Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané HHBB

Nalezeno 1036 příspěveků, 119 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.04.2010 16:00

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

HHBB 78.?.?.?

To tedy znamená, že Vojta49 a Malcik jsou ve stejné církvi...

217804

23.04.2010 16:16

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

HHBB 78.?.?.?

>přičemž nechápeš, že je to jedno, jestli byl či nebyl vytvořen další dům a půl, nebo mračno jiných služeb, práce, výrobků... to vše zaneseno v čase do prostoru zvaného trh.
toto je jednoznačné a není o čem pochybovat (stejně je to s automobilem či čímkoliv jiným ten, dům je pouze příklad)...
On vytvořen nebyl a ani nic jiného. Ty peníze jsou vymáhány pouze a jenom na základě uplynulého času, proto ú-rok (rok je zaběhané období pro ten výpočet).
A jedno to bude, pokud se takové transakce (či trhu s těmito "možnostmi" ) nebudu účastnit.

217806

23.04.2010 17:28

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

HHBB 85.?.?.?

Úvěr má dvě složky (obvykle) a jedna z nich je úrok. Hovoříme o úroku.
Pokud kupuji věc v ceně 100,- (dle momentální ceny na trhu), tak byla vytvořena věc za protihodnotu 100,- v případě směny. To je vše.
Pokud si půjčím 100,- a věřitel požaduje úrok 20%, tak za deset let mu vrátím půjčených 100,- + 200,- na úrocích. To vše je stále obchod s věcí za 100,-. Tedy úrok 200,- je vyplacen pouze a jenom na základě uplynulého času, neboť ta věc byla ohodnocena na 100,-.
Kde a co dalšího bylo vytvořeno, není již předmětem této transakce. Tedy těch 200,- nemá svou žádnou vytvořenou protihodnotu (administrativní poplatky za sjednání úvěru jsem pro přehlednost vynechal, neboť jsou již dalším obchodem).

217821

23.04.2010 18:08

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

HHBB 85.?.?.?

Pan Vojta49 má skutečně pravdu, Vy jste ve svém přesvědčení velmi pevný, neboť já obvykle nějaké lidi přesvědčím.
To, že nepřesvědčím diskutéra 88…… je v pohodě, to ani nechci, protože ani on nechce být přesvědčen něčím jiným (nikdy nechtěl), než v co již věří, je to typický oddaný člen církve… [mrknutí jedním okem]
Ale já v prvé řadě, na rozdíl od Vás, vycházím ze závěrů školy zvané „život“ a již ze zkušenosti cítím, které teze jsou scholastickým výtvorem určeným k manipulaci.

Ale jinak jste fajn a Vámi prezentované poučky o stimulování produkce úrokem bych dokázal obhajovat do roztrhání těla, kdybych to považoval pro současnou společnost za prospěšné. Jenže, nepovažuji. Mám zcela jinou představu o tom, co se děje, nežli Vy.

[smích]

217825

23.04.2010 18:28

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

HHBB 85.?.?.?

Úrok je zcela jednoznačně dán časem, což je jeho specifická vlastnost (za čas 0s je jeho výše 0,-), jinak by to byla nějaká jiná platba bez označení úrok. Je jedno jestli ho zaplatím najednou, nebo vícekrát, vždy je však jeho jedním kritérem a vlastně jedinou protihodnotou čas. A čas je cyklicá veličina.
Správné?
Jak pro koho. Mystifikací však je, že je nějakým přínosem pro toho, kdo ho platí (zde je to Robinson). Ten by se Vámi naordinovanou medicínou jistě nebavil jako Vy... [mrknutí jedním okem]

217826

23.04.2010 21:18

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

HHBB 85.?.?.?

Psal jsem, že půjčených 100,- vrátím za deset let.
(jiný režim splátek na podstatě úroku nic nemění, žádnou lež tam nehledej)

217833

23.04.2010 22:51

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Ešte chcem pridať iný postreh

HHBB 85.?.?.?

1.
Hypotetická možnost takové „stimulující“ ekonomiky je možná, je to však podmíněno libovůlí věřitele takto utrácet, pokud by však stále uplatňoval při alokaci úrok (což přirozeně v roli věřitele bude) tak je to opět nesplatitelné a přestane-li utrácet, nebude ekonomika likvidní (zmrzne)… jinak řečeno - totální závislost ekonomiky na věřiteli

Půjčit si 0,- je to samé, jako nic si nepůjčit…není tu důvod vytvářet požadavek na úrok. Pokud by to bylo možné, tak požadavek úroku z ničeho by byl nekonečný a je možné ho pokrývat jen nekonečným množstvím vyrobených peněz.
Tou darovanou korunou to nespravíte…[mrknutí jedním okem]

2.
Stav „výhodnosti“ lze nastavit třeba nepříznivými okolnostmi
Poplatek za půjčení nemá ještě atributy úroku… při úroku jsou požadovány navíc frakce toho, co jsem si půjčil, tedy peněz a jejich frakcí v závislosti na čase

>Nikdo si nemusí půjčovat, pokud to pro něj není výhodné.
nemusí, ale při teoretickém umoření všech dluhů bude potřeba nová (úrokem nedeformovatelná) měna, ekonomika totiž přestane být likvidní...
Jsem zcela proti ekonomice závislé na úročeném půjčování a půjčování vůbec, to je doufám zřejmé ..

Hudebníci opět neodpovídají situaci s úročenou půjčkou, neboť je tam vztak peníze - výkon, a oni také nepřistoupí na to, že když vy jim zazpíváte, tak oni vám zazpívají na oplátku třikrát jen proto, že to bude až po roce… [smích]

217836

23.04.2010 22:58

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

HHBB 85.?.?.?

to je jednoduché, pekaři směňují...
aby svůj produkt mohli půjčovat a úročit, potřebovali by na to agendu vymývačů mozků a pečivový monpol chráněný aparátem, a já bych si tu psal s Dr Fie o "rohlíkových krizích" [velký smích]

217837

24.04.2010 09:16

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

HHBB 85.?.?.?

>tak poplatek za telefon je taky podle Vás daň, protože se zvyšuje s plynoucím časem
to je opět stejná mystifikace jako u Dr Fie pod článkem vedle...
Zapaltím za výkon (hovor) peníze = směna
Pokud by to mělo být analogické, musel bych poskytný telefonát vrátit a s narůstajícím prodlíváním vícekrát (na základě - frakce předmětu půjčky x plynoucí interval prodlívání)...

zcela jednoduše jste popleten a tím potenciálně přdstavujete nebezpečí popletené propagandy... [mrknutí jedním okem]

217856

24.04.2010 10:18

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

Proč nepovolím

HHBB 85.?.?.?

Aby z toho diskutování vznikl aspoň nějaký výstup, kterým své účinkování zde v diskuzi uzavřu, ukážu Vám, kde je naše uvažování neslučitelné, a kde nehodlám slevit.

Příklad:
Dítě toužící po tříkolce kamaráda ze sousedství jí chce od něj půjčit.
1.
Běžné nevymyté dítě morálky tradiční bílé kultury tříkolku zapůjčí, očekávajíce návrat nepoškozené tříkolky a adekvátní protislužbu (třeba zapůjčení koloběžky) v budoucnu.
Takový vztah je čestný, rovnovážný a udržující zdravé sociální vztahy.
2.
Dítě přesvědčí to žadonící, že mu za půjčenou tříkolku vrátí tříkolky dvě. Obě děti jsou již narušené, takže na transakci přistoupí a druhý den je vrácena tříkolka a součty jejích frakcí (nalezené třeba na tříkolkách dalších dětí v sousedství) v podobě druhé tříkolky. Takový vztah je zcela jistě „výhodný“, ale nerovnovážný. Důkazem je zástup dětí nabízející k půjčení svou tříkolku a požadující od produktivního dítěte tříkolky dvě. Dítě je zprvu označeno za zázračné, později považováno za debilní a situace se urovnává jako dále neřešitelná.
3.
Půjčující dítě je členem pouličního gangu půjčovatelů tříkolek. Tříkolky jsou k mání jenom u gangu a požadavkem půjčení je vždy kousek tříkolky navíc při navracení za jednodenní použití. Nestane-li se tak, tak propadá plyšový medvídek dlužníka…
Součástí této podivuhodné kultury je to, že kdo nejezdí na tříkolce je zesměšňován, popliváván a zatracován…
Všichni podloudní provozovatelé tříkolek jsou zbiti na základě práva tříkolkářů 1. a povinnostech tříkolkářů 2. a jakéhosi božského tříkolkového zákoníku…
Situace se hroutí po sérii revolucí v tříkolkové ulici.

