Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané M.P.

Nalezeno 199 příspěveků, 1 IP adresa

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.12.2001 11:03

Choleře lze zabránit jednoduchou metodou

"copepods"

M.P. 147.?.?.?

Tzv "copepods" jsou česky buchanky (Copepoda), patří do řádu klanonožců. Spolu s perloočkami (Cladocera) jsou hlavní součástí planktonu našich rybníů

695

27.08.2002 00:26

Rady vnoučeti

Rady vnoučeti

M.P. 147.?.?.?

No, musim se priznat ze se mi nektere odstavce moc nelibili.
Ale jinak to bylo dobre

3631

27.12.2012 21:56

Psychiatrické léky spojeny s 90% případů střelby ve školách

Masoví vrazi byli vychovávni pouze matkou

M.P. 194.?.?.?

Matka Adama Lanzy žila v přepychovém domě.

Rozvedla se v roce 2008.

A vysoudila velmi vysoké výživné. Ročně 240 000 dolarů. Více, než polovina otcova ročního výdělku.

Matka se izolovala od sociálních kontaktů a s tím i dítě.

---

Je divné, že spousta masových vrahů jsou muži, které vychovávala matka bez otce.

Ať Lanza, ať Breivik.

281107

27.12.2012 22:06

Psychiatrické léky spojeny s 90% případů střelby ve školách

RE: Zbraně - na ně?!

M.P. 194.?.?.?

Násilná kriminalita ve Velké Británii: nejvyšší v Evropě, horší než v USA a JAR

http://www.gunlex.cz/ze-sveta/nasilna-kriminalita-ve-velke-britanii-nejvyssi-v-evrope-horsi-nez-v-usa-a-jar/

Miloslav Ponkrác

281108

01.01.2013 01:27

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

M.P. 194.?.?.?

Ač neznám slovo imperializace, přeložím Vám sousloví „imperializace normálnosti“ do „příkaz normality“ nebo „diktát normality“ nebo „rozkaz …“.

---

Vzepřít se nestojí jenom námahu a práci.

Ono vzepření je zajímavé tím, že ukáže, že jde o daleko více. Často i to stát se totálním persona non grata v okolí.

Několikrát jsme zachránil ženy, když byly přepadeny. Hodně jsem přitom riskoval. Teprve pak jsem spoustu věcí pochopil. Hrozila mi fyzická újma od útočníka, hrozila mi žaloba od útočníka, roční zkoumání policie a soudů zda jsem nepřekročil nutnou obranu, placení nákladů na advokáta, msta útočníka, a navíc odsouzení od všech žen.

Ač útočníka jsem zastrašil pouze bojovným postojem a připraveností, tedy ani jsme se nedotkli, první překvapení pro mě bylo, když jsem zjistil, že všechny ženy, kterým jsem řekl větu: „zachránil jsme přepadenou ženu od útočníka“ bylo odsouzení všemi ženami (do jedné!) v mém okolí, že jsem byl agresivní na útočníka. Nevěděly vůbec co se stalo, byla to první automatická reakce žen, jak se v angličtině říká „go to response“. Jediná žena, která mi poděkovala byla přepadená.

Bylo to pro mě velké překvapení. Moje následná řeč k ženám, že teď už naprosto chápu, proč jsou znásilněné ženy 100 metrů od zastávky, kde stojí 14 lidí a všichni to ignorují.

(Teď mluvím obecně, ne o svém příběhu.)Zachráníte ženu, a riskujete zdraví a život, riskujete vyšetřování, riskujete obžalobu za překročení nutné obrany a mnoho dalšího. A najednou zjistíte, že vás odsuzují i ženy, které jste jako muž chránil.

Teprve pak vám dojde síla PSYCHOpropagandy, kdy několikrát denně jsou muži ukazováni jako násilníci a agresoři. Kdy je ukazováno, jak muži zabíjí své děti. Kdy se podařilo tak dokonale asociovat a vytvořit rovnítko mezi muž = agresivní násilné hovado, že to ženy mají dokonale v krvi.

Pomůžete ženě a najednou jste agresor pro celou společnost od policie, soudů, ale i žen! To nečekáte.

Také dnes už si žádná žena neodváží přede mnou stěžovat na nepomožení ženám, na to, jak jsou lidi sobečtí, že nechají násilníky klidně doznásilňovat ženu na veřejnosti.

Ženy si to vysloužily samy. Chtějí to tak. Nebyl jsem zřejmě sám, ale podobný zážitek je zřejmě masový. Takže muži, kteří měli odvahu, už na ženy trochu kašlou, když to tak chtějí. DObře jim tak.

---

Podobné to bude i s jinými situacemi. Máte odvahu, uděláte první krok. A následně se na vás sypou další důsledky, které jste nečekali. Dostáváte další rány a odsuzování z míst, kde jste to nečekali.

Miloslav Ponkrác

281268

01.01.2013 02:06

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

M.P. 194.?.?.?

Zatímco Rómové si udělali konzum z dětí.

Manželka Róma je pod tvrdou nadvládou tchyně. Dostane se z toho jedině tak, že porodí několik dětí, pak je více svou paní.

Zkuste hromadně zavést, že všechny manželky budou podléhat svým tchýním až do prvních čtyřech dětí, tak jak to chválíte. Uvidíte, jak moc dobré to je.

Dnes jsou děti pro ně kapitál kvůli dávkám.

Rodinná soudržnost, kde spoustu jejich dětí jsou v dětských domovech, protože Rómové o ně nemají zájem, mi nepřipadá jako ideální vzor. A nic co bych nazval, cituji „rodinnou soudržností“.

Rómové si jistě nenechají kazit své děti podrýváním autority rodiny a nucením dětí, aby na své rodiče bonzovali na linku důvěru, učili je, že rodič ani učitel nemá žádnou autoritu a pokud snad by se pokusil jim naplácat vařečkou, neřeší to plácnutí vařečkou roky soud (http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=765826).

Nicméně co jsem četl, soudržnost Rómu se už rozpadá.

Rómové jsou zneužiti, stejně jako celé multi-kulti, pro to, aby vyvolávali beznaděj a problémy mezi původními obyvateli. Je třeba zasíl rozkol, problémy – podle hesla rozděj a panuj.

Nicméně jim se to vymstí. Za několik desítek let to dostanou i důsledky – ač pozitivní dikriminace není jejich konstrukce a tvůrce je z bílých řad. Ostatně proč by se bránily, když je tvůrce rozkolu zkorumpoval velkými penězi a udělal z nich nadlidi se stotisíckrát většími právy, včetně soudních sporů. Tahle korupce časem rozežere a už rozežírá i to dobré, co popisujete – protože už to napůl není.

Jste žena, je jenom na Vás, jakou si uděláte rodinu a kolik dětí porodíte. Můžete uctívat muže a dávat mu najevo respekt. Můžete si udělat pečlivou čistotu a pořádek. Můžete uspořádávát oslavy. Co Vám brání?

281270

01.01.2013 02:17

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Nejen emoce

M.P. 194.?.?.?

Vše co tu popisujete jsou vývojové poruchy učení.

Pokud chcete, aby třeba člověk s problémy ve čtení (dyslexie) dostával pětky v češtině, ačkoli to není jeho vinou, nebo člověk s problémy s tvořením vět (afázie), prosím.

Tyto vývojové problémy učení mají jednu věc – ve slabších případech se dají překonat a někdy zcela eliminovat, pokud se včas rozpoznají a pokud v následku se dítěti věnuje zvýšená péče.

Pro Vaši informaci, vývojové poruchy učení, tedy dysmuzie, …, dyspraxie, vše co jste popsal a co jsem přidal – je velké požehnání, že se tomu společnost věnuje.

Někdy jsou tyto poruchy způsobeny přímo poškozením mozku. Například při poškození Wernickeova centra prostě nerozumíte řeči. Nebo při slabší poruše třeba od sebe nerozeznáte tóny (to je ta vaše slavná dysmuzie).

Naopak, je velmi dobře, že se vývojové poruchy učení odhalují. Včas se tak přijde na případnou poruchu v těle nebo ve schopnostech. A dítě může leccos překonat svou flexibilitou. Pokud se na to přijde, tak je konečná a je to do konce života.

Miloslav Ponkrác

281271

01.01.2013 06:40

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

M.P. 194.?.?.?

Pominu zásadní problém, že viníte ze špatné češtiny člověka píšíco evidentně slovensky. Zřejmě češtinářský purismus omezuje rozpoznávací schopnosti.

---

Základní problémy týkající se češtiny:

---

1)Najděte mi ucelenou knihu o českém jazyce, kde by dopodrobna řešila gramatiku, fráze, idiomy a řada sporných věcí v jazyce.

V případě anglického jazyka není problém takovou knihu získat.

---

2) Náš milý nejmilovanější Ústav pro jazyk český mění český jazyk tak často, že co umíte dnes a je to zcela správně česky, je za 10 let špatně.

Dokonce jednu dobu tento ústav prznil tak neobyčejně destruktivně, že zásahem ministra musel být tento paskvil odstraněn z moci úřední.

---

3) Valná většina článků o tom, jak mluvit správně česky je špatná. Je to proto, že většina „misionářů češtiny“ neprosazuje správnou češtinu, ale svůj názor a svou víru. Dělají to i akademičtí lidé a děje se to velmi často i v televizi, rozhlase, atd.

Párkrát jsem zasáhl a dokonce odkázal na vysvětlení přímo na strákách Ústavu pro jazyk český, který daného „češtinářského věrozvěsta“ viní ze lži či z přílišného purismu.

Většinou z nich vypadlo, že to vědí, ale ŽE SE JIM TO (to = správná čeština) TAK NELÍBÍ.

V mnoha článcích o správné češtině, a to dokonce i od velmi znalých češtinářů – najdete výmysly těchto osob. A dokonce se to vysílá rozhlasem, apod.

Asi nejčastější výmysly jsou, že je nepřípustné skloňování datum, bez datumu. A že je špatně sousloví „budu se soustředit“.

---

Děsná čeština v knihách i televizi a novinách je důsledkem kapitalismu. Korektor je drahý, vzít člověka s kvalitní češtinou je drahé – najmu co nejlevnějšího člověka.

Nejdůležitější: Jazyky se vyvíjejí.

281275

01.01.2013 20:57

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Nejen emoce

M.P. 194.?.?.?

Buďme v reále.

Zůstaňme u fyzických (teyd nepsychiologických) nemocí, kde se dá diagnóza stanovit snad objektivněji.

Podívejte se do své široké rodiny příbuzných. Jak dlouho v některých případech trvalo, než byla stanovena správná diagnóza.

U mě třeba správná diagnóza mononukleóza (infekční zánět jater) byla po několika desítkách lékařů stanovena pouhých 6 let poté, co jsem se svěřil do péče lékařského systému. Nikdo se nenechal hrdinně zmást ani vysokými hodnotami bilirubinu indikující problém s játry, ani žlutýma očima ani to, že jsem se barvou mírně začal přibližovat asijskému průměru.

A přitom je to velmi objektivně stanovitelná diagnóza.

Když jsem byl ve Vojenské nemocnici v Olomouci, ke jsem po mnoha peripetiích a po mnoha letech přistál, tak jsem zjistil, že mě považující za mladíka, který chce modrou knížku (takových tam bylo plno) a nemocnice měla program: Mladíka tam nechá 3 měsíce, nemocnice si vydělá, udělá spoustu vyšetření a pak napíší modrou na banální vycucaný problém. Donutit je k nějakému kouknutí se do výsledků vyšetření se nedalo.

Minulý rok mě praktická lékařka na silné krvácení z nosu a dutin poslala na psychologické vyšetření. Když jsem sám o své vůli navštívil ORL, vynadal mi doktor a dal mi kázání, že jsem to neměl nechat zajít tak daleko.

To není to diagnostikování vývojových poruch metodami, to je v lidech. A nejenom v psychologii, ale i ve fyzické vědecké medicíně.

Miloslav Ponkrác

281312

01.01.2013 21:10

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Pokud nám dnes vládnou psychopati / deprivanti/...

M.P. 194.?.?.?

Rómové první pochopili pravidla.

Pochopili, že dnes se bojuje jednak silou a jednak ideologicky.

Nazvěte někoho rasistou, antisemitou, neonacistou. Někde stačí už jenom levičákem či socanem – a jsou společensky znemožněni.

Chytří studenti a jeden učitel to také pochopil, že neejednodušší způsob jak vyhnat nadřazenou pracovnici je předstírat boj proti komunistech ve školství. Osvojil si rómský způsob boje a hle, je velmi účinný, i média tomu dávají prostor, ačkoli se jedná o pouhou tisícovku lidí.

Přehnaný trest pro Romana Smetanu, který kreslil tykadla, byl také zdůvodněn stejně. A mnoho lidí by ho zavřelo až zčerná, protože mu dali správnou nálepku: „výtržník ničící majetek druhých a nevážící si soukromého vlastnictví“.

Mačetáři rómského původu, kteří posekali bojují stejně hrdinně. Dokonce Klára Samková hrdinně podala žalobu na matku posekaného syna, že je rasistka a vyjadřuje nenávist k Rómům, když vykřikla v zoufalství, jaké matka může zažít, jednu ne zcela politicky korektní větu.

Vladimíra Stworu také onálepkovali a tahali po soudech.

Nikoho dnes nezajímá kdo jste, co jste udělali, neudělali, jenom jaké máte nálepky. Přilepte na někoho nálepku a přemohli jste ho. Bohužel to platí jen v „demokratických“ zemích, kde humanismus opravňuje i bombardování.

Jen je otázkou, jak dlouho společnost bez morálky, spravedlnosti a ideálů vydrží. Jak začne vládnout zákon džungle, nálekovač by mohl dostat po ústech rychleji, než by čekal. A pak je dobré se srotit a být silnější – 15 na jednoho je ideál.

Některá etnika to mají posychrované ze všech stran.

Miloslav Ponkrác

281313

01.01.2013 21:18

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: To bude maso.

M.P. 194.?.?.?

Dnes jsou lidé k vypnutí emocí a necitlivosti cíleně vychováváni.

Kamkoli se hnu, někdo se snaží na maximum vybudit mé emoce. Televizní zpravodajství a média se snaží vystříkat maximum krve, zoufalství, emocí.

Reklamy se snaží vyjitřit mé emoce co to jenom jde.

Dokonce se zkoumá, jak emoce vybudit i podvědomě a jak působit na podvědomí.

Není v silách žádného člověka se tomu ubránit jinak, než začít emoce vypínat.

A pokud je nevypnete, máte klasického depresivního rozháraného člověka, který je přijímáním mediálních, reklamních, firemních i jiných emocí tak vyřízen, že neví čí je – jenom má neustále špatnou náladu a je zlostný – tak jak to u mnoha lidích vidíte.

Podívejte se dnes na film – opět se snaží zjitřit a vyzískat maximum emocí.

Dnešní společnost dává lidem tolik extrémních emocí, že to není v lidských silách přijímat, zvládnout a neotupět.

281314

01.01.2013 22:38

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: To bude maso.

M.P. 194.?.?.?

„Nezdá se vám, že se nádherně protiřečíte? V první větě tvrdíte, že lidé jsou cíleně vychováváni k necitlivosti, a zbytek příspěvku popisuje, kdo všechno chce v lidech vybudit emoce v co největší míře.“

Proboha, v čem si protiřečím?

Když Vám bude denně někdo pouštět od rána do večera hudbu jako kulisu, nevychovává vás to obvykle k ničemu jinému, než tuto kulisu ignorovat. Málokdy k větší citlivosti k hudbě.

Když sportovec bude denně zvedat při tréninku činky, tak po několika letech ho to nevychová k tomu, aby činky cítil těžší a těžší.

Stejně tak neustálá snaha vydolovat z člověka maximum emocí neudělá nic jiného, než člověk se v rámci pudu sebezáchovy stane otrlým a přestává je vnímat a prožívat.

---

„Neznám žádnou osobu, podnik nebo instituci, jejichž cílem by bylo vychovávat lidi k necitlivosti.“

To, že něco není cílem neznamená, že to nedělají.

281322

01.01.2013 23:38

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

M.P. 194.?.?.?

Základní problém češtinářů-puritánů je, pokud jsem si všml, naprostý nedostastek citu pro jazyk.

Co je cílem jazyka: Priorita čísla jedna: DOMLUVIT SE. Pak teprve přicházejí priority další.

Jestliže češtinářští puritáni či vývoj způsobí logickou díru, která chybí v komunikaci, pak logicky lidé tuto díru zaplní. Češtináři-puritáni jsou většinou zahleděni do formy, že jim uteče problém nekonzistence a smyslu řečeného. Než na to přijdou, lidé si laicky poradí sami.

