Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Saša

Nalezeno 1860 příspěveků, 110 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.04.2011 00:29

Iráčtí poslanci debatují, zda američtí vojáci nespáchali genocidu

RE: Pravda nebo lez?

Saša 74.?.?.?

>vždyt za náklady na tu válku

Pro voliče se to musí podat jako, že nám všichni berou ropu. V USA je veřejná doprava mizivá a vzdálenosti veliké, závislost na benzínu je cítit v peněžence.

Presidentský kandidát Donald Trump: Pokud nesebereme Iráku ropu, američtí vojáci zemřeli nadarmo!

Trump naléhal, že nebudeme-li "brát olej, 5.885 amerických vojáků zabitých v Iráku by zemřelo nadarmo , chci aby jejich rodiče byli hrdí" …. mezi jiným se nechá slyšet politik: „vítězi patří kořist“ dále dodává i kdybychom měli udělat další invazi do Iráku .
Komentátor si přisolí, kéž bychom šli za ropou do Libye…atd. atp.

242408

25.04.2011 23:38

Čína ve studené válce vrací úder

RE: Pravicujicim pivnim tatikum to asi zatim nedoslo:

Saša 74.?.?.?

Bývalý kandidát na prezidenta Spojených Států (SSA/USA), John McCain chce atentát na Muamara Gadafi.

Vložený obrázek
Terorista? Vzbouřenec čajových dýchánků? Nevím jestli je to komické, ale vláda SSA čím bude ve větším průseru, tím bude víc kopat.

Nové zprávy WikiLeaks:
Bushova a Obamova vláda vědomě a po léta věznila a mučila na Guantánamo 150 zcela nevinných lidí. Mezi nimi 89ti letého afgánského vesničana a 14ti leté unesené dítě. Někteří byli uvězněni prostě proto, že nosili hodinky Casio, značku co prý používala al-Qaeda. Jiní byli prodáni Americkým okupantům, jako vzbouřenci. Neměl by jim někdo prodat atentátníka McCaina?

242653

26.04.2011 07:59

Konfiskace libyjských státních investičních fondů

USA zabijí pro dolar

Saša 74.?.?.?

14. srpna 2009, před 20ti měsíci americký kandidát na prezidenta a senátor John McCain, v Libyjské Tripoli chválil Muammara Gadhafi jako “Afrického mírotvůrce“. Hillary Clintonová Gadhafiho považovala “za důležitého spojence ve válce proti terorizmu“ a zdůraznila, že „společní nepřátelé upevňují přátelství“. McCain označil „vzájemné vojenské vztahy jako silné“ a poukázal na „výcvik libyjských důstojníků v amerických vysokých školách, jako nejlepší program pro libyjskou armádu“. Za pouhých 20 měsíců v Benghází, stejný senátor McCain požaduje atentát na svého přítele Gadhafiho.

Senátor je zastáncem velkých ropných společností v USA: ExxonMobil, Chevron, ConocoPhillips, a další. Pouze v předvolební kampani senátora dostal "dary" milionů dolarů. Na oplátku, McCain podporoval jejich žádost o snížení daně z ropných společností a umožnění více vrtů, na čemž se vydělaly miliardy dolarů. Finanční prostředky poskytnuté Chevronu byly použity ke zřízení Mezinárodního republikánského institutu, jehož předsedou je McCain, s posláním "podpory demokracie", ve skutečnosti dláždit cestu pro americké společnosti v zemích bohatých na ropu. Zejména v Iráku, jehož invaze byla silně podporována McCainem v roce 2003. Stejný příběh a stejný podíl dnes v Libyi. Anglicky zde.

242662

26.04.2011 19:46

Irák je americká kolonie, které vládne islámský režim, říká Sádí Júsuf

RE: selektivni pamet senilniho pana

Saša 74.?.?.?

Pane Zdenek Z, paradoxně, za vlády „krutého diktátora“, občané Iráku byli bezpečnější, co se týče ohrožení na životě a zdraví. Drtivá většina diktátora podporovala. Podporovaly ho i věrolomně „demokratické“ Spojené Státy. V zájmu „svobody a demokracie“ US vybombardovali Irák do doby kamenné, okradli o ropu a nastolili stejně „demokratickou“ vládu jako v USA. Tedy vládu „demokratické“ diktatury, kde tiše můžete někdy a něco říci. Buďte bez starosti, dva nebo 3 iráčtí poslanci sice řekli, že Američani spáchali v Iráku genocidu, ale o tom se mluví i v USA a zamete se to pod stůl. Bylo to přece v zájmu „dobra a lásky“ k ropě. Spojené Státy přece každého milují k samotnému sežrání.

242708

26.04.2011 20:11

Konfiskace libyjských státních investičních fondů

RE: Aha CFA.

Saša 74.?.?.?

Každé impérium jednou padne. Spojené Státy se zakopávají sami. Ač mají obrovskou rozlohou, přírodní bohatství, sobecká politika krkavosti a touhy po světovládě je zadusí. Ta „demokracie“ dvou stejných stran Republikánů a Demokratů je jednou udolá. Nikdo jim to nepřeje, pane „mo 85“.

242710

27.04.2011 02:00

Irák je americká kolonie, které vládne islámský režim, říká Sádí Júsuf

RE: selektivni pamet senilniho pana

Saša 74.?.?.?

Irácký básník se cítil Iráčanem a do Iráku jezdil, ne zrovna za diktátorem, ale má rád lidi a zemi. Nahrazení jedné diktatury druhou a horší, zničení bohaté země není pokrok. V Iráku jde stále o kejhák a zdraví. Na štěstí ČR nemá ropu, na víc Švejkové obdivují USA, vše americké, (silnice co postavili po druhé světové válce oproti Evropě v poloprázdné obrovské zemi atp.) do prdele by jim vlezli. Mezi Irákem a ČR je zatím obrovský rozdíl, přes to pane r.k.188 shodou osudu jsem v Čechách (v ČSSR) prožil jen dětství, cítím se Čechem a rád jsem tam jezdil. Pokud je tohle schizofrenie, pak si snad nasaďte svěrací kazajku. [vyplazený jazyk]

242730

28.04.2011 21:31

Irák je americká kolonie, které vládne islámský režim, říká Sádí Júsuf

RE: selektivni pamet senilniho pana

Saša 74.?.?.?

Iráckou ropu těží “světové” společnosti a zisk je především těchto společností. Jinými slovy, Irák žádnou ropu ani netěží a ani neprodává. My dva, se pane Z. Z. nikdy nedomluvíme, to je jako vyvracet čtvrtině Američanů, že Obama se narodil v USA. Když budete číst americký tisk, můžete se tam dočíst o volání politiků o zaplacení Iráku svého „osvobození“ Spojeným Státům do posledního centu. Nechte si svoji víru, že USA činí jen samé dobrodiní a nechte mně věřit, že dobývání vzdálených zemí postaví USA na nohy, jinak jsme s tou ekonomií v háji a vraždili jsme nadarmo. [zahanbení]

242815

01.05.2011 06:57

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

NATO dobývá ropu a Libyi

Saša 74.?.?.?


NATO “hrdinně” zavraždilo 3 Gaddafiho vnoučata a jeho syna Saif (29let).


Bombardování z letadel není vraždění? „Povstalci“ neloupí a nevraždi? Ach, musíme přesvědčit svět o našem dobru a tak Velvyslankyně USA Susan Riceová v OSN tvrdí, že Kaddáfího síly "dostávají Viagru".

242949

01.05.2011 18:06

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

NATO napadne Libyi a pak se diví, že málo chrání její diplomatické mise

Saša 74.?.?.?

Dav zvandalizoval Italské velvyslanectví v Tripolis a residenci britských diplomatů. Prý je to porušení mezinárodních závazků, která snad absurdně platí, když se tyto mocnosti pokouší o atentát na Kaddáfiho a popravují mu malá vnoučata.

Zloděj křičí "chyťte zloděje".

242976

01.05.2011 18:30

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

Začíná invaze nebo zbombardují další zemi do doby kamenné?

Saša 74.?.?.?

Po pro-Kaddáfi demonstraci, při které byly poškozeny budovy Italského vyslanectví a Britské mise, Britské úřady odvolávají své diplomaty z Tripolis. Mise OSN je prý připravena také k evakuaci.

242982

01.05.2011 19:21

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: NATO dobývá ropu a Libyi

Saša 74.?.?.?

Reuters: NATO zbombardovalo školu pro děti s Down's Syndrom. „Humanitárně“ zbombardovaná škola pro postižené děti.

242988

02.05.2011 09:41

Sázka na mezinárodní banditismus

Obama se bije v prsa

Saša 74.?.?.?

Sám president Obama si přikládá zásluhy za zabití (tedy vraždu bez soudu) kulhavého Bin Ladina. Televizní stanice přerušily vysílání a čekaly přes hodinu na slova presidenta: „dal jsem rozkaz…“ a „po deseti letech máme mrtvolu v našich, US rukách“. V pozadí poblblý dav jásá před Bílým Domem. Davy rychle zapomínají, v den „9/11“ nebyla k mání jediná stíhačka, všechny byly na cvičení NORAD, po útoku se veřejně mluvilo o „varování“ CIA, vláda USA o tom musila vědět a nese tedy spoluvinu. Strašně se ji to hodilo k ostřelování horalů. Žádná vděčnost Kaddáfimu, který islámské fanatiky pokládá za společné nepřátele. O Kaddáfim mluvil Obama o den dřív, ne jedním dechem, zakončil slovy „Bůh nám žehnej, Bůh žehnej Americe!“ Chtěl bych vidět reakci v Islámském světě, pravděpodobně obdobně jako papež mají jednoho svatého navíc, tam byl Osama chápán jako Robin Hood. State Departement honem varuje Američany, mimo USA moc nevycházet, Homeland Security je v pohotovosti atd.

Agatha Christie napsala před půl stoletím: "Zůstává nám pocit, že válka nic nevyřeší, vyhrát válku je stejně katastrofální jako ji ztratit“. Stejně tak bombardování Libye nic neřeší, umírá jen více lidí.

243041

02.05.2011 11:45

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

Kat presidentem?

Saša 74.?.?.?

Co mne překvapilo, jak se nositel Nobelovi ceny míru hrdě hlásí k roli kata, „dal jsem rozkaz…“ a „po deseti letech máme mrtvolu v našich, US rukách“... „Bůh nám žehnej, Bůh žehnej Americe!“

Davy před Bílým domem křepčily... Alah Akbar [zmaten]

243050

02.05.2011 12:01

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Nevim nevim

Saša 74.?.?.?

Obama v proslovu zněl, že osobně nařídil popravu. Po více než hodině napínání, že nám to oznámí sám president Obama jsem proslov sledoval v přímém přenosu. Když Obama nařídí tak Osama nemůže stanout před soudem, kdo ví co by říkal. Co kdyby se ukázalo, že to není on? Nebo by se nějak prokec, že celá jeho rodina odletěla ze Spojených Států, prostě kdo ví?

243051

02.05.2011 15:28

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Nevim nevim

Saša 74.?.?.?

Pro Mrkvu z proslovu:

I directed Leon Panetta, the director of the CIA, to make the killing or capture of bin Laden the top priority of our war against al Qaeda,
I met repeatedly with my national security team as we developed more information about the possibility that we had located bin Laden hiding within a compound deep inside of Pakistan. And finally, last week, I determined that we had enough intelligence to take action, and authorized an operation to get Osama bin Laden and bring him to justice.
Today, at my direction, the United States launched a targeted operation against that compound in Abbottabad, Pakistan.
they killed Osama bin Laden and took custody of his body.
May God bless you. And may God bless the United States of America

243092

05.05.2011 09:52

Pouze „důvěřiví“ Američané věří v zabití bin Ladina, říká britská novinářka

Ministerstvo pravdy je pomatené

Saša 74.?.?.?