Je vyhráno?
Není. Děti povyrostly, mají děti a ty zkušenosti svých rodičů. Proto přichází na řadu trik s barevnými kartičkami poctivých kartičkářů nahrazující problematickou produkci zlomků tříkolek pod privilegovanou ochranou.
Aby to ale mohlo fungovat je vždy nutno vytvořit skupiny hrající svou roli, tedy stavy, třídy, pastýře a ovce a to vše opřeno o svaté zákoníky charakteristické pro bod 3. (a třeba židokřesťanskou kulturu), jinak nastává situace bodu 2.
Na základě zkušeností s body 2. a 3. jsem pro bod 1. A zde je základem směna se smyslem pro rovnováhu (stabilitu), a tedy Robinson nikdy nepřistoupí na kšeftaření Šabaty a ani sv. Soboty... [smích]

217863

I zde bych svou účast shrnul

Je vcelku přirozené, že se uvádíte v „omyl“, je to součástí mnoha vyškolování již dlouho. A to v důsledku dvojího nahlížení na peníze. Jednou jako měřítko, podruhé jako předmět obchodu (vysvětleno již v příspěvcích na konci těchto diskuzí). Tím uvádíte ve zmatek nejen sebe, ale i okolí.
Příkladně nepochopení analogie pekař-bankéř, či půjčka a hudebníci. Frakce pro výpočet úroků jsou vázány na předmět směny, proto když dochází k praktické směně, nejedná se o analogii. To je možné jen u půjčky.
U výpočtů úroků z nuly nepočítáte se skutečnými následky (zaměňujete spouštěcí proces za výsledný), je to jen akademický neaplikovatelný konstrukt. Následky jsem již popsal, stačí si je znovu přečíst u předchozí odpovědi.

Celé toto uvažování je odvozeno od prvotního rozdílného postavení dlužník – věřitel a co si o tom myslím jsem popsal zde.
Nehledě na to, že je zde aritmetický důkaz nestability v podobě výpočtu složeného úroku při cyklickém navyšování jistiny (pouze přičítáním úrokového zisku k jistině) ze strany věřitele a kterému nelze prakticky nijak zabránit. Je pak jasné, že při úročeném půjčování oběživa nelze udržet jeho stabilní poměřovací funkci (ztrácejí důvěru) a je jí možné udržet jen za cenu podvodů a mystifikací (oddalování krizí) a bláhové víře ve „zlatý standart“ za těchto podmínek.

tak zatím [smích]

217874

25.04.2010 21:01

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Sociální inženýrství

HHBB 85.?.?.?

Rostislave…
v několika příspěvcích v poslední niti diskuze (hned pod touto) je to již vysvětleno… ale přes to…

Vůbec nezáleží na tom, jaká skupina se na oběživu dohodne (stát, či obec), protože to není otázka mocenské struktury, ale především důvěry. Když se my dva dohodneme, že jako měřítko hodnoty při směně použijeme papírky s naší zvláštní značkou, tak důležité je, aby je nikdo nějak nemařil pro účel, ke kterému mají sloužit (poměřování).
To znamená – nepadělat a neničit.
Toto se zdá být jasné a jednoduché, ale není to snadné, pokud někdo z nás dvou začne mít postraní úmysly (spekulovat). To začne narušovat stabilitu měřítka (přestane být funkční) a nám se přestane dařit udržovat jak obchodní, tak i osobní vztah (obojí je narušeno nedůvěrou).
Pokud má být měna stabilní (důvěryhodná), tak musí být krytá (jištěná) – což je vztah k něčemu, co se nedá libovolně měnit, a je úplně jedno, co to je. Musí to však být ověřitelné. Něco jako „přibitý metr“ na náměstí…
To, o čem je tu povětšinou v diskuzi řeč, je už důsledek snahy jednat spekulativně, tedy očůrat produktivní složku společnosti pomocí nestabilního oběživa a k tomu patří i přisouzení oběživu vlastnosti „zboží“…
Pokud se mění náhled na zboží a potřeby (hodnoty statků) je to pak patrné a vůbec zjistitelné jen díky měně, která zůstává pevná, pokud by nebyla, vždy na to doplatí ti, co statky vytváří a směňují. Právě proto je měna prvním předmětem mystifikování a sem patří hlavně to, že měna je jako zboží. Není. Pokud by byla, pak nemůže plnit funkci měny a férového oběživa a o to právě parazitům jde. Snaží se vytvořit dojem, že peníze jsou cenné. Proto pak vzniká potřeba je ukrývat na „horší časy“ tedy je „zakopávat“, což je již její znehodnocování, protože neobíhá – chybí…
Druhý útok je její manipulativní půjčování. Půjčování něčeho, co má sloužit pouze jako měřítko je sice možné, ale jen za podmínek půjčím – vrátím. Pokud však požaduji za použití měřítka navyšující se kousky měřítka navíc (nebo na to přistupuji, či sám se do role takového dlužníka nabízím - je to vzájemné) již se dopouštím útoku na jeho stabilitu v podobě požadavku na jeho znehodnocování a v konečném důsledku padělání (třeba nekryté tisknutí).
Takže hodnota statků se mění, hodnota peněz ne. Existuje jen jejich nominální objem, a ten musí být něčím a někým daný!

217928

26.04.2010 06:52

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Sociální inženýrství

HHBB 85.?.?.?

Jaksi monotónní to je, ale je to tím, že skupina hrající roli cizopasníků stále šeptá do ouška hostitelské skupině své zaklínadla o výhodách a nezbytnosti…
Pokud si stanovíme nějaký objem šikovný ke směně (s praktickým počtem nul) my dva, tak s každým novým členem, kterého vezmeme do party, je dobré ho poměrně navýšit (budeme-li čtyři, tak už dvakrát). Ubude-li někdo, tak snížit cyklující číslo zase poměrně. Z toho vyplývá, že by to stačilo krýt vlastně jen počtem účastníků trhu.

(pokud se podíváte do diskuze, tak už jsem to zmiňoval, takže i to je určitá příčina monotónnosti takových diskuzí - diskutéři se příliš nevnímají . [mrknutí jedním okem] )

217940

26.04.2010 13:23

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

HHBB 78.?.?.?

vůbec to teď nemyslím nějak ironicky nebo škádlivě vůči 85/88.?.?.?, protože upřímnost tohoto doznání mě i překvapila
>je mi nejen prostřednictvím silných uměleckých děl, ale i nahlédnutím do vlastního nitra jasné, že sebeinteligentnější protinávrhy jsou zcela nereálné.

škoda...

(jenže právě to reálné se odehraje tehdy, když to jako reálné uvidím)

217969

26.04.2010 16:37

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Proč nepovolím

HHBB 78.?.?.?

To děláte schválně, že jo... [mrknutí jedním okem]

úrok není žádná protislužba...víte, co to úrok je???

Půjčka proti půjčce je čistá směna (vyrovnání)
Půjčka za vrácení s navyšováním vráceného však není nic, co by se čestné směně podobalo a už vůbec je úchylné to nazývat odměnou, i když i to samozřejmě lze...
[oči v sloup]

217991

26.04.2010 16:51

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Sociální inženýrství

HHBB 78.?.?.?

bohužel, i tak to často zůstává nepochopeno, proto snadno zamlžováno naučenými ekonomickými báchorkami...

217994

26.04.2010 19:19

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

HHBB 85.?.?.?

ah...
vypadalo to jako pokračování v hovoru, avšak reakce (hned ta níže) mi to vše objasňuje a překvapení tedy skutečně nebylo namístě, taková sebereflexe by se u 88.?.?.? nejspíš rovnala sebevraždě.. [mrknutí jedním okem]

218014

26.04.2010 19:27

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

Autora článku

HHBB 85.?.?.?

musím ocenit a díky za něj…
Dokázal se dotknout míst, která jsou pro ekonomiku tabu. Ekonomickým školometstvím vycvičené mozky „odborníků“ stěží kdy bývají schopny zachytit podstatu hospodaření jako společenské a kulturní záležitosti. Článek je o to cennější, že jde proti celé armádě takto vycvičených podržtašek systému.
No a na dalších je to řešení - případnou panující mizérii za ně nikdo nenapraví a už vůbec ne ti, co jsou vycepováni k její ekonomické údržbě a jejichž živobytí bývá často s mizériotvorbou životně spjato. Pokud bývají výjimky, tak jsou velmi cennou vzácností.
Pro přemýšlivé ještě jednou – podobné „nefunkční“ systémy lze spustit zcela nezávisle, nenápadně a souběžně k tomu co jsme teď nuceni trpět. Vyžadují jen jedno – skupinu lidí, která si má vzájemně co užitečného nabídnout (a kdo si myslí, že úrok je užitečný, zaslouží si současný bordel vylízat až do dna).

218016

26.04.2010 19:47

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Sociální inženýrství

HHBB 85.?.?.?

přesně tak, v zásadě jich lze vydat do oběhu jakékoliv množství (ve stejný prospěch všech účastníků trhu) a hotovo - to ostatní co jsem zmiňoval jsou již jen funkce, které mají podpořit užitečnost peněz jako oběživa a snížit jejich zneužitelnost...

218020

26.04.2010 20:56

Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho

RE: doplnění

HHBB 85.?.?.?

tady mají nějaké své stránky, je tam i pro nás jistě zajímavé jméno , které je spojeno i s Liberálním institutem (člen akademické rady) - českým propagátorem té, zde také diskutované, tzv. rakouské školy...
zde je když tak seznam k mání (bacha, je tam supervir [velký smích] )

v duchu toho co psal níže Perunwit bych hodnotil článek také a již několikrát dříve jsem se tu pokoušel varovat před "odhalováním konspirací", je to trochu proti duchu těchto stránek... ale nejspíš to funguje tak, že to tzv. "NWO" patrně bojuje proti tzv. "NWO", a tím má zapálené bojovníky proti "NWO" docela v hrsti... [mrknutí jedním okem]

218027

27.04.2010 08:31

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Proč nepovolím

HHBB 78.?.?.?

Netuším, proč to ještě zkouším, když Vám evidentně chybí rozeznávací smysl umožňující cítit, co jednotlivé pojmy znamenají ve svém hmotném projevu.

