Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Saša

Nalezeno 1860 příspěveků, 110 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.07.2010 11:07

Ve jménu kuřáků!

RE: Zcela sebekriticky přiznávám :

Saša 74.?.?.?

>Jsem silným kuřákem, téměř 40 cigaret za den.
>CT mozku (zůžení cév) - zatím O.K.
>ECHO krčních tepen - zatím O.K. až na 2 mm zůžení vlevo -

Je mně jasné, že kouříte nejméně 40 cigaret denně po 40 let. Zúžení mozkových cév a krčních tepen je zaviněno především vysokým cholesterolem a doufám, že jste na lécích, které ho snižují. Kouření přispělo k Vašemu stavu, není jediným důvodem, nikdo netvrdí, že je zdravé. Požívání téměř čehokoli tak často a po danou dobu bude mít zdravotní následky.

Četl jste článek? Pokud jste upřímný, závislost zní hanebně, ale ve skutečnosti, každý je na něčem závislý. Existuje několik antidepresivních léků, které sníží touhu po nikotinu a současně mohou prospět Vašemu duševnímu stavu. Prodiskutujte s Vaším lékařem. Wellbutrin/Zyban (bupropion), Varenicline (Chantix) a jiné. Pro možné vedlejší účinky nelze doporučt každému.

223841

11.07.2010 22:03

Ve jménu kuřáků!

RE: Co motivuje k zákazům?

Saša 74.?.?.?

>Ale no tak, na co hned tak silná slova.

Snažím se Vás chlácholit [smích] Nelogičnost je, že když Vám někdo smrdí, vidíte v tom úmysl a jedním dechem hovoříte o závislosti. Na katechizmu mě učili, „miluj bližního svého jako sebe sama“. Máte odpor i k ostatním postiženým? Máme pronásledovat hubené nebo tlusté? K politickým článkům a vraždění, většina diskutérů cudně mlčí. K článku o toleranci všichni aniž by ho četli mají vyhraněný názor.

zásadní rozdíl mezi šelmou a člověkem - šelma žere,
jen když je hladová a musí...

223883

13.07.2010 05:17

Svědectví

RE: Jednoduchý recept - vegetariánství!

Saša 74.?.?.?

>Mimochodem, nevím, co mají všichni s tou "maso je fuj" agitkou
>- pokud v přírodě potkáte nějakou šelmu, to, jestli
>cítíte bolest nebo ne bude to poslední, co ji bude zajímat -

zásadní rozdíl mezi šelmou a člověkem - šelma žere,
jen když je hladová a musí...

223943

13.07.2010 10:26

Svědectví

RE: a čo ľudia?

Saša 74.?.?.?

>mne to úplne pasuje aj na nás ľudí. sme prikovaní týmto
>systémom, robíme na hŕstku ľudí

Konečně prozíravý příspěvek!
Ti co necítí se zvířaty, necítí ani s lidmi. Ono je to stejné, oni nám poslouží a „mně se to netýká“. Náš vzor a bratr USA, 10 dní dovolené do roka a do důchodu až před smrtí, pobijeme pár milionů lidí (nebudeme je ani počítat) a podvodem získáme zdroje. Sarkozy právě zvyšuje důchodový věk z šedesáti let na 62 let, aby několik super bohatých mělo větší příjem.

223955

17.07.2010 10:32

50. léta zpátky aneb fakta k blížícímu se politickému procesu Vondrák a spol.

RE: vONDRÁK je JEN začáTEK

Saša 74.?.?.?

>nebylo by lepsi zverejnit ten prvni Satanistuv
>prispevek a zrusit tenhle.

Problém je zřejmě v tom, že v prvém příspěvku Satanist napadá „náboženskou“ skupinu, jejíž část předstírá, že víra je národnost což opět té části umožňuje být až nacisticky nacionalistickou. Národnostní hrdost je chvályhodná do té doby pokud se nepovažuje za jedinou nadřazenou a neosvojuje si jediné právo na „pravdu“.

Již počáteční příspěvek pana KRONEOS je na hraně přípustnosti; on však hovoří k nějakým nacistům, vyhrožuje jim. Ke kterým extrémním „nacionalistům” vlastně mluví?

Ani jeden se nenamáhá zabývat článkem, ten je o něčem jiném, za Hitlera sbírali za nošení Davidovi hvězdy, dnes snad za sběratelskou vášeň jiných nacionalistických symbolů? Nebo za nemravné myšlenky? Dnes není kriminální jen souhlasit s „vůdci“ a bučet.

224288

19.07.2010 00:39

Kleopatra se vrátila!

RE: trumfování

Saša 74.?.?.?

Problém je, že ke zvířeti člověk přilne. Autor se domnívá, že děti se nechovaly ke kočce nejlépe, snad byla ponechána i po týdny sama, prostě byl přesvědčen, že ji dá lepší péči a více lásky. Dámy a pánové, láska je slepá, sice krásný cit, ne však zcela racionální. Jak jednou si vezmete něco za své, budete trpět, když se tomu nebude dařit.

Kleopatra se stala součástí autorovi rodiny a za vaši ženu, dítě, ano i za vašeho psa a kočku dáte všechno. V tom okamžiku vás „cizí“ nezajímá. Je to přirozený cit člověka.

224415

27.07.2010 10:02

Afghánské válečné deníky: Masivní únik tajných souborů odhaluje pravdu o okupaci

RE: Vždy je potřeba najít nějaký impuls,jak ukončit okupaci,alespoň s nejmenší možnou ostudou!

Saša 74.?.?.?

Pepo, Štefo nebo Franto, já jsem si vždy myslel, že v Iráku hledáme ty zbraně hromadného ničení od bratrů z SSA (tj. anglicky USA, kdybys náhodou v horách za oceánem zapomněl češtinu). Žertéř s demokracií a chytrým generálem, střídavě používá jména Josef Paca, Stefa a naposledy Frank Karoly.
V Afghánistánu zas hledáme přeci kulhavýho Osamu, ne? [zmaten]

224975

29.07.2010 18:55

Když má globalismus přirozený průběh… Rok, kdy se Amerika rozpadla

RE: Pár výhrad

Saša 74.?.?.?

> Jsem si jist, že takto "poklidný" průběh by naznačovaný
>příběh neměl.


Paul Craig Roberts je významný ekonom a Američan. Byl editorem Wall Street Journal a zástupcem ministra financí USA v letech 1981 a 1982. Rozhodně si nic podobného nepřeje, to je jen kam současná politika Spojených Států spěje. Je to jen jeden logický scénář, obávám se, že mocní tohoto světa jsou ochotni zničit nepohodlný zbytek světa. Roberts je pacifista a o této eventualitě raději ani nemluví.
http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Craig_Roberts

225119

30.07.2010 09:25

Soud se Zvědavcem, aktualizace, červenec 2010

RE: nacisti fám fandí,4000 000 se diví,nebylo nás 6

Saša 74.?.?.?

> Za Romy bojuji i zide

Za Romy bojují i židé jen v Čechách! V Izraeli, aby se mohli snoubenci vzít, musí prokázat své židovství po matce po čtyři generace a v Izraeli neexistují civilní sňatky.. http://www.haaretz.com/print-edition/news/sokolow...

Jiný článek na českém Eretz o “Afričanech”, hovoří o hladovějících asi převážně černoších ochotných pracovat v podstatě za žrádlo. Ministr izraelské vlády Yitzchak Aharonovich má za to, že problém infiltrací hledačů práce stál Izrael jen v posledním roce 105 milionů šekelů a věznění "infiltrátorů" není praktickým řešením. Yitzchak poznamenal, že infiltrátoři nejsou uchazeči o azyl, ale spíše chtějí zlepšit svoji finanční situaci. Řešením má být další 240 kilometrová zeď Sinajskou pouští.
Článek je přizdoben obrázkem žen a dětí s anglickým nápisem „nedeportujte nás, jsme zde narozeni, mluvíme hebrejsky“
Vložený obrázek
To nemluvím ani o bourání palestinských domků nebo o politicích Arizony v USA, kteří nechtějí přiznat americké občanství ani dětem Mexičanů narozených v USA.

225161

04.08.2010 04:41

Obrovské požáry v Rusku – co se děje?

RE: Spíše jde o projevy drastických změn klimatu, než o nějaký řízený útok.

Saša 74.?.?.?

> Spíše jde o projevy drastických změn klimatu, než o nějaký řízený útok


Sice pravda, ale pokud jsou nebo by byli svinstva schopni tak to jistě udělají! Určitě si mnou ruce.

Ostatně USA byl jediný stát, který modifikaci počasí jako zbraň již použil a to před lety ve válce ve Vietnamu.

225581

Jednotky SS (Spojených Států) zjistili, že byl použit mobilní telefon a proto srovnali vesnici se zemí. Jediný kdo ještě dýchal byl hoch
Omar Khadr
Vložený obrázek
Americký důstojník si zapsal do zápisníku, že chtěl dát rozkaz, aby ho dodělali, vzhledem k tomu, že mluvil anglicky, byl však považován za cenného vězně a byl evakuován. V důsledku zranění oslepl na jedno oko. Byl mučen od okamžiku, jak nabyl vědomí. Jen jeden z jeho vyšetřovatelů za to byl odsouzen. (Zdroj Wikipedia)
OSN Ban Ki-moon zástupkyně pro ozbrojené konflikty a pro děti se postavila proti procesům s dětmi. Od druhé světové války, nebylo žádné dítě stíháno za válečné zločiny. S dětmi musí být zacházeno v první řadě jako s oběťmi.

226062

21.08.2010 10:54

Renesance etnického separatismu ve „sjednocené Evropě“

RE: Z dnešních zpráv o deportaci romů z Francie

Saša 74.?.?.?

>To je podle mne podstata humanismu a solidarity.

podstata humanismu a solidarity je krásná věc, realita je však jiná.

Každý se k něčemu hodí, v nejhorším poslouží jako špatný příklad a to platí i o skupinách lidí. Vždy jsou výjimky! Dnes snad smíme připustit, že různé rasové a etnické skupiny mají různé průměrné IQ.
http://www.news-medical.net/news/2005/04/26/9530.a...
Vložený obrázek
Obdobně je zcela pravděpodobné, že různé skupiny mají převážně různé vlohy, jsou více nebo méně ambiciózní a některým stačí k životu relativně málo. Američané nebyli schopni zotročit indiány a jen proto dovezli černochy! Obdobně Francouzi nebyli schopni přinutit k práci původní obyvatele tichomoří a dovezli Číňany. USA jsou světově první v počtu vězňů na obyvatele, ale černoši jsou vězněni šestkrát častěji než bílí.
Vložený obrázek
I když připustíme, že nedostanou stejnou obhajobu, pravděpodobně přes to je u nich kriminalita vyšší. Někdo (některá etnická skupina) se hodí převážně k válčení, jiná k lovu, jiná ke zpěvu a tanci, některou lze převychovat a jinou snad nelze atp. Přes to nebo proto jsou to šťastní lidé, nenechali se zotročit jako my (mám zde na mysli např. původní obyvatele tichomoří, ale ono to platí i o jiných). To je rasistické zevšeobecnění, ovšem do jisté míry holá skutečnost. Žádný režim a žádný zákon s tím nic nenadělá.

226637

25.08.2010 11:05

Renesance etnického separatismu ve „sjednocené Evropě“

RE: Z dnešních zpráv o deportaci romů z Francie

Saša 74.?.?.?

Neznám a možná ani neexistuje uspokojivé řešení. Osobně si myslím, že nepohodlná menšina by měla mít všechna práva i povinnosti většiny, zacházet s nimi přesně stejně. V minulosti k tomu měl nejblíže zprofanovaný „komunistický“ režim s jejich „právem na práci“.[mrknutí jedním okem] Dlužno dodat, že ani to nemělo výrazný úspěch, ovšem oproti současnosti nebyl zas tolik neúspěšný. Indiánské rezervace jako v severní Americe se neukazují jako nejlepší řešení, směle lze říci naopak. V Evropě není ani místo. I kdyby existovala země jako Palestina, kterou Anglie věnovala Židům, připravíte další konflikt a budete potřebovat nejsilnější zemi světa ke stálé podpoře. Dovolte mně zde citovat Balfourovo prohlášení, které se pokládá za základní kámen k založení státu Izrael:

Ministerstvo zahraničí (Velké Británie)
2. listopadu 1917

Drahý lorde Rothschilde,
s velkou radostí Vám zasílám, jménem vlády Jeho Veličenstva, následující prohlášení sympatií s židovskými sionistickými aspiracemi, které bylo předloženo a schváleno Kabinetem.

