Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané anatol

Nalezeno 31 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

07.01.2014 04:52

Otrávení Pacifiku

Forma článku.

anatol 78.?.?.?

Forma, akou je článok napísaný, hovorí za všetko. Ani jediný zdroj informácii, bombastické vyhlásenia, kecy, kecy... Ako to, že sa nemeria rádioaktivita??? Takú sprostosť môže napísať jedine pacient z ústavu! Neustále je jej úroveň pretriasaná v médiách. Nič zvláštne sa nedeje.
Úhyn zvierat: Všimol si niekto, že v posledných rokoch z nášho okolia vymizlo cca 50% vtáctva? A to nikoho netrápi. Nie sú vrabci, lastovičky, drozdi, diví holuby, sojky, straky... Len 10r. naspäť ich bolo relatívne dosť, teraz takmer nič. A všimol si niekto, že naopak sa nakotilo jeleňov, diviakov, a hlavne danielov, že ich sú plné lesy, ale najmä polia??? Že schľamstajú aj to málo, čo tam pestovateľ pre nás zasadil?
Takže pozor na tú našu všímavosť prírody a prostredia, sme otupelí a ľahostajní predovšetkým my, a nie mroži a tuleni.

302169

05.01.2014 14:56

Strašlivě nízká úroveň českých televizí

RE: Strach

anatol 78.?.?.?

So strachom ruka v ruke ide zbabelosť. Kde sú tie časy, keď sme si rozprávali vtipy o komunistoch - priamo na pracovisku v socialistickom Československu! Niekto sa bál? Nie, i keď mnohí boli v strane, a sami pridávali do mlyna.
Dnes... ľudia sú úbohí zbabelci, mám ich na háku, keď púšťajú do nohavíc, už len preto, že sa so mnou poznajú.
Viete, na čo sa nerobia vtipy už 20 rokov? Na: cigánov, farárov, židov a demokratov. Nie, ešte aj na: ľudskú blbosť ako takú.

302064

02.01.2014 11:18

Strašlivě nízká úroveň českých televizí

Pán Stwora,

anatol 78.?.?.?

čudujem sa, že sa čudujete. Ste rozumný človek, preto by ste mali vedieť, že médiá slúžia výlučne na vymývanie hláv. Uťahovať si z režimu sa dalo výlučne za čias totality a neslobody. Áno, ČT je trápna, je chorá, je šialená a patrí do ústavu pre duševne chorých. Česko je patologicky posadnuté honbou na komunistickú čarodejnicu. Je to fakt blivajz, hlavne ČT2.
Kedysi som písal humoristické scénky pre slov. rozhlas. Dnes si nemôžete z nikoho uťahovať, lebo aj debil je občan, a ako taký má demokratické právo na svoju debilitu. A narážka na režim... to ani náhodou! Púšťajú sa len osvedčení autori - riťopichovia, prostitúti a smraďoši. Osobne som si prestal vážiť všetkých doradu, ako sa pchajú tam, kde by ste zastrúhaný vlas... atd. Menovať nebudem, lebo nemôžem.

301757

01.01.2014 15:15

Evropa bez budoucnosti

RE: Mám riešenie.

anatol 78.?.?.?

Vlastne máte pravdu, kapitalisti neexistujú. Už ani jeden, preto niet peňazí.
"Keď všetci všetkým dlžia, niekto ukradol peniaze."
Kapitalisti neexistujú, ale zlodeji áno, milý pane, princezna to není, je to popelnica.
"Za komunistov sme mali úspory. Teraz máme dlhy."
Vy pako!

301670

01.01.2014 08:55

Evropa bez budoucnosti

Mám riešenie.

anatol 78.?.?.?

Je to tak prosté: Keďže kapitalisti nepodnikajú a sedia na peniazoch, treba im ich zobrať, postaviť fabriky a produkovať. Halali, hor sa do prosperity!
Je práve tzv. Nový rok. Vonku je total ticho, ani jediné auto. Keby tak bolo stále, bol by to možno nulový prírastok HDP, ale aspoň by sme ušetrili ropu, vzduch a vodu. A zatiaľ my pre tú nulu drancujeme, vraždíme /v "teroristických" krajinách/, presierame budúcnosť a napchávame sa biologickým odpadom zvaným potraviny.

