Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané kosk

Nalezeno 93 příspěveků, 17 různých IP adres

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

13.01.2020 13:26

Omluva Milana Kundery Kohouta

Já s tím pánem nesouhlasím

kosk 62.?.?.?

Myšlenka socializmu je hezká, pokud do toho nedosadíte skutečného člověka. Běžný jedinec/člověčinec má spíše vlastnosti pro kapitalizmus - chce hodně, včera bylo pozdě a ať pracují jiní - ale ne každý to dokáže skutečně realizovat - ten pak (jakoby)chce socializmus -. Bohužel ten druhý se v případě "socializmu'" bude ke svým bližním chovat podobně ohavně jako se většina kapitalistů chová k proletariátu.

On totiž nechce socializmus proto aby pomohl i jeho bližním, on ho chce proto, že chce mít svůj vlastní úspěch a stejně jako ten kapitalista, chce k výšinám lézt po zádech druhých. Tím pádem je myšlenka nerealizovatelná a také proto to všude na světě zkrachovalo. A podle mě zkrachuje i kdykoliv v budoucnu. Nemáme pro to vlastnosti.

V reálu si to ti mladší z nás budou moci ověřit. Blíží se (je tu už) nová vlna socializmu šmrcnutá ekoterorizmem a následky pak uvidíme přímo kolem nás.

Upřímě doufám, že já budu v té době už pod drnem. [mrknutí jedním okem]

375970

03.09.2019 21:46

Komu dnes vadí maršál Koněv?

RE: Vysvětlení

kosk 37.?.?.?

Ano, Putin byl kdysi v KGB. Angela Merkelová byla zase u STASI.

Jsou oba konkrétní hrozba? Já bych vsadil spíše na tu Angelu, že je hrozba.

373437

03.09.2019 21:44

Komu dnes vadí maršál Koněv?

RE: Vysvětlení (siky)

kosk 37.?.?.?

>>>Také jsem nikdy neobhajoval válku v Iráku, ale tvrdil jsem a tvrdím, že Putinem 'osvobozená' Venezuela je na tom o mnoho hůře, než Irák po válce i dnes!

S tím se dá třaba i souhlasit. Ale zapoměl jste uvést, že USA uvalilo veškerá možná embarga na Venezuelu, včetně faktické konfiskace jejího majetku. Zatímco Rusko na Irák žádné sankce neuvalilo... nebo jsem něco přehlédl.

Ono je ta asi tak, že kdyby jste měl jednovaječné dvojče - stejné jako Vy, tak by bylo možno jedno z Vás pozvat na večeři a druhému naproti tomu vyrazit zuby, svázat ho do kozelce a nacpat ho ve sklepě hlavou do uhlí.

No a pak říci: "Tvrdím, že ten SIKY ze sklepa je na tom fakt hůř nežli ten co má v sobě jelení guláš a pět piv... Byla by to pravda? Byla...

Netvrdím, že je Maduro nějaký svatý, to on asi není, vono taky kdo z politiků je. Ale na tom jak se žije Venezuelanům máme možná docela velký podíl. Těžko říci jaký, ale určitě se najdou lidé, co to budou popírat do skonání světa. Nebo do vyschnutí svého přímu jako troll - mluvím o Vás.

Jinak Venezuela zatím nebyla nikým "osvobozena". Spíše nebyla zatím nikým "demokratizována", jako třeba demokratická Libye, Irák, Afghanistán a tak dále.

373436

To by bylo hezké. Ale musela by následovat okamžitá pomoc ruské armády, která by nekompromisně v řádu dní až týdnů max. zlikvidovala teroristy a uzavřela hranice. Pak by se mohl život v Sýrii vrátit k normálu a asi i Asad by byl přemluven/donucen na nějaké ústupky. Jinak vím od známých Syřanů že v Sýrii bylo za Asada mnohem lépe, nežli teď a i nežli za jakékoliv budoucí vlády těch, které podporuje US a spol.

Asi se to ale nestane,

Nicméně něco mi říká, že to asi nebude zrovna ten pravý výsledek, který by si přál strýček Sam, takže... [mrknutí jedním okem]

295887

Může to tak klidně být. Systém může pouze kontrolovat, jeslti už osoba se stejnými otisky nehlasovala a nemusí vůbec vědět, o koho se jedná. Otisky (resp jejich vzorce) se mohou dočasně ukládat do centrální databáze a při každém potvrzení hlasování se jen zajistí aby stejný otisk už v databázi nebyl.

Kontrolu, jeslti se jedná o oprváněného voliče může zkontrolovat volební komise ale může to zkontrolovat ručně, bez zanášení do systému a tak se databáze otisků nedoví, kdo to je.

A po skončení voleb a případných soudních odvolání se ta databáze smaže - nejsou tam jména a tak při případné identifikaci moc nepomůže, bylo by možno jen případné otoksky zařadit do nějaké skupiny, která byla u té či oné volební komise volit.

Neříkám že to tak je, ale být může.

275452

18.08.2012 22:16

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Demonstrac e zvrhlosti.

kosk 93.?.?.?

Nebojte. Nadměrná agresivita se dá také léčit. A také je možnost použít hormony a kastraci, alespoň u mužských jedinců. Takže i Vy máte naději.

273479

18.08.2012 20:12

Bukvice pochodovaly Prahou

Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

kosk 93.?.?.?

Jeho postoj je tradičně dosti nesnášenlivý, ačkoliv když se jedná o něj, tak by se mu tolerantnost hodila.

Ačkoliv mezi 4% nepatřím, mám mezi nimi několik známých a jsou to (až na tuto odchylku) lidé příkladní. V zásadě to o nich ani nikdo neví, je to jejich soukromá věc.

Ale zkusme si představit - hypoteticky - že je situace opačná, že 4% jsou nás. Nás heterosexuálů. Už tohle by pro většinu z nás (a nezkoušejte tvrdit že to není pravda) byla pohroma. Zkuste si představit jak hledáte partnerku v populaci, kdy hetero jsou jen 4 ze sta.

A teď si zkuste navíc představit, že těch 96% by navíc mělo smýšlení a toleranci pana šéfredaktora ... pekelná přestava. Asi by bylo lepší se tam vůbec nenarodit.

Aby bylo jasné, není mým cílem pana Stvoru urazit. Ani trochu, až na tyhle názory si myslím že to je inteligentní a citlivý člověk. Ale měl by se možná krapet zamyslet, sám by byl rád, kdyby proti němu nebyly vedeny ony soudní procesy, které mají za cíl ho zlikvidovat pro prkotinu. Ale jak by se asi choval on, kdyby byl na druhé straně. Kdyby byl tím žalobcem nebo policistou, který ho stíhá a byl "na druhé" straně, možná by byl stejně horlivý...

Nebylo by na místě více pokory a uvědomění si, že tihle lidé se tak narodili a není to jejich vina? (Což se například už nedá řící o Vašem kuřáctví, pane šéfredaktor - za to si můžete výhradně Vy sám) A když si někde jednou za rok projdou Prahou, tak my ostatní by jsme se z toho hned nemuseli posrat. Myslím že máme mnohem více témat, která nás trápí a jsou důležitější, než pochod 4%

273470

28.07.2012 14:58

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

Nesouhlasím s editorem.

kosk 93.?.?.?

Některé argumenty nemá domyšlené: píše například
>>
..společnost se musí bránit proti podobným excesům. Autor říká, „odplata je špatná“. Proč by měla být špatná? Nepíše se už v Písmu oko za oko a zub za zub?
<<

Tohle je hodně diskutabilní představa. Jednak se v desateru pro změnu píše že nezabiješ a za druhé myslí si Editor, že bych měl, v případě že by mi omylem popravili třeba nevinného potomka, stejné možnosti odplaty? Mohl bych potom třeba legálně na oplátku postřílet soudce s porotou a žalobcem? V onom smylu oko za oko...?

Osobně si myslím že asi ne, že by to tak být nemělo. I když ve smylu toho co zde píšete tak ano, že. Odplata přeci není špatná, nebo je? A proč jednou ano a podruhé ne? [mrknutí jedním okem]

BTW podobným uvažováním lze v zásadě legalizovat veškerý terorizmus. Jedná se o odplatu a dopady předchozí činosti následně postižených jsou často docela vážné, takže by to (opět ve smyslu oko za oko) terorizmus ospravedlnilo. Ale to už zacházíme do extrémů, jen chci poukázat na to, že otázka trestu smrti nemá jednoznačně dobré řešení.

272619

22.07.2012 21:06

Bude zatraceně těžké financovat svatou válku NATO

RE: Obcanska valka

kosk 37.?.?.?

>>USA se jasne vyjadrilo, ze zbrane povstalcum neda.... <<

Myslím že na Libyi existovalo cosi, co se jmenuje zbrojní embargo. Francie si s ním otevřeně vytřela zadek a zbraně dodávala, Katar taky, včetně přímé podpory svých jednotek. Přiznali se k tomu. Další jednotky a zbraně se dají předpokládat, nikoliv snadno dokázat. Bezletová zóna se proměnila v nekompromisní leteckou podporu jedné strany. A pak "ti správní hoší" vyhráli a nad vším se zavřela voda.

Takže v reálu bych to viděl asi tak, že USA jim zbraně možná přímo nedá, ale dodá jim je například přes prostředníky (nabízí se jich hafo a nejspíše už to tak běží). Stejně tak další státy. Nebudou prostě dodržovat pravidla, nějak je obejdou. A až se stane to co výše v Libyi, nikoho to už nebude zajímat. Zajímá někoho dneska například jak si žijí ti už skutečně svobodní Libyjci? Ale doopravdy, ne někde nahrané ve studiu s komparsem... Každému z nás to je vlastně jedno. Dokud není na řadě on sám. Ve III světové ale budeme na řadě...

272342

25.06.2012 00:37

Odcházející svět dýmek

RE: Fascinuje mě, že jinak zjevně inteligentnímu panu Stworovi

kosk 93.?.?.?

To máte pravdu, že zákazy kouření na volné ploše jsou zase ukázkou netolerance z druhé strany, o tom není sporu. I když třeba autobusová zastávka, to tak úplně volný prostor není. Je to vo tom, najít nějakou rozumnou míru tolerance na obou stranách. Když budete pět a více metrů ode mě a nebudete mít doutník tlustej jak zápěstí, tak mi to určitě vadit nebude. A pokud někomu ano, tak je ukázkou zase netolerantního nekuřáka.

Je ale jasné, že v uzavřeném prostoru typu hospody by měly být buď dvě zóny oddělené a tam kde to nejde, by nebylo od věci kdyby kuřáci v takovém případě projevili větší míru tolerance a zašli si zakouřit přede dveře. Jako nekuřák Vám nijak nepřekážím (krom toho se neopíjím, neřvu a chovám se slušně, i když někdy trochu mlaskám [mrknutí jedním okem] to je pravda) Ale setkání se mnou na Vás nezanechá žádné stopy, naopak já se doma, i když jdu do hospody na jedno, musím pak kvůli rodině převléknout, umýt hlavu a vše dát do pračky.

Mě osobně to až tolik nevadí, ztratil jsem čich, ale ostatní ne. A spoustu let se to neřešilo nijak, takže kuřáci mohli vše a na druhou skupinu se nebral nějaký ohled. Takže je jasné že má li dojít k nějaé rozumné dohodě, tak budou nějaké zákazy kouření tam či onde.

Je vidět, že s Vámi bych se asi dohodl, jenomže co s těmi nekompromisními bojovníky na obou stranách? [mrknutí jedním okem] Jinak díky za re

271078

24.06.2012 21:25

Odcházející svět dýmek

Fascinuje mě, že jinak zjevně inteligentnímu panu Stworovi

kosk 93.?.?.?

nějak nedochází, že nekuřáci mohou mít na věc jiný názor a hlavně, že na něj také mají právo. Že jim to prostě může opravdu vadit. Tento fakt ale vnímá tak nějak jako farář svatokrádež

Nebo že by mu to prostě bylo jedno? Že by v jeho světě (nebo z jeho pohledu) byli nekuřáci automaticky lidé bez práv? Že na nás pohlíží asi jako Kalousek na běžného občana. Ne? Zdá se mi že ano...

Je z Vás docela cítit, jak hodně Vám vadí zákony a pravidla, která nahrávají nekuřákům. Proč? My Vám nechceme bránit kouřit. Je to Vaše zdraví a Vaše peníze. Klidně si je zlikvidujte takhle. Vaše věc. Ale svět je i o toleranci a o porozumění. Mám dojem, že v tomto ohledu nejste zrovna ukázkou člověka, se kterým se lze domluvit, spíše mi tady připomínáte demagoga.

Myslím, že kdyby jste byl nekuřák, tak zrovna Vy by jste nejspíše byl docela militantní nekuřák. Sám totiž hájíte svoje právo na kouření ale naše právo na to aby jste nám nekouřil pod nosem jste se rozhodl neuznávat.

Je to moc hezké, jak to dáváte najevo. Inspirativní přístup. Určitě nás nekuřáky povzbudíte k podobné toleranci. [mrknutí jedním okem]

Hezký den jinak

271059

20.06.2012 21:51

Na správné straně historie

RE: Abych se priznal

kosk 37.?.?.?

Hlavně by ten pakt měl vzniknout rychle (včera bylo pozdě) a efektivně. A přidat se část JA jako Venezuela etc.

Za doby studené války mezi dvěma poly bylo nejlépe v historii, jeslti si na tu dobu ještě pamatujete (a jeslti pro Vás má nějaký význam pojem jako život bez války). Pro mě ano. Odpustím si řadu nových vymožeností když budu mít zaručeno, že mi na hlavu nebudou padat bomby

Ale mám obavy, že nejenom mezi našimi politiky jsou hajzlíci, kteří prodají svůj vlastní lid za paklík virtuálních doláčů, ale i mezi politiky zmiňovaných zemí (např Indie, Pákistán,...

A pak je to (no šak Vy víte kde)

270860

14.06.2012 15:57

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

kosk 93.?.?.?

Myslím že stoupenci NECHCISMU v zásadě možná i vědí, jak by to uspořádámí chtěli. Problém je, že to s pravděpodobností limitně se blížící jistotě není možné vytvořit za použití současných stavebních materiálů (myšleno současných lidí s jejich povahou). Nebo na to alespoň nikdo nepřišel.

A ani já v principu nesouhlasím s nechcisty, kteří si přejí okamžitě začít likvidovat, pálit a bořit... Ale na druhé straně si myslím, že čekání na to, že se to nějak SAMO ZLEPŠÍ je stejně tak naivní představa. Stejně tak jako uvádíte Vy, že samo nevyroste nic, tak se ani samo nic nezmění.

Nejhorší na tom je, že neznáme nic smysluplného mezi tím. Takže se dá dovodit z historie, že to nějakou dobu bude stejné jako doposud (tedy marné snahy zlepšit to pomocí parlamentní demokracie), a potom se bude pálit, bořit... A tak pořád dokola...

270664

14.06.2012 12:12

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: zloděj volá : chyťte zloděje !

kosk 93.?.?.?

Aha. Na které platební kartě že měl Dr Rath těch 7 mega když ho čapli? Visa Gold nebo jiná? Vše je dohledatelné do poslední korunky, ano ano... [mrknutí jedním okem]

Jinak že je samotný stát dnes už mafie to souhlas. Ale podle definice, že každý, kdo si myslí, že když má 51% převahu, tak si může dělat , co chce... je nejspíše bolševikem každý politik od listopadu 89. Nezdá se mi, že by někdy uvažovali jinak. Mohou být vůbec jiní nežli bolševikové? [bliji]

270649

14.06.2012 00:00

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: zloděj volá : chyťte zloděje !

kosk 93.?.?.?