Půjčka – to je něco, co může být i přátelským gestem posilujícím vztahy. Půjčím – vrátím, neboť chápu, že protistrana může jednou chtít totéž a dochází pak k vyrovnání směnou (půjčka za půjčku).

To lze narušit i tím, že vyrovnanou směnu odmítnu a budu chtít vyrovnání tím, že předmět půjčky bude vrácen větší ….i to lze ještě akceptovat, ale začínám tím porušovat onen přátelský charakter urovnání vyváženou směnou (jako v příkladu výše), neboť zde je již nevyrovnanost zřejmá (proto i ten příklad s tříkolkami, ty tam zastupují právě ty peníze jako předmět půjčky)

A úplně jasným porušením rovnováhy (tedy i vyrovnaných společenských vztahů) je vracení zapůjčené věci zvětšované ještě na základě plynoucích intervalů – tedy úroku. Toto je u věcí úplně neudržitelné (půjčovat si chleba a vracet chlebů více v závislosti na prodlení postrádá jakýkoliv smysl pro rovnováhu) ale u peněz je to možné díky zneužívání dvojitým významem (a možností nekonečné produkce čísel), ale i tak udržitelným jen za stavu vynucení (mocenský systém), to je uvedeno v příkladu 3. u tříkolek.

(obtížně někoho přesvědčíte, pokud Vám bude chybět smysl pro rovnováhu, proto těch 0% úspěšnosti, přesvědčit, nebo naučit a odříkat, jsou také různé věci)

218055

27.04.2010 10:54

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: autor

HHBB 78.?.?.?

>zvyšují produktivitu prácea a tudíž blahobyt
zcela evidentně máte představu o blahobytu (ta chybí málokomu)...
co vám ale nejspíš chybí, je ta zkušenost s "produktivitou práce"...

218083

27.04.2010 15:31

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: Dobrý článek

HHBB 78.?.?.?

ona by ta akumulace - a vůbec tento její rozsah - nebyla bez finančního nástroje, jako je úrok, možná, zkoušel jsem to naznačit tady
úrok ji vlastně automatizuje - je to samoběžná akumulace (po přistoupení na úročení stačí jen čekat)

218108

27.04.2010 21:29

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE:

HHBB 85.?.?.?

>vinu za krizi nesou politici, a to predevsim politici a take bankeri
Vím, že to bude nepopulární, a že to nevyzní mile, ale právě tak to není…

Není to o vinících. Je to o prosazení vůle. Stejně jako někdo půjčuje, tak si někdo půjčuje. A všichni jsme se do takového systému narodili (z nějakého důvodu).
Spousta lidí v cizopasnické roli si svou roli uvědomuje pouze jako „normální“, stejně jako ti druzí. Navíc nelze čekat, že i kdyby si třeba ta strana „viníků“ (obvykle tak kvalifikuje většinová role tu menšinovou, když se něco nedaří) uvědomila svůj podíl, že začne nějak měnit své chování…setrvačnost zde hraje hlavní roli, a to i kdyby byla potenciální snaha se „polepšit“.
Je dobré si uvědomit onu příčinu nerovnováhy, což je nějaká chyba v chování (pokud to není záměrné) a přestat ji dělat. V případě, že veškeré peníze představují dluh a jejich používání (není to jen půjčování) další dluh generuje, řešení se přímo nabízí…
Bohužel zvyky a naučené chování je ta setrvačnost, která brání té změně. Kdybychom (čistě hypoteticky) přestali výhradně používat stávající peníze (což je vlastně veškerá globálně propojená – tzv. konvertibilní měna), vše, co je neproduktivní, jednoduše odumře… jenže dnes jsme ve fázi společnosti tak rozčleněné, že již nelze ani odhadnout, co je účelné a co ne (takový dav je také snadno ovladatelný)...parazitickým myšlením je patrně infikován každý, jednoduše proto, že se to v takto nastaveném systému "vyplácí", a tak to vypadá, že to nejspíš musí jít ke dnu jako celek...

Ono to je totiž ošetřeno ještě jinak a daleko pečlivěji, banky hrají již jen druhotnou roli, to co si tu my povídáme, ví kde kdo a banky – jako první na ráně – by tak dávno dodýchaly. Pokud bychom dotlačili (čistě teoreticky) aparát k tomu, že nahradí stávající měnu měnou s jiným režimem, tak to zcela jistě vyvolá kolaps části naší společnosti a následný konflikt může být zcela snadno a jednoduše využit ve prospěch opětovného začlenění do systému již třeba jen zásahem z venku...

218142

28.04.2010 09:55

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: Problém je akumulace kapitálu?

HHBB 78.?.?.?

Jenom bych doplnil, i z u vedeného je zřejmé, že banky musí zkrachovat, nezkrachuje pouze jen některá…
Která? No ta, která nehraje banku, ale opírá se o moc a vlastně není skutečnou bankou (jen se tak tváří). Nikdo, kdo nevidí do zpravodajské hry, nemůže odhadnout, který subjekt to bude (nebo se objeví) a každý kdo hraje podle regulí (byť scestných) je velmi pravděpodobně v této hře i budoucí obětí.
Totiž druhá půlka „ekonomického“ problému je zcela na jiné půdě než ekonomické. Ona „ekonomická“ pravidla by dávno vzala za své jako nefunkční, kdyby nebyla přímo, ale hlavně nepřímo, vynucována, a právě proto si to ne každý dá do odpovídajících souvislostí…
(jinak, dle mého, trefně vystiženo) [smích]

218186

28.04.2010 09:58

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Klasický libertariánský blábol

HHBB 78.?.?.?

dobrý [cool]

218187

28.04.2010 10:10

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: Problém je MANIPULOVANĚ NÍZKÝ ÚROK.

HHBB 78.?.?.?

[překvapení]
...to je bomba, jak to, že na to ještě nepřišli?
[chechtot]

218188

28.04.2010 11:19

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: peníze se kazí i ve verzi pana Malcika

HHBB 78.?.?.?

dobrý... [smích]

(ona nakonec nejspolehlivějším trezorem není ani bojeschopná armáda, ale zmatené kooperující obyvatelstvo)

218194

28.04.2010 14:44

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Trochu fantazie

HHBB 78.?.?.?

s tím se právě počítá již dnes, "svobodnému" bankovnictví stojí v cestě jen lokální zájmy (státní), které ho brzdí v konečném rozletu...
chudí nic nenaakumulovali, nemá se jim co kazit, nepotřebují trezory... ti chudí, co lehce akumulují, již chtějí bezpečné trezory, kde se to nekazí... bohatí na trezory dlabou, ti potřebují svá bohatsví bránit armádou... ale ti skutečně mocní na obranu toho "svého" používají ochotné národy...

218206

28.04.2010 15:27

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: peníze se kazí i ve verzi pana Malcika

HHBB 78.?.?.?

tak to je...
výborný příklad, který ovšem svým filosofickým rozměrem překračuje rámec ekonomických diskuzí... [cool]

218208

28.04.2010 19:52

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: peníze se kazí i ve verzi pana Malcika

HHBB 85.?.?.?

Situace je spíš taková, že obyvatelstvo masově žádá kecání do svého života ze strany státu, aniž by mělo nad státem účinnou kontrolu (ten je přes jisté nástroje v rukách záhadných bratrstev, a je jedno jakých)
...a rozsah toho, co běžný obyvatel chce od státu garantovat je úděsný...

218222

29.04.2010 06:50

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

HHBB 85.?.?.?

>Vite, ze si myslim, srovnanim clanku a vasich linku...ze nejste s autorem v opozici v mnohem....
a to je kouzlo celé věci, jde jen o "drobnost", takový malý princip, ze kterého za žádných okolností neslevím...ani když mi ho bude někdo strkat k sežrání v obrovském kotli omáčky... [mrknutí jedním okem]

218260

29.04.2010 08:06

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

HHBB 78.?.?.?

A také to praktikujete tak, že pokud auto stojí v garáži třeba a o dva dny déle, narůstá závazek „připumpovat benzín“?
(Pokud ne, potom proč to pletete do pdivuhodného odstavce věnovaného „úročení v rodině a mezi přáteli“…)

218263

29.04.2010 09:19

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Soudruh Malcik

HHBB 78.?.?.?

- úroky vytváří požadavky na nekryté peníze
- úroky zbídačují hospodaření tím, že kdekoliv vytvořený závazek (díru v bilanci) je nutno doplňovat odčerpáváním ze systému (zasahuje všechny, i ty, co si nic nepůjčují, zatížením oběživa, což se odráží v rostoucí tzv. "hospodářské" soutěži), jinak řečeno, generují potřebu nekonečného růstu
- a k to mu poslednímu snad jen... některé provázanosti (i nevědomé) jsou až překvapivé...

218271

29.04.2010 11:06

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Zajímavé..

HHBB 78.?.?.?

>v těchto kruzích převládají přesvědčení, že úrok je nemorální
Nemorálnost úroku vychází ze zkušenosti s jeho samoúčelností (nelze stále dětem vysvětlovat úrokový paradox, jeho složený výpočet, jaké to má dopady na hospodaření a následně na chování a rovnováhu společenskáých vztahů), prostě se jen řekne „je to ošklivé - ty,ty,ty“…

218292

29.04.2010 13:09

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Toto je skutecne kvalitni rozprava

HHBB 78.?.?.?

