Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Olas

Nalezeno 141 příspěveků, 52 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

18.05.2014 21:38

Policie rozehnala shromáždění poté, co Belgie zakázala akci francouzského komika

RE: Potláčanie demonštrácií!

Olas 89.?.?.?

S dovolením, doplnil bych latinský závěr vašeho příspěvku o MEMENTO MORI - řečeno méně vznešeně - I ty jednou půjdeš prdět do hlíny.

310254

Domnívám se, že se na tyto exoty lépe hodí "homo debilis" popřípadě duševní otrhanec. Reagovat na tento typ mi evokuje staré moudro "Co je volovi po sobotě, když jde v pátek na jatka"
Mějme příjemný den vědouce, že i na tyto duševní akrobaty musí sluníčko svítit a země se jich nestřepe.

309237

29.04.2014 16:52

Budování ruské zdi

RE: celý článok

Olas 78.?.?.?

Optimista .... ? To snad ne. Spíše duševní akrobat.

309170

28.04.2014 21:34

Jak Češi na Volyni a na americkém Středozápadě dostávají na frak

RE: Jak komu, a co proto!

Olas 78.?.?.?

A co takhle, nevyjádřil se ten starý pán k jinému Černémukopci, který si žil v těch pro něho těžkých dobách v tom Rakousku jako Graf von Latrine a který jakmile se dozvěděl že u vesla je Vašek krátké gatě bleskove přicupital a rázem z něj byl vlastenec jak prase (dokonce později odposlouchal a odšišlal i hymnu) no dokonce i umělecká galérka mu držela palce v naději, že část jeho odéru schlachtice padne i na ně. Jedni kdysi před druhou světovou válkou (ne kvůli ní) odešli v naději lepšího bytí (rozhodně ne bezpracného) mimo republiku a rozhodně nevyužili nástup Vaška krátké gatě na prezidentské křeslo. Tito lidé (navíc v několika generacích) odešli za prací a rozhodně neuvažovali o tom vrátit se pokud nedošlo k polarizaci světa a nástupem na Ukrajině těch, kteří se za války přiklonili k vlně ženoucí se Drank nach Osten. Potomci těchto ukrajinských bojovníků proti .... rusům ukrajinského původu? se vyzdobili hákovými kříži dokonce i ilustrování tetováním svastikou. Zajímavý by byl i exkurs do budoucnosti (pokud by to bylo možné) kdyby ukrajinský prezident demokraticky zvolený (do té doby čistý jako lilium) odsouhlasil bezpodmínečný vstup Ukrajiny do EU jak by tentýž člověk byl rázem oslavován a vynášen skoro do nebes. Z USA a EU by znělo hosana k Kličko by nestačil kličkovat zpět do Německa.
Možná nebýt toho naši krajané by zůstali tam kde mnoho roků zapouštěli své kořeny. Mějte příjemný večer a popřemýšlejte.

309127

25.04.2014 10:04

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Motivační dekrescence

Olas 89.?.?.?

Udivuje mě, že vy takový genius podprůměrnosti naletěl na takovou kravinu se zelím. Rozdělení evropy a vlastně celého světa dohodli už na Jaltě zástupci nás všech. Pokud se nemýlím a snad vám to váš o mnoho chytřejší bratr (jak píšete) potvrdí NATO vzniklko dříve než Varšavská smlouva a nápad "velkého"anglána s doutníkem honem zaútočit na rusáky dokuď jsou slabí vetoval tehdy samotný americký prezident. Následovalo embargo skoro na vše. I na vrácení zbytku zlata, které jsme měli uložené u přátel v Anglii. Zajímavé jsou nedávné informace BBC na toto téma.
No raději dosti. Asi by to bylo pro vás příliš náročné na konzumaci. Pravdou je, že nebylo to a tamto, a dokonce jsme nikomu nedlužili jako nyní když máme úplně všechno včetně zahadně zbohatlých jedinců bránících se zuby nechty jakémukoliv přiznání podivně nabytého majetku a nebyl by to přece problém (1954 měnová reforma a do 1989 bylo vše v centrální evidenci). Ani umělci či sportovci tehdy nebrali astronomické částky. Ano neměli jsme žádné Kožené, Mrázky a další .... Jedno je však s podivem, kde se vzalo všechno to co bylo možno celých 25 let rozkrádat. Jak to, že ekonopmičtí géniove řídící naři ekonomiku to dopracovali tak daleko.
Jen na závěr. Já byl jedním z těch, kteří cinkající klíčemi si v podivném nadšení doby představoval vše jinak, rozhodně ne tak jak to dopadlo. S tehdejším CCCP to asi nemá nic společného. Hrdina tehdejší doby Kocáb přece ty rusáky vyhnal jak bylo veřejnosti prezentováno. Vyzvěme Kocába ať vtrhne na hranice Ukrajiny a udělá na ty rusáky své Bu, bu, bu.

308950

14.04.2014 21:00

Obama vyhrožuje Rusku a NATO

RE: Patolizalstvi zakorenene v ceskem charakteru inteligence a politiku.

Olas 78.?.?.?

Pane Roberte, chtěl bych upozornit na nedávno zveřejněné video BBC pojednávající "Kdo financoval Hitlera". Nejen zde, ale i ve finančních kruzích převládal názor "Počkejme kdo zvítězí". Další zajímavé video má název "Hitlerovi obchodní partneři". Z autorství nelze podezřívat nikoho, kdo je v současnosti označen za .....
Pokud by Vám nevyhovovalo úvodní oslovení, přijměte moji omluvu. Pročítajíc vaše články Vás vnímám jako stejnou krevní skupinu a snad i vrstevníka.

308475

14.04.2014 19:43

Obama vyhrožuje Rusku a NATO

RE: Patolizalstvi zakorenene v ceskem charakteru inteligence a politiku.

Olas 78.?.?.?

Mohu s vámi jen souhlasit. Doplnil bych to pouze o retrospektivní dobové pohledy na Václavské náměstí. Císař F.J. (Procházka) plný václavák jásajících, Vznik ČSR opět plný, mobilizace zase plný, vítání "vítězů" zase totéž, konec války 1645 jásající davy, 1948 znovu davy vítající toho co přišel z Hradu, 1968 další vlna nadšení, později něco málo protestů (no víš já mám rodinu), 1989 už i Letenská pláň plna jásajících. A tak dále by bylo možno analyzovat manipulovaný dav.
Po válce jsme měli nejhlubší lesy. Několik roků se objevovali partyzání a bojovníci za svobodu. Po roce 1968 se počali objevovat (sice v menším množství) disidenti a skrytí bojovníci demokracie. Přišel rok 1989 a ejhle začalo se rojit disidenty, kteří dle jejich dobového vyjádření plni energie čekali jak to bolševíkům natřou. Okamžitě se nahrnuli do různých fondů aby "nezištně" zabránili bývalým exponentům předchozího režimu se tzv. napakovat, když to za ně mohou přeci tito hurá demokraté udělat sami. Nechci se zmiňovat o tehdejší až do nedávna vládnoucí gelerce. Jako příklad pro všechny je tu náš Kalousek turistický běžec stranami vlastního prospěchu. Nejdříve KDU-ČSL, pak ODS, vzápětí TOP 09. Zlí jazykové tvrdí, že dnes čeká jak to vše dopadne a pro jistotu má ve skříni připravený fez i turban a na své pozadí si nechal vytetovat půlměsíc.

308468

14.04.2014 18:29

Obama vyhrožuje Rusku a NATO

RE: článek je historie, už je to tady

Olas 78.?.?.?

Zdravím, ta vaše výzva by měla opodstatnění v době kdy bylo možno provést směnu papíru za zlato. Finančníci USA již dávno předjímali současný stav a proto zrušili směnitelnost dolaru za zlatý ekvivalent. V součastnosti je opravdu hodnota toho papíru srovnatelná a možná ani to ne s papírem určeným k jinému účelu. Ve Fort Knox je zlato v bezpečí, zkuste se zajímat jak je to s našim zlatem. Jak dopadlo zlato deponované u anglických bank. BBC zveřejnila mnohé o financování našim zlatem, co vše jsme si musili zaplatit abychom mohli bojovat pod vlajkou Union Jack. Zajímavý je i film stejné provenience "Kdo financoval Hitlera" a další.

308462

14.04.2014 17:38

Kyjev zařadil zpátečku ohledně referenda

RE: Yatsenyuk je obyčejný židobolševik ....

Olas 78.?.?.?

Pro orientaci mohu doporučit závěrečné fráze perfektního filmu "Limonádový Joe". Tam to v závěru filmu vyznělo jednoznačně "Gauner i hrdina jsme jedna rodina". V podstatě to platí i v reálném životě. Jednou OSVOBOZENECKÉ HNUTÍ námi placené a v zápětí TERORISTÉ jak to prohlásil i Jirka Křovák "Kdo nesouhlasí s naši politikou je terorista" asi v tomto smyslu ale hlavně významu.

308458

14.03.2014 09:38

Rusko nebo Amerika: Kdo je skutečný agresor?

RE: Dobrý článek

Olas 78.?.?.?

Určitě lze s vámi v mnohém souhlasit. Bohužel v informačním šumu se ztrácejí opravdu hodnotné informace mnohdy nahrazené pseudopravdivými zprávami tvářícími se zcela profesionálně jako informace o "skutečném" dění. Když se zatím nedaří blokovat Internet (snahy zde byly a stále přetrvávají) tak je masově propagován a doslovně vnucován Facebook. Napadlo vás kdo od původního tvůrce této sítě vše odkoupil, kdo stojí za masivní propagací tohoto špicl média. Pokud máte jen trochu zkušeností s touto pseudosociální sítí a zamyslíte se její prostupností, kontrolovatelností atd. nebudu to dále rozvíjet, pak asi trochu zredukujete to vaše "lidé se naučí s postupem času informace aktivně vyhledávat, třídit je a kriticky hodnotit." Jedinec se v tomto informačním a hlavně dezinformačním molochu profesionálů ztrácí. Tudy asi cesta nevede. Nechci být kritický, ale když se občas začtete do diskuze zde na Zvědavci, no raději dosti. Přesto s vámi souhlasím, pouze je potřeba upozorňovat na zdroje informací, které ještě nejsou plně pod taktovkou humusboys.

306604

05.03.2014 08:52

Sme zaostalí a je to super!

RE: veru tak -

Olas 78.?.?.?

"a o tom bol aj majdan, o šťastí"
No hodnotit Majdan nyní je asi předčasné. I my jsme jásali, cinkali klíčema hýkali blahem .... Štěstí je asi o něčem jimém než o tom co slibuje vítězství dobře placených majdan bojs. Čas ukáže kdo bude v éře postmajdan šťastný, komu se prudce zvedne ekonomická dostatečnost, o kolik se zvedne zaměstnanost o kolik méně bude na postmajdanu bezdomovců.

306020

13.02.2014 10:12

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Takže len tak namatkovo

Olas 78.?.?.?