To jsou ale silná slova. Jak jinak chcete odradit politiky a státní úředníky od korupce. Například v Číně je i střílejí. Tady jsme civilizovanější ale tuhle sortu lidí lze reálně potrestat jen tam, kde to nejvíc bolí. Což je jejich peněženka.

Jenomže často se preventivně brání tím, že prostředky přelejí na své rodinné příslušníky (manželka vyhraje konkurs, peníze se objeví na účtě babičky a tak podobně)

Vtip by spočíval v tom, že by na to politici víceméně dobrovolně přistoupili svým vstupem do politiky. Nikdo z nich přeci nemusí do politiky jít (není to ničí povinnost) a pokud ano, tak musí počítat s tím že když budou úplatní, oni i jejich rodina skončí na dlouho za katrem a pak někde pod mostem zcela bez peněz.

Pokud to necháte na jejich dobré vůli, tak se to nezmění nikdy, tohle snad musí být dnes po tolika letech jasné každému... Tahle sorta lidí raději uvrhne svět do hladomoru nebo třetí světové, jen aby si zajistili výhody pro sebe a své chlebodárce.

Je to bolševické? Možná, nehádám se, neboť neznám až tak dobře definici tohohle slova. Tak navrhněte jiný FUNKČNÍ scénář. [mrknutí jedním okem]

270634

22.10.2011 11:31

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

Docela zábavně (v uvozovkách, nejsou tu dobře zobrazit) vyjde srovnání

kosk 93.?.?.?

fakt o kterých se zde mluví například s tímto: http://www.novinky.cz/domaci/248224-zalobce-odlozi...

Zejména, když si uvědomíme, že případné zveřejnění pochybností o nějakých číslech nikoho život nestojí. Přečte si to pár lidí a řeknou nejspíše "hm" a přejdou na něco jiného. Z hlavy jim to vypadne, protože to není v dnešní době pro takřka nikoho životně důležitá informace. Lidi spíše zajímá, jestli dostanou výplatu, zda dokáží zaplatit nájem a budouli mít jejich děti co jíst a na školné. Obrovsky společensky nebezpečné... [smích]

Naproti tomu korupce v tomto státě a z toho plynoucí rozkrádání mají ve svých důsledcích na svědomí minimálně stovky lidských životů ročně - bezdomovci po nějaké exekuci, lidé kteří přišli o práci ve vyšším věku, nepřizpůsobiví [smích] , lidé, kteří ne vlastní vinou spadnou až na dno... Ale, pravda nejedná se o životy na kterých by záleželo. Nejsou vyvolení a nebylo to dávno.

Jsme to jen my a je to teď a na to -bohužel - se pes. [bliji]

255760

16.10.2011 22:42

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

Taky mě překvapuje, co si Rusko a Čína nechají líbit

kosk 93.?.?.?

Nerozumím politickým hrám, ale je to pro ně nevýhodné a pokud i jejich představitelům nejde o to Rusko a Čínu mocensky zlikvidovat, tak se divím, že nechají NATO postupovat tak jako doposud.

Zkuste si představit... ->Sýrie,--> Irán ---> Pákistán -->Indie, nebo Čína --->Rusko a svět je víte kde...

Při tomto průběhu to nemůže dopadnout jinak nežli špatně. Co by mohlo být pro Rusko (Čínu) výhodné v případě US okupace (likvidace) Iránu, nebo Sýrie. Už Libye je významná ekonomická a mocenská ztráta. A jiné africké země.

Je jasné, že tomu nerozumím... ale Vy někdo ano? Proč se tohle děje a Rusko a Čína mlčí a dovolují to? Čím je pro ně mlčení výhodné?

255296

12.10.2011 22:59

Novinky v očkování

RE: MMS - NENÍ SAVO, to je lež !!!

kosk 93.?.?.?

No, pokud se mé informace nepletou, tak Steve Jobs skutečnou medicinu využil jak jen to šlo. Při jeho diagnoze se transplantace jater moc nedělají. Ale on jí podstoupil a dalo mu to další cca dva roky.

255079

11.10.2011 21:06

Novinky v očkování

RE: Orální sex = rozsudek smrti ?

kosk 93.?.?.?

Nemáte zcela pravdu. Uvádí se, že například při očkování proti Hepatitis B (přípravek EngerixB) je imunita cca 20 let. Pokud během této doby potkáte nemocného, prodlužuje se. viz:

http://www.remedia.cz/Okruhy-temat/Mikrobiologie-a...

255000

09.10.2011 22:16

Novinky v očkování

RE: Myslím že autorka by opravdu asi na takové semináře jezdit neměla

kosk 93.?.?.?

Ne, nenechal. "Prasečí chřipka" mi nepřipadala až tak pandemicky-nebezpečná a nemusím být očkovaný zase úplně proti všemu. Tohle je volitelné očkování. Nikdo mě také nenutil. Ale v minulosti jsem byl asi 3* očkován proti nějaké formě chřipky a o žádném následku zatím nevím. [smích] Nicméně můžete podotknout že následkem je i to, že věřím v účinost očkování třeba proti tetanu nebo hepatitidě. Nebo že deset let od očkování se to ještě nemusí projevit.

A o čí zodpovědnosti to mluvíte? Jestli myslíte tu jejich, tak tu budete hledat asi zbytečně protože jí zřejmě nemají - jinak by se podle toho museli chovat. A moji? Myslím že stačí ze za takřka čtvrt století byly na konkrétně mou osobu asi tři stížnosti, které se vyřešily po telefonu. (prostě někdo něco mylně pochopil, nebo byl ve stresu či afektu a nějak jsme se mu prostě nezdál... jinak řečeno banality, žádné pochybení, které by někoho stálo draví nebo život) To my mělo o né zodpovědnosti něco vypovídat, nemyslíte?

BTW zkuste mi najít srovnatelého zdeníka nebo kuchaře, ano?

254895

08.10.2011 17:32

Novinky v očkování

RE: Myslím že autorka by opravdu asi na takové semináře jezdit neměla

kosk 93.?.?.?

Ano, je pravda, že některé z výzkumů byly zfalšovány. Ale výzkumy musí mít veřejně přístupná data a lze je přezkoumat, což se také děje a pokud se podvod zjistí (jako že se na něj přijde) tak má tým i firma docela průšvih.

Jestli se setkáváte jen s ekonomicky smýšlejícími lékaři, kteří léčí choroby a ne lidi, tak to asi máte nějaký špatný čich na výběr lékaře. Normální lékař neléčí jen podle standardů ale podle potřeby a povahy onemocnění pacienta - pochopitelně i s přihlédnutím k těm standardům, které by měli představovat průměrný optimální postup.

Standardy jsou tu také pro odměňování nemocnic a lékařů a nejsou výmyslem těch lékařů ale spíše těch pojišťoven a ministrů (nebo dobře odměněných komisí z lékaře, které si tyto pojišťovny či vláda zaplatí), které jste si prosím hlavně Vy zvolili do vlády a parlamentu, tak neskuhrejte.

Mimo jiné jsou tu také proto aby bylo možno postihovat lékaře, kterým se pacient nevyléčí optimálně, pak je lze postihnout tím, že to "nebylo podle standardů"- [velký smích] Veřejnost volá po větším postihování lékařů, tak se dočkáte. Ale i zdražení, například abychom měli na pojistky a právníky. (Tím zbude méně peněz na Vaše léčení, ale to není náš problém - a je to Vaše přání)

254813

08.10.2011 01:47

Novinky v očkování

RE: Myslím že autorka by opravdu asi na takové semináře jezdit neměla

kosk 93.?.?.?

>>>Zkuste si prosím nejprve zjistit, jak se za posledních 100 a více let změnily podmínky života lidí v Evropě. Pak poznáte, co stojí za vymícením většiny dříve tak běžných nemocí. Pravděpodobně budete velmi překvapený <<<

Hm, řekl by jste totéž i třeba o neštovicích? No myslím že Vy asi řekl, ale právě tuhle chorobu prokazatelně vymýtilo právě očkování. Co třeba žlutá zimnice? Do doby očkování to byla zcela neléčitelná choroba. Co vzteklina? Totéž. Tetanus se sice dá léčít antibiotiky (původcem je bakterie), ale to by jste je musel dávat preventivně každému, kdo si nějaké poranění udělá, včetně těch banálních. Clostridium, které ho vyvolává je v půdě docela běžné. Myslím že ta antibiotika by nadělala mnohem větší paseku. A víte jak tetanus vypadá? Viděl jste ho? Já naštěstí ne a doufám že ho ani nikdy ve skutečnosti neuvidím. Stačilo mi, když mi to starý kolega popsal... [naštvaný]

Víte, já vím že očkování má i své stinné stránky. Ale výhody převažují a to výrazně.

Možná že Vám ale vláda udělá radost a očkování zavede jako nepovinné. V tom případě si koupím akcie nějaké pohřební služby (pokud najdu nějakou pohřební a.s. [mrknutí jedním okem] )

254769

06.10.2011 20:49

Novinky v očkování

RE: Myslím že autorka by opravdu asi na takové semináře jezdit neměla

kosk 93.?.?.?

Ve svém oboru se, pokud lze najít chvilku času vzdělávám, (i když mě Vaše péče pochopitelně těší). Naštěstí mám trochu jiný obor, kde se nemusím o očkování dohadovat.

Váš děs ze zdravotní péče, která je řízená, tak jako doposud moc nechápu. Ze svého pohledu bohužel mám totiž opačný dojem, a to, že lidé jsou v tomhle ohledu velmi hloupí. S tím se setkávám vlastně denně. To že má někdo bolesti na hrudi tři dny a příbuzní zavolají až když má zástavu, to není nic neobvyklého. Bolesti břicha zrovna tak. Je běžné, že zkoušejí různé utrejchy, a becherovku a slivovičku a tak podobně a pak přijdou s pankreatitidou, kterou přežijí jen se štěstím. (obyčejnou dietu hořký čaj a suchar zkusí u svých dětí ale nevím proč u sama sebe ne.. hm...

Takže si myslím že veliká část z občanů se ke svému draví chovají hůře nežli děti k bábovičce na pískovišti. Jo, nesvéprávní jedinci, to je trefný výraz.

Systém mého oboru naštěstí není nastaven tak, že zdravý jedinec, je ekonomickou ztrátou. Naopak zdravé jedince produkujeme. (to je ale popravdě řečeno určitá výsada, řada z kolegů z jiných oborů jen udržuje "status quo". My v tom máme výhodu - a je to i více potěšující.

Ale ekonomika je důležitá, to máte pravdu. Naštěstí existuje nepřeberné množství lidí jako jste Vy, s podobným názorem a ti jsou potom nevysychajícím zdrojem dalších případů, a tím i ekonomické ne sice prosperity ale dá se přežit. (státní zdravotnictví je prosperita jen pro vybrané jedince)

Ale abych nebyl jen jízlivý, je klidně možné že jinde je to jiné nežli u nás na venkově. Třeba jsou (kupříkladu) Pražáci chytřejší. I když osobně jsem v tomto ohledu skeptický (pokud se jejich zdraví týče). Osobní dojem, neberte to vážně.

254672

06.10.2011 00:57

Novinky v očkování

Myslím že autorka by opravdu asi na takové semináře jezdit neměla

kosk 93.?.?.?

zjevně jí to nedělá dobře.

Pročpak asi neznáme pojem černé neštovice a jejich epidemie? Že by to bylo očkováním které způsobilo jejich eradikaci (vymýcení)? Podle autorky to tím určitě nebude.
Proč dneska lékaři neznají z praxe tetanus? Za doby mého dědečka to nebyla až tak neobvyklá choroba. Jak by autorka léčila třeba takovou vzteklinu? Asi vlhkým obkladem z heřmánku, ne? (a přivázat provazy, zacpat hubu a následně kremace??) Hm...

Co třeba dětská obrna, pertusse a řada dalších chorob? Pročpak je dneska vídáme jen zřídka? Já vím, že se (asi trapne [chechtot] ) opakuju, ale nemůže to být tím očkováním? Ale FUJ!! KŠC!! HUŠ!! tím to určitě být nemůže!!

Neznalost (až snad prostoduchost) autorky je dobře vidět na poznámce, kde se diví tomu, že se sledují nežádoucí účinky očkování. No, jasně, taková homeopatie nic sledovat nemusí, jelikož čistá voda, čistý cukr nebo pár kapek čistého lihu žádné nežádoucí účinky mít nebudou. Ony sice nebudou mít vůbec žádné účinky krom placebo efektu, ale to přeci neva. Hlavně že to je "alternativní".

Jasně, jsem felčar, takže automaticky tíhnu k "evidence based medicine" Klidně mě můžete proprat. Já jsem se očkovat nechal a teď si nechám obnovit očkování proti hepatitidě A i B a Tetanu. Jo a jasně že vím, že očkování má nežádoucí účinky. Ale taky vím že ty pozitivní zde převáží. Nechám očkovat i své děti.

Pokud Vy smýšlíte jinak, je možné se přestěhovat do zemí, kde není očkování povinné, jsou takové. Nebo do zemí s čistě alternativní medicinou, takové Somálsko by Vás jistě uspokojilo. Můžete pak poslat fotku Vaší rodiny po pár letech. Včetně pomníčků těch členů, kteří už tady třeba nebudou. Ale hlavně aby to bylo přírodní, to je hlavní... [velký smích]

BTW doufám že s touhle zdravotní sestřičkou se ve své praxi nikdy nepotkám. Jinak vše pěkné [mrknutí jedním okem]

254603

26.09.2011 12:09

Moje manželka je Cikánka

RE: Článek podvraťácký nepochybně je, ale...

kosk 93.?.?.?

To IMHO není správný názor. Možná že to je i (zčásti) vystihnuté, nejspíše podobně část Cikánů uvažuje. Ale jednak to nejspíše nebude až tak přesné a za druhé, když vytýkáme manipulaci mainstreamu (Kaddáfího vojáci a Viagra) tak bychom jí neměli trpět ani zde - měli bychom být lepší, věrohodnější, pravdivější. A tohle je hodně nevěrohodné a jako manipulace to vypadá.

Myslím si, že to bude působit spíše kontraproduktivně. Nebo je to od vydavatele záměr?

253975

24.09.2011 19:15

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

RE: Ústava ČR

kosk 93.?.?.?

Na domonstraci kam přijde 30 000 lidí asi ano. Na demonstraci kam přijde 1 000 000 už nebudou.

253882

07.09.2011 14:24

Romové II. část

RE: clanky

kosk 93.?.?.?

Já si myslím že nemáte pravdu. článek není slátanina, ale je jasné že tak může působit, ale je tam uvedeno že se jedná o shrnutí na základě ... ... takže to tak opticky může vypadat. Navíc je psán poměrně nestranně, s odstupem a myslím si že i bez předsudků.

Samozřejmě nevím, jek moc je to či ono pravda a asi nemám (nemáme [mrknutí jedním okem] ) reálnou šanci to zjistit. Některé věci se zde nesmějí říkat a obávám se že zejména závěr má hodně pravdy. Už drahnou dobu si myslím, že současný přístup vlády (ale třeba i členů romských organizací == romů z povolání) k tomuto problému je takový aby se problém nevyřešit nepodařilo. Část z nich z toho má přímý užitek v podobě povolání a zřejmě i ve "vyšších kruzích" se hodí, když zapadne problém miliardových korupcí tím že "lidi budou nasraný na cikány".

A ti nahoře si budou vesele cpát naše prachy do kapes. Pak veznou stovku a napíšou na ní výrazně "ta je pro cikány" a vypustí jí z okna. My na to následně očekávaně zareagujeme jako býk na červenou a můžeme se víte co... a na druhé straně odjedou tatry nacpaný miliardama co cizích kapes a my si toho nevšimneme.

