Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jiří Táborský

Nalezeno 2429 příspěveků, 167 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.08.2003 19:21

Jídlo? Nemáte na vybranou

"pointa mé zmínky o pilotech byla v tom,

Jiří Táborský 209.?.?.?

že i když máte inteligenci na pilotování vojenské stíhačky, neznamená to nutně, že si zasloužíte přízvisko inteligentní a jste kvalifikován na úřad presidenta."

To máte naprosto pravdu, pane Juchelko, zvlášť když byl sestřelenej, nebo je střelenej. Já jsem, vlastně už jen na štěsti byl, nepokrevně spřízněnej s jedním, který tvrdil, že lítal s taťuldou Bushem. Tak mám o jeho leteckých bitvách představu. Opravdický pilot byl ale Rumcajz, a podívejte se, jakej je z něho taky ulhanej piece of shit. Takže já nevím, jak komu to lítání pomáhá, snad je pro politika lepší, zůstat oběma nohama na zemi.

17820

10.08.2003 22:39

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Matěj se diví:

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Proc ten pan Taborsky vzdycky pise zde veci o kterych nic nevi ? Jen tak pro zajimavost. Ale asi nas jen tak zkousi, co vime a co nevime."

Pane Brodský, Vás a Váš triumblbát nemusím zkoušet. Mám (a myslím, že i většina ostatních tady) docela dobrou představu o tom, co víte. Lze to vyjádřit jedním slovem.

17826

10.08.2003 23:23

Jídlo? Nemáte na vybranou

To víte, že ano, Matěji.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Já jsem Vás jenom do toho jednou nechtěl míchat a Vy si o to hned sám řeknete.

17829

11.08.2003 03:20

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Já jsem si vždycky myslel.Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

že Vy jste ten největší inteligent z toho Vašeho triumblbátu. Uhád' jste to hned napodruhé! Good for you.

P.S.: Koukám, že se mezi Vás tři inteligenty vetřel pan Matoušek. Mno, tři mušketýři byli taky čtyři.

17840

12.08.2003 22:26

Kdo ovládá české soudnictví?

Mno, já rozhodně nechci nijakým způsobem

Jiří Táborský 209.?.?.?

srovnávat americkou jurisprudenci s tím, co se dneska děje v Kocourkově, tam možná mohou, když se to soudci zazdá, někoho i třikrát pověsit. Nemohu tvrdit, že v americké justici občas nedochází - vinou zkorumpovaných právníků a soudců - i k otřesným nespravedlnostem, ale s Kocourkovem to srovnávat prostě nejde.

V americkém zákoně se obžalování někoho vícekrát za jeden zločin nebo přestupek říká "double jeopardy" a je to výslovně zakázáno ústavou (Bill of Rights, pátý dodatek: "...nor shall any person be subject for the same offence be twice put in jeopardy..."). Také, kdyby skutková podstata a příslušný statut nebyl uveden v obžalobě, tak by byl případ automaticky zrušen. Pokud by prokurátor něco takového udělal úmyslně, tak by nejspíš dostal kopačky z právnické komory. V Kocourkově ale zřejmě může dostat Zítko i doživotí, když ho budou soudit za každý odstavec v knize zvlášť. Mno, jiná země, jiný nemrav.

17963

13.08.2003 04:24

Kdo ovládá české soudnictví?

Pardon, pan Kubová,

Jiří Táborský 209.?.?.?

rozhodnutí Nejvyššího soudu u vás není definitivní rozhodnutí?
Je proti němu odvolání k nějaké vyšší instanci?

17974

13.08.2003 05:44

Kdo ovládá české soudnictví?

Když jste u toho motání věcí, paní Kubová,

Jiří Táborský 209.?.?.?

mluvíte o obviněném nebo, zase pardón, o obžalovaném? Já se jenom ptám, já nevím jak to u vás chodí.

Kdyby jeden zabil starou Vomáčkovou bude u vás v obžalobě napsáno, že je obžalován nebo stíhán? Mno, a kdyby z toho vyšel s rozsudkem (z rozhodnutí odvolacího, nebo dokonce Nejyššího soudu) za ublížení na zdraví s následkem smrti, může ho prokurátor žalovat znovu za zabití staré Vomáčkové? Zase, jenom se ptám, nevím jak to u vás chodí, jen mi to připadá jako pěkná kocourkovština, je-li to opravdu tak. O to totiž šlo, vůbec ne o "právní hodnocení". Anebo schválně pletete dohromady věci, které spolu nesouvisejí, jako kdybyste byla právník a profesionálně mlžila? Jenom se ptám.

17978

13.08.2003 06:36

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Pardon, paní Kubová, že jsem Vám vynechal "í".

Jiří Táborský 209.?.?.?

Já vlastně ani nevím, jest-li nejste slečna nebo dokonce panna. Na to byste pak u vás mohla asi podat zmateční stížnost. Jak se to u vás legálně řeší, když si jeden omylem splete ženskou s mužským? Může u vás soud nařídit identifikaci pohlaví soudním znalcem? Je v tom případě veřejnost vykázána ze soudní síně?

K podobnému omylu může dojít v omluvitelné roztržitosti i se záchodky, ale tam se to pozná hned (když to nejsou zrovna turecké latríny) a pokud se jeden neodhalí, tak to zákon nehoní. Jak je to u Vás? U nás to už také ztrácí na významu, protože se začínají upřednostňovat co-ed záchody. Napoprvé je to trochu divný a záleží samozřejmě na zúčastněných; když tam třeba narazí jeden na tři dvoumetrákové Afro-Američanky, tak to ho přejde močení na několik dní. Jak je to u vás?

Tak se ještě jednou omlouvám, že jsem se přehmát' v tom Vašem pohlaví a ujišťuji Vás, že v tom nebyl naprosto žádný postranní úmysl.

P.S.: Váš návod na lovení krokodýlů je moc zajímavý a pro mne potenciálně užitečný. Myslíte, že by tak šli lovit aligátoři? Rád bych to vyzkoušel, mám pár pěkných macků v několika rybníkách a na střílení se teď musí koupit slosovaci povolení. Jen se ptám a neptal bych se, kdybych neviděl, jak jste dobrá v právu.

17981

13.08.2003 20:04

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: to pan Taborsky - lekce trestniho prava II.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

(oslovuji Vás tak, protože jste k tomu jednak "opened the door" a hlavně proto, že mi připadáte v právu panensky nezajetá (jen tak ze zvědavosti, kolik kriminálních případů jste už svým klientům u Nejvyššího soudu vyhrála?). Nešťastná proto, že to občas, podle Vašich vlastních slov, "naformulujete trochu nestastne". Pardón, to se u soudu nebere, mno, u vás možná jo.

Jinak jsem vděčný za Vaši lekci trestního práva I. i II, především za to, že Zítko byl odsouzen za vydání MK. Ostatní části lekcí jsou správné - jenom, když se podíváte zpátky na Vaše předešlé komentáře, tak tam v tom máte trochu nešťastného galimatyáše. Snad bych jen k tomu poslednímu připomněl, že u vás (ČR) to není jako u nás (US), jak se nešťastně domníváte: u nás je Nejvyšší soud instance, where the buck stops. Žádný Ústavní soud nemáme a ústavní otázky řeší také Nejvyšší soud (ostatně, to mi připadá jako taková nešťastně kocourkovská logika - mít ještě vyšší soud než Nejvyšší). A k Evropskému soudu ve Štrasburku se od nás taky odvolat nemůžeme, což Vám může připadat nelogické, ale je to tak. Ono ani ne k Mezinárodnímu soudu v Haagu (mělo by to být možná theoreticky možné, ale dělá se to jen velmi selektivně pro obviněné z jiných zemí).

Nakonec - a to jsem měl možná udělat nejdříve - se omlouvám, že jsem si Vás spletl, co se těch krokodýlů týče. Mělo mě to hned napadnout, krokodýly na mne nastražuje většinou Tom nebo pan Koenig. A tak, místo abych se podíval na podpis, jsem zajásal: Ftipná to žena! Mno, nešťastný omyl.

18009

13.08.2003 21:10

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Pardon, paní Kubová, že jsem Vám vynechal.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tome,

Vy máte hroznej zlozvyk. Celou dobu se flákáte někde na lovu medvědů, my se tady chvějeme úzkostí, zda Vám tam nějaká medvědice nenasadila nějakej bear hug a neznemožnila Vás, a najednou se tu bez varování objevíte a jako vždycky, rovnou do mne a navíc mi způsobíte takovou šlamastyku s pannou Olgou.

Taky nikdy nevím, kdy si děláte srandu a kdy to myslíte vážně. Jako s tím chytáním aligátorů na pannu. To se mi totiž moc nezdá. Kdyby byli tak vybíraví, tak by u nás vychcípali hlady jako dinosauři, a kromě toho, jak poznají, zda-li to je nebo není panna, když u nás nemáme občanské průkazy? Taky, panna může být někdy i pro zkušeného macka trochu velké sousto, myslíte, že by brali i napůl přeříznutou? Vy mi děláte schválně jenom problémy!

Jinak ale věřté té Vaší neteři, co jí učíte pádlovat. To je v Česku už dávno norma. To přijela jednou jedna panna z Rakovic na návštěvu do Prahy na Vinohrady. Tam mají v v těch čtyřpatrových činžákách na zábradlí u schodů takové mosazné čudlíky, aby jim nezvedení kluci po tom zábradlí nejezdili po zadku. No, a co Růženka z Rakovic neudělá hned první den? Sjede si dolů po tom zábradlí a drc, drc, drc, a vezou ji k panu doktorovi. To nic, Růženko, povídá pan doktor, to se snadno zašije, apropó, jak velkou ji chceš nechat? Růženka se zapýří a špitne: no, snad jako ji má vaše paní. No, přestane pan doktor navlíkat nit, tak to si běž sjet to zábradlí ještě jednou, dvakrát od půdy do přízemí.

Jo, Tome, časy se mění a my se měníme s nimi.

18012

14.08.2003 04:29

Kdo ovládá české soudnictví?

Tak koukám, Brodský, že voni si tu zase fanděj

Jiří Táborský 209.?.?.?

do vzdělanců a inteligentů a gramotnejch a přitom nevěděj, kde se píše tvrdý "ý". Já vim, že voni jsou z toho psaní už celej "k smrti ustaty" jako jejich kolega Murt a všecko se jim kvůli tomu plete. Daj si pauzu, voni tu židovskou kauzu stejně jen připosíraj.

Jo, a přátelskou radu: nedělaj ze sebe Ajnštajna těma jejich "velice věcnými poznámkami", nebo jak to voni těm jejich blbovinám řikaj. Že jim na vysoký řikal profesor mikrobiologie něco vo "endotoxinu botulismu"? Čoveče, takovou volovinu by nemoh' říct snad ani katecheta v hodině nepovinnýho náboženství v obecný. Kde a u koho to, prosimjich, študovali?

Vopravdu, voni jsou neuvěřitelně trapnej. Prosimjich, udelaj s tim něco, co kdyby to někdo čet.

