Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Spytihněv

Nalezeno 679 příspěveků, 2 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.03.2008 00:42

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz

Spytihněv 85.?.?.?

Několik piv mi umožnilo reagovat…

>Šmarjá pano, ona byla… atd.
Zlikvidovali, nebo ne, nám se to stát nemůže, protože co? Protože h... [oči v sloup]

>Hrůzo hrůz, co když… atd.
Z cizího krev neteče, nebo tak něco?

> Argument typu "...To se děje ... atd.
Tak jo, žádné strachy, není se čeho bát. (Jen se nenechat oblblbnout "LOGICKÝM KLAMEM" ) Aha! [smích]

155969

08.03.2008 11:17

Francouzská držitelka Oskara: Útoky 11. září byly vykonstruovány

RE: vyslovila pochybnosti o americkém přistání na Měsíci

Spytihněv 85.?.?.?

Tak jo, pane Vojto!

Povedlo se jim to! Je to od toho z obchodu k nerozeznání [překvapení]

Vložený obrázek

156014

08.03.2008 11:35

Teror pravdoláskovců

RE: Zvědavec: Jaký vydavatel, takové gró čtenářů?

Spytihněv 85.?.?.?

Vás ale ty kalhotky ňák chytly [mrknutí jedním okem]

156016

08.03.2008 21:41

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz

Spytihněv 85.?.?.?

Tehdejší systém ubližoval. Proto není omluva. A zrovna tak dnes. Pokud budete zlehčovat jakékoli nesmyslné příkoří, znovu může dojít třeba i na Vás. Pokud pokládáte přeplněná vězení, tupou policii, nenažranou agresivní armádu, omezené politiky, místo lidí konzumenty, místo soudu inkvizici a svět kde lež se stala ctí za normální stav, pak jsme každý jinde a chceme něco jiného.

Potom samozřejmě nemůžete vidět ani souvislosti, které jsou třeba mě zřejmé. Asi Vás nelze přesvědčit, ale píšu to jen proto, že doufám, že si to přečte i někdo jiný.

156070

09.03.2008 01:11

Francouzská držitelka Oskara: Útoky 11. září byly vykonstruovány

RE: Pristani na mesici....

Spytihněv 85.?.?.?

>Pro praci v kosmu, stejne jako pro kazde jine narocne prostredi, je zarizeni treba prislusne navrhnout. Pak bude fungovat dobre a spolehlive.

I to je můj názor. Proto si myslím, že použitý aparát na snímcích z mise Apollo 12 je vysoce nevhodný pro práci „na měsíci“ (za to výborný ve studiu)
(samozřejmě že extrémní teplota ze slunečního záření přenesená kovovým pláštěm by zlikvidovala celuloid během momentu)

Pokud vysvětlíte následný snímek, tak uvěřím v „měsíční“ misi. Víte co je na snímku podivné?

Vložený obrázek

156079

09.03.2008 10:41

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - závěr

Spytihněv 85.?.?.?

Pane Vojto, je to marné…

Svět je propojen, a ty věci co jsem uvedl, neexistují odděleně. A nevím, jestli mé cenu Vám ty souvislosti vysvětlovat. Jste totiž slepě věřící v zázračnou moc západní společnosti. S tím se dá těžko něco dělat. Je to jako vysvětlovat Američanovi ze středozápadu, že lidstvo je starší než pár tisíc let a krev je červená.

Vidíte svou existenci spojenou s ideálním viděním toho co je. Možná, že se již ani neživíte, a ani nikoho neživíte. Možná se jen tiše modlíte, aby lidé ještě aspoň chvíli pokorně platili na ně uvalované daně. Platili a pachtili a tleskali a hlavně nereptali. Možná se to někde stále vede, ale doufám, že v zemích českých lidé stále myslí aspoň krok dopředu.

Vy na to asi kašlete, ale lidstvo pokud nezmění svůj přístup k vidění světa (viděno očima masmédií), tak již možná další generace je v konečném ohrožení (co se týká přežití).

Farmaceutická loby je jen z dalších věcí, kterou jsem neuvedl. Není odtržena od zbytku světa, je jen dalším příkladem, jak dnes svět funguje. Lidská sounáležitost je odrazem lidské dokonalosti. Pokud jí degradujeme na kšeft, je to pak jen kšeft a nemůžete od toho čekat nic, co je motivováno něčím jiným. Pokud své zdraví svěříte byznysu, pak jen naivní zoufalec může věřit, že Vás chce učinit zdravým.

Pokud máte strach o své zdraví (což je pochopitelné), musíte začít úplně odjinud. Přesně z druhé strany toho, co Vám nabízí tento systém. Jsem ochoten Vám vyjít vstříc, pokud máte zájem…

156107

09.03.2008 10:48

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz

Spytihněv 85.?.?.?

>Lidé činí, pane Spytihněve, jen to, k čemu je naprogramovala příroda. A ta je nastavila jednoduše: Musíš dýchat, být v bezpečí, teple, mít co pít, jíst a kam složit hlavu. Máš-li toto vše, je potřeba získat uznání druhých, majetek a moc. A to vše v zájmu svých genů.

Je dobré být přesvědčený. Myslíte, že příroda je program? Vy ho tedy potom znáte? Dobrá.
Ale jak to souvisí s tím, co jsem uvedl? Má cenu tedy chtít něco měnit, když je vlastně „vše přírodou naprogramováno?“
Promiňte, ale pokud se nad tím zamyslíte, tak toto pojetí postrádá smysl pro ty co ho respektují, a naopak umožní všechno těm, co ho ignorují…

156109

09.03.2008 11:05

Francouzská držitelka Oskara: Útoky 11. září byly vykonstruovány

RE: Pristani na mesici....

Spytihněv 85.?.?.?

Jdete od jádra věci. Odlétávající drť tvoří balistickou křivku. Pokud si to najdete na videu z archivu NASA, budete tam mít vteřin více. Balistická křivka je důsledkem prostředí, kde je – PLYN.

Družice létají oproti vesmírným sondám v „šetrném“ prostředí. Je to nesrovnatelné.

Zapomněli natřít objektiv, takže jen od něj, by se rozpálily všechny součástky aparátu (včetně cívek) během momentu. (Správně jste uvedl, že se teplo jinak odvede zářením). Rozpálí se samozřejmě i ta stříbrná (komerční)krabice. I kdyby celuloid tu teplotu přežil v celku, nic byste na filmu neviděl, natož fotky na titulní stránky časopisů.

Hvězdy „na měsíci“ nemohly být fotografovány, neboť by měly jinou konstelaci než by měly mít. A víte proč? Tak je prostě jako nefotily, prý tam prostě nebyly (řečeno na tiskovce přímo astronauty).

A to je tak vše, myslím, že nemá cenu se tím dál zabývat. Lidé věří na ledacos...
[smích]

156110

09.03.2008 12:04

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - závěr

Spytihněv 85.?.?.?

[smích] Tak ono je vás víc !? Já to tušil... [mrknutí jedním okem]
(doufám že to moje "filtrování informací" nevede k úplě opačným výkladům toho, co řekl ten truhý...)

156113

10.03.2008 21:12

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - závěr

Spytihněv 85.?.?.?

>Vy a další "rozhněvaní mladí mužové" vidíte ZLO v "teroru pravdoláskovců", v "chemtrails", ve všemožných spiknutích a jiných bubácích

Pane Vojto, když jsem byl malý, tak jsem ho viděl ve „zlých lidech“.

ZLO je patrně opakem DOBRA, že. Co s tím?

Obojí si nosíme v sobě všichni. Poznání obojího, nám umožní najít cestu, jak se postavit k životu. Myslím, že ne všichni to chápou stejně. Tam, kde ho vy nevidíte, může ho vidět někdo jiný. To Vás může trápit, tak jako ty jiné, že Vy to vidíte jinak. Bez snahy pochopit se navzájem, to prostě nepůjde.

Já DOBRO chápu jako cestu jak přežít a být dokonalejší. Pro mě stejný princip jako pro ostatní ("pravdoláskovské humanitární bombardování" na té cestě prostě není).

156202

10.03.2008 21:35

Hlavní otázka je proč vstoupila Kolumbie do Ekvádoru a proč se připojila i Venezuela?

RE: Dobra zprava: vypada to, ze se to uklidnilo

Spytihněv 85.?.?.?

>globalizace = evoluce (znate to ne? prvoci, kultury bakterii, jednoduche organismy ..... savci, clovek, kmenova spolecenstvi, mestske staty, kralovstvi, narodni staty, statni federace ... )
Někdy je opravdu udivující, jak nešetrně lze zacházet s pojmy.

Globalizace – globální může být cokoliv, co lze spojit se slovem „celosvětové“. (Může to být světovláda, platební karta či ničení pralesů) Tedy postup k celosvětovosti.
Evoluce – evoluční může být cokoliv, co si lze spojit se slovem „vývoj“. (Třeba nárůst velikosti mozku u savců, vymírání druhů, změna písma či ztráta čichu) Tedy postup změny.
To další se snad ani nedá rozebírat…
(Třeba království může být národní, náboženské, smíchané, imperiální, nebo i nebeské. Člověk je stále savec, ale nemusí tvořit vůbec žádná společenství, zatímco ptáci třeba hejno atd.)

Asi rozumím, co tím schématem mělo být naznačeno, ale prostě takhle se věci nemají a ani nefungují. Tak se jeví jenom díky nějakému chápání pojmenování a mnohdy slouží právě ke zkreslenému vnímání světa.

>globalizace nelze zastavit a ja se domnivam, ze se vyplati ji urychlit, protoze to bude stat mene obeti
Pokud jí neurychlujete Vy, počítáte s tím, že jí urychlí někdo jiný. S tím on počítá, a proto ve vlastním zájmu Vám jí představí jako „přirozený evoluční proces“.
Je Váš problém jestli to takto přijmete, ale je to pak mimo Vaší kontrolu, a pak vydáváte svůj osud do rukou někomu jinému. A to se Vám nemusí vyplatit. Ani počet obětí pak neovlivníte, protože vlastně nechcete.

156203

10.03.2008 22:56

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Spytihněv 85.?.?.?

>Tak tomu já říkám pane spiknutí nebo chcete-li, ZLO. A lidé na něj na rozdíl od Vašich spiknutí opravdu a zbytečně umírají.

Cukr a slazení je v prvé řadě věc závislosti. Byznys to ví, a proto se sladí, a stále více.
K tomu přidejte konzumaci bílé mouky a kukuřice (stejné jak ten cukr, akorát ve složitější formě). Stejný princip, jako s cukry, motivací je pak výnosnost a zisk.
Pak je ještě několik komodit podstatných ve stravování, ale princip je stejný.

Jestliže lidé produkují potraviny s tím, že je potřebují k životu a toto zůstává primárním motivem, nenastane situace, jaká je nyní.
Dnes je primárním motivem zisk, a tak se nedočkáte potravin, ale „komodit“. Důsledek znáte. Není v tom spiknutí. Je to jen obecná zhovadilost.

Vaše ZLO ale nastává v okamžiku, kdy zisk je podřízen ještě MOCI. Tato moc pochází od těch, kdo ovládají finanční trhy a s těmi i komodity a jejich pohyb. Ovládání pohybu komodit, na nichž je populace závislá, má za následek neomezenou moc.

To stále nemusí být spiknutí, ale pokud se tak děje systematickým klamáním z pozic těch u MOCI, pak se to tak dá již nazvat.
Toto se zase neděje odtrženě, ale je to součástí „komplexního procesu“, který by se dal nazvat i „velké spiknutí spiklenců“. [mrknutí jedním okem]

156213

11.03.2008 09:26

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Spytihněv 83.?.?.?

>Tedy. Žádná obecná zhovadilost. Žádná MOC ani finanční trhy. Žádný "komplexní proces". Spiknutí vlastníka jediné firmy a úplatného úředníka!