„Vláda Jeho Veličenstva pohlíží příznivě na zřízení národní domoviny židovského lidu v Palestině a vynasnaží se, aby tohoto cíle bylo dosaženo, přičemž se jasně rozumí, že nebude učiněno nic, co by mohlo poškodit občanská a náboženská práva existujících nežidovských společenství v Palestině nebo práva a politické postavení Židů v jakékoliv jiné zemi.“

Byl bych vděčen, kdybyste mohl předat toto prohlášení na vědomí Sionistické federaci.

Upřímně Váš
Arthur James Balfour.

226747

30.08.2010 00:47

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: Akaze Bozia pritomnost?

Saša 74.?.?.?

>člověk který věří v Boha je zbabělec,

Zdůvodnění, našich absurdních náboženských představ je opravdu především zbabělost, obavy z reality, pocit méněcennosti spolu s nedostatkem inteligence a vzdělání. http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/2111174/Int...
Inteligence a vzdělaní není totéž; výjimečně však jedinci s těmito vlastnosti jsou nějak „věřící“ nebo se alespoň tak tváří. Existence boha nelze prokázat, není však možný ani opak a jen z toho důvodu se často prohlašují za agnostika. Tím neříkám, že věřící nemohou být dobří lidé nebo jsou nutně blbci, naše nejistoty, výchova, společnost a celá řada důvodů může člověka učinit v nějakém směru iracionálním.
Albert Einstein několikrát různým způsobem napsal „pokud je ve mně něco nábožně zbožného, pak je to neskonalý obdiv pro strukturu světa a univers, jak daleko věda dosáhne“.

Kdyby zde žádná víra nebyla tak ji zítra někdo vymyslí. Je po ní totiž poptávka. Vždy bude řada nezodpovězených otázek, na které je nejlepší odpověď „ví bůh“. [chechtot] Jen naše pýcha a zbabělost škemrá o jinou odpověď.

226977

Takzvaný „Enviropigs" je vepř vyvinutý vložením fragmentu DNA myši do svých chromozomů.

Hm, bude asi pikantní. [velký smích]

Těsně před publikováním článku jsem vložil totožnou zprávičku do rubriky "Ve zkratce". Nekamenujte mě, omluvy!

226980

30.08.2010 04:39

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: Akaze Bozia pritomnost?

Saša 74.?.?.?

René omluvy, dobře vím, že kvokací kvocient není všechno. Jste poslední, s kterým bych se chtěl dostat do slovní šarvátky. S věřícími lidmi není nic špatného až na fanatiky, kteří zabíjí ve jménu Boha. Většina „nevěřících“ nevyvrací existenci Boha, přinejmenším alespoň jako nepoznané. V lidské povaze je zabudovaná potřeba po opěrném bodu nebo bodech a pro většinu je to nějaká víra. Ovšem právě ve jménu víry se konají největší zvěrstva. Jistě, že jde o zneužití náboženského přesvědčení, ale ono je opravdu běžné. Podání víry dle každé „svaté“ knihy je diskutabilní, dovoluje „výklad“ jak morální tak zločinný atp. Jde více o formu víry než o princip. Věřím, že etické a morální zásady jsou v člověku i bez náboženského přesvědčení.
Ono v principu není nic špatného být věřící, obdobně jako není nic špatného s tím být nevěřící, problém je fanatismus a netolerance. Tunelové vidění.

226983

30.08.2010 04:54

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: Akaze Bozia pritomnost?

Saša 74.?.?.?

Pro René z emailu [smích]

In her radio show, Dr Laura Schlesinger said that, as an observant Orthodox Jew, homosexuality is an abomination according to Leviticus 18:22, and cannot be condoned under any circumstance.

The following response is an open letter to Dr. Laura, written by a US man, and posted on the Internet. It's funny, as well as informative:

Dear Dr. Laura:

Thank you for doing so much to educate people regarding God's Law. I have learned a great deal from your show, and try to share that knowledge with as many people as I can. When someone tries to defend the homosexual lifestyle, for example, I simply remind them that Leviticus 18:22 clearly states it to be an abomination ... End of debate.

I do need some advice from you, however, regarding some other elements of God's Laws and how to follow them.

1. Leviticus 25:44 states that I may possess slaves, both male and female, provided they are from neighboring nations. A friend of mine claims that this applies to Mexicans, but not Canadians. Can you clarify? Why can't I own Canadians?

2. I would like to sell my daughter into slavery, as sanctioned in Exodus 21:7. In this day and age, what do you think would be a fair price for her?

3. I know that I am allowed no contact with a woman while she is in her period of Menstrual uncleanliness - Lev.15: 19-24. The problem is how do I tell? I have tried asking, but most women take offense.

4. When I burn a bull on the altar as a sacrifice, I know it creates a pleasing odor for the Lord - Lev.1:9. The problem is my neighbors.
They claim the odor is not pleasing to them. Should I smite them?

5. I have a neighbor who insists on working on the Sabbath. Exodus 35:2 clearly states he should be put to death. Am I morally obligated to kill him myself, or should I ask the police to do it?

6. A friend of mine feels that even though eating shellfish is an
abomination, Lev. 11:10, it is a lesser abomination than
homosexuality. I don't agree. Can you settle this? Are there 'degrees' of abomination?

7. Lev. 21:20 states that I may not approach the altar of God if I have a defect in my sight. I have to admit that I wear reading
glasses. Does my vision have to be 20/20, or is there some wiggle-room here?

8. Most of my male friends get their hair trimmed, including the hair around their temples, even though this is expressly forbidden by Lev.
19:27. How should they die?

9. I know from Lev. 11:6-8 that touching the skin of a dead pig makes me unclean, but may I still play football if I wear gloves?

10. My uncle has a farm. He violates Lev.19:19 by planting two
different crops in the same field, as does his wife by wearing garments made of two different kinds of thread (cotton/polyester blend). He also tends to curse and blaspheme a lot. Is it really necessary that we go to all the trouble of getting the whole town together to stone them?

Lev.24:10-16. Couldn't we just burn them to death at a private family affair, like we do with people who sleep with their in-laws? (Lev. 20:14)I know you have studied thes...

Automaticky kráceno

226984

30.08.2010 04:56

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: Akaze Bozia pritomnost?

Saša 74.?.?.?

Lev.24:10-16. Couldn't we just burn them to death at a private family affair, like we do with people who sleep with their in-laws? (Lev. 20:14)I know you have studied these things extensively and thus enjoy considerable expertise in such matters, so I'm confident you can help.

Thank you again for reminding us that God's word is eternal and unchanging.

Your adoring fan.
James M. Kauffman, Ed.D. Professor Emeritus,
Dept. Of Curriculum, Instruction, and Special Education
University of Virginia

PS: It would be a damn shame if we couldn't own a Canadian [zmaten]

226985

30.08.2010 10:15

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: Akaze Bozia pritomnost?

Saša 74.?.?.?

Tak zvaní ateisté jsou většinou v podstatě agnostikové, což znamená, že nevěří v existenci nebo neexistenci Boha neb ani jedno nelze prokázat. Koherentní definice Boha musí předcházet otázce jeho existence, aby bylo možné o něm smysluplně diskutovat. Pro některé, existence Boha je akademickou debatou neb není sebemenších důkazů, že by se zajímal o obyvatele planety a zdá se lhostejný k vesmíru a osudu planety. Jiní existenci připouští, pokud pod pojmem vidí přírodní zákony, vesmír nebo „poznání“ na jaké lidské schopnosti nestačí a pouze odmítají podobné formální náboženské směry.

Pro ateistu je neetické i jen polemikou brát věřícím víru, neb není morální brát lidskou potřebu a naději. Je však nespravedlivé, že z pohledu nábožensky věřících je „záslužné“ usilovat o „spasení“ jinak myslících.

(Škoda, že jsme od sebe nějakých 800Km, je to nevyčerpatelné téma bez společně uspokojivého závěru.)

227005

31.08.2010 06:05

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Nejasnosti

Saša 74.?.?.?

Slovensko není středem světa a v USA podobný amok bývalých rotných je skoro na denním pořádku.

Bývalý voják – dobře placená kariéra zabíjení a buzerace. Volba podobné kariéry mluví sama za sebe. Legálně vlastněný samopal, to měl na holuby? Podobné typy patří do institucí. Armáda vychovává vraždit, příkladem budiž američtí „mariňáci“ a vysloužilci.

Kanadský velitel CFB Trenton, plukovník Russel Willams, je souzen za sérii vražd a znásilnění a byl to „vzorný“ voják, již ho chtěli povýšit na generála.

227065

01.09.2010 09:44

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

Ještě, že nejsem muslim :)

Saša 74.?.?.?

Pana Chossudovského zřejmě inspiroval citovaný článek na Ottawa Citizen "Domácí terorismus je poslední inkarnací hrozby Al-Kaidy" http://www.ottawacitizen.com/news/terror+came+home...

Ještě, že nejsem muslim [oči v sloup] V článku (Montreal métro, Parliament Hill reported terror targets) je popis jak je dbáno o bezpečnost v Kanadě – počítače tajné služby prosívají veškerou elektronickou komunikaci a vyhodnocují dle klíčových slov a navštívených webových stránek, když dostanete dost bodů (červených praporků) tak nasadí agenty, kteří dále sledují veškerou komunikaci podezřelého. U před týdnem zatčených kanadských muslimů (v Kanadě narozených občanů) jich nasadily sto na plný úvazek, kteří je sledovali celý rok. Za ty peníze mají celkem ubohé obvinění, prý se bavili o možném teroristickém útoku jako bombě v hromadné dopravě. Dovedete si představit neuvěřitelné peníze co to stojí? Nechtějí nás zastrašit, že ví, co si kdo myslí?

Pasáž z obsáhlého článku:

Internet messages among the men triggered computer “sniffers” monitoring electronic signals at Ottawa’s Communication’s Security Establishment, the national cryptologic agency, which alerted the Canadian Security Intelligence Service.

“One of the (CSE) filters picked up their chat. The way the system is established, we’ve got red flags everywhere and you can trip one of those flags anytime.
"If you’re travelling to Pakistan, that’s a red flag. If you’re going on certain web sites, that’s another red flag, and if you use in e-mail certain key words. When you’ve got enough red flags, then you become a person of interest. My understanding is they were caught from the Internet.”


O počtu nasazených agentů je v článku: http://www.montrealgazette.com/news/Trio+suspects+...

227218

01.09.2010 10:16

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

RE: System je omnoho zlozitejsi

Saša 74.?.?.?

Pochopitelně, že nejde do slova o náboženskou válku, především jde o peníze a pak o světovládu. USA a elitám je zcela jedno koho budou bombardovat jako v bývalé Jugoslávii. Na válce se náramně vydělává nejlépe za války a dokonce i po válce. Kdo umírá, je jim zcela jedno. Dnes to školení mužstva musí být i pro širokou veřejnost.
Bez války by se snad SSA zhroutily?
Vložený obrázek

227221

09.09.2010 10:31

Digitální podpis - proč to nikdo nepoužívá?

RE: Pánové, zásadní dotaz, proč vůbec nějaké šifrování používat?

Saša 74.?.?.?

V článku (Montreal métro, Parliament Hill reported terror targets) je popis jak je dbáno o bezpečnost v Kanadě (a jistě i jinde):
počítače tajné služby prosívají veškerou elektronickou komunikaci a vyhodnocují dle klíčových slov a navštívených webových stránek osoby zájmu, když dostanete dost bodů, nasadí živé agenty, kteří dále sledují veškerou komunikaci podezřelého.

V článku jich nasadily sto na plný úvazek, kteří sledovali po celý rok. Za ty peníze mají celkem ubohé obvinění, prý se bavili o možném teroristickém útoku jako bombě v hromadné dopravě. Dovedete si představit neuvěřitelné peníze, co to stojí?

Nechtějí nás jen zastrašit, že ví, co si kdo myslí? Nebo naproti tomu: není šifrovaná korespondence tím červeným praporem, aby se člověk stal „předmětem zájmu“ počítačů tajné služby a dostal „svého“ agenta?

Nalepená pasáž z obsáhlého článku:

Internet messages among the men triggered computer “sniffers” monitoring electronic signals at Ottawa’s Communication’s Security Establishment, the national cryptologic agency, which alerted the Canadian Security Intelligence Service.

“One of the (CSE) filters picked up their chat. The way the system is established, we’ve got red flags everywhere and you can trip one of those flags anytime.
"If you’re travelling to Pakistan, that’s a red flag. If you’re going on certain web sites, that’s another red flag, and if you use in e-mail certain key words. When you’ve got enough red flags, then you become a person of interest. My understanding is they were caught from the Internet.”

227814

16.09.2010 10:14

Velká cholesterolová lež

Varování a pochyby selského rozumu

Saša 204.?.?.?

