Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 15 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, jiri, Zachariáš.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.07.2002 19:57

II. Pravdivé lži o americké pomoci Izraeli

p.Stworovi bojovníku za svobodu slova

jiri 195.?.?.?

add) z překladu: ...Izrael, jehož problémy vznikly výhradně z toho, že odmítá vrátit území, která obsadil v roce 1967 výměnou za mír se svými sousedy...
add) co by kdyby (dovětek vydavatele): ...Představme si, jak by na tom asi byla Česká republika, kdyby odněkud obdržela podobné částky... ...Jsou to mimořádné schopnosti žít na úkor cizího státu.


Negativní reakce nejsou proti obsaženým informacím (s těmi čísly bude laik asi těžko schopen polemizovat), ale proti postoji který je podsouván: "Přestaňte podporovat Izrael, ušetříte, bude to spravedlivé a v Palestině zavládne mír."
Souhlasím že by to "vyřešilo židovskou otázku" [pláč] protože by to byl konec Izraele a lidí v něm žijících. Nemyslím tím staré Husajního: "Vražděte židy, povražděte je všechny", ale současný stav kdy většina palestinců chápe konec okupace včetně státu Izrael.

Že jde spíš o ideologii než svobodu slova, svědčí i "puncovací" skóre.

Slovy klasika: Bylo by to krásné, kdyby bylo, ale ono není.
S pozdravem
asičlen konspirativní skupiny "Potrefená husa"[smích][smích][smích]

2715

27.01.2003 23:30

Ukradená vlast

RE: 160 n.l.?

Zachariáš 195.?.?.?

Pane Stworo, jistě jste už slyšel o tom, že název Palestina vznikl z řeckého názvu pro Filištíny, kteří žili na území dnešní Gazy a s dnešnímy Araby - Palestinci nemají nic společného.
Bez ohledu na to co tomu říká cestování s iDnes [smích]

8262

27.01.2003 23:45

Ukradená vlast

Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

...Británie se vzdala Palestiny, protože nedokázala zvládat vzrůstající napětí mezi Sionisty a Palestinci. V roce 1947 rozhodlo generální zasedání OSN poměrem hlasů 2:3 o rozdělení Palestiny na stát židovský a arabský (rezoluce 181). Palestinci rezoluci neakceptovali, ale navzdory tomu k rozdělení došlo, a to přesto, že neexistuje zákon, který by umožnil OSN rozdělit suverénní stát formou rezoluce...
A skutečnost?
Izrael nevznikl na území suvereního státu a nebyla to akce OSN roku 1948. Británie spravovala území po Osmanské říši, která tu byla 400let. Již od počátku - r.1917 to bylo území určeno jako domov Židů. Jednalo se o území dnešního Izraele, Jordánska, Západního břehu a Gazy.

8264

28.01.2003 11:57

Ukradená vlast

Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

pan Peleška:"...Je také na pováženou,že kdokoliv se pokusí slušně a věcně o uvážlivou kritiku státu Izrael je okamžitě napadán jako nějaký sprostý antisemita,který chce nebohé Židy zase hnát do plynu."
pan štefan:"...MIR tam za pritomnosti izraele nikdy...,...rusko ma velkou zemi i rezervy, tam by to meli fajn."

Pane Peleško, jistě existují slušné, věcné a uvážlivé kritiky vůči státu Izrael, které jsou opodstatněné. Co tu však zaznívá je emocionální propaganda, vycházející z mylného předpokladu, že za veškeré utrpení Palestinců mohou Židé. Je naprosto pomíjeno umělé udržování zoufalé situace uprchlíků ze strany okolních arabských zemí. Také vlastní zkorumpovaní vůdci Palestinců využívají obyčejných lidí jako rukojmí pro svoje postavení a prospěch.

Pane štefane, jak jsem vyrozuměl, tak jste emigroval do Ameriky. Nespletl jste si náhodou světovou stranu? Vy popíráte, že jste rasista a přitom posíláte někoho na základě příslušnosti k národu na Sibiř? Jak se tomu dá rozumět?

8287

29.01.2003 21:57

Ukradená vlast

RE: Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

Panu Peleškovi,
díky za podrobné vysvětlení vašeho pohledu.
Několikrát jsem byl při čtení diskusních fór na netu překvapen jak rychle dochází k nepochopení a vzplanutí vášní. Zajímavé taky je, že pokud jsou zúčastnění schopni pokračovat v diskusi, zjistí že usilování srdce je podobné pouze optika vidění se liší. Oproti rozhovoru tváří v tvář, se při komunikaci přes fórum ztrácí neverbalizovaná část dialogu jako je dikce, gesta, část emocí.... Možná hodně reakcí které jste obdržel, pouze ostře vyzněly, ale ve skutečnosti tak míněny nebyly.