Takže asi tak. Vzhledem k tomu, co říká a jak se chová řada mých známých tak tohle funguje bohužel až otřesně snadno. Cesta do pekel.

252641

16.08.2011 00:55

O co šlo na Prague Pride

RE: Tohle fakt nechápu

kosk 93.?.?.?

rozumný pohled na věc. bohužel ojedinělý.

251090

16.08.2011 00:53

Prague Necro Pride

RE: Kdyz si uvedomim,

kosk 93.?.?.?

Byl jsem párkrát i se svou (tehdy budoucí) nyní současnou ženou u těhle lidí na návštěvě. Nějak si nepamatuju, že by se poplácávali po zadečku. Myslím že se chovali zcela korektně. Neřekl bych, že v případě, že by adoptovali dítě, že by se před ním chovali jinak, nežli před svými dlouholetými kamarády.

Samozřejmě že nejsem pámbůh abych mohl mluvit za každého ale z mých zkušeností se zdá, že se dovedou kontrolovat a chovat mnohem lépe, nežli je jim obecně přisuzováno.

BTW máte snad nějaké konkrétní zkušenosti s těmito lidmi? Chovají se vůči adoptovaným dětem nebo obecně vůči dětem tak, jak popisujete? Jeden z těch, o kterých mluvím já je učitel na střední škole. Nikdy s ním nebyly v tomto ohledu žádné problémy (a to už učí více jak 20 let) a nemyslím že by kdy nějaký jeho žák vůbec něco o jeho sexuální orientaci věděl.

251089

16.08.2011 00:45

Prague Necro Pride

RE: Většina ze zdejších diskutujících jsou pěkně netolerantní hajzlíci

kosk 93.?.?.?

Například v tom, jak se tady o nich vyjadřujete. Nebo v tom, že Vás to vůbec pohoršuje.

Pochodem se nezměnilo nic. Ono se taky nic změnit nemělo, nebo máte snad jiný pocit?

To že Vám přijde polibek na veřejnosti se svou ženou přirozenější, v tom žádná netolerantnost není. Mě to přijde zrovna tak. Ale pokud uvidím dva chlapy nebo dvě ženský, jak se vedou kolem pasu tak co? Nic, projdu okolo nich a nejspíše je zaregistruju jen na okamžik a okrajově.

Neudu si jich nijak všímat, nebudu to komentovat, prakticky to nebudu vnímat. Stejně tak jako Vás s Vaší ženou. Co je mi do Vás nebo do nich? Nic. Pokud to vnímáte podobně tak jste tolerantní. Ale řada zdejších diskutujících není.

251088

15.08.2011 13:45

Prague Necro Pride

RE: Kdyz si uvedomim,

kosk 93.?.?.?

Mám kolegu v práci který se chlubí tím jak se před svou vlastní dcerou chlubí tím, jak podvádí maminku s milenkou... Tohle mi připadá horší, nežli kdyby to dítě bylo adoptovaný homosexuálem. Protože sexuální orientaci ho naučit nemůžete, ale to co dělá on, to bohužel ano. Pokud bude dcerunka po něm, tak to bude jistě oddaná a kvalitní matka, že...

MOžná by z ní byla lepší matka kdyby vyrostla u nějakých "deviantů"...

251019

15.08.2011 13:41

Prague Necro Pride

RE: Kdyz si uvedomim,

kosk 93.?.?.?

Myslím že to je trochu nadsázka ale i tak: je ten nápad vystěhovávat v UK protestující z bytů problém to, že existují protestující? není. A je to problém těch druhých? taky ne. Ten problém vytváří státní paparát, který se protestujících bojí..

takže ten hypotetický prolbém, co popisujete, pokud by nastal tak nebude způsoben tím že tu existujeí (a mávají) "ty buzny". A koneckonců ani problém toho že Vy tu na ně nadáváte. Pokud to nastane, tak je to prolbém "Nečase a spol" prostě těch co jsme si je zvolili (nebo zvolíme příště) a nikoho jiného.

251017

15.08.2011 12:10

Prague Necro Pride

RE: Většina ze zdejších diskutujících jsou pěkně netolerantní hajzlíci

kosk 93.?.?.?

Já už prázdniny nemám hodně let, bohužel. A empatii mám docela slušnou. I když je pravdou že k těm, kteří jí nemají také jí asi neoplývám, to máte pravdu. Taky nejsem bez chyb.. [velký smích]

Ale zpět k tématu: To že tihle lidí někde pochodují by mělo ostatní nechat v klidu. Je to jejich pochod, jejich život a ulice patří i jim. Za pár hodin zmizí a rok o nich neuslyšíte. (Je někde psáno, že ulice patří jenom těm druhým? Není, že?) A slovo postižený nebo deviant, úchylka... to se snadno vnímá jako neutrální, když to říkáme O DRUHÝCH. To obvykle nikomu nevadí. [mrknutí jedním okem] Ale jinak, ruku na srdce, když Vám někdo řekne, že jste úchylka/úchylák, deviant, nebo postižený (či ještě jsem tam četl "krypl") tak tohle všechno BUDETE VNÍMAT jako pejorativní. A ne že ne, to si lžete do kapsy.

Jak jsem říkal, že znám dva takové a jsou to podle mých poznatků slušnější a společnosti prospěšnější, nežli polovina z mých kolegů v práci - a to jsme prestižní profese, která by měla být příkladem morálky. Ve skutečnosti houby.

Rozčilovat se nad tímhle pochodem, který projde během pár hodin Prahou, nikoho nenapadá a na zbytek roku se ztradí do soukoma, promiňte ale to prostě JE JASNÁ ZNÁMKA NETOLERANCE (omlouvám se za velká písmena, já vím že se to nemá, ale potřebuji to vypíchnout)

Nezapomeňte, že naprostá většina těhle lidí, chodí do práce, platí daně, nekrade, nemočí v parku, prostě až na to, s čím se narodili, jsou to stejně platní spoluobčané jako Vy nebo já. Nikomu neškodí. Takže tu toleranci si zaslouží. A pokud oni ne, tak my taky ne.

251008

15.08.2011 09:20

Prague Necro Pride

RE: Většina ze zdejších diskutujících jsou pěkně netolerantní hajzlíci

kosk 93.?.?.?

Vy zase neumíte myslet, nemáte empatiii, neumíte s vcítit. Když slovo deviant není pejortivní mohu Vám tak také říkat?? Bude se Vám to líbit?? Vždyť Vy a J8 prostě jsme také v tomto smyslu devianti - akorát se lišíte tím že Lidí jako Já nebo Vy není 4% ale 96%.

Krom toho jsem psal, že mají být na co hrdi - na to že přežili s netolerantní většinou. Tohle Vy řešit nemusíte, poro ně to není snadné. Ale asi to nedokážete pochopit...

250981

14.08.2011 20:48

Prague Necro Pride

Většina ze zdejších diskutujících jsou pěkně netolerantní hajzlíci

kosk 93.?.?.?

Ti lidé se tak narodili, nemohou za to, nedá se to ovlivnit výchovou (zato Vaše nenávistné projevy by možná ovlivnit šly, ale to by Vás museli ročiče trochu víc řezat, což se zjevně nestalo), nedá se s tím prostě nic dělat. A zatímco my si žijeme v tomto ohledu celkem bezproblémový život, oni to vůbec nemají snadné - kor když jejich spoluobčané jsou jako Vy.

Mají na co být pyšní, když se jim podařilo přežít ve Vaší společnosti.

Znám dva z těhle lidí, sice jen dva ale docela dlouho. Jim bych se nebál svěřit svý dítě na odpoledne, zato Vám asi ano. Kde se ve Vás tahle nenávist bere? Jinak pocházejí z normálních heterosexuálních rodin, bezkonfliktních, žádní kriminálníci nebo neúplné. Tím to, alespoň v jejich případě nebude.

Žádnou větší zkušenost nebo statistiku po ruce nemám, ale vsadím botky, že nikdo z Vás taky ne. A dlouho jsem to o nich nevěděl, oni to nijak na odiv nedávali a nikomu neškodili.

Obvykle nikomu nic nepřeju zlého, ale když Vás tu tak čtu, tak si myslím, že pár z Vás by zasloužilo, aby měli takové děti nebo vnoučata...

Pokud umíte myslet, tak si na chvíli zkuste představit, že jste "homo" a máte za sousedy Vás. Jo, právě Vás s Vašimi netolerantními názory. Přešel by Vás humor i ty silácký řeči.

250936

12.08.2011 22:41

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

RE: Bohatí a chudí rabující paraziti. A ti ostatní.

kosk 93.?.?.?

Bohužel máte asi pravdu... [pláč]

250697

tohle je taky docela dobrý pohled na věc...: http://www.blisty.cz/art/59754.html

250690

15.07.2011 20:42

Rozhovor se stromem

Mě to připadá docela pochopitelné

kosk 93.?.?.?

Vy tady musíte být stádo natvrdlíků, nebo to pochopit nechcete [smích]. Je jasné, že ten strom něčemu vadí (kořeny mohou začít růst pod základy a hrozí poškození toho domku, nebo rostou do sousedního pozemku či něco jiného, třeba to zastínilo ceý pozemek a opírá se to větvemi o objekt, o okna a tak dále, postě je to asi příliš velký strom na malé ploše) Je nasné že třeba jasan s průměrem kmene klidně i metr těžko můžeme navěky ponechat na zahrádce 6*6 metrů - i když ho tam někdo-někdy zasadil.

No a ta poznámka o těžké technice? Drtička na větve s růměrem 30 cm asi nebude ta malá koupená v nějakém hoby marketu. To je prostě náklaďák. Jestli tam teď je starý plot, tak jde třeba rozebrat a může to tam vjet. Až tam bude třeba nový zděný plot, už to nepůjde. Plot nemusí patřit Editorovi a sousedovi by se nemuselo líbit, kdyby mu přes něj stěhovali nakrájené dubisko. [chechtot]

A sice je pravdou že se stomy mají kácet ve vegetačním klidu ale to je spíše s ohledem na okolí nebo živočichy na nich žijící. Strom je svým způsobem také živý organizmus a zaslouží si úctu a slušné zacházení. Je to i zdroj kyslíku a jsme na takových závislí. Ale že by v létě cítil bolest a v zimě ne? Sry, ale tohle je hodně přitažené za vlasy. Ovšem, věřte si každý čemu chcete.

Stromu je mi líto, ale někdy to jinak nejde. Zahrada není totéž co les..

248107

23.05.2011 21:57

Třetí rozsudek okresního soudu

RE: objasnění článku

kosk 93.?.?.?

Holocaust tu nikdo nezpochybňuje, vše se to dělo a je to skutečné.
Bojuje se za právo mít jiný názor, za právo jej vyslovit bez perzekuce a bez hrozby vězení, bojuje se za právo diskutovat o čemkoliv a ne jen o povolených tématech, za právo diskutovat bez strachu ze soudů a z likvidace. Bojuje se o právo mít názor na historii jiný, nelži je ten, co je povolený stranou a vládou [mrknutí jedním okem] Bojuje se za to, aby Vás nemohli zavírat za slovíčko nebo jednu větu, která se dá vykládat více způsoby. Bojuje se za právo mít přístup i k jiným informacím, nežli jsou ty oficiálně schválené s razítkem "POVOLENO". Bojuje se za právo na to, kvůli čemu lidé naivně cinkali klíčema na náměstích. (Netušili, že právě cpou hlavu do stejné, neli horší totality, jen pod jinou nálepkou...)

Bojuje se za právo zpívat si i doma a je jen v zemi krále Miroslava...

A také, jak se zdá, se bojuje boj s pěkně nebezpečnou hydrou

244596

18.05.2011 14:39

Pozor na stavění strašáků

ORBO a podobné

kosk 93.?.?.?

jsou takřka s jistotou jenom pitomost. (A VELKÁ) Perpetuum mobile prostě vyrobit nejde, i když řady snílků, které by to rádi viděli nikdy neprořídnou.

Máte na dlouhou dobu k dispozici jenom stávající zdroje energie a její potřeba nebude významě klesat, spíše naopak. (úspory jsou fajn, ale problém to nevyřeší) Tepelné elektrárny narazí na omezení zdrojů. Sluneční spotřebují hodně zdrojů už při výrobě a nefungují v noci. Vodní se zanášejí, jejich výroba je stejně tak drahá (neli více) jako těch jaderných a porušují život v řece. Větrné etc. také nejsou stabilním zdrojem, jen okrajovým doplňkem. Jaderná fůze se zatím nedaří. ORBO etc jsou nesmysly.

Tohle takřka nemá řešení. (Leda vyhubit Homo sapiens... ) A řešením určitě není vzdát se té jaderné. Energie je dnes přítomna ve všem na co se podíváte. Stačí se rozhlédnout doma v kuchyni. Bez ní jsme v době kamenné. (A navíc bez mamutů, bez dostatku jeskyní a přelidnění, bez naděje na vývoj [chechtot] )

Je hezké říci, že jsem proti jaderné energetice. Ale čím konkrétně to chceš nahradit, autore? (Ale něco smysluplného, pls)
[mrknutí jedním okem]

244324

16.05.2011 23:26

Zaklínadlo jménem boj s korupcí

Nevím co je zlého na povinném očkování, zachránilo to hodně životů

kosk 93.?.?.?

Krom toho mi nevadí potraty. Pořád je lepší, když jsou alespoň v nemocnici pod dohledem lékařů a milionkrát lepší nežli pak zabitý nechtěný dítě po porodu, zabalený v igelitce v popelnici.

Je řada situací, kdy je potrat nejlepší řešení (a nemusí jít jenom o znásilnění) a upřimně doufám že tu nikdy nepřevládnou katolící jako třeba v Polsku. Ti by na matku a její život a zdraví ohledy nebrali. Přitom právě ona je ta hlavní, odehrává se to uvnitř jejího těla a ona se potom bude muset starat a její život to ovlivní... Každý nemusí mít životní podmínky snadné a právě Ti, co je snadné mají nejvíce omezují ty druhé. [naštvaný]

244218

10.05.2011 10:54

Válka a globální ekonomická krize: Kolaps americké životní úrovně

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

kosk 93.?.?.?

Ale to nemáš tak docela pravdu. Tornádo Ti snadno rozebere dřevostavbu na základové desce, zcela určitě Ti odnese střechu na běžné budově a pokud je z malých dílků jako jsou cihly tak je možné že jí (minimálně částečně) rozebere taky.

ale železobetonovou stavbu, která bude mít podsklepení které bude rovněž odlité spolu s celou stavbou jako monoblok ze železobetonu se základy v podzemním podlaží a bude mít taky železobetonové stropy... to ti tedy neodnese. Protože takový monolit je už příliš těžký na jakékoliv tornádo a kvalitně udělaný monoblok že železobetonu je rovněž silami, kterými disponují tornáda nerozbitný. (mírně poškoditelný ano) Tornádo ani neuzvedne tak těžký předmět, který by dokázalo vrhnout na takovouhle stavbu a nějak fatálně jí poškodit.

Jasně, nelze vyločit, že po pádu automobilu na tohle se někde neobjeví puklina. Nebo třeba nevznikne požár - a velkému požáru ani tento materiál neodolá. Navíc něco může (a asi by se to stalo) vlétnout okny. Ono by to možná po dlouhém působení dokázalo poškodit i takovouhle stavbu více, ale několikahodinové tornádo na jednom místě nikdy nebude.

Něco jiného je tsunami, která tě může přelít, nebo skutečně silné zemětřesení. Ale v takovém případě Ti nepomůže zhola nic...

