Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Had..

Nalezeno 13 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.11.2008 23:44

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

RE: Neodvratitelné

Had.. 82.?.?.?

>Omlouvám se, pane Opět Hade, za své nedokonalé vyjadřování.
Ale nekecejte Vojtěchu, Vy se neomlouváte. Vy jen pod rouškou zdvořilosti sám sobě dokazujete, jaký Jste argumentační borec a jak mě skvěle uzemníte - no, upřímně, není to tak špatný výkon, ale ....
>Osvícený člověk je v mém chápání světa ten, kdo hodně zná. Zcela >konkrétně jsem měl při psaní této věty na mysli A. Einsteina.
Ne. Ten nebyl "osvícený". I takový genius jako on je prcek z mateřské školky proti proti osvícenému. G. Meyrink píše něco jako: "...již první příčka na žebříčku "bdění" je v lidském světě genius. Pro další příčky již nemá lidský jazyk výraz..."
>Hovořím o vlastnostech lidského mozku.
Víra není záležitost POUZE mozku - příliš mozek přeceňujete, což je běžný jev v naší "rozumářské" (ale ne rozumné!!!) civilizaci - řekl bych z neznalosti a pozice materialisty...
>Hovořím o vlastnostech lidského mozku. Ten máme evolučně >predisponován tak, aby šetřil časem a energií. O tom doufám >nepochybujete.
Mám jinou zkušenost, ne jen teoretické, naučené formulky - můj mozek se často díky velkému mentálnímu zatížení (honba za mrzkým penízem) příliš "vaří", musím odvádět energii z něj do jiné části těla, jak to zanedbám (pro přílišné ponoření do práce a nekázeň myšlení), tak uniká energie a jsou problémy=bolesti apod. - to ale nemůžete chápat a proto to zařadíte pohodlně do škatulky pověr... předpokládám.

Ale zkrátím to veškeré odpovídání - moje odpovědi a zkušenosti - to nemůžete chápat, protože očividně víte velmi málo (resp. nemáte ZKUŠENOST s přímým vnímáním) o podstatně "NADŘAZENĚJŠÍ" SLOŽCE V NÁS, LIDSKÝCH BYTOSTECH,NEŽ JE MOZEK ROVNAJÍCÍ MYŠLENKY DO NĚJAKÝCH ŠKATULEK A SICE - VĚDOMÍ.
A jak to mohu tak kategoricky tvrdit? Potvrzujete to sám prezentací svých názorů zde -jsou materialistické, vyčtené a nastudované - prostě z pohledu rozvoje "celého" člověka velmi, velmi kusé...
>Pro zajímavost byste možná mohl uvést příklady toho, co velkého >stvořila víra jako TVOŘIVÁ SÍLA.
Vojtěchu, Vojtěchu, šibale jeden provokatérský:
1. zázraku za hranicemi běžné vědy se Vám viděti, slyšeti zachtělo [velký smích] .. nasrat, slušně řečeno! Cirkusové proměny žirafy v řízek Vám předvede kdejaký iluzionista...kupte si lupen na Coperfielda Davida...
2. odpověď, že vše, co můžete vnímat je utvořeno vírou a projekcí mysli, nemůže se prostě protlačit skrze sítko Vašeho chápání života a světa!
Vše má své stupně a průvodní jevy - obrazně řečeno - jak chcete být virtuozem, když neumíte ani jeden základní akord a dokonce nástroj na tuto hru opovržlivě z pošetilosti a neznalosti rozbíjíte?! Tudíž ani brnknout nemůžete a vlastně nechcete, takže studujte dále svojí síť klamu, času dost.
Myslím, že mi mnoho neporozumíte, ale to vůbec nevadí - pokecali jsme [velký smích]

174613

18.12.2010 13:10

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Had.. 82.?.?.?

Zdravím Vojtěchu, ono i to Vaše "hmotařství" zraje jako víno. Ostatně pídíte se po příčinách dění a pokud usiluje člověk vytrvale, dlouhodobě a POCTIVĚ k sobě samému (ne k okolí, to se může vždy nějak oblafnout, ale jen a pouze k sobě) pak i toto pátraní odhaluje nehmotné kontury příčin hmotného dění...

