Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané pietroo

Nalezeno 579 příspěveků, 24 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.01.2008 18:41

Eretz.cz opět proti Zvědavci

RE: Reakce p. Sebmerada, I.

pietroo 194.?.?.?

...snazi se za kazdou cenu dokazovat na verejnosti litaniemi, ze Jezis zid nebyl, jsou podle mne rasisti. Delaji to proto, ze nemohou pripustit, aby zakladatel krestanskeho uceni a viry byl prislusnik spinave menecene rasy...

Rabín Sidon "Evangelium podle Josefa Flavia" S.107-110 (1991):

"Pocházejí z knížat a pánů", čteme v traktátu Sanhedrin 106a, "a kurví se s nějakým tesařem." Nesmíme zapomínat na to, že rodokmeny v Matoušově a Lukášově evangeliu, ač jinak odlišné, odvozují Ježíšovu příslušnost ke kmeni Davidovu nikoliv přes Marii, ale přes Josefa. Ať už byla z Davidova rodu Ježíšova matka Marie nebo otec Josef, nebo snad oba (což je málo pravděpodobné), Ježíš byl poznamenán svým vztahem ke kmeni, z něhož měl podle shodné víry Židů vypučet výhonek- syn Davidův Mesiáš.
V tomto ohledu- totiž v otázce okolností početí- se mi zdá nejzávažnější tvrzení Židů, že se Ježíš narodil z cizoložství. Shoduje se vlastně s křesťanskou tradicí v tom, že byl synem někoho jiného než Mariina právoplatného manžela. Kdyby se narodil v manžeslkém soužití, byl by to pro Židy mnohem lepší důkaz pro vyvrácení zplození Duchem v panně, nežli tyto výpady o obviňování z cizoložství. Na druhé straně zase by sotva mohla křesťanská víra v neposkvrněné početí vzniknout bez toho, že by tu pro ně nebyla příležitost, kdyby totiž Marie byla Josefovou manželkou....Sidon pak dovozuje z různých zdrojů, že se provdala za římského vojáka, který nemá židovské jméno (Pandira). "V Galileji, kde žila směsice Židů (většinou nevzdělaných), Řeků, Syřanů a dalších národností, podobné sňatky byly pravděpodobně časté-spíš samozřejmé, když šlo o provdání dcer z židovské rodiny, ne tak pokud šlo o syna"...Tolik rabín Sidon. Lze tedy podle odlišného ducha Galilejců odhadovat, že Ježíš čistým Židem pravděpodobně nebyl, minimálně byl tímto "proselytským duchem" (=Řekové, kteří se obrátili na judaismus, tedy vlastně jakýsi univerzálnější prvek oproti čistému židovskému rasismu) ovlivněn. Židé a vidíme to dodnes na Sidonovi těmi Galilejci pohrdají. A to se na Ježíšově vztahu k univerzu evidentně projevilo.

152210

21.01.2008 22:42

Holocaust® v Gaze

RE: Mily Jezisko

pietroo 194.?.?.?

Já už pro ty lidi nemám slov. Když Izraelci do Palestiny přišli, tak je vlastně Arabové pokud vím přijali normálně. A Židé se jim odvděčili tak, že se k nim začali chovat jako totální zrůdy. Jak se asi budou chovat k nám za 100-200 let, když my jsme jim prý ublížili?(narozdíl od Arabů v té době) Totiž dovolili jsme si nazvat svinstvo svinstvem. Milý Ježiško, stačilo by i tsunami...pokud vím část Izraele leží pod hladinou moře....

152319

22.01.2008 09:04

Kdo zapálil Reichstag?

der standard

pietroo 194.?.?.?

S rakouským Der Standard mám stejnou zkušenost: Objektivně informuje jen v anglické verzi. (I když v posledních měsících se situace zlepšila.)
Ani ne před rokem byl spor o blokády kolem Temelína. Schwarzenberg si tehdy vyžádal schůzku s rak. ministryní zahraničí a řekl ji (důrazně), že pokud budou blokády hranic pokračovat, obrátí se Česko s problémem na Brusel. Ona odpověděla, že v Rakousku je svoboda demonstrovat. Takhle ta zpráva byla v anglické verzi. V německé verzi byla: "Ministryně zahraničí se setkala se Schwarzenbergem a jasně mu sdělila, že...." O českém stanovisku (raději) nic.

152343

22.01.2008 12:50

Kdo zapálil Reichstag?

RE: der standard

pietroo 194.?.?.?

Tak to vypadá, že anglická verze standardu neexistuje. Asi jsem to tehdy srovnával právě s anglickou verzí německého Spiegelu.
V rakouském standardu se nedávno změnilo vedení redakce, takže informace už jsou hodně profesionální. Do té doby to bylo dost smutné. Bylo možno sledovat rozdíl české a rakouské mentality: Čech raději konflikt neeskaluje, raději určité informace potlačí, aby neprobouzel protirakouské nálady. Rakušan udělá pravý opak, rozviřuje emoce, i když ví, že vlastně klame.
Zažil jsem v Rakousku autonehodu, docela malou, a Rakušanům to trvalo dvě hodiny čistého času to vyřešit, což by Čech vyřešil za čtvrt hodiny. Přesněji řečeno by nebyl důvod volat policii. Profesionální řidiči to znají: Rakušani budou dělat co to jde, aby vinný byl cizinec...Po dvou hodinách jim zřejmě dojde, že se budou muset řídit podle reality.

152357

23.01.2008 16:22

Demokracii a svobodu si rozvracet nedáme!

RE: Nesprávné termíny

pietroo 194.?.?.?

Je to totiž typicky "sionistická" dezinformace, kterou se snaží lidem nalít do hlavy, aby pak jako v hypnóze opakovali nacisté=komunisté. To už daleko víc sedí rovnice židovství=komunismus.
Vždyť požář říšského sněmu byl právě proto, aby z něj mohli být obviněni komunisté, aby komunističtí poslanci v říšském sněmu mohli být zatčeni. Což se také ihned stalo (Thalmann...). Účelem bylo, aby se tím snížilo v parlamentu quorum pro přijetí "zmocňovacího zákona". Bez toho opatření totiž nacisté neměli v parlamentu většinu pro přijetí toho zákona, kterým se pozastavovala platnost ústavy výmarské republiky. Proto říšský sněm podpálili, aby to mohli hodit na komunisty. Ostatní strany (katolická a soc.dem.) získali kombinací slibů a výhrůžek.
A jestliže Hitler např. po obsazení českých zemí dal lidem šanci, i bývalým členům komunistické strany, aby se přizpůsobili novým poměrům (místo aby je ve velkém preventivně zatýkal, až na několik vedoucích jednotlivců), tak neudělal nic jiného než později Havel. S nějakou sympatií s komunismem takové opatření nemá nic společného.

152430

23.01.2008 19:56

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: Proc Washington Post nezminil Izrael jako zemi, kde se muci?

pietroo 194.?.?.?

Z těchto důvodů na ně nikdo neútočí. Z úplně jiných důvodů. Ale to by těm chytrým Židům mělo dojít ne? A ne jen pořád opakovat tu stejnou (ideologickou) písničku.
Taky si myslím, že jsou ve skutečnosti jen zneužiti tím nejvyšším klanem. Ale zatím to těm chytrým Židům nedošlo a tak mlčky i fanaticky vědomě podporují totální zotročení lidstva. A tedy i sebe. Ale to těm inteligentním Židům ještě nedošlo a bude to trvat ještě dost dlouho. Bez jejich hlouposti a nadutosti by svět dnes nebyl tak jak je. A jen díky nim bude mnohem hůř. Pokud Vám na židovském národě záleží, tak byste jim to měl říct. A poznáte, že o skutečné řešení problémů těm lidem většinou nejde. Bohužel jen tupý nacionalismus.

152444

24.01.2008 13:42

Války jsou nutné

RE: Myslím, že dnešní válka nepředstavuje zas až tak pozitivní evoluční tlak

pietroo 194.?.?.?

Souhlas.
Dříve moje idoly byli Nietzsche, Lorenz, Bergson...Asi před deseti lety jsem poznal, jak jsou tyhle teorie povrchní a úplně jim chybí senzitivita pro mnohem hlubší skutečnosti. Válka zoceluje? Také jsem takhle uvažoval. Ne. Ti nejstatečnější padnou...a jak řekl na konci války Hitler: "Zbyli už jen zbabělci." Jinak můj soused byl v jednotkách v Kosovu a v Somálsku. Na jeho zdraví se to podepsalo. Další jeho kamarád má trvalé následky z malárie a dalšího našli mrtvého. Doma se mu mezitím rozvrátilo manželství. Co se tím zocelilo?
A ten schopný nosit zbraň je evolučně...Vždyť vidíme, že vítězí úplně jiné etnikum a tyhle evolučně schopné nosit zbraň využívají jako dobytek...A ten, který na té válce vydělá jsou třeba židovští bankéři homosexuální orientace. Pocházím původně z Opavy a tak několik mých příbuzných bojovalo v německé armádě a byli zraněni nebo přišli o život. V Opavě bylo běžné potkávat lidi, kterým granát utrhl nohu u Stalingradu...
Válka ale dává možnost sáhnout si na dno, jakási existenciální zkušenost. Jeden Švýcar mi říkal, že Švýcaři nestojí za nic jako lidé právě proto, že tam nikdy nebyla válka a tak jen dělali kšefty, nikdy si nesáhli na dno, aby museli začínat zase od nuly, a tak tam jsou ty rodinky celá staletí se to zakonzervovalo...(A ještě k tomu ochotně přijímají gaunery z celého světa, aby si u nich ukládali peníze, nepřipomíná vám to někoho?)
Lidstvo musí najít jiné cesty jak řešit ty "negativa míru". Co je pak špatného na Bushovi, že uměle konstruuje nepřítele, aby mohl vyvolávat permanentní války? Co je špatného na Izraeli? Židé říkají, že musí existovat i zlo a oni se cítí být tím zástupcem zla (pokud se jim to zrovna hodí samozřejmě). Takhle oni opravdu uvažují. Ale já myslím, že je třeba dospět. A ty povrchní představy jak údajně funguje evoluce hodit do kontejneru. Ta evoluce totiž probíhá, ale úplně jinak. Podle evolučního blábolu by snad třeba homosexuálové měli dávno vymřít ne? A určitě by nebylo nejrozšířenějším náboženstvím, že nějakého člověka kdesi přibili na kříž. I Nietzsche toto pochopil, že evoluce nefunguje tak, jak tvrdí darwinisté. A právě proto se dost trápil, nevěděl, jak si to má vysvětlit, že vítězí ti, kteří se povrchně zdají jako "slabí". No asi proto, že "slabí" nejsou, a ten co se jeví jako "silný" je ve skutečnosti zbabělec, který neumí nic jiného než vzít zbraň, někoho oddělat a myslet si, že tím dokázal svou převahu a sílu. Jenže ve skutečné evoluci takový blbec prohraje. [smích] [smích]

152494

24.01.2008 21:19

Gándhího vnuk odsuzuje izraelskou politiku

Gándhí

pietroo 194.?.?.?

Jsem rád, že Gándhí tohle řekl. Lidé dobře vědí, kdo dělá na celém světě ten brajgl. Jinak Gandhí "děda", asi se to moc neví, ale když se Thajsko stalo za války japonským spojencem (pokud vím jediným, nepočítáme-li loutkové Madžusko), tak hrozilo reálné nebezpečí i Indii, a Gandhí byl nucen své radikální názory o pacifistickém nenásilí přehodnotit.

152552

25.01.2008 08:41

Války jsou nutné

RE: Myslím, že dnešní válka nepředstavuje zas až tak pozitivní evoluční tlak

pietroo 194.?.?.?

Jestliže jde v evoluci o předávání jakýchsi genů, tak proč tak složitě? A proč vůbec homosexualita v přírodě a u lidí existuje? Zkuste se zamyslet nad postuláty té teorie a zjistíte, že je to úplně o ničem. "Přežití nejsilnějších, jde o předávání genů"...Vygooglovat si může každý co chce, ale vysvětlení evoluční teorie nenajdete nikde. Vysvětlit to totiž nejde. Že je to bezsmyslná, prázdná teorie, která nic nevysvětluje a vysvětlovat nemůže jste ještě nepochopil? Kdyby homosexuálové vymřeli, tak by ty vaši mistři prohlásili, že je to právě proto, že...A proto, že je to naopak, tak zase řeknou, že je to naopak. Teorie, která není schopná žádných předpovědí, které by se daly ověřovat je jen prázdná teorie, vždycky jen řekne: "vyvinulo se to tak, protože..." A když je to přesně naopak, řekne přesný opak. Zkuste si to uvědomit, že teorie, která není schopná předpovídat není k ničemu. Evolučně byste měl být schopen toto pochopit. To totiž na Googlu asi nenajdete. Příště, pokud se chcete se mnou bavit, tak jedině slušně. To je taky evoluce.

152603

25.01.2008 09:26

Války nejsou nutné

otázka

pietroo 194.?.?.?

Autor píše: Je dokázáno, že genofond vzniká na základě myšlení, nikoliv tzv. přirozeného vývoje (jak přesvědčivě dokázal objev reverzní transkriptázy; vnitřní myslící struktury buněk, složené z mikrotubulů, jejich kódu, totožného s tím bílkovinným...atd.). A dále: I v dobách, kdy samotná Darwinova teorie nebyla ještě vědecky potvrzena, už byla moderní molekulární biologií vyvrácena.
Ví k tomu někdo něco konkrétněji?

152606

26.01.2008 21:23

Války nejsou nutné

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

pietroo 194.?.?.?

Pane Koubek, nechcete se raději už začít bavit normálně? Když si všechno všichni nastudujeme, tak nevím o čem se pak budeme bavit? Jen snobsky? Opravdu vy vědci určitě věci nevnímáte?
Jinak díky za ty informace. Ovšem byl bych rád, kdybych se dozvěděl skutečné informace. Nebo alespoň odkaz na časopisy. Jsem rád, že neodarwinismus je překonaný. I při mém laickém pohledu totiž za moc nestál. Jak je možné, že tak inteligentní vědci to nevěděli hned a museli tím vymývat mozek lidem, možná i desetiletým dětem ve škole...???
Čím jim vymývají mozek teď? Že atomy jsou kuličky? A na kvasaru plyne čas pomaleji? (Což si těžko můžeme ověřit.) No jenom aby to celé neskončilo tím, že se ukáže, že věda pravdu nemá, (a jak říká jeden můj kolega ) ale pohádky a náboženství ji mají...

152737

27.01.2008 16:26

Všechno je jinak

RE: Ja to vidim jinak

pietroo 194.?.?.?

Podle vzdělávacího institutu je židovského původu. Zřejmě to tak bude. Je to totiž typický obojaký intrikánský vzorec. I jeho zahraniční politika byla více než podezřelá. Jeho nejvyšší hodnotou není žádný Vatikán, jak by si někdo možná myslel, ale USA. (Spíše asi rodní bratři a poslání vyvoleného národa ve světě). Ještě v poslední den ve funkci (!!) žádal na setkání EU 2006 v Helsinkách, aby se uvalily tvrdé sankce na Írán. To bylo i na Brusel moc a naznačili Svobodovi, že to není téma dne.
Jinak s tím církevním majetkem: když se tam nemá započítávat inflace, a ta je dejme tomu 1% ročně, tak za šedesát let to dá kolik? Roste to snad geometricky... Takže možná státní finta. [smích]

152808

28.01.2008 20:25

Kdo fandí státu Izrael

RE: Dotaz pro odborniky

pietroo 194.?.?.?