301660

30.12.2013 20:38

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Váš názor ma nezaujíma. Dávno som rezignoval. Radšej budem desivo hlúpy, než zlodej.

301609

29.12.2013 09:18

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Máte úplnú pravdu v každom odseku. Od kvalifikácie občanov k voľbe, až po vedúcu úlohu filozofie /cieľa/, ktorý chceme dosiahnuť. Som si všetkého plne vedomý. Bolo by treba, aby sa vecou zaoberali odborníci, aby počítačoví experti navrhli mechanizmus, ktorý by sa nedal zneužívať. /Preto trvám na výlučne štátnom vlastníctve výrobných prostriedkov, s výnimkou služieb v drobnom - živnostníci./ Jasné, že tzv. plebs by si želal vylihovať a čerpať zdroje až po dno - áno, po nás potopa. Počítač by mohol mať zafixovanú klauzulu trvalo udržateľného /nebojte sa, nie rastu/, ale stavu, s vyhliadkou na 100 rokov. Teda čerpať sa bude len do takej miery, aby zásoby zdrojov boli i o sto rokov rovnaké. Nutne to vyžaduje nulový prírastok obyvateľov. Veľa by mohla zvládnuť propaganda. Nie politická, veď politika by neexistovala. Ale podpora fyzickej práce, pohybu, zdravých potravín atď., veď za komunistov v zlatom období 70-tych rokov vysoko prevažovala pozitívna propaganda a ja viem, že človek hĺbavý je i vŕtavý a nestotožní sa s propagandou, nech je akákoľvek, ale plebs!, ten áno, a heslo "buď fit" na masy platilo. Ľudia akože frflali, ale v podstate angažovanú propagandu prijímali a riadili sa ňou. Tak prečo nie i teraz? Máme oveľa fundovanejšie výskumy, tak plebs by nakoniec vo svojich elektronických referendách mohol voliť zdravý životný štýl, najmä ak by im počítač dal jasne najavo, že keď sa budú prežierať lacným mäsom z Poľska a vyvaľovať šunky na kavalci, tak onedlho zhebnú. Ono... dnešná doba je vlastne vrcholiaci paradox: Takmer všetci plačú, že nemajú peniaze /oproti zlatým časom sú skutočne chudobní/, ale zároveň prakticky nepracujú. Veď kde by aj pracovali, keď priemysel takmer neexistuje? Vozia sa od marketu k marketu, nadávajú na drahý benzín /povážte, vraj drahý! Hlavne, že je deň čo deň dopravný kolaps./ Už úplne zabudli, že za komančov vstávali na šiestu, povinne odmakali 8 hodín /väčšinou poctivo, lebo aj lenivci boli donútení urobiť aspoň čosi/. Dnes sú ľudia leniví ako svine! Takže počítač by mal čo robiť, aby ich vyhnal z brlohov. Ale šlo by to. Hovorím, ďaleko najväčší problém by bol, čo s chamtivými, ale zároveň i podnikavými ľuďmi, ktorých je všade vo svete trvalý stav okolo 30%. Čo s nimi? Oni sú schopní vždy rozvrátiť každú spoločnosť. I tú s centrálnym počítačom. /Asi by vyvolali revolúciu./

301518

28.12.2013 20:39

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Nerozumieme si. Hovorím, je to na dlhšiu diskusiu. Centrány počítač by cez web zhromažďoval želania občanov. De-facto išlo by o permanentné referendum. /Ako technicky vyriešiť, aby mal každý iba jeden hlas, je teraz nepodstatné./ Systém nutne vyžaduje výlučne štátne vlastníctvo výrobných prostriedkov, inak by prišlo k zneužitiu. Ekonomickú stránku by vyhodnocoval opäť počítač podľa dostatočne fundovaného programu. Konkrétne: Občan, želáš si výstavbu diaľnic? Občan: áno. Počítač: Bude to stáť x eur, návratnosť v podobe rýchlejšej dopravy o y rokov. Následky - dlhodobá stagnácia. Návrh: Využiť existujúcu sieť železníc, presné plánovanie, podpora: výstavba nových fabrík v regióne. Si "za" napriek tomu? Ak občan odhlasuje áno, potom sa menšina musí podriadiť, a nie demonštrovať na námestí. /Inak do lochu!/
Skutočný problém je, čo s ľuďmi notoricky posadnutými bohatnutím, ktorí sa dnes zgrupujú predovšetkým v pravicových stranách. No neviem, za komunistov sa pre nich organizovali pitky, poľovačky, prostitútky... ale im aj tak nestačilo, vyšli do ulíc a začali zvoniť kľúčami. Čo s chamtivcami, to skutočne neviem.