Zdravím a přeji příjemný den. Ty plky o součástkách i výrobcích West provenience by bylo dobré si nechat k pivu a neuvádět je jako seriozní. Jen stručně. TESLA Litovel vyráběla gramofony (kompletni chassis) pro renomovanou značku PE (Perpetum Ebner), které se za tůůůze bonů prodávaly i v Tuzexu a ti kdo neznali jejich původ je nakupovali a vychvalovali jako něco co by TESLA nedokázala. Výrobu těchto komponentů jsem viděl na vlastní oči. Jediné co na nich bylo tzv. West production byly ve finále nálepky (honosné) zn. PE. Pokud chcete srovnávat, nesmíte zapomenout na embargo uplatňované vůči nám ze strany West. I když naše firma měla dostatek volných valut ke koupi byl pro nás dvoupaprskový osciloskop TEKTRONIC s pamětí nedostupný. Z jedné strany tomu bránili stupidní úředníci u nás udělující povolení k obchodování s valutou, na druhé straně hranic zase ti kteří dbali na to aby naši technici nevyrobili něco .... snad kapesní atomovou bombu. Něco podobného bylo ve filmu "Vrtěti psem" naznačeno jako teroristy vyrobená kufříková A bomba.
Srovnávat magnetofon TESLA Sonet Duo se stejným výrobkem fy. Grundik je rovněž zavádějící. Co se týká pozlátka, ano Grundik byl více načančaný a hlavně v té době bylo trendy mít něco ze západu i kdyby to stálo za starou Belu. No raději dosti. Hýkat blahem ve svatém vytržení nad vším co bylo ze západu bylo považováno za IN.

304577

12.02.2014 14:28

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Proč bombardovat území naší konkurence zbytečně drahými zbraněmi hromadného ničení,

Olas 78.?.?.?

Bohužel, vše nastartoval "kulisák", který na doporučení těch, co ho platili a podporovali, instaloval ješitu "ekonomického génia podprůměrnosti". Prvotní zájem byl hlavně z produkce TESLY o Tamaru a následně o Věru elektronická zařízení (spec. radary) pro které nebyl problém odhalit "neviditelné" letouny. Od tohoto okamžiku bylo vše co se odehrálo kolem TESLY perfektně zrežírováno.
Jinak pro doplnění ta primitivní forma angličtiny se nazývá Pidgin - engliš (volně přeloženo - lámaná angličtina) ta byla vyvinuta pro domorodce.

304495

03.01.2014 01:12

Výbuch v budově palestinského vyslanectví – mnoho otázek, málo odpovědí

Zajímavá zjištění

Olas 89.?.?.?

Napadlo mě, co dělala naše bezpečnostní služba, že neměla ani potuchy když při úpravách budoucího sídla Palestinských "teroristů" byly do budovy naváženy zbraně a munice jak sdělil náš geniální červík, které by stačily jak sdělila naše masmedia (ze zdrojů ...?) k vyzbrojení větší jednotky teroristů ovázaných šátkem "Arafat", kteří měli vzápětí vyrazit k útoku na ..... (dosaďme si sami) Jak vyplývá z informací našich masmedií idiot velvyslanec si vše způsobil sám svým diletantsvím. Debilové, kteří ho do naší země vyslali ho nepoučili, jak má s trezorem zacházet. Naštěstí ten palestinský imbecil neinicioval kapesní nukleární nálož, ktertou mohl přenášet třeba ve slipech (nevím jestli palestinci vůbec znají a používají tuto část oděvu) a tato nálož by vybouchla u sochy sv. Václava ..... No a dost uvidíme co nám naši žumpaboys naservírijí. Je s podivem že mnohem závažnější případy zůstávají v skrytu a k tomuto všichni ihned vděli vše. Chyběla mi jen pani Němcová

301850

11.11.2013 02:29

Chcete se mít dobře? Staňte se členem

RE: Jeste je nekolik dulezitych mist,co by mohl obsadit.

Olas 89.?.?.?

Pane Nohejl jak to, že se to provalilo až teď.....? Doposud to bylo latentní, trpěné. Geniové podprůměrnosti na to přišli až se stal tzv. pučistou. Dokud se držel starého zavedeného v předchozím režimu "Kdo nejde s námi .....!" a dovedeného do absurdity v současnosti. Kolik Hašků či jiných šašků v skrytu vegetuje v našem absurdistánu? To pouze "Hlídací psi demokracie" jak se hned po 1989 nazvali naši novináři, kteří bezpečně ví kterým směrem a kdy mají štěkat jak jim přikáže ten kdo drží v rukou jejich ekonomický obojek zatím nedostali další instrukce.

299466

06.11.2013 11:04

České zlato ukradené nacisty? To nic...

RE: To české zlato ukradl Redlich-Masařík ruskému carovi.

Olas 78.?.?.?

Když už se snažíte o jakési RETRO doporučil bych Vám pročíst si několikasvazkové dílo generála Krasnova - OD CARSKÉHO ORLA K RUDÉMU PRAPORU. Krasnov nebyl smýšlením a konáním ani rudý nebo bílý nebo puntikovaný s tykadélky. Navíc jeho dílo vyšlo v perfektní několika svazkové vazbě ještě dříve než se začlo s úpravami tehdejší reality. Než se pustíte do ....? no budu tolerantní. Co navíc znám z vyprávění strýce legionáře jedoucího magistrálou přes Rusko do Vladivostoku a odtud přes San Francisko domů do evropy, se shoduje podstatnou částí s dílem gen. Krasnova. Chápu i faraonové nechali přetesávat pro ně nevhodné kartuše se jmény nevhodných předchůdců nebo význačných osobností. Bylo to pracné. Dnes je to jednodušší. Papír se likviduje snadněji a elektronická média .... to asi není potřeba zdůrazňovat. Myslím si, že současnost prezentovaná masmedii a hlavně DEBILBOXEM (jednou lump vzápětí hrdina) o lecčems napovídají. Asi si duch ministra propagandy třetí říše ve srovnání s dneškem nadává do břídilů a diletantů.

299253

02.10.2013 10:59

Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

RE: Ehm

Olas 89.?.?.?

Z vaši rerakce na článek jsem pochopil, že etika a slovní zásoba vulgarismů včetně jejich použití je pro vás .... ? Někdo jak píšete ví o světě ..... zato vy .... ? Zkuste se nejdříve zamyslit sám nad sebou. Osobně se domnívám, že elementární znalosti jakéhokoliv jazyka jsou základem pro postupné vniknutí do tajů nejrůznějších slangů a argotů s kterými se každý jedinec musí jaksi v praktickém životě postupně vyrovnat. Pokud, jak sám píšete, jste v základní lingvistické edukaci a hlavně zadarmo něco přece jen získal pak to vámi hodnocené málo přesto stačilo k vašemu dalšímu rozvoji. Ve vaši praxi (asi 20 roků) jste se setkal minimálně s polovinou populace této planety (většinou komunikuju s araby, francouzy, indy, číňany, apod.) a postupně jste zvládl komunikaci i jak uvádíte (číňanům, indům, frantíkům, apod.) ze začátku vůbec nerozuměl, ještě teď mám s některými problém. Napadá mě, že největší problém máte sám sesebou. Mějte příjemný den.

297201

27.09.2013 21:26

Historie vzniku syrské krize a nekonečná válka USA

RE: Plno polopravd

Olas 89.?.?.?

Jak vidím, jste informovaný víc než většina. Buďte tak laskav a napište který stát má nejvíce vojenských základen na cizím území. Rád a věřím, že nejen já se nechám vámi poučit.

296947

11.04.2013 09:14

Kdo je terorista?

RE: Jak se vypořádat s přemnožením

Olas 78.?.?.?

Vaše sdělení by mělo smysl pokud navrhnete racio řešení třeba jen pro ČR. Fertilita majoritní populace je u nás mnohonásobně menší než fertilita ninoritní (ekonomicky stimulované a právně absurdně tolerované) populace. Globální řešení ponechejme na další etapy řešení.
S předstihem se o jakousi regulaci pokusili již v Číně (1 dítě jedna rodina) a .... Určitě si najdete podrobnější informace opírající se o realitu.

287999

14.03.2013 12:47

Otevřený dopis panu Miloši Zemanovi

RE: Bolševický smrad.

Olas 78.?.?.?

Jak Vás vnímám, určitě vlastníte proslulé Cibulkovo siderické kyvadélko vřele doporučované k rozlišení a jediné správné orientaci na pravá a levá, rudí, modří, zelení, puntíkovaní i ti s těmi podivnými tykadélky na hlavě. Použiji Vaši rétoriku "Proto se nezměnil komunistický etický společenský status českého národa" a zeptám se "Vy nejste čech, vy jste .... emeričan od Chocně? Kam se sám řadíte?"

286298

01.01.2013 12:27

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

Olas 78.?.?.?

1)Najděte mi ucelenou knihu o českém jazyce, kde by dopodrobna řešila gramatiku, fráze, idiomy a řada sporných věcí v jazyce.

Chci Vás upozornit na knihu Pavla Eisnera : CHRÁM I TVRZ z roku 1992 vydané nakladatelstvím Lidové noviny jako fotoreprint původního vydání nakladelstvi J. Podružka z roku 1946.

Možná najdete to co postrádáte.

281284

28.10.2012 19:49

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

RE: Pan Papež svým článkem chce sdělit,

Olas 78.?.?.?

"mám osobní zkušenosti, mohu to posoudit a mám právo"

Vaše právo soudit vychází z klasického "Podle sebe soudím tebe."
Máte-li něco konkrétního - zažalujte ho. Jinak se řadíte mezi typické ŽUMPA BOYS.

278020

22.10.2012 10:04

QE-4, krádež nekonečnou inflací socialistickým globálním zločinným syndikátem centrálních bank

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

Olas 78.?.?.?

Dovolím si Vám doporučit něco málo z pravopisu českého jazyka:
- Židé a posléze křesťané tak začaly (oni začali)
- Politeistickým (Polyteistickým)
- Ač jsi sečtělí (ty jsi sečtělý - oni mohou být sečtělí)
- Eva s Adamem ukously (oni si ukousli)
- přezto tvrdily (přesto ... oni tvrdili)
- že jsou nahý (jsou nazí)
- poznání toho že jsou nahý (toho, že jsou nazí)
- že mu zalhaly (oni mu zalhali)
- ač nebyly nazý (zahalený listy) přec porušily (nebyli nazí ..zahaleni listy... přec porušili)
Je škoda, že se díky hrubkám jaksi stratila myšlenka. Jinak jen na okraj. Bůh udělal smlouvu s Židy, o křesťanech se jaksi ve Starém Zákoně nezmiňoval. Koho si vzal Kain za ženu k splození dalších poznamenaných dědičným hříchem... ?
Doporučuji nejdříve k prostudování "PRAVIDLA ČESKÉHO PRAVOPISU -školní vydání". Nejsem ateista (díky Bohu) pouze nevěřím církevním dogmatům a jejich vykladačům. Mějte příjemný den.

