Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jan386

Nalezeno 23 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

29.05.2014 16:26

TrueCrypt skončil kvůli NSA, která vyhrožovala vývojářům

RE: úložisko Linuxu je bezpečné?

jan386 147.?.?.?

Musíte si ověřit, že neinstalujete verzi 7.2. Předchozí verze je 7.1a a ta je v pořádku.

310800

24.11.2010 21:51

Pohlednice pro „samolepkové zločince“ Patrika a Míšu

RE: Cožpak jste se všichni úplně zbláznili?

jan386 147.?.?.?

Je-li někdo nacista, pak si myslím, že je to blbec, stejně jako si to myslím o komunistech a krajních levičácích vůbec. To však nemění nic na tom, že v právním státě nelze nikoho trestat za myšlenky a názory.

Pokud je tento právní stát navíc slušný, nelze v něm trestat ani za projevování daného názoru a to všemi způsoby, které jiného člověka nepoškozují. Sem bych zařadil např. vyvěšování plakátů na řádně pronajatou plochu, rozdávání letáků na ulici, zakoupení reklamního času v médiích apod. Naopak zmíněné vylepování samolepek poškozuje vlastníky polepených předmětů, kteří mohou žádat po vylepovačích nápravu. Ne však kvůli jejich obsahu, ale kvůli vylepení per se.

Trestné musí být pouze jednání, které způsobí někomu škodu. Žádný "společenský zájem" ani podobné socanské kraviny. Pokud někdo např. uposlechne názoru, že cikány je třeba střílet a dobrovolně bude podle toho jednat, lze za to potrestat právě a jen jeho, nikoli tvůrce původní ideje. Cokoli jiného vede tam, kam jsme právě minimálně spolu s celou Evropou na nejlepší cestě. A až tam dojdeme, nebude se nám to líbit.

232945

21.10.2010 18:55

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails

jan386 147.?.?.?

Ohledně rozborů doporučuji zadat do vyhledávače "zdravotní ústav", a vybrat si takový, který máte nejblíž. Jsou v každém krajském městě.

230464

06.08.2010 10:59

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

RE: ..a vidite,

jan386 213.?.?.?

Mohl bych se prosím zeptat jak by se lehká a střední frakce ropy mohla potopit pod vodu?

225741

06.07.2010 22:08

Proč je větší krize stále před námi?

RE: leverage, úroky a odpovědnost

jan386 213.?.?.?

Osobně myslím, že není třeba zakazovat. Kdyby se to rozkřiklo (a že se nic neutají), tak by se o to postarali klienti sami. Pár bankovních manažerů by se asi zhouplo na kandelábru, ale to je holt riziko podnikání. . .

Ale když už by se do toho musel plést stát, tak aspoň takhle.

223419

06.07.2010 20:34

Proč je větší krize stále před námi?

RE: leverage, úroky a odpovědnost

jan386 213.?.?.?

Ano, přesně tento názor zastávám také. Navázat měnu na komoditu nebo koš komodit (vcelku jedno) a zmizí všechny problémy. Frakční bankovnictví, inflace atd.

Bohužel se toho asi nedožiju, protože toho se děsí státy (nemohly by okrádat občany inflací) i banky (nemohly by tvořit peníze z ničeho). A ti si rybník nevypustí.

223412

20.05.2010 10:42

Ropná katastrofa v Mexickém zálivu – čím hůř, tím líp

RE: 100 atmosfer

jan386 147.?.?.?

Ta velká konstrukce selhala proto, že jim tam v té obrovské hloubce začal krystalizovat methan. Báli se, že by jim krystaly ucpaly vývod a že by to mohlo bouchnout. A teď přemýšlejí, jak té krystalizaci zabránit. . .

219738

19.05.2010 09:50

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Autore

jan386 147.?.?.?

Ale pochopitelně, že hypotéka je něco jiného nežli spotřebitelský úvěr. Odlišuje se od něj:
a) výší vypůjčené částky
b) dobou splácení
c) ve většině případů úrokovou sazbou.

Hlavním rozdílem však je, že spotřebitelský úvěr si obvykle lidé berou na statek fakticky buďto bezcenný (dovolená), nebo na takový, jehož cena je po skončení spotřebitelského úvěru poloviční (různá elektronika). Hypotéku si však lidé berou buďto na dům nebo na byt, které jsou sice v dnešní době extrémně nadhodnocené, avšak pořád představují nějakou hodnotu, i kdyby jí byl pouze pozemek, na kterém dům stojí.

