Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 14 příspěveků, 1 jméno: KITI.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.10.2005 07:31

Svoloč tohoto světa

RE: Mily oji :)

KITI 84.?.?.?

Zdravím ženu se zdravým názorem [smích]a s úsměvem na rtech konstatuji: termín feministka je v dnešní době používán špatně, protože normální vyrovnané a rovnoprávné ženy ženami zůstaly, pouze jim je tato nálepka občas díky pár extrémům podsouvána. Asi proto, aby byl nemocnou společností zakryt fakt, že většina žen má muže ráda a že ráda by se o ty silné a kvalitní jedince občas i opřela, kdyby jich bylo dost [smích] .
Roky a roky tvrdého tréningu ženy zocelily, ale neudělaly z nich žádné bojovnice - pouze silné osobnosti. Většina žen chce "spolupracovat" a sdílet společný prostor bez konfliktů. Nebudu sem tahat různé příklady ze svého okolí, snad jen zde ponechám troufalé tvrzení, že většina mých kamarádek jsou vysokoškolačky a většina je nesmírně hodná, milá,pracovitá a být chlapem, měla bych si z čeho vybírat [smích]). Musela bych pochopitelně rezignovat na ideály vytvářené reklamou a médii a přijmout za partnerku osobu, která ráno po probuzení není tak krásná, jako současné umělé ideály, smířit se s člověkem, který bude stejně jako já stárnout, bude občas nemocný, bude občas potřebovat mou větší fyzickou zdatnost (např. při přenášení těžkých předmětů [smích]), musela bych se smířit s tím, že občas vyslechnu názory a pocity a nebudu nic řešit a musela bych občas doma pomáhat osobě, která mi vychovává děti a chodí do práce stejně jako já. A když se nad tím takhle zamýšlím, asi ty lesby docela chápu [smích].
Témy fyzického a velmi často zejména psychického násilí je strašné samo o sobě a zde není na vině jen submisivita jedince, který si to nechá líbit. Na vině je i rodina, společnost, zákonodárství (v ČR je stále ještě doba lehce přivřených očí nad tímto tématem) a vůbec je těch vlivů více. Většina žen to řešit nemůže, protože nemá za kým a kam jít, část to přijala jako určitou "daň" za možnost dovychovat děti v relativně dobrých materiálních podmínkách a obětuje sebe.
Věřte mi, ubližovaní pánové, kteří toto budete číst, že neznám moc horších témat z oblasti mezilidských vztahů. Sedím, dělám vrbu, poskytuji "moudré" rady a účast , ale je mi jasné, že TA, které se snažím poskytovat podporu, to řešit prostě nemůže, protože si na své "otroctví" do jisté míry zvykla a má obavy, JAK by to VYPADALO, kdyby s tím vyšla na veřejnost.A jsme zase u onoho reprezentování se navenek. To je ta naše slavná a poročilá civilizace. Nánosy "mejkapů" a pozlátek překrývají fakt, že lidská agresivita tu zůstala stejná, jako za úsvitu dějin a my se stylizujeme do rolí bohů, i když někteří z nás zvířaty zůstali.
Končím svůj dlouhý a pro někoho trapně útočný (že by přeci jen feministický?) příspěvek se slovy: život je příliš krátký na to, abychom si ho vzájemně ničili...

74067

14.10.2005 20:54

Svoloč tohoto světa

RE: Mily oji :)

KITI 84.?.?.?

Díky za reakci, hodím pár slov a jdu:
Na těchto diskusích mě úžasně baví, že stačí vybrat vhodné téma a použít pár odpovídajících slov a už se diskutuje jako o život. Stačí napsat slovo feminismus a náhle je celý příspěvek či autor(ka[smích]) takový. Kdybych použila slovo "hovno" (omlouvám se za další neslušný výraz umírněné feministky, která ale má již v tuto dobu v práci hotovo, doma nakoupeno, uklizeno a vypráno [smích] a nyní se konečně baví u internetu), možná by to zde nevzbudilo žádnou odezvu, nevím...
Příště musím zřejmě volit ještě opatrnější slova, aby bylo lépe pochopeno (a už asi zase urážím, sakra!). No, raději se vrátím k té žehličce [smích].
Tak na rozloučenou za nás malé pracovité a hodné české "feministky": "My nechceme být jako Vy, muži, nám se líbí být (ale ne bít!)ženy...
P.S.: Kamarádka mi dnes v telefonu sdělila, že už se ponižovat nedá a od manžela odejde. No vidíte, že to jde řešit. Tak se pánové také nenechte ponižovat [smích])

74311

05.11.2005 22:19

Dušičky

RE: Neslavím to

KITI 84.?.?.?