277594

18.10.2012 08:58

Reakce na článek \"Rudé kraje aneb je KSČ(M) vůbec opozicí?\"

RE: Ach jo, pan astrolog...

Olas 78.?.?.?

Vaše vysvětlování je pro tohoto exota zbytečné.

Zde platí staré známé "Co je volovi po sobotě, když jde v pátek na jatka!"

277385

30.09.2012 10:26

Přímý útok na prezidenta

RE: Co mne ještě muže překvapit?

Olas 78.?.?.?

Trochu vás doplním.

Všiměme si oficiální hodnocení činu tohoto pseudo atentátníka. Výtržník ... ! "Masmedia se nažrala, president zůstal celý". Kde je ten jinak obvyklý křik masmedií o nedostatečnosti trestu. Být to namísto presidenta nějaký Lájoš Šutrházi to by byl požadavek minimálně na doživotí. Atentátník by se určitě v TV NOVA hrdě hlásil k DSSS.

275897

28.09.2012 12:35

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

Olas 78.?.?.?

Vaše teorie mě zaujala.
Trochu na vaše úvahy navážu. Dvě letadla a tři budovy...? Chybí ještě fotodokumentace třeba provenience CIA, na které lze spatřit nad budovou č.7 létající koberec s Ládinem Aládinem odhazujícím velký nedopalek doutníku made-in Cuba (příčina to požáru budovy, kterou bylo nutno zcela ukázkově strhnout), dar přítele a nepřítele USA Fidela Castra. Pokud budete pootřebovat rád vám pomohu doplnit vaše teoretické akrobacie.
Mějte dobrou náladu i na vás slunce svítí.

275746

22.09.2012 10:59

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Temné mraky (morálního) relativismu před, nad, za námi

Olas 78.?.?.?

Jestli mohu doplnit ... ?

Zamysleme se nad pravdou a hlavně nad vznikem pojmu pravda.
Už v raném období lidství, kdy se lidé seskupovali do tlup, kmenů a podobně určoval pravdu ten nejsilnější, který se díky svoji fyzické nadřazenosti a často i lstivosti stal vůdcem, který určoval morální hodnoty, pravidla jemu podřízené skupiny a určoval tzv. pravdu, kterou podpořil klackem. Ten nejchytřejší z tlupy či kmene se stal buď tolerovaným šamanem, nebo v jiném případě kmenem tolerovaným bláznem. Jinak byl likvidován, exkomunikován atd. Ostatní v tlupě, kmenu atd. se pojmem pravda nezabývali a řídili se dodnes populárním “Já to neřeším“ nebo dnes často také používaným “Já to tak neprožívám“. Zástupným se stalo uctívání určitého kmenového symbolu nejčastěji zvířete, k němuž byly orientovány nejrůznější přání, prosby či žádosti. Později se tato orientace přeměnila v polyteismus, po němž nastoupil pro pohodlnější manipulaci davem monoteismus s nejrůznějším stupněm religiozity opírající se o dogmata, která nepřipouští jakoukoliv jinou než tu naši “pravdu“.
Napadá mě kacířská otázka (kdysi za ni upalovali, později zavírali nebo přímo likvidovali), který Bůh je ten pravý: Jehova, Alláh, Brahma, Višnu, Šiva atd.
Pro upřesnění. Nejsem ateista, komunista, pouze nevěřím církvím a jejich náboženstvím. Nechci se nikoho dotknout, pouze jsem se zamyslil. Přeji všem bez rozdílu vyznání či orientace příjemný den.

275302

28.07.2012 11:20

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

Olas 78.?.?.?

Je tu další otázka:
Kam zařadit Hirošimu, "humanitární bombardování" v období míru a vůbec kdo je to zločinec?
Ten který vraždí v našem zájmu? Nebo ten kdo jde proti naši momentální filosofii?
K čemu slouží debilní motivy fantasmagorických filmů, co jejich podprahové působení?

Oko za oko, zub za zub - kolik zubů by musel mít Jirka křovák?

272599

24.06.2012 21:21

Odcházející svět dýmek

The TOBACCO Conspiraci

Olas 78.?.?.?

The TOBACCO Conspiraci - film by Nadia Collot

Film který je k shlédnutí i případně k stažení na Netu dá spoustu odpovědí na cigarety i tabákový průmysl jako takový. Opravdu stojí za shlédnutí a dá každému množinu informací k problému tabák a cigarety.Nebudu se zmiňovat o jeho obsahu to může každý sám posoudit.Jen na okraj a vysvětlenou. Dlouhou dobu jsem nekouřil, později při papírové práci jsem se postupně stával otrokem kouření cigaret než se mi po čase dostala do vlastnictví fantastická knížečka "Brevíř modrého dýmu", která byla něco jako "klubová" publikace (Marvan, Filipovský a další) což nemohu zaručit, vytisknuta jako maloediční výtisk pro konkrétní zájemce. Bohužel se mi dostala do rukou ve značně zuboženém stavu a proto jsem se o jejim původu dozvděl jen útržkovitě z doslechu. Od této chvíle jsem se stal kuřákem dýmek. Zásadní rozdíl mezi cigaretou a dýmkou je, že dýmka je obřad a je společníkem při relaxaci. Druhá zásada je, že dým se neinhaluje. Chuťové senzory jsou uloženy před vstupem kouře do plic (to je nutné zvládnout) a dále ho nepouštět. V plících nemá co dělat. Další co dýmka "postrádá" je pálení papíru.

No dosti, už jsem překročil původní úmysl stručně informovat a tak snad jen definice cigarety: Je to kousek daňového výměru s trochou tabákového sena.

271057

30.04.2012 11:01

O zdraví nekuřáků nikdy nešlo

RE: Ani náhodou

Olas 78.?.?.?

Souhlasím s vámi.
"Lepší je být kouřen než kouřit!"

Jinak je to zajímavá polemika. Co tak ještě otevřít diskuzi na téma "Gumová náhražka muže v boji proti AIDS?"

267958

22.04.2012 10:19

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: nechápu

Olas 78.?.?.?

Doplním jestli dovolíte.

Hlavně chybí fungující nezávislá justice a nezbytné tvrdé, zákonem stanovené represe s dlouhodobým účinkem doplněným ztrátou nelegálně nabytého majetku i toho jehož původ by byl obestřen mlhou. Rovněž by se musela změnit i obecná etika občanů, kde zloděj by nebyl váženým podnikatelem.

267439

12.04.2012 11:27

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

Olas 78.?.?.?

Mohu Vás doplnit. I přes určité zpoždění jsme ale dokázali zkonstruovat Tamaru a později Věru, tedy zařízení schopné "vidět" i slavné neviditelné letouny. Nutno ještě poznamenat, že embargo ze strany západu na technické vybavení bylo i určitou velmi účinnou brzdou vývoje u nás. I špičkový osciloskop fy. Tektronix nebylo možno pro naše vývojové pracoviště k vůli embargu získat. Nejednalo se tehdy o devizy či valuty, ty náš podnik vlastnil a v tomto směru nebyl omezován. Přesto jsme dokázali jaksi držet krok se západem. Ti "hodní" nezištní demokraté po sametovém kotrmelci nám hbitě ukázali jak se to má dělat. Jen krátce: Zbrojovka, Tesla, Tatra, Poldi Kladno a další .... jejich Know How bylo ihned vyrabováno, drancováno a později jejich výroba zcela zatlumena i zrušena.

266799

Zapoměl jste možná uvést váš hrdinký čin "Ukradl jsem kolo komunistovi" v boji za tu pravou demokracii. Co jste vzýval v oné době je vaše osobní věc a nechci se na ni ptát. Napište raději co jste sám tehdy dělal proti těm trendům ve společnosti. Asi jste virtuálně protestoval. No budiž. Ale nechápu stále proč jste si kydnul na novinářku Janu Lorencovou. Napište mi prosím, kde najdu nějaký váš racionální protest k tehdejšímu i současnému stavu společnosti.
Zkuste se nad tím zamyslet aby vám z nějakých těch vámi zmiňovaných "úsměšků" nezůstala jen křivá huba.
Mějte příjemný den, i na vás slunko svítí.

266133

Tak to je typické české.
Kydnout trochou bláta. Pokud by vás to opravdu zajímalo, tak stačí projít archivy dobového tisku a nehádat. Asi by bylo zajímavější zeptat se, co vy jste v tu dobu dělal!
Ta první část vašeho vyjádření (K nějakému kolapsu dojde) je velmi podobná hádání cikánské věštkyně "Vše se v lepší obrátí a vy velikého jmění nabydete".

266096

12.03.2012 13:49

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

Olas 78.?.?.?

Perfektní příspěvek i úvaha k divadlu pod taktovkou těch, kteří potřebují skrýt mnohem závažnější kauzy. Doplníme-li tuto šarádu úžasnými "vele díly" TV (nejrůznější Nemocnice, Ulice a jiné stupidity) získáme masu střední vrstvy se sloganem "Já to neřeším" atd.

Díky Váš příspěvek plně koresponduje i s mými názory.

265101

09.03.2012 10:38

Skončíme jako Řecko

RE: Všechno toto lze považovat za nesmysl.

Olas 78.?.?.?

Díky za jeden z mála racionálních a logických příspěvků v záplavě blábolů na téma zadlužování kohokoliv.
Splácení něčeho, co ve skutečnosti neexistuje je totéž, jako ten vtip o kolejnicích sbíhajících se někde v horizontu perspektivního vidění.

264944

06.03.2012 09:30

Ruské prezidentské volby a zahraniční vměšování

RE: ...

Olas 78.?.?.?

A kde jsou všechna naše média, na čí straně je zpravodajství u nás? Co si o tom máme myslet podle našich médií? Určitě nás "překvapí" svoji nazaujatostí podáváním informací o kandidátech našich voleb prezidenta.

Už se těším na tu dehonestaci určitých kandidátů, co všechno se o nich dozvíme? Když nic nenajdou, tak třeba vyrukují se zaručenou informací, že v mládí tento jedinec trhal mouchám křidélka.

264742

09.02.2012 09:23

Tak už to víme

RE: kazdy se sveze po adolfovi

Olas 78.?.?.?

To co uvádíte je určitě zajímavé a hlavně k zamyšlení.

Zajímavější by však bylo napsat, kde na to všechno Adolf vzal. Kdo financoval ten zázrak. Je s podivem jak všichni autoři popisují jednotlivé fáze vývoje tehdejšího Německa až k jeho finálnímu krachu v roce 1945. Stále však chybí obsáhlé a racionální objasnění kdo a proč financoval tu změnu Německa od roku 1929 do 1936, tedy ten skok s obrovské inflace k uváděné neoddiskutovatelné pseudo-prosperitě.

Napadá mě kacířská myšlenka o historické dualitě. Jak mi sdělil (s humorem) můj dobrý známý: "Víš jak prohrajeme další válku, budeme nejbohatší stát nejen v EU". [zmaten]

262868

06.02.2012 11:50

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: .. Nějaký Brabe(ne)c si odplivnul

Olas 78.?.?.?