„Soustředovat“ i „soustřeďovat se“ má i jiné významy – Například „Vojska se soustřeďují před bitvou.“. K tomu je perfektně logický budoucí čas „Vojska se budou soustřeďovat v Praze.“

Lidé potřebovali něco, čím by jasně (A KRÁTCE BEZ KUDRLINEK A OBEZLIČEK) vyjádřili „lidské soustředění se na něco“. Proto „Soustředím se, neruš mě.“ a budoucí „Bude se soustředit na …“.

Perfektně logické. Z jednoho slova vznikly dvě. První z přítomného času, druhé z budoucího a prostý lid doplnil zbylé časy.

Podobný problém není palčivý u vystředit, odstředit. Tam logický díra není.

---

Já nic neobhajuji. Sám upozorňuji na to, že kdo chce dnes umět správně česky, nemá z čeho se to naučit.

To co je ve starých knihách není správná čeština, neboť Ústav pro jazyk český si dává záležet, aby standardní čeština se měnila aspoň co 10 let. Tím se nahubí čeština daleko spolehlivěji, než przněním.

Naproti tomu němčina má jednu změnu za století – jako příklad.

Kdo chce umět správně česky, je velká nouze o ucelené publikace, jak jsem psal. Musí jednoduše detektivně sbírat a hledat kousky po kousku. Pak osmdesátkrát ověřit, zda češtinářství misionári nezaměnili svou víru vydávajíc ji za správnou čeština a manipulující tak s dychtivým milovníkem češtiny. Většina lidí se na to logicky vykašle.

Jinak v češtině je velké množství germanismů, máme zde „řečtinismy“ jako třeba demokracie (z řečtiny), mnoho latinismů (doktor), něco z francouzštiny, ruštiny, italistiny. Co s tím?

Mě se líbí staročeština, ale pochybuji, že bych jí měl prosazovat.

Také jsem obhajoval, že podle nomen omen lidi začali mluvit nesmysly od té doby, co se píše FILOZOF a máme FILOZOFICKÉ FAKULTY. Protože původní filosof znamená milovat „sofos“ (moudrost), zatímco filozof znamená milovat „zofos“ (temnotu). Takže soukromě jako protest píšu filosof, ale to je tak vše. Ale převážně české psaní je milování temnoty.

Beru to pragmaticky. Potřebuji se domluvit. Tečka.

281327

01.01.2013 23:44

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

M.P. 194.?.?.?

Děkuji, už jsem se postaral o cestu knihy k sobě.

Ještě jednou děkuji.

281328

02.01.2013 01:32

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: To bude maso.

M.P. 194.?.?.?

Slovo „výchova“ v pedagogice má tento význam, který uvádíte.

Mým cílem bylo sdělit, že důsledkem současné situace jedince ve společnosti je emocionální otupování.

A když už mě chytáte za slovíčka:

Záměrem reklamy samozřejmě JE výchova podle Vámi dodané definice slova výchova. Vychovávat lidi k tomu, aby kupovali daný produkt. Případně aby dobře vnímali nějakou značku. To je ZÁMĚR reklamy.

Výchova samozřejmě hraje na city. Ve své podstatě velmi často.

A u aut si odpustím odkaz na Olgu Hepnarovou.

281333

02.01.2013 04:38

Bude hůř než za Husáka. Proč?

Napůl

M.P. 194.?.?.?

Článek je velmi podnětný. Má mnoho zajímavých myšlenek a řekl bych náznaků, které mě dříve nenapadly.

Na druhé straně:

---

„Znovu a znovu jsme svědky neschopnosti, korupce a toho, že výsledkem státních programů jsou jen ještě horší problémy. Stejně jako to nefunguje nikde na světě (mimo mytický příklad Skandinávie).“

K tomu bych měl 2 připomínky:

1) Skutečně to nikde nefunguje? Všiml jsme si, že naše média velmi výběrově dávají pozor, aby uveřejňovala příklady jen, které se jim hodí. A u ekonomů platí dogma, že stát je nejhorší hospodář spíše jako ničím nepodložená víra.

2) Výsledkem jakýchkoli programů jakéhokoli (i nestátního) subjektu může a velmi často je neschopnost, korupce, a zhusta i horší problémy.

---

Platy učitelů bych také nepřeceňoval. Je to jednou nohou v kriminále. Typické zaměstnání, kde máte povinnosti bez práv, které k tomu potřebujete.

Mimochodem povinnost bez práv se vyskytují ve všech oborech.

---

Základní problém není režim.

Základní problém je, že je vše nastaveno na kořistění a zákaz kořistění bránit. Zákaz ochranného cla, zákaz nedávat ve velkém dávky jiným etnikům, zákaz zamezení příchodu obrovského počtu imigrantů, zákaz ochrany vnitřního trhu a vnitřních soukromých subjektů, zákaz majetkových vyrovnání, atd.

Základní rozdíl mezi režimem před rokem 1989 a po něm z hlediska úrovně je v tom, že před rokem 1989 se podporovala soběstačnost státu. Stejně tak byl omezen zásah většiny států do politiky, ekonomiky, hospodářství i dalšího. Režim po roce 1989 naopak podporoval to, že nic nepatří Čechům, soběstačnost je velké fuj. To je větší efekt na výsledek než cokoli co bylo popsáno v článku.

Například naši zemědělci s minimálními dotacemi (a teď dokonce nově zdaněnu zelenou naftou) mají konkurovat zemědlcům ze států s masivními obrovskými dotacemi zemědělcům – a to se zákazem jakékoli ochrany trhu. Navíc se zničením třeba cukrovarnictví a dalšího. Že nikdo takovým podmínkám nemůže konkurovat je jasné.

P.S.: Nejsem ani učitel, ani zemědělec, ani nemám příbuzného či známého v oborech.

---

Víra ve stát je druhá věc. Souvisí především s morálkou státu. Je jednoduchá rovnice. Lidé souhlasí s idejemi státu, pak mu věří. Lidé nesouhlasí s idejemi státu, pak mu nevěří. Můžete volit koho chcete, volební programy hrubě nesouhlasí s následnou reálnou politikou.

Od roku zhruba 2000 čím dál více lidí nesouhlasí s politikou ODS ani jejich prekábátěných bratrů TOP09 a VV. Přesto neustále vládnou, tvoří politikou a devastují mohutně stát. Proto také lidé nevěří státu.

ODS a kolegiální strany jsou voleny proto, že jednak média podvedou lidi. Také zneužívají nezkušené mladé studenty, protože v posledních volbách přišli na to, že mladí jsou snadno manipulovatelní. A dále existuje ...

Automaticky kráceno

281340

03.01.2013 16:20

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

RE: K případu řidiče Smetany

M.P. 194.?.?.?

Smetana samozřejmě ví lépe co je spravedlnost, než soudkyně.

Prosím, nezaměňovat znalost českého práva za znalost spravedlnosti.

Neexistenci citu pro spravedlnost nezachráníte věcností a racionálností. On takový Heydrich byl dokonale věcný a racionální, jen mu chybělo pár těch citů, o které se tu jedná.

Miloslav Ponkrác

281487

03.01.2013 16:32

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

RE: Proc amnestie?

M.P. 194.?.?.?

Určitě se neshodneme. Ani na tom, že český národ je opravdu zkažený.

Samozvaní hlasatelé, prohlašující sebe za krále morálky – a očerňující celý český národ. To už je nudné klišé.

Takových Mordechajů, co se prohlašuje za lepší lidi – a mají nosánek nahoru, těch bylo, je a bude mraky.

Miloslav Ponkrác

281490

04.01.2013 05:10

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

RE: K případu řidiče Smetany

M.P. 194.?.?.?

Každý (lidský) systém má takovou sílu, jaké je množství jeho zastánců.

Zde „protivník“ udělal obrovský kus práce na místě propagandy.

Jednak vyrábí lživá dogmata. A jednak se stará aby všichni bojovali proti všemu, takže se nikdy nenajde dostatečný počet lidí, kteří by systém CHTĚLI změnit. A pokud by se o to pokusili, najde se dostatečný počet protizastánců. Systém je ochráněn tím, že se hloupí zfanatizovaní běžní lidé Češi bijí mezi sebou.

Zkuste si to. Zkuste si chvíli veřejně vytrubovat Vaše názory.

Pokud jste muž, ozve se proti Vám nějaká feministka. Pokud jste zastánce levice, roztrhají Vás na kusy pravičáci (a obráceně). Pokud jste věřící, půjdou po Vás hordy fanatických pomlouvačů církví. Pokud jste za silný stát, poplivou vás absolventi ekonomických faktult a dodají vám, že byste měl více číst jejich strážnou věž, ehm co to povídám, liberální institut. Pokud jste mladý, jste proti sockám a důchodcům, kteří vysávají na sociálním systém stát a za všechno můžou. Atd. atd.

Pak se vrhnou proti Vašim názorům.

A lidi jsou zabaveni, baví se. A žádná destukce, evoluce, revoluce ani nic jiného se nekoná.

Vlastně jediní, kdo se pořádně dokáží spojit jsou Ti, kterým jde o prachy, nebo o moc – a na ostatní kašlou.

To je jediný skutečný důvod, proč systém je takový jaký je. Rozděl a panuj.

281560

04.01.2013 05:21

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

RE: Proc amnestie?

M.P. 194.?.?.?

„Ze se nekrade a nelze? Delam v obchode detektiva, opravdu, ale opravdu se krade a hodne, budete se divit kdo, vsichni. Nekde je to cokolada za 8,- jinde flasky za 10tis, jinde organisovany zlocin. Jinde 85 leta baba, nebo 17ti letej fracek co ocividne lze vsem. Takze pratele jde to odspodu, celej narod cesky by potreboval nafackovat, vcetne rodicu co nechavaj mlady sedet u PC a behat venku.“

Velmi dobře vím, jak pracují detektivové. Mají propracovaný systém, jak udělat zloděje z každého.

Právě jsem na jednu dvojici ochranek podal oznámení a valejí kluci jako bulvy. Obvinili mě z krádeže, udělali velký dojem svou přednáškou o tom, jak všichni kradou (béééé, pane policajt, všichni nám kradou).

Vylhali si důkazy, vylhali si všechno všetně krádeže samé, a ještě se jim nepodařilo obvinit mě z napadení ochranky (jedna z pastí, jak detektivové dělají ze slušných lidí kriminálníky).

Teď se kluci ochranářský už potřetí skouší vysmeknout k dodání kamerového záznamu vyšetřujícímu orgánu – trochu se jim to lhaní vymklo z původní představy.

Miloslav Ponkrác

281561

05.01.2013 12:40

Klausova amnestie dává velkou logiku

Jste naivní

M.P. 194.?.?.?

Poctivostí nikam nedojdete, jste naivní. Opravdu si myslíte, že při Vašem plánu, kde chcete sebrat loupežníkovi pár stoveček miliard Kč ročně se bude pojovat čestně, férově a oslovovat se vzájemně sire a madam?

Založení zdravotní pojišťovny znamená 50 miliónů Kč a 50 tisíc pojištěnců jako vstupní podmínku.

Majitel zdravotní pojišťovny nesmí podle zákona vlastnit žádné zdravotnické zařízení.

Chrenkovi trvalo mnoho let, než obešel zákon, samozřejmě s obrovským nezájmem kohokoli z odpovědných vůbec porušení zákonu vůbec vidět.

Vám by ale samozřejmě porušení souběžného vlastnictví zdravotní pojišťovny a zdravotnického zařízení povoleno nebylo.

I kdybyste to nějak zařízil (což pochybuji) a založil zdravotní pojišťovnu, pak všichni nemocnice a lékaři by Vám jednoduše nepodepsali smlouvy a všechny Vaše pojištěnce by posílali pryč s tím, že nemají smlouvu s Vaší pojišťovnou. Pravděpodobně by je sám Chrenek podpořil podmínkou, že když nepodepíší smlouvu s Vaší pojišťovnou, bude jim víc platit.

Vy si to neuvědomujete, ale základní plán, jak zlikvidovat zdravotnictví je ďábelský a tiše se o něm nemluví. Pojišťovna může každé nemocnici a lékaři platit za stejný úkon jinou částku. Jedné nemocnici může dávat za bod 7 × více peněz než druhé.

Plán zničení zdravotnictví a převodu do soukromých rukou je jednoduchý. Nemocnice, které se mají zprivatizovat jednoduše budou podfinancovány tím, že pojišťovny za stejné úkony budou nemocnici platit 7 × méně, než preferovaným nemocnicím. Tím jí přivedou na buben. To se samozřejmě nikde vytrubovat nebude, ve zprávách a médiích se jednoduše dozvíte cosi o špatném hospodaření nemocnice. Možná se přidá i neoliberální větička, že stát je špatný hospodář, a že jakýsi neznámý člověk, třeba Chrenek (nebo jeho kůň) jí koupí a dá do pořádku. Ale rozumí se samo sebou, nemocnice je v krachu, tak se musí prodat za babku, za nějaký hodně malý peníz. Následně pojišťovna začne zprivatizované nemocnici platit maximu, tedy za úkony najednou 7 × více, nemocnice v rukách Chrenka začne tím pádem samozřejmě prosperovat a čas od času se objeví článek oslavující Chrenkia jako zachránce nemocnice. Možná se přidá nějaké to vyléčené dítě, no jedno oko nezůstane suchý.

A zdravotnictví bude zprivatizováno. Za suché z nosu. A ještě budou loupežníka oslavovat jako hrdinu.

Toto se samozřejmě v médiích nedočtete.

Miloslav Ponkrác

281664

05.01.2013 13:22

Klausova amnestie dává velkou logiku

Šedá elita

M.P. 194.?.?.?

A kdybyste je znal a lidé by na ně zaměřili pozornost, tak co by se dělo? Tahle odpověď by mě zajímala.

Máte poslední šance některé z nich vidět, než se sklidí zcela mimo zraky do ústraní.

Právě proto se teď střílejí rachejtle, odpalují se neuvěřitelným tempem rachejtle aby za ohlušujícího řevu neustálých kauz a afér běžný televizní člověk nevnímal tichý přechod moci.

Přímá volba prezidenta udělala krytí na celý rok a zaměstnala lidi. Stejně tam prosadí toho, kdo bude po vůli (a oni to věděli od začátku a tak to nastavili) – těch pár je ohrožujících odstranili (zejména Okamuru). Samozřejmě ani Ústavní stížnost nebude přijata, protože to není v zájmu.

Ale další kouřové clony – zatčení Ratha.

Teď bouchají antikomunistické protesty. Nic než kouřová clona, až bude po všem, zapomene se na to.

Podívejte se do zpráv, jedna aféra za druhou. Převážně kouřové clony mající odvést pozornost od podstatného.

---

U Klause dám nápovědu. Dokonce dvě.

1) Klaus neudělal amnestii. Podle Ústavy dokonce ani sám amnestii udělat nemůže. Amnestii může udělat jen dvojice prezident + předseda vlády. Jinak řečeno to není Klausova amnestie, ale Klausova + Nečasova amnestie.

2) Klaus je nic, podívejte se na Klausovou. Klausová je v ústraní, ale je 5 × vzdělanější než Klaus. Mimochodem je to Ing. Livie Klausová, CSc. Umí více jazyků. Dostalo se jí (podle chování) výchovy srovnatelné s etiketou briské královny.

Klause nejspíše udělala Klausová. A kontakty jejich známostí a jejich rodiny. Pod svícnem je tma. Chcete-li pochopit Klause i to, kam směřují různé nitky, studujte Klausovou. Studujte její rodinu, prostředí, vztahy, a její zákulisí.

Miloslav Ponkrác

281666

05.01.2013 14:20

Klausova amnestie dává velkou logiku

RE: Amnestie = poslední Klausův zesměšňující kotrmelec?

M.P. 194.?.?.?

Vycházejte z toho, že na začátku sametové revoluce byli DOSAZENI základní aktéři a základní herci – a měli zadané role, co mají spáchat.

Rusko velmi dobře ví, proč jakákoli zahraniční organizace se musí podepisovat jako „zahraniční agent“.

Možná se někdo vymknul z dané role, možná k lepšímu, možná k horšímu.

---

Je možné, že Klaus byl využit. A nebo také ne.

Fischer je pravděpodobně záložní síla, když je potřeba. Už jednou ho nasadili do vlády 2009/2010. Podle mě je to bílý kůň, který se někomu prodal a dělá pro něho práci.

Fischerovi dali zadarmo reklamu na všech poštách.

Fischer je protěžován. Zřejmě je důvod, proč by ho chtěli z vlády vidět prezidentem. A lidi by ho volit rozhodně neměli.

281671

06.01.2013 01:26

Klausova amnestie dává velkou logiku

RE: Samé kecy.. a už 22 let !

M.P. 194.?.?.?

Změny, které se dějí jsou nevratné.

Dokud bylo jednoduché to zarazit, pak vláda ovládala lidi jednoduchým: „Volte nás, aby to nevyhráli komunisti“ a „Volte nás, aby to nevyhrál Paroubek“.