243836

05.05.2011 22:44

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

Nejsme v době před dvaceti lety...

kosk 93.?.?.?

.. jsme v době před 60 ti lety. [pláč]

243450

05.05.2011 22:42

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Berte to sportovne

kosk 93.?.?.?

To je strašná představa. Sice máte svým způsobem částečně pravdu, ale pokud se budeme chovat jako navrhujete, tak se jednoho dne probudíme a budeme mít včetně naších dětí koule na noze i na krku... Tím že se sedělo na zadku se v historii nikdy nic nevyhrálo.

243449

23.04.2011 18:12

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

RE: článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

kosk 93.?.?.?

No a právě proto že to (možná) je něčím pokovené, a také proto že alfa částice mají docela malý dosah a navíc se z toho materiálu (má to přibližně tvar takového širokého kufru) dokážou uvolnit jenom z povrchu, tak je to poměrně bezpečná záležitost. Já jsem ale naopak říkal, že bych si na tom NEUSTLAL ale v garáži, že by mi to nevadilo.

V angličtině bohužel dokážu přečíst jen něco, ale zkusím to. S tou statistikou je to tak, že tohle je docela zpolitizovnaé téma a tak bude jedna strana říkat že to nedělá nic a druhá bude tvrdit, že se množtví nádorů zvýšilo 100x. Pravda bude jako obvykle někde uprostřed ale myslím že nemáme šanci se tu pravdu skutečně dozvědět.

Ale hlavně - zákaz klidně ano, ale smysl to má až to za své příjmou ti, kdo to vyrábějí a používají. A všichni. Ne jen polovina. Pokud to nepřestanou vyrábět skutečně všichni na celém světě, tak nemá snad ani smysl se tím rozčilovat. Protože i ti, co by to třeba udělali to udělat pak nemohou, jelikož by při případném konfliktu byli v nevýhodě. No a tak se nestane nic, bude se mlžit, dohadovat... a vesele střílet. Uranovými projektily.

A ruku na srdce - Vy by jste chtěl někdy být na straně těch, co prohrají?

242525

19.04.2011 10:14

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

RE: článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

kosk 93.?.?.?

Prach na půdě není z uranu. Zkuste is někde sehnat práškové olovo a uvidíte, že to sedimentuje docela rychle. A uran je ještě výrazně těžší. Ale dobrá, já neříkám že to je bezpečný materiál, pokud se to nechá shořet po zásahu toho tanku. Ale je výrazně nebezpečnější svou toxicitou nežli radioaktivitou.

Kolem silnic je doposud poměrně hodně olova, lidi navíc desítky let baštili ovoce ze stromů na krajích silnic... a co? Mělo to nějaké dramatické následky na populaci? Nezdá se. (Leda tomu zkusit přičíst to, jak se k sobě chováme posledních 20 let [chechtot] ) Řada domů v ČR je na podloží odkud se uvolňuje radon, který je výrazně radioaktivnější. A hodně z těch domů nemá kvalitní izolace, takže tam ten radon prostě je. Vdechujeme ho, je nám to většinově šumák.. a projeví se to?

Ano, projeví. Ve statistice. Nárůst nádorů je tak malý, že se projeví právě jen tam.

Víte, já neříkám že používání té munice je správné. Jen tvrdím (a za tím si stojím) že 1) To není součást zdaleka všeho, co se v tom konfliktu používá. 2) Je to spíše jedovaté nežli radioaktivní a sami běžně a dobrovolně podstupujeme výše uvedená dvě srovnatelná rizika masově a zas tak nic pekelnýho se neděje.

Takže resumé z mé strany: Zákaz té munice ANO, (pokud to odsouhlasí všichni - jinak to nemá cenu. Hlavně ti, co to používají - USA např. Ale ti to asi neudělají, viz nášlapné miny, kazetová munice a tak dále. Oni se tím totiž tak pěkně masakrují jejich protivníci kteří pak nemají žádnou šanci přežít. A vítězů se nikdo neptá ..).

Ale zase to nedémonizovat, není proč. DDT mělo asi horší účinky a skoro stejnou trvanlivost [smích] . A nevymřeli jsme.

242192

18.04.2011 22:32

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

kosk 93.?.?.?

Uran se skutečně používá v určitých typech projektilů. Typické jsou protitankové podkaliberní střely nebo střely z kanonu A-10. Pro jiné použití moc smyslu nemá, protože efekt má pouze jako rychlý, těžký a tvrdý a také malý projektil který pronikne ocelovým pancéřem (nebo třeba betonovým), za ním se jeho tříšť vznítí a zapálí například vnitřek tanku, včetně munice. Tady jeho použití MÁ SMYSL. Používá se i naopak jako součást pancéřů (například některé Abramsy.)

NEMÁ SMYSL ho jen tak přidávat do běžné munice, ta se nepohybuje rychle, nemíří obvykle na silně pancéřované cíle a tak by se jeho použití nelišilo příliš od oceli či olova. Uran není zadara a tak se s ním vyloženě plýtvat nebude.

JE PRAVDA, že je radioaktivní. Ovšem z poločasu rozpadu můžete snadno usoudit, že se zase tak často jeho atomy nerozpadají a tak ta radioaktivita není závratná. Příbuzný má kryt na isotop, který je z toho vyroben. Je to po čertech těžká krabice ale je v této podobě takřka neškodný. (alfa částice z vnitřku neproniknou na povrch a přímo z povrchu jich tak moc nedlétá.)

Že bych si to chtěl vyloženě dát na celý život namísto polštáře, to asi ne (navíc by to tlačilo a studilo a nejspíše by to i propadlo roštem), ale kdybych to měl v garáži tak se toho bát nebudu. Snad jedině, že si to při manipulaci pustím na nohu, to by asi nedopadlo dobře. [mrknutí jedním okem] NĚCO JINÉHO JE JEHO VDECHNUTÍ tam už se to projevit může. Ale ještě více se zde projeví jeho toxicita, je jedovatý podobně jako třeba olovo. Mrkněte se třeba sem. Jinak - alfa částice odstíníte papírem, takže pokud tam nebudete běhat nahatý...

Množství v desítkách tun je možné, ty střely jsou dohraomady skutečně těžké a tak to narůstá. Ale třeba z tanku se tím nebude střílet na baráky ale jen na druhé tanky, na barák to nemá takový účinek a je to drahý. Ale i ten prach se usadí (a tak těžký prach zvlášť) Takže suma sumárum to určitě stojí za zvážení, jeslti by se ty zbraně neměly zakázat, ale zase to není yperit. Z článku se skoro zdá jako by tam mělo být v příštím milionu let každý třetí dítě dvouhlavý. Tak to ale určitě nebude. [velký smích]

242162

10.04.2011 21:01

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

O tom, co je nebo není řádné obydlí můžete Vy, nebo já jen těžko něco soudit. Říkejte na rovinu "To co JÁ uznávám na řádné obydlí... ". Popravdě řečeno je Vám i té žhářské partičce prd po tom, jestli to je podle někoh řádné obydlí nebo ne. I kdyby bydleli v krabicích, tak je to jejich věc a nemá nikdo právo je upalovat.

Takže bych si dovolil také jednu výzvu: (taky poněkolikáte) Když někdo vezeme do ruky molotovovy koktejlíčky a jde je někam naházet, tak na sebe automaticky bere odpovědnost za to, jeslti někoho poraní, nebo zabije. A různé výmluvy typu" my nechtěli ... , my nevěděli, že ..., vono to nevypadalo, že tam někdo je... , dyť to je banda kriminálníků... , dyť nikdo neuhořel úplně, jenom napůl..., a tak dále jsou irelevantní.

Jak jednou vezmete do ruky nějakou zbraň a jdete jí použít, (jedno, jestli to je pistole, vzduchovka, granát, molotov nebo třeba házecí nůž, tak jste odpověděný, za to aby jste nikoho neporanil. A pokud se ta tuhle povinost zjevně vykašlete, tak je výsledkem minimálně zabití. A to v případě, že si půjdete dejme tomu "zastřílet" někam odpoledne. i když někam hodíte jen kámen a trefíte jiného do hlavy, tak jste za to odpovědný!

Pokud někam jdete v noci a pak rychle zmizíte, předtím se necháte slyšet, že "jdete na romáky" tak těžko můžete dokazovat, že jste to neudělali úmyslně, s jasným vědomím, že tam někdo je. Je to infantilní pokus o výmluvu...

A i kdyby tam byl ten nejhorší zločinec na světě, tak Vy nemáte právo mu něco udělat, nejste soud. Máte zavolat policii. Tak to prostě v zákoně je. A navíc, ublížili malému dítěti. Většina dospělých má děti automaticky ráda. I ty cikánské. To je prostě přiroda. A nemáme rádi ty, kteří jim ubližují.

Až zas někdo někam půjde v noci házet zápalné lahve, tak si to může rozmyslet, jestli mu to za tohle riziko stojí. A prostě tam nejít a jít třeba do kina, nebo na jedno. Anebo jít zase něco vypálit, má volbu. Ale když si vybere špatně, tak potom taky může shnít v base. No a co, vybral si to svobodně, nebo ho někdo nutil s pistolí u hlavy? Nenutil, že? Byla to svobodná volba, že? No tak co si stěžují... nechápu.

241464

07.04.2011 21:46

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Děláte si zřejmě legraci... chápu polehčující okolnost, že dosud byli bezúhonní. Fajn, OK, beru. Nechápu polehčující okolnost to, že nenastartovali vlnu zločinnosti... to mi hlava nebere. Dá se to prosím aplikovat například co jávím, třeba u bankovních lupičů? (Jako že nenastartují vlnu dalšího vylupování bank, nebo tak něco?) Nebo jste to myslel jinak? Asi jsem zabedněný...

Myslíte že kdybych si teď (hypoteticky) řekl, že půjdu ne "na romáky" ale na diskutéry na Zvědavci a připravil si pár molotovů a šel Vám je hodit do bytu někdy hezky v noci a do více oken naráz... No a teď si (rovněž zcela hypoteticky) představte, že bych Vám tak trošku uškvařil někoho z rodiny, jak by jste to bral?? (BTW myslím že bych možná svedl vyrobit i napalm, který je trošku účinější, nežli benzin.... tak pěkně to lepí, nedá se setřít)

Stačilo by, kdybych řekl že sem si myslel, že tam máte nelegální zboží, že to je sklad a spíte někde úplně jinde a už by mi nemohli prokázat úmysl..? To by totiž potom stálo za zvážení, jestli bych neměl změnit povolání, protože povolání nájemného vraha by se stalo poměrně pohodovou, dobře placenou záležitostí. [chechtot] Stačilo by vždy potom tvrdit, že jsem to vlastně nechtěl - a to jen v případě, že by mě chytili. (A myslím že bych nebyl takový idiot, abych se o tom někde vykecával) [velký smích]

No, myslím že by to takhle nešlo. Naštěstí. Jsem hluboce přesvědčen, že kdyby to uděla někdo jiný Vám že by jste se na to díval setsakremensky jinak. Nedejbože, kdyby to byli navíc ti, jak jim to říkáte "Romáci". Docela by mě to zajímalo, jak by jste se choval. Ale přát Vám to samozřejmě nebudu.

241258

06.04.2011 11:45

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Možná že to byla kdysi povinnost ale dnes to je rozhodně nejen zakázané zákonem ale i zavrženíhodné. Když půjdete trochu dále do minulosti tak v nějaké době kamenné jsme se tu i navzájem žrali, to by jste také omlouval?

Co Vám na tom připadá dvojí metr? Jsou dospělí? ANO - tak mají větší trestní odpovědnost a tak i větší trest. Byli organizovanou skupinou? ANO, takže i za to je větší sazba. Dá se u nich uplatnit polehčující okolnost pro snížený způsob rozpoznávání důsledků toho jednání (prostě jestli jsou duševně méněcenní)? Ne. Takže není důvod pro polehčující okolnosti. Došlo k závažnému poranění člověka, který jen s velkým štěstím nezemřel? ANO Z toho plyne pokus o vraždu.

A oni mohli a měli předpokládat, že tam jsou lidé (a skoro s jistotou to předpokládali a i kdyby ne, tak stejně: mohli a měli...) a tak měli i domyslet podobné důsledky. Myslivec, který na honu vystřelí jen tak do křoví, kde něco zašramotí a odpráskne svého kolegu taky půjde sedět, protože to mohl a měl předpokládat a ne jen tak bezhlavě střílet po každém šustnutí.

A navíc, já tu od počátku nehodnotím absolutní výši trestu (tj netvrdím že museli dostat zrovna 20 let), na to nejsem dostatečně povolaný. Ale tvrdím že je správné, aby dostali citelně více nežli ten, co zmlátil Patrika. To "citelně" ale neznamená přesně 20 let... To může být klidně 10, nebo 12. Ale víc by to být mělo.

241181

06.04.2011 02:18

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Omlouvání jejich činu tím že o nikom nevěděli ,že chtěli jen vypálit nějaký sklad je (minimálně stejný, ale spíše větší) nesmysl. Možná to lze chápat tak jak to chápete Vy, ale podstatné je, jak to chápe soud a většina obyvatel, kteří to chápou tak jako já.

Už mě nebaví Vaše omlouvání téhle žhářské party. Žhářství se už od středověku považuje za zvlášť ohavný zločin. I pokud jdete loupit, vezmete si s sebou basebalovou pálku a někoho při tom praštíte po hlavě, tak z Vás prostě bude vrah. A těžko se budete vymlouvat, že jste jí měl jen tak pro srandu králíkům, a že jste se prostě lekl, nechtěl, bla bla bla. Nemáte co chodit loupit a když jdete, tak s sebou tu zbraň nemáte brát. A když jí pak použijete, tak neste následky.

Jinak, jistě Vám věřím, že by příčetní útočníci v současné mediální atmosféře usilovali jen stěží o popálení dítěte. Teď už asi ne. (A doufám že to případné další odradí.) I když těžko bych Vám věřil že by to bylo nějaké zpytování svědomí. Teď by si to jistě rozmysleli, ale myslím že ne proto že by jim takový čin připadal nějak ohavný ale proto že dostali tuhle pálku. Ale mohli a měli si to rozmyslet dříve.

To je ale samozřejmě jenom moje doměnka.

Jinak jsem to už také napsal, že Romy/Cikány v zásadě nemám rád. Ano, to nemám. Ale žháře nemám rád ještě více a rozhodně si myslím že není tolerovatelné, že se takové věci dějí. Tohle na rozdíl od Vás vidím tak že jen shodou šťasných náhod bylo popálení jen to dítě a ještě větší náhoda je že to vůbec přežilo.

A je to jejich vina, pouze jejich. Natálka bude trpět výrazně déle nežli oni. Takže je rozhodně litovat nebudu. Natálka si vybrat nemohla. Oni mohli. Mohli a měli...

241170

04.04.2011 21:05

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Ale Vy taky moc nečtete to co jsem napsal. V reakci číslo 240623 jsem jednoznačně řekl že by bylo nejspíše správné, kdyby ten co trýznil Patrika byl pak někde umístěn a to klidně i na trvalo. V tom s Vámi souhlasím.

Co nesouhlasím je výše trestu pro něj. Jeho trestem nepolepšíte, IQ se při věznění nezvyšuje. On to nejspíše nedokáže pochopit a nedokáže se tím pádem ani polepšit. On na to duševně nemá. Ani na to pochopit, proč vlastně ten trest dostal. Navíc je nezletilý. Proto u něj nemá smysl zbytečně vysoký trest, navíc za co? U něj to byla spontální reakce prostoduché mysli, nebyl v tom nejspíše žádný "plán" nebo "msta".

