Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 21 příspěveků, 12 různých jmén: <nic>, bedrich, dr Omedar, dr Ozd, dr.Ozd, drAt, drOmedar, drOzd, drUgstore, drUid, kalimantan, mancuso.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.10.2004 12:47

Kam smerujeme a ako nám v tom (ne)pomohla VŠ

Kam smerujeme a ako nám v tom (ne)pomohla VŠ

mancuso 83.?.?.?

Autorovi: pokud s vážnou tváří napíšete "..expertovi na leadership" a celou tu zhovadilou vazbu nedáte do uvozovek, tak už jste asi zašel příliš daleko a není vám pomoci. Čpí to účelovou "firemní kulturou", která má za cíl udělat z normálních lidí "členy teamu".

34829

21.03.2005 19:05

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Cesta do hlubin politicky korektní duše

kalimantan 83.?.?.?

Je mi jedno, co kdo s kým v posteli dělá. Proto si myslím, že by se homosexuálům měla maximálně zjednodušit možnost právního uspořádání jejich soužití. Ovšem s velkou výjimkou - a to je sňatek. Zkušenost historická i moje osobní je taková, že když se zamlžuje a všelijak mrví význam slov, na orloji lidského rozumu zrovna odbíjí půlnoc. (Všiměte si, jak každá začínající totalita hned zkraje začne měnit význam slov!). Slovo "svatba" už jednou něco znamená, ať se tedy soužití homosexuálů nazývá jinak. Proto: maximální toleranci ano, sňatky homosexuálů ne.
Celý humbuk okolo svateb homosexuálů však není o právním uspořádání, ale o psychologii: je to jen zastřené přání, aby výsostně osobní problém jednoho člověka "nějak" řešili ostatní - tím, že uznáním nároku na svatbu vyjádří, že dotyčný vlastně žádný problém nemá. Má, a je na něm, aby s ním nějak žil. Tak jako kdokoliv z nás. Ostatní mu mohou pomoci, ale jeho osud mu neodpářou. Je to stejné, jako když má někdo jednu nohu kratší a chtěl by úřední potvrzení, že má obě stejně dlouhé. Každý z nás má něco, s čím se během života nějak musí srovnat. Žádat tuto práci po jiných je nemravné a nepřináší to kýžený efekt.

46653

31.03.2005 14:00

Ještě více holocaustu!

Ještě více holocaustu!

bedrich 83.?.?.?

Myslím, že je na čase postavit museum holokaustu i v Praze. Mohlo by mít např. tvar mramorové peněženky, v nadživotní velikosti. Peněženka by samozřejmě byla bezedná.

47587

01.04.2005 18:00

Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

RE: Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

drOmedar 83.?.?.?

ja se v tom clanku neco docetl: pokud odhadl americke angazma v iraku na 65 az 95 mld dolaru a uz je to 250 az 350 (=realne naklady jsou tedy 3,75 krat vyssi nez jeho odhad), neco neni v poradku. bud je spatny ekonom nebo dobry manipulator.
vzhledem k faktu, ze po "nulovych" nalezech zbrani hromadneho niceni v iraku prohlasil, ze (priblizna citace)"...to nevadi, protoze byly i jine duvody" - to vse po neskutecne kampani zalozene prave ne existenci techto zbrani - tak ja osobne ho povazuji za nemoralniho, arogantniho cloveka. ten chlap vlastne vzkazal svetove verejnosti: no tak jsme vam kecali, no a co? toto pohrdani slusnosti a spravedlnosti je natolik neprijatelne, ze v jeho stinu nejsou ekonomicke kvality dulezite. nezajimaji me, tak jako me nezajimalo, zda pol pot ma rad svou zahradku.

47714

07.04.2005 12:42

Na pasovém oddělení

RE: Na pasovém oddělení

dr Omedar 83.?.?.?

vysvetleni je celkem jednoduche, jen nevim, jak to kulantne rici- tak to zkusim bez servitku: problem je v tom, ze americani jsou proste v prumeru dost pitomi lide.

