Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 799 příspěveků, 8 různých jmén: <nic>, Clevinger, Emma, Emma Bovary, Emma Bovary, Emma., Emma.P, Gunther Wunker.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.03.2006 00:20

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

RE: Trocha osvěty

Emma Bovary 84.?.?.?

No když myslíte

"Jako první vystoupil proti přehnanému rusofilství 1. generace národních buditelů a rozhodl se přezkoumat stav a vhodnost slovanské vzájemnosti, proto se roku 1843 stal vychovatelem v Moskvě. Již roku 1844 se vrátil s přesvědčením, že slovanská vzájemnost je zcela nemožná."

http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Havl%C3%AD%C4%8Dek_Borovsk%C3%BD

96882

11.03.2006 20:03

Vietnamci v Čechách: Opravdu jen nešvar?

RE: Článek nesmyslně zevšeobecnuje

Emma Bovary 84.?.?.?

Franta Straka je především Spartan a srdcař a do té politiky taky spíš dává to "srdíčko" než hlavu a podle toho to vypadá.

96957

11.03.2006 20:06

Čo je to rasizmus?

RE: abych nezpomnel

Emma Bovary 84.?.?.?

V Kocourkově ten film vůbec nebyl v kinech. Kdysi tady dávali kanadský film se stejným názvem od Cronenberga (btw: Režisér a scénarista toho Oscarového Crashe Paul Haggis je taky Kanadan) tam ale nešlo o rasismus ale o lidi s trochu podivnými sexuálními fantaziemi a sklony.

96958

11.03.2006 20:43

Miloševič je mrtev

Z diskuse na Guardianu

Emma Bovary 84.?.?.?

GUARDIAN trying to legitimize and/or cover up its own support for our war crime Kosovo war with Milosevic's death ... too ... is it??

Milosevic's death doesn't "close" ANYTHING (as much as GUARDIAN and our governments may wish it to do so). Instead, this is another terminal proof that Truth and Justice (let alone "democracy") are DEAD in the West and a cynical, hideous propaganda LIE.

In a final event and analysis like this, our countries yet again prove themselves to be thug dictatorships NO DIFFERENT than any of those in Central and South America and the rest of the Third World ... to which we are descending economically as well as politically and judicially with queasying speed.

If the Milosevic family's accusation that he was denied medical attention (he could have gotten in Moscow) is true, then it was MURDER -- a violation of Geneva and every other humanitarian international initiative on the books -- and conclusive proof that Truth and Justice (and "democracy") are now just a propaganda lie in the West.

M would not have "skipped," it turns out: his attorney (Kay) says that he was eager to continue the trial, having refuted everything brought against him so far. (Is that why he died?) We still had "60" charges to bring against him, but likely only to keep him from being freed ... and publicly vindicated ... leaving us the accused, as we should have been all along.

Again, Kosovo was the "First NeoCon War," a war crime war forced on the Serbs with Appendix B of the Rambouillet Treaty -- an unconditional NATO occupation (ergo surrender) ultimatum we well knew the Serbs would never accept -- and peace immediately returned only after we withdrew that ultimatum.

Clinton, Blair, Albright, Cook, Clark -- GUARDIAN? -- and their co-conspirators should have been on the Hague dock right alongside Milosevic, and they KNOW it.

And what other "politically convenient" deaths have we had these past years.

Robin Cook's, no less.

Dr. David Kelly, whose government inquiry (but not real coroner's inquest) coverup "apparent suicide" finding has been called into question by the legal statement of the paramedics on the scene.

Anti-Iraq-war Jewish-American U.S. Senator Paul Wellstone, whose questionable October 2002 plane crash removed a most credible Congressional opponent to our war crime Iraq war and seemed to intimidate Congress from resistance to NeoCon militarism for 2 disastrous years.

Arafat.

Who's next, do you suppose?

[Chorus: SADDAM HUSSEIN]

Do we REALLY think we can get away with injustices and crimes like this just because embarrassing opponents die or disappear?
Posted by Lou Coatney (1st Alamein) on March 11, 2006 05:24 PM.

(Prosim, neuvadejte zde anglicke texty. Je to neferove k tem ctenarum, kteri anglicky neznaji a pritom financne Zvedavce podporuji. Budto takove texty prekladejte anebo postaci uvest odkazy. Dekuji. Editor)

96965

11.03.2006 20:47

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

RE: Trocha osvěty

Emma Bovary 84.?.?.?

>Je fakt že Havlíček poněkud kritizoval Rusofilství. Jeho kritika se ovšem týkala carského režimu, nikoli Rusů jako národa.<

To je krapet schizofrenní názor vzhledem k tomu co jste tady dosud postoval. Nebyl onen Karlem Havlíčkem kritizovaný carský režim ztělesněním těch vašich "tradičních hodnot a křestanské morálky"?

96966

11.03.2006 20:55

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

RE: Holokaust nebyl takovy, jak se nam rika

Emma Bovary 84.?.?.?

Tak za prvé Lukašenkův režim nemá s nacionalismem absolutně nic společného. Lukašenko ani pořádně bělorusky neumí a prosazuje rusifikaci a za jeho mandátu se Bělorusko vrátilo k oficiální vlajce z dob SSSR. Jistou formu umirněného nacionalismu představuje část opozice proti Lukašenkovi podporovaná USA a EU.
A pokud jde o neschopnost nacionalistů tak Yamato má pravdu Rakousko je jasný důkaz Haider měl když šla jeho strana do vlády podporu skoro 30 procent a dnes je na hranici vstupu do parlamentu navíc rozdělená na dvě znepřátelené strany.

96970

12.03.2006 01:47

Miloševič je mrtev

RE: Z diskuse na Guardianu

Emma Bovary 84.?.?.?

>Vzpominam si na pocatecni udalosti v Jugoslavii z leta 1991 jako dramaticke a vzrusujici. Bylo to neco na co Evropa nebyla prekvapena a nebyla s to si s tim sama poradit. Nikdo z Evropy nechtel intervenovat<

Dost podstatnou roli sehrála německá diplomacie uznáním Slovinska a Chorvatska v létě 1991. USA se angažovali poprvé během roku 1995 (btw: to bylo během Clintonova prvního funkčního období a foreign minister nebyla Korbelova ale Warren Christopher) jednak logistickou podporou chorvatské armády během "ethnic cleasing" Krajiny od Srbů a bombardováním pozic bosenských Srbů což vedlo k Daytonu kde byl jedním z peacemakerů i nebožtík Miloševič.
78 denní bombardování Svazové republiky Jugoslávie na jaře 1999 podporovali i někteří republikáni (Dole,McCain) a z vysloužilých politiků Maggie Thatcher.
Jedny jugoslávské noviny tehdy přinesli zprávu že za vším je Bilderberg Group (česky o tom psali v Britských listech) i když někteří členové tohoto podivného společenství vystupovali jako odpůrci náletů.

96990

12.03.2006 19:47

Miloševič je mrtev

RE: At žije Srbsko!!! Smrt Americkým zločincům!!!

Emma Bovary 84.?.?.?

No hodit do jednoho pytle Osamu, Saddáma a generála Mladiče svědčí o hodně velkém zmatku v hlavě. To je stejné jako dát dohromady Fučíka, Rašína juniora a generála Mašína. Co mají tihle lidé ještě společného krom toho že ta první skupina je momentálně na seznamu nepřátel USA (nebo jak vy říkáte NWO) a ta druhá jsou protinacističtí odbojáři a oběti nacismu?

97080

12.03.2006 22:20

Poselství

RE: Porč tomu tak je?

Emma Bovary 84.?.?.?

Jenže muslimové v USA jsou věsměs své zemi loajalní na rozdíl od ve Francii narozených potomků přistěhovalých Alžířanů kteří když hraje francouzská reprezentace fotbal s Alžírskem nefandí zemi jejiž občanství mají a dokonce pískají při francouzské hymně.


>Vy jste asi opravdu liberálka do morku kosti.<
P.S Samozřejmě to je duševní porucha? I když krajní liberalismus v ekonomických otázkách tedy vlastně libertarianismus nepovažuji za nejlepší. Jistá míra regulace ze strany státu je rozumná.

97128

12.03.2006 23:16

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

RE: Holokaust nebyl takovy, jak se nam rika

Emma Bovary 84.?.?.?

>No to snad nemyslíte vážně ! A pokud ano, v tom případě si doplňte vzdělání.
Nacionalismus je prachsprostá ideologie která s vlastenectvím (lásce k vlasti) nemá vůbec nic společného. Nacionalismus je zavrženíhodná a zločinná myšlenka, že národnost dělá z někoho lepšího člověka a že zájem národa musí mít prioritu před základními právy a svobodami člověka. Odtud vzniká útlak, války a genocidy. Každý nacionalismus končí ve zbožnění státu, národnostního státu. Nacionalismus je líheň všech psychopatů které tato planeta kdy nosila.
To si říkáte křesťan ? Snad karikatura křesťana, tomu bych rozuměl.
<

Bohužel zdejší nabídka emotikonů nenabízí palec nahoru.

97162

12.03.2006 23:23

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

RE: Holokaust byl

Emma Bovary 84.?.?.?

No tady máte v podstatě pravdu je zajímavé že tohle do jisté míry potvrdil i ředitel Židovského muzea v Praze Pavlát když říkal ondyno v tv že během jeho pobytu v Israeli mu tamní říkali jak by to bylo fajn kdyby měli za sousedy Francouze nebo Švýcary místo Arabů. A zřejmě mu vůbec nedošlo že tahle myšlenka konvenuje s nedávnými výroky iránského presidenta [chechtot]

97168

12.03.2006 23:25

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

RE: Holokaust nebyl takovy, jak se nam rika

Emma Bovary 84.?.?.?

>3) Nikoli pacifista, ale také ne junák tvého typu...věčný bojovník.<

Pan Zorba naplnuje jeden ze základních mužských archetypů jak je definoval sám C.G Jung. [mrknutí jedním okem]

97170

13.03.2006 02:10

Německo již měsíc stávkuje

Silně OT

Emma Bovary 84.?.?.?

