Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Saša

Nalezeno 1860 příspěveků, 110 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.04.2008 09:49

Smyšlenky západních médií o tibetských nepokojích

RE: Co, že - co ma byt ?

Saša 74.?.?.?

Článek není o tom kdo, nebo jak v zemi vládne, ale o lžích CNN. Dobře, tedy na popud mnichů „někdo“ loupil, dokonce zabíjel atp. Číňané bránili nevinné lidi. Viděli jsme však americký podvrh. V USA pod falešnou záminkou se stalo násilí, přes 400 dětí přichází o rodiče, to vám nevadí. Mormoni vám nebudou věřit, že křesťanství je špatné. Jste pro potlačování náboženských svobod nebo ne? Že, by to bylo v US horší se svobodou náboženství než v Číně?

159762

24.04.2008 23:53

Smyšlenky západních médií o tibetských nepokojích

RE: Kde je objektivita?

Saša 74.?.?.?

lidská práva jen pro někoho. O právech Palestinců, kteří jsou hubeni se tedy ani tento článek nezmiňuje. Největší svinstva jsou vždy odůvodnitelná, když je to holoucast tak o tom nebudeme ani jednat. Již teta Kateřina (ze Saturnina Jiřího Jirotky) asi říkala: „pro pravdu se každý zlobí“.

159841

25.04.2008 07:44

Smyšlenky západních médií o tibetských nepokojích

RE: I kdyz nepovazuji Cinu za idealni stat

Saša 74.?.?.?

Jedna diktatura se učí od druhé, ti Vaši komunisti byli břídilové, těm jsme nevěřili. Tedy pan Karásek možná ano, ale to by byla výjimka. Propaganda především současné vlády obdivovaného US, se vždy snaží někde něco rozrýpat, v zájmu „dobra a demokracie“ a obětování nevinných lidí.
Spojené Státy otevřeně finančně podporují Dalaj Lamu v exilu a mají zájem na nepokojích mnichů.
Od počátku 50 -tých let se v podněcování proti-čínských nálad v Tibetu angažovala CIA, takže strach Číny z vnějších pokusů o destabilizaci Tibetu nebyl neoprávněný. Jistě tak činí dodnes.

„Demokratická“ a dosazená vláda prezidenta Karzaye bude zakazovat, džínsy, make up a již zakázala telenovely.

159868

25.04.2008 08:16

Smyšlenky západních médií o tibetských nepokojích

RE: I kdyz nepovazuji Cinu za idealni stat

Saša 74.?.?.?

Jedna diktatura se učí od druhé, ti Vaši komunisti byli břídilové, těm jsme nevěřili. Tedy pan Karásek možná ano, ale to by byla výjimka. Propaganda především současné vlády obdivovaného US, se vždy snaží někde něco rozrýpat, v zájmu „dobra a demokracie“ a obětování nevinných lidí.
Spojené Státy otevřeně finančně podporují Dalaj Lamu v exilu a mají zájem na nepokojích mnichů.

„Demokratická“ a dosazená vláda prezidenta Karzaye bude zakazovat, džínsy, make up a již zakázala telenovely.

159873

25.04.2008 10:25

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

RE: zas trochu jiné, ale také pokračování

Saša 74.?.?.?


geneticky jsme z 99% totožní šimpanzům
. Možná se to netýká pana 2xs k jeho škodě, paní Jarmila má pravdu, jsme učenlivější, oproti šimpanzovi se dovedeme ověřitelně vyjádřit více než 300 výrazy, jsme trochu více adaptivní atp. V našem chování je těžké přesně vyjádřit složku pudovou nebo chcete-li genetickou oproti naučenému chování, morálce a zákonům. Dokonce to bude individuálně trochu variabilní. Není divu, že se to mnohým nelíbí, jako panu 2xs, kdo by chtěl patřit k primitivním nebo jen nepatrně odlišným národům (cikán, Palestinec, arab atp.) a zde je rozdíl podstatně větší. Patří to k těm pudovým pohnutkám, které nejsou ovládané zrovna rozumem. Toho využívají některé ideologie a extrémní náboženské směry, často spolu s reálným nebo nereálným strachem (nacismus, sionismus aj.). Naneštěstí ta primitivnější (více méně pudová) složka našeho chování je daleko silnější než naučené chování, morálka, zákony a trošinku větší inteligence. Když nás uchvátí zamilování, vše ostatní se většinou podřídí. Platí to i o strachu z reálného nebezpečí a o neopodstatněných chorobných fobiích ani nemluvě. Pan 2xs si nechce přiznat naši blízkou příbuznost s chlupatými primáty, naše chování je jim tak blízké jak jejich otisky prstů, které jsou tak podobné našim, že snad ani FBI to nepozná.

K častosti promiskuitního chování bych chtěl připomenout, že procentuelní rozlišná čísla mezi mužem a ženou byla získána na základě dobrovolných výpovědí, kde přiznání je pro muže kulturně více přijatelné. Muž je sice sexuálně někdy agresivnější, ale většinou zahýbá se ženou a čísla budou podobná. V Anglii dělali genetické testování zesnulých a porovnávali příbuznost. Snad každý čtvrtý měl jiného otce než jméno na pomníku.

159885

25.04.2008 10:46

Smyšlenky západních médií o tibetských nepokojích

RE: I kdyz nepovazuji Cinu za idealni stat

Saša 74.?.?.?

Od počátku 50 -tých let se v podněcování proti-čínských nálad v Tibetu angažovala a dodnes angažuje CIA.
Bývalý komunista Ruan Ming a poradce presidenta Taiwanu, úhlavního nepřítele Číny, podezírá vládu, že po vzoru kolébky demokracie a svobody poslala mezi mnichy tajnou policii, která infiltrovala a vše zavinila. Jako se tomu stalo nedávno v Kanadě Montebello, Quebec.
Zloděj křičí, chyťte zloděje.
V Afganistanu také Spojené Státy problém vytvořily dřívější podporou Talibánu, dodáváním zbraní aj.
Příklad s Afganistanem na místě je. Starosta Kábulu najednou demokratický zrovna není, v článku stojí: „Prezident Hamíd Karzáí je na straně konzervativních poslanců.”
Svobodně zvolenými poslanci parlamentu jste mě upřímně rozesmál. Nesouhlasím s Vaším žraním propagandy, ale někdy jste vtipný.

159887

26.04.2008 09:34

Proč policie obtěžuje pana J.?

RE: Právo na kopii spisu

Saša 74.?.?.?

Vyšetřovací služby jsou slizké a v zásadě jsou to kontra rozvědky, s mocí, právem a časem na jejich straně. Nejsem právník, ale „kriminální policie“ se bude bránit, že se jedná o vyšetřovací spis a pan XY nebyl formálně obviněn a dokonce mu bylo za jeho svědeckou službu pomoci šetření nabídnuto odškodnění. Dokud a pokud nebude vzneseno formální obvinění tak mu o šetření nesdělí nic podstatného jen oblbující bludy. Je sice možné, že jim FBI dodala volně přístupné snímky jeho bydliště, ale je pravděpodobné, že ho chtěli prostě oslnit a zastrašit, aby něco přiznal, dokonce je možné, že ho udal někdo jiný nebo jejich vlastní agent při hledání klíčových slov (jako zbraně bomba atd.) na českém internetu . Oni lhát mohou a FBI je oslňující. Je s podivem, že se ho nesnažili oslnit něčím, co sám neví, jako že za komínem má holubi. Jejich úkolem je najít podvratnou činnost a byli by za to poplácáni po rameni. Pokud se domnívají, že lze něco sebemenšího z pana XY dostat, použijí další osvědčené metody a to najdou něco co je přestupkem nebo alespoň stydné jako nevěru a poví mu, že když on něco řekne, oni to na něj nepoví. Je dokonce možné, že se ho pokusí zavléct do nějakého průseru, nehody.

Pokud by měl zcela legálně oprávněný nárok na nějaký jejich spis, tak mu ho poskytnou až v poslední den lhůty k dodání a s minimální užitečnou informací. Je až neuvěřitelné, že mohou poslat formální předvolání a diktovat kdy se má dostavit, dostane odměnu pouze po potvrzení zaměstnavatele, jeho volný čas je bezcenný? Žijeme v příšerné době!
[bliji]

159956

28.04.2008 06:36

Kulínský? Zavřít, až zčerná

RE: Ne tak zhurta...

Saša 74.?.?.?

Každý odstavec rozsudku začíná „v přesněji nezjištěnou dobu”, osahával tuhle a támhle; více méně shrnutí drbů, vynucených u výslechů. Hlavní svědkyně a bývalé sboristky, se ho zastávají. Příkladně se nechoval, ale trest nemá být mstou má zabránit další trestné činnosti. Což již vzhledem k jeho věku se pravděpodobně stane i s mírným rozsudkem. Rozsudek nenabyl ještě právní platnosti. Pointa je, že se neměří stejným metrem. „Škody“ jsou diskutabilní. Chválit ho nebudeme, ale je těžké srovnávat trest za sexuální nemorálnost s obdobným trestem jaký by mohl dostat za zabití aj.

160075

28.04.2008 07:22

Soud soudil soudkyně

RE: Kocourkov ......

Saša 74.?.?.?

Chtěl jsem napsat, že jsem těm vtipům o blondýnkách nevěřil.. [mrknutí jedním okem]
Zkuste si však nahrávat rozhovor s US Border Service (s americkými celníky).
Můžete si také počíst o soudci v New Yorku a to nebyl blonďák. Bohužel musíte číst anglicky.
Aktalně.cz popisuje beztrestné a tedy „oprávněné“ zastřelení ženicha tajnou policií v městě New York (USA). Píší: „dle policistů začal jeden z Bellových přátel střílet a detektivům nezbylo nic jiného než se bránit“. Což je špatný překlad nebo záměrné klamání čtenářů. Něco zaslechli a pochopitelně žádné zbraně se nenašly.

V angličtině
všechny zpravodajské služby uvádí „jeden z tajných se domníval, že zaslechl hovor o pistoli“. Oběti zasypali 50-ti výstřely! Zavražděný a oběti, stejně jako tajní byli shledáni zcela nevinní. Bez přestupku. Ostatní je sporná omáčka. Tajní policisté byli sice obviněni z ohrožení veřejnosti, zabití apod., soudce uvěřil jejich výpovědi, že nikoho neohrozili.

Celá story proběhla asi takto: policista v civilu před barem se domníval, že zaslechl hovor o střelbě a telefonoval pro posily. Ještě se dvěma dalšími tajnými policisty sledovali skupinku tří mužů, a když nastupovali do svého auta, jeden tajný prý zvolal něco jako „stůj nebo střelím“, načež vyděšení muži naskákali zděšeně do vozu, jeden z policistů jim chtěl v útěku zabránit a vozidla se srazila. Tajní vtrhli do auta a nejbližšího rozstříleli padesáti ranami jak králíka, jeho 2 spolujezdci byli zraněni.
V New Yorku proběhla demonstrace proti rozsudku, kde demonstranti skandovali čísla do padesáti.
Nevěřte, že se něco změní.

160076

28.04.2008 19:56

Soud soudil soudkyně

RE: Kocourkov ......

Saša 74.?.?.?

Když někdo nabourá neoznačený policejní vůz, tak si zaslouží bez soudu trest smrti?