Opravdu, kdyby on dostal taky 20 let mělo by to nějaký vliv na jeho "polepšení"...? Nemělo. I za 20 let bude mít IQ 41, ne-li méně. Jediné, kde by to význam mělo jsou lidi okolo, kteří by z toho měli (nesmyslnou) radost. Trest má nejen trestat, ale i dát možnost na převýchovu. U něj je oboje asi vyloučené. Trest nepochopí správně a převýchova u něj není z výše uvedených důvodů nejspíše možná.

Smysl u něj má jej jako sadistické imbecilní individuum potom umístit do nějakého ústavu a tím ho izolovat od dalších Patriků. A nechat ho tam do té doby, dokud nebude neškodný. Třeba i napořád.

Zatímco ta druhá parta má IQ v normě a tak je dost dobře nelze po skončení trestu někam "uklidit". Takže ten trest je vlastně vyřadí ze společnosti na velkou část života, čímž pádem je jednak odsune z dosahu příštích Natálek a jednak v době kdy vyjdou z vězení, nejspíše po tolika letech už dají pokoj. Nicméně jim dá možnost zbytek prožít sice nic moc, ale svobodně. Oni si při své inteligenci dokážou vybrat, jak chtějí ten zbytek prožít. Doufám že si vyberou správně.

Ano, mají zničený život. Asi nebudou mít rodiny, děti... To je pravda. Ale ruku na srdce, to co udělali byla jejich svobodná volba. A jejich inteligence jim umožňovala dohlédnout možných následků. A měl by jste uznat, že tohle je také pravda. Také děkuji za diskusi.

241108

04.04.2011 16:10

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Pěkný nesmysl. Jesltiže to tam naházeli naráz z více stran, tak museli vědět, že jde o příbytek lidí. Jinak by to tam házeli v klidu amožná i jen jedním oknem, to by na zapálení stačilo. Osobně bych nešel házet molotovy s nikým, nejsem (na rozdíl od nich) fanatický pitomec.

Takže Vaše řeči o tom, že nevěděli, že je to obýváno a kým, haha... to se museli dozvědět nejpozději poté, co je při výpravě "na romáky" informoval ten vůdce o tom co mají udělat. No a když to udělali, tak mají smůlu. Nemuseli to dělat, že ne? Nemuseli házet do žádného domku molotovy okny? Nebo snad ano? Není to nějaká povinnost, nebo se pletu?

To co říkáte je nesmysl.

241091

03.04.2011 22:45

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Ale já přeci nikde netvrdím že v tomhle zas... státě je nějaká spravedlnost. [velký smích] Jasně že ty VAše příklady jsou jen dalšími ukázkami nepravedlnosti. Ano. Souhlasím.

Ale myslím si, že bychom měli postupovat skutečně nestraně, a když posuzujeme to co Vy jste uvedla jako nesprávnost a pokud tvrdíme, že ti "lidé" měli mít větší tresty (jako že IMHO asi měli) tak bychom měli tak postupovat VŽDY. Tedy i v případě o kterém mluvím já.

Útok na Natálku prostě pokusem o úkladnou vraždu BYL a navíc jako organizovaná skupina. Tak to prostě bylo.

Hele - Návrh: Přestaňme se zastávat těch, co vypálili ten domek s Natálkou. Věděli až moc dobře, do čeho jdou, že to je hodně proti zákonu a mají co chtěli. Proč je omlouvat, nemají v normálním státě co brát nějakou spravedlnost do svých rukou. Tohle není nějaký idiotský béčkový film, ale skutečnost. (Dobrá, vím že nejsme normální právní stát, ale i tak tohle se nesmí ani v banánových republikách )

Ale chtějme aby i druhá strana, pokud udělá něco podobného (viz to co uvádíte, například) aby dopadli stejně. Cílem by totiž nemělo chránit nějaké mladé nacisty, nacionalisty nebo jiný pitomce (ty vem klidně čert, nedokáží v praxi nic změnit a nejsou žádnou rozumnou alternativou), cílem by mělo být, aby se v naší zemi takové případy vůbec nestávaly. Ani Patrikové, ani Natálky.

Ale toho nedosáhnete tím, co tu předvádíte. Tím se jen snažíte vytvořit jiný typ nespravedlnosti. Takoví Kocábové naruby. Kocáb není dobře, ale přesně pravý opak také ne. A dokud tohle nepochpí OBĚ strany, tak se nic nestane. [zmaten] ... i když mám pocit, že vzhledem k lidské povaze se stejně nic nezmění.

241045

01.04.2011 18:40

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

BTW, tady máte také pár ilustrací, jak popáleniny vypadají. Když mluvíte o tom, jak hraju na emoce, tak ať máte proč...

http://www.epomed.cz/rubriky/vyuka/hodnoceni-zavaznosti/

240905

01.04.2011 16:16

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

To se bohužel mýlíte. Zápalnou lahví vás i na volném prostranství mohu zabít zásahem takřka do libovolné části těla, když vás trefím do trupu a ta lahev se rozbije, tak litránek benzinu způsobí pravděpodobně dost velké popáleniny. I u dospělého je popálenina kolem 50% hodně závažnou a u dětí (nebo starých lidí) je nad 30% často smrtelná. Takže tvrzení, že to musí být do hlavy není pravdivé. Nehledě na to, že i zhojené popáleniny mohou invalidizovat a vyřadit dotyčného ze společnosti napořád. Natálka nebude pořád jen dítě, vyroste a ponese si to s sebou dál.

Závažnost vzrůstá pokud se jedná o uzavřený prostor, kde snadno naroste riziko inhalačního trauamtu (vdechnutí ohně a popálení dýchacích cest). Pokud vím tak se o uzavřený prostor jednalo. Stačí aby jste v panice uklouzli as jednou či dvakrát se nadechli a může být po Vás. Vaše zmínky o Romácích, kteří dokážou bystře zmizet... hm, to je prostě rasizmus.

Vy víte, že to tak není, že zpanikařit může každý a že se může stát průser, to vidíte na té popálené holčičce myslím docela dobře. Pokusy různých individiuí o to, svalit vinu na ty obyvatele, že nejdříve zachraňovali něco jiného a ne Natálku by byly úsměvné, kdyby se nejednalo o vážně poraněné dítě. To jsou pak spíše k [bliji] .

Bylo by dobře, kdyby se odstranila pozitivní diskriminace a souběžně potíral rasizmus. Pak by se možná ledy pohnuly. Ale v této konstalaci se asi nějakého zlepšení v dohledné době dočkat nemůžeme. Nejhorší na všem je, že oběma stanám to nejspíše vyhovuje. Romské aktivity tím mají smysl existence a Kocábévé a spol rovněž.. a běžní lidé jakékoliv barvy jsou jim ukradený. [naštvaný]

240897

30.03.2011 13:23

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Sohlasím s Vámi v tom, že kdyby s Romy jednala například policie, tak, jak jedná s majoritou, tak by možná těchto případů ubylo. Nemám sice k dispozici žádná statistická data (pochopitelně) ale jsem o tomto přesvědčen. Tedy o tom, že na situaci ve společnosti, včetně rasismu má lví podíl právě nesmyslná pozitivní diskriminace, tkeré ale není následována vstřícnou odpovědí z druhé strany není sporu.

Ale molotov je zbraň a je to docela účiná zbraň. Viděl jsem pár popálených a vím, jak rychle tohle vzniká. Vím, na rozdíl od Vás, že stačí vdechnout a popálit si dýchací cesta a je po Vás. Když hypoteticky půjdu večer ať už s dítětem nebo bez něj, a budu mít pistoli, Někdo se s molotovem vynoří zpoza rohu a rozmáchne se, tak má v ten moment v hrudníku tři kulky ode mě. (pokud to samozdřejmě stihnu, což asi ne, jelikož nejsem trénovaný střelec)

Je otázka jak by to posoudil soud, ale molotovem který mi bouchne pod nohami mohu být velmi těžce zraněn, nebo i zabit, když jsem malé dítě. A v noci? Zažil jste jaké to je, když spíte a najednou to kolem Vás vše hoří? Jste si jist, že by jste nezpanikařil? Řekl bych že asi těžko. Ono se to dobře posuzuje s odstupem, v klidu, u krbu, s nohama na stole. Tam v té místnosti to bylo o něčem jiném.

Ta parta nemá co vyhánět nějaké kriminálníky ani kdyby jim ten domek patřil, což nepatřil. A musí počítat s tím, že někoho zraní nebo zabijou a nést následky. Jsou dospělí a nejsou to idioti. Takže spáchali pokus o vícenásobnou úkladnou vraždu a jako organizovaná skupina, tečka. Omlouvat to tím že je chtěli jen vystrašit, je nesmysl. Chtěl bych Vás vidět, kdyby to někdo udělal Vám, jeslti by jste ho takhle omlouval. Jsem si jist, že nikoliv. (no a pakud ano, tak to ale nemáte v hlavě v pořádku, bez urážky [mrknutí jedním okem] )

240735

29.03.2011 23:07

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Promiňte, ale v takovémhle případě mi připadá nutnost prokazovat úmysl docela nesmyslná. Když Vám do baráku střelím RPGéčko a pak budu říkat něco o tom, že jsem Vás chtěl jen postrašit, tak to bude přeci zjevný nesmysl. Oni naházeli v noci několika okny do toho domku několik zápalných lahví.

Zkuste si představit, že jdete zapalovat nějaký sklad. To můžete v klidu naházet do jednoho místa a beze spěchu, ono se to už rozhoří. Lepší by bylo i okno proříznout diamantem a nedělat hluk. A než si toho někdo všimne bude barák komplet v plamenech. Takhle jak to udělali tak je jasné, že věděli, že tam někdo je. Proto to naházeli do několika oken z více směrů a naráz a zmizli.

Kdybych chtěl něco podobného udělat, postupoval bych stejně, protože to je logické. Způsobíte paniku a svýšíte šanci na větší poranění. Základní pravidla diverzních akcí. To že jim nechtěli ublížit je kec.

To by jste taky mohl někomu, kdo by začal na Václaváku kolem sebe střílet z kulometu potom klidně uvěřit, že nechtěl postřílet padesát lidí. Že si chtěl jen v mezerách mezi nima střílet do zdí... [velký smích]

Víte já ve skutečnosti jsem taky, jako převažující část populace asi trochu rasista. Nemám cikány rád. Ale jedna věc je nemít je rád, do toho nikomu nic není a druhá věc je jim ubližovat. Já jim nijak neubližuju a ani nebudu. A to, co udělala tahle parta byl promyšlený pokus o vraždu. Nemáte pravdu, když je omlouváte.

240703

28.03.2011 22:24

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Já ale nemluvím o tom, že by ten imbecil neměl zůstat i na dlouho někde v ústavu. Klidně. Proč ne. Ale mluvím o trestu za poranění Patrika, které spáchal v afektu, který nemusí být schopen kontrolovat. On se na ten útok nepřipravoval řadu hodin, či dní před tím. Vy směšujete dvě věci, trest na spáchání toho činu a potřebu ho izolovat jako nebezpečnou, třeba sadistickou personu. Trest musí být menší, nežli u Natálky, protože to nebyla plánovaná akce, je nezletilý a imbecil, má sníženou schopnost uvažovat. Nemůžete ho tedy potrestat stejně. Naopak můžete ho i na dlouho (nebo na pořád) o trestu umístit do nějakého uzavřeného ústavu.

Ti pachatelé žhářského útoku 1) Jednali s rozmyslem. 2) I pokud ne, měli a mohli domyslet důsledky toho čínu - nejsou imbecilové a jsou dospělí. 3) spáchali to jako organizovaná skupina. 4) Jsou dospělí a jsou plně odpovědní == vyšší tresty. 5) Jsou normálně inteligentní tedy padá jakákoliv snaha svádět to na neschopnost to domyslet. 6) Natálka má v reálu mnohem větší důsledky. 7) Jsou fysicky schopní lítosti - ale neprojevili jí...

To je tedy důvod, proč je správný znatelně vyšší trest. Netvrdím že by měli dostat zrovna více jak polovinu aktivního života, nebo kolik to vlastně dostali. Ale je správné, že to je víc. Zkuste si to představit, že by obě postižené děti byly dětmi Vašich sourozenců.

240623

28.03.2011 00:16

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

Většina z Vás pomíjí jeden (IMHO nepřehlédnutelný) fakt

kosk 93.?.?.?

a to, že v případě Patrika byl útočník nezletilý imbecil. Takže jeho jednání může být tímto do značné míry oblivněno. (Já ho neomlouvám, abychom si rozuměli, jen to konstatuji) Kdežto v případě Natálky se jedná o skupinku zletilých normálně inteligentních lidí. To JE ROZDÍL.

Oba dva činy jsou něco neskutečně ohavného, o tom není sporu. Ale na rovinu: v případě Natálky si ta ponese i fysické následky celý život. Patrik bude mít následky také, ale spíše psychické. Po fysické stránce bude OK. Už tohle je rozdíl.

U Natálky byli ti pachatelé dospělí a nejsou to imbecilové. Jsou schopni si domyslet dopředu následky tohoto činu. Připravovali se na něj plánovitě. To je druhý a třetí dost podstatný rozdíl. Nedomnívám se, že by si zasloužili zrovna takřka doživotí, ale to co jsem uvedl je pravda a mělo by se k tomu přihlížet.

Takže ať už si myslíme cokoliv, je správné, že zde je podstatný rozdíl v délce trestů.

240554

19.01.2011 22:04

Malé vítězství rozumu

RE: Ten argument že to je prosazování nacismu

kosk 93.?.?.?

Víte, já jsme ,jak už jsem uvedl nekuřák a ještě ke všemu jsem ze zdravotnictví. Takže se občas, i když ne stále, potýkám i s kuřáky a jejich neduhy. Nemám nic společného se statistikou takže to nemohu nějak dokladovat, nicméně v takové míře, aby to dokladovat mohl tu v téhle diskusi nebude nikdo. (mám na mysli, že by třeba organizoval nějakou velkou studii na tohle téma a měl výsledky z první ruky)

Všichni ostatní věříme statistikám nebo textům, která vytvořil někdo jiný. A já prostě věřím že i pasivní kuřáctví život zkracuje a aktivní určitě. Tedy: ať si kuřáci kouří, určitě není dobře, když je z osmi kaváren osm nekuřáckých. Když tomu Vy nevěříte, tak si klidně zhuntujte zdraví kouřením (konečně já si ho možná huntuju něčím jiným).

Ale pokud by třeba onemocněním které je u kuřáka častější, třeba uzávěry cév na dolních končetinách u diabetiků bývají u kouření častější, tak je IMHO správné, že určité typy léčby si hradí sami. Je to spravedlivé, proč mají dostat infusi na rozšíření cév a pak si jít hned zapálit a nikotinem je zase uzavřít. To je pak skutečně vyhazování peněz a mohli jsme tu infuzi rovnou vylejt z okna.

Ale jsem pro to aby se nekouřílo na místech, kde budeme nuceně pobývat vedle sebe - restaurace by určitě měla mít nekuřáckou část, zastávka na vlak nebo autobus je to samé. Nebo vězení, pokud by Vás náhodou zavřeli za ten článek o Holocaustu a mě za to, že jsem ty Vaše články četl.. [velký smích]

Na chodníku bych to ale tak nehrotil, když půjdete proti mě tak mi to zas tolik neudělá.