Nešlo by to příště (a nejen u současné německé premierky) bez - ová.
Díky.

97195

13.03.2006 02:15

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

RE: Holokaust nebyl takovy, jak se nam rika

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jedno je jisté: je vytvořena a pevně zafixovaná atmosféra ve společnosti, najmě intelektuální, že vše, co nějakým způsobem zdůrazňuje národ, národní sounáležitost apod., smrdí. Smrdí (aspon potenciálním) rasismem a antisemitismem.<

No jenže ono to tak v 9 případech z 10 je. Nakonec celá řada zdejších přispěvatelů to dokazuje dnes a denně. V ruku v ruce to jde s antiliberalismem, autoritářstvím, homofobii a někdy i tím antisemitismem (i když to je spíš menšinový jev většina dnešních rasistů si našla jiného devila) a jakýmsi archaickým patriarchálním pohledem na Svět a absolutní konformitou která na první pohled zdánlivě vypadá jako non-konformita (Tuším že Erich Fromm to nazval "strachem ze svobody"). Typologii " Autoritářské osobnosti" popsal Adorno už v roce 1950.
Samozřejmě jsou vyjímky např trodas je podle všeho navzdory tomu co tady píše o "holohoaxu" anarchista.

>To je poněkud zjednodušené. Kde končí vlastenectví a kde začíná nacionalismus? Není to hra se slovy? Co je "zdravý nacionalismus" a co "nezdravé vlastenectví"?<

"zdravý nacionalismus" - Skotská národní strana, frankofonní nacionalisté v Quebecu.
"nezdravé vlastenectví"- Le Pen, Sládek, Edelmanová, Slovenská pospolitost, David Duke, Šešejl, BNP,NPD, rabbi Kahane&JDL, Robert Mugabe ....
>Tím nepopírám nebezpečí extrémismu, nicméně ten nenárodní, kosmopolitní, multikulturní, humanistický antirasismus je ve svých extrémistických podobách stejně nebezpečný, ale naprosto tolerovaný, ba protěžovaný!<

Dobře není to ale logickým vyustěním křestanského humanismu (Erasmus) renesance.
No a po 9/11 (+ pár dalších událostí jako vražda Theo Van Gogha nebo karikatury Mohameda) je trend naprosto opačný.

97196

13.03.2006 02:26

Miloševič je mrtev

Tak trochu jiný pohled na Miloševiče

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.blisty.cz/2006/3/13/art27472.html

97199

13.03.2006 15:30

Miloševič je mrtev

RE:..Miloševič v Haagu bránil hrdinsky svůj národ ... (?!?)

Emma Bovary 84.?.?.?

Slobodan Miloševič byl typickej "komunistickej" byrokrat, co nedokázal pochopit kam směřuje světovej vývoj. Kdyby privatizoval, jak po něm bylo požadováno, moh mít pokoj. Jenže to on ne. Takže se daly zbraně a politická podpora různejm nacionalistickejm xindlům (který on v Srbsku držel na uzdě - ani Draškovič, ani Šešejl, ani Arkan s nim nebyli moc kamarádi). V průběhu konfliktu byl nucen stále víc a víc přecházet na stranu nacionalistů, ale stejně nakonec svůj boj proti celý Evropě a Světu prohrál. Dneska už nikoho nezajímá, že v Kosovu po "humanitární operaci" NATO bylo pobito víc jak 1000 Srbů. Dnes se moc nemluví o tom, že na sarajevské tržiště přilít granát z muslimské strany... Dnes se nemluví o chorvatské genocidě krajiských Srbů... Prostě za všechno můžou Srbové a Miloševič jako jejich vůdce... Neřikám, že byl bez viny, ale neudělal nic horšího než udělali Tudjman, nebo Izetbergovič... Bojovníky z UCK lze srovnávat pouze s Arkanem...

97248

13.03.2006 23:17

Tajemné Havlovy restituce

Svět podle Zorby

Emma Bovary 84.?.?.?

Tak nějak by to mělo fungovat jako kdysi ve Španělsku [smích]

http://www.blisty.cz/2006/3/13/art27471.html

Naštěstí je to už minulost

97328

13.03.2006 23:23

Tajemné Havlovy restituce

RE: Nejsme, jako oni...

Emma Bovary 84.?.?.?

>Nečetl. Můj Nick nemá s tou literární postavou nic společného, dal jsem si ho ze zcela jiných důvodů.<

To je škoda je to pěkná knížka stejně tak Poslední pokušení Krista od stejného autora. Ale i toho Švejka vám schvaluju akorát nevím co se vám na tom bude líbit Hašek bohém a anarchista který si děla šoufky ze všech opor tradiční společnosti (trůn, církev, armáda). [zmaten]

97331

13.03.2006 23:48

Tajemné Havlovy restituce

RE: Zorbovi,s laskou

Emma Bovary 84.?.?.?

Btw: Vy takový ohnivý bojovník proti amerikanizaci a globalizaci která přinaší konzumní hedonismus a ničí tradiční hodnoty (a ano něco na tom je)
přitom je vám naprosto lhostejné naprosto stejné počínání které dělá čínský "komunistický" režim sice na menším geografickém prostoru ale z o to větší brutalitou http://www.blisty.cz/2006/3/13/art27475.html.
"Vyklučení poloviny tibetských lesů, komerční lov vzácné horské zvěře, těžba uranu a špatně zabezpečená jaderná zařízení, raketojaderné základny, nucené potraty a sterilizace tibetských žen"
Skutečně tohle je naplnění vašich idealů tradicionalistického konzervatismu?

A zdaleka nejde jen o Tibet
http://www.blisty.cz/art/27402.html

97336

13.03.2006 23:58

Miloševič je mrtev

RE: Milosevic

Emma Bovary 84.?.?.?

>Milosevic je jeden z nich. Ted sedi nekde v pekle se Stalinem, Hitlerem, Mao Cen Tungem, a vykladaji si, jak to bylo za jejich vlady dobre, kdyz teklo tolik krve.<

Zmíněné trio jsou skutečně masoví vrazi (a dali by se k ním přidat další) nakonec boží mlýny asi melou a ani jeden z nich neměl lehkou smrt.
Zřejmě vůbec netušíte že v době kdy byl Miloševič srbský a posléze i jugoslávský prezident probíhaly regulérní demokratické volby v systému více stran, že radnice skoro ve všech velkých městech ovládala opozice, že vycházeli opoziční noviny, vysílalo opoziční radio B-92 a opoziční TV stanice. Že postavení romské menšiny a její integrace do většinové společnosti bylo a je na daleko vyšší urovni než v Česku nebo Madarsku.
Že v Srbsku prakticky neexistoval a neexistuje antisemitismus.
Bylo něco z toho možné v roce 1937 v SSSR nebo Německu?

97339

14.03.2006 00:17

Tajemné Havlovy restituce

RE: Svět podle Zorby

Emma Bovary 84.?.?.?

Holt každému z nás je "simpatické" něco jiného ale víc lidí z vašimi názory by jste našel spíš v USA (samozřejmě nemyslím tím NYC nebo Kalifornii jenže to je právě to co si neuvědomujete to není většinová Amerika) než v tom Španělsku nebo Česku.

97353

14.03.2006 00:26

Tajemné Havlovy restituce

RE: Nejsme, jako oni...

Emma Bovary 84.?.?.?

>Haškova politická orientace mi samozřejmě nesedí, ale o to přece v literatuře vůbec nejde. <

To máte vyjímečně pravdu Knut Hamsun, Ezra Pound nebo Celine zůstávají významnými spisovateli i přes to že fandili ducemu a Hitlerovi.

>A to že si dělal srandu z Habsburků, jejich monarchie a Rakouské armády mi jakožto vlastenci nijak nevadí, právě naopak.<

Jenže on by si dělal srandu z každé armády i nějaké ryze "národní a české" kdyby taková v té době existovala. Samozřejmě těžko říct jak by se jeho život ubíral kdyby neumřel tak brzo a dožil se třeba i Hitlera nebo "Vítězného Unora".
Možná by ho zastřelili za heydrichiády na střelnici v Kobylisích jako Vančuru. Možná by se usadil a stal se z něho režimem a Vaškem Kopeckým protěžovaný národní umělec jako z S.K Neumanna nebo Nezvala. Možná by z deziluze z nových poměrů skočil z okna jako Konstantin Biebl.

97359

14.03.2006 01:20

Čo je to rasizmus?

Ku-Klux-Klan za čistotu bílý rasy přidej se k nám

Emma Bovary 84.?.?.?

>Kdo brani svou rasu je rasista a ma byt podle zidu-chazaru potrestan,nebot je vlastne nepritelem Israelu a nepritelem hollywoodske propagandy ,kteri nikdy neudelali zadny film,kde cernoch ma sexse zidovskou,aby tak nepoddolovali moralku Israelu o to vic zaplavuji nase TV o cemz se muzem denne presvedcit.<

No tak to zas není docela pravdu
The film Zebrahead is a tale (Odstavec zrusen, napsan anglicky. Editor)

http://www.dailycolonial.com/go.dc?p=3&s=382

A ti křížení psi jsou většinou zdravější a inteligentnější
[mrknutí jedním okem]

97376

14.03.2006 21:56

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

RE: Holokaust nebyl takovy, jak se nam rika

Emma Bovary 84.?.?.?

>To co zde Vy prezentujete jako negativa já považuji za pozitiva(antiliberalismus, autoritářství, homofobii, antisionismus, antiamerikanizmus, patriarchální pohled na svět).

Nevím proč si k tomu co se mi nelíbí na nacionalismu a vyjmenovávám to přidáváte antisionismus a antiamerikanismus o čemž není v mém příspěvku ani slovo. Antisionismus je naprosto legitimí postoj který zastavají i někteří Židé jako Chomsky, Finkelstein, Gilad Atzmon a další a i někteří NeŽidé bohužel dnes už nežijící švédská sociálně demokratická ministryně zahraničí Anna Lindh a německý liberální politik Jurgen Mollemann. Nebo starosta Londýna Ken Livingstone který je na levém křídle Labour Party. Názory všech těchto lidí ve většině otázek jsou mnohem blíž mne než vám.