Tajní byli v civilu a neoznačeným autem se snažili zabránit odjezd zděšených lidí (kdo koho naboural, není jasné). Mrtví a zranění jednali zcela logicky, každý by v noci utíkal před třemi ostrými hochy s bambitkou převlečenými za mafiány. Padesáti výstřely usmrtili člověka. Soud prokázal nevinu prchajících a současně „nevinný“ omyl 3 tajných!

Nejde o to, že se to stalo zrovna v USA, může se to stát a dokonce obdobně stalo i jinde. Jde o právo na život a zcela slepou justice.

160127

29.04.2008 05:18

Soud soudil soudkyně

RE: Safra cekal jsem diskusi jako hrom a nic.

Saša 74.?.?.?

Skutečné právo lidi na neštěstí nikoho nezajímá. Jo, kdyby to mělo nadpis SEX a bylo to lechtavé, každý by se svezl. Ani tam by nikoho nezajímalo porovnání trestů spíš se vyřádit, že SEX toho druhého je vždy trestuhodný.
1. Lechtavé sexuální zprávy, harašení jsou čteny vždy první
2. drby a nařčení
3. politika a naše peníze
4. a to možná je sadistické týrání
5. vraždy
6. války a genocida bude zcela poslední
7. právo? jaké právo?

160143

29.04.2008 12:25

Nedostatek pohonných hmot přinutil OSN zastavit pomoc Palestině

Každá mince má 2 strany

Saša 74.?.?.?

Izrael nechce s Hamas o míru jednat.
Gaza je okupována Izraelem. a jako okupační síla Izrael je zodpovědný za „blaho“ civilního obyvatelstva.

Izrael na místě usmrtí téměř 100 Palestinců měsíčně, (dle BBC přes 400 za posledních 5 měsíců) v tom není započítáno úmrtí na zranění po útocích nebo zaviněné blokádou. V drtivé většině případů se jedná o civilisty, ženy a děti. Buldozery a bombardováním ničí jejich domy. Ztráty na životech a majetku jsou zcela nesrovnatelné. Tisíce Palestinců jsou vězněny. Je těžké za těchto okolností očekávat od nich lásku k okupantům.

160160

30.04.2008 03:19

Jak mi von Krebst poslal jedno euro

RE: Jestli jsem to pochopil,

Saša 74.?.?.?

Ten ilustrovaný příspěvek o o Chavásovi s ponorkou se mně tak líbil, že jsem ho poslal kamarádovi do Německa.

Přišla odpověď:

Dekuju Ti, zes mi otevrel oci. Pri posledni navsteve Prazaku u nas jsme vedli politicke reci (pri pivu samozrejme, tedy tak zvane pivni reci). Nechapali ze povazujeme Chaveze za dobro pro Venezuelany – tedy hlavne pro chudaky a indios a mleli svou, ze je to komunista. Tak ted Prazakum rozumim, kdyz vim, odkud vitr fouka! Ten Chavez chavezackej si brousi zuby na Cechy! Lide bdete! [chechtot]

160214

30.04.2008 03:29

Proč policie obtěžuje pana J.?

RE: Fizlovani

Saša 74.?.?.?

Ona ta města nejsou stavěna na dnešní počet automobilů a někteří lidé mají „hlídací pudy“. Chtěl jsem napsat psí hlídací pudy, ale byla by to urážka psa, ten když se to nehýbe tak nanejvýš zvedne nohu.
Jeden známý se chlubil, že mu přišla návštěva a jak se dívá z okna, tak před jeho domem na chodníku zaparkovaný auto. Místo pomáhání z kabátu rudý hněvem jak si to někdo mohl dovolit honem volal policii, aby to odtáhla..
Jak to dopadlo se snad domyslíte. [mrknutí jedním okem]

160216

30.04.2008 04:27

Jak mi von Krebst poslal jedno euro

RE: no

Saša 74.?.?.?

>možná proto někteří z nich skončili v armádě

..zcela určitě. Kdo byl někdy "jen na vojně" a viděl ty "z povolání", má tu zkušenost, že v civilním životě se taková snůška blbů nesejde. To policajti, o kterých je nesčetně vtipů jsou ještě "inteligenti".

Je to volbou povolání, což mně připomíná jak nedávno v New Yorku tajní v civilu rozstříleli 50ti výstřely černocha. Jíkavý Jirouš, fon Čech a podobní by se zajíkali, aby si mohli také prásknout. Posílat je odkud přišli a nezabývat se s nimi.

160218

01.05.2008 17:46

Genocida Palestinců vyhlášena

RE: Holokaust

Saša 74.?.?.?

Idea nacionalismu sionistické ideologie se skrývá za maskou náboženství a rasy. Nacismus bylo také rasistické pojetí nacionalismu. Části židů v Izraeli je to zcela jasné a český Eretz se jim nikdy nezapomene vysmívat. Většina se nechá přesvědčit svůdnou ideou nadčlověka a „zaslouženým“ kolektivním trestem. Jak překrásnou škraboškou je „křivda zbožným” a přeci „právo“ vraždit 10ti násobek nevinných za jednoho vraha, který brání svůj dům a svoje děti. Pravda, Arabové nejsou zrovna ovce nechávající se za živa košer vykrvácet, dokonce jejich stejně „zbožná“ ideologie je téměř totožná a neváhají za ni obětovat vlastní život. Vzhled i genetika je dnes totožná s Evropany, jen malá část má zase blíže k Arabům, v obou případech skutečný rozdíl není s výjimkou oblbující ideologie ismu.
O důvod víc se stydět. [zahanbení]

160306

02.05.2008 00:25

Genocida Palestinců vyhlášena

RE: Holokaust

Saša 74.?.?.?

Prodej Holocaustu, skutečného historického ublížení Židům je zaměněn za ideologické „zdůvodnění“ sionismu ke zvýšení „zbožného“ nadšení a za zbraň proti „antisemitismu“. Ve skutečnosti je to zneuctění podobné malování haknkrajců na židovských hřbitovech.

63 let po válce nacistických válečných zločinců rapidně ubývá, Simon Wiesenthal Center začal vyšetřovat 202 zbrusu nových obvinění holocaustu. Trojnásobek nových obvinění oproti minulému roku! „Národní zprávy Izraele“ uvádí Simon „Wiesenthal“ list „Top ten“ hledaných a "Simonem" obviněných. Číslo jedna je rakouský lékař z Lince jeho zločiny se záznamem svědectví se čte jak v hororu, letos by mu bylo 93 a je tedy nějaké promile naděje, že zcela nepravděpodobně ještě žije zavřený někde v ústavu. Stejně tomu musí být i s ostatními a pokud se provinili měli být potrestáni, dnes je to honba mrtvol pro propagandu.

S antisemitizmem je to podobné, židovští akademici, kteří se jen opováží odmluvit jsou obviněni ze zločinu sebe-nenávisti. Je to nesmyslné neb to nejsou lidi, kteří by obětovali sebe nebo Židy! Židi i ne-Židi jsou obviňováni z nezákonného antisemitismu, stíháni zákonem nebo zdiskreditováni, často zbaveni zcela nesouvisejícího zaměstnání a jejich „zapochybování“ o politickém směru může být prospěšné Židům jako na sousedské vztahy v zemi obklopené Araby. Obviněni z asociace citací někoho jiného a z „nacismu“, ač o žádném nacionalismu nebylo řeči. Boj není o zemi Izrael, ani o náboženství nebo rovnocennou existenci. Judaismus lze vyložit bez výjimečných práv a mnohanásobné msty, obdobně jak jiné víry. Jedná se o politickou ideologii tak zvaně „zbožného“ sionismu, záměnu politiky za B-ha.

160316

02.05.2008 00:41

Genocida Palestinců vyhlášena

RE: ..ale ziji v Izraeli

Saša 74.?.?.?

Samozřejmě, že i v Izraeli žijí lidé se svědomím, pochopitelně Haaretz je pro-Izraelský, ale nelze ho obvinit ze sionismu, ač se mně podání národních zpráv často nelíbí. Jiné je to s Arutz Sheva odkud bere zprávy český Eretz. Přetéká sionistickou propagandou s odkazy na „Slepého Šimona“ a jen část je překládána českému čtenáři ve stejném duchu.

Díky za odkaz, stálo by to za přeložení. Škoda, že je to jen blog a ne většinový názor.

160319

02.05.2008 05:53

Dalších 100 obětí na oltář agresokracie

8 civilistů zahynulo s jedním žoldákem

Saša 74.?.?.?

Již třetí Čech prodal život v zájmu boje o moc, zatímco tisíce Amerických přístavních dělníků na západním pobřeží USA stávkovalo zas proti té druhé, ještě krvavější americké válce. „Vojsko hradí náklady spojené s pohřbem“, píše iDnes. Domů se vrátí 4 zmrzačení pro peníze a spolu s předcházejícími čtyřmi budou živeni daňovými poplatníky. Spojené Státy podporovaly ten zbožný Talibán a teď proti němu zas bojují, holt Talibán nemá právo na zbožné sebeurčení jako sionisté i za hranicemi Izraele v Palestině.

V těch „bohulibých, zbožných a osvobozujících" válkách se úmyslně opomíjejí národy a vlastenci okupovaných zemí. S jedním dobrodruhem zahynulo 8 afgánských obětí a jen od začátku roku (za 4 měsíce) zahynulo přes 1200 Afgánců. Měli by jejich zbožný Islám, stejně jako spřátelená Saúdská Arábie (Karzai v Kábulu se ho také zastává a doufá, že ho udrží u moci). Hlavně by však měli život, ač ne dle našich ideálů. Zemi bez zamoření americkou municí s ochuzeným uranem, děti by se proto rodily nezmrzačené a nebylo by tisíců mrzáků z války, tisíce mrtvých. O ropovodech by se muselo vyjednávat.

160325

03.05.2008 07:02

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

RE: Ještě něco....

Saša 74.?.?.?

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/7379554.... Aktuální článek srovnávající naši inteligenci s primáty. http://www.telegraph.co.uk/earth/main.jhtml?xml=/e...
Ape Genius will be shown on the National Geographic Wild Channel (in U.K.) on Thursday May 8 at 9.00pm

160376

03.05.2008 10:45

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

RE: Ještě něco....

Saša 74.?.?.?

>důkaz sexuálního obtěžování tuleně tučňákem. To se
>hned tak nevidí a člověk se pokaždé a rád něčemu novému
>přiučí.
[mrknutí jedním okem]
Pane Mirda a René omluvy! [zahanbení] Uvedený směrník jsem nalepil omylem je sice také zajímavý, ale mělo to dovést na článek o televizním pořaduApe Genius na National Geographic Wild Channel v U.K. Článek zběžně srovnává naši inteligenci s inteligencí šimpanze, logická úvaha není unikátní homo sapiens, šimpanz je schopen porozumět 3000 anglických slov – jinými slovy nelepil by špatné směrníky a možná inteligencí srovnatelný s mnohými z nás.
Další směrník zřejmě na stejný program:
http://www.pbs.org/wgbh/nova/apegenius/
video možno shlédnout zdarma po částech na počítači
Na DVD za $14.15 CAD

160382

03.05.2008 23:53

Dalších 100 obětí na oltář agresokracie

RE: Noam Chomsky to rika spravne

Saša 74.?.?.?

Díky, výborný směrník. V češtině a není to zas dlouhé, stojí za poslechnutí. http://www.rozhlas.cz/cro6/audio/_audio/00703826.m...

