Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Wilonix

Nalezeno 69 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.08.2007 09:39

Nejvyšší čínský mrakodrap hořel, ale nezhroutil se

RE: Ma autor takovou sklerozu?

Wilonix 212.?.?.?

A to 9 září si četl kde prosimtě?

141844

12.11.2007 12:49

iNo pasarán!

Protesty

Wilonix 212.?.?.?

Jen bych vás pane Stwora upozornil že pokud protestujete proti válce v Iráku tak vám budou nejen nadávat to nácků ale i do komunistů (podle politické ideologie kterou daný "ochránce demokracie a svobod" vyznává). Je to hnus, když si lidé neuvědomují, že svou bezhlavou loajalitou jenom stahujou smyčku kolem vlastního krku.

146946

28.11.2007 09:03

Blackwater v Iráku

souhlas

Wilonix 212.?.?.?

Je to smutný co si dneska vlivní šmejdi dovolí.Jinak doporučuju překladateli opravit výrok "desítky miliard daňovejch poplatníků". Tolik nás skutečně ještě neni.

148165

06.12.2007 09:44

Ježíšek

omyl

Wilonix 212.?.?.?

Autor se mýlí. Vánoce jsou předevšim pohanské svátky a vztahují se k začátku letního slunovratu. Je ale pravda že se rozšířili až po příchodu křesťanství (které si den začátku slunovratu vybralo jako datum narození Ježíše Nazaretského - historicky neprokázaná osoba - těžko říct jestli šlo o náhodu).

148605

28.01.2008 08:16

Všechno je jinak

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

Wilonix 212.?.?.?

No já si těch starších učebnic moc neužil. Ale něco mě zaráží. Ty hledáš pravdu a spravedlnost (možná i lásku - nejsi občan Havel?) v instituci která ji dlouhá století ani neznala ani neuznávala? Pokud bys totiž šel do důsledku tak dojdeš ke zjištění že církev nabyla majetek stejným způsobem jakým o něj přišla. V jistém slova smyslu ke spravedlnosti došlo (ono slavné pořekadlo o božích mlýnech). Jistě lze úspěšně pochybovat o tom že to komunisti udělali jako gesto spravedlnosti vůči lidem jež staletí museli (opakuji museli) udržovat tuto zlodějskou chátru jež stála i za několika koloniálními válkami (hlavně v indočíně). Je to prostě něco ve smyslu že zloděj okradl zloděje a ten se cítí být poškozen.

152888

29.01.2008 11:24

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

Wilonix 212.?.?.?

A co Inqizice co odsuzování za kacířství nebo čarodějnictví s následnym obránim do posledního groše. Co vybírání desátků a nucení platby odpustků fanatickým vymýváním mozku o ohni pekelném. kdyby vám hrozili hranicí jsem si jist že dáte i to co nemáte a při mučení se přiznáte k čemukoliv. Konfiskace majetků při nekřesťanských činostech. Nucené práce ve prospěch farností a tak dále. Máte pravdu dnes jednotlivé diecese nemají stanovený ceník ovšem pokud farářovi nezaplatíte všimné tak se příště nechte zahrabat do hnoje - on vás nepochová neb nejste vzorný křesťan. Jistě dnes se to co jsem napsal na úvod nic neděje ale o tento majetek se jedná. Při počtu dnešních věřících mi jistě dokážete spočítat kolik tak asi je možno vybrat na dobrovolných poplatcích. Pak tu můžete pištět něco o majetku. Ve středověku si církev dělala co chtěla a nebylo možno ji nějakým způsobem korigovat a pokud se o to někdo pokusil tak mu svatá stolice vyhlásila válku. Majetek o kterém se bavíme nabyla ve většině případů v této době a ne za posledních 150 let. Pokud máte jen trochu soudnosti tak to musíte uznat.

153015

29.01.2008 12:01

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

Wilonix 212.?.?.?

Tak tohle je překrucování historie. Zikmund Husa rozhodně neodsoudil. Nedodržel ujednanou dohodu a tim dal církvi volnou ruku , ale tim kdo odsoudil Husa byl kostnický koncil a v něm Zikmund neseděl. Jistě Zikmund neměl čistý svědomí a byl defakto ovládanej římskou říší, ale ten kdo se chtěl Husa zbavit byly čeští církevní hodnostáři. To co chtěl Hus se dá dočíst v jeho knihách a nebo v knihách anglického reformátora Vicklefa, kterým se Hus hodně inspiroval. Tyhle lidi co se snažej filosofovat a mluvit o jedinečnosti člověka a o tom že nikdo nemůže vědět, co kdo vlastně chce, zatimco několik přízpěvků nad tímto zcela rozebírají osobnost svých oponentů a pečlivě je škatulkojou, doopravdy miluji.

153019

29.01.2008 14:24

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

Wilonix 212.?.?.?

Oprava : byl ovládán svatou stolicí a nikoliv říší římskou - tu samozřejmě vedl.

153025

04.02.2008 10:14

Historii píší vítězové

historie

Wilonix 212.?.?.?

Mám pocit že vědět něco o Vlasovovi je už v osnovách základních škol (teda alespoň za nás tomu tak bylo - těsně po revoluci). Pokud jde o samotnou operaci pokusu o prolomení blokády (její úderný název si už nepamatuji) mohu jen doporučit knihu Obléhání Leningradu 1941 - 1944 od D. M. Glantze. Neberte to jako reklamu na knihu ale jen jako prostý fakt pocitu že už toto téma (možná i pro nové velké bratrství) zcela upadá a na školách se prakticky nevyučuje. Nedávno jsem se dokonce ke svému "překvapení" od jedné vysokoškolačky dozvěděl že Leningrad a Stalingrad jest jedno město. Jistě chápete, že mě to dost poděsilo vzhledem k jejímu povolání učitelky.

153262

20.02.2008 12:01

Saddámova tajná válka

Tet

Wilonix 212.?.?.?

operaci tet rozhodně nejde popsat jako taktickou prohru. Operace tet byla plánována po smrti Hočimina komunistickým velením NVA a samotný generál Giap s ní nesouhlasil (nedostatek lidských zdrojů a nesplnitelnost požadavků). Samotná operace byla naplánována pro jednotky Vietcong a tajným cílem bylo nechat zlikvidovat Vietkong v jehož řadách byla převaha nekomunistů (po smrti Hočimina se začali v organizaci složené převážně z nacionalistů projevovat rozdílné názory na situaci - Hočimin měl tu vlastnost že dokázal spojit nacionalisty v jeden celek jenže samo komunistické vedení tyto vlastnosti nemělo) a udeřit přitom nepřítele v místech které byly pro něj citlivé (což byl cíl oficiální). Wiki bych nechal protentokrát stranou. Později proběhli další dvě pod taktovkou vojsk NVA s většími úspěchy. Pravdou ovšem je že rozsahem byla tet tou největší a je tudíž nejznámější.

154803

06.03.2008 12:36

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Tohle je hodně divoká verze. Za prvé to nebyla USS Echelon (ponorka s timto názvem ani neexistuje) ale USS Toledo. Za druhé poměrně přesně to popisuje kniha Nukleární ponorky v akci (nedávno vyšla). Pokud by ke srážce došlo tak by to mnohem hůře odnesla americká ponorka s výtlakem asi 7500 tun (Kursk měl 18000 tun) Navíc sověti používaj u ponorek dvojitej titanovej plášt (měl by vydržet i přímej zásah torpéda) takže je vysoce nepravděpodobný že by ho srážka s tímto plavidlem poškodila natolik aby se potopil. Nukleární výbuch na palubě kursku už je sci-fi verze.

155834

07.03.2008 12:11

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Netvrdim že se to nemohlo stát ale něco mi tam nesedí. Jednak by musel Kursk pálit první (pokud by to bylo podle verze že Toledo torpédovalo Kursk podle otvírání torpédové komory) Za druhé Během studené války došlo k několika srážkám ponorek a ani jednou nedošlo k tomu že by jeden na druhého zaútočil (navíc US zpravodajci musel mít informace o zkouškách superkavitačních torpéd) - tím se dostávám i k připomínce kohosi že generál severní flotyly odstoupil a požadoval potopení obou US ponorek - to je logické protože špionáž při cvičeních a testech novejch zbraní nebo zbraní předváděnejch zájemci (a je pravda že čína zájem projevila) se bere jako porušení mezinárodních dohod a smluv (a je možné na základě těchto smluv "špiony" zneškodnit - navíc pokud dojde ke kolizi) - ale i tento případ se v době studené války stal (kolize během cvičení) a nikdy na sebe nezaútočily. Čily to že volal Bush Putinovi a omlouval se je zcela logické protože jeho ponorky byly odhaleny a on se je z toho snažil diplomaticky vysekat (pokud by je nikdo neodhalil tak se nikdy neomluví). K poškození obou ponorek mohlo klidně dojít když se snažily nesrazit s Kurskem (Ponorky třídy San Francisko nejsou pro plavbu v pobřežních a mělkých vodách vhodné) a zůstat tak utajené. Při sledování bývá hnaha se nalepit co nejblíže k sledovanému cíly aby vás nezachitil pasivnim doplerem (obsluha sonaru bere váš šroub prostě za svuj) což ovšem vyžaduje velkou opatrnost. Jak už jsem psal dobře je to popsané v knize Nukleární ponorky v akci.

155927

10.03.2008 08:16

Teror pravdoláskovců

RE: Ciny a plna zodpovednost

Wilonix 212.?.?.?

