Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Vojta49

Nalezeno 1585 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.08.2010 14:55

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

Ruský "odborník" pozapomněl

Vojta49 81.?.?.?

V roce 1991 nechal "osvícenec" jménem Saddám Husajn při útěku z Kuvajtu vypustit do Perského zálivu asi 7 milionů barelů ropy. Nějak si nevzpomínám, že by tehdy někdo investovat desítky miliard dollarů do jejího odstranění. Přesto si s následky této lidské zhovadilosti příroda poradila.

Havárie plošiny Deepwater Horizon způsobila celkový únik asi 5 milionů barelů. Ví někdo (krom ruského "odborníka") o nějakém závažném důvodu, proč by si s tím tentokrát příroda neporadila? I když se jí do toho budou plést podobní "odborníci" a bude to stát spoustu peněz?

225752

06.08.2010 23:53

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

RE: Ruský

Vojta49 81.?.?.?

Odhady počtů zabitých zvířat po havárii Exxonu uvádíte správně, pane Quido2. I mně je velmi velmi líto, když zbytečně zahyne 250 tisíc ptáků. ALE! Ornitologové odhadují, že denně zahyne v USA na následky střetu se skleněnou tabulí asi 300 tisíc ptáků. DENNĚ! Jen to nikomu nevadí, protože o tom skoro nikdo neví. Co Vy?

Vaše slova o tom, kterak "region zůstává paralyzován" a současně tam hyne spousta kachen a vyder si poněkud odporují, nemyslíte? Tak je ten region bez života nebo tam žijí kachny a vydry a s nimi spousta organismů, kterými se živí?

Ropa se z Exxonu vylila před více než dvaceti léty. Je naprostým nesmyslem, aby dodnes vydržela údajně "schovaná pod pískem" a ještě k tomu mazlavá. Vše kapalné dávno vytěkalo. Jestli tam něco zůstalo, tak jsou to na kámen ztvrdlé kusy dehtu. A chtěl bych vidět tu vydru, která se dobrovolně nakrmí asfaltem.

Nic nezlehčuji, pane Quido2. Jen nemám rád hysterické výlevy typu

> mořské dno bylo nevratně poškozeno a planeta se musí připravit na ekologickou katastrofu „za hranici veškerého chápání“.

údajných "odborníků". Opravdoví odborníci totiž vědí, že ropa uniká z mořského dna odpradávna. A příroda si s ní až dosud vždy poradila. I bez "odborníků". [velký smích]

225773

07.08.2010 12:57

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

RE: Ruský

Vojta49 81.?.?.?

Osočit někoho z výmyslů je snadné, pane Jentak. Já tvrdím, že hloupým výmyslem je tvrzení o mazlavé hmotě, která zůstane jako následek dvaceti let depozice surové ropy na mořském břehu. Ty tvrdé dehtové konkrece totiž může každý snadno najít téměř na všech neudržovaných plážích světa. Určitě jste se s nimi setkal i Vy. Jen Vás nenapadlo, že ty zvláštní "černé kamínky" jsou pozůstatkem ropy. Sublimace lehčích frakcí ropy totiž probíhá i za nižších teplot. Jen to trvá déle. Ovšem trváte-li i nadále na tom že "mazlavé" pozůstatky po havárii Exxonu nejsou výmyslem, prosím o věrohodný odkaz.

K "mazlavému" tématu ještě jednu poznámku. I kdyby se nějakým záhadným způsobem někde zachoval zbytek ropy z Exxonu v mazlavé podobě, chtěl bych vidět to zvíře, které by jej čichem nerozpoznalo. A ještě se v tom svinstvu dobrovolně vyválelo. [chechtot]

K Vašemu dotazu. Podle skutečných odborníků uniká ročně přirozeným prosakem ze dna Mexického zálivu DVAKRÁT VÍCE ropy, než která unikla z Exxonu Valdez. Čím to, že tamějším pobřeží až do letošního jara nikdo žádné "mazlavé" zbytky nenacházel? [smích]

225790

07.08.2010 16:31

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

RE: Ruský

Vojta49 81.?.?.?

Díky za přednášku o frakční destilaci ropy, pane Jentak. Ovšem Vaše úvaha má drobnou chybičku. To, co se děje v průběhu let s rozlitou ropou na břehu moře NENÍ frakční destilace. A dost se to od ní liší. Proces probíhá za běžných teplot, tlaků, za přítomnosti vzdušného kyslíku, vody, UV záření, mikroorganizmů, ... a hlavně nesrovnatelně déle. A to je důvod, proč se zatím nikdy a nikde nenalezl dvacet let po ropné havárii na mořském pobřeží mazut. A že těch havárií už bylo. Vždyť ten mazut by přece musel být na všech kontaminovaných pobřežích, ne? Proč nikde není?

Zkuste své přesvědčení doložit, pane Jentak. Máte-li pravdu, musí ležet na pobřežích moří a oceánů miliony mazutových jezírek. Kde jsou jejich fotografie?

225794

07.08.2010 23:43

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

RE: Ruský

Vojta49 81.?.?.?

Vaše důvěra mě těší, pane Bartošku. Ač jsem v těchto otázkách stejný laik jako Vy, pokusím se Vám odpovědět. I bez hlubších znalostí problematiky lze totiž učinit určitou předpověď na základě minulých zkušeností.

Za můj život se udály stovky velkých ropných havárií. V sedmdesátých létech unikalo do moří v průměru více než 2 miliony barelů ročně. Odhaduji, že stejně jako v Perském zálivu se i po této havárii do 4 měsíců většina ropy vypaří, biologicky rozloží nebo z ní zbudou relativně neškodné kusy dehtu. A tak krom dočasného poklesu stavu populací zasažených organismů k žádné tragedii nedojde.

A ještě jednu zkušenost. Po havárii Exxon Valdez se provádělo nesmírně nákladné tlakové čištění pláží. To však zabilo většinu pobřežního života. Na těch úsecích pláže, které byly z experimentálních důvodů ponechány nevyčištěné, se život vrátil již po 18 měsících, kdežto na čištěných úsecích to trvalo 3-4 roky. Experti na to poukazovali předem, ovšem tlak zelených a hysterie veřejnosti chtěla čistit a zachraňovat za každou cenu. A k té hysterii přispívaly podobné články, jako je ten, pod nímž diskutujeme.

225830

08.08.2010 15:49

Vojenský převrat v Turecku před útokem na Írán?

RE: Souhlasim.

Vojta49 81.?.?.?

Nemohl byste nám sem dát obrázek Vašeho spolehlivého počítače Tesla, pane Kryso? A co disk? Máte v něm HD český nebo bulharský? A OS z NDR? A co mobil? Ten máte také značky Tesla? [chechtot]

Dosti legrace. "Ono" se samo nic nenakupuje. Zboží nakupují zákazníci. A nakupují jen takové, které považují za dobré. Proto také za onoho údajně skvělého socializmu kdo mohl, dal přednost zahraniční elektronice z Tuzexu před značkou Tesla. Pamatujete?

Produkty Tesla snesly srovnání pouze se šmejdy z produkce ostatních zemí RVHP. Proč? No protože byly vyráběny téměř výhradně z nekvalitních součástek z produkce RVHP a navíc téměř manufakturním způsobem. Čest výjimkám, jako bývaly některé čs reprosoustavy. I to jste zapomněl?

225855

13.08.2010 01:22

Kdo je autorem Protokolů sionských mudrců?

RE: je to velmi jednoduché,

Vojta49 81.?.?.?

> dělám už pět let, slovy pět let, osvětu ohledně přímé demokracie a nikdo dodnes ze Zvědavců nepochopil

> Vše se statisticky vyřeší hlavně tím hlasováním mnoha lidí. Zvítězí statisticky vždy a zákonitě to nejlepší řešení.

----------

Cituji z výsledků voleb v ČSR 1946 :

V pondělí 27.května 1946 oznámilo Rudé právo palcovými titulky:
"Komunisté vedoucí silou národa. Ještě žádná politická strana neobdržela tak velkou důvěru - V nejdemokratičtějších volbách lid potvrdil a rozšířil mandát komunistů - Radostná nálada lidu - Jen nepatrný počet hlasoval bílými lístky proti lidově-demokratickému režimu a proti Národní frontě."

------- konec citátu

Děkuji, takováto "nejlepší řešení" už NIKDY !!!

Myslíte, paní Jarmilo, že podobné projevy přímé demokracie nám už nehrozí? Uměla byste říci, proč? Nebo si tu katastrofu, která nastala v důsledku tohoto

> statisticky vždy a zákonitě nejlepšího řešení

už nepamatujete?

226145

13.08.2010 15:13

Kdo je autorem Protokolů sionských mudrců?

RE: je to velmi jednoduché,

Vojta49 81.?.?.?

Takže volby ve 46. roce u nás zmanipuloval Stalin tak, aby vyhráli komunisté? A ostatní politické partaje na to po nákladné předvolební kampani jen tiše a bez protestů hleděly? Velmi zvláštní, že?

A totéž v bleděmodrém ve 32. v Německu, když vyhrál Hitler? Tam také voliče někdo zmanipuloval? A kdo? [chechtot]

I kdyby byly tyto volby zmanipulovány. Myslíte, paní Jarmilo, že kdyby už tehdy lidé nevolili formou zastupitelské, ale přímé demokracie, tak budou nezmanipulovatelní?

Přírodo, přírodo, jak já miluji ženskou logiku. [mrknutí jedním okem]

226194

01.09.2010 16:34

Socialismus a filmová kultura

Autor nás má za hlupáky?

Vojta49 81.?.?.?

Pan Toman na nás už zase zkouší svou primitivní propagandu. O filmech, vznikajících mimo náš bývalý režim tvrdí, že jde výhradně o snůšku
> stále stejných stupidit, krváků a oplzlostí ...

Dovolím si tomuto tvrzení oponovat. Stejně jako v ČSSR, vznikala (a stále vznikají) i v "prohnilém kapitalismu" skvostná filmová díla. Každý si je určitě vybaví, připomenu-li jména některých jejich režisérů.

Michelangelo Antonioni, Woody Allen, Ingmar Bergman, Federico Fellini, Miloš Forman, Alfred Hitchcock, Elia Kazan, Steven Spielberg, Orson Welles, ... To jsou opravdu autoři samých krváků a oplzlostí? [velký smích]

227263

01.09.2010 17:26

Socialismus a filmová kultura

RE: Autor nás má za hlupáky?

Vojta49 81.?.?.?

Dnešní vysílání všech komerčních TV stanic je řízeno něčím, čemu se odborně říká SLEDOVANOST. Už jste o tom někdy slyšel?

A teď odpověze Vy mě, pane Hestroyi. Jak dopadne poměr sledovanosti, když ve stejném čase spustím na stanici A špičkový Zeffirelliho film Romeo a Julie a proti němu na stanici B některý z osvědčených US krváků? Co bude mít větší sledovanost? A kdo lidem poroučí, co mají sledovat? [mrknutí jedním okem]

227268

22.09.2010 22:35

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Ať žije kapitalistická výroba

Vojta49 81.?.?.?

> "zlatý komunistický výrobky" a co je z Asie, po tom hovno

Tak o tom nám ještě chvíli vyprávějte, pane Kryso.

Do roku 1992 jsem jezdil v "luxusní komunistické" DACIA 1310 break. "Drobné" opravy typu výměny vložky válců, prasklé spojovací tyče řízení, kola v převodovce či totálně zadřených brzdových prasátek byly zcela běžné. Odevšad tekl olej, reflektory po dešti plné vody. Tou se plnil i interiér vozu v myčce. Již po třech létech začaly karoserii "zdobit" puchýře na laku, brzy následovaly prorezlé otvory. Vůz se v podstatě zcela rozpadl ještě před ujetím 100 tis. km. Vy to nepamatujete?

Pak jsem přesedl do Mazdy 626 2.0i. Co Vám mám povídat. Prostě asijský šmejd. Do 350 tis. km žádná vážnější závada. Pak jsem vůz (nehavarovaný a se servisní knížkou) dobře prodal. Chcete si typnout, odkud je můj další vůz? [mrknutí jedním okem]

228517

23.09.2010 00:24

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Ať žije kapitalistická výroba

Vojta49 81.?.?.?

Dovolte abych se pousmál nad Vaším "kdybys koupil ...". Za sociálizmu šlo něco běžně koupit? K té Dacii jsem se dostal na základě protekční informace, že jich zítra bude v Mototechně 5 na prodej. Vystál jsem celonoční frontu před prodejnou a byl jsem naštěstí čtvrtý. Pátý vůz byl v rámci předprodejního servisu předchozích aut zcela očesán. Že je Dacia šmejd jsem samozřejmě věděl. Ale nějak nebylo moc na výběr.

Dnes je to přece jen o chlup lepší, ne? Když usoudím, že nějaké zboží je šmejd, prostě je nekoupím. Vyberu si jiné. Je to určitě snazší, než ztrácet čas reklamacemi. A nejsem-li si kvalitou jist, mrknu na internetové reference.

Nechápu, nad čím se pan Krysa tak rozčiluje. Je-li přesvědčen, že jihokorejský set top box je šmejd, může si přece koupit "komunistický" severokorejský. Nebo ne? [velký smích]

228524

28.09.2010 13:39

Nešlapej na mě: Pravicová revoluce v Americe

RE: Zákonité, ale přesto překvapující

Vojta49 81.?.?.?

> Že je kapitalismus nereformovatelný a končí fašismem je známá a všemi přijímaná skutečnost ... ?

Dovolte, abych se pousmál. Opravdu jste přesvědčen, že švýcarský (též finský, dánský, kuvajtský, ...) kapitalismus vyústí ve fašismus? A dokonce si myslíte, že tomuto bludu věří VŠICHNI? Tedy já rozhodně ne. [chechtot]

228892

28.09.2010 16:41

Nešlapej na mě: Pravicová revoluce v Americe

RE: Zákonité, ale přesto překvapující

Vojta49 81.?.?.?

Uznávám, pane Maxime, že Vaše převědčení je nesmírně silné.
Vaše tvrzení
> Stát musí být silný a aby byl silný musí mít dost majetku
dokazuje, jak může silné přesvědčení zcela ochromit lidskou racionalitu. Proč?

Všichni zde se shodneme, že základní příčinou stávající recese jsou astronomické státní dluhy. Státní dluh ČR, USA, Řecka, Portugalska, Japonska, Německa, ... Jak tyto dluhy vznikly? Tyto (a další) státy utratily astronomické bohatství. Toto bohatství měly ony "silné státy" ve svých rukách. Dokázaly je (ve prospěch svých občanů) udržet? Nebo dokonce zmnožit? K smíchu, že? Vše je promrháno. Lhostejno, zda za nesmyslné válčení, předražené české státní zakázky či platy přebujelého řeckého státního aparátu.

Každý soudný člověk z toho musí odvodit jediné. Státního molocha je třeba přiškrtit. Jinak promrhá budoucnost nejen naší (ta už je v pekle), ale i budoucnost našich dětí a vnuků!

A Vy? Vy nabádáte k tomu, abychom do bezedných státních chřtánů vkládali ještě víc? V tom případě pro Vás mám doporučení. Shromážděte kolem sebe stoupence své myšlenky. Třeba z celé "socialistické" EU. Složte se a kupte si pěkný ostrov. Na něm si zřiďte stát svých snů. A za deset let nám přijďte vyprávět o tom, jak to funguje ve Vašem "silném státě". [mrknutí jedním okem]

228916

28.09.2010 23:49

Nešlapej na mě: Pravicová revoluce v Americe

RE: Zákonité, ale přesto překvapující

Vojta49 81.?.?.?

> možná bys nám mohl popsat mechanismus jak státní dluh může zapříčinit recesi v soukromém sektoru

Rád, pane Aristokrate.

1. Půjčování peněz soukromníkům je velmi riskantní. Oproti tomu půjčování vládám je (s malými výjimkami) téměř bez rizik. Je-li tak vysoká poptávka po úvěrech od vlád, je výhodnější půjčit jim. Na podnikatele pak prostě finanční zdroje nezbývají.

2. S rostoucí zadlužeností státu rostou i náklady na jeho dluhovou službu. Srozumitelně řečeno. Stále větší částka peněz, které by mohl stát utratit za zakázky od privátního sektoru, končí ve formě úroků opět u věřitelů státu.

3. Smyčka se utahuje. Stát spotřebovává stále více zdrojů z finančního sektoru a na jejich splácení potřebuje uloupit stále větší díl výsledků práce z produktivního sektoru. Na ten však zbývá stále méně finančních zdrojů. A tak produktivní sektor upadá. Roste nezaměstnanost. To je důvodem, proč se státu nedaří uloupit dost na daních. Nezbývá, než si opět o něco více půjčit. A za rok zase více a ještě VÍCE A JEŠTĚ ...

Pokusíte se odhadnout, pane Aristokrate, kam musí takovýto vývoj vést?

Pro pana Hc.

Nejsilnějšími (měřeno mírou přerozdělování), byly dlouhá léta evropské severské státy. Nějak si nevzpomínám na jejich koloniální výboje.

Pro pana Bartoška

Nikde jsem nenapsal, že si přeji zlikvidovat stát. Ovšem soudím, že stát má plnit jen takové funkce, na které si jeho občané vydělali. Dlouhodobý život na dluh vede nutně do pekel. A to platí jak pro člověka, tak pro stát. Vy si to nemyslíte?

228958

29.09.2010 23:05

Kolaps západní morálky

RE: Nejsem si jistá,

Vojta49 81.?.?.?

Dovolím si připojit k Vaší úvaze o morálce poněkud kacířskou poznámku. Lidé obvykle přijímají bez hlubšího zamyšlení morální imperativ o tom, kterak máme milovat své bližní. Jako sebe sama. A proč? No protože jsme všichni bratři a sestry.

Jenže nejsme! A to je ten důvod, proč se nám to "milování všech ostatních lidských bratří a sester" jaksi nedaří. Ba co víc. V tom nejdůležitějším, v rozdělování hmotných statků, vládnou od pradávna dva (na první pohled zcela nemravné) principy. Protekce a korupce.

Že ne? Dokonce jsou uzákoněny. Po zemřelém nedědí rovným dílem všichni jeho lidští bratři a sestry. Ze zákona jen jeho protekční příbuzní. Rodiče nemají ze zákona povinnost šatit a živit všechny děti v obci. Ale jen ty vlastní. Z pohledu "rovného milování všech svých bližních" je to neoddiskutovatelná protekce.

A požádá-li mě libovolný lidský bratr o můj hmotný statek či službu? Není-li to můj skutečný (tedy pokrevní) bratr, obvykle nedostane nic. Leda za protihodnotu. Tedy jiný statek, službu či peníze. Typicky korupční jednání. A tuto oblast morálky (jak se řádně navzájem korumpovat) upravuje tzv. obchodní právo.