Problém je (budu naivní a pominu, že sametová revoluce byla zahraniční infiltrací do Česka a od humanitárního bombardování Srbů se liší jen způsobem provedení), že v sametové revoluci se vyhrála válka, ale nevyhrál se mír.

Největší omyl je neustálý boj proti komunistům a nenávist proti komunistům, případně socanům. Ta nenávist zabraňuje vidět věci jaké jsou.

P.S. Nevolím ani komunisty ani socialisty.

Faktem je, že změny jsou nevratné. A budou se muset drsně odžít. Každým měsícem se Česko dostává do většího a většího pekla, které se bude potem a krví (pokud vůbec) mnohonásobně delší čas vracet zpět.

281690

06.01.2013 01:39

Klausova amnestie dává velkou logiku

RE: Jste naivní

M.P. 194.?.?.?

Jenže Gándhí nebyl naivní. Když budete hrát podle pravidel, kteří si volí Vaši protivníci, kteří ovládají i vytváření zákonů, pak taháte vždy za kratší provaz.

Je to jednodušší, než si myslíte. Vše, co je a stav v jakém to je existuje jenom proto, že s tím naprostá většina lidí souhlasí a neblokuje to.

Ani ta nejmocnější vláda, ani ti nejmocnější mafiáni nejsou schopní udržet status quo, pokud jsou všichni proti ní a nemá podoru nikoho kolem sebe.

Zkuste uzákonit, že v celém roce 2013 se nesmí na území České republiky konat žádný sexuální styk, jinak jsou oba aktéři do vězení. Přijdete o mandát rychleji, než se řekne švec, a dokonce se nemusí konat jediná demonstrace. Nemusí se konat jediná petice.

Stačí jednoduše, když se 1 milión lidí domluví, že nebude platit žádné daně, dokud nebude zdravotnictví zase státní a ve stavu jako dříve. 1 milión lidí nemůžete zatknout, odsoudit, dát do vězení.

Nebo stačí mohutně ignorovat cokoli Chrenkovo. Jenom ignorovat, kdyby se lidi domluvili. Nic víc. Není třeba bojovat s nějakou novou pojišťovnou.

Navíc je to mnohem účinnější. Bojem proti něčemu uznáváte moc toho něčeho, pokud chcete bojovat zbraněmi a způsobi, který vybral ten druhý.

Evropa i Česko je v krizi, protože s tím většina lidí souhlasí. Protože chce aby to tak bylo.

Pročtěte české diskuse, jak opakují „stát je nejhorší hospodář“, „chceme do EU, protože ona nám dá český bordel dohromady“, „chceme okrádat nejchudší a bezdomovce, protože dlužili 5 Kč“, „chceme se nechat šmírovat, protože kdo nic neudělal nemá se čeho bát“.

Nakonec to bude jednoduché. 99,99 % lidí bere dnešní politiku jako počítačovou hru. Až půjde o život a lidé budou skutečně rýt v zemi, pak půjdou změny rychleji. Jako umírající hladem už nebudete podporovat status quo společnosti, která Vás nechala umřít hlady.

281691

06.01.2013 05:56

Klausova amnestie dává velkou logiku

RE: Jste naivní

M.P. 194.?.?.?

„Rad bych se dozvedel, ze se nekde 1 milion lidi domluvilo.“

Stačí mnohem menší počet. Nemusí se ani domluvit. Stačí podobně jednat.

„No, kdyz si projdete historii s otevrenyma ocima, Evropa byla vzdy uzemim na strelnem prachu. Zakladni myslenka EU - udrzet mir“

Nejsem si jist, jestli SKUTEČNÁ myšlenka EU je udržet mír, anebo jestli jde jen o pokračování dobyvačné války politickými prostředky.

Od dob vynálezu atomové bomby už se víceméně neválčí přímo, ale přechází se do studené války.

Víte, jak se dnes válčí? Přesně tak, jak jsem popsal. Zaplatí se určitý počet komparsistů, kteří za prachy vyvolávají dojem, že existuje skupina „kde se mnoho lidí domluvilo“ a má nějaké požadavky. Je to velmi účinné. Dokonce natolik účinné, že řada velmocí platí „neziskové organizace“ a zahrnují je zlatem, aby v zemích šířili zmar, destrukci, rozpad práva a morálky, rozpad rodin. Dovoluji si přidat odkaz: http://ponkrac.net/astrologicke-dialogy/post/8593.

Jinak řečeno, dnes se válčí tím, že se pomocí placených mladých vyvolá pocit, že v dané zemi lidé nesouhlasí se statu quo.

Naprosto nejcennější jsou mladé krásné dívky (Všimli jste si, že Pussy Riot a Femen jsou pouze hezké holky, žádná tuctová? Věříte tomu, že to je náhoda?). Taková fotografie na první řadu holek placených zahraničím ve středu s několika policajty – to vyvolá mezinárodní hněv a odsouzení rychleji, než cokoli jiného. Pokud se nasimuluje ještě kapka krve na mladé holce, pak je to tutovka.

I v sametové revoluci byl falešný zmlácený student.

„Jenomze stale hraji navenek vyrazne role u jednotlivych zemi ruzne vlivy, nejvice narodnostni.“

Základní problém je, že mít rád vlastní národ je fuj. Ale pořád se řeší, zda máte rádi jeden národ, konkrétně Židy. Něco tu smrdí.

„Vysledkem jsou deformace a prvni na rade je vzdy a vsude, bohuzel, ekonomika.“

Základním problémem Evropy je jedna věc: Předpokládají, že všichni budou mít dobrou vůli.

Jakmile vytvoříte útvar, ve kterém se točí tisíce miliard euro, pak spousta nečestných chlapíků se začne zajímat, jak je získat. Morálně, nemorálně, zákonně, ilegálně – je jim to jedno.

To je zákon!

Kde jsou velké peníze, nebo velká moc, nebo mnoho krásných žen – tam se objeví kriminalita, podvody.

Jenže Evropa neustále nastavuje systémy, které by fungovaly jen u Mirků Dušínů. A když nefungují, tak kriminalizuje ty poctivé a utahuje jim opasek, a nepoctivé nechává být.

Miloslav Ponkrác

281696

06.01.2013 08:27

Klausova amnestie dává velkou logiku

RE: Jste naivní

M.P. 194.?.?.?

Takže když někdo napíše, že Američan v Newtownu spáchal masakr, tak je to nenávistné, protože jsem napsal Američan?

A pokud to napíši, je to důkaz nenávisti k Američanům?

Já jsem nepsal nic špatného o Židech. Já jsem dokonce vůbec nepsal o Židech.

Je zvykem každou osobu představit. Je zvykem psát „ruský prezident Putin“ a nebo „herec Kanaďan českého původu Kříž“, nebo „polská objevitelka Marie-Curie Sklodowska“.

Že v tom vidíte nenávist, je spíše problém ve Vás. Já za Vaši povahu opravdu nemohu.

281701

06.01.2013 18:25

Klausova amnestie dává velkou logiku

RE: Názor

M.P. 194.?.?.?

Kde jsem psal o nějakém spiknutí?

Vesmír a svět se jednoduše řídí podle přesného řádu, který je dán jednak fyzikálními zákony, jednak vyššími zákony – a tyto zákony nejsou lidským výtvorem.

Nesouhlasím s tím, že šedým eminencím jde jen o zisk. Jde jim i o tu moc.

Diskutoval jsem výše, a tedy plně souhlasím, že mnoho lidí chce bojovat, ale hlavní příčina se nachází v našich myslích a srdcích, která dnešní stav zapřičinila. Takže případná revoluce beze změny myšlení, cítění a jednání by stejně vedla k tomu, že by vytvořila jen kopii dnešního stavu, možná dokonce horší.

Pokud se celá společnost zacílí jen na majetek a zisk, pak o jednu až dvě generace dále kompletní ztrátu morálky. Pokud naučíte své děti, že hlavní jsou peníze, vaši vnukové budou bez morálky.

Nicméně to hlavní co se stalo je, že se globálně prosazuje monokulturně jediný systém. Válcuje zcela vše a bez konkurence jiného ukazuje svá negativa.

Žádná politika vyprázdněna nebyla. Vyprázdnili se lidé, kteří nemají žádné ideály. Jakékoli ideály jsou směšné, jsou pro socky. Pouze prachy jsou hodné smyslu a obdivu. Mít dítě znamená dnes, že jste socka pro mnoho lidí. Proto lidé nemají vliv na politiku, nehledě na to, že občanská aktivita je u nás nula. Zato existují lidé, kteří ideály mají – moc a majetek. A ti mají vliv na politiku, protože je to jediná skupina lidí s ideály a cílem.

Lidé ztratili vyšší ideály a ty nahradili ideologiemi. Levice versus pravice. Nebo jeden kolega výše zase vidí v EU andělský mír a každého kdo napíše jméno etnika viní z nenávisti.

Problém je, že je poněkud pozdě. Protože všechna předchozí rozhodnutí v minulosti se také sklízí a budou sklízet v budoucnosti. Při pozitivní změně bude desítky let trvat, než se plně zabydlí.

Miloslav Ponkrác

281723

08.01.2013 06:35

Klausova amnestie dává velkou logiku

Proč krize co 60–90 let

M.P. 194.?.?.?

Jako autor článku Vám odpovím na otázku, proč jsou krize co 60–90 let.

Protože to je přesně doba, za kterou vymřou pamětníci předchozí krize + max. jedna generace. Po tuto dobu jsou předávány mezi lidmi informace o tom, co se tehdy udělalo špatně a na co si mají dávat pozor. Jakmile nastanou podobné podmínky, které minule vedly ke krizi, pak společenost všeobecně ví – tady pozor! to minule nedopadlo špatně! – a užitečně otočí kormidlem na správnou stranu.

Po této době se ovšem zkušenosti ztratí – nikdo už si to nepamatuje, a to ani stylem „můj táta mi vyprávěl“. A tak společnost to projede.

Protože historie a dějepis se přepisují podle momentální politické ideologie, tedy je to snůška polopravd, pak se není později z čeho poučit.

A kdo se nepoučí z historie, je donucen opakovat ji znovu.

Pokud se zkrátí (vlivem škodlivého jídla, stresu či znečištění prostředí) lidský život, zkrátí se i interval opakování krizí. Pokud se někdy lidský život významně prodlouží, prodlouží se i interval, po kterém se opakují krize.

A pokud se někdy objeví nevylhaný a neideologicky upravený dějepis a historie, kterou se všichni budou moci použit, pak celé toto opakování se zruší zcela a krize budou pouyze při setkání se s něčím zcela novým co v historii ještě nebylo.

Miloslav Ponkrác

281799

09.01.2013 18:29

Reakce na článek „Klausův hřebík do rakve...“

Pouze emoce, nikoli fakta

M.P. 194.?.?.?

Ach jo, další neobjektivní článek, ve kterém se namísto fakt řeší jenom, „zda je to pozitivní“ či „zda je to negativní“.

Škoda, že tento článek řeší hlavně, jeslti je lepší Sparta nebo Slavie. Ač se snaží navenek tvářit, že obsahuje nějaké informace, ale obsahuje pouze emoce.

Ad 1) „Není přinejmenším podezřelé, že mainstream okamžitě takto seřazený v jednom šiku zatroubil do útoku?“

Není – média troubí do útoku stále, protože emoce a ždímání emocí prodávají a zvyšují čtenost/sledovanost.

Ad 2, 3) Neobsahuje žádnou informaci, jenom brečení, že je někdo na Klause zasednutý. Případně vyvolá dojem, že je to zasednutí na Klause.

Ad 4) Ano.

Ad 5) Ano.

Ad 6) Ne.

Ad 7) Pochybná argumentace. Také se stačilo zeptat těch lidí, kterých chceme ušít amnestii na míru. Nebo si najít na internetu, jak dlouho trvají. Spisy netřeba.

Ad 8) „Proč se nikdo nepozastavuje nad laxní prací soudů, že vůbec EXISTUJÍ neuzavřené případy starší než 8 let.“

V případě hospodářské kriminality v době zhasnutí vcelku chápu, že to může i takto dlouho trvat.

281905

19.01.2013 20:38

A nemají Němci pravdu?

RE: Z cizího blogu

M.P. 194.?.?.?

A kdopak změní ten systém? Zase jiný systém, když z toho chcete vyloučil lidi, aby to nebylo v lidech?

282811

31.01.2013 15:44

Rok 2013 – Spojené státy tlačené do izolace

RE: Co článek opomíná a co vidím jinak...

M.P. 194.?.?.?

To se obávám, že je těžký omyl.

Německo totiž bude jednoduše na straně poražených.

Ekonomický úspěch Německa je do značné míry dát exportem Německa právě do evropských a asijských zemí. Tedy po konsolidaci Asie bude Německu dost ouvej.

Německo a Francie (ale zdaleka nejen) si prodloužilo své trvání a blahobyt tím, že začali likvidovat země střední, východní a jižní Evropy, které přivádějí na buben.

Pro Německo je opravdu nejvýhodnější zdržovací taktika. Dá jim alespoň ještě několik let užívání si, než to půjde do kopru. Ještě výhodnější by byl zdravý rozum, ale ten v rámci Evropy ani EU nelze očekávat. Od té doby, co vědecká ekonomie ani v teorii ani v praxi nepracuje s delším horizontem, než kvartál a fiskální rok, jen zcela výjimečně s horizontem dvou let to nelze prosadit.

Nicméně nic to nemění na tom, že až se Asie udělá více pro sebe, nebude žádná evropská země skučet více než Německo. Protože export do těchto zemí je velmi významný.

Mislolav Ponkrác

284079

31.01.2013 15:50

Rok 2013 – Spojené státy tlačené do izolace

RE: Tomu není co vytknout.

M.P. 194.?.?.?

Hlavně je třeba si uvědomit, že světu v Lybii ani v Sýrii nerozumíme. Je to jiná kultura, zvyky, vše.

To co si myslíte, že to tak je, je jenom iluze.

Jednoho času jsem dostal příležitost nechat si o situaci vyprávět od místních. A nestačil jsem valit oči.

Všechno je jinak. Sýrii samozřejmě zcela dobrovolně okolní asijské státy chtějí zničit a nepotřebují k tomu žádnou ponuku od západní civilizace.

Podívejte se na mapu. Sýrie už geograficky je v háji.

Tím neříkám, že západní civilizace do toho také nekrafe.

Miloslav Ponkrác

284080

06.02.2013 02:07

Spletl se Stwora?

Vtipné

M.P. 194.?.?.?

„Volby proběhly jasně a transparentně, po organizační stránce jim nelze vytknout vážné pochybení, manipulace s hlasy zaznamenána nebyla, snad až na okrajové případy …“

Jako vtip je to dobré. Možná by stálo za to přidat tag „Apríl“.

Pominu-li dvojí metr, tedy že „přímá volba prezidenta“ znamenala, že občané jsou podlidé a prezident navržený občany musel mít 50 tisíc hlasů, zatímco prezident vzešlý ze stran měl výtah do kandidatury zcela snadnější.

Pominu-li fixlování s matematickým ověřováním platných hlasů pro kadidáty ála Kubice – to možná budoucí historikové ještě prohlásí za jeden z nějvětších podovodů.

Pominu následné prohlášení Ústavního soudu, který konstatoval na Kubiceho etudu s ověřování hlasů, že včasné volby jsou důležitější, než dodržování Ústavy.

Pominu-li, že stát věnoval Fischerovi zdarma reklamní plochy na všech poštách, případně je chtěl za pakatel – čímž porušil rovnost podmínek pro všechny kandidáty na prezidenty. A čímž poslal do nulové šance všechny kandidáty, kteří neměly na volební kampaň alespon 10 miliónů, protože museli přebít reklamu Fischera (kteoru dostal jako dárek od státu) a další propriety.

A pominu-li ještě asi 30 dalších pochybení, pak má pan Stwora úplnou pravdu.

Zejména má pravdu v tom, že volby proběhly transparentně, protože se nikdo nezatěžoval různá pochybení – včetně těch co jsem popsal i řadu dalších – nijak skrývat, ale průhledně se dávaly okázale najevo. A smál se občam přímo do obličeje, že stejně nic nemůžou.

K poslední části článku se nevyjadřuji, protože mám odlišný názor. Především ten, že daný hybatel v pozadí měl k dispozici hned několik kandidátů a bylo mu skoro jedno, který vyhraje. Zejména mu bylo jedno, zda to bude Schwarzenberk, nebo Fischer nebo Zeman. Své plány zrealizuje za každého z této trojice. A všichni tři byli financováni desetimilióny na volební kampaň. Tedy pan Stwora je příliš přízemní, pokud si myslí, že Schwarzenberk byl jediná karta a jediný kandidát na prezidenta, která byla z pozadí tlačena.

