Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Erika

Nalezeno 146 příspěveků, 2 různé IP adresy

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

20.05.2003 01:41

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takže k čemu ta válka byla?

Erika 213.?.?.?

Članek je hluboce pravdivý, vystihuje přesně situaci. A Váš příspěvek ,pane Milane, je velmi na úrovni. Díky Vám za něj, mluví mi přímo z duše a není k němu co dodat. Věřím, že Vám ho ocení i jiní, protože je také velmi pravdivý a přesvědčivý.


14101

20.05.2003 00:40

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

tak ted na jeste reknete pani Eriko, jak si ten Mikinuv
neuveritelny ocas predstavujete ? Kdyz ho jako pan Pelisek
vubec nepopsal ????

"Naprosto s vámi souhlasím, velice výstižně napsané!"

Mateji, Mateji, jste vsichni stejni, neumite vubec cist pozorne prispevky, to co jsem napsala nahore, prece platilo Ali Babovi, ale ze jste zvykly, ze chvalim pana Pelesku a jste vsichni zvykli generalizovat, tak to potom takhle dopada! Ono tady vice lidi pise velmi hezky, napriklad souhlasim s Quakem, panem Janskym, Cygnusem, Bolo Sinsaevem, zdejsim anonymem, a urcite jsem na nekoho zapomnela a vsechny neuvedla. Ale neodpovidam za to co pisi, a tak nevim, proc jste se ptal vubec mě na ten ocas Mikina. A vsimla jsem si,
ze odpovedel sam pan Peleska, ma duvtipu dostatek a nepotrebuje, aby za neho odpovidal nekdo jiny! Ja jsem se take neptala na vas nazor, ohledne toho vulgarniho vyrazu Mikina, co pouzil vuci mně, jenom jsem u vas nechala pro neho vzkaz, protoze s nim debatovat nechci, ale chci, aby si to i jini zde na foru precetli…

14093

20.05.2003 00:03

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?


Tohle mi tady napsal MIKIN:
Tomu KAPITALISTICKÉMU PLUNDROVÁNÍ se vetsinou rika "fungujici TRŽNÍ EKONOMIKA!!!!!!". Diky ni ted pani Eriko sedite u pocitace, místo toho, aby jste (ABYSTE) si hledala nekde na SMETISTI POTRAVU.......

A TOHLE MU ODPOVIDAM, I KDYZ TO NENI OTAZKA, NA KTEROU SE PTATE, ALE KDYZ JSTE PRITEL MIKINA, MUZETE MU MOU ODPOVED PREDAT, jeste na vysvetlenou, on porad sleduje kazdy muj preklep, a tak nize pro ukazku jsem uvedla, ze on tady neni zadnou vyjimkou, rozhodne neminim dale jeho chyby sledovat,myslenky, nazory a hlavne argumenty jsou nesrovnatelne dulezitejsi:

"On vám za tyto hulvátské nesmysly pan Stwora snad platí? Z těhle žvástů žijete? Kdybyste to použil osobně a nezneužíval anonymity chatu, tak byste byl obžalován za harassment, protože urážíte ženu jenom proto, že uvedla argumenty, které se vám nejenom nelíbily, ale ani jste je nebyl schopen pochopit, natož vyvrátit."

Tento problem se tyka pochopitelne jen demokratickych zemi.... Nejhorsi je to, ze se jakakoliv forma harrasmentu (harassmentu)…
Toto slovo znamená: týrání, znepokojování, rušení, sekýrování, sužování, jakékoli obtěžování....
To je dobre, ze to MYSLYS uprimne. Tak se ted uprimne zamysli, kdo ze se to dopousti na tomto webu nejvice osobnich utoku a sprostych urazek.
Jestli neznas odpoved, precti si sve vlastni prispevky..
Mikin
Bez komentáře

A prosim vas, reknete mu, ze odpoved od neho nechci, on stejne neodpovida na dulezite veci. Jen tady chci zduraznit uroven vedene diskuze. A protoze jste napsal ten clanek o tom haraseni, muze vas to take zajimat.
Erika

14091

19.05.2003 00:34

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

Erika 213.?.?.?

Z logickeho hlediska, ac je diktatatura jakakoliv, porad, je to jen diktatura, bud jednoho cloveka - diktatora a nebo i vlady - diktatorske. V tomto diktatorskem rezimu jsou veskera demokraticka prava lidu bud zastinena a nebo vubec zakazana. Definice diktatu je to, co se narizuje ( diktuje ) i proti vuli vetsiny naroda. Pravidla urcuje diktator a ne lid. Co se tyce lidskych prav a svobod, tak tyto jsou omezeny na minimum..... Vse jen laicky vysvetleno.
Je to opravdu tak, souhlasim...diktatura je vždy namířena proti lidem. Je to hrozný, nelidský systém.

14062

19.05.2003 00:12

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

Erika 213.?.?.?

Bowling for Columbine (Hra v kuželky pro zmasakrovanou školu; titul odkazuje k tomu, že dva chlapci, kteří bezdůvodně v americké Columbine High School zastřelili dvanáct žáků a jednoho učitele, si před masakrem šli v rámci tělocvičné hodiny ve škole zahrát kuželky) je - dokumentární – film známého amerického investigativního televizního reportéra Michaela Moora, který ostře kritizuje posedlost Američanů střelnými zbraněmi i to, že je každoročně v Americe zavražděno těmito zbraněmi neuvěřitelných
11 000 osob.

14061

18.05.2003 02:30

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Není nutné si pořád nadávat a něco si "dokazovat".

Absolutně souhlasím. Když se jim obšírně odpovídá, tak oni bez mrknutí oka vám tvrdí, že jim na jejich otázky nebylo odpovězeno! Oni to snad vůbec nečtou, jenom se chtějí ustavičně hádat. Jeden může v každém příspěvku psát o nepřijatelnosti komunistické ideologie nebo o despotickém diktátorovi, pokud jsou u toho i další myšlenky a názory, tak registrují jen ty a hned na ně reagují. . Oni jsou naladěni na určitou vlnu a žádné jiné signály nepřijímají! Když už nemohou nic vyšťourat, tak aspoň kritizují každý překlep, jako kdyby je oni sami nedělali i s těmi pravopisnými chybami. Nejsme povinni tady vést nekonečně dlouhé, zbytečné a trapné debaty a reagovat na jejich zjednodušené, primitivní vidění světa. Takoví „demokrati“ a nesnesou jakýkoli jiný názor a pohled na věc.

„Vzájemně se lišíme jak svými ŽIVOTNÍMI ZKUŠENOSTMI , tak také svou VNÍMAVOSTÍ, a ovšemže i PRIORITAMI, jimiž poměřujeme to, co se děje jak kolem nás, tak také přímo v nás.“


14032

18.05.2003 02:26

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

sedite u pocitace, misto aby jste si hledala nekde na smetisti potravu.......
--Vy mate rudo před očima, ze zlosti a nenávisti, ani nevíte co tu vlastně čtete, a ani nevíte co pišete. Jste nevychovaný hulvát.
Co máte ze své emigrace, když jste zůstal primitivní a takhle se vyjadřujete a navíc k ženě, o které naprosto nic nevíte. Vy se sám chováte jako sprostý anonym, co je to Mikin? A přitom tady přád děláte tyátr jak mě napadne se podepsat, tím se dokážete zabývat, jako kdyby nebyly důležitější otázky na této diskuzi. Je mi z vás na zvraceni..

enom upřesňuji, komu moje odpověď patří.

14030

18.05.2003 02:17

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Vy mate rudo před očima, ze zlosti, ani nevíte co tu vlastně čtete, a ani nevíte co pišete. Jste nevychovaný hulvát.

14029

18.05.2003 02:11

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Naprosto s vámi souhlasím, velice výstižně napsané!

14028

18.05.2003 00:39

Zločin policejního komisaře

RE: Zlocˇin policejního komisarˇe

Erika 213.?.?.?

Já jsem s vámi o tom nediskutovala a ani diskutovat nehodlam. Kdyz ma někdo nějaké předsudky, je to jeho osobni věc. Mám jen jednu otázku" z homosexuality anebo z kriminality se cítíte dobře? Nejsem ale na opověď zvědavá, je to pouze řečnická otázka. Tomu byste měl rozumnět lépe, protože v té společnosti žijete.

14025

16.05.2003 23:39

Zločin policejního komisaře

RE: Zločin policejního komisaře

Erika 213.?.?.?

Ani děti ze zkumavek to nezachrání. Ještě předtím, než tato populace odejde na smetiště dějin, ji použijeme k dovršení našich cílů. Zkuste proti tomu něco delat, gójimové. Na to nemáte. Rozjetý vlak už nezastavíte.
-----------------------------------------------------------------
Tak to vás musím vyvést z omylu. Existuje totiž 600 miliónů muslimů (nejenom Arabů), kteří se velmi zdatně rozmnožují přírozeným způsobem, z toho jste a budete v budoucnosti úplně bezmocní. Takže neříkejte hop, dokud jste nepřeskočili. Na druhé straně se obávám, že ten západní svět zajde opravdu na ty zmíněné úchylnosti. Na jedné straně existují zákony o harassmentu, které měly na počátku určitě své odůvodnění, ale zřejmě abnormálně přerostly, a teď jako ve všem „všeho moc škodí“, a přitom na druhé straně je zase pokládana homosexualita za normálnost, to už se všechno dohromady značně vymyká zdravému rozumu a normálnímu životu. V muslimských zemích je homosexualita trestná a žádný zákon na sexuální harašení nepotřebují, protože společnost se řídí náboženskou morálkou. Takže já nespatřuji nebezpečí v té tolik omílané islámské expanzi, ale že západ sám vyklidí pole legalizovanými nenormálnostmi.

13989

16.05.2003 13:17

Zločin policejního komisaře

RE: Zločin policejního komisaře

Erika 213.?.?.?

Podivuji se, jak to u pana „Zmatek“ funguje, docela výstižně si změnil nickname. Když mě tentýž anonym na jiném místě pochválil moje příspěvky, tak jako teď tady chválí Zdeňka, tak ten se na něho velmi neurvale vrhnul a sjel ho. Teď když se jedná o jeho osobu, tak je ticho po pěšině. To je jen důkaz nejen o jeho naprosté neobjektivnosti, ale o jeho nedemokratickém jednání.

13968

16.05.2003 01:05

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

v okamziku, az prestanete opisovat texty z ucebnic Marxismu-Leninismu, dame se do normalni diskuse.Budu se moc tesit. Ani si nedovedete predstavit jak.

Vy si myslíte, že se dá diskutovat s někým, kdo je přesvědčen, že v marxismu-leninismu se učilo už o Iráku, o ZHN a vůbec o současném dění? Nevadí, že jste mé příspěvky (všechny se týkaly tématu původního článku) nečetl, uveřejňovala jsem je pro ty, co o ně mají zájem, ale prave k tomu puvodnimu měla být diskuze, a vy jste k tomu (a zdaleka nejenom vy) neměl vůbec co říct. Musím vás Matěji upozornit, že soustavným pitím alkoholu rapidně ubívají mozkové buňky, takže máte v hlavě velký zmatek, v takové situaci je pak každá diskuze marná.

Pani (pane) Eriko
Erika je ženské jméno, kdybych byla muž, používala bych asi mužské jméno, ne? Vy jste tady zvyklí na pánskou jízdu a nemůžete uvěřit, že žena může psát logicky a k věci? Za to vaše tvrzení s logikou nic společného nemají, vy tu opravdu pořád jen tlacháte...což je ta lepší varianta, když náhodou se snažíte něco sesmolit k tématu, stejně ostatní se sami do vás pustí. A pak se musíte sklíčeně omlouvat psychickými potížemi a senilní sklerozou (hledáním brýlí a klíčů od auta), že ano? Už jsem vám jednou psala, pokud nemáte co říct, nepište a věnujte se svým zvířátkům, jednak to uklid%nuje a jednak to je užitečné i pro ně.

13953

16.05.2003 00:58

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

1.Nevěřím, že jsi žena.
2.Jsem ti nakloněn, nebot tvá činnost je mi blízká.
3.Jsi jeden-jedna z mála, který-která alespon pise k věci a jasně definuje svůj názor, který se opírá o data jinde přečtená-tudíž žádené plagiátorství v té podobě, jak ti bylo přisuzováno.

Děkuji za ocenění, ale já jsem opravdu žena, co bych měla z té kamufláže, z které mi tu kdekdo obviňuje? Chápu, že jste tu nerušeně diskutovali jen páni mezi sebou, ale s tím se už budete muset smířit, pokud mi ovšem vybyde čas...

13952

15.05.2003 23:36

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Dulezity uryvek z BL (Stepan Kotrba):
Bojové otravné látky má ve výzbroji prakticky každá armáda. Podstatnou skutečností by bylo sdělení, zda se našly v množství potřebném pro výcvik protichemických jednotek - při zjišťování BOL nebo v množství použitelném pro vojskové nasazení. Tuším první možnost vzhledem k tomu, že se jedná o vojenský výcvikový tábor ... A hrozím se toho, co by se stalo, kdyby americká armáda vstoupila do některých vojenských újezdů v České či Slovenské republice (výcvikové prostory a střelnice v Bílé Vodě a Šanově, Březina poblíž Vyškova na Moravě, kde cvičily naposledy i protichemické jednotky NATO). Všimněme si posledního prostoru - Březina. Byť chemický polygon zde existuje už pětatřicet let, řada místních občanů o něm vůbec neví. S čím se vlastně na tomto polygonu cvičí? To je otázka pro Františka Opluštila z Vojenského technického ústavu ochrany. "Jsou to látky nervové a zpuchýřující. Z těch nervových je to soman, látka VX a sarin, z těch zpuchýřujích je to sulfidický yperit."

13947

15.05.2003 15:53

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Matejovi:

Potkate-li ty, kdoz neveri, dejte se
do stinani siji, dokud jich mnoho nepobijete !!
A zbylym upevnete pouta "

v Koranu 47. sura Muhammada
Tohle platilo za svaté války v době Mohamedda za šíření nového náboženství, to není žádná argumentace v dnešní době, já vám nemohu citovat celý korán, ale těch citátů by mohlo být nekonečně mnoho, například i z Talmúdu:

Kazdy Zid, ktery prolije krev Gojimu (ne-Zidu), cini to same jako by cinil obetovani bohu.
Talmud: Bammidber raba c 21 & Jalkut 772

Myslíte, že takhle se někam dojde?
Křesťani snad napáchali ve jménu svého náboženství málo zla? Inkvizice, upalování čarodějnic, křižácké války atd.

Já vám uvedu velmi důležitou skutečnost, týkající se koránu: Citace z úvodu “ Obrátíme-li se sledování biblických paralel a mareriálu v Koránu, zjistíme, že mnohé nebylo převzato přímo z Bible samé , nýbrž spíše z Talmúdu a křesťanských apokryfů.“ Ale to by chtělo pořádnou studií a nejen výběr podle vašeho gusta...