18033

14.08.2003 16:43

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Tak koukám, Brodský, že voni si tu zase fanděj

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěj Brodský, po pětašedesátiletých akademických zkušenostech:"za svuj 65 lety zivot jsem prisel k mnoha zaverum. Jeden s tech mojich zaveru je trebas takovy, ze nebudu akademicky
snizovat pred lidima vaseho typu."


Do kamene tesat, akademiku Brodskej, jako komentář k Mein Kampf přiložit, jako úvod k řečem o holokaustu uvádět! Vám by měli dát pamětní desku na ješivu v Užhorodě: Tady dosáhnul vrcholnýho akademickýho fsdělání slavný židovský mislytel Matěj Brodskij.

18064

14.08.2003 18:01

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

K dotazu akademika Brodského:

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Ja mam jen jeden konkretni dotaz. Vy tvrdite ze vse to co Bush rikal o ZHN je lez a podvod. On dostal tyto informace od CIA. Ze ano ? To vi preci kazdy skolak od 5 ci 6 obecne. Ze
ano."

Jo, jenže každý školák, který není příliš blbý aby mohl postoupit z páté či šesté obecné do vyšších ročníků navíc ví, že CIA sežere každou podstrčenou dezinformaci, především od Izraelců. Bush, zdá se, postoupil do dalšího ročníku jen z protekce.

18069

14.08.2003 18:32

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

A co takhle, to strčit na Zítka?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Podvratná činnost Židů v USA je notoricky známa. Většina špionů, ať za peníze nebo z přesvědšení, se v posledních sedmdesáti letech rekrutovala z židovské diaspory. Téměř všichni sovětští špioni v USA byli Židé. Podle statistik FBI, nejvíc teroristických akcí páchají Židé nebo židovské organizace. A mohlo by se do nekonečna pokračovat o bezohledném ničení a degradaci amerického hospodářství, školství, kultury a amerických morálních hodnot a principů; a mluvit o úpadku mezinárodní prestiže Spojených Států je prkotina v době, kdy za výhradně židovské zájmy umírají téměř každý den američtí vojáci.

18072

14.08.2003 20:52

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: No, moc Vam nerozumim.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

doufám, že nemáte nic proti tomu, když začnu zezadu:

1. ”Koukam, ze jsem se zmylila. Mrzi me, ze jsem s Vami ztracela cas.”
Kvůlivá tomu se nermuťte. Mnohem horší by bylo, kdybyste nešťastným omylem ztratila panenství – to je, na rozdíl od ztráty několika minut času ťukání do klávesnice, ztráta nenahraditelná (nikolivěk však nevynahraditelná).

2. ”Myslela jsem, ze kdyz se na neco ptate, chcete dostat odpoved.”
To jste myslela správně a já jsem Vám již sdělil, že jsem za Vaše odpovědi vděčen, i když do toho vnesly ještě větší galimatyáš.

3. ”Pokud neco z meho vykladu nechapete, prectete si ho jeste jednou. Zadny galimytas v nem neni. A ze v USA nemate Ustavni soud a ze tezko muzete podavat stiznosti do Strasburku, kdyz jde o instituci Rady Evropy, vim a nechapu, proc mi to pisete.”
Nepochybuji ani v nejmenším o tom, že Vaše výklady jsou hodné několikerého čtení. Že nemáme Ústavní soud a možnosti odvolání do Štrasburku, jako pan Zítko u vás, jsem se zmínil kvůli tomu, že jste na jiném místě srovnávala pravomoce soudů v ČR a USA. Ani ve snu by mě nenapadlo vysvětlovat Vám, proč se z Ameriky nemůžeme odvolat do Štrasburku – ale čte to, jak vidno, i akademik Brodský a v tom případě je to vysvětlení na místě.

4. Váš nejpodstatnější galimatyáš (možná, že není specificky Váš, ale generálně kocourkovskej) vidím v tom, že na jednom místě píšete, že “skutek, pro ktery je [Zítko] stihan, je pritom od zacatku jasny a nemenny - vydani knihy Mein Kampf”, a přitom neshledáváte žádnou závadu na tom, že první obžaloba byla založena na skutkové podstatě “propagace hnuti smerujicich k potlaceni prav a svobod cloveka” a prokuratura ho bude po neuspění žalovat na jiné základě skutkové podstaty -“hanobeni naroda”, a tenhle justiční ping pong se může hrát tak dlouho, dokud se prokurátor do něčeho netrefí nebo Zítkovi nedojdou peníze na advokáty.

18080

14.08.2003 21:45

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Pardon, pane Táborský, že jsem Vám vynechal.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tome,

S tím občanským průkazem to není vtip, alespoň docela vážně tady psala panna Olga, že pohlaví se identifikuje podle zápisu v občanském průkazu. Já vím, že by to pro aligátora mohl být problém, kdyby by si panna nebo panic dal(a) změnit pohlaví a používal(a) starý řidičák, ale pro mne je slovo Panny Olgy Nešťastné svatý.

18081

14.08.2003 22:17

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jen varování, pane Albert, jak to dopadne s antisemity:

Baleem se podle Talmudu vaří v hrnci s vařicím semenem (spermatem) a Yeshua v hrnci s vařicími exkrementy. Protože se Yeshua zastává ještě v hrnci Židů a Izraele, tak ty vařicí hovna musejí být z nějakého důvodu menší trest. (Talmud Gittin 56b-57a ). Takže Vy se budete vařit v čertím ejakulátu.

Zkoušel jsem to sem postovat v tom originálním klínovém písmu, ale nebere mi to. Buď se přitom musí říkat kádiš anebo pan Stwora diskrimiuje hebrejštinu.

18082

15.08.2003 23:00

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Pane Taborsky,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

především jsem nikdy nepředstíral, že o kocourkovské spravedlnosti všeobecně, nebo o kocourkovském trestním řízení partikulárně, něco vím - proto jsem se Vás vyptával a Vaše odpovědi s povděkem kvitoval. Tím jsem snad dost jasně naznačil, že o tom vím "prdlajs", jak jste to kvalifikovala správně legálně i gramaticky (já jsem se až doteďka mylně domníval, že "prdlajs" se píše "prdlajz", se "z", podle vzoru "trpajzlík", ale podle Ouředníkova Šmírbuchu jazyka českého máte alespoň tohleto správně).

Mno, a jinak jsem se potom jen divil, že kocourkovské trestní řízení je tak odlišné od amerického a moje divení jste vyprovokovala především Vaším sdělením, že v dotyčném principu je to stejné u Vás jako u nás. A informovala-li jste mě správně, tak to rozhodně není. Mimochodem, naposled jste psala, "ze jeho [Zítkův] skutek byl soudem prekvalifikovan." Tak u vás po zrušení rozsudku přepracovává žalobu soud? Ne státní zástupce (nebo jak se mu u Vás říká)? Anebo mi to budete vysvětlovat, že soudem se v Kocourkově rozumí ten velkej barák sakumprásk se vším všudy uvnitř a kolem? A jak je to tedy s tím, že “soud překvalifikoval” jeho skutek, jak jste to napsala? Anebo skutkovou podstatu, jak jste mě tady ve dvou lekcích poučovala (“pojmy skutek a skutkova podstata se od sebe zasadne lisi, ackoliv zneji podobne se od sebe zasadne lisi, ackoliv zneji podobne”[mrknutí jedním okem]? Jenom se ptám.

Mno, a s tím prdlajsem (sledujete, jak se nechám poučit, když máte pravdu?), co vím o americkém právu, jsem před časem vyhrál soudní řízení, načisto z jedný vody právě na principu protiústavního “překvalifikovávání” žaloby. Po dvou dnech líčení mi to dal soudce technikalitu, když viděl, že by mi to porota dala na merit. A jednoho z účinkujících prokurátorů, když se pokoušel argumentovat jako Vy, doslova usadil slovy: “Sit dawn, sir. It’s finished. Finito. Kapishto? If you say one word more, I’ll will find you in contempt of court.” Já, na rozdíl od něho, Vás ale se zájmem a s respektem vyslechnu.

18108

16.08.2003 02:14

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Pane Taborsky,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

před chvílí jsem dostal od jedné dobré duše emajl, že "prdlajs" se správně píše "prdlajz" podle vzoru "Hurvajz". Tak já opravdu nevím. Nechám to na Vaší diskreci.

Když jsem u tý gramatiky, tak "down" se samozřejmě správně hláskuje s "o" a ne s "a", jak jsem nesprávně uvedl. Opravuji pro ty¨¨zoufalce, kteří by snad v mých komentářích hledali poučení.

18111

16.08.2003 02:24

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kolik let by v Kocourkove dostal Mel Gibson?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Copak Mel Gibson! Co takhle Harry Truman, když teď objevili ty jeho antisemitské poznámky v jeho deníku. U nás to hrozně rychle zaniklo a za nějakou dobu se objeví vysvětlení, že to tak nemyslel anebo že je to podvrh jako komentář Franklinův. Židy přece kritizují jen primitivové.

18113

17.08.2003 02:12

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Nik nezakazuje kupovať knihy. Nik netrestá za ich čítanie."

Jenom za jejich vydávání.

18184

17.08.2003 02:35

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslouchaj, Brodský, jim musel ten jejich mindrák vyžrat i ten zbytek šedé hmoty.

18186

17.08.2003 03:30

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslouchaj, akademiku Brodskej,

voni jako vzdělanec nemohli tu Mein Kampf číst, jak teda věděj, že je to hnůj?