>Myslím, že globalizace s tím přímo nesouvisí. Myslím, že nikdo neví jistě, proč se děje to, co se děje
Tato zde diskutovaná úroveň globalizace je důsledkem potřeby expanze (úročené peníze stimulují hlad po zisku, ten ekonomickou dravost a neustálou potřebu růstu)
> ale můj názor je ten, že západní civilizace zpohodlněla. Měla na dané poměry jakž takž fungující systém alespoň trochu připomínající kapitalismus, ale pak ho začala "opravovat", tedy posilovat roli státu, a výsledek je takový, jaký vidíme. Nejlépe je ta degradace vidět na příkladu USA.
USA jsou plné manufaktur a nádenických profesí, které jsou všechno, jen ne pohodlné…
Při systému „akumulování“ ještě podporovaného úrokem je udržení sociálního smíru možné jen za cenu exportu stále nutnější laciné práce, nebo importu laciných pracovníků při orientaci na spotřebu a roztáčení kolotoče spotřebitelských financí, stát má v tomto druhotnou roli
>Jakmile se toho ujme stát, vždy to chytí spirálu. Stát nikdy nepřizná, že se zmýlil, protože by tím popřel svojí roli.
Stát je zde již jen ve vleku korporací vznikajících i v důsledku nezbytnosti přitvrzujícího boje (stimulováno oním hladem po zisku) a vlastně jim překáží, proto další tlak na globalizaci a eliminaci státního vlivu (a to jsem prosím na stát alergický)
>Může problémy zametat pod koberec a finanční prostředky si získávat násilím (politicky korektně se mu říká daně, odvody nebo "stabilní růst peněžní zásoby" ). Tím se dostává do větší a větší pasti, až se to jednou celé sesype.
Ano, dostal se přesně do role všech hospodařících (nutně stále hůře) subjektů ve hře zvané „ekonomika“, kde je možno peníze zaťěžovat úročením.

...nojo, no ... [mrknutí jedním okem]

218304

29.04.2010 15:32

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Soudruh Malcik

HHBB 78.?.?.?

[chechtot]

jestlipak tě už napadlo, proč se na faře nekáže o špatnosti úroku... [mrknutí jedním okem]

218321

29.04.2010 17:26

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Soudruh Malcik

HHBB 85.?.?.?

>jsem to ale hňup, celou dobu to nechápu, lidi se mnou měli neuvěřitelnou trpělivost, a teď mi nezbývá, než uznat, že jsem neskutečný tupec a že to takto vysvětlené má svou neokecatelnou logiku a prostě to jsem nucen uznat
ale no tak, hlavu vzhůru… [smích]

Správně k věci by bylo, že od určitého počtu nevolníků se přestává vyplácet držet dráby a vybírat desátek, lépe je nad sebou přihmouřit oči, začít vybírat úrok (jaképak nebe a peklo) a začít ohlupovat něčím novým, třeba teoremi o změnách společenských řádů, liberalismu atd. No a průsery svedeme na někoho dalšího (on se vždycky najde nějakej zakuklenej žid ve FEDu)… a až bude nejhůř, tak zase nastolíme nějaký "nebeský" řád.

Dobrý ne, to by docela sedělo, co ty na to…

218336

29.04.2010 23:16

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Soudruh Malcik

HHBB 85.?.?.?

...zoufalý hroch ...


[mrknutí jedním okem]

218360

30.04.2010 07:20

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE:

HHBB 85.?.?.?

potřebu úroků vyvolává jedině narušený rozum...

218387

30.04.2010 08:11

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

HHBB 78.?.?.?

>Nejde jen o to, co s autem dělá
To opravdu ne (proto ta garáž jako příklad), neboť úrok závisí na časovém intervalu a vůbec ne na smyslu toho, co tím bylo zatíženo, proto i zbytek odpovědi s ním nesouvisí…
Ono těžko budete hledat funkční analogii, neboť takto se stabilní systém nikde nechová. Taková zabudovaná nerovnováha je mechanismem zániku. Význam to má v případě, že by zánik byl smyslem i lidské ekonomiky.

218394

30.04.2010 08:23

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 78.?.?.?

o to právě jde diskutujícímu mazz - co to je vlastně za systém, který má pro svůj chod v sobě vestavěny předpoklady pro to "kriminální" jednání (jak jste to nazval), které je nutno zase potlačovat aparátem, který opět zase v sobě ponese ony předpoklady, atd. atd.

(že vy to jen tak hrajete ... [mrknutí jedním okem] )

218395

30.04.2010 12:46

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: Problém je akumulace kapitálu?

HHBB 78.?.?.?

Shodou okolností v době zavádění „moderních“ peněženích praktik (nic jiného, než na úroku založená lichva, pouze rozrostlá do nehoráznosti bizarních rozměrů), pronikly do škol „objevné“ teorie o konkurenci druhů, různé vývojové teorie, apod. (je to celá série konceptů) objasňující změny ve společenských vztazích směrem k ospravedlnění našeho současného báječného světa založeného na „ekonomice“. Tímto je prakticky zamořeno veškeré školství … Potom přirozeně každý, kdo běžně odpozoruje, že spolupracující společenství má vždy na vrch nad tím konkurenčně založeným, může být označen za „blouznivce“… S blouzněním to však vypadá spíš naopak (třeba již podle úrovně oponenta, tedy spíš „oponenta“, nebo i jiných zastávačů -ismů), když přirozenost věcí musí být zcela vyvrácena z kloubů, aby seděla na „vědecké“ vývody. „Věda“ (tedy spíše pavěda, abych neurazil vzácné výjimky) jako je ekonomie, se tak prakticky stala náboženskou odnoží.

218424

30.04.2010 15:58

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Soudruh Malcik

HHBB 78.?.?.?

však já také věřím, že 88.?.?.? se jednou dopracuje k přítulnosti a dosáhne tak na vývojovém žebříčku aspoň úrovně želvy ...
(třeba pak bude schopen rozeznat lichvu od hospodaření)

[mrknutí jedním okem]

218450

30.04.2010 23:18

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE:

HHBB 85.?.?.?

[překvapení]
(tak tomu teprve říkám spiknutí)
...tak to abychom pomalu vyrazili do ulic demonstrovat za záchranu úroků...
Ruce pryč od úroků! My chceme lichvu!
[chechtot]

218481

01.05.2010 11:43

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Toto je skutecne kvalitni rozprava

HHBB 85.?.?.?

Pane Malciku, skutečně mě to stálo několik hodin odložení odložené spotřeby, ale i několik ze spotřeby (v mém případě se to velmi prolíná a právě definování těch pojmů strácí smysl)…
Nebudu Vás už zlobit a odbočím. Ne, že bych neměl argumenty, další diskutující některé uvedli, a i já už bych byl nucen se opakovat. Odbočím proto, že problém v dorozumění už leží nejspíš někde jinde. A to je to, co mě také na této diskuzi zajímalo.
Slova tvořící věty v souvislostech – tedy námitky a vysvětlení nejsou vše.
Vysvětlím.
Pokud použiji nějaký výraz, tak ho lze definovat pomocí výrazů, které je nutno opět definovat, až vytvoříme systém – třeba ekonomickou školu. A tento systém může (a často bývá) uzavřený – právě oním kruhem vzájemného definování.
Jenže výraz má i svůj projev (nebo je jeho vyjádřením) ve hře sil napojených do systému zvaný „vesmír“. A tady už nejsme ve škole. To má přímý dopad na naše pocity a jednání a to je prožívaná skutečnost, která se u každého prostě liší. Zde si opravdu už školou nepomůžeme. Je tu nutno „přecvaknout“ do vyšších sfér vnímání, které už lze definovat jen se stále větší obtížností. Jinými slovy, pro vstřebání, pochopení, nebo ovlivnění určité věci je potřeba „mít smysl“. Už tu neplatí ani „vědomosti“ (povědomí o něčem), ale právě ta další úroveň schopností. Myslím, že by nám ve vzájemném dohovoru pomohlo, kdybyste vyskočil za zajetí naučeného uvažování určitého rámce. Ten vámi prezentovaný systém počítá jen s řešeními uvnitř sebe, vůbec nepočítá s porušením rovnováhy ve svém jádru, je tedy udržitelný jen za cenu vynucování. (Ale já vůbec nepochybuji o tom, že skuteční tvůrci thoto systému to věděli (ví), neboť museli, jako jeho tvůrci, uvažovat i mimo jeho rámec.)

218525

01.05.2010 20:20

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

Obrázek je zcela jasný, protože mapuje pouze tok peněz, vychází z rovnovážného stavu a pevného množství (proto nemůže být ani obráceně a ani sledovat produkci čehokoliv jiného, to se totiž již netýká toku peněz.) Takto se prostě peníze mění na dluh.
Co zkoušíte ospravedlnit Vy jako funkční, je vlastně tzv. „pomalé vaření žáby“ pod lákadlem zbohatnutí. [smích]

218545

01.05.2010 23:27

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

Satanáše lze vidět za každým bukem, já však tvrdím, že pro zdravé hospodaření, kde jsou peníze, peníze musí mít danou míru. A to proto, aby se jimi mohlo poměřovat při směně bez trvalého rizika okrádání penězokazci...

I z obzázku je jasně patrné, že úrok toto znemožní (na začátku stačí objem 20, na konci potřebujete 21... rohlíky tam už nepleťte, totiž o ty pak budete trvale přicházet při snaze vyrovnat bilanci rostoucího dluhu...[smích] )

218558

02.05.2010 00:43

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 85.?.?.?