„Dr.“ Lundel prodává rovněž elixír proti stárnutí. Jedná se v zásadě o reklamu, v původním článku v angličtině, „se dozvíte více“ po kliknutí na objednávku jeho knihy, za polovinu plné ceny, bratru pouze za padesát dolarů US. (Totéž tuším v článku na WM, který pravděpodobně byl za zveřejnění placen.) V článku vyloženě nelže, ale zjednodušuje a zamlčuje podstatné, aby nemohl být souzen. Ono vůbec nejde o cholesterol, ale o poměr lipidů což jsou vše „cholesteroly“ (především LDL a HDL) plus ostatní rizika (dědičnost, věk, objem v pase, strava, kouření, typ osobnosti aj.). Pokud těch rizik je několik, lékař navrhne to nejsnazší, což je snižovat „cholesterol“ tabletkou a je na vás, souhlasit nebo nesouhlasit a studovat nebo nestudovat.
Ano, lékaře podplácí a navádí ho k tomu farmaceutický průmysl, nedivil bych se, kdyby stejně podplácel šarlatány, co zas prodávají suplementy a alternativní medicínu, vyrábí to jiná divize téže firmy. Článek je stylizován typickým způsobem, dlouhé sugestivní zpochybnění a strašení bez skutečných důkazů a nakonec kup si a dozvíš se.

228185

18.09.2010 18:50

Velká cholesterolová lež

RE: Varování a pochyby selského rozumu

Saša 204.?.?.?

Drahý pane Pasant, bez argumentů zas napadáte mě. Dal jste si tu práci a ověřoval pana Lundela? Mohl jste si všimnout, že neviním toho pána z vyložené lži, on selektivně vybírá široce známé a publikované vědecké skutečnosti a zamlží, že on ví víc a kupte si od něj. Podsouvá, odmítněte standardní rady lékaře (a zde je nebezpečí). Lékař je člověk, který vám radí a máte právo o jeho radách pochybovat, konsultovat atp., stejně jako třeba s právníkem. Ty pochyby jsou na místě dvakrát u alternativní „medicíny“, není osvědčená a vědecky ověřená. Lidskou vlastností je věřit tomu čemu chceme věřit a doufat v jednoduché a optimistické řešení. Na tom je založena řada internetových stránek prodávajících od krémů na zvětšení prsou nebo pyje až po krajně nemorální „léčbu“ akutně smrtelných onemocnění. Když jsem našel, že dr. Lundel prodává elixír proti stárnutí tak mě to vzalo, jak rána do hlavy. Znovu: většina podobných stránek vyloženě nelže, to by bylo žalovatelné. Čistě teoreticky, lze si z nich něco vzít nebo akceptovat, ale ve skutečnosti jsou zavádějící. V angličtině je podobných stránek vydělávajících na lidské hlouposti až příliš mnoho jako http://www.drmercola.com/ v češtině http://optimalnidieta.cz Dr. Jan Kwaśniewski a jistě mnoho dalších.

Pochybovat musíte o standardním i o „novém“ nestandardním „léčení“ a to stejnou silou, možná o zdánlivých „objevech“ hodících se do krámu usilovněji.

228298

20.09.2010 10:37

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

RE: Príhovor Fidela Castra

Saša 204.?.?.?

Seniore, žijete stále v padesátých létech. Zaspal jste půl století. Číňanů je všude plno, cestují všude. Na většině Karibských ostrovů a v Kolumbii je pro většinu větší bída než na Kubě. Přitom Karibské ostrovy žijí z turistického ruchu. Na té Kubě nemusí platit za zubaře a z Miami jim horlivě vysílají ve španělštině „nezávislé“ zprávy. Venezuelu bych do toho vůbec nemotal, Chávez pomohl těm nejchudším, ale střední třída si žije velice dobře a je to stále kapitalistická země, pouze s nevídanými sociálními vymoženostmi v Jižní Americe. Komunismus má pravděpodobně odzvoněno. Ono se to mění i na té Kubě.

228398

21.09.2010 19:42

Kdo vlastní americký dolar?

RE: tak ať

Saša 204.?.?.?

>Proc se tedy psalo Ceskoslovenska socialisticka republika?

Winston Churchill viděl v socialismu rovnoměrné rozdělení bídy. Skutečnost je taková, že v lidské zkurvené povaze je stejná chamtivost nažraných jako hladových. Dobrá analogie může být křesťanské hlásání ideologie a výsledek nekřesťanského obohacení církve nebo značná část nejvelkohubějších křesťanů bude smrtelně hříšná a nazve to Božím darem. Právě pro ten název "socialistické republiky" je zejména v Čechách socializmus zprofanovaný ač i v té Americe nějaký socialismus mají, jako poukázky na potraviny pro nejchudší. Oproti tvrdému kapitalismu, socialismus není filantropie, ta pomáhá tu a tam, ale humanita hledí opravit poměry zákonem a řádem. Jde tedy o to, jak jdete daleko a svým způsobem jste odsouzen k neúspěchu neb to neodpovídá „přírodě“ (tj. zkurvené lidské povaze) asi obdobně jako demokracie, křesťanství a podobně.

228467

23.09.2010 18:38

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase už Vojta 49 kecá a lže, až se mu od huby práší!!!!

Saša 204.?.?.?

>Tohle nařčení by jste měl někde doložit. Kde, kdy a koho

Potrefená husa…. Denně čteme, co armády vychovávají. Seržanti US Army vraždí ze sportu a sbírají trofeje prstů a lebek mrtvol: Vložený obrázek
To jsou samí „specialisti“, Seržant Calvin Gibbs je obviněn ze tří vražd..
Kdyby nesbíraly trofeje tak to neprasklo.

228562

02.10.2010 10:18

Vzory a strategie v sociální reklamě u migrace v Rusku, Evropě a Spojených státech

RE: San Francisco a Kulík :)

Saša 204.?.?.?

Pane Kulík, autor nehovoří o historickém vzniku měst, ale o složení obyvatel v první polovině minulého století.
Oproti Vám je opačného názoru autor Cinel, Dino. From Italy to San Francisco: The Immigrant Experience (1982)
Italian is the fourth most commonly taught foreign language in U.S. colleges and universities. Italian and Sicilian were once widely spoken in San Francisco (en.wikipedia).
Vložený obrázek
Distribution of Italian Americans according to the 2000 census
Ovčane Kulíku, zdravím Vás z blízka, že Vy jste v tom San Franciscu nikdy nebyl.
Pan Kulík od letiště v Chicagu (tam je ta Norridge) bojuje proti všemu co je v jeho představách „levé“ a sociální rovněž v jiných diskuzních skupinách.

229181

02.10.2010 10:32

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Nihil novi sub sole

Saša 204.?.?.?

Obchodníci a zloději mají stejného „boha“. Nenažraná krkavost je více univerzální lidskou vlastností než velice častá pitomost a tak tedy s tím moc nenaděláme, pane 85. Vzpomeňte nedávný prodej hypoték a úvěrů v USA a nastartování krize – eh, bylo to krkavé, ale možná od nich „chytré“.

229182

03.10.2010 11:45

Ve vyšším zájmu

RE: Máte drahého právníka

Saša 204.?.?.?

Směrník je funkční z Kanady a pravděpodobně i od Vás. Pokud máte stále problém zkuste zadat do Google „K213“ nebo Ing. Jiří Fiala
Tak zvaná spravedlnost je slepá: hlasatel CNN Rick Sanchez dostal padáka jen za to, že se sarkasticky zeptal „Židé jsou utiskovanou menšinou?“
nebo Clintonová se “omluvila”, že na Guatemálcích prováděly experimenty se syphilis
zpráva je ve skutečnosti horší než “informují” česká media. Je to jen jeden zločin v celé řadě zločinů, obdobně až do sedmdesátých let USA neléčily vlastní černochy v Atlantě a byli používáni jako pokusní králíci.

229223

03.10.2010 12:01

Nešlapej na mě: Pravicová revoluce v Americe

RE: Pan soudruh Dorfman je typický pseudointelektuál západní společnosti, kde je módní tepat kapitalismus a pravici.

Saša 204.?.?.?

Kapitalismus se stále „vyvíjí“. Když soutěžil s „komunistickým“ typem „socialismu“ tak alespoň v západní Evropě se pracovní doba zkracovala, dovolené prodlužovaly. Teď chce snad předběhnout Čínský komunistický kapitalizmus a tak cenzura roste, tresty přitvrzují, pracovní doba se prodlužuje. Za zdravotnictví v té Číně neplatí, ale pod vedením strany a vlády (ÚeSeJ) je předběhneme.

229224

04.10.2010 10:42

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

Saša 204.?.?.?

>profesionalni dustojnik nenaridi profesionalnim vojakum
Není nad školení mužstva staršinou R.R. Nevyzrazuje nám vojenská tajemství? V New York Times a Washington Post čtu, jak ti američtí profesionálové trpí duševní poruchou, sebevraždami a mnohem vyšší kriminalitou než všeobecná populace. Ono není divu, kdo si vybere povolání zabíjet s možností být zabit? O nějaké obraně Ameriky nemůže být ani řeči, nikdy nebyla napadena a všechny jejich války jsou útočné, tedy „pro všeobecné dobro“, jak sami tvrdí. Denně čtu v amerických novinách, o vraždění civilistů, žen a dětí, občas zabíjí své kolegy ve zbrani, někteří okrádají Afgánské civilisty, když není co ukrást, tak je zavraždí a vezmou si část mrtvoly jako trofej. O mučení zajatců se není nutno ani zmiňovat, to je legální součást povolání. Jeden plukovník znásilňoval své podřízené a pak zabíjel. Jó, v té US Army je smetánka Ameriky.
>Mate dukaz o tom, ze americka armada pouziva ten vice skodlivy druh?
USA používá přece zbraně zcela neškodné, milióny lidí umírají po nich sešlostí věkem v dětství.
Vím, je nějak nesmyslné odpovídat panu R.R. staršímu odborníku a profesionálovi na vraždění.

229295

05.10.2010 05:02

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Už mě unavujete RR

Saša 204.?.?.?

Téměř totožný článek v angličtině od Patricka Cockburn tj. jiného autora je na
The Independent

Toxické dědictví útoku USA na Fallujah horší než Hirošima

Jen dvě věty z článku:
Britští důstojníci byli šokováni nedostatkem zájmu Američanů o civilní oběti.
Bylo prokázáno, 38-násobné zvýšení leukémie, deseti-násobný nárůst rakoviny prsu a významné zvýšení lymfomů a nádorů mozku u dospělých. V Hirošimě došlo k 17-násobnému zvýšení leukémie.

229355

05.10.2010 09:48

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Už mě unavujete, ale vyčerpám na vás svůj příděl příspěvků.

Saša 204.?.?.?

>Sasu bych rad upozornil,

Profesor Christopher Busby je vědeckým tajemníkem Evropského výboru pro radiační rizika, se sídlem v Bruselu a profesorem University of Ulster. Publikoval knihu Chernobyl po dvaceti letech ISBN 1-897761-15-5
a Křídla smrti. Jaderná Znečištění a lidské zdraví ISBN 1-897761-03-1
Přispívá do magazínu New Scientist.
Hlavně není jediný, řada lékařů se pozastavuje nad náhlou změnou ve Falludži normálního poměru rodících se chlapců a děvčat, zvýšeného výskytu rakoviny a leukémie. Ve Falludži bylo náhodně vyšetřováno 4,800 osob jedenácti vědci.

Samozřejmě můžete věřit na duchy pane RR, takových je v USA spousta. Nedivím se Vám nechcete slyšet, aby Vám někdo hanil adoptovaný domov a chcete být v ČR obdivován. Drtivá většina občanů US, podobně jako Vy, neuvěří v nacistické chování „své“ armády. Většina jsou blboučcí ignoranti a dobráci co chtějí slyšet, že činí „dobro“.

229371

08.10.2010 09:47

Odešel člověk a kamarád

Pro Lucii a paní Strigu

Saša 204.?.?.?

Zesnulý se nemůže bránit ani vysvětlovat a proto je podlé ho soudit. Nechci vás unavovat s teorií, jak se běžní lidé dostanou tak daleko, ale přes vrozený instinkt sebezáchovy tam může dospět téměř každý.

Nejlépe to napsala Aja, Chybíš tu, Davide! Hodně

Upřímnou soustrast mamince a všem co ho znali, ztratili jsme kamaráda.

229570

12.10.2010 18:36

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Moj nazor

Saša 204.?.?.?

> napad viacjazycnosti je genialny a kedze som sojho casu mal
> nieco podobne na svojej stranke,viem ze to moze fungovat....