301494

28.12.2013 17:50

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Tí, čo nevolili, nie sú z tých, ktorí vedia, ako systém funguje, ale z tých, ktorým je systém ukradnutý. Pamätajte: Americký ľud bol proti vojne vo Vietname až vo chvíli, keď bola zavedená branná povinnosť. O tom to je.

301487

28.12.2013 17:45

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

"...mohli volit lépe" - "...ale myslíte si, že Mitt Romney by byl lepší..." Máte to v jednej vete. Ako mohli voliť lepšie, a zároveň ten druhý lepší nie je. Tak mohli, či nemohli?
V demokracii sú vari voliči za svoju voľbu zodpovední, nie? Obamu zvolili znovu, tak sú zodpovední na druhú! Prosím vás, nič tak kovbojov nezjednocuje, ako strieľanie od pásu. To je ich vášeň. Preto majú toľko zbraní po drevených búdach zvaných domy. Je to geneticky vyšľachtená agresívna elita ľudstva. Celé stáročia najväčší dobrodruhovia obsadzovali tzv. nový svet. Teraz odtiaľ mávajú zbraňami, lebo potrebujú pod svoje ritiská poriadne autiská, tie autiská žerú kvantá benzínu, ďalšie ropné deriváty potrebujú na kúrenie a klimatizáciu, ďalšie do elektrární, potrebujú neustále kamsi lietať lietadlami... skrátka potrebujú komfort. Preto potrebujú vyviezť svoju demokraciu a doviezť ropu. Obchodne: fifty - fifty. Na násilie vždy hovoria áno. Majú mentalitu ako istí naši počierni spoluobčania.

301486

28.12.2013 17:24

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Verím tomu, že v dusivej mediálnej atmosfére v Austrálii sa vám názory Klausa zdajú inteligentné. No... škoda sa o tom rozširovať. Na stránke slavonica.sk mám článok pod prezývkou JA s názvom: "Václav Klaus: Modrá, nikoli zelená planeta - o čo ide." Prečítal som si jeho knihu a napísal, čo si o nej myslím.
Inak, neviem si už predtaviť dusivejšiu mediálnu kampaň, ako je tá naša, vari okrem KLDR. Správy, hoci na ORF, bývajú oveľa objektívnejšie, než tie naše. Asi aj na CNN. Ale celkovo vďaka elektronickým médiám obrovsky vzrástla dezinformovanosť. Totiž ak sa chcete dopátrať ako-tak objektívnej pravdy, musíte veľa pátrať. A to 99% ľudí nerobí.

