zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi...

http://www.tomasbata.com/audiobook.html?lang=cs
http://www.sme.sk/diskusie/1894254/3/Sulik-zvolal-...
http://www.sme.sk/c/6063084/sulik-zvolal-poslancov...

253696

27.09.2011 21:06

Proberme se, Švejkové!

RE: jen přístup k muzice

ppppp 178.?.?.?

Robíte si srandu? Veď tá muzika z citovaného linku je maškaráda, chudobný playback. Tí ľudia vôbec nehrajú a ešte aj ten playback je presyntetizovaný a chudobný.

254034

12.10.2011 17:05

Stevia

jedna vec je sladkosť, iná vec je energia

ppppp 178.?.?.?

Je v poriadku, že Stevia je veľmi zaujímavé sladidlo. Miera sladkosti však nesúvisí so schopnosťou dodať telu energiu. Určite nemá Stevia 300x väčší energetický obsah, takže nie je správne považovať klasický cukor porovnávať s jedom, keď ide zároveň o rýchlo metabolizovaný zdroj energie. Z niečoho tá fyzická práca a aktivita hradená byť musí. Spomínam si, keď som raz fyzicky viac pracoval a dal som si nápoj sladený umelým sladidlom namiesto napríklad kofoly, čo je sladená cukrom. Bol som slabý ako mucha, ten cukor jednoducho chýba, ak nie je poruke iný zdroj energie.
Nepohybujeme sa na baterky, ani naša fyzická aktivita nie je napájaná z našich pocitov. Ani nejde argumentovať tak, že veľa ľudí má nadváhu, nech ju použijú, to jednoducho nejde urobiť zo dňa na deň, ani tú "naakumulovanú" zásobu použiť bez ďalších súvislostí.

255053

13.10.2011 21:01

O morálce v tržním hospodářství

RE: Nechme hovořit vlivné politiky Západu.

ppppp 95.?.?.?

doporučuji opatrnost pri čtení linku typu "free-energy", mystifikace o Teslovi...
jsou to vetšinou podvrhy, míchaná mouka s popelem se oddeluje težko, autor takové smesi ví, že veci znalý človek nebude mít šanci se tím podrobne zabývat, proto je to účinné hlavne na laiky, "voličskou základnu", verejné vetšinové mínení, protože se vetšinou každý po pár vetách umí cítit aspoň trochu moudrý. Veci znalý čtenár zjistí nejednoznačnosti často v prvních vetách, které se pak dalším čtením násobí, množí geometrickým radem, a nebývá možné tomu méne zbehlému, nebo laikovi neco vysvetlit, a argumentovat, aniž by k tomu nebyla podána vhodná teorie, nebo zkušenost. Potenciální "konzument" pri tomhle svou netrpelivostí, nebo nedostatkem času znejistí, a prikloní se k puvodní napohled stejnobarevné smesi mouky s popelem, tvurci smesí mají vystaráno.

255125

21.10.2011 08:52

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Rodinu ničí něco jiného

ppppp 95.?.?.?

Cigáni a krováci budú mať výnimku v rezervácii [smích] Možno ešte aj zvieratá na safari.
Aj namiesto pojmov obeť-páchateľ bude polícia používať účastník konfliktu 1 a 2.

Prečo iba 2 rodičia. Veď keď sú homo, tak ich môže byť aj 5, aj 50.
Matematici na to vytvoria vhodný model, ak sa im zaplatí. Najlepšie, ak do vzťahu pôjde nejaká grupa, či množina a máme politickú stranu. Politickú stranu plodiacu deti a ďalších politikov.

Pekne sa vyfarbujú, o čo im vlastne ide...drevokazná huba, ľahko skončí celý les, ak sa jej dostane podmienok.

255691

22.10.2011 18:05

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Možná trochu OT

ppppp 91.?.?.?