Dle mého soudu je moc dobře, že v lidských vztazích převládá protekce a korupce. Kdyby jich nebylo, rozdělovaly by se hmotné statky přímým konfliktem. Kdo si co urve, to je jeho. Jen si také s paní Lin nejsem jist, jak si tu "ohavnou" protekci a korupci srovnat s morálkou. [mrknutí jedním okem]

229003

29.09.2010 23:23

Kolaps západní morálky

RE: to tu už predsa raz bolo....

Vojta49 81.?.?.?

Dovolíte-li, pane "62", přičiním svůj názor na zlo. Soudím, že ZLO je destrukce hodnot. Života, zdraví, svobody, lásky, víry, majetku, empatie, ...

Vnímání zla pak záleží na stupnici hodnot každého člověka. Je tedy relativní. Většina lidí považuje za největší hodnotu život. A chrání si jej nade vše. Jsou ovšem i výjimky. Tedy lidé, kteří si více než svého života cení třeba svobody. A položí za ni i svůj život.

Zlo nepůsobí jen lidé. Zabije-li člověka blesk (lavina, povodeň, ...), je to určitě veliké zlo. Ovšem jsou za něj odpovědny slepé přírodní síly. Od nich nelze očekávat žádnou empatii. [smích]

229005

30.09.2010 15:09

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

Vojta49 81.?.?.?

Paní ve Střelci,

ochuzený uran se při bombardování NEPOUŽÍVÁ. Pan R.R. senior Vám přesně popsal, k čemu se vojensky užívá. Jako těžké jádro střel, určených k prorážení tankových pancířů.

Nebo Vy máte nějaké jiné poznatky? K čemu dle Vás slouží ochuzený uran při bombardování? A odkud čerpáte věrohodné informace, že byl ve Fallúdži některou stranou skutečně užit?

229032

02.10.2010 00:03

Kolaps západní morálky

RE: Nejsem si jistá,

Vojta49 81.?.?.?

Nezlobím se Lin. Spíše bych se měl omluvit já Vám za to, že jsem Vás svými slovy zaskočil.

S panem Hadem (jemuž děkujete) se zde občas špičkujeme. On věří v ezoterično, já jsem spíše pragmatik. A tak mě mrzí, že se pan Had hlouběji nevěnoval diskutované morálce. Tedy přímá otázka, pane Hade. Kdo nebo co je zdrojem té "správné" lidské morálky? Odkud pochází? Kde se bere? Kdo je tou autoritou, která určí, co je správné a co ne?

A jak je to dle Vašeho (nehmotařského) názoru s protekcí a korupcí v lidských vztazích? Osvícení lidé neuplácejí jiné, aby od nich dostali za mrzký peníz bydlení, potraviny, ošacení, ...? Měly by se tyto "špinavé" praktiky z konání lidí zcela vyloučit? A jak by pak probíhalo rozdělování hmotných statků? A to rozdělování statků je dle Vás skutečně něco tak nízkého, že se tím raději ani nebudete zabývat? Proč se jím tedy zabývá tolik přikázání z destatera? Desatero je také nízké a opovrženíhodné? [smích]

229150

03.10.2010 14:46

Nešlapej na mě: Pravicová revoluce v Americe

RE: Problém je jinde, ...

Vojta49 84.?.?.?

> tak vláda řekne, vezmeme peníze daňovým poplatníkům

Vláda je představitelem kapitalismu? Ha, ha. Kdy už konečně pane Peleško pochopíte, že diletantské socialistické zásahy vlád do ekonomiky nemají s kapitalismem vůbec nic společného?

Dle Vaší logiky za astronomické státní dluhy může také kapitalismus? "Zlí" kapitalisté a "nenasytní" bankéři emitují vládní dluhopisy? A nebo to činí lidé, kteří se díky neschopnosti řídit svůj vlastní podnik protlačili do vysokých politických postů, aby tam mohli řádně podojit erár? Dluhy nedluhy. Co myslíte? [mrknutí jedním okem]

229232

03.10.2010 15:16

Kolaps západní morálky

RE: Nejsem si jistá,

Vojta49 84.?.?.?

Tleskám první části Vaší odpovědi, pane Hade. Za to, že nepřenášíte odpovědnost za svou morálku na jakékoliv "vyšší síly".

Určité výhrady mám k Vašemu "každý sám sobě". Já soudím, že tomu tak úplně není. Jsme totiž sociální tvorové. A mínění "těch ostatních" nás ovlivňuje více, než jsme ochotni si připustit. To vysvětluje, proč jednou platí "oko za oko, ..." a jindy zase " ... ty po něm chlebem". Nebo ne?

Za svá slova o Vaší víře v cokoliv se omlouvám. Popravdě moc nerozumím tomu, v co věříte. Ovšem to je asi na jinou debatu.

Od počátku roku 2010 od Vás do mého veřejného mailu nedorazilo nic. Tedy pokud to nevyfiltroval antispamový robot. V průběhu tohoto měsíce budu kontrolovat i vyřazený spam. Třeba si pěkně poklábosíme o tom, co může člověk rozdávat druhým, ač to sám nemá. [smích]

229236

04.10.2010 00:12

Kolaps západní morálky

RE: Nejsem si jistá,

Vojta49 84.?.?.?

Z našich předchozích debat si vzpomínám na Vaši definici víry, jako tvořivé síly. Dokonce se přiznám, že jsem se tímto (pro mě obtížným pojmem) už několikrát v myšlenkách obíral. Zatím marně.

Má zkušenost s vírou je totiž poněkud zvláštní. Mohl bych ve zdejším archivu dohledat velmi moudré a brilantní myšlenky některých věřících. Tedy pokud spolu diskutujeme o čemkoliv jiném. Jen ne o jejich víře. Ve chvíli, kdy se pokusím v debatě k tomuto tématu přiblížit, je konec. Všechna moudrost a osvícenost je tatam. Z jindy brilantně argumentujícího oponenta se náhle stane roztřesený a intelektuálně ochromený uzlíček nervů. Jako by jej hrůza z toho, že bych mohl nějak jeho víru ohrozit, zbavila většiny racionality.

Postupně docházím k přesvědčení, že silná víra je pro vzdělaného a inteligentního člověka jakýmsi břemenem. Protože každý pokus druhého o to, přiblížit se k jádru jeho víry, vnímá jako možný útok na vlastní integritu. Se všemi z toho plynoucími důsledky. Ale třeba se hrubě mýlím. [smích]

Můj email je v záhlaví každého mého příspěvku hned za nickem. Je to apear(závin)atlas(tečka)cz. Slova v závorkách je třeba v reálné adrese nahradit uvedenými znaky. Pokud bych sem napsal přesné znění emailu, budu mít zítra schránku plnou spamu.

229278

10.10.2010 18:32

Zajímavý nápad jean.larouxe

Proč to nejde?

Vojta49 84.?.?.?

Z prostého důvodu. NIKDY to takto nešlo. Ještě nikdy v lidské historii se nestalo, aby se sešla menší či větší skupina lidí, dala hlavy dohromady a bez vůdčí myšlenky vymyslela něco převratného. Opakuji NIKDY. Vůdčí myšlenka bez charizmatického vůdce NEVZNIKNE. Nebýt Spartaka, Ježíše, Mohameda, Husa, Gándhího a dalších, historie lidstva by byla jiná.

Proč se tedy tyto nápady na kolektivní vymýšlení stále znovu a znovu objevují? V důsledku široce rozšířeného bludu o tom, jak snadno se dokáže i velká masa lidí na něčem shodnout. A vskutku, dokáže. Na tom, CO NECHTÍT. Jenže to nestačí. Je třeba se shodnout na tom, CO CHTÍT.

Ovšem vymyslet, co chtít, je obtížné. A přesvědčit alespoň skupinu svých nejbližších stoupenců, že je to k jejich dobru, je ještě těžší. To dokážou jen nemnozí. Paní Jarmila či pan Janko by mohli vyprávět. [mrknutí jedním okem]

Závěr? I kdyby se podařilo překonat technické problémy, spojené s nápadem pana Larouxe, nic převratného se nestane. Jen se zvětší skupina lidí, kteří si vzájemně poklepávají po rameni za to, jak pěkně naformulovali, CO NECHTÍT.

229757

Pěkné video, příteli Janko. Jen v něm nejde o žádnou "jinou" fyziku, nýbrž o pěkné představení šikovného iluzionisty.

A jak to ten japonský klučina dělá? Všimněte si jeho levé ruky, kryjící místo s otvorem ve skle, kudy prostrkuje svou pravou ruku. V okamžiku, když už pravou ruku s mincemi "ze skla" vytáhl zpět, jeho levá ruka sebou zvláštně horizontálně zacuká. To jak jak o ní drhne ujíždějící segment skla s dírou, kterou je nutno skrýt zpět na její místo pod příčkou stolu.

Vidíte to? Nebo to raději nechcete vidět? [smích]

230006

19.10.2010 15:08

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: Drogy a stát.

Vojta49 84.?.?.?

Vás trápí to 1% zámožných. Mně zase trápí těch 99% ostatních, pane Sašo. Proč?

Neustále zde čtu o strašlivém drancování této planety, blížícím se oilpeaku, nedostatku potravin, vody, energií, ... O záplavě odpadků, nadprodukci CO2, zbytečném převážení surovin a zboží mezi kontinenty. Otázka zní. Ty miliardy barelů ropy, hory transportovaných surovin, plodin, potravin, zboží, dřeva z vydrancovaných deštných pralesů, ...? To všechno spotřebují ti bohatí? Nebo spíše těch 99% zbylých? Co myslíte?

Co by se stalo, kdyby se do rukou té nemajetné menšiny dostalo ještě více bohatství? Myslíte, že by pak prostí lidé žili skromněji? Méně by (jen pro nesmyslné zážitky) létali po celém světě a zpět? Popíjeli by méně alkoholu? Myslíte, že by méně mrhali potravinami, energiemi, časem? A o to usilovněji pracovali? ... Moje zkušenost říká, že rozhodně ne.

A tak stále znovu a znovu žasnu. Proč i vzdělaní a zkušení lidé jako Vy touží po tom, aby se více bohatství (moci, zdrojů, peněz) dostalo k užití prostým lidem. Opravdu soudíte, že rostoucího bezduchého konzumu je na této planetě málo? Přejete si jej ještě znásobit? Nebo snad myslíte, že by náhlý příliv bohatství učinil z mas konzumentů osvícené investory? Proč a jak? Uměl byste prosím svůj postoj nějak racionálně vysvětlit? Děkuji [smích]

230246

19.10.2010 17:46

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: Drogy a stát - oprava

Vojta49 84.?.?.?

Ve druhém odstavci má být samozřejmě místo "do rukou té nemajetné menšiny" formulace "do rukou té nemajetné většiny". Omlouvám se.

230255

19.10.2010 17:50

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: na OT

Vojta49 84.?.?.?

Pane Hade, ta správná adresa je pouze apear@atlas.cz.

230256

21.10.2010 11:46

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails

Vojta49 84.?.?.?

Můj otec mi paní Jarmilo vyprávěl, jak za války sledoval s přáteli mohutné bílé stopy za formacemi vysoko letících spojeneckých bombardérů, které startovaly z italských základen a létaly bombardovat německá města. Chemtrails existoval už tehdy?

Můžeme shlédnout řadu sovětských filmů, v nichž je k vidění vysoko letící sovětské letadlo. Co se to za ním táhne? Že by chemtrails i v padesátých létech v CCCP? Proč?

Pokud za jasného dne pozorujeme vysoko letící letadla, táhne se kondenzační stopa za všemi. Bez výjimky. Každé z nich patří jiné společnosti, jiné zemi. Určitě jsou mezi nimi i letadla z muslimských či komunistických zemí. Ta také práškují? [chechtot]

230409

21.10.2010 14:20

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: Drogy a stát.

Vojta49 84.?.?.?

Nejspíš jsem se vyjádřil nesrozumitelně, pane Sašo. Já se vůbec nepřu o Vámi kritizovaný stav rozdělování společenského bohatství. Věřím i Vašemu videu a jím popisované L-křivce. Medián příjmů v USA je tam uváděn tuším ve výši 40.000 USD ročně.

Vy tento stav shledáváte nepřijatelným. Z důvodů, kdy menšina bohatých brání drtivé většině ostatních promrhat veškeré společenské bohatsví. Za pochybné materiální požitky, radovánky či "adrenalinové" zážitky. Namísto zbytečného plýtvání vytvářejí bohatí kapitál, za nějž je budována infrastruktura země. Sebevětší skupina průměrných občanů by nikdy nedokázala ufinancovat stavbu jederné elektrárny, nového letiště, továrny, ropné plošiny, ... Oni by se dokonce na podobném projektu nedokázali ani shodnout.

S dovolením svou otázku zkonkretizuji. Byl byste spokojen, kdyby bylo těm nejbohatším lidem v USA zestátněno 99% jejich majetku a z jeho výnosů by se uměle zvýšily příjmy zbývajících 99% amerických občanů tak, aby se medián posunul na dvojnásobek jeho současné výše? Zkusil byste odhadnout dopad takového opatření? Kam by v takovém případě pokročily USA za 5, 10 či 15 let?

230428

21.10.2010 16:06

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails

Vojta49 84.?.?.?

> já jsem za celý svůj život padesát let žádné čáry na obloze neviděla. Vidím je jen pouhých posledních deset let ...

Na rozdíl od Vás si paní Jarmilo zřetelně pamatuji kondenzační stopy letadel i z časů mého mládí. Přibližně v roce 1980 jsem letěl na trase Praha-Sofia. Za letu jsme míjeli několik dalších (nejspíše socialistických !) letadel a za všemi se táhl chemtrails. Čím to? [mrknutí jedním okem]

230441

22.10.2010 15:06

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails a počty

Vojta49 84.?.?.?

Pan Martin zatím nevidí na Floridě žádné chemtrails z prostinkého důvodu. Protože tam panuje teplé počasí. A tak je i ve velkých výškách nízká vlkost vzduchu. Podobně, jako v tom Egyptě.

Zkusme paní Jarmilo otestovat teorii chemtrails "vědecky". Tedy použijme malý experiment a počty ze 6. třídy ZŠ. Vezměte prosím trochu práškového cukru, pudru, kakaa či jiného práškového materiálu. Požádejte svého manžela, ať zajde do Vaší zahrady, tam nabere prášku na nehet svého ukazováku a na Váš pokyn jej rozpráší do vzduchu kolem sebe. Vy jej přitom zpovzdálí pozorujte.

To množství prášku na nehtu dospělého muže je přibližně 1 gram. Z jaké vzdálenosti ještě vidíte nějaký obláček? Že už ze dvaceti metrů nevidíte nic? Nevadí. I tak se spokojíme s předpokladem, že tajemné částice chemtrails jsou tak odrazivé, že stačí jeden gram na krychlový metr vzduchu, abychom je dobře viděli i na vzdálenost 10 km.

Pás chemtrails je při pohledu ze země váleček "kouře" o něco širší než letadlo. Boeing 737 (nejběžnější eroplán) má rozpětí asi 35 m. Tak ten váleček "mlhy" za ním má průměr asi 40 m. Válec o tomto průměru má na jeden metr délky objem něco přes tisích kubických metrů. Obsahuje-li každý kubík jen jeden gram "svinstva", musí ho letadlo vypustit na každý metr letu asi kilo Co to je na tak velké éro, že?

Při slušné viditelnosti spatříme přilétající letadlo asi na vzdálenost 50 km. Do stejné vzdálenosti je pak vidíme, když se od nás vzdaluje. Pozorujeme tedy letovou trasu délky 100 km. A dobře vidíme, jak celou dobu "práškuje". A nyní pozor. Pokud letadlo práškuje každý metr svého letu jedním kilem "jedu", "rozsype" ho na vzdálenosti 100 km celých 100 tun.

JENŽE! Hmotnost plně naloženého B 727 se dle typu pohybuje od 50 do 90 tun. [chechtot] Takže to nejde. Snížíme tedy obsah "svinstva" v jednom kubíku vzduchu na desetinu gramu. Že při tak mizivém množství žádný oblak za letadlem neuvidíme? Co na tom. Naše letadlo rozpráší na stokilometrové trase jen 10 tun. No vida.

To letadlo běžně uletí i 4000 km na jeden zátah. A práškuje celou cestu. Takže na trase Moskva Lisabon rozsype 400 tun "jedu". Že to zase nejde? Máte pravdu. Nejde to. Viditelný chemtrails je technicky i fyzikálně nesmysl. Nebo znáte nějaké jiné počty? [mrknutí jedním okem]

230570

22.10.2010 17:00

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails a počty

Vojta49 84.?.?.?

Myslím, že byste na to mohla přijít i sama. Pilot snížil výkon motorů (po našem ubral plyn), neboť mu letový dispečer nařídil snížit letovou hladinu. To se děje před každým přistáním, i když je letiště ještě poměrně daleko. [smích]

230581

25.10.2010 13:57

Tajemství peněz

RE: Hezký

Vojta49 84.?.?.?

> On to nechce pripustit preto, pretoze je jeden z tych judasskych sluhov

Namísto nenávistného nálepkování prosím vyvraťte argumenty svého oponenta.

> nam ide len o to, aby sme uzernikov ... postavili pred spravodlivy sud

Kdo je to MY? A proč tedy (namísto tlachání) ihned nepostavíte všechny zločince před soud?

> Dokola tu toci o tom ,ze urok je vlastne fajn

To není pravda. Nikdo netvrdí, že úrok je "fajn". Všichni vzdělanější debatéři se Vám snaží vysvětlit, že úrok je základní (a zákonitá) ekonomická kategorie. A nemohou za to, že tento prostý fakt nejste schopen pochopit.

> A dalsie kydy typu ...

Podobné výroky užívá v anonymních diskuzích obvykle jen tzv. elektronická lůza. Namísto vyvracení protivníkových argumentů potupit protivníka i jeho slova. To je velmi nízké. Mě tato Vaše reakce vyprovokocvala k napsání tohoto příspěvku.

230898

25.10.2010 14:03

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: prostě každý tryskáč

Vojta49 84.?.?.?

Děkuji za to video, pane Vodníku. Potvrzuje pravdivost slov mého tatínka o kondenzačních stopách za spojeneckými bombardéry už za války. [smích]

Paní Jarmila viděla tento jev poprvé v životě před deseti léty. Čím to? [mrknutí jedním okem]

230901

26.10.2010 14:56

Tajemství peněz

RE: Hezký

Vojta49 84.?.?.?

Stát vlastní, pane "72", obrovský poklad. Ano poklad. Tím pokladem je právo, dělat beztrestně cokoliv. Nebo snad znáte někoho jiného, kdo může legálně loupit za bílého dne? Ukrást většinu toho, co vytvoří jeho vlastní občané. A použít nakradené bohatství třeba k financování žoldáků, kteří vraždí v cizí zemi? A nenést za to naprosto žádnou odpovědnost? Přesně to popsal pan Hestroy o něco výše. A já mu za to tleskám.