Slyšel jsem, že Donald Trump vyžaduje úmrtní list Usama bin Ladina. To není žádná sranda, několik Republikánů v Congresu nevěří v jeho smrt. Taky, čím by jsme se strašili, snad zemřel dle US zpravodajství již 4x. Americký „lid“ chce vidět mrtvoly. Teď mluvčí Bílého domu každou hodinou popisuje ten „hrdinný“ zásah jinak. Co to Obama viděl v přímém přenosu? Jednou se to odehrálo v milionové residenci a podruhé v domku za 80 tisíc bez AC. Jednou ho chránila ochranka a podruhé byl beze zbraně, jednu ženu zastřelili a druhou prý jen postřelili.
No photo, no body. No Problem. Just lie and say "trust us, we're the government."
Dvanáctiletá dcera, říká, že prosila, aby nezabíjeli tatínka.

243405

05.05.2011 23:38

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Nejsme v době před dvaceti lety...

Saša 74.?.?.?

>.. jsme v době před 60 ti lety. [pláč]

Ne, ve středověku. Nesmíte si ani pomyslet, vyhlásí vás za čarodějnici a je vystaráno. Budou se pálit knihy nebo se již snad pálí a Země je placatá!
Řičet s nimi, jinak na pranýř, mohl byste mít pochybovačně rouhavou myšlenku. Břídilové byli inkvizitoři, nacisti a komunisti...

243454

06.05.2011 20:21

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Dopis čtený u soudu jako důkaz obžaloby:

Saša 74.?.?.?

Moderátorů je několik. Čtenáři přispívají 24 hodin denně. Moderátor má možnost zveřejnit/nezveřejnit/ponechat pro dalšího moderátora.
Moderátor je moderátorem svým způsobem dočasně - může nevděčnou úlohu vzdát nebo editor může pověřit jinou osobu/-y.

243591

07.05.2011 03:24

Třetí obhajovací řeč

RE: Možná OT , ale dejte si pozor!

Saša 74.?.?.?

Některé prohlížeče/browsers obsahují nastavitelné varování před navštívením některých webových stránek. Například MSIE 9 má v nastavení tak zvaný „SmartScreen Filter“, který posílá směrník ke kontrole s databází Microsoftu již prošvihnutých stránek, které v minulosti obsahovaly malware nebo přesměrování bez vědomí uživatele. Pravděpodobně je kontrolován textový obsah, když hláška říká: „se nachází obsah z webu“. Předpokládal bych, že je to něco nalepeného ze zmiňovaných stránek, ovšem buďte ubezpečen, že Zvědavec neobsahuje žádný malware!

243622

07.05.2011 08:31

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: George Bilin...

Saša 74.?.?.?

George Bilin se na videu kasá jak pytlačí a chytá zvířata do želez. To je „kariéra a chytrá palice“.

243630

08.05.2011 09:59

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Saša 74.?.?.?

>materialisté nevidí za ohradu hmotné přírody….. neznají vnitřní svět, psyché člověka

Materialisté ani zastánci Darwina netvrdí, že vidí! Jsou jediní, co přiznávají „vím, že nic nevím“. Všichni ostatní, dnes řečeno moderně, mají nějakou neprokazatelnou konspirativní teorii. Spirituální osobnosti žehnají jedněm nebo druhým vrahům a mají tisíc a jedno protichůdné vysvětlení „dobra“ šířením zla a smrti. Dle mých představ materialista asi sakra lpí na životě. [smích]

> zastávají Darwinovu teorii vývoje člověka.

Ne zcela všichni zastánci Darwina jsou materialisté, je tam pouze zdánlivý rozpor.

>vybuzuje i záštiplné vášně opozice

Ještě jsem nemněl nikdy za dveřmi, vášnivé zastánce Darwina. Nejblíž k vášnivému materialistovi byl prodavač vysavačů apod. Záštiplně se na vás budou dívat v jedné svatyni, pokud si nenasadíte jarmulku nebo ji zas nesundáte ve svatyni druhé.

Autor uvádí: Poznáním jediné a nejvyšší pravdy dochází duchovní člověk k víře. Dále vysvětluje slovo víra je věřit něčemu, co bylo proniknuto hlubokým poznáním (není to víra v původním slova smyslu). Snad se dovolává nějaké vnitřní etiky, snahy o minimalizaci zla? Ale u homo sapiens s vrozenou hrabivostí, s hrdou touhou po pomstě (jak Obama) se toho asi nedočkáme. Jsem hrdý na své předky opice, co se dovedou smát a plakat. [mrknutí jedním okem]

243703

08.05.2011 10:28

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Saša 74.?.?.?

V úzkém slova smyslu bude mít pravdu pan 213, ovšem v literárním a hovorovém smyslu slova je to o něčem jiném. Dle definice je instinkt (angl. instinct) pud. Pudy jsou dědičné, hovorově pod instinktem rozumíme něco jako podvědomí nebo předtuchu, která je již ovlivněna tím co jsme prožili a našimi poznatky. Tedy i bez těch peněz obě vlastnosti mají všechna trochu chytřejší zvířata. Pudy i ta dle nás zcela blbá zvířata. Nesmyslná hrabivost je snad výlučnou vlastností člověka. Vůbec mně připadá, že lidstvo, "král tvorstva" oplývá těmi nejnižšími pudy.

P.S.: Na tu předtuchu/intuici jsem se díval do angl. Wiki - uvádí hned dvě http://en.wikipedia.org/wiki/Intuition_(knowledge)
http://en.wikipedia.org/wiki/Intuition_(philosophy)
neměl jsem trpělivost nebo snahu to vstřebat..

243705

11.05.2011 05:01

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Saša 74.?.?.?

>Dát dohromady pud, podvědomí a předtuchu, to je jako spojit
>dojem, pojem a průjem.

O definici a volném použití slova pud/instinkt jsme se již bavili. O podvědomí a předtuše ne, mimochodem zcela úmyslně neb téma je širší, než je Váš dojem. Cítím, jak dostáváte z těch pojmů slovní průjem. Nuž, svěřte se nám a s troškou do mlýna. Přiznám se, žiji celý život v anglicky mluvícím prostředí a někdy ztrácím pro češtinu cit.

243881

11.05.2011 06:59

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Saša 74.?.?.?

Přenesený význam slova instinkt je široký, ostatně řeč je živá a hovorový význam nemusí odpovídat nějaké definici. Z biologického nebo psychologického hlediska je to celkem ve škatulce, alespoň když se podíváte na angl.. nebo snad i českou wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Instinct
Nejsem si jist, jestli nepodceňujete ty češtináře, pravděpodobně by začali s tím pudem a pokračovali s příklady širšího literárního použití jako pocit, šestý smysl atd. atp.

243883

13.05.2011 11:22

Sociální parazité

RE: Píšete v úvodu...

Saša 74.?.?.?

>Proč se mění jen na válku O PENÍZE -

Peníze jsou základem kapitalismu a ten je zase nejúspěšnějším zřízením neb pro peníze se lidé uštvou, prodají vlastní tělo a život. Možná by stačilo jen ten kapitalismus a lidskou chamtivost krotit. Na neštěstí dobrovolně je nezkrotná.

>A otevrou se DUCHOVNÍ CESTY.

Lidstvo učinilo obrovský technický pokrok, duševní vývoj oproti tomu udělal krok zpátky. Vyhnul bych se slovu duchovní, dnes ani papež nevěří na duchy. Etika nebo morálka nemá s náboženskou vírou mnoho společného, lze poukazovat spíše na opak.

Existenci Boha nelze prokázat ani popřít. Nazveme-li naši neznalost, zbabělost či neschopnost pochopení Bohem - budiž. Náš pud sebezáchovy a touha po positivní „pravdě“, nějakém opěrném bodu, nás nutí k „hledání víry“. Již po několik tisíciletí lidstvo „hledá tu pravou víru“ a k přesvědčování těch jinak věřících požívá propagandu, násilí a přednostně zabíjení, které se vznosně nazývá „spasením“, moderně šířením demokracie atd.. Teoreticky máme vědu, filosofii etiky, ta však tyto účinné nástroje nemůže použít, brát někomu víru je nemorální. Nehledě k tomu, zkuste se živit nezpolitizovanou filosofií, je to skoro zapomenutá a stagnující věda.

243985

13.05.2011 20:55

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Bartoškova obrana

Saša 74.?.?.?

Měli bychom zůstat u politiky, kde je celkem jasné, co je svinstvo a co možná není. Dejte si do vyhledavače heslo „pope and evolution“. Pokud čtete anglicky, překvapivě zjistíte, že pro římsko-katolíky představitelé „Boha na Zemi“ ve Vatikánu již po padesát let uznávají evoluci jako skutečnost. Vtipálkové žertují, že papež vyhlásí Darwina za svatého. Všechny „svaté“ knihy jsou po tisíce let přepisovaná vyprávění, strašidelných a krásných bájí. Jejich výklad je podobenství a nelze je brát doslova. Stvoření světa se dle církve mohlo stát jedním třeskem nebo po statisíce miliónů let, což pro pochopení oveček a vypravěče je symbolických 7 dnů. Není důvodu být papežštější než papež.

http://www.ignatius.com/promotions/intelligentproject/popeevolution.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_Church_and_evolution
http://www.msnbc.msn.com/id/19956961/ns/world_news-europe/t/pope-creation-vs-evolution-clash-absurdity/

Šetrně z českého internetu:
Ze strany papežů 20. století však zazněla dvě stanoviska, která jsou pro vztah katolické nauky k této teorii. Papež Pius XII. v encyklice Humani generis z roku 1950 uvádí, že evoluční teorie nemusí být v protikladu ke křesťanské víře, tj. že i určité podoby evoluce si Bůh mohl při stvoření použít – to odpovídá mj. i tomu, co uvádějí již sv. Augustin a sv. Tomáš Akvinský v 5. resp. 13. století. Druhé vyjádření pak pochází z projevu Jana Pavla II. Papežské akademii věd z roku 1996, kdy tento papež uvedl, že evoluční teorie se zdá být více než jen hypotézou. Katolická církev se tedy proti evoluční teorii nestaví, nicméně dává jasně najevo, že je úkolem vědy, nikoli víry, aby tuto teorii potvrdila, či vyvrátila.

244010

16.05.2011 05:49

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Je kolem hodne stebetani a sili

Saša 74.?.?.?

>Snad se ten smrad z presidentskeho uradu vyvane

V to všichni doufali, když volili Obamu. Zatím nesplnil jediný předvolební slib. Vláda není jen president a ona je to jen taková hra na demokracii. Vláda zcela jistě zaměstnává psychologické poradce, kteří radí jak docílit cílů lobbistů a jak to presentovat tupému davu. O Bushovi se dalo s čistým svědomím říci, že je blbec. Obama se zdá být chytřejší, o to je však jeho chování trestuhodnějším. Oblbnout dav, který chce dát branku jak v hokeji, který chce vidět Ameriku vítězit (bez ohledu na počet mrtvol a možné lži). V každém případě prostinký Američan byl podveden. Teď se musíme bát ještě víc (možné odvety), abychom se dobrovolně zřekli základních práv a byli „šťastnější“. Orwellova permanentní válka – válka proti „teroru“ musí pokračovat! Lobbisté ji chtějí, na válce a smrti pár lidí sakra dobře vydělává.
Čeho bylo dosaženo: We did exactly what bin Laden said he wanted us to do: Give up our freedoms (like the freedom to be assumed innocent until proven guilty), engage our military in Muslim countries so that we will be hated by Muslims, and wipe ourselves out financially in doing so. Done, done and done, Osama. You had our number. You somehow knew we would eagerly give up our constitutional rights and become more like the authoritarian state you dreamed of. You knew we would exhaust our military and willingly go into more debt in eight years than we had accumulated in the previous 200 years combined.

244164

16.05.2011 10:17

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

zemrel a kdy je snad jedno?

Saša 74.?.?.?