Nezlobte se, Váš názor na aristokratuv text mi prijde unáhlený, až urážlivý, podle mne má celkem racionální jádro a jste pouze s touhle kritikou na špatné adrese.
Prumerná rodina dnes není schopna v konkurenci o zdroje soutežit s nenažraností a sobectvím. Tempo zmen je takové, že je problém využít zkušeností starých rodiču, jako prvního článku, který pri namáhání odpadne.
Starší generace si možnou prítež v tomhle nasazeném tempu neuvedomí a mele si své, co zpusobuje konflikty a neudržitelnému plýtvání energie. Starší generace málo bojuje za principy, snaží se nekde si najít klídek, který v narušeném prostredí kolikrát stejne nemá jak najít.
Mladší generace otupí tím, že jde do školky a škol, kde se učí kolotoč vecí mimo potrebný reál. Než cosi pochopí, tak je tady v lepším prípade duchod, chybí společné vize, jsou nabízeny pouze krátkodobé náhražky.
Partneri se naučili více kalkulovat, než dát do vztahu, kolik jde. Nehážu do jednoho pytle konkrétní situace. Zásadní úvahy se dnes módne ztrácí v množství informačního popele.

255772

24.10.2011 17:47

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

ppppp 91.?.?.?

Mužu poprosit o aspoň malé upresnení, jak podle Vás souvisí Aisha s Husseinem (Saddámem?) ? Ať se zase neco dovím [smích]

255854

28.10.2011 10:01

Čekání na cargo

RE: Odfláknutý a zmatený článek

ppppp 95.?.?.?

Mohl jste radši napsat proč, než jenom "že". Nejaká myšlenka se najít dá, a takové lehké a stručné pripomenutí vubec neškodí, človek zapomíná, je potreba refreš...

256161

30.10.2011 02:02

Mámo, táto, v komoře je myš

myška

ppppp 95.?.?.?

no, já strčil za myškou do díry prst, a ona me kousla, dost nepríjemne...je to už dávno, takže vím, že myšky i koušou, presne jako hlodavci, máte možná štestí, že ta vaše nebyla tolik vystresovaná

256224

31.10.2011 18:20

Záhadná ruská duše

guláš zo všetkého

ppppp 95.?.?.?

možno je jedlý, ale ťažko viackrát za sebou...
V článku je hromada tvrdení, ktoré sa ťažko preukazujú, sú príliš postavené na váhe osobnosti. Ja si napríklad nemyslím, že je dôležité, či podvedomie vníma zápor, naopak to považujem za nepríjemné podsunutie, rozumný človek pokiaľ nie je v strese sa rozhoduje za pomoci rozumu, a ten by mal negáciu zvládať.
Takisto je preceňovaný význam akýchsi PSI technológií, keď niekto nemá rozum, tak na neho netreba ani PSI, stačí schopný manažér, ak niečo chce vyžmýkať. V článku sa v podstate nachádzajú tmárske fragmenty - ak niečomu nerozumiem, snažím sa to dať najavo a neprimerane negenerujem svojvoľné možnosti.
Článok pôsobí ako recept na všetko, ale na mňa skôr dojmom múky s popolom, čo je určitý indikátor snahy o manipuláciu.
Vôbec nejde o rusov, ak si všímame, prečo niektorí zapredajú aj vlastnú mater, predsa o tú mater tiež vôbec nejde. Tieto veci sú známe, inak by sme výroky o predaji vlastnej matere nepoznali, iba je rýchlejšia doba, a viacej ľuďom sa uráčilo rýchlejšie z kopca, nepozerajúc na ostatných, ani do budúcnosti, skrátka bezhlavo, a bez zmyslu, iba ako prasa v žite.

256296

02.11.2011 20:06

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Řešením je aristokracie

ppppp 178.?.?.?

Súhlasím. Nie je traba chodiť ďaleko. Keby jedna bunka netvorila oko a iná žalúdok, tak by sme neboli ani na úrovni červíka (je to medzinárodnejší výraz než dážďovka/žížala) [smích]
Je treba funkčnú štruktúru, hierarchiu. Pozrime sa na to, kde sídli moje ja. V jednej bunke mozgu, či vo viacerých, ktoré vedia spolupracovať? Určite nie v zadku, ten je veľmi potrebný, ale súži na iné účely.

256489

07.11.2011 17:54

Můj vztah k Židům

RE: Geniální žid Einstein

ppppp 95.?.?.?