160411

04.05.2008 01:43

Dalších 100 obětí na oltář agresokracie

RE: NEZNÁMÝ VOJÍN SE DNES VRÁTIL DO VLASTI

Saša 74.?.?.?

Prince Karl VII of Schwarzenberg, švýcarsko-český ministr zahraničí, té méně hornaté země, řekl novinářům: „Je to vždycky veliká tragédie, nicméně to bohužel patří k životu vojáka, šli do mise dobrovolně a o nebezpečí věděli. Doufám, že se na ně do několika měsíců nezapomene.“
Neřekl, že ho tam poslal a za ty prachy si to vyzasloužil, ale vyznělo mně to stejně.

160413

04.05.2008 10:55

Dalších 100 obětí na oltář agresokracie

Kde umírají žoldáci - ze sobotní Globe and Mail

Saša 74.?.?.?

Na ostře střežených ulicích v centru Kábulu a na okrajích všech ostatních Afgánských měst jsou paláce připomínající svatební dorty, s „architekturou“ populárně nazývanou narkotektura. Žijí v nich představitelé demokratické vlády, z nichž někteří se obohatili o stovky miliónů dolarů. Někteří jsou guvernéři provincií jako guvernér Kandaháru Asadullah Khalid obviněný kanadskými diplomaty z mučení. Jiní jsou nejpřednějšími ministry. Nejobávanějším a nejsilnějším mužem na jihu Afganistanu není guvernér Kandaháru, ale bratr presidenta Hamid Karzai, který ho jmenoval představitelem Kandahárské provincie v Kábulu. Bratr Ahmed (Karzai) je po léta podezírán americkou vládou z exportu opia ze „své“ provincie. On to opakovaně popírá. (Úředníky vlády) je účtováno 20% odměny z dovozu zboží a vývozu opia procházející každou provincií. Sta miliony dolarů ročně jdou do kapes vládních činitelů presidenta Karzai v zemi kde mnozí žijí z jednoho dolaru denně. Minulý rok US Army zjistila, že jen v jedné části východního Afganistanu doplácí na 2100 neexistujících policistů a výplaty imaginárním duchům jdou rovnou do kapes politiků a vysokých policejních úředníků. Zdá se to běžné, v některých okrscích se odhaduje 60 až 80% imaginárních policistů. Část článku v v Globe and Mail 3.5.08 Na stránce 2, „USA, Britanie a Kanada stále podporují vládu presidenta Karzai. Z části protože není jiný výběr.“

160420

06.05.2008 11:41

Ako vyzerá „Ron Paul Hnutie“ očami Američana v Európe

Dámské vložky a jak prodat léky na předpis

Saša 74.?.?.?

Americká televize přeplněná reklamou na dámské vložky a na to co si máte nechat předepsat od lékaře, dobře ví, že moc se motat do politiky se nevyplácí; jsou sice dvě politické strany, ale myšlenkově téměř totožné. Pochybuji, že jedna z nich by si nechala zvolit presidenta, který by radikálně vybočoval z linie. Je nutno chránit ty co jim reklamy platí a tedy chlebodárce.

Kanadská televize není o mnoho lepší, ale za zhlédnutí stojí třeba pohled do ukázkové věznice pro politické vězně a děti, jejíž modernizaci a rozšíření věnovala kanadská vláda Afgánské demokratické vládě v Kábulu za slib, že se v ní již nebude mučit. Stálo to kanadské poplatníky přes milion dolarů a každý vězeň dostane Korán, pro representaci je tam více květin než v ulicích Kábulu a mučí se přes ulici v budově určené k výslechům. Tam se filmovat nesmí a pro ředitele nové věznice je nepochopitelné jak si může někdo představovat výslech bez mučení.
(Směrník je osmiminutové CBC video)

160502

07.05.2008 11:01

Genocida Palestinců vyhlášena

RE: Holokaust

Saša 74.?.?.?

Copak ten vysoký věk, ale ta paměť a poznávání osob po 73 letech! Ne, nepochybuji, že jim bylo ublíženo, ale co je moc, to je moc. Včera kvílely sirény v celém Izraeli za oběti vojáků a oběti terorismu יום הזיכרון הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה Těch palestinských a arabských obětí bylo 30x víc, nikde jsem se nedočetl jestli nářek byl také za ně. Dle http://www.haaretz.com/hasen/spages/981015.html Haaretz jen čistokrevný Izraelský voják může být pohřben na hřbitově, po létech to stát (ne sionističtí rabíni) napravil a to jen proto, že byl vychován a jako žid, chodil do synagogy a hlavně byl ochoten zabíjet Palestince.
Vzhledem k tomu, že jste pane Datle v Kanadě, viděl jste http://www.cbc.ca/mrl3/8752/news/features/ormiston... jak Kanada za milion dolarů nechala opravit a rozšířit ukázkové vězení v Kábulu pro děti a politické vězně, a ona ta „demokratická“ vláda mučí dál, tedy přes ulici v budově určené k výslechům a ty bez toho nejdou..

160596

08.05.2008 02:00

Jak ovládnout 220 miliard Kč v českém zdravotnictví

RE: Takhle to v ČR funguje všude..

Saša 74.?.?.?

Sico.avi je na Google video (směrník http://video.google.com/videoplay?docid=6646340600... jak uvedeno panem NS) a není třeba žádný torrent, ovšem je to bez českých titulků (a je třeba rozumět běžné konverzaci v angličtině). Ke stažení s pomocí torrent je potřebujete příslušný software jako „Bit Torrent“ a není to zrovna pohodlné, program a počítač musí běžet někdy celé dny. Film Sico byl k zhlédnutí v češtině s českými titulky, tuším pod jiným jménem. V jiných zemích je Sico již na DVD a lze zapůjčit v půjčovnách. Pokud trochu rozumíte anglicky pobavíte se. [mrknutí jedním okem]

160637

08.05.2008 02:21

Jak ovládnout 220 miliard Kč v českém zdravotnictví

RE: Takhle to v ČR funguje všude..

Saša 74.?.?.?

>daji se tam nejak pridat ty ceske titulky?

Pokud vím, ne zrovna snadno nebo obtížněji než použít ten torrent (s příslušným software) nebo získat přes Rapidshare apod.
Výjimeční lidé, kteří mají software ke stahování a upravování filmů, toho schopni jsou. Chce to praxi a software.

160638

08.05.2008 07:56

Jak ovládnout 220 miliard Kč v českém zdravotnictví

RE: Odkud se siri smrad ?

Saša 74.?.?.?

Pane Latinec jsou rovněž slušní židé. http://www.haaretz.com/hasen/spages/978661.html Jedna ideologie je jen maskovaná náboženstvím a Vás to neopravňuje k svezení se na židech, kde se jen možná zdánlivě dá. Ideologicky poblbnout může zcela každý a svádět blbost na identifikovatelnou skupinu je nezákonné. Chcete, aby byl Zvědavec zavřen? Kde byste si rýpal do židů? Oprávněná kritika ideologie je jistě možná, ovšem právě Vy viníte náboženskou víru a za vším vidíte žida. Zdůvodnění všech válek a neřestí bylo vždy nějaké náboženství a nebudeme se hádat, které je zrovna lepší, vina je jinde. Zde je náboženský výklad http://www.jewsnotzionists.org/differencejudzion.h...a hlavně většina lidí není ani slepě věřící a malá část jsou ateisté.
Pura vida

160648

10.05.2008 18:34

Před očima nám možná probíhá loupež století

RE: pro zacatek bych doporucil prijit na demonstraci pred urad vlady 21.5.2008

Saša 74.?.?.?

Za zásadní věc, je dobře demonstrovat, i když organizátorem je někdo, koho nemusíte mít rád. Trochu podobný argument by mohl být, že organizátor je zrzavý, bude tam Vaše tchyně apod. Existence zdravotnictví se týká každého.

160815

11.05.2008 00:55

Před očima nám možná probíhá loupež století

RE: Pane Stwora-....

Saša 74.?.?.?

Hippies vznikli v USA. Vycházeli z filozofie Krista, Budhy, Františka z Assisi, Gandhi a pod. http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,8... Hipii symbol míru byl vyvinut pro kampaň proti nukleární válce.
Byli to pacifisté, hlásající „žij a nech žít“. Je zajímavé, že si každý z nich pamatuje jen drogy a moc té „volnosti“. Demonstrace proti válce ve Vietnamu, pochody do Washingtonu za lidská a občanská práva jsou nějak zapomenuty. Uspořádejte tedy Technek za právo na zdraví před parlamentem.

160825

11.05.2008 08:35

Před očima nám možná probíhá loupež století

RE: Pane Stwora-....

Saša 74.?.?.?

Můj popis hipies je dle anglické Wikipedie. Samozřejmě, že se je vláda do dnes snaží zdiskreditovat a vyzdvihuje nepodstatné úlety tehdy mladých lidí.

160841

11.05.2008 08:50

Před očima nám možná probíhá loupež století

RE: pro zacatek bych doporucil prijit na demonstraci pred urad vlady 21.5.2008

Saša 74.?.?.?

>http://www.cmkos.cz/
>http://ww2.cmkos.cz/new_web_files/plakat_loupez.pd...

Když v italském Turínu může přijít na demonstraci za podporu Palestiny 4000 lidí, proč by lidé neměli protestovat za své zdraví ať již je organizátorem kdokoli. Šiřte informaci!

V sobotu 4000 lidí protestovalo proti oslavě Izraelských spisovatelů v Turínu. V Turínu probíhá již 21. knižní veletrh vydavatelů s účastí spisovatelů. Nesli plakáty „Sionismus je forma rasismu a rasová diskriminace“, „Bojkotujte Izrael, podpořte Palestinu!“ Proti preferenci Izraelských spisovatelů se staví několik nositelů Nobelových cen (včetně Izraelského básníka) a veletrhu se neúčastní. Pozoruhodné je, že zprávu téměř nenajdete.

160843

14.05.2008 11:14

Šedesát let Izraele za námi

Podobný článek je na BL

Saša 74.?.?.?

ČR si nepřipomíná 60. výročí arabské tragédie „Nakba“. Chválím pana Čulíka za statečnost, je to pro BL nebývalé.

Jiný článek „Proč pomáhat Izraelcům" (již zmíněný panem Null) vyvolal na sionistickém Eretz.cz vzbouření na vsi. Věnují mu 3 články. Napadají autora, překrucují, vytrhávají ze souvislosti a jsou plni jedu, chybí jen posílání dle nich „antisemitů“ do plynových komor. Nechtějí chápat, že nechceme vidět Izrael jako zbožně „nacionalistický“, náckovský stát, stejně jako část Židů v samotném Izraeli a v ostatním světě.

V názorech pod článkem „Proč pomáhat Izraelcům" najdete pištící stejná jména jako zde na Zvědavci vždy obhajující násilí (ať již na lidech nebo zvířatech), práva silnějšího, „práva“ bombardování a rozvracení národů, anální alpinismus současné nejmocnější velmoci s výzbrojí převyšující zbytek světa. Stejně jak na Eretz, je to nenávist k lidskosti, jsou nebezpeční, ale může je to zahubit a jednou, jako téměř každý, budou také bezmocní.

161028

15.05.2008 11:20

Jak ovládnout 220 miliard Kč v českém zdravotnictví

RE: Už to jede

Saša 74.?.?.?