A teď kdo to má nějak rozhodovat? To je ten problém. S Váma bych se možná domluvil na tom aby jste mi nečudil pod nos, když stojíme na zastávce, vy jste inteligentní člověk. Zdaleka ne každý ale takový je. Proto tu jsou ty zákony, ne pro Vás ale pro kouřící idioty. Ono přeci jenom moje přítomnost, když tam budu jen stát nijak nezaznamenáte (Nesmrdím, nebudu opilý, nikoho neotravuju) Kdežto já v uzavřeném prostoru to Vaše cigárko znejen zaznamenám ale mě opravdu vadí. A že většina kuřáků není ochotna slevit to je taky pravda. Takže nějaké zákony na to abychom nemuseli trpět potřeba jsou

Ale jak říkám myslím si že nejsou namířeny zrovna konkrétně proti Vám. [mrknutí jedním okem]

236450

19.01.2011 01:26

Malé vítězství rozumu

Ten argument že to je prosazování nacismu

kosk 93.?.?.?

je, milý autore, více nežli demagogie. Pokud vím, tak tu Hitler prosadil úspěšně například i to, že jezdíme vpravo (před příchodem němců to bylo naopak). Nechtěl by jste zkusit zrevidovat i tohle, když už jste v té ráži... [bliji]

BTW, jsem pochopitelně nekuřák a navíc přesvědčený o škodlivosti kouření. Konečně u dehtu byla jeho karcerogenita prokázána jako u první látky na světě zcela bez pochyb. Popírat tohle je ale v porovnání s popíráním holocaustu bez rizika, pokud tedy neberete v úvahu fakt, že se zesměšníte. [velký smích]

236377

17.12.2010 20:48

Genetické manipulácie – katastrofa genetického inžinierstva

RE: Pár poznámek:

kosk 93.?.?.?

S tím značením potravin bych to neviděl tak optimisticky. Ono je sice pravdou, že můžete mít teoreticky ke každé potravině visačku se složením ale víte jak to vypadá v reálu. Drobounké písmo na hranici přečtení člověka který je zdravý a je mu nad 40, v třiceti jazycích, kde je problém najít ten svůj... myslím že je dobře, že dejme tomu jablka neobsahují latex. A snad ani nebudou.

To by jste potom nakupoval ne půl hodiny ale tři hodiny... [chechtot] Navíc nepočítáte se staršími lidmi, nejen že špatně vidí ale i občas něco nechápou. Místo "Přemluv bábu" by to potom mohlo být "Zabij bábu..." A všichni budeme jednou staří.

Lidí s alergiemi přibývá a nezdá se, že by se to mělo změnit. A víte kolik bychom spotřebovali papíru na ty informace? a stačí jedno malé opomenutí... dcera kamaráda zemřela na alergickou reakci z neoznačené potraviny. Nejsem zcela proti GM plodinám, ale větší obezřetnost by asi byla na místě.

234447

15.09.2010 22:01

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

RE: Príhovor Fidela Castra

kosk 93.?.?.?

Jo, pokud by si někdo se zbraní v ruce tohle vybojoval, a byli by to sami Kubánci, kteří tam žijou a ne nějaké cizí expediční sbory tvořené, nebo podporované třeba USA, tak bych to považoval za legitimní.

Konečně když je možné považovat za legitimní Kosovo, které určitě nevzniklo bez masivní podpory USA... tak je nakonec možné považovat za legitimní cokoli Vás napadne...

Na tu druho otázku (Jak by podle vašeho odhadu trestal Fidel (nebo Raul) ozbrojené povstání proti sobě dnes?) neznám odpověď. Ale zkuste si odpovědět na podobnou: Jak by podle vašeho odhadu trestal Obama nebo americký Kongres ozbrojené povstání proti sobě? Hmm... [mrknutí jedním okem]

Přídělový systém se s jistotou nedá zcela omluvit blokádou USA. Ale Kuba od zemí, jako je Čína etc. izolována je. Například mořem. A dopravou se, jak známo ceny výrobků prodraží. Jinak embargo platilo i na dovoz ze třetích zemí u věcí, které obsahovaly i jen pár procent amerických součástek a nebo surovin. Trvání tohoto embarga je desítky let.

Kuba tradičně exportovala do USA řadu komodit, v mnoha případech byly USA většinovým cílem. A zákaz cestovat na Kubu? I ztráty z turistického ruchu se odhadují na miliardy.

Co kubánský státní poklad, který byl odvezen do USA? Jednalo se o stovky milionů dolarů ve zlatě. Co ztráty ze zcizení tradičních značek? Jaktože se kubánský rum nevyrábí na Kubě? (a neříkejte že to není pravda, dostal jsme ho láhev k narozkám [chechtot] )

Vzpomeňte si, co se stalo po prodeji některých značek z naší země do ciziny. Nebo spíše, co se stalo poté, co jsme díky tomu pacholku Havlovi opustili některé trhy, například zbrojní. Řada například průmyslových firem zmizela ze světa.

Kuba exportovala asi 80% do USA, což bylo zrušeno prakticky přes noc. Tohle je ekonomická likvidace. Kdyby se tohle udělalo s jakýmkoliv státem její velikosti, dopadl by stejně.

228166

10.09.2010 16:44

A má vůbec smysl šifrovat?

RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!

kosk 93.?.?.?

Já naopak svoje data na kompu šifruji, protože na rozdíl od předchozích příspěvků se nedomnívám že žijeme v právním státě. Znám soudní případy, které se táhnou dvacet let a konec v nedohlednu. Navíc už několikrát roběhly rozsudky s výsledkem jednou tak a jednou naopak. Možná mě takový bude čekat, ještě nevím. Za tu dobu než to skončí budu už v důchodu, ne-li pod drnem.

To tady není v mé představě právní stát, něco co funguje, něco na co bych se mohl spolehnout. Navíc, když mám informace zašifrovány, tak mě zde nikdo nemůže z ničeho obvinit, nebo mi ukrást mou práci. Je to i pro můj osobní pocit, ten je také důležitý.

Pokud nejsem zločinec, tak nejspíš fakt, že mám šifrované disky nikomu nebude ani přiliš vadit a budu mít dobrý pocit, že jsem pro bezpečnost udělal maximum co umím. Je to stejné jako se zbraní, je pro někoho dobré jí vlastnit, nosit a umět jí dobře použít.

Jistě lze i zde říci, to není třeba, je možno se obrátit na policii a oni nechají z Vašeho mrtvého těla vyjmout kulky a pak s pravděpodobností asi 50% najdou toho kdo Vám to udělal. Vaše děti a žena (pokud nebudou taky mrtvý) můžou pak přijít na hřbitov k Vašemu hrobečku a říci "Táto, tak voni ho chytli, pude sedět na 14 let a po sedmi ho zasejc pustí..., to máš radost viď.

hmm... [mrknutí jedním okem]

227872

01.06.2010 12:11

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: To je prachobyčejné pirátství.

kosk 93.?.?.?

maximální dolet například vrtulníku Apache je 1899 Km (bez přídavných nádrží je to 407 Km)

Pokud bychom uvažovali jako Vy ...

220808

19.04.2010 12:37

Jednali lékaři na politickou objednávku?

Pěkné

kosk 93.?.?.?

Pěkné to je. Jestli je to pravda, tak si zkusme představit co by se asi používalo na likvidaci obyčejných (neposlušných) občanů, když TOHLE chtěli použít na prezidenta. A jen proto že má svůj vlastní mozek a neskáče jako poslušná loutka...

217483

06.04.2010 01:31

Americko-ruská smlouva skutečné ohrožení neřeší

RE: Může nás tato smlouva uklidnit ?

kosk 93.?.?.?

Trochu na tom záleží. Klid ve světě je dán mimo jiné tím, že hlavní mocnosti mají vyrovnané síly. Bohužel v konvenčních zbraních mají nyní USA výrazně navrch a pokud se jím podaří omezit jaderné síly Ruska a k tomu vybudovat dostatečně účinný protiraketový štít, tak by je mohlo napadnout této výhody využít, v podobě preventivního jaderného úderu.

Co by následovalo si umíte představit. Co si ale asi neumíme představit nikdo je to, co by následovalo poté, až by zůstala jedinná supervelmoc s jednoznačnou převahou nad celým zbytkem světa. Vždy v minulosti toho ten, kdo takovou převahu měl, zneužil.

Proč by to nyní mělo být jinak...

Byl bych pro vyrovnané síly a udržení dostatečné odstrašující kapacity v jaderných zbraních na obou stranách. Fungovalo to od konce II světové, mohlo by to fungovat ještě klidně 100 let.

216475

03.02.2010 19:13

Zdivočelá země

RE: Omlouvám se

kosk 77.?.?.?

Já tedy nebyl členem milicí, naposledy SSM a to aniž bych o to nějak stál (naštěstí ani po mě nic nechtěli). Členy SSM jsem se stal tak,že na gymnasiu asi druhý den nás obešla jedna spolužačka, každého se zeptala na jméno, příjmení a adresu. Nakonec nám řekla, že jsme všichni od teď členy SSM [chechtot] A bylo.

Stejně tak se nepovažuji na člana tlupy flustrátů. Pokud se tedy za flustráta nepovažuje z definice člověk, který má schopnost nazaujatě uvažovat a přijímat i opačné argumenty, pokud mají nějaké logické podložení. Pokud chápete flustráta takto, tak to to se potom s hrdostí hlásím do skupiny flustrátů.

Svobodu si představuje každý jinak. Mě se na její současné podobě nelíbí, že kolem mě běhá řada lidí, kteří vidí svět černobíle a podobně jako ti "komouši" s přehledem škatulkují lidi podle schématu "kdo není s námi je proti nám". Dobrá ukázka takového člověka jste velmi pravděpodobně Vy. (nemímím to jako urážku, jen konstatování)

Na závěr bych podotkl, že IMHO je nemožné s podobnými lidmi vytvořit snesitelný žádný režim. Ale určitě by jste se dobře upatnil "nahoře" v Socializmu i dnes v tom PseudoKapitalizmu. [bliji] Využijte toho, nebudete litovat. (Myslím že Vy určitě ne)

211370

03.02.2010 18:57

Zdivočelá země

RE: článek zcela odvádí od podstaty problému - fungování

kosk 77.?.?.?

Pod tohle bych se i podepsal. Smutné, leč pravdivé.

211369

03.02.2010 18:52

Zdivočelá země

RE: Vzpomínkový optimismus

kosk 77.?.?.?

Jsem asi o 10 starší, takže mám přibližně stejné zážitky také. Ale jak přibývá let, tak se mění i priority. Svoboda je dnes pro mě prázdné slovo, protože tehdy jsem nemohl za západ kvůli výjezdní doložce, dnes nemám dost peněz. Výsledek je tedy v praxi stejný. S možností se vyjadřovat... dnes stále jemohu řadu věcí říci nahlas, aby to na mě nemělo důsledky. A je jedno, jeslti to bylo tehdy nebo dnes. V obou případech by následky mohly být velmi citelné.

A jelikož mám malé děti, tak bych nyní ocenil, kdyby neexistovala problematika drog, nebyla tak velká šikana, nebyly tak propastné majetkové rozdíly, kdy se děti kastují málem už i ve školce. Učitel byl autorita, dnes je díky zákonům jeho autorita okleštěna a na některých školách je o strach učit. Co z těch dětí vyroste? Oni budou jednou rozhodovat i o našem osudu.

A také, jelikož se blíží doba, kdy budu starý a v důchodu, bych docela rád, kdyby mi stát za moje celoživotní odvádění daní umožnil někde dožít v klidu svoje stáří abych nemusel případně skončit pod mostem. Nejsem podnikatel, ani zloděj, jsem jen obyčejný člověk dělající svoje povolání. Začíná se zdát, že to pro přežití nebude stačit. Ale co ještě bych měl dělat. Takových jako já, jsou tady miliony.

Vaše úvahy o správném trendu porodnosti z hlediska ekologie planety moc nechápu?? Počet lidí stoupá ale v naší civilizaci klesá. Že by se zrovna asiaté, nebo afričané chovali nějak ekologicky to mi hlava nebere (jinak nic proti nim). A u nás mají porodnost zejména ty skupiny obyvatelstva, které zas tak moc nepracují a nedá se předpokládat, že jejich potomci budou vytvářet hodnoty, ze kterých by něco ukáplo do důchodového systému až já (a Vy) budeme staří. Neradostné vyhlídky.

Tím netvrdím, že socializmus byl ideální. Ale pokud ho budete hodnotit komplexně, tak to byla minimálně plichta. Samozdřejmě každý se ale zaměříme na jiné detaily a posuzujeme to odlišně. A nedá se říci, že by to bylo špatně. Je to jen prostě jiný úhel pohledu. [smích]

211368

03.02.2010 18:20

Zdivočelá země

RE: Me se to libi

kosk 77.?.?.?

I nyní se stává že se rohlík tady nedá odpoledne sehnat, to není argument. Svoboda je jako tehdy, vocaď pocaď. Myslet si můžeš co cheš ale držet hubu musíš, jinak taky můžeš přijío o práci.

A necítím rozdíl mezi tím když někdo někoho zabije ve vězení, nebo ho donutí skočit z mostu, jelikož se dostal, ne vlastní vinou, mezi dlužníky (mám na mysli např podnikatele, kterým nezaplatí jejich klienti a oni díky pravomocem státu a vybíráním daní - a faktu, že naivně oni sami svým dodavatelům zaplatili - se dostanou do platební neschopnosti a pak přijde exekutor, který jim pro 50-tis. dluh sebere barák za dva Mega).

Výsledkem je v obou případech smrt nevinného člověka a likvidace osudů jejich rodiny, blízkých. Je, z mého pohledu, druhořadé, jeslti je na mrtvole napsáno "zabit v káznici" nebo "spáchal sebevraždu". Výsledek je stejný, myšleno pro něj a jeho blízké.

Je smutné, že tohle nechápete. Tak Vám přeji ať se nedostanete ani do jednoho z uváděných případů. Osobně nefandím ani jednomu z uvedených. Ale žil jsem dost dlouho v obou systémech (o pár let déle v tom "totalitním" abych mohl srovnávat.

Jasně, článek je pokřivený. Zjevně záměrně. Ale pokřivené je dneska vše, co si přečtete v oficiálních mediích. Na předchozí eru socializmu se svádí skoro všechno. Zejméně když někdo "nahoře" krade. Za chvíli se bude na období socializmu svádět i to, když dostanete průjem... [bliji]

211366

31.01.2010 00:47

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

RE: Raději zůstat na Zemi. Nohama na zemi.

kosk 89.?.?.?

Ano, to je přesné. Náš druh si zachování nezaslouží. Stačí, že zřejmě zlikvidujeme naší planetu, možná jedinou se životem ve vesmíru (zatím nikdo neprokázal, že je život i někde jinde). Kdyby jsme zítra všichni zmizeli (lepší by bylo už včera) tak tu příroda přežije. S námi ale sotva.

Hnusné? Cynické? ... Ano, jistě! Ale nejspíše pravdivé.

211081

24.01.2010 12:56

Lidi, opravdu už neblbněte s těmi pejsky

RE: co to je za srovnání

kosk 77.?.?.?

To je pěkný blábol. Zkuste odhlédnout od faktu, že se do toho (asi)dostal sám (mohou být životní situace, které část populace prostě nedokáže řešit a uteče k alkoholu --- buďte rád, že to není váš případ, a že jste morálně silnější ---, ale nejspíše to byla jeho vlastní vina) a spíše si představte, jak z toho ven. Narkoman, feťák (ano, alkohol je TAKÉ droga se všemi negativy, které k tomu patří) se z toho často nedokáže dostat sám.