18187

18.08.2003 06:38

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

Link na anglický text rozhovoru se Šáronem:
http://www.cstudiocz.net/saron.htm

Překlad Aleše Zemana (bude to na pokračování):

Prelozil: Ales Zeman
Profil teroristy: Ariel Šaron
Mein Kampf v hebrejštině Následující text je kopie rozhovoru s ministerským předsedou Izraele Arielem Šaronem, jak jej pořídil Amos Oz. Rozhovor byl původně uveřejněn v izraelském deníku Davar 17. prosince 1982. Muž označený jako C. je Šaron.
"Můžete mě nazývat jak chcete. Nazývejte mě zrůdou či vrahem. Jen si povšimněte, že nemám nenávist vůči Arabům. Právě naopak, cítím se v jejich společnosti uvolněně, zejména mezi Beduiny, více než mezi Židy. Ti Arabové, které jsme ještě nezkazili, jsou pyšní lidé, jsou iracionální, krutí a velkorysí. Jsou to však Yidi (Sharonův pejorativní výraz, asi jako Židáci v češtině, angl. the Yids - pozn. překl.), kteří jsou zcela pokroucení. Když je chcete narovnat, musíte s nimi nejprve rázně zakroutit opačným směrem. To, v kostce, je moje celá ideologie.
Nazývejte Izrael jak chcete, nazývejte ho židovsko-nacistický stát, jak mu říká Leibowitz. Proč ne? Lepší živý Žid-nacista nežli mrtvý svatý. Je mi jedno, jestli jsem považován za druhého Ghadafiho. Nesnažím se získat obdiv gójù. Nepotřebuji jejich lásku. Ani nepotřebuji být milován židy jako jste Vy. Musím žít a mám v úmyslu zajistit, aby moje děti též žily. A to s požehnáním papeže či jiných náboženských vůdců z New York Times nebo bez takového požehnání. Zničím kohokoliv, kdo pozvedne ruku proti mým dětem, zničím ho a jeho děti, ať již pomocí našich slavných čistých zbraní nebo jiným způsobem. Je mi jedno, jestli to bude křesťan, muslim, žid či pohan. Dějiny nás učí, že ten kdo nezabije, bude zabit druhými. To je železný zákon.
I když mi matematickou dedukcí dokážete, že současná válka v Libanonu je špinavá a nemorální, bude mi to lhostejné. Navíc, i když mi dokážete, že jsme nedosáhli našich cílů a že je nedosáhneme, že nevytvoříme ani přátelský režim v Libanonu, ani nezničíme Syřany, ba dokonce ani P.L.O., i to mi bude lhostejné. Tak jako tak, stálo to za to. I když Galilej bude za rok opět ostřelována "kaťušemi", bude mi to lhostejné. Začneme další válku, zabijeme a zničíme v stále větší míře, až toho budou mít dost. A víte, proč to vše stojí za to? Protože se zdá, že tato válka nám ubrala na popularitě v tak zvaném civilizovaném světě.
Nebudeme již více naslouchat těm nesmyslům o jedinečné židovské morálce, o morálním ponaučení z holocaustu, nebo o ryzích a ctnostných Židech, kteří se údajně vynořili z plynových komor. Nic víc o tom. Zničení Eyn Hilwe (a je škoda, že jsme to vosí hnízdo nezlikvidovali docela), zdravé bombardování Beirutu a ten malinký masakr (můžete při likvidaci 500 Arabů mluvit o masakru?) v jejich táborech, který jsme měli radši spáchat našima delikátníma rukama než to přenechat Falangistům, všechny tyto dobré skutky konečně zabily to zasrané kázání o vyvoleném národu s poselstvím světlonoše mezi národy.

18250

18.08.2003 06:44

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

(pokr. 1)
Žádní další vyvolení a žádné sladké řeči, žádné nošení světla. Pryč s tím se vším.
Osobně nechci být lepší nežli Chomejni, Brežněv, Ghadafi, Assad nebo Mrs. Thatcherová, nebo dokonce Harry Truman, který zabil půl miliónu Japonců pomocí dvou pěkných bomb. Chci být jen chytřejší nežli oni, rychlejší a účinnější, a ne být lepší nebo krásnější nežli oni. Povězte mi, mají se zlosyni tohoto světa tak špatně? Když se jich někdo jen dotkne, utrhnou mu ruce a nohy. Loví a chytají cokoliv, na co mají chuť. Netrápí je zažívací poruchy a nebesa je netrestají. Chci, aby Izrael se stal členem toho klubu. Snad potom konečně svět se mě začne bát, namísto toho, aby mě litoval. Možná se začnou třást strachy, budou se bát se mého šílenství a ne obdivovat mojí vznešenost. Chvála bohu za to. Jen ať se třesou. Jen ať nás nazývají šíleným státem. Jen ať pochopí, že jsme divoká země, nebezpečná svému okolí, ne normální, že se můžeme dočista zbláznit, když jedno z našich dětí je zavražděno - jen jedno! Že se můžeme rozzuřit a spálit všechna naftová pole Středního Východu! Ať vezmou na vědomí ve Washingtonu, Moskvě, Damašku a v Číně, že zastřelení jednoho našeho velvyslance, nebo jen konzula, nebo i nejnižšího úředníka velvyslanectví může být pro nás důvodem k rozpoutání Třetí světové války a ať se tomu pak nediví!"
...Rozmlouváme v sedě na balkóně hezké venkovské chaty, která patří C. a která se nachází v bohaté oblasti Moshav. Směrem na západ vidíme hořící západ slunce a ve vzduchu je vůně ovocných stromů. Je nám nabídnuta ledová káva ve vysokých sklenicích. C. je asi padesát let starý. Je to člověk, který se stal známým díky svým (vojenským) akcím. Je to muž silné a podsadité postavy. Má na sobě šortky a je bez košile. Jeho opálené tělo je kovově bronzové barvy, tak jak se opálí blondýn dlouhým pobytem na slunci. Položí své chlupaté nohy na stůl a dá ruce na židli. Oči se mu toulají po jeho plantážích. Káže svou ideologii hlasem ochraptělým z přílišného kouření.
"Dávejte pozor, co je na tom všem nejdůležitější, co je nejsladším ovocem války v Libanonu: Nyní už je nenáviděn nejen Izrael. Díky nám, nenávidí též všechy ty Feinschmecker Židy v Paříži, Londýně, NewYorku, Frankfurtu a Montrealu, ve všech jejich dírách. Konečně nenávidí ty všechny slušné Yidy, kteří říkají, že jsou jiní nežli my, že oni nejsou izraelští gangsteři, že oni jsou jiní Židé, civilizovaní a počestní. Tak jako asimilovaní Židé ve Vídni a v Berlíně, kteří prosili antisemity, aby si je nepletli s hlučnými a smradlavými Ostjuden, kteří se propašovali do tohoto kulturního prostředí ze špinavých ghet Ukrajiny a Polska. Nebude jim to nic platné, těmto čistotným Yidům, tak jako jim to nebylo nic platné ve Vídni a v Berlíně. Jen ať křičí, že odsuzují Izrael, že oni se ničeho nedopustili, že neublížili a neublíží ani mouše, že oni vždy se radši nechají zabít, než aby bojovali, že jejich vlastní úlohou je naučit góje jak se stát lepšími křesťany, a to tím, že vždy nastaví druhou tvář.

18253

18.08.2003 06:48

Interview se Sharonem

Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

(pokr. 2)
Vůbec nic jim to nepomůže. Nyní jsou tam trestáni za nás, a jak Vám pravím, s potěšením to sleduji.
Jsou to ti samí Yidi, kteří přesvědčili góje kapitulovat před těmi bastardy ve Vietnamu, ustoupit Chomejnimu, Brežněvovi, litovat šejka Yamaniho, neboť ten měl obtížné dětství; jsou to ti, kteří nabádají k milování a ne k válce (to make love not war). Či spíš, ani k jednomu, a místo toho píší dizertace o lásce a válce. S tím jsme skoncovali. Yid byl odmítnut, on ukřižoval nejen Ježíše, ale ukřižoval taktéž Arafata v táborech Sabra a Shatila. Nyní je jejich totožnost spojována s naší a tak je to dobře. Jejich hřbitovy jsou znesvěcovány, jejich synagogy jsou zapalovány, opět dostávají staré hanlivé přezdívky, jsou vylučováni z nejlepších klubů, lidé střílí do jejich etnických restaurací a vraždí malé děti, nutí je sundavat nápisy, které je identifikují jako Židy, nutí je přestěhovat se a pozměnit si jména.
Brzo jejich paláce budou pomalovány hesly: "Yidi, táhněte do Palestiny! A víte co? Oni půjdou do Palestiny, protože nebudou mít jinou volbu. Toto vše je přídavkem k tomu, co jsme obdrželi z této libanonské války. No, řekněte mi, nevyplatilo se to? Brzo nastanou dobré časy. Židé budou opět přijíždět, Izraelci přestanou emigrovat a ti, kteří již emigrovali se navrátí zpět. Ti, kteří zvolili asimilaci, konečně pochopí, že jim nic nepomůže, když se budou snažit být svědomí světa. "Svědomí světa" bude muset pochopit svou prdelí to, co nemohlo dostat do své hlavy. Gójové byli vždy znechuceni z Yidů a jejich svědomí, a nyní Yidi mají jenom jednu volbu: vrátit se domů, všichni, rychle, instalovat tlusté ocelové dveře, postavit silný plot, rozmístit samopaly do každého rohu jejich plotů a bojovat jako ďábel proti komukoliv, kdo se odváží v této oblasti jen pípnout.
A když někdo jen pozvedne ruku proti nám, sebereme mu půlku jeho území a spálíme druhou polovinu, včetně nafty. Mohli bychom použít nukleární zbraně. Budeme pokračovat tak dlouho, až mu zajde chuť...
Pravděpodobně byste chtěl vědět, zda se neobávám zástupů Yidů, kteří sem příjdou v útěku před antisemitismem a kteří nás budou potírat tak dlouho svým olivovým olejem, až změkneme jako oni. Poslechněte, dějiny jsou v tomto ohledu legrační, je v tom dialektika a ironie. Kdo to byl, kdo rozšířil hranice státu Izrael téměř na hranice království krále Davida? Kdo rozšířil náš stát, až se rozprostíral od hory Hermon po Raz Muhammad? Levi Eškol. Ze všech lidí, byl to tento následovník Gordona, tato měkkota, tato stará baba. A kdo, na druhé straně, se chystá nás zahnat zpět do stěn ghetta? Kdo se vzdal celé Sinaje, aby nám zajistil civilizovaný vzhled? Beitarův guvernér v Polsku, ten pyšný člověk Menahem Begin. Takže v tom nikdy nevíte. Já vím jistě jen jednu věc: pokud bojujete za svůj život, vše je dovoleno, dokonce i vyhnat všechny Araby ze Západního břehu, všechno.
Leibowitz má pravdu, my jsme Žido-nacisté a proč ne? Poslechněte, lidé, kteří se bez boje nechali odvést na porážku, lidé,