Ano, je to tak jak říká předchozí příspěvek. To, že nenávist vznikla ukřižováním je vlastně nepravda. Rozhodně to neznamenalo rozhodující příčinu. Oni totiž už staří Římané ne-křesťané poznali židovské způsoby (Seneca, Marcus Aurelius...). Takže to není žádná zaujatost, primitivní rasismus, tmářství atd., ale normální dlouhodobá lidská zkušenost: Vždyť ti dva jmenovaní filozofové byli lidé velmi humánní a intelektuálně poctiví. Ve skutečnosti si myslím, že je to spíš naopak: Kdyby křesťanství v Evropě nebylo, tak by se Evropa židovským způsobům (skupinová strategie jak ji popisuje Bakalář) asi bránila mnohem účinněji: Křesťanství to udělat nemohlo, protože je založeno na lásce a za druhé nikdy neprohlásilo Starý zákon za neplatný. Ty, kteří toto požadovali, a byli to právě například některé gnostické proudy, církev prohlásila za heretiky, tzn. za omyl. Takže si myslím, že Židé by měli křesťanům poděkovat a dnešním zvláště. Ale mnozí dnešní křesťané poznávají to, co poznali už staří Římané: že s Židy se totiž vlastně domluvit nedá. Nemůžete s nimi korektně vycházet, protože oni chtějí hrát prim. Můžete se snažit sebevíc být vůči nim empatičtí, ale závěr bude bohužel nakonec zklamání. A až je poznáte dobře, tak poznáte že je pravda, co jsem napsal. Klidně do toho, navažte kontakty...Ale zůstaňte k sobě prosím poctivý. A uvidíte, že vraždění v Izraeli nemá příčinu v holocaustu. Že ta příčina je mnohem hlubší. A je to následek deformovaného židovského vnímání světa. Čest výjimkám samozřejmě, také takové znám. Ale také znám ty druhé.

152964

28.01.2008 21:00

Války nejsou nutné

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

pietroo 194.?.?.?

Díky za odpověď a za odkazy. Co se týká teorie relativity, tak vím, že zcela ověřená není. Asi by věda měla zvážit i svou společenskou funkci: Vždyť jaké škody se v duších lidí napáchali třeba tím darwinismem. To už nejde vzít jen tak zpět. Nebo věda tvrdila, jak černé díry vše pohltí, a přitom to také není moc logické (ontologické). A dnes se ukazuje, že černé díry zřejmě patří k normálnímu životu vesmíru. Nejsou "poruchou" univerza. Kolik třeba toto napáchalo škod v duších lidí? Feyerabend píše, že právě z těchto důvodů kdysi církev dovolila Galileimu hlásat jeho teorii jen jako hypotézu, ne jako pravdu (on to ostatně ani neprokázal důkazem). Protože dokud to nedokážu, tak to může společensky způsobit strašné škody v duších lidí. Samozřejmě tento církevní model není vůbec optimální, ale přesto by asi vědci měli zvážit, než začnou zase sebejistě masírovat lidi (třeba ty děti) jen pouhými hypotézami. Nesou za celkové společenské klima zodpovědnost.

152967

03.02.2008 13:39

Pozor na rabkory!

internet

pietroo 194.?.?.?

Pravda je ta, že vládci, kdyby chtěli, tak už internet zrušili. Přesněji řečeno zavedli by na něj cenzuru. Ale ta doba, kdy se o to pokusí přijde. Z nějakého důvodu to ještě nechávají, ale pak to utáhnou. Klidně to může být "košerování": vědomě sledovat svou vlastní zkázu. Analogie se nabízí. Jak to je, vědí jen oni. Spíš to bude ale tak, že si ještě nejsou jistí reakcí obyvatelstva. A internet bude fungovat jako dnes v Číně. Pokud by tajné služby nesledovaly server typu Zvědavec, tak bych je musel považovat za nefunkční. Prostě informace se shromažďují o čemkoliv, bez ohledu na jejich možné využití v budoucnosti. Teoreticky stačí zadržet tisíc "nenapravitelných" lidí v každé zemi, nechat je zmizet (internovat), a vládci mají klid. Ti ostatní se zřejmě nezmůžou na nic. Ale jisté to není. Přispívám do Zvědavce, protože chci některé věci sdělit, a jestli editor je nebo není nasazený je mi vlastně jedno. Ale myslím si, že není.

153214

03.02.2008 14:21

Historii píší vítězové

Bylo by na čase

pietroo 194.?.?.?

aby historikové odložili své mýty a legendy. Historii psanou podle ideologických a nacionalistických předsudků. V tomto směru žijeme opravdu v době temna. A historikové nebudou muset brát trapnou zpátečku jako v posledních dejme tomu deseti letech, kdy se ukazuje, že i s tou inkvizicí to bylo úplně jinak, že byla relativně mírným tribunálem. Proto zločinci se velmi často snažili dostat pod jurisdikci církve, aby měli nižší tresty. A počet jejich obětí se musel velmi podstatně snížit. A z 90 procent řešila jen obyčejnou kriminalitu. I známé procesy s čarodějnicemi byly nejprve iniciativou civilních světských soudů a církev na ně nereagovala, dokonce je považovala za nesmysl. Protože ale víra v čarodějnice byla v Evropě v určité době najednou velmi silná, tak se sama církev stávala podezřelou, že ji takové věci nezajímají, tak také zřejmě začala uspokojovat společenskou objednávku....( A "Kladivo na čarodějnice" si muselo dát tu práci, aby nějak zdůvodnilo nezdůvodnitelný obrat ve stanovisku církve.) Zpátečka v případě dcery papeže Borgii Lucretie atd., kde se dosavadní historie pohybovala na úrovni beletrie. Kepler utekl z protestantského Německa, kteří vystupovali proti heliocentrické soustavě, žil v Praze a pak odešel do Itálie a přednášel tam na papežské univerzitě právě heliocentrickou soustavu... Historikové nepíší podle pravdy, ale aby dodávali sebevědomí národu, sympatií, stereotypů atd. Koho taková historie zajímá? Mě tedy ne.
Otroky dováželi do Ameriky samozřejmě nejmenovaní.

153219

03.02.2008 14:46

Historii píší vítězové

RE: Bylo by na čase

pietroo 194.?.?.?

Říkal mi na univerzitě jeden hodně dobrý historik, že když se zabýval mobilizací v roce 1938, došel k závěru, že byla udělána jen naoko, a že politikové už předem věděli, že se budou muset vzdát. Ale veřejně to myslím nepublikoval.

153220

07.02.2008 17:54

Český tisk – vrchol bídy a utrpení

arijci existují

pietroo 194.?.?.?

V Rakousku jsem se setkal i pracoval s lidmi z Iránu, i s holkama. A jsou to velice inteligentní a pěkné holky. O jedné jsem myslel, že je tak ze Španělska. Úplně mne překvapilo, jak jsou nám ti lidé podobní. A pak ať mi někdo vykládá, že Arijci neexistují. Je to principielně něco jiného než semitská mentalita. Koneckonců šlechta na Velké Moravě měla z části íránský původ. A velkomoravská knížata si brali partnerky z perských rodů. Proto existuje i teorie, že velkomoravská péřová koruna pochází z Íránu. Keramika také vykazuje perské vzory. [smích]

153613

08.02.2008 19:22

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

RE: škoda...

pietroo 194.?.?.?

Pomůžu Vojtovi: Monogamní ze savců jsou vlci.
Pokud vím, společná výchova dětí se zkoušela v izraelských kibucech a neosvědčilo se to. Podrobnosti neznám. Vztah je totiž z definice vztah mezi dvěma. Vztah mezi třemi vlastně neexistuje. Mezi třemi už je několik vztahů. Když jsou kosmonauti dlouhodobě ve vesmíru, tak jsou ve dvojici. Kdyby byli ve třech, tak se vždycky dva spojí proti jednomu a vyloučí ho. Prožívám-li čistý vztah, je vždycky mezi dvěma. Obecné milovat vlastně nelze, vždy jen konkrétní. Jinak od doby, kdy jsem žil v Rakousku a to v podstatě většinou jen z podpory a stipendia, tak jsem poznal, že každý sňatkový podvodník je stokrát inteligentnější než evoluční teoretik a podnikatel ve ferrari, který si myslí, že po něm ženy budou šílet. Ona evoluce probíhá, ale asi dost jinak. Nakonec se ta žena na velkopodnikatele vykašle, oškube ho (protože ji dojde, že má rád jen sebe), a najde si někoho, kdo ji bude mít rád a bude mít čas se jí věnovat. A ten má pak vše. Různí guruové toho zneužívají. Takže Vojto, zapomeňte na peníze a evoluční teorie, zajeďte do Rakouska, naslouchejte jakékoliv ženě a uvidíte, že láska existuje. Lepší než trávit od rána do večera např. v realitce, oškubávat lidi a pak si myslet, že jsem "úspěšný". Jeden můj známý bydlel v Rakousku dokonce na zámku. Zamilovala se tam do něj holka. On, rocker vypadající a žijící jako bezdomovec...Její rodiče to nezvládli. Možná kdyby byl Rakušan, tak by to ještě nějak rozchodili, a tak v zoufalství zavolali policii, že se jim ztratily nějaké statisíce...A takovou fintou se ho nakonec zbavili. V Rakousku lidé říkají, že Češi jsou jako Američani, jenom peníze, peníze...Tak mne napadá, koneckonců Lorenz byl Rakušan a četl jste u něj někde, že je fajn evoluční výběr arogantní podnikatel...? Zkuste např. "Osm smrtelných hříchů civilizovaného lidstva." Píše tam dokonce i o Osvětimi. No dnes by ty věty už napsat nemohl. Asi by byl v base. [smích] [smích]

153712

11.02.2008 18:12

Sionistický vrchní rabín: Deportujte Palestince na Sinaj

RE: Arabové jako mor

pietroo 194.?.?.?

Tohle je asi opravdu antisemitský web. Protože když si přečtu příspěvky toho typu jak byl předchozí, tak se člověk musí opravdu hodně snažit, aby se jim nestal...aby si uvědomil, že existují i výjimky... [pláč]

153963

14.02.2008 10:11

Rusko nevylučuje preventivní jaderný útok

komunisté nebyli skutečnou opozicí

pietroo 194.?.?.?

Zajímavost je, že v době normalizace bylo zcela běžnou praxí, že patenty se nerealizovaly a prodávaly se na Západ. (A jiste relativně lacino.) A ještě se to vždy ohlašovalo v televizi jako úspěch, že se podařilo získat tolik a tolik "devizových korun". Pak v době "přestavby" se dokonce tu a tam psalo, že by se s tou praxí mělo skončit... Nevím, jestli to vedení KSČ ekonomicky už dávno vzdalo (nekonspirační varianta), a jen ten systém nějak dál udržovali a odkládali konec, ale každopádně neměli zájem na rozvoji ekonomiky a nebyli tedy vůbec tou opozicí Západu za jakou se tvářili, že jsou.
A z 50.let můžeme vzpomenout známý případ vynálezu kontaktních čoček, který byl za babku prodán do Ameriky, kde se "kapitalisté" totálně napakovali. [smích] [smích]

154153

15.02.2008 10:40

Pruhy na nebi

RE: Minulé léto

pietroo 194.?.?.?

Ve Vídni ve čtvrti Simmering, kde jdou letadla na přistání vám každý ze sídliště řekne, že když nechá déle otevřené okno, tak cítí benzín...Taky nádhera. A letadla tam o víkendu létají častěji než jezdí metro...

154328

15.02.2008 17:00

Blíží se po 16 letech vítězství „bratrstva“?

RE: Trefné

pietroo 194.?.?.?

Taky menší oprava: Prezident WB v roce 2000 se jmenoval James Wolfensohn. Pak to byl Wolfowitz. Do té doby náměstek ministra obrany USA, takže ve WB dělal totéž jinými prostředky. Dnes bude dělat zase něco podobného na ministerstvu zahraničí USA. Nyní je prezidentem Světové banky další extremistický "sionista" Zoellick, který pokud vím vedl komisi vyšetřující 11.září a zahrál ji do autu. Všichni nejmenovaného původu.

154364

15.02.2008 19:08

Blíží se po 16 letech vítězství „bratrstva“?

RE: Trefné

pietroo 194.?.?.?

Takže taky chybička.

154379

16.02.2008 09:06

Pruhy na nebi

RE: Minulé léto

pietroo 194.?.?.?

Proč by v tom mělo být spiknutí? Mám pocit, že samozvaní bojovníci proti "spiknutí" jsou sami pro Chocholouška. A je pro ně typické, že určitá fakta vytěsňují, mají strach sami před sebou? Přece pracuji s určitým nadhledem ne? Jestliže něco nevím, tak to nevím ne? A do té doby, než se ukáže jak to je si mohu myslet cokoliv ne? Já jsem v tomto velmi liberální. Ať si myslí každý co chce. Trošku skutečné racionality do toho, a ne jen emoce strachu... Proč hned napadat a posílat do blázince? Stále víc si začínám myslet, že žijeme v mnohem temnější době než byl středověk. Byl jsem kdysi na debatě o radaru a zastánci "demokracie" tam byli do jednoho zcela totalitní povahy: poslali by odpůrce do blázinců, do vězení...A to vše nazývali "demokracie" a "svodoba".
To je jak někde tady zmíněný klub Sysifos. Kamarádka dělala projekt na univerzitě, dozvěděli se o tom z toho klubu a snažili se využít veškerý vliv, aby projekt zastavili. Naštěstí zareagovali už pozdě. Posedlí lidé. Žádní opravdoví vědci a badatelé to nejsou. To, co oni nazývají "rozumem" je emoce strachu ale ne skutečný senzitivní a kritický rozum.
Co vlastně je myšleno tím slovem "spiknutí"? Třeba když politici vědomě lžou v předvolební kampani? Ne, on nelže, protože to by bylo spiknutí? Takový je styl úvah? On nelže, protože on by to přece neudělal, tatínek s maminkou by to přece neudělali... Myslím, že je to bohužel na této úrovni.

154430

16.02.2008 09:00

Rusko nevylučuje preventivní jaderný útok

RE: Inspirace...

pietroo 194.?.?.?

Namítl bych třeba, že méně lidí se asi snadněji ovládá. Ale jestli oni takhle uvažují samozřejmě nevím. (Musel jsem tu druhou větu opravdu psát?)

154432

17.02.2008 09:32

Blíží se po 16 letech vítězství „bratrstva“?

RE: Projev státníka. který dozrál.

pietroo 194.?.?.?

Ne Rusů, ale Avarů. Ale i tohle vysvětlení je vlastně jen teorie. Slovanům dodal zbraně a know-how franský kupec Sámo, záhadná postava, a porazil Avary. Za to si jej zvolili za vládce. Pak porazil i svou vlastní zemi původu.