Čistě teoreticky. Pokud budete stát/přijíždět na křižovatce a za vámi pojede automobil (osobní/nákladní to je jedno) a vy ze stylu jeho jízdy pochopíte že nezvládl řízení a nemá šanci dobrzdit necháte si urazit 1/2 auta a nebo se rozjedete i na tu červenou? Berte to čistě jako hypotetickou možnost (i když vzhledem k psychyckému stavu některých dnešních řidičů ne nereálnou). Jaká je pak vaše míra zavinění a kdy by došlo k napáchání vetší škody?

156172

11.03.2008 08:09

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Nemohu si pomoci ale torpédování kursku nesedí. Tim hlavnim faktorem je přítomnost části Severní flotily na cvičení a hlavně přítomnost křižníku Petr Veliký. Rusové už od počátku věděli o přítomnosti USS na jejich cvičení takže pokud by došlo k torpédování Kursku věř na 110% že by se s oběma ponorkama nes..li. San Francisko je třía útočnejch ponorek určenejch k vyhledání a zneškodnění nepřátelskejch raketovejch ponorek (dala by se nazvat stíhač ponorek) a není určena na boj proti hladinovejm plavidlum. Těžký křižníky (hlavně třída Kirov - zjistí i ponorku třídy SeaWolf na asi 30 km) jsou nad jejich síly. Takže by si nic takovýho posádky USS ani nedovolily. Mohlo dojít k nechtěnýmu kontaktu při manévrování, ale ten na Kursk nemohl mít fatální následek. Mistrovi Semerádovy. Při počtu ponorek vyrobenejch v SSSR se nehodám vyhnout dalo jen stěží ale jistě nás mistře oblažíš seznamem sovětskejch lodí které měli havárii. Tolik k tvýmu "téměř každá"

156247

11.03.2008 08:55

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

poklady

Wilonix 212.?.?.?

Tohle už zavání Štěchovickym pokladem. Pravdou je že Němci si za války nakradli celkem dost ale většina padla na válečné výdaje. Ukrytí pokladu u nás je jak příběh z hledačů pokladu. Málokdo by ukryl poklad v cizí zemi když není vůbec jisté jestli se do ní kdy vrátí.

156248

12.03.2008 09:51

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Hodím vám sem na co přišli sovětští kapitáni těchto ponorek (sice už ve výslužbě ale Putinovo prohlášení je neuspokojilo stejně jako třeba vás nebo mne - podle mě ti nejpovolanější). Příčina je mnohem jednodužší než se zdá. Díra vznikla působením tlaku vody na poškozený plášt (poškozený vnitřním výbuchem v torpédové komoře. Díky výbuchu došlo k proražení torpédové komory a tak následné zhroucení vnějšího pláště vedlo k zatopení několika přepážek současně. Vládní verze tudíž odpovídá (až na pár drobnejch detailů - ovšem těch podstatnejch) - na to sem nepřišel já ale ti co se na ponorkách plavili celej život. Putin s barvou ven nemohl protože by musel vyklopit že šlo o plavbu nováčků kteří za sebou neměli jedinej výstřel torpéda a na cvičení dostali cvičný topréda s pohonem na Hydrazin a peroxidu vodíku (těch se báli ovšem i zkušení veteráni a pracovali s nimi velmi opatrně, jelikož jakoukoliv netěsností mohli prosakovat zmíněné látky které navíc při kontaktu mezi sebou a vodou reagovali velmi výbušně - což byla taky příčina onoho výbuchu). Jenže na palubě byli jen nováčci kteří s nimy zkušenosti neměli. Další věcí kterou by Musel Putin vyklopit je že se tyto torpéda už ani používat neměli protože jejich životnost skončila (i operační nasazení) v roce 90 a byly nahrazeny novými - jenže těch byl nedostatek a jsou drahé tak se používali i vyřazené a tim třetim faktorem je že Kursk měl v roce 98 projít generální opravou jenže z nedostatku peněz k ní nedošlo. No a o důvodu proč USA odpustilo Rusku tak rychle dluh jsem psal už nahořejc. Jinak zbejvá doplnit že šlo o spornou částku ještě z druhý světový kterou odmítal SSSR a posléze Rusko uhradit (USA vyfakturovali více než měl SSSR doloženo v archivech a spor se táhl leta. Rusové by ho stejně nikdy nezaplatily a tak využil Bush tohoto dluhu k tomu aby obě ponorky vysekal ze šlamastiky do které se dostali tak trochu bez vlastního přičinění. A věřím že mělo několik Kapitánů z doprovodu chuť vybít si vztek na lodích které "tam neměli co dělat". Doplním že potopení obou ponorek by bylo z hlediska mezinárodních úmluv a dohod zcela vpořádku. Neměli tam prostě co dělat. A věřim tomu že po tom co si většina americkejch námořníků po návratu vyměnila a vyčistila spodní prádlo se zařekli že už podobnou kravinu neudělaj.

156344

14.03.2008 07:18

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

32 havárií při počtu 9-ti set vyrobenejch je celkem zanetbatelný číslo. Ještě sem pro srovnání hoďte počet nehod USS.

156495

17.03.2008 11:20

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Wilonix 212.?.?.?

Proc si myslite, ze v obchodech nejsou ruske pracky, susicky, lednicky, plasma TV, DVD prehravace, mikrovlnky, auta, motorky, pocitace, software, naradi, meridla, konvencni obrabeci stroje, CNC masiny, fotaky, kamery atd.

Odpověď je poměrně jednoduchá. Proč? Dneska řeší obyčejnej rus problém kde sehnat něco do huby a vydělat trochu na stáří a na to aby děti vystudovali. Tyto věci nejsou potřeba a není po nich poptávka. Těch pár lidí co si to může dovolit si stejně koupí osvědčenou zahraniční značku než by riskovali nový neznámý výrobek. Nevím proč jste ale zvolil spotřební elektroniku (dost jste si naběhl) ta se ve velké vetšině vyrábí na Taiwanu nebo v Číně a evropské na tom jsou jen značky (vzhledem k ceně práce v evropě by se ani nedali prodat). Co se týče obráběcích strojů Tak jsem pracoval i s mašinkou z KLDR a můžu vám říci že to rozhodně nebyl špatný stroj. Bylo ru i pár ruských strojů které sice zázračné nebyly ale pokud s nimy dělník uměl tak zmetky nedělaly. navíc za bolšvika stačila zásobovat podniky domácí produkce (třeba TOS Kuřim). Jelikož jsme si vlastní podniky odbourali tak holt musíme dovážet. Nebudeme si dělat iluze že je ruskej průmysl na kdovíjaký úrovni ale tak špatně jak děláte na tom neni. Myslim že o tom svědčí jak leteckej tak těžkej vojenskej průmysl.

156679

31.03.2008 11:50

Dvě výročí

RE: Dotaz

Wilonix 212.?.?.?

ty Rusy sem připoměl schválně neb vim že zrovna vy se do nich kdykoliv je to možné opřete. Nevím jestli sprostě nebo slušně tak často tu nejsem ale dá se z vašich článků vyčíst o jakési automatické přiřazení mentální nebo technologické zaostalosti (spíš mi vadí ta mentální). Doby se mění dnes už není bolševik (v Rusku od 92 zakázán) pro vás to je však přesto země všivejch bolševiků (přitom se stačí podívat do našich politickejch stran). Co se týče Havla tak ten u mě ztratil morální kredit podporou bombardování srbska. Neni to sice důvod k tomu abych si na něj vylejval zlost na netu ale pokud o něm budeme hovořit nečekejte žádné superlativy. Víte já moc často diskuse nečtu neb jsem zhnusen úrovní českejch diskutujících (stačí zajít na přidružený servery MFD a poslední dobou ze k nim přidává i Atlas.cz). Cenzura je nesmysl ale nebylo by od věci přidusit tu nechutnou anonymitu kterou internetové diskuse umožnují. Ať si kdo chce říká co chce ale svym jménem.tak tolik asi k tomu.

157653

04.04.2008 07:59

Vzpoura generálů

RE: Hmm, vzdycky si rikam, ze jsem prilis velkej dobrak.

Wilonix 212.?.?.?

Už jsem o tom několikrát psal. Ono v podstatě neni možné "vyexpedovat" jadernou zbraň a nevšimnout si toho. Jaderné zbraně jsou uloženy ve speciálních kontejnerech a skladech. Zcela odděleny od konvenční munice a lze je vydat jen na "něčí" rozkaz (a musí o tom bejt informovanej velitel základny) Nejde prostě zaměnit jen tak střelu s jadernou hlavicí za konvenční, protože jaderná je uložena ve skladu s jadernym vybavenim, tam konvenční munice nemá co dělat. Z toho vyplývají dvě věci. Buď Američani maj v armádě bordel a pak jsou keci o jejich přehledu o jaderném arzenálu a funkčnosti protokolů jen snůškou ideologickejch keců (pokud můžou dva technici podvěsit 6 střel s jadernou hlavicí aniž by si toho kdokoliv všiml, jak můžou tvrdit že maj dostatečně zabezpečenej jadernej materiál), a nebo moc dobře věděli co podvěšujou a pak to muselo bejt na něčí rozkaz a ten musí nést podpis - v tom případě ovšem vláda opět lže. Nejhůř na tom zase je obyčejnej americkej občan protože ten si nemůže bejt jistej vlastnim bezpečim ani v jednom případě.

158156

04.04.2008 12:48

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Wilonix 212.?.?.?

