Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané kosticka

Nalezeno 15 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.11.2009 12:25

Ukrajina, WHO a geopolitika paniky s prasečí chřipkou

RE: takze 3 mld hrivien

kosticka 194.?.?.?

Ukrajince litovat nemusíš - celý svět je jedno velké vězení.

204910

19.11.2009 11:19

Deset ekonomických chyb, kterých se dopouštíme od roku 1774

RE:

kosticka 194.?.?.?

Nemáte tak úplně pravdu. Žádná privátní (máte asi na mysli komerční) banka peníze fyzicky netiskne – tisk oběživa je monopolně v rukou centrálních bank. A právě zákonem stanovené monopolní postavení státu (centrální banky jsou v zásadě státní, snad jen FED je výjimkou) je důvodem, proč oběživo může existovat jen v podobě papírků bez jakéhokoliv komoditního krytí (v podobě zlata, stříbra, mědi, nebo jakékoliv jiné komodity). Pokud by existoval svobodný trh, tak každý by pochopitelně chtěl peníze podložené reálnou komoditou a odmítl by peníze nepodložené ničím. Povinnost používat monopolní platidla drží společnost pod krkem a centrálně stanovované úrokové sazby jsou stiskem, který hrdlo povolí nebo přitlačí.
Co se týče komerčních bank, tak ty skutečně generují peníze, ale ty k tomu nepotřebují dokonce ani ten tiskařský stroj – stačí pouhé uzavření úvěrové smlouvy. Zaúčtováním nové úvěrové pohledávky a proti tomu závazku úvěr dlužníkovi poskytnout, se zvýší bilanční suma banky a nové peníze jsou na světě. Tzn. komerční banky generují elektronické peníze – ty, které vidíte na bankovním účtu. Možnost tvorby těchto elektronických peněz je omezená jen limity, které banky pravidelně reportuje centrální bance.
Neustále rostoucí úvěrová expanze v takovém systému vede k neustálé inflaci a tím k neustálému okrádání všech, tzn. těch, kteří drží peníze (znehodnocováním měny), ale i těch, kteří jsou zadlužení (úroková sazba dluhu převyšuje míru inflace). Je to pochopitelně absolutně geniální komplot a lidstvo nemůže být v principu svobodné, pokud nebude existovat svoboda v oblasti peněz. Nejprve je ale potřeba správné pochopení celé věci.

205238

25.11.2009 15:30

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

Vážení přispěvatelé,

kosticka 194.?.?.?

dokonalé otroctví není ovládáno terorem. Je to ovládání psychologickou manipulací vědomí, jehož pomocí je realita definována tak, že ti, kdo jsou uvnitř, si ani neuvědomují, že jsou ve vězení. Neuvědomují si ani, že existuje něco jiného mimo to v čem jsou. Pro lidstvo není cesty z otroctví bez osvobození vědomí každého jednotlivce.

205685

29.01.2010 11:29

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

RE:

kosticka 194.?.?.?

Hmm tak tomu říkám názor racionálního inteligenta - pár vyvolených má řídit reprodukci ostatních. Človíčku nešťastná, ty také patříš mezi těch 99%, kteří nepochopili smysl existence...

210953

09.02.2010 13:27

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: Nic mi tom není, ale...

kosticka 194.?.?.?

Žádný "fundovaný" časopis neobsahoval informace o blížící se finanční a hospodářské krizi - tak proč by ve stejných časopisech zrovna teď měl být pravdivě odhalen skutečný stav věcí? Jedinýmě ekonomové, kteří vycházeli z klasické rakouské školy jednoznačně předpovídali krach realitní bubliny 2007 a finanční krizi 2008 - viz Robert Prechter. Od klasika rakuské školy (Mises) se již v učebnicích ze 30-tých let dočteme, že současný systém založený na centrálním bankovnictví a úvěrové expanzi ničím nekrytých peněz, je odsouzen k zániku. Pozdější práce Rothbarda nebo současného toretického ekonoma deSota docházejí ke stejnému závěru - ekonomický krach nebo totalita. Prechter ve své analýze roku 2010 založené na elliotových vlnách, dochází k jednoznačnému závěru - světovou ekonomiku čeká propad, proti kterému byla South See Buble procházka růžovým sadem. Chytrému napověz, hloupého kopni [mrknutí jedním okem]

212040

12.02.2010 12:16

Starej se sám o sebe!

Volby = dokonalý podvod na lidech

kosticka 194.?.?.?