18254

18.08.2003 06:51

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

(pokr. 3)
kteří nechali ze svých dětí vyrábět mýdlo a lampová stínítka z kůže svých žen, tito lidé jsou horší zločinci nežli jejich vrazi. Horší než nacisté...Kdyby Vaši spořádaní civilizovaní rodiče přišli sem včas namísto sepisování knih o lásce k humanitě a zpívání Poslyš, ó Izraeli na cestě do plynových komor, kdyby zde místo toho zabili 6 miliónů Arabů nebo jen milión, co by se stalo? Jistě, v dějepisných knihách by se objevily dvě či tři ošklivé stránky, bylo by nám všelijak nadáváno, ale mohli bychom zde dnes být jako národ 25 miliónů!
I dnes jsem ochoten dobrovolně vykonávat tuto špinavou práci pro Izrael, zabít tolik Arabů kolik je nutno, deportovat je, vyhnat je a vypálit je, takže každý nás bude nenávidět, podtrhnout koberec pod nohama Židům v diaspoře tak, že tito budou nuceni utíkat k nám s pláčem. I když to znamená vyhození tu a tam pár synagog do povětří, tak je mi to jedno. A též mi není proti mysli, poté, co je tato práce skončena, když mě postavíte před nějaký Norimberský soud a potom mě uvězníte na doživotí. Třeba mě i pověste jako válečného zločince. Potom si můžete vylepšit Vaše židovské svědomí a vstoupit do ctihodného klubu civilizovaných národů, národů, které jsou veliké a zdravé. Co sebranka jako Vy nechápe je to, že špinavá práce zionismu ještě neskončila, zdaleka ne. Pravda, mohla být skončena v roce 1948, ale Vy jste tomu zabránili, Vy jste to zastavili. A to vše kvůli židovství ve Vaších duších, kvůli Vaší mentalitě diaspory. Když otevřete oči a podíváte se na svět kolem Vás, uvidíte, že tma opět přichází. A kdo ví, co se může stát Židovi, který se octne ve tmě. Proto jsem rád, že tato malá válka v Libanonu postrašila Yida. Jen ať se obávají, jen ať trpí. Měli by pospíchat domů, dříve než se opravdu setmí. Takže já jsem antisemita? Dobře, necitujte mě, citujte Lilienbluma namísto mě [raný ruský zionista - pozn. red.]. Netřeba citovat antisemitu, citujte Lilienbluma a ten rozhodně není antisemitou, je po něm dokonce pojmenována ulice v Tel Avivu (C. cituje z malého zápisníku, který při mém příchodu ležel na stole).
"Není to vše, co se děje, jasným znamením, že naši předkové a my...chtěli a stále chtějí být ponižováni. Že si libujeme žít jako cikáni." Tolik Lilienblum. Ne já. Věřte mi. Studoval jsem zionistickou literaturu, mohu doložit, co teď říkám.
A můžete napsat, že jsem hanbou humanity, nevadí mi to, právě naopak. Dohodněme se: já udělám, co bude v mých silách vyhnat odsud Araby, udělám vše, abych zvýšil antisemitismus, a Vy můžete psát básně a eseje o strádání Arabů a budete též připraven absorbovat Yidy, které já přinutím k útěku z této země a naučíte je, jak se stát světlonoši mezi góji. Co tomu říkáte?"
Zde jsem na chvíli přerušil C-ův monolog a vyjádřil myšlenku, která mi prošla myslí, spíše pro sebe nežli pro mého hostitele. Je možné, že Hitler nejenom ublížil Židům, ale i otrávil jejich mysl? Nasákl tento jed dovnitř a působí dodnes? Ale i tato myšlenka nemohla přimět C. k protestu či ke zvýšení jeho

18255

18.08.2003 06:54

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

(pokr. 4)
jeho hlasu. Konec konců, byl to on, kdo pravil, že v stresových situacích nikdy nekřičí, i během té slavné vojenské operace, která je spojena s jeho jménem.
*

18256

18.08.2003 15:09

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Malvo,

chtěl bych předeslat, že mne nikdy ani ve snu nenapadlo, že byste nebyla žena. A mám dojem, že ani nikoho jiného z místní "mužské grupy" (kromě zdejšího triumblbátu a přidružených individuí). Žena se totiž vždycky pozná, tedy kromě těch zřejmých sekundárních znaků, podle toho, že jí chybí to mužské macho, které dělá z některých "mužů" naprosté blby.

Chtěl bych se ovšem důrazně ohradit proti Vašemu výroku, že žijete na Západě, kde "ješitní muži" nemají úctu k ženě. Právě na Západě! Nevšimla jste si nikdy, jak se prototyp mužnosti na Západě, kovboj s proklatě nízko zavěšenými kolty, při potkání s ženou výdycky dotkne prstem okraje stetsonu?

18280

18.08.2003 16:51

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jozef píše (mimo jiné):

"Osobne si lamu hlavu, jak je mozne, ze od roku 1946 dostavaji Americani kazdy rok nejakou Nobelovu cenu, at je to fysika, chemie, matematika nebo lekarsky objev. A jak je mozne, ze 80% novych leku na svetovem trhu jsou 'Made in USA'."

Jozef, přestaňte si lámat hlavu nebo se Vám něco stane. Podívejte se někam, odkud berete své hlavolamy a uvidíte, kolik Nobelovek dostalo USA díky imigrantům. Amerika vždycky ve velkém importovala mozky. Někdy dostáváme mozky zadarmo, jen za štempl do pasu, jako například z GB, kde tvrdě prosazují povinný odchod výzkumníků do důchodu.

Kolik je procent "made in USA" léčiv na světovém trhu, nevím. 80% mi připadá jako přání otcem myšlenky. Většina amerického farmaceutického výzkumu se už více než jedno desetiletí provádí v cizině. Je to tak mnohem levnější. Stejně tak nemalá část "amerických" léčiv se vyrábí v cizi licenci (Ciba, Merck, Bayer atd). A dokonce ne zanebatelné množství léčiv importujeme, přes desperátní snahu extrémně vlivné farmaceutické lobby, která se tomu snaží zabránit. A v současné bioteroristické hysterii jsme dokonce byli závislí na importu vakcín proti neštovicím a anthraxu!

Nechci naprosto snižovat úspěchy americké vědy, jsem v tomto směru v podstatě americký šovinista, jenom nejsem úplně blbej a furt mi ještě slouží smysly. Ale americké základní a střední školství americkou vědu vysloveně sabotuje - někdy mám dojem, že záměrně. Ubíjí nadání, iniciativu a samostatné myšlení. Co je nejhorší, vychovává destruktivně rovnostářskou, nevzdělanou, světově podprůměrnou populaci s vymytými mozky, snadno ovladatelnou a vhodnou pro práci u běžícího pásu - a v tom jsem přesvědčen, že záměrně.

18283

18.08.2003 17:21

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Malvo,

vyjádřila jste se dobře a naprosto není důvodu se za něco omlouvat. Já bych se měl omluvit, že jsem nedal za toho kovboje, který se jako na výraz ústy k ženě dotkne jedním prstu okraje klobouku, smajlík. Protože i to se dělá už jen v kovbojských filmech.

18286

18.08.2003 19:52

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

Co kdybyste pro jednou nechala na pokoji starou Vomáčkouvou a pro změnu odpověděla přímo na přímou otázku? Abych to pro Vás udělal jednodušší, mám teď jen jednu (a pořád tu samou).

Před třemi dny jste tady napsala:
”pojmy skutek a skutkova podstata se od sebe zasadne lisi, ackoliv zneji podobne.” A dále: “Zitkuv skutek je jasny. Vydal Mein Kampf. Zda tim ale naplnil skutkovou podstatu § 261 nebo § 198 je otazka pravniho posouzeni”.

Tedy podle Vás před třemi dny, Zítkovým (jasným) skutkem je vydání jisté knihy, čímž naplnil skutkovou podstatu nějakého paragrafu (třeba § 261 nebo § 198) - skutek a skutková podstata jsou jasně dva různé pojmy.

Dnes jste napsala:
“kdyz soud prekvalifikuje skutek neboli zmeni jeho pravni hodnoceni, tak zmeni skutkovou podstatu,..”

Vyjdu-li z Vaší předešlé informace, že skutková podstata = právní hodnocení, Vaše dnešní informace tedy znamená, že když soud překvalifikuje skutek NEBOLI změní jeho skutkovou podstatu, tak zmeni skutkovou podstatu,.. Tedy (kromě toho, že to zní jako známý výrok babičky E. E. Kische), dneska je podle Vás skutek a skutková podstata totéž (kvalifikátorem NEBOLI).

A kromě toho, skutek – vydání knihy - už Zítek udělal a neumím si dobře představit, jak by to mohl soud změnit nebo “oddělat”.

Otázka tedy zní: Kdo si tady “ukájí potřebu blbého žvanění” (jenom mi, prosimvás, nepiště, že to jsem já, to jste psala posledně a udělala jste z toho pak ještě větší galimatyáš. A jistě dovedete být i originálnější).

18293

19.08.2003 22:03

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Milej pane Sobe,

revizionismus je základní vědecká metoda, jak hledat pravdu. Na rozdíl od dogmatismu, který "jedinou pravdu" navždycky ustanoví a hystericky ječí, když ji chce někdo ověřovat. Prosťáčci považují revizionismus za špinavé slovo, protože jim to tak "inženýži lidských duší" řekli. A "inženýři" s jejich pomocí revizionisty upalovali nebo žalářovali nebo stříleli nebo dávali do gulagů nebo psychiatrických ústavů, protože zpochybňovali falečná dogmata nebo nalhávanou propagandu. Dneska skoro každý ví, že země není placatá, že od masturbace nerostou chlupy na dlaních, že Katyňský masakr udělali bolševici a ne Němci. Stejně tak se jednou rozpadnou povídačky o holokaustu (i když se ještě dnes najdou vymyté mozky, které věří, že nacisti dělali z Židů mejdlo a z kůže jejich dětí a žen stínítka na lampy, a i když nám sem budete dávat linky na židovské websajtny, kde tuhle jejich propagandu vytrubují na šofár).

18356

19.08.2003 22:19

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Já Vám na tuhle otázku Vám nemohu odpovědět, protože o českém soudnictví vím prdlajs, popřípadě prdlajz.

Jak to ale pozoruji přes louži, tak mám dojem, že české soudnictví ovládají zčásti staroboilševické kádry, zčásti kádry neobolševické a zbytek inkompetenti. Mohu se ale samozřejmě mejlit.

18358

19.08.2003 22:26

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: To pan Juchelka

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

pan Zítko si "konkretně" způsobil sám lautr všechno. Kdyby byl bejval vydával Stalinovy sebrané spisy nebo Kafku, tak by ho byl bejval nikdo za nic nežaloval.

18359

19.08.2003 23:18

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: to pan Juchelka

Jiří Táborský 209.?.?.?

Zase se jenom ptám, Nešťastná panno Olgo. BTW, jak jste došla k závěru, že na Vás "pořvávám"? Vždyť jsme jen v písemném styku, ani na telefonu jsme ještě spolu nebyli!

Píšete: "Zastavit proces by mohl jedine soud, a to z jedineho duvodu - kdyby dosel k zaveru, ze pan Zitko se zadne trestne cinnosti nedopustil.
1. Státní zástupce u Vás nemůže stáhnout obžalobu?
2. Prezident nemůže zastavit řízení cestou milosti?
3. A neměl by soud - kdyby došel k závěru, že obžalovaný se žádné trestné činnosti nedopustil - vyslovit rozsudek neviny? Místo zastavení řízení, které na něm stigma viny nechává? Zvlášť když se obžalovaný k soudu odvolal?

18361

20.08.2003 02:04

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: To pan Taborsky

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

pomalu mě přestává bavit dolovat z Vás jednoduchou odpověď na jednoduchou otázku jako z nějakého “hostile witness” (nevím, jak se česky říká té osobě u soudu, která všechno okecává a zavádí věc od otázky). Jednou tady napíšete, že Zítkův skutek je jasný a neměnný; jindy, že soud skutek překvalifikoval; potom zase, že skutek musí být pořád stejný; a zase jindy, že soud je vázán skutkem, uvedeným v obžalobě, nikoliv právnám hodnocením; taky, že překvalifikování skutku není změna; a tak furt dokola.