Einsteinov model je veľmi úspešný, prepracovaný, dokonalý, mnohí ho majú existenčne pod zadkom. Teoreticky nemá chybu. Má ale svoje "ale", vyhýba sa do značnej miery absolútnym veličinám, a aj preto môže byť dokonale gumový. Vyhýba sa tomu, čo zatiaľ nejde merať, a meranie je podmienka pre zaradenie do fyziky. Problém je napríklad, že nemáme hmotné vysielače a detektory nadsvetelnej rýchlosti, medzi hmotou nevieme zistiť nadsvetelný účinok. To však neznamená, že jedine hmotné častice tvoria náš priestor a vesmír. Michelson-Morley experiment nemá po tejto stránke ošetrený ani vysielač svetla, ani detektor, preto Einsteina nevie podoprieť tak pevne, ako by bolo treba na potvrdenie jeho teórie. Sú dôvody predpokladať, že táto teória platí dosť presne iba lokálne, aj keď sa netreba s úsudkom ponáhľať, je to dôležitá vec, a aj nasledujúcim generáciám sa zídu nejaké nové námety, netreba skonzumovať všetko.

256734

17.11.2011 09:58

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

RE: Prosím, opatrně s pojmy

ppppp 178.?.?.?

Nie som proti poriadku a pravidlám, ale to má tiež svoje hranice.
Som živnostník, a používam auto radšej súkromne, pretože nemusím nič vykazovať. Argument, že to nie je veľa práce navyše neberiem, lebo stokrát nič umorilo vola. Ako v tom vtipe "koľko stojí kvapka vodky" - vraj nič. "Tak mi nakvapkajte poldeci". Z takých "nič" sa skladajú aj platby za telefón a elektrinu, a presne takých istých "nič" sa treba z rovnakých dôvodov zbaviť.

Treba ľuďom odpútať pozornosť od megazlodejín, predávania majetku v hospodárstve? Stačí vytvoriť dojem, že fungujú pravidlá a zamestnať ľudí zbytočnosťami, ktorých účelom je záťaž namiesto úžitku.
Je to to isté, ako závidieť poslancom ich platy. Problém nie je ich výška, kľudne by som im dal aj dvojnásobok, ale nech tá ich práca za to aj stojí, a nekradnú popri nich tí ostatní. Spoločnosť by v pohode zaplatila poslancov desaťnásobne, ak by tí ostatní mali menej možností kradnúť, a aj by to bolo oveľa výhodnejšie aj mimo akýchkoľvek auditov. Prečo zastierať privilégiá privilegovným ľuďom, zvlášť, ak si zastanú svoje miesto. V týchto prípadoch bol zvýhodnený dav za pomoci navigátora a auditu.

257166

23.11.2011 23:50

O strachu

RE: x

ppppp 178.?.?.?

S tým, že strach je významná motivácia a s tým, že nevieme vzájomne komunikovať by som súhlasil. Strach ale nebýva hlavnou silou, čo dáva veci do poriadku. Tam sa skôr uplatní rozum, hľadanie spôsobu. Je ľahké využiť človeka s dobrým morálnym či odborným kreditom, ale ten sa nevytvorí sám od seba. Veľmi často dnešní úspešní manažéri ryžujú práve na tomto. Iba míňajú, spotrebúvajú, ale iba málo vytvárajú. My mnohí ostatní ich v tom fajn podporujeme, lebo tiež viac spotrebúvame, než tvoríme.
Ako to chodí vo firmách je vidno skor všade. Ako po bankách a iných "najdôležitejších" inštitúciách vidno na odmenách.

Demonštrácie pôsobia dnes už skôr ako prejav nechopnosti niečo riešiť, lebo ak by aj taká demonštrácia prerásla do nepokoja, znova iba stúpne chaos na úkor usporiadanosti, a to je zase iba voda na mlyn ľuďom, ktorí na tom parazitujú aj teraz. Príčinou je široko rozvinutá hlúposť, pýcha a naivná viera hromady ľudí, že dnešný životný štýl má perspektívu. Veď už aj viaceré naše deti o tom vedia pochybovať, málo veria, že im škola nahého cisára na niečo bude.

257585

26.11.2011 15:45

Trojský kůň Goldman Sachs je vtahován do eurozóny

siomoc je zásterka

ppppp 95.?.?.?