Snad se nebudete zlobit, když to dám do rubriky "ve zkratce".

Je to po vzoru nejdražšího zdravotnictví a 72. co do kvality!!

http://zpravy.idnes.cz/retezce-rychleho-osetreni-z...

161142

16.05.2008 06:38

Šedesát let Izraele za námi

RE: Abbas je samozvany diktator?

Saša 74.?.?.?

Dle anglické Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Hamas Hamas je demokraticky zvolená politická strana s většinou poslanců.

Hamas is democratically-elected political party which currently holds a majority of seats in the legislative council of the Palestinian Authority.

161200

18.05.2008 00:27

Trestní oznámení na Zvědavce – jak to pokračuje

RE: Kanada si zachovala tvář demokracie....

Saša 74.?.?.?

Výborný příspěvek a směrníky pane Mirda!

Dnes dle některých by byl i Albert Einstein antisemita.

161318

20.05.2008 10:55

Sebevražda mladé dvojice anebo máme další Palachy?

RE: Titulek je povinny

Saša 74.?.?.?

"Důkaz, že Země se točí: Na východ jsme se vysrali a hovno přijde od západu." Kdyby jen to hovno, jak v tom vtipu, bylo by to ještě dobré.

161499

21.05.2008 03:28

Sebevražda mladé dvojice anebo máme další Palachy?

RE: Blokace diskuzí na Novinkách

Saša 74.?.?.?

Pan Hestroy odpovídá Vítězslavu Blochovi ze zvláštní nábožné školy, který se vždy zastává každého zabíjení, mučení, nepráva apod. Tedy Hestry mluví velmi k věci. Vy a pan Bloch nepochopíte, že mnozí z nás před jeho narozením, za komunismu poslouchali Hlas Ameriky a dnes tu Ameriku kritizujeme z té jeho „přátelské“ Ameriky. Právě proto, že máme lidi a zemi rádi. S antisemitizmem je to podobné. Kritika nesmyslné politiky neznamená, že nemám rád židy. Vítězslav Bloch je dobře známý, můžeme ho omlouvat výchovou, nevědomým obdivem, ale jeho záměr není ani diskutovat on chce zdiskreditovat a poškodit.

161529

21.05.2008 03:51

Sebevražda mladé dvojice anebo máme další Palachy?

RE: Je tady moc nejasnosti na to delat nejake zavery

Saša 74.?.?.?

Bylo splněno jejich poslední přání? Byl někdy někde celý dopis zveřejněn? My nepochopíme pocit zoufalství a bezmocnosti. Pokud děláme hrdinu z Palacha, stejného činu se dopustili tito lidé.

Jistě Seberád ani já bychom něco podobného neučinili, ale přesto obdivujeme ty, kteří se nějak za národ nebo za myšlenku obětují.

161530

21.05.2008 18:13

ČT se základnou USA a nikdy jinak

RE: vysvětlení

Saša 74.?.?.?

Pane Tomass je nesmysl se bavit o komunizmu, ten padl sám od sebe. Tady je to mimo mísu a budete se divit, ve své době, ve jménu idealistického křesťanství bylo zavražděno a okradeno také spousta lidí. Ne proto, že je něco špatného s křesťanstvím (nebo jinou vírou), ale jsme lidi, což znamená jeden na druhého svině. To není obhajoba utopistického ani jiného komunismu!

Je celá spousta dobrých důvodů proč nechtít „radar“ na věčné časy. Stejně jako za komunismu vlezdoprdelové budou lhát, že je to dočasné a z „přátelství“ atd.
Lidé v té Americe nechtějí žádný radar, nechtějí ani válečná tažení. Chcete-li podpořit Ameriku, kupte si hamburger nebo si zajeďte do té „Ameriky”.

161578

22.05.2008 04:29

Procházka růžovým sadem*

RE: Do popuku

Saša 74.?.?.?

>Bird and Fortune: Irak CZ
>http://www.youtube.com/watch?v=byInp8pUKoM

I love it, „George Bush is a genius“. Má to české titulky a je to skvělé [chechtot]

161624

23.05.2008 11:32

Soud dal za pravdu mormonské polygamní sektě

Koho potrestat:?

Saša 74.?.?.?

Vzít matce dítě na základě nařčení je zločin. Snad by k takovému zásahu mělo dojít až po důkladném šetření a soudním rozhodnutí s jedinou výjimkou bezprostředního ohrožení života. Nikdo rodiče a jejich děti neodškodní a stát ani vládní agentura potrestána nebude. Dokonce ani žena, která podala podvodné udání. Bude tvrdit, že jednala v dobrém úmyslu. Mnohokrát zde již bylo řečeno, zaměňují se slova dobro a zlo. Dávno, se říkalo „žij a nech žít“ – dnes žijeme v době nenávisti a násilí. Proti neprávu a násilí státu není ochrany.

Je to policajtská filosofie dne: chová se divně tak zastřelit [zahanbení]

161717

24.05.2008 09:57

Soud dal za pravdu mormonské polygamní sektě

RE: Koho potrestat:?

Saša 74.?.?.?

>The court said the state failed to show that any more than
>five of the teenage girls were being sexually abused,

Stát řekl, že ne více než 5 z nejméně 440 dětí mohlo být zneužito (nikdo to neprokázal), směle můžeme podobné nařčení vznést ve všeobecné populaci (obzvlášť v té Americké a dle jejich „mravných“ měřítek). Všechny děti v USA odebrat rodičům a dát je do státních zařízení! Matka nemá na dítě právo, to náleží státu. Mezitím se „stát“ odvolal, má totiž nekonečné finanční možnosti z peněz daňových poplatníků. Jedno svinstvo za druhým. Tím se nezastávám Mormonů, o každé sektě si myslím svoje, ale každý jsme nějaký.

Za to můžete v Americe dostat pistoli jako bonus. V článku na BBC se dozvíte, že prodavač ojetých aut z toho ještě dělá politické prohlášení. Prodej prý vzrostl 4x!

161756

24.05.2008 21:58

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

Vaclav Klaus:

Saša 74.?.?.?

Že se s uznáním Kosova Českou republikou nemohu smířit, je dostatečně známé. Velmi mne však zneklidnila slova pana velvyslance Vereše, když mi říkal, že Srbové nebrali nijak osobně, že Kosovo uznaly takové země jako Finsko, Holandsko či Německo, ale krok české vlády že je zasáhl.

Stejně tak mne zasáhlo, když pak v rozhovoru připomenul několik příznačných momentů z historie našich dvou zemí. Například to, že:

v období I. světové války T. G. Masaryk jezdil po světě (a zakládal samostatné Československo) se srbským pasem, když mu c. k. Rakousko-Uhersko pas odebralo;
v průběhu II. světové války byl dědeček pana velvyslance Vereše v Jugoslávii zatčen gestapem za to, že byl masarykovcem a benešovcem;
otec pana velvyslance po válce studoval v Praze a byl po roce 1948 našimi úřady poslán domů, protože se nechtěl zříci svého prezidenta Tita ve prospěch Stalina;
v srpnu 1968 při našem přepadení vojsky Varšavské smlouvy Jugoslávie jako jediná země mobilizovala.


A nyní pan velvyslanec odjíždí v neděli ráno do Srbska, protože se téměř všemi přáteli opuštěné Srbsko nemůže smířit se středečním krokem naší vlády.

Myslel jsem, že svým rychlým pozváním srbského velvyslance před jeho nechtěným odjezdem vydám alespoň malý signál lidem u nás i v Srbsku, že se na vztazích Čechů k Srbům nic nemění.

Byl jsem rád, když mi řekl, že si nesmírně váží toho, že jsem jediný prezident, který něco takového udělal. Netušil jsem však, že se budu také muset stydět.

161786

25.05.2008 09:41

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

RE: Stydím se

Saša 74.?.?.?

> milenky, kravaty, tunely, žeriavy, populismus

Dobrý muži, jednou má správný názor. Jeho kravaty a milenky mě nezajímají. O tunelech a populismu si popovídáme jindy.

Snad již podruhé má správný názor (poprvé to bylo s těmi soudci a za to byl nazván despotou nebo něco podobného). Když již musíte vlézt Bushovi do řitě, proč když má Klaus jednou dobrý nápad nemůže také prostě vetovat jako křovák?

161812

25.05.2008 12:28

Krátká zpráva z návštěvy na Bělehradské 98

RE: Párek v rohlíku

Saša 74.?.?.?

Naposledy Vladuno: čerstvý imigrant v New Yorku si dá „Hot Dog“ a druhý den zase „Hot Dog“ a tak to jde asi týden až se naučí lámaně říct a nemohl bych dostat jinej kousek toho horkého psa?
Americký „Hot Dog“ je hnusný a nemá nic společného s párkem, snad tvar. Poslední záchrana před hladověním.

Nezlehčoval bych hladovění jako v následujícím příspěvku pan FRENKY a moc bych nevěřil jeho směrníku. Nicméně nesmírně si vážím pana Bednáře a pana Tamáše!

Český tisk se zdá horší než ten americký, pokud čtete o tématu v angličtině z amerických zdrojů, v novinách nejsou tolik extrémní, běžný Američan totiž nechce stupňovat válečné napětí, nevěří Bushově administrativě a nechce další války. Poturčenec horší Turka a ti co se vzhlédli v příkladu nejozbronějšího státu světa k vlastní škodě nevědí kam až vlézt. Samostatnost bez cizích základen stojí za oběti.

161822

26.05.2008 04:54

Krátká zpráva z návštěvy na Bělehradské 98

RE: Párek v rohlíku

Saša 74.?.?.?

Proti gustu žádný disputát. Žiji spoustu let v Americe Semeráde a jsme mimo téma.

161856

Co se dá ještě vytunelovat? Pokud máte dobré styky a trochu peněz na „investici“ nechte si poradit kam do „zdravotnictví“ a jeho pojištění investovat.

Bezpochyby ministr zdravotnictví styky a znalosti má a i to se dá dobře prodat. Po vzoru velkého bratra s nejdražším a nejhorším zdravotnictví na světě, nechceme přeci žádný socialismus, teď se na tom dá zarobit a doktora většinou potřebujeme až ke konci života. Nebudu dál rozebírat úvahy mladého a dobře situovaného byznysmena a jeho optimistické vážení rizika a zisku.

Panem „osd“ jmenovaný model UK, má daleko lepší výsledky než Americký, každé zdravotnictví je a bude drahé a ve Francii ta spoluúčast je nesená státem (daní), ne tedy již nemocí postiženým jednotlivcem.

161867

Koumeles, záleží na tom, jak jste si tu ruku zlomil stejně jako v té soukromé péči a v té Americe. Jó když máte peníze, můžete si tam připlatit na lepší sádru, MRI apod. Když je nemáte a nezaplatíte předem, budete čekat celé noci a nakonec na vás budou vymáhat peníze za mizerné ošetření. Zaplatil jsem v US $25000 za životně nutné ambulantní ošetření (asi 5 hodin v nemocnici) a to jsem byl pojištěn, ale na můj případ se pojistka nevztahovala hned snad ze třech důvodů. Těch 25K jsem musil zaplatit předem a nemocnice na mně dodatečně vymáhala dalších asi 25K, to prý byly jen náklady na lékaře. Vzal jsem si hypotéku na dům....