301485

28.12.2013 17:09

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Prepáčte, ale okolo 99% americkej filmovej produkcie v rôznej forme propaguje násilie. Aké IQ musí mať človek, aby pochopil, že násilie je zhovadilosť? Aké IQ musí mať človek, aby si uvedomil, že bojovať za svoju slobodu zásadne v cudzích krajinách je v skutočnosti agresia? Koľko inteligencie má človek, ktorý nevidí, že pri pobreží jeho krajiny nie sú lietadlové lode Íránu, ale je to práve naopak? Ako si mohli opätovne zvoliť kovboja Busha, dokonca s najvyšším percentuálnym ziskom v histórii, keď bolo okato okaté, aký je to vojnový štváč, hazardér a služobník diablov?
Mimochodom, aj my už roky prijímame istú skutočnosť nekriticky, a pritom... Uvedomil som si to až v Rakúsku. Bol tam pomník padlým hrdinom v 1.sv. vojne. Také sú všade v Európe. Ale, preboha, akí hrdinovia, veď to boli agresori! A potom: My vari nie? Slováci i Česi - padli za svoju vlasť. Kde? Na ruskom fronte. To ako zabíjaním Rusov v Rusku bojovali za svoju vlasť? No vidíte, aj to je zhovadilosť. Viem, že hovorím sám proti sebe. Ale je vari čas na nápravu. Rusov vnímame už len ako tých, čo nás okupovali v 68.r. Hrôza! Mali nás nechať napospas Hitlerovi, keď sme takí zadubení. My koľkože Rusov sme zabili na ruskom území počas 1.svetovej?
Koho som volil? V slávnom r.1989 som s radosťou očakával zmeny, predovšetkým menu paňazí. V decembri už jasne oznámili, že mena peňazí nebude. Od tej chvíle pre mňa revolúcia skončila. Doteraz na ňu čakám. A želám si nič iné, než späť do r.1989, a všetko od znovu. Zlodeji do basy, zoštátnenie, vyplácanie podľa noriem, šetrenie zdrojov a podnikanie v malom. Žiadna EU, NATO, a celý rad odporných spolkov, včítane OSN.
Mám aj návrh, ako usporiadať politický systém, aby bol čo najmenej zneužívaný v prospech boháčov. Vládu centrálneho počítača. Predstava naivná len na prvý pohľad. Verte mi. Ale tu nie je fórum, kde sa o tom dá písať.

301484

26.12.2013 23:09

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Asi chcete povedať, že menšie zlo je prijateľné. Pozrite sa, buď demokracia je, alebo nie je. Ak som zvolil Obamu, nesiem za neho zodpovednosť. Ak som zvolil republikána, to isté. Že je úplne jedno, kto tam vládne? Potom nie som kompetentný k voľbe. Po slovensky, či ľudovo: Blbec nemôže rozhodovať o vedení štátu. Ak tak činí, je to najhoršia vláda zo všetkých možných, lebo iba plebs nepozná pozadie, politici áno. Americký ľud je najmenej informovaná časť ľudstva, navyše je vychovaná v kovbojskom duchu - strieľa od pása pri každej podozrivej konverzácii. Americký ľud poslal do sveta všetky bomby, americký ľud zabil milióny civilistov po celom svete. V tej istej dobe padli za obeť tí vo Dvojičkách. Padli za obeť náboženským bláznom. Tento svet je krajina idiotov.

301430

26.12.2013 17:51

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Bezpochyby nie. Potom niet jediný dôvod sympatizovať s tzv. americkým ľudom. Agresorom nie je Obama a jeho suita, ale americký ľud.

301420

25.12.2013 20:09

Vánoce Smolíka McFiggina

RE: Šťastné a veselé!

anatol 78.?.?.?

Áno. Platí aj pre Slovákov.

301383

25.12.2013 08:17

Vánoce Smolíka McFiggina

RE: Vánoce by měly být především v duchovní oblasti

anatol 78.?.?.?

V tom príbehu o narodení J.K. /nemyslím Kennedy/ je taká krásna gulášovina: Kde sa tam zobrali tie ovce, keď, ako je známe, ovce neznesú zimu, musia sa ustajniť, a nestačí niekde vedľa krčmy, takže prečo sú v príbehu ovce, keď oblasť občas býva v decembri zasypaná snehom /nedávno pol metra/, ha? Alebo to bolo všelikedy, len nie v zime. Ja budem odteraz sláviť narodenie J.K. /nie Kennedyho/ radšej 24.7. Prečo? No, a prečo nie, aj ja si môžem slobodne a demokraticky vymyslieť narodenie Ježiša kedy chcem, najmä ak zrejme vôbec neexistoval.
A potom: Ako, dofrasa, sa ide z Nazaretu do Jeruzaléma cez Betlehém? To bol ako nejaký diaľničný okruh okolo Jeruzaléma, že si tak nadišli? /A to jazdili po tej diaľnici na somároch?/ A kto to poplietol, Jožo alebo Maryša s tým sčítaním ľudu? Však žiadne nebolo... Trepali sa tam zbytočne.>Ježíš se stejně narodil někdy v květnu a Ježíš Kristus
>není historicky doložen, takže my vůbec nevíme, co a koho
>oslavujeme!