A štěstí? Ano - velmi důležitá disciplina v životě. Pokud podumáváte o POJMU štěstí, tak je dobré vyzkoušet si třeba 20x, 50x, 100x jen tak pobrumlávat pod vousy:"štěstí, štěstí..." a uchopit myslí, citem a je-li možno i samotnou fyzis (velmi dobře toto slůvko rezonuje/vibruje v hrudi). Pak člověk dle Vašeho bodu 1. rozdává štěstí, ačkoliv ho nemá, resp. NEVLASTNÍ. Protože v ty okamžiky tím samotným štěstím je on sám, jeho vyzařování (Pozor! Tohle je už i přístroji měřitelné, takže to nemůžete jen tak zpochybňovat. Tedy můžete, ale je to zbytečné).
A bod 2 je taky z mého pohledu správný - setrvačností a pak další již mírnější, rozumnější (pragmatičtější) snahou nabere spád, že vnější okolnosti se začnou přizpůsobovat této SÍLE a přihrávají se jakoby sami od sebe šťastné "náhody" - a štěstí vzrůstá i když ho člověk takto rozdává.

Jsou to vůbec velmi zajímavé experimenty, co člověk může sám se sebou dělat [velký smích] [velký smích] a ještě si pomůže a postupně je chytřejší, spokojenější atd.

No, a když tuto disciplinu (tedy stávat se BYTOSTNĚ šťastným a tuto kvalitu nenásilně a pokud možno i nenápadně-kvůli vlastní ochraně) člověk provádí dostatečně dlouho a vytrvale, POMÁHÁ VÍCE, ROZUMNĚJI, než když pošle nějaký peníz na třeba falešnou,nebo zprofanovanou agenturu kdovíjaké pomoci...

Mnoho zdaru v bádání o štěstí! Více takových [smích]

234471

27.05.2011 21:50

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Had.. 82.?.?.?

>Vy říkáte, že chyba je spíš v systému, ale já zase říkám, pokud >jsou děti správně vychované, tak je ANI NENAPADNE takovou věc, >jako v příběhu Vaší známé, VŮBEC VYSLOVIT.
Pro mě osobně je zajímavé, jak neuvěřitelně se vliv výchovy přeceňuje. Tedy takové té "přímé" výchovy. Co tím myslím? Příkazy, zákazy, poučky, vysvětlování. I když zajímavé... musí to tak být kvůli obecné neznalosti o prvku zvaném VĚDOMÍ, o fungování přenosu energií a o tom, že VŠE JE JEDNOTA.
A tak i když my lidé jsme lístečky na stromě všehomíra, přesto jsme tímto i součástí větví - kmene - kořenů.... Jen z té pozice "lístků" odmítáme vidět a vnímat tu sounáležitost s kořeny a dále.
A jak tedy k té výchově? Jestliže si dokáží opice předat "vzduchem" (lépe a přesněji - "PROSTOREM", morfická rezonance-prostor má "paměť" ) předat informaci, že umyté plody chutnají líp, tak není od věci ukládat "do prostoru" jiné myšlenky a nálady, než jsou na potření druhých ať už pěstí nebo tzv. rozumem.
Žijeme ovšem ve světě (sféře), kde převládá heslo: "žít a nenechat žít" a tudíž i vyspělí jedinci bydlící aktuálně v lidských tělech se nějak musí popasovat s tímto rozporem. V běžném životě jsme vystavení všem náležitým tlakům dle hesla "žít a nenechat žít", ale u mnohých už se následkem "niterného stáří" projevuje a dere navenek touha po způsobu života "ŽÍT A NECHAT ŽÍT". To je ovšem delikátní problém a rozpor. Jak pomoci sobě. Jak druhým? Karabáčem a vězněním zdá se lidstvu NEDAŘÍ už hezkých pár století. Běžně neuznávané zdroje historie dokladují, že tato metoda, ehm, výchovy selhává již let tisíce..
Kéž by mnoho lidí poznalo prostou a jednoduchou pravdu, kterou matky a vychovatelky lidského rodu (tedy duchovní nauky) prostřednictvím mnoha svých poslů tu špitají, tu sdělují hlasitěji, že "nikdo neodejde, aniž nezaplatí do posledního haléře..." anebo prosté, lidové:"jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá..." jen ta naše krátká paměť a neschopnost pospojovat ta správná vlákénka všech těch propletenců a dějů nám předkládá iluzi, že existuje NÁHODA a NESPRAVEDLNOST. Je to prosté i složité, velebné i hrůzné - každý tvor, každá entita, vše, co jakkoli bytuje, dýchá a žije se nachází naprosto přesně A 100%SPRAVEDLIVĚ tam, kde si zaslouží být. A ne-li přáním, pak svými minulými skutky zcela jistě... varování? Poučení? Pro zralé jistě. Pro hlupáky a nezralé důvod ke křiku a posměchu...
A tak co s tou výchovou? Přidat ještě řekněme "nepřímou". Proměnou a změnou sebe sama působit mlčky a s niternou pohodou a úsměvem na okolní svět a vtiskovat DO VZDUCHU kvality "žít a nechat žít"... či snad "kéž jsou všechny bytosti šťastné". No, to může docela dřina [velký smích]
"KDYBY SE LIDÉ VÍCE SMÁLI, BYLO BY MÉNĚ VÁLEK"