>Naopak NDP a Kahane jsou špatní protože se hlásí k agresivním zločiným ideologiím jako je nacismus a sionismus.
<

Ano ovšem neonacismus NPD nevadí "konzervativním vlastencům" z Le Penovy Front National aby spolu pořádali konference.

>Já taky Trodasovi příliš nerozumím. Na jednu stranu se hlásí k antisionismu, antiamerikanizmu, dokonce má blízko k popírání holokaustu(s čímž nesouhlasím) a blíží se i k rasismu a pod. Na druhou stranu ale zastává řadu liberálních postojů a názorů.<

Je to trochu neobvyklé aby "holocaust denier" byl člověk s ultraliberálními až anarchistickými názory nicméně možné to je.


>A co se toho nového devila které si údajně podle vás našla většina "rasistů", tím máte na mysli odpor k USA?<
Ne tím myslím averzi k muslimům stačí se podívat do diskusí na některých českých servrech jako jsou Novinky, Neffounův čokl nebo Lidovky.

97582

14.03.2006 23:44

Manželský dialog

RE: Kanadske zeny

Emma Bovary 84.?.?.?

Rasputine odkud je vaše současná žena?

>Kdyz jdeme volit, zena mi rekne ze bude volit komousske Liberaly a ja zase ji reknu ze tedy nema cenu jit volit, ponevadz ja mam v umyslu volit PC (pregresive conservative) ponevadz jden druhem z cancelujeme hlasy.<

To mi připominá scénku z jednoho filmu s Funesem a Annie Girardot. Ale jako konzervativec to máte špatně vyřešený. Český ultrakonzervativní katolík Michael Semín se jednou svěřil že jeho žena volí podle jeho rady.

97593

16.03.2006 00:00

Projekt na zničení Ameriky

RE: Vse souvisi se vsim

Emma Bovary 84.?.?.?

> Ktery z prezidentu byl abstitent - vetsinou vsichni chlastali.
Hitler v tomto smeru nemel zadne vady- zil skutecne jen pro svuj narod.<

Ale houby Adolf ujížděl na amfetaminu.

97716

16.03.2006 00:57

Projekt na zničení Ameriky

RE: Ucel pate kolony je provest kriminalitu na ucet americkeho lidu.

Emma Bovary 84.?.?.?

Donald Rumsfeld není Žid ani vírou ani etnicitou

http://www.nndb.com/people/634/000023565/

97727

16.03.2006 21:37

Projekt na zničení Ameriky

RE: PRAVDA

Emma Bovary 84.?.?.?

Netvrdím že tam najdete odpovědi na všechny vaše otázky ale přečtěte si tohle

http://www.masarykovaspolecnost.info/masarykovaspolecnost/akt_03.htm

http://www.ped.muni.cz/wphil/studenti/macku/nacismus.htm

97863

16.03.2006 22:50

Miloševič je mrtev

RE: '..Miloševič byl především velký syn své země..'

Emma Bovary 84.?.?.?

K tomu ještě pár dalších odkazů
http://www.jusp-jasenovac.hr/index_en.php

http://www.ushmm.org/wlc/en/index.php?ModuleId=10005449

http://www.jasenovac.org/index.asp

Jinak sokolík Zorba bude asi překvapen která to země poskytla Ante Paveličovi azyl po WW2.

97894

17.03.2006 00:14

Miloševič je mrtev

RE: '..Miloševič byl především velký syn své země..'

Emma Bovary 84.?.?.?

>Takže za druhé světové byli podle Vás v Jugoslávii Četníci bandou zločinců vraždících nevinné Chorvaty? Líp by to neřekl ani Tudjman. Pojem Ustašovci vám asi nic neříká? Byly to totiž oni kdo začal s genocidou Srbů
<

Nejen Srbů a pokud jde o Tudjmana byl to jeden z největších gaunerů jugoslávských válek 90 let.

>Četnici jen bránili svůj lid. <

No podle mých informací někteří četnici kolaborovali s nacisty a italskými fašisty. Jiní bojovali s nacisty a současně s Titovými partyzány. Jugoslávie byla během WW2 rozdělena na několik států navíc rozsáhle části uzemí si urvali sousední samostatné státy spojenci nacistického Německa (Itálie,Madarsko,Bulharsko) a v Srbsku byla loutková pronacistická vláda generála Nediče. Jinak by mne zajímalo co říkáte na názory srbského historika Srdjy Trifkoviče http://en.wikipedia.org/wiki/Serge_Trifkovic
ohledně islámu protože neumíte anglicky tak vám to přeložím "Islám je násilný kult postradající lásku" IMHO něco podobného by nám asi řekl i sionacista Nillbert Nulingsworth.

97943

17.03.2006 22:50

Útok v Jerichu

RE: Z historie uz vime, ze Muslimove jsou spatni bojovnici a prilis mirumilovni...

Emma Bovary 84.?.?.?

Nevím jak to souvisí s islámem protože ta organizace LPFP jsou nějací ultralevicový marxisti a kdyby v nezávislé Palestině vládl Hamas tak s nima zatočí raz dva. Jinak ten israelskej ministr člen byl legitimní cíl. Je to lepší jít po hlavounech než se odpalovat v restauracích a pizzeriich.

98141

17.03.2006 23:03

Útok v Jerichu

RE: Neskutecne

Emma Bovary 84.?.?.?

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=103941&tro945_0_0

98143

19.03.2006 00:41

Chystá se další jedenácté září?

RE: USA, jeden velky komlex?

Emma Bovary 84.?.?.?

Udajně jen 20 % občanů USA se během svého života podívá za hranice své vlasti(započitaní jsou v tom příslušníci armády šířící svobodu a demokracii [smích] ).
Je jasné že tato menšina má větší rozhled a je logicky kritičtější k politice současné administrativy jejiž čelný představitel se ostatně před nástupem do funkce taky moc po Světě nenacestoval.
Např v komunitě Američanů žijících v Praze je jen velmi málo příznivců G.W Bushe jasně to bylo vidět z reportáží z pražských hospod kde se scházejí během voleb 2004.

98323

19.03.2006 18:27

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Vsechno bylo jinak

Emma Bovary 84.?.?.?

>Kdyby se pomoci bombardovani (ktere bylo vedeno jen proti vojenskym cilum a infrastrukture)<

Když bombardujete z výšky 5 km občas zasáhnete i něco jiného než vojenský cíl. Krom toho vybombardování bělehradské televize bylo umyslné (jiná věc je že Jugoslávci věděli že k tomu dojde měli v centrále NATO v Bruselu svého člověka a zámerně neevakuovali zaměstance RTS aby případné oběti využili ve své propagandě)

>nepodarilo zastavit etnicke cisteni a masakry provadene srbskou armadou, bylo by nutne najit v Evrope domovy pro vice nez 800 000 Albanskych utecencu.<

To byl asi hlavní důvod proč měla tato akce na rozdíl od Iráku podporu evropských politiků.

98471

19.03.2006 21:06

Projekt na zničení Ameriky

RE: USA=celosvětová hrozba

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jakých 95 %?<

Zorba zřejmě sčítá hlasy pro kandidáty obou hlavních stran
http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._presidential_election%2C_2000

I když je třeba to opravit bylo to dokonce víc jak 95%.
A v roce 2004 99 %.
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election%2C_2004

98583

19.03.2006 21:13

Projekt na zničení Ameriky

RE: USA=celosvětová hrozba

Emma Bovary 84.?.?.?

Doporučuji přečíst si na wikipedii i o volbách 2008 spekulace kdo všechno bude kandidovat možná se dočkáme cat fight Condi vs Hillary. Mne hlavně potěšilo že se do White Housu chystá i Jello Biafra z Dead Kennedys i když pravděpodobnost jeho zvolení je asi stejná že v Česku bude prezidentem dr Sládek

http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election%2C_2008

98588

19.03.2006 21:52

Projekt na zničení Ameriky

RE: USA=celosvětová hrozba

Emma Bovary 84.?.?.?

>bojim sa pan Sodek, ze tomu tak celkom nie je.
posledne volby poskytli celkom iny obraz obycajneho us obcana.

Hitler nedostal ani polovicu hlasov z toho, co dostal bush.<

Otázka je do jaké míry lze interpretovat Bushovo nijak výrazné ale v procentech nadpoloviční podpora (Hitlerova NSDAP nedostala nikdy dokud byly v Německu volby z více stran víc jak 50 %) vítězství jako souhlas s politikou neo-cons nepochybně jistou roli to hrálo Bush a jeho lidé dokázali dobře využít atmosféry po 9/11 a Kerry se tomu dost přizpůsoboval (zdůraznováním svých zásluh z Vietnamu a opomijení té kapitoly jeho minulosti kdy byl v protiválečném hnutí)
Jenže dost velký vliv měli témata tykající se "moral values".
Navíc ty volby ukázali že hodně Američanů je s Bushem nespokojeno k volbám zřejmě přišli i ti co jinak volit nechodí (volební učast byla o 10 procent vyšší než v roce 2000) nebo by volili Nadera. Bushův hlavní protikandidát získal o 8 milionů hlasů (!) víc než hlavní protikandidát v roce 2000 přesto to k porážce Bushe nestačilo.
A kdo ví jak by ty volby dopadli kdyby Katrina přišla o rok dřív.

98608

19.03.2006 21:59

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Vsechno bylo jinak

Emma Bovary 84.?.?.?

>Zivotni zkusenosti me ale rikaji, ze plosne odsuzovani nejakeho naroda je pitomost a setkame se s tim pouze u lidi nevalnych charakterovych hodnot a inteligence.<

To je naprostá pravda nicméně bylo by pěkné kdyby se tím řídili i ti albánští nacionalisté z KLA/UCK (všimněte si že píšu "albánští nacionalisté" ne "Albánci" nebo "Kosovští Albánci)

98612

19.03.2006 22:47

Projekt na zničení Ameriky

RE: Ucel pate kolony je provest kriminalitu na ucet americkeho lidu.