Wikipedie: Část Slovanů žijících na našem území, především na jižní Moravě, byla po řadu let vystavena loupeživým nájezdům a násilnostem Avarů, jejichž říše se rozkládala v dnešním Maďarsku. Sámo přišel se svým silně ozbrojeným doprovodem kolem roku 620 (uvádí se 623, nebo 624), právě v době kdy vypukla slovanská vzpoura proti Avarům. Důvodem jeho příchodu byla pravděpodobně snaha ochránit vlastní obchodní zájmy ohrožené válečným konfliktem. Sámova skupina se přidala na stranu Slovanů a společně pobili mnoho nepřátel. Sámo ve vítězném boji údajně prokázal takovou statečnost a velitelskou dovednost, že byl zvolen za „krále“. Kronikářem Fredegardem použité slovo „král“ mělo však spíše význam „náčelník náčelníků“, šlo o funkci vůdce uskupení slovanských kmenů - kmenového svazu.

Záznamy franského kronikáře Fredegarda, jsou nejstarší písemnou zprávou, kterou o Slovanech v českých a slovenskich zemích máme. Další vývoj popsal těmito slovy: „Tak se stalo, že Sámo založil první slovanskou říši. Oženil se pak s dvanácti slovanskými ženami, měl s nimi dvacet dva syny a patnáct dcer a šťastně vládl 35 let. Všechny další boje, jež za jeho vedení sváděli Slované s Avary, byly vítězné.“

Později se Sámovi Slované dostali do konfliktu s franskou říší. Její vládce Dagobert I. chtěl rozšířit svou vládu dále na východ a napadl slovanská území pod záminkou pomsty za násilí údajně spáchané na franckých kupcích. Byl poražen v bitvě u slovanského hradiště Wogastisburgu (631). Přesné místo, kde se pevnost nacházela, není známo a dodnes se po něm pátrá. Přesně se neví ani to, kam až Sámova moc sahala. Pravděpodobně přesahovala hranice dnešních Čech a Moravy, její centrum údajně mohlo být někde v dolním Pomoraví.

Původ Avarů je zastřen tajemstvím a rozporuplnými zdroji. Většinou se předpokládá, že byli turkického původu. Byzantský historik Menander Protector je pokládal za příbuzné Hunů, jejichž původ, obecně pokládaný za turkický, ale také není zcela jasný.

Někdy jsou Avarové také spojováni s kmenem mongolského původu známým v Číně jako Žoužan (柔然, pinyin Rouran), kteří byli v Číně poraženi roku 555. Pro toto spojení nejsou přímé důkazy.
Do Evropy přišli Avaři roku 558. Jejich kmenový svaz se záhy rozrostl o kmeny, které byly připojeny dobrovolně i násilím. Je možné, že se už tehdy objevili v řadách kočovných bojovníků také Slované, především Antové, sídlící mezi Dněstrem a Dněprem. Podle byzantského autora Theofylakta Simokatta to byli právě Avaři, kteří si po roce 602 podrobili mocný antský kmenový svaz.

154490

19.02.2008 12:30

Kosovo – stanovisko historika

RE: Skvela a souhrna analysa

pietroo 194.?.?.?

Četl jsem, že se předpokládá, že původní obyvatelstvo Evropy mluvilo vlastně "baskicky". Původ jejich jazyka je neznámý. Slyšel jsem jednou zajímavost od člověka, který se zabývá lingvistikou, že byly prokázány jakési podobnosti s indiánskými jazyky (!). Ale nic bližšího nevím. Soukromě jsem hledal analogie s aramejštinou a dalšími jazyky, ale byl jsem poučen, že "věda" nic takového nenašla. Např. mne zaujalo, že baskicky i aramejsky "otec" se řekne "aba". Také mne zaujalo, že město Ur, z něhož vychází Abraham by baskicky znamenalo "voda". Ve Francii se jejich jazyk nezachoval, jen ve Španělsku. Měl jsem kamarádku z Baskicka, takže jsou to hodně fajn lidi. A sympatizují s ETA samozřejmě. [smích]

154718

20.02.2008 19:33

Saddámova tajná válka

taktická prohra

pietroo 194.?.?.?

U taktické prohry mne napadl případ Srebrenice. Může to klidně být ten případ. Zcela neočekávaně se stáhnu a tím u nepřítele vyvolám takovou "radost", že ten se úplně přestane ovládat... a mediálně vyhraji já a pak mám důvod k skutečně vojenskému zásahu... Rusové v Maďarsku 1956 to možná udělali podobně. Můžeme o tom ale jen spekulovat:
(Wikipedie[smích] 6. července 1995, během války v Bosně na srebrenickou enklávu bosenských muslimů zaútočily srbské jednotky pod vedením Ratka Mladiče. Přibližně 15 000 obyvatel se rozhodlo pro útěk k Tuzle, ostatní se vydali k několik kilometrů vzdálenému Potočari, kde se chtěli uchýlit pod ochranu jednotek UNPROFOR, ovšem bez úspěchu. Během dvou dnů bylo město vyklizeno (!!) a začaly hromadné vraždy. Až 8373[1] mužů bylo povražděno, většinou zastřeleno. Mnoho žen bylo znásilněno, došlo i k vraždám žen a nezletilých dětí[2].Masakr ve Srebrenici je největší masovou vraždou v Evropě od konce druhé světové války, a po holocaustu první soudem označenou genocidou.[3]

154843

21.02.2008 14:06

Televizní hlasatelka vyhozena za dvě slova údajně symbolizující nacistické Německo

RE: práce skutečně osvobozuje....

pietroo 194.?.?.?

Pár undergroundových informací o dálnicích:
Němci projektovali všechny dálnice na návrhovou rychlost 200 kilometrů. Předpokládalo se, v době bouřlivého rozvoje automobilismu, že se rychlost ustálí právě na této hodnotě. Pak v jižním Německu a Rakousku s tím požadavkem ale už byl problém, vycházely tak pak samé mosty a zářezy. V protektorátě se začala stavět dálnice z Vídně do Wroclawi(Breslau). U Svitav už byly položeny i konstrukční prvky vozovky. Také se postavily některé úseky dálnice Praha-Brno. Většina z nich ale nebyla později komunisty využita.
Jinak je ale jasné, že Hitler žádné dálnice nestavěl. Dále není pravdou, že díky protektorátní inflaci někteří lidé za rok splatili úvěr na dům, který měli splácet deset let. A už vůbec není pravda, že herec Miloš Kopecký, sám židovského původu, jednou řekl, že německý film "Věčný Žid"(1940) byl nejlepší film, jaký kdy viděl. [mrknutí jedním okem]

154910

22.02.2008 16:13

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Pane Král...

pietroo 194.?.?.?

Smysl "reformy" je v tom, aby se zacelila díra ve státním rozpočtu. Jestliže se bude vybírat dokonce méně, nic se tím nezacelí. Je to tedy evidentní nesmysl. Daně se chudým sice nezvýší, ale protože nastává zdražení (díky nepřímým daním: DPH...), výsledný efekt je opravdu ten, že chudí zchudnou a bohatí zbohatnou. Cílem je, aby bohatí měli na investování...no a někdo ty díry v rozpočtu zaplatit musí. Všem snížit "daně" chtěl Tlustý, tak to slibovala ODS před volbami...ale i sám Topolánek po volbách přiznal, že to byl nesplnitelný nesmysl...Jak by se jinak zacelily díry v rozpočtu? Takže pan Král má pravdu.

154983

22.02.2008 16:04

Jak labouristé využili zákon k zamezení kritiky Izraele

RE: A co na to Mossad?

pietroo 194.?.?.?

Není to ani dva měsíce co Gándhí řekl, že Židé vytvořili kulturu násilí, která hrozí zničit západní civilizaci...

154984

22.02.2008 21:34

Šílený kult se rodí – Barack Obama

RE: Pane Král...

pietroo 194.?.?.?

Vezměme sousední Rakousko. Žil jsem tam několik let (do roku 2005). Myslíte, že tam jsou lidé nadšení tím, jak to jde od desíti k pěti? Nebo máte "český" pocit, že v Rakousku lidé žijí v šťastné západní společnosti? Jsou možná ještě více nešťastní než tady. V (komunálních) volbách ve Vídni nikdy nevyhraje pravice. Jak to? Že by byli líní? I s dvěma vysokýma je pravděpodonost, že budeš patřit k těm bohatým velmi malá. Ve skutečnosti budeš patřit k těm chudým. Sto dvě stě "cancourů" měsíčně skoro určitě vydělávat v zaměstnání nebudeš. To by tvůj dejme tomu děda musel být "levicový" místní šéf KSČ a tedy mít v době privatizace dobré kamarády v bance a všude jinde...A představ si, že komunisticky dokonce uvažuje dodnes...To se ale do tvého schématu nevejde už vůbec že? Pojem "rudí kapitalisté" je ti neznámý? Myslíš, že Pol Pot nebo Marx byli bez vzdělání? Víš že členové Frakce rudé armády byli často z bohatých, dokonce i velmi bohatých rodin? Že děti anglických lordů dělali špionáž pro komunisty a dokonce i emigrovali do Ruska? Svět není tak jednoduchý. Proč je třeba takový milionář Ransdorf komunista? Myslíš že je líný? Nezastávám se komunistů, ale chce to začít myslet...Otázka taky co studuješ. Pokud nestuduješ ekonomii nebo práva (=okrádání lidí), tak ti ani pět univerzit není na nic. Budeš brát dvacku a budeš rád. "Levicový" řidič kamionu, který si udělal v osmnácti řidičák bude mít dvakrát tolik co ty.
A ani on nepatří k těm "bohatým", o nichž se tady v souvislosti s daňovou "reformou" bavíme.

155012

23.02.2008 14:06

Jak labouristé využili zákon k zamezení kritiky Izraele

pojem sebereflexe bude brzy také antisemitismem?

pietroo 194.?.?.?

Když se budete bavit s intelektuálem židovského původu, tak vám s vážným obličejem bude tvrdit, že obsah nějaké věci je nepodstatný, je skoro modlářstvím...Důležité je jen KDO to řekl... (A pak vás bude povrchním "freudismem" rozebírat, prostě co ho momentálně napadne, vlastně vás jen potřebuje ve svých očích snížit, žádné senzitivnější analýzy není schopen...) Má to být jakási filozofie subjektu, ale všichni asi víme, že Židé bohužel až na výjimky (Husserl "antisemita" ) nějaké metafyziky nejsou schopni...Jejich filozofie je často jen talmudizací filozofických problémů...Je to prostě taková dětská filozofie, kdy vše posuzuji jen svým židovským (archetypálním)"citem", který nesnese jakoukoliv (sebe)reflexi, protože by to doslova ukřižovalo jeho židovské ego...a tedy je to proti mému "citu". Jak jednoduché. "City" ostatních mne ale samozřejmě nezajímají...Nevnímám je. Můj cit, moje mřížka vnímání světa, je ta vyvolená přece! Ono to má pak směšné důsledky. Řeknete třeba: Pol Pot nebo Grebeníček řekli, že 1+1=2 a uvidíte co se bude dít... Buď se dozvíte, že KDO co říká je to nejdůležitější (rozuměj: jestli je to "židovský autor" New Age, židovský spisovatel, židovský psycholog, židovský americký politik, židovský český disident...)... a kdyby to bylo tak evidentní jako v mnou uvedeném příkladu, tak se dozvíte: Co si ten hajzl Pol Pot, Grebeníček (dosadit možno cokoliv: třeba "normální člověk" )... dovoluje říkat svaté věci?

155053

26.02.2008 15:31

Televizní hlasatelka vyhozena za dvě slova údajně symbolizující nacistické Německo

RE: práce skutečně osvobozuje....

pietroo 194.?.?.?

Ano, opravdu myslel film "Věčný Žid". Informaci mám od velmi dobře informované osoby, která řešila svou z poloviny židovskou identitu. Řešila "pro a proti." Nevím zdroj, takže se nebudu zlobit, když tu informaci budete považovat za nepodloženou. Informaci nemohu ověřit, protože dnes už si s bídou řekneme "ahoj". Židovská identita zvítězila. Co se týká Kopeckého, jednou jsem to na Zvědavci už psal. Četl jsem s ním rozhovor v novinách "Rozhlas", měl tehdy právě narozeniny 70 let, a na otázku po svém (částečně) židovském původu (byl nějakou dobu i v Terezíně a tam snad vznikly jeho psychické potíže) odpověděl jen jednou větou a to německy: "Judentum ist keine Religion, ist nur ein Ungluck." Přeloženo: Židovství není náboženství, ale jenom neštěstí. Takže jsem přesvědčen, že ta informace o tom filmu je pravdivá.

155168

26.02.2008 22:04

Finanční pomoc pro oběti tsunami použitá na propagaci politické korektnosti

RE: nadační fondy

pietroo 194.?.?.?

Dobře ziskový kšeft je založit "neziskovou" organizaci. Námětem jsou třeba školení pro úředníky magistrátu a všech dalších úřadů, škol.... o nějakých nových euronormách, školení o čemkoliv... atd....všichni si na tom nahrabají a nemusí nic moc dělat. Šéf neziskovky se ukáže vždy při zahájení kurzu, všechny uvítá a pak když chce, má volno. Případně domluví nějaké školitele třeba z univerzity... Plat si stanoví sám sobě plus na reprezentaci, kam se příjmem hrabe normální podnikatel...Auto má nadační... Chce to jen mít známé na správných místech, jinak nedostanete nic. A pak mít chuť dělat tyto věci. No košer to není, přesněji řečeno košer to právě je... Takže radím, co vím, osobně bych to ale nedělal.

155195

26.02.2008 22:10

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Další demonstrace proti osamostatnění

pietroo 194.?.?.?

Pokud se pohybuješ mezi pravoslavnými, možná znáš A.Černohouse. Vydal letos knihu "Demonokracie" (Votobia 2008, Olomouc). Možná by tě to zajímalo. [smích]

155196

28.02.2008 13:55

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

geneticko-psychologický vzorec, o kterém neodarwinisté určitě nepíšou

pietroo 194.?.?.?