Přesně tak. V podstatě se ta doba a ty způsoby nelišily od toho co zažíváme dnes (i když tisíce kilometrů od nás). Samozřejmě dnes je jiná vojenská technika ale diplomacie se ve většině případů nehnula z místa (a že je dnes možné vidět spoustu a horších příkladů). Samotný rozkol katolicismu nastal už ve 13-tém století a trval až do konce 30-tileté války (jak už někdo napsal). V rámci Husitství si ovšem české země vybojovali postavení a náboženskou toleranci, které nemělo v Evropě té doby obdoby. Husity si nelze ani malovat v růžových brýlích ani na ně házet všechnu špínu. Je to prostě produkt doby. Nicméně Husité byly snad první českou armádou (bohužel taky poslední) která dokázala nejen vzdorovat ale také porazit početnější a lépe vyzbrojenou armádu nepřítele. Ať už se na Žižku díváte jak kdo chce nelze mu upřít jeho vynikající strategické schopnosti.

158175

17.04.2008 09:53

Vzestup židovského impéria: židovské uchvácení Ameriky

rusko

Wilonix 212.?.?.?

Že by Rusko tančilo jak Izrael píská to se mi jeví jako dost nepravděpodobné. Nějak si nevybavuju že by Rusko v Iránu ustoupilo Izraelskejm zájmum.

159272

06.05.2008 07:59

Je kosovský prezident bestiálním vrahem?

RE: Skvěle naspaný článek!

Wilonix 212.?.?.?

Pravdou je že takto to vidělo spoustu lidí. mě bylo tehdy 15 tak jsem se o to tolik nezajímal ale co vim ze svého okolí tak snad jen 2 lidé v naší vsi na bombardování nadávali - otec a strejc (a taky si za to dost vyslechli - divný že se jim pak za ty urážky nikdo neomluvil když se pravda ukázala). Já to tehdy neřešil.

160488

06.05.2008 08:42

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

MÁM RADOST

Wilonix 212.?.?.?

PODLE VLÁDNÍ PROPAGANDY JSEM:

" jsem islámský extrémista
jsem komunistický extrémista
patřím mezi krajní levici
jsem nemrava
šířím protiizraelskou nenávist po celém světě
obhajuji zájmy Íránu
nenávidím USA
jsem antisemita
rozdýchávám nenávist
sympatizuji s hnutím, které se účastní teroristické konference
nejednám v zájmu České republiky, ale v zájmu svých islámských a komunistických přátel
podporuji raketové a minometné útoky na izraelská města a vesnice, sebevražedné pumové atentáty na tržnice, kavárny či autobusy hromadné dopravy, masakry studentů škol jako byl nedávný v Merkaz HaRav v Jeruzalémě
* jsem nevzdělaný buran z vesnice"


A JSEM NA TO HRDEJ. [chechtot]

160492

14.05.2008 14:38

Šedesát let Izraele za námi

RE: Gratulácia Izraelu

Wilonix 212.?.?.?

Dost by mě zajímalo jak bys reagoval kdyby ti někdo přišel do bytu zabral ti z něj půlku a to takovym způsobem že bys neměl přístup ke zdroji vody a potravin. Pak by ti laskavě "navrhnul" že když ho nebudeš moc vytáčet tak můžeš zůstat ale pro jistotu by tvou půlku oplotil. Poté by ti neustále obsazoval po kouskách tvou zbejvající půlku. No a co se týče samotného terorismu tak mám takovej pocit že to byly právě izraelci kdo ukázal arabum že terorismem lze svého dosáhnout. A pokusy o genocidu a etnicky čistý Izrael jsou spíš na straně národa vyvoleného. Terorismus jistě není legitimním nástrojem, ale je to zřejmě jedinej prostředek, na kterej ještě "z národa vyvolenýho" rozklepaný společenství národů slyší.

161055

15.05.2008 09:37

Šedesát let Izraele za námi

lidovky

Wilonix 212.?.?.?

No cenzura na LIDOVKÁCH.CZ funguje bezchybně. Stačilo jen napsat "dojení 63 let staré krávy Holocaustu už dneska nemá tu sílu jako kdysi" a už sem svuj text nenašel.

161138

06.06.2008 10:20

Zrušte předměty, které jsou produktem střední třídy

RE: Spousta věcí v osnovách chybí

Wilonix 212.?.?.?

Nic z toho co popisujete ("Škola by měla učit, jak se chová sňatkový podvodník, co vyvádí alkoholik, proč ujedou lidi na drogách, jak se bránit psychické manipulaci a podvodníkům všeho druhu, jak víc věřit vlastní úvaze a rozumu než rádoby autoritám všeho druhu, jak se postavit agresorům vynucujícím cokoliv a podobně" ) jsem na škole neměl a přesto neholduji alkoholu, drogám, nesnadno mě ochcat ani nejsem zadlužený. To co zde popisujete by mělo být především součástí výchovy v rodině. Už od malička mi rodiče říkali nauč se něco si nechat na horší časy a nekupuj si nic na co nemáš. Škola (ta základní) má především dát alespoň základní vědomosti o naší geografické a kulturní historii. Měla by naučit lidi číst, psát a počítat a všeobecně vzbudit zájem o sebezdokonalování a touhu po nových informacích. Pokud potlačíme ve školství předměty a budeme vyučovat jen jak bejt poslušný, neremcat a hlavně hlouběji neuvažovat nad nově získanými informacemi tak z nás budou jen poslušní otroci v rukou mocných. P.s Musíte si uvědomit že gymnasium je přípravná škola pro školy vysoké. Pokud jste chtěla po střední skončit se studiem měla jste si vybrat odborně zaměřenou školu. Navíc to že vy ty podrobné vědomosti nevyužijete neznamená že je nevyužije někdo jiný. Je obrovský rozdíl mezi tím jestli něco zběžně znáte a nebo to něco znáte do podrobností. A v historii a technice to platí dvojnásob.

162632

09.06.2008 08:01

Nedovolme vyklizení kóty

RE: Už jsem si to našel.

Wilonix 212.?.?.?

Přídavné pancéřování u transportních vrtulníků není zrovna dobrej nápad. Jednak se tim snižuje nosnost a pak i rychlost a výškovej dostup. Transportní vrtulníky nejsou stroje do bojů ale na převoz vojáků a munice. Pod přímou palbu nemaj přijít. Ostatně stačí si vzpomenout na Mogadišu kde z 24 UH60 přežili jen 2. MI-8 byla v době vzniku nadčasová konstrukce a jediná větší úprava co vím se týkala náhrady 4-listého rotoru za 5-ti listý. Porovnejte s tím kolik úprav prodělal UH1 než z něj vylezla UH60.

162795

09.06.2008 12:47

Policista obviněn za střelbu na prchajícího zločince

RE: mimo jiné bezobsažný nic neříkající článek

Wilonix 212.?.?.?

Nikde nestálo že je podezřelý ozbrojen nebo nebezpečný (Což jsou jediné možnosti pro legitimní použití střelné zbraně - alespoň by mělo být). Byl to zlodějíček a nejspíš i chudák co se zmůže jen na znásilnění holčičky ale to nám nedává právo ho zastřelit bez soudu. Stěží mohl představovat pro policisty ohrožení. A i při vědomí toho že je pachatel ozbrojen je cílem zastavit prchajícího (střelbou do nohou - samozřejmě pokud zbraní neohrožuje kolemjdoucí nebo samotné policisty) a ne ho odstřelit jako psa ranou do hlavy. A pokud si policista není jistí tím co zasáhne (oblíbená výmluva na případnou velkou vzdálenost mezi policistou a pachatelem kdy policista tvrdí že střílel na nohy a omylem ho trefil do hlavy!!!) nesmí střílet. Přikláním se ke špatně naplánovanému zásahu. Bylo známo že by se pachatel mohl pokusit o útěk a přesto to nebylo bráno v potaz. Přestože policistu lze vinit jen stěží neb po důkladném vypláchnutí mozku na akademii a po následném PŠM kde jsou k podobným řešením naopak nabádáni se nelze divit že řada z nich bere spravedlnost do vlastních rukou aniž by si uvědomila důsledky a rizika z toho plynoucí, každý je zodpovědný za své jednání a on se pro použití zbraně rozhodl zcela svobodně. Pak ovšem nemá u policie co dělat. Sakra měli ho doběhnout a pak mu nich nandat co se do něj vejde a nic se neděje ale jak se začne střílet je po srandě.

162828

09.06.2008 13:33

Nedovolme vyklizení kóty

RE: Už jsem si to našel.

Wilonix 212.?.?.?

Bohužel pane mě Discovery ani Wiky nezajímá. Spíš by mě zajímalo jak vy to vidíte na Globalsecurity.

162835

10.06.2008 10:28

Cokoliv, jen abychom nemuseli zpátky

US boys

Wilonix 212.?.?.?

Přesně tak. Běžnej americkej mladík nemá potuchy co to je válka. Válečné zpravodajství je upravené, jejich "válečné" filmy je vykreslují jako hrdiny proplouvající bitvami beze ztrát (vrcholem sebeobětování lze brát filmy jako Zachraňte vojáka Rayena nebo BlackHawk Down (na popud Pentagonu prvních 20 minut přetočeno takže se film sice zakládá na skutečné události ale děj byl ve filmu pozměněn - ono kdo by taky točil film ve kerém vaše elitní jednotky přežijí jen díky tomu že nerozlišovali mezi rebely a civilisty a střílely na všechno co se hejbe (z 660 obětí bylo 550 neozbrojených !!! civilistů) a přišly o většinu nasazenejch vrtulníků - koho zajímá víc tak zkuste knihu Enciklopedie Elitních sil Světa). Jenže pak přijdou do reálného konfliktu a střetnou se s realitou gerilového boje a je po iluzích. Hrdost a nadřazenost je ta tam a zbejvá akorát strach o vlastní existenci.