Miloslav Ponkrác

284341

06.02.2013 02:42

Spletl se Stwora?

RE: Vtipné

M.P. 194.?.?.?

Samotný akt sčítání hlasů proběhl v pohodě. Zlé jazyky by řekly, že to kazí drobný fakt, že předtím byla několikrát hrubě porušena Ústava v rámci volby prezidenta.

Hlavní důsledek – a to ještě vyvstane – volby prezidenta bude ten, že Ústava se stane cárem papíru. Že tedy došlo už nikoli jen k finančním a tunelovacím excesům. Ale že nastává nová doba, kdy dojde k rozprášení principů státu i Čechů a češství jako takového. Tedy už se přokračuje k nové etapě, která se ještě projeví.

Ostatně pokud není Zeman idiot, tak bude držet ve vládě i v policii a v justici pod krkem koho chce. Protože pokud vláda a následně Ústavní soud udělal z Ústavy bezcenný cár papíru, který lze kdykoli (a ve volnách to nastalo několikrát) hrubě porušit – pak Zeman to udělá také. A získá tím mnohem větší pravomoci a moc, než by mu podle Ústavy náležela. A vláda i Ústavní soud bude muset držet basu.

Předtím varuji – protože tento směr nastane.

K druhému tématu, tady nejde o Benešovy dekrety. Tedy ne těm v pozadí. Benešovy dekrety jsou error ve volební kampani Schwarzenberka. Musíte to pochopit. Schwarzenberkova volební kampaň byla dělána PR a mediálními profesionálními týmy za Atlantikem. Tyto týmy neznají domácí půdu a tak dopustily error, který jim ušel. Tedy fakt, že Benešovy dekrety jsou pro Čechy citlivé téma. A tím potopili Schwarzenberka. Oni se poučí v příštích volbách a budou nám cpát nového prezidenta podle jejich gusta s tím, že se poučí o domácí půdě lépe.

Znovu říkám, Benešovy dekrety loutkovodiče nezajímají. Jim jde o jiné věci. A ty pro ně zajímavé věci zrealizují s libovolnou trojicí kandidátů.

Ne, Zeman nebude vzpurným hochem. Naopak, to deklaroval už v rozhovorech kdy kandidoval. Na vzpurnost zapomeňte.

Hybatelům bude Zeman vyhovovat na 100%. Jednak nepůjde do sporu. Jednak Zeman je strategický idiot bez intuice a citu pro to co dělat v daném kontextu, místě a čase. (Pro jistotu píšu, že jsem volil Zemana.)

Miloslav Ponkrác

284343

14.02.2013 06:31

Za papežským pučem je peněžní skandál

RE: Možno áno, možno nie...

M.P. 194.?.?.?

Hlavně u amerických autorů je třeba se mít velmi na pozoru. Američané (myšleno nejenom USA, ale i Kanada a další) se učí prezentovat a přesvědčovat od malička a jsou v tom velmi dobří. Ve výsledku tak Američané ztrácí soudnost, namísto poznání pravdy se snaží o přesvědčivé vysvětlení posluchačům, namísto kvality věcí je nahrazují tím, kolik vydělali. Vnější finanční uznání je pro ně jediné měřítko „pravdivosti“.

Od Američanů neustále chodí myšlenkové hlouposti, ale přesvědčivě podané. Viz konec světa 2012 – a kolik lidí tomu věřilo.

I tento článek mi přijde typicky americký. Nejdříve nějaké nepodložené tvrzení. Silné podezření je s tím, že ano, to všechno je pravda a ten je zakončený typicky obchodně byznysově americky – jen si kupte mou knihu a nasypte mi dolárky.

Ten text na mě působí, že člověk chce vydělat a je ochoten prodat i vlastní babičku. Prostě „vím něco úžasného a tajného, kupujte mou knihu!“, velmi vtipná reklama na vlastní výrobek.

Navíc typické americké uvažování – jediným důvodem problémů jsou peníze. Jiné problémy nejsou.

Miloslav Ponkrác

284823

14.02.2013 06:57

Za papežským pučem je peněžní skandál

Serióznost

M.P. 194.?.?.?

Pod každým článkem se pro serióznost píše, kdo je autorem.

Samotný text ohledně katolické církve nechám stranou. V zásadě článek jsou zejména slovní emise a jen náznaky něčeho, co by možná mohlo být informací, kdybychom měli hodně fantazie.

A zařekl jsem se, že o politice ani o jiném teď nebudu psát minimálně několik let ani nikam ládovat své domněnky. Tím spíše, že jsem nikdy nebyl členem žádné církve.

Ale daleko více než Vatikán mě u tohoto článku začíná zajímat, a to jako konspirační teorie, jaký zájem má Kevin Annett vůči katolické církvi, protože to je daleko zajímavější informace. A kdo vlastně je tento člověk.

A kdo vlastně skutečně Kevin Annett vlastně je.

Mimochodem na několika místech na internetu se uvádí, že je/byl knězem. Že má jakousi spojitost s „United Church od Canada“, tedy „konkurence“?

Daleko větší neplechu cítím v Kevinu Annettovi. A podle povahy a plytkosti textu, který v podstatě nic nesděluje a i to co jakoby naznačuje nemá čím doložit ani jak doložit a ani se o tom nepokusil mi autor připadá podezřelejší a podezřelejší.

Miloslav Ponkrác

284825

14.02.2013 14:31

Za papežským pučem je peněžní skandál

RE: Možno áno, možno nie...

M.P. 194.?.?.?

„Prístup Satanistu je pochopiteľný, ja mám 80% duchovných RKC za diplomaticky povedané krivý charakter on 110%.“

Jenom je otázkou, zda „pochopitelný přístup“ je nějak založen na pravdě.

To je to, o co obvykle v článcích běží.

U organizace s 2 miliardami stoupenců se vždy vysytne černá ovce.

Zkuste si sám najít jakýkoli lidský spolek, který čítá milióny lidí, kde se nevyskytne nějaký problém s lidmi (vědecká obec, občan nějakého většího státu, atd.)

Daleko vypovídajícnější, než chováního 1 kněze v obci, což je 0,000nic % knězů je kolik procent knězů dělá určité špatné věci. Teprve to něco objektivnějšího říká.

---

„Čo sa týka kresťanskej viery tá posúva svojich veriacich do role otroka (ako každé judaistické náboženstvo v otvorenej alebo skrytej forme), inými slovami robia sa z vás ovce.“

Vy máte velmi jednoduchý svět.

Černobílá dogmata dělají život velmi jednoduchým, ale z jejich nositelů dělají největší otroky.

Ale zařekl jsem se, že o politice ani jiném psát nebudu, takže končím.

284852

14.02.2013 18:40

Za papežským pučem je peněžní skandál

RE: Možno áno, možno nie...

M.P. 194.?.?.?

Jestli myslíte mě, protože reagujete na můj příspěvek, tak vá ujišťuji, že jsem nikdy nebyl a nejsem katolíkem. Stejně jako muslimem, hinduistou ani členem žádné církve.

Nicméně stejně je zvláštní, jak všichni vědí, které ideologie jsou největší zlo, ale nijak se nedaří zařídit to dobro.

Stačí pane hestroyi, když napíšete, které myšlení je to dobré, jak myslí člověk s přítomností mozku. To by mě hrozně zajímalo. A která idea je ta pravá, plodící nekonečné dobro.

Jsem rád, že se konečně mohu zeptat znalce jako jste Vy. Neustále slyším, že kapitalismu je zlo, komunismus je zlo, socialismus je zlo, katolická církev je zlo, to je zlo, ono je zlo. Případně kdo o tom nesmýšlí jako o zlu, ten je slabomyslný a bez mozku.

A strašně jsem rád, že mám konečně příležitost se někoho zeptat, co je dobro a která idea plodí nekonečné dobro a ráj. Prosím, pane hestroyi, o odpověď.

Miloslav Ponkrác

284867

14.02.2013 18:43

Za papežským pučem je peněžní skandál

RE: Zatykač na Benedikta XVI

M.P. 194.?.?.?

Ono je možné zatknout papeže?

Odkdy?

Zkuste zatknout třeba amerického prezidenta. Nebo podat zatykač na českého prezidenta.

Víte, co je to imunita?

Tento článek i tato diskuse je důkazem, co vše dokáží zbodnout lidi i s navijákem, když podlehnou davové hysterii.

Miloslav Ponkrác

284868

14.02.2013 18:53

Za papežským pučem je peněžní skandál

RE: pravda?

M.P. 194.?.?.?

Ano, to je ta nejdůležitější otázka.

Protože já jsem všera pročmuchal internet. A zjistil jsem, že o sobě mnoho nenapsal. Pak jsem našel odvolání na konkurenční církev.

Pak jsem našel, že mluvil o svém spojení či zásluhách v určitých organizacích, které to později veřejně dementovaly a ohradily se proti nařčení i proto zásluhám, které vůči nim Kevin Annett údajně učinil.

Panu Stoworovi bych poradil, aby se zajímal o autory článků, které vydá. Aby si zjistil, kdo jsou zač, a trochu je prolustroval.

To, že někdo něco říká neznamená, že je to pravda jenom proto, že kritizuje mainstream.

Zvědavec mírně sklouzává do bulváru právě proto, že mimo jiné nelustruje autory. Doporučuji patičku pod každým článkem se stručným představením autora, které si Zvědavec ověří, zda je to pravda.

Neb vrána nedokáže nic jiného než krákat a had jenom syčet.

To,že tento autor píše o církvi je irelevantní, nemám na církev žádné spoje, ale článek je podezřelý už svým textem a prázdnotou textu. Článek je naplněn především emocemi a výkřiky zhruba podobnými tomu, když jsme kdysi poukoušeli balit děvčata. „Hele, Ančo a kdybys věděla, co se tam děje, to bys teprv koukala! A co se tam děje? To raději ani nechtěj vědět! Ne to Ti raději neřeknu.“ Důkazy tvrzení neuvádí žádné, informace jenom naznačuje a nechává pracovat emoce a fantazii čtenáře aby si doplnil ty strašné informace.

Protože tento manipulativní styl už znám, začal jsem se zajímat o autora a moc seriózně ani moc přesvědčivě autor nevypadá po stránce informací a útržku informací o něm.

Ale sleduji diskusi k tomuto článku jako psychologickou studii. Jak na článek, který v podstatě neřekl nic konkrétního, ani nic nepodložil – co se vše v této diskusi objeví a jak bude pracovat fantazii čtenářů a nenávist vůči nějaké organizaci.

Miloslav Ponkrác

284870

14.02.2013 19:02

Za papežským pučem je peněžní skandál

RE: Když už krade i Papež....

M.P. 194.?.?.?

Doporučuji objednat nějaké zboží v Číně. Zkuste třeba web alibaba.com, objednejte si tam něco a sledujte.

Pochopíte, že v jiných civilizacích to není o nic lepší. Pouze západní člověk je příliš racionální, moc o sobě přemýšlí, a pak se moc kritizuje.

Poznáte, že třeba Asiaté kradou a podvádějí klidně více, ale nijak si to nepřipouštějí. Dále doporučuji pokus o pocitivost a nekradení třeba mezi AfroAmeričany a dále mezi Rómy. A pak bych zkusil třeba arabskou civilizaci.

Uvidíte sám, zda je to atribut západní civilizace nebo je to rozšířenější atribut.

A nedoporučuji skoušet poctivost u Indů, myslím v asijské Indii, protože přijdete i o kaťata. Navíc chytře.

Miloslav Ponkrác

284871

14.02.2013 21:58

Za papežským pučem je peněžní skandál

RE: Možno áno, možno nie...

M.P. 194.?.?.?

„Víra v nábožensví je neslučitelná s rozumem. Jediný způsob, jak někoho přinutit, aby věřil v náboženské bludy, je nátlak a hrozba.“

V tom máte dost hokej. Obvykle se v rámci náboženství věří v Boha. Nikoli v náboženství.

Křesťanství zpočátku nebylo šířeno mečem, ba naopak pronásledováno. Stejně jako dnes je křesťanství pronásledováno třeba v Egyptě. Být křesťanem bylo smrtelně nebezpečné mnoho století.

-

„Například v USA jsou ateisté považováni za horší lidi …“

V Česku jsou věřící považováni za horší lidi. Lidé jim nadávají do slabomyslných, do neschopných. Vysvětlují jim, že víra je neslušitelná s mozkem. Atd. Koneckonců Váš příspěvek je toho sám důkazem.

Tak nějak jako ve Vašem diskusním příspěvku.

-

„Přitom je prokázáno, že ateisté jsou nejen tolerantnější, ale také schopnější.“

Vaše argumentuce je tolerance sama.

-

„protože u těch jedinců, kterým náboženství nesežralo mozek úplně, stále přetrvávají pochybnosti“

Opět další důkaz o tolerantnosti ateistů, tedy Vás, a další důkaz, že pokud lidi zastávají jiný názor, než Váš, tak jim „náboženství sežralo mozek úplně“.

Začínám mít problém věřit tomu co píšete, protože Vaše tvrzení a Vaše činy a způsob diskuse jsou v přímé opozici. Píšete o tolerantnosti ateistů a o tom, že „věřící mají nutkání, aby smýšleli stejně jako oni“. Ovšem Vaše zdůrazňování, že věřící mají sežraný mozek, …, raději to nekomentuji. Zřejmě jste věřící podle Vašich popisů vlastnosti věřícího.

---

„Dobro je pojem tak zprofanovaný právě katolickým výkladem, že pokoušet se o nějakou jeho definici, je ztráta času.“

Šikovný manipulativní výklad jak se vyhnout odpovědi.

-

„Katolická církev vnutila lidem vlastnictví partnera, pod přísnými tresty.“

Rozumím. Takže třeba muslimové partnera nevlastní. U Indiánů třeba se také nezakládali partnerské dvojice. Ještě že jsi mi to vysvětlil. Konečně vím, kdo za to může.

-

„Dobro nemůže vzniknout z potlačování přirozené sexuality. Proto svět vypadá, jak vypadá. Naprostá zvrácenost.“

Stále mi ale chybí Vaše odpověď, jak může vzniknout dobro.

Když jsem se přímo zeptal, tak jste mi odpověděl, že pokoušet se o definici dobra je ztrátou času, protože katolická církev, jako původce všeho zla dle Vás to zprofanovala.

Přesto pojem dobro používáte, když se Vám to hodí. Tomu co provádíte se říká manipulace.

-

„Navíc pojem dobro a zlo je pevně svázán s katolickou vizí světa. Samozřejmě, že je to naprostá krávovina.“

Rozumím. Takže zlo neexistuje. Když vyvraždím Vaší rodinu, tak to není zlo. Zavřou člověka jen proto, že hnusná katolická vize to označila za zlo a jenom díky hnusným katolickým dogmatům se za to zavírá. Mělo by se s tím přestat.

Miloslav Ponkrác

284886

17.02.2013 15:46

Matrix

Největším zotročovatelem je vlastní mysl

M.P. 194.?.?.?

Hlavním důvodem, proč se lidé stávají otroky je neschopnost definovat, co chtějí, co považují za dobro.

Jedním z největších zotročovatelů, kteří si lidé dělají sami je neustálá kritika naprosto všeho, že vše je špatné, tedy pouhá destrukce, aniž by se zamysleli nad tím co je dobré a jak by to dobré chtěli podporovat.

To jsem zmiňoval už v článku o Vatikánu a zřejmě jsem zaskočil touto otázkou.

Můžete svrhnout systém, vykopnout celou vládu – ale nakonec se stejně dočláte ještě horších podmínek a horšího matrixu. Protože po svrhnutí (jak to nazývá článek) je třeba realizovat právě ten dobrý program, který ovšem nikdo nemá. Všichni jenom ví co je špatně, ale ne co je dobře. Takže si nepolepší, spíše naopak.

Miloslav Ponkrác

285033

10.03.2013 01:51

Potravinářská lobby chce prosadit mléko slazené aspartamem

RE: Aspartam

M.P. 194.?.?.?

Dal jsem si tu práci a začal jsem si některá tvrzení kolem aspartamu ověřovat.

Velmi stručný a neúplný výsledek je zde:

http://ponkrac.net/aspartam-je-skutecne-tak-jedova...

Zjistil jsem, že už fanatismus na obou stranách dosáhl tak obrovského stupně, že lžou obě strany.

Jíst aspartam je hloupost. Nicméně silně pochybuji o tak vysoké škodlivosti, kterou zastánci přehánějí ad absurdum.

Stejně tak už začínám silně pochybovat i o faktech paní Strunecké, evidentně nejsou ani zdaleka objektivní ani zdaleka pravdivé.

Na druhé straně čisté úmysly už nemá žádná strana. Ani strana výrobců, ani strana alternativních upozorňovatelů.