Ono je zcela jedno, kdy zemřel. Dle selského rozumu, kdyby opravdový Bin Laden byl zabit prvního května, tak by nebylo třeba podvodných obrázků a různého sledu událostí z úst samotného presidenta, který nejdříve tvrdil: hlídáme ho již od září, stalo se to se souhlasem Pakistánské vlády, byl po zuby ozbrojen a sledoval popravu v přímém přenosu, po několika dnech vše bylo jinak, ozbrojen zas nebyl a nebyla tam dokonce žádná zbraň. Kolik vlastně těch manželek Osama měl, zastřelena byla jedna žena a 3 muži. Nejdříve se chlubili, co materiálů našli a pak přiznají, že mají nějakou pornografii. Pokud ho zabili, pak mohou za to sami, že jim nikdo nevěří a na americkém internetu jsou konspirační teorie . Jakého úspěchu bylo dosaženo? Dokázali, že jsou Američané stejní fanatici jako jimi vypěstovaná Al-Káida, že již neplatí do odsouzení presumpce neviny, že Americký „lid“ jásá a raduje se z mrtvoly, „vyhrál“, když jejich president se hlásí k roli kata.

USA chce předčít i v „ochraně žen“ Islámské státy. Zřejmě si to chtějí prohodit a vnutit tu „demokracii“ jim a převzít jejich systém v US. Všude samý sexuální provinilec, tedy i ženy.

Multimilionář a socialista [chechtot] Strauss-Kahn (šéf MMF) vylez ve svém pokoji za 3000 na noc nahý ze sprchy a uviděl pokojskou, jak se přehrabuje v jeho věcech. Dle jejího obvinění se jí zeptal jestli ho chce vykouřit. Věříte, že si myslel, že "Got answered his prayers" nebo a spíš ji přistihl jak krade? New York Times ho již odsoudili neb již dříve měl nemanželský sex s podřízenou a prostě je to děvkař. Pak by snad mohl vědět, že to pořídí za 30 babek a nemusí „nutit“ pokojskou? Hrozí mu 15 až 20 let, že ho rovnou neukamenují. [zmaten] Jó ta Amerika s těmi manýry se stěhuje do Čech.

244172

16.05.2011 18:05

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: zemrel a kdy je snad jedno?

Saša 74.?.?.?

>Ve veci Strauss-Kahn.
>At to prevracim tak jako tak, nemuzu prijit na duvod "popravy"
>toho pana. Co muze jenom byt za obvinenim sefa MMF, zidovskeho
>puvodu (mozna i VolnoMezonetaka) a navic v NY?

Taky nechápu, snad malý Sarkozy se syndromem Napoleona ho nemá rád. Multimilionář měl v příštích volbách kandidovat za socialistickou stranu proti Sarkozymu. Byl to takový „ideální“ kandidát a oni mu nevěří. Historka nabývá na pikantnosti, teď již píší, jak ho pokojská ve sprše vykouřila a před 9 lety se marně pokoušel o jinou a ta se cítí dotčená. Proti podobným nařčením není v Americe obrany a tak právník zkouší dokazovat, že tam Strauss-Kahn v inkriminovanou dobu ani nebyl.

244192

18.05.2011 07:23

Sociální parazité

RE: Píšete v úvodu...

Saša 74.?.?.?

>Pane Sašo, když se řekne, že jste "bezduchý", tak se tím
>rozhodně nemyslí, že nejste "posedlý duchem"

Myslím, že naše názory se příliš neliší a je nesmysl se dohadovat o významu slov bez souvislosti. Z Vašeho odkazu na Wiki: „V dějinách filosofie se pojem duch i v užším smyslu (řec. pneuma, lat. spiritus) vyskytuje v mnoha různých souvislostech a významech, kterým je společné snad jen to, že se jedná o něco nehmotného, stálého a významného, o nositele rozumnosti a smyslu (řec. nús, lat. ratio). Duch se zpravidla vyskytuje v různých protikladech (opozicích), které význam zpřesňují.“

Téměř celý život nežiji v českém prostředí a možná ztrácím cit pro jazyk. Ve mnou zamýšleném významu se jednalo o pokus zdůraznění rozumnosti a smyslu. Přes to si nejsem jist, jestli jsem použil slova nesprávně. [mrknutí jedním okem]

244297

19.05.2011 08:55

Čína: Nový bin Laden

$10 na modlení za Osamu bin Ladena

Saša 74.?.?.?

Co je smutné, že většina prostých Američanů propagandě své vlády věří. Je nějaké malé procento vzdělaných nebo odvážných a nadaných jedinců, kteří potvrzují pravidlo a nežerou vše i s navijákem nebo už nevěří zcela ničemu. Amíci jsou zmatení [smích]

V dnešních zprávách se ve „Státech“ dočtete, že ve West Palm Beach na Floridě pan Henry Borga dal $10 na modlení za Osamu bin Ladena a všichni se zcela vážně přou jestli si ten ohava Osama zaslouží modlení. Někde na internetu je i průzkum veřejného mínění.
http://www.getreligion.org/2011/05/holy-catholic-r...

Náboženské vysílání na 66 stanicích v US (a ve 48 jazycích zřejmě v zahraničí) varuje věřící, že Konec světa nastane 21. května v šest večer. Nepanikařte, na nebesa budou povoláni jen dobří katolíci. V té zbožné zemi Spojených Států se prý nachází spousta „ateistů“ a ti nabízí služby, že se budou starat o domácí zvířata těch co budou na nebesích. http://www.myfoxorlando.com/dpps/news/offbeat/athe...

244367

21.05.2011 21:21

Syrský poker Západu

Democracia Real Ya!

Saša 204.?.?.?

A teď opravdovou demokracii! Ve Španělsku přes zákaz vlády desetitisíce demonstrantů ve všech městech protestují se zalepenými ústy a transparenty „Democracia Real Ya!” Real Democracy, now!

V Čechách demonstrovalo 40 tisíc odborářů.. V Georgii demonstrují proti pojídači kravat Saakashvilimu.

Kdy nastanou sankce proti těmto politikům a jejich vládcům v pozadí?

Demokracie byla ukradena, ve Španělsku “socialistická“ vláda bude nahrazena „konzervativci“. Je zajímavé, že protichůdné strany jsou stejné! V zoufalství Španělé chtějí volit malé politické strany a nevolit ani jednu ze dvou špatných. Ani to není řešením, prohnilý je systém a z demokracie zůstalo jen to jméno.

V médiích je viněna oběť, lidé voliči, prý chtějí příliš mnoho (jako zdravotnictví a důchody!) Na aktualne.cz musíte zprávu o Španělsku hledat a dočtete se, že mladí sobecky chtějí práci, když je jich přes 40% nezaměstnaných. Není to podobné Egyptu?

244462

23.05.2011 05:26

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Saša 74.?.?.?

>provozuje nemocnice, církevní sestry,

Když chcete nahradit církví zdravotnictví, snad bychom měli dát všechny výdaje státu na modlení. Jako první mě napadla „obrana“ republiky, ale podobně zbožné typy, jako Vy, jsou ve vedení Al-Kaidy.

>daňoví poplatníci) financovat, když je někdo před 60 lety
>okradl o veškeré zdroje?!

Kostely nikdo neodnesl, sloužili dále věřícím a církev je úmyslně neopravovala. I za toho bývalého režimu, na který tolik plivete, byla církev financovaná státem a tedy z daní nevěřících. Nechť církev nejdříve vrátí finanční podporu státu a zaplatí daně z poplatků od nejchudších za modlení a poslední pomazání, tak jako by musila platit každá jiná právní osoba. Pan tmo je Jánošík co by bral pro změnu chudým a dával bohatým.

>posranou bude nějaká řádová sestra

Zvrácená představa, že ho bude posraného řádová sestra přebalovat, je jen chorou erotickou fantazií pana tmo.

244547

23.05.2011 06:02

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem / ZRUŠME VOLEBNÍ SYSTÉM

Saša 74.?.?.?

>(zda-li volit/nevolit)

Na téma volit/nevolit je článek zde a navrhuje zrušení volebního systému. Navrhuje všelidovou loterii, kde každý si může koupit pouze jeden los a vyhrát místo v zastupitelstvu, sněmovně a senátu.
Občan musí být způsobilý k právním úkonům a bez záznamu v rejstříku trestů.

Mám dojem, že bychom nemohli dopadnout hůř, naopak situace by se alespoň dočasně zlepšila, než by lidé našli cestu jak to obejít.
Není to moje myšlenka, je to z článku Jana Čiháka, Šílení doby vymknuté z kloubů – aneb co s tím (odkaz shora).

244548

24.05.2011 01:51

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Saša 74.?.?.?

>- neměl bych o tom mluvit,

Tak radši mlčte. Náboženská charita jsou nemravní misionáři, ta "charita" jsou obchodní rozhodnutí, která se vrátí do kšeftu. Fantastická reklama a kupón na modlení se „slevou“. To dělá každý velký byznys!

>vůči svým bližním,

Každý byznys nese riziko možné ztráty a nevidím důvodu proč by po třech generacích měli pra-pravnuci hradit „někdejší ztráty“ zrovna církvi.

V té komunistické vládě byl "otec" Plojhar, vymáhejte to po jeho dětech.

Jste fanatik, kdybyste byl jiné víry budete se vyhazovat do povětří.

244610

24.05.2011 07:26

Ron Paul reaguje na poslední Obamův projev

RE: K doplneni editora

Saša 74.?.?.?

Ron Paul je kandidát Republikánů a všichni Republikáni vyčítají Obamovi téměř vše co jeho vláda učiní, ač je to přesně stejné co by udělali oni. President má sice nějakou moc, ale musí se podřídit vládě a Obama nesplnil jediný slib z jeho předvolební kampaně. To neznamená, že Republikáni by byli lepší ani to, že Ron Paul by nějaké sliby dodržel. Je to hra na dvě politicky „rozdílné“ strany. Voliči byli podvedeni Obamou, nositelem to „ceny míru“ a budou podvedeni při příštích volbách. Obama je právě v Evropě a média bezostyšně píší, že žádá, aby Evropa převzala americké války.

To máte ty mírotvůrce, válka je mír. [zahanbení]

244621

24.05.2011 11:00

Právo pochybovat

RE: Není to ale

Saša 74.?.?.?

Není diskuze nejcivilizovanější způsob jak si vyměnit názor?

Bezdůvodně židobijecká individua se profláknou sama. Fanatika poznáte snadno, nesnese totiž žádný odpor nebo jiný názor. To jsou ti, co by zakázali pochyby a myšlení.

Naši dobří zákonodárci zakotvili v zákoně doslovné znění písma svatého a za hřích pochybné myšlenky nejsou jen tři zdráva’si. Pohrajme si však se slovíčky a zaměňme pochybení za poukázání. Diktátorské režimy mají udavače v lásce. Obdobně jako Wikipedie, Zvědavec poukazuje na nepřístojné texty. Ta Wiki ku příkladu na Das Kapital , Mein Kampf

Friedrich Wilhelm Nietzsche se stavěl tvrdě proti nacionalizmu, stejně jako antisemitizmu a paradoxně Hitler ho považoval za svého filozofického předchůdce. Předpokládám tedy, že dle zákona všechny filozofické a náboženské texty by měly být spáleny. Wikipedie také a spolu s jejími dobrovolnými přispěvateli.

Obžaloba vytrhává ze souvislosti hříšná slova někoho jiného. Na internetu jsou celé zakázané knihy, dokonce vše co kdy řekl nebo napsal "vůdce Mao", zakázat internet! Soudit české providery! V tomto okamžiku nevím jestli našim zákonodárcům radím dobře - není to trochu kontraproduktivní? Neměli bychom se všichni poučit z historie temna?

Ta Wikipedie mně vrtá hlavou, co smím číst a co nesmím, abych se nezkazil, kde jsou doopravdy ty břehy svobody slova.

Člověku je líto každého jednotlivého života zničeného nacizmem, ať již dnes nebo před sedmdesáti lety. Čísla mnoho neznamenají, dle Wikipedie přišlo o život nějakých 50 milionů až 78 milionů lidí. Ubírá to snad na lítosti nad ztracenými životy Židů? Má se snad Mexiko stydět, že ve 2. světové válce zahynulo „pouhých“ sto Mexičanů? Opravdu dnes pláčeme nad 23 miliony zabitých Rusů? O 10 až 20 milionech nacisty zabitých Číňanech bychom bez Wikipedie ani nevěděli. Nesmí se snad mluvit o dobytí Ameriky a praktickém vyhlazení domorodců?