Copak nechápete, že jste v divadle, že to divadlo má režiséra a dalších pár lidí v pozadí, kteří rozhodují co máte vidět? Copak to vážně nevidíte? Volby nic nevyřeší a ani nemohou vyřešit - je to celé jenom hra pro blbce, je to celé podvod, které má dodat lidem pocit podílu na "moci". Je to geniálně propracovaná hra, která vynáší do státních orgánů ty, kteří mají největší touhu po moci, ty, kteří mají největší potřebu manipulovat a ovládat ostatní. Těm opravdu nejde o blaho národa nebo státu. - Jen se podívejte na tu korupci, podvody, lhaní. Normální člověk nemá pořebu o nějakou moc bojovat, prostě nepotřebuje nikoho ovládat - a v tom to spočívá, systém je schválně nastaven tak, aby úchylná a nemocná menšina ovládala (formou zákonů a represivníma složkama) a terorizovala (především mentální teror v podobě mainstreamu) neinformovanou, naivní a (promiňte, ale jinak to nejde) pitomou a blbou většinu - a těm pár šílencům to jde opravdu dobře. Lidem se pořád předhazuje hra ať nevolí toho nebo onoho a volí tamtoho. Vždyť je to celý na hlavu - točíme se v kruhu a dokud lidi z toho kruhu nevystoupí, budou stále žít v bludu.

212343

07.04.2010 10:41

Několik ekonomických návrhů na řešení krize

Vážený pane autore,

kosticka 194.?.?.?

teorie nulových úrokových sazeb není nic nového pod sluncem. Jejím průkopníkem byl Josef Schumpeter (mimochodem český rodák). Osobně jej považuji za takového ekonomického Járu Cimrmana - banku, které šéfoval, přivedl ke krachu, Rakousko za doby jeho ministrování skončilo v hyperinflaci a sám se topil v dluzích - prostě věčný smolař [mrknutí jedním okem].

Nevím, zda jsou Vám jasné předpoklady na kterých je teorie nulových úrokových sazeb založena? Tak tedy teorie jednak tvrdí, že neexistují časové preference. Je normální, že v okamžiku, když dostanete hlad, tak rohlík, který můžete sníst hned, má pro Vás vyšší hodnotu než rohlik, který můžete sníst ze rok - jen Schumpeter a Zelinka asi budou tvrdit opak [mrknutí jedním okem] Za druhé teorie nulových úrokových sazeb vychází z předpokladu, že neexistuje nejistota ohledně budoucnosti - to by ale člověk nesměl žít ani v tom sudu jako Diogenes a musel by se živit jen světlem, aby měl absolutní jistotu, že mu ten sud nikdy nic nepoškodí a misku bude mít vždy naplněnou rýží.

Problém v současnosti není v úrokových sazbách a ani v bankách jako takových, ale v systému na jakém banky fungují, tzn problém je v existenci:
1) Bank fungujících na principu bankovnictví částečných rezerv, který umožňuje základ celého podvodu, kterým je multiplikace ničím nekrytých peněz
2) Centrálních bank, které celý podvodný systém dozorují
3) Států (vždy je potřeba vidět konkrétní zkorumpované úředníky), které tuto zlodějnu legislativně zastřeší a poskytují bankám pro tuto lumpárnu ochranu.

Velmi prosím, nemaťte lidi pitomostma, kterých je v mainstreamu již tak dost. Nejprve si věci nastudujte a zjistěte, jak fungují. A máte-li pochybnost, zda závěr, ke kterému jste došel je správný, tak se zamyslete, zda to co navrhujete, vychází ze svobodného lidského jednání anebo zda fungování Vašeho systému vyžaduje existenci úředníka, který bude ostatním přikazovat co mají a nemají dělat.

216554

13.04.2010 12:11

Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku

RE: Dluhy budou nějaký nový program k ovládání států a lidí!

kosticka 194.?.?.?

Program je starý tisíce let - začátek je třeba hledat v dobách Nimroda...

217083

13.04.2010 12:28

Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku

RE: já s tím souhlasím

kosticka 194.?.?.?

Kromě bank drží řecké dluhopisy především fondy - např. penzijní. Všechny tyto finanční instituce jsou plné takových "cenných" papírů, tzn. primárně se jedná o krádež úspor lidí, kteří si spoří (např na důchod apod).

217085

13.04.2010 12:32

Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku

RE: já s tím nesouhlasím

kosticka 194.?.?.?

Komerční banky peníze pochopitelně netisknou - jde o elektronickou formu multiplikace peněz, která je založená na povinných minimálních rezervách.