Můžete mít pravdu, ale jistě tento případ není náhodný, ale naopak perfektně dokazuje, jak „systém“ pracuje. Zdá se být ale méně bolestné uvěřit na série „lidských pochybení“. Ale ony právě předvádí ten „systém“ nebo spíš to, jak se brání, aby se rozvinul systém jiný.

>Jak byste Vy ocenil nebezpečí, které nám hrozí vlivem "teroru pravdoláskovců" a také "protisteviovým tažením"? Díky za každou odpověď.

Dobrá, zkusím to z tohoto pohledu i když nebezpečí je stále nebezpečí… Zkusím to ohodnotit z hlediska priorit, co řešit dříve. 1)Teror pravdoláskovců – 8, 2)Protisteviové tažení – 4.

Je tu ale problém, který jste do hry nezahrnul. A to souvislosti. Obojí je vidět jako „akt úředníka“, který je nájemným služebníkem moci.

Případ 1) je bezprostřední ohrožení lidí a násilí páchané s okamžitým následkem smrti. (Pravdoláskovci jsou na straně agrese a represe, a toto příkoří má podobu až do bombardování, kdy je bezbranné obyvatelstvo vystaveno zvůli. Jsou přímými podílníky na tomto řádění a dali k němu svůj jasný souhlas)

Případ 2) není bezprostředním ohrožením a lze se mu bránit. Přestaňte sladit úplně (jako já) a rostlinku dejte do květníku. Sám jsem ji měl na balkóně, ale nedařilo se jí. Je to jedna z příčin, kdy se jako obyvatel města můžu cítit v pasti, neboť jsem daleko více vystaven „systému“. Ohrožení je zde způsobeno cíleně způsobenou nevědomostí, která ve svých důsledcích může vynést bodové zhodnocení problému až na stupeň 10.

Stupeň 10. cílené matení populace. Dezorientace způsobí kolaps s neodhadnutelnými následky. Bezprostřední je výkyv bezbranného systému shluku lidských jedinců neschopných zajistit si přežití. S tím souvisí i zhoršující se jednání vůči pozemskému prostředí, jehož jsme nedílnou součástí. Katastrofa se tak rýsuje jako nevyhnutelná. Postupující likvidace tropického pásu trvale destabilizuje klima, stejně tak ho zhoršuje i narůstající trvalá exhalace měnící složení obalu země. (CO2 je jen zavádějící matení, samo ničemu nevadí - padá k zemi a rostlinky ho „papají“).

156250

11.03.2008 11:15

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

Dávno se stalo...

Spytihněv 83.?.?.?

Již léta žádný takový tisk nekupuji.

Poznámka:
Vlastnictví je naprosto neprůhledný faktor, je zavádějící. Vlastník bývá často ovládaná figurka, neřkuli vlastník - akcionář. Pocit, že tzv. vlastník něco ovládá, bývá často jen pocit (třeba samo vlastnictví automobilu vám ještě neumožňuje jezdit, parkovat, či jakkoli vůbec automobil provozovat).

Historicky dáno, německý živel vždy rád přisluhoval obecnému trendu ovládat a být ovládán. Mají v tom již dlouhou tradici sahající až do dob antických. Je to spíš inklinování než iniciování.

156254

11.03.2008 16:12

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Spytihněv 83.?.?.?

Je to ještě daleko horší, než to vypadá po prvním zašťourání...

1. Utajování a zkreslování pravé příčiny rakoviny a dalších onemocnění
2. Likvidace životně důležitých plodin s cílem totálně zlikvidovat nezávislé zemědělství
3. Snaha zamezit volný přístup k vodě (pitné)
4. Cíleně budovaná závislost populace na náhražkách a farmaceutických produktech

A další chuťovky...

A co je pozitivní? Spiklenci se stávají obětí vlastního spiknutí… Aspoň to nás může chvilku utěšovat. [mrknutí jedním okem]

156272

11.03.2008 16:22

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

Ještě něco...

Spytihněv 83.?.?.?

Placení za tento tisk je stejně holý nesmysl.

Kdyby se stalo, že ho nikdo nekoupí, dostanou ho všichni "zadarmo" přímo pod čumák nějak jinak. Jako ty letáky ve schránkách. Stejně se to příliš neliší. Placení v kiosku je jen hloupý mezičlánek v distribuci.

156275

11.03.2008 15:34

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

RE: To je mi náhodička, podobný příspěvek na stránkách Národní strany...

Spytihněv 83.?.?.?

101 % Němců neví která bije. Kdo ví, kdo toto produkuje... [oči v sloup]

156276

11.03.2008 21:46

Hlavní otázka je proč vstoupila Kolumbie do Ekvádoru a proč se připojila i Venezuela?

RE: Dobra zprava: vypada to, ze se to uklidnilo

Spytihněv 85.?.?.?

Zkuste ten proces globalizace sledovat ze dvou pohledů.

Jako přirozený a věčně trvající proces, který sjednocuje a sbližuje svět jako takový. (Vedle toho zcela souběžně probíhá i deglobalizace, o které se ale nemluví).

A jako termín, za kterým se skrývá pouze touha ovládnout zdroje této planety jako celku několika jedinci za pomoci armády všehoschopných poskoků.

Jistě uznáte, že jde o dvě úplně odlišné věci. A to je to, oč dnes běží. A aby v tom měli všichni „jasno“, tak na to potřebujete dnešní „systém“.

156302

11.03.2008 21:27

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

RE: Co je to za šílenost?

Spytihněv 85.?.?.?

Já se pane Wolfenstein obávám, že Vám to moc nepovedlo. Myslím, že dějiny tu otvírá kde kdo a všelijakým způsobem a skutečných dějin se tu nikdo neobává.

Omluv z Čech se naši dobří sousedi dočkávají vcelku často. Zdá se, že to ale někomu stále nestačí. Například pravdoláskovci by se nakonec omlouvali i za to, že jsme se tu vůbec vyskytli. Myslíte, že bychom se měli dopředu sami poněmčit, dokud je čas? A co potom třeba se hned poglobalizovat , abychom se už vůbec do ničeho nepletli. Stejně jen furt někomu vadíme…

Zboží nezboží, já myslím, že bychom už žádný svoje ani mít neměli. Stačí, že ho mají Němci, co říkáte… [mrknutí jedním okem]

156309

11.03.2008 22:57

Ortodoxní židé a holocaust I

RE: Melete blbosti, Side.

Spytihněv 85.?.?.?

Víte, ono to zas tak asi úplně rozdílné není, je to jen machinace s pojmy, ale princip v podstatě zůstává a je poplatný i dnes.

Je to vlastně zneužití myšlenky, že skupina je víc než jednotlivec. To co zažíváme dnes, nemá od toho minulého daleko. Dnes je vlastně pokročilý fašismus (ve skrytější formě) všeobecně přijímaná a dokonce běžně uzákoněná norma. Akorát se věcem dávají jiná jména.

Důvod je ale stále stejný. Odůvodnit režim. A můžete to nazvat, jak chcete. Lidé prostě musí chtít svého úředníka, velitele, pastýře, bosse, správce a já nevím co ještě. A to v zájmu většiny a jejího „velkého cíle“. Dojde tak porušení rovnováhy jedinec – skupina, a to končí diktaturou.

156315

11.03.2008 23:16

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

RE: Že Němci chtějí

Spytihněv 85.?.?.?

Jsem rád, že jste to nakousl.

Je to totiž klasický výklad dějin psaných Svatou říší římskou, a to bohužel i „našimi“ historiky (potažmo římskými mnichy).

Šlo v prvé řadě o příslušnost ke Svaté říši, která se prostě zabydlila na nějakém území a pokud chtěli mít sousedi klid, tak se museli tvářit loajálně.
Němci se k tomu nachomýtli jako ochotní přisluhovači a jejich panovník byl obvykle dosazený římský služebník. To se snažil Řím aplikovat samozřejmě i na další sousedy.

Dnešní poevropšťování samozřejmě tohoto výkladu využívá a nakonec se dozvíme, že jsme vlastně nikdy nebyli a všechno bylo německé (rozuměj evropské, potažmo globální).

Proto si ani ten „správný“ dějepis neví rady s Velkou Moravou a snaží se jí vykládat jako exces a nejraději by to vymazal úplně.

156319

12.03.2008 09:35

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - jiná zajímavost

Spytihněv 83.?.?.?

>Hezkým problémem je třeba nedokonalost naší mateřštiny
Pane Vojto, čeština je naopak jeden z nejdokonalejších jazyků. Poskytuje ale tolik prostoru, že je těžké ho zvládnout. Málokdo to opravdu umí. (pro zajímavost - svojí strukturou a jádrem slov je příbuzná se sanskrt) Hus jí dal pravidla odvozená ze staroslověnštiny (jeden ze čtyř liturgických jazyků).

Původ rakoviny je znám pravděpodobně již od 50tých let. Výsledky však laboratoře samy ve "svém zájmu" (jak by dál žily) měnily, a výzkum byl odveden záměrně do slepých kolejí.

Jen co jsem okolo zjistil (ale těžko si to ověřím jinak než vlastním úsudkem a zkušeností)

V podstatě je to nemoc z podvýživy na straně jedné a přetěžování svinstvem na straně druhé. Dnešní strava je vařená, cukernatá a přebílkovaná. Výsledek – chybí celé komplexy živin, aby obranný a obnovovací systém mohl fungovat. Pak máte rakovinu a celou škálu „civilizačních“ chorob. Takzvaná léčba však problém odkládá a prohlubuje.
Prostředí trvale zraňuje organismus. Pokud nemá co potřebuje - obrana selže. Na poraněná místa buněk se hrnou látky co je mají zahojit. Pokud něco chybí, proces se zvrhne. U rakoviny se jedná o látku kterou obsahují povětšinou syrová semínka a jadérka. Tato látka se štěpí právě při hojícím procesu a zastaví ho kdy je potřeba. Pokud chybí – vznikne bujení.
Pane Vojto, problém farmaceutiků je, že je zadarmo a všude. Jezte jadérka, semínka a další potraviny pokud možno syrové. Tyto látky jsou citlivé na teplo.

(na tu toxoplasmu se podívám a informuji)

156343

12.03.2008 10:39

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

RE: Co je to za šílenost?

Spytihněv 83.?.?.?

Není to tak jednoznačné. Na některých místech musíte skutečně hledat. A je pravda, že některé řetězce dělají na trhu „díry“.
Jinak souhlasím a kdo opravdu hledá, tak najde. A když ne ve městě, tak za městem se objevují farmy s malovýrobou, kde si na vlastní oči ověříte, že je to BIO.

156350

12.03.2008 17:28

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - jiná zajímavost

Spytihněv 83.?.?.?

>Dnešní strava je vařená, cukernatá a přebílkovaná
samozřejmě přebílkovinovaná (vypadlo mi snad 3/4 slova)
Znamená to moc masa sýrů a těžkých bílkovin obecně.
Do těch cukrů patří samosebou i škroby.

156376

12.03.2008 18:41

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - jiná zajímavost

Spytihněv 85.?.?.?

Ještě jednou si přečtěte o tom výzkumu co jsem psal výše.

Jinak pokud se Vám to co čtete zdá složité, nesrozumitelné, vědecké a cizí, tak vězte, že je to většinou záměrně.

Najděte si nějaká pojednání o "neexistujícím" vitamínu B17, pokud Vám nestačí co jsem Vám napsal výše.

Pamatujete se na šířenou fámu o možné otravě z jader peckovin? (byl jsem ještě kluk). Tak to s tím přímo souvisí.

156383

12.03.2008 19:45

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

RE: Že Němci chtějí

Spytihněv 85.?.?.?

Je neuvěřitelně těžké, cokoliv v této problematice nakousnout. Dějepis jak ho známe, je prošpikován nesrovnalostmi a nelogičnostmi, které v podstatě jsme nuceni přijmout jako dogma. Nejvíce samozřejmě v počátcích formování států. A proč?