Pokud bych měl reagovat na příklady které jste uvedl, musím předeslat, že před pár lety bych s vámi asi souhlasil a podpořil vás. V roce 1997 jsem však byl poprvé v Izraeli a od té do by tam jezdím každý rok na pár týdnů za přáteli a můj pohled je osobní.

Souhlasím s tím, že omezování pohybu Arabů zvyšuje napětí, ale zároveň si uvědomuji že tam jde o život. Nejde o "kluky házející kamení", ale o odstřelovače. Je to tak dva roky co zrovna Hevronu vyšel muž na zápraží s kojencem v náručí. Ostřelovač (z pušky kterou používá Arafatova Force 17 nebo jak se ta banda jmenuje) mu dítě v náručí zastřelil a jeho těžce zranil. Když jsem se tehdy vrátil z Israele a zpětně jsem o tom hledal zprávy u nás, byl jsem šokovaný jak byly uvedené skutečnosti předkládány médii a vnímány běžnými lidmi v ČR. Také nemohu souhlasit s tím, že to je kvůli " 450 umanutým lidem - Židům". Ten svátek co trvá 8 dnů se jmenuje Sukot -Svátek Stánků, kdy Židé nebydlí doma, ale připomínají si jak žili ve stanech na cestě z Egypta a hostí všechny co přichází v míru. Tenhle svátek se tam slaví od dob kdy ho Bůh vydal (Leviticus 23). Výjimkou jsou období kdy byli židé při pogromech vyvražděni. Kromě hrobů Abrahama zde leží i hroby Izaka, Jakova dále jejich ženy kromě Ráchel, jejíž hrobka leží mezi Jeruzalémem a Betlémem a taky její hrobku musí strážit vojáci. Záruky Arabů ohledně volného přístupu na svatá místa nemají žádnou váhu. To ukázal názorně Šaron naprosto legální návštěvou nejsvatějšího židovského místa - Chrámového návrší. Návrší bylo dobyto v r.67 a poté bylo předáno pod správu arabských jednotek tuším že se jmenují Wakf. Židům byl tehdy také slíben přístup...
Tady se dostáváme ke kořenu věci. Arafat při první příležitosti, kdy je to pro něj výhodné poruší cokoliv a ve skutečnosti jediný kdo mluví pravdu je Jasín -vůdce Hamasu, který Izrael neuznává a lidem nabízí sociální program a semtex. Nezdá se vám z tohoto pohledu jasné, proč Šaron v Izraeli zvítězil? Ti lidé co ho zvolili nejsou krvelační, ale žijí tam a je jim jen jasné, že v současné době není s kým a o čem vyjednávat.

Tohle druhá strana mince, kterou jsem si uvědomil postupně. Arafatův autokratický režim se chová stejně jako bolševik. Nectí pravidla protože se jedná v podstatě o "třídní boj" a chvilkové dodržování nějakých úmluv je chápáno pouze jako propagandistická lest.

8349

29.01.2003 22:12

Ukradená vlast

RE: Ukradená vlast 2.pokračování

Zachariáš 195.?.?.?

S těmi kříži byla ta potíž, že se katolická církev nepostavila proti holokaustu a často se na něm dokonce podílela. O jakousi omluvu se pokusil Jan Pavel, ale to myslím bylo až potom a omluvil se pouze za "pochybení určitých jednotlivců", ne církve. Navíc Židé jsou národ který přežil téměř 2000 let ve vyhnanství, během kterého byli "ve jménu kříže" pronásledováni pravidelně. V tomhle kontextu chápu, že Židé měli ohledně křížů výhrady.

Poslední poznámka k rovnici z vašeho předchozího příspěvku: " 6 miliónů Židů = utrpení uprchlíků".
V roce 48 odešlo z území dnešního Izraele několik set tisíc lidí. Zdaleka ne všichni byli vyhnáni. Je znám případ starosty z Haify, který se snažil odcházející zastavit. Okolní arabské země však vyzvaly lidi z území Izraele ať se stáhnou na hranice a oni Izrael během 14 dní smetou a pak se můžou vrátit a zabrat vše. Nestalo se a Izrael se stal kromě uvedených a neustále zdůrazňovaných Židů z Ruska a Evropy také domovem i několika set tisíc Židů z různých arabských zemí od Maroka po Irak. Nedrželi je v táborech jako Libanon, Sýrie, Jordánsko a Egypt utečence z Izraele.


8351

03.02.2003 15:22

Ukradená vlast

RE: Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

Pane Peleško, nemyslím že co jsem napsal jsou kecy. Napsal jsem svůj pohled na témata, které jste zmínil vy, pouze z jiného pohledu než z vašeho.