Jen to ne. Dopadl by asi jako jeden komunista, který napsal jinému komunistovi do S.Koreje. Určitě jste reakci našich politických géniů podprůměrnosti zaznamenala. Holt svoboda projevu ... ? V totalitní demokracii není pro každého.

262685

05.02.2012 16:12

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: .. Nějaký Brabe(ne)c si odplivnul

Olas 78.?.?.?

Nechci hodnotit ani kritizovat čin pana Stwory, ale napado mě co kdyby pan Stwora požadavek policie nejdříve zveřejnil a pak teprve informace požadované policií ČR odeslal. Ve všem je přeci jakás takás lhůta z prodlení. Mohl celý problém bez nebezpečí předložit k zhodnocení všem, kteří přispívají včetně těch o které se policie zajímala a teprve potom předat požadované policii. V této zemi i gauneři všeho druhu využívají prodlení v doručitelnosti ... no dále si udělejme úsudek každý sám. Možná provede i sám editor nějaké vysvětlení proč reagoval tak jak reagoval.

Napadá mě i druhá varianta, že si například mohl pan Stwora selou situaci sám zkombinovat třeba aby si prověřil reakce těch, kteří se angažují na stránkách Zvědavce. I toto je přece možné. Pokud si budu chtít ověřit něco o sobě samém pustím do oběhu mnou regulovanou info. a čekám.
Prosím nepodezírám nikoho z ničeho, ale zamysleme se nad tím co jsem uvedl. Dšdít oheň a síru, napravo i nalevo není řešení, a i když přispívám jen velmi málo, leckterá diskuze mi připadá ... no doplňte si to sami. Přeji příjemný den a při reakci hlavně mozek a méně adranalínu.

262643

09.01.2012 16:34

Diskuze upadá

RE: Editace příspěvků

Olas 78.?.?.?

Určítě více záleží na obsahu, myšlence a třeba i podnětnosti příspěvku, než na případném nežádoucím překlepu. Pokud překlep nezastíní obsah je vše "OK"

260508

04.01.2012 19:01

Rozděl a panuj

RE: S článkem souhlasím

Olas 78.?.?.?

"trpěli jsme za Čehúnů".

Víte určitě že pitomci jsou po obou stranách hranice. Oni nás nazývali "Čehúni" a od nás směrem k nim znělo podobné "Čoboli".V současnosti pražáci nazývají zbytek republiky "Vidláky".

Něco podobného probíhá i současnosti v rámci EU. Naši občané se nechávaji strhnout ke kritice "Řekové si žijí nad poměry" namísto abychom se ptali proč byla takto horem pádem zřizovaná EU. Pro bohatší státy v rámci EU jsme opět přítěží my. Musí nás korigovat, usměrňovat, kárat a kritizovat a dávat nám najevo svoji nadřazenost. I naši západní sousedé mají po sjednocení problémy s tzv. Vesis na které údajně doplácejí.

Napádá mě, že je zde účelová manipulace veřejného mínění.

260158

04.01.2012 18:17

Rozděl a panuj

RE: Nesuhlasim :)

Olas 78.?.?.?

Tak narazil Dubcek

Pouze Vás doplním. Bylo by zajímavé se zamyslit nad "včasnou" havárii, smrti Dubčeka. Stažení z hlasování Dr. Sládka a jeho psychiatrické vyšetření ... a spousta dalších podivností té doby.

Možná, že je zde opět účelově vytvářen antagonismus Češi - Slováci tak jak se vytváří něco účelově podobné Mladí versus Důchoci.

Pamatuji si dobu, kdy vnučka přišla ze školky s básničkou "Dědeček a babička ujídají chlebíčka patří do hrobečka." Zase tu máme "Kdo nejde s námí jde proti nám".

260150

04.01.2012 14:24

Rozděl a panuj

RE: ceski nacionalisti

Olas 78.?.?.?

co říkají dnešní Češi a Slováci na situaci z pohledu samostatnosti či ponechání společného státu.

Domnívám se, že bychom byli z názorů dnešní generace všichni poněkud rozčarováni. Je poučné poslouchat některé třicátníky jak zasvědceně hovoří o době před listopadem 1989. Jejich informovanost je poznamenána masívním působením sdělovacích prostředků, nezájmem o vlastní budoucnost (zákoník práce, důchodové ožebračení, zdravotnictví ... atd.) a zkreslováním vlastní identity. Občas i mě samému připadá, že je lepší si nepamatovat (viz nedávná tryzna) činy státníků, proslovy a tvrzení politiků, ujišťování o tom co je pro nás dobré a co ne. Národní hrdost je v současné době prezentována jako něco vysoce nevhodného. Kde je např. osobní hrdost státníka, který si nepanatuje vlastní výroky a proklamace staré ani ne 20 roků ale i ta nejnovější tvrzení doprovázené eskamotérským činem s pérem.

Nejsem pesimista ale realista realista a proto se domnívám, že výsledek podobného průzkumu by byl přinejmenším podivný.

260126

31.12.2011 15:11

Malá záchodová úvaha

RE: Je dokázané,

Olas 78.?.?.?

Předběhl jste mě. Je úžasné jak se rozvinula debata o hovně. Možná, že by pro příště mohl editor zavést debatu o kondomech. To by bylo....

259916

19.12.2011 19:57

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: Krásný článek,

Olas 78.?.?.?

bohužel se u nás najde spousta zaslepených tupců co z Havla budou dělat hrdinu a pěstovat jeho kult.

Nebudou, už to dělají. Více jak před dvěma roky jsem prohlásil před dobrým známým, že nejzáslužnějším činem Havla pro vlast bude jeho úmrtí. Přítel mě ihned oponoval s tím, že právě jeho úmrtí bude startovacím bodem pro všechny jeho nohsledy a že se dočkáme oslav, které tu nebyly.

Dnes se ukázalo jakou měl přítel intuici. Dokonce se chystá i zákon a tak možná se dočkáme rekordu zastiňujícího dřívější oslavy a tryzny komunistických pohlavárů.

258950

04.12.2011 13:07

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Pane Stworo, pokud označujete letištní kontrolu jako gestapáky,

Olas 78.?.?.?

Drahý Luxore

Jste mediální hvězda. Nezmohl jste se na víc než záměnu jmen. Vlastní text by pro vás byl problémem. Podíval jsem se i na vaše příspěvky a rychle jsem od monitoru ucuknul aby mě vaše žlučovité hleny nepotřísnily.

Jen tak dál jste geniální nebo lépe genitální manekýn již zaniké firmy Primeros.

258028

03.12.2011 11:12

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Pane Stworo, pokud označujete letištní kontrolu jako gestapáky,

Olas 78.?.?.?

Opět jste mě nezklamal.

Asi by bylo pro vás vhodnější místo Mejla označení DIDUS INEPTUS. Po zpětném prolistování vašich příspěvků jsem zjistil, že tento tvor na zemi nevyhynul a že jste jeho skvělým reprezentantem.

Fascinuje mě vaše úúúúžasná orientace. Podle vašich předchozích příspěvků jsem nabyl dojmu, že se ve vašem případě jedná o exotického jedince jehož stáří (vše co znáte a pamatuje te si) překonává i Kavkazké 140-leté staříky.

258014

21.11.2011 14:05

Film USA

RE: x

Olas 78.?.?.?

Nebo spíše udeřil hlavičkou o hřebík.

257427

20.11.2011 10:41

Sametové rozkradení republiky

RE: Jenom dotaz na názory ostatních

Olas 78.?.?.?

"Za každým velkým majetkem se skrývá zločin" ..... kdopak to řekl?

257344

18.11.2011 20:35

Sametové rozkradení republiky

RE: Ideály revoluce a Václav Klaus jako jejich zloděj

Olas 78.?.?.?

Fascinuje te mě svojí znalostí poměrů předchozího režimu. Stačí mi k verifikaci toho co hlásáte a vyhodnocení toho o čem tak erudovaně nebo lépe erodovaně píšete. Jen trocha matematiky na bázi kupeckých počtů dá zcela jasný obraz o "hloubce" toho, čím se jaksi suvereně oháníte.

Jak jste zdůraznil je vám 32 roků což naznasčuje, že v roce sametového převratu vám bylo celých deset roků (32-22=10). Připomínáte mi jednoho pedagoga ročník 1941, který studentům vyprávěl jak pomáhal na slovensku partizánům. Jak jim na tátově motorce vozil zbraně, potraviny a tajné zprávy.

Kdyby ta pseudo revoluce se všemi proklamacemi byla míněna vážně tak jako první akt ekonomického narovnání mělo být majetkové přiznání. Od roku 1953 (měnová reforma) byla převážná většina příjmů (alespoň těch legálních) do roku 1989 centrálně evidována.

I já jsem se pod dojmem událostí připojil k cinkačům klíčema představoval jsem si vše trochu jinak. Ovšem už první dva roky mě přesvědčovaly o něčem trochu jiném. Při dohadech jestli spojovník nebo rozdělovník mě napadl název pro naši realitu spíše Butik republik.

Nevím, asi nemá cenu se více rozepisovat. Mohu vás ujistit, že nejsem ani rudý, ani modrý nebo oranžový či zelený nebo Totálně Ohlupovaný Parazity naší společnosti.

Mějte se skvěle a doufejte, že to bude pro vás přinejmenším i v důchodu do něhož spokojeně dospějete jako křepký stařík s důchodem při jehož částce vaše euforie dosáhne maxima.

257276

17.11.2011 13:17

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

RE: nepochopil jsem

Olas 78.?.?.?

Možná by byl vhodný dotaz, jak byli zdaněni cikáni alias rómové po dvouleté "dovolené" v Kanadě a jak jim byl účtován doplatek za nájmy bytů do kterých se bezproblému vraceli a kolik platili za nově přidělené byty. Jaké daňové přiznání podávali.

Možná by bylo lépe se více zajímat o to co se děje lokálně více než globálně.

257170

05.11.2011 13:51

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Pravdivá úvaha.

Olas 78.?.?.?

A přesto za několik let se bude tomuto období říkat "Zlaté staré časy".
To je paradox vnímání reality existence.

256630

05.11.2011 08:50

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Olas 78.?.?.?

Východiska jsou jen omezená

Dovolím si východiska doplnit dalším bodem:

4) Co takhle požadovat, aby politické strany a nejen politické, ale rovněž církve a další pseudosdružení fungovaly pouze z členských příspěvků bez jakéhokoliv latentního sponzorství a tzv. darů. Domnívám se, že by tak rázem prořídly řady dosavadních sympatizantů.

Určitě je to nereálné, ale zamyšlení se nad tím je výživné. Proč jako nestraník mám přispívat na něco nebo někoho, kdo mi nejen nepomáhá, ale naopak mě omezuje a z moji byť nechtěné finanční spoluúčasti luxusně profituje.