Podívejte se, já nejsem na takové akademické úrovni jako akademik Brodský nebo Mikin, a tak by bylo nejlepší, kdybyste si takhle povídali spolu, alespoň to bude vyrovnaná debata. Děkuji za lekce, které jste mi udělila a měla jste, máte a budete mít vždycky pravdu. Kdybych někdy naléhavě potřeboval něco vysvětlit, tak si dovolím se na Vás s důvěrou obrátit.

18376

22.08.2003 17:06

Interview se Sharonem

Majn líber fanouš,

Jiří Táborský 209.?.?.?

vas hajst ajn "atheistický Žid"?

18509

22.08.2003 22:05

Před 35 lety jsme pohřbili naději na společnost, která mohla být vzorem celému světu

RE: Před 35 lety jsme pohřbili naději na společnos

Jiří Táborský 209.?.?.?

V kterém období tomu tak podle Vašeho názoru bylo?

18521

22.08.2003 22:37

Před 35 lety jsme pohřbili naději na společnost, která mohla být vzorem celému světu

RE: Prˇed 35 lety jsme pohrˇbili nadeˇji na spolecˇnos

Jiří Táborský 209.?.?.?

"(autor Mikin[smích])"

Ten smajlík byl naprosto zbytečný. Každý hned poznal, že to nepsal Mikin: autor komentáře není zřejmý vůl, neplete si měkká a tvrdá "ý", "s" a "z" a fakta.

18522

25.08.2003 17:19

Interview se Sharonem

RE: Majn líber fanoušik,

Jiří Táborský 209.?.?.?

unt vas hajst den ein "etnický Žid"?

18643

25.08.2003 17:31

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

Veď za Hilera s machometánmi bojovali proti Rusům aj Slováci, tak čo tuná hutoríš on Arabach!

18644

25.08.2003 18:19

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslouchaj, vičdoktor Murt,

Když tady chtěj poučovat Kyslíka ("...na druhej strane som vždy rád, keď maníka, ako ty môžem čo-to poučiť"), tak by neměli psát "schyzofrénie" s tvrdým "y". Vypadaj potom jak negramotnej akademik Matěj Brodský nebo Mikin.

18645

28.08.2003 17:23

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jo, doktore Murt,

ten Váš "matematický" vzorec si můžete dát patentovat tak akorát od rabína v Užhorodě.

18768

29.08.2003 01:04

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Podľa mňa patent nie je copyright a teda sa netýka používateľa, ale vývojára"

Podle mne, doktóré, Vy o tom víte akorát tolik, abyste tady mohl postovat rozchechtaný ksichtíky. Ani jedno se netýká použivatele nebo spotřebitele, a obojí se týká vývojářů, výzkumníků, vynálezcu, producentů, administrátorů a obchodníků. Rozdíl mezi patentem a právem copyright samozřejmě je, ale obojí je formou ochrany intelektuálního vlastníctví - takže pro Vás je to obojí zcela zbytečné a neupotřebitelné.

18785

29.08.2003 01:41

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, ten vzorec ani ostatní postované blbiny dotóré Murta by patentovat nešly, ale od 1. března 1989 jsou i v Americe automaticky chráněny copyrightem, a to jednotlivě i jako kompilát "Zobrané hovädziny dotóré Murta s lektorským týmom dotóré Rehorek-Brodský, Mikin a Jozéf".

18790

29.08.2003 03:28

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Ani v americkém patentovém právu nelze patentovat "kolo nebo rozdělávání ohně třením dvou kusů dřeva". Dokonce bych si dovolil tvrdit, že posuzování novosti, užitečnosti a zřejmosti je v USA mnohem přísnější než kdekoliv jinde. Poslední novelizací se americký patentový zákon také velmi sblížil s evropským (ke škodě amerických podavatelů patentových přihlášek).

Případně jste poznamenal, že patent má omezenou dobu platnosti, dvacet let ode dne podání. Obyčejně uplynou minimálně 2-3 roky, často i déle, než je vydán. Takže když má vynálezce kliku, tak má patent s platností na nějakých patnáct let. Kromě toho je nyní patentová přihláška po 18 měsících patentovým úřadem zveřejněna, což opět oslabuje patentovou ochranu a vylučuje nejen neetické "submarine patents", ale i eventuelní výrobní tajemnství. Poplatky s patentovým procesem a udržovací poplatky je minimálně kolem $1,500 + právní zástupce minimálně $3,000, v průměru $10,000. Při patentování v dalších zemích nebo regionech je třeba cenu patřičně znásobit. Méně než 10% přihlášek je vyřízeno kladně. Takže si každý dvakrát rozmyslí patentovat kdejakou pitomost.

Copyright chrání autorské právo doživotně + 50 let a kryje i nepublikovanou práci, o které nikdo z veřejnosti neví a může se najednou po letech objevit jako "ponorkový" copyright - registrace ani notifikace copyrightu není povinná. Registraci by zvládnul snad i dotóré Murt, stačí poslat image výtvoru a šek na třicet dolarů (ještě nedávno to bývalo za pět). Za tuhle cenu samozřejmě nikdo nic nekontroluje a může být zaregistrováno třeba tisíc identických copyrightů. Prostě bordel na n-tou. Soudní spory se nevedou u specializovaného soudu jako v patentových sporech, ale spor o autorství sofistikovaného počitačového programu může rozhodovat i soudce, který ani neumí poslat e-mail.

Naprosto správně navrhujete jedinou možnou cestu, jak se mohou příznivci otevřených systémů bránit: "Komunita GNU by měla napadat jednotlivé patenty, zpochybňovat je, popř. si sama patentovat některé programy a OS a dát je k volnému použití."
Měl bych k tomu jen malý technický zlepšováček: podat jen provizorní patentovou přihlášku za $75, moc se s ní nemazat, protože ji nikdo nečte, a po potvrzení příjmu patentovým úřadem dát program k volné dispozici.

Všeobecně lze k tématu říci, že patentová ochrana intelektuálního vlastnictví je mnohem lepší pro autora i pro potencionálního neúmyslného porušitele autorských práv, a neskonale lepší pro společnost, než copyright. Názor softwarového programátora může být samozřejmě poněkud jiný než názor pracovníka v biologickém nebo chemickém výzkumu, ale generálně, systém copyrightu je nepřehledná džungle, zatímco patentový systém je do detailu propracovaný, velmi přesný a jednoznačný.


18796

29.08.2003 03:36

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Ne vždycky, dotóré, ale takováhle kravina nejde přehlédnout ani kdyby byl jeden vožralej pod vobraz Bóží.

18797

29.08.2003 06:12

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Oprava a doplnění:

Copyright (od 1. ledna 1978) chrání autorské právo doživotně + 70 let. V případě díla najatým autorem ("works made for hire"), anonymní a pseudoanonymní díla, ochranná doba je kratší z následujících: 95 let od publikace nebo 120 let od vzniku díla.

18798

29.08.2003 15:04

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré,

jedním z Vašich problémů je, že se tady věčně snažíte ukazovat svoji domnělou moudrost a vtip a vždycky je z toho nakonec demonstrace Vaší neokecatalné blbosti a primitivnosti. Pište si s Brodským a Jozefem, tam se to ztratí.

18818

29.08.2003 15:21

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslyšte, dotóré,

autorství patentu není třeba prokazovat. Vy máte, například, patent na blbost a to tady také zcela jasně není třeba nijak prokazovat. Ptal se Vás už po tom někdo někdy? No tak vidíte. Pár lidí tady ale už pochybovalo o Vašem dochtorátu; Vaše černé díry v gramatice a v ostatním základním vzdělání spíš naznačují, že jste nedochodil měšťanku.

18819

29.08.2003 15:39

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Neházejte všechno na komunisty. Kálet si do vlastního hnízda učí všechny národy především jejich kosmopolitická smetánka, zdá se to být jejím hlavním úsilím. Typické při tom je, že zákony o hanobení rasy a národa se uplatňují jen když jde o Židy.

18820

29.08.2003 17:02

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré,

zase se jim zašmodrchaly drátky ve vedení. Štěkaj' na nesprávnej strom, to jsem nepsal já.

Na ty pomaranče ale čistou shodou okolností patent mám. Tedy ne zrovna, jak je kastrovat, to je moc stará a známá věc a patentovat už nejde. Prozradím Vám ale, jak kastrovat žížaly - to je nové a můžete si to dát patentovat, jen jim řekněte, kdo jste a oni Vám to dají bez průtahů. Žížalu uchopíte palcem a ukazovákem za hlavu, vložíte do papule a protahujete ji zvolna mezi mírně stisknutýmu předními zuby. Samičky protáhnete bez zadrhnutí, samci uvíznou mezi zuby za gule - potom jen stisknete zuby a je to. Nemluvte o tom s lidmi proti týrání zvířat, mohli by Vám vydání patentu zhatit.

To jako ten činskej doktor, co přednášel na Harwardu o nové čínské metodě na omezování plodnosti.
"Postavíte si dvacet, třicet obnaženejch mužskejch do řady a pak jdete jen kolem s dvěma cihlama v rukou a cak, cak, cak, netrvá to ani tři minuty."
"Pane kolego," namítl jeden přecitlivělej americkej chirurg, "to ale musí hrozně bolet!"
"Ale vůbec ne, když dáváte pozor, abyste si přitom mezi ty dve cihly nepřirazil palec." To si ale nezkoušejte patentovat, to už je taky starý. Šlo by to ale patentovatelně modifikovat na obřízku, domluvte se s rabínem a můžete se čábnout o royalties.

18822

29.08.2003 19:35

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti,

hrozně mě mrzí, že nejste mým fanouškem. Mám tady jen jednoho a ten mi už také vyhrožoval, že sundá můj obraz se zdi, když nenechám na pokoji Židy.

S tím "melting pot" to máte všechno pomíchané podle talmudského receptu. Princip "tavicího kotle" není odnárodňovací, ale národotvorný proces a právě proto proti němu kosmopoliti tolik prskají. Talmudisti by si nemohli přát nic pro ně vhodnějšího, než kdyby zde místo amerického národa byla nestejnorodá směsice nesouvisejících minietnik, které by mohli poštvávat proti sobě navzájem a týt z jejich nesvárů. Stačí to, jak parazitují na americkém národu teď.

Svým občanstvím žádný americký občan Ameriku nepodporuje, to je privilegium, který má on od Ameriky. Daně neplatí Američané dobrovolně (i když se to tak někdy demagogicky prezentuje), ale pod hrozbou zákona. To může být výplod jen z Vaší hlavy, že já bych platil dobrovolně daně na podporu Izraele nebo na Bushova dobrodružná tažení.

18830

29.08.2003 20:04

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti,

zase to máte všechno pomíchané. Na Vaši blbost jsem se neptal, o té si může udělat svůj úsudek každý, kdo se podívá na Vaše příspěvky. A nevidíte-li, jak tady vyčníváté, tak musíte být totálně oslněn září toho Vašeho ochranného zbarvení.