Již drahně dlouho hledám odpovědi (zaplaťpánbu nejsem sám, jak vidím) a jak do toho začnete pronikat, tak najednou se to rýsuje jako podvod. Nejde to prostě jen nakousnout, chce to celkový rozbor. Ty uvedené odkazy skutečně ledacos potvrzují z těch mých podezření.

Ale proč i dnes? Proč se to překrucuje i dnes? To je vlastně důvod, proč jsem se vůbec k těmto věcem dostal. Všechno to spolu souvisí daleko více, než si umíme na první moment představit. Některá podezření se až zdráhám napsat, neboť i mě připadají úplně šílená, ale něco opravdu hodně zavání.

Ano, ty mapky přesně zapadají do celého „systému“ nebo jak by se to dalo nazvat.
14 st. Je klíčové, a souvisí přímo s likvidací domácích dynastií. Podle mého se jedná ve skutečnosti o jednu klíčovou „západoslovanskou“ dynastii, jejíž české větvi dali obrozenci název „přemyslovská“. Podle všeho ale vzešli z prastaré dynastie, která jde až za „mojmírovce“ daleko do minulosti až ke kmenovým svazům. Tato dynastie patrně předchází i všem evropských panovnickým rodům (a to i příbuzensky). Ale se vší určitostí byla nejdéle vládnoucí. Ve 13 st. se konečně Římu podařilo udržet u moci svou dynastii (Habsburky). Tento rod (prodloužená ruka Říma)byl v podstatě pro celou Evropu pohromou. Zastavit je skutečně mohli jen tzv. Přemyslovci a spřízněné větve (Polsko, Uhry). A nakonec sám Václav III. MUSEL být za každou cenu zničen. Byl skutečně legitimní nástupce všech tří trůnů. To by již bylo příliš velké sousto pro Řím a jeho cíle, které trvají až do dnes (v měnících se podobách). Mám pocit, že idea „věčného Říma“ a jeho odvěkého rivala prostě neskončila.
Pokud budete chtít podiskutovat o podrobnostech : hanywwway@volny.cz
Jinak díky za nabídku.

156392

12.03.2008 21:07

Teror pravdoláskovců

RE: Příčina nemoci

Spytihněv 85.?.?.?

Samozřejmě že ne. Toto je ale nejhmatatelnější příčina. Bez vůle nebude nikdo ani schopen změnit svůj „životní styl“ či odolat vnějšímu vlivu, což je naprosto klíčový faktor.
Je to jako dvě „spojené nádoby“ kdy výsledkem rovnováhy pak bude silná a zdravá osobnost. Ale konzumaci jedů či balastu silný duch nespasí a nakonec tělo onemocní, a s tím bude odcházet i jeho duševní síla.

Jednoduše řečeno - bez odhodlání a dobré nálady to ale nepůjde nikdy [smích]

156394

12.03.2008 22:51

Mučení lidí ve jménu svobody a demokracie

RE: muze mi pan autor odpovedet?

Spytihněv 85.?.?.?

>Kdyz chytim dzihadistu a vim ze on vi o budoucich akcich, musim ho zmackout

Když chytím čarodějnici a vím, že ona ví o budoucích rejích, tak jí musím zmačknout.

(pokud budete potřebovat cokoli přeložit, jsem k dispozici) [mrknutí jedním okem]

156400

13.03.2008 00:18

Mučení lidí ve jménu svobody a demokracie

RE: Je to problém

Spytihněv 85.?.?.?

Čoveče vzpamatuj se! Vždyť je 21. Století… Přemejšlej trochu! [překvapení]

156409

13.03.2008 09:01

Bonbónek

RE: Obrovský vliv mainstreamu na myšlení všech lidí

Spytihněv 83.?.?.?

Mám pocit, že jsem se narodil, abych se zastával Čechů, neb sám se jím cítím být.

Norský spisovatel jistě může mít pravdu (knihu si určitě přečtu), avšak těžko porozumí souvislostem, které mohou být jasné jen Čechům.

Zloba a závist je důsledek obecné frustrace. Dnešní doba stojí na akumulaci (zabírání) zdrojů, což je samo o sobě kontroverzní, neb kdo akumuluje (zdroje jsou omezené), musí to dělat zákonitě na úkor druhého. Pak samozřejmě (ve vlastním zájmu) požaduje od druhých respekt, obdiv, pokoru a hlavně aby drželi zobák a na jeho hromádku nesahali. (To nerozebírám oprávněnost úřednických výsad).
To je samozřejmě v rozporu s lidskou solidaritou a tvořivostí obecně. Češi se vyvinuli kdysi z kultury hospodářů, a dodnes v sobě nesou i zbytky tvořivosti, která se jinde jaksi již vytratila.

Hesla o závisti a zlobě většinou tak slouží jako hůl na psa. Myslím že to vůči nám Čechům není fér, a naopak většina lidí (si myslím) asi touží po úplně něčem jiném, než tato doba přináší.

156429

13.03.2008 10:55

Mučení lidí ve jménu svobody a demokracie

RE: Je to problém

Spytihněv 83.?.?.?

To jsou ale žvásty. Podle toho jak se projevujete, hádám že hodina prachobyčejný vojenský drezůry by Vás dostala na úroveň prvoka a první by jste se hlásil do řad ochotných. Tfujtajbl…

156438

13.03.2008 16:00

Bonbónek

RE: Obrovský vliv mainstreamu na myšlení všech lidí

Spytihněv 83.?.?.?

Přesně tímhle pocitem jsem si prošel před více jak 10ti lety. Po delším pobytu v cizině vím, že není kam utéct. Teď v sobě snažím živit naději, že se to jednou změní, a že i na dně duše Čechů dříme něco většího.

Není to tak jednoduché a kupříkladu Norsko (z něhož je výše uvedený spisovatel) žije z plundrování moře, proto zatím nemusí procházet tím, čím my.

S politiky to také tak nevidím, víte, když to zkusíte, tak zjistíte, že je to zvláštní skupina lidí, prosetá jakýmsi morálním sítem, z něhož ti slušnější prostě odcházejí. To co pak zbude, je opravdu „výkvět“. Ale to není jenom věcí Čechů, má to široké souvislosti, a pokud projdete zdejší články a diskuze, zjistíte, že nebude až tak jednoduché tento parazitický systém změnit. Spousta světové mizérie je prostě propojena.

156458

13.03.2008 16:48

Bonbónek

RE: Obrovský vliv mainstreamu na myšlení všech lidí

Spytihněv 83.?.?.?

[smích] Prostě nějak mi došlo, že se po mě chce, abych se jako Čech cítil jako hňup! [oči v sloup]

No a já si řekl, že se prostě nedám [mrknutí jedním okem]

156467

13.03.2008 18:14

Bonbónek

RE: Obrovský vliv mainstreamu na myšlení všech lidí

Spytihněv 85.?.?.?

[zmaten] no snad právě proto [zmaten] (jinak bych nic nepsal)

156474

13.03.2008 20:02

Bonbónek

RE: Obrovský vliv mainstreamu na myšlení všech lidí

Spytihněv 85.?.?.?

...sem se lek [mrknutí jedním okem]

156476

13.03.2008 21:44

Bonbónek

RE: Co se divíte?

Spytihněv 85.?.?.?

DEMOKRACIE = chiméra (ideology vypracovaný systém jak udržet bezvládí)
STÁT = útisk (nájemný aparát úředníků zabezpečený ozbrojenými složkami)
OBČAN = poplatník (otrok s pocitem svobody)
ZÁPADNÍ DEMOKRACIE = sytém států (aparátů) zpravujících občany (poplatníky).

Tento systém je tažen penězi. Je nutné, aby každý účastník systému dostal tuto položku na 1. místo systému hodnot. To zajistí stabilní fungování tohoto systému.

NEVÝHODA: Není založen na vnitřní tvořivé síle, ale na zabírání a ovládání zdrojů. Proto musí být živen zvenčí. Jakmile nebude moci expandovat, bude docházet k jeho kolapsu.
Je ve své podstatě strnulý a represivní.

Snažit se ho reformovat je předem prohraná bitva. Možná je jen jeho „demontáž“ či odumření. To nebude možné, pokud jednotlivé subjekty systému nepochopí podstatu. Jako alternativa je možný jen systém nezávislých hospodářských jednotek, vzniklých volně a postavených na vlastní produkci (tvořivé síle).

156480

14.03.2008 09:21

Bonbónek

RE: Co se divíte?

Spytihněv 83.?.?.?

Pane Vojto, pokud se hádáte, je mi to v podstatě příjemnější, než když se zkoušíte přeladit…

Myslím, že příliš přeceňujete dnešní poznání. Já si třeba vůbec nejsem jist, zda některé „předhistorické“ kultury nebyly třeba dál než my (především co se týká společenského poznání). Měli na mnoho věcí více času a jejich inteligence byla přinejmenším srovnatelná.

Kým nebo čím jsme byli stvořeni prostě musíme respektovat, neboť je to mimo naší možnost ovlivnit. Toto bych sem prostě netahal. Podstatné je, že cítíte vnitrní sílu věci měnit, případně tvořit.

Počítač (jako každý jiný stroj) nemá žádnou vnitřní sílu, veškeré jeho „schopnosti“ pocházejí od nás. Takhle „umělá inteligence“ prostě nevznikne. Je plně závislý (včetně všech sítí) na vnější síle, kterou mu dodává člověk. Úplně stejně jako hodinky, nebo třeba mezopotamské kolo. To co nazýváte memy, počítač nemůže přebrat, ale pouze zase jen jedinec sedící u něj. IQ je jen cosi jako měřítko na změření odpovědí na nějaké otázky, která vám někdo třeba jindy změřený (s IQ 88) zadá. Je Vaší věcí jestli to berete jako něco důležitého.

A ještě na závěr, evoluce je i to, že když to pálí, tak na to už nesahám. V horizontu miliónů-miliard let se to „zakóduje“ do těch mých i Vašich genů (ale jen když ucuknete). Nenechte se zmást „vědeckými“ publikacemi.

A proč nad tím vůbec bádáme? Abychom přece přežili. Pokud do toho pohledu zahrneme lidstvo jako celek, tak přinejmenším musíme přestat zabíjet, plundrovat a svinit. A pane Vojto, představte si, to věděl už evropský zemědělec před 5ti tisíci léty…

156514

14.03.2008 09:13

Bonbónek

RE: Co se divíte?

Spytihněv 83.?.?.?

Děkuji, za reakci, neboť to je právě to, co je třeba. Dát věcem a pojmům zpět jejich pravý smysl. Proto jsem to výše formuloval tak „natvrdo“, aby vyzněl dnešní obsah těchto slov naprosto bez obalu.

156515

19.03.2008 09:15

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

Brečet nebo se smát…

Spytihněv 83.?.?.?

Nevím. Jistě většina obyvatel planety si nedovede život bez občanského principu představit. Jak krásné. Hrdý občan s „volebním právem“.

Vůbec ale nejde o národnost. Jde především o zařazení do sféry vlivu, kde jsem veden jako poplatník. S národem to nemá NIC společného.

Loajalita? Ke komu? K nenažranému a nesnesitelnému aparátu? Co s tím mají co dělat jakékoliv ideje? Asi jen to jediné. V aparát nikdo neuvěří, tak tam napasujeme kulturu, víru, přesvědčení a pojmy se prostě překroutí. Zneužít všechno co se dá. Vlastenci? Kdo to je?

Vím jen jedno, vlastenec nevlastenec, hlavně že je řádně registrovaný občan a ten ať splácí. Je stejně jen dalším přírůstkem do registru dlužníků a pak je úplně jedno kam patří.

156765

19.03.2008 21:16

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Ani aj

Spytihněv 85.?.?.?

Jen pro Vás na dovysvětlenou.

Zcela běžně se hovoří o židovském národu. Ovšem jaksi nám chybí termín třeba katolický národ. Proto je záhodno změnit židovský na "národ Židů". Najednou je „jasné“, že jde o něco jiného, než co by mohlo evokovat národ „Katolíků“. A tak se víra mění v genetiku. Jde však skutečně o národ?