>Ať se na mně zde všichni věřící nezlobí, nechci jim brát
>víru, ale "zrození" Ježíše Krista je velký "časový"
>podvod!!! Jednak se vůbec nenarodil 24.prosince, což mělo
>odlákat od slavení původních svátků Slunovratu a také rok
>je velmi nejistý!

>Rozptyl je až 8 let, podle různých pramenů!
>Proto by měly Vánoce zůstat pro všechny lidi dobré vůle
>svátky "lidské" vzájemnosti, urovnání sporů a dělání
>vzájemné radosti,jak zjevně hrdinovi příběhu nebylo vůbec
>dopřáno!!!

>Raději než koupit bačkory, je dobré obdarovanému koupit
>nějakou úplnou "blbost" , ze které bude mít radost!

>Také proč jsme na světě,abychom si dělali radosti a to
>bychom si měli právě uvědomit o Vánocích!

>Text písně Tomáše Kluse, Napojen:
>
>
>NAPOJEN
>
>
>Vzpomeň jak s očima dítěte,
>hleděl na letící ptáky.
>Jak krásné bylo být na světě,
>s vědomím, že umíš to taky.
>Dnes už nelétáš, neboť okolí
>zmátlo tě strachem, že pády bolí.
>
>Zastav se, čas nikam nespěchá,
>jen rozum nutí ho k běhu.
>Věř však ty, synu člověka,
>žes nedílná součást příběhu.
>Ty jsi já, jako já Tebou jsem,
>společná je nám planeta Zem.
>
>Ref.
>Ničeho nelituj, život co máš je Tvůj,
>žij a měj rád co je.
>Nechť Srdce se rozbijí
>Láskou, tak přijmi jí.
>Cítíš, jak jsi napojen, jak jsi napojen,
>přes všechny pochyby, život je krásný.
>Jsi napojen a Svět je Tvá továrna na sny.
>
>Nebe až najde jas ve vodní hladině,
>až měsíc opře se o břeh.
>A padne hvězda, zkus si přát jediné,
>to aby dopadla dobře.
>Ztiš se a poprvé k sobě se obrať,
>bez zbraní a krve porazíš obra.
>
>Obra co založil duhy stín,
>když před lety zotročil Zem.
>A člověka Bůh vůbec nejistil,
>v otázce, kdo vlastně jsem.
>Poznej, že být je jednoduché,
>ucítíš klid, že vše jedno je duchem.
>
>Ref.
>Ničeho nelituj, život co máš je Tvůj
>Žij a ...

Automaticky kráceno

301356

31.10.2013 13:18

Island: Revoluce pod vedením bankéřů

RE: Sedliacky zdravý rozum.

anatol 78.?.?.?

Pane,
toto isté sa deje i teraz, ale ešte oveľa horšie, a je 100% isté, že situácia sa bude len zhoršovať. S demagógiou á-la Lenin sa neoháňajte, teraz je tu povinná láska k istej krajine na západ od Atlantiku, amorálna a zhovadená banda, čo zabíja ľudí po celom svete. Neznášal som tie komunistické drísty v médiách, ako neznášam akúkoľvek demagógiu, včítane tej kostolnej, kde sa donekončna opakujú jalové frázy, či tej pseudohumánnej, kde tuším aj hovnu na ceste "záleží" na mojej slobode, ale kde vziať robotu, o tom tá smrdutá šlápota mlčí. Nemohli ste si kúpiť rifle a magnetofón? Ó, vy chudinko, oni tí darebáci komunisti miesto toho budovali priemysel, infraštruktúru, byty... také blbosti, však?
Mimochodom, v tej dobe /50-te roky/ bola situácia na Západe takmer zhodná s našou - vybavovanie si účtov za kolaboráciu, prenasledovanie, rozmlátená krajina, chudoba, hlad... Len my sme napr. povinne nahnali ľudí do potravinovej veľkovýroby, a tí magori ešte len teraz, čiže 60 rokov pozadu za nami, začínajú so skupovaním fariem do väčších celkov. /Skupovaním - myslí sa tak, že privedú sedliaka na bubon, a potom sa to skupuje./
Zaťato sa mlčí o situácii na Západe v 50-tych rokoch. Čo sú všetci nemí? Pozrite tie paneláky v Paríži, tie Havlove
králikárne, všade ich majú, sú po celom svete, ale iba u nás je to dôsledok vlády zlých komunistov.
A r.1968? Čím je významný? Každý na západ od Viedne vie, že revolúciou proti kapitalizmu. Ale na východ od tej Viedne o tom nevie asi nikto.
Načo sú tieto tlachy o demokracii, a čo ďalej po nej, kam sa pohnúť? Veď iba komplikovane smerujeme k socializmu, ale ani zaboha sa k tomu priznať!!!