162915

07.07.2008 07:37

Chapadla jedné chobotnice

nobelova cena za mír

Wilonix 212.?.?.?

Mirdo: Kisingerova Nobelova cena za mír je výsměch těm kteří si jí opravdu zasloužej. Dodnes jsem nepochopil jak mohl člověk kterej nařídil vánoční bombardování Hanoje (operace Linebecker a Linebecker II - defakto v době kdy už se USA zavázala ukončením bojů) při kterém zemřeli statisíce civilistů na následky použití fosforové, tříštivé munice a napalmu (čili zakázané munice) dostat. Holt v americe tam je všechno možný.

164696

10.07.2008 13:37

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Lide se vzdy delili na ty co ridi a ty co poslouchaji...

Wilonix 212.?.?.?

Něco podobného hláslo už Konfuciovo učení. Problém je v tom že ke stavu, kdy si mocipán uvědomuje že prosperita státu/národa jako celku znamená i jeho osobní prosperitu a úctu okolí, dochází málokdy. Většinou žijou mocní národa/státu v iluzi že úcta k nim je dána jejich postavením a nemusejí ji tudíž získávat. A je mnohem jednodužší a rychlejší osobně profitovat na úkor ostatních a osudy ostatních je nezajímaj.

165054

05.08.2008 09:45

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: UFO

Wilonix 212.?.?.?

Upak tady ti možná seberu iluze. Jedno je jisté - ve vesmíru zcela jistě nejsme sami. Nicméně v tomto musím podpořit Škarpíka - na žádné kruhy v obilí nebo mimozemskou flotilu na orbitu skutečně nevěřím. Pokud jde o ty "létající talíře" tak vaši kamarádi nejspíš viděli jedno z pokusných antigravitačních zařízení (v SSSR testováno od 60tých let - nicméně existujou důkazy že už Němci za druhé světové války používali některé prototypy - http://www.volny.cz/l_kopecky/ufo_hoax/VIZZUTTI.htm). ono pokud jde o celou kampaň kolem UFO tak ta bejvá často účelnou (a vládou vyvolanou) clonou některejch vojenskejch projektů (stačí si najít nějakou stránku o nezavedenejch prototypech a člověk se nestačí divit).

166944

05.08.2008 13:41

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: dvě poznámky

Wilonix 212.?.?.?

To já sem potkal tuhle dva týpky. Jeden tvrdil že je moje sebevědomí a ten druhej prohlašoval že je muj mindrák. [chechtot] [velký smích]

166980

05.08.2008 13:21

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Mozek a důkaz přistání

Wilonix 212.?.?.?

osobně si myslím že stejně jako u Gagarinova letu existovali 2 předtočené verze. Jedna v případě úspěchu a druhá v případě neúspěchu. To že se tyto záznamy udělali dopředu je celkem logické. Za prvé byl to především ideologickej boj a raketoví inženýři na obou stranách se snažili tyto lety odložit (z technickejch důvodů).Nikdo tedy nevěděl jestli se to povede nebo ne (proto ty dvě verze). Za druhé nikdo nezaručí dokonalé technické spojení - notabene v situaci kdy se o to pokoušejí poprvé - to se prostě na náhodě nenechává. Třetím faktorem proč podle mě k maškarádě s předtočenim došlo je fakt že žádnej člověk nebude vědomě riskovat vlastní život. Je mi jasný že po přistání byly astronauti v dost velkym stresu tak jen otevřeli dvířka mrskli vlajku a šupem pryč aby se nervozní technici nezbláznily. Pokud jde o pravost důkazů pro přistání na měsíci tak mi defakto stačí jedinej (stejně jako rusum) a to je měsíční kámen kterej odtamtud američané přivezli. vzhledem k tomu že se na měsíci několik let před američanama projížděl Lunochod měli rusové dost času dostatečně analizovat chemické složení povrchu měsíce - pak jen porovnali se vzorkem kterej dodali američani. Proto rusové nikdy tuto teorii o "nepřistání na měsíci" nepodpořily.

166986

12.08.2008 08:27

Kdo vyzbrojil Gruzii

propaganda

Wilonix 212.?.?.?

cenzura už zapracovala i na Youtube - na tomto videu měly bejt
záběry z jižní Osetie leč video už je odstraněno
http://www.youtube.com/watch?v=WGygucWyIp0&feature=user

167784

19.08.2008 09:32

V ten den, kdy umřela pravda

RE: Dalsi zcela jednostranny clanek

Wilonix 212.?.?.?

Ano pane Bruci. Štětina vyrazil do Gruzie a potřásl si rukou se Sakašvilim - aby pak přeložil oficiální propagandu z Gruzínského vládního webu a umístil k ní svuj podpis. Tomu se říká vyrazit za informacemi.

168377

20.08.2008 08:13

Nezapomeňte na Jugoslávii

kniha

Wilonix 212.?.?.?

Nevíte někdo kdy vyjde tato kniha i u nás (v ČR). Jestli teda někdy vyjde - aby nakladatel nedopadl jako Michal Zítko.

168445

26.08.2008 09:58

Putin si nemůže dovolit ustoupit

w

Wilonix 212.?.?.?

Ten dodatek je přesnej pane Stwora. Tak 90-ti % lidí co znám je to buď jedno nebo z toho maj radost - prostě maj pocit že se jich to netýká nebo dokonce že to je pro jejich dobro. Pak je tu skupinka lidí co z toho ještě profitujou a pokud se náhodou šílenec u kormidla po spatření ledovce zeptá jestli nemá radši uhnout tak mu nakukaj že se nemusí bát protože to loď ustojí. Mám pocit že se naše setrvání na týhle planetě blíží ke konci - tentokrát s opravdu vynikajícím "ohňostrojem".

169026

26.08.2008 10:01

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: Chjo

Wilonix 212.?.?.?

Nemám pocit že by se ptal někdo občanů té které země zda chtějí být v NATO. Takže o té dobrovolnosti bych pomlčel.

169027

02.03.2012 11:30

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Wilonix 80.?.?.?

TedY ne že bych se chtěl zastávat korupce, jež je v Rusku všudypřítomná (no a kde není), ale článek mi přijde trochu moc účelový.
Několik nesrovnalostí mi ta nesedí.
Přejde fakt, že se to mělo údajně odehrát před 14-ti lety (což je dost dlouhá doba na změnu).
Takže bod první - co dělala Ruská mafie na polské celnici na přechodu mezi Polskem a Běloruskem.
Netvrdím ,že to není možné, ale to je pak způsobeno bordelem na Polské straně, nikoliv na té Ruské.
A za druhé - fakt netuším, co má Bělorusko společného s Ruskem, až na nadstandardní obchodní a vojenské styky, což by ovšem mělo být u sousedů pravidlem a nikoliv výjimkou.
A v roce 1998 už SSSR neexistoval navíc v té době nebyly vztahy Moskvy a Minsku kdovíjak růžové. takže nešlo o cestu do Ruska, ale do Běloruska.
Mohu přihodit zkušenosti mého děda, který jezdí každý rok na měsíc za příbuznými do Ruska a pokud mu mohu věřit (a proč by ne), pak největší bordel je na Polsko-Ukrajinském přechodu.
Na Ruské straně je problém jen, když se snažíte něco propašovat dovnitř nebo nemáte víza.

264471

31.01.2013 12:32

Srbsko: uranové náručí NATO

RE: Ale toto je uz naozaj velke zavadzanie!

Wilonix 109.?.?.?

"Doporucujem autorovi clanku PORIADNE si nastudovat nieco o ochudobnenom urane a striel z neho vyrobenych."

Ano, přesně to by jsi měl udělat.

"PS: Strely z ochudobneneho uranu sa pouzivaju hlavne kvoli ich vysokej kinetickej energii."

Toho lze docílit i použitím wolframu, který je dokonce z hlediska hustoty a tvrdosti mnohem lepší volbou.

"Dalsou vlastnostou je to, ze takyto uran sa po prieniku prekazkou vznieti a zapali to, co je za nou."

Další nesmysl. Uranové jádro se nezapálí po průniku, ale během něj. Dojde k tomu proto, že při nárazu vznikne díky tlaku v místě střetu k dosažení nadkritického množství a uran začne hořet, čímž uvolní značnou tepelnou energii, která mu doslova propálí cestu pancířem, pokud tedy není použit kovokeramický kompozit, na který je prostě munice z DU krátká.
Mimochodem při tomto hoření vznikají oxidy uranu, které jsou roznášeny po blízkém i vzdáleném okolí (závisí na síle větru). Uran je, stejně jako většina dalších nestabilních prvků, vysoce toxický a tělo se ho po "pozření" nedokáže (opět stejně jako většinu ostatních těžkých kovů) zbavit, takže vás až do konce vašeho života bude díky uvolňování jader hélia (alfa rozpad) pomalu otravovat.
Nakonec to třeba díky dávce nebude trvat zas tak dlouho, nicméně o to bolestivější smrt bude. [velký smích]
Jestli vám radioaktivní/toxické zamoření trvající až do konce této planety (a to doslova) připadá jako něco normálního, pak je mi vás líto.

284063

02.02.2013 13:20

Izraelský nálet měl zastavit syrský vědecký vojenský výzkum

RE: Protivzdušná obrana

Wilonix 109.?.?.?