Dále: bez státního dluhu by kapitalismus mohl existovat zcela bez problému (problém je, že dnes žádný není), dokonce i ten dnešní hybrid by to zvládl za předpokladu, že stát se nebude motat do všech oblastí lidského života a bude sloužit tomu, k čemu byl vytvořen (tedy poskytovat základní právní rámec, vnější a vnitřní obranu a několik málo dalších věcí). V situaci, kdy stát je největším zaměstnavatelem v zemi, sociální dávky bere půlka obyvatel, reálné zdanění občanů je kolem padesáti procent mzdy a přesto se stát každým rokem masivně zadlužuje, je zřejmé, že si stát vzal na záda víc, než je schopen unést.

Bohužel to, jako obvykle, odskáče střední a nižší třída až se věřitelé skutečně tvrdě přihlásí o své peníze. Řecko je trochu extrémní případ, ale my zatím máme nakročeno k podobnému osudu.

219654

08.03.2010 19:07

Cigarety a farizejstvo

RE: Rituál

jan386 147.?.?.?

No, minulý rok jsem pár rostlin tabáku vypěstoval. Byly dobré podmínky - horké a ne příliš suché léto. Pak jsem z nich vyrobil doutníky (fotky zde) a chutnají velmi dobře.

Ve srovnání s těmi kubánskými jsou výrazně jemnější (to bude zeměpisnou šířkou) a méně chuťově komplexní. To mi ale nevadí, silné doutníky (Partagas apod.) mi stejně dvakrát nechutnají.

214392

08.03.2010 18:55

Cigarety a farizejstvo

RE: Něco v těch cigaretách je...

jan386 147.?.?.?

Máte na mysli tento film, že?
http://bit.ly/auU2qo

214388

28.02.2010 20:07

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

jan386 147.?.?.?

Aby se mohla komodita stát základem peněz, musí mít určitou cenu pro všechny, kteří tyto peníze budou využívat. Zlato je vhodné proto, že celkové světové zásoby zlata jsou pevně dané a kromě toho je zlato poměrně vzácné. I když jak jsem naznačil minule, touto komoditou může být prakticky cokoli.Není podmínkou, že daná komodita musí být přímo jejími uživateli upotřebitelná. O zlato je však velký zájem v některých průmyslových odvětvích (elektronika zejména), takže konkrétně u něho je jistá poptávka zaručena.

Cenu zlata určuje pochopitelně rovnováha mezi nabídkou a poptávkou. Třeba stolař Filip si řekne, že za svůj stůl bude chtít zaplatit 3 g zlata. Najde-li se člověk, který Filipův stůl za 3 gramy koupí, pak cena zlata je v daném okamžiku a na daném místě právě 1/3 Filipova stolu za gram.

Při úvahách o tomto je třeba se oprostit od současné situace, kdy je "nad zlatem" ještě cosi vyššího, co jeho cenu vyjadřuje. V situaci komoditního krytí je právě ta jedna komodita nejvyšší hodnotou, podle níž se vše ostatní poměřuje.

A pořád jsem se nedozvěděl, kdo by tu "hodnotu země" určoval. A kdybyste pak měl peníze té země, co by vám tam vlastně patřilo?

213708

28.02.2010 11:43

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

jan386 213.?.?.?

Ale ovšem, vždyť jsme v diskusi. [smích]

Zemědělec by se měl v první řadě poohlédnout po někom dalším, než jsou jeho dosavadní zákazníci. To zemědělci udělali, a místo velkých mlékařských závodů prodávají své mléko přímo lidem pomocí automatů. Pokud přesto nenajde nikoho, může zkusit snížit cenu svého mléka. Ani to nemůže dělat neomezeně - nesmí se dostat pod hranici nákladů. Potom mu asi nezbyde, než nějakou dobu žít z rezerv, dokud opět kupce nenajde.

Ano, v tom s vámi souhlasím - daň ze spotřeby je skutečně nejmorálnější (dá-li se to o něčem tak nemorálním, jako je daň říci) daní, protože nepostihuje úspory a investice - pouze spotřebu. Kromě toho se z jednoho čísla dá snadno usoudit, kolik vám vlastně stát ukradne. Ne jako dnes, kdy vám musí pomoci počítač, protože to sám nespočítáte.