Abyste rozuměl, mě je líto civilních obětí na obou stranách a přál bych si aby to skončilo, ale...
OSN není batrstvo národů, ale spolek vlád. A to těch co reprezentují své obyvatele, tak těch autokratických jako Lybie, Vietnam, Saudská Arabie, Čína, Syrie, Sudan... Žádná "osvícená nejvyšší" pravda. Izrael se nemůže stáhnout z území, která v roce 1967 dobyl na Jordánsku a Egyptěprotože pro Arafata a většinu arabských zemí nejsou hranicemi okupace hranice Gazy a West Bank, ale hranice samotného Israele a arabské státy dosud nevynechaly příležitost tuto vizi naplnit.
Je jasné, že v takovém případě by OSN maximálně stihla stáhnout svoje vojáky, aby nepřišli k úrazu (viz. historie)a případně by vydala prohlášení že s masakrem Židů nesouhlasí. Právě kvůli tomu aby se mohli bránit, vznikl Izrael.

Spíš by mne zajímala odpověď na to proč se Izrael nemůže bránit teroru stejně jako USA?

Ještě si dovolím zpochybnit váš postřeh z dřívějšího příspěvku.
Píšete: ...A potom stačí nějaká malá
hloupost,záminka,kdy je nějaký čin sveden na Židy a máte znovu
zaděláno na pogrom na Židy,jako víno...Jenom kdyby nebylo té hloupé židovské propagandy.

Mýlíte se. V Evropě a hlavně v Německu byli Židé z převážné většiny integrováni do německé společnosti. Tím co píšete tu podsouváte, že si za pogromy mohou Židé sami.


8542

04.02.2003 23:51

Ukradená vlast

RE: Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

Jistěže je řád nadřazen chaosu. V obecné rovině se nedá vaší připomínce nic vytknout.
Je však potřeba se podívat blíž jestli jsou pojmy práva a chaosu tak zřejmé jak je vidíte vy. Osobně si myslím, že na vaší straně to je spíše přání otcem myšlenky.

OSN by měla být mezinárodní autorita k urovnání sporů.
A skutečnost: budí zdání bezpečí, ale kam se vrtnou tam je průšvih. Pokud by na Husajna netlačily USA takovým způsobem jak to dělají, tak by si Husajn dál jejich rezoluce tapetoval na záchodě.

A OSN má mít licenci na mezinárodní právo? Víte kdo byl v OSN zvolen za předsedu nejvyššího výboru pro lidská práva? Lybie. Kadáfí... Lockerbie...nevadilo. Proti byli 3:USA, Kanada a Guatemala. 17 (většinou evropané) se zdrželo. 33 pro.
Není to USA kdo by oslaboval kredit OSN!

Takže když se podívám zpět na Izrael, vidím jedinou zemi v oblasti, kde jsou svobodné volby, svoboda tisku, projevu (i po nesouhlasném[smích]), shromažďování a vyznání (pro muslimy i křesťany), rovnost možností pro ženy (i pro arabské ženy, které mají v Izraeli větší svobodu než v arabských zemích), ochrana menšin,nezávislé soudnictví a trh. Tohle vám potvrdí i sami Izraelští Arabové, kteří nějaký čas žili pod Araby. Denně slyšíte pětkrát Alláh u akbar ze všech stran... Všechna svatá místa všech náboženství jsou přístupna všem...
Podpora tohoto státu, který zaručuje práva jedince o kterých se v okolních zemích ani nezdá, se mi zdá přirozená a nemám obavy, že tím podporuji světový chaos, nebo nějakého potencionálního Adolfa. Právě naopak.

8589

05.02.2003 23:43

Ukradená vlast

RE: Ukradená vlast

Zachariáš 195.?.?.?

Israel mám rád přesto Araby ani nikoho jiného rozhodně střílet nechci.
Ani jsem neměl v úmyslu vás obtěžovat. Váš příspěvek jsem zmínil protože mne zaujala vaše špatně skrývaná nenávist k Izraeli v kombinaci se zmínkou o "slušné, věcné a uvážlivé kritice Izraele". Tušil jsem že to skončí kádrováním a vyloučením, ale volal jste po lásce a spravedlnosti, tak jsem chtěl nabídnout pohled z druhé strany. Navíc jste mi něčím připoměl mého dědu z časů Československa. Ten vždycky dostal záchvat, když byl v televizi komentátor Slovák: "Voni už sou všude, to přece neni možny, s tim se musí něco dělat...." Jinak to byl hodný člověk a měl jsem ho rád.
Mějte se dobře.

8604

18.02.2003 21:28

Způsob, jakým referují česká média o protestu proti válce, je bolestný

RE: Způsob, jakým referují česká média o protestu proti válce, je bolestný

Zachariáš 195.?.?.?