13936

15.05.2003 15:44

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Rada č. 2 Matějovi:

Jděte se podívat na diskuzi ke škole ve Falůža, odpovídám vám tam na otázky, které jste napsal mě. Jedná se o dva příspěvky.

13934

15.05.2003 15:41

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Rada: používej logiku a ne dogma. To, že někdo kritizuje
současnou nebezpečnou americkou administrativu, neznamená, že podporuje zvěrstva Saddama. To jen vy nechápete mnoho souvislosti,o kterych se tu pise, zatmívá se vám z americké propagandy před očima a přes mžitky čtete mezi řádky, co tam nikdo nenapsal. Já jsem za celou dobu nečetla příspěvek, který by bránil Saddáma!!! Vy jste tak zoufale prostí, že buď anebo, buď jste s námi anebo proti nám, víte kdo to takhle též propaguje Hlásá to váš miláček sám Bush! To si bohužel vubec neuvědomujete ...

13933

15.05.2003 15:34

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

DOKONCENI:

Vcetne nasich vesteckych kapacit.......Hlavne těch amerických, které teď světu vládnou a poroučí a rychtují úplně všechno podle svého supermanství... až na malou "maličkost" oni nevěstí, jen si na to hrají, zatím jenom plánují a potom jsou vzniklé problémy neschopni řešit...

13932

15.05.2003 15:28

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Mikin: Ta nafta je to jedine, co Iracanum po desetiletich socialistickeho plundrovani zbylo.

Uz jsem vám jednou dopodrobna psala, co budou Iráčané platit “svou ropou”, k jakému neopak kapitalistickému plundorování budou vystaveni, vás bohužel fakta vubec nezajimají, co nám tu předkládáte je jen americká propaganda.

1. Obnovu zničeného Iráku, který rozbombardovali spojenci v nelegální válce,
a kterou si Amerika pořádně namastí kapsy svými smlouvami.
2. Nechají si za ní zaplatit výdaje na válku, za kterou Iráčané rovněž nemohou, oni ji nevyhlásili.
3. Musí zaplatit Saddámův zahraniční dluh, který z neznámého důvodu byl na začátku vypočítán na 40 miliard dolarů a dneska je vypočítán přes 300 miliard dolarů. Za něj Iráčané také nemohou, ale budou platit.
4. Budou se ji z ní platit potraviny za ropu, protože irácký lid nebude v tom hrozném chaosu a bezvládí mít práci, takže budou žít dál na almužně ze své vlastní ropy.

USA byly doslova válkou posedlí více než rok a kdokoliv namítl, jaký plánují posaddámovský Irák, nikdy neodpovědely, jen tvrdily, že se to bude řešit potom!! Ve skutečnosti je to vůbec nezajímalo, žádné studie neexistovaly. Žádné analýzy, nic jen posedlost ZHN, válka kvůli nim byla vedena a teď mi tady nějaký mudrlant napíše, že jejich hledání může trvat dlouho. Kdo nám zaručí, že tam nebudou dodádny k tomu účelu americké chemické zbraně? Když sami o své zvůli odvolali insperktory z Iráku, mám jim sbaštit tuhle jejich LOGIKU? Zrovna tak, jak válka proti Afganistanu a Usama Ben Ladenovi, když přitom žádný důkaz proti někomu neexistoval, ale ony to tak rozhodli a tím to skončilo. Pak to končí tím, že nejenom američtí vojáci nejsou kompetentní zajistit pořádek, ale ani Amerika na to nemá žádný plán, protože neměla na mysli irácký lid, ale jen a jen své zájmy. Irácký lid a jeho osvobození byla také jen výmluva, on se sice zbavil nestvůry Saddáma, ale má před sebou nucenou okupaci a diktát, které rovněž odmítá. Včera začalo poprvé na 2 hodiny televizni irácké vysílání a hned zasáhla americká CENSURA. Ted ona bude teď určovat iráckému lidu, co smí poslouchat a co ne.Který národ by s něčím takovým souhlasil??

Nepředkládejte nám tu jednoduchou a jednostrannou americkou propagandu, postupujete podle úsloví, že stokrát vyslovená lež se stává pravdou. Jako komunisté nepočítáte s tím, že lidé mají rozum a používají ho!

Rakety SCUD zatahnou do valky Izrael. Cely arabsky svet se spoji proti Americe. Vyvola to ctvrtou svetovou valku. Bla bla bla bla bla.........

USA ho zbavila těchto raket právě kvůli Izraeli, moc dobře věděly, že je Saddám se svou technikou nemůže ohrožovat, ale mohl by potencionálně ohrozit Izrael. To se máte čím pyšnit, nejdřív toho hrozného diktárora, který mučil jen své vlastní lidi (ve válce proti Irán byl jejich přítel!) zbavit všech zbraní a pak ho rozmašíroval nejvyspělejší technikou i s obyvateli.

Celý arabský svět svorně nenávidí Ameriku. To je málo? A o čtvrté světové válce mluví sama americká administrativa, takže komu plati to bla bla bla bla.....?

Vcetne

Kráceno (Editor)

13931

14.05.2003 00:14

Ber, Alibabo, ber!

Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Archeologové a historici před válkou v Iráku upozorňovali na historické památky nezměrné ceny a žádali jejich ochranu. Článek na zmíněné téma:

Kradené irácké umění je k mání na světových trzích!

Do Iráku má v nejbližší době dorazit speciální tým, který bude ukradené historické předměty hledat. Také univerzita v Chicagu například začala na své internetové stránky zařazovat seznam předmětů, u nichž se má za to, že zmizely. Její experti vycházejí z toho, že z bagdádských muzeí bylo ukradeno 50 tisíc až 200 tisíc skvostů poté, co město obsadily americké jednotky. Kritika USA: Archeologové a historici umění Spojeným státům vytýkají, že při útoku na režim Saddáma Husajna sice přijaly preventivní opratření k ochraně ropných zařízení, ale kulturní památky předem nezabezpečily a dokonce v prvních dnech proti rabování ani nezasahovaly. Panel expertů mezinárodní organizace dospěl k závěru, že devastaci muzejních sbírek v Bagdádu a dalších iráckých městech mají na svědomí nejen rabující davy, ALE ROVNEZ SPECIALIZOVANI ZLODEJI, KTERI KRADLI NA OBJEDNAVKU. Britský kunsthistorik a soudní znalec Dick Ellis upozornil, že pátrání by se mělo soustředit především na Británii, která je světově nejproslulejším trhem iráckých a obecně mezopotámských předmětů.

Irácké skvosty skončily ve Švýcarsku

Část z uměleckých děl nevyčíslitelné ceny, a tudíž mimořádné sběratelské hodnoty, jimiž se pyšnila irácká muzea, skončila ve Švýcarsku anebo jím prošla. Umožňuje to "děravá" švýcarská legislativa. Jak dalece se projeví šok z vyrabovaných iráckých muzeí, se ukáže až v červnu, kdy o ní má jednat druhá komora parlamentu. Michael Müller-Karpe však za jediný účinný prostředek proti vykrádání muzeí a ilegálnímu kšeftování s uměním považuje úplný zákaz obchodu s uměleckými skvosty. "Dokud se bude vědět, že za ukradený svitek pergamenu z Mezopotámie kupci nabízejí desítky tisíc dolarů, nezabrání vyplenění muzea žádní hlídači," uzavírá.

13836

13.05.2003 20:04

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Jsem zena a dokonce ani ne mlada, jak se tady nekterym oponentum zda. Dekuji vam, vase slova mi tesi...

13828

13.05.2003 20:02

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Mateji, nekdy mi prekvapite odpovedi, je to z tech tolik vypitych piv? Ja jsem vam nekde napsala velmi krasnou odpoved, asi jste to necetl, je to skoda! Stoji to za to, zrovna tam jste nadaval anonymovi a odpovidal me, a ja k tomu pridala moc vhodnou citaci od papeze.

13827

13.05.2003 18:06

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

ze demokracie v reckem sylu pojeti se nebude praktikovat, ve starem Recku totiz penize byly vylouceny ze sveho vlivu ,kazdy si tam byl na foru rovny,kazdy z nich mel jeden hlas.

Souhlasim s timto prispevkem, aby nedoslo k nedorozumeni a me slovo se nedostalo k nejakemu jinemu prispevku, s kterym souhlasit vubec nemusim...

13819

13.05.2003 18:02

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Souhlasim!

13818

13.05.2003 13:27

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

CITACE:
"Hlavním ospravedlněním této války prý je, že Irák porušil 17 rezolucí OSN. Když si přečtete moderní historii, zjistíte, že Izrael porušil více než 40 rezolucí OSN. Jak se tedy dá ospravedlnit tento protizákonný útok na Iráčany? Váleční štváči si vždycky najdou nějaké výmluvy."

13803

13.05.2003 13:20

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Pane Milane,
včera jsem si přečetla všechny příspěvky do Zvědavce a můj obdiv k vašim znalostem vzrostl. Vy debatujete opravdu tak, jak se má, na úrovni. Zjistila jsem, že jste ani dříve nebyl podrážděný na skupinu, která tu jen nezávazně tlachá. Časem toho jeden musí mít opravdu dost, ale já bych vám přátelsky radila, abyste se nezařekl nepřispívat už do diskuze, byla by to velká škoda, ale nenechte se vyprovokovat k odpovědím na příspěvky, které si to v žádném případě nezaslouží. Já vím, není to někdy jednoduché, ale ujišťuji vás, je to daleko prospěšnější pro vás a že vytrvalá ignorace nakonec je postihne více, než neplodná a škodlivá diskuze. Napsat jen svůj názor a kdo má zájem o polemiku na úrovni, samozřejmě to je v zájmu zúčastněných stran, každý se může mýlit, každý by měl si takto vytříbit názory, to je i cíl diskuze. Nemá však absolutně žádnou cenu odpovídat na uštěpačné, urážlivé, jízlivé a sprosté útoky, to je ztráta energie a mnody i nervů. Komu to slouží? Jen jim, aby měli na koho útočit. I já jsem se snažila ze začátku každému seriózně odpovídat a informovat, to co opravdu vím více než oni, ale o tohle vůbec nestojí, chtějí za každou cenu jen napadat. Na druhé straně, když vám někdo napíše, že je dobré, co jste napsal, a že ho to oslovilo, tak to stojí za to.
Na to, že žijete v Česku, jste velmi dobře informovaný a velmi logicky uvažujete a argumentujete. Na druhé straně, když se necítíte být dostatečně informovaný na určité téma, klidně to přiznáte a nepolemizujete. Nejste rasista a ani antisemita, to je v dnešní době ohromné plus!!! Odmítáte komunismus, ale právě proto zrovna tak současnou americkou politiku, která ztrácí nejen na své přesvědčivosti, ale stává se pro svou lživou propagandu a na ní výsledných činů, pro lidstvo nejnebezpečnější hrozbou. V celé děsivosti se opírá právě o ten samý DOGMATISMUS, jaký používali komunisté. Stejnou nepřístupnost k oprávněné kritice a k pochybám, na které má každý plné právo, a stejnou nekritickou úctou k autoritám. Lidstvo je nepoučitelné. Souhlasím s vámi, že komunismus se odsoudil sám. Ten nepotřeboval nějaké progresivní „antikomunisty“! Zrovna tak předpokládám, že na své nelidské neduhy odejde stejně i současná americká administrativa. Jen mám obavy, že to bude o hodně horší, než to bylo s pádem komunismu, celá dnešní realita to dokazuje.
Určitě je tu více rozumných přispěvovatelů do diskuze, kteří píši velmi zasvěceně a my nesmíme vyklidit pole těm, kteří kromě nenávisti a nadávek nemají co říci. IGNORUJTE JE, pokud jim chce člověk odpovídat, musí nutně sklouznout na jejich způsob, protože ONI JSOU K VEŠKERÉ LOGICE HLUŠÍ, nechtějí vůbec přemýšlet o tom, co čtou, věřím, že samotné články je opravdu nezajímají, je zajímá jen primitivní diskuze. PŘEMÝŠLENÍ JE VYSLOVNĚ BOLÍ!!! Já jsem na začátku se snažila s nimi polemizovat a dočkala jsem se jen hulvátství, to mi absolutně nevyhovuje a nejsem ochotna na takovéhle nepřístojnosti reagovat. Diskuze s nimi je naprosto beznadějná, ale naše příspěvky mají koho oslovit, věřte tomu.

13802

13.05.2003 00:26

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Panu Peleskovi:

Dekuji vam, ze jste timto prispevkem reagoval a naprosto s vami souhlasim.

13770

12.05.2003 13:53

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

"Mnoho antikomunistů, kteří jsou dosud ztraumatizováni někdejším komunistickým útlakem, si plete antikomunismus a pravicovou politickou ideologii se svobodou a demokracií. Staré zvyky odumírají jen pomalu a tito lidé demonstrativně a emocionálně "milují Spojené státy" asi tak, jak nadšení komunisté "milovali Sovětský svaz" ve stalinských padesátých letech."

13746

12.05.2003 13:46

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Kratky vynatek z clanku :
Internet poskytuje svobodu slova pro spodinu, mlci-li vetsina.
Technologie umoznuje hlasu lidu, aby byl slysen. Jenze normalni lide se vetsinou prilis energicky neozyvaji. O to silneji je slyset hlas spodiny. Ti, kdoz v druhe polovine roku 1938 svymi nenavistnymi dopisy ustvali Karla Capka, by byli nadseni moznostmi, jake v soucasnosti skyta internet. Neni vylouceno, ze pokud nepozvednou i rozumne uvazujici lide energicky svuj hlas, bude evropska politika v budoucnosti stale silneji urcovana prave nenavistnymi emocemi mizive vrstvicky obyvatelstva. Nenavist se zda byt vedlejsim produktem kazdeho pokusu zbavit lidi konvencniho mysleni. Je to jev, ktery uz nezmizi - technologie ho umoznuje, ale zaroven je zavazkem pro vsechny obcany, aby se i oni angazovali, a neprenechavali prostor jen aktivistickym silencum. (Paradoxem je, ze proti hruzne bulvarnimu psani prodejnych sdelovacich prostredku se tito lide prilis neozyvaji.)