Takže není třeba usilovat o světovládu. Nač se trápit a vládnout nějakým ubožákům ze subsaharské Afriky, latinské Ameriky či Haiti. Stačí ovládnout některý z průmyslových států. A máme nejméně na jedno volební období vystaráno. Když je toho lupu z daní, cel a poplatků málo? No tak podojíme ten stát ještě jinak. Vydáme jeho jménem státní dluhopisy. Vypůjčené peníze také z větší části uloupíme. Trochu z nich utrousíme i občanům, aby uvěřili, že půjčky slouží především lidu. A dluhy? Ty ať si zaplatí, kdo chce. Až nám skončí mandát, budeme za vodou.

Stát je ve své současné (přebujelé sociální) podobě ta nejmastnější kost na světě, pane "72". A jak je všeobecně známo, čím mastnější kost, tím víc se o ni psi rvou. Že by někdy vyhráli moudří a laskaví psi? [mrknutí jedním okem]

231036

27.10.2010 00:42

Tajemství peněz

RE: Hezký

Vojta49 84.?.?.?

Pane "72". Až dosud jsem si myslel, že náš stát ovládá vláda a parlament. Vy tvrdíte, že jej řídí lichváři. Rád se poučím. Prosím jen maličkost. Jejich jména. Díky.

Pane Hestroyi. Je fakt, že máme na některé jevy rozdílné názory. To ovšem není důvod, abych Vás nepodpořil, vyslovíte-li soud, s nímž souhlasím. [smích] Třeba není poslední.

Pane Peptalkine. Je jisté, že nechápu mnoho věcí. Vás poprosím, abyste mi laskavě pomohl pochopit. Pochopit, kdo je tedy ta elita, co
> nepotrebuje ziadne peniaze. Ona ma vsetko ...

Uveďte prosím pár jmen konkrétních lidí. Třeba v ČR. A když má vše, po čem tedy ta elita ještě touží? Napovězte. Hlavně neříkejte, že chce vládnout. Takový nesmysl. Když už mám vše, nač se trápit vládnutím? Tedy náročnou, nevděčnou a hlavně nikdy nekončící prací. Vládnout přece znamená především rozhodovat. Riskovat, že rozhodnu hloupě a budu za to všemi nenáviděn? Bránit se intrikám konkurentů, kteří by chtěli vládnout také? Nést odpovědnost přede všemi, kterým vládnu? A žádné uznání? Brrrr! Nikdy.

231110

28.10.2010 13:53

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Editorovi s láskou

Vojta49 84.?.?.?

Oslovil jste mě, pane Akronyme. Bylo by nezdvořilé neodpovědět. Bohužel není na co. Nějak jste ve svém rozhorlení zapomněl na věcné argumenty.

Pohleďme na diskuzi pod tímto článkem očima nezúčastněného pozorovatele. Největším zastáncem "práškování" je zde paní Jarmila. Ona a někteří další v chemtrails PEVNĚ VĚŘÍ. Lhostejno, že oponenti snášejí hory věcných argumentů, které teorii chemtrails bezpečně VYVRACEJÍ. Paní Jarmila otevřeně přiznává, že je v letectví laikem. Přesto více věří báchorkám podobných laiků, než racionálním technickým argumentům.

Závěr? Vidíme názorný příklad toho, jak snadno v lidském mozku zvítězí (třeba i iracionální) víra nad skutečností. Proč je tomu tak? No protože v tisících generací našich předků přežili spíše ti, kteří uvěřili varování "tam nechoď, je tam ...". Aniž by ono nebezpečí třeba jen koutkem oka zahlédli. Ti, kteří neuvěřili tam vlezli a byli sežráni.

Schopnost rychle a bez přemýšlení UVĚŘIT se tak stala jednou z účelných lidských vlastností. Která vždy v minulosti pomáhala svým nositelům přežít. A tak jsou dodnes naše mozky připraveny uvěřit hrozícímu nebezpečí, i když třeba vůbec žádné neexistuje.

Mimochodem. Paní Jarmily si velmi vážím za její odvahu hájit veřejně svůj názor proti takovému množství oponentů. Bez ní by byla tato (a další) diskuze nezajímavá. [smích]

231229

03.11.2010 15:41

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Ad: nezaměstnaní

Vojta49 84.?.?.?

Když už tak často a rád hovoříte o (údajně kýmsi lidem vnucené) práci, pane Abstrakte, víte vůbec, o čem hovoříte? Mohl byste nám říci svou definici práce?

Já se na rozdíl od Vás domnívám, že práce je jedním ze základních důsledků působení přírodních zákonů na člověka. Jedinec, který bude (v ideologiemi a socialismem nepokřivené přírodě) trvale odmítat práci, nikdy nedokáže vychovat svého potomka. Proto lidé s touto dispozicí museli již dávno vyhynout. A zbyli jsme my, kteří (ač neradi [mrknutí jedním okem]), přesto občas pracujeme.

231842

04.11.2010 14:20

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Ad: nezaměstnaní

Vojta49 84.?.?.?

Vám to nepřipadá zvláštní, pane Abstrakte? Snažíte se nás přesvědčit o správnosti svého názoru. Tvrdíte, že "práce nám byla vnucena". Prosím, každý má právo vyslovit svůj názor. JENŽE! Vy neumíte říci, co je (obecně) práce. Jak potom můžeme věřit Vaším závěrům?

Soudím, že práce je soustavná instinktivní či cílevědomá činnost, jejímž prostřednictvím odnímají organismy z okolního prostředí (z přírody) zdroje, nezbytné k uspokojování jejich potřeb.

Zkusíte mou definici práce falzifikovat? Pokud tak neučiníte, je Vaše tvrzení o "vnucené práci" evidentním nesmyslem. Nic ve zlém. [smích]

Na závěr dovolte malou poznámku. Lidé z nějakého důvodu rádi a zaníceně hovoří o jevech, o nichž prakticky nic nevědí. Dokladem jsou třeba ankety, organizované autory TV pořadu Nikdo není dokonalý. Všimněte si, jak v nich odpovídají lidé, kteří naprosto netuší, o čem je položená otázka. Namísto prostinkého NEVÍM, spustí dlouhou tirádu bezduchých tlachů. Všiml jste si toho také? Moc by mě zajímalo, proč to lidé dělají. Co o tom soudíte Vy?

231934

05.11.2010 00:17

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Ad: nezaměstnaní

Vojta49 84.?.?.?

Promiňte, pane Abstrakte. Třeba jsem nesprávně porozumněl Vaším slovům zde a zde. Zdálo se mi, že si v obou příspěvcích stěžujete. Na údajně nesmyslnou práci. Třeba spojenou se stříháním trávníků. Soudíte, že je to násilí.

Občas si nějaká stébla trávy uklovnou ptáci. Aby si z nich spletli hnízdo. Lidské stříhání uspokojuje nejspíš potřebu získat bezpečný plácek k dětským hrám. V případě ptačího "stříhání" jde o uspokojení potřeby bezpečného hnízda pro potomstvo. V obou případech jde o práci a žádná není zbytečná.

K Vašim otázkám. Tím že jím, uspokojuji svou základní životní potřebu. Abych ovšem měl CO jíst, musel jsem nejprve vykonat práci. Pečení holubi jaksi bohužel ...

Lidské potřeby. Téma na disertační práci. Znát je, patří k tomu nejdůležitějšímu v lidském životě. Škola nám tyto znalosti důsledně utajila. Většina lidí má o nich jen matné tušení. Kdo pochopí tajemství lidských potřeb a způsob jejich uspokojování, pro toho je život "procházkou v růžovém sadu". Zkusil byste třeba odhadnout, proč přispíváte do zdejších diskuzí? Vždyť psát slova vyžaduje energii a stojí to čas. Bezpochyby jde o práci. Jakou potřebu si touto prací uspokojujete? Víte to?

Peníze jsou univerzálním zdrojem. Jejich prostřednictvím lze uspokojit množství rozmanitých lidských potřeb. Avšak ne všechny. Za peníze si nekoupíte třeba přátelství, lásku, čas (mládí), vědomosti, zdraví, moudrost, ...

K "práci" současného úředníka. Zastávám názor, že veškeré dění na tomto světě řídí přírodní zákony. Žádní bozi, ani žádní ONI. Jen my lidé se tu a tam pokusíme ty přírodní zákony "přechytračit". Například prosazováním bludu, že všichni lidé jsou bratři, celibátem, násilným zespolečenštěním výrobních prostředků, pozitivní diskriminací menšin, dotacemi solární energie, ... Všechna tato přechytračení končí fiaskem. Že by přebujelý úřednický aparát byl také pokusem o "přechytračení"? Přikláním se k názoru, že ANO.

231973

08.11.2010 02:02

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Ad: nezaměstnaní

Vojta49 84.?.?.?

Součaná podoba veškerého života na této planetě je výsledkem stovek milionů let trvající soutěže (kompetice, evoluce), pane Mtk. Do počtu veškerého života náleží i živočišný druh homo sapiens sapiens. Války, rozpoutávané tímto živočišným druhem jsou sice ohavné, ale jsou součástí této soutěže. Podobně ohavných aktů probíhá v přírodě nespočet. Přestože jsou ohavné, jsou v souladu s přírodními zákony. Všechny živočičné druhy, které jsou podrobeny běžnému tlaku vnitrodruhové soutěže se evolučně vyvíjejí.

Každý živý organismus, který se chce v souladu s přírodními zákony rozmnožit, si MUSÍ být schopen k rozmnožení zajistit vše pro přežití své i svého potomstva. S výjimkou jediného druhu. Člověka. Ten nedávno zavedl zajímavé "přechytračení". To dává PRÁVO každému lidskému jedinci neomezeně se množit. Bez ohledu na to, zda je schopen uživit sám sebe a své potomstvo. POVINNOST živit takové jedince včetně jejich potomstva přeneslo toto "přechytračení" z rodičů na společnost. Nazvěme ty, kteří nejsou schopni živit sebe a své potomky NEPRODUKTIVNÍMI. A ty, kteří to musí dělat za ně PRODUKTIVNÍMI. Dejme tomu, že v současnosti žijí na této planetě jen 2 miliardy neproduktivních (spíš jich bude víc) a zbytek produktivních. Neproduktivní rodí v průměru 6 potomků na pár, produktivní jen 1,5 potomka. Schopnost být produktivním či neproduktivním se v drtivé většině případů dědí.

Nyní si dovolím otázku já, pane Mtk. Co myslíte že ohrožuje budoucí existenci lidstva (jako celku) víc. Lokální (nespravedlivé, ohavné a kruté) války, nebo "přechytračení", popsané v předchozím odstavci. Zůstane-li toto "přechytračení" v platnosti, kolik generací může trvat, než celé lidstvo zdegeneruje do podoby, panující na Haiti před zemětřesením? Nebo až do stavu úplného zhroucení společnosti, charakteristického kanibalismem, které nastalo na Velikonočním ostrově po vyčerpání všech jeho zdrojů stupidním opakovaným stavěním soch Moaui?

232123

09.11.2010 00:23

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Ad: nezaměstnaní

Vojta49 84.?.?.?

Máte pravdu, pane Mtk. Často se nedokážu vyjádřit tak přesně, jasně a stručně, jak bych rád. Ale v případě přírodních zákonů jsem to formuloval správně. Pokud Vy myslíte, že příčinami existujících jevů je ještě něco jiného, prosím o sdělení, co to je. A věřte nebo ne. I člověk se svými emocemi a zbytnělým egem je nedílnou součástí přírody. Může se přírodním zákonům vysmívat, vzpírat, odmítat je, stavět svou vůli nad ně. Ovšem marně. Církevní dogmata, která člověka postavila nad přírodu, jsou chybná. A aby ne. Vždyť jsou stará tisíce let a vycházejí ze žalostně chabých znalostí jejich tehdejších autorů.

Pro pana Tmo. Z Vašich příspěvků vím, že v otázkách evolučně determinované lidské motivace zastáváme přibližně stejné názory. V souvislosti s explozivním množením NEPRODUKTIVNÍCH já hovořím o právu odtrženém od odpovědnosti, Vy o falešné solidaritě. Myslím, že se v podstatě shodujeme.

Naprosto však nesouhlasím s tezí, že euroamerická populace dosáhla svého bohatství na úkor populací afrických (příp. dalších). Nesouhlasím s tím, že jsme si z Afriky nakradli naše továrny, školy, mosty, elektrárny, nemocnice, silnice, celá výstavná města a vesnice, železniční tratě, staletí pěstěné lesy, zušlechťovanou zemědělskou půdu, ... Ne. To všechno vytvořily pracovité ruce našich PRODUKTIVNÍCH předků. V podmínkách, kdy je po tisících kosily války, epidemie, hladomory, ... Oni to dokázali.

I současní chudobní Afričané měli své předky. Ale ti nějak nevybudovali a nezanechali svým současným potomkům téměř nic. Proč to také nedokázali? Opravdu byly jejich podmínky o tolik horší, než podmínky našich předků? Opravdu myslíte, že za jejich současnou bídu můžeme my? A nebo je to proto, že prostě byli a jsou NEPRODUKTIVNÍ?

Na Haiti žilo v roce 1950 3 mil. obyvatel. Převážně afričanů. Dnes jich tam žije (po zemětřesení) více než 10 milionů. Nikdo nic pořádně neumí, nikdo nepracuje, okrádají se navzájem. Z tropického ráje dokázali vytvořit peklo. Za to také můžeme?

232198

09.11.2010 23:55

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Ad: nezaměstnaní

Vojta49 84.?.?.?

Srovnejme Haiti a Austrálii, pane Tmo. Do Austrálie vyvezlo Britské království svou zločineckou chátru. Vašimi slovy
> vykořenili je, demoralizovali, a pak ponechali svému osudu.
A ti i přes to přetvořili tento kontinent ve vyspělou průmyslovou zem. Proč oni ano a bývalí otroci na Haiti, kteří tam byli dopraveni již o sto let dříve, ne?

Zkusme se nad touto otázkou nezaujatě zamyslet. Jak je to s evolučním tlakem, kterému jsme byli vystaveni my, obyvatelé vyšších zeměpisných šířek? Oč častěji zde umírali ti, kteří neměli dost předvídavosti, odpovědnosti a pracovitosti, připravit sebe a svou rodinu na dlouhou zimu (obydlí, oděv, potrava, otop, ...). V subtropech a tropech tento tlak chybí. A tak v tamní populaci přežívali a množili se i jedinci, kteří podobnou odpovědnost a pracovitost postrádají. Nemůže být tedy důvodem rozdílné vyspělosti australské a haitské společnosti různá genetická výbava jejich většinového obyvatelstva? Ta genetická výbava, která je zprofanována pod pojmem IQ?

Na podporu předchozího argumentu uvedu ještě jeden fakt, který ač je známý, lidé často přehlížejí. Původní australští domorodci, severo i jihoameričtí indiáni i drtivá většina africké populace žili v okamžiku jejich kontaktu s naší civilizací na úrovni lidí doby kamenné. Nedopracovali se k užití kola, kovů, písma, ..., souhrnně civilizace. Vždyť jsme je před jejich objevením nemohli okrádat. Tak proč oni ne a my ano? [smích]

232243

11.11.2010 00:24

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Ad: nezaměstnaní

Vojta49 84.?.?.?

K povzdechu pana Abstrakta. Dopracovali jsme se k nejsvobodnějšímu, nejbohatšímu a nejspravedlivějšímu světu, v jakém kdy lidé žili. A jestli soudíte, že tomu tak není, prosím o určení místa a času, kde a kdy už bylo líp.

Pane Moudrostraku. Austrálie vybudovala svou současnou průmyslovou infrastrukturu především v době, kdy jí Čína (pod vedením velkého Maa) mohla dodávat tak nanejvýš hlínu na trpaslíky. Pokud jí tehdy nespotřebovala sama na výrobu "výživných" placek pro své vyhladovělé obyvatelstvo.

K Vaším argumentům o odborech a sociálních státech. V ČSSR bylo organizováno v odborech 99,99% pracujících. To byly panečku SILNÉ odbory, že? Adjektivum "socialistická" měla tato naše ubohá republika dokonce i v názvu. A přesto se z předválečné vzkvétající průmyslové země stalo pod vedením (dle Vás) skvělých komunistů z ČSR velké šedivé panelákové sídliště. S muzeálními fabrikami, neschopnými vyrobit jediný úspěšný exportní artikl. S umírajícími lesy, zamořenou vodou i půdou, nedýchatelným ovzduším. A hlavně, s morálně zdevastovaným obyvatelstvem, udržovaným na jejím státním území jen s pomocí ostnatých drátů a hrozby zastřelením. Ostatně stejně nebo hůř dopadly všechny země pod nadvládou komunistů.

Nebojte se. Je nás mnoho, kteří ty "šťastné" časy pamatujeme. A budeme je připomínat těm mladším, nezkušeným, kteří by mohli podlehnout Vaší iracionální levicové propagandě.

Pane Tmo. Zkuste si představit, že by se podařilo osvícenému mecenáši zakoupit nádherný ostrov v subtropech, podobný Haiti. Vybudovat na něm základní infrastrukturu a vystěhovat tam všechny naše cikány. Jak vyspělou společnost by tam tito lidé vybudovali za 1,3,7 generací? Když na IQ nezáleží? Co myslíte?

Pane Antiseptiku. Na 90 milionů zlatých franků nezapomínám. Vy se zkuste rozpomenout na strukturu haitského domácího produktu. A nezapomeňte, že už drahný čas jeho celou jednu čtvrtinu tvoří milodary ze zahraničí. Takže ten tok financí je už dost dlouho opačný. A výsledek?

A že se ve vedrech nedá makat? V Indii snad nejsou vedra? A co v Izraeli? [chechtot]

232290

11.11.2010 14:38

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

Vojta49 84.?.?.?

> ... hlavní cíl člověčího bytí je někde úplně jinde. Člověk se má v první řadě najít ...

Říkáte v první řadě najít, Lin? Dovolte, abych Vás vyvedl z tohoto strašlivého bludu. S dovolením si vezmu na pomoc Vaše nejbližší. Vaší maminku a tatínka, dvě babičky a dva dědečky, 8 pra..., 16 prapra..., ... Sestoupíme-li jen o deset generací zpět, získáme pyramidu o 2 tisících Vašich předcích. Pokračujeme-li v historii Vaší rodiny ještě o dalších deset generací zpět, napočítáme cca 2 miliony Vašich předků. Je to málo?

Proč o nich hovořím? Protože oni svými konkrétními činy vyvrátili Vaše naivní přesvědčení. Dva miliony otců a matek proti Vám jediné. Ano. Oni všichni to dokázali. Vychovali svého potomka. Z nějakého důvodu to považovali ve svém životě za tak důležité, že NIKDO z nich na toto své poslání nerezignoval. Vůbec nic nevíme o jejich ostatních skutcích. S jistotou však víme, že své dítě dokázali vypiplat. Vy jste toho důkazem. Kdyby jen jeden jediný ze dvou milionů Vašich předků selhal, nebyla byste tu.