>System bol zalozeny na DOBROVOLNIKOCH prekladateloch

Uživatelé Google Chrome si mohou nainstalovat „extension“ Google Translate a v tomto vyhledavači (Chrome) se objeví malá ikonka, po kliknutí Vám přeloží text do řady jazyků.

Tedy zde v diskuzi to nepřeloží vůbec! Překlad je strašný! Pro příklad vyberu zprávičku „Jiná“ mentalita? (Ve zkratce):

Slovakia: Gypsy living in the eastern Slovak has 16 children. But the old one. Others are in orphanages. Mother does not know how many children actually are, or how old they are. The children are mentally handicapped, have problems with hygiene and the basic rules of behavior.

Maybe a few of them could take care of Mr. Culik. Instead of blazing against the Czech racism cells might someday have a go at your own example.


Často jako zde, pokud byste neznali a nečetli v původním jazyku, získáte zcela opačnou informaci. V původním českém textu je „o několik z nich by se mohl postarat pan Čulík“ a z překladu, že několik z nich by se mohlo postarat o pana Čulíka.[mrknutí jedním okem]

Překlad příspěvků se mně zdá příliš ambiciózní, nerealistický za současných možností. Ovšem dá to zdání o čem je řeč nebo při znalosti obou jazyků možná někdy najde to pravé slovíčko.

229884

13.10.2010 07:04

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Moj nazor

Saša 204.?.?.?

>Ale,ale, niekto to necital cele?

Chtěl jsem upozornit, pro ty co snad mají zájem na překladač pro Chrom a na Google Translate, který je schopen strojově překládat mezi asi 52 jazyky. Je to sice jako chození o berlích a nejlépe pokud umíte trochu chodit, tedy do nějaké míry oba jazyky znáte. Genialita je v jednoduchosti řešení a jako lidé jsme líní a z toho vychází můj pesimismus, nepochybuji, že se specializované překladače zlepší.

Nedávno jsem dostal od Čechoameričana a počítačového programátora email: „Ja obec neoumim psat Cesky. Nelepshi tso mojo odelat ye psat tak jak slishim svouk. Doufam je to bodesh rosumjet. Ovidish je any nevim tso so charky a hatchky. Bilo to hesky kdish sme bili o tvoje baraku. A ceshim se na to pivo jak predeme pristi.” Ten člověk sice mizerně, ale česky mluví – vyrostl v USA! Snad mě chtěl potěšit a byl líný použít překladač.

Pan jean.laroux to bez pochyby myslí dobře, ovšem jak jsem v životě optimista, v tomto případě jsem skeptický. Ono nejde jen o technickou stránku věci, ale je třeba řady nadšených lidí a ještě ke všemu se stejnou myšlenkovou představou. Nechci opakovat problémy již zmíněné. Třeba existuje nějaký kompromis! Bylo by třeba možné mít Zvědavce v češtině a angličtině a buď společnou, nebo obdobně rozdělenou diskusi? I to je obrovské sousto…

229913

14.10.2010 11:19

Plné znění projevu íránského prezidenta Ahmadínežáda před VS OSN 13. října 2010

RE: Jak o projevu referovala média

Saša 204.?.?.?

Přísloví, poturčenec horší Turka. Sleduji anglické zprávy z několika zdrojů a české, v těch „našich“ se téměř nedozvíte, že Francie je již druhý den paralyzována největšími stávkami proti plánu Sarkozyho prodloužit odchod do důchodu z 60ti let na 62 nebo třeba o „dilema“ jestli v USA ve státě Tennessee mají hasiči uhasit hořící maringotku někomu, kdo jednou nezaplatil poplatek na hasiče.

229980

15.10.2010 23:06

Bernanke uvažuje o „jaderné“ možnosti

Přišlo emailem:

Saša 204.?.?.?

Informace o daňovém zatížení pracujících – přečti pozorně celé !!!

Níže uvedený text není žádná legrace, které se po internetu běžně šíří. Je to smutná skutečnost, kterou si pracující běžně neuvědomují. A přitom jde o jejich peníze.


100 000,- = VÁŠ HRUBÝ PŘÍJEM (na kolik si Vás firma cení)

19 270,- = soc.pojištěni "zaměstnavatele" 26% hrubé mzdy

6 630,- = zdrav.pojištěni "zaměstnavatele" 9% hrubé mzdy

103,- = povinné úrazové pojištěni 0.14% hrubé mzdy

Tyto položky za Vás musí státu odevzdat firma, o tom žádné informace nemáte.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

73 997,- = HRUBÁ MZDA (údaj na výplatní pásce)

5 920,- = soc.pojištěni "zaměstnance" 8% z hrubé mzdy

3 320,- = zdrav.pojištěni "zaměstnance" 4,5% z hrubé mzdy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

64 747,- = ZÁKLAD DANĚ

20 719,- = Daň z příjmu max. 32%

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

44 028,- = ČISTÁ MZDA (vyplaceno) sazba přímých daní 56%


10 039,- = DPH 5% nebo 19% + spotřební daně (uveden průměr DPH)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

36 989,- = zůstatek - celková daňová kvóta zdanění práce je 64%


Za 100 000,- které za Vaši mzdu vydá Váš zaměstnavatel si můžete koupit zboží v celkové hodnotě 36 989,-.
V případě nižších příjmů a zdanění nejnižší sazbou daně z příjmu 15% je konečný zůstatek 45 111,-, tj. celková daňová kvóta 55%. Progrese tedy skutečně není velká - 9% - pouze s tou drobností že absolutní zatížení všech příjmů, vysokých i minimálních, je drtivé.

Do práce chodíte proto, abyste si mohli za vydělané peníze něco koupit.Když si tedy za zbylých 36 989,- Kč "něco" koupíte (kromě potravin je dnes skoro všechno v sazbě 19% a tam bude patřit i bydlení), prodávající odvede státu daň z přidané hodnoty o kterou jsou prodávané zboží, nebo služby pochopitelně dražší. Ve skutečnosti tedy zůstane jenom 30 326,- Kč. Takže z každých Vámi vydělaných sto tisíc skoro sedmdesát tisíc dostane stát, protože pracujete, abyste si mohli něco koupit.

Není to žádný trik ani manipulace, je to prostý souhrn faktů, který stát zahaluje houštím tisíců stránek zákonů, vyhlášek a pokynů. Kromě těchto daní stát vybírá ještě mnoho dalších daní od lidí, podniků a podnikatelů - daně z nemovitosti, daně z prodeje nemovitostí, darovací daně, daně dědické, daně z příjmů, daně silniční, atd., atd.

...

Automaticky kráceno

230070

15.10.2010 23:08

Bernanke uvažuje o „jaderné“ možnosti

RE: Přišlo emailem, pokračování:

Saša 204.?.?.?

Kde ty peníze jsou, když zdravotnictví je v krizi, školství zanedbané, po silnicích se skoro nedá jezdit, atd. atd.? Platíme tolik za své sociální jistoty, nebo spíš za "jistoty" vládních úředníků a za jistoty těch, kterým se nechce pracovat? Jestliže podstatně vzrostl počet vládních úředníků, jestliže nezaměstnanost stoupla na dvojnásobek, pak pochopitelně jsou také vyšší výdaje. Větší zdanění práce samozřejmě prodražuje pracovní sílu a vedle zdražování výrobků a služeb vede také k propouštění, protože firmy a podnikatelé buď krachují nebo nejsou schopní uživit tolik zaměstnanců, kolik by potřebovali. Mnohem víc peněz se však propadne a zašantročí v neprůhledných, pochybných a často předražených státních zakázkách a v korupci spojené s jejich realizací.

Proč je to lidem jedno? Proč se neptají, jak je možné, že v Chorvatsku postaví 100 km dálnice za jediný rok a za poloviční cenu než u nás, proč se neptají, kam se ztrácí stovky miliard ze státního rozpočtu, proč se neptají, kdo jednou bude platit ty ohromné dluhy a úroky z těchto dluhů tak špatně hospodařícího státu, jak dlouho nám porostou daně?

A to ještě zapomínáme na spotřební daň, která je na alkoholu, benzínu, cigaretách atd., ta je ve většině případů 30% a více.
Nutné doplatky na léky, školní potřeby, zdravotní péči (zuby,klouby.........).

Poplatky za odpad, vodné stočné, energie, kde podíly má zase náš hodný stát, který nám občanům prodává energie mnohem dráž, než ji prodává do zahraničí. Poplatky za komíny, za vodu, která naprší na náš majetek, rozhlas, televize a další.

Jestli nechcete, aby bylo ještě hůř, ptejte se,
a také pošlete tento email svým známým.
Tak málo lidí ví, o kolik je stát ve skutečnosti obere...

230071

19.10.2010 11:38

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: Drogy a stát.

Saša 204.?.?.?

Ke směrníkům pana Bartoška:
Když byl u moci Talibán, dokázal hravě výrobu opia téměř zlikvidovat. To byl zřejmě jeho hlavní zločin - všechny ostatní zdůvodnění invaze - včetně 911 - jsou jen beletristický doprovod pro důvěřivé a naivní. Moc dnes patří tomu, kdo má v ruce media - ale to je jiná kapitola.

K samostudiu - http://cs.wikipedia.org/wiki/Heroin
Od 1. dubna 2011 bude užívání prakticky všech léčivých bylin v Evropské unii ilegální.
-----------

Lidstvo nezná lepší systém než kapitalismus využívající přirozené lidské shánčlivosti. On se nám ten systém vyvinul do uznávání jediného Boha mamonu bez rozdílu tak zvaného náboženství a jakékoli morálky. Vždyť my ten chudý Afghánistán dobijeme, vyděláme na válce a podruhé na získané zemi a lidech. Zámožní vždy vydělali na shánčlivosti a jejich krkavost musila a je nutně větší než drtivé většiny (99% ostatních). To není závist, ale korporace a (v US méně než 1% obyvatel) vlastní a „vydělává“ více než ta drtivá většina (přes 99%) a jsou téměř nezdaněni. Rozdíl mezi velmi zámožným 1% vzrůstá. V našem systému totiž „musí“ vše být procentuální (pro tu drtivou menšinu), malý podnikatel daním neunikne, ale velký by zaostával za ostatními.

Pro zvýšení zisku musí být důchodový věk zaměstnanců prodloužen, bez ohledu na to, že 25% mladistvých je nezaměstnaných. Francie je ochromena stávkami, což se z českého tisku téměř nedozvíte.. President Sarkozy opakovaně řekl, že neustoupí ze svého plánu na zvýšení minimálního věku odchodu do důchodu z 60 na 62 let. Proti vládě Sarkozyho 71% občanů Francie stávkuje a dle New York Times se Sarkozyho „vítězství“ nemusí vyplatit.

230238

20.10.2010 09:42

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Dovetok

Saša 204.?.?.?

Rovněž nesouhlasím s dovětkem. 25 procent mladistvých po ukončení školy nenajde ve Francii práci. Bude snad levnější zaměstnávat přestárlé a mladým rodinám vyplácet podporu a vychovávat tak generaci závislou na milodarech? 71 procent občanů podporuje stávkující a pravděpodobně ještě více jich nesouhlasí s prodloužením důchodového věku! Kdyby napadly vládní budovy, budou do nich střílet a je to tedy nesmysl. Nepropaguji komunismus (je to totiž stejné), ale tehdy systémy soutěžily a pracovní doba se zkracovala. Nyní máme jediný světový systém, mamonu pro vyvolené. Sranda je, že samozřejmě úsporné „reformy“ se netýkají vlády, armády a všech co stejně nepracují. New York Times píší, že když Sarkozy zvítězí, bude to politickou prohrou.

230291

20.10.2010 10:30

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: Drogy a stát.

Saša 204.?.?.?

Pane Vojto, budete se divit, mě rovněž trápí těch 99% ostatních; a když se dívám na tu bídu kolem sebe, možná patřím spíš k tomu jednomu ze sta, k těm zazobanějším. Vznosně se říká, že ta většina (99% !) nemá stejnou ctižádost, postrádá maximální krkavost a „demokraticky“ se spokojí s málem. Nenabízím řešení, usilovnou prací se zabývá pouze ta drtivá většina nás relativně chudých s naivní představou bezstarostného stáří. Chtivost je v lidské povaze a s jídlem roste chuť, nic s tím nenaděláme. Se zámožností chtivost stoupá a chudák se s Vámi pane Vojto o večeři rozdělí, pan kníže ne! Pokud rozumíte anglicky, poslechněte si velmi krátké video http://www.lcurve.org/LCurveVideo.htm . Nějaké promile (není to ani půl procenta, v US údajně pouhých 400 rodin!) na samém vrchu grafu ve tvaru L vládne naším světem. Horizontální linka (toho L) představuje přes 99% obyvatel neb rozdíl mezi jejich majetkem a příjmy je rozdíl relativně malý, vertikální představuje příjmy necelého procenta. Nejedná se o milionové příjmy v korunách, to jsou stále pracující chudáci patřící k většině. Je to z USA, v jiných zemích to bude jen trochu jiné a v jiném měřítku. Peníze jsou moc a to jsou lidé kácející vaše pralesy pro zisk, podporující války, zvýšení důchodového věku a bez veškeré morální odpovědnosti. Nezáleží na vládě dne ani jejím typu (levá nebo pravá), každého lze koupit. Nic s tím nenaděláme, pane Vojto, prostý člověk naivně věří, že může vyhrát tvrdou prací v loterii, vychcanější zas doufá, že ho zaplatí voliči a lobbisté podruhé a nejzámožnější ze zámožných dávají příkazy, aby jejich lidi tahali za nitě marionet (to jsou loutky).