A ještě maličkost. Velmi mě pobaví, když mi někdo komu je už 35 let vysvětluje jak to bylo např. v roce 1968. Připouštím, určitě jsem něco propásl. Kdybych v pivovaře válel sudy jako např. humanista kulisák, mohl jsem mít i já Mercedes.

No už dosti....

256602

31.10.2011 13:16

A co dál, Stworo?

RE: no hard feelings ...

Olas 78.?.?.?

Je mi líto, že jste nepochopil zásadní myšlenku toho co jsem napsal. Nespoléhejme se na nějakou "Nejvyšší spravedlnost". Žijme raději součastností. Až příjde "Nejvyšší spravedlnost" bude nám to smrtelně jedno. S realitou součastnosti to nemá nic společného.

Co se týká vašeho doporučení, Bibli psali a přepisovali lidé (viz. Kumránské svitky v Izraeli, a též tehdejší psavci - Řekové). O moje zdraví nemějte péči, pro vás asi platí to biblické "Blahoslaveni chudí duchem neb jejiž jest království boží."

Pokud v budoucnu chcete reagovat nezůstávejte v anonimitě.

Žijeme dnes a řešíme problémy dneška. Nespoléhejme se na to, že to bude řešit někdy někdo za nás. To byla ta myšlenka. Snad to pochopíte. Žádná "Nejvyšší spravedlnost" nevyřeší současnou justici.

256278

28.10.2011 17:52

A co dál, Stworo?

RE: no hard feelings ...

Olas 78.?.?.?

Jedinú zásluhu za boj o slobodu slova máte hore u Najvyššej spravodlivosti.

Nechci vám kazit iluze, ale za dobu existence lidstva na této planetě se tzv. "Nejvyšší spravedlnost" jaksi neprojevila. Pochybuji, že se najde někdo, kdo by mohl tuto existenci a hlavně její funkci potvrdit a doložit fakty.

Spíše mě připadá ohánění se a zaštiťování se "Nejvyšší spravedlností" jako jakési východisko z beznaděje. Je to stejné jako Bushova "Trvalá svoboda" která se hodí snad jen na brány hřbitova stejně jako dříve použité "Arbeit mach frei" nad jinými bránami. Trp kozáče, možná budeš atamanem.

Snad by bylo lepší pouvažovat v rámci diskuze nad nějakou reálnou aktivitou.

256180

19.10.2011 22:20

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Je mi vzteky ZLE!

Olas 78.?.?.?

Nebylo by lepší ve vší slušnosti, ale drsně to co uvádíte napsat přímo pani soudkyni.

Např. "Seznámil jsem se s Vaši právnickou ekvilibristikou hodnou minulého století a proto se cítím Vámi takto oprávněm se k tomuto paskvilu vyjádřit ..... "

Možná ..... ? Nu což.

255564

05.10.2011 10:22

Šluknovská výzva zní: Občane braň se!

RE: hroznej článek

Olas 78.?.?.?

romové platí za ubytovnu 20 000 měsíčně. To se mi zdá trochu moc.

Doufám, že se důrazně obrátíte na majitele těchto takto oceněných bytů (mimochodem majitel je rom) a vysvětlíte mu, že to co provozuje a za co bere takové částky je nehorázné a případně mu zajedete domluvit.

Přeji hodně úspěchu v této osvětě.

254518

03.10.2011 21:32

Šluknovská výzva zní: Občane braň se!

RE: hroznej článek

Olas 78.?.?.?

předat tuhle zem Němcům, protože oni tu byli přece také dřív

Možná, že by bylo pro Vás prospěšné si trochu doplnit a rozšířit vědomosti studiem historie a demografie tohoto území dříve než přijdete s nápadem předat toto historicky doložené území třeba keltům nebo frankům ... !

Jinak lze s Vámi souhlasit o právě ne zrovna smysluplnosti předchozího. Navrhněte a napište k danému problému něco víc, než "Neobjektivní článek nulové kvality".

254379

30.09.2011 19:47

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Tak a už toho mám plný zuby.

Olas 78.?.?.?

Proč to všechno dělají? Co tím sledují....?

Odpověď najdete v knížce "VLADAŘ" od Niccolo Machiavelliho. Asi jste toto dílko četla, ale stojí to za připomenutí.

No a jak se to jeví, tzv. ZASTUPITELSKÁ DEMOKRACIE je nahražována pomalu a jistě TOTALITNÍ DEMOKRACIÍ (My diktujeme a vy demokraticky posloucháte a přikyvujete).
Bohužel spousta našich spoluobčanů se k těmto problémům vyjadřuje "Já to neřeším" nebo "Já to neprožívám" atd.

254249

04.09.2011 16:19

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: Se zbraní v ruce

Olas 78.?.?.?

No a za takovejch dalších 50 let, po nich ani pes neštěkne, po hrdinech.

Připomenul jste mě dřívější dobový vtip:

"ČSSR má nehlubší lesy. Ještě třicet let po válce z něj stále vylézají noví partizáni." V současné době se situace opakuje a po dvacíti letech se začínají objevovat třicetiletí bojovníci proti komunismu. Vyznamenáváme exoty .... no raději dosti. Ústavy pro zkoumání doby minulé máme vytvořeny, historii tu skutečnou postupně negujeme, přepisujeme a dehonestujeme. Sázíme na zapomnění, znechucení a hlavně na manipulaci s fakty. Mladší generace je zpracovávaná dezinformací a zahlcením různými stupiditami z debilboxu TV.

Je to ale hlavně vina nás všech. Raději se zabýváme Ugandou Burundi (tím nás masírovali v předchozí éře) než bychom se věnovali vlastnímu smetišti.

252502

20.07.2011 11:53

Co nám západní média neřekla

RE: Milionova demonstracia nema velku vypovedaciu hodnotu v totalite....

Olas 78.?.?.?

Opravdu děláte svému jménu čest.

Nevím, ale osobně budu raději vládou korumpovaný než zadlužovaný a ožebračovaný.

248456

17.05.2011 11:33

Církevní majetek

RE: Pokr. K cirkevnimu majetku

Olas 78.?.?.?

Proč dělit lidstvo na věřící a nevěřící, která církev je ta pravá... ?

Proč nemohu důvěřovat církvím, sektám a jakýmkoliv náboženským směrům ?
V tradici tzv. evropského teologického myšlení, včetně knihy Genesis, se musí člověk cítit vinen, protože se dědičně narodil jako hříšník. V tradici východního, asijského teologického myšlení tím nejlepším co člověk může učinit, je opustit tuto pozemskou realitu co nejrychleji a připojit se tak k Nejvyšší jednotě. A tak v obou teologiích i filosofiích je člověk definován jako neadekvátní, neúplný tvor, nedokonalých vlastností z nichž se musí neustále vykupovat, aniž by se do nich dostal svým vlastním přičiněním. Je tak předurčen
k vině a nicotě ještě dříve, než začne chápat jakoukoliv podstatu svého bytí a vědomí dobra či zla. Jeho vinou se stává vlastní existence.
Projevím-li však tuto svoji pochybnost, jsem okamžitě všemi těmito proroky, kazateli, svědky, hlasateli a zvěstovateli ihned zatracován a zařazován k tzv. ateistům (a někdy i komunistům), aniž bych sám podával jakýkoliv důkaz o nějaké svoji orientaci. Naopak, dnes a denně pak tito věřící v jednoho boha, hlasatelé náboženství jedné knihy, lásky k bližnímu svému, tak podávají na bojištích celé této planety důkazy své nesnášenlivosti spojené i s vražděním.

244243

02.05.2011 18:06

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Nevim nevim

Olas 78.?.?.?

Také s vámi souhlasím ... ?

Zajímavé je, že Usáma má na všech fotkách stejně otevřená ústa i lehce vypláznutý jazyk. Nemohu uvěřit, že by umírající člověk (tedy tvar a otevření jeho úst včetně vyplaznutého jazyka) vypadal stejně jako za svého života. Vše ostatní by se ještě jaksi dalo snad i tolerovat.

243119

02.05.2011 16:24

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Kat presidentem?

Olas 78.?.?.?

Co mne překvapilo .... ?

Napadlo mě, že jaksi rychle po "veleúspěšném vybombardování" vojenského cíle v obytném domě a zabití Muhamarova bratra a vnuků přišla obratem zpráva jako padlá z nebe, že byl dopaden a zabit (snad aby nepromluvil) samotný Usáma i fůsama.
Ihned byly k dispozici záběry jásajících povstalců (v počtu asi 8 kusů), které ale rychle byly nahrazeny jinými jásajícími.
Bude zajímavé koho obratná CIA nastrčí jako hodnotnou náhradu.

Jen jsem si tak náhodou vzpomněl, že už dříve za neposlušnost (iniciaci arabů hospodařit s ropou samostatně - OPEC) byla zabita "humanitárně" Muhanarova dcera. Jako záminka sloužila diskotéka v NSR i když nejprve to bylo přisuzováno Rudým brigádám.

243099

30.04.2011 22:44

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: Redomptorista Josef Furnis 1847 .....

Olas 78.?.?.?

Děs a hrůza ....

A co další tělní otvory ... ?

242929

15.04.2011 17:28

Dokument OSN navrhuje dát „matce Zemi“ stejná práva, jako mají lidé

RE: Vymáhání práv

Olas 78.?.?.?

Souhlasím s Vámi. Napadá mě ovšem kacířská myšlenka. Dostane Matka Země stejná práva jako mají např. Palestinci a další "luxusně" si hladovějící a podpoměry žijící afričané.

Mám spíše dojem, že si opět někdo buduje "trafiku" opět se zaštiťuje tímto nedefinovatelným, nereálným a vlastně ve skutečnosti neuchopitelným předsevzetím.

Co takhle uzákonit na této planetě zdravý rozum. Myslím, že by to uvítala nejen Matka Země.

241937

14.04.2011 18:19

Stanislav Křeček, sčítání 2021: Policie na to u vás doma dohlídne!

RE: Chudak Matejka

Olas 78.?.?.?

Potěšil jste mě, jsem rád že jsem se ve Vás nemýlil. Zase přidělujete - komouše, sionistické poskoky, ale jaksi jste zapomněl na sebe. Mám z Vaší reakce dojem, že pro Vás se nejlépe hodí ŽUMPA jako označení vyplývající z Vaši ubohé verbální i duševní akrobacie.

Jste dokladem toho, že s HUMUSBOYS vašeho typu se nedá diskutovat.

241837

13.04.2011 12:42

Stanislav Křeček, sčítání 2021: Policie na to u vás doma dohlídne!

RE: Chudak Matejka

Olas 78.?.?.?

Možná milý anonyme by bylo vhodné nenálepkovat člověka s jiným názorem tím uboze verbálně populárním ... soudruh, komouš, socan, atd.používaným k dehonestaci člověka s jehož nárory právě nesouhlasíme. Možná by pro dnešní vládní kabaret platilo upravené předchozí "Prospěcháři všech zemí spojte se".