244917

28.05.2011 16:44

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Had.. 82.?.?.?

>Má zkušenost je, že se oba druhy výchovy vhodně doplňují.
Souhlas. A taky to tak probíhá. Nebo by alespoň mělo. Jde jen o to, namíchat ten správný poměr obou druhů výchovy, ve správný čas, pro každou osobu a ve správnou chvíli.
Proto je třeba značně rozporuplné a výsledky jaksi rozpačité, když prolhaný rodič (např. má milenku/milence) doma dětem tvrdí, že se nemá lhát a podvádět. V podvědomí o sobě vzájemně víme vše a komunikujeme více než si umíme představit. A tak obzvláště v dětském věku dokáží malí člověci intuitivně vyhmátnout rozpor mezi kvalitou slov a pouček a mezi kvalitou nitra toho kazatele.
V téhle souvislosti - asi jste zaregistroval, že jeden současný ministr musí být skvělý lhář a podvodník, když dokázal několik let (!!!) tajit nemanželské dítě. A takový člověk chce kázat o morálce a bojovat proti podvodům/korupci. A dav (ovce) mu důvěřují (volby)! No, není to charakteristické. Pak tedy skutečně si takové zmetky zasloužíme - ONI (pánové a dámy nahoře) JSOU JEN SOUHRNÝM VZORKEM NAŠICH KVALIT JAKO CELKU!
>Jak ale lidi přimět víc se smát, vnitřně? Nebo je to cesta >každého individuálně, kterou musí sám projít a na konci tohle >sám "poznat" ?
To jsou správně položené otázky! Obzvláště spojení "PŘINUTIT LIDI".
Opět jedině v obecné rovině: čím více si člověk vládne sám - tím více vládne okolnímu světu. Zde se dostáváme na půdu toho, čemu se říká magie - schopnostmi (ať už vypěstovanými nebo vrozenými-oboje jsou zasloužené) přesahující průměr daný jedinec nutí energeticky slabší povahy konat to, co si sám přeje - NUTÍ JE. Kvalita toho, co ten "silák" druhým vnucuje záleží na jeho vlastních kvalitách....
>Ale jak to uvědomění si nějakého velkého a dalekého prostoru a >sounáležitosti s ním, tak schopnost vnitřního štěstí, není >zrovna něco, co by šlo v člověku nějak snadno "probudit."
Ano, souhlas. Většinou je to práce na mnoho let. A převést takové zkušenosti do běžného chápání a mysli je další náročná činnost. A následující kroky jsou umět žít tyto zvláštní pojmové, pocitové a jiné kategorie v běžném denním stavu vědomí. Tedy žádné transy, hypnozy, polospánky apod. Umět konat běžnou denodenní činnost a přitom si být vědom sebe sama v plném rozsahu a i toho, že mé vědomí (uvědomění) se jaksi "roztahuje" i za hranice těla... člověk pak přímo vnímá desítky a stovky různých dějů, aniž by vynakládal nějakou zvláštní psychickou nebo fyzickou činnost, nebo úkony. Stává se jakýmsi "zrcadlem", ve kterém se vše odráží. Ale to už je hodně dobrý výsledek. A to vše má různé mezistupně, člověk taky nedělá vše ihned správně a bezchybně, každý má jiné vlohy, schopnosti, vnější podmínky... proto se taky v takovéto výměně informací dá psát o obecných a rámcových postupech.
Zdá se, že dobře víte (...