Cítíte tu ohromnou masu lidí? Dovedete si přestavit to jezero slz, moře jejich vlastní krve a oceán potu, které je to stálo? Kolik nejistoty, bolesti, úsilí, strachu, dřiny, hrůzy, hladu, bezesných nocí, sebeobětování, beznaděje, strádání, starostí, ... vynaložili? Kolik z nich za své dítě obětovalo zdraví? Nebo dokonce život? A Vy, která stojíte na špičce té kolosální lidské pyramidy? Vy zhodnotíte toto jejich obdivuhodné úsilí plivancem do jejich tváří. Když prohlašujete, že snaha rozmnožovat se, je jen jakousi manipulací. A že znáte něco o moc důležitějšího, než je nějaké hloupé rozmnožování.

Závěr? Kdyby průměrná délka jedné generace činila 25 let, napočítali jsme Vaše předky jen asi pět set let zpátky. Dovedete si představit to množství bytostí, kdybychom spočítali všechny Vaše předky rodu HOMO? Dva miliony let zpět? Kdyby jen jediný z nich selhal, Vy byste tu nebyla. Už trochu nahlížíte, co je v životě důležité a co méně?

232313

12.11.2010 01:32

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Ad: nezaměstnaní

Vojta49 84.?.?.?

Rozumím Vám, pane Moudrostraku. Vaše rétorika ukazuje na to, že jste si nejspíše dobře žil v jistotách a marasmu reálného socialismu. Jako ideolog či vyšší partajní funkcionář. Bylo to bezpečné, pohodlné a jisté. K výkonu Vaší funkce stačilo opakovat do zhloupnutí propagandistické bláboly, které předvádíte zde. Pracovat nebylo třeba. A měl jste vystaráno. A náhle? Vaše jistoty jsou v pekle. Není ani divu, že jste nenávistí celý bez sebe.

K nepravdám o "výkonnosti" našeho bývalého socializmu. Všechny značky, které jste zmínil jako socialistický exportní úspěch komunistů, jsou tradiční československé továrny, vybudované ještě před komunistickým pučem. A komunisty v souladu s jejich zvrácenou ideologií ukradené vlastníkům. A že jich bylo. Krom Vámi zmíněných také Tatra, Praga, Avia, ČZ, Aero, Škoda, Baťa, ... Všechny tyto značky komunisté tak dlouho drancovali, až z nich zbyly jen zastaralé polorozpadlé fabriky s muzeálním strojním parkem. Neschopné vyrobit jakýkoliv (na náročnějších trzích) prodejný artikl.

Nebo snad umíte vyjmenovat jedinou čs. průmyslovou značku, která byla vybudována po únoru 48 a dosáhla významnějších obchodních úspěchů? Že by třeba BAZ Bratislava? Joj, tam se toho vyrobilo! [chechtot]

Pravda. Mohli jsme mít úspěšné špičkové produkty. Všichni šikovní Češi a Slováci přece jen neemigrovali. Jenže. Diletantští komunističtí vůdcové dokázali zabít i ty nejskvostnější nápady. A tak jsme se "díky jim" nikdy nestali velmocí v produkci polarografických zařízení, gelových kontaktních čočkek, elektronových mikroskopů, ... Hanba jim.

O tom, kterak mi "výtečné" socialistické zdravotnictví vyvraždilo mé nejbližší se raději ani nebudu zmiňovat.

232332

16.11.2010 14:46

Kauza Vítkov

RE: tresty jsou v pořádku

Vojta49 81.?.?.?

Velmi moudrý postoj, pane Djb. Připojuji se. A dovolím si malé doplnění.

Nedbalostní čin s následkem smrti oběti u nás může být potrestán jen dvěma léty žaláře. Odsedí-li si vrah půl roku ve vyšetřovací vazbě, může být po dalších šesti měsících vězení podmínečně propuštěn na svobodu. Rok uvěznění za smrt nevinného člověka. To je trest? Takový "trest" si odpyká i člověk, který zavraždí jiného záměrně. A následně si opatří špičkového právníka, jež kauzu "uhraje" na výše zmíněnou nedbalost.

Lidé se chovají mravně, když se jim to vyplatí. A nemravného jednání se vystříhají tehdy, když se jim to velmi nevyplatí. I já se přimlouvám za větší přísnost. Všude. Od trestání nevychovaných klacků ve škole, přes lotry typu Grosse, Čunka či Bartáka, až po skutečné vrahy.

Rovněž bych považoval za správné, aby lidem, odsouzeným za závažné trestné činy, mohl být trest zostřen nucenými pracemi. Aby společnosti alespoň částečně vrátili to, oč ji připravili.

232451

17.11.2010 13:29

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

Sexuální orientaci člověka lze libovolně měnit výchovou?

Vojta49 81.?.?.?

Kdyby bylo možné homosexualitě člověka naučit, musel by fungovat i opačný postup. Homosexuál by měl jít "převychovat" na heterosexuála. Až dosud však nebyl zaznamenán jediný ověřený případ, kdy se něco takového podařilo. Čím to? [velký smích]

232500

18.11.2010 13:48

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Je pár témat

Vojta49 81.?.?.?

> Myslím, že v blízké budoucnosti budou tyto prastaré analýzy probuzeny.

Nerad Vám beru iluze, pane Quido2. Ani v blízké, ba ani v daleké budoucnosti, není co "probudit". Objeví-li totiž lidé něco účelného, užitečného, co mohou jakkoliv využít, nenechají to "usnout". Využijí to hned.

A ještě maličkost. Ovšem velmi důležitá maličkost. Víte, jak se pozná, že jakýkoliv poznatek (vědění, analýza) je účelný, užitečný, ... ? Naprosto jednoduše. Lidé jsou ochotni za něj (či jeho praktickou aplikaci, tedy v případě diskutovaného tématu za "odnaučení" homosexuality) zaplatit. A to velmi dobře.

Závěr? Máte-li jakékoliv znalosti z védských textů, které by mohly být lidem užitečné, uplatněte je hned. Neuděláte-li to, udělá to někdo jiný a Vy přijdete o slávu i o tučné honoráře. [mrknutí jedním okem]

232584

18.11.2010 14:16

Proč nebudu používat Student Agency

RE: Přátelé

Vojta49 81.?.?.?

Dovolíte-li paní Ájo, nabídnu Vám své řešení tohoto problému. Podmínkou je, pořídit si vlastní MP-3 přehrávač či mobil s touto funkcí. Já si do něj neukládám hudbu, ale mluvené slovo. Třeba nesmírně moudré eseje pana doktora Koukolíka. Ke stažení jsou například zde.

Provozuji MP-trojku s funkcí FM vysílače. To znamená, že při cestě autem mohu svou MP-3 poslouchat přes autorádio. Při cestách jinými dopravními prostředky používám malá sluchátka. Ta využívám také při práci na zahradě a pod. Soudím, že poslech slov moudrého pána je o moc lepší, než sebelepší hudební či filmová produkce. [smích]

232587

21.11.2010 13:53

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Něco málo k homosexualitě

Vojta49 81.?.?.?

> Mysl lze programovat.

Tak o tom nám prosím vypravujte, pane Govinde. Tyto Vaše znalosti budou nesmírně zajímat psychology, sociology, pedagogy i ekonomy řady vyspělých zemí. Například ti američtí se třeba už desítky let namáhají s otázkou (MARNĚ), co si počít s miliony mladých afroameričanů. Ti se většinou odmítají ve školách cokoliv učit, slovo "práce" považují za sprosté, jediným jejich cílem je získat co nejrychleji (a samozřejmě nezákonně) peníze. Vláda pro ně (s předstihemm ještě před dovršením jejich dospělosti) buduje dostatek míst v žalářích. A většina z nich tam také tráví podstatnou část svého života (čest výjimkám).

Totéž lze v podstatě říci o veškerém obyvatelstvu Haiti, o severoamerických indiánech, o mladých francouzských muslimech, o českých cikánech, o stále nových (pojem práce neznajících) generacích takzvaných palestinských uprchlíků, ...

Na příjemný život těchto takzvaně nepřizpůsobivých menšin vydává naše většinová společnost astronomické sumy. Nevěříte-li, vygooglujte si slovní spojení "dárcovská konference". Budete udiven.

Závěr? Proč nejde NAPROGRAMOVAT MYSL těchto lidí? Aby začali ctít alespoň základní mravní princip lidské společnosti? Kdy už je někdo PŘEPROGRAMUJE? Dovedete si představit, kolik zla a lidského utrpení by pak zmizelo ze světa? KDY UŽ TO BUDE?

Díky za laskavou odpověď. [smích]

232763

23.11.2010 22:31

Co když bude NATO v Afghánistánu poraženo?

RE: Charlie Rose

Vojta49 81.?.?.?

V dávné minulosti lidé netušili, proč se za bouře blýská. Až kdosi vymyslel Peruna. Tím se stal váženým, neboť lidé od té doby už "věděli". Jiný vymyslel hejkaly, další bludičky, uřknutí, zaječí pacičku, ...

Vy se zjevně toužíte stát váženým tak, že nás přesvědčíte o tom, že
> Modlením sa vytvára egregor, ... s príslušnými charakteristikami a regulačnými parametrov. ...

Ano, zní to vědecky. Prosím jen o doplnění typů a fyzikálních veličin všech charakteristik agregoru. U regulačních parametrů je nezbytné definovat funkce, které jsou těmito parametry regulovány. Spolu s jejich definičním oborem.

Mají-li Vám zdejší čtenáři uvěřit, chtělo by to rychlou a fundovanou odpověď, pane Udo1. [mrknutí jedním okem]

232887

25.11.2010 23:27

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Vojta49 81.?.?.?

Pan Ethernal to má náhodou v hlavě velmi dobře srovnáno, pane Kubrte2. To spíše Vaše představy o fungování světa jsou poněkud ... řekněme zdvořile dětinské.

Opravdu myslíte, že rybář loví peníze? Sedlák je sklízí? Dřevorubec kácí a zedník je staví? Hloupost co? Oni přece svou prací nevyrábějí peníze, ale zboží. Zboží která mají hodnotu, pane Kubrte2. A to takovou hodnotu, nakolik užitečné shledávají ta zboží jiní lidé. Zcela bez ohledu na existenci či neexistenci peněz. Sebešikovnější řemeslník, který bude vyrábět cepy, si nevydělá ani na slanou vodu. Protože cepy nemají užitnou hodnotu. I když jsou krásné, nové, lidé je dnes prostě nepotřebují.

Vymyslí-li ovšem někdo akumulátor, který v kile hmotnosti pojme 10 kWh energie (tedy asi jako benzín), zahrnou jej lidé stamiliony. Protože pak bude možné skladovat tu zatracenou elektřinu z jaderných elektráren stejně snadno, jako ropné produkty. A kde se na výrobu toho zázračného akumulátoru (na stavbu výrobních fabrik, nákup strojů, materiálu, zaplacení dělníků, ...) vezmou peníze? Banky na ně rády půjčí. Vytvoří nové peníze za cenu obvyklého úroku. Nebo si soukromí investoři (ze svých úspor) koupí akcie budoucí výnosné firmy.

Peníze nebyly, nejsou a nikdy nebudou limitujícím faktorem pokroku. Ani žádné jiné materiální zdroje jím dlouhodobě nebudou. Všimněte si, že ani v historii nikdy nebyly. Dříve, než člověk vyčerpal zásoby pazourku, vynalezl bronz. Než došla měď, objevil železo. Železo nahradí uhlíkaté kompozity. Než dojde uhlík, ...

Podobně u energie. Než stačili lidé spálit všechno dřevo, přišli na uhlí. Pak na ropu, poté na štěpnou jadernou reakci. Než vyčerpáme uran, postavíme fúzní reaktory, ...

Jak je tohle všechno možné? Člověk totiž disponuje jedním zvláštním zdrojem. Zdrojem, který je nevyčerpatelný. Lidskou invencí. Tak prostě funguje svět. [smích]

233033

26.11.2010 17:33

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Vojta49 81.?.?.?

Možná si vzpomenete, pane Bartošku, že jsme spolu na toto téma už jednou debatovali. Vy jste tehdy odhadoval čas, kdy nastane kritický nedostatek ropy na období 2016-17. Pro zajímavost Vám ukážu některé jiné odhady:

Americký úřad pro důlní těžbu, rok 1914: „Celková budoucí produkce má hranici 5,7 mld. barelů, tedy zásoba na cca 10 let."
Ministerstvo vnitra USA, 1939: „Rezervy postačují jen na 13 let.“
Min. vnitra, odd. pro ropu a plyn, 1951: „Rezervy stačí na 13 let.“

Všímáte si, jak moc se všichni zmýlili?

Je docela možné, že stávající zásoby potravin vystačí současné pozemské populaci na 150 dnů. Ovšem těchto 150 dnů vůbec nijak nesouvisí se změnou typu pohonu traktorů. Ubezpečuji Vás, že současné traktory s naftovými motory budou sloužit ještě dlouhá desetiletí. A dříve, než cena ropy stoupne příliš vysoko, už budou po polích jezdit plně robotizované traktory, poháněné třeba vodíkovým palivovým článkem. Nebo přesně směrovaným mikrovlným paprskem. Nebo rotačním stirlingem se zdrojem energie ... možná v podobě malého fúzního reaktoru?

Budoucnost je lákavá a krásná hlavně proto, že je neodhadnutelná, pane Bartošku.

Já na rozdíl od Vás soudím, že nedostatek energie nikdy nebude limitující faktorem rozvoje lidské civilizace. To neznamená, že civilizace na Zemi nemůže zkolabovat. Jak? Třeba tak, že si většina demokraticky odhlasuje, že odmítá "nespravedlivé" přírodní zákony. A pro budoucnost si přeje nahradit je svými, spravedlivějšími zákony. Třeba zákonem o "základním příjmu".
Osvícená menšina ví, že přírodní zákony nelze regulovat "hlasem lidu". Ovšem co zmůže proti demokratické většině? Většině, tvořené funkčně negramotnými, jakoukoliv práci odmítajícími, po požitcích stále více bažícími a se sebou nesmírně spokojenými lidmi?

Nebo soudíte, že právě odsouzený cikánský idiot s IQ 41 po propuštění z vězení nezplodí na útraty našeho státu 6, 8 nebo dokonce 11 dětí? Kolik jich máte Vy, pane Bartošku? Opravdu tu rychle rostoucí záplavu líných, leč nesmírně sebevědomých a po svých "právech" stále hlasitěji řičících hlupáků kolem sebe nevidíte? Nebo čekáte zázrak, že je někdo nějak převychová? A vnukne jim skromnost, pokoru a chuť k práci? [chechtot]

233122

28.11.2010 14:13

Etno-nacionalismus a otázky lidské identity

RE: Já mám jiný názor.

Vojta49 81.?.?.?

> Zajímalo by mě, zda někdo dnes má alespoň nějakou představu, kam by taková cesta měla vést ...

Metoda dosažení "nějaké představy" je už dlouho známá, pane Lhotáku. Dala by se pojmenovat přibližně slovy "cestu vpřed dokáže nejlépe určit ten, kdo zná co nejvíce o cestě, kterou již prošel".

Mýlím se? [smích]

233302

29.11.2010 14:58

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

Vojta49 81.?.?.?

> Hru řídí ... ti

Vyslovil jste oblíbenou konspirační floskuli, pane Quido2. Její další častá modifikace zní - ONI vládnou (či prahnou po světovládě).

Uměl byste pane Quido2 uvést ještě nějaký jiný příklad, kde skupina lidí "rukou společnou a nerozdílnou" něčemu vládne nebo cosi řídí? Můžete jít libovolně hluboko do historie. Využít příklady z celého světa. Že žádný fungující příklad úspěšného kolektivního řízení nenalézáte? Čím to? [mrknutí jedním okem]

Když si zanalyzujeme pojmy "vládnout" či "řídit". Lze vůbec v principu kolektivně cokoliv řídit? Lze nalézt takový kolektiv, který má na všechny problémy (zejména rozhodovací) stejný názor? Nebo jde spíše o chiméru?

Když nelze bezhlavým kolektivem uřídit auto, mateřskou školku, (obec, firmu, letadlo, banku, město, kraj, stát,) jak je možné, že lze kolektivně uřídit celé lidstvo? Nebo snad ONI mají nějakého odpovědného vůdce? Prozradíte nám, kdo to je? [velký smích]

233386

To, co navrhuje www.ekonomickareforma.cz je s prominutím diletantský blábol. Z kategorie takzvaného sociálního inženýrství. Proč?

Například předpokládá, že vezme lidem peníze, jako uchovatele hodnot. A shromáždí je v jakési státní instituci. A naivně očekává, že si to lidé nechají líbit? [velký smích] Nenechají!

Lidé se státu na jeho bezcenné (protože fakticky zdarma rozdávané, ovšem v cizině nesměnitelné) koruny vy...ignorují. A začnou používat eura, dolary, franky, drahé kovy, ... Ekonomika rázem zešedne. Vše, co by si lidé opravdu chtěli koupit, bude k mání jen na černém trhu za valuty. Stát proto zanedlouho zavede devizové přísliby, Tuzex a bony. Celnice, ostnaté dráty a závory na hranicích. Co mi to jen připomíná? [velký smích]

Protože devizy půjdou získat exportem, vypůjčí si ti chytřejší (bezúročně - haha) spousty bezcenných korun a nakoupí za ně od těch méně osvícených vše, co lze vyvézt. A tak již brzo nezbudou v ČR žádné lesy, žádný kaolin, sklářské písky, ..., benzín, nafta, zemědělské produkty, ...

Úředničtí "přidělovači" úvěrů rychle zbohatnou. Oni rozhodnou, kdo dostane bezúročný úvěr a kdo ne. Kdo asi úvěr dostane? Ten, kdo předloží riskantní podnikatelský záměr nebo ten, který plácne o stůl svazkem cizokrajných (a tedy velmi žádaných) bankovek?

A stát? Tak ten (například) pro naše děti na Vánoce nakoupí v cizině za tvrdou měnu celý vlak pomerančů. Hurá!!! Jen drobnou administrativní chybičkou se stane, že jej zapomene odstavený čtyři týdny na slepé koleji ve Velenicích. Že je něco špatně odhalí úředníci až tehdy, když z vagonů začnou "pomeranče vytékat" do kolejiště. Odpovědný úředník za to bude tvrdě potrestán. Jeho měsíční prémie mu budou pokráceny o celých 20%! A maminy budou marně od 3 hodin ráno stát ve frontě před státní Zeleninou (zde jsem popsal skutečnou událost z dob reálného socialismu, zdroj Koospol, a.s. - tehdejší monopolní dovozce a vývozce zemědělských produktů).

A budeme mít opět "státem plánovaný ráj". Vy byste to pane Pavleh14 opravdu chtěl? Proč? [zmaten]

233396

08.12.2010 00:19

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

Základní aspekt života změnit nelze

Vojta49 81.?.?.?