Mohu-li se do toho ještě vmísit… Marx byl materialistický dialektik, což znamená tvrdit, že hmota je prvotní (je to odnož hegeliánské dialektiky, která však staví na idealismu). Toto je dnes prakticky obsaženo v mnoha ekonomických školách, neboť to zdůvodňuje pohled na člověka jako na spotřebitele pachtícího se za uspokojováním potřeb (marxismus již rezonuje právě ve Vás, ale neberte to jako nadávku... [mrknutí jedním okem] )
A ze stejného důvodu vidí Marx jako nutnost svrhnout vládu finančních oligarchů. A vlády se má zmocnit proletariát – tedy třídní boj. (Dnes by se to dalo nazvat konspirační teorií). A takto má vládnout většina menšině (v praxi to byl diktát politbyra ovládaného tajnou službou východního bloku).
Kolektiv-izace může znamenat různé věci - třeba zmiňovanou spolupráci společenství, nebo v jiném významu také diktát skupiny. A ten se naopak projevuje třeba jako fašismus (nebo komunistická varianta), ale i jako to, co známe dnes – vládu korporací (na to je tu statut právních osob) s eliminací vlivu jednotlivce (občana) na stát, a tím ho vlastně likvidovat v jeho pro jednotlivce užitečném významu (stát jsme my)…

(Nicméně vtip je v tom, že praxe je ještě daleko hlubší, s tím se však nějak nepočítá ani v tom, co tu zatím prezentujete)

218560

02.05.2010 12:10

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

>a kde ti okolní lidi na ty výrobky vzali peníze?
jsou dvě možnosti
- chybějící peníz vyrobit pokoutně
- nebo pokoutní výrobu zlegalizovat do dnešního systému

(jinak nám to s tím bohulibým úrokem nebude fungovat... [chechtot] )

218578

02.05.2010 12:43

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 85.?.?.?

>ja stavim hmotu z myslenek a ne obracene!
Však to je také příčina, proč tady nejsi s Dr Fie na jedné lodi, neboť je vyškolen v opačném pojetí…
>verim, ze tim co pisu zaseju seminko nadeje do lidi...
Žádná energie se neztratí „jen tak“, podstatné je o co se opírá, a s tím také bude rezonovat. Jen bacha na tu „naději“, přes tu je nutno se rychle dostat k uskutečňování (naděje je schopna požrat mnoho energie, nebo jí úplně spotřebovat)

[smích]

218579

02.05.2010 16:16

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

>pokud jste chtěl říci tohle, tak to říkáte strašně zmateně a složitě.
to už jsem si všiml dávno, že od určitého okamžiku je to pro Vás "strašně zmatené a složité"...

(od kdy jsou peníze nahraditelné rohlíky, byl jste už někdy v bance?... [chechtot] )

218596

02.05.2010 17:41

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 85.?.?.?

Myslím, že se to opět "zničehož nic" objevilo s nástupem i těch finančních "mechanismů", které tu diskutujeme. Přijde mi to opět jako trik, který má znemožnit existenci průhledného (vyváženého) prostředí a nastolit to, co známe jako "právní stát", což je patrně všechno možné, jen ne to, za co je to vydávno...

(ale určitý pokrok od církevních norem doby předchozí tu je... [mrknutí jedním okem] )

218600

02.05.2010 19:02

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 85.?.?.?

>Neberu to jako nadávku, pouze jako další z řady vašich omylů.
neřekl bych, že se tu tolik pletu už podle následujícího, cituji:
>Kromě toho, pokud je něco lidská potřeba, tak je jen správné za "pachtit" za jejím naplňováním ...

přesně z tohoto důvodu materialistická společnost přepokládá neustálý růst potřeb - tedy i spotřeby...

(k tomu mám jen to, že potřebami je nutno se naučit vládnout, jinak...víte co... [mrknutí jedním okem] )

218606

02.05.2010 19:28

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

>pracovat a vytvořit tak nové hodnoty=peníze.
neni řeč o "nových hodnotách", ale penězích...

v tom příkladu je to taková kulatá zlatá věc o celkovém počtu 20 kusů...úročením vznikl požadavek na 21 kulatých zlatých kusů...
- jak se takovým "pracováním", vytvoří ten jeden zaltý kulatý kousek?
(je to jen řečnická otázka, s odpovědí se nemusíš namáhat, já ji znám)

218611

02.05.2010 21:07

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 85.?.?.?

>např. lidé mají potřebu dobrých mezilidských vztahů, co se tady spotřebovává?
lze to materializovat „investicí do mezilidských vztahů“, což má v materiálně založené společnosti až prapodivné projevy (chápané však normálně)

>Jinými slovy vládnout svým potřebám je podle vás lidská potřeba.
To není totéž…
- pokud jdu někam, pak je nutno dělat takové a makové kroky, abych to napňoval…
Ony zmiňované „potřeby“ jsou ale v jiné (dialektické) poloze…
(Ale je mi líto, nemám však potřebu [smích] to tu dále rozvíjet)

218615

03.05.2010 06:43

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

"z vesmíru spadl" zlatý standart na úrok a... pepek... [smích]

218636

03.05.2010 08:41

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 78.?.?.?

no...
lití olova do krku přestalo být běžně akceptovanou metodu při dokazování neviny... [mrknutí jedním okem]
ale souhlas, je to vlastně pořád maskování prastarých zaběhaných metod, nebo možná lepší příměr by byl, tento "pokrok" spočívá v mutaci viru...
(Nevím, je vůbec možné, člověka z toho vyléčit [zmaten] )

218643

03.05.2010 16:03

Inspirační foto

RE: Pěkné liberální kydy,

HHBB 85.?.?.?

>Svět zmršený jidoliberalismem
to skoro zní, jako by existoval nějaký křesťanskokonzervativní recept... [chechtot]

(vybodněte se na to, to je akorát mršení z jiného konce)

218673

04.05.2010 19:03

Inspirační foto

RE: Editor je mimo!

HHBB 85.?.?.?

Obama? Je to elegantnější míšenec s dovedností číst proslovy, dostatečně manipulovatelný papoušek (svou barvou akorát sebral vítr z plachet radikálním černochům), který na připravených místech prozpěvuje propagandu…
Pokud je řeč o nějaké politice, tak od toho je tam Břežinský, nejbližší Obamův loutkář.
Nutno dodat, že Zbigniev je pěkně protřelý veterán, který začínal právě na pozadí Kennedyho administrativy, později se stal prvním ředitelem tzv. Trilaterální komise, jenž, mimo jiné, zplodil „povedené“ dítko - afgánskou kauzu - včetně tzv. „seznamů“ agentů, pracovně nazývaného alkajda - zamilovaný to termín mediálních vonucí, které ho poctivě zanesly do každé domácnosti ke konzumaci… (jestli by se někomu nemusel líbit kamaráčoft Poláků s Rusy, tak jsme možná doma).

Co se týká JFK… jeho reputaci vlastně zachránila role všelidového mučedníka – „oběti spiknutí“, jinak výčet „úspěchů“ jeho vlády by nebral konce – slovy jednoho michiganského redneckého dědka, „všechen ten bordel začal za Kennedyho“… (zátoka sviní, karibská krize, berlínská zeď, vesmírný debakl, vietnam, rasové nepokoje, atd…). JFK sám věděl, že s ním není něco OK, srovnával se s Lincolnem, mluvil o sobě jako o oběti, prostě to vypadá, jakoby se připravoval na svůj „zvláštní“ konec. Nutno dodat, že jen sklízel co zasel klan Dullesů, a jestli chceme pátrat po příčinách, tak asi začít tam...

Kromě Zbiga je tu ještě jedna věc…
Kennedy byl první otevřeně římskokatolický prezident - pro určité týpky dostatečný důvod vyrobit mučedníka (jinak by rituální vražda - oběť, těžko dávala smysl).

No a Obama...to je jen první barevný US prezident…

218729

07.05.2010 11:44

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: ...

HHBB 78.?.?.?

zcela jednoduše...prostě to víš a je ti jedno, co si o tom brebentí ti okolo... [smích]

218874

17.05.2010 20:06

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Úrok je pravidelný poplatek z dlužné částky, tedy z veškerých peněz co byly zapůjčeny v rámci ekonomického celku. I průměrný trouba by měl pochopit, že na splácení úroku je nutno použít peníze v oběhu, tedy postupně se veškeré peníze úročením mění na dluh pouhým průchodem přes bankovní systém, kterým jsou tak znovu a znovu přerozdělovány v systému jako nové úvěry s požadavky na nové úroky. Tedy požadavky na objem peněz v ekonomice se vytrvale stupňují jen proto, že jsou požadovány úroky. Pokud by požadavky na nominální objem nebyly plněny, ekonomika přestane být likvidní – což je krize…
Pokud jsou plněny, jedná se o trvalý nárůst nominálního objemu peněz v ekonomice, který může přerůst kdykoliv v otevřenou inflaci, pokud by nebyl kompenzován trvalým nárůstem spotřeby a výroby. Jenže nekonečný růst je kravina, proto krize musí přijít tak jako tak, je to jen otázka času.
Zlatý standart je v případě úročení jen babská pověra, Stando… [velký smích]