Mohlo by se to stát zítra Vašemu bratrovi nebo Vašemu dítěti. Často tito lidé nemají ve světě v jakém žijeme šanci. Nemají, alespoň na začátku, dost pevné vůle udělat první krok a neutéci zpátky. Někdy je potřeba jim to pomoci i proti jejich vůli. Ona to v podstatě není jejich vůle ale spíše vůle té drogy, toho alkoholu. Ale to v současném systému s ohledem na "svobodu jednotlivce" nejde. Je ovšem zajímavé, že nechat ho "svobodně chcípnout" to jde a nikomu to nevadí. [smích]

Na rozdíl od Havla jsem zůstal humanistou i dneska. A tohle jsou situace, které mi hlava moc nebere. Jinak se mějte.

210460

22.01.2010 18:23

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

kosk 77.?.?.?

Tohle je zřejmě pravda. Takhle to nejspíše skutečně funguje. Ale nejspíše tomu bude jen málo lidí věřit. Kdoví čím to je, že lidé mají sklon spíše věřit skoro až fantasmagorickým spikleneckým teoriím, nežli druhému možnému vysvětlení. Možná právě proto,že je příliš obyčejné a tím nezajímavé? Proč vlastně lidé raději čtou Blesk, nežli njaký serioznější plátek? (Uvědomuju si, že v ČR ve skutečnosti už žádné seriozní plátky nejsou a je otázkou jestli vůbec kdy byly..) Není to také tenhle/podobný důvod?

210254

16.12.2009 21:28

Ateistický národ v banánové republice

Církev by se dala docela dobře definovat

kosk 77.?.?.?

jako organizace, kterou vytvoří ta skupina jedinců, kteří si u nějakého náboženství jako první uvědomí, že toho lze využít (čti: zneužít) ve vlastní prospěch. A tak vytvoří mocenskou organizaci, kde je víra v daného obha, (nebo bohy) zástěrkou k ovládnutí těch věřících, přirozeně se postaví do jejího čela a začnou vládnout.

Církve jseou většinou mocenské organizace, hodně podobné mafii, nebo politickým stranám. Také mají ve skutečnosti stejné (podobné) zájmy a cíle: tedy moc, vliv, peníze.

Je to jen další z mnoha ukázek, jak možná i dobrou myšlenku dovede Homo sapiens zlikvidovat (výstižné slovo by bylo zkur...) Bohužel.

207186

23.11.2009 00:28

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

To je právě otázka qui bono? - komu to prospěje?

kosk 77.?.?.?

Klidně je možné (netvrdím, že to tak je určitě), že to prospěje rozvinutým ekonomikám, které mohou už dnes například prodávat svoje "povolenky na exhalace", těm méně rozvinutým, které tak vlastně "pokutují" za jejich chudobu. Nebo, chcete li za to, že se rozvíjejí pomaleji nežli ti bohatší.

Budiž. Ale pokud by se nakonec ukázalo, že je globální oteplování čistě přírodní jev, na který má lidská činnost jen marginální vliv, tak by to byla, vůči těm málo rozvinutým zemím, pěkná lumpárna. Kterou by ale už nikdo nevzal zpět. (Stejně jako třeba odtržení Kosova)

Také nejsem vyložený skeptik, ale ani optimista. Možnost, že se jedná jen o politiky vytvořenou fikci (rozuměj globální oteplování člověkem podmíněné) je v dnešním světě velice reálná.

205473

14.11.2009 21:37

Davidu Irvingovi zničili webové stránky, ukradli a zveřejnili osobní poštu včetně hesel

Vzhledem k tomu, že dnes je možné odhalit skoro vše

kosk 77.?.?.?

protože na netu existuje tolik míst, kde je zaznamenávaná VEŠKERÁ komunikace bude i tento fakt víceméně přiznáním toho, kdo to udělal....

Na druhou stránku, pokud bych měl takovéto stránky (moje jsou pochpitelně naprosto neškodné) určitě bych měl více nežli pravidelnou zálohu. Na externích discích a jiných mediích, takže restaurovat by to neměl být problém.

Horší by to bylo s těmi údaji a korespondencí. Alespoň to bude pro více lidí ukázka toho, že je dobré informace (maily etc.) šifrovat. Konečně, pokud např. ukládal hesla v databázi v plain formě (nezašifrované) tak to byl idiot a dobře mu tak.

Myslím, že i ty ostatní údaje by mohl, kdyby chtěl, mít šifrovaně, včetně jmen etc. těch dárců. Kdyby použil AES 256, na níž knihovny běžně dostupné jsou a privátní heslo měl uložené v hlavě, nebo alespoň někde dobře schované v ne-digitální podobě, tak by si na tom 99,999% jistě vylámalo zuby. Při dostatečné síle hesla tohle nerozluští patrně ani NSA. A on zase není až tak významnou osobou, aby ho honili zrovna oni.

Takže pro nás pro všechny: šifrujme, šifrujme a ještě jednou šifrujme. Kdoví kdy se znelíbíme my. Nemusíme být zrovna popírači holocaustu, bude to v budoucnu za mnohem menší "přestupky". A hesla, přátelé, je nejlepší nosit v hlavě. Alespoň ty nejdůležitější. [velký smích]

204795

12.10.2009 20:37

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

kosk 77.?.?.?

Malé povědomí o magnetizmu mám. Alespoň na to abych si docela dobře dovedl představit, že soustava magnetů na jakémkoliv polštáři, i kdyby byl zcela bez tření (což není možné) vyčerpá svoji magnetickou sílu už tím že se k sobě přiblíží. Pak se celá ta legrace zastaví. Pokud ne, tak je to hnáno něčím jiným (například nějakou setrvačnsotí těžkého nemagnetického tělesa). Klidně to může vytvářet i elektrický proud. Tím se ale celá ta legrace bude brzdit, až se zastaví. Pohybová energie se promění v teplo při tření a trochu té elektrické energie.

Zase to závisí na tom, že tomu nejdříve energii dodáte a zpátky jí dostanete méně. To není cesta, jak získat zdroje energie pro lidstvo.

V podstatě by to v tomhle případě fungovalo jako dynamo na kole. Kolo se bude chvíli setrvačností otáčet a světlo bude svítit. A postupně slábnout, až zhasne. Kolo se dotočí...

Jo, přehlížený zdroj energie si také dovedu představit. Jako nějakou skrytou baterku s motorkem v celém tom zařízení, kterou fakt každý přehlídne, a ona to celé pohání. [velký smích]

Ono lze ledacos vytvořit tak aby to vypadalo jako skutečné. David Copperfield ve svém představení létá ve vzduchu na jevišti, prochází velkou čínskou zdí... věříte tomu? Já ne, jsou to iluze a o některých i vím jak fungují, alespoň rámcově.

Vámi uváděný příklad baterky na jaderný pohon je docela běžná věc, existují plutoniové generátory které například pohání sondy letící ven ze sluneční soustavy (fungují desítky let, byť nají malý výkon, ale docela stabilní). Ale to je prostě přeměna tepelné energie vzniklé rozpadem plutonia na elektrickou - bohužel to ale odpovídá těm fyzikálním zákonům.

Co to je vázaná energie ve Vašem pojetí? Je to něco, co se dá změřit, zvážit, ověřit že to funguje? Nevěřím že může fungovat zařízení, kde budete vyrábět energii "z ničeho". Lidi to zkouší vyrobit už snad stovky let. Všechno, co jakoby fungovalo, se nakonec ukázalo jako podvod.

No, věřte si čemu chcete. Ale uvidíte, že to nebude fungovat.

202302

12.10.2009 03:20

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

kosk 89.?.?.?

Aha. Jestli Vám rozumím dobře (pokud ne, tak se omlouvám) ale takže z faktu, že jste si někde přečetl, že

"v roce 1905 všechny vědecké kapacity tvrdily, že člověk nemůže jet nebo letět rychlostí vyšší než 100 km/hod, protože by to přivodilo okamžitou smrt"

odvozujete, že všechny ostatní přírodní (fyzikální, matematické, chemiké a já nevím ještě jaké) zákony neplatí, nebo o nich lze (a je správné) pochybovat? Co má doprčic zákon o zachování energie společné se sto let starými novinovými články (kde se nejspíše výše uvedená věta vyskytuje)??

To je opravdu zajímavé uvažování, jehož hluboká logika mě vážně dojímá. Ale asi jí prostě nepochopím a spíše si výhledově koupím kotel na dřevo, pár kolektorů na střechu a pořádnou izolaci obvodových zdí. Dokaváď to je za rozumnou cenu.

Holt někteří lidi jako já nepřejí pokroku a jsou tak nějak nemoderní a zpátečnický. Prostě konzervy. Věřit na fyzikální zákony ze školy, taková ubohost! Nu, hodně štěstí s perpetuem. [smích]

202252

11.10.2009 01:20

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

kosk 77.?.?.?

Free Energy technologie ORBO má být cosi jako perpetum mobile. Je smutné, když má někdo i v 21. století tak mizerné vzdělání, že na takový nesmysl může věřit. [bliji]

Na bludičky a hejkaly věříte také? [mrknutí jedním okem]

202196

30.09.2009 19:08

Vzestup Talibanu

RE: v afghanistanu by byla na miste taktika

kosk 77.?.?.?

Myslím, že tahle taktika by byla, s prominutím, na dvě věci. Alespoň zde, v Afghanistánu. Jsem přesvědčen, že by se obě strany koukaly na druhou stranu hranice na stejnej bordel, jako je v jejich vlastní půlce.

Tohle co popisujete fungovat může, jenomže musíte zajistit, že jedna strana má nejenom na to, aby vláda více myslela na lid, ale i možnosti, jak zemi pozvednout, (průmysl, plodiny, suroviny, technologický výzkum, nebo něco podobného, na čem můžete stavět).

Tohle ale asi nebude v A. fungovat, jelikož tam nemáte nic z uvedeného, a navíc oběma stranám jde hlavně o to, jak si zajistit vládnutí a z prostých afghánců vydudat co jen jde.

201398

11.08.2009 00:54

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

kosk 213.?.?.?

Nu, myslím že jsem všeobecně bez emocí trvale, vyžaduje to i mé povolání. To Vám tak možná jenom připadlo. [mrknutí jedním okem]

Ovšem další Vaše argumenty IMHO nejsou, řekněme, zcela přesné. Chemikálie (míněno ty přidané) v potravinách jistě existují, koneckonců i ty potraviny jsou vlastně chemikálie a i my dva jsme kompex nejrůznějších chemikálií. Skládáme se z nich. A není pravda že uměle vyrobené chemické látky můsí být automaticky škodlivé a ty přírodní zdravé. V laboratoři vytvořená sacharoza bude jistě mnohem zdravější, nežli toxin(y) muchomůrky hlízovité i když ten je čistě přídodní...

Stejně tak nelze odvozovat z faktu, že kyselina nikot. funguje jako stimulátor rostlinných pletiv, že nikotin musí být rovněž užitečný. Je to přece docela jiná chemická látka, a má i jiné vlastnosti.

Např. Chlor je docela toxický plyn, (LD50 jsem nenalezl, ale bude v řádech dejme tomu desítek nebo stovek miligramů pro nás). Stejně tak Sodík určitě olizovat nebudete. A přitom chlorid sodný, neboli sůl kuchyňská je v dávkách celých gramů nejedovatý a je důležitou sučástí našich těl.

S plutoniem máte (při veškéré úctě) také asi špatný odhad. Na stovkách pracovišť, kde se pracuje s izotopy umí dobře zjišťovat nejrůznější typy radiokativity. Myslím že by se výrazné záření běžného prostředí (které by to plutonium v nebezpečné koncentraci nutně muselo vyvolat) asi neutajilo. [mrknutí jedním okem] Krom toho existuje docela hodně isotopů Plutonia a některé z nich mají jen velmi slabé záření alfa, které je poměrně neškodné. Takže to s tu toxicitou nemusí být až tak vážné. Navíc ty isotopy, které mají velmi dlouhé poločasy rozpadu jsou z principu jen velmi málo radioaktivní. Tím ovšem netvrdím, že je plutonium nejedovaté.

Mrkněte se třeba na tento článek
http://www.itv1.cz/dat/plutonium.pdf

Na druhou stranu dehet byl první látkou, u které se bezpečně prokázalo, že má karcerogenní účinky. To je fakt, který sice můžete popírat, ale bohužel jste v situaci člověka, který popírá, že je země kulatá.

Ale je jasné, že se ve Vaší prognose uplatní ještě řada faktorů jeko je genetická výbava a také prosté štěstí. Proto statistika nefunguje v jednotlivých případech ale jen na velkých souborech. No, doufejme že ve Vašem případě se uplatní i to štěstí. Hezký den.

197608

09.08.2009 21:01

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

kosk 213.?.?.?

Pokusil jsem se najít cenu katetru se stentem, bohužel se mi to nezdařilo. Možná máte i pravdu, že jsou nyní levnější, nežli si pamatuju já (přeci jenom nepracuji přímo na oddělení kardiologie a ono se to časem mění). Nicméně jsem našel cenu obyčejného balonkového stentu - http://www.pelegrinamedical.com/servlet/the-195/BBraun-611740-z-dsh--med/Detail

Jeho cena je v současnosti podle tohoto zdroje něco kolem 10KKč. takže to vypadá, že by jste si jich ročně předplatil 7. Bohužel katetr, který tam současně zanechá stent je dražší, nedokážu říci o kolik, ale tipnul bych to na klidně dvojnásobek. I tak to pořád vypadá dobře. nicméně lidí s infarktem mívají velmi často více nežli jedno zůžení na koronárních (věnčitých) tepnách - na ošetření každého spotřebujete jeden ten stent (zařízení použitelné jen jednou). Někdy je nutné nejdříve použít katetr bez stentu a pak teprve se stentem - ten se stentem je "tlustší" a všude nevleze.

Katetry se vystavují značnému tlaku a po použití se vyhazují - nikdo si netroufne je používat opakovaně a riskovat že mu v té cévě tam balonek rupne a on tím pacienta zabije. Takže u človíčka se dvěmi zůženími, cž je velmi běžné, může cena za tyto katetry se již docela blížit Vámi udané, a při třech zůženích to klidně může dosáhnout, či překročit.

Je dobré, že jste zmínil cenu dalšího zařízení. Neznám pochopitelně cenu toho jejich 2D RTG systému, ale u nás máme v porovnání s nimi systém značně jednodušší, ale i jeho cena byla cca 10Mega za jeden. Se stavebními úpravami atd. to vyšlo o polovičku více. [zmaten]

Medikace je další položka. Třeba jen Plavix, který se podává poté minimálně rok vyjde cirka na 2K měsíčně, tedy cca 24K ročně. Ale tady si nejsem jist, jeslti to náhodu není lék, který pojišťvny moc nehradí... [bliji] možná si to musejí pacienti cvakat z vlastní kapsy.

Chemizace můžete mít klidně pravdu - na sprite se nekouknu, jelikož to nepiju, ale věřím Vám. Stejně ale u každé jednotlivé chemikálie kterou chceta zakázat, musíte dokázat, že je škodlivá. Viz výše jsme uváděl, že to je pracné, nákladné a dlouhé.

Další věc nikdo netvrdí, že rakovina plic a další ty choroby jsou VÝHRADNĚ vinou kouření. Ty studie prokázaly, že je to jen významně častější a o řadu let dříve. Dokud jiné studie neprokáží opak, já tomu budu věřit.

Nevím o jakých snímcích mluvíte a i kdybych je viděl, asi bych to nedokázal zodpovědně posoudit. Viděl sjem plíce maléh dítětě i dosplělého, je v tom patrný rozdíl, ale nevím jeslti ten člověk kouřil či to bylo prostě ze smogu... [pláč] Viděl jsem ale také cévy dítěte a dospělého, a viděl jsem řadu kuřáků, kterým jsme potom amputovali nohu ve stehně, právě pro mnohočetná zůžení.