Optimizmus je způsobený nedostatkem informací [mrknutí jedním okem]

230296

20.10.2010 21:23

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

Saša 204.?.?.?

>Ano? I ty, kterých se to netýká? Takže když teroristé

Teroristé je Sarkozyho vláda

Odbory nemají jinou zbraň než stávku a je to ve prospěch všech i těch „trpících“. S teroristy přišla vláda, že prý mají dobrou informaci o plánu teroristického útoku právě na Francii.

230352

20.10.2010 22:02

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Jak je to s tou letenkou?

Saša 204.?.?.?

Vladimíre, někdy je lépe mlčet. Nežijeme v době ROH a nemáme „právo na práci“. Nebýt odborů tak nemáš v Kanadě zdravotní pojištění atd. Tvrzení, že kapitalista „přesune zvýšené náklady do ceny výrobku” je nesmysl neb on již výrobek nabízí za maximální ještě prodejní cenu. V ceně výrobku jsou sice zahrnuty náklady, ale konečná cena je co zákazník unese, kapitalismus není o dobročinnosti a ani o kvalitě života zaměstnanců. Neznáme lepší systém, vyhovuje to lidské povaze, ale to neznamená, že je nějak ideální.

230358

22.10.2010 10:04

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...

Saša 204.?.?.?

Několik vět z článku od DIANY JOHNSTONE na CounterPunch (v angličtině)

Víc pracuj a za méně

Sarkozy bezostyšně podporuje super-bohaté oproti ostatním. Jeho volebním sloganem bylo „tvrdší prací k vyšším výdělkům“, realita však je, že Francouzi pracují tvrději a vydělávají méně. Francouzský ministr práce Eric Woerth, jehož manželka pracuje v kanceláři nejbohatší ženy Francie, dědičky kosmetické firmy Oreal, které tento ministr pomohl s masivním únikem daní.
Nejde „jen“ o zvýšení důchodového věku o 2 roky jak média lživě udávají, jde o mnohem více. Zákonným věkem odchodu do důchodu se rozumí věk, kdy člověk může odejít do důchodu. Důchod však závisí na počtu odpracovaných let a podstatně na počtu kreditů platby zaměstnance do důchodového systému. Vláda postupně zvyšuje počet nutných let (platby do systému) na 40 až 43 let s příslibem, že se počet let v budoucnu ještě protáhne. Doba „základního“ vzdělání se prodlužuje a zaměstnanost začíná později, plus 25% absolventů škol nenajde zaměstnání a pro plný důchod většina Francouzů bude musit pracovat až do 65 nebo 67 let. Je stále obtížnější dostat práci na plný úvazek a ještě těžší udržet se v zaměstnání přes 40 let. Zaměstnavatel nemusí ani chtít držet starší zaměstnance. Mládež je ještě radikálnější než odboráři, je si totiž vědoma, že může být závislá na rodičích do 30ti let a jejich odchod do důchodu bude po sedmdesáti, pokud se toho věku dožijí. Francouzská produktivita patří mezi nejvyšší na světě (je kupříkladu vyšší než v Německu).

http://alethonews.wordpress.com/2010/10/21/french-...

230539

22.10.2010 10:37

Energetická poptávka se dotýká nedostatku vody

RE: Nesmysl

Saša 204.?.?.?

Máte pravdu, válka je šíleně drahá blbost. Jenže naše vlády (včetně zmíněné Izraelské) podporují jen ty „nejsilnější“ z nás, tedy „globální obchod“ a finančníky. V USA se dnes pomalu již nic jiného nevyrábí než zbraně, Pentagon právě oznámil prodej diktatuře v Saudské Arábii zbraně za rekordní částku $60 bilionů US. http://rt.com/Top_News/2010-10-22/us-saudi-arms-deal.html Kdyby Spojené Státy přestaly válčit, tak je to snad položí. Za něco se válčit musí, představte si co najdou za práci ti budižničemové až se vrátí z Afghánistánu. Pro záchranu dolaru se nějaká podobná fuška najde.

Mimo téma: na stejně stránce je zprávička (v angličtině) o pochodech hrdých teplých a veselých v Moskvě. Štrasburský soud pro lidská práva rozhodl, že zákazy gay pride průvodů v Moskvě byly nezákonné a nařídil moskevským radním vyplatit organizátorům €29,000 jako kompenzaci.

Tak alespoň něco veselého [mrknutí jedním okem]

230543

24.10.2010 00:15

Tajemství peněz

RE: Hezký

Saša 204.?.?.?

>úrok je jen výnos banky který banka rozdělí
>mezi zaměstnance a ti ty peníze zase utratí v reálné
>ekonomice [mrknutí jedním okem]

??

Snad jste měl na mysli „share holders“, tedy vlastníky banky. Ještě jsem neslyšel, že by zaměstnanec u přepážky dostal přidáno, za ro, že banka prosperuje.

230732

24.10.2010 10:30

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

Saša 204.?.?.?

Kde je demokracie, když vláda rozhodne proti vůli 70 procentům voličů?
Neměla by vláda odstoupit? Nechápu, jak se stejná vláda může radovat, že jiní diktátoři spravedlivě visí.
Je nesmyslem tvrdit, že na to prostě není, důchodové zabezpečení je placeno ze současných poplatků či daní dnešních poplatníků a všechny sociální výhody byly uzákoněny v době, kdy Francie měla úbytek obyvatel (větší úmrtnost než porodnost) dnes má v Evropě nejvyšší porodnost. Kvalita a kvantita života závisí na sociálních podmínkách života.

230753

26.10.2010 23:13

Klesající věk dožití a kolaps Spojených států

RE: ta amerika

Saša 204.?.?.?

>jak bohatne Bill Gates na charite

Pro Osla: charita se odečítá od daní a je tedy státem dotovanou reklamou firmy. Jde to však ještě dál, Bill má vlastní charitativní společnost s hejny právníků a lobbistů, všichni pracují pro jeho dobro a tak je to dobře organizovaný a zcela legální daňový únik. Bill totiž umí světu prodávat, jiné a téměř stejné operační systémy jsou zdarma.

231099

27.10.2010 08:29

Klesající věk dožití a kolaps Spojených států

RE: ta amerika

Saša 204.?.?.?

Pane Osel,
Bill je stále většinový akcionář, částku co dá na dobročinnost a její organizaci, by jinak zaplatil v USA na daních, charitativní vydání se tam odpočítává od daní. Byla by od něj pitomost nebýt charitativní. Je to od něj hezké a dobré business rozhodnutí. Kdyby to nedělal, bylo by to jako kdybyste Vy, pane Osel si ponechal vlastní výkaly a ušetřil tak stočné.

Italské přísloví: „Existují jen 3 způsoby jak vydělat peníze, můžete je zdědit, vyženit nebo ukrást.“

Dědeček Billa založil v Seattlu National City Bank v roce 1906. Jeho otec byl rovněž bankéř, když se narodil Bill, otec mu uložil na konto (trust fund) milión US dolarů. Řadou vychytralých rozhodnutí jako skoupením konkurence Microsoft dosáhl světový monopol. Kdyby pan Osel s průměrným platem mohl celý plat dávat do kasičky, musil by pracovat 400 miliónů let, aby se přiblížil dnešní zámožnosti Billa. Bill by se mezitím dostal daleko dál neb bez hnutí prstu z jeho miliard mu každou vteřinou přibývá na kontě měsíční plat pana Osla. Bill v raném věku prohlásil, že 90% svého jmění rozdá dobročinnosti. V roce 1995 ač na papíře věnoval $73.2 milionů dolarů na charitativní činnost (rozuměj odečetl od daní či zisku) ovšem z toho 85 procent bylo ve formě software zdarma, což tedy bylo virtuálním darem a skutečným odpisem. http://www.salon.com/jan97/philanthropy970127.html Příznačné je, že v tom roce podobným způsobem darovaly dobročinnosti skoro stejnou částku další 4 „chudší“ společnosti (jmenovitě Johnson & Johnson 72.8 mil., IBM 72.2 mil., Eli Lily 71.9 mil. A Hewlett-Packard 71.2 mil). Je to hezké, že nejbohatší člověk světa pomáhá chudým, ale brzy jemu a podobným budeme všichni zadluženi a odkázáni na jeho dobrotu.

231125

28.10.2010 19:00

Pozvánka na soud

RE: Šokující svědectví bývalých příslušníků izraelské armády

Saša 74.?.?.?

Nacistická zvěrstva blednou…

seržant IDF: - Jedním z našich cílů bylo přinutit je plakat před jejich dětmi, a přinutit je posrat se do kalhot.
Především při bití, brutálním mlácení, hrozbách a řevu, až je z toho ten člověk vyděšený, a to zejména před dětmi. Křičelo se, hrozilo, a zastrašovalo tak, že museli mít strach i o své děti. Třeba jednou, když byl dospělý zadržen se svým dítětem, malým dítětem, asi čtyři roky starým. Dítě nebylo zasaženo, ale strážný byl naštvaný, že dospělý vzal dítě s sebou, takže mu s vážnou tváří řekl: „Bereš svoje dítě s sebou, abys vzbudil soucit, já ti ukážu!“ A brutálně ho zbil, a křičel na něj: "Proč? Mohl bych tě zabít přímo před tvým dítětem, možná bys pak cítil víc …“ Děsivé. Existuje spousta takových příběhů.
Je spousta takových příběhů, jako „přinutil jsem ho posrat se do kalhot, přinutil jsem ho, aby..“, takové diskuse byly běžné, nic zvláštního ...
Myslím, že když důstojník říká, že o tom nevěděl, lže. Alespoň vyšší důstojníci o tom věděli. Velitelé čety se tím moc nezabývali, ale velitel roty, zástupce velitele roty a operační důstojník – ti to dokonce ve velkém podporovali.

231249

29.10.2010 00:30

Pozvánka na soud

RE: Je to těžké se ve vás vyznat

Saša 74.?.?.?

„Náš” nebo spíše asi Váš vzor, udržuje do dnes indiány v rezervacích. Je špatné o tom hovořit? Do dnes trpí tuberkulózou a řadou infekčních chorob, dnes včetně a daleko častěji než bílí HIV, umírají na choroby bídy. Samozřejmě nikdo to nepřeje žádné skupině osob, ale nesmí se srovnávat?

231260

31.10.2010 18:45

Česko Slovensko má talent?

RE: Česko má talent ..

Saša 74.?.?.?

>Poplatky v České republice

Poplatky odpovídají průměrnému příjmu. Je to podobné jako s léky, které v bohatých zemích jsou dražší a v chudých daleko levnější. Ceny a poplatky jsou řízeny tržní politikou maximálního zisku.

231482

03.11.2010 09:24

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Skvělá zpráva...

Saša 74.?.?.?

>Nebo máte pocit, že je podstatné jestli deset, nebo sto?

Není, jde o uzákonění „jediného“ holocaustu ® včetně fixního čísla šesti milionů za účelem vydírání a zdůvodnění hájení každého „teoreticky“ byť jen možného svinstva. Jde o vynucování nadřazenosti, píše se někde s velkým písmenem nevěřící, katolík, bezvěrec, cikán, křesťan? Ty jsi netrpěl a zavři tedy hubu, říká zákon.

231812

20.11.2010 05:30

Proč nebudu používat Student Agency

RE: Okurková sezóna

Saša 96.?.?.?

Když my co žijeme v těch USA nebo Kanadě, bysme rádi viděli alespoň anglický film , když už ne italský, francouzský, český atp. Jsme prostě přežráni toho svinstva co se vám líbí.

232714

20.11.2010 21:57

Proč nebudu používat Student Agency

RE: Okurková sezóna

Saša 96.?.?.?