Jak už jsem párkrát napsal, je hodně důležité si uvědomit, že ti-o nichž-nesmíme-mluvit neuznávají nějaký logický "obsah" věty, problému...Uznávají jen princip: "Jak se mi to hodí". Mají to tak v sobě zakódované. Logická výpoveď by měla platit nějak obecně. To ale oni neuznávají. Vlastně proto také odmítli křesťanství, ať už si o něm můžeme myslet cokoliv. Proto bojují proti rozumu (sebereflexi= a tedy i skutečnému citu. Jejich "citem" je jen archetyp jejich rasy, nic víc. Ten "vy nemůžete chápat". Jakoby oni mohli chápat nás...). Jako parazit se bude tvářit, že jim jde o "obecné", ale ve skutečnosti mu jde o velmi částečné...Ta kombinace psychiky je vražedná a geniální zároveň: Od rána do večera mluvím o "lidstvu", "prosperitě", "lidských právech", "demokracii", ale přitom myslím jen na (pozemskou, "aristokratickou" ) vládu krále Davidova. Je to silnější než oni. (Kdo se z toho vymaní, to už je vlastně osobnost.) Mají takový vzorec. Nedělá jim problém zastupovat dvě protikladné věci zároveň, a urputně za ně bojovat, (=protože logika není, pokud nepoužijete mozek, uvěříte jim, že jim jde o tu věc), investovat do toho svůj čas, energii, peníze... a sám se cítí "nad protiklady", jako "arabeska",(jako jakýsi "buddhismus" židovské rasistické psychiky, "kabala"...) takže jako sinusoida jeho názory přejdou kontinuálně v přesně opačné..a ví v koutku své duše, že židovský národ je na prvním místě a ostatní ho mají jako děti poslouchat a nechat se jím vést. Jsou totiž velmi silně "lunární psychika" a je velmi důležité si zapamatovat, že trpí velmi silným (pseudo)"mateřským" KOMPLEXEM, který JE ale ve skutečnosrti "macechou": říkám tomu "komplex bohyně KÁLÍ" (nic proti indické bohyni[smích] a ten příměr je myslím dost přesný: Dostanete překvapivě celý obraz jejich psychiky, toho, po čem silně podvědomě touží, vlastně celý styl jejich myšlení, umění, vědy a vlastně i tajemství jejich (vygumované)sebejistoty, a tento komplex je asi důvodem jejich "vyvolení"... Někdy je to až směšné vidět, jak zápasí sami se sebou... Kdyby jim opravdu šlo o to, o čem mluví, tak by nebyl žádný problém a Zvědavec by nemusel existovat.
Pro ně je něco jako racionalita(reflexe) jen čistě instrumentální. Rozum je pro ně jen "kritický rozum", ale ne kritický ve smyslu hledání...Jen čisté dětské popírání "ne,ne,ne".(s tím souvisí negace, nenávist...pomsta...ne-estetické, provokativní, samoúčelné) Jen destrukce, v televizi musí být od rána do večera hnus, protože něco hezkého je v židovském pohledu vždy vlastně něco proti srsti...a je našim svatým posláním, provádět takovou "kritiku"...To se pak ale těžko dá najít nějaký rozumný způsob koexistence. Filozof Kant o nic řekl, že jsou "Meister im Lugen" (mistři ve lhaní).

155337

29.02.2008 13:52

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: eretz

pietroo 194.?.?.?

Pokud vím, Světová banka (="nejmenovaní" ) tlačili na brazilskou vládu, že jim dá půjčky jen pod podmínkou, že začnou kácet pralesy... Pak se to "jako" hodilo na toho ředitele banky a jede se dál... Když bylo zasedání Světové banky v Praze, tak byl kritický článek o projektech, které banka financuje. A bylo to jako za komunistů: stavba přehrady někde v Indii, která je úplně na nic...Doslova vyházené peníze. Připadalo mi to, že esoterikou klidně mohlo být vytrhnout lidi z přírodního světa (=gojské zvířata) a dát je do umělého židovského světa (=osvobození od matrixu přírody). Židé umělý svět chápou jako osvobození.(Levinas, Fromm, Popper...) To není nutně negativní, ale oni bohužel reprezentují určitý extrém, samoúčelný umělý svět a ten v budoucnosti pravděpodobně přinese strašná zla. Ta neuvěřitelná křeč, že jsou "nad přírodou" je pro ně typická, případně si pod (skutečnou)"přírodou" představují jen hnus, výkaly, (=většinou zase jen samoúčelné mluvení o tom, realizovat to neumí: na to má zase ty góje, z kterých si vlastně dělá srandu a on se nad tím intelektuálně impotentně vznáší jako "na arabesce"...) animální potřeby, zmatek, chaos, svévoli, tmu... a přitom se cítí nadřazeni ostatním lidem "zvířatům", kteří tohle nechápou, protože jsou z jejich úhlu pohledu povrchní...

155444

01.03.2008 13:40

Zpověď dozorce z vězeňského tábora X

RE: hnus velebnosti!

pietroo 194.?.?.?

Obávám se, že židovská mentalita je z velmi podobného soudku. Také jen "překládání", "parazitování", "bakšiš"...Co by bez nás dělali? A až nás nechají zdegenerovat, komu vlastně budou vládnout? Co budou pak dělat? A jak dlouho jim to půjde? Zlo není nějaký princip, je to parazit. Neustále parazituje na nějakém "ano" a říká "ne,ne,ne". Těžko může nějak dlouhodobě existovat.
Víš o nějakém židovském vynálezci? Určitě také nějaký byl, ale já žádného neznám. Znáš nějakého nejmenovaného, který vymyslel ledničku...napsal něco inteligentního, ne jen plácání bez smyslu a dělání zmatku? Vždyť i izraelskou hymnu nám museli ukrást. A ideu mesiáše mají od Peršanů=Íránců. Dnes je chtějí bombardovat. Tak co vymysleli? Umí Einstein vynalézt třeba konkrétní ledničku? Nebo jen něco údajně na konci vesmíru... co si nikdo nemůže ověřit? Jeden známý byl za totálu vekslák a veksloval se studenty-cizinci na kolejích. Říkal, že s černochy nebyl žádný problém, ale že od té doby nesnáší Araby: pořád jen vymýšleli nějakou fintu. Není to přesně to, co dělají jejich příbuzní Židé, ale celosvětově a jen více na úrovni? Ta monoteistická jednorozměrnost přece řídí krok každého Žida, i když je ateistou, stejně jako muslima... Nehledí vpravo vlevo. Jaká produktivní zaměstnání mají tvoji židovští přátelé? Co hodnotného vytvářejí? Ale my se s islamisty nakonec nějak domluvíme, jen s (vámi) Židy to prostě nejde. Když máte rádi jen sami sebe, tak co s tím? Další výprask od "Prozřetelnosti"?

155518

03.03.2008 11:24

Autorka přiznala, že si vymyslela příběh o tom, jak přežila holocaust

RE: Prachy, prachy a zase

pietroo 194.?.?.?

Známý viděl nějaký film, který se odehrával v době vlády Šípových křížů v Maďarsku. (1944) Film, kde nějaký židovský představitel vystupuje zcela sebejistě, takže zástupci Šípových křížů (="nacisté" ) a Němci si ho velmi váží za jeho odvahu, s jakou s nimi jedná. A také mu to řeknou. Známý říkal, že tento film byl jeden z nejhezčích, jaký kdy viděl. Řekl jsem mu jenom takovou drobnost: Žid by si nikdy takto nevážil protivníka. Zamyslel se a odpověděl mi: "To máš pravdu, to jsem si nikdy neuvědomil." Neznají jinou hodnotu než sebe, své kolektivní ego. Žádná jiná hodnota pro ně neexistuje. Takže nakonec tuhle planetu možná opravdu zničí. Jejich "negativita" s kterou se identifikují a na kterou si rádoby hermeticky hrají není uznáním nějakého dejme tomu "tvůrčího rytmu" (den, noc...). Je to čistá negativita, totální rozklad všeho, tedy jakoby "návrat k původnímu" vlastně "před stvořením světa". Křesťanství bychom mohli při určitém pohledu definovat tak, že předpokládá proměnu vesmíru v "(vědomou)božskou (éternou) energii". Židovství jako to, co chce návrat k původní božské temnotě, jakási "černá díra", ve které se vše rozplizne, totální (nevědomá) temnota a hřbitov...a veškeré jejich cítění je toho odrazem.
Myslím, že vše relativní totiž nakonec předpokládá něco absolutního. Židé se tváří, že "ne", ale ve skutečnosti co jiného než absolutno je "vyvolenost"? Co je diktatura, aby se vše řídilo jen podle jejich mřížky vnímání světa? A až si to jednou uvědomí, tak se budou moci posunout dál...a uvidí, že ta sugestivní černá díra na počátku vesmíru je jen něco co se nám tak relativně zpětně jeví, jako jakýsi závoj, a ve skutečnosti je to vlastně (relativně viděno) "černá madona", která rodí vesmír, světlo..., který má nějaký smysl... Jak říká Pseudodionýsius Areopagita: "Nejtemnější temnota září nejjasnějším světlem."

155597

03.03.2008 14:08

Autorka přiznala, že si vymyslela příběh o tom, jak přežila holocaust

RE: Prachy, prachy a zase

pietroo 194.?.?.?

To je jasné. Konec protikladů je "konec světa". Na čistě "černé šachovnici" se také hrát nedá. Člověk asi je schopen nějak registrovat to "mezi" protiklady. Žid řekne (orientálním způsobem vlastně), že protiklady neexistují. Zavře oči a bude se tvářit, že neexistují, a "pravdou" je tedy ten temný nerozlišený chaos, a on vlastně připravuje ten "konec světa". Jiná varianta by byla, že tomu "mezi" rozumím nějak vědomě, a tedy díky existenci protikladů si uvědomuji to mezi nimi...(dialektika) Nevědomě, jak chce orient to vlastně ani nejde...Kde se bere moje schopnost rozlišovat? Takovou otázku si orient včetně Židů neumí položit. Původní temnota (před existencí vesmíru) se mu rovná s dnešním vesmírem. Je tam rovnítko. Neumí si položit otázku, jak to, že iluze (světa) JE? Myslí si, že zavře oči a iluze NENÍ...Kde se vzala moje schopnost rozlišovat?...Zavře očí a tváří se že problém není, že je nad protiklady...Ponoří se do "nevědomí" a proto těžko může něco vědět... Co se ale stalo s tím vědomím=schopností rozlišovat? Odkud se vzala a kam zmizela? Pak může být varianta, že protiklady jdou donekonečna a to "mezi" si jako jaksi uvědomuji, ale nemá to pro mne žádný význam...jen mezi sebou zápasí, vzájemně se zaměňují atd., a cílem je dejme tomu tvůrčí napětí. Tedy přírůstek vědění, vědomí, nějaká zkušenost. Čeho se týká ale tenhle přírustek vědění? Nebo tam žádný není? A musí ta empirie pokračovat do nekonečna,(a odkud to vím? předpokládám to?), aniž bych se dotkl něčeho zásadního, základního? (a aniž by to muselo znamenat konec vší zkušenosti) Poznání donekonečna, které není vůbec v ničem žádným skutečným poznáním? Co znamená slovo "poznání" v takovém smyslu? (Nebo slovo "život"?) Co znamená to, že nějak rozumím těm protikladům? (Nějak jim rozumím, protože bych o nich ani nemohl mluvit, nemohla by existovat komunikace, nemohl bych mluvit o vztahu mezi nimi.) Znamená podle mne že nějak rozumím i tomu "mezi". A jestliže je tady moje vědomí, je tady "něco navíc", a těžko se může podle mne vesmír rozpadnout na neexistující temnotu... A tedy jsem schopen pochopit i "tajemství zla", relativitu a její vztah k absolutnímu. Jsem schopen vidět věc ze dvou stran: a to už předpokládá něco absolutního. A to absolutní pro mne asi bude mít nějaký význam... Ať už si pod ním představím cokoliv. Papež Gregor 13.měl v erbu draka. A nic dalšího. Papež Pavel 5. měl v erbu v horní polovině orlici, a v dolní draka. Jakoby tím říkal: z jedné strany se to jeví jako drak, a z druhé je to orlice, symbol Marie... A ten drak=orlice jsem já papež...

155608

04.03.2008 17:36

Francouzská držitelka Oskara: Útoky 11. září byly vykonstruovány

RE: vyslovila pochybnosti o americkém přistání na Měsíci

pietroo 194.?.?.?

Také mám někdy ten dojem. Gagarin neměl na palubě žádné fotografické přístroje! Neumím si představit, že bych vyslal raketu do vesmíru, a chci aby mi to svět uvěřil a já tam nedám žádný foťák! Spíš vzniká otázka, proč tomu za takových podmínek vlastně vůbec někdo věří? Možná tam byl, opravdu nevím, ale každopádně je to minimálně neprofesionální. A ve svých verzích, co tam ve vesmíru viděl, si Gagarin pokud vím odporoval. V různých detailech, např. že měl kombinézu takové barvy, pak ve své knize psal zase jinou barvu...
A jinak co se týká Američanů na Měsíci, tak poměrně snadno se dají klást námitky. Možná tam byli, nevím, ale mohli by nám "laikům" některé věci objasnit...Například proč na oběžné dráze, když spravují ISS, tak tam má kosmonaut kombinézu, ve které se nemůže ani pohnout, dvě hodiny tam vždycky utahuje nějaký šroubek, zato na Měsíci tam jsou pomalu v jakýchsi montérkách a bez problému tak poskakují, žádné bezpečnostní rioziko nehrozí...?

155701

Taková věc, jako útok na WTC je nepochybně doprovázen "zednářskou magií". Pokud tu akci plánovali dlouho dopředu, tak tam pravděpodobně vložili i číselnou magii: Číslo 11 znamená jakoby překročení stromu sefirot (tedy čísla 10), tedy jakoby mimo svět... 11.9. Když numerologicky sečtu 1+1+9 tak to zase dá 11. Pak tam byl "let č.11", jedna z těch budov měla popisné číslo 11. To už je nepochybně synchronicita, která to vlastně potvrdí.
Čísla a slova pocházejí z jednoho "kořene". V určitém smyslu jsou dokonce vzájemně zaměnitelné. Alespoň tak to uvádí Weinreb. Proto jsou možná zajímavé i slova, která mají v hebrejské abecedě hodnotu 11. Zaujalo mne slovo "oheň", protože v židovské tradici je bůh "oheň v keři". (I když dnes Židé mají rádi jen temnotu a tohle vlastně doslova vyhodili...je jim to proti srsti.)
Stala se mi v životě taková věc, že jsem měl kamarádku z Baskicka, a dělali jsme oheň a já jsem se ji zeptal, co znamená baskicky její jméno Amaia. "Ama"=matka. "amai"=konec. A "amaika" znamená "11". A bylo právě 11 hodin!! A byli jsme právě u ohně...

Ale i další významy čísla 11 jsou zajímavé (demiurg...):
Value entered: 11.
________________________________________
Other words in the Hebrew system with the value of 11.
AHH. Ahah אהה
AI. Where אי
AVD. Firebrand, volcanic fire אוד
BBVA. When בבוא
ChBA. To conceal חבא
ChG. A circularity of form or motion; a feast חג
CIA. Central Intelligence Agency of the US יא
DEVA. devi דוא
DHB. Gold (Ch.) דהב
99749 זד
GDD. To tear, cut, attack גדד
IA. Biblical God of Creation, the DEMIURGE יא
JAY. passion force אי
XVH. the number in my hand, no kidding וה
YA. All of Our Number are 11 יא
ZD. Proud, haughty זד
www.mysticalinternet.com/gematria/index.php -

155705

04.03.2008 19:39

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

RE: najviac

pietroo 194.?.?.?

"Využíval papeže." Možná v něčem ano, nevím, ale vím, že přes veškerou snahu Karla 4., ohromné úplatky kardinálům atd. se mu nepodařilo prosadit, aby papež jmenoval kardinála německého původu... Nevím co přesně myslíte "pravoslavím": užívání staroslověnštiny? Nebo ještě něco dalšího? Jen samotná staroslověnština, a navazování na velkomoravskou tradici není tím, co dnes nazýváme pravoslavím. S tím by Karel 4. určitě nesouhlasil, staroslověnština dnes v pravoslavné liturgii hraje roli latiny ve středověku...nikdo ji nerozumí, takže původní smysl "srozumitelnost" je pro změnu úplně jinde. Staroslověnštinu povolili papežové pokud vím později v Chorvatsku a není to "pravoslaví". Pravoslavní Řekové slovanské pravoslaví také nemusí...Kdyby Wojtyla svého času nevyhlásil Cyrila a Metoděje za patrony Evropy, tak se o nich (v Řecku) vlastně nic nevědělo: v Řecku jim byl zasvěcen snad jeden nějaký malý kostelík...A skutečně vědecký zájem o Velkou Moravu a Cyrila a Metoděje je v našich zemích no comment. Stát na tom zájem nemá. To asi víte. Asi je strach, že by se Morava odtrhla...případně by se rozvíjely slovanské myšlenky...

