Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Max von Sprcha

Nalezeno 14 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.12.2005 18:32

Firemní vánoční večírek

RE: Je to stary

Max von Sprcha 83.?.?.?

Anglicky je to tady:

http://www.anonymomma.com/party.htm

84228

10.01.2006 13:47

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

Max von Sprcha 212.?.?.?

Co se tady člověk nedozví. Sem si myslel, že Ježíše ukřížovali Římani na takovym tom znamínku plus vyrobeným ze dřeva, co se mu říká kříž. [smích]

87476

15.01.2006 17:15

Věčné Lety

RE: Tábor pro lidi štítící se práce.

Max von Sprcha 83.?.?.?

Za první republiky tam byla pracovní osada využívaná jen v letních měsících. Více podrobností jsem shrnul v článku o památníku:

http://www.sprcha.com/story/2005/11/13/203448/58 a o proběhlých událostech:

http://www.sprcha.com/story/2005/12/28/02434/151 O tématiku se stále zajímam v rámci možností. Že by měl tábor nějaký název jsem však zatím neslyšel.

88361

24.03.2006 20:49

Poznámky k úvahám o sionismu

Dotaz autorovi článku.

Max von Sprcha 83.?.?.?

Dotaz autorovi článku.

Zaujala mne věta:

Za války sloužilo ve Wehrmachtu až 150 000 polovičních Židů (Mischlinge)

Slyšel jsem, že Hitler nabídl polovičním židům tyto možnosti:

1) strávit válku v lázních Bad Schandau na náklady říšské vlády
2) nastoupit do Wehrmachtu
3) zůstat doma na podpoře a sociálních dávkách

Mnoho polovičních Židů si vybralo Wehrmacht. Proč? Těžko říct. Určitě to nebylo proto, aby se o nich psalo na Zvědavci, protože tenkrát nemohli tušit, že nějaký Zvědavec bude.

Ti, co si vybrali lázně Bad Schandau se však zapsali do dějin podstatně více. Výhybkář v Pirně prý to popletl a špatně přehodil výhybku. Vlak dojel omylem do jakéhosi polského okresního města, co se jmenovalo Auschwitz. Tomuto omylu se dnes říká Holocaust.

Zajímá mne to proto, že bratr mojí sudetské babičky Wenzel Hofrichter byl na konci války zastřelen, protože odmítl nastoupit do Wehrmachtu.

Zajímalo by mne tedy, jak to s těmi polovičními Židy ve skutečnosti bylo?

100037

25.03.2006 00:14

Poznámky k úvahám o sionismu

Max von Sprcha

Max von Sprcha 83.?.?.?

Dotaz autorovi článku.

Zaujala mne věta:

“V roce 1937 David Ben–Gurion (דוד בן גוריון, 1886 – 1973) a jeho stoupenci přijali plán vytvořit malý židovský stát“

Slyšel jsem, že pan Hitler a jeho přátelé při “Sjezdu svobody“ v Norimberku v polovině září 1935 přijali takzvané Norimberské zákony zabývající se zákonem na ochranu německé krve a cti, přitom také lehce pozměnili Říšský občanský zákoník.

Dotazuji se tedy autora článku, zda David Ben–Gurion nejednal tak trochu navzdory vstřícným krokům pana Hitlera a jeho kolegům a jejich upřímné snaze v Norimberku?

V tom případě by bylo jednání pana Davida Ben–Guriona velmi odsouzeníhodné.

V roce 1937 už mohl David Ben–Gurion vědět, jaké dobro „Norimberské zákony“ mohou způsobit Židům.

Proč tedy plánoval malý židovský stát?

Zajímalo by mne tedy, proč byl David Ben–Gurion tak nevděčný Adolfu Hitlerovi?


100077

20.04.2006 20:12

Modrá šance po ústecku?

Větruše 1

Max von Sprcha 83.?.?.?

Větruše


Pamatuji Větruši jak jsem kolem ní jako malé dítě jezdil. Už za socialismu to byla ruina. Komunisté jí nechali zpustnout. Prostě nevydělala na svůj provoz, tak jí soudruzi nechali zchátrat. Větruše se stala hanbou Ústí nad Labem viditelnou prakticky z celého Ústí i blízkého okolí.

Po revoluci Větruši koupil soukromý subjekt. Zaradoval jsem se, že se dočká brzké opravy a tato hanba Ústí zmizí a zůstane jen jako špatná vzpomínka na vládu komunistů.

Bohužel se tak nestalo, ale o tom dále pohovořím.

Z dětství mám také vzpomínku na velmi podobný objekt. Tím je identický objekt na blízkém svahu u města Litoměřice, který je od Větruše vzdálen caa 20 kilometrů. Jedná se o objekt na Mostné hoře, tzv. Mostku. Jde také o lesní restauraci s vyhlídkovou věží. Obě budovy budou ze stejného období.