Je pro mě doposud nezodpovězenou otázkou, proč lidé s určitým nedostatkem vlastní etické kultury verbálního projevu používají dnes "módní" označování. Jak říká prof. Bělohradský - chybí nám naslouchat.

Nenutím Vás, ale zkuste se nad tím zamyslet zamyslet. I na vás slunce svítí. Přeji příjemný den.

241721

04.04.2011 18:43

Britský azyl pro hodného teroristu

RE: terorista

Olas 78.?.?.?

"ze je tam ropa a ze je diky blizkosti Evropy export te ropy snadny."

Zdenku Z, dovolte abych Vám za informaci poděkoval. Netušil jsem, že cena ropy se řídí blízkostí Evropy a ne její kvalitou. Vzbudil jste ve mě naději, že brzy vtrhneme do dalších zemí s "naši humanitární" pomocí kde příslušníci různých kmenů jsou odměňováni jak píšete různým způsobem. Napište prosím kde začneme a uplatníme zkušenosti z Afganistanu, Iráku ... atd.
Nastolíme jim demokracii i kdyby ji třeba zrovna tu naši nechtěli. Prostředky na to máme.

Potěšil jste mě.

241099

04.04.2011 08:45

Britský azyl pro hodného teroristu

RE: Vylisovat na podesve dneska!!!

Olas 78.?.?.?

Pracují-li pro nás je to osvobozenecké hnutí, nepracují-li pro nás (nemusí pracovat ani proti nám) pak jsou to jednoznačně teroristé.

241067

03.04.2011 11:35

Je naše země připravena na výrazné změny?

RE: Mravnost nade vše ?

Olas 78.?.?.?

V tomto se s panem Zelenkou neshodnu.
Chybí lidový DOHLED nad prací politiků. Chybí možnost KLEPNOUT je okamžitě přes prsty. Zde se již dostáváme k úvahám nad tzv. popopřímou demokracií.


Jenom stručně k Vaši vizi : "Vy nás zvolíte a My vám možná dovolíme", myslíte si, že nějaká instituce libovolného typu dovolí těm, kteří ji pomohli instalovat dovolí KLEPNUTÍ přes prsty. Tak to prosím promiňte.
Tato vize spočívá spíše v oblasti SCI-FI. Zatím v době dávné i nedávně minulé se taková vladnouci skupina zatím nevyskytovala. Ani kvalita tzv. ODBORNÁ nezaručuje nezkorumpovatelnost, mírněji řečeno přizpůsobivos prostředí které má silné donucovací mechanismy.
Podle Hochvelda: „Ideologie je funkční služebnost vůči skupině, kde skupina vedoucí společnost, mající k dispozici masmédia ať již přímo nebo jinak, určuje hodnoty. Ideologické teze jsou posuzovány z hlediska funkcí, které plní vůči skupinám věřících v jejich pravdivost a snažících se druhé skupiny přimět k této víře.“

Není to nějaký nesouhlas s Vámi, ale spíše jen doplnění o něco s čímž je nutno počítat.

241015

22.03.2011 21:30

Strategie zničení Libye

RE: Bezpečnostná rada OSN odmietla mimoriadne zasadnutie, o ktoré požiadala Líbya

Olas 78.?.?.?

Příteli, částečně s Vami souhlasím, ale i nesouhlasím. OSN se stala zástěrkou k realizaci něčeho co je prezentováno ovčanům jako něco co je v zájmu všech sdružených pod fikci pseudo organizace OSN hájící práva automity, svobodné koexistence všech vůči všem. Stádnost nás všech nám davá pocit bezpečí bez ohledu na dosavadní zkušenosti. Asi je zbytečné vše připomínat. Před chvílí jsem sledoval program TV ČR24 a bylo pro mě šokující na co se účastníci dotazovali. Stručně bylo to něco ve smyslu Bla...bla... bla. Promiňte mi (doufám že to editor pustí), ale některé diskuzní přízpěvky mi připomínají i tento program a jeho dotazy.

240084

09.03.2011 00:37

Co je \"ruské\"?

RE: Feministky (bez partnera) maji smulu

Olas 78.?.?.?

P.S. Jinak normální bylo, že rodiče vybírali nebo schvalovali partnery.

Po přečtení jsem si vzpomněl na jeden výrok.

Myšlienka vydatej slovenskej ženy .... ja som velmi rada, že mi manžela vybrali rodičia. Pri pomysleni, že som si takého kokota našla sama, by ma jeblo!

239128

Díky přesvědčil jste mě.

238782

28.02.2011 09:53

Džin na drátku, aneb prověrka teorie „řízeného chaosu“praxí

RE: Pokud to bylo vyvoláno.

Olas 78.?.?.?

Pane Rene, nevím jestli Váš odhad situace není trochu mylný. Dějiny nám ukázaly, že i ortodoxní věřící správně zfanatizovaní páchali zvěrstva i ve vlastních řadách. Nepodceňoval bych zpravodajské agentury v pozadí této řetězové akce na blízkém východě. Když se květinové a barevné akce ukázaly jako málo účinné přikročilo se k davovým akcím. Stačí jen těm nejhlasitějším nabídnout "Ty přece můžeš být v čele, můžeš mít to co jsi doposud záviděl, na co jsi díky svojim (ne)schopnostem nedosáhl ...." a je vymalováno. Jak třeba u nás dopadli tzv. disidenti? Několik z nich se dostalo do čela a ti další byli rázem zapomenuti ba co více odsunuti a do čela se dostali běžci na dlouhé tratě. Příkladem je současný ministr financí (KSČ, KDU-ČSL, ODS, TOP 09, .... ?) i další smějící ce zcela otevřeně do tváří zbytku národa. I arabové jsou lidé a i mezi nimi se najdou hajzlíci.

238767

09.02.2011 09:42

Na každé prase se někde vaří voda

A co Mirda Kalousků ... ?

Olas 78.?.?.?

A co Mirda Kalousků ... ? Jeho politické kariera : KSČ, KDU-ČSL, ODS, TOP 09 a lze věřit podle dynamiky jeho politické orientace, že už má na pozadí vytetován půlměsíc a ve skříni fez pro případ, že by podle jeho "ekonomických dovedností" ho Turecko uznalo jako svého emíra. A abych nepodcenil škálu jeho dovednosti se rychle orientovat, věřím, že už vlastní i dostatek černé barvy k splynutí s geografickým prostředím působení dalšího našeho veleúspěšného podnikatele a uprchlíka záchodovým okénkem s několika miliardami v kalpsičce trenýrek.

237823

29.01.2011 09:59

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Znásilňování a uzurpace přirozeného

Olas 78.?.?.?

Článek, který pracuje s nadsázkou je výborný....

S tím lze jen souhlasit. Celý systém socializace mladého člověka se nazývá "Výchova a vzdělávání". Chtěl bych upozornit na jednu jaksi v poslední době opomíjenou skutečnost, že tento proces výchovy a vzdělávání začíná už v rodině a škola by ho měla dále rozvíjet. Staré přísloví říká "Kde nic není tam ani čert nebere". Totéž platí i o oblasti výchovy a následně vzdělávání, kterou jaksi z vlastní pohodlnosti opomíjíme.
Nekritizujme pouze úroveň našeho školství, zamysleme se i nad současným obecným vnímáním toho základního a motivačně prioritního prostředí kterými jsou rodina a rodiče. Nějak mi stále absentuje v hodnocení úrovně našeho školstí rodina a její působení.

To, že s našim školstvím neustále manipulují nejrůznější géniové absolutní podprůměrnosti, je realita, kterou bereme jaksi samozřejmně. Sami s pobavením sledujeme jak TV NOVA ve svém zpravodajství ukáže video natočené žáky a studenty (koš na hlavě učitele) a vzápětí se rozčilujeme nad tím, že učitel natočený žáky v jiné situaci, kterou byla perfektně řízená provokace, propleskne provokatéra. Všichni jsme odsoudili učitele (co si to ten zločinec dovolil), ale nikdo se již nezamýšlel nad skutečností, jak to že spolužák toho provokatéra měl perfektně připravený mobil k focení. Společnost jednoznačně a horlivě odsoudila učitele. Jak ten dopadl ...? Víme všichni. Možná by bylo dobré se zamyslet nad tím, kdo řídí naše školství a koho volíme do čela této společnosti.
Nenechme se rušit při sledování TV nějakým výchovným procesem, nelam me si hlavu tím, co naše ratolesti dělají. A dějepis ... v padesátých letech se v učebnicích tuší začerňovaly nevhodné pasáže, dnes jsme na tom lépe když nám dvacíti - třícíti letí vykladači dějin vysvětlují jak to všechno bylo.

237024

20.01.2011 11:47

Poněkud odlišný pohled na kauzu ABL

RE: Vidím to podobně

Olas 78.?.?.?

Po delší době mě toto téma oslovilo. Chci se zeptat všech kritiků, co je špatně...? Domnívám se že v našem politickém "smetišti" jaklákoliv akce týkajíce se objastnění čehokoliv se ocitne v masivní kritice všech těch, kteří sic nemajíce cokoliv konkrétního říci k danému problému se ozvou. Domnívám se, že právě tato skutečnost napomáhá těm, kteří rádoby kritizují vše co zrovna není v linii jejich myšlení bez toho, že by sami analyzovali situaci vzniku problému. Nevím proč se většina připomínků orientuje na problémy globálního charakterum, bez konkrétních problémů týkajicích se toho co nás asi nejvíce zajímá. Určitě jsou důležité problémy dodržování všeho čím se zbývají nejrůznější instituce (dobře z toho profitující) bez jakých koliv výsledků (kdo se bude zajímat o názor repre. 10 mil. ve vztahu k více než 10 miliard.) Připadá mi to občas jaiko štěkání ratlíka na bernardýna. Vraťme se ale zpět. Co je dobré pro občana... ? Věřím, že na můj příspěvek nikdo nezareguje. Řešit budeme raději vlastní duševní akrobacie. Promiňte mi.

236478

10.12.2010 10:11

Město nebo romské ghetto?

RE: Bum,bum!

Olas 78.?.?.?

nastolit zde korporátní fašišmus ... ?

Proč ... ? Domnívám se, že úplně stačí náše současná stále více praktikovaná totalitní demokracie pod taktovkou trojklaky. Jsme svědky vytvářejícího se hybridu demokracie ve smyslu kdo nejde s námi, jde proti nám. Jak to již nastinil Jirka Křovák - Kdo nesouhlasí s naši politikou podporuje terorismus. Co se týká nepřizpůsobivých je tu Kocáb and his boys.

233994

Co takhle doplnit váš výběr o vznikající a intenzívně se prosazující TOTALITNÍ DEMOKRACII podle diktátu Jirky Křováka "Kdo nesouhlasí s USA podporuje teroristy". Naši demokracii prosadíme i za cenu humanitární likvidace všech odpůrců.

Církve všech směrů mají jako své strašidlo Peklo a Satana, my máme teroristy a všichni kdo s námi souhlasí maji jako globální strašidlo komunisty.