155710

04.03.2008 19:51

Autorka přiznala, že si vymyslela příběh o tom, jak přežila holocaust

RE: Prachy, prachy a zase

pietroo 194.?.?.?

Kde se bere moje "schopnost rozlišovat" určitě není pseudoproblém. Bez ní totiž nemohu nic. Nelze mít přímý vhled ( advaita), i když se mi to tak zdá. Vždy je to jakoby na zrcadle, a přesto to může být poznání, které má absolutní jistotu...Vždy je tam potřeba nějaký "souhlas vědomí": Jak vím, že ta jasnovidnost je pravda? Čeho se ta jasnovidnost týká? Týká se nakonec nějakého "něco"? Nakonec se týká toho "transcendentního". Tedy vědomí samotného...Veškerá (sebe)reflexe je rozumem...Napáchalo se mnoho škod, že se "rozum" posunul do jiné roviny a tím zdiskreditoval...Rozum a cit (láska) musí nakonec patřit do stejného světa... Buddhismus je také racionální, pouze si myslím, že východ si neklade určité otázky, jako "proč je iluze, kde se bere, je iluze nebo snad není? Co znamená, že iluze JE?" Maitreja se má objevit na Západě. Je buddhou Západu. Proč? Ve Vídni na buddhistickém hřbitově jsou znázorněni buddhové. A Maitreja jako buddha Západu je znázorněn jak se dotýká palcem ukazováčku: "dotek sebe sama" jakoby, sebereflexe... To je teprve skutečné sebevědomí...ale takové východ zatím nemá...východ něco silně cítí, ale neví co, takže to pak končí většinou slepou vírou.... Východ a Západ jejich vztah je vztahem "svatby", vnitřního a vnějšího, matky a syna... Já myslím, že jen obojí dohromady dá celek, jejich vztah je totiž "grál". Ne ale tak jak chce New Age, že to zase rozplizne...ve skutečnosti chce západ asi eliminovat...tvářit se že není...Ten vztah východ-západ je totiž jako archimédův bod, ne nějaká vágní rozplizlost, vědění, které vlastně neví jestli opravdu ví..., gnoze, která ví, že nic neví...To je na mne moc slabota. "Rozum" nemůže zrušit sám sebe. Nemohu rozumem říct "rozum je nesmysl",...je to jako váhy... a pak tvrdit něco bez jakýchkoliv kritérií...Věta "pravdu nejde poznat" vyvrací samu sebe... Ti skuteční mudrci východu v minulosti tyhle triviality nepochybně znali... Jinak díky za super reakci. Člověk často nemá s kým se o těch věcech pobavit...( Jako pouhého "Okcidentálce" byste mne myslím podcenil.. [smích] )

155719

08.03.2008 10:36

Teror pravdoláskovců

RE: On to bohuzel zase takovy objev neni....

pietroo 194.?.?.?

Nejde o "komunisty", jde o prospěcháře. Po válce byl problém s konfidenty gestapa, kteří se dávali ke komunistům,...dnes se zase přidají třeba k Rockefellerovi...Možná, že to také přispělo ke konci komunismu, že to vlastně ani komunisti nebyli... Největší problém je, jak se lidská společnost může mentalitě prospěchářů bránit. Ti automaticky si vytvářejí mafie, vrána k vráně sedá, zákony si napíšou jak se jim hodí... Myslím jedině tak, že úplně všechno bude kontrolováno zdola...žádní "volení zástupci", kteří si dělají co chcou...lidé musí rozhodovat úplně o každé věci...Musí v tomto směru dospět, jinak se těch lidí nezbaví.
A jako mentalita stvořená pro prospěcháře je nejmenovaná mentalita: být neustále nahoře, "jsem vyvolený", "vše je relativní =tedy manipulovatelné jak chceme my", a dělá jim dobře žít v neosobních strukturách, říkají tomu "magie". Jako parazit když musí vnějškově přijmout určité vzorce, které jsou pro něj ale jen vnější...a dělá mu dobře se pohybovat v těchto prázdných neosobních strukturách, ale přitom si u "srdce" myslí úplně něco jiného... a jejich neuvěřitelný pocit sounáležitosti...no prostě mafie prospěchářů, vampýrů, žije z té negativní energie, provokací...jak si to kdo nazve. Když se na některé typy podíváte (Wolfowitz..), tak pojem upír vás napadne automaticky...Operace uší tomu trochu pomůže...
Co se týká lišek, tak ve Vídni žijí v městském parku. I hned za městem, na Kahlenbergu jsem je několikrát viděl...i normálně na poli...jednou šla jedna dokonce do vesnice. A když to tady někomu vykládám, tak na mne zírá a zeptá se: "v Alpách?" nebo "nebyla vzteklá?"...A připadáte si jako Marco Polo. Poznáte jak je složité někdy sdělit i úplně jednoduchou věc, kterou si každý může ověřit...jak pak mohou lidé hledat pravdu, když je nezajímá? Když se to nenaučí na normálních věcech, té poctivosti bádání, jak se mohou orientovat ve věcech, které si už tak snadno ověřit nemohou?
Jinak co se týká lobby, tak kdo by chtěl mít povolání řidiče (B,C,E), tak ať se zapíše do autoškoly do dubna...Pak to bude stát 40 tisíc...

156010

08.03.2008 11:43

Teror pravdoláskovců

RE: ješte jednou Robert Gross

pietroo 194.?.?.?

Za celých 20 let od "převratu" jsem neviděl v televizi jediný dokument o genocidě Arménů...V poslední době se na televizi už nedívám, takže nevím. Co tak pocit viny a vyrovnat se nějak s těmi židovskými hrdlořezy v NKVD, komunistických lágrech? Aspoň mít tu triviální poctivost to vyslovit...Ne, to ne...na to my psychicky nemáme... Zkuste jít do vlastních řad a čestně. Co třeba pan Steigerwald, že by nám o těch Arménech napsal, poplakal si nad tím, jaká tam byla kultura a dnes tam není nic..? Napsal o nich něco za 20 let? Nebo že by se v sobotní příloze, ať si to každý na víkend může přečíst, se zamyslel nad svým národem, tedy tak četnými židovskými komunistickými vrahy za Lenina? Nad často deformovaným myšlením Talmudu, které je v rozporu s "lidskými právy" a přesto žije v židovské duši? Vždyť už mu musí být jasné, že je pro smích ne? Židé jsou tak hloupý národ, že jim to nedojde? Když si nevážíte druhých, my si přestaneme vážit vás... A pak nastává situace, kdy ani Gándhího už holocaust nezajímá...
Kdyby homosexuálové řekli, že jsou těmi ublíženými celé dějiny, a že hrají obětního beránka, to bych i bral, ale Židé???
Včera jsem se bavil se známým. Říkal, že má kamaráda, který konvertoval na židovství, a že jej pak po několika letech potkal. A zeptal se "Tak co"? A kamarád mu odpověděl: "Já je mám rád, ale oni nás ne..." A přestal k nim docházet a údajně se chystá do Compostelly... S láskou tam přišel...a oni ho nepřijmou. Nevidíte tam nějaký problém? (charakter, pokrevní sekta, která není náboženstvím...)

156018

08.03.2008 18:35

Francouzská držitelka Oskara: Útoky 11. září byly vykonstruovány

RE: gematrie

pietroo 194.?.?.?

Výborně. Ty jedenáctky ale mimo určitě nejsou. Junta v Barmě se přestěhovala 2005 do nového hlavního města za konstelace samých "11":
Naypyidaw itself has a short history, having been founded in late 2005. The present military government began moving government ministries from Yangon to Naypyidaw on 6 November 2005 at the astrologically auspicious time of 6:37 a.m.[3]. Five days later, on 11 November (11/11), at 11 a.m., a second convoy of 1,100 military trucks carrying 11 military battalions and 11 government ministries left Yangon. srv. wikipedia

156052

09.03.2008 21:43

Francouzská držitelka Oskara: Útoky 11. září byly vykonstruovány

RE: gematrie

pietroo 194.?.?.?

Asi to tak bude. To telefonní číslo jsem neznal. [smích]

156139

11.03.2008 10:48

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

jen odbytiště a sféra vlivu

pietroo 194.?.?.?

Ukrýt poklady a archivy v "cizí zemi" je možná inteligentní krok: tam ho totiž vítězné mocnosti hledat nebudou. Jinak koupit si 51 procent akcií není tak jednoduché, někdo vám je musí prodat. A kontrolní balík kmenových akcií si drží mnohdy rodina a na burzu je vůbec nedává... Na burzu se dávají akcie, které s sebou nenesou právo mluvit do rozhodování firmy...Všechno je chytře vymyšlené. Nelze jít na burzu a koupit si třeba Strabag, Billu... Větší transakce s akciemi případně fúze musí schvalovat i centrální banka a dokonce Evropská komise.
Evropská unie je bohužel jen jednosměrná. Oni tady můžou vše, my tam nic, jen za jejich podmínek. Říkal mi známý, který se vrátil po převratu z Rakouska a tady hodně zbohatl... Říkal, že oni už věděli, že komunismus padne. A jen se čekalo, aby se už mohlo začít vyvážet na východ. Protože byla krize z nadprodukce. A řekl: "Mělo to zůstat zadrátovaný." Tohle řekl on emigrant!
Koneckonců proto Němcům a Rakušanům vadí radar, ne že by byli lepší než jsou Američané, ale protože oni by tady chtěli hrát prim...Celá staletí se o to snažili a dnes jen pokračují. Neumí to (zatím) jinak. Bohužel. Když dostanou možnost, tak budou zase hlásat vyvolenost jen někoho jiného. Jakoby dějiny byly vybíjení klínu klínem...

156253

11.03.2008 18:58

Teror pravdoláskovců

RE: On to bohuzel zase takovy objev neni....

pietroo 194.?.?.?

Bude se platit za profesní průkaz. Tedy za autoškolu, a pak za 40 tisíc ještě absolvovat dvouměsíční školení na profesní průkaz. Naštěstí je poslední prováděcí předpis z ministerstva, že do konce října mohou autoškoly ještě, pokud chtějí, fungovat postaru. Řidiči z povolání, kteří ale profesní průkaz nemají si ho budou muset udělat, teď je to ještě kamarádsky za tisícovku, ale pak to bude byrokratický nesmysl za 40 tisíc, který bezpečnost na silnicích stejně nezvýší. Média o tom myslím ani neinformují...a spousta řidičů z povolání ty profesní průkazy nemají...

156289

11.03.2008 20:49

Ortodoxní židé a holocaust I

RE: Víra v HOLOCAUST 2.

pietroo 194.?.?.?

Mein Kampf musí být zakázaný, to je jasné. Hitler byl totiž asi totální guru: Stačí si přečíst jeho knihu a stanete se okamžitě "nacistou"... Jak je to možné?

156301

11.03.2008 22:29

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

RE: Co je to za šílenost?

pietroo 194.?.?.?

Němci na sobě dost pracují...o Rakušanech se to tak už říct nedá. Ale postkoloniální reflexy ve vztahu k východní Evropě mají oba dva. To je realita. Nějaký třeba pocit viny za to, že jako vždy napadnou celý svět, což nejde vyhrát, a tak nám sem přitáhli komunismus? A teď vesele expanze do té komunismem oslabené vých. Evropy...Docela se divím, že historici o minulosti nemluví. V Rakousku jsem četl o různých masakrech po válce, ale tady si to ani nejde ověřit? Jinak, ve skladu v Lidlu musejí zaměstnanci říkat vedoucímu směny "Gruppenleiter", pak místo odpadků tam mají krabici nadepsanou "Bruch", a jeřábníkovi musejí s vážným obličejem říkat "Stadler"... Proč to ten německý majitel požaduje? Duševní nemoc? Češi jsou velmi tolerantní národ, opravdu "evropský", Němec by to totiž nepřijal... Jinak pracoval jsem i jako dispečer kamionů: Nikdy se nevezlo dřevo do Česka...vždy jen do Rakouska. Je to fajn poslouchat rakouské telefonáty, kde vás neustále rafinovaně ponižují, chovají se jako rozežrané a rozmazlené děti... Ono mezi námi, Rakušané ví o Němcích své. Je to asi dva roky, kdy docházelo ve Vídni na univerzitě k etnickým konfliktům. Němečtí studenti, kterých je tam možná polovina, drželi místa jen pro Němce, Rakušany tam nepustili, nadávali rakouským učitelům ať mluví německy... Prostě chovají se tam stejně rozežraně jako všude na světě... Rakušané řekli, že už tam Němce nechcou, a až Brusel je donutil zase přijímat další německé studenty...Myslím, že se ale odvolali k evropskému soudu... V novinách Heute byl dokonce článek asi v tom smyslu...no vždyť je známe z dovolených, jak vždycky zablokují nejlepší pláže, obsadí všechna hřiště zavazadlama, jako že zítra tam budou hrát... Dost mne ta averze překvapila. Svého času, ještě za císaře pána byla móda si brát Čechy nebo Maďary, aby se odlišili Rakušané od Němců...

156314

12.03.2008 13:08

Mučení lidí ve jménu svobody a demokracie

RE: Kdyby jen ředitel OI

pietroo 194.?.?.?

Nechci spekulovat, jakého asi bude původu. Ta kombinace je ale podezřelá. "Občanská práva", zároveň mučení "nepřátel", je mu dobře v neziskovém sektoru, různých nadacích...určitě rotary, lion...kamarádi ve stylu eretzu...

156355

12.03.2008 13:50

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

RE: Slovan = slave = otrok

pietroo 194.?.?.?

To je pravda. Když si F.Ferdinand vzal Češku, tak ho císař donutil podepsat papír, že se vzdává nástupnictví pro své děti. Nelze se divit, že Češi tu monarchii zlikvidovali. Dodnes jim to Rakušané vyčítají...ale můžou si za to sami.
Každý ve Vídni má český původ, ale málokdo se k tomu hlásí. Možná až polovina firem jsou česká jména. České čtvrti byly: Favoriten (největší vídeňská čtvrť, dnes z velké části yugo a turci), Wieden ("Vídeň"!), Landstrasse. Je to vlastně centrum města. Když vystoupíte z vlaku ve Vídni (Sudbahnhof), tak ty čtvrti máte hned vedle sebe.

156359

13.03.2008 17:27

Mučení lidí ve jménu svobody a demokracie

RE: Útrpné právo bylo zrušeno právě kvůli neefektivnosti a hlavně také kvůli nepoužitelnosti získaných informací.

pietroo 194.?.?.?

Jak již někdo napsal v jednom příspěvku výše, spíše je účelem "mučení" zastrašení obyvatelstva, tedy i nás. To zadržování vězňů na Guantanámu jiný účel nemá, jejich informace jsou nulové.

156466

13.03.2008 18:12

Bonbónek

RE: Obrovský vliv mainstreamu na myšlení všech lidí

pietroo 194.?.?.?