Emma Bovary 84.?.?.?

>Opravdu jak to je vlastne s tim antisemitismem a antisionismem? [překvapení] [oči v sloup] V cem se vlastne lisi?<

http://www.islamdenouncesantisemitism.com/

98630

20.03.2006 20:42

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

Slovanský Castro?

Emma Bovary 84.?.?.?

No nevím Lukašenko pokud vím řídil kdysi kolchoz a všeobecně je považován za křupana. Fidel je i přes svůj pokročilý věk stále brilantní intelektuál s kterým se stěží mohou srovnávat nějací polovzdělaní komunističtí a postkomunističtí aparatníci z OstBloku.

98798

20.03.2006 20:49

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Soudruh Lukasenko

Emma Bovary 84.?.?.?

Sice už starší ale zajímavý článek o Bělorusku od Johna Laughlanda který se jinak v českých mainstraem médiích neobjeví.
http://www.blisty.cz/art/12142.html (Specialy for "rádobyvtipný" Vráta i o tom "judalinu" se tam píše)
Nejhomurnější na tom je že někteří čeští rychlokvašení pseudopravicový
politici z ODS jako europoslanec Zahradil se na Laughlanda rádi odvolávájí kvůli jeho knize o evropské integraci Znečištěný pramen i když těžko říct co by řekli na tento poněkud nekonformní názor
[zmaten] [smích]

98800

20.03.2006 21:12

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Ukázka funkčnosti dobrého príkladu.

Emma Bovary 84.?.?.?

>V Kosovu se zřejmě židovští liberálové chtěli zalíbit na úkor Srbů muslimům a vymoci si jejich shovívavost vůči Izraeli. Kvůli vzájemné nesmiřitelnosti sionistů a islamistů je to ovšem nemožné (na srbské straně údajně působily i dobrovolníci z Izraele) a "mezinárodnímu společenství" zbyla jen mediální blamáž a ukázka, jak se etnický konflikt (navíc v cizí nezávislé zemi) řešit nemá.<

Zřejmě do toho na rozdíl od jiných vidíte líp. Zvlášt usměvná je debata na propu kde tamní mudrlanti bájí o sionistickém spiknutí proti Srbům a Slovanům vůbec [smích]) Bombardování Jugoslávie podporovali left-liberální Židé z okolí Clintona kteří nejsou nějak velcí příznivci státu Israel. Radikální pravicový sionisté zejména ti co žijí v Israeli fandili Srbům. Některým židovským spolkům vadilo že některá media srovnávají exodus Albánců s holocaustem (i když oni by brblali i kdyby to byla pravda) Navíc v té době byl v Israeli u vesla Netanyahu který prakticky zastavil proces který začal v Oslu a vztahy s USA nebyli zrovna nejlepší
Mossad varoval Američany před UCK a jejich konexemi na islámské radikály http://mujweb.cz/www/PressChat/mossad.htm

Koncem roku 2001 publikovali analytikové izraelské rozvědky Mossad zprávu, ze které vyšlo na světlo, jaké mezinárodní síly stojí za realizací koncepcí "Velké Albánie", která se má prý stát novým geopolitickým útvarem - velkým silným jednonárodnostním islámským státem na jihu Evropy. Měla by prý sjednotit teritoria dnešní Albánie, Kosova a značné části Makedonie, jižní a jihovýchodní část Srbska, východ Černé Hory a sever Řecka. To vše by vypadalo jako hloupý sen a ignorance, kdyby nebylo událostí v Kosovu a potom také vpádu Albáců do Makedonie

http://www.pravoslav.or.cz/kosovo.htm

98815

20.03.2006 21:14

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

Aneb prezident z Balíkova přijel do civilizované země

http://www.blisty.cz/2006/3/20/art27581.html

98816

20.03.2006 22:09

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Slovanský Castro?

Emma Bovary 84.?.?.?

I když on ani ten Lukašenko nebude asi zas takový hlupák
http://www.belorusko.cz/view.php?cisloclanku=2006030101

98830

20.03.2006 22:14

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Soudruh Lukasenko

Emma Bovary 84.?.?.?

Ten článek Johna Steeleho běloruský režim nijak neidealizuje a popisuje ho realisticky. Zakladní myšlenka je že kritika Lukašenka ze strany Západu není motivovaná nějakým ušlechtilým bojem proti porušování lidských práv (který je legitmní) ale čistě utilitaristicky protože Lukašenko nedovolil západním korporacím a různým domacím dobrodruhům aby si namastili kapsu tak jak se to stalo jinde ve Východní Evropě. Západu nevadí jiný postsovětský diktátor uzbecký Karimov protože na rozdíl od Lukašenka spolupracuje.

98832

20.03.2006 23:35

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

>a koniec koncov, preco by mal povolit, aby polonahi homosexuali provokacne tiahli Warsavou a lizali sa na verejnosti? pretoze presne tak, tie homo-pochody vyzeraju. zazil som ich uz niekolko.
tam presne moja tolerancia konci a zrejme aj väcsiny obyvatelov Warsawy. 76% opytanych warsawiakov, bolo proti tejto homo parade. a presne tato väcsina ho aj za prezidenta Warsawy zvolila a on ich preto zastupuje.<

No aspon že někde se Svět neutapí v temnotách bezbřeheho liberalismu [smích]). Obyvatelé jiných hlavních měst ovšem tyto pochody tolerují (dokonce i v Jeruzálemě) a kdyby jen to občas někoho z této komunity zvolí za starostu (Berlin,Paris)

>on predsa nevyhlasil homosexualitu za trestnu.<
To si asi jako prezident země která se považuje za demokratickou a je v EU stěží může dovolit Polsko přece jen není Írán. I když někteří jeho voliči na to mají zřejmé jiný poněkud radikálnější názor že?
http://www.blisty.cz/art/25865.html

>len im nechce z titulu teplosstva, priznavat specialne prava. on nedovolil ani pravicovym, sa defilovat po Warsawe. tu by ste zrejme reagovala potleskom?
<
To není žádné "speciální právo" to je zcela normální právo které má G&L komunita stejně tak jako ti "pravicový" (to myslíte neonácky nebo pro-life aktivisty?)

Na zbytek vaší slovní diarhoea nehodlám jakkoliv reagovat protože je zcela mimo téma. Jen by mne zajímalo jestli mezi "liberální čuráky" počítate i nebožtíka Jurgena Mollemanna.[zmaten] a jestli existují i neliberální "čuráci".


98843

20.03.2006 23:52

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Ukázka funkčnosti dobrého príkladu.

Emma Bovary 84.?.?.?

Z vašeho oblíbeného servru [mrknutí jedním okem]

http://www.prop.sk/falwell_potvrdzuje_ze_lewinska.htm

98844

21.03.2006 01:26

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Emmo,

Emma Bovary 84.?.?.?

Já opravdu nechápu proč ty pochody vyvolávají u některých jedinců takové návaly spravedlivého rozhořčení. [zmaten]

98861

21.03.2006 01:31

Projekt na zničení Ameriky

RE: Ucel pate kolony je provest kriminalitu na ucet americkeho lidu.

Emma Bovary 84.?.?.?

Podívejte se když někdo vyjádří myšlenku kterou můžu podepsat přede mnou a kterou bych asi vyjádřila nějak podobně ač ne tak výstižně tak nemám co k tomu dodávat.

98862

21.03.2006 02:09

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

>a co, maju snad papagajovat predpisanu holohoaxovu propagandu?
vy ste predsa federalny prebornik v hlasani tolerancie,
budte trochu tolerantna k inym nazorom.<

Já na rozdíl od poznanského katolického dorostu nikoho do plynu neposílám já se akorát těmto lidem směji až se za břicho popadám. Jinak já chápu vaši holohoaxovou obsesi ale proč to musíte tahat do témat které s tím nesouvisí.

>u slovenskej pospolitosti ste tlieskali, ked ich sudne zakazali.<

Ale to si mne s někým pletete. Takže honem sem s důkazy jinak vás musím nazvat stejně jako vy kemu (a tiše doufat že to editor pustí).

>bez podpory z Washingtonu a Jeruzalema viac, nez umelo vyhodovane politicke kreatury so silnou siopress za plecami a peniazmi od CIA (Havel).<

Jste si tím tak jist? http://www.naviny.by/pict/555f0e1789d7f536bfefb60e55aa8ee1.jpg
http://cz.altermedia.info/ze-zahranici/ti-mal-zprvy-z-velkho-izraele_1722.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Meller

I když silně OT tohle je lepší
http://miami.indymedia.org/uploads/2005/08/tedk2008.pngmid.png


98874

21.03.2006 21:32

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

>1)tak tu ste snad ten plyn do dislusie, zaviedli vy.<

Ano jako důkaz ubohosti části "křestansky orientované polské pravice"
>3)co s tym ma Kaczynski?
<
Nic jen to ukazuje jaké je uroven některých jeho voličů s mozky vymytými
Radiem Maryja.

>no cital som od vas na diskusiach PROP-u, nie jednu hetzovacku proti tzv. hej Slovakom (Slovenska Pospolitost, snad vo vasom ponati sveta, k nim patri tiez)
hladat vam to nebudem. vy viete, ze to je pravda, ja tiez.
<

Ano to je pravda jenže vy si zřejmě nejste schopen představit že přes můj v diskusích na Prop-u vyjádřený odpor ke krajnímu nacionalismu, šovinismu, homofobii, antisemitismu ala Slovenská pospolitost ještě neznamená že souhlasím se zákazem této obskurní a marginální politické strany. Tak laskavě přestante lhát.

>pocuvajte, to uz je aj pod vasu uroven.
to mi snad nechcete nahovorit, ze kazdy, kto sa stretol s Bushom, nim bol aj financovany. aj Putin? aj Chavez?<

Jenže Lech Kaczynski je na rozdíl od Putina a Chaveze jeden z hlavních spojenců USA na starém kontinentě. To samozřejmě není v rozporu s těmi podle vás záslužnými činy co jste uvedl v původním příspěvku. Navíc Kaczynského názory a vůbec názory PiS na velkou část otázek se shodují s názory mnoha činitelů politické strany toho světového debila no 1.