48289

08.04.2005 13:49

Na pasovém oddělení

RE: Na pasovém oddělení

83.?.?.?

vazeny pane lve, kdybych vedel, ze si to nekdo, kdo rozumi cesky, vezme takto osobne, urcite bych to nenapsal. omlouvam se vam. za prumerneho americana vas nepovazuji - tim, ze jste odjel zit jinam, jste prokazal nepochybnou odvahu a rozhled, takze nikdo soudny vas za hloupeho povazovat nemuze.
amerika je vsak plna lidi, kteri o svete mimo u.s. nemaji poneti a ani je nezajima, jako dospeli chodi do kina na infantilni filmy, a - hlavu plnou americkeho snu - nechaji svuj obrovsky ekonomicky potencial zneuzivat vlivnou skupinou pro zajmy, ktere jejich zajmy nejsou ani nahodou.
to, co jsem myslel svou (patrne nestastne formulovanou) vetou, v kostce vyjadril producent vcelky maji: v interview pravil, ze svuj film prodali i do u.s.a., ale pro americke divaky ho "...museli odintelektualizovat."

48457

29.06.2005 14:02

Falling down Stanislava Grosse

RE: Falling down Stanislava Grosse

drOmedar 83.?.?.?

ackoliv v leccems mate jiste pravdu, domnivam se, ze pripad pi barkove neni o legalizaci prostistuce, jako spise o neprimerenych ambicich majitelky bordelu proniknout mezi cesky jet set. z tohoto pohledu je jeji pozice znacne jina nez pozice tech desitek (stovek) dalsich bordelmama ci pasaku.

59004

31.08.2005 12:28

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

drOmedar 83.?.?.?

Ja bych se predevsim ptal, kde je pocatek neboli jadro pudla. Ja ho (objektivne?) vidim v bezprecedentnim obnoveni uzemniho naroku po 2000 letech, realizovaneho bez ohledu na existujici osidleni, za ticheho prihlizeni euroamericke civilizace ochromene povalecnym zjistenim holokaustu.
Vse dalsi uz je pouze dusledek sionistickeho mysleni, vlastniho ne vsem, ale (bohuzel) rozhodujici vetsine zidu: mysleni, ktere uprednostnuje kmenovou prislusnost pred obecnym smyslem pro spravedlnost.

68478

05.09.2005 12:50

Město v obležení

RE: Králi hezky ses rozepsal.

drUid 83.?.?.?

nejsem p.kral, ale vase otazka je zajimava, tak zkusim odpovedet za sebe.
vase navrhy - to jste tedy vzala hakem! mozna by pro zacatek uplne stacilo:
- misto poucovani jinych narodu (vcetne poucovani delovymi cluny) si priznat, ze doma maji u.s. znacne problemy, a na jejich reseni se soustredit,
- prestat si lhat do vlastni kapsy o rasovych otazkach, zejmena opustit oblbujici doktrinu politicke korektnosti. mozna by za par let byly problemy aspon videt,
- kontrolovat drzeni strelnych zbrani,
- cilene pracovat proti fixni predstave, ze dobra rana vse vyresi,
- cilene pestovat predstavu obce (te stare dobre recke polis) jako protivahu stalemu americkemu "kdo s koho". to je dobre pro pracovni nasazeni a vysledky, pro zivot spolecnosti je to polibek smrti,
- opustit klamnou predstavu, ze umet ci neumet plavat nebo mit ci nemit 200 kg zive vahy je kazdeho soukroma vec.

69326

22.09.2005 13:01

Začala v Iráku občanská válka?

co bylo, co bude, a proc

drUid 83.?.?.?

poznamky o podobnosti s literaturou jsou zajimave. lec zpatky k podstate veci: co se asi tak v iraku v budoucnu stane?
alt.a - okupacni sily zustavaji, zustava stat s loutkovou vladou a permanentni guerillovou valkou.
alt b - okupacni sily odchazeji, irak se rozpada na tri pidistaty (siite, sunite, kurdove).
kdybych byl sousedem saddamovskeho iraku a mel z nej obavy, bral bych jako uspech obe alternativy. zejmena tu druhou.
takze , podle meho, neslo o zadnou ropu ani o zakazky pro americke firmy.