P.S.: Není to tak dávno, kdy se dva dny v kuse stejně fanaticky obhajoval konec světa 21.12.2012. A jak drsně byl hájen.

Miloslav Ponkrác

286112

06.04.2013 01:31

Konfiskace úspor v Kanadě?

RE: perpetum mobile

M.P. 194.?.?.?

Vy jste nepochopil základní věc. Peníze nejsou fyzikální veličinou a nepodléhají fyzikálním zákonům. Peníze jsou umělým lidským výtvorem, který je možné téměř libovolně zmnožovat i krátit.

Celá fligna je v tom, že lidé si představují, že peníze jsou hodnota. A dokud tomu budou věřit, tak se děje ten proces, o který jde: Lidé budou za bezcennou věc zvanou peníze dávat jejich majitelům (a hlavně tvořitelům! ať už na rotačkách či v bankách) SKUTEČNOU HODNOTU.

To je celý trik.

Skutečným principem celého procesu je převést skutečné hodnoty do vlastnictví několika málo subjektů a to požadavkem splatit skutečnou hodnotu za bezcenné peníze, který si mohou natisknout/vytvořit v bankovních databázích libovolné množství.

Tedy celý proces, s mnoha milióny bitev, z nichž jednou je záměrné zadlužování všech států, nebo znárodnění vkladů Kyperšťanům je shrábnout skutečnou hodnotu.

Proto se rozbíjejí země a státy. Řeknete jim, nám dlužíte tolik a tolik. Musíte prodat vše cenné ve státě (= hodnotu), abyste splatili 1 % co nám dlužíte. A za rok poté, co už ve vašem státě nic cenného nezbyde nám dlužíte ještě víc než teď, protože úroky.

Skutečná hodnota jsou suroviny, továrny, patenty, půda, nebo třeba i otrocká práce lidí pro těch pár subjektů.

O nic jiného nejde.

Rozklíčujte rozdíl mezi hodnotou a penězi a pochopíte to.

Miloslav Ponkrác

287693

06.04.2013 01:46

Konfiskace úspor v Kanadě?

RE: Podnikatelsky zamer

M.P. 194.?.?.?

To se ještě můžete dočkat toho, že stát začne zabavovat i věci co máte doma.

Mohou se i zvýšit daně či poplatky na míru, kdy na to 99 % lidí nebude mít a pak nastoupí exekutoři. Pak to bude vypadat čestně, ne jako znárodnění.

Zabavit peníze lidí doma v trezorech je velmi jednoduché. Proběhne to i v Česku za nějaké 3–4 roky. Jednoduše se zruší měna a zavede se jiná (v Česku to bude přechod z korun na euroně). Tím v podstatě zabaví veškeré dosud našetřené peníze a většina jich propadne. Vláda pak rozhodne, komu nové peníze přidělí, případně vymění.

Ostatně takto se vyvlastnily všechny státy tupu Řecko, Kypr, Španělsko, atd. Jednoduše se místní měna vyměnila za měnu nařízenou Bruselem. Brusel pak diktoval podmínky i kurs této měny a přivedl tyto státy zu grunt. A teď je zato peskuje a vyvlastňuje. A ještě to vypadá, že za to mohou tu rozežraní Řekové, tu tí líní komunisté v Kypru, …

Nebojte se, podobně se o Česku mluví i v německých, francouzských či bruselských kruzích. Nebyl problém aplikovat kdysi mnichovskou zradu, nebude problém ani jiné akce.

Miloslav Ponkrác

287695

08.04.2013 18:25

Světová finanční pyramida

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

M.P. 194.?.?.?

Ale neprasklo.

Mimochodem, kde jsou tedy ty pohledávky?

Jednoduše finanční systém je dávno velmi nemocný. Existuje v něm (slovo existuje znamená stav, tedy celkové množství i se započtením všeho) mnohonásobek peněz, než existuje skutečného majetku na zemi. Přičemž to číslo, kolikrát je více peněz, než je podložené hodnotou den ode dne roste a zvětšuje se.

Finanční systém by nebyl problémem, pokud by většina lidí měnila své zboží a hodnoty nezávisle na něm. Pak by si finanční systém jen tam v klidu po právu umřel a vzniklo by jiný, zdravější (alespoň po nějaký čas, než zase zdivočí).

Finanční systém se stal parazitem, který vnutil své zárodky, „fiat money“ (neplnohodnotné peníze), všem pod trestem justicí, policií a násilím. Tím všichni na světě, kteří se ho účastníme ho držíme svými silami, svou prací, svým zdravím, svou vitalitou držíme finanční systém naživu, ačkoli měl v této podobě už dávno umřít.

A protože všichni dáváme svou sílu finančnímu systému, který už je dávno ve stavu desettisíckrát zmetastázované rakoviny, tak nepřímo dáváme sílu těm, kteří „fiat money“ řídí a pouštějí do oběhu. Tedy v první řadě bankéřům a na vrcholku pyramidy státu, kteří tisknou dolary (těm především) a ve druhé eura. A tam někde to zařizují konkrétní lidé.

Takže proto to nepraskne. Protože silně nabobtnalý finanční systém odsává sílu ze všech lidí. Je živen jejich mízou. Je třeba lidi více a více zotročovat, protože čím je větší to číslíčko (počet peněz / adekvátní skutečná existující hodnota na zemi), tím více musí být zotročeno a rozbito států a lidí.

Pokud je to číslíčko jenom 2 (2 × více peněz než podložené hodnoty), pak stačí zotročit jenom jeden nebo dva světadíly (třeba rozvojové země v Asii, Africe, jižní Americe). Jakmile to číslo je někde kolem 1000, což je dnes, pak je třeba lidem zničit sociální systém a nadělat otroky ze všech lidí na světě včetně Evropy a USA. Proto je systém dnes velmi agresivní.

Jakmile to číslo bude 10000, bude se masově vraždit naprosto všude.

Finanční systém bez podložené skutečné hodnoty je jenom rakovina, která naspadne tak dlouho, dokud bude mít z čeho sát, a koho vysávat.

Přičemž zdravý finanční systém je velmi užitečný a potřeba.

Miloslav Ponkrác

287841

11.05.2013 19:39

Bankéř a narkoman – symptomy choroby Západu

Velmi slabý článek

M.P. 194.?.?.?

Velmi slabý článek. V podstatě založený na tom, že jakýkoli objekt či myšlení, které není dostatečně primitivní je zkázkou bílého muže a není to realita. Pokud vůbec už samotné lidské myšlení není realitou vyššího řádu podle článku.

Jinak řečeno, kdo dokáže myslet či tvořit více, než silně mentálně retardovaný člověk žije podle autora mimo reál a je analogií feťáka.

Autor by byl velmi překvapen, jak se Asiaté, třeba Číňané nebo Japonci, chovají k lidem či zvířátkům. Pak by pochopil, že to co kritizuje u bílého muže a vyzdvihuje u Asiatů je ve skutečnosti přesně naopak.

Případně by si autor mohl dát v Číně slepici vařenou zaživa nad ohněm, která má před zobákem kořeněnou vodu. Jak je jí při opékání zaživa horko, tak jí pije a tím se báječně vnitřně prokoření.

Ještě teplý, pulzující opičí mozek servírovaný nejlépe přímo v lebce je prý úžasným prostředkem podporujícím plodnost a potenci. Vyhlášenou pochoutkou zůstává v Číně i v některých afrických zemích. Svázaná opice se dopraví na jídelní stůl. Zatímco personál restaurace pevně drží její končetiny, host ji sám rozbije lebku. Mozek se poté pojídá přímo z hlavy pomocí jídelních hůlek.

V Asii se pojídají novorozená krysí mláďata. Máte na výběr dokonce dva způsoby. Pokud patříte mezi změkčilejší osoby, necháte si novorozená mláďata krys (je nutné, aby byla ještě slepá a holá) napíchnout prodejcem na speciální bodec a pak ještě živá ofritovat ve vroucím oleji. Jestliže jste skutečně otrlí, dokážete krysí holátko spolknout zaživa a pouze zapít rýžovou pálenkou.

Želví polévka. Dáte vařit vodu s bylinkami a pak do ní vhodíte živou želvu. Želva v panice začne polykat vroucí tekutinu a vaří se tak v podstatě zvnějšku i zevnitř. Tento způsob přípravy se používá v indonéských restauracích a údajně dodává želvímu masu naprosto nepřekonatelnou chuť.

V Asii snědí vše, co se hýbe nebo roste.

Jinak řečeno, tyhle pokrytecké články mluví více o autorovi, než o skutečnosti.

289554

11.05.2013 20:10

Henry Makow – Nemilosrdná lež

RE: Ještě mi to nedá. :o)

M.P. 194.?.?.?

Aha, takže problém není Makow, ale nenávist vůči křesťanství! Wow.

Není nad pravdivé vyjádření.

Takže rozmlátit rodinu, abychom to těm křesťanůlm natřeli!

Variace na: Rozmlátit vše v Česku, abychom to těm komunistům natřeli.

O děti nejde, důležité je to rozmlácení! Jasně, že by rozmlácené rodiny neměly dopady na děti, ani na výchovu děti by byly šťastné. [smích] I vy vtipálku. [smích]

Díky za upřímnost.

Miloslav Ponkrác

289556

11.05.2013 20:15

Henry Makow – Nemilosrdná lež

RE: Nenapadne podsouvání názoru...

M.P. 194.?.?.?

Cílem komunismu v Rusku bylo zničení rodiny. Podporovaly se mimomanželské vztahy, svobodné matky, nevěra, nezávilost žen na mužích i nezávislost mužů na ženách, podporovaly se rozvody. Komunisté ale zjistili, že to mělo tak nečekaně silný devastující vliv na lidi, výkonnost i děti, že raději poměrně rychle couvli a začali rodinu podporovat.

289557

25.05.2013 18:37

Zápas v bahně – USA versus EU

RE: Mnoho povyku pro nic

M.P. 194.?.?.?

Samozřejmě, že se nebojíte a těšíte.

Protože součástí dohody je, že dovážené zboží z USA nemusí odpovídat unijním předpisům.

Záruka se taktéž mění a snižuje její význam – stačí si přečíst nový občanský zákoník, který bude platit od příštího roku.

Mohl bych vyvrátit ještě další tvrzení ve Vašem buditelském agitačním příspěvku, ale nestojí to za to.

Jinak řečeno, spěte dále.

Miloslav Ponkrác

290221

27.05.2013 13:15

Zápas v bahně – USA versus EU

RE: Říše zla

M.P. 194.?.?.?

Za ten článek Urbana by se nemusel stydět ani Goebbels, jak šikovně manipulační je.

Jak už od začátku šikovně vyzdvihuje hrdinství Polska, přitom šikovně zastírá, jak rádo a chtivě si Polsko ukrojilo svůj díl na Československo při Mnichovské zradě a jak hezky bylo rádo, že Hitler mu dovoluje si kus Československa uzobnout.

Hrdinné Polsko pak dostalo to, co si zaslouží. Kdo se chce paktovat s ďáblem, dostanbe ďábelskou odměnu.

To už ale pak Urban nezmiňuje.

Podkarpatskou Rus neukradli de facto Rusové. Podkarpatskou Rus ukradli Maďaři, kteří si opět hrdinně v rámci Mnichovské zrady ukousli, podobně jako Poláci kus Československa, mimo jiné i kus Podkarpatské Rusi. Později jí zabrali celou, proti čemuž Hitler nic nenamítal.

Podobně se paktovali s Hitlerem Slováci. Slovenské národní povstání byl především zastírací manévr, který někdo diplomatický honem zavedl proto, aby se Slovensko neocitlo právem na straně poražených států, tedy těch co bojovali na straně Hitlera, lidské ztráty byly irelevantní.

Jinak řečeno, je velmi těžké bojovat, když všechny okolní státy včetně Polska, Slovenska i Maďarska se postavili za rozhodnutí Hitlera.

Jediný stát, který zcela nezradil Československo bylo Rumunsko a Jugoslávie. Zejména Srbům jsme pak ukázali na případu Kosovo, že toho bohdá nebude, aby Češi nenakopali zadek tomu, kdo se za Čechy kdy postavil. Tak Češi odměňují.

Článek Urbana je velmi ošklivá dezinformace a manipulace.

Miloslav Ponkrác

290305

03.06.2013 21:18

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

M.P. 194.?.?.?

„Není pravda, že můžete šlechtit jen v rámci druhu - pak by nikdy nevznikla třeba taková mula, kříženec koně a osla.“

Ovšem zkřížit rybu s kukuřicí, to u šlechtění nikdo nedokázal. Pro genové manipulace no problem.

---

„Co já vím, zatím se nikdy bezpečně neprokázalo, že by GMO škodily.“

Jednak není zájem to prokázat. Nicméně představme si pohádku, že by někdo chtěl objektivně prověřit. Je to utopie, ale představme si to.

A jednak takto věda nepracuje. Věda není schopna a nemá aparát na to prokázat „s jistotou“ nic.

Doporučil bych studium statistiky a designu vědeckých experimentů.

Nejistota je přirozená součást každého vědeckého závěru. Jinak řečeno, neexistuje ve vědě jediné tvrzení ani jediný experiment, který by cokoli „naprosto bezpečně prokázal“, protože takové nástroje věda nemá.

Vědecké experimenty probíhají statisticky a dávají pravdědpobnostní závěry – tedy mohou se mýlit, i když se vše provede správně.

Ostatně lék Thalidomid, škodlivost DDT a řada dalších kauz Vás může poučit, jak nulové nástroje pro jistotu má věda.

290712

04.06.2013 14:51

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

M.P. 194.?.?.?

„Právě vámi zmiňované - Thalidomid a DDT - ukazují, že když se se solidní pravděpodobností prokáže škodlivost, jde to celkem rychle. Thalidomid se prodával pouhých 5 let, 3 roky po prvních náznacích škodlivosti zakázán. Právě proto nevěřím, že pokud by se prokázala (se značnou mírou pravděpodobnosti) škodlivost GMO, že by se to podařilo ututlat...“

Chápete takovou maličkost, jakože lék před jeho prodejem prochází VĚDECKÝMI a KLINICKÝMI TESTy? Tedy věda i veškeré experimenty nebyly dostatečné k tomu, aby zjistily obrovskou škodlivost Thalidomidu, která se jasně a rychle prokázala v praxi?

Mimochodem, Thalidomid se dnes prodává a užívá. Tedy máte poněkud pomýlené informace o tom, že se prodával pouhých 5 let. Thalidomid má registraci platnou po celé EU a tedy je platná i pro Česko.

O tom, jaký tlak byl na jednu úřednici, paní Kelseyovou v USA, která měla na starosti schválení Thalidomidu, a pečlivě si pročetla jeho testy a stále se jí to nezdálo a nechtěla ho povolit – to je velmi poučný příběh. Díky ní nebyl Thalidomid v USA povolen, ale stala se nejhorším vyvrhelem, na který plival špínu každý – takový je tlak nadnárodních korporací. Nemohla ani chodit kanaláma. Za 5 let se z ní stala hrdinka národa a převzala cenu přímo z rukou amerického prezidenta.

Dnes jsou tlaky daleko vyšší, a tlak od Monsanta je takový, že si ho neumíte ani představit.

Miloslav Ponkrác

290771

04.06.2013 15:03

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

M.P. 194.?.?.?

GMO nepodléhá stejnému schvalovacímu řízení jako vše co se konzumuje.

Monsanto si vylobovalo v USA vládě speciální přístup a speciální zákony.

Jinak řečeno, GMO nepodléhají stejnému schvalovacímu řízení jako jiné věci.

Základní problém je, že podle vědeckých studií je GMO škodlivé a dokonce má i nižší výnosy, než neGMO plodiny. Jen se tyto studie nehodí. Laboratorní zvířata po konzumaci GMO hynou a mají deformace a poškození různých vnitřních orgánů. Nicméně tyto studie se pro podporu zisku nehodí, tak se jednoduše potlačují či se prosazují cinknuté.

Ostatně, podívejte se ven, za pár dní tu máte léto, a Váš teploměr jistě ukazuje někam ke 40 °C, protože je vědecky potvrzené globální oteplování a všichni se podle vědeckých důkazů totálně upíkáme vedrem.

Já Vám nikterak nebráním, abyste se živil odpadem z genetických pokusů. A uvěřil, stejně jako u Thalidomidu tomu bylo, že GMO je neškodné.

Miloslav Ponkrác

290774

04.06.2013 23:03

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

M.P. 194.?.?.?

Problém je, že dnes je jiná situace. Tehdy státy měly obrovskou moc, a to i nad nadnárodními koncerny. Dnes je pořadí moci přesně opačné.

Jinak řečeno, dnes je tlak nadnárodních firem mnohonásobně větší a možnosti států něco zakázat mnohonásobně menší.

