Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 25 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, KITI.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.06.2004 23:34

Je feminismus na ústupu?

Je feminismus na ústupu?

KITI 212.?.?.?

Názor ženy: globálně "muži" dostali svým působením svět do stavu, se kterým si nyní evidentně nevědí rady (války,náboženství,ekonomika,ekologie,atd...). Obávám se, že nyní nastala doba, kdy nechtějí za tento stav nést sami odpovědnost a na ženy nenápadně přesouvají zejména nepopulární činnosti (osobně neznám ženu, která by měla zájem sloužit v armádě, pracovat v chemickém provozu či vykonávat těžké manuální práce). Přesto tak mnoho žen s ohledem na zabezpečení rodiny činí a snaží se považovat za hrdinky. Je pak snadné jim vsugerovat, že právě tohle je emancipace a že to samy chtěly. Od toho je jen krůček k horšímu zneužití tzv.rovnoprávnosti. Feminismus v současné podobě prezentované médii je pouze zástěrkou pro inteligentní ovládnutí ženy .Průměrně zabezpečená žena, která má možnost nechodit do zaměstnání na plný úvazek či nepracovat vůbec a je po značnou část dne bez "dozoru" (s dostatkem finančních prostředků, s trochou inteligence a také internetem), může vést velmi zajímavý život a dle mého mínění být docela v pohodě. Může získat dost času na svůj osobní rozvoj a zejména pak vychovávat děti k jinému obrazu, než je v současné době s ohledem na potřeby trhu žádoucí. Může se také stýkat s dalšími podobnými ženami a potvrzovat si správnost svého počínání či pohledu na současný svět...Taková žena je přirozeně emancipovaná a žádné uměle vytvořené spolky nepotřebuje (viz www.feminismus.cz, kam píší v diskuzích zejména muži a kde se mnoho zajímavého neděje). Z opatrnosti bude tvrdit, že žádná feministka není!

30072

25.06.2004 01:25

Je feminismus na ústupu?

Jste na ústupu? Anonymní pisateli 82 ?

KITI 212.?.?.?

Díky za Vaši humornou reakci, pro příště prosím bez tykání a neslušných slov. Nemohu si odpustit úsloví o potrefené huse, v tomto případě zřejmě houserovi či husákovi, vyberte si sám. Nevím, proč právě slovo feminismus spouští některým mužům adrenalin... Už ta pýcha na IT profesi. Jedna moje kamádka má 2 vysoké školy, mezi něž patří i technická kybernetika, troufám si tvrdit, že je pracovně velmi schopná, ale nijak se tím nechlubí, za feministku se nepovažuje a vaří také velmi dobře...
K Vaší polemice: někde jsem četla, že 1.pračku vynalezla žena, ale o 1.bombě bych to tvrdit nemohla. Marie Terezie údajně nebyla špatná matka či manželka. O rodinný život například Adolfa Hitlera jsem se nikdy nezajímala, ten zřejmě z hodin dějepisu budete znát lépe než já. Jeho mimorodinné působení známe oba. Pokud je feminismus sekta, pak nevím, kam zařadit některé náboženské směry. Pokud Vás zajímají ženy, které neustále regulují své výdaje za oblečení a šminky, podívejte se důkladně kolem sebe. Určitě nás bude víc, než těch, které neregulují. Předpokládám ale, že ty neregulované se Vám budou zdát zajímavější a proto ty ostatní nevnímáte.
Dále : nevolila jsem určitě špatně, odpad třídím, jezdím na kole a na kolečkových bruslích a na muže špínu neházím. Naopak, mám je ráda a pokud občas potkám osobu mužského pohlaví, kterou za MUŽE mohu považovat, ráda se na něho podívám a nejen to... Já ale jeho kvality posuzuji právě v kontextu dnešní doby a ne dle toho, jak sám sebe vidí. Nemohu za to, že já osobně jich vidím tak málo. Možná bych si měla koupit brýle...
Předpokládám, že jako odborník na IT technologie si občasné technické novinky neodpustíte (např.každý druhý rok nový mobilní telefon či alespoň každý čtvrtý rok nový operační systém). Je to ekonomické a ekologické? Je v porovnání s tím možnost žen vnímat informace a pracovat s nimi dražší, horší, nevhodnější? Jste ochoten připustit, že v dnešním jiném světě nejsou všechny ženy závislé na názorech a příjmech muže? Zkuste připustit, že svět potřebuje konečně trochu jiné zacházení,než dosud, nemá-li být zničen...
Vážený pane, děkuji Vám za vaši reakci, úvahu, humornou poznámku - nevím, jak to nazvat. Váš poslední odstavec mě přivedl k myšlence, že Vy sám se zřejmě necítíte být rovnoprávný a nebo jen Vás některá konkrétní žena naštvala. No, snad to nebudu i já. Přeji Vám hezký den a přiznávám: asi jsem feministka!