Zajímavý příspěvek, Mirku. Velmi se blíží mému názoru, já se ale hodlám rozplynout s ještě menší zátěží pro prostředí. Pro někoho je možná hrozné hledět na konec člověka "ekologickým" pohledem, ale možná je to ten nejsprávnější pohled. Tahle planeta je vážně dost vybydlená!
Vážit si blízkých i sebe bychom měli za živa i poté, protože jejich stopy v nás zůstávají, ať chceme či nechceme, a také my po sobě zanecháme dočasnou stopu. Měla by být ta nejlepší možná. Bombastické, neekologické a neekonomické obřady nemám ráda a velmi často z nich cítím faleš - proto se jim vyhýbám. Ten, nad nímž všichni tak usedavě pláčou, byl za života možná nesnesitelný a možná sám trpěl nezájmem svých blízkých. Uctívat proto "prázdný obal" nedokážu. Nikdo z nás neví, CO je potom, takže záhonek na hrobě to asi nezachrání.
Pro ty, co mě možná za mou otevřenost odsoudí, přidám jako bonus ukázku mých "dušiček": Je léto, krásný slunečný den a já si při práci na zahradě vzpomenu na svou babičku, která mě kdysi učila starat se o kytičky. Tehdy mě to příliš nebavilo a nestihly jsme si toho tolik říct - však to asi všichni znáte. Nadechnu se, podívám se na modré nebe, očima pohladím bělavé obláčky a v duchu pronesu přání "babičko, jestli se díváš, raduj se se mnou - mám Tě ráda"... Tak takhle to mám já se svými mrtvými.

77069

20.11.2005 22:19

Máme stále čas?

RE: Dinosauři, savci, lidé - pořád to kolotá...

KITI 84.?.?.?

Možná je na čase se smířit především sami se sebou a vlastními představami o tomto světě a přijmout jako součást této nepatrné části vesmíru spoluodpovědnost za vše, co se na této planetě děje. Uvědomit si vlastní nepodstatnost z hlediska celku a obrovskou důležitost pro své okolí, na které můžeme působit. A chovat se podle toho...

79321

22.11.2005 19:58

Máme stále čas?

RE: Dinosauři, savci, lidé - pořád to kolotá...

KITI 84.?.?.?

Hade, díky za moudrý a jako vždy do hloubky mysli vedoucí komentář. Nemít iluze je dobrá "snaha", ale vzhledem k tomu, že celý náš svět je jedna velká iluze, ve které jako malé podmnožiny víří ty naše osobní iluze, není snadné se svých závislostí zbavovat. Někteří jsme sobecky závislí i na tom svém "dávání" a dosáhnout naprostého klidu je dost těžké. Bylo by to na dlouhé filozofování a konce bychom se zde nedobrali. Takže na závěr: Ráda se směju a dost často sama sobě a snažím se vědomě okolnímu světu neškodit. Možná je to málo a není to dostatečný osobní příklad, ale možná by to bylo dost, kdyby se to naučili i (ne)mocní tohoto světa. Zdravím tímto mudrce, kterého občas potkávám cestou, a mizím v propadlišti internetu [smích]

79653

26.11.2005 07:01

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

KITI 84.?.?.?