Díky za směrník. Stále se chystám propojit televizi s počítačem, ale asi budu musit koupit novější TV. Na monitoru to není ideální.
Možná mě to dost nepálí, většinu času strávím u počítače a TV je pro manželku [smích]

232738

23.01.2011 01:02

Malé vítězství rozumu

RE: manipulativně křivé a agresivní hádání se...

Saša 96.?.?.?

Tady je to pane TMO a 85 samý anděl, postrádající všechny neřestné chtíče, dokonce předčící citovaného nadčlověka Hitlera bez lidských chyb. Vzácná andělská a neposkvrněně početá stvoření, bohužel postrádající toleranci k méně nadlidským, ba chybujícím jedincům. Bezpohlavní andělé, on ten den nastává, kdy se budeme vzájemně požírat neb zcela každému na tom druhém něco vadí a je nás stejně moc.
Egoismus nacistických andělů [mrknutí jedním okem]ovšem i na vás dojde, vám obdobný "anděl" i na vás něco neslučitelného s člověkem najde [mrknutí jedním okem]

236655

23.01.2011 06:58

Malé vítězství rozumu

RE: manipulativně křivé a agresivní hádání se...

Saša 96.?.?.?

Pane TMO píšete:

> každá tolerance má svoje mantinely

No, toho davy strhujícího Hitlera tolerance byla malá - teplouše, feťáky, cikány a židy poslal do koncentráku, miliony jich vyletěli komínem, s okamžitou platností se začalo jezdit vpravo aj., podobná dle Vás jedině „správná“ řešení, která v předcházejícím zastáváte. Až na ty nudisty, kteří Hitlerovi nevadili je to podobnost čistě náhodná a laskavě si za Hitlera dosaďte jiného Vámi uznávaného diktátora.

Třeba je to jen spasmus, v historii se střídala období údobí tvrdého a konzervativního „pořádku“ s obrozením nějaké tolerance a to menší či větší až pro typy Vašeho druho „nemravné“. Díky našim komunikačním prostředkům konzervativnost a tolerance následuje Ameriku. Když jsem na tento kontinent vstoupil poprvé, kouřilo se do slova a do písmene všude, včetně výtahů a operačních sálů. (Byly i jiné svobody, o kterých teď nehovoříme.) Je však naděje, tady čtu jak v Montreal v řece Svatého Vavřince ryby obsahují vysoké procento antidepresiv, jako je Prozac,
Prý každý čtvrtý v Montrealu bere alespoň jednu tabletu denně proti depresi
(a to v tom nejsou započítáni chovanci psychiatrických institucí) - nejmodernější čističky odpadové vody nejsou schopny léky odstranit. Předpokládám, že z té řeky budou dělat pitnou vodu a pak nám bude vše jedno a pan TMO se s úsměvem přenese přes nešvary jiných, obdobně jako zase kuřáci budou snášet někoho se smrdícíma nohama, má jinou "vadu" a nebo je „bez vady“.

V USA vše co přináší peníze je svaté a nesmí být omezeno a v minulosti k tomu patřil i tabák. Relativně nedávno, před necelými 20ti lety, majitelé továren přišli na to, že nejen zákazníci, ale i zaměstnanci kouří a jejich výkon by mohl nepatrně stoupnout, kdyby nepromrhali nějakou minutu zapalováním vajgla a protože jde o milióny zaměstnanců, nejde malou částku. Dnes se nekouří prakticky nikde, a když jsem „omylem“ vkročil do stripklubu s lákavým nápisem „Girls! Girls! Girls!“ v Tampě (na Floridě), byl jsem zděšen, ono se tam kouří! .

236666

31.01.2011 07:14

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Saša 96.?.?.?

>Myslím, že Zvědavec je plnej pánbíčkářů s klapkami na očích,

Šeredně se mýlíte, je však nesmysl se bavit o tom co nás rozděluje. Je celkem jedno jestli máte svědomí a morální cítění nebo se odvoláváte na víru. Řada lidských úvah je až neúnosně neutěšená, přání je otcem myšlenky, kdyby zde žádné náboženství nebylo, zítra ho někdo vymyslí, je po něm poptávka. Obdobně jak již píše pan Bartošek, nelze vyvrátit možnost něčeho nad námi, Boha, chcete-li. Pokud tuto možnost připustíme, zůstává stále krajně nepravděpodobné, že by toto/tato bytost či síla měla sebemenší zájem o nás. Přesvědčení jsou různá, ale pokud je výsledek stejný, není o čem hovořit. Statisticky se většina lidí přiklání k nějakému formálnímu náboženskému přesvědčení. Rozvádět podobná témata pokládám za naprosto neproduktivní neb nelze argumentovat oproti dogma a citátům z různých „svatých“ knih.

237165

02.02.2011 04:38

Krutá realita

RE: Vážená

Saša 96.?.?.?

Vážená Kačko, když prozradím statistická data, jsem nutně rasisticky motivovaný? Autorka hledá řešení ve výměně politiků (ti nejsou cikáni nebo Romové) a v tom je snad ten rasizmus?
S tou statistikou je to ošemetné – ve Spojených Státech je ve věznicích asi 90% černochů a tak zvaných „hispanistů”, když na základě toho budu argumentovat, že páchají více zločinů nebo jsou nespravedlivě a bez řádné obhajoby odsouzeni, obě protichůdná tvrzení jsou pravdivá! (Obdobně je tomu v Kanadě s indiány.) Teď jak kdy mě budete mít jako za rasistu?

237427

12.02.2011 18:45

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: včera to bylo v televizi..

Saša 96.?.?.?

Tenhle neodmlouval, v LA a Miami se již makléři předhánějí sehnat mu důstojnou rezidenci [mrknutí jedním okem]
Do Německa jel jen dočasně, lépe to vypadá [cool]

237973

13.02.2011 07:42

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Velký Chazarský Podvod = kořeny poloviny veškerého zla na Zemi

Saša 96.?.?.?

Nacizmus nebyl spjat s genetikou Němců, obdobně sionizmus nemá nic společného s genetikou Židů, jde o patologicky zvrácenou ideologii. Dnes nikdo není čistokrevný a geny nemohou za nacistickou či obdobnou sionistickou ideologii. Nacizmus stejně jako sionizmus je rasistická ideologie.

237996

13.02.2011 08:36

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Velký Chazarský Podvod = kořeny poloviny veškerého zla na Zemi

Saša 96.?.?.?

Pro Rejpala: Hm, komunismus, to je trochu jak křesťanství, naivně si představovat, že všichni budou svatí. Samotná ideologie je prostě utopistická. Marx to nemyslel snad vyloženě špatně, dnes je však prokázáno, že to nejen nepracuje, ale ještě se to zvrhne a zase chamtivější se dostanou ke korytu (a moci), ovšem jsou to stejné typy jako za tvrdého kapitalismu, totožní lidé. Fair play ani tvrdá práce s tím nemá nic společného. Připadá mně to jak přírodní zákony, svině vždy vyhrává. Ostatně komunismus snad nikdy nikde nebyl, to bylo slibováno jako to věčné království nebeské, po smrti a pro naše děti.

237998

18.02.2011 03:57

Cesta do Argentiny

RE: Budete se uz podilet na splaceni am. dluhu?

Saša 96.?.?.?

PŘEKLAD: Americký prezident Barack Obama chce účtovat Kanaďanům při vstupu do USA letecky nebo po moři 5,50 dolarů inspekce poplatek, osobní vozidla budou od daně osvobozena.

"Utíká jim tam schodek přes bilion dolarů ročně," řekl Harper. "Přibližně něco přes 40 procent amerických výdajů je financováno z půjček. Jsou to nesmírně náročná čísla." ....

Pokud jsem pochopil správně zatím je to jen návrh. Editor tedy nebude stavět Spojené Státy na nohy [smích]

238252

19.02.2011 06:50

Cesta do Argentiny

RE: o cestě

Saša 96.?.?.?

>>Jinak je škoda ze nenavštívíte i Venezuelu,

>6. Caracas....

O tom Caracasu bez souvislosti celého článku i podle mě zaujatých Lidovek, to vypadá zkresleně. Z celého článku vyplývá, že Caracas je rozhodně bezpečnější než Bogota v Kolumbii a dokonce i daleko bezpečnější než St. Louis v USA. Na tom seznamu LN je i Santo Domingo, Dominikánská republika a to se nezdá zrovna nebezpečné město. Jak najít nějaký objektivní pohled? Upřímně řečeno celá střední a jižní Amerika je relativně nebezpečná, co se týče drobných krádeží, „opuštěných“ pláží a některých částí velkých měst. Když čtu české noviny tak se mně však zdá stejně bezpečná jako části Prahy a jiná místa v Čechách. [chechtot]

238291

24.02.2011 03:38

Snímač

RE: Na svoje otisky prstů by člověk měl být opatrný.

Saša 96.?.?.?

>vzhledem na technologický vývoj možná už dnes nejsou otisky
>prstů akceptovatelné jako dostatečně přesvědčivý
>nepřímý důkaz.

V Tampě (Fl, US) jsem šel (před měsícem) s šekem vypsaným na mé jméno a na Bank of America do té „Bank of America“. Samozřejmě, hned slečně za neprůstřelným sklem podsunuji škvírou pod sklem před ní podepsaný šek a pas. K mému překvapení, ona po mně chce ještě otisk palce! Ani jsem nevysvětloval, že moje otisky prstů snad ještě nikde nemají a není to tedy nejvhodnější identifikace.

238531

25.02.2011 04:32

Cesta do Argentiny

RE: Davejte si pozor!!!

Saša 96.?.?.?

Karle vy to jistě víte, pohraniční města s USA jsou nejnebezpečnější, daleko za nimi jsou turistická města. Vesnice ve vnitrozemí jsou pochopitelně zase bezpečnější, ale vše záleží na opatrnosti a na štěstí.

238593

27.02.2011 06:43

Snímač

RE: Na svoje otisky prstů by člověk měl být opatrný.

Saša 96.?.?.?

>Jo Saso kdysi Jste mi psal ze svuj maly boj s mestem
>nevyhraji a ja ho vyhral. Jo holt vse je nase ubohost a pokud se
>mu tax pejrs nepostavime , dobre nam tak.

Gratuluji! [smích] Omlouvám se za pesimismus [smích] ale nepodceňujte je...

238708

07.03.2011 21:24

Příjmy a výdaje Zvědavce za měsíc únor 2011

RE: 2 Soudce Lynch a 178 Re: Preklady

Saša 74.?.?.?

>nepouzivajice diakritiky,
>laptop, na kterem jsou toho casu
>Windows v anglicke to mutaci.

V každých Windows lze nastavit klávesnici na češtinu (a drtivou většinu ostatních jazyků).
Ve Windows 7 ze Start/Control Panel/Region and Language/ kliknout na Keyboards and Languages a nastavit Czech a příslušnou klávesnici (pravděpodobně QWERTY).
V ostatních variacích Woken je to podobné, hledejte v nářasdí!

Můžete mít jazyků několik a dole na liště překlapujete jazyk jakým chcete psát (input language). Třeba Hebrew a můžete jednou psát z prava do leva a hned zas přeskočit a psát z leva do prava v češtině a jiných jazycích.

Někdo Vám s tím poradí nebo mně napište osobní email na sasa zavináč mts.net

239035

08.03.2011 09:10

Co je \"ruské\"?

RE: Do budoucna je otazka , co je lidske a co mozna neni?

Saša 74.?.?.?

>Ted nevim, jestli si delate legraci

Článek je staršího data z 22. dubna 2009 a Independent jsou seriózní noviny. Nikde však v článku není, že se klonování Američanu původem z Kypru zdařilo, ač pan Panayiotis Zavos opravdu tvrdí, že je nebo bude schopen klonovat člověka.

Panayiotis Zavos říká, že on vytvořil 14 lidských embryí a přenesl 11 z nich do lůna čtyř žen. Některé z těchto embryí se vyvinula do čtyř-buněčného stadia, než byla přemístěna, ale některá se vyvíjela do 32-buněčného stadia, tzv. morula. On také prohlašuje, že má vytvořené lidské-bovinní hybridní klony převodem buňky mrtvých lidí do prázdného vajíčka krav. Nicméně, tato hybridní embrya byly použity pro výzkumné účely a nebyly přeneseny do dělohy.

Independent o tom píše neb je to kontraverzní a pokazuje na neetičnost „experta na plodnost“. Je to trochu senzace chtivé a expert je buď podvodník, nebo chce být první kdo vytvoří lidský klon.

239064

12.03.2011 10:33

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

Saša 74.?.?.?

O podobném vyhlazování indiánů v Peru hovoří David Suzuki na CBC v pořadu Nature of Things: The Real Avatar. Na směrníku je anglický popis pořadu a ovládáte-li angličtinu můžete ho i celý shlédnout (45 minut).