219540

17.05.2010 23:14

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

>dluh se splati ze zisku vyrobenych produktu a kredit (na rozdil od konzumniho kreditu v systemu SNM) zanikne, dluh je splacen
Opět ty pověry, milý Stando…
Vyrobený produkt je ti na prd, dokud ho nesměníš za to, co si považuje tvůj oblíbený lichvář nejvíce, a to jsou ty tvé zlaťáčky… přesně ty nezatížené standartní zlaťáčky, co tím pádem z oběhu mizí jako nezatížené dluhem, aby se tam vcukuletu objevily již zatížené… a to máme první kolo a pak druhé kolo… a třetí, a ta kupní síla roste a roste s tím, jak ty nezatížené penízky nahrazují ty zatížené až jednoho krásného dne bude Standa stát se spadlou bradou a nutkavou otázkou „jak se dá vyrobit zlato“ na vyplacení všech úroků, neboť není komu prodat, neb veškeré zisky jsou vázány na splacení úroků, bez ohledu na pěknou kupní sílu každého zlaťáčku … a protože to nejde, stane se ze zlatého standartu babská pověra, které už nevěří ani sám Standa, pokud tedy postřehne, že se mu sem opět plíží to jeho „SNM“, aby jeho oblíbený lichvář nepřišel o své korýtko, neb ani zástavy není komu prodat, protože by na to musel půjčit těm, co již bez tak nemohou splácet, a tím by musel přiznat zhovadilost svého byznysu… [překvapení]
(ještě nic?... [oči v sloup] )

219555

18.05.2010 06:57

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

>U zlata proste ojebavat nejde.
Ale lze… Pokud nebude v oběhu zlato fyzicky, je to zaručený ojeb, neboť při úročení jeho nezatížený objem musí být vyčerpán (jen otázka času). A protože to pak znamená totální stagnaci - zboží není za co prodat - lichvář musí (aby nebyl zbytečný jako jeho již veškeré zatížené peníze) přejít, nejlépe nepozorovaně, na peníze nekryté.

219578

18.05.2010 07:11

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

"záchranné balíčky" [velký smích]

úročení se "musí" zachovat, je to totiž ideální způsob, jak z celých národů nadělat nemyslící agresivní stáda...

219579

18.05.2010 08:32

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 78.?.?.?

>Jinak neexistuje zadna moznost aby zlate mince po splaceni investicniho kreditu zustaly zatizene dluhem,dluh ktery zmizi nemuze byt urocen, natoz aby zmizely z obehu.
Ale, ale…
Stando, ta zlatá mince při splacení sebou bere ještě při úročení další, která byla z oběhu přifařena jako úrok, a ta má dvě možnosti
-„Hodný lichvář“ ji utratí
- Lichvář ji půjčí, tedy zatíží dluhem
A protože lichvář je lichvářem z principu, prostě ty peníze do oběhu „vrací“ jako dluh, zlato nezlato, proto se z něj stane „zlý lichvář“ penězokazec, je to jen otázka času…
A jsme zase tam, kde předtím, peníze nezatížené dluhem se změní na ty druhé, tedy ty nezatížené zmizí z oběhu a nahradí je ty zatížené pouhým průchodem přes nějakou, zatím ještě „hodnou“ lichvářskou instituci, která se později vždy promění ve „zlou“ pro ni nutným přechodem na „SNM“ aby si uchovala svůj parazitický post…

Stando, asi ta o té Karkulce bude pro tebe nejspíš srozumitelnější, ale nevylučuji, že jsem v tomto případě přehnaným optimistou… [mrknutí jedním okem]

219585

18.05.2010 12:36

Svoboda a moc

RE: Vlastnictví

HHBB 78.?.?.?

1. nic jako „přirozené“ právo není, právo je vyjádření schopnosti svůj nárok nějak obhájit (vynutit)
2. slovo subjektivní jste použil nepatřičně - etika je věc společenské dohody, neboli špatných a dobrých mravů, stejně jako čest... např. v našich krajích se podvádění považovalo za nečestné… dle Vás nejspíš „subjektivní“ záležitost, což má být patrně omluva za nabytí věci do vlastnictví podvodem, i když bez násilí… (jaképak mravy, že... [mrknutí jedním okem] )

219600

18.05.2010 21:12

Svoboda a moc

RE: Vlastnictví

HHBB 85.?.?.?

Ono k tomu není co dodat, myslím, že je to docela výmluvné, mrskáte pojmy, jako by byly seno, skoro jako byste byl politik… [smích]

Zatímco etiketa je záležitostí rituálu a formalit odlišující skupinu od skupiny, tak etika je předpokladem pro vytvoření společenských norem (dohod) umožňujících soužití v plném slova smyslu. Proto, pokud si budete vytvářet nárok bez široké společenské dohody na vlastnictví čehokoliv, a to budete „bránit“ silou, je to z druhého pohledu totéž, jako byste „věc nabyl násilím“, tedy dle vlastních slov již „nejste vlastnictví hoden“.
(...podobné protichůdnosti lze vystopovat i ve vašem pojetí svobody…)

219617

18.05.2010 21:37

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

René, nejsem si jist, že plně domýšlíš dosah toho, co tu píšeš.
Kupní síla peněz roste... To zní hezky, ale je to informace, která znamená také pokles cen, tedy i ocenění vynaložené práce. Důvod? Stále větší podíl nákladů tvoří úrok, obecně dluhy. Tedy někdo to považuje za řešení, někdo jiný za počátek bídy marasmu a stagnace. Silná kupní síla zlaťáku ti je na h..., pokud padne na umořování lichvy, a jako produktivní složka společnosti si k němu sotva čuchneš.
Není podstatný „zlatý“ standart, ale standart. A ten není udržitelný při úročení. Lichva ničí jakýkoliv standart. Proto tvrdím, že můžu chtít jedno, nebo druhé, né však oboje. Ten, kdo tvrdí (či vyučuje), že je možné obojí, tak záměrně (v případě Standy již bezděčně) chce uvádět ve zmatek své okolí včetně sebe samého.
(To co popisuješ, jsou již jen důsledky, příčiny jsou v úročeném zadlužování)

219618

18.05.2010 21:59

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Důvod byl jinde, diskuze se staly nepřehledné díky absenci věcnosti, a tak ztratily smysl. Přišly mi už únavné a marné.
Nijak nebazíruju na svém setrvávání zde v diskuzích, dělám to jen pokud mi to přijde účelné a zábavné. V případě „úroku“ tomu přidávám momentálně značnou důležitost, proto teď obětuju nějaký ten čas.
Podívej, mě zdejší absence nijak nepostihla, opak je pravdou, proto zrovna mě se není za co omlouvat, prostě to pusť z hlavy, stejně zase zmizim, a pak budu zmizelej… [mrknutí jedním okem]

219619

19.05.2010 08:20

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 78.?.?.?

>A prave mezi realnou ekonomikou a urokem je nepretrzita vazba, ktera balancuje dynamickou rovnovahu.
Samosebou, zatímco na jedné straně někdo ve zlomku sekundy vypíše do kolonky nuly, na druhé straně to někdo „balancuje“ mnohaletou dřinou.
> Z toho duvodu budou rezervy minimalni a bude to vytvaret tlak na ekonomickou expanzi.
Ekonomická expanze je důsledkem lichvy…při honbě za trvale generovaným úrokem je nutný nekonečný růst, ten je v daných podmínkách vždy limitující, je tedy nutno měnit podmínky – tedy expandovat, jinými slovy začít požírat sousedy, kteří ještě lichvu nezavedli, pokud to již udělali, tak už patrně požírají požírače z druhé strany…
Rezervy v penězích jsou jen iluze rezervy, skutečnou rezervou je vždy lidská dovednost…

Superlichva je jen rozrostlá malá lichva, lichva se chová přesně jako virová nákaza… Zlatý standart při zachované "malé" lichvě půjde udržet pouze za pomoci alchymistických dílen... [mrknutí jedním okem]
(v případě papíru to jde ale snáze, proto se virus také snáze šíří)

219645

19.05.2010 08:41

Finanční teroristé chtějí globální měnu, globální centrální banku

RE: Prekopnu neco z diskuze od Stana, protoze to tady naramne pasuje.

HHBB 78.?.?.?

1. babky tam budou nosit své zlaté zuby z hrníčku na poličce…
2. ano, zatím jen taková "malá lichvička" pro někoho…
3. pokud mu po všech válkách nějaké zlato zbylo…
4. jo, dokud to půjde, pokud ne, začne se šetřit, kdo podváděl, popřípadě „zkrachuje“ nějaká instituce (to už tu přeci bylo) …
5. prostě papír se opět začne tvářit jako zlato…(díky tomu půjde zlato opět jednoduše vycucat z oběhu někdy v budoucnu)

"Ted k tem tvym zvastum:"
shrnul bych to asi takto…někdo chce lidstvo „léčit“ zlatem, které se mu válí ve sklepení, a už moc dlouho se mu na něj práší… [mrknutí jedním okem]

219646

19.05.2010 08:45

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 78.?.?.?

Rendo a Stando, už teda jen stručně tady...

219647

19.05.2010 09:41

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 78.?.?.?

...je šmitec...jsme si kvit...jó to jsme... [chechtot] [cool]

219651

19.05.2010 11:06

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 78.?.?.?