18831

30.08.2003 18:16

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti,

je-li americké občanství privilegiem nebo ne, je-li americký národ národem nebo lidem, o tom si Vy můžete mudrovat s tím bačou a šikmookým Kysučanem jak chcete a nám je úplně buřt, na čem se Vy tři, případně ještě s Brodským a Mikinem, dohodnete.

Pro nás Američany je Američanem každý, kdo je americkým občanem a pro nás tím patří do amerického národa. Americké občanství považujeme za naše privilegium, ne kdekoho právo. A komu se to nelíbí, ať nám prdel políbí. Pokud se Židi s americkým občanstvím cítí na prvním místě Židy a pak teprve, když se jim to hodí, Američany, tak to je jejich věc, pokud z té pozice nepáchají trestnou činnost.

Ale vráťme se k Vaší idiotské otázce: "čo konkrétne robíte dobre pre Český národ?"

Co mi je, Američanovi, do českého národa, za který tady, mimochodem jako Slovák, plácáte pyskem? Ale řekněme, že bych byl Američan, kdysi dávno narozený na Slovensku - co si představujete, že bych měl pro slovenský národ udělat? Přiletět vám tam na Slovensko vybombardovat pár měst? Odvézt pár desítek Slováků, kteří nemají rádi Židy, do koncentáku na Guantanámo? Sebrat pár tisíc z čehokoliv podezřelých Slováků a zavřít je jak dobytek za ostnatý drát? Zavést vám tam civilizaci bez vody a elektřiny? Nadiktovat vám vládu, abyste se konečně naučili demokracii? Jo, dotóré Murti, Vy byste mohl být vzorkovým "Američanem" s podvojným občanstvím. To je ten nejhorší dobytek.

18856

30.08.2003 19:42

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jo, paní Ajo, to je Vaše rozhodnutí. Já si ale prostě nedovedu představit být loajální ke dvěma zemím, i když relace USA-Kanada je hodně jiná než třeba USA-Izrael. U žen je to ale trochu jiné, nemusí do války a když sedí na dvou židlích, tak nemusí mít obavy, že si mezi nimi skřípnou pytlík.

18860

31.08.2003 02:20

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Ajo,

nevím, proč jste si vztáhla "ten nejhorší dobytek" na sebe. Psal jsem o Američanech s podvojným občanstvíma a navíc o těch, kteří to americké občanství považují jen za papírově závazné nebo dokonce podřízené zájmům jiné země. A na mysli jsem měl především izraelsko-americké občany, ze kterých se rekrutuje největší množství protiamerických špionů a záškodníků. Jak se na duální loajalitu dívají v jiných zemích, jako v Kanadě, je mi celkem buřt, to je jejich věc.

"Chcete rict," ptáte se, "ze prijmutim americkeho obcanstvi je pro vas zeme,v ktere jste byl pocat(predpokladam,ze zadny z vasich muzskych predku nesedel na dvou zidlich a tudiz nedosel k urazu)a v ktere jste se narodil "necim vam lhostejnym"?

Váš předpoklad ohledně mých předků je správný, žádný si nic mezi židlemi nepřiskříp', protože nikdy na dvou židlích neseděl. Ovšem neřekl jsem a nechci říci, že je mi země, kde jsem vyrostl (mé "početí" na mně žádné emocionální následky nezanechalo, a ani na narození se moc nepamatuji)je mi něčím zcela lhostejným. Mám tu zemi rád, rád se tam vracím, občas nostalgicky zavzpomínám na důvěrně známá místa a situce, mám rád českou hudbu,literaturu, přátele; ale necítím se jí ničím zavázán nebo jakkoliv loajální. Neudělal bych naprosto nic v její prospěch, co by bylo v neprospěch zemi, které jsem složil slib loajality a která je mou vlastí, Spojeným Státum.

18867

31.08.2003 02:54

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Privilegium?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, pane Dane,

co je to za privilegium, když je získáte prostě tím, že se tam narodíte? Mno, to se zeptejte nějakého maharadži, anglického korunního prince nebo saudského krále, či co to tam mají, ti Vám by to mohli vysvětlit mnohem lépe než já.

Jinak, co je to privilegium, je vysvětleno v každém naučném slovníku. Jsou privilegia, o která se musí jeden nějak zasloužit, jako byla třeba privilegia Chodů, cechovní privilegia, nebo koupit, anebo jsou privilegia, která jdou za určitých podmínek s narozením - jako je třeba to rodilé americké občanství nebo ta šlechtická a kastovní privilegia. Mnohá privilegia jsou zcela nezasloužená nebo i nespravedlivá, ale svět prostě není dokonalej, žejo.

18868

31.08.2003 06:55

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Ajo,

ve Vašem posledním komentáři (nebyl u něj knoflík "Reagovat" a tak odpověď/otázku postuji k tomuto) píšete: "Predpokladam,ze totez plati i za predpokladu,ze byste byl (jako ze nejste) obcanem Ceske republiky. Tedy,to 'mizeractvi' neni v dvojim obcansti,ale v nature lidske,ze."

Možná, že jsem špatně porozuměl tomu, co předpokládáte - ale kdybych byl občanem České republiky a žil tam, tak bych zase, analogicky, zásadně neměl duální občanství, protože to je proti mému porozumění loajality.

18875

31.08.2003 21:40

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Ajo,

já Vám nemohu odpovědět na to, co bych dělal, kdybych měl dvě občanství, protože je nemám a nikdy mít nechci, protože mi je nepřijatelná a nepochopitelná loajalita ke dvěma zemím. To je ještě podstatnější morální problém, než mít a zneužívat dvě manželky.

18895

31.08.2003 22:28

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Privilegium?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Dane,

ten citát platí pro každého a nemyslím si, že Vy s tím máte problém. Problém mají ti, kteří si to neuvědomují a nehlídají si ani myšlenky ani slova. Jenže těm to zase nepřipadá jako problém.

18896

31.08.2003 22:42

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Je vidět, mluvčí uličního výboru KS Brodský-Řehořku, že už nedostáváte informace od StB/KGB, ale od Mossadu. Stojí za hovno. Já jsem za Vaše peníze nevystudoval.

18898

31.08.2003 23:15

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti,

když jsem Vás poslal za bačou, tak jsem to nemyslel tak, že spolu budete hrát berany, berany, duc a přiběhnete zase hned zpátky s tím, co z toho ducání vyplynulo.

Museli jste si ale srážet hlavy hodně tvrdě, když tady teď tvrdíte, že ve státně národnostní politice jsou si USA a Izrael rovny (kromě Vašeho slabomyslného tvrzení, že jsem něco takového tady napsal já). V USA má každý legální přistěhovalec možnost se stát občanem a plnoprávným Američanem (kromě možnosti být prezidentem), bez rozdílu rasy, původní národnosti a náboženského vyznání. Izrael, naproti tomu, je ten nejrasističtější, nejšovinističtější, nejopresivnější, nejagresivnější, nábožensky nejnesnášenlivější a nejbigotnější stát, který znám.

18900

01.09.2003 02:15

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslyšte, Matěji Brodský,

Vy nejenže nevíte kde psát "y" a "i" a "s" a "z", ale Vy zřejmě nedovedete ani pořádně číst. Napsal já jsem tady někdy, že jsem chodil do školy? To jen nějakej Řehořek tady o sobě tvrdí, že je zvěrolékař a píše přitom "schyzofrenie" podle vysokoškolské poučky hy, chy, ky, ry, dy, ty, ny. Jo, a taky dotóré Murti, kterej tu dělá chytrýho zmatkomatickými vzorečky absolventa zvláštní školy; o jeho gramatice vysokoškoláka ani nemluvě. Ale talmudologie ta vám jde oběma, tu máte nabiflovanou dobře. Mno, nikdo nemůže bejt polyhistor, žejo. Nebo je to polihystor, dotóré Matěji?

18905

01.09.2003 02:21

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Privilegium?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nejenže, jak vidím, jim to nepřipadá jako problém, ale potřebují to podat po lopatě, aby jim došlo, že se to týká jich. Budu to držet na mysli a dochtory Murta, Brodského-Řehořka a Mikina budu příště jmenovat.

18906

01.09.2003 02:32

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Ježišmarjá, paní Ajo,

to je pouze můj názor a já Vám ho naprosto nevnucuji, tím méně Vás chci někam zahnat.

18907

04.09.2003 15:50

Pátek

RE: Pátek

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pěkný článek, pane cnemo. Jako pan Juchelka, četl jsem ho už někde, ale vtipné věci se čtou dobře i podruhé. A jistě nevadí připomenout rozdíl mez nakupováním dnes a v době socialistických výdobytků. Apropó, tak mě připomněl mnohokrát opakované z doby Antonína Římského (pro nepamětníky - predikát odvozený od opadávání domovních říms):

Přijde pán do obchodu a chce tu kytici růží, co je uprostřed výlohy. "Nemáme", vece paní za pultem. "Tak mi dejte ty konvalinky, co jsou tam vlevo v rohu". "Nemáme." "A co ty fialky napravo?" "Taky nemáme." "Dobrá, tak mi dejte ten květináč s asparágusem, co máte tady na pultu." "Neprodejný."
"Ksakru, co ste to za květinářství?" rozčílí se pán. "My nejsme žádný květinářství", odpoví klidně paní za pultem, "my jsme řeznictví."

Babička na nádraží Praha Střed ve tři hodiny ráno chce zpáteční jízdenku tam a zpátky do Vbrzska. Paní v pokladně chvíli hledá v seznamu a pak se zeptá: "Ste si jistá, že to chcete to Vbrzska, já žádne Vbrzsko nemůžu najít?". Babička se dopálí: "Samozřejmě, že sem si jistá! Pan prezident včera večer v televizi řikal, že maso bude Vbrzsku!"

A tak dále, že by se to sem nevešlo. Lidi si prostě zvykli stát ve frontě. S tou babičkou, jak si stoupne ráno v pět do fronty před krámem, to jistě taky znáte. Tak před polednem na ni dojde řada, dostane barevnou krabičku, zaplatí, otevře barevnou krabičku, otevře černé kulaté pouzdérko a z dalšího pouzdírka uvnitř vytáhne celuloidový pásek. "Prosimvás," ptá se babička prodavače, "co to je a na co je to?" "No, babičko, to je východoněmecký barevný film a teď je na hovno."

19078

04.09.2003 18:36

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Honzo,

nelze s Vámi nesouhlasit, že si ty židovské opruzeniny zavinili křesťané sami sobě a i ostatním, když se ve své prostotě nechali nachytat na biblické bájesloví. Řekl bych například, že na malé české poměry mohli Pěrun, Radegast a Věstonická Venuše bohatě vystačit. A kdybychom se my, Američani, přidrželi Manitoua, tak by nám bylo mnohem lépe než s těmi sionofilními znovuzrozenými fundamentalisty.

A pravděpodobně jen díky křesťanství Židi nevymřeli jak blboun nejapný. Kdyby křesťanství nedělalo Židům dva tisíce let publicitu, tak by o nich už dávno nikdo na světě ani nevzdechl, nanejvýš tak ještě v National Geographic jako o podobných primitivních kmenech.