Jsem ráda, pokud existuje dost normálních rodičů, kteří nedbají na "módní hlavní proud" v kultuře a nenacpou dětem do hlav kdejaký barevný, naleštěný, hlučný a násilný šmejd. Spousta dětí ale i nadále soutěží ve výrobě kostýmů pro malé čaroděje a čarodějnice a rodiče pyšně vozí své děti po soutěžích a fotí tyto úspěchy "ducha". Svět hobitů bude bohužel v dětských očích zejména světem válek a na humánní mimozemšťany si v našich kinech budeme také muset ještě nějaký ten rok počkat. Můžeme si pouze položit otázku, komu vlastně tolik násilí v těchto "moderních pohádkách" vyhovuje. Kdo nám vytváří takový obraz světa a zda je to přirozený průběh. A s blížícími se vánočními svátky se mi dělá přímo nevolno při představě tun barevných plastů, které budou tvořit velký podíl na trhu hraček a které skončí pod stromečky jen proto, že čtení dá "moc práce". Takový "robosapiens" (či jak se ta hrůza jmenuje) do každé rodiny že? No, nechala jsem se unést, takže zpět k ochráncům autorských či jiných práv. Jak je vidím já?
Nejlépe poslouží tato malá črta: Všední den dopoledne, hlavní třída krajského města a prodejna s informací o likvidaci k určitému datu ve výloze i na dveřích. Uvnitř usoužená postarší prodavačka pokoušející se doprodat sama na velké ploše tu spoustu zlevněných věcí se zřejmou jistotou konce svého pracovního poměru. Vtom se rozletí dveře a vchází muž se vzhledem a projevem muže z lidu z budovatelských filmů. No jistě, tušíte správně, rádio v té prodejně hrálo... Zda se pán prokázal nějakou legitimací jsem si nevšimla, doufejme, že to nebyl podvodník. Raději jsem rychle odešla, protože mi té mírné paní bylo líto a cítila jsem silnou potřebu pánovi nabídnout nějakou zlevněnou bundu, aby svému zaměstnavateli nedělal ostudu alespoň svým zevnějškem. Doufejme, že to byl jen brigádník a že tyto svazy zastupují solidní pánové a dámy, kteří nejsou pouhými "vymahači" a že jsou schopni se svým "obchodním partnerem" jednat příjemně a korektně.

80282

29.11.2005 21:41

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

KITI 84.?.?.?

Pane Hade, to je ale zajímavý komentář, nedá mi, abych se neoptala. Odkud ona hranice cca 55 let? Zjištěno osobní zkušeností, či lze někde zjistit další zdroje? Při případném dosažení zmíněného věku se každá informace může hodit.[smích]...
Nejhorší při "práci s energiemi" je např. technické prostředí. Sedím u PC, v naprostém klidu a téměř meditaci co nejefektivněji zapisuji spoustu "zbytečných" informací do prostoru jedniček a nul a vše plyne, jak má. A hle, přichází naštvaný člověk, z něhož sálá přímo radiace, jinak to nelze nazvat. V tu chvíli začně zlobit tiskárna, wokna se zavírají, i když by člověk ještě "větral", mobil se sám vypne a podobně. O v tu chvíli neskutečné kombinace závad, poruch a vůbec velmi intenzivních "toků energií" není nouze a byl by to příliš OT příspěvek. A zkuste vysvětlit technikům, že stačí trochu ubrat na páře a vesmír v nás a okolo nás bude opět uveden v harmonii... [mrknutí jedním okem]

80942

29.11.2005 21:58

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

KITI 84.?.?.?

Pilát, feminismus a my báby, kam se ta diskuse ubírá? [vyplazený jazyk]
Ráda bych BB, googlovi a dalším poděkovala, protože ve světle posledních komentářů zjišťuji, že jsem buď chlap, nebo již natolik emancipovaná (event. "skoroblondýna")), že vlastně už ani to mužské obviňování z ženských zákeřností nechápu. A nebo v mé sekci "Matrixu" jede nějaký jiný program a zde je to v normě. V každém případě před BB smekám čepec nebo klobouk a držím palce v podobných diskusích i v životě [smích] .

80948

30.11.2005 20:17

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

KITI 84.?.?.?

Posílám pozdrav panu Hadovi a přidávám poděkování za vskutku hutný komentář. Přiznávám kousky betonu u každého z nás - pod stromeček sbíječky! Všichni se máme co učit a v tom je krása našich životů. Takže se jdu radovat z dneška a přeji panu Hadovi i ostatním návštěvníkům (na pana Stworu samozřejmě nezapomínám [smích] ) jen to pozitivní...

81136

12.12.2005 19:42

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

RE: tato diskuze je reality show o ničem

KITI 84.?.?.?

A já si myslím, že kamery v posilovnách zřejmě začínají patřit k nějakému standardnímu vybavení(i my je tam máme)a mockrát jsem přemýšlela, zda někdo sleduje zarudlé a zpocené tváře v barvě, či zda se spokojí pouze s levnější černobílou verzí. Až dodnes jsem žila v domnění, že tam jsou nainstalovány, aby návštěvníci nepoškozovali vybavení (odnést rotoped snad nikoho nenapadne) a pro jistotu jsem se i při zvýšené námaze snažila přátelsky a bezelstně usmívat. Po dnešním článku začínám vidět "velkého bratra" či jeho menšího sourozence i na veřejných toaletách a zřejmě raději omezím množství konzumovaných nápojů.
Omlouvám se za určité zlehčení diskuse, ale ono je to vážně v současném světě tak trochu na zbláznění,ne?