298975

31.10.2013 08:27

Island: Revoluce pod vedením bankéřů

RE: Sedliacky zdravý rozum.

anatol 78.?.?.?

Viete, čo potrebujeme?
Až sa mi panennky pretáčajú, keď sústavne ktosi volá po "priamej demokracii", či podobných vynálezoch.
Logika: Ak plačem, že nie je dobre, znamená to, že som sa mal lepšie, či nie? Je to logické, či nie? Ďalej: Ak som sa mal lepšie, kedy to bolo? No? Kedyže som naposledy nemal existenčné problémy... Napoviem vám: Bolo to v dobe, keď bol stav riadenia spoločnosti presným opakom priamej demokracie. Preložím do zrozumitaľného jazyka: Keď sa občan-sedliak nemontoval do vládnutia, keď voľby boli iba formalitou. Keď, aby sme boli dôsledný, vládol Marxov kapitál, presnejšie socialistická ekonomika, keď sa vyplácalo podľa štátom stanovených taríf, a teda nikto nemohol nahrabať a tým zdegradovať milióny ľudí na úroveň hoviad v maštali. Vtedajšie "problémy" boli proti tým dnešným prdinec!
Všetko možné, len nie vládu ľudu! Lebo ľud je blbý ako tágo. VŽDY bude voliť len tak, ako volí vôl: Podľa vola, čo vedie jeho obľúbenú časť stáda.

298959

20.04.2013 07:17

Kanada

Bomba článok!

anatol 81.?.?.?

Ak existuje PRAVDA bez ideológie, tak je to tento článok. Zbavte sa nutnosti závidieť autorovi jeho príjem a ceňte si, že sa dokáže na svet dívať objektívne. Aj mne je divné, že si každý sťažuje na chudobu, ale po uliciach sa preháňajú autá za ním uvedené ceny, ja pridám, že na Slovensku je pevné pravidlo živiť 1-3 psov čistokrvnej rasy, a to aj u ľudí žijúcich na podpore a že so službami je to presne tak: NEMÁ KTO MAKAŤ! Obuvníka, stolára, inštalatéra... kaderníčku - samé objednávky na týždne, ba i mesiace dopredu. Za komunistov sa samozrejme makalo 8 hodín denne, chodilo sa na 6.h., bežné boli 3-smenné prevádzky. Zaniklo to, čo po novom nazývame pracovný návyk. Dnes do 8h. je všetko zavreté, v mestách inštitúcie otvárajú o 10h., medzi 12-14h. máte problém niekoho zohnať, čo sa flákajú ktovie kde a úradovne /zvlášť štátne/ sú plné vymyslených byrokratov, ktorým ešte na pomoc prichádza počítačová technika - zákazníkovi nie, ten musí behať ako idiot ešte viac, než pre počítačovou explóziou.
Tiež som prešiel viac krajín /v Európe/, tiež mi lezie na nervy otravnosť predavačov v Rakúsku /len tam strčíte nos, hneď štekajú: Gott! Gott!... to ako "Gruss Gott", ja mám chuť povedať: No áno, Karel Gott je dobrý, ale sú aj iní speváci... Dodnes zdravia ako 90 ročné babky: Pozdrav pánboh!, a to aj na úrade, alebo v banke, slušné "Guten Tag" nepoznajú./ Ich úsmevy sú neúprimné, je to do očí bijúce, a keď ho odmietnete - ja vždy, nie som retardovaný, aby som nevedel, čo chcem - okamžite sú nepokryte urazení! ALE: I tak sú oveľa ústretovejší, než Slovák /alebo Čech/, sú slušnejší, ohľaduplnejší /až na to otravovanie v obchodoch/, totiž my sme majstri sveta v egoizme a, áno, ide o národný egoizmus, ako typická vlastnosť českého a slovenského domorodca.
Perla: Najlenivejší a najpodlejší a najbordeláckejší ľudia, akých som stretol, boli Švédi. Pri každom dome smetisko, neustála snaha podviesť, nekonečná namyslenosť a bohorovnosť. Hm, čo všetko sa nevie...