244641

26.05.2011 23:50

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Saša 74.?.?.?

„Zbožný“[zmaten] anonym se snaží pomluvit. Ty nábožné fanatiky, plné jejich pána a jedu mám tak rád. [oči v sloup] Co to má společného s článkem?

244807

28.05.2011 21:32

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: Tři černoši v Jihlavě

Saša 74.?.?.?

>Nedávno všichni tři znásilnili mladou dívku:
> jsou stíháni na svobodě, studují dál.

Směrník a článek je změněn. http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/2011050...

Dle článku mají všechny možné polehčující okolnosti a "Afričany čeká vyhoštění".

Z článku vyznívá, že "sprejerství" je daleko větší zločin. On je jiný metr na "politické zločiny" než na kriminální.

Svým způsobem je od editora krajně netaktické napsat a zveřejnit článek "jak málem dostal přes hubu". Sice bych měl totožné pocity, ale pokud bych byl stíhán za to, že někdo jiný pochybuje, asi bych se přemohl a napsal článek jak jsem se černochovi nabídl, že mu to s maminkou domluvím. [chechtot] To je totiž politicky správný přístup pomoci v nouzi bližnímu [chechtot]

244999

29.05.2011 04:27

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: rozbihub

Saša 74.?.?.?

>Pane Stwora, prosím pozor na takové články..

Zcela souhlasím, napadalo mě, jestli se nemám zeptat editora, jestli článek nechce stáhnout!
Černý a mluví anglicky, no to je průser!

Dle všech znaků (na drogách a smrděl) to byl americký občan a dokonce příslušník NATO. Dobře věděl, že fucking police se ho jen zastane. Naštěstí asi nečte Zvědavce, pokud by si však přečetl, že editor přiznává, jak ho odstrčil, tak je vymalováno.

Co nás vede k podobnému dvornému jednání? Matka nebyla dítě a jistě věděla jak se na veřejnosti otrapy zbavit. Na otázku „obtěžuje vás?“ pro matku s kočárkem není jiné odpovědi než „ano“. Přítelkyním se možná bude chlubit, jak s ní chtěl flirtovat „Američan“ a to byla s kočárkem prosím!

To však vůbec neznamená, že se mladá paní „zastáním“ necítila rovněž polichocena.
Zastání vyjadřuje péči a zájem. Kavalírské počínání ženy cení a muž to podvědomě cítí. Otázkou je kdy se vyplácí být kavalírem a kdy se to vyplatit nemusí. Naše pudové nutkání „chránit ženu“ v zásadě preventivní a neopodstatněné, je tím větší čím jsme nějak rozdílnější. Z života na vesnici si každý pamatuje boj proti přespolním. Čím se nám zdá „ohrožující“ muž vzdálenější, tím palčivější je nutkání se „zastat“ té ženy.
Jak zde již někdo poznamenal, když se při hádce nebo pračce zastanete ženy, celkem často se stává, že vás napadnou oba. Stává se to i policii. Snad s výjimkou bezprostředního ohrožení na zdraví je lépe „zbaběle“ potlačit kavalírské pudy a ponechat situaci zúčastněným nebo volat fucking police, která zcela jistě neučiní vůbec nic.

Podívejte se na situaci z pozice černocha.
Sice souhlas s pocity editora, ale věnujte se politice, je to důležitější.

245009

29.05.2011 09:08

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: rozbihub

Saša 74.?.?.?

Každá mince má dvě strany a zcela jistě bych měl v obdobné situaci podobné pocity a možná jednal jak editor, nevím. Asi bych o tom nenapsal článek neb sdělení v té strohé podobě je snadno zneužitelné. Z historky toho víme málo, neznáme motivaci všech třech zúčastněných. Paní s kočárkem nebyla dítětem a nemusí být ani feministkou, aby si s otrapou uměla poradit. Je to nakousnuté kontraverzní téma. Stavíme naše ženy na piedestal, který si možná nezaslouží. Černý cizinec má dle zákonů přírody větší šanci „okouzlit naši“ paní než spoluobčan, prostě proto, že je jiný. V Americe jsem se setkal s černochem, co vystudoval v Brně veterinu. „Studoval“ dlouho, asi čtrnáct let a se slzou v oku vzpomínal na ty české holky. Pivo je tam dobré, ale holky ještě lepší. Měl pravdu, ani jsem se nepokoušel mu to vyvrátit.

245019

30.05.2011 08:42

Mohl Obama „zradit“ Izrael?

RE: Tady na TV ve zpravach

Saša 74.?.?.?

holocaust dlužníků, míní psychology - To je nadpis v Lidovkách, jsem z toho zmaten [mrknutí jedním okem]

245095

30.05.2011 09:21

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: O trochu jinem, ale presto stejnem...

Saša 74.?.?.?

>Čo tak zobrať pomer kolko % je teroristov

Zavraždění dvanácti dětí a dvou žen vojsky NATO není terorismus? To se děje v Afganistanu a Pákistánu každý den. Myslíte, že mají důvod nás mít v lásce?

V Lidovkách mě dojal holocaust dlužníků - zdánlivě to spolu vůbec nesouvisí, snad až na to, že potřebují peníze na bombardování třech zemí a na holocausty.

245097

30.05.2011 10:52

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: O trochu jinem, ale presto stejnem...

Saša 74.?.?.?

Souhlasím se zněním Vašeho příspěvku pane Erich. Včetně té Al-Kajdá všichni bojují proti napadení a okupantům. Tak to alespoň oni vidí a právem. Fanatismus je využit nebo zneužit, ale snadno se stanete fanatikem, když vám vyvraždí rodinu a okupují zemi.

245103

30.05.2011 18:41

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

Saša 74.?.?.?

To jsou ty kecy o americké demokracii, kde policie se nestydí škrtit novináře a potlačit mírovou demonstraci šesti lidí. Žádné zbraně, zatčeni za tančení.

245136

31.05.2011 01:28

NATO zkouší v Libyi a Sýrii „kosovský model“

RE: Kdyz uz ruske autory,tak jeste jeden...

Saša 74.?.?.?

>Asi jste zvykly s nasich medii ze se kopiruji.

V ruském zpravodajství najdete články z různých pohledů a ideologicky/politicky odlišně zabarvené. Když porovnáte česká mainstreamová média (a většinu západních), je tam až podivně nepřirozený souzvuk názoru a pohledu. Rozlišnost ruských medií pokládám za zdravou, co si z toho vyberete nebo lépe spolknete bez uvažování je na vás. Zcela žádnou zprávu nesmíte polykat i s chalupami a považovat ji za solidní lze jen po zvážení „selským rozumem“ a i tak výjimečně můžete být podveden neb máme tendenci věřit tomu, čemu chceme věřit.

Co se týče Libye there is not such a thing as humanitarian bombardment, zkuste v jiných zemích střílet na vojsko a policii. Životní úroveň v Libyi byla nejvyšší na africkém kontinentu a revoluce byla implantovaná.

Přečtěte si v New York Times o potlačení zcela mírumilovné demonstrace v Gruzii. Nemusíte to mít z ruského zdroje. http://www.nytimes.com/2011/05/31/world/europe/31georgia.html

245152

31.05.2011 22:50

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

Saša 74.?.?.?

Bombardování NATO zabilo 718 libyjských civilistů a zranilo přes 4000. V tom nejsou započteny životy asi devíti vzbouřenců a životy policistů a armády.

245229

01.06.2011 06:37

Konsolidace americké finanční moci: Čtyři jezdci globálního bankovnictví

RE: Proc se nam to dava po kapkach,kdyz staci rychle a kratke vyrizeni veci

Saša 74.?.?.?

Vlastníci Fio banky jsou RNDr. Petr Marsa a Mgr. Romuald Kopún. Každý z nich v současné době vlastní 50 % akcií. Važte si banky, kde neplatíte poplatky.

245249

01.06.2011 09:54

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: hlavně správný komentář

Saša 74.?.?.?

Když Kaddáfí chce volby pod mezinárodním dohledem, tak najednou zprávy o tom nejsou. Dokonce další bombardování. Bombardování NATO zabilo 718 libyjských civilistů a zranilo přes 4000. V tom nejsou započteny životy asi devíti vzbouřenců a životy policistů a armády.

To nás budou bavit dalším sexuálním skandálem, jak v New Yorku zatkli opět 74 letého bankéře, který osahával a plácal po prdeli zas jinou pokojskou. Egypt Bank Ex-Chairman Arraigned on Sex Charges in New York

O demonstraci tisíců lidí v Istanbulu se za to nedozvíme, bylo to u příležitosti prvního výročí izraelského smrtícího útoku na tureckou humanitární loď směřující do pásma Gazy. Devět osob bylo tehdy zabito a vztah mezi Tureckem a Izraelem utrpěl. http://rt.com/news/line/2011-05-31/#id11171

Do zpráv se nedostane ani, že USA si osvojují právo vojensky napadnout zemi, z které by došlo k „sabotáži“ počítačů ve S. Státech Pentagon Sets Stage for U.S. to Respond to Computer Sabotage With Military Force

245258

01.06.2011 10:21

Kontrarevoluce na Středním východě

Výborný článek!

Saša 74.?.?.?

O Saudské Arábii, a jejím současném králi Wikipedia píše opatrně, dokonce vtipně tvrdí, že nemůže být druhým nejhorším diktátorem na světě neb všichni jeho vězni mu přáli rychlé uzdravení. [chechtot] Poláci mu prý udělili čestné občanství v obci Janikowo za to, že zaplatil operaci, rozdělení polských siamských dvojčat a ještě mu prý dali v r. 2007 řád úsměvu.

Co se manželek týče oproti jeho otci, se zdá být břídilem, má prý jen 4, omluvou je jeho vyhřezlá plotýnka. V článku se mně moc líbil jeho obrázek s G.W. Bushem [velký smích]

245261

02.06.2011 09:03

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

Saša 74.?.?.?

>Nevole pana Editora k M-15

Paní Baba Blažková Ve zkratce Děje se něco, o čem bychom neměli vědět? Odkazuje na článek s naprosto totožným tématem! Nevinil bych editora.

Snad menší obdobné demonstrace jsou v řadě měst na celém světě! (Jak ukazuje Váš obrázek) Demonstrace nejsou politických stran, ale proti tak zvané demokracii, vládě několika nejbohatších rodin a šetření na základních životních podmínkách ostatních. Stránky o tak zvaných
Peoples Assemblies/Lidových shromážděních.
http://www.peoplesassemblies.org/2011/05/the-assem...
Takže ono nejde jen o arabské revoluce, ale nespokojenost je celosvětová. O tom se již nepíše.

245306

02.06.2011 10:20

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Myslim si

Saša 74.?.?.?

Evropské a světové demonstrace byly zastíněny násilným a revolučním neklidem na Středním východě. Evropané stále naivně věří v sílu svého hlasu. Médii jsou však ignorovány nebo úmyslně zastíněny reportážemi o sexuálních skandálech. Nesmysly o nastolení demokracie bombardováním Libye, Afghánistánu, Pákistánu atp. Mimochodem „NATO“ hodlá dobýt Libyi do konce září!
- Pentagon zdvojnásobí počet bezpilotních letadel řízených z Nevady.
- Polský vojenský soud osvobodil svých 7 vojáků podezřelých z vraždy deseti Afgánských svatebčanů, žen a dětí. O tom se nepíše.

Anti-austerity/anti-big bank bailout protests had been sporadically erupting throughout Europe for over a year. But these Spanish demonstrations signaled a major turning point. It was the unrest and discontent in Europe that led us to forecast our “Off With Their Heads” trend that would lead to revolts and topple governments (Trends Journal, Autumn 2010).

245311

02.06.2011 11:01

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

Saša 74.?.?.?