72063

07.10.2005 12:35

Romský holocaust do škol

clanek se mi zda dobry

dr.Ozd 83.?.?.?

a zejmena jsem ocenil odkaz na text z roku 1927. zda se, ze nekdy v letech 1927 - 2005 u nas doslo ke ztrate tzv.zdraveho rozumu (common sense) a zvlaste pak ke ztrate schopnosti nazyvat veci pravymi jmeny. a jak pravi klasik, "kdyz se veci prestanou nazyvat pravymi jmeny na orloji lidskeho rozumu odbiji pulnoc".

73531

13.10.2005 14:07

Svoloč tohoto světa

RE: Zkušenost

drUid 83.?.?.?

skromna odpoved: kdyz zacnete vetu oslovenim "milacku", ocekava se pokracovani "...mohl bys mi rozepnout..." "...libi se ti moje nove saty?" apod. pokud je pokracovani o chciple lampe, bude to asi ta manipulace (= za sexualne zadouciho muze budes povazovan tehdy, kdyz vykonas - dopln dle potreby).
vyjimkou jsou pripady, kdy si lidi rikaji milacku porad, to je ale snad jen v hollywoodu.

74120

07.11.2005 13:40

Multikulturalismus v praxi: násilí a teror v ulicích

vec sama a jak se o ni pise

drUgstore 83.?.?.?

mne pripada velmi zajimave, jak se vsichni komentatori dusledne vyhybaji etnickemu puvodu strujcu nepokoju (aj vaj, to smrdi poprenim multikulturalismu!). ale to uz tu prece jednou bylo! kdo si aspon trochu vzpomene na "vazne otevrene tv diskuse" za totace o moznostech napravy sociku, tak to byla stejna pisen: muzete pochybovat o vsem, cokoliv zkouset, ale v zadnem pripade nezpochybnit to jedine - to, o cem vsicni vedeli, ze je prapricinou vseho srabu. nyni to same, ale v multikulturnim...
stary chlupaty marx je pry autorem bonmotu, ze historie se opakuje: poprve probiha jako tragedie, a podruhe jako fraska. v pripade predstiranych hlubokych uvah o pricinach, pricemz se ale skutecna pricina predem vylucuje z programu, se historie opakuje dvakrat jako fraska. jen to vstupne, to bude zase drahe.

77274

08.12.2005 13:23

Podivný případ Jiřiny Šiklové

clanek na "virtually"

drOzd 83.?.?.?

nevim, jestli to uz nekdo nenapsal (vsechny prispevky jsem necetl), ale na "virtually" jsem nasel na dane tema clanek j.havranka

http://virtually.cz/?art=9733

samo o sobe by na pronasledovani j.siklove nebyl zadny pekny pohled, v tom souhlasim s bovaryovic emou, ale pokud pi siklova cte levity jinym za ztratu pameti (a to ironicky, kousave - viz obsah clanku), pak je clanek asi docela na miste.
jinak je zajimava ta cast clanku, kde autor nazyva zvedavce "zrejme internetovymi strankami pocinajiciho noveho disentu". potesujici.

82447

08.12.2005 13:35

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

drOzd 83.?.?.?

kritika neceho nutne neprinasi povinnost rici, jak to delat lepe. pokud mi instalater blbe spravi vodovod a ten tece, taky muzu rici, ze to udelal spatne, a nejsem povinen vedet, kde konkretne udelal chybu. pokud by se me instalater zeptal "a kde je chyba?" musel bych mu rici, ze to nevim a je mi to jedno, platim ho za to, "aby to fungovalo". americkou exekutivu taky plati lidi za to, "aby to fungovalo".
pokud je otazka na p.krale minena jako uprimna snaha dozvedet se vice o jeho nazorech, proc ne. vypada to vsak spis na pokus o unfair utok (hele troublemaker, nic mu neni recht, kritizovat umi kazdej atd.). vecne by bylo najit v clanku to, co neni pravda ci je zveliceno, a s tim uspesne polemizovat.

82452

09.12.2005 14:29

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

souhlas

drAt 83.?.?.?

pokud se nekam namontuje kamera, lidi jsou razem rozdeleni do dvou propastne odlisnych skupin: ti, co jsou filmovani, a Ti privilegovani, co si to prohlizeji. je zcela jedno, pod jakou zaminkou. je to psychologicky fenomen a jsem presvedcen, ze Ti "prohlizeci" jsou pri instalaci tak trochu vzruseni (nikoliv freudovsky, ale adlerovsky- jde o moc).
a k tem hlasum a la "ja nic spatneho nedelam, tak proc by me nemohli nahrat ...atd." : ve svych prispevcich nepouzivam urazky, ale dobrovolne se nechat zaradit mezi filmovane - to jste asi po oboustranne lobotomii.