13745

12.05.2003 13:41

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Kterému "výkladu" světa máme věřit?
Michal Rusek
Násilí nežije samo a nemůže žít samo: nevyhnutelně je propletené se lží. Mezi nimi je ta nejpřirozenější hluboká příbuzenská spojitost: násilí se nemá čím krýt, kromě lži a lež se nemá jak udržet, pouze násilím. Každý, kdo jednou vyhlásí násilí za svoji metodu, nevyhnutelně si musí zvolit lež za svůj princip. Když se násilí rodí, koná otevřeně a dokonce je na sebe hrdé. Ale jen co se upevní, utvrdí, pociťuje okolo sebe zředění vzduchu a nemůže dále existovat jinak, jen se zamlžovat do lži, krýt se krasořečnictvím. Potom už nechytá vždy a zásadně rovnou pod krk, častěji žádá od občanů pouze přísahu lži, jenom spoluúčast na lži. A jednoduchý krok jednoduchého statečného člověka: neúčastnit se lži, nepodporovat lživé konání!
Alexandr Solženicyn, Nobelovská přednáška, 1972
Věříme faktům a logice souvislostí nebo ideové propagandě vítězů?
Svět ve 20. století byl rozdělen na dvě nesmiřitelné strany: Na jedné straně vznikl "socialismus" s vizí komunismu, proti stál (stojí?) tradiční "kapitalistický" Západ. Tyto dva systémy skříply mezi sebe stovky milionů lidí, jejichž životy sestavené v souvislý řetěz utrpení byly (jsou?) pro mocné pouhou pěnou na vodě. Jako kousky dříví či listí byly a jsou drceny lidské osudy mezi obrovskými koly ideologických sil - sil, jež však nevznikly a ani vzniknout nemohly samy od sebe. Vždy to je živý člověk, kdo ideje tvoří, vždy to je nějaký šašek, který na dvoře mocnostem přizvukuje.

13744

12.05.2003 13:36

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Kdysi jsem cetl uvahu jednoho asi 14 leteho devcatka.
Co delali nasi dedeckove, aby zastavili takove nestvury
jako byl Hitler, Musolini ci Stalin ? Ja bych ji ted odpo-
vedel, nic mile devcatko, bali se aby novinari jako pan
Hall je nenazvali zbabelci..
-------------------------------------------------------
A zazvonil zvonec a pohádky byl konec..
Dnešní děvčátko by se mohlo ptát svého tatínka:“ Proč ta nestvůrný Saddám se nebránil před svým totálním zánikem ZHN, když s nimi předtím ohrožoval Ameriku a celý svět? Proč nezvlétlo ani jedno jeho letadlo? Proč měl jenom zastaralou vojenskou techniku? Proč jsme házeli místním lidem 3 týdny bomby na hlavu, zničili jim zem, tisíce jich zabili a nezjistený pocet zranili? Jejich životy nemají stejnou cenu jako ty naše? Proč Izrael může mít ZHN a jadernou zbraň a nesplnit ani jednu jedinou rezoluci OSN? Proč americký vědec nás terorizoval antraxem, vždyť Američané ho definovali a uznali jako sporu vlatní výroby a proč se u nás antrax vyrábí, proti komu? Proč na jiné země sami házíme ochuzený uran a jejich obyvatele a děti tam pak houfně umírají na rakovinu? Jsou to snad obyvatelé z jiné planety než té naši, nepatří na ni a na ně naše zákony neplatí? Zaslouží si smrt, protože mají jinou řeč a jiné náboženství? Nelíbí se nám? Planeta je jen naše? Jenom my máme právo na důstojný život? A nebudou nás chtít právě za takové kacířské myšlenky zlikvidovat?
Mám z toho vseho tati velký strach...

13743

12.05.2003 01:57

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Pokracovani ve vyrocich Donalda Rumsfelda:

I když není Donald Rumsfeld zrovna vysoký a v britském rozhlase se mu pravidelně posmívají - viz pravidelný nedělní publicistický pořad BBC Radio Four Broadcasting House, který vytvořil rubriku "Rumsfeldův výrok týdne" v BL informace o tom viz ZDE, tento bývalý pilot amerického námořnictva nenechal nikoho na pochybách, kdo je největští supervelmoc na světě. Než předstoupil před novináře, Rumsfeld mluvil v zákulisí dlouze s britským ministrem obrany, tedy, přesně řečeno, mluvil NA něho - Geoff Hoon mlčel. "Někdo by měl Rummymu říct, ať už drží zobák," řekl jeden přítomný americký novinář. "Nepustí nikoho ke slovu."Když konečně Rumsfeld předstoupil před novináře, pokusil se mu dát otázku známý, dlouholetý moderátor britských Channel Four News Jon Snow. Snow začal mluvit: "Vzhledem k tomu, jak podrobné informace jste měl při plánování této války, jakou roli jste měl při rozhodnutí ochránit ministerstvo ropného průmyslu a muzeum v Bagdádu, a mohl bych..." Rumsfeld ho přerušil: "Jen jednu otázku, popořadě."Snow se nevzdal: "Pane ministře, zdá se zvláštní, tedy, že ministerstvo ropného průmyslu bylo tak úspěšně ochráněno a nemocnice tak neúspěšně..." Rumsfeld odsekl: "Vidím, že vaše otázka obsahuje asi osm nebo deset názorů."

13723

12.05.2003 00:44

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Jaci lide vladnou dnes Americe:
Jak hovořil Donald Rumsfeld s britskými novinářiJiný reportér se odvážil zeptat se na něco obou ministrů obrany najednou. Rumsfeld odpověděl tak, že novináře zmátl." Proč se nezeptáte buď jednoho, nebo druhého a dáváte mnohonásobné otázky každému a nedovolíte všem jít zpátky?" Nikdo tomu nerozuměl. Byl to snad ten výrok týdne, na který všichni čekali? Ne, k tomu došlo až poté. Výrok Týdne Donalda Rumsfelda. Byl krátký, stručný a naprosto bizarní. Tazatel chtěl vědět, jak dlouho zůstanou americká vojska v Iráku, když nyní válka skončila. "To nevím - a není to věditelné" - prohlásil Rumsfeld před obdivnými pohledy.Rumsfeldův "výrok týdne" se od příprav amerického vojenského útoku na Irák stal svého druhu institucí, napsal o víkendu list Independent; charakteristické jsou pro něj zmučená syntax, oči obrácené k nebi a mírně nesrozumitelné, mírně výhružné výroky amerického ministra obrany. 2. května uspořádal po setkání s Tonym Blairem a britským ministrem obrany Geoffem Hoonem Donald Rumsfeld na londýnském letišti Heathrow "tiskovou konferenci" pro britské novináře. Soudě podle svědectví reportéra listu Independent, byl to zážitek.Kompletní článek - v angličtině - viz ZDE (BL)

13720

12.05.2003 00:40

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Úryvek: O diskusi (a „názorech“[mrknutí jedním okem] BL
Miloš Dokulil
Je vskutku velmi příznačné pro mnohé diskusní i komentující příspěvky, že pouze vyjadřují okamžité nálady a postoje. Často jsou pouhou zrovna tak okamžitou – a podrážděnou – reakcí pouze na představu, že stávající vlastní názor na věc je jinými doklady ohrožen. Víceméně nejeden komentátor (či „kritik“[mrknutí jedním okem] čte v textu pouze to, co a jak číst chce a je zvyklý už nějak interpretovat (nebo poslouchá jen na své přijímací vlně); z této – říkáme pak „předpojaté“ – pozice pak reaguje. Kvalitní debata může začít teprve tam, kde především zkusím pochopit, co asi chtěl říci ten, s nímž – jak se zdá – nemohu od samého začátku souhlasit. Neměli bychom se chovat jen jako nějaké výlisky, reprodukující výlučně jen „jeho pána hlas“ (jak bylo kdysi na jistých gramodeskách). Pokud spolu souhlasí v čemkoli více lidí, ještě to automaticky neznamená patent na pravdu. Zároveň bychom měli si být vzájemně vděčni i za nepříjemná stanoviska, pokud rozšíří náš vlastní pohled na vytčenou problematiku. Vždy bychom měli mít na mysli – řečeno sportovně – míč, nikoli nohy případného „soupeře“. Je nesnadné formulovat o složitých a životných tématech „definitivní“ závěry.Samozřejmě že politika se dnes realizuje až příliš často prostřednictvím jisté její medializace, aby měla širší podporu. Také zde se běžně neuplatňuje snaha o vystižení „reálné situace“, nýbrž o vhodný („instrumentální“[mrknutí jedním okem] výběr a sestřih „faktů“, aby beze slov navodila žádoucí interpretaci.Samozřejmě že by měla být v mezinárodních konfliktech dávána přednost mírovým řešením. Zatím půl století platila „atomová“ zbraň jako brzda před totálně zničujícími konflikty. Dnes takovou jistotu mít bohužel nelze. A zde – skutečně paradoxně – pokud se teď oslabená role OSN opět dramaticky neposílí, zůstane otřeseno i mezinárodní právo i diplomacie a mezinárodní politika (jako prostředky v diskusní aréně, která by měla předcházet násilným řešením).

13719

12.05.2003 00:36

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Dodatečné upřesnění: Článek “Americká politika pod vlivem sovětského modelu” A úryvek ze článku „Ani Saddám, ani Bush“ jsou z Britských listů...

13717

11.05.2003 23:09

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?


Americká politika pod vlivem sovětského modelu
Robert Vašíček
Po skončení války v Iráku se najde v ČR jen málo lidí, kteří by si dovolili kritizovat USA: Žijeme ve zvláštním světě domnělé svobody, kdy na jednu stranu smíme říkat téměř vše a definujeme demokracii touto prostou svobodou a na druhou stranu se za své názory stydíme, nebo jsme za ně napadáni. Děsivá intolerance ve společnosti předznamenává nové Křišťálové noci a upalování čarodějnic
Svobodu si nepředstavuji jako možnost svobodně cosi říci a mít z toho strach, ale svobodně cosi říci a nemuset mít strach, co řekne okolí. Jasně se to ukázalo v případě útoku na Irák, kdy byli mediálně kamenováni odpůrci války jen proto, že nepředstavovali oficiální diplomatický směr tohoto státu.
Ten problém se již jednou řešil, když zde byla okupace spřátelených armád v roce 1968. Američané si vůbec nevzali příklad. Berme jako fakt, že jsou v Iráku, ale plán, že tam zůstanou další desítky let jako okupační vojska, mi přijde děsivý.
Tím totiž pošlapávají, co předtím říkali – přišli osvobodit a zůstávají? Proč, když je Saddám Husajn mimo hru? Mnozí mi namítnou, že Američané musejí hlídat bezpečnost oblasti, aby nedošlo k destabilizaci, ale to Sověti říkali v československém případě také.
Jenže ten, který argumentuje ve prospěch stálé vojenské přítomnosti USA v Iráku, jakoby volal po sovětské, respektive ruské vojenské přítomnosti v Čechách. Absurdní, protože už neexistuje východní blok? Je-li to absurdní, pak je to určitě pokrytecké, protože okupovat vojenské základny cizích států nesmí žádná země, která se nazývá demokratickou a nezáleží přitom, zda je zrovna světovou supervelmocí.

13714

11.05.2003 23:07

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Dokonceni9 Tisic a jedna tyranie:
A že jako nikdy v minulosti kraluje dnes americkým debatám ultrakonzervativní pravice. Kdo se to teď vlastně prodral do Bagdádu, do kulis pohádek Tisíce a jedné noci?

13713

11.05.2003 23:02

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Úryvek: “Právě tak zcestné je tvrzení, že alternativou pro Irák může být režim dosazený Spojenými státy americkými. Podívejme se schválně na zemi, kde toho bylo údajně dosaženo, na Afghánistán.
V této zemi byla svržena vláda Talibanu a západní média se mohla doslova přetrhnout, aby vylíčila údajný div že ne ráj na zemi, který zde Američany podporované síly nastolily. Skutek ovšem utek. Afghánistán je rájem jen pro vzájemně bojující kmenové, zájmové anebo prostě zločinecké skupiny, bojující o moc a především o podíl na tom, co by ještě v této válkami zničené zemi mohlo mít nějakou hodnotu. Práva žen ve většině případů zůstala na papíře, právě tak jako svoboda slova a volného přístupu k informacím. Na struktuře patriarchální společnosti ovládané náboženskými předsudky se nic moc nezměnilo. Důležitá je ale jiná věc – garantovaná přítomnost západních vojáků a smlouvy uzavřené o klíčovém ropovodu.
A jakou alternativu mají západní státy pro Irák? Nějaká demokracie zde bude existovat jen v představách naivních komentátorů.
Západní státy na blízkém a středním východě nikdy nepodporovaly síly, které by byť i jen náznakem usilovaly o nějaký pokrok. Elity západu příliš dobře věděly, že by se takové snahy dostaly do konfliktu s jejich zájmy na laciném vytěžování místních surovinových zdrojů. Proto raději podporovaly a podporují ty nejzpátečničtější monarchie, náboženské fundametalisty a utlačovatele obyčejných pracujících. Tyto prohnilé režimy mají totiž tu výhodu, že ochotně spolupracují.
Je ovšem třeba zdůraznit, že pro nás nepředstavuje alternativu nějaká „demokracie“ západního typu. Jedná se pouze o nadvládu nehumánních kapitalistických vztahů, zprostředkovanou naprosto elitářskými institucemi politických stran. Obyčejní lidé v takovém systému nemají žádnou reálnou možnost podílet se na rozhodnutích, která jsou pro jejich život určující.
Jinými slovy, nebýt přímé a později nepřímé podpory západu, byl by režim Sadáma Husajna již dnes minulostí. Média ale neútočí pro tuto podporu na západní politiky, kteří za ní byli zodpovědní. Útočí za ní na nás, kteří ji chceme veřejně připomenout.

Ani Bushe, ani Sadáma, ale život bez nadvlády a útlaku! Ani Husajnovu diktaturu, ani americký protektorát, ale svobodnou společnost!


13712

11.05.2003 22:59

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Dokonceni:
Jde jen o to, aby jim všechny ty rabující party světa nevyrabovaly odvahu. Když totiž mocný protivník už skoro nic netají, je schopen všeho.”

13711

11.05.2003 22:54

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Lorda Denise Healeyho, vyznamenaného vojáka z druhé světové války, bývalého britského ministra financí a obrany, jednoho z nejváženějších seniorů britské politiky a dlouholetého člena tajnůstkářské Bilderberské skupiny, organizující pravidelná setkání nejvlivnějších lidí světa se zeptal rozhlas BBC, zda souhlasí s premiérem Tony Blairem, že stojí Británie, Evropa a svět na začátku roku 2003 ve velmi obtížné situaci. Healey odpověděl:
"Prezident Bush interpretuje situaci k vlastnímu politickému prospěchu příliš optimisticky, a tedy nerealisticky.Bushe už nyní považují za Velkého Satana nejen v arabském světě, ale v celém muslimském světě, od Maroka až po Indonésii. Důsledky takové invaze pro Bushe i pro Západ jako celek mohou být opravdu katastrofální. To je v určitém smyslu unikátní, nová situace a nemyslím si, že jsme – za celý můj život – kdy měli tak nedostatečného amerického prezidenta."