Žil jsem tři roky v Rakousku a často tam jezdíme, takže to vím také. Úplně stejně se dá říct, že jakýkoliv národ jsou neuvěřitelní "blbci". Slovani zatím nic zvláštního nepředvedli, takže budoucnost by měla být jejich? Já myslím, že v horizontu několika staletí určitě ano. Jen se pomaleji probouzí a učí se od druhých, a jednoho dne promluví. Závist tady je, dost mi vadí, v Rakousku jsem se s ní osobně nesetkal. Zato jsem tam byl svědkem "germánského" rafinovaného ponižování lidí (Rakušanů navzájem), které jsem pro změnu tady nikde neviděl. Shrnul bych to asi tak: východ se snaží rozdíly srovnat (nakonec "nirvána" ), Západ zase neustále rozlišuje a odlišuje.

156472

14.03.2008 23:38

Bonbónek

RE: Co se divíte?

pietroo 194.?.?.?

Trochu kabalistiky: Tak jako "Bůh" tvoří člověka, tak člověk vlastně v tvorbě napodobuje boha. Zřejmě bude muset "stvořit" další bytost, aby se stal opravdu "tvůrčím bohem", prožil božství. To asi bude mimo jiné význam Golema. (Jeho další význam bude asi zombie=goj...) Přiřknou se těmto "robotům" lidská práva...jo, takhle vývoj půjde.

156567

15.03.2008 20:14

Ortodoxní židé a holocaust II

RE: Nuterei Karta ala Kosher nostra.

pietroo 194.?.?.?

Je to smutné, ale Talmud nakonec není ani náboženská ani etická kniha. Je to soubor pro nás absurdních předpisů a rituálů, které mají za cíl nějak odlišit židovskou populaci od ostatních. Absurdní úvahy ve stylu: Nesmíte porušit smlouvu. Proto, když musíte podepsat smlouvu, kterou se nechcete řídit, tak ji nepište hebrejsky, ale aramejsky...A je to vyřešené. Asi jakoby byl zákaz pít alkohol a talmudický mistr by to vyřešil tak, že by vám poradil nalít alkohol do prázdné láhve s nápisem "minerálka"...Tak takové úvahy, to je svět Talmudu. Takové absurdity opravdu asi nenajdeme u žádného národa světa. Talmud není příčina, ale následek. Nejmenovaní jej číst nemusí, talmud je jen vyslovení (jejich) rozpoložení duše a jejího vztahu k univerzu a ostatním lidem.

156599

16.03.2008 19:23

Bonbónek

RE: Paní Jarmila má svým způsobem velkou sociologickou pravdu již z titulu učení Františka Koukolíka!

pietroo 194.?.?.?

Zaujalo mne to, a podíval jsem se na definici stupidity podle Koukolíka v Britských listech. Snad to nebude znít stereotypně-stupidně, ale moje hypotéza je, že nejmenovaní jsou velmi inteligentní stupidní lidé. Zkušenost mi to bohužel potvrzuje.

Stupidita:
Přílišný důraz na spolupráci a soudržnost narušuje objektivní, logické a racionální zpracování informací.
Krajní případ stupidity, jejímž podkladem je převaha soudržnosti skupiny nad logickým a věcným zpracováváním informací, je groupthink. Groupthink je nové slovo, které doslovně znamená "skupinové myšlení". Ve skutečnosti jde o skupinovou stupiditu obvykle vysoce inteligentních lidí. Groupthink je:
"způsob myšlení, kterému lidé propadnou, jsou-li členy výrazně soudržné skupiny, v níž snaha po dosažení jednomyslnosti zvítězí nad motivací k věcnému hodnocení možnosti jednat jinak." [P9]

Zaujalo mne:
1. Iluze nezranitelnosti, případně neporanitelnosti, přesvědčení, že se skupina nemůže dopustit chyby, že všechno musí dobře dopadnout.
3. Víra v morální oprávněnost existence skupiny a jejích rozhodnutí. Sem spadá přesvědčení, že "ve více hlavách musí nutně být více rozumu", že skupina nutně ví víc než jedinec, je nutně moudřejší a zkušenější než jedinec.
6. Iluze jednomyslnosti. Členové skupiny nevyjadřují své skutečné pocity nad tím, co se děje. Nevyjadřuje-li nikdo nesouhlasný názor, posiluje se pocit, že je vše v pořádku. Čímž vzniká iluze jednomyslnosti.(!!)
7. Tlak na nekonformní členy skupiny. Groupthink vnáší mezi členy skupiny pocit harmonie. Autocenzura a tlak na případně nekonformní členy skupiny se dá považovat za prostředky, jimiž se pocit harmonie udržuje.
8. Ochrana vlastního vědomí a ochrana vědomí druhých členů skupiny před negativními informacemi, čehož se někteří členové skupiny chápou spontánně a bývají vysoce výkonní. (eretz [mrknutí jedním okem])

156631

17.03.2008 09:35

Čína připravuje Peking na olympiadu

RE: Nevim... ze zrovna v tomto pripade autorovi nevadi typicke znaky dalsi barevne revoluce....

pietroo 194.?.?.?

Je pravda, že je dnes tendence si Tibet romantizovat. Velmi málo lidí ví, že lámové měli své soukromé armády a válčili mezi sebou... Dnes toho čínská propaganda využívá. Stejně jako krutých trestů: lámání nosu, trest smrti samozřejmě...
Pokud dalajláma mluví o olympiádě, je to zřejmě snaha být přátelský za každou cenu: nechce nijak provokovat Čínu, která by se Tibeťanům určitě pomstila. "Menšina dělá výtržnosti": ano, dnes totiž 90 procent obyvatel Tibetu jsou Číňané...Dávají se jim různé výhody, aby se přistěhovali do Tibetu.
Co se týká (asijské) krutosti: Kdysi jsem četl knihu o 2WW, a ptali se tam jednoho čínského turisty sugestivní otázkou: Jak se na to díváte, že se tady vyvražďovali příslušníci jedné rasy navzájem? Číňan odpověděl zřejmě nečekaně: "To je nic, proti tomu, co dělali Japonci."

156672

17.03.2008 11:39

Mé postřehy z demonstrace proti radaru

RE: Také jsem byl zklamán, ale z jiného důvodu.

pietroo 194.?.?.?

Znám dva přispěvovatele do britských listů. Člověk by čekal, že už pochopili jak se hraje hra... Když řeknete něco víc, víceméně se dočkáte de facto urážek a pouček, tak si je vyslechnete, v duchu si řeknete, aha, takže zase nic, uvidíme kolik let ještě...A nakonec bude zase prožívat ty volby, nebo fandit Švejnarovi...A žít doslova v té růžové zahradě. "Interpretuje si" realitu, jak se mu líbí, optikou růžové zahrady, a kdo to nechce je zlý a bezcitný. Takhle vývoj skončit nemůže, takže ta bomba na hlavu asi přijde. "Zednáři" tím žádnou chybu neudělají. A myslím, že to ví. Pokud mají nějakou skutečnou esoteriku, tak je to tohle...

156680

17.03.2008 21:51

Bonbónek

RE: Paní Jarmila možná, ale pan Koukolík určitě

pietroo 194.?.?.?

Obávám se, že takřka celé národy skupinové stupiditě v určitých dobách podléhají. Nejmenovaní se liší od ostatních národů podstatně větším pocitem sounáležitosti. Tuto sounáležitost vnímají dokonce posvátně nábožensky...a to už je síla. Takže ta stupidita tam má mnohem větší šanci se projevit.
Jinak myslím, že komunita zvědavce není skupinové myšlení, protože každý zde přemýšlí a hledá sám za sebe a já myslím, že poctivě, a tak se ti lidé vlastně setkali. Může to mít samozřejmě tendenci ke xenofobii, ale my se jen bráníme, a to prostě člověk nemůže být pořád jen super etický... Osobně si myslím, že každý národ hraje nějakou roli ve vývoji, který nepokládám za náhodu. A to by si měla uvědomit i ta druhá strana (podle Vás zřejmě nestupidní). Ono totiž tímhle stylem se dá jednoduše odmítnout i samotný Koukolík: vždy můžete "rekurzivně" prohlásit, že jeho definice jsou jen kolektivní stupidita psychologů...

156714

19.03.2008 11:03

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

Díky

pietroo 194.?.?.?

za tento velmi kvalitní článek. Na Trodasově fóru se dá najít pohled z "druhé strany", když předseda izraelské vlády říká v rádiu lidem: "Nebojte se, my ovládáme Ameriku a Američané to vědí."

156772

22.03.2008 13:35

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Podstata

pietroo 194.?.?.?

Ta diskriminace byla ale pravděpodobně způsobena předchozí negativní zkušeností. Byli to samí Židé, kteří se vědomě odloučili od ostatního lidstva, vytvořili si neuvěřitelné množství rituálů pro ten účel, pokud to budeme popisovat jen čistě sociologicky. V Persii i Babylónii ve skutečnosti Židům byly bez problémů svěřovány i nejvyšší úřady, fungovali jako opora moci proti domácímu obyvatelstvu. To se ale dnes nenosí říkat? Jestliže budeme věřit bibli, pak i v Egyptě to bylo podobné. Persie(Írán), Babylonie...byly totiž to, co dnes nazýváme "multikulturní". A zřejmě jako vždy je příslušníci nejmenovaného etnika posléze zklamali. Tak jako jsme toho svědky dnes. Oni sami se vydělili, a ta křeč pokračuje dodnes. Diskrimminace není příčinou. Stejně jako příčinou antisemitismu není závist. Protože pak by největší antisemité museli být Židé. Pár jich znám, takže o té závisti vím svoje. A ani miliony jim nepomůžou... Oni diskriminují vlastně nás. Vždyť de facto žijeme jako v Jihoafrické republice. S jejich nenávistí k druhým je to jako u narušeného člověka: hledáte příčinu nenávisti, ale ta příčina sice někde je, ale ne u těch druhých lidí, jak se psychicky nemocný domnívá... Je to nenávist pro nenávist, dodává si tak to etnikum podvědomě sebedůvěru. Je to prostě vzorec se kterým byli takříkajíc "stvořeni", a budou muset začít na sobě hodně pracovat, aby byli schopni žít s ostatními lidmi (ne jenom vnějškově "jako", ale opravdu solidně). Žádné náznaky ale nejsou vidět. Jen pokračují ve stejné linii už tisíce let a dnes jim dodává neuvěřitelnou energii to, že se vlastně v rámci globalizace naplňují jejich stará proroctví a touhy... Slovanovi=flegmatikovi se to těžko vysvětluje, myslí si, že všichni jsou jako on...ne, nejsou. [oči v sloup]

157023

22.03.2008 13:51

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Tady to máme...

pietroo 194.?.?.?

Zajímavá informace. Řekl bych k tomu asi toto: Nejprve vás budou za takové informace zesměšňovat, dávat do blázince, a až budou mít planetu úplně pod kontrolou jak chtějí, tak sami to budou dávat do těch novin, televize, budou "vyjevovat esoteriku", a děti se budou od školky učit, ne že rasismus je blbost, ale že Židé jsou vyvoleni...hodní ilumináti jako rada moudrých řídí svět...a odpůrci zase skončí v těch blázincích...nebo budou za blázny prohlášeni.
Jednou byl myslím na Primě pořad s českými zednáři. Jeden z nich řekl, že zednáři instalovali F.Castra na Kubě. Moderátor nechápal (chudák věří asi oficiálnímu výkladu a pak ho sám inicitaivně šíří mezi lidmi jako "osvícenství" ), a zednář se smál a zopakoval mu to. Koneckonců, říkal mi jeden bývalý komunista, že tím se nijak zvlášť netajili ani komunisté. Podrobnosti neznám, musel bych se jej zeptat.

157025

22.03.2008 14:38

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

pietroo 194.?.?.?

Ano, jedna z mála opravdu kvalitních studií. Originální pokus spojit "fyzické" a "duchovní". Přeloženo do jiného jazyka: Prostě taková "teorie superstrun", která splňuje vědecká statistická kritéria.

157027

22.03.2008 23:26

Mé postřehy z demonstrace proti radaru

RE: Do jake miry jsou schopni sebereflexe?

pietroo 194.?.?.?

Problémem je totální nezájem lidí. Organizátoři mohou zakázat jakékoliv ostatní symboly, ale média nakonec řeknou, že tam stejně (bez symbolů) přišli ti komunisti... Asi před třemi měsíci jsem mluvil s Tamášem i se zástupkyní z Brna. Ta mluvila v tom smyslu, že by se na demonstracích neměly objevovat další symboly... Tamáš mi říkal: "Když se vám to podaří rozjet, my z Prahy se k vám připojíme." Jenže absolutní nezájem lidí.... V minulosti byli lidé revoluční, protože měli hlad...Vzali vidle a šli proti pánům... Dnes hlad nemají, takže revolučnost vymizela. To zřejmě bude jedním z podstatných znaků této doby.

157063

23.03.2008 11:56

Umírající pes jako výstavní exponát

RE: No upřímně řečeno,

pietroo 194.?.?.?

Provokativní hnus jako umění je židovská záležitost. U ostatních národů ji najdeme přirozeně také, jenže u nejmenovaných je to takřka výlučnost. Nic jiného prakticky neumí. A šířit tento hnus v televizi a ve společnosti vůbec považují za své poslání vyvolenosti, "vyrovnávat protiklady", výsměch "(pro)národům". Destrukce, chaos, výsměch, je však nesmí nikdo kritizovat: už jenom z toho vzorce je jasné, kdo se tam cítí nejlépe. Jak moc se musíme namáhat, abychom našli židovského umělce, který takhle neuvažuje. A jsou to zároveň oni, kteří čekají až jako ten Řím zanikneme... A my jsme tak hloupí, a budeme plivat sami na sebe... Tolik k té židovské tradici. A umělec hnusu, který neumí nic jiného bude samozřejmě často sympatizovat s Izraelem a židovským národem (Knížák), protože dobře ví, který národ ten hnus dělá...
"Habacuc" je prorok a jedna z knih Starého zákona. Česky Abakuk. Takže tak.

Něco z proroka Habacuca:
"Pozor na opovážlivce; není v něm duše přímá. I kdyby pro sebe zabral všechny pronárody a všechny národy shromáždil k sobě.
6 Což ti všichni neužijí proti němu pořekadel, posměšných popěvků a narážek na něj? Bude se říkat: "Běda tomu, kdo hromadí, co mu nepatří. Jak dlouho? I tomu, kdo zástavou zatěžuje. 7 Což tvoji dlužníci náhle nepovstanou, nevzchopí se ti, kteří se třesou strachem? Budeš jim vydán v plen. 8 Za to, že jsi plenil mnohé pronárody, budou plenit všechny ostatní národy tebe za prolitou lidskou krev a za násilí páchané na zemi, na městu i všech jeho obyvatelích.
9 Běda tomu, kdo chamtivě shání mrzký zisk pro svůj dům, aby si založil hnízdo na výšině, aby se vyprostil ze spárů zla.
10 Rozhodl ses k hanbě svého domu učinit konec mnohým národům; hřešíš sám proti sobě. 11 I kámen ze zdi bude křičet, trám z krovu mu odpovídat.
12 Běda tomu, kdo staví město na prolité krvi a zabezpečuje tvrz bezprávím. 13 Hle, což to není od Hospodina zástupů, když
”lidé se namáhají, a pozře to oheň, národy se lopotí pro nic za nic?“
14 Země bude naplněna poznáním Hospodinovy slávy, jako vody pokrývají moře.
15 Běda tomu, kdo napájí svého bližního, tobě, který přiměšuješ jed svého hněvu a opíjíš ho a na jeho nahotu se díváš.
16 Dosyta se najíš pohany, ne slávy. I ty budeš pít a ukáže se tvá neobřezanost. I na tebe dojde číše z pravice Hospodinovy
a zlořečení na tvou slávu.
17 Násilí na Libanónu se obrátí proti tobě, pobíjení zvířat ti nažene děsu za prolitou lidskou krev a za násilí páchané na zemi,
na městu i všech jeho obyvatelích."
Otázka, jestli je to směřováno i k Židům... [pláč] [chechtot]

157081

25.03.2008 17:27

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Tady to máme...

pietroo 194.?.?.?