Nevím, jestli jste mne dobře pochopila, každopádně já soustavné krádeže a přerozdělování neobhajuji, to v žádném případě. Naopak - docela mi vadí, že na daních platíme tolik a není to nikde vidět. Vadí mi, že sociální a zdravotní se nazývá pojištěním, a přitom jde o další daň (počítá se automaticky z příjmu a ne volitelně z jiných veličin - např. výše pojištění domu proti povodni závisí na jeho vzdálenosti od řeky).

Současný průběžný důchodový systém je odsouzen k zániku, protože za 15-20 let prostě nebude nikdo, kdo by to platil. A protože by to znamenalo politickou sebevraždu, nikdo ze současných politiků není schopen lidem říct, že se musejí přestat spoléhat, že jim někdo dá důchod a pořádně důchodový systém zrevidovat.

Čeká nás světlá budoucnost.

213679

28.02.2010 11:13

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

jan386 213.?.?.?

Neumím si představit, jak by se ta "hodnota země" určovala. To by určoval nějaký nadnárodní arbitr? Nezkorumpovatelný? Třeba jako současná EU?

Navíc nelze tuto "podkladovou komoditu" zpět za peníze vyměnit. Peníze by měly být pouze "poukázkou" na něco, co je cenné samo o sobě. Je docela jedno, jestli to je zlato, stříbro, ropa, perleťové mušle nebo kamenné kotouče. A vždy by mělo být možné zajít za vydavatelem těchto poukázek a směnit poukázky za podkladovou komoditu - jen tak se zajistí vazba peněz na komoditu, a tedy i skutečná cena peněz.

213677

27.02.2010 22:19

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

jan386 213.?.?.?

(DOKONČENÍ)

Cokoli se jako "zadarmo" nabízí, je tedy placeno z peněz někoho jiného, typicky to platí stát z peněz, které pod pohrůžkou násilí nakradl svým obyvatelům. Obecně platí, že cokoli přerozděleného je dražší, nežli totéž placené individuálně - neboť je třeba platit přerozdělovatele. A je-li toto přerozdělování nedobrovolné (dobrovolně se tak děje například v případě pojištění domu proti vloupání, živelní pohromě atd.), jde o hnusné svinstvo, vůči kterému se oprávněně musí protestovat, zvlášť pokud se děje v tak velké míře jako u nás. V současnosti dosahuje v ČR míra zdanění asi 55 %. To zjistíte tak, že vezmete mzdovou kalkulačku, naťukáte tam svou hrubou mzdu. Ona vám vyplivne mzdu čistou. Tuto pak vynásobíte faktorem 0,8 (odečtete tak DPH, kterou stát přirazí ke skutečné ceně zboží, které kupujete) a výsledek podělíte mzdovými náklady zaměstnavatele (to je hodnota, jakou vaše práce skutečně pro zaměstnavatele představuje). Výsledek (část práce, která skutečně zůstane vám) pak odečtěte od jedné (1) a máte míru zdanění - část vaší mzdy, kterou stát sebere a přerozdělí.

Už teď je to moc - a vy byste ještě chtěl bůhvíkomu platit nějakou základní mzdu?

213633

27.02.2010 22:17

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

jan386 213.?.?.?

Nejsem sice adresát Vašeho dotazu, leč doufám, že Vás moje odpověď uspokojí.

Nejprve definujme ideální ekonomické prostředí. To definujme tak, že peníze jsou pevně navázány na jistou komoditu (zlato), neexistuje státem vynucené nekryté platidlo, banky nemohou používat systém částečných rezerv k multiplikaci peněz a konečně centrální banka nemůže manipulovat s úrokovými sazbami ani mít monopol na vydávání peněz (krytých).

Úrok vyjadřuje rozdíl mezi okamžitou spotřebou statků a budoucí spotřebou statků. Takže například máme Frantu, který si chce koupit kolo. Protože ho nutně potřebuje (např. na něm rozváží noviny) a právě na něj nemá peníze, zajde k někomu, kdo peníze má. (To nemusí být nutně banka, dokonce v normální, frakčním systémem nedeformované ekonomice, by to ani banka být neměla. Předpokládejme tedy jiného člověka - Honzu.) Honza peníze má a je ochoten Frantovi půjčit. Protože však Honza do doby, než mu Franta půjčku splatí, nebude půjčené peníze mít, dohodne se s Frantou na přirážce - úroku.