13710

11.05.2003 22:52

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Zdroj[vyplazený jazyk]rávo
Strana: 06 Úryvek: Tisíc a jedna tyranie
Obyvatel vítajících cizí vojska nebylo dost pro režiséry předem napsaných scénářů. Ale byli. Tu se usmíval a mával celý zástup, tam dva "odchycení" muži, tuhle zas nesměle malá holčička. Možná se zbavili strachu z režimních fidajínů, možná jen měli radost z blížících se potravin a vody. Jen frankofonní kanál TV5 se při záběrech, v nichž vojáci ženou na dvůr iráckou rodinku (se dvěma malými plačícími chlapci s rukama nad hlavou), krajně nevhodně zeptal: "Proč osvoboditelé terorizují osvobozené?" Daleko důležitější a nadčasové svědectví nám již nyní zanechává psané slovo významných osobností. Exředitel CIA James Woolsey se konečně rozepsal, o co tu jde: "ocitáme se ve čtvrté světové válce"!!! Je to plagiát, ano, Woolsey opisuje. Už před pěti lety totiž otiskl v Le Monde diplomatique levicový vůdce mexických zapatistů Rafael Sebastián Guillén, zvaný subcomandante Marcos, článek s názvem "Čtvrtá světová válka začala". Stejně jako Woolsey I Marcos za třetí světovou označil válku studenou. Ve stati, kolportované už i v češtině přes Global Viewpoint, jmenuje Woolsey vedle Iráku další tři země (Sýrii, Súdán a Libyi), které prý podporují terorismus a snaží se získat zbraně hromadného ničení. Irák je jenom začátek, a "válka proti teroru zřejmě nikdy neskončí". dokud se nepodaří překopat Střední východ. Jen Střední východ? Asi těžko, míní-li bývalý šéf CIA, že "spíše než válka proti terorismu je to válka za rozšíření demokracie…" Woolsey odstavuje s konečnou platností mezinárodní (nadstátní) právo. Začíná kromě čtvrté světové také - první světová občanská válka? Kvetla kdy svoboda a demokracie v podobných válkách anebo byly spíše ohroženy? A BYLO PŘITOM VŽDY SNADNÉ ROZLIŠIT, ODKUD PŘESNĚ NA NÁS STŘÍLI TYRANIE A KDE MÁ KULOMETNÉ HNÍZDO SVOBODA? V italském listu Corriere della Sera byl lednový rozhovor s kreslířem nekonformních komiks Artem Spiegelmanem, který bydlí v New Yorku, nedaleko zřícených Dvojčat. Nakreslil komiks nadčasových osobních vzpomínek na 11. září, Goerge W. Bushe nijak nešetřil a může doložit, kde je svoboda. Doložil: odešel z redakce týdeníku The New Yorker, pro jeho - tak to řekl - "neuvěřitelné patolízalství vůči současnému režimu". A proto, že "žijeme v nebezpečných časech a já už nechci dělat kompromisy". Od 11. září 2001 žije v USA podle vlastních slov ve "vnitřním exilu jako politický disident, vypovězený do vyhnanství na nějaký ostrov". Nepociťuje už soulad s americkou kulturou od chvíle, kdy "všechna média se stala konzervativními a bojácnými". Spiegelman říká, že v USA velká média jsou v rukou úzké skupiny extrémně bohatých vlastníků, jejichž zájmy už vůbec nekorespondují se zájmy obecnými. Oficiální tisk, vycházející v miliónových nákladech, tam zamlčuje významné události ("Kdybych neměl internet, můj pohled na svět by byl zcela omezený.") Říká, že úplně zmizel alternativní tisk, který ve velkém existoval v době války ve Vietnamu. Že jediný odvážný titul, týdeník The Nation má - v takřka třistamiliónové zemi - pouhých padesát tisíc čtenářů! A že jako nikdy v minulo

Kráceno (Editor)

13709

11.05.2003 22:51

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Zdroj: Právo
Strana: 06 Úryvek: Cesta do pravěku
“Co vůbec víme? S určitostí například pouze to, že Američané, Britové a přifařené sbory "koalice ochotných" nakonec způsobilo vojenskou porážku i těm nejelitnějším Saddámovým ozbrojencům - o tom od počátku, ba ještě před počátkem nepochyboval snad nikdo. Mocenský rozval totalitního režimu strany Baas je nabíledni: dva kohouti, cizí okupant a domácí tyran, na jednom zakrváceném smetišti pospolu nezůstanou. Není však vůbec jasné, v jakém "občanském" prostředí bude posaddámovský Irák odvíjet nit svých dalších dějin cizí okupant a domácí tyran, na jednom zakrváceném smetišti pospolu nezůstanou. Je mentalita Iráčanů vskutku připravena akceptovat dobrodiní "internacionální pomoci" cizích vojsk, dočasně umístěných na jejich území? I britská strana se zhrozila americké představy, že v čele okupantské vlády americko-britských expertů má stát generál. Takovou vládu "v duchu starých koloniálních časů", pravil Strawův tajemník Mik O`Brien, "je třeba odmítnout". Co nechce ani Londýn, má vesele přijmout irácký lid? Je na knihu, nikoli na komentář popis obsahu Pandořiny skříňky, kterou intervence v Iráku pro celou oblast ipro svět otevírá. Vyskakují z ní apokalyptičtí koně nových "uražených a ponížených" bin Ládinů, schopných všeho. Vyskakují z ní Kurdové, největší národ na světě (30 miliónů) bez vlastního státu, sídlící a zabíjený či trpící v Iráku, Íránu i v natoidním, prý demokratickém a brzy evropském Turecku. Pozorovatelé trnou i tehdy, uvažují-li o možné správě země iráckou opozicí. Jeví se jim jako shluk rozhádaných vůdců, léta odtržených od problémů své vlasti, či dokonce jako hejno malých, stejně nevypočitatelných Saddámů. Znalci jsou na infarkt, když slyší Ariela Šarona či Donalda Rumsfelda zvedat prst nad Íránem a Sýrií, dalšími "darebáckými státy", které by mohly čelit "vážným následkům". Hraje se vabank. Nelze říci, co bude dál. Jen jedno - vedle budoucího vojenského vítězství invazních sborů - je jisté, a to již od okamžiku, kdy padl první výstřel této války: vojenským útokem bez rezoluce Rady bezpečnosti a mimo rámec sebeobrany, definované Chartou OSN, byl již dokonán zločin proti míru. Jeho pachateli jsou ti, kdo vyslali vojska se slovy "s OSN nejlépe, bez OSN stejně". Tohle je cesta do pravěku mezinárodního práva. Přesněji: do 17. století, kdy ctihodný jurista Grotius v knize De jure belli ac pacis poprvé DEFINOVAL PRAXI A PODSTATU AGRESE: "SNAHA OVLÁDNOUT JINÉ PROTI JEJICH VULI A POD ZÁMINKOU, ŽE JE TO PRO NĚ DOBRÉ."


13708

11.05.2003 22:50

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Datum:12.04.2003
Zdroj[vyplazený jazyk]rávo
Úryvek: Špatně utajená zvůle
“Dnes se už nikdo ani neobtěžuje uchvatitelskou zvůli přesvědčivě zakrývat. Doktríny preventivních válek či křižáckých tažení proti tyranům, uplatněné teď v Iráku, jeví se být nanejvýš fíkovým listem nahého mocenského kalkulu. Z rozjásaných tváří Iráčanů nikdo nevěděl, jak mnoho je v tomto díkuvzdání radosti z pádu krutovlády. A jaký díl v tom zaujímá prostá myšlenka: "Svrbí-li nás kůže, kručí-li v žaludku a v krku škrábe žízní, pak je to jasné: zůstali jsme naživu!" Ani žánrové obrázky z děkovaček nemohly potlačit převládající názor: "Ano, pryč se Saddámem, ale také - s Američany! Nechceme je tu, nemají zde co pohledávat." Všudypřítomné rabování nikdy nebývá projevem optimistické lidové nálady, že začíná nová, lepší éra, že se otevírá zajištěná budoucnost v nějakém dlouho vysněném společenském řádu .Z čehož plyne, že okupanti neumějí garantovat ženevské konvence. Kdo se však dnes stará o jakékoliv konvence, ba o svědomí či jen o prostinký stud? Z agenturních zpráv se dozvídáme, jak se věci točí kolem rabování, řekl bych, na vyšší úrovni: americké naftařské (a jiné) společnosti si už dávno zaklejmovaly ropná pole (a další produkční oblasti). Turci trnou, že Kurdové v Kirkúku si z tamější irácké ropy, na níž si brousí vrty Ankara, ufinancují samostatný stát... Kdo a jak chce ukázňovat chod iráckých měst, když předtím rozvalil právní řád světa? Všechny známé totality povstaly z chaosu a v Iráku je - pravil bezelstně americký kapitán Shawn Basco - "absolutní chaos". Absolutní chaos plodí absolutismy, zdůvodňuje je a ospravedlňuje. ... Analytické sondy už suše vypočítávají globální dopady rychlého vítězství invazních vojsk: šéfové mnohých evropských států jsou diskreditováni "zpozdilými" námitkami proti válečnému řešení. Pacifisté, levice a američtí liberálové izolováni. Vlna vlastenectví v USA, posílená slavnostními pohřby padlých profesionálů, zajistí v příštích volbách opravdový triumf republikánské pravici. Jde o nejpravicovější americkou administrativu od začátku minulého století. Je možné hovořit "o konfiskaci moci radikální pravicí". Tahle moc už od 11. září 2001 velmi špatně utajuje, pokud vůbec, projekt režimu jako řemen. Už dva roky navrhuje a nechává schvalovat zákony (Patriot Act), které systematicky omezují občanská práva a svobody. Zdařilo se jí na typicky totalitní vlně zápasu Dobra se Zlem ustavit pozoruhodné Oddělení vnitřní bezpečnosti (Homeland Security), které "směřuje k americké verzi KGB" (podle člena Transnacionálního institutu v Amsterodamu Borise Kagarlitského) a je součástí - tak to nazývá šéfredaktorka newyorského týdeníku The Nation Katrina Van den Heuvel - "postupného státního převratu". Takovou perspektivou jsou dnes znepokojeny milióny Američanů. Také proto se i moderní konzervativec Francis Fukuyama, autor vize o "konci dějin" a věčném trvání liberální společnosti, podepsal pod protest intelektuálů proti útoku na Irák. Také proto vzali v protiválečných demonstracích účast i mnozí příbuzní obětí teroristického útoku na newyorská Dvojčata. Jde jen o

Kráceno (Editor)

13707

10.05.2003 16:43

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

A zase znak vasi skupiny je ten, ze vas takovyhle clanek nezajima a nepisete k nemu, najednou vas vymluvnost presla, a tlachate si tu nezavazne a nedulezite s diskutujicimi.

To byly odpovedei Mikinovi (predesla) a ted take Matejovi.

13660

10.05.2003 01:50

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Du?kazy o ZHN byly od pocˇátku pochybné, tvrdí

Erika 213.?.?.?

To je vsechno? K clanku nic nemate?
Ja delam preklepy a gramaticke chyby, kdyz pisi na spojeni a specham, ne tak , kdyz si prispevky pripravuji dopredu.

Ale prekvapuje mi, proc se nevyjadrujete k tematu? Vy jste ten clanek snad necetl? Nezaujal vas jeho obsah? Prisel jste psat do diskuze a misto komentare na tema, mate jen poznamky na moje psani? To je dulezitejsi nez obsah? Nemusite mi odpovidat, odpoveste si na to prosim sam...

13643

09.05.2003 14:57

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Ježíš je ve skutečnosti tím, koho hledáte, když sníte o štěstí; on je tím, kdo vás čeká, když vás nic z toho, co naleznete, neuspokojí; on je ta krása, která vás tolik přitahuje; je to on, kdo vás provokuje tou žízní po radikalitě, která vám nedovolí podvolit se kompromisu; je to on, kdo vás pobízí, abyste odložili masky, které činí váš život falešným; je to on, který čte ve vašich srdcích ta nejryzejší rozhodnutí, která by jiní chtěli udusit. Je to Ježíš, který ve vás vzbuzuje touhu učinit váš život něčím obrovským, je to on, kdo ve vás vyvolává vůli jít za ideálem, odmítání průměrnosti, která by vás pohltila; odvahu usilovat s pokorou a vytrvalostí o zlepšení sebe sama i společnosti, aby se stala lidštější a bratrštější. ...
Drazí mladí začínajícího století, řeknete-li Jemu "ano", pak říkáte "ano" každému vašemu vznešenému ideálu. ...
... On vás povede, dá vám sílu, abyste ho denně v každé situaci následovali.
Papež Jan Pavel II.

13631

09.05.2003 14:54

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se pla

Erika 213.?.?.?

Vy tady pisete nezory s kterymi ja vubec nesouhlasim a nevidim je vubec pravdive, presto jsem vam nikdy nerekla, ze lzete. Neumite cist moje prispevky, pak byste si vsiml, ze ja jsem proti kazdemu rasismu. Naucte se diskutovat a poslouchat druhe nazory, od toho je diskuze, na na vzajemne obvinovani ze lzi, jak vy si muzete byt jist, ze vas to netyka? Jste snad studovany pravnik? Vy pisete jednostranne, mozna ja take, a lez je neco umyslneho, a to v mem pripade nebylo. Ta povest koluluje po celem SVETE, ja JI NEVYMYSLELA!!!!! A jak se rika, neni sprochu, aby na nem nebylo pravdy trochu...

13629

09.05.2003 14:38

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Podivejte Mikine, rasisticke lzi se vedou i proti druhe strane, a na ty nereagujete, protoze vam vyhovuje, rasismus zustava rasismem bez vyjimek.
O utoku v NY nejsou ZADNA FAKTA, snad to odhlali jednou cas, uz jsem o tom psala a nebudu to opakovat. To je jedna z alternativ, kdo to mohl spachat. O te druhe, tykajici se Arabu, o te nepochybujete ovsem, ja ano, a mam k tomu padne duvody. Jednou se k tomu vratim..

13628

09.05.2003 14:32

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Američané chtěli v Iráku použít zakázané jedy
Zdroj: Internetovinky
Americké síly si pro bojové operace v Iráku připravovali zásoby toxické chemikálie CS a pepřového roztoku, ačkoliv jejich použití v ozbrojeném konfliktu je v rozporu s mezinárodní konvencí. Na základě výroků amerických a britských činitelů to v neděli napsal londýnský list The Independent.

3.3. 17:32
LONDÝN - "Myslím, že pokud budou mít šanci je použít, stane se tak," řekl britskému deníku poradce washingtonského Centra pro obranné informace admirál Stephen Baker. Připustil zároveň, že americké speciální oddíly takové látky mají k "neutralizování" protivníka.

Zakázané látky jsou už v Zálivu
Pentagon minulý týden uvedl, že o použití chemikálií "rozhoduje velitel v terénu". Americká námořní pěchota podle The Independent přiznala, že chemikálie již byly přepraveny do Perského zálivu.
Zmíněné dráždivé chemikálie vyvolávající slzení, ale i dušení se používají např. při potírání pouličních nepokojů. The Independent napsal, že mohou v americké výzbroji pro Irák přibýt i "uklidňující látky", jimiž ruská bezpečnost na podzim spolu s čečenskými teroristy připravila v moskevském divadle o život i 120 civilních rukojmích.