>tym ste mi zase, chceli naznacit co? ze PIS je proizraelsky? Lech Kaczinsky je prezident, PIS je vlada, nezamienajte si to.
okrem toho, neexistuje dnes na svete vlada, okrem iranskej, ktora by otvorene poprela nazory iranskeho prezidenta na holohoax.
predsa ani Putin, ani Saudska Arabia, ani Syria to neurobia otvorene, na vladnej urovni.
to si dnes dovoli len politicky, alebo skutocny samovrah.<

Položte si otázku jaký je postoj současné polské vládnoucí garnitury k intervenci v Iráku. V konečném důsledku je to skutečně tak že ten postoj se dá označit (byt možná bona fide) jako proisraelský.

>co uz ste chceli naznacit tym, tak to skutocne neviem
<

Ani se to radši nesnažte pochopit [smích]

99180

21.03.2006 21:54

Registrované partnerství schváleno...

RE: Je to tragedie

Emma Bovary 84.?.?.?

>Tu knihu jsem si přečetl, ano máte v jejím hodnocení pravdu, ovšem rozdíl je v tom že Hitler byl agresivní zatímco normální vlastenci jako my agresivní nejsme.<

Prosím vás podle těch vašich lyricko-patetických exkurzů musí být každému jasné že narodit se jako Němec nebo Rakušák chodite v kožených kratasech a tralaláčku a hajlujete až se hory zelenají. Takže ty vaše pohádky o zlých nacionalistech z Německa a hodných českých nacionalistech si nechte.

99194

21.03.2006 22:01

Registrované partnerství schváleno...

RE: Tak vážně nevím

Emma Bovary 84.?.?.?

>Zorbo, zkus pochopit, že ne každý musí být přesvědčen o tom, že zanikáme. A tím spíš pak o tom, že jedinou nadějí jsou vlastenci jako ty...<

Ono se stačí občas podívat do diskusí na www.odpor.net. Tam se to takovými Zorby co blábolí o morálním upadku, nebezpečí míšení ras jenom hemží. Jediný rozdíl mezi těmata dvěma druhy panikářů je ten že ti z Odporu to nevztahují jen na Čechy ale na celou bílou rasu.

99199

21.03.2006 22:31

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

>to je v poriadku, len v tom pripade nerobte z toho moju obsesiu.
co ale tiez dalej neznamena, ze ja ju nemam.<

No vzhledem k tomu jak často se ve vašich příspěvcích objevuje termin "holohoax" [smích])

>jedyne w Polsce radio, nienalezace do sionistow!<

Radio Maryja je z těch polských médií co "nienalezace do sionistow" asi nejvlivnější to ale ještě neznamená že není jednostranné a v podstatě propaganda stejně tak jako v ČR Halo Noviny to taky nejde sionistům na ruku ale příliš důvěryhodný zdroj to není.

>tu vam zase ja vobec neverim<

Zřejmě podle sebe soudím tebe. Je to v podstatě stejné jako když o vás napíšu že si myslím že kdyby jste měl tu moc tak by jste některé politické směry taky rád zakázal. I když ne třeba SP. Ale možná se mylím.<

>promaericky bezkriticizmus.
mimochodom, bola to lavicova vlada, ktora tych vojakov do Iraku poslala<

To já dobře vím kdo vládl v Polsku v roce 2003.

>o je polska specialita, orientacia na usa, vzdy bola aj bude, je to taka bezkriticka posadnutost, egal ci lavicova alebo pravicova.
<

A proto na rozdíl od vlády španělské nová polská vláda ty vojáky z Iráku neodvolá.

P.S Je to silně OT ale zřejmě se v polských realiich orientujete asi nejlíp ze všech zdejších přispěvatelů. Na slovenské TV pravě začal Krótki film o zabijaniu ze serialového cyklu Dekalog http://www.imdb.com/title/tt0095468/ zřejmě to znáte zajímal by mne váš názor.

99219

21.03.2006 22:39

Registrované partnerství schváleno...

RE: Tak vážně nevím

Emma Bovary 84.?.?.?

Doporučuji si o tom něco nastudovat http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_laws_of_the_world

Žádná pozitivní korelace mezi tím jak je daná země proamerická a jak toleruje gay&lesbian zřejmě neexistuje.

99220

22.03.2006 00:42

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Opravdu nechápete?

Emma Bovary 84.?.?.?

>V nejlepším případě je to nevkus<

Jenže nevkus je dost podstatná část masové kultury. Zvlášt dětské pořady. To chcete zakázat i Pokemony nebo Dádu Patrasovou.

>aby jejich impairment přestalo považovat za něco defektního nebo neadekvátního.<

Ja myslím že to není defektní a neadekvátní. Je to jen trochu jiné.

99246

22.03.2006 01:18

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Emma Bovary 84.?.?.?

>Nedavno se priznal,ze ji jeste necetl....<

To je ovšem pro lidi se simpletonskými názory typické. Hoši z Talibanu co ostřelovali Buddhovi sochy taky asi nevynikají přílišnou znalostí Koránu svatého. Ani velká část komunistických papalášů neměla příliš nastudováno díla bradatých a vousatých klasiků které jako icons viseli na podiu na stranických sjezdech. Jak říká někdejší stalinista z padesátých let a později z mladických iluzí vystřizlevělí A.J Liehm většina radikálních názorů
(demonstrujíc to sám na sobě) smrdících totalitou je důsledkem nevzdělanosti.

99250

22.03.2006 01:22

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Tahle zpráva mne fakt potěšila

Emma Bovary 84.?.?.?

>radio Maryja, je moj oblubeny vysielac. je to podobne ako Zorba, velmi rad ho pocuvam a strasne sa na nom bavim ked som v Polsku.
ale cas od casu, prinesu skutocne informacie, ktore sa nikde inde clovek nedozvie a predovsetkym je velmi nekonvencne.<

To jen potvrzuje moji domněnku že se jedná o něco podobného jako Halo Noviny českých komunistů i když ideologicky je to úplně někde jinde. Velká část komentářů HaNo je dost úsměvná (asi tak jako Zorba) no sem tam přinesou i informace které se v jiných českých papírových novinách neobjeví.

>ano, ale mali by ste tiez vediet, ze to bol prave Kaczynsky, ktory po zavedeni ponizujucich prehliadok na us letiskach povedal, ze do usa nepoleti, dopokial to bude pre Poliakov platit.
okrem toho povedal bushovi, ze ak nezrusia Poliakom viza, tak sa od 2007 zacne uvazovat o zavadzani vizovej povinnosti pre us americanov<

To je zajímavá informace v Česku podobný postoj prosazuje sionista a někdejší TV King dr Vladimír Železný.

>no, na to nemusi byt clovek expert, aby poznal Krzysztofa Kieslowskiego.
tento film, ale nie je priamo z Dekalogu, ale je to dlhsia kinova verzia, jednej z desiatich tv pokracovani. podla mna aj zaujimavejsia.
Dekalog je televizny cyklus 10 kratkych tv filmov (strasne dobry, ale aj deprimujuci) o 10 bozich prikazaniach.
dva z nich sa dockali aj kinovej podoby:
Krotki film o zabijaniu
Krotki film o milosci
oba maju trochu iny koniec, nez tv-verzie<

To co dávali ted byla ta filmová verze ten Krotki film o milosci znám jen jako jeden díl ze serialu příběh pubertálního kluka (ten herec se později proslavil jako hlavní hrdina českého film Je třeba zabít Sekala) který šmíruje přes dalekohled ženskou z protějšího paneláku. Ne tak depresivní jako Krotki film o zabijaniu.
Polská kinematografie padesátých až osmdesátých let je velmi dobrá (zřejmě vetší míra umělecké svobody než v Československu z vyjímkou krátkého období cca 1963-70) nejen Kieslowski (z kterého krom Dekalogu znám jen tu francouzskou trilogii) ale i Zanussi a Wajda (i když nevím co si myslet o tomhle http://www.blisty.cz/2002/6/20/art10833.html ?) i ty komerční filmy Machulského (nejen Sexmise) jsou dobré.

99251

22.03.2006 01:32

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Emma Bovary 84.?.?.?

Boblig z Edelstadtu říká v románu Václava Kaplického "Kladivo na čarodejnice" že mu stačí jen jedna kniha a taky to nebyla Bible.

99253

22.03.2006 01:39

Zapomeňte na Írán, bomba tiká doma

Fukuyama: Konec dějin se odkládá na neurčito

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.blisty.cz/2006/3/22/art27642.html

99254

22.03.2006 20:59

Kam kráčíš, Zvědavče?

Asi je to trochu jinak.

Emma Bovary 84.?.?.?