Na tom se také kouření podepíše. Nevím jak moc. Ale není to operace, která by mě bavila...

197505

06.08.2009 20:07

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

kosk 213.?.?.?

Srovnání Řecka a Nemecka ode mě nečekejte. Tohle nevím, umím si to přiznat a nebudu s Vámi polemizovat, protože... prostě to nevím. Vím, co byla domovina můj tatínek se narodil hodně dávno a dědeček to kouřil. Rakovina byla taky, ale byl výrazně nižší průměrný věk dožití a rakovina stoupá s věkem, takže jí tolik zase nebylo. A byla řada jiných chorob, které se dnes neuplatnují.

Netvrdím, že jsem odborník ve všem, ale myslím, že mám na rozdíl od Vás v tomto ohledu krapet větší povědomí, jak se co léčí, proč to tolik stojí a proč je statistika užitečná.

Váš argument o vnucování pravd, které, pokud jsou s přívlastkem, že to vymysleli vědci, tak vám začně blikat výstražná dioda --- no to je hodně dobrej fór. Jelikož jste denně obklopen spoustou věcí, které vědci vymysleli (třeba ten komp, do kterého teď čučíte) tak Vám asi blikají diody pořád. V tomto hledu je Vaše ironie úsměvná.

Chemizace potravin je možná smutná věc, ale je tu s námi v určité míře staletí. Jenomže když o nečem chcete tvrdit, že to je škodlivé, nestačí jen od stolu říct "jasně, to musí bejt škodlivý, vždyť je to chemický" ale musíte to dokázat.

Většina těhle věcí působí hodně pomalu, musíte exponovat cílového jedince patřičnou dávkou celé roky, aby se to projevilo. Nestačí ho v tom vykoupat a čekat, že se to projeví do zítřka. Z toho plyne, že takové důkazy jsou jednak dlouhé (roky) jednak musíte použít hodně pokusných zvířátek( tkáňových kultur, nebo tak něčeho) a ještě se neobejdete bez statistického zhodnocení. Tedy, nic pro Vás. [smích]

V zásadě ten text nepíšu ani tak pro Vás, jelikož to asi nemá cenu, argumenty jsou Vám asi fuk. Spíše pro ty druhé.

197360

05.08.2009 23:23

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

kosk 77.?.?.?

Jen katetr na roztažení zůženin Vašich věnčitých tepen, které si kouřením přivodíte je dražší nežli Váš, jak uvádíte "roční vklad". Celkové náklady na léčení jednoho infarktu moderními postupy jsou ještě několikanásobně dražší. Léčba nádorů je také hodně nákladná. Podlě Vámi opovrhovaných statistik kuřáci v průměru čerpají více prostředku, nežli do systému vloži včetně těch daní z cigaret.

Zdraví si Vážim, mám to konečně v popisu práce a nemrzí mě tolik prostředky vynaložené na záchranu něčího života a zdraví. I u lidí, kteří si za to dle mého soudu zčásti mohou sami - jako třeba Vy.

Až bude nekuřáckých hospod stejně tolik, jako kuřáckých a budu si moci svobodně vybrat, jelikož od sebe nebudou vzdáleny kilometr, pak si samozdřejmě vyberu tu nekuřáckou a Vy si klidně jděte se vyudit do té druhé. Zatím to tak není a jelikož mám stejně jako Vy nárok jít do hospody, a jako Vy mám nárok bojovat za prostředí, které mi vyhovuje, tak budu takové zákony podporovat.

Zde na netu Vás také toleruji v klidu, protože když vstanu od klávesnice a přijdu domů, nebudu smrdět jako uzenáč. Nebudu kašlat ještě celý večer. Takže mi prostě nečuďte pod nos a Já vás také nechám v klidu. [smích]

197273

05.08.2009 23:13

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

kosk 77.?.?.?

Vaše srovnání zcela nesedí. Zatímco diskotéka je zcela jednoznačně zejména o hlasité hudbě a tedy bych byl idiot, kdybych to chtěl zakazovat, tak restaurace je o jídle a pití. O kouření tam nic není. Stejně tak čekárna na autobus je o čekání na autobus, zase tam nic není o kouření.

Samozdřejmě, věřte si také čemu chcete. Také jsme znal lidi, kteří kouřili a bylo jim 90 a zemřeli na úraz. Ale to je argument, který nic nedokazuje. Bohužel až ta statistika, které tak nevěříte Vám dokáže říci jak to doporavdy je. Jeden, dva nebo deset lidí nic nevypoví. Teprve tisíce a desítky tisíc případů zpracovaných statistikou má nějakou vypovídající hodnotu.

Jaké procento lidí kouřilo v 19 století celý život? Jaké procento žen? To bude spíše odpověď na Vaše pochybnosti. Před 200 lety nekouřili už haranti krabičku denně, což dneska je běžné.

O náklady na léčení si starost dělám. Dělám totiž v oboru a vím na rozdíl od Vás, kolik asi rámcově stojí třeba moderní léčba infarktu (kouření je výrazný rizikový faktor) Na rozdíl od Vás si uvědomuju, že nejspíše časem dojde k šetření i v této oblasti, kde jsme zatím na špičce ve světě. Kolik stojí léčba nádorů močového měchýře (rovněž je kouření jedním z hlavních rizik)

197271

05.08.2009 16:22

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

kosk 89.?.?.?

1. Lidé nebudou nikdy rozumní, to není v lidské povaze. [mrknutí jedním okem]

2. Já se taky nechci nechat omezovat Vaším kouřením. Kuřte si doma, nebo venku na ulici, když nebude nikdo v dohledu. Co by jste řekl na to, kdybych vám stříknul třeba paprikový spray do očí a na vaše (jistě hlasité a oprávněné) námitky oddtušil něco o to, že to je takový můj zlozvyk (stříkat druhým do obličeje capsicin) a že se nehodlám v něm omezovat. Mám silné podezření, že by Vám tohle nepřipadalo jako dobrý dápad. Mě Vaše kouření pod můj nos v restauraci také tak nepřipadá. Což takhle neškodit si navzájem? Nešlo by to?

Fascinují mě Vaše úvahy nad tím, že všechny statistiky jsou prostě zfalšované. Kde pro to máte nějaký důkaz, pane? Jen si to prostě myslíte a co Vy si myslíte tak je určitě pravda, že? To ale nestačí. Já kupříkladu viděl umřít několik malých dětí. Dá se z toho ihned odvodit, že jsme vlastně vymřeli, když umíráme tak mladý? Asi nedá, stačí se podívat kolem sebe, co nás je. Ale podle té Vaší logiky....

Ovce, která řve nepodložené nesmysly jste tady spíše Vy. Fakta o škodlivosti kouření jsou podložtena řadou studií, které trvaly obvykle řadu let a nebyly snadné ani levné. Krom peněz stály i tisíce hodin práce těch výzkumníků. To co říkáte Vy je jenom tak něco "Víš Máňa říkala, že vono to fšecko... "

Klidně si ničte své zdraví, ale dost na tom že léčení půjde i z mých daní. Solidarita ano, ale do určité míry. Pokud se budete snažit ničit i moje zdraví, tak počítejte s odezvou. Já mám na svoje zdraví větší právo, nežli Vy na svoje cígo. A nebudu se ho bát prosadit. Když chcete pojít o řadu let dříve, nežli je průměrný věk, budiž. Ale pojděte si laskavě sám. [velký smích]

197251

02.08.2009 22:37

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Pro autora - zkuste aplikovat Vaše pravidla "ad absurdum"

kosk 213.?.?.?

Soukromé podniky nejsou veřejná místa píšete, a tedy v nich musí platit pravidla taková jaká si určí jejich majitel. Platí to skutečně o všech? (asi ano, jinak by to bylo jistě protiprávní, že)

Dejme tomu že jsem lékař a stanu se soukromým. Mohu potom určovat pravidla léčby podle svých ekonomických zájmů? --> Paní Vomáčková, vy jste moc drahá pacientka, tak Vás necháme pojít, je to z pohledu podnikatele nejlepší rozhodnutí... A je to kurnik šopa moje ambulance, tak mi do toho nikdo nekecejte!

Nebo porodní sál a porodník i sestra kouří doutníky. Jsme ale soukromé sanatorium, co je komu do toho! Že se mimino udusí hned po porodu? Pche a co má bejt, copak ho někdo nutil, aby se šlo narodit zrovna sem... Že jinde už nebylo místo? Mohlo se přeci demokraticky narodit někde doma nebo u popelnic na ulici.

A když už mluvíte o té hospodě, myslíte že by prošlo i jiné poškozování zákazníků? Třeba jim vařit z prošlých nebo rovnou zkažených potravin, kašlat na hygienické předpisy. Nebo jim občas nějak ublížit přímo. Tžeba každé 4. úterý jednomu useknout sekáčkem malíček? Není to velké poškození, dá se s tím žít a přeci nemusel jít do naší hospody.

Jo, že pak stejně natáhnul brka, protože zblajznul starý hovězí na muchomůrkách hlízovitých a s tím přidaným vejcem se salmonelou do té majonezy? Máme přeci malým písmem napsáno, že jsme soukromá hospoda, tak co jinýho čeká? Nemusel sem přeci chodit, mohl odjet do jiné čtvrti a hledat jinou hospodu...

Připadá Vám to přitažené za vlasy? No to mě taky. Napsal jsem to tak schválně. Faktem je,že pokud si otevřete hospodu, a ne soukromý klub na členskou kartu a dvoukolovým výběrovým řízením při příjmu člena tak jste veřejná služba. Vy a Vaši zákazníci nesmí poškozovat zájmy druhých, nesmíte je obtěžovat hlukem kouřem zápachem... ani jim jinak ubližovat nebo je mordovat.

A pokud Vám to vadí, zřiďte si sadomaso klub a můžete své klienty nutit pít třeba chcanky a přitom je mlátit bejkovcem... [bliji]

197070

15.07.2009 20:14

Idiotské hry v Pamploně

RE: Myslím, že to není jen nechutná, krutá etc. tradice, jak uvádí autor.

kosk 77.?.?.?

Já o sobě netvrdím, že jsem zvířecí psycholog, to asi (zcela dokonale) není nikdo. Ano, kočky se před psy ježí (třes jsem tedy moc často neviděl - ale třeba jsem se koukal na jiné kočky, že..) Když se naježí, zvětší opticky objem, takže to je vlastně varování pro toho psa. Je to obranná strategie daná vývojem, podobných příkladů najdete v přírodě hodně (límec u agamy je dobrý příklad... )

Ale hlavně netvrdím že zvířata nemají ŽÁDNÉ emoce. Ale nemají LIDSKÉ emoce, ty naše, jak je máme zažité. Nemají třeba obavy v našem pojetí, jejich strach je také jiný.

Mateřský pud je také něco jiného. Máme ho i my lidé, ale u nás se rozvinul, díky našich schopnostem a inteligenci v něco jiného, širšího záběrem. Zvířecí matka se o své potomky pudově stará a brání je možná více nežli bychom to dokázali my, ale když dosáhnou určitého věku, tak je nechá odejít a dále se o ně již nestará. Obvykle nebude si na ně schopna ani vzpomenout.

Lidská matka naproti tomu bude o svá mláďata pečovat stále, i jako stará babička, a navíc o svá vnoučata (nebo pra..). Tohle také není ve zvířecí říši. Jejich "mateřská láska" je něco jiného, je to instinkt, který umožňuje mláďatům dospět v péči matky a postavit se na vlastní nohy. Není v tom nic vědomého.

Také se mi nelíbí kruté zabíjení zvířecích mláďat pro kůže, ale rozhodně bych nezrušil normálná jatka a nezkoušel předělat lidi na vegetariány. Chce to najít "zlatou střední cestu".

BTW Mojí paničku nechte na pokoji, jí se tohle netýká. A korm toho nemá ani kožíšek, ani nechodí na večírky. Spíše se stará o ta zvířátka.

Pusťe se raději domě, mám doma kožený opasek a dvoje kožené boty. Ale dejte pozor, původem pocházím z Prahy, tak by se mohlo klidně stát, že bych ve svém primitivizmu na Vás mohl ten pásek odepnout [mrknutí jedním okem] (a že je to pevná kůže [smích] )

195789

14.07.2009 21:08

Idiotské hry v Pamploně

Myslím, že to není jen nechutná, krutá etc. tradice, jak uvádí autor.

kosk 89.?.?.?

Předně býk je zvíře. Myslím to v tom smyslu, že je od přírody zvyklý bojovat, samotný boj mu tolik nevadí (ve srovnání s lidmi). V přírodě by na tom nebyl lépe. Bojoval by celý život (ať už o samice, nebo o život)

Stres to pochopitelně je. Ale býk ho snáší bez emocí, ty tomu dodáváme my, lidé. Zvířata také obecně lépe snášejí bolest. Cítí jí, ale neprožívají ji tolik emocionálně, jako lidé. Myš, se kterou si hraje kočka také nijak nepláče. Na jejím místě bychom byli zoufalí, jelikož si uvědomíme, co nás čeká. Myš tohle nedokáže a tak se sice snaží utéci ale brečet nebude. Není dobré se snažit se zvířatům za každou cenu importovat naše lidské vlastnosti. Oni je mít nebudou.

člověk svým biologický založením není masožravec, ale ani býložravec. Nejenom délkou střev, ale i neschopností tvořit některé aminokyseliny (http://cs.wikipedia.org/wiki/Esenciální_aminokyselina) Nejspíše odpovídá všežravci. Takže p. Stwora je v tomto ohledu atypický jedinec, podle kterého se řídit nemůžeme [mrknutí jedním okem]

Osobně bych nechal tyto tradice jak jsou a nepohoršoval bych se. Zvíře přitom neprožívá nic horšího, nežli by prožilo v přírodě a lidé se na to nechodí dívat z touhy po krvi. Možná pár deviantních jedinců, podle kterých nemůžete soudit celý zbytek. Taková moderní slepičárna je mnohem horší.

Jinak musíte totiž zakázat i ty kočky (například je nějak "humálně" [velký smích] vyhubit). Aby nemohly trápit ty myši...

195697

27.09.2008 19:05

Falešná božstva

RE: proc?

kosk 77.?.?.?

Ono to má ještě jeden důvod. Angličtina je rytmická z principu, tedy písničky v tomto jazyku znějí dobře většině populace. Taková němčina, nebo francouzština jsou na tom o poznání hůře, písničky jsou sice také hezké, ale nemají ten rytmus.

Stejné je to i z češtinou. Je tu spousta krásných písniček, ale je problém ty texty vytvořit aby měly rytmus. Je to pracnější. V angličtině to problém takový není, tam je to přirozené. Ale samozdřejmě v tom hraje velkou roli i komerce a další vlivy. [mrknutí jedním okem]

171812

>Tak to prostě v životě chodí. Jednou jsi dole, jednou
>nahoře. Nebudu přispívat na provoz žádného www serveru.
>Považuji zde uveřejněnou žádost o příspěvek za
>nehoráznost [naštvaný] [překvapení]. Zkuste popřemýšlet o životě v Kanadě.
>Třeba jinde se žije lépe a levněji... A tam "jinde" bude
>stát i méně provoz vašeho serveru. Čtu tento server poprvé
>a naposled.

Jistě na něco takového přispívat asi nemusíte. Ale to, že to považujete za nehoráznost ukazuje IMHO na to, že i pro Vás platí, že jednou je člověk dole podruhé nahoře. Asi jste prostě zrovna dole... míněno duševně....

30594

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkuji za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 5

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,34 Kč
Euro
27,42 Kč
Libra
30,29 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
25,65 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 893,59 Kč
1 unce stříbra
545,61 Kč
Bitcoin
306 757,04 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 501 530