USA se cítí zákazem jedů omezeny
V ozbrojených konfliktech je však jejich nasazení zakázané mezinárodní konvencí. The Independent připomíná, že ministr obrany USA Donald Rumsfeld na tento "nepříjemný" aspekt upozornil v málo publikovaném vystoupení počátkem února, kdy zákaz použití chemických látek zneškodňujících nepřítele označil za "svěrací kazajku". Podle Rumsfelda by totiž mohly být použity tam, "kde jsou nepřátelští vojáci v jeskyni a víte, že tam s nimi jsou i ženy a děti".

Mezinárodní konvence pepř zapovídá
Konvence použití i těchto jedovatých látek "omezené škodlivosti" zakazuje mj. kvůli tomu, že může vést k eskalaci otevřené chemické války. The Independent cituje předního odborníka na legální aspekty použití chemických zbraní Juliana Perryho Robinsona, který upozorňuje, že i nasazení pepřového roztoku může mezinárodní dokument podkopat, a navíc by Iráku dodalo argument k nasazení vlastních chemikálií. "(Poznámka: tady jde i starší článek) Z právního hlediska by měl Irák plné právo použít chemické zbraně proti Británii, pokud by je spojenci nasadili v Bagdádu," tvrdí Robinson. "Rozdíl mezi těmito zbraněmi je jen v chemických vzorcích".
(Poznámka: zatímco Saddám neměl než zastaralou vojenskou techniku a nevzlétlo jedno jediné irácké letadlo, je vidno, jak se manipuluje s míněním lidmi, že to byl Saddám, který ohrožoval USA a svět a ty ho přirovnávaly k Hitlerovi, na ten špek skočilo několik zemí a samozřejmě jím argumentovali zuřiví zastánci americké politiky.
Británie se užití jedů brání)
Britský deník připomínal, že ačkoliv Londýn a Washington jsou ohledně přístupu k Iráku vnímáni jako nerozluční spojenci, v otázce chemického zneškodňování protivníka se liší. "Všechny státy, které se připojily ke Konvenci o chemických zbraních, se zavázaly nepoužívat žádné toxické chemikálie ani látky ke zvládání nepokojů. To se týká každého ozbrojené

Kráceno (Editor)

13627

09.05.2003 14:27

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?


"Bushova administrativa od svého nástupu k moci zavrhla smlouvu ABM o balistických raketách, Kjótský protokol o ochraně ovzduší, smlouvu o zákazu protipěchotních min, dohodu o zbraních malého kalibru, protokol o biologických zbraních, smlouvu zakazující jaderné zbraně i smlouvu ustavující Mezinárodní trestní tribunál, před nímž by měli být - mimochodem - v budoucnu souzeni i váleční zločinci... Jak je možné si myslet, že super velmoc, která hrne do koše taková kvanta smluv přispívajících k bezpečí života na Zemi, je zárukou jistoty malých států? Jak je možné předpokládat, že oslabení architektury mezinárodního práva rozlamem jeho pilířů (OSN, EU, NATO) posílí bezpečí slabých ve světě "preventivních akcí" dle "práva silnějšího"? A jak je možné zajistit vlastní bezpečnost vlastním vstupem do logiky či na "rovinu" válek? Jacques Julliard, renomovaný komentátor časopisu Le Nouvel observateur , tento týden k nynějším proamerickým postojům - tak to formuloval - "starých satelitů SSSR" uvedl: "Když byly tak dlouho otroky, něco z toho jim na dně duše zůstalo." Rozhodnutí, které nás ohrožuje takovouto hanbou, může být do budoucna nejosudnější."

13625

09.05.2003 14:25

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

22. 4. 2003Spojené státy se pokusily zdiskreditovat naši práci, konstatoval BlixSpojené státy se snažily v období před angloamerickým útokem na Irák zdiskreditovat práci zbrojních inspektorů OSN, konstatoval Hans Blix. Zdůraznil také, že Británie a Amerika použily "nespolehlivých" důkazů, když argumentovaly pro nutnost útoku proti Iráku. Dr. Blix, který má promluvit při uzavřeném jednání Rady bezpečnosti OSN v New Yorku, to konstatoval v rozhovoru pro pořad televize BBC "The Road to War" (Cesta k válce), který se bude vysílat v sobotu 27. dubna. Informace o tom přinesl britský konzervativní deník Daily Telegraph. Podle Blixe Spojené státy úmyslně šířily informace o tom, že má Irák vojenská letadla bez pilota a tříštivé bomby Blix pokračoval: "Znepokojující ale bylo, že tolik výzvědných informací, na jejichž základě argumentovaly [Londýn a Washington, že je nutno jít do války], bylo, jak se zdá, nespolehlivých a některé tyto případy byly flagrantní.Dozvěděli jsme se o údajných smlouvách, uzavřených mezi Irákem a Nigerií o dovozu asi 500 tun uranu. Když tu smlouvu dostal Mezinárodní úřad pro atomovou energii, lehce zjistil, že je to podvrh, že je ta smlouva falešná.Myslím, že to je velmi znepokojující. Kdo falšuje takové věci? A není znepokojující, že výzvědné služby, které by měly mít k dispozici veškeré technické prostředky k odhalení, že šlo o falzifikát, to neodhalily?"


13624

09.05.2003 14:23

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Musim vas zklamat. USA a CR neuznavji mezinarodni tribunal.
Ze to je USA, neni se co divit, ty odmitaji vsechno, co by se jich mohlo negativne tykat, ale proc proboha Cesko? To ma byt vernost i ve zlocinech? Copak muze byt souzen jediny valecny zlocinec a to Milosevic? Jini valecni zlocenci na svee nejsou???? Snad bude moci byt jednou souzen i valecny zlocinec ze zlocinu proti lidskosti Ariel Sharon. Jednou vsechna tahle nadvlada nad svetem a diktat take skonci, nic netrva vecne!! Zajdou na sve neduhy, tak jako se to stalo u komunismu. Existuji nejake zakony, podle kterych spolecnosti v historii funguji a zvraty mohou byt neocekavane.
Uryvek:
Nastesti se prece jenom promenuje pojeti mezinarodniho prava, ktere se posledni dobou stale vice snazi trestat vyjimecne, obrovske, zlociny proti lidskosti. Proto byl zrizen mezinarodni soudni dvur - ktery vsak odmitaji i Spojene staty i Ceska republika!!!


13622

08.05.2003 18:27

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Já se moc omlouvám nejenom vam, ale vsem exulantum, kterych se to netyka. Psala jsem vám odpověď na spojení, a to pak vznikají nepřesnosti, nejenom překlepy a gramatické chyby, ale take nepřesně vyjádřené myšlenky. Samozřejmě že nemyslím VŠECHNY exulanty, já nikdy negeneralizuji, jsou exulanti, kteří píší i sem velmi dobře. Takže uvádím na pravou míru: NĚKTERI EXULANTI. Vždyť přece chodím na tento server ne jenom psát diskuzní příspěvky, ale čtu všechny články na Zvědavci
A pak já nikde nepsala, ze se zastávám všech slušných lidí, ať jsou odkud jsou. Ja si nesmírně vážím všech slušných lidí, ať jsou odkuď jsou, ale ti nepotřebují nikoho, aby se jich někdo zastával, ti se ubrání sami.. Mou myšlenku jste dobře nepochopila.

13606

08.05.2003 17:52

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Kazda politika, ktera o sobe tvrdi, ze je politikou usilujici o ctnost, o moralni dobro je potencialne totalitni. Tam, kde jde o dobro, tam neni misto pro opozici. Opozice je zrada. Chceme-li zachovat demokracii, musime proto pochopit, ze v politice nejde o ctnost a dobro, ale o zajmy.
Jedna z nejpotrebnejsich zmen v nasi zemi by byla skutecna kontrola obcanu na politiky. Nikoliv politikove obcany, ale obcane musi drsne vychovat politiky k ucte k demokratickym pravum. Jinak nas budou zatahovat do valek, v niz umiraji skutecni, ne jen televizni lide, a to lide, kteri jsou vetsinou jen obeti systemu.

13605

08.05.2003 17:47

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Tak to ja Ajo nerozumim vasi poznamce. Ja jsem tady celou dobu psala za sebe, a ty uryvky vyjadruji i muj nazor, proto je tu uverejnuji, prece kazdy cte a pise to, cemu veri, tak nevim kde je ta chyba a vliv. Prece to posuzji vlastnim rozumem, ne? Neprebiram to automatick....
Vy jste se mi slusne ptala a ja vam slusne odpovedela.

13604

08.05.2003 17:27

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se pla

Erika 213.?.?.?

Nenapsala jsem zadnou lez, USA sly do valky a nemely argument, ze to udelala Usama Ben Laden, pritom jim nevadilo zavrazdit 4 tisice lidi a znicit zem. A Ussama nenasli. U clanku o skole ve Falluza jsem psala, ze i to obvineni proti Arabum bylo hned na zacatku zkonstruovane. NASLI PRIRUCKU V ARABSTINE, ZA PUL HODINY PO UTOKU, JAK SE RIDI LETADLO!! CO TO MELO ZNAMENAT? ZE TO BYLO UZ DOPREDU ROZHODNUTE. JEDNOU SE BUDEME VSICHNI DIVIT, CO MUZE JESTE VYJIT NA SVETLO. TOHLE VSECHNO JSOU DOMNENKY, JISTE NENI ALE VUBEC NIC

13603

08.05.2003 17:18

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Špinavé tajemství Velké BritánieTovárnu na chemické zbraně Falluja 2, která měla být podle Spojených států klíčovou součástí arzenálu iráckých chemických zbraní, postavila pro Saddáma Husajna za zády Američanů v roce 1985 se souhlasem vlády Margaret Thatcherové Velká Británie. Odhalil to deník Guardian.List má k dispozici dokumenty, z nichž vyplývá, že členové tehdejší konzervativní britské vlády věděli, že továrnu Falluja 2, která byla vybudována za 14 milionů liber, bude irácký režim zřejmě využívat k výrobě yperitu a nervového plynu.Čelní představitelé britské vlády zaznamenali písemně, že Saddám Husajn aktivně usmrcuje své protivníky plynem a že je "velmi pravědpodobné", že bude zneužita tato "továrna na výrobu chlóru" k výrobě yperitu. Tou dobou už bylo známo, že Saddám Husajn usmrcuje tisíce íránských vojáků bojovými plyny v íránsko-irácké válce. Avšak ministři v tehdejší vládě Margaret Thatcherové nicméně tajně finančně podpořili britskou firmu, Uhde Ltd., která chemickou továrnu do Iráku dodala. Poskytli jí pojišťovací záruky. Tehdejší činitel britského ministerstva obchodu Paul Channon utajil existenci smlouvy na výstavbu této chemické továrny před americkou vládou, která požadovala, aby vývoz takovýchto továren byl podroben kontrole. Channon také nařídil ministerstvu pro vývozní záruky, aby tento kontrakt utajilo před veřejností.Britské ministerstvo obrany také varovalo, že továrna může být zneužita pro výrobu chemických zbraní.Továrnu Falluja 2 na výrobu chlóru, 80 km od Bagdádu, nedaleko letecké základny Habbaniya, citovaly Spojené státy jako příklad továrny, kterou Saddám nedávno vybudoval, aby si posílil své schopnosti výroby chemických zbraní.Tato továrna byla jedním z důvodů, které v únoru citoval v Radě bezpečnosti OSN Colin Powell, proč svět musí jít do války proti Iráku.


13602

08.05.2003 14:43

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Ani jedna protizákonná hlavice. Ani jeden sud chemikálií. Ale jeden inkriminující dokument. Ani jeden důkaz, že má Irák zbraně hromadného ničení měl. Pokud bychom na to zapomněli, protože naši pozornost odvedla myšlenka tisíců mrtvých iráckých civilistů, vypleněných muzeí a politického chaosu, uvědomme si, že deklarovaným účelem této války, který Británie a USA marně prosazovaly v Radě bezpečnosti OSN, byl odzbrojit Saddáma Husajna a zlikvidovat zbraně hromadného ničení, které měly ohrožovat celý svět.Ale pane Blaire, kde tedy jsou ty irácké zbraně hromadného ničení, ptal se britský deník Independent:Co s přesvědčivými tvrzeními Colina Powella v Radě bezpečnosti OSN... A co všechna na ostatní tvrzení pánů Bushe, Blaira, Cheneyho a Rumsfelda? O bezpilotních iráckých letadlech, která prý měla možnost zaútočit na východní pobřeží USA, o dovozu hliníkových trubic, údajně zamýšlených pro odstředivky na obohacování uranu, o nevysvětleném zmizení nervových a biologických látek. Zdá se, že to všechno byly do nebe volající výmysly výzvědných služeb. Je možné, že Saddámův režim byl při skrývání těchto zbraní ďábelsky vypočítavý, avšak to, jak nekoordinovaně a trapně se rozložil, spíš vypovídá o opaku. Anonymní američtí "činitelé" nyní argumentují, že Irák přesunul své zbraně hromadného ničení do Sýrie. I tuto teorii nyní odmítají nezávislí odborníci.Rozloží se při prvním pokusu ji seriózně zkoumat. Proč by se Saddám Husajn zbavoval nejefektivnějších prostředků své obrany, když šlo o přežití jeho režimu i jeho samotného.Argumentovalo se nám, "máme množství informací, ale musíme je utajovat z bezpečnostních důvodů". Tak Saddámův režim se už rozložil, riziko zpravodajským zdrojům od něho už nehrozí, tak jaké byly tyto informce, na jejich základě Washington a jeho věrný spojenec zahájily nevyprovokovanou invazi do polorozpadlé země ve třetím světě? Už v zájmu důvěryhodnosti a pověsti naší země, píše Independent, doufáme, že brzo bude nalezeno dostatečné množství zbraní hromadného ničení, aby to ospravedlnilo válku, která vážně oslabila OSN, vytvořila napětí uvnitř NATO a rozštěpila Evropskou unii.Avšak ty zbraně budou muset být nalezeny hodně brzo. Poté, co Bushova vláda spěchala do války tak, aby to vyhovovalo jejímu vlastnímu vojenskému a volebnímu časovému rozvrhu, má nyní tu drzost, že tvrdí, že bude zapotřebí celého roku, než budou zbraně hromadného ničení objeveny - a možná nebudou objeveny nikdy, pokud Americe nepomohou Iráčané sami. Avšak Londýn a Washington mají povinnost předložit důkaz, že ty zbraně existují. Je nutno vědět, zda byla tato válka protizákonná. Pokud do měsíce nebudou žádné zbraně hromadného ničení nalezeny, je namístě, aby bylo zahájeno plné parlamentní vyšetřování v britské Dolní sněmovně - o míře kompetence a zodpovědnosti výzvědných služeb a o tom, jak jich britská vláda využila, aby národu vnutila chybnou a hazardní politiku.
13595

08.05.2003 13:01

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

BL -uryvek
V poslední době je každý, kdo kritizuje činy americké vlády, obviňován z antiamerikanismu. Postupně se antiamerikanismus povyšuje do kategorie ideologie. Tento termín se stále častěji využívá americkou vládou k diskreditaci kritických názorů
Avšak, co znamená tento termín? Že jste proti jazzu? Že se Vám nelíbí svoboda projevu? Nevyhovuje Vám řeka Colorado? Znamená to, že nemáte úctu ke stovkám tisíc Američanů, kteří se účastní demonstrací proti jadernému zbrojení nebo k statisícům odpůrců války, kteří přinutili svou vládu, aby vyvedla americká vojska z Vietnamu? Znamená to snad, že nenávidíte každého Američana?
Nemáš nás rád – to znamená, že nás nenávidíš. Když nejsi dobrý, tak jsi zlý. Když nejsi s námi, tak jsi s teroristy. Mýlí se ten, kdo se posmívá této post-zářijové rétorice a považuje ji za hloupou či domýšlivou. Ve skutečnosti je to mazaný tah k ospravedlnění nebezpečné a fatální války. Každý den pak žasneme nad počty lidí, kteří považují nepřijetí války za podporu terorismu.