Daná oblast je/byla pod ochranou baterie staršího kompletu S200.
Jejich (jedná se o několik palpostů - typicky tři) pozice je již několik týdnů pod opakovanými útoky "rebelů", takže není schopna plnit svou funkci.
Nálet přišel v době, kdy se obsluha bránila (prý) dalšímu útoku.
Těžko říci, jestli byly Izraelci domluveni s "rebely", spíše si myslím, že prostě jen využili situace, kdy si byly vědomi opakovaných výpadků PVO v oblasti.
To, že byl Pantsir "k ničemu", je dáno tím, že není přidělen k dané oblasti (oni jich zase tolik nemají - pokud vůbec, a jsou schopny operačního nasazení).
I když tím Izraelci moc Asadovi nepomáhají, je to z jejich strany logické. Jednak se snaží využít situace, kdy je nepřítel bezbranný a pak také ví, že pokud se Asad neudrží (což je docela pravděpodobné), tak se islamisté zmocní vojenského potenciálu (především pak chemického) Sýrie a klidně je může použít právě proti Izraeli.
Jen stěží si umím představit, že by si izraelská armáda přála pád Asada a nástup islámskejch radikálů.

284167

29.05.2013 15:27

Vyznáte se v jednotkách radioaktivity?

RE: Není to nijak složité

Wilonix 109.?.?.?

Nejhorší jsou neutrony (ať už pomalé, nebo rychlé) mají zdaleka největší prostupnost materiálem a nejhorší účinky na organismus
Zde poměrně zajímavé stránky k tématu.
http://astronuklfyzika.cz/Fyzika-NuklMed.htm

290435

31.08.2013 13:02

Jak Američané falšují informace před útokem na suverénní státy

RE: Tady je nezvratny dukaz,ze ,lidstvo neni pripraveno vkrocit do vesmiru.

Wilonix 109.?.?.?

To jsou naprosté keci.
Neandrtálci byly velmi společenský a sociální typ.
Z toho pramenila v té době značná nevýhoda v oblasti evoluční.
Prostě nemohly v konkurenci s Homo Sapiens přežít.
Zatímco Sapiens byl značně "soutěživý" (rozuměj sobecký, agresivní), tak Neandrtálec byl opakem. Takže z větší části byly neandrtálci vytlačeni a následně vyhubeni agresivnějším typem Sapiens.
Ten zbytek se prostě smísil s naším typem.
Jinak, pokud jde o důkazy, abych měl také něco k tématu, tak toho po zaručenejch a naprosto sebevědomejch kecech, co předvedl Kerry, moc nepředvedly.
Prej, že to podstatný je v kompletní zprávě, ale ta je tajná a nehodlají ji odtajnit.
Už se ani neobtežují nic falšovat, prostě jen vezmou pár papírů, daj na ně štempl "Top Secret" a voilá - tady jsou důkazy.
Nikomu je neukážeme, ale máme na sto procent pravdu a to, že máme pravdu nám řekl celej "západní svět" (abych si pomohl výrokem pana Kerryho).
A do tohotu bordelu nás jistej pan Havel dotáhl.
No, za sebe teda pěkně děkuji pane Havel, doufám že si vás v pekle pořádně podávaj.

295315

05.04.2014 13:35

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

RE: Pomotaná fakta 1920, 1939 až 1945

Wilonix 109.?.?.?

Poláci Rusko nenapadli.
Poláci napadli nově vzniklou Ukrajinu a Čechy (Těšínsko - zde byly ovšem vojensky poraženy).
Rusko sice vedlo válku o obnovení územní které patřilo carskému Rusku (nikoliv Polsku), ale útok byl veden přes území Běloruska a pobaltí. (tolik k tomu nad tebou)
Pokud jde o ty ruské vojáky, tak ty našli místo posledního odpočinku na místě zvaném Kozí vrch (ironicky ležící jen pár kilometrů od Poláky neustále oplakávané Katyně).
Většina těch polskejch popravenejch polskejch důstojníků se účastnila i poprav (ruských zajatců) a sloužila v "zajateckých" táborech.

307948

15.04.2014 19:36

Provolání k obyvatelům západní a centrální Ukrajiny

RE: Děkuji za vysvětlení.

Wilonix 109.?.?.?

Nějak jsem si nevšiml, že by tu po tisících pracovali Rusové (nebo kdekoliv na západě), či Bělorusové.
Ano jsou tu Ukrajinci, ale jen ti západní, protože ti východní jdou za prací právě do Ruska.
Pokud jde o ty Rusy, co jsou u nás, tak ti si žijí rozhodně lépe než našinec.
Pokud jsme u těch tisíců, oblažte nás nějakou tou statistikou, ať tu nejste za lháře.

308539

03.05.2014 01:44

Americká politika v Euroasii: hlavně rozvracet!

RE: Oděsa je v plamenech, 38 lidí uhořelo v budově odborů, Rusko zvažuje intervenci!

Wilonix 109.?.?.?

Ono to není tak jednoduché.
Jistě, pokud jde o Krym, pak zde byla vysoká pravděpodobnost, že se civilisté připojí na ruskou stranu (většina z nich Rusové, či se k nim hlásící), či alespoň nebudou dělat problémy.
Dneska mohou na Krymu hovořit o štěstí a ekonomicky na tom také neprodělali (pokud se nepletu, tak Putin hovořil o zhruba 140 mld. rublů, které budou letos použity pro rozvoj Krymu).
Jenže Ukrajina, to je něco jiného. I kdyby jim chtělo Rusko opravdu nezištně pomoci (a já nic takového netvrdím), pak je tu problém s lidmi, kteří si je na Ukrajině nepřejí (i když třeba podporují federalizaci). u těch by v tomto okamžiku mohla invaze vyvolat naopak příklon ke kijevské vládě a ruská armáda by pak mohla čelit i odboji v týlu, což je nepříjemné pro každou armádu a obvykle to obnáší civilní oběti a stále větší odpor lidí na okupovaném území.
Takže teď budou Rusové čekat na dostatečný počet obětí (cynicky řečeno).
Oni vlastně nemusejí dělat vůbec nic, protože kyjevská, nikým nevolená vláda, dělá vše potřebné za ně.
Takže to pro Rusy s postupem času bude naopak jednodušší.
Tím, jak přibývá obětí totiž jednak roste nespokojenost lidí s vládou, ale také bude čím dál tím více docházet k rozčarování vojáků uvnitř ukrajinské armády (a těch pár gardistů co prošli letním výcvikovým táborem pana Jaroše na tom nic nezmění).
A v tu chvíli bude právě ten nejvhodnější čas na invazi.
Abych parafrázoval:
Až ti, co dnes křičí, že nás tu nechtějí, budou zítra křičet abychom jim pomohli, pak teprve bude ten pravý čas.
O západ (USA/EU) tu už vůbec nejde. Ty doby, kdy se Moskva starala o to, co na to západ řekne, už jsou minimálně 2 roky v tahu (vlastně od té doby, kdy naprosto nesmyslně podporoval kravatožrouta, přes znásilnění OSN v případě Libye až po podporu džihádistů v Sýrii).

309326

04.05.2014 00:17

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

RE: Taky mám za to, že BL pod Čulíkem bez Kotrby jdou do kytek

Wilonix 109.?.?.?

Netuším, čemu se tolik divíte.
Čulík je, stejně jako Dolejší, fanatickým zastáncem EU.
A jelikož je za tento průser zodpovědné především EU (i když nejspíše v roli užitečného idiota na seznamu USA), tak se prostě vina musí shodit na toho na druhé straně.
Tohle je prostě achilova pata pana Dolejšího a tak pravdu nikdy nepřizná.
A tak zatímco se EU/NATO sere čím dál tím více k ruským hranicím (což je jednoznačně prokazatelné), Dolejší nám vypráví něco o snaze Putina obsadit bezmála Francii, s tím, že Češi a Poláci už to maj stejně spočítaný a o pobaltí už ani nemluví, ironicky k tomu využívající Rusko-Gruzínské letní války. Zde byla sice viníkem Gruzie, ale to mu nebrání v tom celou událost překroutit a obvinit z ní Putinovy imperiální choutky. Pro jistotu ještě přidává výplody notorického lháře a falzifikátora historie Rezuny (Suvorova).
Kde na to proboha přišel, to umí číst myšlenky??.
Bohužel BL výrazně chybí právě Kotrba a i když jeho úlohu částečně supluje (pro mě dost překvapivě) Boris Cvek.

309417

11.05.2014 18:51

MMF jde na Ukrajině do války

RE: Historie?? Histerie!

Wilonix 109.?.?.?

Ono jim sověti pomoci nemohli, ani kdyby chtěli.
Pokud by se totiž onen "historik", na kterého reagujete skutečně zajímal o historii, a ne to, co mu napíšou na české wiki, pak by se prostě dozvěděl, že Visly bylo dosaženo po zhruba 18-ti měsíčním nepřetržitém pohybu rudé armády směrem na západ.
Jenže operace rudé armády probíhali rychleji, než se předpokládalo a začala prostě váznout ve stejných problémech, jaké postihli tu německou tři roky předtím (tj. nedostatek záloh a celkové logistické selhání).
Nehledě na to, že ze strany Polska ani nebyl zájem o zapojení sovětů do povstání.
Podtrženo, sečteno - proč by měli sovětští velitelé posílat nedostatečné počty špatně vyzbrojených vojáků do zbytečných jatek a riskovat přitom selhání vlastních navazujících operací pro někoho, kdo o pomoc jasně nestojí.
Zde je vidět jasná paralela mezi Varšavským, Slovenským a poté i Pražským povstáním.
Pokud plánuji ozbrojený odpor proti nepříteli, pak se chtě nechtě musím domluvit s jeho nepřítelem o co největší vojenskou podporu.
Udělat to tak amatérsky, jako třeba v Praze a pak volat rádiem o pomoc, to je prostě špatně.