82709

22.12.2005 14:06

Registrované partnerství: konečně úspěch

RE: Úpadek.

dr Ozd 83.?.?.?

ten "umiracek" je - bohuzel - velmi vystizna metafora. Pripomina eliotovu "pustinu" (interpretuji nepresne, ale v jednom miste rika asi toto: konec, to nebude zadny velky tresk, jen zaknourani). toho knourani si posledni dobou uzivame mraky, a knourani homosexualni je jen jednim z nich.
cela nase civilizace zije trvale pod vlivem pocitu viny: v nejasne "osobni" podobe ho tak trochu ma kazdy, takze ho staci ucelovou manipulaci konkretizovat a pak uz jen vydirat, vydirat a vydirat. holocaust, homosexualove. kazdy, kdo vytvori tzv. mensinu, i kdyz mensinou nikdy nebyl (feministky), kdo chce skryt programovy parazitismnus (znacna cast cikanske populace) atd. pominout nelze ani dnes uz znacne velkou skupinu tzv.publicistu, kteri si z vydirani udelali zivnost... atd.

85118

19.01.2006 13:47

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

k tematu nacionalismu

drOzd 83.?.?.?

k tematu nacionalismus - evropa etc. doporucuji precist belohradskeho clanek

http://www.multiweb.cz/hawkmoon/evropsky_lid.htm

i jine uvahy na jeho webu jsou velmi zajimave!89212

31.01.2006 13:14

Wilhelm Gustloff

RE: Panu Královi rozumím čímdál méně

drOzd 83.?.?.?

na vecnou polemiku odpovidate nalepkovanim. jdete do sebe (mate-li kam).

91265

02.02.2006 15:22

O rozdílnosti názorů

RE: Strach

drUgstore 83.?.?.?

vtipy na neci prijmeni jsou fajn, co my se jim jenom nasmali- tak v pate tride. v seste uz to nebylo ono.

91645

18.02.2006 16:57

Ďáblovy obrázky

jeden odkaz k dablovym obrazkum, a nekolik dalsich optimistickych

drUgstore 83.?.?.?

kulturni editor jyllands posten viz
http://sf.indymedia.org/news/2006/02/1724510.php
clanek se zminuje o jeho vzhledu, k tomu viz jeho fotka ve wikipedii
http://sf.indymedia.org/news/2006/02/1724510.php
a skutecne, zadny viking to neni. (zatimco u jinych otazek by zkoumani rasove prislusnosti bylo rasisticke a stydel bych se za takovou uvahu, u otazek tykajicich se izraele je to zcela racionalni).

co dale napisi neni uplne k tematu, ale potesilo:
http://www.blisty.cz/2006/2/7/art26948.html
to uz zde myslim nekdo doporucil - svym zpusobem prulomovy clanek o "zidovskem statu" ve svete, kde hesla jako napr. "francie francouzum" jsou de facto zakazana,

dalsi odkaz je k clanku o prof. dworkinovi - opet podle meho nazoru neco noveho: vyznacny pravnik se stavi za prirozena prava lidi vyjadrovat svuj nazor, byt by byl v rozporu s posvatnym holocaustem
http://www.guardian.co.uk/comment/story/0,,1709372,00.html

za samostatny clanek by stal irsky postoj
http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2091-2014997,00.html
(irove pochybuji o automatickem naroku sionistu na palestinu, zalozenem na 2000 let starem natroku, a dokonce (!!!!) po ocekavatelnem izraelskem pokriku "zidum se ublizuje" odmitnou se podridit, omluvit atd. to vse na vladni urovni, publikvano v timesech. to je neco, co se uz dlouho nikomu nepodarilo).


93880

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,67 Kč
Euro
27,06 Kč
Libra
30,43 Kč
Kanadský dolar
17,85 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,51 Kč
100 japonských jenů
22,92 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
6,10 Kč
100 maď. forintů
7,76 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,79 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 280,22 Kč
1 unce stříbra
423,48 Kč
Bitcoin
215 642,55 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?