13594

08.05.2003 12:58

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Uryvek:
Mějte skutečně strach:
Západ užívá své Zbraně morálního osvobození!
Americké úřady se v dnešní době pořád snaží hledat nějaký symbol zla, který nedokáží přesně definovat - Osamu bin Ladena, Saddáma, irácké zbraně hromadného ničení. Vypadá to, že je to domácí americké psychologické cvičení, promítané do Afghánistánu, do Iráku či do Sýrie, je to netrpělivé úsilí nikoliv vybudovat si mezinárodní impérium, ale zkolonizovat pro sebe, pro Ameriku, jasné a konkrétní morální teritorium. Těm, kdož je hledají, jaksi nedochází, že to jsou právě oni, kdo ztratili cestu.
Boj proti Saddámovým zbraním hromadného ničení se stal pro nejistý Západ Zbraní morálního osvobození, jejímž prostřednictvím se Bush a Blair snaží mobilizovat masy. Kdyby ty zbraně hromadného ničení neexistovaly, museli bychom si je vymyslet. Jejich význam jako metafora zla znamená, že západní koalice se musí těchto démonů zbavit.

13593

08.05.2003 12:54

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

NE-komunismus
Ideový směr, který považuje celý myšlenkový postup komunismu - počínaje ideovými základy a konče politickou praxí - za špatný.
ANTI-komunismus
Společenská nálada, pro kterou je typické povrchní paušalizování a zjednodušování.

13592

08.05.2003 12:50

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

4. 3. 2003
Kanaďané chtěli provést inspekci amerických zbraní hromadného ničení
Miloš Kaláb
Co mají společného Libby Davies (federální poslanec Nové demokratické strany za Vancouver East), Deborah Bourqueová (předsedkyně Kanadských poštovních odborů), Steven Staples (ředitel ústavu Polaris) a Mel Watkins (emeritní profesor Torontské univerzity)? Jsou členy mezinárodní skupiny občanů a parlamentních zástupců z 5 zemí, kteří se o weekendu chystali uspořádat svou vlastní inspekci zbraní hromadného ničení - ve Spojených státech. Požádali americkou vládu, aby jim umožnila navštívit "Edgewood Chemical and Biological Weapons Facility" v blízkosti Washingtonu, DC. Svou žádost odůvodnili v tisku takto: "Odborníci v našem týmu vědí, že tam najdeme zásobu 1500 tun zpuchýřujících látek, které se používají v chemických zbraních. Najdeme také zařízení k testování antraxu, moru a jiných biologických zbraní ve speciálně navržených aerosolových komorách pro výzkum na zvířatech. Jestliže nám vláda dovolí inspekci, potvrdí tím, že takové zbraně hromadného ničení vlastní. Jestliže nám ale inspekci nepovolí, její stanovisko bude pokulhávat za požadavkem, který vytyčily Spojené státy pro Irák. V obou případech bychom se dotázali americké vlády, proč nadále skladuje vlastní zbraně zatímco požaduje, aby se jich jiní vzdali.

13591

08.05.2003 12:49

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Výzvědné agentury obvinily Bushe a Blaira ze zkreslování a z falšování důkazůArgumentace, že je nutno provést invazi do Iráku, protože je prý nezbytné zlikvidovat irácké zbraně hromadného ničení, byla založena na selektivním využívání výzvědných zdrojů, na přehánění, na využívání zdiskreditovaných zdrojů a na úplných lžích, napsal v neděli týdeník Independent on Sunday. List zajímavě shrnul aktuální informace k tomuto kontroverznímu tématu. Jeden vysoký britský zdroj konstatoval, že výzvědné služby na obou stranách Atlantiku byly rozezleny, že informace, které poskytly vedoucím politickým představitelům, byly v překotném spěchu zaútočit na Irák zkresleny. "[Politikové] ignorovali analýzy výzvědných služeb, které poukazovaly na to, že Irák není hrozbou," konstatoval tento zdroj.Citoval redakční komentář z jednoho listu na Blízkém východě, který napsal: Washington bude muset dokázat, že byla jeho argumentace přesvědčivá. Pokud to neučiní, svět bude už navždycky věřit, že se rozhodl jít do války na základě lží."Britská vláda tvrdila, že se režim Saddáma Husajna snažil z Nigeru v západní Africe získat uran. Toto tvrzení bylo založeno na dopisech, které posléze označil Mezinárodní úřad pro atomovou energii za primitivní padělky. Jedna zpráva, kterou loni vydal Tony Blair, tvrdila, že má Irák schopnosti použít chemických a biologických zbraní do 45 minut. Později se ukázalo, že "výzvědná" zpráva Downing Street byla v podstatě opsána ze tří článků v akademických publikacích. "Nemůžete si z důkazů vybírat jen to, co se vám hodí, a ignorovat to ostatní.Jestliže britská vláda dříve argumentovala, že nemůže zveřejnit své výzvědné zdroje, protože by to ohrozilo její agenty v Iráku, teď už ten argument neplatí. Kde jsou tedy ty výzvědné informace?Glen Rangwala z Cambridge University, který poprvé poukázal na plagiátorství britské vlády, uvedl, že většina informací o zbraních hromadného ničení pocházela od Ahmeda Čalabiho a jeho Iráckého národního kongresu. Ten od Pentagonu dostával peníze na výzvědnou práci v Iráku. "Irácký národní kongres viděl, jaká je poptávka, a tak dodával to, co se žádalo," konstatoval Rangwala. "Důsledkem bylo, že poškodil celé americké výzvědné úsilí tím, že systému poskytoval nespolehlivé informace."
13590

08.05.2003 11:47

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Pane Milane,
PERFEKTNI, to slowly, slowly ode me patrilo k jinemu prispevku, kde jste nadaval, jinak PISETE MOC DOBRE a ja s vami stoptocentne souhlasim. Tady ma spousta exulantu opravdu zatmely mozek nenavisti, nejsou schopni videt vubec nic! A je jedno, ze se jedna o pravou hemisferu, emoce, kdyz ty emoce jsou jenmo negativni. Samotne emoce k zivotu nestaci, je k tomu potreba logika, kterou vy urcite mate a vyborne ji pouzivate...

13587

08.05.2003 10:43

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Jak vypadaji demolice domu, ted Izraelci zase nasli "ohromnou" vymluvu o zbranich v domech. Ty domy se bori cela leta s tim, ze Palestinci na ne nemeli povoleni. Ale ta povoleni ke stavbe jim nevydavaji, novinari u toho nejsou, takze kdo ma tem lzim verit??
Posudte sami primo ze zdroje:

Charismatický palestinský poslanec v Knesetu, Azmy Bšára (Národní demokratické seskupení), varoval řed nedozírnými ničivými následky politiky bourání obytných arabských domů. Řekl:“ Tato politika povede bezesporu k střetnutí mezi Araby a státními institucemi, na něž mají právo. Půda a přístřeší je národní a symbolickou otázkou a základní potřebou občanů“. Hovořil o návrhu, který podal v Knesetu k politice ničení arabských domů, s výmluvou „že dotyční neměli k stavbě povolení“, v neposlední řadě tak došlo k zbourání 16 domků v Kafar Kasem minulou neděli. Prohlášení, že je stavba bez povolení, je přímý výsledek politiky zabírání půdy, neexistence poskytnutí plánů staveb a odmítání stavebního povolení pro ty, kteří mají o ně zájem, pod různými vytáčkami.
Veřejný zájem, tak jak ho vidí oficiální izraelští řečníci v této otázce, není ničím jiným než jen židovskou kolonializací, nemá to nic společného s městským veřejným zájmem. Sionistický mozek se staví k vlastnictví půdy Arabů v této zemi, jakoby to byl problém. A to je překážka, která zabraňuje státním institucím, aby se jí zabývaly jako normální civilní záležitostí. Oni to pokládají za zákonný problém a ne za politickou a sociální otázku.“ Proslov ukončil slovy:“ Není možné tuto záležitot řešit buldozerama. Není možné zbourat každý dům bez povolení, jedná se o 60 tisíc domů. Budeme tyto domy bránit spolu s jejich obyvateli, nemáme jiný výběr než obranu, když nedochází k účasti arabské společnosti v procesu plánování na její budoucnosti a pokud trvá zabírání půdy a další sužování.“
Poznámka: Na tohoto poslance Knesetu byl několikrát pokus o atentát. Naposledy byl postřelen, když bránil společně s ostatními bourání domu, jehož vlastníky byli Palestinci

13586

08.05.2003 10:38

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Palestinské zdroje obvinily izraelské vojáky, PREVLECENE ZA CIVILISTY z útoku na internetovou kavárnu v Žaníně na Západním břehu, ze zabití 16 letého Husáma Mahmuda Omara a ze zranění šesti dalších. Některé zdroje uvedly, že chlapec nebyl ozbrojen a nepatřil k militantnímu hnutí Palestinská nemocnice oznámila, že 33 letá těhotná žena zemřela na následky zranění bořícího se domu, který během útoku vyhodili Izraelci do povětří.
To vzbudilo neobvyklou kritiku Spojených států a po nich i Británie. Mluvčí jménem ministerstva zahraničí konstatoval: “Jsme stále krajně znepokojeni zabíjením a četnými zraněními nevinných civilistů a bouráním obytných domů. Vybídli jsme izraelskou vládu, aby přijala patřičné kroky, aby této situaci zabránila.

V Londýně ministr zahraničí vyjádřil znepokojení vzhledem k vývoji na palestinských územích. Oficiální prohlášení potvrdilo, že od 20. února zemřelo 35 Palestinců, z nichž většina jsou civilisté ze Západního břehu a Gazy. Vyjádřil hluboké znepokojení nad tímto počtem z řad civilistů, mezi nimiž je i těhotná žena. Dodal, že nekontrolované používání násilí izraelskou armádou zvětšuje okruh násilí a odepírá izraelské i palestinské straně bezpečnost, kterou si zasluhují.
Od doby vzplanutí intifády v srpnu – září 2000 zemřelo více než 1800 Palestinců a 700 Izraelců. Dvě palestinská centra, jedno pro lidská práva a druhá instituce pro práva, uvádějí ve svém prohlášení, že od začátku tohoto roku přišlo o život 118 Palestinců, a zraněno bylo 1332, a že izraelské okupační jednotky od té doby pobořily 382 domů z nichž 231 bylo zbořeno úplně, dále bylo zbořeno 280 dílen a obchodů. 40 ha půdy bylo rozbagrováno s následným vyvrácením úrodných stromů. Poukázala na nebezpečné vystupňování izraelských zločinů z důvodu jen politického náhledu mezinárodního společenstíví k utrpení palestinského lidu, což je v rozporu s povinnostmi ohledně dodržování dohod o ochraně civilistů ve válkách. Tato centra žádají, aby se mezinárodní společenství zajímalo o to, co se děje na palestinských územích ze strany okupačních jednotek a zdůrazňují nutnost vyslání mezinárodních sil na ochranu palestinského lidu.

13585

08.05.2003 10:34

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Ano, jsou z Britskych listu, ktere vedou byvali disidenti, ale na rozdil exulantu a druhych fanatickych zastancu George Bushe si zachovali zdravy rozum a logiku a uverejnuji velmi zajimave clanky, ktere jsou podporovane zaroven clankem v anglictine ze zapadnich zdroju, takze je by je nikdo nemel obvinovat, ze nekomu "nadrzuji" pres tuto skutecnost to ovsem delaji ti, kterym nejde o skutecnost, ale o jeji zkreslovani.
www.blisty.cz

13584

07.05.2003 23:21

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Uryvky:

...antikomunističtí čeští disidenti a exulanti, stejně jako postkomunistické elity, které podporují fundamentalistický antikomunismus, stále ještě pohlížejí na svět očima nacionalisticky konzervativní pravice.
Nejstupidnější a nejjednodušší argumenty, o nichž jsme si mysleli, že byly pohřbeny spolu s 'táborem míru a socialismu', se objevují znovu a znovu. Je iritující, že existuje stále mnoho jinak inteligentních a poctivých lidí, kteří je přijímají bez jediného zrnka pochybností."

Ať už říkali komunisté cokoliv, musí to být nepravda, a cokoliv říkal Západ, musí být pravda, bez ohledu na jakékoliv další okolnosti.
Je to simplistní logika binární opozice, chybí jí "integrované myšlení" a je diktována čistě jen ideologickými předsudky a omezeními – přesně tak, jak omezené bývaly kdysi názory komunistů.

13554

07.05.2003 23:18

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Ten buldozerista navic tu aktivistku dvakrat "neprevalcoval". Pouze ji castecne zavalil suti a a pak na varovani lidi okolo zastavil a couvl aby mohla byt vyprostena. Zemrela az v nemocnici na nasledky vnitrnich zraneni.
Pokud se zde nebudeme drzet faktu, na nicem se nedohodnem............

Prosím vás, o jakých faktech tu mluvíte??? Nepustíte tam novináře, nebo je postřílíte, a pak nám tady budete předkládat vaše fakta??? Kdyz neco takového píšete vy, tak to jsou automaticky fakta, a kdyz někdo jiný napise svuj nazor, tak to už je odporné, co?
Rozhodující je, co řekli další míroví aktivisti, co u toho byli, to byli ti očítí svědkové, o kterých mluví anonym, a ti prohlásili, že to byla vražda! Rachel měla rozbitou lebku a zlomenou páteř, takový byl lékařský posudek a její přítel aktivista byl u toho, zemřela vzápětí po převozu do nemocnice.
Na ničem se nedohodnem, protože předkládate jednak fakta vyrobena na míru pro vás a jednak nic jiného neuznávate.
db si tady také napsal, že britský novinář zemřel, protože si Palestinci hodili raketu na svůj vlastní dům. TOHLE MA BYT NEJAKA DISKUZE?