Pan Zelenka se lepší. Pochopil marnost NECHCISMU, když píše:
> Lidé většinou velmi dobře vědí, co nechtějí, ale málokdy mají komplexnější představu o tom, co by chtěli.

Má pravdu. Realita je však bohužel ještě horší. Nejen, že lidé nevědí, CO CHTÍT. Lidé neznají ani to nejdůležitější, co je provází jejich životem. ZÁKLADNÍ PRINCIP života. Tím principem je SOUTĚŽ. Ať se to někomu sebevíc nelíbí, je tomu tak. Mnozí NECHCISTÉ tak považují soutěž s ostatními lidmi o zdroje k uspokojování vlastních potřeb, o sexuální partnery, o statut ve společenské hierarchii, ... za cosi špatného, zmanipulovaného, nepřijatelného, nemravného. Soutěž prostě NECHTĚJÍ. A volají po změně, která má tuto "chybu napravit". Po "životních jistotách".

Většina lidí je dnes nespokojena. Soudí, že by byli šťastnější, kdyby bylo spravedlivěji rozdělováno společenské bohatství. Pod pojmem spravedlivěji si představují, že výrazně více bohatství náleží především jim samým. Nechápou, že bohatství jejich nespokojenost nespraví. Že bohatství není zárukou jejich vzestupu na společensklém žebříčku. Že si za ně nekoupí přátelství, vzdělání, úctu a důvěru ostatních, moudrost, lásku, zdraví, vysněného životního partnera, ... To všechno mají většinou ti schopnější z nás. Avšak nelze jim to žádným způsobem odebrat a rozdělit mezi nás, ostatní.

Závěr? Žádná změna nezbaví lidi vzájemné soutěže. Ani tzv. základní příjem, ani mimořádná úroveň vzájemné spolupráce, ani nic jiného. Ve chvíli, kdyby soutěž ustala, nastane stagnace, rozklad, úpadek. Bohužel. A v každé soutěži vítězí ti schopnější nad těmi méně schopnými. Bohudík. [smích]

233889

08.12.2010 16:23

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Základní aspekt života změnit nelze

Vojta49 81.?.?.?

Rozumím-li dobře Vaším slovům, pane Kurvasi, odmítáte evoluční soutěž také. Soudíte, že je nepřirozená, někým nám "nadrilovaná".

Dovolím si připomenout Vám pár událostí, jichž jste byl (či jste) s vysokou pravděpodobností osobně účasten:
- v okamžiku Vašeho početí jste vznikl splynutím té nejrychlejší spermie s vajíčkem (z desítek milionů méně úspěšných),
- v prenatálním věku jste své mamince způsobil těhotenskou cukrovku, a soutěžil jste tak s ní o cukr v její krvi,
- už v ranném věku jste s ostatními kluky čůral kdo výš, házel a skákal kdo dál, běhal kdo rychleji, dělal na ostatní ramena, ...
- v pubertě jste si zdobil tvář cigaretou (fuj, jak to bylo odporné), otloukal se v u-rampě (bolelo to), nosil sice neúčelný leč nezbytně módní oděv, účes, obuv (brr, to byla zima, ale byl jsem "in"),
- předváděl jste se před ostatními se svým "nejdokonalejším" nožem, (mobilem, bicyklem, prskoletem,...),
- v přítomnosti pohledné dívky Vás cosi nutí dělat a říkat věci, které Vás činí lepším, než ve skutečnosti jste,
- v zaměstnání se zásadně snažíte získat co nejvyšší ohodnocení (i když víte, že na ostatní tak zbyde míň),
- občas sníte o tom, mít Porche, Ferrari (či podobný kočkolap) a ukázat tak všem, jaký jste ...
- cosi Vás nutí psát do internetových diskuzí.

A teď to podstatné. Vše popsané jsou projevy soutěže. Opravdu soudíte, že Vás k této účasti na soutěži s ostatními už od předškolního věku někdo nutil, driloval? Kdo? Že by to byli ti lotři, Vaše geny? [velký smích]

Nyní k vašemu příkladu úspěšné SPOLUPRÁCE lidí. Statistika hovoří jasně. Polovina rodin končí rozvodem. To považujete za úspěch? Opravdu?

Nebo je i to plození potomstva (výběr partnera a následné rodičovství) také jen jedním druhem soutěže. A nevědomí lidé, kterým škola tuto skutečnost zatajila, v ní pravidelně selhávají. A odnášejí to jejich děti. Které nechápou, proč se jejich milovaní rodiče z ničeho nic na smrt nenávidějí.

Kdo je zde příčinou selhání SPOLUPRÁCE? Která v okamžiku početí jejich děťátka tak "pěkně fungovala"? Že by jim to chudáčkům zas někdo pokazil? Oni sami za to vůbec nemohou? [smích]

233917

09.12.2010 14:55

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Základní aspekt života změnit nelze

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji Vám pánové Anonyme, Efs i Udo1 za reakce. Potvrzujete má slova o tom, že lidé neznají to, co je v jejich životě nejdůležitější. Neboť všichni říkáte přibližně toto:

Že je život především soutěž? Určitě ne PŘEDEVŠÍM. Možná trochu. A ještě k tomu často neférová. Život je přece daleko více láska, vzájemné pochopení, krása, víra, bratrství, empatie, spolupráce, přátelství, rovnost, přírodní harmonie, etc. Tedy ehm ... možná zatím není, ale u nás lidí (výjimečných tvorů) by určitě měl být!

Nezbývá, než položit otázky. Určitě jsme výjimeční? Proč by životní soutěž měla být fér? Proč by měl být život člověka plný lásky, víry, spolupráce, ...? Kdo to nařídil? Opravdu si příroda "přeje" něco, čemu by se dalo říkat přírodní harmonie? Proč?

Uměl by někdo z vás odpovědět na tyto prostinké otázky?

Prosba na závěr. Odpovědi typu "přeje si to stvořitel, nadliská vesmírná inteligence, létající špagetové monstrum a pod." prosím vynechte. [smích]

233962

09.12.2010 23:29

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Základní aspekt života změnit nelze

Vojta49 81.?.?.?

Díky pánové. S dovolením odpovím v jednom příspěvku všem.

Ad pan "82". Odkud jste vzal svou „mravní sílu“ a jak se (ona ve vašich skutcích) projevuje?

Pane Anonyme. Evoluční soutěž je plná klamů, šálení a podvodů. Příklad? Chování žen, když líčí na muže. Používají (vezměme to zdola) botky na vysokém podpatku, hladce oholené nohy i ohanbí, hedvábné punčošky, stahující kalhotky s kraječkami, korzet, push-up podprsenku, gelové prsní implantáty, barvičkami namalovaný cizí obličej na svém vlastním, studánkově modré kontaktní čočky, nalepovací řasy, vyholené obočí, odbarvené, vyčesané a nalakované vlasy, parfémy s feromony, oděv, zdůrazňující jejich přednosti a zakrývající ... a tisíce dalších lstí a úskoků. Podvod na podvod.

A o co vlastně tímto "fér způsobem" ženy mezi sebou soutěží? No přece o to úplně nejdůležitější v jejich životě. O co nejkvalitnějšího partnera, který jim přinese bohatství, vysoké společenské postavení, kvalitní geny jejich potomstvu, ...

U jelenů nespočívá prohra v tom, že vítězný jelen nakope poraženého do zadku. Prohra tkví v tom, že ten poražený nemá příležitost zanechat po sobě potomstvo. To je nejstrašnější prohra pro každého živého tvora.

Prozradím Vám malé tajemství. V internetových diskuzích občas narazíte na zoufalce. Tento svět je pro něho peklem. Lidé jsou buď úplní hlupáci nebo bezcitné bestie. Systém je třeba vyvrátit z kořenů. Válka je nevyhnutelná. Vše se již brzo zhroutí, zkolabuje. Živí budou závidět mrtvým, ... Podíváte-li se na osobnosti, které tohle píšou, mají jedno společné. Zoufale se jim nedaří v partnerských vztazích. Partnera se jim buď vůbec nedaří získat, či je zklamal, opustily jej i děti, o nichž si ani není jist, zda jsou skutečně jeho, ...

Tito lidé jen neuspěli v SOUTĚŽI. V soutěži o to, předat své geny dál. Vy to vidíte jako banalitu. Pro ně se však díky tomu svět stal peklem. Tak důležité je, v soutěži uspět.

Pane Dube. Jmenujte mi ty harmonické a stabilní systémy, které trvají. Byl to praoceán protoplasmy? Jurští ještěři? Nebo společenství neandertálců? Egyptská či Římská říše? Pojem "harmonický řád vesmíru" je stejný nesmysl, jako jsou Palestinci potomci biblických Filištínských či Perun je bohem slunce. Je mi líto.

Pane Udo1.
1. Random algoritmus je metoda náhodného výběru a do reálného řízení má daleko.
2. Ano, môžu existovať procesy s pravidlami bez cieľa. Např. vznik, vývoj a zánik hvězd.
3. K vysvětlení stávající sofistikované (když myslíte) úrovně života nepotřebuji žádné speciální tvořivé síly. Téměř vše lze vysvětlit s užitím přírodních zákonů. Zda je někdo vymyslel, nebo jde o základní vlastnosti prostoru, hmoty a času nevím. A nepovažuji toto vědění za podstatné. Myslím, že důležitější je, znát je.

233980

11.12.2010 16:14

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Základní aspekt života změnit nelze

Vojta49 81.?.?.?

Opět díky za reakce, pánové. Připomenu, že se pokoušíme diskutovat otázku, zda ŽIVOT=SOUTĚŽ. Já se domnívám, že ano. Též soudím, že mnoho lidí považuje toto tvrzení za chybné, příp. málo významné. Protože soutěž se jim zdá (alespoň v případě člověka) buď nemravná (všichni přece máme stejná práva, tak nač o cokoliv soutěžit) nebo člověka nedůstojná. Soudí, že člověk je přece do té míry výjimečný (boží) tvor, že nějaké závodění s ostatními je ho nedůstojné (rvát se o žvanec, jak prasata o bukvice, no fuj!). A SOUTĚŽ je navíc „ošklivá“, protože se v ní podvádí.

Nemohu reagovat na všechny vaše argumenty. S mnohými souhlasím, s jinými ne. Pokusím se stručně ukázat, proč považuji SOUTĚŽ za tak významnou.

Po celou dobu existence života na této planetě (o jiném životě zatím nevíme) pro všechny organismy platí - je třeba MNOŽIT SE RYCHLEJI, NEŽ HYNEME. Abych se dokázal množit, musím soutěžit s:

1. predátory,
2. příslušníky ostatních druhů (užívají-li stejnou ekologickou niku, jako já)
3. parazity (příp. se vzdorujícím hostitelem, jsem-li sám parazit)
4. slepými přírodními silami (vedro, mráz, povodeň, sucho, hurikán, …)
5. s příslušníky svého vlastního druhu
a) o zdroje
b) o sexuální partnery
c) o co nejvyšší vlastní zdatnost (vyjádřenou u sociálně žijících tvorů dosaženou úrovní společenského postavení).

Jsem-li jako organismus ve všech uvedených bodech soutěže úspěšný, rozmnožuji se a tedy žiji. Nedokáže-li se libovolný druh života (prohrou v některé z podkategorií soutěže) množit rychleji než hyne, PŘESTANE (jako život) EXISTOVAT. A to je pane Hade ten SMYSL ŽIVOTA. Lhostejno, zda se Vám jeví banální či nízký. Víra, že život žádný smysl nemá nebo že si smysl svého života máme stanovit sami je s prominutím ...

Rozhodnou-li se všichni lidé, že smyslem jejich života je jakýsi "vyšší cíl" a investují-li všechny své zdroje do tohoto cíle, nezbyde na plození a výchovu dětí. Během jediné generace bude "vystaráno". O smysl lidského života se už nebude mít kdo zajímat.

Závěr? Většina pisatelů na tomto webu hořekuje na tím, kterak nás ti ZLÍ ovládají, vykořisťují, podvádějí, ... Přitom těch ZLÝCH je zanedbatelná hrstka proti drtivé přesile nás HODNÝCH. To opravdu nejsme schopni z těch našich mas vybrat (či cíleně vychovat) výjimečně schopné jedince tak, aby ty ZLÉ korektně porazili v životní soutěži? V soutěži, jíž jsme všichni (i ti ZLÍ) povinně účastni? Opravdu to nejde? Proč?

234058

12.12.2010 16:54

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Základní aspekt života změnit nelze

Vojta49 81.?.?.?

Promiňte mi, pane Hade, strohost (a z ní plynoucí zdánlivou neúctu) mé předchozí odpovědi. Byla způsobena mou snahou, odpovědět alespoň na to nejpodstatnější v reakcích všech mých oponentů.

Možná se mnou budete souhlasit, řeknu-li, že největší lidská obava (a tedy i motivace) je STRACH Z NEZNÁMÉHO. Obvykle se tedy snažíme neznámým nebezpečím vyhnout. Nebo je alespoň předem odhadnout. Neznámá je ale celá naše budoucnost. A to je ten hlavní důlvod, proč vznikl Eden či Sedmé nebe. Kdo uvěřil, zbavil se té strašlivé obavy, co bude pak, po smrti.

Ovšem neznámé je obecně všechno, co nás čeká. Příští vteřinou počínaje. Některé budoucí události a jevy lze úspěšně předvídat. Střídání noci a dne, budoucí počasí, vývoj vegetace, ... Ovšem nejvíce naši budoucnost ovlivňují činy ostatních lidí. Bylo by proto navýsost žádoucí, UMĚT ODHADNOUT JEJICH BUDOUCÍ CHOVÁNÍ.

Evoluční biologové předpokládají, že nutnost odhadovat (příp. i ovlivňovat) budoucí chování lidí z vlastní society je hlavním motorem vývoje tak výkonného mozku, jakým disponujeme. Zřejmě se nemýlí. Mozky ostatních živočišných druhů se tak výkonnými nestaly. Přestože musejí zpracovávat stejné ekologické informace (žijí ve stejném prostředí), jako my lidé. S výjimkou výše zmíněných sociálních interakcí s lidmi.

Proč hovořím o strachu z neznámé budoucnosti? A z něho plynoucí potřeby odhadovat budoucí chování lidí? Těch lidí, kteří tu naši budoucnost mají do značné míry ve svých rukách? No protože SNÁZE SE ODHADUJE CHOVÁNÍ SUBJEKTU, JEHOŽ ZÁKLADNÍM POHNUTKÁM A MOTIVACÍM ROZUMÍM. Těžko odhadnu vývoj a důsledky svého případného střetnutí třeba s velkým špagetovým monstrem. O něm vůbec nic nevím. Pochopím-li smysl (nebo chcete-li účel) života lidí, porozumím tak mnohem lépe jejich chování, jejich pohnutkám i motivacím. A budu daleko úspěšnějším v odhadování jejich budoucích činů.

Tak se na mně prosím nehněvejte. Není to tak, že já jsem si
> svůj smysl života určil a našel ...
Chtěl jsem se jen podělit o své poznání. Dát příležitost lépe porozumnět. Vám i všem, kteří jsou schopni číst a ochotni se na chvíli zamyslet. Rozhodně jsem Vám nechtěl nic vzít.

Závěr? Zkusme pane Hade odhadnout, kdo je šťastnější? Ekonomicky úspěšný, leč bezdětný pár seniorů, kteří dožívají ve své luxusní vile na Hanspaulce, v garáži krásná auta, na kontě miliony, hromada času na své sebezdokonalování ... Nebo důchodci bez majetku, kteří nemají ani pořádné zubní protézy, s důchodem sotva vyjdou, všechno je bolí, ... Ale kolem jejich starých krků je objímají drobné ručky jejich nádherných vnoučat? Proč jsou vlastní vnoučata moudrými lidmi chápána jako KORUNA STÁŘÍ?

Mnoho štěstí i Vám. [smích]

234089

12.12.2010 21:25

Pravice nebo levice?

Otázka stojí jinak

Vojta49 81.?.?.?

Většinové mínění a s ním i autor soudí, že politiku ovládli ti nejhorší lotři. Prolhaní zkorumpovaní syčáci, kteří bez skrupulí zradí nejlepšího přítele, poruší všechny své předvolební sliby a za peníze udělají cokoliv. A proto ztratilo smysl rozlišovat mezi pravicí a levicí.

Dle mého soudu stojí otázka jinak. Tvoří lotři většinu společnosti? Jestliže ano, je vše v pořádku. Lotry zastupují v politice ti největší z nich. Nebo snad většinu společnosti tvoří slušní lidé? Sociologické průzkumy tvrdí, že vysoce inteligentních deprivantů (opravdu nebezpečných lotrů) je mezi námi méně, než 1%. Pak ještě existuje pár procent lidí, kteří si s morálkou nečiní větší starosti. Ovšem drtivou většinu naší populace údajně tvoří slušní lidé.

Proč tedy ta drtivá většina slušných lidí není schopna vybrat ze svého středu pár výjimečných lidí? Mimořádně schopných a čestných lidí, kteří se za žádných okolností nedají zkorumpovat? A budou čestně a hospodárně spravovat naši zem? Proč se na kandidátkách nacházejí jen jména samých lotrů? Slušná většina se nedokáže z nějakého důvodu spojit a postavit se menšině lotrů? Proč?

Očekávám odpověd, že bohatí loutkáři nic takového nepřipustí. Za své peníze si koupí cokoliv. Proti tomu lze namítnout, že když na tak dobrou věc daruje každý slušný občan této země jedinou stokorunu, má nově založená politická STRANA SLUŠNÝCH k dispozici 900 milionů Kč (mezi přispěvatele nepočítám platící členy stávajících politických stran a hnědočechy). Co je jediná stokoruna proti 150 tisícům dluhu, kterými ti syčáci za dobu svých vlád zatížili každého z nás. Z tohoto pohledu by se možná vyplatilo dát i tisícikorunu. Pak by kapitál nové politické strany představoval 9 miliard. Že by se ani s takovou částkou nedalo vybojovat vítězství slušných na lotry?

234101

13.12.2010 00:36

Pravice nebo levice?

RE: Otázka stojí jinak

Vojta49 81.?.?.?

Těch skutečně osvícených panovníků bychom našli v naší historii jako šafránu. Proč? Protože osvícených lidí obecně je málo. A to i v řadách někdejší aristokracie, pane Lhotáku.

Ani ty nejsilnější politické partaje nedokážou sehnat pořádné vůdce. A tak staví do svého čela různé Novotné, Jakeše, Grosse, Čunky, Paroubky, Topolánky, ... Škoda slov.

Soudíte-li, pane Anonyme, že "výjimečných jedinců" je k mání dost, buďte tak laskav a napište nám jména alespoň několika z nich. Jména lidí, kteří by dle Vás mohli a měli být členy naší vysněné VLÁDY NÁRODNÍ SPÁSY. Lidí, kteří jsou nejen sdostatek vzdělaní, čestní a moudří. Ale jsou schopni se i pod velkým tlakem vždy správně a rychle rozhodnout. A mají i dar přesvědčit národ, že to co činí, konají především v jeho zájmu. A kteří mají navíc tolik osobní statečnosti, aby odolali všem pomluvám, špinění, spílání, ..., které je ve službách lidu čeká. Neboť ještě nikde a nikdy se nevyskytl takový politik, který by se dokázal zavděčit úplně všem.