161912

Oproti Julínkově modelu, je současné české zdravotnictví levné a skvělé. Kombinace soukromých pojišťoven a řízené péče je daleko dražší a srovnatelná s „modelem“ zdravotnictví US.

Zdravotní péče je v US nejdražší ze všech států světa a to, jak na osobu tak pro stát. Současně je téměř nejhorší z vyspělých států světa. Polovina osobních bankrapcí (zkrachování) je ze zdravotních důvodů.

To je ten Julínkův model řízené péče.

161913

>tomu aby snizili naklady na obecny system tim ze budou mit extra
>pojisteni ... a stat u nich bude pouze vyrovnavat rozdil mezi
>"hrazenym" pojistovnou a fakturovanou castkou (coz je mimochodem
>Francouzky model!!)

> by nemelo v zadnem pripade omezovat zda pece potrebna se
>pacientovi dostane ci nikoliv.

Mám více než smíšené pocity o privátním pojištění. V průmyslu jsou sice jiné soukromé společnosti efektivnější, pokud mají konkurenci snad i úspornější oproti státnímu nebo i jinému neziskovému podniku. Neplatí to však o pojišťovnách. Soukromá pojišťovna je závislá na maximálním zisku (jinak zanikne) a rovněž na reklamě. Konkurence mezi pojišťovnami vede až k lživé reklamě a zániku méně ziskových/neziskových pojišťoven. Příkladem může být i havarijní automobilové pojištění. Státní přijde kupodivu levněji! Samozřejmě soukromá pojišťovna bude tvrdit, že pokud je vám přes šedesát a neměli jste nehodu alespoň po 2 roky (což znamená nejezdíte) tak vás pojistí ještě nepatrně levněji – každý jiný však u soukromé pojišťovny zaplatí dvojnásobek. U zdravotního pojištění je to daleko horší, v řadě případů prostě nehradí nebo vyžaduje vysokou spoluúčast.

Připojištění vytvoří zdravotnictví prvé a druhé třídy, což není ideální, pokud by se to týkalo pouze něčeho, co se zdravím souvisí relativně málo, asi jako barva pyžama snad je to akceptovatelné. Žádná zdravotní pojišťovna by neměla být zisková z toho důvodu, že zájem soukromé/ziskové pojišťovny je v přímém rozporu se zájmem pojištěnce.

161930

Každá pojišťovna (včetně neziskové) musí udržovat značné peníze pro případ pojistné „katastrofy“, (např. záplav nebo jiného hromadného neštěstí) je to podobné jako s bankou. Tato „katastrofální“ hotovost (částka nějak složitě úměrná rozsahu pojištění) nesedí v tresoru, ale je investována. Není to primární příjem pojišťovny, pouze snaha udržet krok a nejlépe předhonit inflaci. Existence soukromé pojišťovny je závislá na zisku jejích akcionářů. Pokud zisk bude menší než konkurenční pojišťovny zanikne. Představa, že soukromá pojišťovna existuje ke krytí škod, je podobná představě, že kasina a herny jsou zde pro vyplácení výher. [velký smích]

161942

>Jinak prave zdravotnicky pokrok vede ke zlevneni vetsiny zakroku.
>Nemluvim o nakladnych zakrocich, ktere tvori hodne malou cast
>celeho spektra operaci, mluvim o nachlazeni, chripkach

"Pokrok" placení návštěvy lékaře zlevní léčení chřipky? Chcete říci neléčení zlevní zdravotnictví, no to je pravda [smích]

Pevně doufám, že nejste lékař, pane Koumeles. Sice existuje pár hypochondrů, ale nevěřím, že jsou čekárny tak útulné jako hospody pro chlapy. Prevence je levnější než zanedbaný problém. Co můžete těm babkám vyčítat je delší průměrný věk, ten se jim bez doktora zkrátí a pak budete spokojený.

161946

>S bankou?... [překvapení] Banky prece ve velkych prusvizich sanuje stat.

No to je pravda [smích] Byla to ode mne čistá teorie [smích]

161947

28.05.2008 06:46

Konečně vyvážená debata s veřejností ohledně radaru ve veřejnoprávní ČT

Noam Chomsky vyjadřuje podporu pro Jana Tamáše a Jana Bednáře:

Saša 74.?.?.?

I would like to express my strong support, and great admiration, for the two brave Czech humanists, Jan Tamas and Jan Bednar, who have initiated a hunger strike in protest against the plans to extend the US "missile defense" system to the Czech Republic, over the objections of the large majority of the population. I place the words "missile defense" in quotes because it is understood by strategic analysts on all sides that "missile defense," if at all feasible, is an offensive weapon. In the words of the major Pentagon-affiliated research agency, the Rand Corporation, it is "not simply a shield but an enabler of U.S. action." Endorsing a common understanding, the prominent strategic analyst Lawrence Kaplan writes that "missile defense is about preserving America's ability to wield power abroad. It's not about defense. It's about offense. And that's exactly why we need it.” It is also understood by US analysts that if the system is emplaced in Eastern Europe, it is a potentially serious threat to the Russian deterrent, so that Russia will react, as it already has begun to do, by expanding its own offensive military capacity. These perfectly predictable developments significantly increase the threat of terminal nuclear war. For such reasons, the honorable and courageous actions of Jan Tamas and Jan Bednar will, I hope, encourage others to ensure that a referendum is held and that these very threatening developments will be terminated.

162015

28.05.2008 12:05

Válka v cizině, chudoba doma

V USA smí ještě nadávat - ODS to trpět nebude

Saša 74.?.?.?

Bývalý president Spojených Států Jimmy Carter na literárním festivalu v městečku Hay U.K. měl minulou neděli hodinovou přednášku pro 1300 platících účastníků. Nemohu najít jeho řeč celou, ale lze najít na Google mnoho často zděšených úryvků. Články nevyvrací známé skutečnosti, ale mají problém „vyváženě“ politicky korektně opakovat jeho slova. Nejčastější je „údiv“ jak to mohl vůbec říci, že zřejmě již za jeho vlády Izrael měl více než 150 atomových zbraní (je to poprvé co americký president přiznal to co víme již 20 let a za co Vanunu byl 18 let v izraelském kriminále a stále nesmí opustit Izrael) .. Carterův názor, že s Iránem by US měly obchodovat (i kdyby za několik let Irán skutečně atomovou zbraň vyrobil, nespáchá přece sebevraždu), Evropské vlády by se měly odklonit od US a odsoudit embargo Gazy, zacházení Izraele s Palestinci je jeden z největších zločinů lidských práv na zemi právě dnes. Jeden směrník jen na malé sousto v Guardian.

Nezávislý kandidát na amerického presidenta Ralf Nader označil (v Berkeley 12.května) současnou vládu USA za vládu fašistických korporací na samém konci demokracie.

Když si však poslechnete ideologii fašismu ODS, tak mám pocit, že v ČR je to dnes horší.

162029

30.05.2008 11:34

Pane prezidente, konejte!

RE: To si delate srandu ?!

Saša 74.?.?.?

Nikdy jsem nebyl členem strany a nemám zdání jakou má dnes platformu, systém se zhroutil a je krajně nepravděpodobné, ba dokonce nemožné, aby komunismus v širším měřítku pracoval, ale dnes bych uvažoval, jestli do ní nevstoupit [mrknutí jedním okem] Oni mají totiž v jedné zásadní věci pravdu a to forma neforma! Autor v článku dobře ví, že president již z politické korektnosti odpovídat nebude, ale každý prostý čestný člověk ho uslyší. Zradar je nejlepší nábor do strany![mrknutí jedním okem] Nechci komunismus, ale ani dnešní americkou „demokracii“, o kopírování US nezdravotnictví ani nemluvě. Snad ještě dodat, že někteří ten j ú es acký pohled fašisticky žerou s větším gustem než v té samotné Americe.

162147

31.05.2008 04:30

Válka v cizině, chudoba doma

RE: V USA smí ještě nadávat - ODS to trpět nebude

Saša 74.?.?.?

Omluvy panu Yamato. Snad v každé politické straně budou lidé, kteří „to myslili dobře“ a jsou čestní slušní lidé.

Pravděpodobně se politicky kloníme ke stranám, na kterých se nám něco zalíbilo, ve šťastnějších případech k politickému spektru skrývajícímu méně zla. Je to subjektivní a nechci tím vyzdvihovat nebo obviňovat určitou stranu ani směr smýšlení.

Přes to nebo proto se mně zdá znění a podání p. Chalupy fanaticky extrémní, ano fašistické. Vyzdvihovat absolutní kapitalismus s (několika) vítězi a poraženým davem je obscénní. Voliči jsou i ti poražení a nelze je „bolestně“ ve slovech pana Chalupy odepsat. Srovnání světa založeného na vítězi a poraženém není hodno člověka. Bezohlednost „jediné pravdy“ je typická fanatickým ideologiím a náboženstvím.

Nevím, jestli to najdu, ale tuším Life magazín měl seriál článků o „štěstí“, kde bylo zdůrazňováno, že za nejšťastnější se pokládají občané ve státech, kde jsou zajištěny sociální jistoty.

162198

31.05.2008 05:22

Pane prezidente, konejte!

RE: To si delate srandu ?!

Saša 74.?.?.?

Semeráde, Vy byste mě rozesmál. Bydlíme možná kousek od sebe, kde je ten sekretariát.. Něco jiného, také mimo téma, ale ze země kde my dva žijeme: státní zástupce, který usvědčil 21 vrahů VINCENT BUGLIOSI napsal knihu o zločinech G.W. Bushe THE PROSECUTION OF GEORGE W. BUSH FOR MURDER Hovoří o tom zde.

162201

01.06.2008 06:53

Válka v cizině, chudoba doma

RE: V USA smí ještě nadávat - ODS to trpět nebude

Saša 74.?.?.?

>Akorát že těch jistot je kolikrát až moc. Jsou dva extrémy,
>žádná jistota a jistota přehnaná, demotivující. A ani
>jedno není dobře.

Přiznávám, že není lehké nastavit "laťku", a chápu Váš pohled, ale „demotivující jistota“ je v kapitalistické společnosti mýtus a báje. Lidé jsou schopni pro korunu nejen vraždit, jak se typicky říká, ale zabít i sebe, „ušoupat se“. Jsou samozřejmě charaktery, které vše zneužiji a možná i celé skupiny lidí, kteří nebudou dělat i kdyby měli chcípnout. Naštěstí většinová společnost patří do té krkavé kategorie a jistě lze omezovat ty, co systém zneužívají. Ta poslední kategorie, která by raději pochcípala, by neměla být zvýhodňována nebo omlouvána, ale z celé řady a nejen morálních důvodů ani tu nemůžete nechat vychcípat. Jak zde často z vlastní zkušenosti pomlouvám Spojené Státy tak podobný projev by si nedovolil žádný americký politik a minimální sociální zabezpečení i tam je. Na BL je další článek od Uwe Ladwig.

162237

01.06.2008 06:55

Válka v cizině, chudoba doma

RE: V USA smí ještě nadávat - ODS to trpět nebude

Saša 74.?.?.?

>P.S. Kolikrát mám větší strach z těch, co to "myslí
>dobře".

Zcela Vás chápu, oni to myslí dobře sami se sebou. Pod povrchem nemusí být v těch stranách ani velký rozdíl. ODS si ale říká o facku a není to jen Chalupa s pokusem o politickou sebevraždu.