233283

31.10.2010 10:32

Česko Slovensko má talent?

RE: Pravicujme - tunelujme - humanitarne bombardujme - kolektivne aplaudujme

Olas 94.?.?.?

70% oVcanu nevi,

Fascinuje mě představa, že by některý občanů po právu vyznamenávaný za svůj čin toto vyznamenání demonstrativně odmítl s odůvodněním, že nechce být zařazen do stejné kategorie jako Mašínové a spol. Nedovedu si ani v nejbujnější fantazii představit tu smršť, kterou by to vyvolalo.

Lidé ani nepípnou, když se náš humanistický bombarďák objeví někde na fóru a zvrací svá moudra. Jsou státy, kde se dav alespoň projeví bučením. Stále jaksi hledáme v lidech tohoto typu něco dobrého, něco vyjímečného, něco ... ?

Schovali jsme se za klišé typu: "Já to neřeším, na TV se nedívám, ale platím... atd." Nejrůznější platby a poplatky přijímáme a .... ?

Čekám jen, až naše genialita ve vedení státu přijde s nápadem trestat nebo zpoplatnit dospělé muže za jejich mužství s odůvodněním, že jako nebezpeční nositelé onoho nástroje jsou možnými potenciálními sexuálními delikventy. Zdá se vám to přehnané? A co takhle nejrůznější nadace, fondy solidarity (již od předchozí éry), sbírky, humanitární pomoci a další, které jsou pouze "trafikami" pro několik jedinců. Nikde nenajdete seriozní informaci o jejich hospodaření.

No a když se ozvete na fóru, tak vás okřiknou i vaši známí. "Máš to zapotřebí?" Není to pouze v pasivním nesledováním TV jako debilboxu a placením koncese bez jakéhokoliv protestu.

231444

18.10.2010 01:17

Malá úvaha o pyramidách

RE: smutek a marnost

Olas 78.?.?.?

Rád bych doplnil. LIBERTARISMUS je od 1930 roku především z USA pocházející politická filozofie, jakou LAISSEZ-FAIRE společnost požaduje. Zdůrazňuje, že každé individum má právo na život a majetek. Svoboda, vlastnictví a rovnost před zákonem jsou směrnicí této politiky. Nevím zda je vhodné použít pro E.Fromma a jeho "Mít nebo být?" uváděnou kategorizaci. Zajímavým je v tomto kontextu jeho "The Anatomy of Human Destruktivity" (Anatomie lidské destruktivity). Zajímavé je i Frommovo poselství:
"Kdybychom si uvědomili, co skutečně víme o sobě a o druhých, nemohli bychom déle žít tak, jak dosud, nemohli bychom přijímat tolik lží!"

No a závěrem ještě jeden zajímavý citát:
"Čím méně jsi a čím méně se projevuješ svým životem - tím více máš, tím více odcizenější je tvůj život."
Karel Marx
ASI NELZE REALITU BYTÍ VNÍMAT POUZE PRIZMATEM DICHOTOMICKÉHO "ČERNÁ-BÍLÁ"

230184

09.10.2010 15:14

Historie fašistických plánů na vybudování jednotné Evropy

RE: Myšlenka sjednocené Evropy není špatná

Olas 78.?.?.?

Pokud EU funguje na principu volného trhu jako dosud pak tu vidím jistý problém.
Ano, tento problém ovšem vězí ve vnímání tří základních postulátů již z doby francouzské revoluce. Jsou jimi EGALITE, FRATERNITE, LIBERTE.
LIBERTE - všichni jsme v EU svobodni, FRATERNITE - všichni v EU jsou přece bratři, EGALITE - no to je ta základní chyba, jaká pak rovnost... NO,NO,NO to přece nejde !
Podrobíme-li analýze reálný stav společnosti lehce zjistíme, že na světě ať chceme nebo nechceme je více nespravedlnosti než spravedlnosti. Spravedlnost se stala jaksi luxusem. Čestnost se stává společensky nebezpečnou protože je nekorumpovatelná. Nebezpečným se nestává darebák, ale naopak čestný člověk. Společnosti i pospolitosti rozlišují jedince z hlediska zájmu o ně pouze na dvě skupiny:
- na ty, které lze korumpovat a kteří za to stojí, tedy jedince prezentující a zajišťující určitý ekvivalent hodnoty,
- a ty, které nestojí zato korumpovat.
Stoprocentně nekorumpovatelní jsou v současnosti pouze obyvatelé hřbitovů, kterým jsou hodnoty reálného světa již smrtelně lhostejné.
Elementární prvek lidské společnosti - člověk, je teoreticky vzato svobodná bytost. Jeho svoboda je však relativním pojmem, který matematicky vyjádřeno je v poměru přibližně 1:6000000000. Existence zla umožňuje konat dobro. Jedinec, který "poctivě vydělal" miliony na úkor těch chudších věnuje na charitu s velkou pompou 80 000,- Kč a my všichni jásáme. Chudoba někoho jiného dává bohatému pocit nadřazenosti. Na závěr snad dva citáty:
- Protože pracuji pro blaho lidstva, nemám čas zabývat se jedinci. V.I.Lenin
- Piju, lžu a děvkařím a proto mají lidé pocit, že mi mohou věřit. J. Heller
A kousek z E. Fromma a jeho Být či mít. Jsem tím víc, čím více mám; tedy musím chovat nepřátelské city vůči těm druhým; ke svým zákazníkům, které chci podvádět, ke svým konkurentům, kreré chci zničit, ke svým dělníků, které chci vykořisťovat. Nemohu být nikdy uspokojen, protože mé nároky nikdy nekončí; musím závidět těm co mají více a bát se těch, kdo mají méně. Všechny tyto pocity však musím potlačovat abych se jevil sobě (ostatním stejně jako sobě) usměvavým, racionálním, poctivým, laskavým člověkem, jakým se věřejnosti snažím prezentovat.
Na závěr pro některé debatéry - E.Fromm rozhodně není komunista.

229708

04.10.2010 15:52

Proč USA nemluví s Íránem

Otázkou je proč. Proč všechny americké vlády nebyly ochotny začít dialog s Íránem s cílem vyřešit konflikt, když to bylo

Olas 78.?.?.?

Nevím proč, ale nabývám dojmu, že nové varování všech před teroristy vzešlé jako novum z USA je pouze příprava k zdůvodnění akce proti tomuto státu. I když nemám voucher, pročítal jsem článek u přítele a oba jsme se shodli, že informace z USA přímo korespondují s diplomatickým postojem k návrhům na jednání. Asi už probíhá výcvik "teroristů", který potvrdí hrozící nebezpečí.

Snad dojem zůstane jen dojmem, a když to bylo potřebné tak dvě letadla zbořily tři mrakodrapy. Dovednost teroristů nemá mezí.

229309

03.10.2010 13:19

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Nihil novi sub sole

Olas 78.?.?.?

Autor všechny ty haněné skupiny lidi potřebuje. O čem by psal, on to kladně neumí - kopat do druhých je přece tak zábavné a pohoršovat se nad špatností - to je zas tak ušlechtilé...

Jsme-li v suchu a teple, sytí a spokojení nechápu proč bychom (i autor původního článku) měli o tom psát. Jsme-li v deští, blátě tedy v nějakém pro nás nepříznivém prostředí asi je logické, že se o tom zmiňujeme. Těch oslavný ód o tom jak se máme, jak se budeme mít, o zářných zítřcích jsme již dříve v dřívějších dobách toho slyšeli dost sa dost a slyšíváme doposud.

Nevím a nechápu z čeho pramení vaše "geniální" ironie a snad to co vyžadujete v závěru vaší reakce od autora přízpěvku nám sám zpřístupníte.

Možná, že v závěru vašeho přízpěvku chybí věta "Bla, bla, bla, co jsem to vlastně chtěl říct... ?"

229228

18.09.2010 21:32

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Prezident není jeden z nás.

Olas 78.?.?.?

Mohu s Vámi jen souhlasit.
Tento náš představitel asi trpí stařeckou demencí. Stačilo by kdyby v Novoročním projevu předstoupil před národ a zavspomínal na své výroky již ve funkci ministra financí a následně prezidenta tohoto státu. Bylo by určitě nesmírně zajímavé vyslechnout si jeho zdůvodnění i vysvětlení všech výroků, prognóz a poučení, která ochotně rozdával. Neopomenutelná je i jeho úloha při budování ODS (Organizace Destrukce Státu) se sponzory, kteří byli fiktivní. Stal se vzorem pro čelní představitele u kormidla tohoto "Ostrova stability v rozbouřeném moři krize" což jsou slova dalšího exota naší vlády M. Topolánka v době kdy ekonomika šla ke dnu.

228314

07.09.2010 10:25

Řídí Izrael Taliban?

RE: .. Ja si myslim,

Olas 78.?.?.?

Izrael je nas otec i matka.

Nesmíme zapomínat, že Bůh věnoval tuto planetu pouze jedinému, vyvolenému národu a jedině tento zde může pouze rozhodovat i vládnout. My, jako zvířata v lidské podobě buďme vděčni, že nás tito vyvolení nechají s jejich svolením žít.

Zavrhněme proto jakékoliv ne právě kosher informace a konzumujme pouze to, co nám masmédia připraví a předžvýkají. Státem placeni vejtrubové přesně ví co smíme a co je již za hranicí něčeho co bychm vlastně ani sami nechtěli slyšet.
Volejme Hosana.

227684

31.08.2010 20:53

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Vrah? nebo spíše oběť? /2 pokračování

Olas 78.?.?.?

Kdo je vinníkem?

Nelze než souhlasit se vším co jste napsal až na jedno opomenutí. Kdo že je viníkem... ? Každý, kdo se ohání dnes populárním "Já to neřeším...", každý z nás svoji jhostejností, každý kdo opojen před dvacíti roky náhle instalovanou tzv. demokracií pod taktovkou těch, kteří rychle zapomněli i na své prvotní proklamace a báchorky o silné ruce trhu. Jaksi jsme přehlíželi různé Kocáby a jiné hochštaplery.

Tedy kdo je viníkem ... asi my všichni, kteří se nechali opíjet rohlíkem pravdoláskovců.

227168

13.08.2010 10:31

Strašlivá derivátová bublina by jednoho dne mohla zničit celý světový finanční systém

RE: .. a tohle je ta nejsrandovnejsi vec !!

Olas 78.?.?.?

Jednoduchý svět. Až jim skoro závidím .... ?

Nelze se tomu vlastně ani divit. I u nás se mezi lidmi rozšířily, díky účinné ideologické masáži prováděné masmédií všeho druhu tzv. "Phrases killers", které slyšíváme z úst většiny spoluobčanů typu "Já to neřeším...., To nemůže být pravda..., A co říkají ti druzí...., Tohle by si vláda nedovolila..., Ale kdoví jak je to doopravdy..., Není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu..." apod.
Objevil se nový vzor VIP, CELEBRITA a maxi model pro mládež - FRIKULIN (Free-Cool-In).
Nejčtenější periodikum - BLESK, stále stupidnější seriály v TV, nepochopitelná lhostejnost občanů, servilita těch, kteří se snaží dostat do řad pseudoVIP ....!
Nevím a nechápu, proč se neustále přikláníme k někomu ...