Celosvětové demonstrace chápu jako vzpouru proti sociální nespravedlnosti. Zlomek procenta (převážně amerických) multimiliardářů vlastní 39% veškerých světových prostředků a oni chtějí více. Oni musí stále bohatnout, což je princip systému, zákonitě všichni ostatní musí chudnout. Bublina praská.

245312

04.06.2011 01:47

Drogová válka ve střední Americe: Náboji se nešetří!

Americká válka s Mexickými kartely? Nebo zbrojení těch kartelů?

Saša 74.?.?.?

America's Third War: Is the U.S. Arming Mexican Cartels? Článek vyšel na FOX News . Dle US State Departement,
Spojené Státy prodaly do Mexika více zbraní než do Iráku a Afghánistánu dohromady. V jediném roce 1999 za $177 milionů US. Z těchto dodávek armádě Mexika, značná část záhadně zmizí a drogové kartely bojují se stejnými zbraněmi „Made in USA“. Je to tedy dobrý business, zvláště v době krize, vždyť ty zbraně jsou téměř jediné zboží „Made in USA“.
Mezinárodní komise OSN právě zveřejnila zprávu doporučující dekriminalizaci a regulaci drog, ovšem vláda USA návrh okamžitě zamítla. Co na tom, že 3800 tisíc Mexičanů bylo zabito v boji s drogami, je to přece dobrý kšeft.

O zveřejněné zprávě OSN ohledně drog v češtině „OSN: Legalizujte heroin“ (titulek je poněkud zavádějící)

245455

04.06.2011 02:03

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

Saša 74.?.?.?

>řízená ještě většími šéfiky- globální „elitou“.

Kdo je globální elita? V našem systému, kdo má nějakou „investici“ (rozuměj velký majetek) očekává nějakou procentuální návratnost. Z větší „investice“ je nejen větší procentuální zisk, ale můžeme najmout více lobbyistů, právníků, politiků a lépe maximalizovat „návratnost“. Kdyby to multimiliardář nedělal, hrozí mu, že časem zanikne a druzí chamtivější ho sežerou. Systém podporuje nejchamtivější z chamtivých.
http://www.eugeneiww.org/images/wealthdistusa1.jpg
40% of world's wealth owned by 1% of population


>Oni chtějí celosvětovou krizi VYVOLAT, nikoliv ji zažehnat.

Hlavně na ní chtějí vydělat. Přece když milión/y lidí ožebračím, musím na tom mít nějaký zisk. Je to stejné jako s válkou, to je největší kšeft.
V tom jednom procentu světově nejzámožnějších je stejné uspořádání jako ve všeobecné populaci a ve skutečnosti svět řídí několik rodin. Můžeme se jen dohadovat, jestli jich je pět nebo pět set.

245456

06.06.2011 05:46

Soudí, aby nebyli souzeni sami

RE: Hleda se pocelem svete hrdina, David,proti israelskemu Goliasi.

Saša 74.?.?.?

>Jinymi slovy,Israel si na okupovanem uzemi muze zastrelit
>Palestincu ,kolik jen chce a nikdo neprotestuje,zadny mezinarodni
>soud,zadna odezva v mediich,

Ne na okupovaném území. Zastřelení Izraelskou armádou byli ještě v Sýrii. 23 zabitých včetně 12ti letého dítěte jen za pohled na domov z poza plotu!
Na izraelské straně hranice místní obyvatelé Izraelského státu volali na IDF „nestřílejte!“.

Dle Syrské televize a protestujících Palestinců, tisíce lidí míří do Syrské oblasti Quneitra, kde se rozhodli inscenovat sit-in.

245578

07.06.2011 21:51

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

RE: Moc pana Editora s anti-ultra technoidskym pristupem nechápu

Saša 74.?.?.?

Pánové jak vás vrátit zpět k tématu článku? -SEX- již vím, po vzoru médií! Mobil je totiž prodloužením našeho sexuálního orgánu :/) Musí mít schopnost vibrovat a okamžitě nás spojit s jeho/jejím erotickým hlasem a obrazem. Hlas hormonů rozhoduje o nutnosti sofistikovaného mobilu a volání. Americké zprávy nás baví chtíči kongresmana Anthony Weiner, který rozesílal ženám a dívkám po USA obrázky svého údu, textoval dokonce s porno stár a teď se kaje a proklíná mobily. Nebýt jeho wiener (angl.. párek/pánské přirození) mohl se stát starostou New Yorku.

Mám mobil a vždy, když ho chci použít, tak je vybitý nebo zapomenutý doma. Ještě se nestalo, aby to bylo tragédií. Je dost času, mám dvě „pevné“ VOIP linky se záznamníky a nejenže skutečné telefony doma telefony blikají, zanechaná zpráva přijde okamžitě emailem (pokud je v angličtině dokonce přepsaná) a tak pokud cestuji, mohu si ji poslechnout i přečíst na laptopu a po případě z něj odpovědět. Když jsem doma a nedělám nic důležitějšího tak telefony odpovídám, dokonce bez kontroly, kdo volá. Pokud nejsem doma ani nechci být dosažitelný, vážím si svého času. Další výhodou je cena, asi 30 dolarů měsíčně a volání zdarma na pevné linky v Evropě, USA a Kanadě.
Ten -SEX- drive – sexuální pud (a zaměstnání jako šlapky) z nás vychovaly otroky mobilu, snad touha si s něčím „inteligentním“ a vibrujícím pohrávat.[vyplazený jazyk] Jsme SEX-SLAVES [chechtot]

Hádání se tady o „pravici a levici“ pokládám za dělání do vlastního hnízda. Jsou to nálepky a mohli bychom o tom psát eseje. Za diskuzi a její obsah zodpovídá editor. Nedivte se, že je nervózní, chtějí na něj cosi ušít. Jistá autocensura je nutná, což neznamená, že o opravdu podložených problémech a svinstvech se nesmíme bavit. Není nutné mít hned ohýnek u prdele.

245639

08.06.2011 08:36

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Hmm,

Saša 74.?.?.?

>Vezmete jako rukojmy 50 nejbohatsich tohoto sveta a uvidite ,ze zadne valky nebudou!

Tato neproveditelná věta stojí za zamyšlení. Sleduj cestu peněz.

245656

23.06.2011 11:42

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

Saša 74.?.?.?

>je to složité
>křesťanství a islám, NEVIDÍŠ).
>Pravda není pro všechny
>demokracii USA (coby pitbula Izraele
>uvedeno tolik, že jen slepý by v nich viděl jen louky

Nizozemský soud osvobodil pravicového politika Geert Wilderse, jeho projevy nenávisti vůči Islámu a muslimům prý byly v mezích legitimní politické diskuse.
Bývalý návrhář Diora John Galliano zřejmě odejde od soudu s pokutou deset tisíc eur za své antisemitské a rasistické výroky vyřčené v opilosti a relativním soukromí. Dle Hospodářských novin se Galliano hájí pominutím smyslů. Prý v hospodě několikrát nazval svou společnici ve 45minutovém rozhovoru (slovo nelze napsat bez porušení zákona) kurvou.

Jsem trochu mimo mísu, ale vše je relativní.

246646

28.06.2011 09:45

Přírodní rezervace budou osazeny GM plodinami

GM marihuana "Creepy" a "La Cominera"

Saša 74.?.?.?

Čirou náhodou tady čtu, že geneticky modifikovaná marihuana má 18 procent THC, zatím co normální jen 7%. Prý ji pěstují v Kolumbii, dle agentury AFP.[velký smích]
GM marijuana problem growing in Colombia (AFP)

246935

28.06.2011 18:53

Přírodní rezervace budou osazeny GM plodinami

RE: Gruzie?

Saša 74.?.?.?

>Ale - o asijskou Gruzii v článku nejde. Označovat stát americký stát Georgia za Gruzii je blbost.

Článek jsem nepřekládal, ale chybičky se vloudí. Dnes, když překládáte článek, tak nejdříve pořídíte strojový překlad a pak se především snažíte vychytat gramatické chyby a změnit slovosled. Odkaz na další článek v textu bude počítačem přeložen jako Gruzie a nemusíte si všimnout, že je to vlastně chybné.

246959

28.06.2011 19:13

Přírodní rezervace budou osazeny GM plodinami

RE: Gruzie?

Saša 74.?.?.?

Zde máte obrácený příklad: Jižní Korea bude od nynějška Gruzii nazývat "Džordžia" Proč by tedy Georgia nemohla být zase Gruzií? V angličtině totiž Gruzie skutečně je Georgia. Logicky v češtině by i americká Georgia měla být zase Gruzií. [velký smích]

246960

29.06.2011 22:53

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Saša 74.?.?.?

Ten Váš emailový dopis (zveřejněný na stránkách Matějky) je výrazem politického přesvědčení a neodpovídá skutečnosti. Přečtěte si oproti tomu http://srsen.wordpress.com/2011/06/26/dluhokracie-...
Podobný anonymní dopis, jako „Zdá se, že řeckou krizi řeší celý svět kromě Řecka” můžete vytvořit o každém státě. Například Česká republika má řadu sociálních výhod oproti nejvíce zadluženým Spojeným Státům (USA). Všechny země si snaží naklonit státní zaměstnance atp.

247017

30.06.2011 10:43

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Saša 74.?.?.?

Pane Vojto, snad nečekáte, že my dva vyřešíme problémy Řecka. Nemusíte být však ekonom, abyste mohl zodpovědět, kdo vždy získává na půjčce. Dlužník nebo věřitel?

Teď jak říkáte: „ rodina na dluh, pořídila si dům na hypotéku, druhé auto na leasing, bere si spotřebitelské úvěry na dovolenou, ... A své dluhy splácí tak, že si na splátky půjčuje…“ Co udělají věřitelé /banka? Snad navrhnou „zkonsolidovat“ naše dluhy (tj. půjčí nám více na delší dobu a s větší splátkou) nebo musíme prohlásit bankrot tj. úpadek. Ta konsolidace je vždy výhodnější pro věřitele a při opravdu velkém dluhu ten bankrot bude výhodnější pro dlužníka.

Budete se divit, ale důsledky (bankrotu) pro tu „rodinu trpící stupiditou“ nebudou tak strašné. Té „rodině“ sice po nějakou dobu nikdo nepůjčí, ale v důsledku neplacení úroků a splátek její příjem několikrát vzroste.

Až sem jsme vystačili s kupeckými počty a selským rozumem. Co byste dělali Vy, pane Vojto a pane mKadlec za předpokladu, že by Vás „rodina trpící stupiditou“ dovedla do pozice Řecka?

247039

30.06.2011 19:07

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Saša 74.?.?.?

>identita je naprosto bezpredmetna..

Identita je velice předmětná [velký smích]


Ten „rozhovor“ je jedna z nadsázek pana Stefanos Manos, on se totiž ptá a hypotetická, neexistující žena odpovídá. Je to podvod pana Stefanos Manos.

Στέφανος Μάνος = Stefanos Manos, chce vše zprivatizovat a k dosažení svého cíle používá nadsázky s výroky jako „vláda ušetří peníze, když zruší státní železnice a bude každému platit taxíka“. Má pravdu jen v tom, že všechny státní podniky (a to všude na světě) jsou oproti soukromým finančně neefektivní. Úmyslně zapomíná, že pro poplatníka přijdou stejně draho a někdy dráž - vzhledem k tomu, že soukromá firma musí mít zisk a to nemalý, aby uspokojila akcionáře a nepadla. Některé podniky je opravdu lépe osamostatnit od státu (což může a nemusí být privatizace) u jiných jako zdravotnictví a pojištění je to vyložená pitomost – soukromé ve finále přijdou dráž..

247071

01.07.2011 02:20

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Saša 74.?.?.?

>I osel by z vety pochopil, ze mam na mysli jakehosi Matejku, nikoliv pana z Recka !

Tvrdohlavé, užitečné a celkem inteligentní zvíře Vám osvětlilo původ a autora podvodného „emailu“, pana Manos, studovaného v USA a snažícího se dostat zpátky do řecké vlády. S. Manos chytře navádí emoce obdivu, závisti a kreslí oběť jako viníka. Máte plnou pravdu, jakýsi Matějka nám může být ukradený, nemá nic společného s Řeckem.