Moc prosím o pár jmen. Díky. [smích]

234121

13.12.2010 14:55

Pravice nebo levice?

RE: Otázka stojí jinak

Vojta49 81.?.?.?

Díky pane Anonyme. Cením si toho, že jste přinesl svou kůži na trh a uvedl jména lidí, jichž si vážíte. Dokazujete tím, že nepatříte do řad "nechcistů". Ti si obvykle neváží vůbec nikoho a ničeho. S výjimkou sebe sama. Divím se, že se dosud neozval žádný z nich s názorem, že jste nejspíš najatý agent, neboť zase cpete do české vlády Židy. [mrknutí jedním okem]

Z Vámi uvedených jmen vím trochu více snad jen o panu Mahlerovi. Rovněž si ho velmi vážím. Jako vzdělaného, nesmírně charismatického a snad i moudrého pána. O obou zbývajících toho moc nevím. Trochu toho ale vím o řízení. Studoval jsem je a zajímám se o ně. Nejen v teorii. Také jsem je trochu praktikoval. Zkušenost mě naučila, že k řízení lidí je třeba mít něco víc, než jen vzdělání, moudrost a charisma. Je třeba mít schopnost, motivovat lidi. To znamená, pochopit ta nejskrytější lidská přání a touhy. A svá rozhodnutí jim podřídit. Nebo alespoň "své" lidi přesvědčit o tom, že co činím, je vlastně jejich přáním. Baťa to uměl. Ale také Hitler, Stalin, Mao a Pol Pot.

Dnes se lidem, kteří mají schopnost řídit jiné, říká manažeři. Myslíte, že ti, které jste jmenoval, už někdy úspěšně řídili větší týmy lidí? Jsou to manažeři? Já myslím, že ne. A tak soudím, že k řízení státu bychom měli spíše povolat lidi, kteří se už jako kvalitní manažeři osvědčili. A když říkám osvědčili, tak mám na mysli PRAKTICKY OSVĚDČILI. To znamená, že řízenou jednotku (firmu, koncern, město, ...) dlouhodobě vedou k prosperitě a jejich lidé si jich přitom váží. Máme vůbec někoho takového?

234163

14.12.2010 18:26

Pravice nebo levice?

RE: Otázka stojí jinak

Vojta49 81.?.?.?

Vážím si Vašeho zájmu o mé názory na současnou politiku, pane Anonyme. Abychom se nevzdalovali příliš od tématu, budu stručný. Pan Lhoták řekl o něco výše velmi moudrou věc.
> většina lidí myslí apriori na svůj vlastní prospěch ...

Má pravdu. Vyjděme z této skutečnosti a posuďme její vliv na politiku. Pravicová ideologie praví. Chceme-li mít co největší blahobyt, nechť se nejprve postará především každý sám o sebe. Pak bude mít většina blahobyt a zbude i na ty, kteří se o sebe starat nemohou. Proto zredukujme stát a přerozdělování na minimum a ponechme prostředky těm, kteří je vydělali. Oni vědí nejlépe, co s nimi.

Levicové myšlení říká. Vezměme co nejvíce prostředků bohatým. Svěřme je silnému státu, který z těchto peněz zajistí blahobyt nám všem.

Co je to stát? No to jsou přece různé instituce. A co jsou to instituce? To jsou zástupy lidí. Jakých lidí? Lidí, kteří myslí vždy a především na svůj vlastní prospěch. A kolika lidí? No přece čím silnější stát, tím víc jich musí být.

Důsledek? Čím více peněz uloupí stát těm, kteří jsou schopni je vydělávat, tím více jich bude promrháno. Státní úředníci, kteří právě mají moc, jsou dokonce tak drzí, že se nespokojí s promrháním toho, co z nás vydřeli. Naopak nás stále přesvědčují, že vybrané peníze k "zajištění blahobytu lidu" nestačí a je třeba si na ten "blahobyt" půjčit. Přesvědčení, že za náš státní dluh mohou zlí vykořisťovatelé, bankéři či nějací tajemní ONI, je blud. Sice často opakovaný, leč přesto blud. Za státní dluh mohou výhradně a jenom politici a úředníci, kteří mají právě moc.

Nemyslím, že NERV či ODS mohou o své vůli nějak výrazně změnit další směrování naší země. To je bohužel závislé na konsenzu všech koaličních partnerů.

Závěr? Místo chamtivých a sobeckých lidí by nám měla vládnout korektní, jasná a přísná PRAVIDLA. Které pravidlo bych doporučil jako první? Doplnit ústavu o jednoduché ustanovení. Vláda je povinna (s výjimkou mimořádných živelních pohrom) hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. A bylo by.

234240

15.12.2010 23:35

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Vojta49 81.?.?.?

> tam kde ja vinikam
> tyhle pochody uz zapricinili
> pokusum ktere ... byli ucineny

Obvykle toto v diskuzích nedělám. Ovšem holedbá-li se někdo veřejně vysokoškolským diplomem, měl by rozhodně umět gramatiku ze sedmé třídy, pane Řeháku. Navíc soudím, že hrubky nepřidají na váze Vaším názorům.

234345

17.12.2010 14:54

Genetické manipulácie – katastrofa genetického inžinierstva

Také by neškodilo, kdyby autorka napsala něco o urhoních

Vojta49 81.?.?.?

Autorčin text zní poněkud alarmisticky. I podíval jsem se na její odbornost. Nalezl jsem tato její díla. Zřejmě je "odbornicí na fšecko".

Už téměř celé století jsou přísně utajovány všechny informace o urhoních (angl. ugly primeval). Zmizely ze všech učebic, z encyklopedií i odborných časopisů. Rozsáhlou pasáž o nich lze údajně nalézt jen v tajném dodatku paktu Ribbentrop - Molotov. Proč? Některé zdroje tvrdí, že příčinou přísného utajení je Stalin. Za slib úplného vymazání pojmu "urhoň" z evropské literatury prý dokonce Hitlerovi postoupil větší část Polska.

Nacisté svůj slib sice dodrželi, ale sami údajně vedli intenzivní tajný výzkum. Z urhoních vajec se jim snad podařilo separovat zvláštní protein, který dokáže výrazně zvýšit objem neokortexu v prenatálním stádiu vývoje obratlovců. Cílem byl nacistický "Übermensch".

Spojenecký důstojník, který se jako první dostal koncem války k výsledkům těchto výzkumů, byl britský medicinský výzkumník Frank Hawking. Tento pán se údajně zmocnil části finálního produktu včetně dokumentace. Po jejím prozkoumání část produktu aplikoval svému malému synkovi jménem Stephen. Výsledky byly zpočátku přímo skvělé. Později se bohužel začaly projevovat nepříjemné vedlejší efekty.

Prosím všechny čtenáře, aby výše uvedené informace brali s rezervou. Pocházejí z neověřených zdrojů. Skutečností je pouze absence pojmu "urhoň" ve veškeré literatuře, existence dodatku paktu Ribbentrop - Molotov, nevysvětlitelná benevolence Stalina při odevzdání větší části Polska Hitlerovi a zvláštní vlastnosti mozku Stephena Hawkinga.

Možná by toto bylo lepší téma pro autorku. [mrknutí jedním okem]

234436

18.12.2010 00:16

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Vojta49 81.?.?.?

Potlesk Vaším slovům o tom, kterak KAŽDÝ SI ZA VŠECHNO ..., pane Hade. V tom se naše pohledy na svět naprosto shodují. Potěšil jste mě. Já Vás také potěším.

Už nějaký čas promýšlím pojem ŠTĚSTÍ. Psal o něm snad každý, kdo umí psát. Já na něj nahlížím z toho svého "hmotařského" pohledu. Jako na zboží. A přišel jsem na úžasnou věc. ŠTĚSTÍ, chápané jako zboží, má neuvěřitelné vlastnosti:

1. Zboží tohoto druhu může rozdávat ostatním i ten, který sám žádné nemá! Obdivuhodné, ne?

2. Čím více tohoto zboží člověk rozdá, tím více ho má sám. [smích]

234456

18.12.2010 23:32

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Vojta49 81.?.?.?

Aby byl člověk šťastný, pane Bartošku, musí být splněno více předpokladů. Jedním z nich je vlastní autonomie. Tedy nezávislost člověka na druhých. A jsme u zdraví. Nemocný člověk je odkázán na pomoc druhých. A žádná závislost k pocitu štěstí člověku nepřidá. Že by to byl i jeden z důvodů, proč se většina dětí snaží co nejdříve vymanit z vlivu rodičů? Co říkáte?

S tím rozdáváním štěstí jsem to myslel trochu jinak, pane Hade. My lidé SILNĚ TOUŽÍME PO UZNÁNÍ druhých. Vysoké mínění ostatních o vlastní osobě je pro každého z nás kýženou a ceněnou věcí. Je pro nás ohromným ŠTĚSTÍM. Lidé pro jeho získání podnikají zdánlivě zcela iracionální činy, riskují své životy. Guinessova kniha rekordů je toho dokladem. Módní a kosmetický průmysl z této naší touhy dobře prosperuje.

Ono s tím uznáním od ostatních totiž úzce souvisí naše sebevědomí. A na dostatečné úrovni vlastního sebevědomí zase záleží úspěch většiny našich činů. Příklad? I sebekrásnější dívka, která má (zcela zbytečně) pocit, že je tlustá rezignuje na možnost získat náklonnost toho muže, co se jí tak líbí. Aniž to vůbec zkusí. Její pošramocené sebevědomí ji utvrdí v tom, že přece "tak tlustou ženskou nemůže mít nikdo rád". Lidé vzdávají předem své sny. Které by většinou mohli naplnit. A příčinou je jen ono zrádné pomyšlení, "na to nemám" , "to bych nejspíš nedokázal".

Zpět k ROZDÁVÁNÍ ŠTĚSTÍ. Projevit úctu a uznání druhému nás obvykle nic nestojí. Na druhou stranu něco takového každého příjemce potěší. Pozdvihne jeho sebevědomí. Příjemce pocítí radost, ŠTĚSTÍ. Zde nalézáme další zajímavou souvislost. Z poskytnutého daru máme obvykle větší radost, než z daru obdrženého. Na tomto principu je od nepaměti postaveno lidské milosrdenství. Nebo chcete-li, čirý altruismus. A tak moudří lidé umějí taktně ocenit přednosti druhých. Aby to příjemce pocítil jako skutečné uznání a ne jako prázdné pochlebování. Ten, kdo takto umí ROZDÁVAT ŠTĚSTÍ druhým, sám dosahuje velkého sebeuspokojení, neboli ŠTĚSTÍ.

Ještě pár slov pro pana Hladovce. Máte pravdu. Měl jsem svůj příspěvek na téma ŠTĚSTÍ uvést alespoň stručnou definicí. Tedy dodatečně. Nehovořím o ŠTĚSTĚNĚ, která když se unaví, usedne i na ... Lidé, kterým štěstěna dopomohla třeba k velkému majetku, to mnohdy ani nepřežili. Namátkou M. Monroe, E. Presley, M. Jackson.

Co tedy člověka činí šťastným? Jen stručně a bez záruky. NEZÁVISLOST - tedy svoboda, zdraví, majetek. UZNÁNÍ DRUHÝCH – viz výše. SEBEPŘIJETÍ – neboli sebeláska (kupodivu, že?) ÚSPĚCH v partnerském vztahu (láska). RŮST svůj či svých nejbližších. Tedy třeba růst majetku, vzdělání, rozvoj talentu ..., Mnohdy stačí ke štěstí jen prosté prosperování (zdravý růst) vlastních dětí či vnoučat.

234500

19.12.2010 14:26

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Vojta49 81.?.?.?

Ekonomicky nezávislým se stane člověk, kterému byl právě vyměřen důchod ve výši 10 tis. Kč. Až dosud byl bez práce, bez pravidelných příjmů, odkázán na pomoc úřadů a rodiny. Tedy ekonomicky závislý. Ke spokojenému životu mu stačí 8 tisíc korun měsíčně. Myslíte, že je bohatý? Určitě ne. A může být takový člověk šťastný? Já soudím, že ano. Závěr? Pojmy ekonomicky nezávislý a bohatý nejsou jedno a totéž, pane Bartošku. Tolik reakce na první odstavec Vašeho příspěvku.

Dalším Vašim odstavcům nerozumím. Pojmy jogín, korunní čakra, negativní energie a pod. jsou daleko za hranicemi mého chápání. Zatím se teprve učím porozumět těm úplně obyčejným a banálním pojmům, jako jsou smysl života, zlo, láska, moc, štěstí, ... Asi se každý věnujeme tomu, co považujeme pro svůj život za důležitější.

Na Váš zánět bych si dovolil doporučit čaj, ze 2 dílů brusinek, 2 dílů lapacha (vnitřní kůra stromu tabebuiba serratifolia), jednoho dílu pětilistého ženšenu (gynostemma pentaphyllum) a jednoho dílu pupečníku asijského (centella asiatika). Vrchovatou polévkovou lžíci směsi zalít čtvrtlitrem vřelé vody a nechat pod pokličkou 15 minut vyluhovat. Jen ve skle či keramice! Třikrát denně. Přeji brzké uzdravení. [smích]

234534

23.12.2010 17:40

Pomáhat každému

RE: Čulíkovi se nedivím.

Vojta49 81.?.?.?

> Již několik tisíc let mohl být člověk šlechtěn ...

Možná by bylo přesnější napsat, "je šlechtěn". I když celibát je v katolické populaci bohužel šlechtění se záporným efektem. Nejschopnější jedinci z katolických komunit byli po staletí vybíráni ke "službě bohu". Jejich kvalitní geny tak byly nenávratně promarněny.

V židovských komunitách byli ti nejschopnější rovněž vybíráni a vzděláváni ke službě. Ale navíc se ženili. Hrozilo-li komunitě nebezpečí, semkli se všichni její členové. Aby chránili a podporovali především svého rabína a jeho děti.

Teoreticky bychom my, potomci katolických předků měli být ve srovnání s potomky židů geneticky v nevýhodě. Je tomu skutečně tak? Odpovídá poměr židovských a křesťanských nositelů Nobelovy ceny poměru počtů křesťanské a židovské populace?

Vaše názory, prezentované pod tímto článkem, jsou mi velmi blízké.

234783

26.12.2010 23:32

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

Vojta49 81.?.?.?

Obdivuji Vaše nadšení pro věc, pane Pavleh14. Bohužel Vaše přesvědčení nestačí. Projekt, pro nějž zde tak horujete, není postaven na znalostech, ale na zbožných přáních.

Možná jste zaslechl, že projekt komunistické společnosti byl (krom jiného) postaven na víře, že člověka lze převychovat tak, aby se mu práce stala základní životní potřebou. To je nesmysl. Člověka převychovat NELZE. A tak komunistická idea skončila žalostným fiaskem.

Vámi chválený projekt staví na podobném nesmyslu. Cituji :
> Peníze v tomto návrhu mají pouze jedinou funkci – prostředku směny. Funkce uchovatele hodnoty je záměrně potlačena ...

Jenže! My lidé potřebujeme uchovávat hodnoty. My po tom bytostně prahneme. Proč? Z jednoduchého důvodu. Po statisíce let evoluce prosperovali lépe lidé, kteří si tvořili zásoby potravin, zbraní, nástrojů, otopu, ... Tito lidé dokázali (z pochopitelných důvodů) vychovat více potomků, než ti bezstarostní. Kteří v okamžiku nástupu tuhých mrazů, dlouhého období sucha, apod. neměli nic. A tak touha, zajistit sebe a své potomstvo proti nejisté budoucnosti je jednou z nejsilnějších lidských motivací. Jsme prostě potomky těch, kteří rádi hromadili. Neseme jejich geny. A v realitě je to znát, že?

Autoři reformy tuto základní lidskou vlastnost buďto neznají, nebo ji ignorují. A násilím berou penězům jejich zákonitou funkci. Jestliže je tento diletantismus jedním z pilířů refomy, je to špatně. Reformátoři, kteří netuší co reformují, nemohou nikdy uspět.

Pochybujete-li o správnosti mého tvrzení, nabídnu Vám konkrétní argument. V Číně žije stále táž populace. Dokud tamním lidem komunisté zakazovali vydělávat, (hromadit, akumulovat bohatnout), téměř celá Čína hladověla. O čínské ekonomice nebylo ani vidu, ani slechu. Cca před dvaceti lety čínští komunisté zákaz vydělávat a hromadit bohatství zrušili. Všimněte si, že nezavedli žádnou přísně plánovitou ekonomiku s "centrálním skladem" peněz, bezúročnými půjčkami a podobnými nesmysly. Jen dali volný průchod základní lidské motivaci. A co vidíme? Čínský ekonomický zázrak.

Závěr? V praxi nikdy nefungoval a nikdy nebude fungovat žádný "systém", který nerespektuje lidskou přirozenost.

234941

29.12.2010 18:02

Belgie byla prakticky zrušena

RE: Nevím proč by vás měl titulek

Vojta49 81.?.?.?

"Rozpady slepenců" neprobíhají samovolně, pane Arkane. Bez motivu. ČR se přece rozpadla díky tvrdému tlaku jediného člověka. Ten se pak na čas stal slovenským premiérem. A od té doby je "za vodou".

Prostí Slováci rozdělení nechtěli. Mečiar je ovšem přesvědčil, že když se odtrhnou, bude líp. Tak se odtrhli. A Mečiarovi (a jeho pomahačům) je skutečně líp. [velký smích]

235114

29.12.2010 18:30

Proroctví apokalypsy

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Vojta49 81.?.?.?

> Maháraja Prthu neměl jako král soupeře a třímal žezlo vlády nad všemi sedmi ostrovy Země.

Ne, že bych chtěl příliš šťourat, pane Quido2. Evropa a Asie jsou dva oddělené ostrovy? Od kdy?

A komu vládl ten bodrý muž v Antarktidě? Tučňákům?

A jak se projevovala jeho vláda v Austrálii. To by mě také moc zajímalo. [mrknutí jedním okem]

235116

30.12.2010 00:18

Belgie byla prakticky zrušena

RE: Nevím proč by vás měl titulek

Vojta49 81.?.?.?

Stát není voda, pane Gibi. Kdyby byl, nemohlo by dojít k takovým zvěrstvům, jako byl komunismus, fašismus, velký čínský skok, apod. Za každou šíleností stojí naprosto konkrétní člověk. JEDEN JEDINÝ ČLOVĚK, pane Gibi. Který přesvědčil o správnosti své myšlenky malou skupinu svých stoupenců. A s jejioh pomocí pak vnutil tuto svou ideu všem ostatním. Takzvané mlčící většině.