Chci se zeptat. Ten samotný název "Bohemian", má to něco společného s "český"? Ví se v tomto konkrétním případě přesně, co to znamená? Díky

157171

27.03.2008 09:53

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

pietroo 194.?.?.?

Souhlas. Velmi dobrý článek. Moje zkušenost v diskuzi s nejmenovanými je stejná. Neustále si odporuje. Vždy platí jenom jeho pohled. Co se mu nehodí zrelativizuje. Zažil jsem otřesné příklady. Vidím, že zkušenost s nimi je všude stejná. Jsou to podvodníci s pojmy, manipulují je jak se jim hodí a zákonitě se tak dostávají do rozporu sami se sebou, se svými předpoklady. Tuto vlastnost mají bez ohledu na vzdělání. Naopak, u těch vzdělaných je to ještě horší. Realitu vnímají mřížkou židovského archetypu. Nic obecného neuznávají, takže jejich argumentace je nakonec směšná. A když se vám chce a poukážete jakkoli jemně na jejich vlastní rozpory, jediná reakce je samozřejmě vztek, arogantní nafučenost blba, a na očích mu uvidíte, že on sám ví, že je podvodník a manipuluje vás, je mu nepříjemné, že jste ho prokoukl...ale nezmění se. Díky té manipulaci on se cítí, že je víc než vy. Celé jeho sebevědomí by šlo asi vniveč, kdyby měl být normální... Nemohl by se cítit něco víc, a on přece nepůjde proti svému "citu". To by ho omezovalo. Budou muset asi dostat pořádné rány osudu, aby se změnili, anebo lidstvo bude muset dospět a přestat je brát vážně jako nemocné lidi...

157290

28.03.2008 14:04

Jazyk sionismu

RE: Jazyk sionismu aneb eufemismem ke lhaní

pietroo 194.?.?.?

Díky za informaci. Doufám, že se podle ní zachováte při své nejbližší návštěvě své domoviny. Pokud ne, pak se nemůžete zlobit, že lidem se to nebude líbit. A jejich nevoli nazývat pak Auschwitzem, není to stupid? Já vím, zraňuje vás to upozorňovat vás na vaše svinstva a genocidy, promiňte, že jsem se dotkl vašeho hlubokého citu, který jako árijec nemohu samozřejmě chápat... Respektive je chápu až moc dobře. Víte, několik let života jsem strávil mimo jiné důvěrným nasloucháním židovského vnímání světa. Že bych se bez vás obešel to sebekriticky přiznávám, ale na druhé straně vím, že univerzum vás potřebuje a hrajete v něm významnou roli, bohužel trochu jinak než si zase představujete vy, takže ta proměna vás na duševní úrovni stejně dřív nebo později čeká, i když se vám to dnes jeví jako Auschwitz...

157424

29.03.2008 01:13

Jazyk sionismu

trochu filozofické reflexe

pietroo 194.?.?.?

Reflexe citu nemůže být zase cit, ale nazvěme to "rozum". To, co porovnává dva city, nemůže být zase cit, ale (nazvěme to) "rozum". Cit (láska) a rozum nemohou patřit do různého světa, patří do jednoho světa. Jsou to dvě strany jedné mince.
Nelze neustále popírat něco, co ve skutečnosti skrytě předpokládám. Nelze nenávidět rozum a mluvit přitom o celku a citu... Věta "nevím" ale citem "gnosticky vím", je faul. Popírá něco, co ve skutečnosti skrytě předpokládá.
Nemohu něco citem vědět, aniž bych to nevěděl rozumem. Rozum je reflexe...jinak to není univerzální nabídkou a tedy je to jen slepou vírou, proti které údajně jsem v opozici.
(Doslova fyzikální zákonitost) karmy není citem, ale rozumem...Je mi to líto, ale je to tak. To jsem pochopil z bodu, kde cit a rozum jsou dvě stránky téhož....Tady nějaký umělec na Kopečku u Olomouce to evidentně pochopil taky...
Cit, který ví, že nic neví, není žádným věděním, a nelze jím argumentovat...Je třeba proniknout ještě hlouběji, kde nebudu popírat něco, co ve skutečnosti předpokládám... Jakákoliv reflexe citu už předpokládá rozum...a tedy schopnost rozumět bytí, tak jako každá částice nějak rozumí celému vesmíru...

157473

29.03.2008 01:12

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Tady to máme...

pietroo 194.?.?.?

Jsem vděčný za jakékoliv doplnění. Donedávna jsem netušil, že nějaké "bohemian grove" vůbec existuje. [překvapení]

157475

29.03.2008 23:20

Jazyk sionismu

RE: trochu filozofické reflexe

pietroo 194.?.?.?

Ano, částečně to byla polemika s Vámi. Spíš jsem ale chtěl sdělit některé obecnější věci. Forma opravdu nebyla vhodná, docela mi z toho pak bylo na nic. Určitě rád některé věci v budoucnosti proberu. Já tvrdím, asi hodně vzácně v dnešní době, že "metafyzika" je možná a že vždy už nějak "bytí" rozumím, a není to jen subjektivní víra, případně něco co by mi bylo úplně k ničemu. [smích]

157536

01.04.2008 09:55

Konec filosofie - začátky demokracie

RE: Revoluční období

pietroo 194.?.?.?

Věda tou "pluralizací", jak je napsáno v článku bohužel neprošla. Věda se nadále imunizuje a reaguje podrážděně, když ji někdo připomene anomálie. Jevy, které se jí nehodí prostě ignoruje, podle hesla "neumíme to vysvětlit, tak to neexistuje". Příklady: astrologie, numerologie, homeopatie, synchronicity "nejsou věda", protože neumíme to svou metodou vysvětlit. (Zjevení Panny Marie, ty raději ignorujeme úplně.) I kdyby nevím jak statistická vědecká kritéria splňovaly, tak prostě nefungují... protože nevíme v materialistickém diskurzu, kde se vše redukuje na pohyb atomů, jak to vysvětlit. S pojmy jako "nicota" nebudeme pracovat, to je přece ta (fiktivně) překonaná metafyzika... Nebo dokonce snad náboženství, tady už končí legrace. Až věda opravdu projde tou "subjektivizací", a opravdu bude pluralitní, a vezme subjekt ale opravdu vážně, tak může dohlédnout i na jeho dno a přestane mít i panický strach z něčeho základního tam na dně subjektu, proti čemu je kvantová fyzika jen dětská hra. Přestane popírat co vždy už nevysloveně předpokládá. Díky pluralitním vědcům dnes víme, že WTC spadlo po nárazu letadla...
(Einstein i Godel protestovali proti zneužívání svých postulátů pro subjektivismus, jak se dnes zcela běžně děje...To je taky anomálie...) Hintikka a jeho "Principles of Mathematics revisited"(1996) je zase anomálie matematiky a filozofie 20.století. Vývoj určitě 20.stoletím neskončil.
Vlastně se dnes děje něco podobného jako při vzniku protestantismu. Ten člověka jakoby odpoutal z myšlenky metafyzické pravdy, a o to tvrdší disciplínu musel zavést, aby nevznikl chaos. Dnes jakoby to bylo stejné. Vše se roztříštilo, zcela atomizovalo, o to větším drilem norem to musím zvnějšku držet... Dokud lidé to fundamentální neobjeví v sobě zevnitř. Takhle to vidím. (Takže relativizace a NWO si neodporují. Koneckonců židovská mentalita vykazuje často právě tuto kombinaci psychiky a proto se jí daří dnes tak dobře.) Filozofie neskončila, teprve pomalu začne. [smích] [smích]

157753

03.04.2008 12:01

Rabbi Shmuel Eliyahu: „Pověste děti teroristů na stromy!“

RE: Rabi má úplnou pravdu

pietroo 194.?.?.?

Při vámi inspirovaném (nebo zlikvidovaném?) školství nám ani nic jiného nezbývá, než se učit samostatně. [smích]

158009

03.04.2008 12:15

Konec filosofie - začátky demokracie

RE: Revoluční období

pietroo 194.?.?.?

Četl jsem ji podrobně již před několika lety. Byl jsem i na několika jeho přednáškách v Olomouci, Bratislavě a Vídni. (Jeho přítelkyně se mnou tam chtěla dokonce žít, takže jsem s ním spojený i "karmicky". [chechtot] Jinak zajímavost je, že Vídeň je ve znamení vah a váhy má Michael. Bydlel jsem asi 200 metrů od ulice, která se dokonce jmenuje "Waaggasse", a prý když to budu měřit od Stefansdomu, tak přesně tím směrem, kde je ta ulice padne to znamení vah. Myslím, že mohu říct, že jsem tam doslova prožil ty "váhy" východu a západu. A to o těch váhách jsem zjistil až potom, úplně na závěr.)

158013

03.04.2008 12:35

Konec filosofie - začátky demokracie

RE: je to stará věda

pietroo 194.?.?.?

Napsalo mi to error, možná server půjde později. [smích]

158015

03.04.2008 15:52

Konec filosofie - začátky demokracie

RE: Relativita x relativizace

pietroo 194.?.?.?

Já ani tak nezpochybňuji relativitu "pozorovatele", ale tvrdím, že když hovořím o absolutní hodnotě nebo pravdě, které se blížíme, tak už jenom z toho, že to vyslovím to znamená, že té větě nějak rozumím a tedy ji nějak rozumím už teď, ne až na konci. Tvrdím, že jinak bych tu větu ani nemohl vyslovit. Když použiji slovo "absolutno", "bůh", "bytí", tao, nirvána... myslím, že té skutečnosti vždy už nějak (i když ne zcela vědomě) rozumím, i když si ji představuji různě. Skutečnost je v určitém přeneseném smyslu slova "jedna". Všimněme si, že bible, Ježíš i církev neustále dávají důraz na jednotu, "buďte jednotní", "buďte jedno jako já a otec jsme jedno", nebo papežové důraz na to, že „lámání“ eucharistie každý její kousek je stále jeden, a že tedy v každé části (třeba elementární částici) se nějak skrývá celek. Kdyby bylo více základních principů jak by mezi nimi probíhala komunikace? Zase by to předpokládalo nějaký vztah. Tvrdím, že relativita znamená, že ty pohledy se doplňují, naučím se pracovat s těmi „zrcadly“, ale to neznamená "nepoznatelnost", ale že zjistím, že určité varianty prostě neexistují a vnikají jako klamy, lépe řečeno pochopím jak vznikají a jaký to má význam. Tvrdím, že bytí je čistý vztah (Jan to nazve "láska" ). Vztahy se nám zdají transcendentní, nemohu nikde ukázat a říct: "zde je vztah". Tvrdím, že svět relativních projevů není námitka proti poznatelnosti, ale naopak, že to "bytí" ( u mne čistý vztah, což je vlastně pojem převzatý z "relativního světa", ale myslím, že s ním mohu relativně a přesto s jistotou popsat "absolutní" ) nemá jinou možnost jak se realizovat "poznat se, navázat vztah jakoby samo se sebou, zrealizovat ten vztah", než přes relativní svět, který funguje jako zrcadlo. Původní bytí si zpětně relativně mohu představit jako moře ve kterém nemohu rozlišit nahoře, dole...a aby se poznalo, nemá jinou možnost než svět relativních projevů, jakoby překážek.
To absolutní musí být nějak přítomno v tom relativním světě, ten je totiž šipka na to absolutní. Vidím vesmír jakoby takovou nabaleninu spirál=zrcadel, jakoby fraktál. A tak chápu i „tajemství zla“, že jsou to jakoby spirály, které fungují jako zrcadla a tím zjevují dobro. Zlo (entropie) samo o sobě jako princip nemůže existovat, jen jakoby díky „dobru“. To, co se mi jeví jako zlo, je zrcadlo, ale to neznamená, že mám zůstat u toho zrcadla…Díky tomu světu relativních projevů získávám totiž vědomí. Ukazují se mi určité tendence a tím, že je respektuji, jakoby pomáhám proměňovat vesmír v ten "čistý vztah".

158043

03.04.2008 15:51

Konec filosofie - začátky demokracie

RE: Relativita x relativizace

pietroo 194.?.?.?

Myslím, že mohu určitým způsobem z těch zrcadel vztahů=„relativit“ jakoby destilovat, „vylučovat hlušinu“, až mi zůstane to „svítící zdánlivé nic“. Mám postupovat podle svědomí, ale to neznamená, že to svědomí je absolutní hodnota sama o sobě. Především se mi nelíbí, když se za relativismus ve skutečnosti tajně schovává nějaká obecná ideologie a ta se tam implicitně asi schovává vždycky, protože každá relativita už předpokládá něco absolutního. O těch hodnotách by to chtělo ale ještě detailněji. Zkusím příště. [smích]

158045

07.04.2008 12:10

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Tech 70 % je nesmysl

pietroo 194.?.?.?

Způsobem myšlení se ta vyšší společnost zřejmě dotýká té nejnižší. Asi se to nějak propojí do kruhu jako duha. Kamarád byl členem stávkového výboru na univerzitě 1989. Měl takové ty romantické představy o nejmenovaných, jak nám je vnucuje univerzita: Kafka a tak. Pak jel na stáž do USA. A hrozně toužil se podívat někde na ten Wall Street, prostě na burzu. Tam je přece ta elita světa, ti schopní Židé. Tak tam ještě s někým šel a postávali tam někde před tou burzou. Chvíli se nic nedělo a pak přijel nějaký ten cadillac a v něm dva evidentní Židé. Jeden z nich vystoupil a šel na tu burzu. Ten druhý chvíli seděl, nic se nedělo, pak vystoupil a začal se přehrabovat v odpadkovém koši.
Kamarád z toho byl tak nemocný, že když se vrátil z Ameriky, tak ještě nejméně měsíc o tom pořád mluvil, a my jsme se smáli.

158454

07.04.2008 12:20

Rabbi Shmuel Eliyahu: „Pověste děti teroristů na stromy!“

RE: Ta diskuse je fakt hustá!

pietroo 194.?.?.?

U Židů musí být člověk opatrný, jejich způsob jednání a myšlení je od našeho odlišný. Znám židovské odpůrce radaru (dva), kteří odmítají americkou politiku, dá se říct aktivně, ale od rána do večera sní o židovské světovládě. Jen si ji představují trošku jinak v bleděmodrém. Kdyby jste je neznal soukromě, uvěřil byste jim. Normální Židé také existují, ale je jich velmi málo a budou muset vybojovat boj proti vlastnímu etniku, emancipovat se od té (východní)mafiánské kmenové mentality.

158458

07.04.2008 12:54

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Tech 70 % je nesmysl

pietroo 194.?.?.?