309994

04.07.2014 01:04

Náznaky, že USA plánují jaderný útok proti Rusku

RE: jaderny utok proti Rusku - co to bylo za idota, ktery to psal

Wilonix 109.?.?.?

"2.Má 120mm kanón s nímž je s podkaliberní protipanc.municí s jádrem z ochuz.uranu schopen zlikvidovat T90 na 2500-3000m,což mu
T90 nemůže oplatit,protože jeho 125mm kanón nepoužívá munici ochuz.uranem,ale může jej zlikvidovat tou zmiňovanou PTŘS na vzdálenost už 4800m s 98% pravděpodobností první ranou....čili o dva kilometry dřív,než se dostane na účinný dostřel kanonu Abramse."

Což není tak docela pravda.
Za prvé - penetrátory z DU se vyráběly i pro tanky řady T72 a výše.
Za druhé - na vzdálenost 2500-3000 m je skutečně schopen zlikvidovat téměř jakýkoliv tank, ovšem pouze při "šťastné" ráně.
Ty tři km jsou pro tento typ munice prostě na hranici efektivního dostřelu (to samozřejmě platí i pro ruskou podkaliberní munici).

http://fofanov.armor.kiev.ua/

Navíc ve válce nelze prostě jít po jednotlivejch položkách a srovnáním určit kdo zvítězí.
Tak to nefunguje.
Rozhodně ne u technologicky srovnatelných armád.
A vlastně už to neplatí ani pro naprosto neporovnatelné armády.
Viz třeba Hizballáh vs IDF v roce 2006.
Zde rozhoduje především motivace, výcvik, ochota jít bojovat a hlavně schopnost přizpůsobit se okamžitému vývoji.

Ještě k článku.
Překvapivé vyřízení ruských jaderných zbraní je pitomost.
Za prvé - po zjištění případného útoku (za což je právě třeba B2, směřující k ruským hranicím považován) jsou tyto síly okamžitě uvedeny do pohotovosti, stejně tak PVOS a pokud by náhodou došlo k zásahu prvního sila (a zde by se musely sakra snažit, protože ty jsou stavěny tak, aby vydržely přímý zásah konvenční zbraní, či jaderný do několika set metrů) dojde k odpálení ostatních.
Jednoduché a efektivní zabezpečení.
A to nemluvím o tom, že má pentagon povědomí pouze o těch nejznámějších silech (odhadem tak 30% ruského jaderného podzemního arzenálu).
Sila jsou v odlehlých většinou zalesněných oblastech (obtížná identifikace místa) vzdáleny od sebe stovky metrů, právě pro případ bombardování) a jsou dokonale zamaskovány v terénu. Jediný způsob, jak by je bylo možné zneškodnit, je obsadit spojovací velící stanoviště (stejný problém s identifikací místa, navíc jde o dobře hlídané objekty).
Takže každému, kdo by se je chtěl pokusit rychle zničit bombardováním, přeji hodně štěstí a skutečně silný opalovací krém.

312644

20.07.2014 02:19

Let MH17 skončil nad Ukrajinou

RE: Nekolik upresneni.

Wilonix 109.?.?.?

To, co tu napíši je pouze hypotetické, protože vyšetřování ještě neskončilo a mnohé se může ukázat být lichým. Jde pouze o můj názor, založený na tom, co jsem se zatím z několika zdrojů (jež si často dost protiřečí) dozvěděl a nemusí jít o úplný obrázek toho, co se stalo.
Samozřejmě, že výkon těchto systémů (střední a velký dosah se bez nich ani neobejde) se zvyšuje při začlenění do vyšších prvků detekce a velení v rámci PVOS.
Proto se pro ochranu území tyto systémy začleňují do střeleckých baterií, rozprostřených kolem několika (různých typů) přehledových radiolokátorů (a občas i střeleckých, protože to umožňuje vést palbu na více cílů současně) a pro zefektivnění jejich palby se používá velitelských center.
Začlenění do těchto struktur zvyšuje efektivitu i u systémů krátkého dosahu, ovšem nijak dramaticky.
To je důvod. proč nemá smysl dodávat Iránu systém S400 v počtu 1 nebo 2 kusy.
Prostě je pro Irán, ale i Sýrii a jim podobné lepší , když dostanou 50 kousků systémů, jako je Pantsyr-S1, které jsou schopny pracovat samostatně (jsou schopny samostatně zjistit, označit a vést palbu s vysokou pravděpodobností zničení cíle, tj. jsou schopny pracovat efektivně i bez dalších prostředků PVO), i když pokrývají menší prostor
Jak píše pan Radosta,
Samotný systém může zachytit cíl pomocí optických přístrojů a na navedení střel se používá do systému zabudovaný střelecký radar.
Ten ovšem slouží k ozáření cíle úzkým paprskem, na jehož odraz se navádí střela, nikoliv k jeho identifikaci.
Pokud tedy měli separatisté k dispozici pouze jeden tento systém bez přehledového radiolokátoru, pak je schopnost vyhledaní a identifikace cíle snížena, pracovali tedy v daleko větší časové tísni.
Takže si to shrňme.
Pokud měli jen jedno střelecké stanoviště bez přehledového radaru, pak měli na nalezení a identifikaci málo času (museli se spolehnout jen na optický kanál s omezeným dosahem).
Pokud navíc letoun opravdu doprovázely ukrajinské stíhačky, pak to identifikaci ještě více ztížilo ve smyslu "proč by letěli vojenské letadla spolu s civilním".
Jestli tomu tak opravdu bylo, pak můžeme říci, že ukrajinská armáda udělala "vše nutné", aby separatisté na letadlo vystřelili.
Nechci tím říci, že je donutila vystřelit, ale pouze jim znemožnila efektivně identifikovat nad nimi letící letadlo.
Navíc měli Ukrajinci dost času piloty letadla varovat a popřípadě odklonit.
Obecně lze tedy říct, že na sestřelení mají největší zásluhu piloti stíhaček, kteří udělali z dopravního letounu legitimní cíl. Na druhou stranu neměli separatisté střílet v situaci, kdy si nebyli jisti.

313553

12.10.2014 02:43

Novorusko: A za co jsme vlastně umírali?

Strelkov

Wilonix 109.?.?.?

Za co vlastně bojuje Strelkov?
Proti komu?
Proti Ukrajině, proti Moskvě?
Strelkov je prostě člověk, kterej odmítá uznávat jakékoliv jiné, než svoje řešení.
Jistě je to vynikající taktik a vojenský velitel, ovšem zcela mu chybý jakéhokoliv reálné řešení.
Problém je, že jakýkoliv konflikt nelze vést donekonečna a pokud nemá politické řešení, které by byly ochotny akceptovat všechny strany sporu, pak je tato válka zcela nesmyslná.
Stejný problém mají američani v jejich konfliktech. Prostě jim chybí politické řešení a proto nakonec prohrávají, i když vojensky mohou zvítězit.
Na ukrajině a zejména na východě je situace taková, že lidé nesouhlasí s Kijevem, ale nemají zájem vést občanskou válku, pak došlo k napadení těchto východních regionů ukrajinskou armádou a zejména soukromými armádamy několika oligarchů.
Bylo tedy jasné, že se lidi začali bránit a Strelkov je zorganizoval a přes své kontakty je zřejmě zásoboval i z Ruska.
Za to mu patří dík a pokud někomu lidé z doněcké oblasti žehnají, je to nejspíš on.
Ale problém je, že on chce bojovat dál, až do Kijeva a o to východ ukrajiny nestojí. Oni už svobodu získali a nepochybně ji teď garantuje ruská armáda, což si Kijev nepochybně uvědomuje (proto ty Porošenkovi schůzky s Putinem).
Moskva tedy teď musí donutit, coby silnější strana konfliktu, ozbrojené skupiny k tomu, aby složily zbraně nebo se stali součástí regulérních ozbrojených sil.
Pokud k tomu dojde, bude muset to samé udělat i Kijev.
Pak to totiž bude ukrajinský prezident, kdo bude ovládat tyto skupiny, které v současné chvíli neovládá nikdo (pokud jde o armádní velení), pokud se přidají k ozbrojeným složkám, nebo je bude muset silou zlikvidovat.
Porošenko v současné chvíli neovládá nic a Moskva si to uvědomuje, proto se snaží mu dát co největší šanci tyto skupiny ovládnout. Pro stabilitu a budoucí řešení je to totiž to nejlepší řešení.
Bohužel toto úsilí o diplomatické a stabilní řešení (v rámci možností) Strelkov a jeho následovníci sabotují a tím i pozici Moskvy.
Pokud jste někdo viděl konferenci z Jalty (nedávno), tak tam Putin jasně hovořil, že chce aby Rusko bylo chápáno jako garant míru s tím, že nechce jít cestou USA coby neustále válčícího státu.
Jenže Strelkov je především následovníkem Dugina a jeho ultranacionalistů, a vede válku nejen s Kijevem, ale i s Moskvou (respektive s Putinem). To je ta pátá kolona o které hovoří V.V. Pjakin.
Takže tady nelze hovořit o zradě, ale o šanci na život nové republiky, kterou může další pokračování konfliktu zahubit.
Proto je třeba Strelkova odstavit.