>z Vas jde citit jednoznacne pruderstvi,

Toho osla beru, ale teď zas nechápu kde čmucháte to prudérství? [smích]

247103

01.07.2011 07:51

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Saša 74.?.?.?

>Lidovecky to maji zamkle

Tak proč na to tam dáváte odkaz? Zdarma a v plném znění si to můžete přečíst na Pravém Blogu (s O s přeškrtnutým srpem a kladivem), na Facebook, Ostrovanka bloguje, Pavel Svoboda blog a jinde. Zřejmě ta představa „socialismu“ strhávajícího Řecko do záhuby oslovila kde koho. Mohl byste osvětlit, proč méně sociální státy jsou podobně zadlužené a USA dokonce více? V tom USA se jim o něčem sociálním ani nesnilo a Republikáni z té představy dostávají kopřivku.

>VYBLEJTE UZ ZE SEBE TY MINDRAKY

Trpíte utkvělou představou, že z Vás má někdo mindráky? Snad Vaše paní? [překvapení]

247116

02.07.2011 10:37

Stížnost lze napsat i slušně

Není to humor - přišlo emailem

Saša 74.?.?.?

ČESKOSLOVENSKO PATRILO DO ROKU 1989
MEDZI VYSPELÉ ŠTÁTY SVETA

Mali sme, ale už nemáme:
Vyspelé poľnohospodárstvo.
Svetoznáme sklárstvo a porcelán, lacný benzín, naftu, uhlie.
Bezplatné zdravotníctvo, školstvo.
Vyspelý strojárenský priemysel.
Lacnú hromadnú dopravu.
Textilný a kožiarsky priemysel. Kultúru a šport pre všetkých.
Lacné a zdravé potraviny.
Lacnú elektrinu a plyn.
Lacnú pitnú vodu.
Prácu pre všetkých.
Sociálne istoty.
Lacné bývanie a služby.
Nemali sme... a ...už máme:
Nezamestnanosť.
Žoldnierov v zahraničí.
Tunelárov a biele Kone .
Novodobých zbohatlíkov.
Rozkradnutú a zdevastovanú republiku.
Bezdomovcov a žobrákov.
Štátny dlh v miliardách eur.
Strach z toho čo bude zajtra.
Morálne zdevastovaný národ.
Nenormálne príjmy - veľké i malé.
Zlaté padáky pre vyvolených.
Samovrahov z existenčných dôvodov.
TO nám priniesla 20 rokov od tzv. nežnej .
TO spôsobili Vlády spájajúce sa do rôznych zlodejských spolkov aby mohli čo najviac rozkrádať štát a ožobračovať tento národ.

D O K E D Y EŠTE ???

B U D Í Č E K, S L O V A Č !!!

247177

02.07.2011 20:05

Existují dokonalé výrobky?

čím méně potřeb máš – tím jsi šťastnější :)

Saša 74.?.?.?

Touha po dokonalém, nestárnoucím zboží je hluboce lidská. Je to jako touha po nesmrtelnosti, něco co trvá, co zde zůstane ještě po nás. Nejlepší pánev je prý ze zlata, perfektní distribuce tepla, teflon nepotřebujete… (Ne, nevlastním!) Přiznání těch našich lidských slabostí je editorova síla, lidské ztotožnění, dle zálib, každý by chtěl alespoň něco trvanlivého.

Na druhou stranu jsem měl spolupracovníka a ten nějak chápal „čím méně potřeb máš – tím jsi šťastnější“ nebo byl prostě jiný. Nebyl držgrešle a byla s ním legrace. Tehdy jsme v zaměstnání museli nosit kravaty a on se chlubil s jedinou jdoucí ke všemu, obsahovala snad všechny barvy, navíc, kdyby si na ni ukápl hořčici tak to nikdo nepoznal. Žiji v mravné Americe a bez auta je člověk nemožný, veřejná doprava žádná, vše daleko, ani holku si běžný chlap nenamluví, on vlastnil bicykl. Auto pro něj bylo zbytečné neb každý den nějaká spolupracovnice ho vezla domů a stejná nebo jiná přivezla zas do zaměstnání. Pochopitelně hodinky nevlastnil vůbec, vždyť běh času se nám až vtíravě připomíná naprosto všude. Marně jsem se bránil závisti. Kravaty běžně nenosím a mám jich řadu, do zaměstnání by pro mne přijela manželka a zcela zbytečně asijské hodinky téměř nesundám. Nezničitelné Casio za $20. Pravda, asi za pět let dojde lithiová baterka a výměna se finančně nevyplatí.

247216

06.07.2011 23:12

Šlo o politickou konspiraci?

RE: plán B

Saša 74.?.?.?

>musel byt odstranen.

Překlad z článku:

V tiskové zprávě ze 4.4.2011 (číslo 11/114) ředitel IMF Dominique Strauss-Kahn řekl: „Potřebujeme novou formu globalizace, spravedlivější formu globalizace, globalizaci, s více lidskou tváří. Výhody plynoucí z růstu musí být široce sdíleny, nejen využity několika privilegovanými. Zatímco trh musí zůstat v centru dění, neviditelná ruka se nesmí stát neviditelnou pěstí."

Podobné "socialistické" myšlenky jsou smrtelný hřích!

247466

12.07.2011 11:39

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Možno za chvíľku dostanete pán Stwora novú obsielku od súdu.

Saša 74.?.?.?

Jediná rovnoprávnost je pokud měříme všem stejně. Nikdo nemůže mít přece nějak větší nebo menší lidská práva a snad by to ani nechtěl? Není to jediná možnost jak snad zařadit do společnosti menšiny? Je nesmyslem z politických důvodů uplácet nebo nadržovat nějaké zájmové skupině a je to stejně „rasistické/extrémní“ jako ji potlačovat. Pokládám dokonce za nesprávný návrh ministra spravedlnosti Pospíšila na odměnu za harašení od státu padesátitisícovou finanční „pomoc“ plus právo na odškodnění od pachatele. Učiníte totiž podání žaloby finančně výhodné na úkor poplatníků. Je to politický tah a předbíhání vzoru nového „nevlastního bratra“ USA. Občanské sdružení Zvědavec by mělo žádat o dar na zařazení nepřizpůsobivých do společnosti a podporu lidských práv!

Není prostě možné pro relativní úspěch/neúspěch skupiny mít lidská práva větší nebo menší.

247767

17.07.2011 23:26

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Prachy, prachy, nečekají:

Saša 74.?.?.?

Pod Vámi zmiňovaným článkem Kritika sdružení Romea, vyvolala na vnitru odezvu je komentář s nefunkčním odkazem na Zvědavce:
Michal Harapes • Prague, Czech Republic
Copak na to Romea? [smích]
http://www.zvedavec.org/komentare/2011/07/4476-drzost-oz-romea-je-ohromujici.htm?PHPSESSID=rfv4hgg51nqufdo3d5gpdse6u2

248203

18.07.2011 09:49

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Nejspornější bod

Saša 74.?.?.?

>Nejspornější bod je ta populace pod 500 mil. Není důvodu se bát přelidnění, protože Země si s tím poradí.

Země/příroda si s tím jistě poradí, ale kvalita života bude klesat. V USA jsou lidé vedeni k názoru, že Spojené Státy již dnes svět vedou a měli by mu vládnout. V té souvislosti, plus existenci celé řady v Americe vzniklých a šílených náboženství je to „uvědomění“ obzvláště nebezpečné v tomhle koutě světa. Spojené Státy mají kapacitu a přes všechny žvásty politiků o „ceně života“, právě ti politici mají i vůli počet obyvatel na planetě zredukovat. O ovládnutí populace světa se plíživě již pokouší. To plíživě je understatement.

248225

18.07.2011 10:18

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: -

Saša 74.?.?.?

>Tam nevládne promiskuita jak ve Státech

V prudérní a zbožné Americe mezi bílými heterosexuály bych tu promiskuitu neviděl větší než v Africe nebo Evropě. Pochopitelně anální sex bude za to častější, právě díky té prudérnosti a hrdým „veselým hochům“ každého věku a postavení. Výchovná americká pornografie zdůrazňuje, že sexuálním snem žen a dívek je rovněž být obšťastněna do zadku (na tom může být dokonce něco pravdy). Dalším důvodem budou znovu použité injekční jehly a to nejen u narkomanů, za každou jehlu se totiž v USA platí.

248230

18.07.2011 11:14

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: -

Saša 74.?.?.?

>"Jedná se tedy o náhodu, že přibližně 30 let po první velké očkovací kampani...v Africe

Očkování stejnou jehlou, abychom ušetřili nebo i oslabení systému po očkování mohlo k tomu přispět.
HIV je přenosné a pravděpodobně vede k AIDS. Jsou sice dokumentovaní jedinci nakažení s HIV u kterých se snad díky výjimečné imunitě AIDS po 25 let neprojevilo, ale to jsou výjimky. Nic nikdy nelze říci s naprostou jistotou, ale pravděpodobnost (tj. součást selského rozumu) napovídá, že tomu tak bude. Na druhou stranu jistě lze dostat IDS tedy Immune Deficiency Syndrome bez toho získaný/Acquired. To neznamená, že musíme podléhat panice, HIV je přenosné takřka z krve do krve. Tím nechci navádět k lehkovážnosti, ale existují manželství, kde jeden je HIV pozitivní a ten druhý není atp.

248241

18.07.2011 18:09

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Nejspornější bod

Saša 74.?.?.?

>Kvalita života nemá s množstvím lidí co do činění

Jste optimista. S množstvím lidí přibývá znečištění a ubývá zdrojů. Na samotné holé přežití, je ovšem místa a zdrojů stále dost. Zlomek procenta Američanů s opravdu velkými příjmy to vidí jinak a již dnes mají problém bydlet třeba na břehu teplého moře v přijatelné klimatické oblasti. Přitom USA je jednou z nejméně zabydlených částí světa. Jistě, když se všichni uskromníme a podělíme, je vše zatím o. k., ale to zmiňovaným nepřijde ani na mysl. Právě v té Georgii, když projedete Atlantou, dostanete dojem, že zrovna tam nechcete žít a ani umřít. Sobeckost a krkavost s příjmem jen stoupá a války, nemoci apod.; pokud se lidí bezprostředně nedotýkají, tak je srdečně nezajímají. Vím, je to pesimistický pohled, ale americký dav je podvodně veden k představě, že všichni máme možnost kšeftem dosáhnout všeho.

248272

19.07.2011 09:54

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

Saša 74.?.?.?

>Kromě toho, jestli to ještě nevíte, existují statistiky,
>které říkají, že tam kde se vytratí lékařská "péče", z
>důvodu třeba přírodní katastrofy a zničení zdravotnických
>zařízení, klesá prudce úmrtnost! Docela psina, že?! [mrknutí jedním okem]

To je pravda, ono se neoperuje, lidé nemohou zemřít na pooperační komplikace atp. ALE JE TO DOČASNÉ, dlouhodobě (v roce nebo měsíci stávky) je statisticky stejná úmrtnost, jako kdyby nestávkovali.

Byl to tuším Izrael, kde za stávky dočasně úmrtnost klesla.

248339

19.07.2011 10:54

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

Saša 74.?.?.?

>No tak to jediné by dávalo smysl.

Stávka zdravotního personálu nikdy není stoprocentní, úzkostlivě se dbá, aby nebylo možné říci, že někdo zemřel důsledkem stávky, což znamená, že kriticky nemocní dostanou promptnější a odpovědnější péči než bez stávky.

248353

19.07.2011 21:55

Okupace Řecka bankéři

RE: Ještě DS Kahn

Saša 74.?.?.?