217086

21.04.2010 15:44

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

Poděkování autorovi

kosticka 194.?.?.?

za prezentaci klasické rakouské školy. Vím jak je obtížné prezentovat tyto myšlenky bandě ignorantů a ekonomických analfabetů. Huerta de Soto v knize Peníze, banky a hospodářské krize věnuje několik desítek stránek popisu multiplikace peněz, základům a zásadám ekonomie věnuje Murray Rothbard celou obsáhlou knihu - nelze proto rakouskou školu vysvětlit jedním článkem. Pro ty ekonomicky méně zdatné stojí za to připomenout, že rakouská škola přesně odůvodňuje proč je současný systém odsouzen k finálnímu kolapsu - ale po přečtení této diskuse si říkám nač házet perly sviním
[mrknutí jedním okem]

217598

22.04.2010 11:33

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Poděkování autorovi

kosticka 194.?.?.?

Na rozdíl od ostatních systémů se model rakouské školy nemusí nijak zavádět, protože vychází ze svobodného lidského chování a jednání - takže nikdo nikomu nic nepřikazuje. Je kladen důraz na osobní a vlastnická práva. Vraťte lidem zpět jejich svobodu a pravomoce, ať si o svém životě rozhodují sami - tzn. stačí zrušit veškeré zásahy zkorumpovaných vládních, bruselských a jiných úředníků a systém se sám nastartuje a bude plně funkční a efektivní.
Jaký si myslíte, že je efektivnější systém:
1) současný systém, kdy úředník sebere formou daní peníze tomu, kdo je efektivní, část z nich prožere a za zbytek uplácí a kupuje si hlasy v dalších volbách nebo
2) se zruší úřady a všichni neproduktivní úředníci budou muset hledat uplatnění v reálné ekonomice a něco skutečně dělat?

Neargumentujte prosím vzájemnou solidaritou a sociální spravedlivostí - současný systém je před krachem, je prožraný z podstaty - vzájemná solidarita je proto jen šaškárna. Stejná šaškárna jsou všechny ostatní funkce, které stát jako "plní" - všude je korupce, neefektivita, lenost - tzn. společnost se bez tohoto divadla klidně obejde, jen si to lidi nechtěj připustit, protože to znamená změnu, které se lidi vždy bojí [mrknutí jedním okem]

217666

28.04.2010 14:00

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Soudruh Malcik

kosticka 194.?.?.?

Buď neumíš číst, nebo nemáš mozek v hlavě. V článku se píše, že problém je ve fractional reserve banking, to je v překladu bankovnictví částečných rezerv, což není nic jiného než multiplikace ničím nekrytých peněz.

218200

28.04.2010 17:28

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: peníze se kazí i ve verzi pana Malcika

kosticka 194.?.?.?

To je zcela dobrý příklad - podstatné je to, že vozík máte stále u sebe, problém by asi nastal, pokud byste ten vozík začal bez dovolení majitele půjčovat dál a vydělával na tom - to by Váš kamarád určitě nebyl rád - asi by to bral jako podvod. A to je přesně to, co dělají banky - tváří se, že vozíky, které přijaly do úschovy mají, ale přitom je půjčují za poplatek dál bez souhlasu majitele. (To je odlišný případ než když se vlastník vzdá dočasně užívání peněz a souhlasí s tím, že banka je bude půjčovat někomu dalšímu). S kamarádem jste si dojednali podmínku, že nakládat s vozíkem můžete jen pro svou vlastní potřebu (tzn. nikdo další jej užívat nesmí), což je protihodnota, která kompenzuje službu, kterou pro něj provádíte tím, že u sebe vozík skladujete.
Ať vymyslíme jakýkoliv případ, vždy je důležité to, zda dáváte věc do úschovy (v tomto případě je zcela normální, že za úschovu platíte určitý poplatek) nebo zda se dané věci na určitou dobu vzdáváte a přadáváte ji dočasně do plného úžívání někomu jinému (v tomto případě Vám náleží odměna). Stejné rozlišení by mělo pochopitelně platit i u peněz na běžném účtu a na termínovaném vkladu (v prvním případě máte peníze neustále k dispozici, v tom druhém jste se jejich užívání dočasně vzdal).

218215

29.04.2010 06:34

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Soudruh Malcik

kosticka 85.?.?.?

Žádný z mých moudrých předků nebyl idiot aby si půjčoval a nechal se od chazara ožebračit. Tuto rodinnou tradici se snažím udržovat [mrknutí jedním okem]

218258

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 84 čtenářů částkou 18 584 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Neurčeno 0

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 4

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 6

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,44 Kč
Kanadský dolar
17,05 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,81 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 242,18 Kč
1 unce stříbra
553,76 Kč
Bitcoin
747 059,38 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 812 715