Pokud jde o vztah českých občanů k USA tak jde o proces který trvá již delší dobu. Češi byli většinově už proti bombardování Jugoslávie před 7 lety. To byl zřejmě zlomový okamžik podpora agrese proti Iráku 2003 byla ještě slabší.Nicméně učast na protiválečných demonstracích je velmi slabá ve srovnání s cizinou a celkový dojem z nich je dost rozpačitý. Viz poslední články v Britských listech od Štěpána Kotrby.
Postoj k Isreali těžko říct je to asi tak halb und halb. Něco jiného je ale vztah k Židům v ČR je jen velmi málo skutečných antisemitů. Někde na internetu je publikovaný vztah Čechů k různým etnickým skupinám zredukovaný na otázku "Chtěli by jste za souseda?" Nejhůř v tomto průzkumu dopadli Romové hned po nich Arabové zajímavé je že mnohem bližší Ukrajinci jsou tolerováni méně než Vietnamci. Víc lidí má averzi vůči Němcům nebo Polákům (i když to není nijak vysoké procento) než Židům. Nejvíce jsou akceptováni Slováci. Hodila bych sem link na tabulky a grafy kde to bylo ale už si nevzpomínám na web.
Feminismus neměl nikdy v Česku velký vliv a nemám dojem že tady došlo k nějakému výraznějšímu posunu za polsedních pár let tím nebo oním směrem.
Vztah k G&L hnutí podle různých anket at už v papírových novinách nebo na internetu je tak něco nad 60 procent pro RP. Obecně se postoj k homosexualitě od změny režimu postupně mění k větší toleranci. Toto téma podle mne považuje většina Čechů za nepodstatné a je jen těžko představitelné že by např hrálo nějakou roli při rozhodováni jestli volit tu nebo onu politickou starnu.
Existuje jen malá hlasitá menšina gay a lesbických aktivistů a aktivistek a malá zanedbatelná hlasitá menšina odpůrců pro-gay legislativy. Vetšinový postoj je asi takový "když to parerství chtějí at si ho mají" doprovozené mávnutím rukou.
Jinak mne nezbývá souhlasit že Netemu pana Zajíčka je skutečně škoda.
Ve vašem článku mne chybí jak je to s některými dalšími tematy jimiž se Zvědavec celkem často zabývá (GMO, práva zvířat)

99504

22.03.2006 21:26

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Ukázka funkčnosti dobrého príkladu.

Emma Bovary 84.?.?.?

>Úplně mimo jste vy paní Emmo. Lidé z diskuse na propu mají naprostou pravdu. USA a sionisti jsou nejhoršími nepřáteli Slovanů i Srbů.<

Já vycházím z osobní zkušenosti. Znám poměrně dost lidí co byli proti bombardování Jugoslávie a současně jsou pro-Israel. Zaroven varují před nebezpečím islámu.

> Mezi přední příznivce Srbů a jejich hrdiného boje v Kosovu patřili i Iráčané<

V dnes už neexistujícím pořadu Kotel tvrdil jeden host z publika ještě před válkou v Iráku že Saddám a Kaddafi podporovali alespon slovně bombardování Jugoslávie. Podle mne je to nesmysl ale bylo zajímavé analyzovat jak na kosovskou krizi muslimský svět reagoval. Co já vím tak na káhirské univerzitě radikální muslimové demonstrovali a místo amerických, israelských a dánských vlajek pálili vlajku jugoslávskou a portréty Miloševiče.

99524

23.03.2006 00:53

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Lingvistické

Emma Bovary 84.?.?.?

>Poslyšte, zatím jsem vám pouštěl všechno. Ale vaše příspěvky mě začínají, lidově řečeno, štvát. Jste velmi osobní, rád štenkrujete, aniž byste diskutoval.<

Pane Stworo podle mne jste to měl napsat
1) Ale vaše příspěvky mě začínají, (vynechat lidově řečeno slovo které následuje používají jak plebejci tak intelektuálové) štvát a lidově (nebo spíš slangově řečeno) řečeno dát před slovo "štenkrujete" (i když asi spíš štengrujete ne)
2) Nebo taky napsat "prominte mi ten výraz" a místo štvát dát s..t a vykompenzovat to standardním slovem "provokujete"
3) A nebo místo asi germanismu "štenkrujete" použít opět se vsuvkou s prominutím "snažíte se nasírat".
[mrknutí jedním okem]

99614

23.03.2006 15:03

Haagský tribunál odsoudil bosenské muslimy za válečné zločiny

Oběti bosenké války podle etnicity

Emma Bovary 84.?.?.?

Prosrbský server v angličtině www.serbianna.com uvádí 75%bos.muslimové 20%Srbové 5%Chorvati. Tento udaj nezahrnuje oběti srbsko (respektive federálně jugoslávské)-chorvatské války v roce 1991. Oběti Západem podporované operace Storm chorvatské armády v Krajině a samozřejmě nezahrnuje ani Kosovo.

99720

23.03.2006 18:52

Haagský tribunál odsoudil bosenské muslimy za válečné zločiny

RE: Hm

Emma Bovary 84.?.?.?

>Dalším takovým příkladem je nejslavnější Srbský režiser Emir Kusturica který je rovněž vyznáním muslim, který ale vždy hájil svůj Srbský národ.
<

Kusturica se narodil v Sarajevu v muslimské rodině a loni konvertoval k pravoslaví přijal jméno Nemjan. Bavili jsme se tady onehdy o tom s panem Vodníkem. Nejlepší bylo jak v jeho jediném americkém filmu Arizona Dream (který dávali před pár lety v letním kině na závěr boskovického festivalu) s Fay Dunaway a Johnny Deppem spojil vynikající balkánskou muziku Gorana Bregoviče s newyorským rockerem Iggy Poppem. Nebo to scéna s letadlem rádoby herce Vincenta Galla napodobujícího Jamese Stewarta z legendárního Hitchcockova filmu Na sever severozápadní linkou to bylo k popukání. Akorát nevím co se vám na něm líbí vždyt vyzval ultranacionalistu Šešjle na souboj [zmaten] Jo a taky má rád cikány. [mrknutí jedním okem]

http://us.movies1.yimg.com/movies.yahoo.com/images/hv/photo/movie_pix/lions_gate_films/the_widow_of_st__pierre__la_veuve_de_saint_pierre_/emir_kusturica/widow.jpg

99774

23.03.2006 20:41

Kam kráčíš, Zvědavče?

RE: Dochazi para?

Emma Bovary 84.?.?.?

Demonstrovat mohou - ale nikdo se o to nezajima, protoze:
1) zidovske media tohle nepusti do vysilani<

Nevím co všechno považujete za "jews media" nicméně na BBC World byly reportáže z anti-war demonstrací před utokem na Iraq poměrně často a vystupovali tam "normální" lidé (např na londýnské demonstraci režisér Ken Loach nebo veterán britské politiky Tony Benn) ne nějací "od pohledu extremisté".

>2) co se nevysila, to jako kdyby se nestalo<

Samozřejmě

99803

23.03.2006 22:25

Haagský tribunál odsoudil bosenské muslimy za válečné zločiny

RE: Hm

Emma Bovary 84.?.?.?

>To je mi rovněž známo, vždyt je sám z jedné poloviny cikán a z druhé srbský muslim. Alespon je vidět že i někdo s Cigánskou krví dokáže být úspěšný a společnosti prospěšný, kéž by se i "naši" cigáni raději angažovali pro vlast a živili se poctivou prací, namísto toho je dělají bordel a škodí.<

Dobře ale čím to je že v bývalé Jugoslávii a to nejen v Srbsku není romská menšina takový problém jako v Česku nebo na Slovensku. Vycházím z toho co o tom říkají sami Jugoslávci co žijí tady v Česku [zmaten]

99864

24.03.2006 17:24

Poznámky k úvahám o sionismu

Jeden z nejlepších článků

Emma Bovary 84.?.?.?

A nejen na toto téma za poslední dobu na Zvědavci.
Díky
P.S Pro Zorbu a další co neumí anglicky v češtině vyšel Holocaust industry (Holocaustový průmysl) od prof Normana Finkelsteina.

100003

24.03.2006 22:25

Haagský tribunál odsoudil bosenské muslimy za válečné zločiny

RE: Mudžahedíni v Bosně

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Rýpare obávám se že váš pohled je stejně zaujatý jaký prezentují ona protektorátní česká média jen opačným směrem. Všechny strany bálkanských válek byli pachateli i obětmi. Zločiny bosenskosrbské armády jsou běžně popisovány i v srbských médiích a všeobecně jsou v Srbsku uznávány jako fakt pokud pomineme tvrdé jádro srbských nacionalistů. I nejznámější český alternativní web pana Messina zabývající se z velké části touto problematikou nedělá ze Srbů beránky a z ostatních vlky. Nevím jaké srbské noviny to čtete navíc to je samo o sobě dost vágní pojem protože silně pochybuji že všechny srbské noviny píšou stejně.

100060

24.03.2006 22:43

Registrované partnerství schváleno...

RE: Tak vážně nevím

Emma Bovary 84.?.?.?

Co to je za nesmysly. Pokud jde o liberální pohled na homosexualitu a vůbec i sexuální vztahy mezi muži a ženami tak nejdál jsou asi Skandinávci. Dánsko jako první země legalizovalo pornografii a první zákony podobnému našemu RP zde už prosadili někdy v osmdesátých letech. Finská prezidentka Tarja Halonen je stejné orientace jako naše společná známá Alexa.
Jak to souvisí s americkou politikou? Švédsko a Finsko jsou neutrální země nejsou ani v NATO (např americkou agresi ve Vietnamu švédská vláda silně kritizovala a podporovala různé protiamerické režimy v 3 světě jako sandinovce v Nikaragui apod), dlouhou dobu nebyly ani v EU (Norsko ostatně není dodnes a Dáni se Švédama jsou obecně dost euroskeptičtí dosud se tam nepodařilo i přes několik referend prosadit zavedení eura). Finsko bylo během studené války v podstatě tak trochu spojenec SSSR akorát že se mu podařilo uhájit i přes pomerně silnou Komunistickou stranu na rozdíl od poválečného Československa liberálně demokratický režim.
Feminismus je v těchto zemích rovněž hodně rozšířený ostatně autorkou Pipi Dlouhé Punčochy je Švédka [smích] Naopak je to vámi nenáviděné USA kde zvedají hlavu různí bojovnící za návrat k tradici a držení se přísného výkladu Písma http://www.blisty.cz/2006/3/24/art27677.html
http://www.blisty.cz/2006/3/24/art27669.html
Zajímavý názor na tento trend jsou komentáře lidí co zmíněné dokumenty viděli
http://www.csfd.cz/film.php?top=1&id=221950

100061

24.03.2006 23:10

Registrované partnerství schváleno...

RE: Tak vážně nevím

Emma Bovary 84.?.?.?