Jestli nějaké impérium pohltí různá etnika, musí použít jinou ideu než je „národ“. Tak se objevuje stát a s ním občanství. Je to princip univerzální a vyhovuje globálně. Jde tu ještě někomu o národ?

Proč tedy národ? Národ vznikl ze širší rodiny – kmene. Kromě genů, jsou zde i podstatné kulturní znaky, a to především jazyk. Ten umožní příslušníkům národa se zcela jasně domluvit, a neřešit stále dokola třeba co je to „národ“. Je to zcela přirozená skupina, ze které se tvořilo království (knížectví) původně fungující na principu republik a tedy i původní demokracie (pokud se ale do toho nepletl někdo, kdo měl s národy nenárodní úmysly). Příslušníkem národa se tedy mohl stát kdokoli, kdo přijal dané kulturní principy.

To, že pojem národ je dnes „chápán“ jinak, není jistě náhoda. Národy se prostě do dnešního uspořádání světa ale vůbec nehodí. Pak tu tedy máme „národnost“ zaměnitelnou za státní příslušenství, náboženství zaměnitelné za národnost a loajalitu zaměnitelnou za cokoliv...

156817

19.03.2008 20:49

Topolánkovo hrdinství aneb nové zrození chlapa s gulama?

RE: Vztah lidský degradován na peněžní

Spytihněv 85.?.?.?

Já s Vámi souhlasím. Poplatek je v prvé řadě průlom do principu. A to principu solidarity. Bohužel toto cítění je dáno jen výše vyvinutým tvorům, a tam asi ještě nejsme. Lidská práva jsou tedy jen to, o co se sami postaráme.

Že byl systém zneužíván? Asi ano. A to z obou stran. A dnes? Bude to jednoznačné, systém zneužívaný pouze jednou stranou.

Řešení se ale nabízí samo. Využít pokud možno něco jiného, než nabízí slavné „zdravotnictví“. To bude mít pak za následek postupné tlačení na finanční pilu (to přijde tak jako tak) až do sociální neúnosnosti, pak nastane kolaps. Kdo bude připraven, bude ve výhodě.

156819

19.03.2008 23:51

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Ani aj

Spytihněv 85.?.?.?

Nevím, co to bylo za seminář, ale ani mě to nepřekvapuje. Akademici dnes z výše uvedených důvodů nemohou dojít ke zcela „korektní“ definici národa. Musela by být zákonitě v rozporu s tím, jak se dnes „korektně“ vykládá fungování společnosti.

Například OSN je vše, jen ne skutečné společenství národů. Aby mohla společnost fungovat na národních (tedy zcela přirozených) principech, musela by opustit princip současný. A proč to tak není? No, na to by nám mohl odpovědět třeba onen výčet „loajálních“, uvedených v článku co jste nedočetl. Pracují totiž pro ty, kterým existence skutečných národů vyloženě vadí (z výše uvedených příčin).

156828

20.03.2008 09:56

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

Kdo je vlastně oběť a kdo viník

Spytihněv 83.?.?.?

Nevím, zdali je možné hledat protiargumenty, které by obhájili afgánskou misi.

Spíš bych se ptal, proč ještě vůbec trpíme režim, který podporuje politiku agresora a jak dlouho se ještě chceme nechat manipulovat. A myslím, že je úplně jedno, kolik životů to stojí, neboť i cena jediného života je neměřitelná.

I my jsme viníci byť nepřímí. Máme režim, který zneužívá vůli lidí aktivně bránit bezpráví. Máme „zástupce“, kteří jednají proti vůli těch, kteří je vynesli k moci a stále je tam trpí. Máme vládu, která otevřeně podporuje politiku agrese.


Můžeme se cítit jako oběti, ale v prvé řadě neseme spoluvinu. Pokud si toto nepřiznáme, nic se nezmění. Dál budou umírat lidé daleko od domova, dál se bude humanitárně bombardovat a dál to všechno budeme platit (tedy spolupodílet se).

156860

20.03.2008 10:21

Topolánkovo hrdinství aneb nové zrození chlapa s gulama?

RE: Vztah lidský degradován na peněžní

Spytihněv 83.?.?.?

>Blázni nemají šanci pochopit, že každá sranda něco stojí a rajcují se srdceryvnými canci o barierách 30ti Korun, nevyčíslitelnou cenou zdraví...... jdu hledat kapesník

Z toho jsem jelen [zmaten]
Vy to tedy jste schopen vyčíslit, nebo nejste??

156861

20.03.2008 22:27

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 85.?.?.?

Dík, je to opravdu inspirující, nečekal jsem to [smích]

156914

22.03.2008 10:20

Umírající pes jako výstavní exponát

Jen další posun v hodnotách

Spytihněv 85.?.?.?

Podle filosofie mnohých (některé přispěvovatele zde nevyjímaje) si ten pes za to mohl sám. Nebyl schopen si obstarat potravu, pití, ubránit se, konkurovat a byl celkově neschopný. Přilepené žrádlo na zdi věc jen dokresluje.

Stejně tak jako děti mnoha středo a jihoamerických měst umírající na smetištích či jinak. A za sebou farmy na banány, v moři ryby a pod sebou ropu. Stát je má na obojku a drží je stejně jako toho psa, aby si s perníčku neuloupl. Jaký máte umělecký dojem?

Reakce těch lidí mě nepřekvapuje, ani již nemůže být jiná...

157013

22.03.2008 10:23

Umírající pes jako výstavní exponát

RE: Copak Habacuc

Spytihněv 85.?.?.?

>Míra bezcitnosti a lhostejnosti mezi lidmi je taková, že by mne ani moc nepřekvapilo, kdyby tam uvázal člověka a ostatní "se zájmem" sledovali postup jeho umírání.

Jestli ten pes není jen symbolickým obrazem stavu populace ve většině světa. Jen se to zatím nevydává za umění. (Mimochodem umění je výraz harmonie, dokonalosti a ideálu, jak výmluvné…)

157015

23.03.2008 00:17

Umírající pes jako výstavní exponát

RE: Copak Habacuc

Spytihněv 85.?.?.?

Tady není žádný účel. Je to bezděčné. Pak je tedy pohled na toho psa jako pohled na sebe. Pokud takto může umírat pes, můžu takto umírat i já. (Psi jsou již dávno součástí lidského společenství).

157065

24.03.2008 09:56

Umírající pes jako výstavní exponát

RE: Copak Habacuc

Spytihněv 85.?.?.?

Máte pravdu! Myslím, že jste si trošku jinak vyložil to, co jsem napsal.

Zkusím to z jiné strany. Ten člověk již nemá potuchu co umění je a k čemu má sloužit (tak jako ti návštěvníci). Je to primitivní vůl, typický produkt otupělého a krutého světa izolovaných individuí.

Celá ta výstava je bezděčnou a názornou ukázkou kam civilizace také může dospět. Vystavovatel, a ani ti návštěvníci, za to již v podstatě mohou jen nepřímo. Jsou již produktem světa, kde se vyskytli. Proč se nám to ale nelíbí víc, než třeba jim? No my si v sobě neseme pozůstatky kultury jiné, která ctila přírodu i zvířata jako součásti vesmírného celku (pro zajímavost – ČR je daleko a daleko vpředu v držení psů v domácnosti). Pes je chápán také jako součást tohoto živého celku. A tak pohled na tohoto psa je pro mě jako pohled na kousek sebe.

Jižní a střední Amerika jsou na tom trošku jinak. Je to vykořeněná civilizace, kde římskokatolická morálka předžvýkala obyvatelstvo pro nástup koloniálních režimů. Tato populace se nemůže chytit ničeho jiného, než co zasela tato církev. Zde černé kabáty odvedly dokonalý kus „božího díla“. Tato populace ve svých zemích zmírá a otročí, enklávy zoufalců se stejně jako pejsci tlačí k obydlím majetných, kde stejně jako ti pejsci slintají a touží po zbytcích. Myslím, že pohled na mexicko-americkou hranici je výmluvný.

Ten přivázaný umírající pes musí pro nás být varováním, výstrahou, výzvou k zamyšlení co tu chceme a kam chceme. Otázka (pro nás středoevropany) není, zda je to umění či ne, ale zda to chceme nebo ne! Pokud si odpovíme ne, musíme začít dělat kroky směrem jiným. Ale děláme je?

157114

24.03.2008 12:41

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 85.?.?.?

No když už jsme se od dvojího občanství dostali až sem.

To video je zajímavé (typicky americké), zvlášť ten kontrast chápání sebe, a role kterou hraji. On některý objev, nemusí být až takový objev. Jako děti jsme prožívaly nirvánu třeba při hře. Zapomenou na vše a žijí jen okamžikem. Pocit euforie zůstává ještě dlouho a kolikrát musíte dítě z transu odvést. Pokud hodíte dětem míč, tak fotbal nehrají, ale ženou se za míčem jako hrozen včel. Některé přestanou i dýchat, jiné se přivedou do hysterie. Pak nastupují dospělí, a vnáší do akce „řád“. Nastává však rozpor, který většinou způsobí postupnou ztrátu euforie. A „v zájmu podřízení se“ nejsme pak schopni přenést onen změněný stav vědomí na vyšší stupeň.

Pokud se můžu vrátit k názorům pana Emila Páleše. Mám trošku jiný pohled na dějinné události, i když s něčím souhlasím. Jednoznačně musím podpořit názor, že v pozadí událostí je něco jako „nadčasový duch“. Jinak řečeno, kdo žije „z ruky do huby“ a „ze dne na den“ je nutně ve vleku idejí určených jinak a jinde (nyní se nabízí blíže rozebrat roli církví v dějinách, a jakou roli hrají dnes, co stojí v pozadí, a kdo je strůjcem idejí a proč, jak jsou „velké myšlenky“ používány a proč, a zdali jsou v souladu s mým zájmem).
Obecně vychází z duality světa, ale počítá s něčím, co by se dalo nazvat „nadědomí“. To se ale vlastně s duálním pojetím neslučuje. Tady se pak (si myslím) nabízí myšlenka jiného způsobu fungování světa. Jinak bychom museli připustit i hmotný svět „nadbytostí“. No a tady bych si už troufl oponovat. Není to spíš snaha vysvětlit věci zatím nejasné klasicky oklikou? Pak se také nemohu zbavit dojmu, že na již vyložené dějiny je třeba vymyslet nová vysvětlení a z těch pak vyvodit nové principy. Ale pozor, ty dějiny takto někdo vyložil a zapsal. Stejně jako třeba 11/9. Co na tom, že to tak nebylo. Už se stejně úředně tvrdí, že to tak bylo a pro budoucí generace je to již zadáno. Ano, toto je součást nadčasového plánu. Ale je toto dílem nadbytosti? Myslím, že ne. Pokud ji však sami za nějakou vyšší bytost neoznačíme a nebudeme ji i tak chápat.
Svět ale nefunguje jen duálně. Je zde i jednota a vztah mezi jednotou a protiklady. (Musím skončit, zaslechl jsem v tv Havla a mám pocit, že půjdu zvracet).

157121

24.03.2008 19:04

Topolánkovo hrdinství aneb nové zrození chlapa s gulama?

RE: Vztah lidský degradován na peněžní

Spytihněv 85.?.?.?

>Vy komoušové pořáde něco od státu chcete.
Komoušové a stát jest jedno a totéž. Tam kde končí stát, tam končí i ti Vaši „komoušové“.

>Tuhle učitelkám, potom dochtorům, úředníkům, na kůltůru, jindy "menšinám".
Tak to vymysleli právě ti Vaši komoušové, kteří se právě díky tomuto drží stále u moci. Po zápaďácku se tomu říká „rozděl a panuj“.

>Ale tomu státu, musí peníze někdo vydělat....
Přesně v tom je ten kámen úrazu. Ten stát je totiž té komoušské povahy, a nikdy nebude mít dost. S množstvím odebraných peněz roste jeho moc. Daně a poplatky jsou to co miluje, je to jeho parketa, a proto existuje – aby zpoplatňoval a danil.