83102

26.03.2006 21:50

Její a jeho deníček

Jedna z mé knihovny :-)

KITI 84.?.?.?

Pro ty, co ještě nečetli, doporučuji román od Jane Gordon - "Stepford Husbands", v ČR jako "Stepfordští pánové" - je to tak dobré, že se ani nechce věřit, že to psala žena [mrknutí jedním okem]

100400

Podněty v těle matky jsou ale také modifikovány působením okolního světa, takže nejlepší by bylo alespoň na dobu předpěstování človíčka odjet mimo civilizaci a obklopit se dobrým prostředím, což je nerealistické. Ještě lepší by bylo tam rovnou i zůstat, kde to ale je, nevím. Většina žen určitě intuitivně dělá i pro své ještě nenarozené děti jen to nejlepší (však také podle toho, jaké jsme, si nás předtím vybírají), ale není v silách jedné matky ovlivnit celou rodinu, okolí a civilizaci, ve které žije. Zaměřím se trochu s humorem na kulturu:
Záhy poté, co můj syn vstal z nočníku, broukal si hudbu Genesis i Mozarta. Vydrželo mu to velmi dlouho, dodnes máme velmi podobný hudební vkus. V oblasti filmového umění odkojen matkou sci-fistkou vždy fandil robotům a vůbec by se nebál s jedním inteligentním androidem obývat společný prostor (já asi ne, ale pokud se zde objeví mimozemšťané, bez ohledu na film "Mars útočí" je půjdu přivítat[mrknutí jedním okem]).
Jako vážné podotknutí musím poznamenat, že paní učitelka českého jazyka (milovnice červené knihovny) neměla čtenářský deník podobných dětí ráda, což se na známkování projevovalo a lze tedy říci, že se v naší rodině určitá nepřizpůsobivost vážně dědí. Smůla je, že podobných formovačů budoucích generací je spousta a že trend násilím umožňovat vzdělání nevzdělatelným (ne, tím "vážně" nemíním jisté naše etnikum) a současně potlačovat odlišné a možná pro budoucnost potřebné duše tu vždy byla, je a bude.
Značný čas vlastního života jsem také promrhala vysvětlováním vlastních pravd a umetáním cesty těm, kteří se ptali, nechápali, ale posunout se nechtěli, jen zdržovali. A když jsem byla skutečně "dospělá", pochopila jsem, jak tím škodím jim i sobě, uzavřela jsem tuto kapitolu, z pudu sebezáchrany přijala alespoň určité mimikry, zakotvila v tradičním průměru, protože člověk musí vydělávat a utrácet peníze, na tom stojí náš svět, že? Naštěstí obsah mé hlavy je zatím (mimo jisté mé internetové výhřezy) pouze můj.
Celá naše slavná civilizace přešlapuje na místě, vnímání lidí bylo okleštěno televizní kulturou na dobytčí úroveň. Termín zvířecí nechci použít, protože zvířata mám ráda a nikdy nepřestanu obdivovat mnohotvárnost obyvatel této (záměrně nepíši "naší") planety. Myslím, že nyní s tím nelze nic dělat, jen se s tím musíme smířit a neškodit těm dalším, lepším, co příjdou po nás. Pány psychology a především psychiatry pak poslat tam, kam patří, zpátky na stromy, kde budou sedět, pozorovat běh světa a loupat své banány. A až pochopí a slezou, místo nesmyslného obchodu s chemií budou dělat skutečné lékaře psychiky. On vůbec termín "léčit psychiku je nesmysl", kdo vlastně "normalizuje" svět, EU, Bůh, mimozemšťané? Tak je nazvěme ne lékaři, ale "těmi, co vyslechnou a neuškodí"....

Kráceno (Editor)

132031

17.07.2007 17:29

Dobrodružství v Kauflandu

Pravdivý článek...

KITI 84.?.?.?