>papouskujes propagandu tveho domaciho nepritele bankovni mafie
Ale Stando, to ti jen tak připadá, vtip je totiž v tom, co jsou příčiny a co je „výplach mozků v oblasti následků“. Deflace a inflace jsou jevy, které jsou stále přítomny ve finančním bordelu penězokazců. V určité fázi má projev i jako nedostatek peněz v oběhu - lidé slintají hlady u plných regálů (které sami naplnili) s prázdnou kapsou, byť v ekonomice posilujících peněz. Inflace je totéž s tím rozdílem, že to nic má podobu mnoha nul v důsledku oslabujících peněz, jak je navyšována jejich číselná hodnota.
Protože banka obvykle může zvyšovat svůj příjem jen z prodeje služby směnou (pokud ji bude někdo chtít), nebo také lichvy (úročené úvěry), nemůže být společenským nepřítelem banka, ale to, co tvrdím stále, lichvářská nákaza, kterou bývá postižena a takto zneužita právě banka, a tak tu nákazu sama, bohužel, také mocně šíří.
Pokud mi banka bude sloužit, rád si ji zaplatím třeba jako úschovnu líbezbrífů.
My se však, milé stando, bavíme o tom co je lichva a co způsobuje, a které se držíš jako hovno košile a při tom se snažíš oblbovat zlatým „standartem“.
(inflace smajlíků znamená nejspíš to, že ti do smíchu moc není... [mrknutí jedním okem] )

219659

19.05.2010 11:45

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Autore

HHBB 78.?.?.?

>Hlavním rozdílem však je, že spotřebitelský úvěr si obvykle lidé berou na statek fakticky buďto bezcenný (dovolená)
Pokud pomineme to, že onu "bezcennost" určil kalouskovský způsob myšlení, cena je vždy dána ochotou (nebo nutností) směnit.
Tedy kromě jakéhosi "sazebníku" rozdíl nevidím.
A jak bylo řečeno výš: "že bez státního dluhu nemůže kapitalismus v dnešní podobě vůbec fungovat" se dá usoudit i příčina, proč se v kapitalistickém světě dluh nikde nedaří odstranit. [smích]
Pokud přece jen někde v onom kapitalismu není, je to tím, že se tam usadil nějaký ten věřitel, nebo nemají opravdický kapitalismus. [mrknutí jedním okem]

219661

19.05.2010 17:12

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Užívám si to, jde ti to výborně, stando... [cool]
...jen se obávám, že političtí klauni jsou v jednom cirkuse s lichvářským impresáriem, ale zdá se, že i toto ti uniká...
Tady nemusíš mít o politiky obavu, celý ten chlív bude třeba vymést najednou...
Stando, jak by prosím tě mohla vzniknout dluhová pyramida při bezúročném hospodářství s krytými penězi? Pokud ti to ještě nezažehlo, tak znovu - kryté peníze lze udržet jen v bezúročném hospodářství bez lichvářů, na tom nezmění nic ani počet smajlíků a tvé mokré představy... [mrknutí jedním okem]

219682

25.05.2010 09:30

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

HHBB 85.?.?.?

Politický systém je podřízen společenskému vědomí. Funguje jednoduše tak, jak lidé přemýšlí. A v tom je právě i jeho největší zranitelnost, či scestnost.
Pokud se veřejnost zříká své odpovědnosti za svoji vlastní správu delegováním moci na neprůhledné, neodvolatelné, nezodpovědné a naprosto v tomto směru nefunkční subjekty, jako jsou politické strany, ony se budou chovat naprosto stejně neschopně. Proto nakonec vytvoří jen neproniknutelnou kouřovou clonu nevoleným a vlastně samozvaným skupinám, které mohou zcela libovolně ovlivňovat chod systému úplně jinak než politikou, jinak řečeno, politika je pak úplně něco jiného, než si představuje zblblý "volič". Systém je tak ve své podstatě založen na korupci – což je i profesionální politika, proto proklamovaný "boj proti korupci" je takovým řezáním si své větve. Lézt na větev, kterou si chci řezat, vyžaduje mít v sobě něco iracionálního… daleko rozumnější by mi přišlo řezání větve, na které nevisím… [smích]
Nejspolečnější bod všech společných bodů všech "stran" je vždy jeden - voliči mazej volit, ať to jede pěkně dál s tím všelidovým požehnáním... [mrknutí jedním okem]

220058

Doporučuji ML prostudovat, je tam spousta zajímavých věcí (a není potřeba nic podepisovat) - jen se dá těžko odhadnout, co to udělá s tvým charakterem, bacha na to, aby se z tebe nestal třeba vyžírka... [mrknutí jedním okem]
Například v USA spousta lidí uvažuje tak, že narodit se ve "východní evropě" je téměř něco jako "komunistická" národnost, často přitom hájí "svůj" západ marxistickými tezemi... [chechtot]

...dnešní svět plný pověr by byl fakt legrace, kdyby nebyl k pláči...

220087

25.05.2010 14:55

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

HHBB 85.?.?.?

Představa společného nepřítele skutečně sjednocuje, jen jestli to není přesně to, co nakonec vede k tomu „zase špatně“…
No jo, no, Erwin to tu schytal za DS, Luxor za VV, což vás nakonec skutečně sjednocuje… [smích]

220090

25.05.2010 21:30

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

HHBB 85.?.?.?

Tak jo…
paroubkovo ksč zůstane mým koněm i nadále, páč jejich tempo zadlužování je vyšší než ostatních frakcí ksč a zajistí nám tak rozežranost hned v závěsu za švábíky frantíky a jinými sasíky, naopak úsporná opatření by znamenala, že na ty EU lídry budeme více makat…
no a zkorumpovaný politik je tikající a spolehlivý člověk, kdo se naopak korumpovat nenechá, ten je nesmírně nebezpečné individum s diktátorskými choutkami, a na to teda pozor…
[cool]
[mrknutí jedním okem]

220115

25.05.2010 23:10

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

HHBB 85.?.?.?

ani jsem si to to neuvědomil, ale nejhorší je, že jsem teď bezděčně rozbil naši rodící se voličskou jednotu proti společnému zkorumpovanému nepříteli, v němž jsem spatřil naopak spojence…
abychom se sjednotili, budeme potřebovat určit ještě mocnějšího nepřítele, který je vlastně už bez tak infiltrován mezi námi, jen zatím není od politiků k rozeznání, umí se totiž skvěle maskovat… vím kdo to je – jsou to ONI!
Právě ONI by mohli semknout zkorumpované a poslední nezkorumpované váhavce pod jeden prapor a jedno jestli Čech, Řek, Moravák, Němec, Žid, Křesťan, Komanč nebo Abc, všichni bychom vyznávali třeba růžový čtverec ve jménu svaté války proti NIM!... Protože TO, co ONI chtějí, MY určitě nechceme!
[velký smích]

220123

26.05.2010 08:31

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

HHBB 85.?.?.?

Chtěl jsem, aby to vyznělo odlehčeně, přestože je v tom celá tragédie a zoufalost našeho snažení…

Entita ONI může procházet myšlením kohokoli uvnitř entity MY, proto jakákoliv snaha o sjednocení vymezením se vůči ONI končí rozbitím jednoty MY. V tom spočívá základ úspěchu entity ONI. Jejich genialita je nesporná... [cool] [mrknutí jedním okem]

220156

26.05.2010 08:59

Volby zla

RE: volby

HHBB 85.?.?.?

jakýkoliv "úspěch" skrze tento systém může jen ublížit... už jenom to, že prostředky obdržené tímto způsobem již vlastně korumpují...

220160

26.05.2010 10:09

Volby zla

RE: Nevhodim nic

HHBB 85.?.?.?

>A svést se na té špíně svým přitakáním je snažší než hledat nástroje, jak z bláta aspoň do louže.
Řekl bych, že si tímto předal své argumenty do ruky právě onomu „pitomci“, nebo si přinejmenším protiřečíš…
Politický systém je vnímán jako „špína“, padlo již tuny argumentů proč… proto účast ve volbách je tak přitakáním této špíně…
Z bláta do louže není řešení, ale iluze řešení, v tom je kouzlo onoho rčení, myslíš, že „pitomec“ stále ještě touží po oné „louži“? Bohužel i ti piráti jsou jen tou iluzí řešení a „říkání ve sněmovně“ je zase opět jenom tou louží (voda je koneckonců i v tom bahně)… vtip je v tom, že voda v podobě louže příliš neprospívá.

Ale co je však zarážející, a co by mohlo být ještě více znepokojivé, je to, že Král i mnoho zdejších duší, je vlastně na jedné lodi s mediálním veletokem, co se týká prohnilosti politické scény. Někdy se zdá, že vlastně ani o ničem jiném média nereferují, ostatně politici sami také, je to jak dokonalá infekce. Tedy stádo má být nejspíš jaksi obratně vedeno k nějakému bodu „obratu“, já bych to viděl na nějakou lákavou branku do „útulné“ ohrádky, kde nebude již vícero „prohnilé politiky“. Z tohoto pohledu mi tvoje hledání „čisté vody“ v louži přijde pochopitelné, i když takto nejspíš marné.

220169

26.05.2010 10:49

Volby zla

RE: Dotaz

HHBB 85.?.?.?

Jenže nejspíš v tuto chvíli Jarmila má, dle mého, více z pravdy (jasně že té mé), neboť politická strana je nezodpovědný celek, jakýsi zájmový spolek, kterému nepřísluší žádná moc, neboť nenese žádnou zodpovědnost. Volit politickou stranu je to samé, jako zřeknutí se moci. Jediný funkční model veřejné správy je pouze přímá volba konkrétního člověka, který bude plně pravomocný, a také odpovědný a kdykoliv odvolatelný. A to jak na úrovni regionu, tak na úrovni země a klidně i spolku zemí. Vždy přímé rozhodnutí, plná pravomoc, a také plná odpověnost ve věcech příslušejících pouze veřejné správě na té dané úrovni - žádná pyramida!