Daily mail stejně jako ostatní media někdy bulvárně nadsazují. Nejpodstatnější z článku:

Komentují údajné Putinovy výroky „Je obtížné vyhodnotit skryté politické motivy, a nemohu uvěřit původnímu popisu. Nemohu si to srovnat v hlavě.“ Údajně několik dní před obviněním Strauss-Khan soukromě řekl, že se ho Putin snaží odstranit z MMF.
Kritici Putina se jeho výroku chytí a nařknou ho ze šovinizmu. Již v roce 2006 Putinovo vtipkování vyvolalo pobouření, když o Izraelském presidentovi Moše Katsav obviněném ze znásilnění prý zažertoval „z tak mocného muže se vyklube znásilnění deseti žen – nikdy bych to od něj nečekal! Všechny nás překvapil – závidíme mu (tu sílu).“ Putinův mluvčí, řekl, že kontraverzní vtip byl nesprávně přeložen.

248407

20.07.2011 09:34

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: srandykopec

Saša 74.?.?.?

>Jaký je názor vědy a čtenářů na vznik a funkci akunpukturních bodů >na lidském těle? Mají je i opice? Pokud ne, jak tedy a proč >evolučně (???) vznikly??

Prý akupunkturu provádí 150 000 veterinářů ZDROJ . Pokud je akupunktura prospěšná lidem, zcela jistě bude pracovat na zvířatech a naopak.
Veterinary acupuncture – Wikipedia
Nechci propagovat akupunkturu neb s ní nemám žádnou zkušenost.
Včera jsem četl zprávu o tom jak se větší Neandertálci křížili s našimi předky na Středním Východě. Nerozumím dobře Vaší otázce, považujete opice za naše potomky? [mrknutí jedním okem]Jak jste vysoký? [mrknutí jedním okem]

248445

20.07.2011 19:46

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: srandykopec

Saša 74.?.?.?

>Čili věřím na stvoření člověka vyšší inteligencí..

Tvořit člověka není zrovna inteligentní nápad. To by byla zlomyslnost tvůrce! Omluvy za moji rejpavost. Naše lidská inteligence je jistě snadno překonatelná (dokonce blbým počítačem), ovšem vývoj/evoluce probíhá před našima očima a je ji možné i zpětně a snadno dokázat. Na druhou stranu pochybovat lze o všem, což dokazuje samotný článek autorů s patřičným vzděláním a prý to údajně spolupodepsalo 23 univerzitních profesorů. Pochyby zmíněné v článku, na který reagujeme, jsou vyvolány strachem a nedůvěrou k lidem, k naší hierarchii. Pochyby o evoluci vyvolává strach a pýcha. Vyšší inteligence je tedy možná, ale za toho předpokladu, proč by tvořila člověka? Vymklo se to té teoretické „inteligenci“ z rukou?

248492

21.07.2011 11:08

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

Saša 74.?.?.?

Poslušně se hlásím k Moudrostrakovi a Luxorovi, dávám přednost standardní léčbě. „Alternativní medicína“ je šarlatánství a trpí podobnými a někdy trestuhodnějšími nedostatky než „moderní“ medicína. Ta „alternativní medicína“ (slovo medicína by mělo mít alespoň dvoje uvozovky) je na internetu financována stejnými farmaceutickými společnostmi co vyrábí léky na předpis. Tím nechci říci, že je něco špatného s heřmánkem či šalvějí a řadou více méně neškodných a někdy prospěšných věcí co běžně nedostanete na předpis. Netvrdím ani, že opravdový lékař vše vyléčí a on si je toho vědom a nebude pacientovi tvrdit opak.

>- léky jsou pouze produktem mamonu farmaceutických firem

Jako každá jiná firma, jediný účel existence farmaceutické firmy je zisk. V naší společnosti by prostě jinak neexistovala. Taková firma lže jako právník a jeho ústy. Dokonce chytře uplácí atp. Nedostatky jsou však podobné hlásání alternativní „medicíny“ (je zde rovněž jen pro zisk). Žijeme v tvrdém kapitalismu a v US je to horší.

>- doktoři jsou zlí a špatní, protože pacienta nechtějí vyléčit

Lékaři jsou jen lidé, se všemi přednostmi a nedostatky jako každý jiný. Pacienti z nich dělají Bohy a někteří nešťastníci tomu dokonce uvěří. V zásadě chtějí pomoci a pacientovi vyhovět, někdy jejich rozhodnutí může být ovlivněno jejich povahou, co je pro ně pohodlnější nebo výhodnější atd. Mohl bych pokračovat a barvitě líčit některé doktory, ale ve srovnání s šarlatánem mají stále větší pravděpodobnost úspěchu. Je to jak o počasí, ono nic není ideální, ale povšechně lékaři nenesou žádnou větší vinu než každý z nás.

248550

22.07.2011 10:25

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

Saša 74.?.?.?

>O nic exotického se nejdná

Je to sice skvělý až geniální příklad, ale dovedete si představit, kdyby podobná varování z legálních důvodů musila být na běžných potravinách? Majonéza, párky, buráky, ryby to vše může způsobit a pravděpodobně častěji způsobí téměř všechny vyjmenované komplikace a mnoho dalších. Kyselina acetylsalicylová je jedním z nejstarších a nejbezpečnějších léků. Je řeč o acylpyrinu/aspirinu a nesčetně dalších značkách pro jedno a to samé. Bayer se svou značkou Aspirin vydělal a vydělává nepředstavitelné peníze. Problém je ten, že s dobrým svědomím nemůžete doporučit kyselinu salicylovou jako lék vždy, každému a v libovolné dávce.

248655

23.07.2011 10:54

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

Saša 74.?.?.?

Obviněný Brevik má „pravicové vazby“, vyjadřoval sympatie k Winstonu Churchillovi a norskému proti nacistickému hrdinovi druhé světové války Max Manus. Citoval anglického filosofa Johna Stuart: „Jedna osoba s přesvědčením se rovná statisíci, které se jen zajímají“. Jako zájmy uvádí kulturistiku, konzervativní politiku a svobodné zednáře. Kopie jeho stránky na Twitter je v pdf zde.

Vložený obrázek

248779

23.07.2011 11:15

NATO bude v Libyi poraženo

RE: Libye: fašistická akce politických pedofilů

Saša 74.?.?.?

Pan Stočes chce říci, že výbuch v Oslu byl útok pod falešnou vlajkou. Zpočátku bylo presentováno podezření na "Islámské extrémisty" (dokonce jsem četl, že se již přiznali) a teď nevědí na koho to svéct. Ani bych se nedivil, kdyby se z blonďatého a křesťanského Anders Behring Breivik najednou v mediích vyklubal Iránec. Asi je Breivik antisemita a budeme více bojovat proti antisemitismu [mrknutí jedním okem]

248781

24.07.2011 23:22

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: trest smrti

Saša 74.?.?.?

Na stránkách amerického Žida ze Seattle, zastávajícího se míru na Středním Východě je článek ANDERS BREIVIK, NORWEGIAN TERROR SUSPECT, ADMIRER OF ISRAEL, AVIGDOR LIEBERMAN. Obdobný článek Norway: "We will not be Naive" - A Watershed Moment (=Norsko: "Nebudeme naivní" - zlomový okamžik). Oba články a řada dalších se shodují, že Breivik je plodem sionismu a v zásadě médií, která otevřeně a někdy podprahově hlásají zcela stejnou ideologii. Zdá se pravděpodobné, že tento muž jednal v režii a dle ideologie země, která má dostatečný motiv k potrestání Norů. Vrah se zcela ztotožňuje s minstrem hlásaným v Čechách, US a jinde, dokonce i včetně zastávání se homosexuálů, což je u podobně vylízaných makovic na steroidech a testosteronu nevšední. Spolu s autory jiných článků, vidím ho jako nastrčeného blbce a výplod doby. Podobné tvory bych nepopravoval neb nejsme tak daleko, abychom popravovali retardované byť nebezpečné blázny. Přece byste nepopravil badatelku v oboru religionistiky Věru Tydlitátovou!

248882

25.07.2011 05:35

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: Dostupnost zbraní

Saša 74.?.?.?

>Dostupnost zbraní pravděpodobnost takových událostí nezvyšuje

Směrník a informace jsou ze „Sdružení majitelů zbraní“ a vypracované seržantem Navážkou a jsou lživé! Je to obdoba americké lobbistické skupiny NRA (National Rifle Association). Dle toho českého sdružení, sebevražednost legální zbraní je ve Spojených Státech zanedbatelná, ale opak je pravdou 57% sebevrahů se zabije v USA střelnou zbraní. Obdobně ve vraždách střelnou zbraní na 100 tisíc obyvatel USA jsou na jednom z vedoucích míst ve světě. Oproti Kanadě, která je podobná složením obyvatel, ale nepatrně přísnější evidenci zbraní v US je vražd střelnou zbraní 6x více.

> Norway: Mass murderer Anders Behring Breivik is anti-racist, pro-homosexual and pro-Israel

Druhý směrník je zajímavější a i v dalších mnoha zdrojích je Breivik popisován jako zastánce sionismu, bojovník proti rasizmu a homofobii prostě jeden z Ligy proti antisemitismu. Jeho obhajobou má prý býti, obětování se jako mučedník.

248915

25.07.2011 10:34

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: Dotaz: Ne, levicová mládež nebyla převážně teplá!

Saša 74.?.?.?

Anders Behring Breivik je zastáncem homosexuálů, on je politicky „korektní“. http://www.richardsilverstein.com/tikun_olam/2011/...
Předcházející směrník se zdá nejvěrohodnější, následující jsou důvodné spekulace.

http://wakeupfromyourslumber.com/blog/qrswave/norway-we-will-not-be-naive-watershed-moment

http://www.infowars.com/wayne-madsen-link-between-breivik-and-israeli-mossad/

248937

25.07.2011 20:25

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Dr. Stanislaw Burzynský

Saša 74.?.?.?

Není to možná nejvhodnější příklad pane Mirda. Video na VIMEA (vlastněné Zachem Klein a Jake Lodwick v New Yorku) je reklama a Standa Burzynsky dobře a legálně vydělává na své klinice v Houston TX. http://www.burzynskiclinic.com/
Proč si lečbu nechal patentovat? Jeho kvalifikace je sporná a on chce vládní grant na svoji patentovanou léčbu. Mohl by to dělat v Polsku? Podrobnosti zde http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/...

249020

25.07.2011 21:33

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE:

Saša 74.?.?.?

Běžně podobně vylízané mozky nejsou konformní, jsou ujeté. Tenhle byl ujetý jak vláda US/Izraele, hlásal přesně totéž. Vzorný sionista bojující proti homofobii, antisemitismu, rasizmu a za lidská práva! Rozohňoval se diskuzí s Ligou proti antisemitismu v Anglii, hodinu před nebo během vraždění děcek komunikoval s přítelem v kibucu. Materiál jak vyšitý k použití nějakou tou rozvědkou. Jistě si ho pěstovali s láskou. Pochopitelně média jen omylem utrousí, nemohou to říci na plnou hubu.

http://www.guardian.co.uk/world/2011/jul/23/norway... Anders Brehing Breivik took part in online discussions with members of the EDL

249026

26.07.2011 07:33

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Dr. Stanislaw Burzynský

Saša 74.?.?.?

>fungující léčebnou metodu vlastní patent

Souhlasím, že FDA podporuje nemorální kšeft se zdravím, ale ve Spojených Státech je zdravotnictví obchod jako každý jiný, healthcare for profit. Ať již alternativní nebo nealternativní je to nemorální kšeft. Burzynský by nemohl snad nikde jinde patentovat zákrok! Nikde jinde by nemohl bez důkazů tvrdit, že jeho patentovaná léčba je podstatně účinnější než jiná. Nikdo jiný tu „léčbu“ nemůže dělat přesně stejně neb Burzynský ji má přece patentovanou. Ať je Burzynský úspěšný nebo ne, hodina a čtyřicet osm minut samochvály smrdí - reklamou! V USA jsou obrovské reklamy podél dálnic na vasektomii u doktora XY, na trhání zubů, při větším počtu se slevou a dokonce i na léčení rakoviny (tahle reklama bývá opatrnější a inzeruje „supercenter“ pro léčení neoplazmu s výjimečnými výsledky apod.). Každý významný lékař (v USA) tvrdí, že dělá něco „jinak a lépe“. Lze jim napsat email a dostat odhadovanou cenu a postup léčby, často i (jejich subjektivní) porovnání s konkurenční klinikou. Obdobná léčba (poškození přísunu krve k nádoru) se provádí i jinde a ani to nesmí být patentovaná metoda Burzynského.