Jenom nevím, co jste měl na mysli, když jste psal o nějaké 5,763 let staré kultuře, kterou jsme údajně přijmuli.

19083

04.09.2003 20:33

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Honzo,

já tedy nevím, ale řekl bych, že v době francouzského osvícenství bylo už trochu pozdě bránit se židovskému rozežírání společnosti, i když se o to osvícenci jako Voltaire, d'Holbach, Diderot a Marat, například, pokoušeli. To by ranější Věstonická Venuše byla mnohem učinnější - zavřít s ní na noc do jeskyně každého Žida, který by zabloudil do českých zemí a ten by se jim pak dosmrti vyhýbal jako čert kříži. Chtěl bych se vsadit, že by ji potom přijal za bohyni zbytek světa.The Origins of Modern Anti-Semitism

Arthur Hertzberg

Hertzberg develops his daring thesis that the "modern, secular, anti-Semitism was fashioned not as a reaction to the Enlightenment and the Revolution, but within the Enlightenment and Revolution themselves." He finds that modern anti-Semitism owes less to Christian theological mentality than to doctrinaire libertarianism of figures such as

19089

04.09.2003 20:48

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jo, a ten otřesný zážitek z čekárny u zubaře mi vyvolal vzpomínku na líčení Victora Huga o mladé matce, která si nechala vytrhat všechny její krásné zuby na falešný chrup nějakého majetného, aby mohla nakrmit své děti. Takže ona měla ta doba francouzského osvícenství také temné stránky, zvlášť když tenkrát neměli nic na umrtvení (tedy bolesti při trhání zubů, jinak na běžné umrtvení měli guilottinu).

19090

04.09.2003 21:33

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane brňák,

ještě, že jste omezil ten problém terorismu na posledních 30 let. Předtím totiž, to byl židovský způsob politiky. Do Palestiny zavedli terorismus Židi, kteří tehdy masově vraždili tím nejbarbarštějším způsobem a bez jakékoliv provokace arabské obyvatelstvo - jako "ethnic cleansing". Židi si později zvolili dva z oněch hlavních teroristů za ministerské předsedy a starý terorista a masový vrah Šáron byl znovu zvolen v současné době - takže predikát národ teroristů Židům sedí jak přišitej. Když jakýsi Baruch Goldstein postřilel v mešitě automatickou puškou něco přes třicet modlících se Palestinců a o něco víc zranil, tak mu izraelští Židi postavili pomník, který se stal židovským poutním místem; a přes padesát procent newyorkských Židů jeho teroristický akt veřejně schválilo v novinové anketě.

Mno, a když to vezmete na kusy, tak v teroristickém vraždění vedou i dnes několikanásobně Židi nad Palestinci. A kdyby vraždění Palestinců (mimořádně zvrhlí cynici tomu říkají "collateral damage") izraelskými vojáky nebyl izraelskám státem organizovaný teror, co to asi je? Pacifikace? Jo, za takovou se v Norimberku vešelo.

19094

04.09.2003 21:44

Pátek

RE: Pátek

Jiří Táborský 209.?.?.?

I sakra, sakra, pane Písecký, to je ta znovuotevřená (?) sprcha v takovém svrabu, že uveřejňuje opakovaně staré články?

19095

04.09.2003 21:55

Pátek

RE: Pátek

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jo, tak jsem si zrovna všiml před malým okamžikem, pane Písecký, že jste se vrhl na historickou četbu. Ten článek pod sprchou je byl postován 30.06.2003 16:47:36 MET. Mno, Jiráska mám přečteného, ale stejně děkuji za informaci.

19096

05.09.2003 04:11

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

S Vámi je skutečně sranda, pane Matěji Brodský-Řehořku, když Vy si vždycky myslíte, jak Vašimi poznámkami trefíte bull's eye a ono je to zatím bullshit.

Za ty tři, čtyři nebo kolik tisíc let, co si Židi fandí, že se zapsali do lidské historie, nepřispěli k civilizaci naprosto ničím, přestože žili obklopeni národy, které daly základ naší civilizaci; hospodářství, vědě, umění, literatuře. Tři tisíce let pásli kozy a troubili na beraní roh a nikdy nepřispěli lidstvu ničím vlastním, ani kozím sýrem, dokud se nezačali přiživovat na nějaké cizí vyvinuté kultuře.

Když už jste sem hodil to ošoupané měřítko “geniality” židovské diaspory, Nobelovu cenu: ta už dávno není, tím co kdysi bývala. Jak se Váš zdroj informací dopočítal těch 38 židovských procent nevím, a před spolulaureáty jako Nelson Mandela, Icák Rabín, Jáser Arafat, Elie Wiesel, Desmond Tutu, Martin Luther King, Henry Kissinger a podobnými výtečníky nepadám zrovna úctou na prdel. A jak přicházeli k Nobelofkám ve vědě, je typický příklad ceny za objevení penicilinu. Objevil ho v roce 1928 Alexander Fleming, v roce 1929 objev publikoval, dokonce i v prestižním British Journal of Experimental Pathology. Židovské zdroje ovšem kreditují objevení penicilinu soukmenovci Ernstu Borisu Chainovi (který za “znovuobjevení” penicilinu dostal v roce 1945 Nobelovu cenu; spolu s H. W. Florey – a aby se neřeklo, a protože to nešlo úplně zalhat, podělili se o ni s Flemingem).

19106

05.09.2003 04:40

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane brňák,

nejenže to pořád neopakuji, ale ještě jsem ani jednou nenapsal, že Palestincům nic jiného než terorismus nezbývá. Opakuji pouze, že terorismus zavedli na Středním Východě Židi a to k tomu tak barbarský, že to nemá obdoby v historii terorismu. A Vám to stále ještě nějak nedochází. Přečtěte si třeba něco o Deir Yassin a pak se snažte najít něco podobného (myslím spáchaného Palestinci, Židi takových vesnic zmasakrovali povícero, Lidice hadr).

19107

05.09.2003 16:25

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěji, i Vy jeden žertéři,

tak už jen o hnědokošiláčích zase přívtípkaříte? A o hoších v rádiovkách na Staromáku v osmačtyřicátém - o těch, které měla na povel sionistická parta Slánského, Reicina, Gemindera, Pavla a Smrkovského? No, to jste tu zase jednou předvedl věru podařenou taškařici.

A že se mám "někde informovat o tom jaci lide jsou rasiste"?
Čoveče, netvrdím to tady o Židech dost často?

Až Vás přepadne zase nějaká sranda, hoďte to sem pro pobavení publika. Jo, co říkáte třeba tomu, že cenzůru pod Sprchou (mno, ta zatím jen ukapává) teď řídí Sanhedrin, rada siónských mudrců? Měl byste tam přispěchat s nějakou tou Vaší moudrostí do protokolu, aby bylo dalším generacím co podvrhovat.

19128

05.09.2003 16:55

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane brňák,

co tak hrozného jste si zažil mezi arabama na vlastní kůži, že trváte na tom, že i ostatní si s nimi musí svoje zažít na vlastí kůži, než se s nimi budete bavit? Snad tam z Vás neudělali eunucha v harému? To tedy raději opravdu zůstanu u mého mno a nemám Vám vůbec za zlé, že je nemáte rád a chtěl byste je pětkrát pověsit za nohy.

19130

05.09.2003 23:19

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

Určitě ne ta Murtova, z té musejí místní Slováky bolet zuby.

19149

06.09.2003 06:15

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslyšte, Matěji, Vaše sexuální orientace je zato každému jasná, když Vám Věstonická Venuše připadá jako "svarna Venuska, divka z Jizni Moravy." (http://www.aspirant.cz/obr/sochy/tn049.jpg). Čoveče, s Vámi je to ještě mnohem horší, než jsem si do teďka myslel.

19161

06.09.2003 16:48

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěji,

Vaší vytrvalosti si, jako jistě i všichni ostatní, nesmírně vážím. Stejně tak Vašeho neutuchajícího přínosu k vybrušování jazyka českého. Budis, Te to pripocteno ke cti.

19174

06.09.2003 19:12

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Ajo,

Vy jste tak milé stvoření, že nemůžete být potvora, ani kdybyste se o to snažila, jak jste zrovna dokázala. To "budiš" byla citace z tvorby doktora Matěje Brodského-Řehořka z jeho komentáře (druhý zpátky od Vašeho).

Já tedy nevím, jak ten negramot mohl s jeho českou gramatikou vyštudovat v Brně zvěrolékařinu, jak tady tvrdí, ale v praxi, jestliže je opravdu tím, za co se vydává, by mohl tu jeho gramatiku používat místo sedativu - stačilo by, aby na zvíře před ošetřením promluvil a i prase by upadlo do mdlob.

19180

06.09.2003 19:51

Pravda nebo předsudek?

RE: Censura na Sprše?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Vodníku,

já jsem se tedy pro jistotu ještě jednou podíval do sprchy a tam to stojí černé na šedivém: "Administrace Sprchy si vyhrazuje právo mazat příspěvky, o kterých její členové usoudí, že zásadním způsobem narušují příjemnou atmosféru a slušnou úroveň zdejších diskusí." Mno, cenzura by se dala jistě definovat i jinak.

Mno, a když jsem tam už byl, tak jsem zahlédl příspěvek jednoho člena Sanhedrinu, pana Aleše Zemana, an se špindírsky otírá o nepřítomného kanadského Toma, i když ví lépe než kdo jiný, že jeho sugestivní vývody je přízemní podraznictví. Co je to Sanhedrin Vám už proto z naučného slovníku citovat nemusím. A kromě toho - někdo z předřečníků sem dal link na horse's mouth.

19184

06.09.2003 20:03

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslyšte Matěji,

když chcete někoho citovat, tak to dělejte pořádně, abyste nevypadal jako lhář. Napsal jsem následující:

"Za ty tři, čtyři nebo kolik tisíc let, co si Židi fandí, že se zapsali do lidské historie, nepřispěli k civilizaci naprosto ničím, přestože žili obklopeni národy, které daly základ naší civilizaci; hospodářství, vědě, umění, literatuře. Tři tisíce let pásli kozy a troubili na beraní roh a nikdy nepřispěli lidstvu ničím vlastním, ani kozím sýrem, dokud se nezačali přiživovat na nějaké cizí vyvinuté kultuře."

Jinak Vám děkuji za příležitost to tady zopakovat.

19185

06.09.2003 23:40

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Ajo,

na Vás se nemůže snad nikdo zlobit. A já bych to v tomhle případě bral spíš za náhodnou náhrávku, protože takovou maličkost bych Matějovi jinak ani nepředhazoval. Jo, ten má horší problémy než gramatiku!