K tomu jen pro Vaše doplnění povědomostí. Celé tzv. „zdravotnictví“ je pak výsledkem tohoto současného komoušského systému, který se sem postupně plíží přes oceán. Výsledek je předem znám. Budete platit stále více a stále méně dostanete. Problém je ten, že stát vždy tvrdí opak a na to vynalezl politiku.
Pokud se tím „nerajcujete“, tak to může znamenat jen jediné, že Vy jste ten komouš, a právě z toho žijete...

157129

24.03.2008 22:22

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 85.?.?.?

Možná to ode mě tak nevyznělo, ale ten případ je skutečně nesmírně zajímavý, zvlášť pokud je ho někdo schopen tak originálně popsat (myslím, že osobně jsem se za určitých okolností s těmito pocity setkal, je ale opravdu těžké je zachytit či vyvolat).

> podle mne existuje neduální nadvědomí
Myslím si totéž. A právě z tohoto pohledu si nemyslím, že by svět měl být věčným konfliktem Zla a Dobra.
Jinak můj názor byl čistě „první dojem“ z narychlo přečtené jedné práce, čili bych si to ani netroufl kvalifikovat jako „rozbor Páleše“. To spíš někdy později, po podrobnějším seznámením se s vícero pracemi.
Ale v každém případě ještě jednou děkuji za oba typy, opravdu stojí za zamyšlení. [smích]

157134

25.03.2008 18:14

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Tady to máme...

Spytihněv 85.?.?.?

Omlouvám se za vměšování do diskuze – jen na doplnění k „ Českému klubu“.

Je to tak. Jmenuje se to „Český háj“. Symbolem je dokonce moudrá sova.
Mám za to, že ten klub vznikl jako snobský turistický spolek rakouskouherských emigrantů. Dodnes si každý člen klubu říká „Bohemian“, stejně jako emigranti z Čech v dobách Rakousko - Uherska.

Jaký byl však přesný účel vzniku klubu, či jakou roli hraje dnes, se však můžeme jen dohadovat. Celou tu mnoha hektarovou maškarádu má na starosti trvalý personál, který to tam pečlivě střeží. Ani většina domorodců z okolí nemá o existenci tohoto místa valné ponětí.

A je skutečně možné, že prezidenti USA se určují zde, že zde se rozhoduje do koho se investuje a za koho bude hrát. Mám dokonce pocit, že se to až tak úzkostně ani netají.

Je libo ležáček z „Českého klubu“? [mrknutí jedním okem]
Vložený obrázek

157173

26.03.2008 08:45

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 83.?.?.?

Já nevím, ale nemůžu se zbavit dojmu, že on sám vůbec netuší, co tropí. Jeho projev působí roztržitě, dezorientovaně, těžko hledá „správné“ příměry, je to taková „koncepční nekoncepce“. No a to má být „morální autorita“? Jsem již neuvěřitelně alergický na to jeho „čecháčkovství“. Mám neodbytný pocit, že se sám za něco takového považuje. [oči v sloup]

157205

26.03.2008 09:38

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 83.?.?.?

>akceptace toho, že skutečnost JE JAKÁ JE bez ohledu na to, co si o tom myslíme
To je hezky napsáno. Mě se to moc líbí, jen si tady trošku nevím rady s tím slovem „skutečnost“. On se ten svět opravdu odehrává víceméně v mé hlavě, vedle toho světa mimo mou hlavu. Skutečnost je pak to, co jako skutečnost akceptuji a přijmu. To se ale nutně nemusí shodovat s tím, co se odehrálo z pohledu někoho jiného. Pokud to však akceptujeme společně, je to pak také skutečnost. Ale když ne? Pokud je společná vůle se dobrat skutečnosti, pak se to obvykle povede. Pak je tady ale i opačná vůle. To je, že rozumím co je skutečnost (v souladu s druhým), ale vykládám ji jinak. Je tu nevole dobrat se skutečnosti. A to je destruktivní konání a vzniká tak svět LŽI. A to je myslím to, co nás trápí (mě tedy ano).

(někdy po ránu mám potřebu vypustit nějaké to „moudro“) [mrknutí jedním okem]

157206

26.03.2008 11:16

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 83.?.?.?

Asi nejsme v názorovém rozporu, jen bych snad zkusil doplnit. Dobrat se absolutna (Skutečnosti) je cesta. Je to směr, který jsme schopni si udat jako jednotlivci i jako společenství. A právě proto bych chtěl dodat, že ta cesta je daná mezníky. Tedy Skutečnostmi na cestě ke Skutečnosti. Dualita věcí nám umožňuje hledat směr.

Tyto mezníky lze stavět, ale i bořit. Pak se ale vzdalujeme od Skutečnosti a cestujeme směrem jiným. Toto je určité úskalí, které je těžké si uvědomit. Sám mohu dokonce jít směrem jedním, a ostatní směřovat jinam. Také tak můžu být směřován, a od Skutečnosti vzdalován. Je ale i mou věcí, jestli chci bloudit. Proto se CHCI dobírat skutečností na cestě ke Skutečnosti.
>"budeme jako bohové" a budeme moci stvořenou realitu účinně měnit...
Již jsme k tomuto podobně dospěli dříve v některé z předchozích diskuzí (tuším že na téma Život). Toto měnění reality je jako stavba. Určuji pevné body (mezníky), k nímž se vše vztahuje. Tj. každý z nás může být bohem (a v každém z nás je bůh). Na nich dále mohu tvořit, a to je cesta. A i ta může být společným dílem. Musíme se pak shodnout na těchto pevných bodech, které se pak stávají Skutečnostmi na cestě ke Skutečnosti. Jinak řečeno „stvořené reality“. [smích]

157216

26.03.2008 12:23

Izrael zabil od začátku roku 274 Palestinců

RE: V zájmu objektivity

Spytihněv 83.?.?.?

I přes doporučení si dovolím reagovat, neboť chorobě by jsme se měli bránit.

>V zájmu objektivity…atd. blablabla.
Pozor na to, jsou to jasné příznaky blížící se ošklivé choroby. Je to jako 100x opakovaná lež se stane pravdou. Jistě, protože je to řečeno 100x a tedy “objektivní”. Co na tom, že si nějaký jedinec huhlá tu svojí “subjektivní” pravdu.

Na tuto chorobu je však lék. A ten zní: 100x opakovaná lež, se stane již jen LŽÍ.

Zde je pak vysvětlení pro použitý výrok: Fair and balanced jako Fox News. Ano, toto je pravdivé. Tyto „News“ jsou velice vyvážené co se týká množství a velikostí lží. Lže se tam ze všech stran a na všechny způsoby. Od jemného naznačování „významů“, drobného překrucování, přehazování kontextů, až po nehorázné lži. V tom jsou opravdu vyvážené a není jim co vytknout.

A právě proto existují a těžce vznikají i jiná místa, kde se lidé snaží dobrat věcí ve svých pravých významech. A v zájmu „Fair and balanced“ se snaží vypouštět to, co by tuto rovnováhu narušilo.

Tudíž tady se sluší říct, že Váš příspěvek není v zájmu objektivity, ale v zájmu Izraele...

157219

26.03.2008 18:16

Izrael zabil od začátku roku 274 Palestinců

RE: Fair and balanced jako Fox News

Spytihněv 85.?.?.?

>musim zatleskat ...
>takovyhle prispevek ma vetsi informacni hodnotu nez poslednich 50
>clanku na zvedavci dohromady

>keep hardworking!

Tleskat ano, ale pozor na samovolnou ejakulaci, to může za určitých okolností způsobit i nepříjemnosti... [mrknutí jedním okem]

157235

26.03.2008 23:16

Izrael zabil od začátku roku 274 Palestinců

RE: Je to tak

Spytihněv 85.?.?.?

>Silnejsi pes mrda, presne!
Čoveče, ty jsi ale veselá kopa. Ty budeš asi ten „semita“ na Zvědavci, co ani neví, co to mele! To výše uvedené heslo platilo i při tom holocaustu? Už radši nic nepiš, nebo si ještě ublížíš… [oči v sloup]

157251

27.03.2008 08:50

Jazyk sionismu

Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 83.?.?.?

Je to stará zbraň, jak zničit schopnost lidí dorozumět se. Pak se stanou lépe ovládaným stádem. Národy mají své jazyky, kde jsou pojmy již jasně chápány, proto jde světovláda vždy proti národu a jeho kultuře, která se odvíjí právě od jazyka a vyjadřování.

Přeneseno do všech hodnot – nekonečná relativizace (poměřování) života. Nic není dáno. Neshoda, rozpad, chaos.

Výborný článek, jdoucí k podstatě…

157282

27.03.2008 09:18

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Tady to máme...

Spytihněv 83.?.?.?

Myslím že se pletete, je to ve smyslu "Český", stejně jako "Ruská řeka" protékající na tomto území je ve smyslu "Ruská".
Patriotismus emigrantů byl dán jejich slovanským cítěním. Je to skutečně dáno původem zakldatelů tehdejšího klubu intelektuálů v S.F.

157284

27.03.2008 18:55

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

>I pojmy "zlo", "dobro", "bůh" a "pojem" jsou jen slova, u kterých si často nejsme jistí významem.
A proto je dobré si je objasňovat.
LEŽ = vědomé zavádění, překrucování, deformování, odvádění. LEŽ = nevole se shodnout. Je destruktivní, boří, rozkládá a zotročuje. Je to cesta ZLA.
Chce to vůli se shodnout. Cítíte to? DOBROU vůli!
Shoda je pevný kámen, na němž lze stavět. Toto je cesta souladu. Soulad je tvoření. Tato cesta je DOBRO. A bůh je stvořitel – tvůrce, vykonavatel DOBRA. (No vidíte, že to není tak těžké…)

>Co je pravda?
Máme různé názory? Ano? Chceme se shodnout? CHCI s Vámi najít společnou řeč? Tak to je cesta k PRAVDĚ (není to pravda?). Pokud chceme, tak ji najdeme. Jen na ní můžeme stavět. To je ta shoda, o níž jsem psal výše.

>Co je dobro? Co je zlo? Slova, která jsme vymysleli, ale která každý interpretuje jinak.
O tom je tento článek a další příspěvky. Nelze stále „interpretovat“. Pokud budeme stále hýbat základy, tak se nikdy střechy nedočkáme…

>Lze je posoudit nějak objektivně? Těžko.
Pokud budeme zacházet se slovy, kterým nerozumíme, tak se nám z vět stanou jen nakupená slova a zmatený pocit. Pojem „objektivní“ jste použil bez logických souvislostí. Prostě bych to slovo raději nepoužíval. Je to zlozvyk současnosti a netýká se jen Vás.

>Tahat do světa personifikace (ďábla a boha) těchto pojmů je dvojitá hloupost.
Tak si pod tím představte jen to co je špatné a co je dobré. Vím, (podle toho co jste napsal) že to nebude jednoduché. Stálé poměřování a pozměňování a posouvání významu těchto pojmů samozřejmě způsobí rozvrat v hodnotách, a pak i ta personifikace působí nepatřičně.

>Problém některých kazatelů je zřejmě v tom, že si myslí, že jsou chytřejší než čert, že na ně Pokušitel nemá..
Odpověď na jiný příspěvek dám s dovolením sem… Pokud bude někdo přesvědčen o své převaze nad čertem, tak vězte, že je na dobré cestě ho zdolat. [mrknutí jedním okem]

157323

27.03.2008 21:35

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

>Nezlobte se, ale z této dikce na mě dýchá něco jako Vaše přesvědčení, že lež je nevole se shodnout na Vašem názoru

[smích] Není tam žádný jiný názor (samozřejmě že můj a je to i mé přesvědčení) než, že lež je vědomé překroucení toho, co bych musel jinak přiznat jako pravdu.
Lež není nepravda, či jiný stav věcí. Lež je to co já udělám z pravdy záměrně. Ničení pravdy.