Obě budovy se na konci vlády komunistů v roce 1989 nacházely ve velmi podobném stavu. Opadávající omítky, vytlučená okna, provlhající zdivo z důsledku rozpadající se střechy. Pro veřejnost byly pochopitelně uzavřené.

Oba objekty byly prodány po roce 1989 v dražbě. Zatímco nový majitel Větruše žádné opravy nezahájil, tak nový majitel Mostné hory začal objekt opravovat. Vlastnil stavební firmu, tak opravu prováděli zaměstnanci jeho vlastní firmy. Do oprav vložil mnoho miliónů a dále do nového vybavení.

Přestože Mostka je několikrát menší než Větruše, tak se jedná o rozsáhlý objekt. Oprava trvala přes dva roky. Větruše zatím dále chátrala.

Po opravě nový majitel začal Mostku provozovat jako restauraci podobně jako je dnes provozována Větruše. Záhy ke svému velkému překvapení zjistil, že objekt nevydělá na svůj provoz. Vyhodil provozního s tím, že na provoz dohlížel příslušník jeho rodiny. Potom najal firmu. Ztráty stále jen narůstaly, zatímco stoupaly náklady na energie. Zdražil plyn na vytápění, elektřina, mzdy zaměstnancům, prostě všechno.

Na nízkých tržbách této vyhlídkové restaurace se podepsalo to, že na oběd tam dělníci z fabrik a pracovníci z úřadů nepřijdou. Je to za městem a v centu se najedí také. Návštěvníci jsou v podstatě výletníci. Babičky, dědečkové a rodiny s dětmi. Ty si dají kávu, dětem limošku a taťkové pivo nebo dvě. Dětem se na cestu dolů koupí nanuk Algida a to je celá útrata.

Oběd nebo večeři si jich dá málo. Kuchyň a kuchaře tam však musíte mít, a když onemocní a kuchyň nevaří, tak tam návštěvníci, kteří počítali s jídlem, příště na jídlo nejdou. Držet kuchaře a servírky navíc se ale nevyplácí.

Vždy když jsme na Mosku přišli, tak tam bylo prázdno, nebo poloprázdno. To nikoli, že služby by byly nekvalitní, ale lidé jsou dnes prostě líní jít za zábavou za město.


Vytápět takovouto budovu se velmi prodražilo a náklady přes zimu byly řádu statisíců. Přes letní měsíce provoz restaurace na ztrátu v zimě nevydělal. Nakonec...

Kráceno (Editor)

103910

20.04.2006 20:25

Modrá šance po ústecku?

Větruše 2

Max von Sprcha 83.?.?.?

Nakonec se majitel rozhodl Mostku prodat. Asi rok ji prodával a stále snižoval cenu. Nakonec ji prodal za polovinu toho, co do ní vložil a byl rád.

Nový majitel zavedl striktní opatření. Najal si firmu na provoz. Bohužel s tím, že vyhlídkovou restauraci přes zimní měsíce zavřel a hotovo. Otvírá se na jaře a zavírá na podzim. Tak se alespoň vydělá na provoz, ale podstatnou část roku je zavřeno.

V té době město Ústí nad Labem odkoupilo Větruši a začalo ji opravovat. Náklady byly podstatně vyšší nejen proto, že Větruše je několikanásobně větší, ale od počátku devadesátých let podstatně vzrostly ceny.

Když byla Větruše opravená, tak jsme na ní záhy podnikli výlet. Bylo to teď 28mého prosince 2005. Opravená je nádherně. Dal jsem si pivo a přítelkyně kávu.

Byli jsme tam odpoledne, a přestože byly svátky a krátce po otevření, tak Vetruše nebyla plná. Rodiny s dětmi srkali kávu a limonády, jídlo si mnoho lidí nedalo. Říkal jsem si, že tohle nemůžou ufinancovat, že i přestože je Ústí velké město, tak náklady na provoz takovéhle budovy budou velmi blízko zisku.

V tomto článku jsem se dověděl, že si někdo myslí, že radní města Ústí kradou. Zatelefonujte novému soukromému majiteli lesní vyhlídkové restaurace Mostná hora v Litoměřicích a zeptejte se ho, za kolik pronajímá firmě provoz restaurace. Abyste nemuseli hledat číslo na pana Antonína Kabelku, tak vám to prozradím. Je to za 2500 korun českých.

Je soukromý majitel takový hlupák, aby se nechal okrádat? Není to hlupák, je rád, když budova vydělá na svůj provoz a údržbu. Chce to jen porovnat skutečnosti a zamyslet se nad tím.

PS: Větruše je krásná, je nádherná. Zajeďte tam na výlet a dejte si něco dobrého. Alespoň kafe a pivo. Je dobře, že nespadla. Zajímalo by mne, kam by autor toho to článku Větruši dovedl se svými vědomostmi. Asi by dopadla jako za komunistů.