Tak se podívejte na ten odkaz na Wikipedii a demonstrujte to na konkrétních příkladech.
Ve vámi oblíbeném Srbsku nebo Bělorusku je homosexualita legální. Na Kubě taky. Venezuela má antidiskriminační legislativu chránící gaye.
Afghánistán kde je proamerická vláda Karzaiho trestá homosexualitu mnohem přísněji než antiamerická a antiisraelská Sýrie. Jenom ten Irán by vaši teorii potvrzoval ovšem úplně stejné je to i v Mauretánii která jako jedna z mála muslimských zemí udržuje diplomatické styky s Israelem.

100070

24.03.2006 23:32

Registrované partnerství schváleno...

RE: Tak vážně nevím

Emma Bovary 84.?.?.?

Pokud jde o tu G&L demonstraci v Bělehradě tak o tom samozřejmě vím ovšem zhruba stejně to dopadlo v Zagrebu kde "se na ně (vámi tak oblíbení) Chorvatští mladící a slušní lidé vůbec vrhli a rozprášili je a to i přes odpor policie".
Podle mých informací byla v Srbsku homosexualita legalizovaná v roce 1994 takže mne vrtá hlavou kdo to prosadil že by Miloševičovy socialisté? V Černé Hoře dokonce od roku 1977 (Za Tita zřejmě byla pravomoc o tom rozhodnout na urovni jednotlivých republik)
>I přesto ale Američany financované organizace stále pokračují v propagování homosexuality, dekadentního liberalismu a multikulti v západním pojetí.<

To je opravdu k smíchu současná Západem podporovaná srbská politická reprezentace je daleko tradicionalističtější než ta za Miloševiče. Koštunica působí jako nějaký pravoslavný fundamentalista a u patriarchy Pavleho je pečenej vařenej. To s tím multikulturalismem nemůžete už vůbec myslet vážně Titova Jugoslávie ale i to co z ni zůstalo po konci studené války byla víc multi-kulti než lecjaká západoevropská země.

100073

25.03.2006 01:02

Poznámky k úvahám o sionismu

RE: Posudte samy ,co jsou valstne za lidi,tak zvani zide ,kteri nejsou zidy.

Emma Bovary 84.?.?.?

>Zrovna vcera vecer davali malou ukazku na TV po zpravach z Israelu,reporter se ptal kolem jdoucich "zidu" zda by mu na mape stredniho Vychodu ,kde byl zakreslen Israel a okolni staty ,ukazali,kde si predstavuji pevne hranice statu Israel.
kazdy z techto "zidu" zakreslil vic ,nez jsou nynejsi hranice ,jinymi slovy ukradl palestinske uzemi ,jeden ,dokonce oznacil kridou od reky Nilu,az do poloviny Jizni Arabie,proste ,"zidovska " drzost nezna mezi,neni divu ,ze z Naturei Karta se s nimi neslucuji a tvrdi ,ze stat Israel je nelegitimnim statem.<

Pane Nohejle je ta reportáž někde na webu? I v postkomunistickém Česku jsou zpravodajské pořady hlavních TV stanic archívovany na webových stránkách těchto institucí.

100082

25.03.2006 17:32

Poznámky k úvahám o sionismu

Ad Albertova Costa Rica

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.teckacz.cz/index.php?clanekid=361

100151

25.03.2006 18:07

Poznámky k úvahám o sionismu

RE: Posudte samy ,co jsou valstne za lidi,tak zvani zide ,kteri nejsou zidy.

Emma Bovary 84.?.?.?

Pane Vandale jednak nevím co je to kryptosemita stejně tak jako nevím jestli sahám nebo nesahám panu Nohejlovi po kotníky.
K israelským volbám http://en.wikipedia.org/wiki/Israel_legislative_election%2C_2006
Já fandím Ale Yarok
http://en.wikipedia.org/wiki/Ale_Yarok

Zdravím do Kanady

100160

25.03.2006 18:18

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Vsechno bylo jinak

Emma Bovary 84.?.?.?

>Nejedná se o náboženský, ale o etnický konflikt. Terorizováni jsou všichni nealbánci jak křestané tak i muslimové. Podle mích informací se teroru účastní i křestané z řad Albánců(a to nemluvím o KFOR).<

Bingo Zorbo kdo o tomhle něco ví tak to potvrdí. Hodně lidí si do tohoto konfliktu mylně projektuje huntingtonovské teze o střetu civilizací.

100163

25.03.2006 19:26

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: poptavka po zakonu

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jako priklad se zminim o totalnim kulturnim paskvilu zvanem "Roman pro zeny",mucil jsem se u tohoto veledila Filipa Rence nekolik kratkych minut a nemohl uverit vlastnim ocim.A to musim dodat,ze mam pomerne silnou toleranci k novejsi ceske filmove produkci.Dokazal jsem zvladnout i "Snowbordaky",u tohoto patvoru si museli posusnavat predevsim pedofilove.<

Pane Belvedere vy jste nějaký náročný divák že?Fakt je že oba filmy nejsou žádná veledíla ale hodnocení mají mírně nadprůměrné http://www.csfd.cz/film.php?182339

http://www.csfd.cz/film.php?160134

a absolutní dno současné české kinematografie rozhodně nepředstavují
http://www.csfd.cz/film.php?154058

Od Renče který ted točí předvolební šoty pro ODS se mne nelíbil žádný film kromě Requiem. Nejlepší bylo jak hrál v jednom normalizačním filmu Julka Fučíka.

100179

25.03.2006 20:30

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Lukašenko je hrdina

Emma Bovary 84.?.?.?

>Husák sloužil cizím zájmům stejně jako naše dnešní vláda.<

Husák byl nepochybně vykonavatel zájmů tehdejšího sovětského vedení nicméně byl zaroven tak trochu i slovenský nacionalista. Vznik československé federace byl i jeho zásluhou. Když umřel tak se za něho držela v slovenském parlamentu minuta ticha a nebyli to komunisté kdo to navrhl. Někteří slovenští historici tvrdí že Husák má zásluhu na tom vzhledem k tomu že sám na vlastní kůži poznal metody komunistické tajné policie že po roce 1969 nedošlo v Československu k politickým procesům ala raná padesátá léta a obnovení TNP (zrušených za Novotného po tzv druhé amnestii 1963). Nepochybně v tehdejším vedení KSČ existovala skupina tvrdých dogmatických stalinistů hlavně z Českých zemí (Vasil Bilak je Rusín) kteří takové tendence měli. Ale asi je to složitější protože obnovení brutálního teroru ve stylu padesátých let patrně nebylo v zájmu ani Brežněva a spol v zájmu zachování korektních vztahů s "imperialisty" jelikož tehdy se praktikovala politika "detante" Nixon byl v Moskvě, Willy Brandt jezdil po Východní Evropě.

100189

25.03.2006 21:29

Její a jeho deníček

Mohu kontrovat?

Emma Bovary 84.?.?.?

http://www.volny.cz/android/digitalie/harem_a/kniha.htm [mrknutí jedním okem]

100194

25.03.2006 22:09

Evropa a USA určují vítěze před hlasováním

RE: Lukašenko je hrdina

Emma Bovary 84.?.?.?

Podobný vývoj byl i v Madarsku po potlačení povstání 1956. Madarským Husákem byl János Kádar který stejně jako Husák byl v době nejtvrdšího stalinismu obětí zinscenovaného politického procesu. Jenže Kádar se na rozdíl od Husáka nespojil se zdiskreditovanými stalinisty (Bilak,Indra,Šalgovič) takže Madarsko se stalo "nejveselejším barákem" v dráty obehnaném komunistickém táboře. Na konci 80 let se madarští komunisté vzdali mocenského monopolu v podsatě sami bez nějakého tlaku zdola jako v Československu.

100202

26.03.2006 00:13

Jak by to mělo být a není

K bodu číslo 6

Emma Bovary 84.?.?.?

Neříkám že je to špatná myšlenka ale tohle navrhoval už někdy kolem roku 1940 v jedné eseji George Orwell.

100212

26.03.2006 20:07

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jste na omylu paní Jarmilo(dělá mi to dobře asi stejně jako vám [chechtot] ).Takoví,jako je Zorba a spol.,tj."pánové tvorstva" si obvykle najdou tu nejpitomější slepičku,aby fungovala jako služka a oni si na ni mohli vybíjet své karierní komplexy<

Jelikož inteligence souvisí z dědičností a podíl na tom mají oba rodiče pak z toho plyne že inteligence dalších "Zorbů" se bude neustále snižovat.

100364

26.03.2006 20:34

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

Emma Bovary 84.?.?.?

>.Další aspekt je,že chytří netouží po deseti dětech,ale obvykle nejvíce po dvou.Kdyžto ti"méně inteligetní" si pořídí třeba 5 a někdy i více dětí(viz.naši snědí spoluobčané).A tím pádem se bude blbost šířit exponenciálně.<

Ono je to ještě krapet složitější. Hodně dětí mají také křestanské rodiny. Kdysi byl v MF DNES takový trochu recesistický článek tuším že od Komárka kde "prognosticky" tvrdil že v roce 2050 bude v Česku o moc ve volbách soupeřit ROI a KDU-ČSL. Těžko říct zda lidé kteří chodí do kostela a vychovávají své děti v křestanském duchu jsou chytřejší nebo hloupější než zbytek populace. Žádný takový výzkum (na rozdíl od intelektových rozdílů mezi rasami) zřejmě neexistuje. Mezi katolíky které znám jsou lidé nepřiliš intelektově nadaní ale i lidé velmi inteligentní i vzdělaní.
Viz k tomuto
http://claritatis.cz/?id=2041

100375

26.03.2006 21:17

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Emma Bovary 84.?.?.?

To s těma Bulharama jste sebral kde? (Víc jak 80 procent pravoslavní, 12 procent muslimové ...)
http://en.wikipedia.org/wiki/Bulgaria#Religion

Hodně neznabohů je v Estonsku
http://en.wikipedia.org/wiki/Estonia

100391

26.03.2006 22:13

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Nemohu odolat,

Emma Bovary 84.?.?.?