>vic vybavoval nase tak zvane "neprizpusobive obcany"

Oproti „nepřizpůsobivým občanům“ v daném případě (v Peru) jsou indiáni zcela soběstační, všeobecně jsou na víc méně agresivní.

>existencnim zakladu se obe kultury mozna ztotoznuji.
>indiani jsou tam na rozdil od nasich cikanu doma,

Jediné zevšeobecnění snad stojí za zmínku a to, že je většinou obtížné je zotročit zaměstnáním ve fabrice apod. To ovšem neznamená, že nejsou ochotni pracovat na polích, lovit nebo dělat průvodce nebo i jinak se uživit. Rozdíl je, že všeobecně se zdají mít menší hnací moment nebo naivní víru ve zbohatnutí prací. Nejenže je to generalizace, ale on je skutečný rozdíl mezi indiány v severní a jižní nebo střední Americe. Dokonce i jen v té severní Americe jsou značné geografické rozdíly.

239340

13.03.2011 00:14

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

Saša 74.?.?.?

>Pokud jsem dobre informovan, David Suzuki

David Suzuki byl 40 let profesorem genetiky na University of British Columbia ve Vancouver. Mně se jeví jako rozumný /vyvážený zastánce ochrany přírody a životního prostředí. Byl vedoucím kanadské asociace pro občanské svobody. Zastává názor, že změna klimatu je naléhavým problémem , což jediné někteří snad vidí jako přehánění. Opět dle mne je jisté, že si jednoho dne planetu zničíme.
http://en.wikipedia.org/wiki/David_Suzuki
http://www.davidsuzuki.org/david/

Dle episody Real Avatar mizí téměř polovina peruánského pralesa a 72 procent džungle je předurčena k těžbě ropy. V příběhu chce kanadská společnost vytvořit na území indiánského kmene Awajun zlatý důl. Ve skutečnosti, Awajun měli dohodu o zřízení Národního parku podél pohoří, která by chránila jejich zemi. Viz text na: http://www.cbc.ca/documentaries/natureofthings/201...

239376

14.03.2011 09:10

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

Saša 74.?.?.?

> Vidim, ze upnute fandite pres dr. Suzukiho idealismu.

David Suzuki věří, že když pochopíme, že jsme nedílnou součástí ostatního života a přírody, budeme se snažit pozitivně ovlivnit naši společnou budoucnost. Vyhýbá se fanatičnosti, je však (dle mého názoru) příliš optimistický.
Pravděpodobně chápe optimismus jako nutnost, jinak by to byla rezignace, nebyl by důvod o tom mluvit, na špatné zprávy je dost času. Pokud nemáte problém s angličtinou, můžete si udělat úsudek sám při poslechu jeho rádio programu From Naked Ape to Superspecies na http://www.radio4all.net/index.php/program/10480

> nas provazela pruvodkyne se 70tiprocentni indianskou krvi,
>70tiprocentne v ni prevladala soucasna civilizace. Byla vzdelana >(plyne hovorila anglicky), kultivovana

Dle CIA FACTBOOK v Peru se obyvatelstvo skládá z 45% indiánů a 37% míšenců (z časti indiáni) a 15% bílých + zbytek ostatní. 60% Mexičanů jsou z části indiáni a dalších 30% jsou stoprocentní indiáni.

>kdyz jsem porovnaval indiany zijici negramotne v pralesich s nasimi neprizpusobivymi obcany.

Negramotně v pralesích dnes žije zanedbatelné procento a i ti jen z toho důvodu, aby si udrželi relativní svobodu a nezávislost. Severní Amerika si vychovala nepřizpůsobilé indiány především jejich „zvýhodněním“ v rezervacích a to tam žijí pouhá 2 procenta indiánů v Kanadě a necelé jedno procento v USA.

239448

15.03.2011 06:55

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

Saša 74.?.?.?

>Anebo se takto daji brat nalezena tela ve Studni Obeti v Chichen Itza

Homosexuální americký spisovatel Richard Halliburton 2x skočil do posvátné Cenote v Chichen Itza a opět vylezl živý. Dějiny patří vítězům. Vítězný agresor lže vždy. Dnes v Chichen Itza průvodce s gustem vypráví strašidelné historky jak s useknutou hlavou Mayové hráli fotbal (dušuje se, že hru znali) a poražené mužstvo bylo vyvražděno. Vyprávění je děsným hororem čišícím krví. O obětování dívek bohům se dozvíte i s těmi skoky Halliburtna, což ovšem blíže nevysvětlí. Indoktrinace je tak dokonalá, že všichni jsou katolíci a každý Mexičan se chlubí se španělskými předky, až je to směšné nebo vlastně smutné, vidíte na jeho vzhledu, že nemohl mít španělské předky (snad teoreticky jednoho před 450 lety). 90% Mexičanů španělské předky nemají nebo jich mají pomálu, možná až na členy vlády v Mexico City.

Skutečnost je taková, že „bílý muž“ nelítostně vyvraždil, často za příšerného mučení co mohl. Z ostrovů v Karibiku, kde původní obyvatelstvo nemělo kam utéct, je většinou vyvraždil do posledního. Jako otroky bylo výhodnější dovézt silnější černochy (v Pacifiku na Tahiti a Havaji Číňany). Katolická církev sehrála svou roli ve vraždění „divochů“, tím nechci narážet na katolíky dnes sužované skoro každodenní aférou teplých kněží, kdyby dobyvatelé byli jiného náboženství, byla by to jiná církev. Co je smutné, že ač dnes Američanům Mexičané vyrábí automobily, terapeutické přístroje, elektroniku a dováží ovoce a zeleninu, stále se na ně Američané Spojených Států dívají jako na „divochy“. Nechci Vám vkládat do úst, ale z Vašeho pohledu, pane 46 je cítit ten Americky nadřazený pohled. Jako chudáci Mexičané, přiřadit se k dobyvatelům a vítězům. (Omluvy za rýpnutí, doufám, že nemám pravdu!)

239526

23.03.2011 06:07

Japonsko ve spárech HAARPyjí

Pane Koubek,

Saša 74.?.?.?

>důkaz "neexistence",

podáváte při žádosti o některá zaměstnání a při vstupu do země „neomezených“ možností. Výpis z rejstříku trestů. V případě Spojených Států, není „rejstřík“ zrovna čistý. USA mají světové prvenství v napadání ostatních národů. Nechci jim křivdit, HAARP je spekulace, ovšem svým způsobem důvodná. Politika každého národa bývá sobecká, ale stát s nejvíce zbraněmi jde nějak o krok dál, napadá v budoucím možném zájmu a pro kšeft. Obdobně jako ostatní zločinci se prohlašuje za ten nejmorálnější a jediný správný.

240113

23.03.2011 08:42

Japonsko ve spárech HAARPyjí

RE: Dukaz,dokument uz uverejneny byl,ale , ctenari Zvedavce nereagovali.

Saša 74.?.?.?

Dovolte mně přiložit strojový překlad:
Úmluva o zákazu vojenského nebo jiného NEPŘÁTELSKÉHO využívání environmentálních modifikací
Podepsáno v Ženevě 18.května 1977
Vstoupilo v platnost 05.10.1978
Ratifikováno prezidentem USA 13 prosince 1979
USA ratifikační úmluvy uloženy v New Yorku 17.ledna 1980
Státy, které jsou stranami této úmluvy,
Vedeny zájmem o upevnění míru a kteří chtějí přispět k příčině zastavení závodů ve zbrojení, a přispět k všeobecnému a úplnému odzbrojení pod přísnou a účinnou mezinárodní kontrolou, a zachránit lidstvo před nebezpečím používání nových prostředků vedení války,
Rozhodl se pokračovat v jednáních s cílem dosáhnout účinného pokroku směrem k další opatření v oblasti odzbrojení,
Uznávajíce, že vědecké a technické pokroky mohou otevřít nové možnosti, pokud jde o změnu životního prostředí,
Připomínajíc Deklaraci Spojených NaHave dohodly takto: tions konference o životním prostředí člověka přijaté ve Stockholmu dne 16. června 1972,
Uvědomil si, že používání ekologických modifikace pro mírové účely by mohly zlepšit vzájemné vztahy člověka a přírody a přispět k zachování a zlepšování životního prostředí ve prospěch současných a budoucích generací,
Uznávajíce nicméně, že vojenské nebo jakékoliv jiné nepřátelské používání těchto technik by mohlo mít vliv mimořádně škodlivé pro lidské blaho,
Přejíce zakázat účinně vojenskou nebo jakékoliv jiné nepřátelské využití životního prostředí modifikace s cílem odstranit nebezpečí pro lidstvo z takového použití, a POTVRZUJÍCE svou ochotu pracovat na dosažení tohoto cíle,
Přejíce si rovněž přispět k posílení důvěry mezi národy a k dalšímu zlepšení mezinárodní situace v souladu s cíli a zásadami Charty Organizace spojených národů,

240118

29.03.2011 07:13

Ještě jednou k problému vyhořelého paliva a designu elektrárny Fukušima

Radioaktivní spad v Kanadě je vpořádku dle CBC

Saša 74.?.?.?

Výzkumný tým na Simon Fraser Universitě zjistil nárůst radioaktivního izotopu jodu-131 v dešti a mořské vodě. Vědci došli k závěrům, že jediným možným zdrojem může být „incident“ ve Fukushima. Většina radioaktivity se rozptýlí v atmosféře a padá přes Tichý oceán, ale část dosáne západní pobřeží Kanady a USA, částice padají s deštěm a míchají se s mořskou vodou a hromadí v mořských řasách, říkají vědci. Zdroj CBC. Celá zpráva je podána uklidňujícím tónem – pravděpodobně po 3 až 4 týdnech radioaktivní částice přestanou padat, rozklad jódu-131 je rychlý atd.

Vtipné jsou komentáře pod článkem jako: Radiační spad ve vzduchu do vody je v pořádku, chemické koktejly a hormony v naší stravě jsou v pořádku, plastové výluhy jsou v pořádku, pesticidy jsou naprosto v pořádku, chlor v naší vodě je v pořádku, těžké kovy v našem bezprostředním okolí jsou v pořádku, a kvalita ovzduší je v pohodě. Pokud je vše v pořádku tak, proč se jeden ze čtyř lidí v současné době mají rakovinu, a ve velmi blízké budoucnosti se očekává, že za jeden ze tří.

Ryby budou mrkat třema očima. [překvapení] Jen když se pro zdraví vyhneme kouři z tabáku a marihuany, jaderné katastrofy přežijeme jako švábi. [chechtot]

240649

31.03.2011 05:09

Kdo jsou libyjští bojovníci za svobodu a jejich mecenáši?

RE: Mno,

Saša 74.?.?.?

New York Times: CIA Agents in Libya Aid Airstrikes and Meet Rebels

CIA poslala do Libye týmy agentů, aby prováděli špionáž pro nálety a vedla „rebely“.

Obama podepsal tajný příkaz umožňující Central Intelligence Agency operovat v Libyii.

http://www.nytimes.com/2011/03/31/world/africa/31i...

Mno, zas další válka vedená nositelem Nobelovi ceny míru. Na druhou stranu Sára Palinová by tam rovnou shodila atomovku.

240788

31.03.2011 07:29

Kdo jsou libyjští bojovníci za svobodu a jejich mecenáši?

RE: skládačka se nám doplňuje

Saša 74.?.?.?

Díky za směrník:
Pravda o tom, proč by měly naše Gripeny humanitárně zabíjet ?

Jinde: Gaddafi's son toured America as guest of US government, as the nation of Libya begun to fall into revolution.

USA nevadí diktátor, ale Libyjské zdravotnictví zdarma, stejně jako školství. Podpora v nezaměstnanosti. Prostě ideologické rozdíly země s nejvyšší životní úrovní v Africe. Olej je bonus.

240793

02.04.2011 10:26

Kupovat nejlevněji?

Nelze se spoléhat na spotřebitele

Saša 74.?.?.?

Logická úvaha autora pana Zelinky je správná. Je, však nerealisticky optimistické se spoléhat a nabádat spotřebitele, který je poslední v tom řetězci „ušetřit“. Nenažranost, krkavost je lidská vlastnost a snad po sexu ta nejsilnější. Regulovat dovoz, výrobce a prodejce zboží je na politicích. Ti by měli jednat v zájmu spotřebitele a svého státu, nedovolit často lživou reklamu, nekvalitní zboží apod. Korporace co nám šunt prodávají, se o sebe postarají samy. Politici jsou zkorumpovaní a úplatní, volič se dá opít rohlíkem a platí tam obdobná marketingová „pravidla“, zcela bez záruky jejich slibů. Velký business stejně jak politici mají k disposici nejnadanější vzdělané poradce. Divoký kapitalismus po vzoru „Ameriky“ je často horší než ve zmiňované „Americe“ a nějak koncem civilizace. Nažerou se jen super bohatí.