Automaticky kráceno

244982

29.05.2011 14:24

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Had.. 82.?.?.?

Jsem hodně ledybylý čtenář i přispěvatel a ta další, zkrácená část zmizela v bajtech, tak naváži volně..
Zdá se tedy z Vašeho jednoho předchozího příspěvku, že už jste vyhmátl (jakýmkoliv způsobem) "VNÍMÁNÍ PROSTORU" a zároveň jakousi zvláštní, tichou velmi niternou radostivost, která se objeví i bez příčiny. Jedním z dobrých ukazatelů je to, že člověk má pocit, že se usmívá, ale při kontrolním pohledu do zrcadla zjistí, že stále drží "poker face". Můžu ještě psát cosi dalšího ze svých zkušeností, ale napadá mě, že bude lepší jeden citát:
"...snažil jsem se být radostný tím víc, čím více jsem se zříkal světa. Tím se mi podařilo udělat svou náladu nezávislou na vnějších podmínkách. Komu se podaří udržovat svou náladu nezávislou na zevních podmínkách, stane se velmi citlivým na prostředí i na jednotlivé lidi. Proto jsem začal poznávat, že nálady jsou ovlivňovány vlnobitím vlivů, které působí na každého jednotlivce. Z toho jsem se poučil, že své duševní stavy musím chránit nejen před nezřetelnými změnami svého vlastního nitra, nýbrž i před zesílenými vlivy prostředí. Když jsem se naučil chránit před ovlivňujícími momenty prostředí, poznal jsem, že stejně jako prostředí ovlivňuje jednotlivce, jednotlivec může ovlivňovat prostředí. Poznal jsem, že nasadí-li někdo proti velmi silnému vlivu prostředí příslušný druh vůlí mocně udržované nálady, projeví se to v přenášení jeho nálady na společnost, v níž se nachází..."
Pod úhlem pohledu tohoto citátu snad pro některé vysvitne i síla tvrzení, že "kdyby se lidé více smáli, bylo by méně válek".
Je to zároveň způsob, jak se vymanit z davu, NEBÝT OVCE, stávat se postupně kormidelníkem svého vlastního života.
Co je pro mě zajímavé a již i vlastní praxí a zkušeností ověřené je to,že mnohé z postupů na cestě proměny sebe sama a rozšíření vnímání životních, osudových dějů lze dosáhnout pouhým (!?) pozorováním, uvědomováním si distálních částí těla - nohou. Od chodidel, přes nárty až po kolena. No, ono to je dost dřina a dlouho, dlouho (léta a léta) taková divná, NEZÁŽIVNÁ činnost. Pozorovat, oživovat, uvědomovat, rozvibrovávat povrch chodidel, nártů a pak až lýtek. A roky se nic zvláštního a zajímavého neděje....
Když se člově vydá na tuto pouť, dokáže po vnější stránce být i otrokem bankéřů a nicotným konzumentem farmakoncernů. Lhostejní k tomuto ale čím dál více. Dokáže žít už jiné pojmové, pocitové a rozumové kategorie, než je uprděný hovnivál a bekající ovčan - stává se VĚDOMÝM TVŮRCEM svého dalšího života. Žít se musí a je třeba naučit se rozeznávat, kdy "dobíhají" setrvačností další a další životní nahodilosti a tyto umět zpracovat. Přijmout, odžít, VYNULOVAT, zařadit jiné (pozitivní) a čistit tak svůj "OSUD".

245039

29.05.2011 14:32

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Had.. 82.?.?.?

[chechtot] berete to zde hákem a boucháte hřebíky do palice... Mně se to líbí, ale soudím, že u MNOHA ostatních sbíráte samé mínusy. Ovšem pro sbírání plusů zde určitě neklábosíte, takže pokračujte v popichování k pochopení.
"Sám sobě světlem, sám sobě útočištěm"

245041

04.06.2011 19:03

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

Had.. 82.?.?.?