Commedia dell arte znamená improvizované drama. Takové divadlo nemá napsaný text, pouze je dáno téma a zůčastnění se vzájemnými vztahy.

add ...5 millionu Palestincu vyhnanych ze svych domovu v roce 1947...
Jednalo se o řád nižší počet lidí a zdaleka ne všichni byli vyhnáni. Mnozí si šli počkat 2 týdny, než spojené arabské síly smetou Izrael.
Ohledně toho řešní bych byl opatrný. Řeší se intenzivně posledních 10 let a čím víc se řeší, tím víc teče krve.
Zajímavý článek Where suicide is cult (od Muhamara Píseckého): http://www.rickross.com/reference/general/general439.html

8989

18.02.2003 22:13

Způsob, jakým referují česká média o protestu proti válce, je bolestný

RE: Způsob, jakým referují česká média o protestu proti válce, je bolestný

Zachariáš 195.?.?.?

PS: tím předposledním řádkem jsem samozřejmě mínil odkaz od Muhamara...[smích]

Ještě ohledně terorizování národů:
Cílem arabského útoku na Izrael v roce 1948 nebylo vytvořit nějaká "Palestinská území". Cílem této války bylo zničit Izrael a rozdělit si západní Palestinu mezi sebou. Zničit Izrael se nepodařilo, ale Jordánsko obsadilo Judeu a Samaří (West Bank) a východní Jeruzalém. Židé byli pozabíjeni, nebo vyhnáni a byly jim odepřeny všechny tradiční svatá místa. Egypt se zmocnil území označovaného jako pásmo Gaza. Tato území okupovaly tyto arabské státy až do roku 1967, kdy rozpoutaly novou válku a opět ji prohrály a ztratili území, kterých se zmocnili v roce 1948.

Během těchto 19 let (1948-1967) ani Jordánsko, ani Egypt nenabídli Arabům na územích, které obsadili vznik samostatného státu. Samotní arabští "Palestinci" samostatný stát v té době nepožadovali a nikdo na celém světě nedoporučoval jeho vznik.

8990

15.10.2003 20:34

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

195.?.?.?

Nepropaguji vrazdění

Rekapitulace

Vy jste napsala:
Zatímco izraelská mládež se bezstarostně baví a relaxuje na diskotékách, v restauracích a kavárnách, Palestinci musejí polykat ponížení a hněv, zbaveni všech práv a lidské důstojnosti. Proto tam prolévají svou krev sebevražednými útoky.

Já reagoval:
…Komentář ke zbývajícím dvoum větám ve stylu "Palestinci trpí,může za to Izrael; Vraždit účelově jejich civilisty je vlastně v pořádku; Vždyť si za to můžou sami;", je částečně v reakcích na předchozí odstavce vašeho příspěvku…

Tedy:
Opravdu jsem nepropagoval vraždění civilistů. Naopak jsem komentoval vyznění logiky vašeho textu. (Jinými slovy píšete: Palestinci byli svým postavením donuceni k vraždění Izraelců, kterým je automaticky přičítána vina.) S čímž nesouhlasím.

20802

15.10.2003 20:39

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

195.?.?.?

Aktivisté neinformují věrně o skutečnostech, ale aktivisticky. Stejně tak aktivisticky vnímám váš článek. Až mi to připomělo Rudé právo.

20803

15.10.2003 21:18

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

195.?.?.?

Má snad získat výhody jen Izrael? On totiž Palestincům vůbec nic nenabízí.

Nabídl v Camp Davidu Palestinskou samostatnost. To Jordánsko ani Egypt (1948-1967) Palestincům nikdy nenabídlo.

...nakonec souhlasil i Hamás a Žihád, ale Izraelci soustavně pokračovali v atentátech na aktivisty těchto organizací...

Na teroristy, ne aktivisty.

A až Izraelci přestanou zabíjet palestinské civilisty, přestanou také útočit na izraelské civilisty.

Izraelci nepodnikají vojenské akce aby zabíjeli civilisty. Cílem akce je likvidace člověka, který plánuje vraždu izraelských civilistů. Izraelský stát chrání vlastní občany za cenu, že při těchto akcích někdy zahynou civilisté.
Jinak je tomu u sebevražedných teroristických akcí, které jsou proti izraelským civilistům primárně. Akce nijak nezvýší bezpečí vlastní strany.

20804

16.10.2003 00:19

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

195.?.?.?

Ty tři anonymní příspěvky s číslem 195... jsou pokračováním od Zachariáše. Píšu z jiného počítače a zapoměl jsem napsat jméno.

20805

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 158 čtenářů částkou 29 366 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 1

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 7

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
24,23 Kč
Euro
26,91 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
16,09 Kč
Švýcarský frank
25,19 Kč
100 japonských jenů
22,48 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 037,48 Kč
1 unce stříbra
432,01 Kč
Bitcoin
227 664,02 Kč

Poslední aktualizace: 29.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?