Tato přirážka vyjadřuje fakt, že Franta kolo potřebuje hned, a za tuto výhodu je ochoten přirážku zaplatit (je to pro něj výhodnější, než příští dva týdny roznášet noviny pěšky). Naopak Honza bude po dobu splácení o peníze ochuzen - nebude například moci zareagovat na výhodnou nabídku zapalovacích svíček, která se o týden později objeví v inzertní rubrice místních novin. Proto chce Honza od Franty nějaké peníze navíc, které mu tuto současnou újmu v budoucnu vykompenzují.

My však ideální prostředí nemáme. Banky si mohou vytvářet peníze z řídkého vzduchu (poměr činí 1:50; když si v bance uložíte 50 korun, jenom korunu musí banka držet jako rezervu, zbytek může půjčit - přitom vy máte pořád k dispozici celých 50 korun). Státy vnucují svá platidla, která nejsou kryta vůbec ničím, kromě víry ostatních občanů, že se stát za týden nepoloží. A v tomto prostředí jsou úroky opravdu vcelku nemorální (alespoň pokud jde o bankovní půjčky).

Nu a dále základní příjem. V ekonomii se rozdělují statky na volné (může je mít každý zdarma a v libovolném množství) a vzácné (na jejich získání je třeba vynaložit úsilí, které lze vyjádřit penězi). Volných statků je velmi málo - obecně je to třeba sluneční svit, na pustém ostrově mořská voda, v Grónsku led. Všechny ostatní statky jsou vzácné - aby je bylo možno získat, musí člověk vykonat práci (zemědělec zasít a sklidit, mlynář umlít, sedlák podojit, pekař zadělat a upéct). Protože základní funkcí peněz je sloužit jako prostředek směny jednotlivých vzácných statků, není prostě možné vzácné statky někomu dávat volně. Cokoliv jiného než sluneční svit prostě není zadarmo, ať si o tom levičáci myslí, co chtějí.

213631

Hmm, naštěstí licenční podmínky jsou v ČR všechno, jen ne právně zázavzné.

204263

11.01.2009 12:09

„Ukrajina sa na tento spor pripravovala mesiace“

Jak to vlastně začalo?

jan386 213.?.?.?

To takhle jednou Putin vystoupil a řekl: "Gáza něbudět." A Izrael to špatně pochopil.

Ne, ale teď vážně. Tato epizodka je dokladem toho, jak je Evropa závislá nejen na Rusku, ale i na státech, které jinak mají nesrovnatelně menší význam. Budeme se holt muset začít starat o co největší energetickou soběstačnost. A větrná energie nám nepomůže. [chechtot]

Co potřebujeme, je dostavění Temelína a započetí stavby minimálně dvou jaderných elektráren srovnatelného výkonu. JE se nedá postavit za dva roky, a proto musíme vzhledem ke vzrůstající spotřebě energie začít co nejdříve. Navíc by bylo dobré odstavit co nejvíce starých a špinavých uhelných elektráren, už kvůli životnímu prostředí.

Rusko se však nemusí bát, pro některá použití je plyn i tak nezbytný, jen ho budeme kupovat o něco méně. Čína ráda sáhne po zbytku . . .

180563

Inkvizice byla první věc, která mně napadla po přečtení tohoto článku. Jak píše Orwell:

"Ve středověku existovala inkvizice. Bez úspěchu. Chtěla vykořenit kacířství a skončila tím, že ho učinila trvalým. Za každého kacíře, kterého upálili na hranici, povstaly tisíce dalších. Proč? Protože inkvizice zabíjela své nepřátele veřejně a dřív, než se káli; zabíjela je vlastně proto, že se nekáli. Lidé umírali, protože se nechtěli vzdát své pravé víry. Přirozeně všechna sláva pak připadla oběti a hanba padla na inkvizitora, který ji dal upálit."

A ať mě kozel, jestli to teď nakonec nedopadne stejně. Představitelé moci se totiž nenechali poučit a vytrvale opakují pět set let starou chybu. Místo, co by předložili argumenty PRO, tak zlikvidují toho, kdo je PROTI. A protože je lidskou přirozenistí fandit slabšímu a zastávat, ehm, nekonvenční názory, myslím, že není důvod k obavám, že by se státní moci podařilo revisionismus zničit . . .

176547

07.07.2008 08:55

Podle tajné zprávy biopaliva vyvolala potravinovou krizi

RE: Biopaliva = zákeřný podvod!

jan386 213.?.?.?