>Homosexualita je proti všem principům tradiční mravní společnosti. Každá společnost v níž se homosexualita vyskytla byla zkažená a pokud se nevrátila k tradičním hodnotám tak zanikla. Šíření homosexuality vede k všeobecné dekadenci a ničení tradičních hodnot. Homosexualita prostě není normální a je odporná.
<

Až dokážete jen zlomek toho co někteří lidé z těchto seznamů
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gay%2C_lesbian_or_bisexual_people/A-E
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gay%2C_lesbian_or_bisexual_people/F-J
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gay%2C_lesbian_or_bisexual_people/K-O
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gay%2C_lesbian_or_bisexual_people/P-T
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gay%2C_lesbian_or_bisexual_people/U-Z

Jinak mezi náma jsem čistě hetero ale mít zároven s minoritní sexuální orientací i ten talent tak z fleku měním. [mrknutí jedním okem]

100413

27.03.2006 19:32

Poznámky k úvahám o sionismu

RE: To je krutý omyl, Tomáši!

Emma Bovary 84.?.?.?

>>Článek pana Zvánovce naprosto kopíruje zaměření celého
>tohoto webu, Zvědavce, <

>Souhlas. Zvědavec presentuje politicky nekorektní fakta.<

Nesouhlas článek pana Zvánovce je racionální na rozdíl od zde zveřejnovaných fantasmagorií paranoidního Žida - ultrakonzervativního křestana Makowa (na kterého pasuje ono rčení o poturčenci a Turkovi) nebo Mr Storma z neonacistické National Aliance.

100599

27.03.2006 19:37

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Homosexualitu je třeba vymýtit

Emma Bovary 84.?.?.?

>Aha,takže máte jistě i nevážně vztahy.Hlavně nezapomeňte na to co říká bible.A nezapomeňte,musíme mít jen 8 partnerů za život,jinak to s vámi bude nahnuté.<

To je nějaké biblické přikázání? [chechtot]

100603

27.03.2006 20:04

Poznámky k úvahám o sionismu

RE: Nerozumím, Emmo.

Emma Bovary 84.?.?.?

>Rozhodně bych necharakterisoval Zvědavce jako webzin fantasmagorií amerických ultrakonservativních "křesťanů" nebo neonacistů.<

Já ani nic takového ani netvrdím názorové spektrum které se zde objevuje je daleko širší třeba ten Paul Craig Roberts je zřejmě nějaký umírněný republikán který v posledních volbách podporoval Kerryho kvůli nesouhlasu s politiku G.W Bushe. Pak je zde určitá část autorů (např ty články co jsou převzaty z antiwar.com) kteří jsou asi libertariáni (Justin Raimondo editor antiwar je libertariánský gay [smích]-) Zvědavec uveřejnil i článek od anglického historika profesora Hobsbawna který je komunista (i když kritický k sovětským invazím do Madarska a Československo) Noam Chomsky je anarcho-syndikalista.
P.S Makow je Kanadan.

100614

28.03.2006 20:06

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

Emma Bovary 84.?.?.?

>Víte,já se mohu čato zdát,že jsem dost "feminacistická"<

Jen tak mezi námi Alexo víte kdo jako první termín "femi-nazis" tak oblíbený panem Bočanem a několika dalšími Zvědavci použil jako první?

100828

28.03.2006 21:42

Její a jeho deníček

RE: IQ vs EQ

Emma Bovary 84.?.?.?

Ne
http://en.wikipedia.org/wiki/Feminazi

Jeden z největších "warmongers" velký příznivec G.W Bushe a státu Israel.

100848

28.03.2006 22:16

Poznámky k úvahám o sionismu

Jak ten čas letí

Emma Bovary 84.?.?.?

Už to je tři roky.

http://arts.guardian.co.uk/comment/story/0,,1741197,00.html

100862

28.03.2006 22:23

Jak to bude vypadat na obecním úřadě aneb co nás ještě čeká...

RE: A co androidi?

Emma Bovary 84.?.?.?

Nepřemožitelný neznám ale mám dojem že podle toho natočili v SSSR taky film.
Mám přečtený ze sci-fi beletrie Solaris, Návrat z hvězd, z futorologických uvah Záhadu čínského pokoje a pak nějakou detektivku nevzpomínám si na název ale pointa byla dost originální.

100864

28.03.2006 22:27

Jak to bude vypadat na obecním úřadě aneb co nás ještě čeká...

RE: A co androidi?

Emma Bovary 84.?.?.?

No s tím americkým Solarisem je to asi něco podobného jako s hollywoodským remakem Wendersova Nebe nad Berlínem. A to už se radši nezminuju o hollywoodských Třech mušketýrech v té novější verzi dokonce spojené s uplně jiným příběhem Muže se železnou maskou.
Jinak na ten Clooneyho film o Mccarthyismu mám v plánu zajít.

100865

28.03.2006 22:52

Poznámky k úvahám o sionismu

Exit poll

Emma Bovary 84.?.?.?

http://eretz.cz/images/stories/grafy/5756volby-diagram-kresla.php

Nillbert Nula z toho asi moc velkou radost mít nebude "hawk" Netanyahu až na čtvrté až páté pozici. V Israeli je asi hodně důchodců.

100877

29.03.2006 18:29

Lesbický par vinen vraždou

RE: Jen mě tak napadlo, ..

Emma Bovary 84.?.?.?

Je to sice zcela mimo téma ale je to zajímavé
http://www.blisty.cz/2006/3/29/art27726.html
I tradicionalistovi Zorbovi se to může líbit když se autor odvolává na tradice ze staré Číny [smích]

100997

30.03.2006 00:17

Lesbický par vinen vraždou

RE: ...Dokonceni

Emma Bovary 84.?.?.?

Dobrý coment

101086

30.03.2006 15:09

Nová železná opona

RE: bozemuj, to jsou blaboly....

Emma Bovary 84.?.?.?

>spolu s bolsevickejma halonovinama, leviccackejma britskyma listama<

To nesvědčí o moc velké schopnosti rozlišovat když dáte na jednu hromadu Halo
Noviny a Britské listy. Jinak samotný článek klasická ukázka demagogie směs několika pravdivých faktů, polopravd a úplných výmyslů. Jak jsem Zvědavce po zveřejněnění Zvánovca článku o sionismu pochválila tentokrát palec dolů.

101136

30.03.2006 15:17

Švýcarsko stále blíž k pověstnému 1984

Tento článek

Emma Bovary 84.?.?.?

Převzal i ultranacionalistický web altermedia. Zajímavé je i když těžko říct jestli je to pravda že v diskusi tam kdosi tvrdí že Švýcaři schválili "zákon proti popíračům holocaustu" v referendu. [zmaten]

101139

30.03.2006 15:49

Nová železná opona

RE: bozemuj, to jsou blaboly....

Emma Bovary 84.?.?.?

>Jak rád bych byl kdyby to demagogie skutečně byla. Zajímali by mě ale které jsou ty úplné výmysly v tom článku?<

No třeba informace o udajném židovském původu některých osob. Judy Garland byla napůl Skotka-Irka, Graham (nevím proč autor používá minulý čas když je ještě naživu) je taky Skot a generál Franks rovněž není Žid. Stejně tak je přeceněna role Barucha v období prezidentování F.D.R. Nemluvě o tom že Roosevelt na konferenci v Casablance v lednu 1943 mluvil "o pochopitelných stížnostech Němců týkajících se Židů v Německu" Ti totiž představují jen malou část populace a přitom přes 50 % právníků, lékařů, učitelů a VŠ profesorů jsou Židé (skutečná čísla přitom byla u jednotlivých profesí 16,3 10,9 2,6 a 0,5) Z F.D.R se údajně v posledních týdnech života po setkání s králem Ibn Saúdem stal antisionista. Jakýsi David Niles udajně řekl "Mám vážné pochybnosti o vzniku Israele kdyby Roosevelt žil" citát je z Trumanova životopisu od Alfreda Steiberga z roku 1952. K dalším věcem se vyjádřím možná později ted nemám čas.

101150

30.03.2006 18:21

Nová železná opona

RE: bozemuj, to jsou blaboly....-pokrač

Emma Bovary 84.?.?.?

Další nesmysly jsou tvrzení ohledně Jacobba Schiffa. Je zřejmý fakt že Schiff měl averzi k carskému Rusku proto podporoval Japonsko a odmítl poskytnout půjčky během 1 světové takže přispěl ke konci carismu. Z toho ale ještě neplyne že podporoval bolševickou revoluci (navíc počet jejich obětí je nadhodnocený jak upozornuje příspěvek jednoho čtenáře v této diskusi) jenom podporoval prozatimní vládu knížete Lvova a Kerenského(komunistickými historiky nazývanou jako "buržoazně-demokratickou" a navíc i tady byl jeho postoj ambivalentní protože byl aktivním podporovatelem sionismu a obával se že poskytnutí plných občanských práv ruským Židům povede k jejich asimilaci.
Rovněž tvrdit že Židé vyvolali první světovou je nesmysl leda že snad Kaminski věří že Gavrilo Princip byl Žid (jak tvrdil Volkischer Beobachter)
Pravdivé je v Kaminského článku snad je ty dobře známé a zde již mnohokrát opakované informace o židovských neokonzervativcích (Perle,Wplfowitz,Chertoff)

101192

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 28 čtenářů částkou 8 386 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Hamáček chroptí blahem: asi se podaří prosadit 10 tisíc pokuty vybírané mestapem a policii08.04.20 17:36 Česká republika 1

Pandemie povzbudila plány na budování vysokorychlostních sítí 5G08.04.20 12:13 Neurčeno 0

Revoluce nese smrt?08.04.20 09:26 Neurčeno 1

Ve Španělsku se policie vymkla kontrole07.04.20 21:40 Španělsko 4

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 4

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 4

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 4

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 4

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 9

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Měnové kurzy

USD
25,01 Kč
Euro
27,16 Kč
Libra
30,78 Kč
Kanadský dolar
17,80 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,72 Kč
100 japonských jenů
22,97 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,57 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 236,95 Kč
1 unce stříbra
374,83 Kč
Bitcoin
184 181,26 Kč

Poslední aktualizace: 8.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?