Dle prozatímních reakcí soudím, že se vytrácí smysl pro humor a pochopení termínu "nadsázka" (ale ty Lurdy byly výstižné [smích]). Podobné situace nejsou neobvyklé, článek pobavil a dala jsem za 1.
Lidé se dokázali smát i za války, takže nechápu, proč ne v současnosti, kdy se naše "civilizovaná" část populace má až nezaslouženě dobře a plýtvá zdroji, občas bych svým brblajícím spoluobčanům nadělila měsíční pobyt v zemích, kde pro obžerství nejsou prostředky.
Pokud někoho podobný text urazil, zřejmě mu uniká např. rozdíl mezi klidným důchodcem na venkově, který si svých pár brambor vypěstuje na zahrádce a adrenalin vybije při fyzické námaze a mezi agresivním důchodcem ve městě, který věří, že má tak nějak na vše nárok včetně 3+1 s dotovaným nájemným. Ten se skutečně vybíjí podobnými soutěžemi. Také nechápu, kam ta kvanta potravin vláčejí a kdo to vše nakonec sní (možná brambory zavařují? Pak bych pochopila i ten cukr).
A jen tak na závěr: má matka nemá vysoký důchod a žije sama v garzonce, má spoustu zdravotních obtíží, ale nestěžuje si příliš, podobné nájezdy nedělá a má jen jeden žaludek, o čemž v případech nákupů některých soutěžících důchodců pochybuji. Jako zajímavou připomínku také doporučuji shlédnout nějaké pamětnické filmy či dokumenty z dob, kdy nebylo tolik otylých lidí, jako je dnes. Začínáme se podobat sudům: velký objem skrývající vnitřní prázdnotu...

139926

18.07.2007 13:38

Dobrodružství v Kauflandu

RE: jak to vidím

KITI 84.?.?.?

Co je špatného na šedesátce? Nemám pochopitelně na mysli překročení povolené rychlosti v obci.
Jsou lidé duševně mladí a schopni smysluplně trávit své dny i v pozdějším věku, s realitou posunutého věku pro odchod do důchodu se musíme smířit, takže je na každém z nás, jak se k tomu postaví. Současným důchodcům přispíváme stejně tak jako dětem, studentům i těm, kteří (ať již nechtěně či cíleně) nepracují. Že na nás prostě nezbyde je již dávno jasné, proto místo bojůvek mezi sebou musíme přemýšlet a konat tak, abychom to ustáli.
Někdo studuje, někdo má hodně dětí, někdo spoří, někdo pořizuje nemovitosti, někdo to proválí s lahváčem u TV, kde pak ještě sleduje, jak si zase někdo nakradl.
Já bohužel nic jiného, než stále chodit do práce, také nevidím. Jediné, nač se lze připravit, je minimalizace životních nákladů, nedělat si pokud možno dluhy, trochu se připojistit, včas odejít do menšího bytu, snažit se vlastní péčí (od zdravotnictví zázraky nečekejme) o co nejlepší zdravotní stav a nepodléhat vymývaní mozků v oblasti reklam.
Člověk v důchodovém věku je považován ve vyspělých ekonomikách za potenciálně důležitého zákazníka, znám důchodce, co si na své dva každoroční pobyty u moře dokáží vydělat(souběh důchodu s pracovním poměrem je také z hlediska "rovnosti šancí" trochu zvláštní záležitost). Neznám mnoho rodin s dětmi, co si totéž také mohou dovolit. A pokud si vzpomeneme na doby nedávno minulé, odchod do důchodu vždy znamenal jakýsi ústup vzad, současná s prominutím rozežranost populace a sobectví mně děsí. Určitě si mnoho lidí všimlo, že se prohlubuje zeď mezi generacemi. Něco z toho je účelové a hodí se do hry každé vládě, něco z toho je smutným důkazem sobectví lidí, kteří vždy a v každé životní etapě mysleli především sami na sebe. A tak si jen myslím, že soutěžící z autorova článku se rekrutují právě z takových lidí.
Článek byl opravdu dobře napsán, docela mně překvapily reakce některých čtenářů, při megahodinách strávených na internetu člověk někdy čte takové bláboly, že je vděčný za trochu osvěžení.

139981

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 0

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 16

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 11

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Měnové kurzy

USD
23,80 Kč
Euro
26,58 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,61 Kč
Australský dolar
16,36 Kč
Švýcarský frank
24,74 Kč
100 japonských jenů
21,92 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
6,06 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 174,54 Kč
1 unce stříbra
425,36 Kč
Bitcoin
225 621,73 Kč

Poslední aktualizace: 2.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?