Nebo snad umíte popsat jedinou významnější dějinnou událost, která proběhla bez charizmatické vůdčí osobnosti? Jež stanovila cíl a metody jeho dosažení? A pak také dosáhla svého? Událost, která by proběhla dle Vašeho scénáře. Pomalu, nepozorovaně, bez iniciátora, tak jako voda pomalu podemílá hráz? Nic takového v dějinách nenajdete, pane Gibi.

Já osobně rozpadu ČSR velmi lituji. A vůbec to není z důvodu, že bych měl jako Čech ambice panovat nebohým Slovákům. Proč?

V té souvislosti by mě také zajímalo, které své ambice nemohli Slováci uspokojit v rámci ČSR. V některých věcech jsem poněkud natvrdlý. Tak kdybyste mi mohl laskavě alespoň ty nejdůležitější prozradit. Díky. [smích]

235148

30.12.2010 13:34

Proroctví apokalypsy

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Vojta49 81.?.?.?

Díky za reakci, pane Rejpale. Je typickou ukázkou reakcí nás, pyšných "pánů tvorstva". Ta typická reakce se projevuje přibližně takto:

"Když něco neznám já, tak to nemůže znát ani nikdo jiný".

Geologie ví poměrně přesně, jak vypadala Země před 5000 i před 400 000 léty. Na dotaz "continental drift animation" nalézá Google přes 36000 odkazů. Nechcete se na některý z nich podívat?

Kontinentální drift je samozřejmě teorie. Můžete se pokusit ji vyvrátit. Přeji mnoho úspěchů. [smích]

Ještě maličkost k tomu o tom, co známe z doby před 5000 léty. Přibližně z té doby zůstaly na naší planetě zachovány některé lidské stavby. Typněte si jejich výšku. Vyberte ze čtyř možností :

1. jsou vysoké jako rodinný domek,
2. dosahují výšky čtyřpodlažního činžáku,
3. jsou vysoké jako dvanáctipatrový věžák,
4. dosahují výšky padesátipodlažního mrakodrapu.

Co myslíte?

235170

31.12.2010 13:40

Proroctví apokalypsy

RE: *Kali-yuga- věk Kali*

Vojta49 81.?.?.?

> Proti současnému dělení povrchu planety Země zde nejsou uvedeny kontinenty a) Arktída a b) Antarktída.

Vaše víra v existenci kontinentu jménem Arktída plyne také z védské moudrosti? Pak není o čem ... [velký smích]

235243

01.01.2011 14:28

Na přelomu roku

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Vojta49 81.?.?.?

> Cinan ... nepropada "pozlatku" natolik, ...

Počet miliardářů (samozřejmě dolarových) vzrostl v Číně z loňských 130 na letošních 189. Celý seznam 1363 osob, jejichž majetek činí nejméně jednu miliardu jüanů (asi 2,7 miliardy Kč), bude zveřejněn příští měsíc, napsala agentura Reuters.

To jsou ti, pro něž

> Udrzitelnost a socialni sounalezitost neni sproste slovo? [chechtot]

235288

01.01.2011 21:41

Na přelomu roku

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Vojta49 81.?.?.?

Upřímně řečeno, je mi Vás trochu líto, pane Moudrostraku. Zkušenost mě naučila, že víry se člověk nezbaví snadno. Byť byla sebehloupější. Vy jste uvěřil v "jedinou a svatou pravdu" levicové (snad dokonce marx-leninské) ideologie. A ta Vám teď pevně sedí za krkem. Nutí Vás se dívat, jak všude ve světě tato ideologie končí naprostým fiaskem (na řadě jsou Kuba a KLDR [mrknutí jedním okem] ). To musí být strašlivá frustrace, muset hledět na úpadek toho, co by mělo být dle mé víry to "nejlepší na světě".

Takže není ani příliš divu, že se chytáte každého stébla. Tím je pro Vás ekonomický úspěch Číny. Dle Vás komunistické Číny. A tak v zájmu ochrany své víry poněkud přehlížíte, že čínské vedení již před dvaceti léty zcela opustilo základní ideje komunistického učení. Tedy KRÁDEŽ a NENÁVIST. Krádeži se v této "laskavé" ideologii říká eufemisticky "zespolečenštění výrobních prostředků" a nenávisti "třídní boj". Od chvíle, kdy se v Číně nemusí povinně "zespolečenšťovat" a "třídněbojovat", ale smí se bohatnout, vše se daří.

Tedy v Číně probíhá typická volná hospodářská soutěž provozovaná na svobodných trzích. Ideologicky čistý kapitalizmus. Na rozdíl od USA a EU, kde vlády natolik zasahují do ekonomik, že jde ve skutečnosti o státní socializmus. A to je ten pravý důvod, proč USA i Evropa upadá. A že ty zásahy jsou často vylobovány korporacemi? Pořád je podstatná část viny na vládách.

Ve smířlivé novoroční náladě Vám něco poradím. Z Vašich příspěvků je zřejmé, že jste vzdělaný člověk. A na druhé straně z nich trčí ta Vaše strašlivá (dle Vás sice oprávněná, ale dnes už zoufale zprofanovaná) třídní nenávist. A ta má rada? Někdy méně je více.

Pro pana Anonyma. K čemu takové seznamy slouží? To se mě ptáte Vy, tak zkušený a světem protřelý harcovník? No přece k tomu, k čemu slouží všechny produkty lidského snažení. Aby se dobře prodaly a hodně se na nich vydělalo. [velký smích]

235300

02.01.2011 01:41

Na přelomu roku

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Vojta49 81.?.?.?

Připouštím, pane Antiseptiku, že se mohu mýlit. A z nedostatku informací, z předpojatosti či jiného důvodu zaměnit ve svých úvahách příčinu za následek. To se může stát každému. Ovšem v tomto případě se této chyby dopouštíte Vy. Rozeberme Váš výrok

> Čína neprosperuje kapitalismem ale díky kapitalismu, který jí to z vlastní hrabivosti umožnil.

Kdyby byl pravdivý, musela by Čína prosperovat po celou dobu, kdy ve světě fungoval "hrabivý" kapitalismus. Tedy přinejmenším od konce války. Proč se tedy ten čínský vzestup, dle Vás údajně umožněný hrabivostí kapitalismu, nerozeběhl už v padesátých či sedmdsátých létech? Tehdy snad kapitalismus nebyl hrabivý? Samozřejmě, že byl. Ale ten zázračný přelom nastal, až když bylo v roce 1988 v Číně legalizováno soukromé podnikání. Tedy něco, co je sice naprosto neslučitelné s tou pravou komunistickou ideologií, ale je obrovskou motivací pro lidi.

To jsou, pane Antiseptiku, nezvratná fakta. Z nichž si každý racionálně uvažující člověk snadno odvodí, co je skutečnou příčinou diskutovaného jevu. Nebuďte z toho smutný. Chyby v uvažování se může dopustit každý.

Ještě malou poznámku pro pana Anonyma. Co je nepochopitelného na tom, že lidé dělají věci pro peníze? Tedy i ten zmíněný seznam čínských miliardářů pracně sestavuje někdo, kdo za něj dostane dobře zaplaceno. A firmy, které nabízejí bohatým Číňanům luxusní zboží, si jej rády koupí. Podobný seznam světových miliardářů sestavuje každoročně ekonomický časopis Forbes. A také to určitě nedělá pro slávu boží, ale protože si jej lidé kvůli tomu seznamu abonují. [smích]

235315

03.01.2011 00:12

Na přelomu roku

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

Vojta49 81.?.?.?

Panu Antiseptikovi.
> Okolnosti příteli vždy určují co se bude dít.
V tom případě je všechno Vaše snažení marné, příteli. A nejen Vaše. I kdybyste se samou snahou přetrhl, "okolnosti" Vás stejně vždycky převálcují. Proč se mě tedy snažíte přesvědčit o své pravdě, když nakonec stejně rozhodnou ty "okolnosti"?

Pane Moudrostraku. Chybějící argumenty nahrazujete svými obvyklými propagačními floskulemi. Jako kovaný komunista přitom sám nejlépe víte, že současný čínský režim je v těžkém konfliktu se všemi třemi složkami marxismu (filosofií, politickou ekonomií i tzv. vědeckým komunismem). Dokonce i samotní čínští vládci přestali adjektivum komunistický užívat. Když Vám to vrátí vnitřní rovnováhu, klidně je užívejte dál a na mé pošťuchování nehleďte.

Z ekonomického pohledu je vztah Číny k nám poměrně jednoduchý. My, občané USA a EU jsme zhýčkáni půlstoletím rostoucího blahobytu. Podporovaného přebujelými sociálními systémy. Dokud jsme si prodávali výsledky své práce sami mezi sebou, bylo vše poměrně v pořádku. Pak na globalizovaný trh vstoupila Čína. Její občané, nadšení svobodným vyděláváním, pracují levně a bez nároků na drahé sociální výdobytky. My si s chutí kupujeme výsledky jejich levné práce. Oni o naši drahou práci (pochopitelně) nestojí. My levněji pracovat odmítáme. A tak už delší čas probíhá jednoduchý přesun. Čínská práce k nám a naše peníze k nim.

Žijeme v blahobytu, na který si ovšem nejsme schopni vydělat. A tak směňujeme po generace vytvářené hodnoty (pozemky, lesy, stavby, ...) za peníze. Které následně utrácíme za svůj provoz (spotřebu). Náš stát dluží 1,4 bilionu. Dluhy českých domácností dosáhly letos dalšího bilionu korun. A všichni hledáme viníky svého zadlužení. Všude jinde, jen ne u sebe. Soudím, že už nám to moc dlouho nevydrží.

235421

03.01.2011 14:31

Povánoční až silvestrovské rozjímání o pohádkách, bájích a společenských systémech

RE: Mužský s ženský prvek

Vojta49 81.?.?.?

Aniž bych studoval Schopenhauera a Nietzscheho, mám podobnou zkušenost jako Vy, pane "78". Pokud bychom srovnávali lidi podle stupně úspěšnosti jejich partnerských vztahů, budou ti úspěšní na vrcholu stupnice. Tedy šťastní. A ti, kterým se ve vztazích příliš nedaří, klesají s každým dalším selháním do hlubin frustrace.

Zajímavé na tom je, že lidé si tento fakt nepřipouštějí. Ti nešťastní hledají příčinu své frustrace zásadně někde jinde. Nikdy ne u sebe. Někteří jsou na tom tak špatně, že dokonce veřejně deklarují tento náš svět, jako "peklo na zemi". Tuto skutečnost lze vypozorovat dokonce i v internetových diskuzích. Čím černější a katastrofičtější pohled na svět, tím horší výsledky v partnerských vztazích debatéra.

Na závěr ještě jedna kuriozita. Znám dámu ve věku 86 let. Nedávno ovdověla. Trpí řadou nemocí. Žije v téměř zoufalých materiálních podmínkách. Tato dáma se (i přes svůj požehnaný věk) znovu zamilovala. I přes všechny těžkosti svého života září blahem a spokojeností. Ve svém věku se dokonce rozhodla, že se naučí hrát na klávesový nástroj. Obdivuhodné. [smích]

235454

04.01.2011 00:10

Povánoční až silvestrovské rozjímání o pohádkách, bájích a společenských systémech

RE: Mužský s ženský prvek

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji Vám oběma pánové za reakci. Zajímavý je výrok pana Lhotáka
> všichni muži na duchovní cestě, kteří se stranili žen pro své vlastní osvobození od nejnižších žádostí a instinktů ...

Odhlédnu od poněkud prudérní formulace "nejnižší žádosti a ...". Co když si tito muži zvolili svou duchovní cestu jako náhradu za svůj partnerský neúspěch? Pak by se má téze dala upřesnit asi takto :

Lidé prožívají a projevují štěstí či frustraci úměrně tomu, jak jsou partnersky a reprodukčně úspěšní. Případný reprodukční neúspěch si někteří intelektuálně disponovaní jedinci kompenzují seberealizací v duchovních aktivitách.

Toto myšlenka je téměř na zastřelení, co říkáte, pane Lhotáku? Ovšem na druhou stranu je v souladu s mou zkušeností. I s naší (lidskou) evoluční determinací. Které se ovšem většinou zuby nehty bráníme. Předem díky za její případné další doplnění. I za pokus o její falsifikaci.

S panem 78 jsme očividně téhož názoru. Tak snad jen malou prosbu. Vašim slovům by dodalo více váhy, kdybyste upustil od hodnocení osoby oponenta. A tepal jen jeho názory. Nic ve zlém, pane 78. Diskuzi by to opravdu prospělo. [smích]

235504

05.01.2011 23:31

Zlehčování zboží

Nemáme na výběr?

Vojta49 81.?.?.?

Zhýčkanost blahobytem. To mě napadlo po přečtení článku i diskuze. Jaké kvality bylo naše zboží před třiceti léty?

Základní potraviny. Brambory ze socialistické Ovoce/Zeleniny se daly občas jíst. V lednu už byly obvykle namrzlé. V předem odvážených papírových pytlících se skrývalo dost shnilotin. Krom brambor se v lednu dala nakoupit v Zelenině snad jen cibule, kořenová zelenina a možná nějaká ta jablka. Nic víc. O tropickém ovoci jsme mohli dětem nanejvýš vyprávět.

Mléko a mléčné výrobky? Kravám se do krmiva plošně přidával streptomycin. Jinak trpěly mastitidou a dojily místo mléka krev a hnis. Před čs. mléčnými výrobky byli důrazně varováni západní turisté. Co udělá trvalé podávání streptomycinu v mléce dětem netřeba psát.

Chléb a pečivo. Gumové rohlíky a jeden druh "pilinového" chleba. Ber nebo nech být. To byla většinou celá nabídka. O dnešní nabídce deseti druhů chleba či teplého pečiva se nám mohlo jen zdát.

Maso uzeniny. Kvalitní jen "pod pultíkem". Proto tehdejší řezníci patřili k nejbohatším lidem. Kuřata s anaboliky. A že by byl výběr z více druhů párků? Jen v pohádce či v Esu. Pamatujete?

Co průmyslové zboží? Sehnat barevný televizor byl nadlidský výkon. A výběr? Ber ruský Rubín nebo nech být. Autodíly? V Mototechně jsme slyšeli do omrzení "nemáme". Botky z Barexu, košilky z Dederonu a tesilová kvádra. Prostě kvalita. [chechtot]

Závěr? Samozřejmě i já nacházím v dnešním maloobchodě spoustu šuntů. Ovšem proti "zářné socialistické" minulosti mám obrovskou výhodu. Když se mě výrobce či prodejce pokusí napálit, jdu jednoduše jinam. Dnes už mám na výběr.

235616

06.01.2011 15:39

Zlehčování zboží

RE: Nemáme na výběr?

Vojta49 81.?.?.?

Díky všem, pánové. Za ukázku, kterak pevné přesvědčení (o prohnilosti kapitalismu) dokáže ve vzpomínkách udělat ze socialismu Ráj na Zemi.

Za socíku jsme údajně jedli biopotraviny. [chechtot] Zde
jsem už psal o jedovatém mléku.

Naše socialistické velkochovy byly vybaveny průmyslově vyráběnými ocelovými konstrukcemi, natřenými barvou, s obsahem PCB. Takže PCB byly obsaženy i ve většině našeho jatečního masa. Co jsou polychlorované bifenily a jak působí na lidský organismus si pánové laskavě najdou sami.

Dalším problémem bylo bídné skladování zeleniny. Dojde-li jeho vlivem v zelenině ke ztrátě vitaminu C, nastane v organismu po její konzumaci nitrosace dusitanů (zredukovaných z dusičnanů) na karcinogenní nitrosaminy. Přímo lahůdkové bio... [velký smích]

Také bych mohl zmínit aflatoxiny, plísně, 3-4 bezpyreny, dioxiny, jedovaté konzervanty, ... Víra, že nás nějaký státní úředník za sociálismu od těchto "lahůdek" ochránil, je dětinská. Proč by to dělal? Když nic nedělal, nic nezkazil a byl pochválen. Kdyby byl moc aktivní, mohl by něco pokazit a o své pohodlné místečko přijít.

Jak nás tehdejší režim chránil před karcinogeny ukázaly prvmájové "oslavy" v roce 1986. Přestože ti zmetci z ÚV dobře věděli o radioaktivním spadu, donutily masy lidí včetně dětí!!! povinně pochodovat v průvodech. Hanba jim.

Potraviny byly tehdy skutečně bídné. Statisticky se to dá snadno doložit. Průměrným dožitým věkem. A ještě jednou významnou skutečností. Tehdejší mocipáni o škodlivosti potravin pro plebs dobře věděli. Proto si zřídili vládní prodejny. A ty zásobovali nezávadným zbožím. Pro své dobře honorované přisluhovače pak zřídili prodejny Tuzex a Eso.

Je neuvěřitelné, jak snadno zapomínáme.

235648

06.01.2011 23:03

Zlehčování zboží

RE: Nemáme na výběr?

Vojta49 81.?.?.?

Dobrá pánové. Když bývalo naše socialistické zboží tak skvělé, proč jsme je nedokázali prodat do devizové ciziny? Nehovořme o výjimkách (pivo), ale bavme se o celých oborech. Mléčné výrobky? Chacha. Masné? Ojoj. Trvanlivé pečivo? Fííí. Ovoce a zelenina? Hoho. Konzervy? Júj. To všechno byly výtečné exportní artikly?

Nebo snad elektrospotřebiče Eta? Hodinky Prim? Elektronika Tesla? Kvalitní zboží se přece prodává samo. Na co od nás se v osmdesátých létech stály fronty v NSR, Francii či Anglii. Když ovšem Centrotex přivezl pár hadříků ze západu, mohly se ženské před prodejnou Exklusiv ušlapat.

Poměr cena/kvalita u základních potravin byl před revolucí ovlivněn dotovanými cenami. Ovšem kilo šunky stálo 70,- Kčs. V kursu 1:10 by tedy mělo dnes stát 700,- Kč. Čím to, že se dá špičková šunka koupit za 300,- Kč. Takže naozaj s plnou vážnosťou tvrdím, pane Udo1, že jsme rozpatlaní blahobytem tak, že nás umravní jen skutečná krize a hlad.

A na závěr to nejdůležitější. Až dosud se nikdo z vás nepokusil vysvětlit existenci vládních prodejen, Tuzexu a Esa. Když bylo obecně s naším zbožím vše v pořádku, k čemu existovaly? A s nimi Sanops, Volaréza, ... To považuji za důležitější, než že někomu vydržel chleba 7 dní.

A ještě poznámka na závěr. I já pamatuji kopeček zmrzliny za 25 haléřů. Výtečné mejdlíčko, šumáky a bonbónky Fialky. Jen si nejsem úplně jist, zda by mi ty tehdejší "dobrůtky" chutnaly i dnes tak skvěle, jako v dětských létech. Neboť dříve byla obloha modřejší a voda mokřejší, ne? [velký smích]

235683

07.01.2011 01:11

Zlehčování zboží

RE: Nemáme na výběr?