Další zajímavou alternativou k pohonu na benzín je vozidlo poháněné akumulátory. Tuto technologii dovedla "k dokonalosti" firma Tesla Motors v jeho mírně nepraktickém (na české silnice) sporťáku. Maximální rychlost 125 mph (200 kph), 0-60 mph dá za 4 sekundy, výkon 185 kW, dojezd na jedno nabití 220 mil (350 km), nabije se za 3,5 hodiny.

Oproti zmiňované Hondě stojí polovinu, tedy 100 000 USD, úplné specifikace jsou na http://www.teslamotors.com.

Uvidíme, jestli firma začne nabízet i "rodinné" elektrické vozy (až se prodejem sporťáků zaplatí vývoj), každopádně vzhledem ke specifikacím tohoto vozu se divím, že se o něm skoro nemluví . . .

164704

02.01.2008 14:19

Město půjček

RE: nějak to nechápu

jan386 213.?.?.?

Ano, je to zcela přesně tak. Až na jeden malý detail, a to ten, že občané USA zatížení touto hypotékou s nedostatečnou zárukou (negative equity) nemají většinou peníze, aby si zajistili nové bydlení (prostě to prožrali).

A to, že banky s tím mají opravdu velký problém dokazuje počet krachů na hypotečním trhu, protože vzrůst nabídky domů vzniklý ze zabavených nemovitostí dále tlačí na ceny směrem dolů, takže se v tom sveze neuvěřitelné množství lidí. A banky samozřejmě prodělají tím více, čím více lidem zabaví domy s negative equity, jak píšete ve svém příspěvku . . . [smích]

150387

31.12.2007 15:58

Policie opustila svá stanoviště předtím, než zabili Bhuttovou

RE: Rychly pohreb prikazuje koran

jan386 213.?.?.?

To je právě rozšířený omyl, že Írán je nejmuslimštější země na světě. Skutečně nejmuslimštější země stojí v pozadí a moc se o nich nemluví, aby nevyplavalo na povrch tamější nedodržování lidských práv žen. A které že to jsou? Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Katar, Kuvajt a Bahrajn.

Všechny tyto země však mají jednoho mocného spojence, a proto nejsou tolik na očích. Důvod je prostý: za svou strategicky významnou surovinu si nechávají od všech zemí platit měnou svého spojence.

Už víte, kdo tím spojencem je? [mrknutí jedním okem]

150219

22.08.2007 13:05

Jeden protiradarový názor

RE: Malá technická poznámka

jan386 213.?.?.?

Velmi Vám děkuji za váš vysvětlující komentář. A rád bych se proto ještě zeptal, jak je to s titanem pro civilní použití? Pokud vím, tak z titanu se kvůli jeho nepřilnavému povrchu dělají pánve, kvůli nízké hmotnosti a vysoké odolnosti zase hodinky a jistě ještě i mnoho jiných věcí.

Pokud píšete, že metalurgie titanu je tajná, tak tyto předměty pro civilní užití musely vzniknout z nějakého "odpadového" titanu z armády. [zmaten]

142307

10.06.2007 21:01

Reportér zatknutý za otázku o 11. septembri

Já si myslím, že . . .

jan386 213.?.?.?

Já osobně si myslím, že Giulianniho slova byla senzacechtivci dezinterpretována. To, že mu "někdo řekl, že budova spadne", ještě nenaznačuje nic o tom, kdy mu to ten někdo řekl, ba ani nic dalšího. Podle mě to myslel tak, že mu někdo ze statiků řekl, že se domnívá, že takový žár konstrukce budovy nemůže vydržet a že se budova proto odporoučí k zemi.

Senzacechtivci by se měli spíš zaměřit na to, proč se budova (a později i druhá) zřítila přesně do svého půdorysu a v tak krátké době. Někdo nás tady vodí za nos a myslí si, že nikdo kromě nich nezná vzoreček s = 0,5 x g x t2, z čehož t = sqrt(2s / g). Za g dá dosadit 9,80665 m x s-2. Proto by ty budovy musely spadnout volným pádem, abyto za těch pár sekund dolů stihly, což je, vzhledem k odporu konstrukce, která budovy tolik let udržela, vyloučené.

Zbývá jen zjistit, kdo, jak, a hlavně PROČ to udělal . . .

137307

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 6

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 082 793