Mostka:
http://max.xf.cz/mostka.jpg

Větruše 1:
http://max.xf.cz/vet1.jpg

Větruše 2:
http://max.xf.cz/vet2.jpg

Větruše 3:
http://max.xf.cz/vet3.jpg
103912

02.02.2007 10:25

Kybernetoví vojáci pro Izrael

To je pravda,

Max von Sprcha 88.?.?.?

na internetu jsem četl článek, že tohle je izraelský projekt: http://zvedavec.nazory.cz

127584

15.02.2007 10:17

Hledá se moderátor diskuzí

Já to beru šéfe!

Max von Sprcha 83.?.?.?

Velmi rád Vám pomůžu, pane Stwora. Ozvěte se mi laskavě na mail, který je u tohoto příspěvku.

S pozdravem, Váš Max von Sprcha

128814

18.02.2007 11:19

O jednom protestním emailu

Že Vám není hanba, pane Stwora!

Max von Sprcha 83.?.?.?

Branit Texaskemucizkovi v jeho slušných a věcných příspěvcích na Zvědavci! Tfujtajxl, jste horší než George Bush. Je jenom štěstí, že máte jenom pravomoc mu bránit tady psát, jinak byste ho určitě i zavřel na Guantanamo.

PS: Nabídl jsem Vám, že Vám pomohu s editací příspěvků a ani jste se neobtěžoval odpovědět.

129146

12.04.2007 22:36

Fórum proti antisemitismu

RE: Jak jsem se stal antisemitou :)))

Max von Sprcha 83.?.?.?

Vynikající ftip pane Trodas, opravdu fakt dobrej. Má snad jenom jednu malou chybičku.

Na obrázku chybí nakreslené ty tisíce raket Kťuša a dalších, které z těch hořících Lidic létaly na Izrael.

PS: Pak by to byl opravdu dokonalej kameňák.

132777

22.08.2007 11:23

Hledá se vůdce

RE: zapomíná se ,

Max von Sprcha 88.?.?.?

Každému ze Zvědavce, kdo bude chtít být "jiskřičkou" dodám zdarma kanystr benzínu.

[chechtot]

142303

22.08.2007 16:53

Hledá se vůdce

RE: zapomíná se ,

Max von Sprcha 88.?.?.?

Asi jste nepochopil, že benzín dostanou jen "jiskřičky" a v pekle se autem nejezdí. [smích]

142326

18.09.2007 19:01

Jiřina Šiklová: Restituční podvodník Schwarzenberg na Hrad!

Velmi, velmi se mýlíte Sašo,

Max von Sprcha 88.?.?.?

soudruh Kotrba byl členem KSČ potom KSČS a ukončil svou kariéru v komunistické straně jako člen KSČM. Nyní je členem ČSSD, přes kterou se tento soudruh proslintal až do rady Českého rozhlasu. Po volbách byl bohudík už vyhozen.

Svou lásku ke komunismu zřejmě získal od svého otce, který jako sochař sochal pro komunisty Leniny a ti mimi pak "vyzdobovali"naši vlast. Kotrba byl podle sdělení Tomáše Peciny vyhozen z agentury Tendence protože dělal bokovky. To jen k jeho charakteru a nezištnosti.

Kotrba je také autorem komunistického loga "třešniček. Ve svém životopise, který již z internetu stáhnul, ale který mám uložený, se Kotrba ke členství v komunistické straně přiznal. Také tam uvedl ke své osobě motto: Židovství je stav duše... Toto motto již v životopise na Britských listech také nemá, takže nevíme, jaký je stav jeho duše nyní.

Ale nechme promluvit samotného Kotrbu:

"Má zkušenost s KSČ / KSČS / KSČM byla přitom od mého dobrovolného a svobodného příchodu až do mého svobodného a dobrovolného odchodu z této strany jiná: figurovali v ní jak darebáci, parazitující na systému (a následně na všech dalších, které se od té "sametové" doby objevily), partajní šíbři (ti se naleznou v každé straně s vládní ambicí či spoluodpovědností), tak i ideologičtí slepci (výskyt je dán strukturovu inteligence populace, v politických stranách i médiích jsou vděčnými koryfeji názorových proudů), patolízalové z aparátu (který obecní úřad jich není plný, natož sekretariát politické strany - jakékoliv), tak i šiřitelé evangelia (ty najdete v ČSSD, v US, ODS i u komunistů, pouze Kristův kříž nahradili hvězdou z věže hotelu Internacional, případně ptákem, dubiskem či kterýmkoliv jiným znamením, kterým se dají podarovat voliči."

144080

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 0

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
25,42 Kč
100 japonských jenů
21,93 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 654,22 Kč
1 unce stříbra
559,48 Kč
Bitcoin
301 888,18 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 407 582