226174

01.08.2010 18:41

Radar je mrtev, ať žije Centrum

RE: Proč je ten expert v uvozovkách???

Olas 78.?.?.?

Nyní tam sedí ministr s kterým si budeš jistě rozumět...

No tím bych si nebyl jistý. Zatím mě paměť neklame a tak si vzpomínám jak Šaša Vondra z týmu Havelboys krátce po převratu tvrdil, že jak padne Varšavská, bude zbytečné NATO.

Asi je lepší si nepamatovat a už vůbec nevzpomínat co ten který duševní otrhanec dříve hlásal.

225382

31.07.2010 00:31

Populace, eugenika a moc

RE: Populace vs. zdroje

Olas 78.?.?.?

"zajímavá" myšlenka. a to "lokální" je které?

Lokální, tedy pro nás jako evropany z hlediska fertility a vůbec problémů s migrací jiných kultůr a kulturních vzorců, které spolu s nimi vyvstanou je Evropa, alespoň v současné situaci, kdy v krátkém horizontu času je lze při momentálním vnímání obecných priorit považovat za neodkladné.
Pochybuji, že by evropané hromadně migrovali někam do oblastí orientu s doménou arabského etnika, či snad někam dál (Mongolsko, Vietnam...atd.) jako levná pracovní síla.
Toto byla původní myšlenka priorit a jeji orientace. Tedy řečeno v obecné rovině, řešme nejdříve věci akutní lokální a po jejich zvládnutí se zaměřme na řešení globální.

Určitě není špatné se v širším horizontu zamýšlet nad velkými globálními projekty řešení v delším časovém horizontu. I dům je nejlépe stavět od základů.

225242

30.07.2010 18:58

Populace, eugenika a moc

RE: Populace vs. zdroje

Olas 78.?.?.?

Stále tu budou 4 děti u chudých minorit .... !

Nevím jestli jste pochopil moji připomínku. Platí "Nejdříve si udělejme jasno v prioritách a potom řešme problémy dlouhodobého charakteru.
Pokud u minorit, jak jste je specifikoval, které se brzy takto stanou majoritami, dojde k omezení fertility na 3 nebo 4 děti místo současné populační exploze (Dežo 22 dětí se třemi manželkami - nedávno na TV) a naopak podpory mladých (produktivních) rodin a to nejen ekonomicky (daňová zvýhodnění, vyšší příspěvky na druhé a třetí dítě), ale i posílením celospolečenského statusu namísto hlásaných stupidit (jedno dítě stačí) v masmediích je zde určité dosažitelné pozitivum.

Stěhování na jiné planety, jak jsem se dočetl v předchozích příspěvcích, ponechejme snílkům, autorům sci-fi a jiných fantasmagorik, kde to za nás vybojují hrdinové hvězdných jednotek US Army. Zůstaňme u reality na této planetě a nejlépe v této lokalitě.

Přeji příjemný den zde u nás a hlavně nyní.

225213

30.07.2010 16:43

Populace, eugenika a moc

RE: Populace vs. zdroje

Olas 78.?.?.?

Určitě lze souhlasit s názory uváděnými v diskuzi....

Fascinují mě úvahy v globálních parametrech řešení budoucnosti lidstva na této planetě, o šlechtění populace, dědičných zákonitostech, eugenice …. sem tam nějaký ten Hitler a pele mele vlastně o ničem ….. no raději dosti.
Nebylo by lepší zamyslet se nad současnosti v rámci Evropy. Co takhle budoucnost nás evropanů … ? Ze statistických údajů fertility vyplývají až hrozivé údaje. Na.př. stav v EU hodnocením 31 zemí v rámci EU vykazuje 1,38 dítěte na rodinu. Mohu doplnit o některé státy EU:
Anglie 1,6
Řecko 1,3
Německo 1,3
Itálie 1,2
Španělsko 1,1
Francie 1,8 (rodilí Francouzi) + 8,1 (přistěhovalci nejčastěji arabové)

Pro nás, tedy naši republiku bývá uváděno číslo 2,1 které, je zapotřebí aby neklesala populační křivka, ve skutečnosti je toto číslo vyšší (asi 2,6) tedy dva za dva (nemoci, úrazy, úmrtí).

Při migrační vlně fertilních etnik je otázkou snad 25 let, než bude rodilý Evropan na území Evropy exotem ukazovaným v rámci rezervací.

Řešení lze vidět v zabezpečení mladých rodin a podporou výživy do 3 až 4 dětí na rodinu. Rozhodne-li se někdo pro větší počet, musí si tento nadstandard řešit sám. Velkovýrobci dětí a požitků z jejich nadprodukce by byli nuceni řešit problémy plynoucí svoji nadprodukce sami.
Domnívám se, že zde je priorita lokálního řešení před globálním.

225203

17.07.2010 17:01

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: tolerance, nezname slovo.

Olas 78.?.?.?

Pročítal jsem příspěvky na článek předchozí i na tento a napodlo mě, že obsah mnoha příspěvků lze bezpečně srovnat s plyny vycházející z rektálních otvorů. Důkladně "provoní" své okolí, ale plachty lodí nenapnou, vrtule ventilátorů neroztočí a ani nohavice kalhot se jimi nezatřepou. Zvukový efekt je srovnatelný s mnoha příspěvky.

Napadá mě ještě při pročítání obsahu některých příspěvků srovnání s pokoutně šířenou básní z období moji pubescence(snad prý od Vrchlického) "Balada o hovně".

Nápisy "Kouření zabíjí" na produktech skýtající výrobcům miliardové zisky ohodnoťme sami..... kuřáci i nekuřáci.

Ještě na odlehčení definice cigarety: "Cigareta je kouskem daňového výměru do něhož je zabaleno trochu tabákového sena".

224315

15.07.2010 08:21

Dejte si rajče

RE: Hygiena

Olas 78.?.?.?

Dobrá připomínka, jenže se obávám, že by náš vrchní hyjenik (pardon hygienik)nás poučil jako v případě nedýchatelného a škodlivého ovzduši v Ostravě a okolí slovy "Ostraváci jsou na to zvyklí". V případě potravin by jeho výrok určitě zněl ve smyslu "Češi jsou na humus zvyklí, tak co".

Předvedl to v případě vakcímy (tolik doporučované a vychvalované), že když měl jít příkladem a nechat se tím humusem naočkovat, tak ho jako na zavolanou schvátila normální chřipka což léčil klasickým způsobem bez zázračné vakcíny.

224102

09.07.2010 22:07

Ve jménu kuřáků!

RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit

Olas 78.?.?.?

Naposled doplňuji.

Film se objevil (jak jsem si právě ověřil) i s českým dabingem.
Tak a už dám opravdu pokoj.

Příjemný večer, noc, den (nehodící vynechejte)a nashledanou na stránkách.

223681

09.07.2010 21:12

Ve jménu kuřáků!

RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit

Olas 78.?.?.?

Poznámka k předchozímu.

Film i s českými titulky naleznete na:

http://sm3.blog.cz/0910/the-tobacco-conspiracy

Pro ty kteří se nechtějí trápit s mluveným slovem a někdy i problematickou výslovností.

Zdravím.

223672

09.07.2010 20:58

Ve jménu kuřáků!

RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit

Olas 78.?.?.?

Určitě zajímavá informace.

Pokud je ověřená, tedy seriozně ověřená i ověřitelná je to unikát. Vzpomínám na podobné zprávy o zdatných Kavkazanech dožívajících se skoro plošně díky zdravému ovzduší, které si pro jistotu filtrovali přes tabák a hojně svlažovali pálenkou vlasní provenience požehnaného věku 104 - 114 roků. Později to utichlo a zlí jazykové pokoutně šířily zprávy, že dotyční křepcí staříci nevěděli ani kde a ani kdy se narodili.

Ale budiž. Pročetl jsem snad všechny reakce na článek editora a vřele bych všem doporučil shlédnout film "The TOBACCO Conspiraci". Objevoval se a opět ztrácel na nejrůznějších adresách. Naposledy na níže uvedené adrese.

http://video.google.com/videoplay?docid=2381319551154599703#

Vřele doporučuji, zamyslet se nad tím, proč pro původní konzumenty tabáku se neobjevoval syndrom návyku. Jakous inspirativní info. v tomto směru lze ve filmu nalézt.

Jen naokraj. Nekouřil jsem, kouřil jsem, nekouřím. Nejsem nikterak polarizovám. Trpělivost a příjemné dívání. Diskuzi později.

223670

01.07.2010 19:12

Volby – zpráva o stavu společnosti

RE: To chce klid.

Olas 78.?.?.?

Mediokracie vychází a vegetuje na ideologii dané společnosti. Z toho lze odvodit i její orientaci a způsoby manipulace veřejnosti.

Ideologie je funkční služebnost vůči skupině, kde skupina vedoucí společnost, mající k dispozici masmédia ať již přímo nebo jinak, určuje hodnoty. Ideologické teze jsou posuzovány z hlediska funkcí, které plní vůči skupinám věřících v jejich pravdivost a snažících se druhé skupiny přimět k této víře.“

Hned po roce 1989 se začala formovat i profilovat nová kategorie novinářů, publicistů a redaktorů. Tato samozvaná klaka se nazvala “HLÍDACÍMI PSI DEMOKRACIE“. Po krátkém působení bylo možno analyzovat a dedukovat proč hlídací psi demokracie. Často v minulosti používaným jménem pro psa byl AZOR.
Aktuálně Zmanipulovatelný Ochotný Redaktor (Reportér) bezpečně se orientující směrem, který mu naznačil majitel jeho ekonomického obojku.

Autor správně uvádí, že za stav společnosti a hlavně té nastupující generace jsme přímo i nepřímo odpovědni také v nemalé míře MY sami. Z kraje padesátých let přišla ze školky neteř a zacitovala básničku, kterou je pani ředitelka naučila. “Dědeček a babička ujídají chlebíčka, patří do hrobečka“. Možná se s něčím podobným setkáme v podání Issové a Mádla, popřípadě jim bude přizvukovat radar lady Parkánová. Kdoví. Jedno je však jisté. Tehdy jsme se nedali tak zmanipulovat nebo skrýt za dnes moderní prohlášení střední vrstvy “Já to neřeším“. Takže co dál…. ?

223187

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 23 čtenářů částkou 6 531 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 0

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 1

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 2

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 2

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 8

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Měnové kurzy

USD
24,96 Kč
Euro
27,17 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,86 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
25,71 Kč
100 japonských jenů
22,90 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 325,32 Kč
1 unce stříbra
378,93 Kč
Bitcoin
183 085,41 Kč

Poslední aktualizace: 7.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 733 411