13553

07.05.2003 20:35

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Dodatek: Ten nazor, co jste kritizoval je nahodou velmi hluboky, ale zrejme nemate na to, abyste ho pochopil, a to je smula vas vsech, stale si myslite jak jste chytri, lepsi nez ostatni, ale dokazujete pravy opak, jakpak to jde dohromady? Vy nedebatujete, jenom utocite.

13547

07.05.2003 20:31

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se pla

Erika 213.?.?.?

A jeste poznamku, uz jsem to take psala, ze za to ze v NY zemrelo nevim kolik tisic lidi, tak za to zaplatilo uz asi 3x tolik lidi, kteri s tim nemeli vubec ale vubec nic spolecneho a maji k tomu uplne zdevastovane znicene zeme a ziji dal v chudobe. Mel byste sam vedet, ze ta vase svoboda v kombinaci s chudobou neni zadny dar jako pro vas. Tohle vas ovsem nevzrusuje, protoze nedokazete myslet dal nez na spicku sveho nosu.

13545

07.05.2003 20:26

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Mateji, vy jste zapomel, ze jste se tu priznal, ze mate vazne psychycke potize a predcasnou senilni sklerozu?

Tak bych vam s tim nedoporucovala napadat ostatni,za nazory,
ja o tech take nemam pozitivni nazor, ale zijte a nechte zit.
Piste, kdyz mate co a nehandrkujte se tady s lidmi.

13544

07.05.2003 20:21

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se pla

Erika 213.?.?.?

Podivejte, ja nepisi nic odporneho, naopak jsou tady odporne utoky proti muslimum, to vas ovsem nevzrusuje, ja myslela temi dukazy uplne neco jineho, ja jsem nekde v diskuzi to dopodrobna vysvetlovala, ze neverim, ze to mohli provest samotni fanaticti Arabove, Usama Ben Laden nebyl chycen, zrovna ted i Saddam, posilaji strasne nekvalitni videofilmy, aby se cely svet pred nimi trasl a USA si tak mohlo delat co se mu zlibi. Vysvetlovala jsem tam i jine souvislosti, ale to si je musite vyhledat, mam dojem, ze to je na teto diskuzi. Vam vadi rasismus jenom proti vam, ale sami praktikujete to same. Neznate uslovi, necinte druhemu, co sami nemate radi? Vy si muzete beztrestne vymyslet co chcete a take nam tady neargumentujete a ostatni mohou take vyvodit zavery, ktere se vam zrovna libit nebudou.

13543

07.05.2003 12:32

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Ja jsem si vsimla, ze mate stejne ciselko jako ja, nakonec mi tu obvini, ze si to pisi sama!
Ne neni to moje ciselko, tak to je v suchu. On mi tady brnak take obvinoval, ze pisi anonymne, prave proto, ze tenkrat ten anonym nekdo mel stejne ciselko se mnou. Primlouvam se, abyste priste napsal aspon jedno pismenko! Potesi mi to vic, protoze zavrete pusu napriklad takovemu Zdenkovi, hlida si to jako ostriz...

Zdravi vas
Eri

13513

07.05.2003 12:27

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Diky za vase oceneni a nic si nedelejte z toho, ze se na vas zase vrhnou jako na anonyma, oni ty prezdivky a imaginarni jmena take nic neznamenaji. Muzu vam prozradit, ze ja se take nejmenuju Eriak, ale zalezi na tom? Ono to s tou dnesni demokracii neni, jak nam to serviruji, a nakonec jde o vyjadreny nazor a ne o jmeno. Matej take neni Matej atd. Ale nemohl jste napsat, aspon nejaka dve pismenka, aby jste zabranil utokum? Ja jsem si vsimla, ze mate stejne ciselko jako ja, nakonec mi tu obvini, ze si to pisi sama!

13512

07.05.2003 12:21

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Dekuji za radu, ale ja jsem na to prisla sama driv...neni to obtizne, naopak..

13511

07.05.2003 12:14

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Ano, ale zachránili ma, mám v čele implantovanú ocelovú platničku

No ano, ted mi to prave doslo, proc pisete zrovna tak jak pisete,
vy jste vlastne z toho duvodu postizeny a ja vas podezrivala ze zlomyslnosti!!!

13510

07.05.2003 12:10

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Pane Milane, slowly, slowly, nikdo přece nemůže za své nízké IQ a ani za psychické poruchy a ani za předčasnou senilní sklerozu, k posledním dvěma se Matěj tak kajícně příznává, o první neví, on si chce tady jen tak nezávazně tlachat a stačí, že mu to ti druzí tak pěkně nandali! Vy máte zase výbušnou, vznětlivou povahu. Každý jsme holt nějací, i s těmi mouchami..

13509

07.05.2003 12:09

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

To ze Israelska armada nestastou
nehodou zastrelila britskeho novinare, to ho nesmiritelne
rozhorcilo. To je asi tak vsechno.

To není vůbec všechno, to rozhořčuje naprostou většinu. A proč tedy nechala toho reportéra bez pomoci umřít? Samé nešťastné náhody? Například postřelení Azmy Bšára, poslance Knesetu a smrt mladé mírové aktivistky Rachel Corrie, kterou přes výrazné oblečení a volání jejich přátel bagr dvakrát úplně beztrestně převálcoval? Ono se totiž Matěji a spol. nejedná o klasickou válku, ale o bourání domů, kterému se se lidé pochopitelně snaží zabránit a oni je PŘITOM ZABIJEJI!! A co s těmi předešlými zastřelenými nebo raněnými novináři, jak zahraničními, tak arabskými, kteří všichni pracovali pro zahraniční agentury? Jeden z nich byl jenom palestinský novinář, to ale na tom nic neměnní. Izrael je tam jako svědky nechce. Chce vraždit v anonymitě, nechce, aby se zprávy dostaly do světa. Jde o odstranění svědků jejich zločinů.

13508

07.05.2003 00:32

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Naprosto zásadní připomínka !!!

Erika 213.?.?.?

Panu Peleškovi:

Bylo by dobré,kdyby nějaký vtipný čtenář vymyslel výraz
pro " Židy " bez výrazu " židé".
Mám několik návrhů, nejsou to ale bohužel to nejsou české výrazy a ani to nejsou vtipné, takže sorry, ale sama nemyslím, že by to bylo tak důležité pro pojmenování:
1.SADUCEJ-OVÉ (přívrženci židovského nábož. a politického směru v Palestině (zanikl PO ROCE. 70 PO KRISTOVI) uznávali jen Starý zákon a nikoliv tradici, nevěřili v posmrtný tivot, byli v náboženství i politice značně liberální a měli celkem kladný poměr k římské nadvládě i řecké kultuře (patřili k němu mnozí boháči, přední kněží, velekněz a aristokracie)
2.FARIZEJ-OVÉ (příslušníci starožidovské náboženské strany zachovávající úzkostlivě, ale spíš formálně a často i pokrytecky předpisy Mojžíšova zákona)
3.ESEJEC, ESEJCI- ESÉN, ESÉNI – příslušník židovské náboženské společnosti (2. stol.př.Kristem – 1. STOLETI PO KR. Organizované podobně jako náb. Řád, který měl své středisko v Chirbet Kumránu (pobřeží Mrtvého moře v Jordánsku)
Já bych se přimlouvala za pojmenování esén, eséni je to krátké a dobré na výslovnost
Další návrhy, které se mi ale nezamlouvají, je to moc přímočaré:
1. Mojžíšani (ekvivalent k Mohamedáni)
2. 4. talmůďani (ekvivalent muslimové)
Pro dnešní izraelskou realitu navrhuji používat hojně termínů:
1. militantní Izraelci (v případě nutnosti militantní židé)
2. fundamentalističtí Izraelci (v případě potřeby fundamentalističtí židé)

13482

06.05.2003 21:22

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Faktická připomínka pro vydavatele

Erika 213.?.?.?

Nebylo by lepší až dojde k dalšímu incidentu použit místo "židé" israelská armáda. Věcně je to správnější a znesnadnuje to případné obvinění z antisemitismu.

Mate naprosto pravdu, souhlasim a ostatni by s tim take meli pocitat. Neda se odsuzovat kazdy za vsechno.

13473

06.05.2003 21:19

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Ten prispevek predesly patril Matejovi:

Kdo to tvrdi? Piste k clanku a nevyvracejte ho protiargumenty.
Kdyz nekdo neco kritizuje, neznamena absolutne, ze souhlasi s jinymi krivdami. To delate prave na techto strankach vy, nepripisujte jinym slova, ktera nerekli. Vy prave s jinymi krivdami bezvyhradne souhlasite

13472

06.05.2003 13:31

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Tento prispevek o tykani platil brnakovi

13450

06.05.2003 13:29

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Tady se Zdenek strasne rozciloval nad jednim sprostym anonymem, jakokdyby neslo o nazor, ktery se mu nelibil, ale o nejakou prezdivku nebo imaginarni jmeno, proti kteremu nic nema (priklad ya vsechny brnak, Patriot atd), ale z anonymity napriklad vy muzete tykat kazdemu komu vas napadne a pritom ho neznate. Proste neznate ta nejprimitivnejsi pravidla slusneho chovani. Uz jsem vam jednou psala, abyste mi netykal, tak jako svym kamaradum v hospode...

13449

06.05.2003 13:17

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

k tomuto prispevku by byla vhodna nejaka background music, nejaka pisen od Alexandrovcu nebo neco v tom stylu...

Why do Muslims Commit Suicide ?

K tomuto prispevku by byla vhodna zase nejaka background bučení stáda skopového dobytka, hnaného vašimi americkými kovboji...13446

06.05.2003 10:31

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Kdo to tvrdi? Piste k clanku a nevyvracejte ho protiargumenty.
Kdyz nekdo neco kritizuje, neznamena absolutne, ze souhlasi s jinymi krivdami. To delate prave na techto strankach vy, nepripisujte jinym slova, ktera nerekli. Vy prave s jinymi krvdami bezvyhradne souhlasite..

13431

06.05.2003 10:26

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Dokonceni:
A TO JE PRAVE NEJNEBEZPECNEJSI, PROTOZE TAKHLE ISLAM SE CITI NAPADEN A ON SE PRAVE BUDE MOBILIZOVAT KE SVE OBRANE PROTI ZAPADU. Normální muslimové jsou vetsinou verici, ale byli naprosti neškodní, ted svorně nenávidí Ameriku, protože ta útočí na islám jako náboženství a při jejich válkách nesmírně trpí lid, ten to Americe nikdy nezapomene (Afganistan, Palestina, Irák). ANI V IRAKU NEBUDOU NIKDY SOUHLASIT, ABY JIM JAKO MUSLIMUM VLADLI AMERICANE, ti nejsou absolutne ve své politice prozíraví. Oni staví proti sobe islámský svět.
Ani trosku si nechci predstavit, jak by to vypadalo, kdyby misto Ameriky, mela vojenskou prevahu treba zeme jako Irak, Iran, sev.Korea, nebo Lybie.
JA TAKE NE A ANI NIKOMU TO VUBEC NEPREJI, TO ALE NEZNAMENA, ZE SVETOVE MINIENI MA SOUHLASIT S NEBEZPECNOU POLITIKOU AMERIKY, KTERA SI ZAHRAVA S OHNEM A S NASILIM SIRENI SVE KULTURY. S TIM NEMUZE SOUHLASIT ZADNY ROZUMNY CLOVEK. OVSEM ANI S ZADNYM JINYM FANATISMEM, VCETNE TOHO ISLAMSKEHO, ALE RESIT SE TO NESMI NASILIM, ALE VZAJEMNYM DLOUHODOBYM USILIM. Snad vůbec nevíte že jsou mezi Araby velmi vzdělaní a kulturní lidé, kteří rozhodně s fanatismem nesouhlasi a jsou pro demokracii? To by byla hodně naivní představa...

13430

06.05.2003 10:22

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

anebo neni az tak moc vzdalen pravde, to je to, co je burcujici
Je to nahony vdalene pravde, a kdyz to je burcujici, tak se nedivte, že jsem na to reagovala.

Rozhodne nikoho nechci nutit, aby zil podle zpusobu jaky jsem zvykly zit ja. Ale zaroven taky ocekavam, ze me nikdo nebude nutit zit zpusobem, a nebo chtit po mne abych uznaval jeho zpusob zivota.

Jestli tohle je pravda, tak s tím samozřejmě SOUHLASIM..

A pokud nekomu vadim uz jenom tim, ze jsem "neverici pes", a proto by me mel zabit, tak se budu branit, a to tak, jak nejlip dovedu!
Na tohle se neda zjednodušeně odpovědět. To s tím nevěřícími psy řekl Ussama Ben Laden a nevím, jestli on má na svědomí teroristický útok z 11.9., protože USA začalo vést válku proti Afganistánu, přestože žádné důkazy neměly. Později dodaly velmi nekvalitní videofilmy, na kterém měl být Ben Laden takový idiot, že si dobrovolně předtím nechal natočit rozhovor o tom, že to udělal. Tak jako půlhodiny po útoku byla oznámena práva, že u letíště byla nalezena příručka v arabštině, jak se řídí letadlo! Copak můžete něčemu takovým argumentům věřit? Oni dokázali provést něco, co nikdo předtím nedokázal a učili s ještě před odletem, jak to provést?? Víte, že samotní Arabové nemohou uvěřit, že by něco takového dokázali?? A POKUD ANO, MUSELI BYT SPOJENI S AMERICKYMI TERORISTY, to nemohli udělat sami. Ben Laden je samozřejmě fanatik a podobní fanatici musí děsit západní svět. O tom nelze pochybovat. Ale chtěla bych se vás zeptat v této souvislosti: víte, že Ben Ladena vycvičila a vyzbrojila Amerika, když bojoval proti Rusům? Źe tehdy to byl její spojenec a jeho fanatismus ji vůbec nevadil? Zrovna tak Saddám, ten mučil jenom svůj lid, ale Ameriku v žádném případě neohrožoval, jeho vojenské zbraně byly technicky velmi zaostalé, prakticky se nedokázal vůbec ubránit, jak mohl být nebezpečím pro svět jako Hitler?? A zase otázka: Proč zase Amerika byla jeho přítelem a pomáhala ho vyzbrojovat ve válce proti Iránu??? Ramsfeld ho v té době navštívil na podporu a vůbec jim nevadilo, co je to za diktátora. To se jim hodilo právě teď, když použil chemické zbraně proti iráckým Kurdům, tak Spojené státy to komentovaly velice laxně, zase to vyhrabaly právě až když se jim to hodilo. Proti náboženským školám samy režimy na přání Ameriky zakročují, že se tam musí vyučovat i jiné předměty než korán, protože to samozřejmě vychovává nebezpečné fanatiky a zavádí tam normální výuku a vypovídá muslimské žáky z jiných zemí. Ale víte, že jde také hlavně o náboženské školy v Pakistáně, který přestože má vojenský a nedemokratický režim, protože stál na straně války vedené proti Afganistánu a má vlastní atomovou zbraň, tak USA nepřekáží? Tak jako jim vůbec nevadil despotický režim Saudské Arabie, protože byla proamerická. Teď se situace měnní protože právě Saudije je líhní teroristů. To si Amerika předtím svým dlouhletým bratříčkováním také neuvědomila.
Já vám chci dokázat jednu jedinou věc, že ne všichni muslimové jasou fanatici, v tom právě Západ nedělá žádný rozdíl, A TO JE PRAVE NEJNEBEZPECNEJSI, PROTOZE TAKHLE ISLAM SE CIT

Kráceno (Editor)

13429

05.05.2003 13:55

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Pane Roberte,

nevim jestli vite o tom, o cem uz si cvrlikaji brabci na strese, ze 11.9. pri teroristickem utoku na dvojcata v NY byli mezi zabitymi i Arabove, zatimco tam nebyl zadny zid, oni proste ten den neprisli do prace, PROC TO ASI BYLO ZROVNA TAKHLE? KOMU TA VALKA PROTI ISLAMSKEMU "TERORISMU" NEJVICE POMOHLA? ARABUM ROZHODNE NE...