V učebnici zeměpisu snad z první republiky, možná protektorátu bylo, že cikáni jsou "zdivočelí Židé". Řekl bych, že mentalita i způsob vnímání světa je podobný, jen Židé jsou mnohem inteligentnější. Nebaví mne to až tak moc psát takové příspěvky, ale ta podobnost tu je, tak by asi nemělo být zakázané se o ní "čistě vědecky" zmínit.

158463

08.04.2008 21:19

Spravedlnost rozhodla

RE: ....Na x-tý pohled

pietroo 194.?.?.?

Myslíte, že ten kdo prožije život v klidu a pohodě je na tom (karmicky, duchovně...) lépe než ten, který jej prožije jinak? Buddha s Ježíšem na tom byli asi dost blbě v porovnání s obyčejným člověkem u televize ne? Nehledě na to, utrpení není jen "kauzální" následek něčeho, ale je tady i pro budoucnost (účel), umožňuje mi reflexi a tedy poznání. A o to jde. A to poznání se někam zapisuje a přelévá se pak na druhé lidi. Nic nedělám jen pro sebe. Utrpení kočky, nějakého člověka nikdy není jen jeho věc. Vždy to má vztah k celku.

158601

08.04.2008 21:58

Křižák s husitským chorálem

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

pietroo 194.?.?.?

Znám člověka, který má hypotézu, že Václava 3. zavraždili templáři. (Rok nato byli zrušeni.) Je to spíš ale jen taková myšlenka než hypotéza. Den před smrtí mu snad darovali nějaké sošky z polského Hvězdna...nevím.

158604

09.04.2008 18:11

Křižák s husitským chorálem

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

pietroo 194.?.?.?

Našel jsem to. Je to v pověstech hradu Veveří, kde se měl 1304 konat sjezd templářů za předsednictví Molaye. Tedy rok před smrtí Václava 3.
Když francouzský král templáře zlikvidoval, tak vlastně jen využil negativních nálad ve společnosti proti tomuto řádu, o němž se šířily nejrůznější fámy.
"Třetí z veverských pověstí, kterou zde zmíníme, je ona nejznámější a nejpopulárnější. Po kapitole Templářů, které r.1304 předsedal sám velmistr řádu Jakub Molay... Tehdy dověděli se Templáři neprozřetelným mluvením abatyše Tišnovské, že v jejím klášteře ukryty jsou velké poklady a mezi nimi: obrovské stříbrné sochy 12 apoštolů, které byl český vévoda Břetislav zároveň s ostatky sv.Vojtěcha z Hnězdenského kostela v Polsku odvezl do Čech a schoval v kolegiálním kostele v Staré Boleslavě, odkudž dostaly se za královny Konstancie do kláštera Tišnovského, jejž založila. Pokladů těch smělo se užíti jen se svolením papeže ve prospěch církve.
Velmistr Templářů chtěje se zmocniti těch pokladů navedl opata Zbraslavského u Prahy, aby krále českého Václava III. přiměl k válce s Polskem a když Václav se na výpravu schystal a právě v Olomouci prodléval, přišlo poselství z kláštera Tišnovského, aby mu nabídlo poklady tam chované k vedení té svaté prý války, a odevzdalo mu i klíče od pokladů. Král v noci na 4.srpna 1306 byl vrahem od Templářů vyslaným zabit a klíče od pokladů mu vzaty. Ještě téže noci Templáři do Tišnovského kláštera vnikli a příští noci odtud jelo 12 vozů k Veveří." Veveří.

benyam.sblog.cz/jezisovo_roucho/ : "Zednářská lóže v Paříži dokonce tvrdí, že de Molay před smrtí určil svého nástupce v Čechách, a tím řetěz velmistrů nebyl nikdy přerušen. České země byly významnou baštou templářů. Například de Molay předsedal generálnímu řádovému sjezdu roku 1304 ve Veveří. Další místa jako Praha, Blatná, Janovice, Uhříněves, Čakovice a Templštejn byly dějištěm jejich setkání nebo místy úschovy pokladů."

158706

09.04.2008 20:22

Křižák s husitským chorálem

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

pietroo 194.?.?.?

Každá legenda a mýtus mají svou vnitřní pravdivost. To věděl i Jung. Těch 12 soch z "hvězdna" ="zvěrokruh". Projít cestu těch dvanácti znamená "smrt ega". Maria má proto korunu z dvanácti hvězd= zvědomnila jakoby zvěrokruh, naplnila jeho účel. A tedy je to církev(zde templáři), kteří to ego=krále zabíjejí. Legendy a mýty nejsou "fantazie", ale odrážejí hluboké zákonitosti psychiky.
Zajímavé je, že Přemyslovci začali na Moravě (byli to ve skutečnosti s největší pravděpodobností Mojmírovci) a na Moravě také skončili. Mimochodem, že jsou to Mojmírovci v žádné historické zprávě také myslím nenajdete, protože se to politicky někomu nehodilo. Genetický výzkum nevím, jestli už proběhl, každopádně se vědcům do toho nechce. (O Hitlerovi také nevíme jestli byl Rotschild, ačkoliv se to dá geneticky z jeho příbuzných zjistit. Ale do toho se rádoby čistě vědeckým genetickým fanatikům také nechce.)
mojmírovci.

158718

09.04.2008 21:15

Spravedlnost rozhodla

RE: ....Na x-tý pohled

pietroo 194.?.?.?

Hezké. Opravdu stačí jen koukat se kolem sebe "bez předsudků" a člověk najednou vidí věci, které překračují veškerá očekávání. [smích]

158721

10.04.2008 08:25

Ještě jednou Svobodní zednáři

RE: Jak si udělat obrázek?

pietroo 194.?.?.?

Ta dobročinnost je jen vnější fasáda. Ve skutečnosti fungují jako kontaktní centra, i jako zásobárna lidí, které pak lze využít pro různé úkoly. A oni to rádi udělají, už jen za ten pocit, že jsou něco extra. ( Například v Brně je "černá" lóže, takže ty lidi snadno využijete pro "černotu", která je potřeba. To se interně ví, která lóže je jak zaměřena.) Lidé si myslí, že vstoupí k zednářům (nemluvě o rozenkruciánech atd. což je dnes jen dětská hra) a něco se dozví. Ne. Jen podobné fráze jako slyšíme v televizi a že úkolem zednářů je vytvářet tento sjednocený svět. Ti skutečně nahoře si "nadané" vytipují sami, jako v rozvědce, nebo ve škole a pozvou je do dalších užších a vyšších kruhů. Že to není ve skutečnosti dobročinnost je jasné už z toho, jak tam vstupují mimo jiné lidé s jinak "pravicovými" názory, kteří by "chudé" nejraději postříleli. Kdysi mi bylo nabídnuto členství v lóži italského ritu. Takže trochu o tom něco vím.
Za vedoucím jedné katedry na univerzitě přišli z Rotary. Tak je v Rotary a netají se tím před studenty. Údajně si vybírají jen ty nejlepší. Jinak řečeno lahodí egu a člověk ega je ve skutečnosti nejposlušnějším otrokem, a přitom si myslí, že je svobodný nebo že je dokonce víc než ostatní lidé. Dobročinnost primárním cílem není.

158750

17.04.2008 10:14

Z projevu na Letenské pláni, listopad 1989

RE: :-D

pietroo 194.?.?.?

Rozkopal to pěkně, to je pravda. Srovnejte si například hrubý produkt Estonska a Česka 1990 a dnes.

159278

17.04.2008 11:37

Z projevu na Letenské pláni, listopad 1989

RE: :-D

pietroo 194.?.?.?

To nevím, ale vím, že Rakušanům vysoký růst v Estonsku vadí. Takže Němcům vadit bude asi taky. Kdyby EU chtělo, už by Estonsko bylo v eurozóně. Uděali ale opak. Myslím, že i díky lobby Německa a Rakouska.

159294

17.04.2008 20:13

Vzestup židovského impéria: židovské uchvácení Ameriky

RE: Ztrestejme toho, kdo za to může!

pietroo 194.?.?.?

A když se vrátí do Izraele, tak jde jejich IQ zase k nule. Jejich IQ tady je proto, že oni s námi podvědomě bojují. Bez ohledu na to, jestli je někdo utlačuje nebo ne. Proto je to IQ také dost deformované. Je to spíš křečovitá tenze, než nějaké skutečné IQ. Kdyby měli opravdu IQ, tak by svět vypadal jinak. A budoucí peklo, které vytvoří, to bude také výsledek jejich IQ. Že Židé nejsou tvůrčí, říkají i jejich filozofové, např. "antisemita" Wittgenstein. Bez nás nemůžou nic. Co to je za inteligenci? Další poznatky k tomu jsou zde bohužel nepublikovatelné. Takže co, máme s nimi opravdu začít bojovat, aby nám vyrostlo IQ? Zatím na ně svým způsobem kašleme.

159326

17.04.2008 23:00

Vzestup židovského impéria: židovské uchvácení Ameriky

RE: Ztrestejme toho, kdo za to může!

pietroo 194.?.?.?

Jenom aby výsledkem evolučního tlaku nebyli duševní mrzáci? Víte, jen takoví zakomplexovaní zablokovaní Benjaminci, kteří jen touží všechny ostatní zlikvidovat a to chápou jako smysl dějin, jejich "účel". To moc o inteligenci nesvědčí. Dnes už asi žádný jejich příslušník nedá dohromady doslova filozofickou úvahu knihy Job, kde se klade otázka po smyslu utrpení. Možná by měli přestat být jen chytří, ale začít být i inteligentní.

159338

18.04.2008 22:15

Poděkování od nezakladnam.cz

RE: Radar je málo chci rakety a opravdovou základnu

pietroo 194.?.?.?

Tak se podívej jak u nás vypadá pěkná holka. Určitě ví o lidech jako jsi ty taky svoje. (v německém originále možná uslyšíš: depat)

159388

19.04.2008 13:40

Vzestup židovského impéria: židovské uchvácení Ameriky

RE: Paranoia?

pietroo 194.?.?.?

Největšími milovníky protokolů jsou sami Židé. Rádi o tom diskutují, dělá jim to dobře se o tom bavit, je to pro ně "mystérium". Určitě to víte. Eretz veřejně je jedna věc, ale chtěl bych je vidět "mimo kamery". A přesně vím, co bych se dozvěděl. (Kdysi jsem tady psal o analogické zkušenosti moji tehdy známé židovského původu s panem F.Gálem v Praze.) Tzv. protokoly fungují v židovské hlavě bez ohledu na to, jestli je někdo někdy sepsal. Proč je někdo sepsal? Třeba, aby před něčím varoval. Zvolil formu jakou zvolil. Jaký měl přesně důvod, nevíme. Důležité je, že podle toho vzorce oni uvažují, uvažují jako kmenová mafie. (Kdyby to tak nebylo, svět by vypadal jinak. A tzv.Eretz dělá židovskému národu jen medvědí službu, takže je největším podporovatelem antisemitismu.) A pokud nepatříš jen k těm úplně hloupým (Židům?), tak to všechno víš.

159423

21.04.2008 12:22

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Kdo jednou ustoupí...

pietroo 194.?.?.?

Článek měl vlastně pravdu. V Pekingu, Moskvě, Vatikánu..všichni ví o co jde. A nikdo nesmí nic říct. Ani čínský komunista, ani putinovec, ani papež. O normálním člověku nemluvě. Čím to tak asi je?

159546

21.04.2008 20:37

Obyvatelé Gazy umírají hladem, říká Carter

RE: Vyhrozuji, ze Carter ztrati kvuli tomu americke obcanstvi?

pietroo 194.?.?.?

Tzv. "sionismus"( a teď nemyslím návrat někoho do nějaké země, ani hnutí vzniklé v 19.století) je normální duševní nemoc.

159578

22.04.2008 12:29

Pan Klein má tentokrát pravdu

Chazarská teorie

pietroo 194.?.?.?

jehuda halevi.
Problém je, co nazveme "etnikem" případně "rasou". Já myslím, že Židé jsou rasa v tom smyslu, že je to určitý vzorec chování a myšlení, ke kterému pak inklinují i lidé z ostatních národů a tak se vytvoří jakoby rasa toho vzorce. V tomto smyslu myslím Židé rasa určitě jsou. Havel asi není Žid, ale sám se vlastně za Žida asi považuje "duchovně". Prostě nějak vnímá svět, a vidí, že se cítí jako doma u Židů... A ztotožní se s nimi. A myslím, že kdyby na to byl dostatečný čas, začal by i jako Žid vypadat... Žádný národ ani rasa nejsou čisté. Ale to neznamená, že nemohu rozlišovat, nebo že je to identické s tím, jakoby žádné rasy nebo jak to nazvu nebyly. Vždycky je to trochu "fuzzy". Viděl bych to jako určité vzorce, které se jakoby "inkarnují" a jim pak začne odpovídat i nějaká fyzická podobnost. V tomto smyslu mohu hovořit i o rase katolíků (chování, obličej, dokonce intonace hlasu), pravoslavných...
Myslím, že je třeba brát v úvahu účel. Kdyby svět fungoval jen kauzálně, tak by žádné rozdíly vlastně ani nemohly nikdy vzniknout. Vždycky bych mohl říct: Žádně rozdíly neexistují, protože všichni mají nakonec stejný původ. Jenže evidentně rozlišuji...Rozdíly vznikají, protože mají nějaký účel. Musím umět pracovat s tou zdánlivou iluzí "rozdílu".
A také určité vlastnosti jsou geneticky zřejmě dominantní. To také musím započítat do konceptu "rasy". Proto Maďaři už dnes nevypadají tak, jako v 10.století. Podobné to bude s Chazary. Některé vlastnosti byly potlačeny a převážili třeba ty původně židovské (geny), jiné se zase prosadily. Spekuluji. Byla by asi zajímavá studie, v čem přesně myšlenkově, duchovně atd. by se měli tito chazarští Židé, resp. judaisti s nějakou příměsí židovské krve (v ruském eposu, který popisuje právě boj s Chazary pokud si dobře vzpomínám bojuje bohatýr Ilja Muromec s nějakým Židovínem) lišit od těch Židů v minulosti. Já se bohužel zatím domnívám, že ten rozdíl nebude až tak zásadní. Ten vzorec mi nepřipadá až tak rozdílný. Rád bych se mýlil, ale zatím mi pro to moc nesvědčí. Vím, že se sefardskými Židy na Balkáně není negativní zkušenost, tak jak ji máme my s aškenázskými Židy. Ale staří Římané přece popisovali identickou zkušenost s tím etnikem, jakou máme my? Seneca pokud se nemýlím v autorovi, je nazývá "odpad všech národů". Císař Marcus Aurelius je také řadí na samý spodek lidské společnosti. Jak to, že zrovna Židy? A když vezmu to, co popisují první křesťané o "farizejích". Tak prostě já tam ve vzorci chování rozdíl nevidím. Myslím, že je to rasa ve smyslu vzorce, kdy ti lidé třeba různých národů vykazují podobnou mentalitu a vytvoří skupinu. Těžko mu myslím mohu kauzálně říkat: vždyť ty jsi Mongol nebo ty patříš do té a té rodiny...

159606

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 3

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 5

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 10

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Měnové kurzy

USD
22,94 Kč
Euro
27,21 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 627,05 Kč
1 unce stříbra
564,23 Kč
Bitcoin
305 210,87 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 364 066