30123

07.07.2004 21:57

Paradox

Paradox

KITI 212.?.?.?

Trochu jinak: Čtou ženy časopisy pro muže?
Já ano a nevidím v jejich snaze o výchovu nových konzumentů žádný rozdíl. Vlastně ano:píše se tam o tom,jak "dostat" ženy, jaký nejnovější model auta, počítače, mobilu, parfému atd. si právě Vy musíte koupit, aby jste byli IN! Občas se tam objeví i rady jiné, např.pro muže odhodlané depilovat si celé tělo (zřejmě inspirace pro zmíněné zanedbané typy). Zmiňuji se pouze o společenských magazínech, jejichž názvy neuvádím, abych jim zdarma nedělala reklamu... Periodika pro rybáře,chataře, pejskaře a jiné -aře pochopitelně nemám na mysli. Pravdou ale je, že i tato hobby stojí dnes spoustu peněz.
Barevný svět časopisů umožní na malou chvíli únik od někdy ubohé reality. V některých případech rozzlobí ty, co si to nemohou dovolit, ty ostatní to možná inspiruje, slabé změní... Stále existuje možnost to nečíst a nekupovat.
A malá myšlenka z zamyšlení: má skutečně smysl do současného světa přivádět tolik dalších dětí? Zdrojů rapidně ubývá, stav životního prostředí se také nezlepšuje,všeobecný pocit nejistoty a nespokojenosti vzrůstá. Možná je na čase si připustit, že civilizovaná menšina se přežila a zodpovědní lidé mají možnost a právo volby. Stejné právo volby máme i v tom, jak na sebe působíme i v těchto reakcích.

30557

15.07.2004 20:56

Paní Rowlingová nechť si zamete před vlastním prahem

Paní Rowlingová nechť si zamete před vlastním prahem

212.?.?.?

Klídek! Když jsem se s novým literárním počinem paní R. a tím, co vyvolal,seznámila poprvé a četla některé diskuze nejen zde, měla jsem z toho depku a téměř se modlila, abych se nikdy za sítí či v rukou lékařů neocitla. Pak jsem si uvědomila, že každý autor má někdy tvůrčí krizi. Harry "Potěr" již dospěl a brzy bude problém chrlit další stovky stránek. Média toto bohužel špatně pochopila a další se jen nabalovalo.Za čas se objeví novela zákona, která bude stejně dokonalá, jako ty předchozí. Každý si bude mantinely vykládat po svém a Švejk se bude i nadále smát z každého půllitru.Pacientů zmíněných léčeben si opět budou všímat jen nejbližší příbuzní (pokud vůbec) a doufejme, že také lékaři. A paní R. mezitím napíše trilogii "Přelet nad hnízdem za kačky", "Vyhoďte ho vola ven" a "Harry na prášcích". Toť vše.

30972

08.08.2004 13:20

Budeme si pořizovat likvidátory RFID mikročipů?

Budeme si pořizovat likvidátory RFID mikročipů?

KITI 212.?.?.?

Smutné čtení, smutné závěry...Ovcím není pomoci, rozumných je pomálu.
Jediné, co mě uklidňuje je fakt, že tzv. "obyčejní lidé" , kteří podobná fakta nejsou schopni a ochotni vnímat, budou natolik pohodlní, že jim tento způsob kontroly nevadí. Většina ovcí to ráda příjme a některé se na to i těší - zde se mi vrací paralela k filmu Matrix a závislost na systému.
Je mi líto dětí, které v rámci očkování pro novorozence odjedou se svým čipem z porodnice, ale tato doba zřejmě skutečně nastane. Vidina nanobota "odpojovače" řešícího nefunkční důchodový systém, je zrůdná. Ale nemůže to skutečně nastat?
Jsem paranoidní? Jsem vědma? Ne, pouze realista. V každém případě mě uklidňuje vědomí, že každá civilizace zřejmě musí v okamžiku, kdy se přežila, uvolnit místo něčemu novému. Jen si v poslední době lámu hlavu, CO to vlastně bude. Možností spousta a žádná z nich mě neuklidňuje.
A tak filozofické a sci-fistické povzdechnutí: Se smutkem i nadějí hledím ke hvězdám a držím v ruce ručník...