Náš stát například zkoušel udělat na Polsko bububu v kauze používání posypové soli v potravinách a Polsko nás poslalo do pr… a tím to skončilo.

Pokus o zákaz nějakého léku či vakcíny nejspíše skončí mezinárodní žalobou, soudy, či protiakcemi společenství jako je EU, apod. na daný stát.

Jednoduše, dnes je situace horší a složitější. Co bylo dříve jednoduché a snadné, třeba zákaz léku, to je dnes téměř nemožné. Státy a politici už fakticky nemají téměř žádnou moc.

Jen poznámku: Nemám už sílu opravovat polopravdy va Vašich příspěvcích. Máte jich i v tomto neuvěřitelně mnoho. Ale opravím jen jednu: EU neuhájil obrovský trh proti Monsantu. V březnu 2013 podepsal obchodní dohodu o obchodní spolupráci s USA, takže na evropský trh volně přijde cokoli z USA, tedy i potraviny, a to i když nesplňují normy EU. Tedy jak GMO potraviny, tak různě hormonálně krmené maso a dobytek ošetřovaný v EU zakázanými látkami – to dnes může kdokoli dovézt z USA a smí to tu bez problémů a legálně prodávat.

Další větší polopravdou, na kterou jsem Vás upozornil je, že Vaše tvrzení o zákazu Thalidomidu a ukončení prodeje je lež. Tak ještě dodám, že totéž platí i o DDT, to se samozřejmě dodnes používá a prodává.

Jinak řečeno, zakázat se nepodařilo ani tehdy nikdy nic. A to tehdy šlo snadněji, bylo to jednodušší. Dnes i přes velkou opozici je něco zakázat těžší, protože moc států a suverenita států je milióntinová oproti minulému století.

Miloslav Ponkrác

290820

04.06.2013 23:16

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

M.P. 194.?.?.?

Předpisy pro GMO jsou daleko přísnější, ale z USA můžete přivézt cokoli, a ochrana EU se na to nevztahuje. Viz můj jiný příspěvek.

K druhému odstavci, podceňujete sílu dolarů.

K třetímu. Globální oteplování je vědeckým konsensem uznávaná teorie. Nesouhlasí s tím ani všichni vědci, ba dokonce ani vědecké důkazy, ale to vědcům nebrání teorii globálního oteplování dále držet jako základní teorii a jako potvrzenou. Jinak řečeno, věda už je dnes o něčem jiném – a politika a peníze tam hrají větší roli, než studie.

O genetice dnešní lidstvo nic neví. Kromě toho, že objevili DNA a mechanismus, jakým se pomocí její kopie tvoří bílkoviny. Zbytek jsou slepé pokusy. Nikdo nezná mechanismus, jak to celé funguje. Lidstvo si hraje se sirkami ve stohu plném slámou nasáklou benzínem, a vydává prohlášení, že ten stoh nemůže nikdy chytnout a je to naprosto bezpečné.

Studie prokazující nebezpečnost jsou, je jich mnoho, ale zkrátka se mocným nehodí a tak jsou potlačovány. Ostatně kdo má miliardy na financování studií, ten rozhoduje, které se budou finacovat i které peníze nedostanou.

Svět není místem plných Dušínů, kde Monsantu, všem vědcům i všem politikům jde pouze o čistou pravdu. V médiích Vám také neříkají čistou pravdu. Morálka, čest, pravda a dobro – to nejsou pohnutky většiny institucí ani lidí, ačkoli z Vašich argumentů mám pocit, že zlé úmysly nikde na žádné straně nepředpokládáte. To je pak těžké diskutovat.

290823

17.06.2013 01:37

Veolia - výměny vodoměrů

Stanovené měřidlo

M.P. 194.?.?.?

Každé stanovené měřidlo se musí po stanovené době znovu ocejchovat, jinak se nesmí podle něho fakturovat.

Doporučuji na večery číst zákon o metrologii.

Vymyslelo se to především proto, že zatím člověk neporučil větru dešti, ačkoli se o to jak komunistický, tak kapitalistický režim velmi snažil, a zatím fyzikální zákony platí. A to včetně stárnutí měřidel a zhoršování přesnosti ocejchovaného měřidla s časem.

Miloslav Ponkrác

291614

13.07.2013 16:36

Jak funguje dnešní svět

RE: Nepsal to pan Lhoták?

M.P. 194.?.?.?

Já jsem nikde žádné hodnocení nepsal, stejně tak jako jsem nikde nepoužil slovo ani hodnocení dobré/špatné.

Jenom bych chtěl upozornit, že jsem nepsal o roli alfa samce v psí smečce. Alfa samec v lidské společnosti funguje trochu jinak, než v psí smečce, byť jsou zde četné analogie.

Stejně tak jsem nepsal článek jako vědeckou práci, nepoužil jsem vědeckou terminologii a dovolil jsem si použít lidový jazyk.

Bohužel dnes není možné napsat článek, který se snaží popsat realitu bez toho, aby se našli lidé, kteří v tom okamžitě začnou hledat, jestli fandím Spartě nebo Slávii, či co považuje za dobré/špatné.

V článku není jediné mé hodnocení společnosti, jediné mé hodnocení, zda považuji jednání autorských společností či jiných skupin lidí za správné či nesprávné.

O neoliberalismu píši jen potud, že je tajnou zbraní alfa samců na získání alfa samcovství. Tedy strategickou cestou k získání alfa samcovství, chcete-li vedení a moci.

Dokonce ani nepíši, zda zvířecí instikty jsou dobré či špatné.

Snažil jsem se jen suše popsat motivaci (části) dnešního světa (aniž bych psal co je dobré a špatné). Tedy reálně popsat určité dění a zviditelnit ho.

Článek je čistě věcný. Snaží se přijít na kloub na to, jak to funguje, nikoli jestli funguje správně.

Miloslav Ponkrác

293228

13.07.2013 16:44

Jak funguje dnešní svět

RE: Článek přináší víc otázek než odpovědí

M.P. 194.?.?.?

Nekritizuji autoritativní přístupy u koryt.

Jen jsem si dovolil napsat, že je běžné a základním instiktem usilovat o moc a vedoucí pozici. Bez hodnocení dobré/špatné.

Vsadím se, že kdybych napsal článek o gravitaci, kde bych napsal „věci hozené z okna padají dolů“, že bych se v komentáři dozvěděl: „Autor kritizuje přístup gravitační síly, která zabíjí lidi padající z oken.“ Dnes prostě všichni hledají kritiku a hodncení i tam, kde není.

V článku jsem jednoduše napsal, že výchozí nastavení člověka a společnosti (stejně jako zvířat) je, že se vytvoří určitý počet vedoucích lidí, alfa samců. Jenom jsem napsal, že je to výchozí stav a normální stav (pro sociology: norma ve smyslu statistického průměru a maximální pravděpodobnosti).

Tedy spíše konstatoval, než hodnotil.

Pokud nepůsobí žádné jiné síly, je základním výchozím stavem společnosti rozkastování lidí do různých kast.

Článek také musí mít přiměřenou délku, není stostránkovou vědeckou studií, kde bych právnicky precizně vysvětlil každou větu.

Miloslav Ponkrác

293230

13.07.2013 17:02

Jak funguje dnešní svět

RE: alfa samec, nebo dolu z kopce

M.P. 194.?.?.?

Souhlas s globálním oteplováním. Neexistují OBJEKTIVNÍ data, zda se otepluje či nikoli. Stalo se to příliš politickým problémem a je v globálním oteplování příliš mnoho peněz, aby se to dovolilo zkoumat nestranně.

Na druhé straně spočítat o kolik stoupne teplota, když se bilance výdeje energie zvýší o 0,5 % nedokáže reálně nikdo na světě. Protože daleko větší roli z hlediska teploty hrají takové faktory jako jsou fyzikální vlastnosti atmosféry, odrazit a průhlednost látek, tepelná proudění, atd. V té rovnici teploty je velmi mnoho proměnných.

Jistě by se dalo vyzkoumat, zda oteplování je či není, případně o kolik. Nicméně toto je politický problém a ani věda si ho nedovolí překročit.

Miloslav Ponkrác

293234

13.07.2013 17:13

Jak funguje dnešní svět

RE: Moc a peniaze

M.P. 194.?.?.?

Trvalo dlouhou historickou dobu, než se podařilo z peněz udělat mocenský nástroj.

Penězi si koupíte moc do určité (byť velmi vysoké) výše. Ale má to limit. V určitém bodě velkého bohatství začnete lézt do zelí jiným alfa samcům s podobným nebo větším bohatstvím, než máte Vy. A mocnějších, než jste Vy. Pak dojde k boji alfa samců, které se neodehrávají (nebo zdaleka ne zcela) na úrovni peněz, ale na úrovni použití moci a strategie.

„Koupě moci“ je věcí strategie více, než peněz. Ostatně i k získání peněz (a tím v důsledku i moci) je podmíněno šikovnou strategií člověka jak ty peníze získat – ať už podnikáním, známostmi, přiženěním, krádežemi, mafií, lobiingem, zločiny, jakkoli. (Bez morálního hodnocení.)

Rozklad moci je nesmysl, protože moc se vždy vytvoří znovu. Už jen tím, že lidé jsou různě strategicky šikovní. Dříve či později přijdou na to, jak se stát alfa samci v jakémkoli systému. Jakémkoli, jakkoli postaveném.

Otázkou by spíše mělo být, kdo se stává alfa samcem, a kdo by to měl vést. To je reálnější.

Málokterá firma si nezvolí ředitele. Málokterá skupina lidí si nezvolí formálního vůdce. Málokterá zájmová skupina nemá mluvčího. Atd.

Na moci a alfa samcovství není nic špatného. Pouze jde o to, kdo by se měl dostávat nahoru.

Karel IV. v českých dějinách byl v podstatě také alfa samec. Cyril a Metoděj také ukázali svou moc a ovlivnili svou mocí (materializovnaou činy) víc, než ovlivní kdy nějaká Krejčíř, Kellner, nebo Babiš. Atd.

Rozklad moci je možný, ale paralelně s ním se vytvoří nová moc. Třeba na jiném principu, ale vytvoří.

Miloslav Ponkrác

293235

13.07.2013 18:29

Jak funguje dnešní svět

RE: Nepsal to pan Lhoták?

M.P. 194.?.?.?

Já žiji se psy asi 20 let.

Všiml jsme si jednoho, alfa samec v psí smečce musí splnit nejenom kritérium síly, ale také kritérium, že smečce prospívá a vede ji správně.

Pokud alfa samec není schopen bránit, prospívat a správně vést smečku, pak mnoho respektu nezíská.

Vědecky se jednostranně příliš zdůrazňuje síla a sexuální přednost alfa samce. Nicméně psi mají intikty zafixováno velmi mnoho užitečných strategií pro vztahy i kolektivní chování – a pozorovat je to nesmírně poučné. Příroda to udělal moc hezky.

Lidé pak mají svobodnou vůli a možnost různé vzorce chování daleko flexibilněji měnit, tak to není v čisté podobě.

---

Ohledně autorských práv. Tady je situace specifická autorskými poplatky.

293245

26.10.2013 23:51

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: KDU-ČSL

M.P. 194.?.?.?

Z této strany vzešli jako semínka z rodné půdy Cyril Svoboda a Miroslav Kalousek. Oba jsou jistě křesťanskými vzory. Ani jeden z nich nikdy nepoužíval demagogii, a pečlivě dodržují desatero včetně nepokradeš. (konec ironie)

Nehledě na to, že si dobře pamatuji na to, jak KDU-ČSL se dohodla s US kdysi dávno, že udělají společnou kampaň a po volbách je KDU-ČSL vyštípala. Také doklad férovosti této strany.

O KDU-ČSL bych si já osobně neopřel ani kolo. S vírou v boha bych tuto stranu nespojoval.

Miloslav Ponkrác

298644

27.10.2013 00:01

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: ...máme...

M.P. 194.?.?.?

Většina lidí programy ani nečte, ostatně strany viditelně už kolikáté volební období deklarují, že je nehodlají ani dodržet. Hned po volbách často otočí kormidlem do opaku oproti svému volebnímu programu.

Svobodní jsou one man show strana pana Macha. Všechny one man show strany vzniklé ještě v minulém volebním období propadají. Stejně jako Zemanova SPOZ. I další strany.

Navíc Svobodní reprezentují téměř extrémní neoliberalismus. A ten zastává jen menšina lidí, do extrému většina lidí nejde. Není pro tolik lidí lákavý.

Miloslav Ponkrác

298646

27.10.2013 00:06

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Teď, když máme, co jsme chtěli...

M.P. 194.?.?.?

Já bych ho nekritizoval, ten Slovák má naprostou pravdu.

Nyní volby ukázaly zcela jasně, že občané si za marast v českém státě spoluzodpovídají sami, ačkoli by to rádi hodili jen na vládu a politiky.

Každé volby Češi zvolí nějakého trojského koně a pomohou mu do vlády.

A také se ukazuje, že stačí hlásat, že vláda je špatná, a Češi mu dají okamžitě 20 % hlasů, i kdyby to byl samotný Satanáš a jeho kopyta, rohy i ocas byl viditelný zdaleka.

Pro jistotu tyhle volby zvolili občané České republiky satanáše minimálně dva. Babiše a Kalouska.

Každý národ má vládu, jakou si zaslouží.

Miloslav Ponkrác

298649

27.10.2013 00:21

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Ksc

M.P. 194.?.?.?

S předřečníkem a jeho komentářem stran nesouhlasím, je z poloviny mimo.

Nicméně ohledně shazování strany DSSS i dalších stran budete teď vidět upgrade na vyšší level.

Babiš koupil mediální podporu a tak půlka národa si bude o stranách myslet to, co Babiš napíše.

Nedělal bych si proto žádné starosti se skutečností uvnitř DSSS ani jiných stran, protože politická agitace v Babišových denících se podle pravdy stejně řídit nebude.

V zásadě nikdy tato země nebyla komunistické totalitě blíže, než s Babišem. To už je podobné před rokem 1989. Jedna politická strana je ve vládě, zároveň tatáž komunistická strana ovládá noviny a tisk a také většinu zemědělství a ropného průmyslu a ještě kde co dalšího. Když studenti protestují proti komunismu, a proti návratu komunismu, měli v první řadě pořádat mohutné demonstrace proti Babišovi a jeho ANO. Jediné, co Babišovi chybí k předsametové totalitě je do ústavy propašovat vládu jedné strany, totiž ANO – a je to.

Miloslav Ponkrác

298651

27.10.2013 00:30

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Je to zase habaďůra

M.P. 194.?.?.?

Babišovi jsou nezaměstnaní i penzisté srdečně u zadnice. Nebude je krmit koblihami, ani kosteleckými párky, ale pouze agitačními a jalovými kecy. A možná je ještě obere o důchody, protože bude potřebovat přesměrovat část zbylých státních peněz přesměrovat k sobě, a ještě nějaké další přesměrovat na ty, kteří budou požadovat, aby se s nimi šábl.

Navíc ve svých novinách bude do blba Babiš opakovat, jak mnoho toho dělá pro nezaměstnané i penzisty. Bude jako baron Prášil lhát a lhát a lhát jako to dělal vždycky. A protože ovládá média, tak se nějakého investigativce bát nemusí.

ČSSD rozštěpil Zeman a strana se z toho nikdy nevzpamatovala. Jediné období, kdy to dokázali překonat bylo, když je vedl Paroubek, a to ještě do doby, než jesna slečna v Paroubkovi objevila nejsexuální část jeho těla, totiž mozek.

SPOZ je one man show Zemana, a jediné, co Zeman zamýšlel je použít SPOZ jednak jako truc podnik proti ČSSD, jednak jako výtah k tomu, aby se stal premiérem. Pak je odkopl, i když navenek je podporuje a jako každá one man show stran, která přejde o leadera míří na krchov.

Žádná domluva nebyla potřebná, rozhodly to prachy. Volby se jednoduše udělaly marketinkovou metodou, a voličovi se volby sestavují stejnými metodami jako reklamy na párky v Tescu. Kdo polepil republiku nejvíc obrázkama párků, ten vyhrál volby.

Miloslav Ponkrác

298654

27.10.2013 00:51

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Ksc

M.P. 194.?.?.?

Znovu, jak se lidé dozví pravdu? Třeba o DSSS? Nebo o Babišovi?

Demokracie může fungovat pouze tam, kam dohlédnete očima a doběhnete nohama.

Cokoli ve vzdálenější oblasti používá slovo „demokracie“ pro diktaturu médií.

Chápejte, že jedna věta v novinách, nebo dvě slova na Nově mají větší váhu, než tuna pravdy. A na události ve volbách mají tyto mediální štěky větší vliv.