288444

16.04.2013 22:08

Totalita

Zvláštny článok.

anatol 81.?.?.?

Aj ja sa čudujem, že je na tomto fóre článok jednoznačne obhajujúci socializmus. Že by unikol cenzúre?
Pán Vít, nedajte sa zvyklať nepriaznivými ohlasmi. Váš článok je práve to, čo v podvedomí cíti takmer každý. Len časť ľudí sa hanbí priznať, že sa v r.1989 mýlili a časť ľudí si maľuje ružové obrázky na svoju slobodnú a demokkratickú stenu v paneláku /králikárni/, ktorá dnes stojí viac ako rovnako starý rodinný dom. Stále znovu sa stretávam s fanatickou nenávisťou voči socializmu... prečo asi? Nemá CHARAKTER tento ľud!

288190

16.04.2013 20:49

Cizincem ve vlastní zemi

Pán Stwora

anatol 81.?.?.?

tiež sa často pohybujem v zahraničí a vo všetkom máte úplnú pravdu. Len dodám, že Slováci /a Česi/ sú neuveriteľne neslušní a arogantní, nepohostinní a sebeckí! Neuveriteľne!!!
Boli takí i za komunistov, preto všetko rozkradli, nie pre "režim", ale pre tú nenažranosť. Ešte že to tie baby zachraňujú, lebo fakt je, že v Rakúsku za mesiac nevidím toľko pekných báb ako v Bratislave za 10 sekúnd. Nepreháňam.

288185

31.03.2013 07:23

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

Stalin - tajomný.

anatol 81.?.?.?

Stalin prevzal zaostalý štát. Za 30 rokov sa z Ruska stala svetová veľmoc. Keby sa mal pýtať demokratov, či je správne to, či ono, tak by sa iba 30 rokov vadili. Myslím, že bez Stalina by bolo Rusko dnes tak málo autoritatívnou krajinou, ako sú pobaltské alebo stredoázijské republiky. Rozkázal ľuďom, že sa budú mať dobre. /Viem z klasickej ruskej literatúry o predstalinskom Rusku dosť./ Zabíjanie v Katinskom lese - dodnes sa nikto príliš nepokúša logicky zdôvodniť tento čin, ja sám o tom viem houby, ale mám pocit, že Stalin ako stratég vytušil, že sa zrejme chystá spojenectvo Poliakov s Hitlerom. Mýlim sa? Ale neodpustím Stalinovi, ako naletel na dohodu s Hitlerom o neútočení. Trpeli za jeho omyl milióny Rusov.
Myslím, že dnes Rusko potrebuje nového Stalina. Inak mu hrozí zánik. Totiž - zánik radového ruského občana, oligarchovia nie sú Rusi.

287372

20.03.2013 06:01

Z amerického snu se rychle stává noční můra

No a čo?

anatol 81.?.?.?

Na dolezite.sk je článok: "Čo všetko sa nesmie", a týka sa to Slovenska. Tiež máme svoj absurdistan a špehomániu.

286722

Čítal som si vaše viaceré príspevky. Máte neobyčajný prehľad! V mnohých s vami súhlasím bez výhrad. Podávate informácie aj tam, kde ja ani netuším problém. Vďaka za múdre slovo!

286119

07.03.2013 06:37

Jste připraveni?

RE: Otázkou není ZDA ale KDY...

anatol 81.?.?.?

V r.1987 som bol na PORTE. Hučali ako jeden: UMÍ!!! Na každú sračku hučali:umí! Hnusili sa mi. Kde sú teraz? Nie sú to náhodou tí úradníci a bankoví zmrdi, čo ma posielajú... vieme kam? Vždy som vedel, že sú hajzli - pokryteckí trampisti - lenivé a tupé vši. Dnes sa s nimi na potulkách nestretávam. Pretože ma nepustia do oplotených obor - ich vyhavlovaných majetkov. Nikdy ma nemali radi, videl som im na dno skrylovanej ožralej duše, keď bekotali: "Z rozmlácenýho kostela..." a ja som sa spýtal: O čom je tá pesnička? No, povedzte, demokrati, o čom to je?
Páči sa mi váš príspevok. Ale nemyslím, že by prišlo na amero. Zbytočný krok. Tanky postupujú na Moskvu. Ekonomika neexistuje. Je vojna.