Načo toľký rozruch, iba živíme samonabaľujúcu sa snehovú guľu-monštrum. Bojujeme viac sami proti sebe, než niekto iný proti nám. Začneme s tým vtedy, ak si niekto všimne, že sa nedržíme niektorých princípov, a že sa dáme "kúpiť", na dačo nalákať ako kedysi Indiáni na alkohol. Toto je naša slabina. Samozrejme hrubej sile sa dá čeliť iba primeraným počtom odolných. Tým, že bratsky tolerujeme tých, čo v kľúčovom smere nevedia, či nechcú odolávať, si podrezávame vlastný konár, pretože kto chce na nás získať veľmi dobre vie, že jeden oslabený a závislý je ostatným na príťaž, a pri predátorskom boji ušetrí vlastné sily. Nič nové, jazda z kopca, výšková prevaha opevnení hradov a zámkov, už to tu x krát bolo a je to na očiach, kto chce to vidí.
Môj názor je obmedzená miera tolerancie a hlasovacie právo iba tým, čo preukázateľne prispejú k prijatej ideológii. Nejaká ideológia byť musí, pokusy o jej odstránenie sú strkanie hlavy do piesku, človek musí v niečo veriť, aby mal primeranú motiváciu. Inak bude subjekt "asi-milovaný" [smích], pohltený silnejším, agresívnejším kmeňom, a pôvodne "tolerantný" jedinec ak bude chcieť prežiť, tak bude musieť byť súčasťou pôvodne "netolerantných". Je lepšie toto urobiť vo vlastnej réžii, než v cudzej. Falošný humanizmus a pravdolásku vrátiť odosielateľom a pestovať si svoje.

257678

27.11.2011 19:59

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: než vylítneme komínem

ppppp 95.?.?.?

Príjemné odľahčenie, na čom sa podiaľa hlavne tá moderátorka...akurát s tou energiou to nie je úplne tak, že je nezničiteľná, je nezničiteľná čo do množstva, ale nie čo do kvality, jej trvalej použiteľnosti, tá degraduje. Jej konvertibilita postupne klesá, pokiaľ sa s ňou manipuluje a prechádz reťazcom premien. Energia má 2 aspekty, množstvo a kvalitu, o samotnom množstve pojednáva zákon zachovania energie, a o kvalite hlavne 2.termodynamický princíp(veta).

257745

28.11.2011 21:41

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: sudlice a halapartny

ppppp 178.?.?.?

Haarp v té forme, jak je prezentován je fiktivní strašák. Je fakt, že tahle fikce funguje i na dnešní nekteré vzdelané lidi stejne dobre, jako Divišuv bleskozvod na tehdejší katolíky. Na pochopení veci není treba začínat každému nový obor, ale z tech nekolik desítek vybrat ten správný, na stejném principu stojí i statistika tech, co jakoukoli záhadu prezentují.

257799

04.12.2011 23:38

Poslední zpráva MAAE obsahuje pochybné informace

RE: MAAE - koho je táto organizácia ?

ppppp 95.?.?.?

Súhlasím, že veľa problémov je spôsobené tým, že ľudia nesprávne používajú (historickú) pamäť.
Kvôli biblii sa nejdem rozplakať, ale je fakt, že najlepšie sa pozná strom po ovocí, mnohé konšpirácie sú len veľmi ťažko lúštiteľné, je lepšie si všímať z teórií vyplývajúce skutky.

258042

07.12.2011 09:19

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

kopírovanie

ppppp 95.?.?.?

a spätné inžinierstvo, nie je také jednoduché a účinné ako sa zdá. Na prelomenie dajakého hesla sa síce používajú softverové roboty, ale hlavne preto, že výsledok je typu áno/nie je veľmi jednoduchý. Mysliť si, že objavením správnej šifry sa používateľovi "otvorí" celý a hlavne hotový program na obsluhu je naivné. Aj keby napríklad komunikácie neboli zaheslované, tak to nie je otázka hodín, či pár dní ich rozlúštiť, bolo by treba mapovať a zachytiť veľa situácií. Úroveň zložitosti je neporovnateľne vyššia, než za dôb WW2. Kto by o tom pochyboval, nech sa pokúsi pochopiť hoci protokol komunikácie USB, či TCP/IP, prípadne niektoré PLC, či priemyselného robota, a predstaví si, že má na to pár dní možnosti testov bez obmedzení. Podobne načítavať softy z mobilov síce ide, ale iba vtedy, ak sú dostupné ďalšie "verejné" informácie, čo sa v prípade takých lietadiel nedá veľmi predpokladať, iba ak by dakto z vývojového strediska takých lietadiel poskytol primeranú "dokumentáciu".
Za najpravdepodobnejšiu, najjednoduchšiu a logickú možnosť pokladám tú, že lietadlo sa po zarušení komunikácie s družicou pokúsilo pristáť samé. Každý normálny softverista by to tak naprogramoval. Samodeštrukcia po strate komunikácie nie je veľmi pravdepodobná, obnáša asi väčšie riziká, než objavenie zvyškov hoci aj nepoškodeného lietadla druhou stranou. Totálne nepravdepodobné by bolo také lietadlo akokoľvek ovládať.