Pokud s tímto mým názorem vnitřně souhlasíte, a přesto to chcete vysvětlit jinak, či podsunout něco jiného, tak je to již počátek nevole se shodnout, počátek nalhávání. Tam začíná lež.
Pokud však na to máte skutečně jiný názor, tak si ho rád poslechnu a budu ochoten se s Vámi dobrat pravdy, případně otočit svůj mylný názor ve prospěch pravdy (netrvám na žádných dogmatech).

Objektivní je věcné. Je to „bez názoru“. Není to ani špatné, ani dobré a ani „svaté“. A také ne pravdivé či lživé. Tyto vlastnosti do toho vnášíme my. Každý z nás má tu čest být subjektem a podílet se na přisuzování těchto vlastností, a tudíž i tvorbě objektivity. A je jen na nás, jak rychle směřujeme k vytvoření objektivního obrazu té věci. Jinak řečeno - objektivní pohled je vlastně nepohled. Je to jen věcný souhrn obrazu vytvořeného někým jiným.

S tím čertem to bylo jen drobné popíchnutí do diskuze. Ale přesto zatím trvám na tom, že bez víry že ho zdoláte, ho prostě nezdoláte. [mrknutí jedním okem]

157338

27.03.2008 21:57

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

Skusím to snad od počátku…
>no dobře, ale kdo určí, který význam je ten správný? (co je správné?)
Chcete, aby to někdo určil? To jistě můžete, ale pak se odsuzujete do pasivní role. Obecně takový přístup by způsobil, že by věci „zamrzly“ a svět by přestával existovat. Proto je ve Vašem (i mém) zájmu se na tomto podílet a určovat významy. I pouhý souhlas je podíl na procesu určení. Cokoliv co vede k určování. Pokud se neshodneme, můžeme dál určovat. To je to zpochybňování v tom dobrém smyslu směrem k určení. Pouhé popírání, či záměrné skreslování vede k prodlužování či ničení celého procesu určení.

Tvoření je cesta, kde vidíte cíl. Rakovinu do toho nepleťte. (Ty buňky se tam samozřejmě tvoří za určitým cílem, jenže to není v souladu s organismem, je zde nerovnováha (nesoulad) s následnou destrukcí)

Snad ještě ke křesťanství. Nikde jsem ho nezmiňoval, sám jsem skeptický k celému tzv. křesťanskému pojetí, tak jak je tradicí obecně chápáno. Pokud použiji slovo bůh, tak jen proto, že je to „zaběhaný“ pojem. Pokud Vám nevyhovuje, můžeme zvolit termín jiný, který se nám pro tyto účely podaří určit.

Pokud se shodneme na určování významů, pak můžeme pokročit i v dalších bodech…

157346

27.03.2008 23:07

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 85.?.?.?

>Strukturu společenství, společnosti, národa a rodiny nerozbíjí ani feminizmus, ani homosexualita
Samozřejmě že souhlasím se zbytkem věty, ale...

Feminismus je nosná idea. Silná myšlenka stvořená těmi co tím sledovali určité cíle. Pokud bychom jí podrobně rozebrali, asi bychom se shodli, že falešná (lživá a destruktivní). Pak bychom ale museli poopravit tvrzení, že strukturu rodiny nerozbíjí. Sám určitě ne, ale nese negativní sílu.

Homosexualita je ale vychýlení osobností více stranou než je průměr. No každý v sobě neseme kus muže a kus ženy. No a někdo více toho druhého. Je to jen schematický příměr, ale stačí k tomu, že se jedná o něco jiného než feminismus. Tudíž pohled musí být jiný. Tím ale nepopírám, že vlastnosti homosexuálů nemohou být snadněji zneužitelné. Naopak, jsou. Jistě, že si každý nese svou odpovědnost, ale je absolutní? Troufnu si říct že - těžko. Jestli někdo použije nějakou vlastnost ke snaze kontrolovat populaci, byl bych ale hodně napozoru.

157353

27.03.2008 23:59

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

> Můj názor, který je vám zřejmě tak bytostně cizí, že jej snad ani neslyšíte, je ten, že vy máte svou pravdu a já svou. Dokonce i "oni" mají svou pravdu. Všichni jsme přece součástmi nějaké Absolutní Pravdy, čili i jednotlivé její části musejí být pravdivé.
Má pravda je součástí absolutní pravdy? Vaše pravda je součástí této absolutní pravdy? Co s tím?
Jsou ty pravdy izolované? Nebo plnou součástí? Nebo jen tak trošku z obojího? Nebo jsou všechny tak trošku součástí všeho? No ale pak to vlastně nejsou má, či Vaše pravda!! Pak mám tedy svou pravdu, která vlastně není má, protože je součástí absolutní pravdy. Stejně jako ta Vaše. Takže máme nakonec oba stejnou pravdu! Tak co tu tedy ještě chceme? Vždyť je hotovo! Já mám pravdu, Vy máte pravdu „oni“ mají pravdu, totiž tu jednu velkou absolutní pravdu!
No máte pravdu! Tento názor je mi skutečně cizí. Myslím si totiž, že zdaleka není hotovo. Ale určitě Vás nebudu mým názorem mlátit po hlavě (tedy pokud nebudete před mýma očima umírat). [smích]

157362

27.03.2008 23:56

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 85.?.?.?

>Feminismus je především zcela zákonitou reakcí na tisíciletí mužského šovinismu, který je stejně destruktivní, falešný a lživý
Myslím, že feministickými tezemi se podstaty feminismu nedobereme.
Jinak ale vznikl přesně a načasovaně, naprosto chladným kalkulem a za pomoci tehdy vznikajícího tiskového mediálního impéria. Krycí teze zůstanou jen tím, co jsem řekl již výše, a to lží. Účel byl jiný. Postavit ženu proti muži. A to i v zemích, kde role ženy byla dominantní.

Je mi líto, prostě LEŽ jako věž.

157368

28.03.2008 01:12

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 85.?.?.?

>CO S TÍM?
Nedat se. Věřit vlastnímu úsudku. Začít pojmenovávat věci pravými jmény. Nebát se pojmenovat lži, podvody, manipulace. Číst klasiky. Vypínat televizi. Poučit se z nesmyslů a nezdarů. Zkusit dokázat a vytvořit něco SVÉHO. Naučit se spolupracovat. Držet slovo. Spolehnout se na ty kdo slovo drží. Nenechat se koupit. Vsadit na svou čest. Ctít ty, kdo jsou čestní. Pomáhat v nouzi. Nechat si pomoci v nouzi. Pomoc je NEZIŠTNÁ. Spolehnout se a nechat na sebe spolehnout. Pojmenovat křiváctví a podlost. Být vstřícný ale napozoru. Nikdy nezradit (to opravdu bolí). Brát věci do svých rukou. Vládnout sám sobě.

Pak se věci jistě změní.

157375

28.03.2008 01:40

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

Jestli je to jen MÁ pravda, tak je absolutní.
Jestli je to jen VAŠE pravda, je také absolutní.
Obě pravdy budou vedle sebe neměřitelné (absolutní), protože jsou jen VAŠÍ a MOJÍ.
Pokud je budeme chtít poměřovat, musíme od SVÉ postupovat ke SPOLEČNÉ. Pak už to nebude ani MÁ a ani VAŠE, bude to prostě pravda vztažená, na níž se pak můžeme shodnout jako na NAŠÍ pravdě tedy zase absolutní. Pokud jí opět začneme poměřovat, přestane být absolutní. Atd.

Tedy tady někde by mohla být ta duha. Hledání pravdy. Pokud by naše pravdy byly již jedna absolutní pravda, nebylo by co hledat… (prostě hotovo) [smích]

157381

28.03.2008 09:20

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 83.?.?.?

>jak může subjekt chápat absolutní autoritu absolutně, jsa subjektem..

Posuzováním a chápáním se stáváte subjektem, podílníkem na zhodnocení. Tudíž pokud něčemu přisoudíte hodnotu nezměřitelnou (třeba Život), stává se pro vás absolutní. Pokud jí takto posunete v žebříčku hodnot na místo nejvyšší, je tak absolutní autoritou.

Takto každý subjekt určuje své hodnoty. Při obecné shodě na těchto hodnotách pak můžeme přijímat i objektivní obraz hodnoty, bez jakéhokoliv posuzování. To je to co se obvykle po nás žádá, „být objektivní“. Ale již při prvním zamyšlení zjistíte, že je to přinejmenším… [oči v sloup]

Tedy je jen na subjektu co určí za absolutní. Absolutní autoritu jinak ani nemůže chápat než absolutně.

157404

28.03.2008 10:48

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 83.?.?.?

>ale podle mě je svědomí takové, jaké si ho uděláme a teď se do něj promítají jen hodnoty, které považujeme za dobré teď.
Svědomí se právě projevuje jako brzda, je to vazba na okolní svět, nelze si ho „udělat teď“. To by znamenalo jediné, že ho nemáte.
Pokud považujete hodnoty jen za „dobré teď“, tak jsou to hodnoty pomíjivé. Jste bez trvalých hodnot. Tedy SNADNO manipulovatelný.

No rozsáhlý příspěvek výše (157399) se snad ani nedá reagovat. snad jen jeden bod…
>existuje mnoho pohledů na svět, mimo zavedené pojmy, jejichž význam není jasný a jejichž opakování vede pouze ke zmatkům, nedorozumění a sporům
Ano, to je také svět. Tak už je snad na čase, aby jste si začal dělat vlastní názor a zkusil věci pojmenovávat společně s ostatními. Přispějete tak ke společnému dílu. To dílo zní – dorozumět se, dohodnout se, navodit soulad.

Vy totiž nevíte kde je pravda, kde je lež, kde je dobro, kde je zlo, tudíž ani kde je přítel, kde je nepřítel, co budu chtít od života za týden a co za rok. Vy jste to, co bych nazval – „ideální volič“.
[mrknutí jedním okem]

157406

28.03.2008 16:02

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 83.?.?.?

Já jsem to snad ani nechtěl načínat, ale jak sám vidíte, je tu i samotné podvracení pojmů „muž a žena“.

Zachvíli budou někteří mít i problém pojmenovat sebe jako muže či ženu. Dovedete si představit všechny důsledky a dopady, až se to začne promítat do tzv. „právního systému“?

157429

28.03.2008 17:24

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 83.?.?.?

Oni si to mysleli, a pan Semmelweis ne. Zkuste si to přebrat.

157432

28.03.2008 17:20

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 83.?.?.?

>Děláte logickou chybu, směšujete dvě roviny existence - stvořenou a nestvořenou

Můžete mě prosím zasvětit do nestvořené existence?
Tedy nejsoucího bytí? (jestli to má tedy nějakou logiku)

157434

28.03.2008 18:32

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

Pane Vojto…
>Přesto ho shoda kolegů vyštvala…
Nemyslíte, že ho spíš vyhnala jejich nevole přistoupit na jeho pravdu? Asi ho vyhnali, protože se sním nehodlali shodnout ne?

Dobrá vůle nikoho nevyhání... (prosím předčtěte si pojednání výše)

Vaše názory jsou naprosto exemplární případ neochoty něco pochopit (pokud si tedy netropíte švandu [mrknutí jedním okem] ).

157440

28.03.2008 19:00

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 85.?.?.?

>Vy prostě nerozlišujete mezi tím, co je pro vás subjektivně absolutní hodnotou, a mezi tím, že nemůžete jako subjekt chápat absolutní absolutno ve svém celku.
Absolutní absolutno? Kam jsme se to poděli. Toto je ztráta orientace. To skutečně chápu, že nelze pochopit.

Toto jste napsal Vy
>Že si subjekt sám pro sebe něco označí jako svou absolutní hodnotu, to přeci zdaleka neznamená, že to je objektivně absolutní pro všechny, ani že tím pojmul a pochopil absolutno jako takové
Toto jsem napsal já
>Při obecné shodě na těchto hodnotách pak můžeme přijímat i objektivní obraz hodnoty, bez jakéhokoliv posuzování.