19192

07.09.2003 00:16

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Honzo,

když už si tak pěkně racionalizujete křesťanskou věrouku, tak Ježíš možná vůbec nebyl Žid ale Arajemec. To není ale podstatné - pletete si ale antisemitismus (což je samo o sobě misnómer) s antijudaismem mnohých křesťanů. Jakmile žid přestoupil na křesťanství, tak byl pro křesťany košér[oči v sloup], ať to byli pravoslavní, katolíci nebo protestanti. Dokonce i uprostřed pogromu - žid, který se dal pokřtít byl okamžitě pod ochranou církve a nesměl mu být zkřiven ani vlas. Mno, a v tom je ďruhý největší rozdíl mezi křesťanstvím a judaismem, a nejprvnější omyl křesťanství.

19194

07.09.2003 00:29

Pravda nebo předsudek?

RE: Censura na Sprše?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jo, pane Vodník, to bude asi tak, jak říkáte ("bude to možná tím, že máme každý jinou představu o tom, co je to censura a co je to moderování.") Každý může cenzuře říkat jinak. Bolševik říkal cenzuře Úřad tiskového dozoru.

19197

08.09.2003 06:12

Washington k OSN: Pomozte nám

"mohl si vybrat but hamburger,hod dog nebo piccu"

Jiří Táborský 209.?.?.?

I sakra, akademiku Brodský, ta angličtina Vám jde skoro tak pěkně jako čeština. Ale sranda stranou, jak Vám chutnala picca soudružky Zemanové, dotóré? Nebo Vám dala jen but hamburger? Jo, ale jak tak čtu Vaše komentáře, tak Vy jste spíš na hod dogs, žejo?

19277

08.09.2003 08:16

Pravda nebo předsudek?

RE: Censura na Sprše?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Vodník,

doufám, že mi prominete, když paní Michaele a panu Jardovi z Písku odpovím ve Vašem okénku, protože u jejich dotazů není ňoflík "Reagovat". Mno, možná, že o reagování nestáli a ani si nejsem zcela jist, zda otázka paní Michaely byla adresována mně, ale to si snad už jako bratři v triku Sanhedrina nějak přeberou.

Paní Michaela: "Aha, ale nechapu, proc kdyz Vam tak silene vadi moderovana diskuse na Sprse, tak proc Vam nevadi na Zvedavci? Nejake rozumne vysvetleni?" Mně cenzura pod sprchou nevadí vůbec (natož šíleně), protože se tam diskuze neúčastním.

Pan Jarda z Písku: "až přinesete nějaký důkaz, že na Sprše byly opravdu mazány nepohodlné názory, bude tato debata opravdu zajímavá. Já si myslím, že není nutné obtěžovat čtenáře příspěvky výhradně vulgárně zaměřenými, osobními nechutnými urážkami nebo vyzýváním k násilí a podobně. Nemyslím, že by měl některý z členů Sanhedrinu v úmyslu mazat dobře míněné příspěvky k věci. Nazýváte-li toto cenzurou, je to cenzura. Ale upozorňuji vás, že určité meze jsou základem kterékoliv civilizace. Až mě přesvědčíte o opaku, budu proti "cenzuře" bojovat s Vámi." Pane Jardo z Písku, nevím, proč bych měl přinášet nějaké důkazy. Jednak tam máte jasně napsáno, že si administrace vyhražuje právo mazat příspěvky, jak jsem již v doslovné citaci připomněl panu Vodníkovi; za druhé mi je úplně buřt, že tam cenzuru (nebo mazání příspěvků, zní-li Vám to lépe) máte, jak jsem, doufám že rozumně, vysvětlil kousek výš paní Michaele. Vaši nabídku ke společnému boji proti cenzuře kladně oceňuji, ale já na chatových fórech o nic nebojuji - abych tak řekl s filozofem, když nejde o život, tak jde o hovno. A pod sprchou nejde o život, nebo snad jde?

19278

08.09.2003 08:39

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pae alberte,

nechci a ani nemohu se s Vámi přít o Bibli. Protože byla aramejština v době psaní Bible živým jazykem, tak se domnívám, že v té době existovalo nějaké etnikum, po kterém se aramejštině říkalo aramejština, a protože jsem kdesi četl, že Kristus byl aramejsky mluvící Aramejec, tak mi to připadlo docela logické a moc jsem o tom nepřemýšlel.

19280

08.09.2003 22:04

Pravda nebo předsudek?

RE: Probůh, Jiříku z pionýrského tábora

Jiří Táborský 209.?.?.?

Můj milý fanoušku,

vždycky potěší, když se ozvete. Omlouvám se, že mi unikl Váš příspěvek "o pronásledování conversos ve Španělsku při honbě za čistou krví". Nemohu dost dobře slíbit, že Vašim příspěvkům budu věnovat větší pozornost, ale budu opatrnější přejímat židovskou propagandu, ze které jsem načerpal informace o imunitě instantních židovských konvertitů při pogromech, specielně popisované Normanem Cohnem. Ten dokonce tvrdí o Židech v Rusku, že "byli persekuováni ne proto, že byli členy cizí rasy, ale příslušníky opovrhovaného náboženství" a že "kterýkoliv Žid, který prohlásil, že konvertoval na pravoslaví, byl okamžitě zproštěn perzekucí, uvalených na jeho soukmenovce".

Obracení na "správnou víru", bylo vždycky základním principem každého křesťanství, bohužel tak nečinilo vždycky jen slovem božím. Diskriminace, případně perzekuce Židů na základě rasy vznikla v Evropě až se sekulárním francouzským osvícenstvím.

Dříve, například při hrozném pogromu ve Štrasburku, kdy byli Židé nařčeni z šíření moru, se instantní konvertizací ke křesťanství zachránilo kolem 1.000 Židů. Jako příklad z české historie je pogrom v dubnu 1389. Jirásek dokonce popisoval jak při tom křtil Židy i Jan Hus, což si pravděpodobně trochu přibarvil po svém.

Ani v nejmenším nechci minimalizovat příkoří, nespravedlnosti a zločiny páchané v minulosti na Židech, pouze poukazuji na to, že křesťanské církve - a bezpochyby vyšší klerus - považovaly pokřtěné Židy za rovnocenné křesťany, což jste tady, můj milý fanoušku, prohlásil za hovadinu. Já to vidím spíš jako neprozřetelnost.

19321

08.09.2003 22:35

Pravda nebo předsudek?

Censura na Sprše?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Jardo z Písku:

"Jenom jsem měl pocit, že se snažíte naznačovat, že se na Sprše děje něco nekalého, nemorálního nebo snad dokonce totalitou zavánějícího. Zejména to srovnávání s totalitními úřady bývalé ČSSR mi přišlo poměrně nefér."

Váš pocit je jen částečně správný. Nesnažil jsem se naznačovat, že se na Sprše děje něco nekalého, nemorálního. Pouze jsem poukázal na to, že v tiráži Sprchy stojí, že si administrace Sprchy vyhrazuje právo mazat příspěvky, což podle mne cenzura je a nechápu, proč se mi několik členů Sanhedrinu snaží namluvit, že si to neumím přeslabikovat. Možná, že cenzura zavání totalitou jim. Já jsem vždycky zastával názor, že si administrátor nebo vydavatel může dělat co chce, to je soukromý podnik.

19322

09.09.2003 20:13

Pravda nebo předsudek?

A pást kozy, Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

to jste Vy, kdo jim upírá plný kredit.

19377

09.09.2003 20:18

Pravda nebo předsudek?

RE: Ano, je to hovadina, Jiří

Jiří Táborský 209.?.?.?

Můj milý fanoušku,

za to, že většinou nečtu Vaše komentáře(a tím méně se snažím je vyhledávat) jsem se již omluvil, a skutečně nemusíte hypotézovat o důvodech, proč je nečtu. Dokud ale máte Váš poslední výstřel z Aurory v paměti, tak abyste se z toho potom zase slabomyslně nevykecával: máte to zase popletené (těžko říci, zda z blbosti nebo schválně, to se u Vás nedá rozpoznat).

"...tvrdit univerzálně, že konverzí jste pro majoritní společnost přestal být Židem" jsem samozřejmě netvrdil ani vzdáleně. Napsal jsem, že "křesťanské církve - a bezpochyby vyšší klerus - považovaly pokřtěné Židy za rovnocenné křesťany"; o nějaké "majoritní společnosti" jsem se vůbec nezmínil. Mno, Vy opakovaně píšete, že to byla hovadina; já se přikláním k mírnějšímu výrazivu a myslím si, že to byla naivní neprozřetelnost.

19378

10.09.2003 06:18

Seznam.cz překládá

RE: Seznam.cz překládá

Jiří Táborský 209.?.?.?

Když jste napsal "Kdyz jsme byli se setrou mali, tak se rikalo 'zaschlym vykalum na chlupech okolo konecniku' kastany", tak jsem měl nutkání se Vás zeptat, jak malí jste byli, když Vám začaly růst chlupy kolem konečníku. Mno, ale předem jsem si pro jistotu zadal ve slovníku Seznam výraz "kaštany" - a rozhodl jsem se potom raději se neptat, protože mi slovník sdělil, že nejbližší slovo k hledanému "kaštany" je "dětská hra s kaštany".

Avšak díky za velmi případnou připomínku kaštanů, protože byť známý zemitý pojem staročeský, není kupodivu uveden ani v Ouředníkově Šmírbuchu Jazyka Českého, kde jediná zmínka o kaštanech je pod heslem NUDA ve skupině výrazů drbat si koule, klátit si kaštany, hulit si brko, šoustat kaktusa. Já tedy tu dětskou hru s kaštany neznám a jenom se dohaduji, že si (jakkoliv velká) děcka neklátí ty kaštany bidlem jako ořechy.

19392

10.09.2003 06:37

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

Co ma tedy v ceskem pocitani dvanact nul?

Naši místní tři mušketýži: Matěj, Murt, Mikin a Jozef - v makovicích.

19393

10.09.2003 07:07

Pravda nebo předsudek?

Zvedněte nohy, Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

stojíte si na vedení. Nebo je to tím, že ho máte tažené ze Saskatoonu přes Tel Aviv?

19394

10.09.2003 07:34

Pravda nebo předsudek?

RE: A pást kozy, Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěji, tuhle Vaši intelektuální exhibici nemohu komentovat, protože by mi to pan Stwora určitě zcenzuroval. Mám ale poznámku k Vašemu komentáři o slabomyslnosti: až půjdete zase na vyšetření, všimněte si, že je tam na dveřích tabulka "Psychiatrie", ne "Psychologie", Vy jeden akademiku.

19397

11.09.2003 02:57

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

To musíte vědět nejlépe Vy, Matěji. Projevujete se soustavně tak, jako že to máte obojí dobře vyzkoušené a oscilujete jen mezi těmi dvěmi alternativami.

19451

15.09.2003 17:26

70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

RE: 70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Na amerických bankovkách najdeme obrázky bývalých otrokářů (třeba Benjamin Franklin, chcete-li příklad.)"

Člověče, neblbněte, zrovna s takovým příkladem. Vy začínáte argumentovat jak negramotnej akademik Matěj Brodský-Řehořek.

19675

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 5

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
389 478,80 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 858 384