DSSS jde zničit mimo jiné tím, tedy kdyby o to někdo stál, že je někdo nechá, ať podávají řadu žalob, třeba na očištění svého jména. Vydají se z peněz, utratí vše za právníky, a za 10 let jim soud třeba dá zapravdu. Jen nebude DSSS, a žalovaný subjekt už bude přejmenován. A je to.

Miloslav Ponkrác

298660

27.10.2013 00:58

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: hmm

M.P. 194.?.?.?

Základní premisa: KDU-ČSL nemá s křesťanstvím nic společného (s výjimkou jednoho písmena v názvu). Ani v kladném, ani v záporném smyslu.

Řešit KDU-ČSL ve spojitosti s křesťany nebo ateisty je řešit asi jako, jestli s Babišem tato republika dožene ve výplatách dělníků Rakousko nebo Švýcarsko, a zda tu bude nulová nezaměstnanost zítra nebo pozítří.

Tyto debaty jsou nesmyslné.

Slovo „křesťanská“ má KDU-ČSL z historických důvodů, nicméně s křesťanstvím neměla od sametové společného nikdy nic.

Tudíž já v debatě na téma spojitost KDU-ČSL a křesťanství nebudu pokračovat. To si raději přečtu nějaký ženský časopis, tam jsou podobně kvalitní témata, nebo se podívám na seriál Ulice.

Miloslav Ponkrác

298661

27.10.2013 15:30

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Teď, když máme, co jsme chtěli...

M.P. 194.?.?.?

Stačí být v kontaktu s lidmi kolem vás (to jest nikoli pouze v karanténě lidí stejného polvolání, sociální skupiny a věku) a poslouchat názory lidí kolem vás.

A pak vám je jasné, že tahat do výsledků voleb Rotariány ne bo zednáře není třeba.

Věřím, že lidé skutečně hlasovali tak, jaký je výsledek voleb. Protože přesně tak se prostí lidé v průměru vyjadřují, cítí a před volbami vyjadřovali své preference z mé osobní zkušenosti.

Falšování a manipulace proběhla v rámci volebních kampaní, v rámci médií (vyšachování DSSS a Pirátů z veřejné televize, apod.), ale výsledky voleb jsou autentické, když srovnám osobní zkušenosti z názorů lidí.

Čitelní jsou z hlediska stran skoro všichni. Babiš je čitelný, je jasné, co chce, o co mu jde. Je jasné, o co jde ODS, TOP09. Atd.

Okamura je skutečně nečitelný, netuším, o co mu jde. Ani co chce dokázat. V případě Okamury nedokáži odhadnout ani motivaci. Ale není to důvod abych tvrdil, že je špatný.

---

Věta „Každý národ má vládu jakou si zaslouží“ je velice chytrá věta.

Každý národ se chytne na vějičku hodnot, které uznává.

Čechům stačí pár koblih, nadávání na vládu, nebo libovolný Rakušák a dávají hlasy jako diví.

Můj názor je, že sametová revoluce 1989 nebylo nic jiného, než že lidi chtěli být stejně bohatí jako na západě. O svobodu ani ideály evidentně nešlo. Jen se chtěli účastnit té žranice.

Miloslav Ponkrác

298717

27.10.2013 15:35

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Je to zase habaďůra

M.P. 194.?.?.?

To míříte příliš nízko.

Vy netušíte, jak chutná moc, nejlépe absolutní. To je lákavější, než sex. Lákavější, než cokoli.

Babiš jednoduše chce českou vládu připojit ke svým továrnám jako jednu z dceřiných společností a stejně jí řídit. Vše ve svůj prospěch. Nic víc, nic méně.

Co Vám na tom není jasné.

Miloslav Ponkrác

298718

27.10.2013 15:46

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: 95 % lidí jsou idioti

M.P. 194.?.?.?

D-FENS má dobré postřehy, ale také je pod vlivem určitých svých dogmat, které prosazuje na sílu.

Volby dopadly špatně. Velmi špatně.

Chcete-li to slyšet, většinu mají svině, co se snadno dohodnou. Budou to mít jednoduché a případné náklady na dohodu přesunou na daňového poplatníka. Na rozkrádání se dohodnou, jen musí každý dostat svůj podíl. A ten podíl bude vyšší, než byl minule, protože přibyly nové prasátka k vykrmení, která jsou vyklá si chrochtat a žít velmi vysoko a na velmi vysoké noze.

Navíc se většina věcí bude točit v zákulisí, a občané se o nich dozví až po několika letech. Budou žít v blahé nevědomosti, že se nic zlého neděje. Ale jednak nová prasátka mají v moci média, takže cenzura je jasná a manipulace také. A jednak nová prasátka nejsou včerejší a umějí v tom chodit. Duo Babiš + Kalousek + několik dalších udělají dokonalou sicilskou skupinu, o jejichž činnosti nebudeme mít léta ani ponětí.

Ve vládě už nejsou žádní blbci, kteří se prozradí při svém kradení, uniích, dohodách, a pouštění žilou státu. Na to se přijde náhodou a po několika letechm, a i tak se přijde na promile celého mechanismu.

Případné pojištění, aby jim někdo nevrazil kudlu do zad, to už je dávno zmáknuté. Na to stačí 3 věci:

1) Na každého ve vládě je potřeba něco vědět, co ho může zlikvidovat.

2) Každý ve vládě ví, že je možné na něj vykonstruovat proces (ála Rath), nebo je možné ho klidně zabít či zmrzačit (ála jeden chlapík co spadl z posedu).O čím větší prachy jde, tím jsou zábrany k čemukoli menší.

3) Každý musí dostat svůj podíl a příslib věčných prebend do budoucna. Tím jednak se posílí ad 1) a jednak je loajální.

4) Neloajální je třeba velmi drsně ztrestat pro výstrahu. Mafie dnes ovládá policii, soudy, takže možnosti jsou vysoké.

Nedělejte si iluze. Mechanismus je velmi dobře namazán. A je i v Babišově zájmu se připojit.

Miloslav Ponkrác

298720

27.10.2013 15:53

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Pro admina ...

M.P. 194.?.?.?

„Tím se vůbec nechci zastávat toho, co se nepodařilo po roce 1989, ale je třeba si pravdivě uvědomit, že to byla KSČ, která jednoznačně ukázala, že komunismus prostě ani ve vyspělé industriální zemi nefunguje...“

Viz Čína s jejím sestupným ekonomickým trendem. (konec ironie)

A samozřejmě viz západ s jeho rozkvětem. (druhý konec ironie)

---

Nezastávám se komunismu. Ani ho nechci. Nicméně chápu, že salónní antikomunismus je trendy.

Nicméně západ právě dokazuje, a nejspíše do pár desetiletí dokáže, že kapitalismus nefunguje.

Ono si nevyberete.

Nakonec měl nejspíš pravdu Baťa se svým, že morální úpadek přivede do krachu vše, ať se to jmenuje kapitalismus, komunismus, nebo cokoli jiného.

Miloslav Ponkrác

298721

27.10.2013 16:00

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: KDU-ČSL

M.P. 194.?.?.?

Ale houby.

Jde jen o společnosu rezonanci, kdy řada ateistů (váš termín) horuje pro neoliberalismus, tedy naprosté zničení jakéhokoli vlastnictví státu a zbožštění soukromého vlastnictví.

Tedy převod státních majetků na soukromé vlastníky (jakékoli) je souzní s ideou minimálního státu.

Miloslav Ponkrác

298722

27.10.2013 16:04

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Je to zase habaďůra

M.P. 194.?.?.?

Babiš se jednoduše nezaměstnanými nebude ani zabývat. Tečka.

Říct pár hezkých slov Zemanovi, proboha, na to nemusí být žádné lumen. Slibem nezarmoutíš.

Jeho stát/firma bude vytunelována. Aktiva budou proudit Babišovi do kapes (a dalším), pasiva zaplatí daňoví poplatníci.

Co na tom nechápete?

Jestli chcete, já Vám třeba klidně vysvětlím, jak třeba budu řešit situaci v Jihoafrické republice, nebo problémy feministek v Kanadě. Nakecat toho dokážu co chci. To ovšem neznamená, že by tyto problémy mě nějak tankovaly a chtěl je skutečně řešit.

Miloslav Ponkrác

298723

27.10.2013 23:58

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: hmm

M.P. 194.?.?.?

Já jsem do této chvíle žil v bludu, že křesťanství představuje Ježíš Kristus. A ano, na této definici jsem se shodl s kdekým.

Chápu, že teorie, že křesťanství je odvozeno od Krista, je jen můj ubohý nesmyslný výmysl, který není nikde zaznamenáno.

Ale od tého chvíle díky Vám vím, že ho představuje KDU-ČSL.

Pokud vidíte křesťanství takto, pak se omlouvám, a souhlasím, že takové křesťanství KDU-ČSL skutečně představuje (ostatně jste ho definoval kruhem).

Děkuji pane, „všechno vím líp“.

Miloslav Ponkrác

298768

28.10.2013 17:14

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Ksc

M.P. 194.?.?.?

Pane Koňasi, nesouhlasím s Vámi ani v jednom.

Nehledě na to, že se odkazujete na věci, které jsem nikdy neřekl. Například jsem nikdy nepoužil slova levice/pravice – a už vůbec ne pro odhad vývoje.

Protože nedokážete ani reagovat na to, co jsem napsal, jinak řečeno nedokážete ani filtrovat Vaše smyšlenky od skutečných mých „keců“, Váš odhad reality a Babiše bude podobně „kvalitní“.

Miloslav Ponkrác

298802

28.10.2013 17:18

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: hmm

M.P. 194.?.?.?

Podívejte se, Vy chcete bít křesťany. Dělejte to dál. Můžete to dělat zcela svobodně.

Zřejmě se pokoušíte o manipulaci mezi pojmenováním a skutečností.

To, že něco nazvete „křesťanské“ se to ještě nestane skutečně křesťanským.

To, že potravinu nazvete „zdravou“ nebo „kvalitní“, to ještě neznamená, že je ta potravina prospívá zdraví a je kvalitní.

To, že nazvete nějakou věc A, neznamená, že má vlastnost A.

A dovolte mi dále v diskusi s Vámi nepokračovat. Klidně bijte koho chcete, můžete zcela svobodně. Můžete klidně svobodně napsat, že někoho nenávidíte už z principu, ať jsou to křesťané, levice, pravice, toho, onoho, nic se Vám nestane. Nemusíte to balit to krasořečí.

Miloslav Ponkrác

298803

28.10.2013 17:21

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Ksc

M.P. 194.?.?.?

Pan Koňas ví dokonce mnohem lépe, než pan Ponkrác, co Babiš udělá. Do takových podrobností a detailů a sondy do myšlení Babiše, jakou předvedl pan Koňas, jsem se nedovážil ani zlomečkem.

Jo, panečku, pane Vojta49, dvojí metr je sviňa, co?

Miloslav Ponkrác

298804

28.10.2013 21:53

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Ksc

M.P. 194.?.?.?

Ano, ale už teď je jasné, že z polovinu nemáte pravdu. Na to stačí přítomnost. Například stačí poukázat, kde rozděluji politiku na levici a pravici, jak jste mi vsunoval, že dělám.

Takže z poloviny si kdokoli můžete ověřit, že lžete. A na tu druhou ohledně Babiše si počkáme za několik let.

Miloslav Ponkrác

298818

29.10.2013 17:55

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Prislo mi emilem

M.P. 194.?.?.?

To už jsem několikrát psal na zvědavce, byť se s konkrétními částkami.

Média a politici vymýšlejí imaginární problémy. Jeden z nich je, že je problém s důchody. Když jsem psal, že naopak je zde přebytek peněz, byl jsem divný.

A to jste ještě zapomněl uvažovat jednu věc. Jakmile stát rozdělí důchody, tak si z nich dost velkou část okamžitě vezme zpět ve formě DPH.

Takže ve skutečnosti stát rozdělí ještě méně peněz důchodcům, než ukazuje Váš výpočet.

Noviny, média i politici lžou a vyvolávají umělé neexistující problémy. Které se uměle řeší a devastují řadu dalších oblastí.

Věřte očím a uším a selskému rozumu, a skutečným faktům, ne médiím.

Miloslav Ponkrác

298865

29.10.2013 18:01

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Super návrh

M.P. 194.?.?.?

Pomoc Africe je nutná, protože to umožňuje tak mít své lidi, sledovat situaci v Africe, a špehovat je. A případně vhodně zasáhnout do toho, aby to něco západu vyneslo.

Existuje mnoho lidí, kteří chtějí Africe skutečně pomoci. A pak mnoho zájmů různých států, kteří se hlavně chtějí do Afriky vměšovat.

Tahle planeta není příliš malá, aby všichni žili v dostatku. Ale jakákoli exponenciální teorie růstu – a jedno jestli ekonomická, nebo rozmnožovací (Asie, Afrika, muslimové, Rómové, …) naráží na omezenost zdrojů.

Miloslav Ponkrác

298866

30.10.2013 01:56

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: ...máme...

M.P. 194.?.?.?

Zdroj: Politický program svobodných, str. 4 (ke stažení jako PDFú

4. NATO jako filosofické východisko

… Právě proto, že důsledný respekt k svrchovanosti je součástí politické filosofie NATO, dávají této alternativě Svobodní přednost. Svobodní považují filosofii NATO za východisko pro Evropu, na základě kterého by se analogicky měly budovat vztahy mezi velkými, středními a malými státy.

Miloslav Ponkrác

298894

30.10.2013 01:58

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: ...máme...

M.P. 194.?.?.?

Omlouvám se, je to na str. 7.

Stáhnout lze na jejich stránkách, přímý link zde:

http://www.svobodni.cz/files/docs/Politicky-progra...

Miloslav Ponkrác

298895

30.10.2013 02:01

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: hmm

M.P. 194.?.?.?

Já se taky hlásím k tomu, že jsem nositel Nobelovy ceny, zároveň nejlepší atomový fyzik na světě a taky ředitel zeměkoule.

Pokud jsem porozuměl Vaší filozofii ke světu, tak mě automaticky budete ve všech těchto tří funkcí uznávat, protože se k nim hlásím.

Děkuji. Jsem Vaším přístupem potěšen. Takto si mohu přičít velmi mnoho nezasloužemných titulů, a Vy se mi za ně budete automaticky klanět.

Miloslav Ponkrác

298896

30.10.2013 16:19

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: ...máme...

M.P. 194.?.?.?

A máte pocit, že politická filozofie EU vede k rozkvětu Evropy? Já mám pocit, že bez odmítnutí většiny politické filozofie EU se Evropa dostane do velmi svízelné situace.

Myšlenka EU není špatná, pokud by zůstala v rovině obchodní spolupráce, ovšem trochu se to zvrhlo, Bruselu zachutnala moc, a EU se pomalu stává pokračování Hitlerova boje a budování tisícileté říše politickými prostředky.

Ostatně si myslím, že EU nemá před sebou dlouhého trvání, a že někdy kolem 2022-23 se rozpadne.

Ohledně NATO jsem na rozpacích. Nevím o tom nic moc, ale když vidím, že se stává pod záminkou „zavádění demokracie“ k okupaci států, pak nevím, co si mám o tom myslet. A za napadení Srbů a Kosovo se za svůj stát velmi stydím, vnímám to jako velkou hanu na českém národě. Stejně jako pokoutné uznání albánského Kosova Schwarzenberkem vnímám jako vlastizdradu od knížete.

Miloslav Ponkrác

298928

30.10.2013 16:30

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: hmm

M.P. 194.?.?.?

To jste odfláknul Vy.

Znalosti atomové fyziky jsou nezávislé na diplomu. Ty jsem mohl nastudovat i mimo školy. A nebo si vysokoškolský diplom za pár šupů můžu koupit, to už dnes není problém.

Jak chcete prokázat falešnou víru? Úplně stejně jako falešného atomového fyzika. „Po ovoci poznáte je“, tedy podle výsledků.

Jestliže atomový fyzik netuší ani co je to diferenciální rovnice, pak může mít titulů a diplomů kolik chce, ale není atomovým fyzikem. I kdyby mu to podepsali v CERNu, že je.

Mě nikdy na člověku nezajímá, jaký má diplom (sám mám 2 diplomy ze dvou vysokých škol), ani k čemu se hlásí. Ani, že je členem nějaké organizace. Mě zajímá, co člověk umí, jaké má hodnoty, a jaký je. Ostatní je iluze.

O „opravdové víře“ a „falešné víře“ mluvíte Vy. Já ta slova nepoužil. A snahu využít vše pro shození křesťanů, tu ve Vašich příspěvcích pozná každý. Znovu říkám, klidně to rovnou přiznejte. Je to navíc trendy, každý Vám dnes za plivání po křesťanství poklepe na rameno, jaký jste pašák.

A tím opravdu končím.

Miloslav Ponkrác

298930

30.10.2013 16:40

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Pro admina ...

M.P. 194.?.?.?