>mohu každému takovému pitomci, který obvykle rád rozhlašuje >slogan, že lid má takovou vládu, jakou si zaslouží,
[velký smích] stále žádný posun,pořád se nechcete ani zamyslet, že to tak je nikoliv kvůli volbám, ale kvůli silám a principům, které odmítáte a nechcete vidět, abyste nemusela změnit svůj zaběhnutý, rigidní myšlenkový a pocitový "software"...
Proč nepřipustíte (nebo se alespoň zkusíte zamyslet), že myšlenka (popř. i nálada samotná) je ta výchozí energie, která určí kvalitu života jak jednotlivce, tak společnosti? Tak může začít svítat, že volby, debaty, revoluce atd. JSOU JIŽ VÝSLEDNICÍ ( kvalitativním součtem oněch běžně nevnímaných a obecně neuznávaných ZDROJŮ kvalit života), NIKOLIV PŘÍČINOU .
>Proto jedině přímá demokracie a nic jiného může spasit svět >před globálními pijavicemi, které si všechny ty pravolevé >politické kurvy vydržují.
To je ovšem hodně odvážné tvrzení - myslíte, že stejně hloupý, lenivý, bečící dav díky změně politického klimatu náhle zmoudří, zvýší svůj energetický potenciál, z ovcí civějících na bednu a cpoucích se hambáčem se stanou aktivní, šťastní lidé, rozvíjející své niterné a fyzické kvality směrem k LEPŠÍ (nesobecké, moudré atd.) KVALITĚ?
Troufám si tvrdit, že nikoliv. Nejdříve se co nejvíce lidí musí změnit ve smyslu shora řečeného a pak se začne měnit klima v politice a v životě vůbec.
Do té doby budou hloupí, nevědomí lidé stále strkat žezla moci do rukou svých otrokářů a katů, kteří dokáží vystihnout, na kterou strunu sobeckosti tomu davu zabrnkat.

Prostě - MYŠLENKA MÁ SÍLU. Jen déle trvá, než se prosadí jako viditelný, hmotný děj. [cool]

245503

05.06.2011 15:06

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

Had.. 82.?.?.?

>Co tedy KONKRÉTNĚ navrhujete pane hade? Volit, nevolit, či jenom >intenzivně meditovat?
Pod slovním spojením "intenzivně meditovat" si představujete Vy osobně jakou činnost? Vždyť Vy ani nevíte, co meditace, soustřeďování, niterné usebrání, rozjímání atd. atd. představují za konkrétní činnosti s jakým výsledkem. Tak proč to zde vůbec nadhazujete? Kvůli lacinému zesměšňování a ironii? Z Vaší strany je tahle formulka na základě ignorantství (nikoliv hlouposti jako takové, ale ve smyslu naprostého TEORETICKÉHO NEVZDĚLÁNÍ A NECHÁPÁNÍ) velmi nepovedený a nefér úder.
Osobně nevolím, protože není koho. Stávající systém se mi nelíbí a nehodlám ho ještě posilovat účastí v té taškařici zvané "demokratické" volby. Tak lhostejně k tomuto (volby) žiji jinak a platím, co platit mám.
Další moje práce na zlepšení života? No, zkuste hádat.

A co dělat? Ve svých mnoha příspěvcích jsem to zde již psal a opakovat se v této konkrétní odpovědi není až tak nutné.
Nicméně:
- každý si za svůj život nese 100% zodpovědnost.
- každý z nás se v každém okamžiku nachází přesně tam, kde si svými skutky zaslouží být
- pochopením, prožitím těchto jednoduchých pravd a zákonitostí se může každý sám za sebe snažit vybřednout z okolností, které se mu nelíbí a pracovat na zlepšení svého života. Prostá změna orientace nálady a postoje již mění prožívání. Změněné prožívání přitahuje jiné (ADEKVÁTNÍ) situace, lidi atd. atd...
>Když je někdo ve vězení spoután okovy a o jeho životě rozhodují >dozorci, jak ten člověk může ovlivnit svůj osud svými >myšlenkami či svými náladami?
Ryze hypotetický dotaz. Ale samozřejmě i toto lze. I v tom vězení lze mnohé pochopit a odžít.
Když je těmi okovy pevně spoután >celý národ, jak se může ten národ svými myšlenkami, náladami a >psychickou energií z těch okovů dostat?
To musí každý sám za sebe poznat a nabýt vlastní zkušenost, jak to vlastně s tím utvářením života a osudu je. Co je dobro, co je zlo a jak vznikají. Čím více jedinců si tímto poznáním projde a pracuje v tomto duchu, tím větší "nákazu" tento způsob života vyvolá. Ostatně pokud jste nevypozorovala, že názory na utváření společenského, politického a hospodářského života jsou uzrálým projektem (uzrálými myšlenkami a názory) silných jedinců, nikoliv myšlenek davu, tak máte ještě mnoho co odkrývat a učit se.
Už jste alespoň TEORETICKY zkusila se fenoménem "neviditelna" (tedy skutečného zdroje vnějších okolností) zaobírat? Zamyslet se, poskládat si alespoň v mysli (když už ne vlastní zkušenost z nějaké praxe) nějaké základní údaje a nahlédnout prostou selskou logikou do onoho rčení:"nikdo neodejde, aniž zaplatí do posledního haléře"?
Ostatně jen pro Vás: pokud se budete dostatečně tvrdošíjně držet toho svého projektu (myšlenka, nálada) přímé demokracie, tak se to jed...