249063

26.07.2011 10:35

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: pan terrorista připomíná ozbrojeného MUDr. Romana Jocha či z uzdy popuštěného Adama B. Bartoše...

Saša 74.?.?.?

> pan terrorista připomíná ozbrojeného

Ten souzvuk ujetých duší, canců o lidských právech. Nějak nám uniká, že ti co prahnou po pomstě a neví ani za co, tleskají bombardování bezbranného města nebo střílení (palestinských) dětí jsou nebezpeční psychopaté.

Novinky.cz přináší zprávu, že tajné služby Breivika sledovaly od března. Nesdělují, které tajné služby, každopádně neexistují pro naši ochranu nebo jsou zcela ničemné. Ach, možná jsou přetížené, ono je těch úchylů moc k sledování. [oči v sloup]

249088

26.07.2011 23:30

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: pan terrorista připomíná ozbrojeného MUDr. Romana Jocha či z uzdy popuštěného Adama B. Bartoše...

Saša 74.?.?.?

Tajné služby nemají nic společného s bezpečností, jejich úkolem je dělat atentáty a podobné sviňárny. Věřím, že ho hned několik inteligenčních služeb nesledovalo pro nákup hnojiv, ale již daleko dříve si lámaly mozky jak ho zmanipulovat a k čemu jak použít. Po internetu anonymně to bylo snadné a organizace je jejich specialitou, oproti téhle vraždě leháro. V zásadě dilema „služby“ bylo, jestli mu to „usnadnit“ nebo ne. Je zbytečné spekulovat neb s naprostou jistotou se to nikdy nedozvíme. Politice USA to taky jistě neublížilo pane MoUdrostrak.

Jediným protiargumentem velice pravděpodobnému scénáři je svědomí, ale to jsme se mohli mnohokrát přesvědčit, že jisté vlády a služby neznají.

249172

28.07.2011 06:01

Pochopení federální „dluhové krize“

Jaká krize?

Saša 74.?.?.?

Za dávných dob nepříčetného strachu z „komunizmu“ na obou stranách ideologicky rozděleného světa sociální výhody narůstaly - prodlužovala se dovolená, zkracoval se pracovní týden a v některých kapitalistických zemích dokonce přišli s důchodovým zabezpečením a všeobecným zdravotnictvím. Důchod a všeobecné zdravotnictví bylo zavedeno na příklad v Kanadě před pouhými padesáti lety, po roce 1961 a povinný penzijní plán byl představen v roce 1965, k plné realizaci došlo 1975! Krátce po rozpadu „komunismu“ vlády pochopily, že je beztrestně možné z masy obyvatel dostat víc, posunovat odchod do důchodu a pomalu odbourávat „sociální“ stát.

Lidstvo učinilo nepředstavitelný technický pokrok, ale společenské uspořádání prošlo sice vývojem, ale základní přírodní princip zůstal stejný, silnější bez výčitek sežere slabšího. V dnešní demokracii jsme si sice teoreticky rovni, ale zámožnější snadno koupí vůli davu, vůli vlády, médií a reklamy. Všichni chceme být „IN“, obdivujeme zlaté prase. Naivní dav uvěří, že zbohatne prací a méně šťastní nám z krajíce ujídají.

Průměrný člověk si nedovede představit, jak bohatí jsou super bohatí. Snad je to neporozuměním velkým číslům, která jsou pro nás pochopitelná asi jako nekonečno. Snad pro jednoduchost statistiky a grafy označují za zámožné 1%, jinými slovy jednoho ze sta. Titul Super zámožný si bude zasluhovat zlomek promile z populace neb opět mezi zámožnými a super zámožnými je podobné rozpětí. Rozložení příjmů zobrazuje tzv. křivka L rozpětí příjmů v USA
Řeč je o porovnání ročního příjmu nikoli celkovém bohatství /vlastnictví.
Několik super bohatých dnes doslova vlastní planetu. Jejich čisté příjmy musí vzrůstat (a vzrůstají), musí to odpovídat procentuálně nejméně vložené investici. Vysmívají se krizi „přeci nemůžete penalizovat úspěch zdaněním“, kterému by stejně vyhnuli. Politici všech barev tleskají a většina chápe, že jsme vypěstovali moc velkou zlatou svini a budeme si musit utáhnout opasky.

http://sociology.ucsc.edu/whorulesamerica/power/we...
Propast mezi bohatými a chudými ve Spojených státech rostla stejným tempem jako hospodářský růst. Statistiky ukazují, že nejbohatší 1 procento amerických občanů vlastní 40 procent z celkového majetku v zemi, zatímco 80 procent občanů USA, vlastní pouhých 16 procent.
Po korekci pro inflaci, skutečné příjmy těch, kteří žijí za nejnižší mzdu, jsou dokonce nižší než před 30 lety!

249279

28.07.2011 09:53

Pochopení federální „dluhové krize“

K pochopení federální „dluhové krize“

Saša 74.?.?.?

poslouží rozpis z The Washington Post. Výdaje na tak zvanou „obranu“ a války se rovná 94% veškerého příjmu vlády USA.

Internetový The Daily Bail píše: Probuď se Ameriko! V roce 2010, vláda USA vybrala 898 miliardy dolarů daně z příjmu . Ve stejném roce jsme utratili 847 miliard amerických dolarů na zbytečné války a “národní obranu”. To znamená, že 94% všech federálních příjmů (daní a daně z příjmu) se rovná tomu, co utrácíme za Pentagon. Kdo si myslí, že to byly dobře vynaložené peníze? V diskuzi o maximu/stropě US dluhu o těchto vydáních nebyla ani zmínka, je nechutné a skličující, že ani jedna politická strana vlády nepřipustí pouhou možnost snížení válečných výdajů.

249295

> v některých zemích hrozí za "podporu eposu" Breivika celkem vysoké tresty.

Toť snad není ani možné,[zmaten] vždyť jeho myšlení odpovídá americkým teabaggers, pardon Tea Party movement, česky snad hnutí čajových párty? Totožné jsou rovněž ideologie všech Lig Proti Antisemitismu, ideologie vládnoucí strany Izraele הַלִּכּוּד a konec konců i našeho vůdce jÚeSej? Někde jsem četl, že CIA doporučuje novým agentům oblíbenou Breivikovu literaturu?

"Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mne?
A když jsem jenom pro sebe, co jsem?
A jestliže ne nyní, pak kdy?"

Rabi Hilel

249372

30.07.2011 07:44

Breivik není superman

nechce se JEN zavděčit čtenářům

Saša 74.?.?.?

Jedinou, ale za to pádnou obranou editora je, že nechce dělat ze Zvědavce bulvární a konspirační deník, nechce se jen zavděčit čtenářům (kteří konspiraci a bulvár očekávají) a má právo na svůj osobní pohled. Zveřejněný náhled by měl mít relativně značnou pravděpodobnost skutečnosti nebo uvedenou míru pravděpodobnosti z pohledu „selského rozumu“ či v úvodu předhozen k diskuzi.
S přimhouřením oka editorova vize těmto kritériím odpovídá.

Nikdy nebudou motivy a myšlení vraha prokázané, bude řada teorií, tisíce článků a polovina budou bláboly. Zvědavec však mohl ukázat prstem na myšlenky a ideologii s jakou se vrah ztotožňuje a jsou mediálně minimalizovány. Samozřejmě nikdo se dnes nebude hlásit k vrahovi, ač většina médií více či méně souhlasí s preventivním střílením dětí, „humanitárním“ bombardováním i dětí atp. Naopak ústy pana Brzybohatého se to snaží přišít stejně vygumovaným neonacistům. Zloděj křičí, chyťte zloděje.
Každé náboženství vychovává své fanatiky. Breivik je výplod židovsko-křesťanské kultury, ke které se hrdě hlásí. Islámská nebo jen „křesťanská“ není o nic lepší, sionistická je však vrahovi nejvíce podobná a ta je nám otloukána stále o hubu médii. Sionizmus není politická ideologie, ale je to sprostý náboženský fanatismus.

Je logické, že nikdo nebude nic namítat proti obraně dětí a argument v článku o rodičích nechávajících zabít je pitomý. Nemá nic společného s trestem smrti. S uvážením a rozsudkem, trest smrti je podobný vraždě dítěte, většině vrahů musí v té makovici něco chybět. Pro autora obhajujícího článku, smrti se každý dočká a je nesmysl ji někomu přát. Jsem zarputilý ateista (přesněji agnostik).

249421

30.07.2011 09:58

Breivik není superman

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

Saša 74.?.?.?

>Ale Breivikův případ má mnoho nesrovnalostí,

S tím jsem chtěl pokračovat. Breivikovi šlo vše jak po másle. Všude v našem světě v obydlených oblastech „zlatý standard“ zásahu policie při ohlášení střelby jsou dvě minuty! Nesmíte říci, že by mohlo jít o manželskou hádku nebo o střílení holubů, ale kdyby editor uzřel někoho se vzduchovkou v Torontě, stačí zavolat 911 a vsadím se, že do 2 minut přijedou. Ještě před dávnými léty jsem byl (v USA) svědkem přepadení s pistolí. Stále jsem byl s nimi na telefonu, trvalo jim to neuvěřitelných 30 vteřin, přijelo 6 aut a policajti vyskakovali s puškami jak na divokém západě. V Norsku 90 minut a televize si mezi tím stačí pronajmout helikoptéru a filmovat! Pak ho osloví jeho jménem a on zahodí zbraně… Nepodezírám přímo norskou policii, ale co je moc to je moc, v obou případech neměl nejmenší problém a to ho sledovala norská tajná služba nejméně 3 měsíce. Víc než pravděpodobně ho sledovaly i tajné/výzvědné služby jiných států a ty si nenechají ujít žádnou slabost. Pracují v kalných vodách a podobné individuum je použitelné a ještě lépe zneužitelné což služba vyhodnotí, popíše situaci a ptá se co s tím? Odpověď nadřízených může být „umožni mu to“ a pak to již jen jede. Problém je co kdo získá, no to mohou zodpovědět jen „nadřízení“ a nikdy se to nedozvíme. I kdyby nakrásně očividně neschopná norská kontrarozvědka vyšetřila podrobnosti, z politických důvodů nelze zveřejnit. Tedy skvělá a pravděpodobná teorie, ale veřejně neprokazatelná.

249426

30.07.2011 11:31

Breivik není superman

RE: Vrahem z Osla bych mohl být i já?!

Saša 74.?.?.?

>Vrahem z Osla bych mohl být i já?!

Vaše IP je zaznamenaná. Podporovat přistěhovalství do přelidněné Evropy je asi pitomost, ale u Vás v US je ve vězeních drtivá většina černochů a všichni jsou v USA narození a menšinou.

249440

30.07.2011 11:59

Breivik není superman

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Saša 74.?.?.?

>dle mých znalostí a mého uvážení by vycvičený profesionál
>postupoval naprosto odlišně

Nikdo nikdy netvrdil nic o profesionalizmu Breivika – je to psychopat vychovaný soudobou společností, ideologií hlásanou Vaší vládou a mohl být použit. Nebylo by lépe vyvraždit ideology než spravedlivě trestat až jejich výsledky a to ještě pomatené?

>"trest smrti je špatný, kdo z vás by měl sílu na to, vzít jinému život"

Zabít je slabost, NE síla! Uděláme to právem v případě bezprostředního ohrožení, jinak je to choroba vylízaných mozků. Celé a dlouhosáhlé diskuze o trestu smrti jsou na internetu. Snad nechcete vyprávět o řádné spravedlnosti Spojených Států? Kolik má vražd na sto tisíc obyvatel Norsko a kolik USA?

249444

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 0

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
371 829,86 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 817 045