13378

05.05.2003 13:46

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Omlouvam se za tiskovou chybu, tim druhym jsem samozrejme nemyslela USA ale UK.
A jeste dulezity dodatek. Palestina nema zadnou ropu, z ceho tedy ma byt bohata, kdyz je Izraelem bez prestavky devastovana?
Zamyselete se nad tim sam...

13377

05.05.2003 13:42

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Pani Eriko stoprocentne s Vama souhlasim. Perfektne jse to vse vystihla v tomto clanku. Je videt, ze pisete z hloubi sve duse a z citu k lidem, bez rozdilu nabozenstvi, viry a podobne. Oni, ti pisalkove tady, i kdyz se "jako" zastavaji zidovskeho naroda, tak aniz by si to v tech skopovicich uvedomovali, ze skutecnym zidum skodi a vyvolavaji k nim jeste vetsi nenavist! Dekuji pani Eriko.

Já vám také velmi děkuji, za tuto nádhernou podporu mým myšlenkám. Vaše slova uznání mi plně vynahrazují příkoří, kterým jsem rasistickými oponenty vystavena.. Já mám opravdu jediné poslání, bránit utiskované, kteří žiji v dnešním světe v naprostém bezpráví. Já vím, že se někomu může zdát, že to je zbytecné, když dnes celému světu vládne Amerika a vnucuje všem svůj styl života, ale nic na tomto světě netrvá věčně, o tom jsem psala také na této diskuzi a do hlouby duše tomu věřím, a nevadí, že já se toho vůbec už dožít nemusím.
Zdravím Vás

13376

05.05.2003 12:27

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Pane Zdenku, kdyz neverite mne, ctete prelozeny zapadni tisk, vzdyt jsou toho cele hory, co potvrzuji muj nazor. Napriklad vam tady kopiruji kratke uryvky, ktere dokazuji, ze zdaleka nejsem s mym nazorem osamocena, naopak. Tahle diskuze nemuze nic dokazat:

Uryvky:
Hlavni riziko dnes neni v rozdilech zapadni, cinske ci islamske kultury, ale v agresivnich ambicich Zapadu vydavat svoji civilizaci za nejvyssi uroven vyvoje lidstva a za univerzalni kulturu.

Bob Woodward uzavírá svou knihu "Bush ve válce" nepřijemně aktuální citací: "Budeme vyvážet smrt a násilí do všech čtyř stran světa na obranu svého velkého národa."

Jako doušku by se hodilo sem ještě uvést, že dokonce přímo ve Spojených státech máme dvě varianty „konzervatismu“, přičemž tzv. neokonzervativci počítají s nutností čelit „zlu“ na celém světě (a jsou víc než loajální vůči USA a jeho světové politice), zatímco tzv. paleokonzervativci naopak kořeny toho „zla“ na světě přičítají Spojeným státům (a proto přímo USA nenávidí; majíce příkladně za to, že i k 11. září došlo vinou americké politiky vůči Izraeli, nikoli vinou fundamentalistického – arabsky artikulovaného – extremismu).

13372

05.05.2003 12:24

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Pane Zdenku,
ja ale vubec nejdu proti vetru. Co ty masove svetove demonstrace proti valce, to nebylo na podporu Saddam, jak to vetsina oponentu tvrdila, to bylo kvuli irackemu lidu, kazdy vedel, ze on bude platit, ne Saddam (A kde vubec je i s Usama Ben Laden? Neni vam divne, ze zrovna ty nejvetsi teroristi nebyli dopadeni? Zatimco ty mensi ryby ano?) A v Americe a v USA bylo malo masovych demonstraci? Co to je za demokracii, kdyz se s vlastnimi lidmi nepocita, vzdyt oni take budou platit - financne. Vlastne ne, platit bude iracky lid svou ropou.

13371

05.05.2003 12:18

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Já vám odpovídám na vaše nenávistné smyšlenky, a mám o vás a o vašich soukmenovcích uplně stejný názor, že vy dštíte ohneň a síru, aniž byste znali situaci. Chodíte číst články na tento server JENOM PRO TOHLE. Samotné články vás ale vůbec, vůbec nezajímají JENOM VAŠE NENÁVISTNÁ DISKUZE. Mně oproti vám právě zajímají články. Vás žádné argumenty vůbec nezajímají. Myslete si o mě co chcete, já o vás také nemám také rozhodně lichotivé mínění. Chcete diskuzi, jejíž pravidla tu budete vnucovat? Nikdy jsem nepodporovala žádný totalitní režim, ale věci vidím jinak, na základě poznání, to vy o sobě nemůžete říct, proto vám moje příspěvky tolik překážejí.

Vaše srovnání s tím Kuvejtem je naprosto zavádějící. Kuveit je vyloženě proamerický, a proto když ho napadl kvůli územním požadavkům a ceně ropy Saddám, ihned USA a UK IHNED zakročily (a s nimi spousta arabských zemí, protože s tím po právu nesouhlasila, jenže pak ani nesouhlasila s uvalenými sankcemi na Irák, za kterých byl ožebračen irácký lid a na následky houfne umíraly děti. Saddám si žil dál v pohodě a přepychu, ten samozřejmě nebral ohled na jeho lid, ale to dělá s neproamerickým státy i USA, každého TRESTÁ). Jaký užitek máte z toho, že tady pořád poukazuji na to, že protože USA protěžuje tzv. západní demokracii v Izraeli, ignoruje jeho GENOCIDU a jeho OKUPACI, za to zase znova platí tu nejstrašnější cenu palestinský lid. Já vám tady píši právě o tom lidu a ne o podpoře nějakých pohlavárů, to vůbec neregistrujete. Situace se velmi vystupňovala za dnešní americké administrativy, Clinton se snažil angažovat na urovnání tohoto konfliktu, Bush intrikuje, lže a falšuje ....

13369

05.05.2003 12:10

Izrael reaguje na "Plán cest" novým vystupňováním vojenských akcí v pásmu Gazy a na Západním břehu

RE: Izrael reaguje na "Plán cest" novým vystupňováním vojenských akcí v pásmu Gazy a na Západním břehu

Erika 213.?.?.?

Pekne jste to vyjadril. Ja take verim na normalni zidy. Jen mi je podezrele, ze ti jsem nepisi. Prispevky od nich jsou velice ridke i na jinych diskuzich, hlavne je slyset ten fasisticky hlas...

13366

05.05.2003 02:41

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Předpokládám, že to je váš výplod, akorát to tomu odpovídá.
1. Arabská civilizace byla existovala před evropskou.
2. Jestli dnešní Palestinci tak špatně žijí, tak vinu na tom nese tzv. demokratická a svobodná zem Izrael, stejně jako USA, neuplatňují tyto hodnoty na lidi za hranicemi jejich zemí. Pro primitivni srovnání, jako když jeden je dobrý ve své rodině, ale sousedům už jen škodí. Izrael v Palestině soustavně ničí elektrické vedení a rezervoáry s vodou a pak jim soustavně bourá domy. To je pak nějaký život? Co kdyby takhle vám zničil ze zlé vůle váš dům a povraždil vám členy rodiny, možná, že byste to byl vy, který byste chtěl udělat cokoliv, abyste tento čin odčinil. Je to Izrael, který Palestince zbavuje práv a lidské důstojnosti, a proto jim na životě už nezáleží.
Takže než na někoho začnete plivat, zjistěte si všechna fakta. ROZHODNE VSICHNI LIDE NA ZEMI NEJSOU POVINNI ZIT PODLE VASI ZAPADNI MORALKY, ONI JSOU DUSEVNE ZALOZENI A MORALNEJSI NEZ VY. JEJICH SVET JE OPRAVDU JINY, ALE RDOUSI JE PRAVE VAS CYNISMUS A UPLATNOVANY RASISMUS.
Rasismus je podle slovníku: pseudovědecká ideologie, která zneužívá biologické teorie polyfyletismu, zdůraznuje význam rasových znaků a rozdílů a podstatu člověka spatřuje především v těchto znacích jakožto domnělém základu nadřazenosti n. podřazenosti a podřízenosi určité rasy. Jsou „logickým“ následkem těchto názoru, zejména stanou-li se TEORII STATNI, OFICIALNI, V CR JE PROPAGACE RASISIMU TRESTNA. To žijete v tom svobodném světě a tohle nevíte??? Pro vás je dostatečné jezení párků a mražených ryb? A chodit na fotbal? To má něco společného s civilizací??? Jak chudé. Oni mají tu televizi a všichni měli koupelny doma, ale ted nemají ani strechu nad hlavou. Diky právě té vaší západní civilizaci..

13345

04.05.2003 23:49

Izrael reaguje na "Plán cest" novým vystupňováním vojenských akcí v pásmu Gazy a na Západním břehu

RE: Izrael reaguje na "Plán cest" novým vystupňováním vojenských akcí v pásmu Gazy a na Západním břehu

Erika 213.?.?.?

Jak vis tak presne, ze tu zem zidi ukradli Arabum.
O tom je snad historická pochybnost?

Podle ktereho udobi to chces brat?
Dneska nás určitě zajímá současnost, na historii se už nedá nic změnit.
Rekove by taky mohli zadat zpet Anatolii a Carihrad.
Ale tohle přece právě dělá Izrael, chce zpátky území, ze kterých je více než před 2 tisícemi lety vyhnali Římani, nikoliv Arabové.

A Turky odtud vykopnout Docela by se mi to libilo.
Vykopávání je vaše politika? A to jste na takové barbarství pyšný?
Arabové byli dobyvatele a hrdlorezi
Byli, byli, ale to byli také vikingové a Čingischán, nás zajímají ale dnešní hrdlořezové v Izraeli.

Byli roztazeni po cele severni Africe
Maroko, Alžírsko a Tunis snad někoho vyvražďovaly ke své existenci?

az do Spanelska, jeste ze je odtud vykopli, nekdy ve stoleti patnactem, tedy z toho Spanelska. A zidy zrovna tak.

Židy byli kopáni ze Španělska před příchodem Arabů. Právě za nich dostali všechna práva, o jakých se jim do té doby ani nesnilo. Ale: „Dělejte ďáblu dobře a od se vám peklem odměnn“.

My bychom mohli zrovna tak pozadovat Podkarpatskou Rus, kterou si vzal Stalin po II. svet. valce.
Trefný to příklad, vždyť je to jako šité na Izrael, ten chce na úkor Palestiny získat svou biblickou zemi.

naslo by se toho i vic, jenze ja myslim, ze problem je ten, ze se obe strany nemohou shodnout na tom, kdo drive nebo dele obyval, to ktere uzemi.Obe strany si delaji stejne naroky.

Jestli vy nevíte, kdo tam sídlil posledních dva tisíce let, tak proč sem píšete, vždyť to je všeobecně známé.

Dalsiho Salamouna ted neni, aby to spravedlive rozsoudil.
Když zrovna největší mocnost světa chce Izrael bránit i s jeho fašistickými praktikami, tak je rada opravdu drahá, jak se říká:“Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá“.

"placene 'dovzdelavani' na Zvedavci". Aspon by jsme my ( nedovzdelani) mohli lepe diskutovat
Určitě potřebujete intenzivní kurz v dějepisu, máte v něm neuvěřitelně ohromné černé díry, vaše příspěvky svědčí stoprocentně o té nevzdělanosti.

13335

04.05.2003 10:49

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Mate pravdu, ale Americani rozhodne neprisli kvuli svobode irackeho lidu, nebudou za ne bojovat a ani umirat. Ti maji jen sve zajmy za ktere bojuji a na lidi kaslou. Take muslimani nebudou v zadnem pripade, aby jim vladli Americani, zvlast kdyz vedi, ze Amerika je sprazena s Izraelem, berou to za utok na sebe a budou se branit. NIkdy lide, kteri se branili okupaci nebyli teroriste, to je vymysl USA a Izraele a blbnou s tim hlavu celemu svetu, pocitaji presne jako za totality, ze lidi nemysli!!! A ze co jim reknou, musi bastit...

13312

04.05.2003 10:45

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

VŠEM ŽIDO-BIJCUM: JSOU TO ŽIDI, KTEŘÍ POŘÁD CHTĚJÍ NĚKOHO BÍT!

Nikdy jsem proti vám nic neměla, až do doby, co čtu diskuze, jsem zjistila, jak jste se svou primitivní barbarskou nenávistí odporní. Desítky let kňučíte o holocaustu (věřím, že byl) a přitom, pořád, na každém řádku, tady dštíte svou hnusnou nenávist vůči druhým, nejradši byste vyvraždili celý svět, abyste na něm se roztahovali sami, nejenom v Palestině. Jak mohou lidi, kteří tak trpěli, volat po utrpení jiných??? To je důkaz vaší zvrácenosti a úchylnosti. Tím se před celým světem znevažujete, ti vaši mohamedáni jsou tisíckrát lepší než vy. Oni zabíjejí jen v naprostém zoufalství a v sebeobraně z vaší praktikované jejich genocidy. Myslíte si také, že jste nadlidi, přitom z vašich příspěvků je znát, že jste naprostí podlidi a barbaři..sami jste teroristi a ne ti, co na nej odpovidaji.

Kdybyste měli atom rozumu a nezatmíval vám ho ten váš hnusný cynismus , uvědomili byste si, že KDO S ČÍM ZACHÁZÍ, TÍM TAKÉ SCHÁZÍ.
Děláte hanbu svému národu i svému náboženství a přivoláváte na sebe hněv boží i hněv lidí. Hanba vám!!!

TIM SE OMLOUVÁM VŠEM SLUSNYM ZIDUM, KTERYM MUJ PRISPEVEK NEPATRI, A KTERYM VY SMRTELNE SKODITE!!

13310

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 3

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 6

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 2

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,74 Kč
Euro
27,80 Kč
Libra
31,47 Kč
Kanadský dolar
18,21 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,33 Kč
100 japonských jenů
23,72 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,56 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 582,60 Kč
1 unce stříbra
369,43 Kč
Bitcoin
173 305,56 Kč

Poslední aktualizace: 3.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 688 211