31880

08.08.2004 13:37

Budeme si pořizovat likvidátory RFID mikročipů?

RE: Budeme si pořizovat likvidátory RFID mikročipů?

212.?.?.?

Technická a organizační otázka: pokud chodíte do banky, také musíte neustále odolávat tlaku na zřízení či převzetí karty? Karty jsou často vnucovány zdarma, o nátlaku na přechod na telefonní či internetové bankovnictví nemluvě.
Mám za sebou (již před lety) odmítnutí a následnou likvidaci takto vnucené karty. Od té doby jsem v evidenci a téměř při každé návštěvě přepážky čelím dotazům, proč tak výhodné služby odmítám, když TO MÁ A POUŽÍVÁ KAŽDÝ.
Mé počáteční odpovědi technického charakteru byly většinou obsluhou přepážky v bance s natrénovaným úsměvem a naivním pohkedem nepochopeny , protože "něco takového se stát nemůže" !!! Vysvětlovat dámě, která se ani nedomluví se zahraničním klientem požadujícím pouhou výměnu peněz, cokoliv podobného či náročného na přemýšlení nemá smysl.
Nyní pouze hlásím : "Ano, vím, že je to dražší", "Ne, nevadí mi tu stát", "Podívejte se do databáze, že kartu nechci" a podobně.
Je to někdy trapné a ostatní důsledky raději nedomýšlim...

31881

09.08.2004 21:49

Budeme si pořizovat likvidátory RFID mikročipů?

RE: Budeme si pořizovat likvidátory RFID mikročipů

KITI 212.?.?.?

Takže je to vlastně v pohodě! Opět klasický názor, že jednotlivec se může skutečně svobodně rozhodovat bez ohledu na ostatní vazby a souvislosti. Nevím, proč se vždy na palubě potápějící se lodi musí hrát a proč se po pasažérech chce, aby se ještě radovali, nebo aby alespoň byli smíření ...

31918

17.08.2004 20:09

Tak už je to jisté: jsem dědkem

Tak už je to jisté: jsem dědkem

KITI 212.?.?.?

Gratuluji!
Ze Zvědavce - Děd Vševěd ([velký smích]). Za fotky babiček se také přimlouvám.

32202

28.08.2004 19:23

Přísně střežené tajemství

Přísně střežené tajemství

KITI 212.?.?.?

Výborný článek! Připomněl mi historku, kdy jsem si zakoupili mikrovlnnou troubu s tolika funkcemi, že by možná při přeprogramování mohla řídit hvězdné koráby. Návod ale v řeči, kterou vládnu nejlépe (pochopitelně češtině) přiložen nebyl. Tak jsem za dlouhého zimního večera vytvářela manuál překladem z angličtiny, němčiny a polštiny a místy jsem si vypomáhala svou dost bujnou fantazií. Dokonce jsem vytvořila i ilustrace. Se svým dílem jsem byla velmi spokojená a celé jsem je svázala a vydala v neohmatatelném obalu a donesla do kuchyně, kde jsem je pyšně nabídla pánům tvorstva.
A výsledek? Oni to nečetli, protože těch pár tlačítek prostě intuitivně pomačkali a zbytek je nezajímal. A pak mi něco povídejte ! [chechtot]

32643

14.10.2004 19:55

Ako sa mi predstavili feministky

Ako sa mi predstavili feministky

KITI 212.?.?.?

Hmm, zajimave. Hned v pocatku textu informace, kdy zrejme doslo k zmene z muzskeho pohlavi snatkem na zenske a pak strasny horor! Hledala jsem tam nejake rafinovane postupy feministek, ale prislo mi to spise jako ubohe vyrizovani si uctu, takze jsem se moc noveho nedozvedela. Vse se da zneuzit, staci existovat a stat se tak subjektem pro jine lidi. Za chvili by se kazdy z nas musel bat i dychat! Lepe jiz bylo, odvahu!