258140

07.12.2011 20:39

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: kopírovanie

ppppp 95.?.?.?

Však som ani nepísal o žiadnom letisku. Riešil som otázku, ako ošetrí programátor situáciu, že lietadlo stratí signál, poškodí sa mu prijímač, prípadne iný súvisiaci problém, vrátane toho spotrebovania paliva, keďže mohlo dlhšiu dobu letieť nekontrolovane, bez príkazov. Tipujem najskôr to palivo, v dôsledku vynúteného predĺženia dráhy kvôli aktívnemu zarušeniu príjmu, len výnimočne nejaké zariadenie, či náložku schopné poškodiť prijímač, to by muselo byť dosť špecifické. Tie komunikácie bývajú veľmi často nutne obojsmerné, aj keď sa ponajprv zdá, že lietadlu by stačil iba prijímač. Tí amíci mohli aj (polo)pravdu povedať, propagandisticky po svojom.

258156

19.12.2011 07:22

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

môžem k Havlovi napísať toto

ppppp 178.?.?.?

Práve jsem končil štúdium na fakulte, keď aranžovali "sametovku". Hovorilo sa o jednom z jej predstaviteľov, o Havlovi. Bol som zvedavý, čo vlastne chce ten človek ľuďom povedať, keďže okolo bolo dosť bordelu a dezorganizácie. Išiel som do bratislavskej Reduty, kde sa mal prezentovať, že nech ho počujem naživo. Doteraz si pamätám výsledný dojem. Povedal asi toľko, čo koľkokrát obkecávači marxleninizmu, iba v ružovom, všetko typické hospodské kecy na oblbnutie ľudí. Za celé tie asi 2-3 hodiny nič konkrétne, iba omáčka a tie krčmové reči o tom istom stále dokola. Nechápal som, prečo mu to ľudia žerú. Nechápem ani teraz, kde sa nabralo toľko jeho priaznivcov.

258857

22.12.2011 15:07

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: skola je zaklad

ppppp 91.?.?.?

Rešil bych to tak, že zavolám učitelce, že dcera nic zapalovat nebude. Deti si prece nemusí hrát se sirkama. Možná bych se i zeptal, zda má na tu svíčku certifikát. Je treba uhodnout moment, kdy ríct dost, a jít občas do konfliktu, ať kuži neprodávám zdarma, a taky mají nejaký problém, jinak si dovolují čím dál více.

259274

23.12.2011 22:37

A od zítra se nařizuje truchlit

počuj ty vlastenec

ppppp 95.?.?.?

ty si si svojím MY MY MYpatentom na rozum nejako veľmi istý.
Seba nazvať vlastencom, čo ak si pokrytec a teoretik, fiktik, tu si môžeš napísať hocičo. Niečo si predstavíš, a už nech to tak aj je. Aj na Slovensku existuje väčšina, ktorá vôbec nevie, čo robí, a kam to speje. Názor ale má slobodný, a aj kabát si dokáže vymeniť.

259396

23.12.2011 22:45

A od zítra se nařizuje truchlit

pravdu nejde vlastnit

ppppp 95.?.?.?

to ví už nekdy i decko. Stačilo mi prečíst od vás toto:

"Vážení bratři v Kristu. Po přečtení této žumpy ..."

a mohl jsem pokračovat u dalšího príspevku, protože mi prekladač vypsal error.

259397

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 81 čtenářů částkou 13 390 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 3

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 7

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
16,99 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,80 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 245,26 Kč
1 unce stříbra
483,77 Kč
Bitcoin
926 802,81 Kč

Poslední aktualizace: 21.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 69 312 306