Automaticky kráceno

245561

05.06.2011 15:07

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

Had.. 82.?.?.?

II. část:
Ostatně jen pro Vás: pokud se budete dostatečně tvrdošíjně držet toho svého projektu (myšlenka, nálada) přímé demokracie, tak se to jednou nejspíš zhmotní, zrealizuje (dle Vašeho stupně energie). Možná to bude i po Vaší smrti (možná i dříve) a Vaši potomci si (a v nich i Vaše částečky) si budou muset odžít plody Vaší vytrvalé, tvrdošíjné práce - takhle nějak se Vám může alespoň trochu přiblížit onen matematicky přesný zákon příčin a následků. Příkladem z Vašeho života.
>Na rozdíl od Vás si nemyslím, že jsou občané jako celek hloupí, >leniví, bečící.
To je v pořádku. Váš názor. Jelikož vidím, jak si hlavouni s většinou občanstva vytírají prdel, tak mi jaksi logicky vychází, že převážná většina lidstva z blbosti tedy NEVĚDOMOSTI, lenosti, zoufalství a slabosti prostě poslouží jako to utěrátko hoven... je snad znakem síly, rozumu, moudrosti a statečnosti to, že VĚTŠINA DOPUSTÍ, ABY VZNIKLY TAKOVÉ ZÁKONY, KTERÉ JI TERORIZUJÍ, OMEZUJÍ? NE!!! Přesně tohle vše, prosté současné okolnosti, to vše je důkaz, že dav, masa, převážná většina je jenom jakási halda tvorů-troubů, se kterou si SAMI SOBĚ VLÁDNOUCÍ jedinci dělají, co uznají za vhodné.
>Oni jenom nemají vůbec žádnou možnost rozhodovat o svém osudu, >jsou pevně uvrženi v okovech.
Stále totéž - PROČ JIM (MOCNÝM) VĚTŠINA DOVOLUJE TY OKOVY NASADIT A UDRŽOVAT!? Jenom hlupák si po zjištění, že okovy má nesnaží je odstranit, nebo alespoň nechat si je nasadit znovu a znovu a znovu...
Každý si v každém okamžiku rozhoduje o svém osudu. Až se mu to líbí, nebo ne. Ať to uznává, nebo popírá. Ať to zná, nebo nezná. To je ten slepý a matematicky přesný zákon života... Kdo má sílu, energii a poznání, kdo si umí poručit a vládnout, poroučí a vládne svému osudu úměrně té své síle a energii, úměrně svému poznání, svému rozhledu, svému rozumu.
JE TO PROSTÉ...

245562

11.06.2011 17:00

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

Had.. 82.?.?.?