34974

08.12.2004 17:24

Analýza příčin debaklu ČSSD ve volbách

Analýza příčin debaklu ČSSD ve volbách

212.?.?.?

Přidávám se k žádosti o důkladnější vysvětlení poslední věty článku. A také doporučuji v očekávání dalšího vývoje navštívit stránky www.mpsv.cz (osobní stránky pana ministra a diskusní fórum). Proč? Pro pochopení i pobavení.

38129

12.12.2004 13:44

No dobrá, tentokrát jsem tím hlupákem já

No dobrá, tentokrát jsem tím hlupákem já

KITI 212.?.?.?

Chléb a hry...
Přírodní člověk se má co ohánět, aby přežil. My, rozmazlení technikou, kupujeme stále nové věci, abychom roztáčeli kola spotřebního průmyslu. A aby nám nedošlo, že za přemrštěné peníze kupujeme stále zbytečnější zboží, je toto oděno do lesklejšího a nápadnějšího hávu, vybaveno novými a novými funkcemi, které nás zabaví a zaměstnají, abychom pěkně seděli doma a konzumovali. A ti moudří, co hledají střední cestu jsou někdy stavěni před rozhodování:Mít či nemít, toť vše. Přeji zlatou střední cestu...

38408

19.12.2004 09:04

Ano, Virginie, Santa Claus existuje

Ano, Virginie, Santa Claus existuje

KITI 212.?.?.?

Četla jsem zajímavý článek.Nevím, zda se hodí k vánoční náladě a potřebě obdarovávat,tak jen pro zamyšlení:www.zeme.mysteria.cz/view.php?cisloclanku=2004121401

38866

09.01.2005 19:20

Povolání v ohrožení

Povolání v ohrožení

KITI 212.?.?.?

Názor ženy :
V zemi, kde vzniká spousta nepřehledných zákonů, je prostě o jeden nepovedený více. Veřejnost určitě nepředpokládá, že by někdy nastala doba, kdy ženy opustí své rodiny a půjdou bojovat. To je směšné. Proto si tím většina lidí hlavu neláme. Občas se někdo vyslovením svého názoru zviditelní (což právě činím nyní i já), ale v zemi Švejka se i nadále nic neděje. A mám-li vyslovit svůj postoj v této věci, tak se musím pouze smát. Představa žen zacházejících bez předchozí přípravy s vojenskou technikou je vskutku zábavná. Pokud existují mladí muži, kteří pro své "závažné" zdravotní obtíže získali tzv. modrou knížku či pro nepřekonatelný odpor ke zbraním raději vykonávali svou "povinnost" v rámci civilní služby, je logické, že existují i tací muži, kteří by ve své pohodlnosti poslali do války ženy. Zejména by mě zajímalo (půjdu si důkladně novelu branného zákona pročíst), zda se povinnost narukovat bude týkat i politiků . A i kdyby k té hypotetické možnosti války došlo, bude se jednat o takové technické prostředky, kdy bude jedno, KDE člověk umře. Zda se zbraní v ruce nebo přikrčený za pecí či někde ve vězení či u zdi. Nikdo nemá právo nutit (promiňte ten patetický tón) dárkyně života k tomu, aby ho braly. A pokud existují ženy, které o službu ve zbrani stojí, ráda bych je alespoň v této diskusi poznala. Obávám se ale, že v reakcích k tomuto článku mi maximálně vynadá pár šovinistů...

40153

10.01.2005 00:28

Povolání v ohrožení

Povolání v ohrožení

KITI 212.?.?.?