162238

01.06.2008 11:56

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

RE: Soucasna ceska vlada = politbyro kolaborantu

Saša 74.?.?.?

Mně také pomohli v roce 68 Srbové. Specielně Vás pane Latinec potěší zpráva, že židé si demokraticky zvolili za národního ptáka Izraele dudka (דוכיפת). Vyhlásil to prezident Šimon Peres, shodou okolností peres je hebrejsky sup. Dudek je prý nebojácný, když je v nebezpečí, nepříjemně piští a smrdí.
Nejúspěšnějšími dalšími navrhovanými národními ptáky byli: poštolka, čejka, sup, pěnkava, ledňáček, slavík, pěnice a medosaj.

162242

01.06.2008 20:07

Pane prezidente, konejte!

RE: Nepotřebuji zrovna Vám dokazovat že Klaus je Žid

Saša 74.?.?.?

Žid nežid, není to jedno? S radarem zradil, ohledně Kosova zas zabodoval, stále snad lepší než Švejnar. Vyčítáte Einsteinovi, že byl žid? Nebo, že někoho babička byla komunistka, to je snad jedno, rozhodující je jak se chová..

162257

03.06.2008 07:54

Američané prý drží vězně také na lodích

RE: Další komunisticko - islamistická lež

Saša 74.?.?.?

[chechtot]

162425

03.06.2008 08:34

Američané prý drží vězně také na lodích

denik.cz

Saša 74.?.?.?

USA zadržovaly podezřelé v podpalubí válečných lodí

Organizace Reprieve ve své zprávě také připomíná výrok prezidenta George Bushe, jenž v roce 2006 prohlásil, že „tajná vězení jsou prázdná“. Jen za posledních šest měsíců ale odhalili ochránci lidských práv dvě stovky nových případů.

Asi se G.W.B. přeřekl, jako často a nakonec, co by počítal vězně, mrtví se také přece nepočítají.

Dle Reprive SS (Spojené Státy) přiznávají držení čtrnácti tisíc vězňů v různých zemích světa, bez možnosti právní obhajoby.

162426

05.06.2008 10:25

Expert OSN trvá na přirovnání izraelské akce k chování nacistů

25% Izraelských židů nejsou sionisté

Saša 74.?.?.?

Ve světě pravděpodobně je to procento nefanatických židů ještě větší. Těch 25% mám z Izraelského tisku a lze říci, že jsou odpůrci sionismu. Největšími kritiky této ideologie jsou právě židé.

Odsoudit všechny židy je stejné jako vinit všechny Němce z nacismu, všechny Rusy z komunismu a všechny Američany z hrozby atomové války/současné politiky USA.

Společné je, že vůdci zmíněných ideologií hlásají, že jsou nějak lepší a jen oni mají „právo“.

162564

05.06.2008 10:39

Expert OSN trvá na přirovnání izraelské akce k chování nacistů

25% Izraelských židů nejsou sionisté

Saša 74.?.?.?

Komisi Spojených národů pro lidská práva vedl Jihoafričan profesor John Dugard, kterého sionisté nenáviděli neb dle svých zkušeností srovnával násilí Izraele vůči Palestincům s apartheidem a kolonialismem. Na nátlak USA a Izraele komise byla přeorganizována a do funkce jednomyslně zvolen americký žid, profesor mezinárodního práva Richard Falk z prestižní univerzity v Princetonu. Možná si myslíte, že se sionisté zaradovali, akademická kvalifikace je neporazitelná, o původu nemluvě. Není tomu tak.

Dle průzkumu veřejného mínění pouze 25% izraelských židů si přeje mírové řešení palestinské „otázky“ a 75% si přejí Palestince prostě vyhubit. Za nástupu nacismu tomu bylo obdobně a nelze jim zblbnutí zase moc vyčítat, měli bychom připomínat těch 25% slušných židů s rozumem. Hitler tvrdil, že jsou árijští Němci nadlidé a pochopte, ona ta představa nadčlověka je neodolatelná.

V Izraeli je proti-sionistická organizace Peace Now (mír hned) se sesterskými organizacemi v USA, UK a Kanadě.

Současná vláda USA a Izraele nechce žádné OSN, obě vlády ignorují Organizaci Spojených Národů a komisi lidských práv to již vůbec ne! Ještě ke všemu pro nežidy! Profesor Falk se zabývá mezinárodním právem celý život a tak řekl, že Palestinský holocaust již začíná a Izrael se snaží dosáhnout bezpečnosti státním terorizmem.

Sionističtí židé jsou rozhořčeni, Karel Orlík ze „zbožného“ Euarabia má na Eretz za to, že Falk a potažmo OSN trpí (židovskou) nezvládatelnou sebenenávistí a dokonce nenávistí k Bohu. Ta nenávist páchne z huby Karlu Orlíkovi, „bohabojně“ se zastává vraždění a páchání svinstva a k tomu je třeba „víry“.

162565

05.06.2008 19:08

Expert OSN trvá na přirovnání izraelské akce k chování nacistů

RE: 25% Izraelských židů nejsou sionisté

Saša 74.?.?.?

>>Dle průzkumu veřejného mínění pouze 25% izraelských
>židů si přeje mírové řešení palestinské „otázky“ a
>75% si přejí Palestince prostě vyhubit.

>
>Můžu se zeptat jak zněla otázka tohoto výzkumu?

Lituji, je obtížné najít citaci. Pravděpodobně otázka se týkala okupovaných území a mírového řešení dohodou. Jako s každou statistikou je možné s čísly cvičit oběma směry.

162594

05.06.2008 21:54

Expert OSN trvá na přirovnání izraelské akce k chování nacistů

RE: 25% Izraelských židů nejsou sionisté

Saša 74.?.?.?

>Tak že tak ultimativně píšete o vyhubení...

No, „vyhubení“ je jistě silný výraz, skoro bych měl tendenci se omlouvat, ale Izraelská vláda (současná a s největší pravděpodobností i budoucí s Tzipi Livni) neskrývá, že se chce Palestinců prostě zbavit. Netají se s potlačením Islámu silou. Můj dojem je, že to vede k opačným výsledkům tj. radikalizaci jejich odpůrců. Muslimů je většina světa a nemyslím, že je možné „přesvědčit“ hubením a násilným „osvobozováním“. Nejsem politik, abych vyjádřil totéž politicky korektně.

162605

06.06.2008 08:54

Aktuálně z nenasili.cz

RE: Spatny odkaz

Saša 74.?.?.?

Napište odkaz bez diakritiky http://www.nenasili.cz/

162620

08.06.2008 19:10

Zrušte předměty, které jsou produktem střední třídy

RE: Ze by to byl duvod, proc z nasich deti maji tvarne ovce.

Saša 74.?.?.?

>Znecistovatele emisemi CO2, kteri znecisti mene, nez jim limit
>dovoluje, prodaji svuj kredit tem, kteri znecistuji vic.

Nějak souvisí: New Zealand seeks to curb livestock's gas emissions ovce a krávy nebudou trpět na plynatostí [mrknutí jedním okem]

162770

09.06.2008 09:46

Úředník OSN požaduje vytvoření komise k prošetření role neokonzervativců v událostech 11. 9.

RE: Konspirační teoretici všech zemí .....

Saša 74.?.?.?

Semeráde (dnes pro změnu J.S.) neblbněte, O. J. Simpson byl souzen civilním soudem nikdy nebyl na Guantanamo před vojenským „soudem“. V zásadě jsou to vojenští zajatci a o soudu nemůže být řeči, byli po pět let mučeni, nemohou si zvolit obhájce a ani ten „vojenský“ a přidělený nemá přístup k zápisům z výslechů, jinými slovy i při dobré vůli je není schopen hájit. Pouze několik v zemích jejich občanství by bylo dále stíháno a není jasné kam je poslat, „řešením“ asi bude je odsoudit kagaroo soudem.

Zde máte článek o jednom, který byl pro nařčení CIA se souhlasem mlčením kanadské vlády poslán k mučení do Sýrie a na konec mu ta kanadská vláda dala 10 milionů kanadských dolarů jako odškodné neb je očividně zcela nevinný. Přes to nesmí do USA neb státy nepřiznají chybu (nebo nechtějí být souzeny) a to co proti němu mají je tajné.

Torture was expected in 'top-down' decision to deport Arar: lawyer

Zde máte článek jak obhájce nemůže hájit vážně zraněné a po léta mučené dítě.

Lawyer: Gitmo interrogators told to trash notes


Je to z Vašich zdrojů a tak si nechte ty lživé kecy.

162811

>Guantanamo se da tezko srovnavat s mucirnami STB. Meli tam celou
>dobu pristup jak novinari, tak i muslimsti mullahove.

Chlapče R.R. přiznejte se ke lži, novináři mají přístup poze do místnosti kde je video kangaroo "soudu" s 20 vteřinovým posunem a nevhodné neuvidí. K vězňům neměl a nemá přístup jediný novinář. Jen jeden řádně prověřený z Izraele směl udělat několik cenzurovaných fotografií. Ve Váší lživé fantazii jsou nějací mulláhové.

> pres varovani svych pravniku ochotni vypovidat.

Přečtěte si něco z vládního amerického tisku, jak přidělení vojenští právnici je smí "hájit"
Lawyer: Gitmo interrogators told to trash notes

162813

09.06.2008 11:26

Policista obviněn za střelbu na prchajícího zločince

RE: Nejsme ve válce

Saša 74.?.?.?

Za „starých dobrých časů“ policista směl použít smrtící zbraň pouze při bezprostředním ohrožení života, ať již svého nebo někoho jiného. Tak zvaný zločinec na útěku je stále pouze podezřelý, vždyť i policajt je omylný a stalo se již mnohokrát, že zastřelili omylem zcela nevinného. Nehledě k tomu, že stále jen podezřelý není odsouzen k smrti. Kam může utéct? Na celém případě je zarážející, že někdo smí být zabit a možná zavražděn a někdo zas nesmí. Je smutné, že policie získává sympatie jen proto, že dotyčný byl zrovna cikán. Co kdyby nebyl a jaký je v tom rozdíl?

162814

12.06.2008 03:14

Námořní pěchota v Indianapolis začíná trénovat na stanné právo

Získají lásku doma a ve světě vězněním a zabíjením?

Saša 74.?.?.?

USA bombardovalo (11.5.08) v Pákistánu a o život přišlo 27 Pákistánců – z toho 20 Pákistánských vojáků a 7 paštunských vesničanů. Dalších 10 lidí utrpělo vážná zranění a celkem 40 vojáků je pohřešováno. Americké bojové letouny ze základny v Afganistanu bez varování narušily pákistánský vzdušný prostor.

Všechna světová média o tom nějak komentují, z českých BL, na které je odkaz. V českém tisku se dočítám jen o zadržení hašiše v Afganistanu. Snad jsou Amíci nefetovaní, že chtějí válčit ještě v Pákistánu? Současná vláda US se přímo snaží o světovou nenávist.

Získají lásku doma a ve světě silou - vězněním a zabíjením?

163048

12.06.2008 05:45

Námořní pěchota v Indianapolis začíná trénovat na stanné právo

RE: ouvej!!!!!

Saša 74.?.?.?

>Jen aby marinaci nepichli do vosiho hnizda.