Co je na tom zajímavé a co si málokdo uvědomuje díky fascinaci stávajícím systémem, je to, že to lze učinit kdykoliv a kdekoliv, není na to potřeba nic, jen odhodlání k vytvoření souběžné stuktury odpovědných, která vymete stávající bordel nezodpovědných darmožroutů opájejících se důležitostí, kterou jim furt sami cpeme... [oči v sloup]

220172

26.05.2010 12:11

Volby zla

RE: Nevhodim nic

HHBB 85.?.?.?

no, když myslíš... ale třeba si to mylně vysvětluju, nejspíš však uvažuješ zcela v rámci naordinované hry:
"Ve volbách se naruší hegemonie moci, možná dokonce celá ta maškaráda spadne"
ale čí maškaráda, a proč ta spadne...myslíš-li tu politickou maškarádu, tak je v životním zájmu toho cirkusu nespadnout, pokud spadne, tak ne díky volbám, které jsou hlavní cirkusovou atrakcí, ale díky vlivům, které jsou zcela mimo toto divadlo, a právě proto je tohle divadlo nacpáno na hlavní scénu.
Prostě ty jim přisuzuješ schopnosti, kterých se jednak štítí, a kterých ani nemohou být v tomto tyjátru schopni ...

220183

26.05.2010 16:50

Volby zla

RE: HLAS PROTESTU = DSSS

HHBB 85.?.?.?

Z naprosto stejných důvodů vznikl současný režim z režimu minulého, a teď máme výsledek… co se už trochu poučit... [mrknutí jedním okem]

220214

26.05.2010 17:28

Volby zla

RE: DSSS

HHBB 85.?.?.?

Ono to není o stranách, ale o systému kolektivistického bordelu "vládnutí" nějakých straníků…
Jestli tu někdo někoho zakazuje, tak proto, že si na tom dělá body a jakože vykazuje činnost, stejně tak dělá body i tomu, co ho zakazuje - oni se tak nějak navzájem pěstují… [mrknutí jedním okem]

(pokud by byl skutečně nějak systému nebezpečný, tak bude okolo něj pěkně tichoučko, a ne že okolo několika křiklounů bude poletovat armáda na koních se všemi tv štáby)

220217

27.05.2010 20:01

Volby zla

RE: Disidenti, disidenti, malované děti

HHBB 85.?.?.?

Dobrá, mám jít volit?
Možná to může být i sranda. Skoro jako hokej… nic to sice neřeší, ale může to být nakonec docela zajímavý… pokud si vsadím...

Tak co, komu fandíme? [mrknutí jedním okem]

220335

27.05.2010 21:52

Volby zla

RE: Disidenti, disidenti, malované děti

HHBB 85.?.?.?

No dobrá, uznávám, že s nimi by mohl být cirkus zábavnější než byl doposud a klauni budou o něco klaunovatější, jen bych potřeboval něco vysvětlit . [mrknutí jedním okem]
Proč jedni „nesnáší“ komunismus, přitom mají všude marxistickou symboliku a druzí „nesnáší“ EU, ale bez jejích symbolů se neobejdou…
To je nějaká nová taktika, jak zabavit obecenstvo? [překvapení]

220354

28.05.2010 08:06

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

RE: Nevolim

HHBB 78.?.?.?

...už jsem to tu zahlédl pod jiným článkem a zůstalo to bez odezvy, asi nejspíš proto, že k tomu už těžko něco dodat... [cool]

220388

28.05.2010 10:35

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

RE: Nevolim

HHBB 78.?.?.?

...nevím, jestli bude sat cit ananda reagovat, mě to připomíná myšlenky ze "čtyř dohod" (ale nevím, už je to déle, co jsem to četl)...

220405

28.05.2010 13:49

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

RE: Nevolim

HHBB 78.?.?.?

Nojo, to víte, že se dá vždycky něco dodat, tak ještě něco k tomu přidám…

Já doma slýchávám: „Co chceš dneska k jídlu?“ a pak i mívám možnost volby. Ale někdy na mě leží i řešení, a to pak častokrát odpovím: „To je jedno, prostě něco udělej!“. A pak to pokračuje asi takhle:
„Ale CO?“
„To je jedno! Něco!“
„Tak si to NĚCO poď udělat, když seš tak chytrej!“

[mrknutí jedním okem]

220430

28.05.2010 14:57

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

RE: Nevolim - V O L T E !!!

HHBB 78.?.?.?

Těžko předpokládat, že každý hned obsáhne onu filosofii toho druhého, a ještě s veškerým dopadem do praxe. Tady se pak uplatňuje význam diskusního prostoru. [velký smích]

Volba není vždy řešení. Nebo jinak – řešení a volba se velmi liší. Co je mi platné, že mám na výběr z mnoha housek v regálu, když nebudou k jídlu, nebo budou dokonce nechutné, ale o to barevnější, přičemž důvody mohou být i zcela mimo schopnosti pekařů.
Stejně tak volba mezi volit / nevolit není řešení…
Řešení je samostatná kategorie, která vyžaduje přinejmenším nadhled nad danou situací. Pokud ho nemám, stávám se opět součástí hry, kde se volí. Ten kdo má řešení, je rád, že má ty, co posilují jeho vize volbou. Vždy tu bude velká část těch, co volí. To však také znamená, že volič vydává svou energii již tou volbou (není to jen to hození lístku, je to již zavazující postoj, stačí se podívat na fandy modrých a oranžových triček), která tak posiluje onu hru.
Nevolit znamená potenciál. Je to neprojevená síla mimo hru na volení. A právě tato síla je využitelná pro řešení mimo stávající hru a je z ní možno čerpat, ale za předpokladu, že je zde vůbec nějaká vůle směřující k jinému řešení.

220440

28.05.2010 17:58

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

RE: Nevolim

HHBB 85.?.?.?

Nikdo se do toho nepustil, což je mi, ze studijních důvodů, docela líto, tak to aspoň zkusím za sebe

>změň sám sebe a změníš svět...
(Krásné, v tak jednoduché větě je vlastně obsaženo vše - bůh i evoluce zároveň)
Ale patrně to v někom, kdo necítí sebe, nic neprobudí. Tím je míněna i integrita – „toto jsem já“. Je v tom obsažen i rozpor sil co scelují a těch co rozdělují.
Pomíjení pravidel, na kterých jsem se nepodílel, je cesta. Těžko to pomíjení lze považovat za něco „hotového“, je to cesta jak nerozpouštět své síly a nestávat se tak potravou pro síly jiné, tedy cesta, jak se zachovávat (to je ta integrita), což je přímo podmíněno uvědoměním si své vůle, sebe jako samostatného vesmíru a teď k tomu vrcholu – svoboda – svébytnost, mám svůj bod, bod kolem kterého se točí můj vesmír, což jsem já jako původní a jediný celek.
Svoboda a volnost se zdají být dvě rozdílné věci. Nic není volné, vše je v tomto světě svázané, proto to je. Volnost (odvaz) je tady cesta proměny a zase navazování, co je však asi podstatné, věci se váží pokud ladí, což určí i jejich povahu, a také jejich jedinečnost, jinak by nešli ani určit. Proto se mi zdá, že nejsvrchovanější podmínkou svobody je soulad.

220453

29.05.2010 16:40

Volby zla

RE: Odvoleno

HHBB 85.?.?.?

[chechtot]
Ano, „revoluce“ po 20ti letech završuje svůj triumf a cirkus může dál plnou parou.

220534

29.05.2010 23:10

Nejít k volbám je výrazem osobní odpovědnosti

RE: pardon

HHBB 85.?.?.?

já jsem zjistil, že jsem byl svazák, když mě vylučovali... [chechtot]
(nekecám, až tehdy mi to došlo)

220557

31.05.2010 17:05

Nejít k volbám je výrazem osobní odpovědnosti

RE: Matematická zákonitost

HHBB 85.?.?.?

Vlastně ony dopadly, tak jak dopadnout měly. Není potřeba vůbec nic takto falšovat, naopak systém potřebuje, aby přesně toto dokonale potvrdilo legitimitu cirkusu a to s neotřesitelnou přesností a platností.
Ovšem jiná věc je míra navity lidí volících „změnu“ TOP09. Ale myslím, že právě toto je nutno prodělat. Tato zkušenost je nutná. Hlavní roli zde nejspíš hráli emoce – strach z rostoucího dluhu, který se stal hlavní zbraní voleb a Kalouskův složenkový trik prostě klapl. Lidi mají dluhů nejspíš pokrk. Oranžoví prostě toto neodhadli a dluhy „podcenili“. Modří ztratili proto, protože to co předvádí, prostě už leze krkem i některým skalním fandům...

220680

03.06.2010 15:58

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

HHBB 78.?.?.?

>soucast vyssi hry, do ktere nevidime. K nastoleni NWO je treba zpusobit ve spolecnosti totalni moralni a socialni kataklysma...
>...Nejake to nove nabozenstvi za kterym znovu pujdeme jako ty ovce...
nemáš pravdu, vidíš do toho pěkně... [mrknutí jedním okem]

221088

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
23,39 Kč
Euro
27,25 Kč
Libra
30,30 Kč
Kanadský dolar
17,57 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,53 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,50 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 011,74 Kč
1 unce stříbra
552,70 Kč
Bitcoin
316 474,77 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 583 630