Do morálního úpadku se dá dostat mnoha cestami. V zásadě jakýmkoli překroucením správného pořadí hodnot.

Tak jak jste napsal, podporováním jakékoli zvrácené cesty. Adorováním psychopatů, vyzdvihováním nepřirozeného.

S penězi jste to trefil lépe, než bych to já kdy dokázal napsat.

K tomu si přidejte nepřirozený přístup k multikulturalismu, dále trestání obětí trestných činů a osvobozování pachatelů kriminality, a dále nepřirozený vztah k sexuálním věcem (učíme děti dříve sexu než lásce, podporujeme poruchy sexuálních preferencí, všudypřítomný sex). Dále podpora rozbití rodiny a podpory modelu, kdy děti vychovává svobodná matka, nebo děcák.

Miloslav Ponkrác

298931

30.10.2013 22:38

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: hmm

M.P. 194.?.?.?

„…, aby vaše výsledky někdo uznal…“

Aby byl někdo dobrý atomový fyzik, nepotřebuje, aby někdo třetí uznával jeho výsledky.

Až bude někdo masově uznávat jeho výsledky či odbornost, bude UZNÁVANÝ atomový fyzik.

Vy neustále přidáváte další a další podmínky, o kterých nebyla řeč.

---

„Aha, a víte, že na různé problémy v atomové fyzice existují různá řešení? Že učení J.K. může mít (a má) taky různé výklady? Jak je to se Schrödingerovou kočkou, buďto stoupenci anebo odpůrci se musí zřejmě mýlit.“

Znovu, já jsem neřekl, že dobrý atomový fyzik amatér musí být v opozici s většinou oficiálních názorů.

To jste si zase přidal, co tam nebylo.

---

„Uvedu příklad kategorizace: dobrý a.fyzik, špatný a.fyzik, a.fyzik k smíchu.“

Problém je, že mi nutíte nějakou kategorizaci, prostě proto, že jste se rozhodl škatulkovat lidi.

Na začátku diskusního vlákna jste se mi snažil vnutit, kdo je křesťan, teď kdo je dobrý a špatný křesťan.

Já jsem se nenarodil od toho, abych někoho soudil. Dvě věci považuji u lidí za intimní věc, a to, jak souloží a jaký mají vztah s bohem. Na tyto dvě věci se nikoho neptám, a nesoudím.

---

„Mě se líbí, když tu někdo začne hovořit za ostatní jako kazatel.“

S tím jste začal Vy.

---

„A nejste to náhodou vy, kdo tady shazuje křesťany v kdu-čsl, tím, že o nich prohlašuje, že nemají s křesťanstvím nic společného?“

Já neshazuji křesťany v KDU-ČSL, já jsem pouze napsal, že KDU-ČSL není křesťanská strana. Chápu Vaší tendenci mi vsunou do pera, co jsem nikdy nenapsal, naneštěstí pro Vás si každý může toto diskusní vlákno přečíst.

Základní rozdíl mezi námi dvěma je, že já mluvil o straně, Vy se snažíte soudit křesťany jako lidi.

---

„Ale už rozumím tomu, jak selektujete v křesťanské obci, kdo je hoden toho toho titulu "křesťana" a kdo ne. Křesťanem může být patrně ten, kdo "něco umí a jak ušlechtilé má hodnoty". No, proč ne.“

Zkuste najít v diskusním vlákně, kde jsem to dělal. A až to budete marně hledat, bude sranda.

---

„Trochu mi možná vadí, že tuto selekci neprovádí Ježíš Kristus, ale Miroslav Ponkrác.“

Vy jste ale zdatný manipulátor. Doporučím Vám jednu taktiku. Dělejte toto v ústním rozhovoru, ne v diskusi, kde lze vše dohledat.

---

„Možná, kdybyste napsal: Kdu-čsl nemá společného nic s "výkladem křesťanství podle Miroslava Ponkráce", ušetřili bychom si čas a námahu.“

Chcete-li to tak, já to napsal. Přesně takto. Jen Vy jste navázal tím, že křesťani jsou všichni jedna verbež, shrnu-li podstatu Vašich myšlenek. A nyní zapomínáte na své autorství a snažíte se mi leccos podsunout.

Točí se to v kruhu, Vy si svou nenávist nechcete přiznat, a zkoušíte mi podsouvat více a více věcí, které jsem neřekl. Takže tato reakce bude má skutečně poslední.

298948

09.11.2013 06:01

To snad Evropská komise nemyslí vážně

Článek není přesný ani pravdivý

M.P. 194.?.?.?

To je příliš zjednodušený pohled, a nesprávný pohled.

Německo samozřejmě z EU má výhody. Prosperita Německa stojí a padá na exportu, nemá příliš surovin.

Německo používalo EU pro své zájmy, mimo jiné pro proniknutí do ekonomik jiných států (i našeho) a ovládnutí svým exportem, či skoupení toho co tam je.

Je otázka, nakolik EU není pro Německo pokračování třetí říše politickými prostředky.

Německu bude tak jako tak ouvej, a nezávisí to na EU. Jakožto největší exportér světa bude bit za rozmáhající se Čínu, a za vzestup číny jakož i Asie, která bude Německo méně a méně potřebovat, a navíc bude více a více exportovat.

To co popisuje článek je jenom medicína, kterou Německo spoluordinovalo dalším státům, a ve výsledku to zapříčinilo mimo jiné osud Španělska, Portugalska, a dalších. Německu se jen dostává karmicky to, do čeho nutí celou Evropu.

Ostatně několik velkých států tlačilo EU do federace (viz Lisabonská smlouva, předtím evropská ústava) – která je výhodná pro vělké státy, mimo jiné i pro Německo.

Německo pomáhalo v mnoha aktivitách, jehož výsledkem je to, co popisuje článek jako tlak na Německo.

Článek je příliš jednostranný, popisuje Německou jako pouhou oběť, nikoli jako jednoho z hlavních pachatelů, který se diví, že se po něm chce to, co samo hlasovalo a do čeho nevybíravě byly nuceny i ostatní státy (viz Klaus a návštěva z EU při rozhodování o Lisabonské smlouvě, kde s ním jednali jako s hadrem, ale i desítky dalších věcí, které Německo spolubudovalo).

Samotný článek je jednoduše podobný člověku s amnézií jako hrom.

Miloslav Ponkrác

299387

09.11.2013 15:33

To snad Evropská komise nemyslí vážně

RE: Článek není přesný ani pravdivý

M.P. 194.?.?.?

A přesně tento styl vyčítám článku.

Ve svém nadšení pro Německo se vypouští opět to, že je často pachatelem. Po 2. světové válce zůstaly rozvaliny, kterých byli vinni sami Němci, to jest díky Adolfu Hitlerovi a válce, kterou spustilo Německo (to proto, že podvodníky si Němci ohlídají sami).

Je moc hezké, že tu romanticky vyjmenováváte německé veterány z 2. světové i zničenou zem, ale to Němci způsobili sami svým Hitlerem. Všechno toto nemuselo být, nebýt agresivity Německa a nebýt toho, že oni sami zatáhli Evropu do války. Dokonce zabili milióny lidí a zničili zem i mnoha dalším státům.

A zcela stejně, na dnešním stavu i zákonech EU má Německo lví podíl.

Německo má na destrukci Evropy lví podíl. Už v minulém století, kdo vyvolal obě světové války? Obě světové války by nebyly nebýt agresivity Německa a jeho třesení se na válku.

Stejně tak Německo má lví podíl na tom, že EU je taková jaká je. Nemělo by se proto mluvit, když se Německu nelíbí, že EU po nich chce, to co se s pomocí Německa odhlasovalo.

Německo není jen oběť, Německo je spolupachatel všeho.

Vždycky jsem se ptal, proč lidé nechápou, kam nás vede dnešní neoliberalismus, dnešní mediální i politická rozhodnutí. Časem jsem to pochopil, jsou to přesně černobílé úvahy jako jsou v článku, nebo v příspěvku mého předřečníka. Namísto racionálního a objektivního vidění světa se ideologicky a černobíle z někoho udělá ten „hodnej“ a z jiného „ten zlej, co za všechno může“. Lidi mají rádi jasno, co na tom, že lživé a vycucané z prstu jasno. Pak se bohužel podle toho řídí, a diví se, že vše jde do háje. Ale nechtějí ani slovo slyšet o tom, že by snad tomu pomohli.

Ó chudáčci Němci. Jak jsou ubohou obětí. To je pokrytectví cysokého formátu.

Miloslav Ponkrác

299403

09.11.2013 18:19

To snad Evropská komise nemyslí vážně

RE: Článek není přesný ani pravdivý

M.P. 194.?.?.?

Jistě, nikdo za nic nemůže.

Nakonec vlastně nikdo nemůže za EU, ono nějak samo z vesmíru to sem spadlo, i její požadavky na Německo. To nejspíše mimozemšťané z Betegeuze.

Stejně tak Němci opravdu nemohou za válku.

Vždycky se jen dozvídáme, že vše spadlo odněkud zvenku. Nikde nejsou žádní lidé, vše jen někdo jiný.

A to je důvod, proč se to celé šíří.

Vůbec ten homo sapiens je divný tvor, nic neřídí, žádný člověk. Vše tak nějak se samo.

Miloslav Ponkrác

299411

09.11.2013 18:22

To snad Evropská komise nemyslí vážně

RE: Článek není přesný ani pravdivý

M.P. 194.?.?.?

Rozumím, cokoli není pochvalné k Německu je nenávist. Kdyby se tu Německo stejně černobíle kritizovalo, hájil bych ho.

Nicméně chápu, došly Vám argumenty, a tak se snažíte útočit ad hominem. Začínáte mluvit o nenávisti, a obhajovat černobílý pohled.

Je otázkou, zda má vůbec smysl číst zvědavce, pokud bude přinášet takové pohledy. A pokud budopu obhajovány pouze tím, že je to sice černobílý a nesprávný pohled, ale zato je hezký, pozitivní, ťuťu ňuňu, a líbí se nám, byť je nepravdivý. A růžové pohledy je třeba rozšiřovat, že áááááno.

Pak je zvláštní, že se někteří lidé diví, že jsou ovce, když růžový a pozitivní pohled za každou cenu považuji k určitým tématům za nejlepší. A zrovna k tématům, na jejichž reálném pohledu by se mohli lidé nejvíce poučit a jejich reálným zvládnutím nejvíce překonat i nejvíce zlepšit.

Do této diskuse už nic nenapíši. Rozhodl jsem se, že se budu věnovat kvalitním diskusím a kvalitním článkům a diskutovat kvalitní diskuse.

Pokud někdo chce jen vidět svět svou barvou, a pokud mu to někdo narušuje, obviní ho tu z nenávisti, tu z jiného, rád ho nechám najít si rovnocenného patrnera k diskusi.

Miloslav Ponkrác

299412

09.11.2013 18:25

To snad Evropská komise nemyslí vážně

RE: Článek není přesný ani pravdivý

M.P. 194.?.?.?

Jistě, i náš stát si to myslí, ale nejenom náš stát. Proto nadiktoval přímo do zákonů správný pohled a kdo prezentuje něco jiného, tak je souzen.

I pan Stwora byl obětí.

Jak vypadá, když Vaše uvažování se rozmůže si můžete dále přečíst v Orwellovi.

Ale je hezké, že namísto argumentů a nesouhlasu s mým názorem, jste – pro nedostatek skutečných argumentů – raději zaútočil na mou osobu a obvinil mě z nenávisti. Lepší přiznání toho, že nemůžete vyvrátit co jsem napsal, a že je to tedy bližší pravdě než Vaše názory, jste mi ani nemohl dát. Děkuji Vám.

Miloslav Ponkrác

299413

27.11.2013 03:21

Par náhodiček po volbách

RE: D-FENS

M.P. 194.?.?.?

Nic jsem nepřebral. Ba dokonce můj článek byl daleko rozsáhlejší, než je v podobě, ve které je zde uveřejněn, obsahoval větší počet bodů, a o dost větší počet situací. Ale pan Stwora jej zkrátil a vypustil značnou část bodů.

Další body se například týkaly Rómů v Ostravě, kdy se výrazněji zasáhlo až po volbách. Protože Rómové svým počtem jsou významní voliči a volili by zřejmě jinak.

Pak jsme se také zmínil o nápadném zmiňování Krejčíře v médiích a dalších souvislostech kolem toho.

A další.

A zřejmě nejsem jediný, koho to napadlo. Osobně si myslím, že tyto body by měly napadnout každého přemýšlivého člověka. A měl by nad tím začít přemýšlet.

Miloslav Ponkrác

299939

27.11.2013 03:24

Par náhodiček po volbách

RE: ???

M.P. 194.?.?.?

Znovu, článek je můj vlastní. Oproti původní podobě je zkrácen panem Stworou, na což jsem neměl nejmenší vliv.

299940

27.11.2013 03:38

Par náhodiček po volbách

RE: ???

M.P. 194.?.?.?

„Jak může mít tak marginální věc jako growshop vliv na volby?“

Už několik let se dějí nezákonné procesy v Česku. Jen se to tutlá. Kolik z Vás ví o hysterických soudních procesech s „extrémisty“ a „neonacisty“?

Kdo zná jména lidí, kteří jsou schopní prodat kohokoli jako je Petra Papiežová-Vejvodová a jiní? Ti lidé si vůbec neuvědomují, že rozhodují o lidských osudech.

Před volbami začaly výrazněji rašit strany, kterým už nebylo jedno, že se zákon zneužívá nebo chtěli tvrdosti odstranit. Televize je důsledně ignorovala, čehož si také všimli. Akce growshopu před volbami by do hledáčku pustila zrovna tyto tendence jako je porušování zákonů, zneužívání zákonů vůči podnikatelům a další. A vyneslo by to další procenta několika slabším stranám. Před volbami by se to fakt nehodilo do krámu.

---

„Navíc je článek kopie názorů odjinud.“

Můj názor je, že fakta jsou tak zjevná, že by takových článků, jako jsem napsal já, mělo nezávisle vzniknout tisíce. Protože každý přemýšlivý člověk by ho měl napsat, neboť je to jako pěst na oko, co se děje.

Článek není kopie. Bohužel pan Stwora řadu věcí z mého článku oříznul, aniž bych na to měl vliv, a aniž bych to vůbec tušil. Tak zní má dohoda s panem Stworou, že s mými články si může dělat cokoli, třeba je zkrátit, něco vypustit, atd. Dělám to tak se všemi svými články do jakýchkoli médií.

Uvažuji o tom, že přestanu na web psát. Když napíšu, že ráno vychází Slunce, nebo jinou samozřejmou věc, jako je tento článek, tak jsem (sice nyní poprvé) obviněn z kopírování. Nemám zapotřebí se nechat obviňovat, a dokazovat že vidím, slyším a myslím a dělám závěry.

Zdrojem tohoto článku je můj mozek a události posledních měsíců. O samozřejmých věcech samozřejmě napíše nezávisle řada autorů.

Takže příště napíšu pro uklidnění: „Zdroj: Moje oči, uši a mozek.“ Přidám fotku očí a uší a poděkuji bohu a rodičům a společnosti, že mě naučili myslet. Jsem jim za to vděčný. Stejně, jako že je nás myslících více. Děkuji za to.

Miloslav Ponkrác

299941

10.01.2014 15:28

Politika roku 2014 a v následných letech

RE: stevie

M.P. 194.?.?.?

Má s tím společného to, že zatímco jsem chodil denně do obchodu a viděl volně prodávat stévii, dostával jsem do mailu katastrofické latáky na boj proti zákazu stévie.

Zatímco třeba nikdo neprotestuje třeba proti čím dál drsnějšímu omezování prodeje bylin.

Ve skutečnosti jsem dostával z alternativní scény (často se prohlašující za duchovní) mnoho letáků, které lhaly až by se i baron Prášil styděl. U letáku za škodlivost aspartamu jsem se neudržel, když jsem viděl, že životně důležité látky, bez kterých člověk nepřežije, je schopna alternativní scéna prohlásit za prudké jedy, jenom aby měla svou pravdu. A napsal jsem článek:

http://ponkrac.net/aspartam-je-skutecne-tak-jedovaty

To vše ukazuje, že česká scéna prakticky bez přemýšlení i s chlapama přebírá americké věci, aniž by se přesvědčila o tom, zda nepíší bláboly.

Základní problém je, že existuje skutečná věda, skutečné duchovno, skutečná alternativa, skutečná víra a skutečných x dalších věcí, ale to co se za tyto věci VEŘEJNĚ vydává je dnes jen z poloviny prázdná slupka.

Miloslav Ponkrác

302330

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,80 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
17,04 Kč
Australský dolar
16,22 Kč
Švýcarský frank
24,48 Kč
100 japonských jenů
20,93 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,38 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 981,17 Kč
1 unce stříbra
525,64 Kč
Bitcoin
413 798,65 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 091 417