Při návratu z jiných stránek malé shrnutí:
Pro Méďu-Béďu: Myslím, že je rozdíl mezi spojením zárodečné hmoty a přivedením člověka na svět a jeho další výchovou pro život. I jinak mě Váš příspěvek pobavil. Já ale nevyznávám bohyni Kálí, více se mi líbí Buddha, odtud pramení má filozofie...
Pro pana Včeličku: Představa těhotné ženy v zásobovacím voze, či někde na štábu mi přišla směšná.Těch se to ani netýká. A skutečně si myslíte, že by v onom hypotetickém případě povolání žen do zbraně dostaly možnost si vybrat u jakého vojska či zbraní konkrétně chtějí sloužit? A ženy mají ještě jeden malý technický problém, který mužům ve zbrani nehrozí (mám na mysli ženy v reprodukčním věku, které nejsou těhotné).
Pro Martyho: Dnes se z práce v 15.00 již neutíká. Jsou-li takové profese, prosím o informaci, možná ráda změním zaměstnání.
Pro Oji(ho): Nevím, které ženské organizace přišly s návrhem tak nejapným, já podezírám spíše nějaké recesisty ve vládě nebo nějaký svěží vítr vanoucí v Bruselu.
Musím ale přiznat, že mi tu chybí reakce žen,takže to asi s naší touhou bojovat nebude tak horké...

40184

12.01.2005 20:37

Povolání v ohrožení

RE: Povolání v ohrožení

KITI 212.?.?.?

Bystrý Hade , psát do zdejšího diskusního fóra má smysl, přináší-li člověk INFORMACE. Diskuse, kde se lidé vzájemně napadají, mi nepříjdou zábavné. V době internetu mám prostě pocit, že již dávno bylo vše řečeno, informace se ředí a zkreslují a výsledkem je všeobecná naštvanost. Občas se nechám unést a něco napíšu(to jsou ty "naše" emoce), pak se pobavím u reakcí, nad některými zakroutím hlavou a dál valím tu svou kuličku jako my všichni. Zde již dávno vzniklo několik diskusních front a všimněte si, že někdy stačí nepatrná jiskřička a příspěvky posunou komentovaný článek jinam.
Zdejší stránky patří "zvědavci" , takže budu-li mít pocit, že mám co sdělit, ráda tak učiním.
Jinak do roku "kohouta" Hadům mnoho zdaru!

40424

12.01.2005 20:49

Povolání v ohrožení

RE: Povolání v ohrožení

KITI 212.?.?.?

Dovolím si Váš text dokončit:
A Žena objevila PENÍZE a od té doby je MUSELA vydělávat.
Muž objevil ZÁKONY a začal je používat ku prospěchu SVÉMU.
A Žena přestávala mít ČAS zůstat ženou a musela se stávat MUŽEM.
A Muži se to přestalo líbit a NĚKTEŘÍ se z toho po.rali!

Zbývá malá otázka, kdo si tento současný vývoj vlastně přál?
Na to ať si odpoví každý sám...

40427

12.01.2005 21:08

Povolání v ohrožení

RE: Povolání v ohrožení

KITI 212.?.?.?

Myslím, že zákony se často schvalují "v jednom balíku", takže se může stát, že při jednom hlasování se lehce sfoukne zvyšování platů poslanců i branný zákon. Lze tušit,jak se zákony připravují. Řeknu to pokud možno korektně: V danou chvíli se navrhují a schvalují zákony v úpravě řešící momentální potřebu "většiny" či nějaké zvláštní "dohody" napříč politickým spektrem. Jednotlivec nikoho nezajímá!
Pokud se nám zdá, že momentálně nám nic nehrozí či pokud nejsme schopni nyní pochopit, jak se dá daný zákon po(a zne)užít, neznamená to, že se tak nestane. Hraji se sebou takovou malou paranoidní hru. Když si přečtu, co pěkného nám zase odhlasovali, zkusím si představit ty nejhorší důsledky , abych pak mohla být příjemně překvapená,že to tak nedopadlo. Smůla je, pokud se člověk občas trefí...

40429

16.01.2005 18:00

Feminismus jeskynního muže

Feminismus jeskynního muže

KITI 212.?.?.?