Sobota, klídek, zbývá mi čas, kouknu na příspěvky zde a ... a uff!
Sakra, člověče, Vy takovou docela jednoduchou záležitost (tedy dotaz, zda a jak zlepšujete svůj život a tím i život svého okolí) dokážete tak slovně zamotat a nabalit na ní tolik balastu, že pak sám nevím ani, na co jsem se vlastně ptal [chechtot]
jo, už vím! A odpověď vlastně nikde. Ale to nevadí, není to přece nic zásadního, dávat do diskuze dost individuální a zároveň značně intimní záležitosti. Neboť rýpnutí do sebe sama a zbavování se "svého zla" je záležitost značně, značně soukromá a může budit nepochopení, podivení, posměch až nenávist - a to vše jen může v jistých etapách ubírat elán pokračovat v tomto převážně nelehkém a náročném úsilí.
Jak to dělám sám (pokud to vůbec dělám a jen tak neplkám)? V hrubých obrysech je to tady ode mě roztroušeno v mých dokonalých moudrech zde v debatách na mnoha místech, takže když jste mě tak laskavě odkázal na to, abych si pročetl Vaše sáhodlouhé a (pro mě) těžké k přečtení příspěvky, tak Vás na oplátku na ty své skvosty taky odkáži. Leč budete se stejně nudit a zívat, takže se raději podívejte na nějakou pěknou komedii, při které se budete hodinu pořádně [chechtot] , přitom si uvědomte své tělo od nohou až po kořínky vlasů a ... a budete chvíli možná v ráji...tím se "otočíte zády" ke svému zlu a možná ho na chvíli oslabíte.

Na zavřená vrata připíchnu ceduli s dvěma mými oblíbenými citáty:
"Ďábel a chmury chodí spolu, ale Bůh se stále směje. Naučte se radovat bez příčiny a stanete se znalci života..."

"Je snazší nalézt v tisíci hrobech světa lebku, kterou jsme v dřívějších životech nosili na ramenou, nežli si vydobýti věčného úsměvu..."


Přeji mnoho zdaru, méně slov a zkusím nezavdávat příčiny k dalším Vašim kraťoučkým, stručným a jasným příspěvkům [mrknutí jedním okem]
[smích] přeji.

245829

15.06.2011 17:16

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Hmm,

Had.. 82.?.?.?

Fakt? I s tím metafyzičnem? [mrknutí jedním okem]

246097

08.01.2012 20:03

Proč USA potřebují velkou válku

RE: Hezké shrnutí....

Had.. 82.?.?.?

Tuším, že nepochodíte.
Už jsem jednou byli s Janem vepři. Tvrdil jsem, že skutečný zasvěcenec musí umět mluvit jak s hajzlbábou, tak doktorkou medicíny a pak profesorem fyziky a se všemi těmito lidskými typy se domluví tak, že diskuze "se oplodní" - přinese kýžený výsledek.
Fakt je ten, že i-diskuze vylučují osobní působení, které taky každý vkládá do svého vyjadřování a může sílu své myšlenky buď posílit, nebo oslabit.
Je to podobné, jako když se člověk probírá knížkami od mudrce "OSHO". Někde to vypadá, jako když následující souvětí popírá předchozí. Tohle vyplývá z toho, že, pokud mám přesné informace, OSHO sám nic nesepisoval, jen pořádal přednášky k více lidem. Z osobních hovorů (face to face) prý není nic.
No, a zde je to trochu podobné. Jak sdělit málo slovy a výstižně popis zkušeností z oblasti kvantové fyziky, vědomí, akáši, morfické rezonance, božských (nadzemských) sfér, čitta a co já vím jaké ještě se dají použít názvy pro kategorie drtivou většinou lidí naprosto nevnímatelné.
Stačí, když sem napíši, že velkým problémem lidstva jako celku je to, že jednotliví člověci si nehlídají NÁLADY a NÁSLEDNĚ MYŠLENKY. Hlídat ve smyslu VLASTNÍ VŮLÍ KONTROLOVAT JEJICH kvality - tedy buď pozitivní (povznášející-jako např. bezpříčinná, bezdůvodná radostivost), nebo negativní (čiže "dolů" táhnoucí, vztek, nenávist, závist).
Kolik diskutérů zde to asi tak zaujme?
------------//----- s tímto kontrolováním svých "neviditelných šípů" na zatím budoucí neviditelné cíle (zůčtování=viz."nikdo neodejde aniž nezaplatí do posledního haléře" ) má osobní zkušenosti?
Kolika diskutérů zde se takovéto sdělení ani nedotkne a mávnou nad tím rukou jako nad blábolem?
Kolik lidí pochopí, že ovládáním svých myšlenek a nálad se vymaňují z otroctví okolního světa a že to je VELMI REÁLNÁ a dlouhou dobu velmi těžká práce?
A že jaksi, ehm, přísně vzato NEEXISTUJE ŽÁDNÁ NESPRAVEDLNOST, JEDNÁ SE STÁLE JEN O TO, ŽE SE STÁLE A PRŮBĚŽNĚ DOROVNÁVAJÍ ENERGIE DO ROVNOVÁHY.
No, nic. Tak abych pod článkem, kde se tříská do válečných bubnů, přispěl k ohnutí směru těch neviditelných šípů někam jinam, se loučím oním buddhistickým metta:
"KÉŽ JSOU VŠECHNY BYTOSTI ŠŤASTNÉ"

260408

09.01.2012 01:29

Proč USA potřebují velkou válku

RE: Hezké shrnutí....