285962

14.02.2013 08:10

Lepší hororový konec, než horor bez konce

Prísne tajná príčina krízy.

anatol 81.?.?.?

Tento článok, ako aj všetky ostatné, iba zahmlieva skutočnú podstatu krízy. Ňou je nenažranosť boháčov. Ak sa má kríza riešiť, treba skonfiškovať majetky vlastníkom mercedesov, golfových šaškov, lovcov v oborách a samozrejme znárodniť - a to nie len banky, ale aj tescá, lidle, atď. - všetok dôležitý artikel. Už nás vycicali dosť! A zlodejov zavrieť do basy - treba stavať k tomu potrebné budovy. Ďalej treba vojskami OSN obsadiť daňové raje a zrušiť bankový systém Švajčiarska a podobných krajín. Ak sa má postaviť nejaká štartovacia čiara /to tu už bolo, pamätáme? V r. 1990/, musí sa toto vykonať. Žiadne čary od stola nepomôžu.

284827

31.01.2013 06:54

Rok 2013 – Spojené státy tlačené do izolace

Čo je hodnota.

anatol 81.?.?.?

Hodnotu má práca /Čína a okolie/ a suroviny /Rusko, Arábia, Afrika.../. Nie zlato samotné. Krajiny ako USA a EU nemajú nič. Sú leniví ako vši a suroviny dovážajú. Majú akurát tie blbé zbrane a bojové filmy. Budúcnosť je jasná...

284041

30.01.2013 07:55

¡No pasarán!

RE: No a volby vyhraje KSCM!

anatol 81.?.?.?

Prepáčte, trocha je mi do sarkastického smiechu z vášho optimizmu. U nás komunisti boli i vo vláde - totiž v PRAVICOVEJ vláde! Naša KSS, ako asi neviete, sa premenovala /SDĽ/ a vládla s tými ... čo im slušný človek nevie prísť na meno. Komunisti veselo zasadajú v EU-parlamente, tárajú o demokracii atď., hlavne že im idú chechtáky do vreciek. Zmenu /k lepšiemu/ je možné dosiahnuť iba revolúciou, a tá je bolestivá - pre všetkých.

283981

29.01.2013 06:13

¡No pasarán!

Pán Stwora

anatol 81.?.?.?

nemáte pravdu, oveľa bližšie má k nej prispievateľ Anrew Siddur. Cenzúra na nete je zjavná, veď i mne ste vy sám napriek prísľubu neuverejnil článok, ktorý práve popisuje podobnú situáciu. Hlas ľudu je hlas psí. Najmä keď ľud sám rozhoduje najhoršie zo všetkých možností - totiž sám proti sebe. Ale o tom bol práve ten článok. Ľud chce socializmus, ale nie je preň ochotný aj niečo urobiť. Ľud je zbabelý a bezcharakterný. Teraz volil Zemana, lebo je určite "socialistickejší", než ten kresťanský pravičiar.

283884

26.01.2013 13:26

Návrat majora Zemana

Sláva Karlovi!

anatol 81.?.?.?

Prajem vám, Čechom, aby ste si zvolili Čierny kopec, nech nevybočuje z celého radu neuveriteľných chovancov veľkoblázninca, čo ste ich už na Hrade mali. Totiž takou voľbou ukážete absurditu demokracie do celého sveta, nech zemeguľa vidí, kam až v nemúdrosti sa dá zájsť. Jedine krajný prípad zla zvrhne dôveru v tento režim.

283542

26.01.2013 07:22

USA se připravují na vojenské akce v Bolívii

RE: Stále stejná písnička a metody CIA atp...

anatol 81.?.?.?

No vidíte, a TOTO dodnes drvivá väčšina občanov nechápe. Zadratovanie bolo kvôli sabotážam a farári boli spoľahlivou ochranou pre "chlapcov v zbrani".

283521

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 1

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 419,12 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 693 234