Oni lidem vysvětlí v místním tisku a na TV, že je to míněno pro jejich dobro, jako pro případ přírodních katastrof, napadení Indiany nebo Indianapolis zlověstným Iránem apod. Je to prostě součást „civilní obrany“. Něco podobného proběhlo loni v tichosti v Kanadě ve Winnipeg. Tehdy to snad bylo zdůvodňováno výcvikem armády pro boj s teroristy. Na víkend se armáda nastěhuje do průmyslových a horších čtvrtí a občan se jen dozví jak se o něj vláda skvěle stará. Teprve souvislosti zákonů podobná cvičení dělají kriminální. Běžný „Joe“ se stará co bude stát benzín, ne o složité zákony, které se ho zdánlivě netýkají.

Dále ho zajímají „senzace“, třeba tohle ze včerejších zpráv: http://abcnews.go.com/US/wireStory?id=5032026 V Jižní Carolině, toto pondělí šla babička se svou 4 letou vnučkou nakupovat do Sam's Club, dala si ji na nákupní vozíček a jak tak nakupuje, holčička se ji hrabala v kabelce. Našla zajímavou „hračku“, babiččinu nabitou pistoli a střelila se s ní do prsou. Babička měla na zbraň povolení.

Někdo to zde již napsal: vše dobré i špatné o „Americe“ je pravda.

163055

12.06.2008 07:24

Námořní pěchota v Indianapolis začíná trénovat na stanné právo

RE: a co v anglictine

Saša 74.?.?.?

>link v anglictine pokud mozno alespon z mistniho
>tisku kdyz uz ne z hlavnich medii?

Směrník je uveden pod článkem: http://www.dailynewscaster.com/2008/06/03/marines-...

Popis ve zprávách cvičení „civilní obrany“ - "realistic urban training." http://www.theindychannel.com/news/16556307/detail...

http://www.indystar.com/apps/pbcs.dll/article?AID=...

http://www.wral.com/news/state/story/2949690/

http://www.wlfi.com/Global/story.asp?S=8389649&nav...

Článek v Indianapolis Star z 6.6.08 s titulkem “Protesters: 'No war games in Indianapolis'“byl stažen/odstraněn
Jistě najdete řadu dalších..

163061

15.06.2008 08:32

Sarkozy pracuje na plánu jak obejít irské referendum

RE: Služebník Ďábla Sarkozy....

Saša 74.?.?.?

Francie byla vyspělá země se sociálními jistotami a můj dojem je, že Sarkozy se to snaží odbourat. Je zamilován do moci a opičí se po US.

The Times přináší humorný článek Nicolas Sarkozy orders up Air Bling One

Po zhlédnutí Air Force One si chce nebo již nechal objednat Airbus 330-200, který bude vybaven jeho úřadovnou, konferenční místností a luxusními ložnicemi. Jeho nová žena, zpěvačka Carla Bruni bude dohlížet na vkusnost vybavení. Chtěl by mít prezidentský Airbus již příští měsíc, kdy se stane na 6 měsíců presidentem EU.

163209

16.06.2008 11:05

Vězeňský průmysl v USA: velký byznys nebo nový druh otroctví?

RE: Vicky Pelaez

Saša 74.?.?.?

Konzervativní New York Times, otiskl koncem dubna téměř totožný článek od Adama Liptaka s jediným rozdílem, že v závěru pro „vyváženost“ citují také zastánce současného gulagu pro změnu v US.

Paní nebo slečna Vicky Pelaez je občankou Peru a nebude asi zrovna fandit americké politice, pravděpodobně obdivuje sociální výhody Kuby, možná dokonce závidí tu bídu neb v Peru a na řadě Karibských ostrovů pod americkým vlivem a bez embarga je porovnatelná a na některých horší. Vězňů na obyvatele je na Kubě 5x méně a dostávají podstatně lepší zacházení, kriminalita a recidiva je nižší! Vicky Pelaez je z chudé země, bude orientovaná do leva, přes to je její pohled objektivní a výsledky „budovatelů komunismu“ jsou stejné jako některých zemí vlastněných zahraničním kapitálem a se zcela bezuzdným kapitalizmem. Několik pohlavárů/zahraničních vlastníků si žije dobře, většina v bídě a mimo tu Kubu ještě bez zdravotního a sociálního zabezpečení.

163289

16.06.2008 11:24

Vězeňský průmysl v USA: velký byznys nebo nový druh otroctví?

Náš vzor?

Saša 74.?.?.?

Dle Democracy Now jen v Iráku je 27,000 amerických vězňů, zcela jistě v Afganistanu tomu bude podobně. Jak nám nemusí být Afgánští nebo Iráčtí vězni sympatičtí, jsou vězněni pro jejich přesvědčení, tedy jsou to političtí vězni. Nedávný útok Talibánu osvobodil odpůrce nastoleného Karzaiova režimu, které do věznice dodala především US Army. Vše se řeší mocí.

Tolerance dané společnosti se v minulosti pohybovala ve spasmech jak móda lemu sukní, nahoru a dolu. V naší a možná i v celosvětové sféře je ovlivněna nejsilnějším státem světa USA, kde lokálně bývaly výstřelky oběma směry. Přičítali jsme to „svobodě“ a nebrali to dost vážně. V článku není zmínka o tom, že US je jednou z mála zemí s trestem smrti a dokonce i pro nezletilé, což Pákistán tuším zrušil a řadí se tak k Talibánu a jeho následovníkům v Afganistanu. US vězní a odsuzuje blázny.
Nepřiměřená a často neoprávněná síla duševně a morálně ovlivňuje celou společnost. Pojednání v angličtině o kontraverzním pokusu s vězněním na Standfordské univerzitě.
Dnes čtu na BL jak ČR po tom US „vzoru“ zavádí věznění svědků.
[bliji]

163293

19.06.2008 11:02

Válka novinářů

Neměl by někdo čas přeložit článek?

Saša 74.?.?.?

z Washington Post „US generál obviňuje Bílý dům z válečných zločinů“, nebo přeložit alespoň citáty. V úvodu píší: „Po vládním vyšetřování již není nejmenších pochyb, že současná administrativa spáchala válečné zločiny, zbývá jen otázka, jestli ti co nařídili mučení budou voláni k zodpovědnosti.“

Česká média jsou servilní a v podstatě zatajují druhou stranu mince.

163522

22.06.2008 18:00

Řetězovou hladovku podpoří herečka Tatiana Vilhelmová a plavkyně Yvetta Hlaváčová

Češi znají totalitní režimy a poznají fašismus

Saša 74.?.?.?

Sunday Herald přináší (dnes 22.6.) článek jak policie ukončila protest proti US základně s radarem v ČR. Pod článkem je komentář: „Češi znají totalitní režimy a poznají fašismus“.

163737

29.06.2008 05:08

Informace z nezakladnam.cz

RE: Chybi nam jednota !!!!

Saša 74.?.?.?

Když ono na tom něco je a to je smutné pane Rejpal! [velký smích]
Sloh je úmyslně jak vystřižený z dávného Rudého Práva, ale nezdá se Vám, že zase čteme jen půl té pravdy a ta jejich je nadsazená?

164133

29.06.2008 06:31

Informace z nezakladnam.cz

RE: Chybi nam jednota !!!!

Saša 74.?.?.?

Neznám pana Valchaře, a z toho důvodu mohu být „mimo“. Reagujete na příspěvek, který se mně zdál komický, jak z novin padesátých let a nebral jsem to zcela vážně. Má představa byla, že si z unie/odborů dělá srandu. [velký smích]

Jistě ROH nic nevybojovalo, tehdy to byla propagandistická soutěž mezi kapitalistickým západem a komunistickými zeměmi. ROH neučinilo nic bez „vedení strany a vlády“. [cool]

Tehdy se zkracoval pracovní týden na obou stranách železné opony. Na západě to snad bylo díky odborům (ač se tam nenazývaly revoluční).
V dnešním světě je důležitost odborů sporná. Nejen odborů, ale i různých profesionálních organizací, které zastupují své členy. Tendence zaměstnavatele by vždy byla pracovní dobu prodloužit, dovolené zkrátit atd. Odbory a asociace jsou pro zaměstnance drahé, řekl bych luxus, ale bez nich by pocítili utažení uzdy i zaměstnanci podniků kde unie není. Síla unií/odborových organizací je závislá na dané zemi, její vládě či „ovzduší“. Zase co nějak dovolí a podporuje, stále minimální pracovní podmínky a sociální výhody jsou určeny státem. Nejsem povolaný psát eseje o uniích/odborech, ale myslím, že v současné době význam mají, je otázkou jak velký/zanedbatelný. S výjimkou bývalého „tábora míru“, historicky význam měly.

164137

29.06.2008 11:00

Již vzhůru, cenzoři této země, již vzhůru všichni, jež strach zhnět

Nedělní Guardian: EU před ukončením povolení přístupu FBI k elektronickým údajům občanů

Saša 74.?.?.?

FBI ready to demand detailed logs of Britons' internet and travel habits EU je před ukončením smlouvy s USA o přístupu FBI k záznamům o občanech UK jaké navštěvují internetové stránky, k historiím jejich platebních karet, kdy a kam cestují atp. Asi se zprávička netýká jen UK, ale celé EU. Česká vláda ve své horlivosti by jistě ráda poskytla i politické, náboženské a sexuální chování svých občanů. Budou asi tvrdit, že omezením internetového přístupu občana chrání před stíháním v případě návštěvy US a zvyšují pravděpodobnost laskavého udělení víza pro ten „bezvízový“ styk.

164148

30.06.2008 00:58

Informace z nezakladnam.cz

RE: Chybi nam jednota !!!!

Saša 74.?.?.?

> Ani ja pana Valchare neznam, jen jeho komentare .

Také jsem naletěl a reagoval na zmínku o unii, přečtěte si předcházející příspěvky, pan „Valchař“ je komediant. Asi se mezi svými živí imitací proslovů z padesátých let. Demagogie parodií. Využije zmínky nebo kousíčku pravdy a pro pobavení svých kumpánů nám to dá sežrat ve stylu presentace Rudého Práva. Na Blbci se asi baví, když je reakce rozčílená a pokud je nějak souhlasná tak to bude přímo třešinka.

164185

04.07.2008 05:00

Reálný dotyk Systému

RE: Špatná zkušennost nebo rasismus ?

Saša 74.?.?.?

>Co vic pro ne spolecnost muze udelat?

Zacházet s nimi přesně stejně jako s každým jiným. Jen to je snad rovnoprávnost a není to rasizmus.

164387

04.07.2008 06:13

Reálný dotyk Systému

RE: Špatná zkušennost nebo rasismus ?

Saša 74.?.?.?

>Pane Saso, vzdyd vite i sam dobre, ze rasismus existuje i v
>Kanade. Pouze se o tom nesmi mluvit nahlas.

Jistě rasizmus existuje, někteří oprávněně tvrdí, že vždy budeme preferovat ty nejblíže naší rodině, tlupě, vesnici, národu atd. Prý hejno černých kuřat uklove jediné bílé kuře a naopak. Nejen v ČR, ale především k/ke příkladu v té Kanadě žijeme v „hejnu kuřat“ všech barev. Jak to řešit? Stěhovat se všichni zpět není praktické a Kanada by se vylidnila. Zakládat ghetta a reservace se neosvědčilo. Upřímně, ono se neosvědčilo nic. Nevím, ale snad největší naději na částečný úspěch je dát jim zcela stejná prává, nic víc a nic míň. Tlak většinové společnosti je možná přizpůsobí, ostatně časem nebudeme tou většinovou společností a budeme se přizpůsobovat my. [chechtot]

>Pamatuju se jak nejaky Ind chtel jit do militery hall a
>poradatele od neho chteli, at si sunda turban.