Had.. 82.?.?.?

>Třeba je dobré si představit faktický stav při realizaci vaší >poslední věty (všichni= šťastní).
>Průser by to byl, samozřejmě, ale ne okamžitě, ale až po >"vychladnutí".
NO, "janko", zdař.
Už jsme si nějak automaticky zde na Zvědavci a pěkně v "proudu řeči" potikali, takže v tom budu pokračovat [smích]
Jedná se v tomto případě (praktikování/cvičení/meditování/modlení metta) o praktickou psychologii, nikoliv o jakési suchopárné, akademické soutěžení.
TAkže k praktickému životu velmi, velmi krátce z pohledu provádění onoho metta:
buddhistické metta má tedy poněkud zvláštnější působení (pokud je uplatňováno důsledně), než je ta pouhá fonetická podoba (ostatně jako znalec jazyka bys měl tu rezonanci, kvalitu - tedy NAVOZUJÍCÍ NITERNÝ STAV ZAZNAMENAT [vyplazený jazyk] ) a také určitě si neklade za cíl "VÝROBA RÁJE A NEBES FOR ALL OKAMŽITĚ, s.r.o.". Jde o zpracovávání a přeměnu sebe sama. Néé, že budu jak magor postávat na nárožích a se sladkým, předstíraně pokorným úsměvem nabízet jedinou, originální spásu voláním metta. Ostatně tím, že přispívám v tomto duchu sem, už se pohybuji na hraně.
Něco nyní pro tuto debatu vypíchnu:
1. onen "vysílač" bude v budoucnu i příjemce těchto kvalit - opět půjde jen o dorovnání energií - znalí, chytří a zralí znají.
2. "nosí-li" v sobě buddhista-mystik toto přání, nemá potřebu válčit, ubližovat, získává odstup atd.
3. když mají být šťastné všechny, tak tedy i já (onen vysílač). Dokonce platí dlouhou etapu praxe-HLAVNĚ JÁ! Protože sebeneláska (nikoliv touha ega ), sebenenávist, sebepodceňování atd atd. je velmi silně zakořeněna v kvalitě nás lidských bytostí - ostatně kdyby to tak nebylo, nebylo by na světě tolik trápení a ubližování.
K tomu, zda faktický stav nastane nebo ne: kdyby byly v prdeli ryby.... ééé to je příliš zkrácené. No, ale to stačí a je to výstižné - obdobná pravděpodobnost, jako že jednou vypukne hromadné absolutní štěstí na planetě Zemi, popř. dále! Protože chceš-li praktické poučky k proměně sebe sama dotahovat ad absurdum, tak se ničeho nedoberem a bude to jen i-plkání....
No, a aby to bylo v naší debatě stylové, tak končím upgradem, resp. další, vyšší oktávou onoho přání dobra a štěstí všem. a sice dalším buddhistickým "stavem"
SÁM SOBĚ SVĚTLEM, SÁM SOBĚ ÚTOČIŠTĚM!

K ostatnímu napsanému - OK, nic proti.

P.S. Jo, měj se, jak si zasloužíš a tedy snad dobře.
P.P.S. Zachytil jsem nick "janko" na jednom webu, jak to jen zakamuflovat, o "hladu". Ještě jedna nápověda - stvořil ho "pilot". Tos byl Ty?

260448

Káva pro Zvědavce

59

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 127 čtenářů částkou 20 765 korun, což je 59 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 4

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 1

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 3

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
24,63 Kč
Euro
27,12 Kč
Libra
30,18 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
25,43 Kč
100 japonských jenů
22,85 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
6,13 Kč
100 maď. forintů
7,78 Kč
Ukrajinská hřivna
0,91 Kč
100 rublů
34,74 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 228,70 Kč
1 unce stříbra
426,33 Kč
Bitcoin
225 711,15 Kč

Poslední aktualizace: 28.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 290 887