Vy se přete o něčem, co jsem netvrdil. Proč? Bojujete sám se sebou? Jestli je to moje vina, tak to jsem nechtěl...

157443

28.03.2008 21:12

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 85.?.?.?

>čím je téma osobnější (zřejmě máte s feministkami nějaký problém)
Nejsem osobní (Vy ano?). Feministky mi nevadí (ani nevím, proč by měly), pouze poukazuji na lživost feminismu a nečestné úmysly těch, od nichž pochází…

>tím méně vám jde o shodu
Zatím nejsem o pravdivosti a upřímnosti feminismu přesvědčen, nemohu se tedy shodnout. Přistoupit na lež není totéž, co hledání pravdy.

>jste příliš zaujatý na to, aby další diskuze byla konstruktivní.
Ano, proti lži jsem zaujatý, neboť se na ní nedá stavět.

>Není vám trochu divné, že se tu najednou shodnete s dalším "nezaujatým"
Proč by shoda měla být divná? Jsem rád, že se s někým shodnu, ale jsem vděčný i za ty co vyjadřují nesouhlas. Tedy děkuji. (Velká písmena budu pokud možno vypouštět, máte pravdu, jsou mnohdy navíc) [smích]

157453

28.03.2008 22:43

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

>Nevím. A jsem hrdý na to, že to nevím a že o sobě, o světě a o svých názorech pochybuji. Vím, že nic nevím, heh.
S tím se dá souhlasit, pokud nebudete jen pochybovat.
To, že víte, že nic nevíte, je pokrok, neboť aspoň něco víte.

>nesdílím Vaše nadšení nad modelem "zlo/dobro", který je podle mě černobílý, příliš jednoduchý a v zájmu celého lidstva by měl být nahrazen něčím použitelnějším.
Je vidět, že spíš nevíte, než víte.
Chcete snad tento „model“ nahradit pragmatismem nebo tedy čím, když se Vám nelíbí? Nebo čekáte, až to někdo vymyslí za Vás?
Zlo a dobro není nic, čeho bychom se mohli zbavit jako ponožek, bude Vás to pronásledovat celý život, a buď se s tím naučíte zacházet, nebo Vás to ovládne bez Vaší moci to ovlivnit.

>tohle zní skoro jak nějaký náborový leták...
Také že je. Nejste sám a ani já ne. To je dobré vědět. Pokud si myslíte, že sám si budete stačit, tak to prostě nechte být. Ale být sám, je velice smutná věc, je to chudoba všech chudob. To, že jste vstoupil do diskuze na Zvědavci, je výborný počin. [smích]

157461

28.03.2008 22:37

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 85.?.?.?

>Ale japa se nám to přihodilo, že z feminismu je najednou lež, bez předchozí shody??
[smích] Vy mě chcete dnes asi pozlobit stylem pana Vojty. No je to dost o trpělivosti.
Nikdy jsem netvrdil, že se na lži musíme shodnout.
Lež je záměrné ničení pravdy. Není opakem pravdy. Opakem pravdy je nepravda. Pokud chci lhát, dělám to tak, že záměrně bořím pravdu. Tudíž vím co je pravda. To není o shodě. Je to právě naopak opačný postup.
Tudíž pokud tvrdím, že je to lež, je to výzva ke zpozornění. Chci, aby jste se měl na pozoru, že tu něco nehraje.

Tady si myslím je spíš problém v chápání samotného slova "feminismus". Ten máme myslím rozdílný.

157464

28.03.2008 23:32

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

2xs napsal
>Rozlišování dobra a zla, to je dáno do nitra člověka. A pokud se člověk moc a moc nesnaží svědomí umlčet a jeho hlas překřičet, tak musí chápat, co je dobro a co zlo.
Merlikr na to reagoval
>nevěřím. Nevidím důvod ani důkazy, že tomu tak je, nijak to necítím.
A tady jste na Merlkira reagoval
>Tady hluboce smekám. Přesně v tomto podle mne dělá přírodověda chybu - zůstane jen u těch důkazů, důvody a city ke své škodě a ke škodě poznání ignoruje

Tady vlastně smekáte před čím. Před názorem názorem pana 2xs, nebo pana Merlkira?
[zmaten]

157468

29.03.2008 00:57

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

>Bůh je do jisté míry modelem
Výborně. Již se snažíme určit to, čeho se obvykle všichni bojí. Pojmy od základů. O tom je celý ten článek. O pojmech a jejich používání.

Sám vidíte, že se v diskuzi dál nemůžeme pohnout, pokud nepostavíme pevné základy. Je to naprosto obecné a platí to nejen pro rozhovor. Platí to pro cokoli.

Máte model, a ten je něčím dán. Musí mít pevné znaky. Nebo pevné body, na kterých stojí, které ho drží pohromadě. Ty ho pak umožní zcela přesně definovat právě pro ten účel, pro který byl stvořen.
To samé věta. Nebo slovo, či pojem. Vše musí být tvořeno tak, aby to dalo smysluplný celek. Musí to mít cíl. Je v tom smysl.

Bůh je tedy cokoliv, co je modelem, který již nelze vylepšit. Je dokonalý pro ten účel či smysl, pro který je dán. Je tedy absolutní (pokud o něm začneme pochybovat, přestává být bohem). Jaký má smysl? Právě ten, že je tím modelem, kterým poměřujeme to ostatní.

Tudíž tvrzení že „bůh je do jisté míry modelem“ neplatí, neboť již v sobě nese rozpor. Bůh je vždy modelem v plné míře. Je to v té podstatě nemožnosti jeho dalšího zpochybňování.
To, že je různé chápání boha, je právě dáno těmi různými smysly a účely (viz o odstavec výše).

Chápeme-li boha jako model dobra, pak je to tedy jeho daný smysl. Dobře je také cítit, nemusíme mu jen rozumět. Je to harmonie, či soulad. Teprve tehdy když něco ladí, tak to je. Co neladí se rozpadá a mizí (udržet to můžete jen z venčí, ale jinak to vlastně již není). Je to tedy síla směřující k souladu. Není to jen blabla, můžete si to ověřit dnes a denně na čemkoli.
Chceme zmizet? Asi ne. Tedy v našem zájmu je cesta dobra. To ale není prospěchaření. To je něco jiného, co je obecně platné pro princip bytí. Vychází to z vnitřní síly (vůle) která je tvořivá, je o sladění a tedy bytí. Umožňuje pak vytvářet složitější a tedy dokonalejší celky.

A model je takový celek.

157477

29.03.2008 13:14

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 85.?.?.?

Dovolím si reagovat...

>Muze byt vubec vice absoluten nez-li maximalne jedno?
Nevím, jestli se tato otázka tak trošku neline diskuzí.

Absolutno je nepoměřovatelné. Je to veličina, kterou poměřujete. Tudíž můžete stanovit relativní.
Nelze stanovit poměrné, pokud nemáte pevné a naopak. Pokud budeme poměřovat něčím co kdykoliv zároveň zpochybňujeme, skončíme v takzvaném relativizování.
A zase naopak, pokud nehodláme nic poměřovat, určíme vše za dané a tudíž nezměrné, jsme pak ve světě dogmat.

Ani tudy a ani tamtudy se pak ničeho nedobereme. Věci začnou ztrácet smysl a přestávají pro nás vlastně existovat.
Absolutní je vlastně všude kolem nás, stejně jako relativní. Je to souvztažnost.
Absolutní je třeba ten zazděný metr, a je to bohulibá smysluplná pomůcka.
Absolutní je třeba váš život, jako veličina nenahraditelná z hlediska Vašeho bytí.
Absolutní je třeba to, že voda jsou dva vodíky a kyslík z pohledu chápání vody jako chemikálie.
Prostě cokoliv, co nehodláte zpochybnit, je pro Vás absolutní. Pokud to nehodláme zpochybňovat oba, tak je to absolutní pro nás dva.
Je to velice užitečné a nutné k tomu, aby věci dávali smysl a tudíž byly a my se v tom netratili.

157500

29.03.2008 15:56

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 85.?.?.?

...věci dávaly smysl (-y absolutní pravidlo ČJ). [zahanbení]

157505

29.03.2008 15:27

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 85.?.?.?

...věci dávaly... (-y absolutní pravidlo ČJ). Pardón.

157506

29.03.2008 17:44

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

Máme asi problém. Příměr boha jako modelu jste použil Vy. Můj pokus byl se toho chytit a vyjít tedy z Vašeho slovníku.
Zde však měníte význam pojmu model
>Podstata modelu je zjednodušení reality do nám chápatelných podmínek a měřítek. Tak nějak se mi nezdá, že by tohle bůh splňoval.
Ano takhle se dál nedostaneme. Nelze neustále pozměňovat smysl použitých pojmů. Prostě boříte, co už jste jednou začal stavět a kde jsem se snažil přidat.
Tady ale říkáte
>nemyslíte tím spíš, že bůh je spíš ta plná míra reality, na kterou my tvoříme modely?
Ano to jsem se snažil naznačit zde, ale to bylo v době, než jste změnil význam slova model
>Bůh je vždy modelem v plné míře
Tím jsem ale myslel (vycházejíc z Vás) že model je chápán jako vzor (či vodítko)

Pokud budeme stále jen pozměňovat, tak se nikde nezachytíme, a to ani v diskuzi.

S tím souladem to bude možná ještě těžší.
Je to podstata bytí jako takového. Věci takto vznikají. A naopak. Nesoulad je proces rozpadu. Je dán silami, které nepůsobí vzájemně. Vrcholem nesouladu je chaos, tedy nebytí. Naopak vyváženost, soulad (harmonie) vede ke kvalitě až k dokonalosti.
(Promiňte, ale nemůžu takto rozebírat všechna tvrzení, neboť se zatím neshodneme ani na pojmech)

157521

29.03.2008 19:22

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 85.?.?.?

Podstata bytí je v uspořádání.
Co není, prostě nebylo stvořeno, tedy uspořádáno.
Co je, bylo stvořeno, tedy uspořádáno (zorganizováno).
Uspořádání má své stupně. Od nižších (nedokonalých) k vyšším (dokonalejším).
Soulad (harmonie) je síla směrem k uspořádávání.

(pokud se vám zdá, že tyto "blafy" mají něco společného s fyzikou, tak ano, a to nejen s ní)

157528

30.03.2008 22:58

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 85.?.?.?

Jsem opravdu vděčný za Vaši odpověď. Dal jsem to sem jako takový pokus, jestli to způsobí chvění. Jakýsi „index stavu“.
Je to ale opravdu myšleno tak, jak je to napsáno. Je to upřímný názor reflektující životní zkušenosti.
>Potřebujeme ne - strom, ale les
Není to myslím beznadějné. Jsou lidé, kteří chápou bezvýchodnost současného fungování světa. Zažil jsem až neuvěřitelnou vitalitu lidí jdoucích proti „vichřici“ a čerpám z nich sílu i pro sebe.
Lékaře léčícího alternativně (riskující) a bez nároku na „adekvátní“ zisk.
Řemeslníka, co vykonal své dílo za dohodnutou cenu a včas, stačilo pouhé plácnutí rukou.
Hospodáře co hospodaří i bez možnosti prodat své výpěstky byť s minimálním ziskem.
Ještě bych si možná vzpomněl…
Jednalo se vždy o lidi, co pro ně jejich práce byla víc než nádeničina, nebo vidina hromadění. Cítili v tom poslání. Poslání být potřebný a prospěšný. Neztrácím naději, že to v lidech někde na dně stále dřímá. Hledám cestu jak to probudit a dát tomu naději.

157612

31.03.2008 10:28

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 83.?.?.?

>Zajímal by mě kontakt na toho alternativního lékaře.
V jeho zájmu nemůžu ale… Pokud tě něco trápí, nebo někoho, tak začni pátrat. Zkus stanovit pravděpodobnou příčinu a pátrej po internetu a i v okolí. Najdeš publikace a názory lidí, skutečných odborníků, kteří své poznatky zveřejňují zcela nezištně. Pravda je, že jich není mnoho, ale zaplať pánbu za ně. Ale zde platí asi dvojnásob, pomož si a bude ti pomoženo.