Těch legračních případů s turbany je více, federální policie/RCMP smí nosit turbany neb jediný příslušník je Ind. Někdo jiný nezaplatil pokutu za jízdu na motorce bez přilby, protože se mu turban, který nesmí sundat nevejde pod přilbu (jak to dopadlo nevím, ono se to vždy nějak ututlá).

164391

05.07.2008 02:42

Podle tajné zprávy biopaliva vyvolala potravinovou krizi

RE: To jsou zvesti, nestacim zasnout....

Saša 74.?.?.?

Pane Semerád, údajně Brazílie produkovala nejvíce alkoholu (převážně z cukrové třtiny) jako přídavek do pohonných hmot (benzínu). Část je vyvážena do USA, kde se vyrábí a přidává alkohol z kukuřice do paliva. V US a Kanadě některé čerpací stanice prodávají běžně benzín s 5-10 procenty alkoholu. Dnes jsou to USA s největší produkcí ethanolu z kukuřice. Prostudujte si to na Wikipedii. Dávejte pozor u pumpy pokud je tam napsáno contains ethanol tak jezdíte částečně na líh [velký smích]

164508

05.07.2008 08:41

Podle tajné zprávy biopaliva vyvolala potravinovou krizi

RE: To jsou zvesti, nestacim zasnout....

Saša 74.?.?.?

> to jste me uklidnil, ze uz jezdime na chlast.

Člověče, nepijte to! Lebka s hnátama na tom není, ale výsledek je stejný! [mrknutí jedním okem]

> Z cukru dela alkohol kde kdo, ale do nadrzi ho zatim pokud vim nikdo neleje.

V Kalifornii je benzínek se směsí etanolu a benzínu relativně málo neb „není jasné“ jak je to s těmi škodlivými emisemi a zvláště s emisemi z výroby toho „chlastu“ jak tomu říkáte. Dále při pěstování kukuřice v Kalifornii se spotřebuje hodně vody. Státy ve středu USA mají mnohem více benzínek s přidaným etanolem. Místně je potíž natankovat čistý benzín. V Kalifornii by čerpadlo s etanolem mělo být označeno

Vložený obrázek


> Jenom nerozumim tomu, proc produkce oleje porad zavratne roste a rostou jeho ceny, kdyz byl uz nahrazen necim jinym.

Proč rostou ceny benzínu zde bylo již diskutováno, ale jsou to to US války, spekulace, pád dolaru a nakonec přírůstek obyvatel a automobilů. Benzín/olej zcela nahrazen nebyl, zatím jen malé procento, ale snaha by byla. V článku na Wikipedii tvrdí, že 15% „chlastu“ snese každý motor.

> Ten ethanol se pridava do benzinu za ucelem snizeni skodlivych emisi. Ne proto, aby se usetril olej,

To je sporné a pravděpodobně se mýlíte. Vy chcete být prostě v oposici.

> Biopaliva rozhodne nemohla vyvolat potravinovou krizi, nebot se zatim nikde jako nahrada za benzin nepouzivaji. Navic ta potravinova krize zatim do USA nedorazila, i kdyz podle vasich teorii by zde mela zacit.

Nikdo netvrdil, že popcorn je dražší a jsou to tedy Vaše teorie. Zcela mimo téma a jen pro pobavení Vám dám směrník o autě na „vodu“ ze zpráv Reuters http://uk.youtube.com/watch?v=8awVUsuZSQg

164515

06.07.2008 19:15

Írán nechce válku

RE: Autorka zapomněla vysvětlit,

Saša 74.?.?.?

International Atomic Energy Agency ve své poslední zprávě z 26.května a zveřejněné 5.června zcela jasně říká, že Irán neobohacuje uran na zbrojní hodnoty.
Iran and Washington's Israeli option

Mlžení není zpráva a s chystaným napadením Iránu je to stejné jako se "zbraněmi hromadného ničení" v Iráku.

164645

08.07.2008 07:37

Chapadla jedné chobotnice

RE: Další konspirace

Saša 74.?.?.?

President „Světové Banky“ (World Bank), Robert Zoellick žádá na G8 US a EU snížení výroby (z BBC news v angličtině 8.8.08).

164796

08.07.2008 08:36

Velká Matka

Bonzáci se zaradují

Saša 74.?.?.?

Veřejní činitelé se rádi chlubí činností a budou se poplácávat po ramenech… Povahy co si přejí, aby „sousedovi prase chcíplo“ si budou myslet, že dnes se to týká především toho souseda a zapomenou, že na ně také jednou dojde… Zcela bez zákonů se sice neobejdeme, ale „politici“ se vždy a snad všude chválí za vymýšlení nových a „důležitějších“ zákonů, vždy na ochranu přeci před „nebezpečím“. Ti nejslušnější budou chyceni a zaplatí pokuty, politik si najme dobrého advokáta a co si vezmou třeba na bezdomovci?

Paní Mindy má dar napsat smutné vesele.

164798

08.07.2008 10:29

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

Saša 74.?.?.?

>Tak přesně takovýto infantilní příspěvek vybudí ty
>nejtemnější síly Velké Matky. To není řeč dospělého
>rozumného člověka, ale vzdorovitého fracka. Pak se nemůžeme
>divit zákonité zpětné reakci.

Matka s výjimkou zde té „velké“ bývá dobrotivá a do jisté míry nemá ani na vybranou. Pokutováni a postiženi budou relativně slušní a zákona bdělí občané a zvířata v „útulcích“. Je vrstva lidí, kteří nemají co ztratit a pak jiná, kteří mohou jezdit 160Km/hod v obci a to i opilí. Nobody is perfect/ Nikdo není bez chyby. Dále zákon je smysluplný pouze tehdy, když je ho možno stoprocentně dodržet a prosadit jinak vychováváte nerespektování zákona! Již současná nařízení pokrývají bezpečné a více méně i slušné chování. Vím, někteří idealisté by si bláhově přáli, aby všichni byli ideální jako oni; problém je, že každý si stejně bláhově myslí, že je bez chyby a nikdy nebudeme zcela stejní.

>Je mi jasné, že má laskavá slova se minou účinkem, ale
>tento příspvek je krásným příkladem toho, proč moc Velké
>Matky roste a poroste dál - dokud budeme frackové, má recht,
>když nás občas profackuje.

Výchova trestáním není nejúčinnější, ve skutečnosti fracka nesmíte beztrestně profackovat (rozhoddně ne v žádném tom "příkladném" státě jako USA, kde jsou zákony tvrdší a kriminalita větší). Malicherné zákony profackují jen právě Vás.

164816

08.07.2008 17:37

Demonstrace proti radaru 8.7.: proč má cenu protestovat

RE: Ne zakladnam

Saša 74.?.?.?

Všechny americké protiválečné spolky a organizace jsou proti radaru a „hvězdným“ válkám. přední US intelektuálové jsou proti radaru a o řadě běžných lidí ani nemluvě..
Výzvědná služba Spojených států uveřejnila zprávu, ze které vyplývá, že Irán již před čtyřmi léty zastavil vývoj jaderných zbraní. International Atomic Energy Agency potvrdila 26. května, že Irán uran neobohacuje. Po nepřetržitých výhružkách napadení Iránu bych se nedivil, že by jaderné zbraně chtěl.

Někteří ve své touze po světovládě jsou schopni se i zahubit.

164842

08.07.2008 17:41

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

Saša 74.?.?.?

>Není krásnější představa, než ožralý zfetovaný
>kuřák odhazující hořící cigaretu

Na něm si stejně nic nevezmete, chcete ho nechat odstřelit? Pkutu za píčovinu zaplatíte Vy pane "90" a navrch ještě policajty, kteří se budou raději zabývat bezpečnou buzerací než hledáním zločinců. Na každém se něco najde... Ostatně zákon ani není proti podpalování odpadkových košů.

164843

08.07.2008 20:54

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

Saša 74.?.?.?

>Pane sašo, na takovéto chytré, ale zbytečné řeči bych se
>zmohl také. Navrhněte funkční řešení.

V USA ve městech zřizují rozsáhlé parky, kde může majitel se psem bez vodítka chodit hodiny. Ukázalo se to velice úspěšné a stálý růst „psích“ parků“ je značný. Největší výhodou je, že nátlak pejskařů vytváří sebe-regulující prostředí a majitelé po svých psech hovínka uklízí do strategicky rozmístěných odpadkových košů. Na druhou stranu, opět v US, chudé čtvrtě nebo části města s bezdomovci přes tvrdé zákony vypadají hůř než ta Praha. Je mně jasné, že v Praze pro hustotu obyvatel je to víc komplikované, malé parčíky již jsou, pro zdraví majitelů by jich mělo být více a větší. Výchova není jen trestat, především je nutná alternativa. Možná to byl subjektivní dojem, ale viděl jsem Němce v jejich lese, kde nebyl nikdo sbírat vajgly. Tlak společnosti a jistý kompromis je řešením. Zákon nic nevyřeší. Stoprocentní řešení neexistuje neb všichni nejsou stejní jako Vy a jistě jim něco vadí i na Vás. Adekvátní zákony již existují a po dobrém nebo jinými cestami dosáhnete lepšího výsledku než vysokou pokutou (kterou největší viníci stejně nezaplatí). Matně si vzpomínám, že snad v padesátých letech v Číně hubili nebo vyhubili mouchy plácačkami na příkaz tehdejšího vůdce, dnes před olympiádou bojují s pliváním na ulici – nevím jak úspěšně, ale Čína je jiná a homogenní společnost. Ať chcete nebo nechcete musíme spolu všichni co "nejšťastněji" žít. Nejsem politik, abych Vám to záživněji podal - výchova není jen bití a svým způsobem je to až to poslední, výraz naší neschopnosti.

164857

09.07.2008 00:36

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

Saša 74.?.?.?

>Pane Sašo, například protikuřácké zákony v západních
>zemích, kde byly zavedeny, prokazatelně fungují.

Protikuřácké kampaně fungují, ale vzalo to dlouhá léta přesvědčovací kampaně, do dnes reklam v televizi atp. Pokutováni byli téměř pouze provozovatelé podniků, kde se dříve kouřilo. Vy neznáte USA v sedmdesátých letech, to se kouřilo do slova a do písmene všude, v nemocnici, v kině, v potravinových obchodech. Nádoba přetekla a bojovníci za práva nekouřit to vzali do svých rukou. Je to podobné jako s feminismem, ženy opravdu mají mít stejná práva (ne nutně větší). Společnost se také pohybuje (nebo historicky pohybovala) v jistých spasmech mezi tolerancí a netolerancí. Šlo to jako s módou délky sukní.
S těmi zákazy a netolerancí je to všelijaké. Prudérní země jako Amerika produkuje a spotřebovává nejvíce pornografie. Přes jedny z nejtěžších trestů drogová závislost kvete atp. Nesmíte být viděn pít alkohol a stále je spousta alkoholiků. Zákony již jsou, je otázkou kolik a jak tvrdé je chcete mít. Vše je otázkou názoru, ale myslím si, že postiženi budou relativně nevinní.

164891

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 2

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
371 829,86 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 834 144