318903

24.10.2014 13:30

Čí ponorka ve švédských vodách?

RE: Švédi

Wilonix 109.?.?.?

Rusko dodává přesně podle smlouvy.
Mimochodem, objem je smlouván na roční odběr, nikoliv na denní průtok.
Důvodem je ten prostý fakt, že v určitých měsících se odběr diametrálně liší (podzimní dočerpávání zásobníků, letní teplé počasí, atd.).
Podle toho se upravuje denní průtok.
Jde o to, že Slovensko a další státy požadují nadměrný průtok (díky reverzu), což jim ovšem protistrana logicky neumožní (kdo by jí ten plyn navíc zaplatil).
Pokud jde o Fica, tak ten si sice opravdu stěžoval, ale nikoliv na Rusko, ale na EU, po které chce finanční kompenzace (opět zcela logicky, protože k reverzu je donutila právě EU)

319714

18.11.2015 14:35

Signalizuje poslední porada v Kremlu změnu kurzu?

RE: obávám se

Wilonix 109.?.?.?

Ona zas tak rychlá ta aktivace nebyla.
Atentát na letadlo na Sianji pouze poslouží jako případné Casus Belli, pokud to feudálům v SA nedojde a budou dál zásobovat fanatiky v Sýrii (proto ty řeči o článku 51 charty OSN z úst Putina), pak by bylo v SA tepleji, než je v tomto období běžné a Amíci by s tím nemohli nic dělat, což je ostatně to, co si zřejmě Putin vysvětloval s SA zástupci za zavřenými dveřmi na G20.
Pokud jde o samotné nálety a jejich zintenzivnění, tak ty byly plánovány ještě před atentátem a to jako další fáze podpory postupujícím syrským jednotkám po uzavření IS do Syrského kotle (ke kterému fakticky dojde po uzavření zbytku Turecké hranice, pokud tedy USA splní spolu s Tureckem to, co slíbili), kde budou demoralizováni útoky ze vzduchu a následně dočištěni Syrskou armádou. Pokud pojede vše podle plánu, pak by tato operace neměla trvat více, než 4-5 měsíců.
Tvrzení, že jde o nový Afghánistán je mimo, protože Ruská strana mnohokrát opakovala, že bude v Sýrii tak dlouho, dokud bude syrská armáda ochotna bojovat (a tedy bude koho podporovat).

342022

25.11.2015 19:44

Sestřelení Su-24

RE: reb

Wilonix 109.?.?.?

Letoun byl sestřelen raketou krátkého doletu (AIM 9M).
Proti tomu by mu byl REB kontejner k ničemu.
Na to by potřeboval lavušky, jenže ty neměl letoun ve výbavě, protože lety byly vedeny mimo oblast dosahu Manpads a ať už ISIL, nebo ty "umírnění" letectvo nemají (vlastně až do včerejška neměli).
Nehledě na to, že to váží cenná kila, které byly jistě použity pro jiné "potřeby"
Jelikož letoun nemá ani radar pro sledování prostoru za letounem (šídlo), ani žádné IR detektory pro zadní část, pak prostě nemohl být nikdy pilot upozorněn o tom, že na něj něco letí.
Nehledě na fakt, že byla střelba (podle radaru z Hmeymimu) vedena na vzdálenost ne větší, než 3-4 Km (přiblížení - výstřel - obrat a úprk na základnu).
Nebyl čas na reakci ani v situaci, pokud by o té střele věděli, natož takto.
Su 24 prostě není agilní letadlo jako třeba Mig 29 (i když tomuhle by se nevyhnul asi nikdo).
Rusové prostě opět doplatili na svojí naivitu a já nechápu, jak je možné, že ty bombardéry nekryjí stíhači už od začátku kampaně (zejména pokud bombardují pozice rebelů poblíž hranice státu, který je otevřeně podporuje).
To už ale nemá cenu řešit, protože turečtí piloti dnes už nelétají (dostali oficiální zákaz) po tom, co bylo každé jejich letadlo startující z letišť v této oblasti okamžitě zachyceno ruskou PVO.
Mimochodem taková perlička ze včerejška z Aktuálně.cz, kdy se kasal jeden pilot (údajně, moc se mi to věřit nechtělo) AČR o tom, že jako bejt to jako Gripen tak by to o přilétající střele věděl, ale SU 24 je stará mašinka....
Věděl by stejný ho... jako pilot toho SU, protože ani Gripen nemá radar pro kontrolou zadní polosféry, ani IR senzory, a jinak se střela s pasivní naváděcí soustavou zjistit nedá.
Pokud tohle opravdu létá na Gripenech, tak chraň nás pánbůh ...

342291

26.11.2015 00:05

Sestřelení Su-24

RE: reb

Wilonix 109.?.?.?

"Pred dvoma týždňami skusmo Izraelci učinili karusel show nad Damaskom a aby sa nepovedalo, čosi tam aj pobombardovali na letisku - konfortne si odplávali domov."

Což se samozřejmě nakonec ukázalo jako fejk.

"diletantizmus a schématizmus a naivita"

Ano, to je přesně ten problém. Rusově prostě věřily dohodě, uzavřené s USA o předcházení podobných incidentů.
Už nevěří, pozdě bohužel.
To, že byly ruské bombardéry sledovány tureckými stíhači, bylo běžné a nikdo tomu nevěnoval pozornost.
Tohle je totiž ve vojenském letectví běžná praxe.
Pokud se přiblížíte k hranicím jiného státu, tak vás prostě doprovazejí jeho stíhačky.
Pokud s tou zemí nejste ve válce (nebo o sobě naopak prohlašuje, že je spojenec v boji proti terorismu), pak to berete jako běžnou rutinu.
Nikdo to od někoho, kdo se prohlašuje za spojence, nečekal. To je celé.
Pokud se nepletu, tak rusové v první verzi uváděli, že se letoun zřítil (ne že byl sestřelen), tj pokud tam měli PVO schopné to Turecké letadlo sestřelit, tak by ho stejně nepoužily, protože neznali příčinu pádu.

"inštaľované zariadenie LO 82 MAK UL"

Ano, jenže ty jsou instalované na přídi a na spodní části uprostřed trupu a snímají spodní horizont pro případ odpalu MANPADS (což je pro letouny této kategorie největší hrozba), odpal z šesté hodiny nemají šanci zaregistrovat.
Světlice se vypouštějí jen v případě letu při zemi jako prevence proti zaměření (nikoliv ve chvíli, kdy k vám už letí raketa).
Zkuste reálně posoudit, co je schopen člověk udělat za ty 3-4 sekundy (a možná i méně) a hlavně nepřeceňujte techniku.

342308

26.11.2015 18:13

Sestřelení Su-24

RE: Tipnul bych si, že Turci někoho krejou

Wilonix 109.?.?.?

"Americké stíhačky dorazily na strategickou základnu v Turecku ... Budou bojovat proti Islámskému státu ... "

Jenže nejde o F 16, ale o F 15 (což se nedá zaměnit a to ani na radaru, protože vypadá úplně jinak a je podstatně vetší).
Američani by nikdy nešli do přímého souboje s Ruskem, protože na to mají pitomce typu Jaceňuk a spol.
Jeden z důvodů tu už padl, Turci přicházejí ruskými nálety na cisterny o miliony dolarů denně (a to nemluvím o řidičích a autech). Tím druhým je to, že na straně turkmenských "rebelů", bojujících proti Asadově armádě, jsou nepochybně i turečtí vojáci, kteří pod údery ruského letectva umírají, i když to Turci nikdy nepřiznají.
Takže tím hlavním motivem (a za tím si stojím) nebyl příkaz USA, ale obyčejná frustrace turecké armády a samotného Erdogana.

342358

28.11.2015 02:33

Sestřelení Su-24

RE: Tipnul bych si, že Turci někoho krejou

Wilonix 109.?.?.?

Posílal jsem odkazy, neprošlo to přes admina.
Takže stačí zadat do Google "f 15 turkey" a hned na první stránce ti vyjede mraky odkazů, a to podstatně novějších, než ten tvůj 4 měsíce starý.
Kdo chce najít, ten najde, kdo nechce, ten se akorát vytáčí [chechtot]

342436

28.11.2015 13:01

Americká letadla nechala cisterny ISIS nedotčené, protože „jim došla munice“

RE: Americke letadla

Wilonix 109.?.?.?

Jak by mohla zbýt munice na cisterny, když bylo potřeba zničit rozvod vody ...
http://www.almasdarnews.com/article/19640/
Ale zase je to v souladu s "ekologickým" bombardováním, které vede Obama.

342457

28.11.2015 18:45

Sestřelení Su-24

RE: Tipnul bych si, že Turci někoho krejou

Wilonix 109.?.?.?

enki:
Ukaž, kde jsem psal, že to SU nebylo sestřeleno letounem F 16.
Už mě unavuje reagovat na tyto přiblblé výpady.

K anonymovi.
O těch F 16 jsem nevěděl, tuto zprávu jsem prostě nezaznamenal a mnohé by to vysvětlovalo (zejména stažení Patriotů a následný přílet F 15).
Takže díky za info.
Ps. jen netuším, proč mi onikáš. [zmaten]

342471

02.12.2015 03:29

Jaceňjukovo ultimátum ohledně ukrajinského dluhu Rusku

Další bolehlav pro MMF

Wilonix 109.?.?.?