Vojta49 81.?.?.?

Víte, pane Dube, třeba bych se nad Vašimi argumenty i zamyslel. Ovšem vyvracet "moudra" člověka, který je skálopevně přesvědčen, že Perun je bohem Slunce a Palestinci jsou potomky biblických Filištínských mi přijde marné. Proto si prosím nechte svá "moudra" pro sebe a na mé "blbé kecy" laskavě nereagujte.

Pane Anonyme, tak slaboučké argumenty si snad ani nezaslouží reakci. Taky to cítíte?

Říkáte embargo ze Západu na naše zboží. Suroviny, uhlí, textilní a obráběcí stroje, dřevo, ... to u nás klidně nakupovali. A Tesly a Ety ... embargovali? To nemyslíte vážně, že?

Oni nás na Západě nenáviděli? Proč? Když už jsme se potkali v té zaslíbené Jugoslávii, tak jen útrpně pohlíželi na naši Škodu 100, bídný stan a hromadu konzerv, z kterých jsme se celou dovolenou stravovali. Proto nás nenáviděli?

A že nevíte o socialistických dotovaných základních potravinách? To byl jeden z nejsilnějších komunistických argumentů o tom, kterak jsme porazili zlé imperialisty. Cena chleba, mléka, brambor a vody byla výrobcům dotována. Abychom ukázali, jak jsme na tom ve srovnání se Západem dobře.

Tady najdete pěkné příklady toho, jaké jsme měli za toho "skvělého socialismu" ceny v přepočtu k dnešku. [smích]

235692

07.01.2011 01:17

Zlehčování zboží

RE: Nemáme na výběr?

Vojta49 81.?.?.?

Omlouvám se za chybný odkaz. Správně je to takto .

235694

09.01.2011 21:40

Univerzálne riešenie kríz

Co nám v dětských létech zatajili

Vojta49 81.?.?.?

Položme si otázku. Co je nejdůležitější pro naši budoucnost? Co ji nejvíce ze všeho ovlivní? Moudrý člověk pravděpodobně odpoví: Budoucnost závisí na schopnostech a vzdělání dnešních dětí. A to více, než na čemkoli jiném. Má pravdu? Myslím, že má.

Na chvíli se posuňme o generaci zpět. Do doby, kdy my jsme byli ty "dnešní děti". A položme si druhou otázku. Co očekávali naši rodiče od své budoucnosti? Splňuje dnešní realita jejich tehdejší přání? Jestliže ano, je vše v pořádku. Pakliže ne, leží bezpochyby značný díl viny na nás, jejich tehdejších dětech. Naše vzdělání a schopnosti zřejmě nestačily k tomu, abychom naplnili jejich vize.

Jinou otázkou je, zda nám v době přípravy na dospělost někdo náležitě vysvětlil, jak moc na nás záleží? Za sebe si tím vůbec nejsem jist. A jestliže ano, pak bez náležitého důrazu. V podstatě nám tak strašně důležitou věc zatajili.

Proč o tom mluvím? Protože autor článku hledá všemožné příčiny současné krize. A tu hlavní opomněl. Nás samotné. A také nezmínil to nejdůležitější pro její řešení, pro budoucnost. Děti.

A tak si kladu poslední otázku. Nedopouštíme se stejné chyby, jako naši rodiče? Vědí dnešní děti o své úloze pro budoucnost? Vysvětlil jim někdo naléhavost jejich poslání? Obávám se, že autor ne. Jinak by tak důležitou věc ve svém článku zmínil.

235781

10.01.2011 15:27

Univerzálne riešenie kríz

RE: Co nám v dětských létech zatajili

Vojta49 81.?.?.?

Naopak já s Vámi souhlasím, pane Moudrostraku. Tedy se dvěma úvodními odstavci Vašeho příspěvku. Všimněte si, že i já jsem na prvním místě uvedl SCHOPNOSTI dnešních dětí. Určitě tedy souhlasím, že je velmi obtížné

> najit jedince, kteri dokazi motivovat, ridit, jsou visionari ...

Ano, takové schopnosti bychom měli u dětí rozvíjet. Spolu s jejich formálním vzděláním.

Vaše přesvědčení, že my jsme první generací lidstva, která se zásadně odlišuje od generací předchozích je nesmysl. Proč? Protože vychází z přesvědčení, že
> jsme na zenitu, maximalne vyuzivame zdroje okolo sebe ... Dusime se ve vlastnich zplodinach ...
Alarmistické prognózy, že už brzo dojde uhlí, se poprvé objevily před stopadesáti léty. Dtto s ropou před sto léty. Dtto s vodou před padesáti léty. Nyní je moderní tvrdit, že kdyby každý Číňan chtěl auto, nestačí na to světové zásoby železa. Alarmistu nenapadne, že auta budoucnosti by mohla být i z nějakého jiného materiálu. A nejspíš také budou.

Klíčem ke všem ostatním zdrojům je energie. Např. kubík odsolené mořské vody přijde na 0,5 USD. Je-li osmotická odsolovna poháněna přímo jadernou elektrárnou.

Celkový zářivý výkon Slunce činí asi 3,8 x 10na26 watů. Cca jedna dvoumiliardtina z toho dopadne na Zemi. Odrazem od atmosféry, oceánů a ledovců (albedo) se asi 35% z této energie vrátí zpět do kosmu. Zbytek více než 10.000 krát převyšuje současnou spotřebu energie lidstva. [velký smích]

Takže na zenitu budeme pane Moudrostraku až ve chvíli, kdy budeme schopni využít nejen všechnu energii, která dopadá na povrch Země, ale úplně všechnu zářivou energii Slunce. A to určitě tak brzo nebude. Takže žádný strach, naše děti nejsou o nic víc "postižené", než jsme jako děti byli my. A budoucnost patří jim. [smích]

235801

11.01.2011 00:30

Univerzálne riešenie kríz

RE: Co nám v dětských létech zatajili

Vojta49 81.?.?.?

Máte pravdu, pane Bartošku. Hustota solární energie na Zemi je nízká. Konverovat ji na elektřinu je při současné účinnosti fotovoltaiky je nesmysl. Lidstvo však potřebuje energii i ve formě potravin. Což třeba využít miliony hektarů oceánů k hydroponii? Hydroponicky lze vypěstovat v podstatě vše. A nemusí to být na hladině. Z hlediska stability prostředí budou výhodnější velkofarmy, umístěné mělce pod hladinou tropických oceánů. A může nás tu klidně žít 15 miliard.

Elektřinu by bylo daleko výhodnější získávat z velkoplošných fotovoltaických panelů v kosmu. A dopravovat ji na Zem prostřednictvím koncentrovaného mikrovlného paprsku. Tato technologie je známa. Jakmile vystoupí ceny energií nad určitou hranici, dočkáme se realizace. Soudím, že prvních aplikací se dožijeme.

Mimochodem, jak účinkuje čaj? Nebo se Vám dočasně ulevilo a tak jste to nechal "na pak"?

V otázce POPs máte pane Oracle také pravdu. Jde o látky, jejichž dlouhodobé účinky na živé organismy nejsou dostatečně známy. Není v silách nikoho, zabránit babičce z Šumavy či obyvatelce slumu u Bogoty, aby si přitápěly plastovými odpadky. Ani uhasit dlouhodobě hořící skládky v chudých zemích. Ani zabránit, aby majitel malé spalovny nenacpal v noci do kotle hromadu PVC. Bohužel. A tak můžeme jen teoretizovat o tom, co působí tak markantní pokles plodnosti současných mladých mužů. Může to být i některé z těch perzistentních organických „svinstev“.

Nezbývá, než produkci POPs potírat. A vlivy stávajících koncentrací chápat jako evoluční tlak prostředí. Podobné tlaky způsobily, že 98% dosud žijících organismů vymřelo. A co my, lidé? Z pohledu trvalého růstu dožitého věku i z neklesající porodnosti některých etnik bych soudil, že ten tlak nebude tak tragický.

Přeji šťastnou ruku a chladný rozum při zkoušce. [smích]

235826

11.01.2011 01:09

Univerzálne riešenie kríz

RE: Co nám v dětských létech zatajili

Vojta49 81.?.?.?

Problém individuální dopravy v Číně bych neřešil, pane Moudrostraku. Ať budeme "věštit" sebelépe, budoucí realita stejně půjde svou cestou. Třeba právě vylehčení konstrukce dopravního prostředku, vyvolané potřebou nahradit kovy, spojené s nedostatkem pozemních komunikací způsobí, že právě v Číně začne éra individuální dopravy vzduchem. Zpočátku samozřejmě jen pro ty nejbohatší, posléze i pro masy. Cesty pokroku jsou neodhadnutelné.

A odpadní teplo? Kdyby se podařilo zvýšit průměrnou teplotu v mírném pásmu o 2 stupně, vzrostla by dle odborných odhadů zemědělská produkce o 15%. Protože průměrná teplota na Zemi kolísá i bez vlivu člověka, byl tento stav již jednou v Čechách zaznamenán. V průběhu 15. století. Na památku tohoto oteplení nám zůstalo rčení o tom, kterak "za krále Holce byla za groš ovce". Podobný teplotní výkyv je zapamatován i ve jménu Grónska. Dovedete si představit tu krásu, kdyby se Grónsko a celá Sibiř staly úrodným zeleným krajem? Ovšem toho my lidé se svými chabými prostředky určitě nedosáhneme. Tedy alespoň za našich životů ne. Bláboly IPCC o růstu globální teploty jsou jen jejich dobrým obchodním trikem. Ve skutečnosti nebyl za posledních deset let žádný vzrůst globální teploty Země zaznamenán.

Ovšem úplně jsme utekli od tématu. Dokázal byste ve stručnosti naznačit Vy, jak si představujete řešení současné krize? A to takové, které by další cyklickou krizi vyloučilo? Opravdu by mě zajímal Váš názor. Jsem totiž přesvědčen o tom, že když masám "chudých" rozdáte ještě více blahobytu, než mají dnes, důsledkem bude ještě zběsilejší drancování všech pozemských zdrojů. A to je věc, proti níž brojíte. Nebo ne?

235828

12.01.2011 00:58

Kritická analýza trhu a ekonomické krize

RE: ad výše

Vojta49 81.?.?.?

Máte pravdu, pane Guru. Kapitál ve formě výrobních investic vždy vydělával víc, než kapitál bankovní. Ovšem zapomněl jste na dvě podstatné věci.

1. Když už investujete svou miliardu do produkční firmy, musíte ji také umět kvalifikovaně ŘÍDIT. Nejste-li toho schopen, ani sebelépe zavedená značka Vás nespasí. A v krátkosti přijdete o vše. Příklady? Jaká jména měly ve světě ještě v roce 1947 firmy Škoda, Baťa, Tatra, Avia, Jawa, ČZ, ČKD, ... A jakou obrovskou hodnotu? A co z toho zbylo po pouhých 40ti létech jejich socialistického (tedy diletantského) řízení? Nic.

2. Kolik umíte vyjmenovat produkčních firem, které působí na trhu 200 let a trvale vykazují Vámi definovaný meziroční růst hodnoty akcie? S výjimkou pár těžařských firem žádnou? Čím to? No z prostého důvodu. Svět se mění. A s ním i poptávka po produktech. A tak jako majitel miliardového kapitálu nesmíte usnout na vavřínech. Ale racionálně INOVOVAT produkty, DIVERZIFIKOVAT do nových oborů či zcela REALOKOVAT svůj kapitál. Tedy vyhledávat nové, lukrativnější příležitosti, učit se, vymýšlet, soutěžit, motivovat, ... A to dokážou jen nemnozí. Lidé jako Ford, Baťa či Kamprad.

Závěr? Skupovat podniky na úvěr nestačí, pane Guru. Krom kapitálu musíte mít ještě schopnosti ty podniky řídit a rozvíjet. A těmito schopnostmi se od nás liší právě ta malá skupina lidí, kteří ty podniky vlastní. Ovšem pozor. Většina z nás, prostých lidí, ve schopnosti těch bohatých nevěří. Jsme tak sebevědomí (sami se sebou spokojení), že bychom snadno uřídili Microsoft, Ikeu, VW nebo ČEZ. Přinejhorším po dvoutýdenním zaškolení. Jen kdyby nás k tomu pustili. [mrknutí jedním okem]

Mimochodem, nedlužím Vám něco?

235879

12.01.2011 13:47

Ropu se ukrýt nepodařilo

Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

Vojta49 81.?.?.?

Nejprve zopakuji čísla, která udává autorka ve svém textu:

Celkový únik ropy do Mex. zálivu .......... 4,1 mil. barelů
Z toho 98% zůstalo v moři .................... 4 mil. barelů
Usazená ropa pokrývá tisíce km2 dna ... tedy nejméně 2000 km2
Ve vrstvě řádů centimetrů ..................... tedy nejméně 2 cm (neboť do jednoho centimetru hovoříme o řádu milimetrů).

Jeden barel obsahuje 159 l ropy. Celkový únik v krychlových metrech činí 651900. 98% z toho je 638862 m3. Toto množství ropy má pokrýt dno o ploše 2000 km2 vrstvou 2 a více centimetrů silnou (slovy autorky TLUSTOU).

Je něco takového možné? Tak schválně. [velký smích] K vytvoření dvoucentimetrové vrstvy na ploše jednoho km2 potřebujeme 20000 m3 hmoty. Máme k dispozici 638862 m3. To nám však postačí SOTVA K POKRYTÍ 32 km2! [chechtot]

Buďto udělala autorka (spolu se soudruhy z NDR [mrknutí jedním okem] ) někde chybu nebo jde o hloupý alarmismus. [smích]

235901

13.01.2011 22:43

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

Vojta49 81.?.?.?

Cituji : Od 1.1.2010 do 17.12.2010 v USA zkrachovalo 157 bankovních institucí. Informovala o tom Federální společnost pro pojištění vkladů.

Škoda, že jste u toho nebyl, pane Doublem. Mohl jste je svou moudrou radou
> Banka nemůže prodělat.
ochránit před krachem. Proč se tím neživíte, když znáte takové žádané tajemství?[velký smích]

235993

15.01.2011 13:23

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

Vojta49 81.?.?.?

Díky, pane Tmo, za racionální argumentaci. Problém je, že v diskuzi s věřícími racionální argumenty neplatí. Pojem "věřící" neznamená jen religionista. Pokud lidé uvěří v jakýkoliv blud, efekt je stejný.

V případě silné víry dokonce přestane fungovat i paměť věřícího. Ropných havárií přece už na světě proběhlo bezpočet. Třeba ta, kterou provedl Husain, když nechal "osvíceně" vypustit do Perského zálivu přibližně stejné množství ropy, jako uniklo z vrtu BP. Kde jsou dnes její katastrofické následky?

236100

18.01.2011 23:23

Malé vítězství rozumu

Co není vítězství rozumu. Dokonce ani malé.

Vojta49 81.?.?.?

Je známo mnoho případů, kdy lidé nedbali na žalostné následky svého počínání. Dlouhodobě před nimi zavírali oči. Bagatelizovali je, nedbali jich. Dokonce i tehdy, když ono počínání působilo jiným lidem útrapy, bolest či smrt. Nevěřili, že by se tragické následky takového počínání mohlo dotknout i jich samých. Mluvím o kouření.

Příkladem takového počínání byla třeba stavba soch Moai. Před nimi býval Velikonoční ostrov přírodním rájem. Pokrytý tropickým pralesem, plným zvěře a ptáků, se zurčícími potoky, obklopený rybami bohatým mořem. Tedy oplývající množstvím snadné obživy pro spoustu lidí. A ti lidé namísto něčeho užitečného káceli stromy a stavěli Moaui. Po generace. Až nezůstal na ostrově jediný strom. Nebyly jedlé plody, nebylo dřevo na stavbu obydlí a lodí, nebyla vlákna na výrobu sítí k rybolovu. Nebylo co jíst! Nejdříve vyjedli mlže z pobřežních mělčin. A pak se začali jíst navzájem.

Dlouhodobě nedbat na tragické následky svého počínání se obvykle nazývá ????????? A nikoli vítězství rozumu. Kdo uhádne, co se skrývá pod ????????? [mrknutí jedním okem]

236370

24.01.2011 14:14

To že je elita národa?

A kdo je tedy tou skutečnou elitou národa?

Vojta49 81.?.?.?

Pan Bartoš si je jist tím, KDO NENÍ ELITOU národa. Prosím. Každý má právo na názor. Ovšem jeho článek takto vyznívá jako obyčejný NECHCISMUS. On prostě nechce, aby se někteří lidé vyjadřovali k veřejným otázkám. On je s nimi nespokojen.

Vyjádřit nespokojenost s čímkoli, nevyžaduje žádnou kvalifikaci. Ani moudrost, ani zkušenost, ani odpovědnost. Křičet svou nespokojenost dokáže i právě narozené dítě. To je ten nejtypičtější NECHCISTA.

Za daleko přínosnější bych považoval, kdyby se autor pokusil sestavit seznam lidí, kteří jsou dle jeho názoru skutečnou elitou našeho národa. A my, prostí lidé, je máme považovat za svůj vzor. Případně za své neformální vůdce. Ovšem tím by nám autor sděloval, CO CHCE. A to nechcisté neumějí. Škoda. [velký smích]

Ještě závěrečnou poznámku. Pan Bartoš zjevně nemá rád (NECHCE) lidi, které sám řadí do kategorie "pravdolásky". Nevím co to je. Nikde jsem nenašel definici takové skupiny lidí. Ovšem logika praví, že opakem "pravdolásky" musí být "lžinenávist". Hrozné. Rozumím-li článku správně, autor se kritikou "pravdolásky" sám řadí do kategorie "lžinenávisti". Nebo co nám to vlastně chtěl sdělit? [mrknutí jedním okem]

236710

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 84 čtenářů částkou 15 189 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 1

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 8

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 5

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 0

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Magor Novotný si přeje, aby Zeman a Babiš zemřeli08.09.20 22:29 Česká republika 11

Britský COVID teror v metru07.09.20 23:45 Británie 12

Žárovku vynalezl černoch, říká Biden07.09.20 23:12 USA 5

Policie zatkla těhotnou ženu za sdílení příspěvku na FB proti koronavirovým opatřením06.09.20 14:45 Austrálie 4

Jak dlouho ještě nechají Novotného škodit zájmům této země?06.09.20 12:39 Česká republika 9

Babiš ukázal barvu: Od cesty Vystrčila na Tchaj-wan se nedistancuje04.09.20 16:49 Česká republika 4

Už je to tady: Čína stopla zakázku na česká piana za miliony04.09.20 16:44 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
22,54 Kč
Euro
26,73 Kč
Libra
29,19 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
24,78 Kč
100 japonských jenů
21,58 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,84 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 023,34 Kč
1 unce stříbra
606,90 Kč
Bitcoin
245 915,24 Kč

Poslední aktualizace: 18.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 54 315 425