Asi největším úskalím pro slušné lidi je jejich přirozeně otevřený postoj k životu. Tím se stávají vlastně snadno zranitelní těmi, kdo kují pikle. Pokud se však podaří nalézat kořeny zla, půjde se i účinně bránit. Přičemž ona obrana vyplývá právě z vlastního postoje (jak jsem uvedl výše). V podstatě jde znovu o vzkříšení rytířského ideálu ve své ryzí formě. Myslím, že hluboko v národní tradici se dá nalézt v tomto směru mnoho. Nevím, kdo přišel na to, že se tam mají hledat prohry, nezdary a špína (jestli v tom nebyl záměr). Není mnoho národů, které by mohly být na svou minulost hrdé a přesto nejsou…(či jsme?).

Nutné je se nejdříve mentálně vzchopit. Hledat to posilující. Co již padá nechat spadnout, netrápit se tím a začít znovu. A poučit se. Vypadá to na první pohled dost beznadějně, ale není. Pokud přestaneme hrát roli oslíka ženoucího se za nastavenou mrkví, půjde to. Systém to je na první pohled důmyslný, ale ne zas tak moc. Má svoje zásadní slabiny. A ty jsou vydávány za výhody. Z celé diskuze odshora dolů vyplývá, že ne každý chápe, že zlo není nic imaginárního a nepolapitelného. Stejně jako dobro. A jsme zase na začátku, a to u pojmenovávání… [mrknutí jedním okem]

157647

31.03.2008 17:23

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 85.?.?.?

>Máte přátelé pocit, že tato dobrá vůle konkrétních vlivných lidí, korporací a zájmových skupin existuje a pokud ano, proč to není vidět na naší životní realitě?????

Zásadní postřeh.

157676

31.03.2008 18:02

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 85.?.?.?

>---nezlob se, ale toto je čirá naivita
Vůbec se nezlobím. Řekl jsi to přesně. Je to čirá naivita. Totiž z pohledu dnešní reality rozhodně.
>mají vlivem OBROVITÉHO objemu peněz a (sdělovacích) prostředků nedostižný náskok
Pokud budeš chtít hrát jejich hru, tak rozhodně. Ale to si myslím, by bylo naivní. Pokud nebudeš hrát jejich hru, tak je to jedno. Trumfy má v ruce ten, kterého hra se bude hrát… [mrknutí jedním okem]
>ostatně vláda lidu není pravda, v tom je právě ta lež
Plně souhlasím, proto asi nemá cenu dál počítat s tím, co si kvalifikoval jako masa.
>tebou popisovaný stav rytířství může být jen ojedinělým jevem
Je to myšleno spíš jako ideál jednání, tedy jak napsal 85… výše:
>je cele v opozici stávající společnosti všemi dimenzemi
A tady to, co jsi napsal, je zajímavé:
>ušlechtilý osvícený vládce je podle mě lepší
Porovnej to s tímto:
>V podstatě jde znovu o vzkříšení rytířského ideálu
Myslím, že se leckde shodneme.
A tady píšeš:
>tento systém je demotivační a úplatný.
Vynikající postřeh, je to to, co jsem uvedl zde takto:
>Má svoje zásadní slabiny. A ty jsou vydávány za výhody…
Opět to i díky tobě nevidím tak beznadějně. [smích]

157679

31.03.2008 19:14

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 85.?.?.?

>Aha, takže "masa" nám z té potřeby shody vypadává, stačí, když se shodne "rytířská elita" .. Hmmmm...
[smích] Vytrženo z kontextu předchozích příspěvků…
Ale kdo chce vidět, vidí, kdo chce slyšet, slyší. [mrknutí jedním okem]
(„masa“ je potenciál a nic neříká, kdo následuje rytířský ideál, přestává být „masou“)

157684

31.03.2008 21:25

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 85.?.?.?

>LEŽ = vědomé zavádění, překrucování, deformování, odvádění. LEŽ = nevole se shodnout
>lež je vědomé překroucení toho, co bych musel jinak přiznat jako pravdu.
>Lež není nepravda, či jiný stav věcí. Lež je to co já udělám z pravdy záměrně. Ničení pravdy.
Vrátil jsem se zpět a předal znovu k přečtení.
Jasně z toho vyplývá, pokud nevole se shodnout, tak vždy v kontextu, že znám pravdu.
Vy jste mistr toho, co bych nazval „našeptávač“. [mrknutí jedním okem]

157698

31.03.2008 23:48

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 85.?.?.?

>Pro žádoucí…
Ano [mrknutí jedním okem]

157716

01.04.2008 01:16

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 85.?.?.?

Systém je úplatný. Přesně na tom stojí. Funguje to prostě jako „letadlo“. Visí to na „ničem“.
Demotivace či beznaděj vyplývá právě z toho, že systém je úplatný.
Jediný motiv je "kouzelný papírek". Proto celý ten chaos a ta maškaráda okolo. Je to prostě duté, stále dokola obalované NIC. A čím víc šaškáren, tím větší NIC (Prostě ten strach o to, aby JIM to nikdo neprokouk, JE nutí dělat to gigantické šílené divadlo).

Tento systém dochází již ke svému bodu zlomu, a začne žrát sám sebe. Definitivně. Kdo to nepochopí, bude také potrava. Přinese se si svůj talíř, sedne si na něj a sám se nabídne k sežrání. Ve své naprosté zabedněnosti si ještě ten talíř před tím umyje a naleští.

PS.: Můžeme tu nadávat poukazovat, odhalovat, písmenkama křičet, ale dál to nedojde (to ONI vědí). Protože bez kroků, to nikdy nejde. A ONI jsou především JEN oni a chtějí, abys bojoval tak jak oni chtějí. Jediný pohyb tak jak ONI nechtějí, je děsí. Jediný takový pohyb je totiž obrat. A mají slabá místa? Co myslíš…

157726

01.04.2008 09:48

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 83.?.?.?

>Ten úder musí být na jiný bod, než na peníze - ty chci dokonce i já

Já souhlasím, a i ten další popis sedí.
Ale to, co zkouším naznačit je skutečně jinde. Je to „útok“ na myšlenku. Není to ani tak útok, jako spíš „opuštění“ kontra „nastolení“. Je to v samé podstatě. Není to o vymezení se vůči, ale o (nevím zatím jestli takhle na fóru…)

Nemá cenu se dál pitvat v hnoji. Dělám to už 25 let, a dost je dost. Musíš prostě jednou z hnoje ven. Pokud se budeš donekonečna zabývat „obrovskými svaly“ nepřítele, tak se nehneš a umřeš strachy. Prostě si toho „nevšímej“. Sám jsi kvalifikoval „masu“, tak s tou také nepočítej jako s iniciátorem. Nikdy. To by byl začátek konce a máš tu apokalypsu. Masa je strana zdroje, vůči které může vzniknout obrovské napětí (a vzniká). Musíš nastavit „způsob vybití“, nebo tě to zabije.

157749

01.04.2008 10:42

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 83.?.?.?

Je to krásný obrázek, ten kdo ho kreslil, se s ním vyloženě "vymazlil" [mrknutí jedním okem]

157754

01.04.2008 12:38

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 83.?.?.?

>myslím si ale, že by to zajímalo i lidi zde
Určitě, ale prostě některé věci když se vysloví, tak vyvolají obvyklé reakce a musíš vysvětlovat stále znovu a znovu...

Já vím, že o to jde, ale prostě něco je stále mimo "zaběhané" chápání. Vlastně nejde o žádné "tajnosti", spíš jsem pro tentokrát vysílen, (koukni na diskuzi) a nechce se mi do toho znovu.
Navíc nejsem žádný "spisovatel" a bere mi to dost času (musíš se dost soustředit a navíc nepřesně napsáno znamená víc škody než užitku)

Roli hraje pak i nevyspání, (čumim do toho i v noci, navíc pak čtu něco 10x abych pochopil co tím chtěl básník...)

PS.: určitě se ti ozvu, musím se ale pořádně vyspat [mrknutí jedním okem]

157764

01.04.2008 12:40

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 83.?.?.?

Mám pocit jako dítě, které staví bábovičku a někdo mu furt do ní šťouchá klacíkem…
(a teď si představ zahradníka, jak chce pěstovat ten stromek a někdo pořád na něj…) [smích]

157766

02.04.2008 13:09

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 83.?.?.?

>Celý vývoj veškerého života na této planetě je jen a výhradně o SOUTĚŽI.
Díky pane Vojto, krásné.
Vy jste patrně také tak uspořádán. Vaše levá ruka soutěží s pravou a ve svém zájmu jí už usekla… Nemáte také třeba souběžné žaludky a kdo s koho?
Je to hodně o chápání smyslu věcí. Pokud vsadíte jen na „vědockopopulární“ magazíny BBC, tak Vám nezbude nic jiného, než nechat půlku osoby odumřít jako neschopnou (jestli se už nestalo). [mrknutí jedním okem]

157876

02.04.2008 18:37

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

Konkurence

Spytihněv 85.?.?.?

Falešný mýtus, pečlivě budovaný. Stejně jako svoboda. Podstrkování něčeho na pozici, kam to nepatří. To, že se pak někdo chová, tak jak se chová?

Pokud mamka pošle děcko pro mlíko, dělá to podle přirozených kritérií, které samozřejmě zná.
Pokud dostane to děcko do ruky hovado, pošle hned dvě, aby vědělo, které dřív přiběhne. Přirozeně přijdou stejně, a tak je třeba vyrobit motiv. Jestli zafunguje, tak má hovado dvě možnosti. Nechá je dál běhat oba se současným vnucováním „motivace“, nebo samo postoupí o stupínek výše a provede selekci a na potřebný úkon ponechá „vhodnějšího“ kandidáta. Kámen úrazu je však v tom, že malý jedinec stejně „spadne“ na původní výkon.

Jaké z toho plyne ponaučení?
Vrátit se opět k bodu jedna, neboť matka předá dítěti přirozený motiv, a ten je dán potřebností. Ona totiž ví, že soutěž je pouze krátkodobá pomůcka, kdy nezná kritérium. Jestliže ho zná, není již potřeba.

Takže komu slouží tento podvržený mýtus. Kdo to ví, má již náskok…

157911

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 36 čtenářů částkou 9 294 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Feminacistky chtějí rovné zastoupení v NERV09.04.20 22:11 Česká republika 3

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“, žádá Rusko09.04.20 18:16 Rusko 5

Jean Paul Belmondo má dnes narozeniny09.04.20 17:43 Francie 2

Vláda po vzoru Lenina (NEP) schválila NERV - orgán, který bude radit, jak oživit ekonomiku09.04.20 14:06 Česká republika 3

Plánovaná panika09.04.20 11:40 Neurčeno 0

Zázračný americký lék na koronavirus09.04.20 08:46 USA 1

Nejnovější dezinformace....08.04.20 18:10 Česká republika 5

Hamáček chroptí blahem: asi se podaří prosadit 10 tisíc pokuty vybírané mestapem a policií08.04.20 17:36 Česká republika 10

Pandemie povzbudila plány na budování vysokorychlostních sítí 5G08.04.20 12:13 Neurčeno 0

Revoluce nese smrt?08.04.20 09:26 Neurčeno 4

Ve Španělsku se policie vymkla kontrole07.04.20 21:40 Španělsko 5

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 4

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 4

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 4

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 5

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 9

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Měnové kurzy

USD
24,67 Kč
Euro
26,99 Kč
Libra
30,75 Kč
Kanadský dolar
17,66 Kč
Australský dolar
15,63 Kč
Švýcarský frank
25,55 Kč
100 japonských jenů
22,76 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,64 Kč
Ukrajinská hřivna
0,91 Kč
100 rublů
33,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 529,01 Kč
1 unce stříbra
376,69 Kč
Bitcoin
177 211,60 Kč

Poslední aktualizace: 10.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 762 460