V dnešních zprávách: Nejchudším Slovákům dá dobrotivá vláda mouku a těstoviny zdarma, zpracování zaplatí EU. Podmínky nároku na bezplatné nudle nejsou známy. Dávky v hmotné nouzi pobírá sedm procent Slováků.
http://www.lidovky.cz/slovenska-vlada-bude-jako-ch...

44 procent Čechů se považuje za chudé. Počet chudých již po léta roste, oproti loňskému roku jich přibylo 6 procent. Optimistická povaha člověka pocity chudoby cítí ve srovnání se sousedem a objektivní skutečnost může být horší. http://byznys.lidovky.cz/jsme-chudaci-hlasi-polovi...

240944

02.04.2011 23:48

Kupovat nejlevněji?

RE: Co je z Lídlu = není k jídlu

Saša 74.?.?.?

>Americké zdravotnictví také nic moc. Populace v průměru
>nevzdělaná. A obézní až hanba. Ovšem průměrný dožitý
>věk?

Pro pana Vojtu, ten průměrný dožitý věk ve Spojených Státech je na posledním místě mezi průmyslově vyspělými zeměmi, na 36 místě hned za Koreou, Čile a Kubou. V ČR se lidé dožívají bohužel nepatrně kratšího věku, ale stále dobře srovnatelného s USA.

240992

03.04.2011 00:55

Kupovat nejlevněji?

RE: Co je z Lídlu = není k jídlu

Saša 74.?.?.?

>osminu americké populace tvoří afroameričané.
>Jejich průměrný věk dožití je 59 let.

Můžete doložit? Nebude to každý žijící v relativní bídě nebo stresu?

>Průměrný dožitý věk bílých Američanů patří skutečně
>k nejlepším na světě.

Snad jste chtěl říci nejbohatších Američanů, Kuba má 45 procent „Afroameričanů“, obdobně jako Martinik a Guadeloupe a dnes ve Francii, UK procento nebude zdaleka zanedbatelné.

240996

04.04.2011 12:25

Britský azyl pro hodného teroristu

RE: terorista

Saša 74.?.?.?

>O Asi súhlasíte, Lýbia
>bola najvyspelejšia africká zem, s vysokým HDP, výstavbou
>infraštruktúry, sociálnymi sieťami, zdravotníctvom

Libyjské obyvatelstvo mělo nejvyšší životní úroveň v Africe. HDP na obyvatele činil 6000 USD. Pokud jde o oficiální „Index lidského rozvoje“, který je průměrem tří indexů: indexu očekávané délky života, indexu vzdělání a indexu HDP (statistiku zpracovává každoročně OSN) a který nejlépe charakterizuje kvalitu života obyvatelstva, byla Libye v roce 2010, jako vedoucí africká země na 53. místě na světě, další byl Tunis až osmdesátý první. Při tom v roce 1951 byla Libye oficiálně nejchudší zemí na světě. Dva britští významní žurnalisté David Bluntly a Andrew Lycett, kteří nejsou v žádném případě příznivci Libyjské revoluce museli napsat:

„Mladí lidé jsou dobře oblečení, živení a vzdělání. Dnes si Libyjci vydělávají v průměru na hlavu více než Britové. Nerovnost ročních příjmů je menší než ve většině států. Libyjské bohatství je rozděleno spravedlivě v celé společnosti. Každý Libyjec měl zajištěno bezplatné (a často vynikající) vzdělání, lékařskou a zdravotní péči. Nové školy a nemocnice byly impozantní podle všech mezinárodních standardů. Všichni Libyjci měli vlastní dům nebo byt, automobil, TV, video a telefon.“

V porovnání s většinou zemí třetího světa a dokonce i prvního, se Libyjci měli opravdu dobře. V celé zemi probíhala rozsáhlá bytová výstavba. Za byty se neplatil nájem, V Kaddáfího (buržoazními ideology vysmívané) „Zelené knize“ se dočteme: „Dům je základní potřebou individua a rodiny, proto nesmí být vlastněn někým jiným.“

241077

04.04.2011 19:26

Britský azyl pro hodného teroristu

RE: terorista

Saša 74.?.?.?

Pane Vojto, to máte jak v té „Americe“, právě ti nejchudší si myslí, že všeobecné státní zdravotnictví by je připravilo o možnost „ušetřit“ a žádné zdravotnictví neplatit.
Asi tisícovka vzbouřenců se skládá z přistěhovalců a mladých islámských náboženských fanatiků. Zcela otevřeně jsou podporováni ze zahraničí. Mají se tak „zle“, že mohou jezdit po poušti v malých náklaďáčkách a střílet do noci. Prostě jako by se v ČR vzbouřili cikáni, kteří se mají daleko hůř oproti Lybijským „vzbouřencům“. Jejich naivní představou je, že budou vládnout a nebudou musit pracovat. Jednou z příčin je nedostatečná zaměstnanost mladých lidí, ale hlavní je propaganda z venku.

>Kde bere pan Kaddáfí to bohatství, které tak velkomyslně >"rozdává" libyjskému lidu?

Ropa a zas ropa. Je zcela jisté, že strýček SAM jim ropu vezme, rafinérie budou vlastněny zahraničními korporacemi a vzbouřenci na tom budou hůř, za špatný pohled na policajta dostanou kulku do hlavy jako v té Americe. Stejně jak v té zázračné Americe, věznice budou přeplněné s největším počtem trestanců na obyvatele.

241102

14.04.2011 03:56

Obama hodlá uznat palestinský stát v hranicích z roku 1967

RE: má to Obama spočítáno?

Saša 74.?.?.?

Neberte každou zprávu jako skutečnost. Obama nám toho slíbil a nalhal až to není pěkné. To jsou takové hrátky. On dovede nádherně mluvit, ale skutek utek, z předvolebních slibů se neuskutečnil jediný.

241770

O důsledcích radioaktivního zamoření můžeme jen spekulovat. Důsledky používání ochuzeného uranu, v proti-tankových zbraních, jsou známy z Iráku a jsou děsivé. Při diagnostických testech se chrání štítná žláza a reproduktivní orgány. Je známo, že dávka ozáření je kumulativní. Nevím, jestli je dobře bagatelizovat. Člověk je však tvor optimistický a je to jediné co nám zbývá, panika k ničemu nevede.

241774

Video: Busby: 400,000 to develop cancer in 200 km radius of Fukushima
The ministry said the level of dangerous iodine-131 was 88.5 bequerels per liter in a sample of water taken about 30km east from the crippled Fukushima-1 power plant, which is 2.2 times the government’s upper limit for wastewater from nuclear facilities. Samples taken 15km from the plant showed radiation levels 23 times the upper limit. The level of cesium-137 was also the highest observed so far, but was below the legal limit. Japan’s Nuclear and Safety Agency says radioactive substances seem to be flowing and diffusing northward.

241782

René zkontrolujte jestli jste schopen otevřít jiný *.pdf Poslední prohližeč od Adobe je tuším Acrobat X, ale stejně dobré nebo lepší a rovněž zdarma je třeba
PDF-XChange Viewer

241964

16.04.2011 06:34

Případ nepovšimnuté knihy

RE: Je pravda,

Saša 74.?.?.?

>deti za rodice nemohou.

Děti za rodiče nemohou, ale tyhle „děti“ se chovají jak rodiče. Nejsou to geny, ale vychování k lakotě.

241965

Pane Quido2,
všechny knihy podobného obsahu jsou únikem od skutečnosti, je to záliba ve čtení „ušlechtilých“ frází. Zdánlivě jste v jiném světě, můžete to nazývat "filozofií", ač je to v zásadě víra. Směs morality s abstraktním Bohem. V jádru je to duševní onanie. Cíl života s výjimkou jisté smrti nenajdete. Chápu Vaši potřebu „hledání“ a pokud Vás hledání uspokojí, opravdu je to fajn. Ovšem člověk může být čestným, morálním a žít šťastně i bez tohoto „cíle“. Zde se většinou snažíme o politickou diskuzi a Vaše „cítění“ není žádané. Výstižně to vyjadřuje Pan Tom. Pan Aristokrat si plete ateisty s fanatiky, ač ti připouští, že nevíme vše a nikdy vědět nebudeme.

242043

>Z této diskuse není možné vyloučit náboženství.

Pokud náboženství nevyloučíme, tak se budeme jen hádat o racionalitě nebo iracionalitě různých myšlenkových směrů. Budeme bezvýsledně pátrat, kdo vlastně napsal nebo první vyprávěl jednu nebo druhou svatou knihu, kdo ji přetvořil a zpotvořil. Prostě boj jedné propagandy (můžete zaměnit za ideologii) proti druhé. Budeme se snažit jen jeden druhého překřičet. Tak nelze vést debatu. Vím, že to myslíte dobře a jste v zásadě dobrý člověk. Všeho se smíte dotknout, ale nelze z toho vycházet.

242083

19.04.2011 20:22

Případ nepovšimnuté knihy

RE: :(

Saša 74.?.?.?

Přečtěte si pana Křivého pozorně, absurdita je druh humoru, stolice a oblíbená knížata. [chechtot]

242238

20.04.2011 08:16

Případ nepovšimnuté knihy

RE: *Kniha popisuje následek*

Saša 74.?.?.?

>Adolf Hitler….se modlil a

> zakončoval projevy slovy "Nechť vám Bůh žehná"

Stejně jako dodnes a vždy američtí prezidenti God bless you! K mučení, bombardování horalů a kde koho je to „požehnání“ nějak potřebné. Rozhodně to přináší jedněm sice smrt, ale požehnané peníze zbrojnímu průmyslu. Za opojnými slovy o šíření té svobody a demokracie se toho zaboha skryje.

242264

>Socialistický může být společenský systém,
>nikoliv však kapitalistická vláda.

Socialismus je dnes „strašák“, ale každý stát je do jisté míry socialistický ve smyslu sociální. V USA vyčítají „socialismus“ Obamovi, protože navrhl všeobecné zdravotnictví. Komunismus dal socialismu pachuť a jde samozřejmě o míru „socialismu“. Albert Einstein: “Skutečným účelem socialismu je překonat predátorskou fázi lidského vývoje.” Názvy politických stran jsou zavádějící jako jejich hesla a často mají málo společného s politikou strany. Socialismus vznikl v osmnáctém století, ale již řečtí filosofové jako Plato a Aristoteles (350 let př. n. l.) měli „socialistické“ myšlení.

242304

21.04.2011 02:50

Iráčtí poslanci debatují, zda američtí vojáci nespáchali genocidu

RE: Pravda nebo lez?

Saša 74.?.?.?


Ve válce v Iráku šlo Britům o ropu, je tu nový důkaz

Opravdu zajímavé, že ani v Čechách se to nebojí napsat, tak najednou nešlo o žádnou „svobodu a demokracii“!
O černé zlato šlo v Iráku - tak jako v případě dalších válek na Blízkém a Středním východě. Autor zřejmě dělá reklamu kolegovi Martinu Novákovi na jeho celkem tendenční knihu Ropa a krev.

Co se v této zemi děje, je pokus USA o novou kolonizaci, která se děje v zájmu ropy, byť nabývá trochu jiné podoby než dříve. Vybombardovali zemi do doby kamenné. Na ulici se nemůžete bezpečně pohybovat, na každém rohu vás kontrolují vojáci. Všemu vládne strach, korupce dosahuje nepředstavitelných rozměrů. Jak tam asi může vzniknout svoboda a občanská společnost? Na ulici se nemůžete bezpečně pohybovat, na každém rohu vás kontrolují vojáci. Všemu vládne strach, korupce dosahuje nepředstavitelných rozměrů. Jak tam asi může vzniknout svoboda a občanská společnost? Říká irácký básník Saadi Yousef.

242324

22.04.2011 00:00

Iráčtí poslanci debatují, zda američtí vojáci nespáchali genocidu

RE: Pravda nebo lez?

Saša 74.?.?.?

>takový idioti aby si mysleli že ta válka bude "skoro zadarmo"
>zase nejsou

Voliči jsou a vláda buduje impérium.

Zde (v Americe) politici otevřeně tvrdí, že si Irák “osvobození” zaplatí ropou a prostí lidé (tedy voliči) se diví, že se tak neděje a USA je ve finanční krizi.
http://www.alternet.org/blogs/peek/83690
http://www.usatoday.com/news/washington/2003-10-16-congress-iraq_x.htm


Presidentský kandidát Donald Trump: Pokud nesebereme Iráku ropu, američtí vojáci zemřeli nadarmo!

242406

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
412 730,77 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 137 165