Prostě Putin.
Přišel, viděl, zvítězil (a udělal z kolemsedících naprosté hlupáky).
Volný překlad pro ty, co si neuvědomují, co to znamená.
Putin defakto navrhl to, že pro Ukrajinu zavede splátkový kalendář (Ukrajina bude platit pouze úroky) a onen dluh zaplatí londýnská burza, coby objekt, který dluhopisy prodal.
Rusům je jedno, kdo jim zaplatí a po pravdě řečeno, od Ukrajiny se peněz nedočká.
Jenže jde o to, že zatímco MMF tlačil na Rusy, aby odpustili 30-100% dluhu, tak rusové přišli s tím, že dluh rozdělí (a o rok posunou splátku první části), ale splatí ho finanční struktury, patřící pod MMF.
Samo o sobě to nezní tragicky (3 miliardy USD se jistě najdou), jenže vznikne precedent, kterého by mohli využít dejme tomu věřitelé Řecka a dalších těžce zadlužených zemí.
A to už by byla jiná situace.
Jde o to, že Putin navrhl překopání současného mezinárodního úvěrového systému a to ve smyslu, že by za splácení dluhů odpovídala finanční instituce, která prodej zprostředkovala (a strhla si patřičnou provizi), tj riziko by nesla ona a ne věřitel.
Je proto zcela logické, že s tím podpindosníci na západě souhlasit nebudou, takže k dohodě nejspíš nedojde.
A Jaceňuk může prohlašovat co chce.

342615

01.04.2016 16:29

Francouzský protiteroristický šéf: „Mám důkaz, kdo zabil Litviněnka – a nebylo to Rusko“

RE: kedze je 1. april tak to tak aj beriem

Wilonix 109.?.?.?

"Litvinenko predsa nezomrel hned a celkom jasne oznacil svojich vrahov."

Až na to, že jediný, kdo pobíhal mezi novináři a křičel o tom, že Litviněnko označil za vraha Putina, byla jeho žena, které to měl údajně sdělit krátce před smrtí, a jako na potvoru beze svědků.

On celkově ten trojlístek (Berezovskij, Litviněnko, Politkovská) nestál za nic, kazili všechno, na co sáhli a ještě ani nedokázali držet hubu.
Takže, jakožto nejslabší, dostali "padáka" a alespoň posloužili jako "vhodné" diskreditační mrtvoly.

"Potvrdili to aj sud v anglicku a preto mnohym vysoko postavenym rusom hrozi v britanii basa."

Každý máme jinou představu o tom, co znamená pojem "mnoho".
Vím o dvou, ale to ti nemá cenu vykládat ...
Prostě jsi si uplivl a teď zase mazej na blog pana Smatany brečet o ruskou propagandou ztracené generaci.

347362

08.08.2016 13:05

Rusko vítězí nad terorismem… zatímco Amerika velebí obludárium

RE: No,....

Wilonix 109.?.?.?

Reálně k průlomu nikdy ani nedošlo.
Vznikl pás o šířce několika set metrů, které by se dalo označit jako "území nikoho", které bylo pod palebnou kontrolou obou táborů, ale reálně se přes něj nedalo zásobovat obklíčenou část Alepa.
Západem podporovaní teroristé ztratily značné množství živé síly (násobně více než SAA), což pro ně není problém, protože na rozdíl od Syrské armády nepřišli o mobilizační potenciál (žoldáky sem dovážejí z celého světa, zatímco mladí Syřané houfně utíkají na západ), ale ztráty v technice se budou kompenzovat hůře.
Syrská armáda se prostě rozhodla zase podniknout velkou operaci v Alepu bez zajištění obrany na krizových částech této fronty.
Je třeba, aby už se konečně jednou její velení poučilo a připravilo pořádně obranu před začátkem operace, protože An Nursa neměla jinou možnost, než neustále vrhat další a další vlnu lidí k vytvoření průlomu (Nursa si nemůže dovolit ztratit Alepo, protože na něm stojí její ekonomika).
Pokud by byla obrana připravena, nikdy by pouhá převaha lidí bez podpory letectva Nurse nestačila.

351182

09.08.2016 23:39

Rusko vítězí nad terorismem… zatímco Amerika velebí obludárium

RE: No,....

Wilonix 109.?.?.?

Už to skoro tak vypadá, že šlo o plán nalákat co nejvíce teroristů do jedné malé oblasti, navíc bez civilního obyvatelstva, takže se tu může letectvo i dělostřelectvo vyřádit, i když je tu možnost, že to prostě někoho z velení (SAA/RF) napadlo až na základě neúspěšné obrany - tj klasicky přetvořit prohru ve vítězství.
Takže situace je taková, džihádisti utrpěli "vítězství" a teď jsou fakticky uzavřeni v kotli a jsou zpracováváni ze vzduchu.
Což nejen že znamená jejich pravděpodobný konec, ale hlavně se nemohou zapojit do bojů o Kinsambu a u hranic s Tureckem (celkově na jihozápadě provincie Idlib a jihu Alepa), takže si tam může armáda postupovat, jak chce s minimálním odporem.
Už včera jsem začal mít podezření, že šlo jen o taktický manévr ze strany SAA.
Doufám, že se to potvrdí.

351207

22.11.2016 17:24

Prastaré spirituální kořeny rusofobie

RE: I neviditelný bůh pověřil Hitlera, nebo Rothschilda, Rockefellera, Warburka...

Wilonix 109.?.?.?

" Kde chybí uznání práv Božích, tam se nelze dovolat ani skutečných práv člověka. A to již toho nejzákladnějšího – samotného práva na život. "
Neboj, my tě pochopily.
Kdo se neklaní bohu, nezaslouží žít ...
Krásně jsi se nechala indoktrinovat nástrojem globální elity, který se v několikrát obměněné formě vyskytuje na této planetě už asi 3000 let.
Víš, ono dobro nebo zlo vychází pouze z člověka a je dáno jeho motivací a schopnostmi.
Pokud konáš dobro "ať už pod tímto definuješ cokoliv, co je podle tebe prospěšné společnosti" pouze z toho důvodu, že je tvojí motivací strach z "božího soudu/pekla", pak nekonáš z vlastní vůle a tvé činy nelze označit za dobro, bez ohledu na to, že nemáš svobodnou vůli a jsi pouhý otrok.
Pokud jsi to dotáhla na tuto úroveň, tak ti "gratuluji", protože úroveň psychiky "člověk" je pro tebe nedosažitelná.
Užívej si svoji úroveň "zombie".

353493

17.04.2017 10:55

Úspěšná mise: matka všech bomb proletěla překližkou

RE: Počty - ta čísla nemusí vůbec souviset s realitou

Wilonix 109.?.?.?

Pokud někdo po bombardování přinese přesný počet mrtvých, tak tu jsou pouze dvě možnosti.
Buď ví, kolik protivníků bylo v cílovém prostoru a s jistotou může tvrdit, že jsou všichni mrtvi, nebo je to číslo pouhým vzkazem tomu, kdo to jistě dokáže pochopit.
Je jistě "náhodou", že po tom, co Konašenko zpochybnil efektivnost útoku tomahavků (23 z 59), použije Pentagon MOAB a oznámí počet zabitých "36".

357226

24.02.2019 03:22

Já chci kolečko! Vraťte mi kolečko!

RE: Nechci Vám kazit radost z objevu

Wilonix 109.?.?.?

"o - moderní prvky pro uchování dat opravdu nepotřebují napájení z baterie, viz kromě zmíněných EEPROMek také flešky neboli USB flash disky."

Trocha nepřesností.
EEPROM skutečně nepotřebuje napájení, protože je do ní datový záznam doslova "vypálen", to z podstaty věci znamená, že se na ni nedá normálně zapisovat, je pouze Read only (proto také ono označení ROM), proto je EEPROM použita pouze jako výchozí datové médium pro základní konfiguraci (Firmware/BIOS - chcete-li), při prvním spuštění a při jakékoliv změně v rámci možného nastavení Firmware se data uloží do přidružených CMOS pamětí, a ty už se bohužel při ztrátě napájení "vynulují" (smažou se uložená nastavení).
U Flash disků (NAND obecně) platí to samé, jako u CMOS, pokud je necháte bez napětí příliš dlouho, tak data na nich degradují a stanou se nečitelná. Pokud by vám šlo o delší trvanlivost dat, tak je určitě nebudete cpát do NAND buněk (schválně, kolik podniků zálohuje na flash disky nebo SSD disky?), ale použijete spíše magnetický záznam (HDD, pásku), kde je degradace podstatně nižší, nebo je vypálíte (ještě lépe necháte vylisovat) na kvalitní optický disk.
Schválně si zkuste vyndat baterii ze základní desky a vytáhnout PC ze sítě.
První, co vám po startu deska oznámí je to, že došlo ke ztrátě nastavení a je třeba obnovit (ihned vás nasměruje do Biosu).
Některé desky dokonce odmítají s nefunkční baterií fungovat i když je deska připojena na zdroj (tj. neustále pod napětím, i při S5 state).

Ps: CMOS obecně není typ paměti, ale standart technologie výroby logických integrovaných obvodů, mezi které spadají i paměti.
Používám jej proto, že i přes nepřesné označení je to bráno v tomto případě jako uznávaný "standard".

369869

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 64 čtenářů částkou 12 096 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
25,91 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,75 Kč
Švýcarský frank
23,53 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,70 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 514,98 Kč
1 unce stříbra
559,10 Kč
Bitcoin
1 239 324,00 Kč

Poslední aktualizace: 19.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 293 160