Hmm, to zase bude veselá diskuse! Podobné otázky nad kvalitou uměleckých děl si kladu často, ale většinou si seženu informace a pak si včas rozmyslím, zda musím takto svůj čas a peníze obětovat.
O osobě dobrého herce pana Duška si na základě jeho projevu v několika posledních filmech, kde jsem ho měla tu čest vidět, nedělám iluze. Zřejmě má smůlu, že mu jsou nabízeny podobné role, dobrý herec však nemusí brát vše.(Uznávám, na Hamleta je trochu starý.)Faktem ale zůstává, že mu ty "slizké" role sedí nejvíce.
Omlouvám se autorovi článku, pokud se ho dotknu, ale stále mi vrtá v hlavě, co ho tak pobouřilo. Pokud má strach, že podobná kultura bude programovat ženy proti mužům, je zcela na omylu. Spíš si myslím, že pár divaček propadlo "klukovině". Mohl se dívat s nadhledem kolem sebe a radovat se z toho, že jeho se taková "ubohost" netýká.

40680

16.01.2005 22:05

Feminismus jeskynního muže

RE: Feminismus jeskynního muže

KITI 212.?.?.?

Pane "úsporné vozidlo" ,
zvědavost mi nedá (vždyť jsme na "zvědavci"):
Vy se domníváte, že je jedno, jak na sebe partneři i po tolika letech manželství mluví? Jen se ptám, zda svůj příspěvek včetně posledních 3 vět myslíte vážně?

40697

16.01.2005 23:33

Feminismus jeskynního muže

RE: Feminismus jeskynního muže

KITI 212.?.?.?

A tak já ten smysl pro humor otestuji-uvádím pár citátů:
1) "Jsou-li utlačováni muži, je to tragédie. Jsou-li utlačovány ženy, je to tradice." (Bernadette Mosalaová)
2) "Muži se nezmění, dokud nebudou muset." (Dora Russellová)
3) "Nic nepošramotí okvětní plátky mužství víc, než troška feministického deště - pár kapek je vnímáno jako liják." (Susan Faludiová)
Za česky přechýlená příjmení se omlouvám, respektuji překlad.

40699

17.01.2005 11:32

Feminismus jeskynního muže

RE: Feminismus jeskynního muže

KITI 212.?.?.?

Zde se názorně projevuje dvojí metr na člověka. Když muži pronášejí řekněme poněkud neuctivé výroky o ženách, je na to reagováno shovívavě - muži nestárnou - to byla taková klukovina a pod. Když se žena zachová podobně, je trapná, sprostá, feministka a pod., ženy se tak přece nemohou chovat. Co když si divačky myslely, že se od nich podobné zapojení do hry prostě očekává?
Zjednodušme popis situace na to, že jste v zaměstnání obdržel vstupenky na představení, které vás zklamalo, styděl jste se za chování některých kolegyň, které Vám jindy připadaly jako docela normální ženské a současně Vám bylo trapné odejít z představení.
Takhle vznikl článek, následná diskuse a každý z nás se trochu poodhalil ve svých názorech. V tom je možno vidět i přínos... [smích]

40727

17.01.2005 21:58

Feminismus jeskynního muže

RE: Feminismus jeskynního muže

KITI 212.?.?.?

Můj smysl pro absurdní humor je zde, a je Vám zcela k dispozici pane Oji (nedá se Váš nick skloňovat? - takhle to vypadá poněkud nepatřičně).
Snažila jsem se o konstruktivní přístup, chtěla jsem se vymotat ze svých pomýlených myšlenek a čtu Vaši reakci již poruhé a ani za současného použití obou hemisfér prostě nechápu. Tak oč vlastně jde? Proč vznikl článek? A co na to Jan Tleskač (jak se říká v podobných situacích mezi čtenáři Reflexu)?
S periodičností našeho (t.j.ženského i mužského) bytí musím souhlasit. Na toto téma se myslím také vyjadřoval slovutný guru Saí Baba ve svém pojednání o vztazích. Pokud si nevyřešíte své vztahy v tomto životě, v příští reinkarnaci přijdete Vy na svět jako žena a bude se to tak dlouho střídat, až se to dořeší. Takže až půjdete ve svém příštím životě na představení paní Duškové, hezky si tento kulturní zážitek užijte a neberte si moc vysoké podpatky, aby Vás pak večer nebolely nohy... [velký smích]

40753

30.01.2005 18:36

Jak jsi mohl ...?

Jak jsi mohl ...?

KITI 212.?.?.?

Posílám tip : http://pes.internet.cz/clanky/2005/01/41407_0_0_0.html

41919

30.01.2005 18:42

Osvětimské dozvuky

Osvětimské dozvuky

KITI 212.?.?.?

Trochu mimo téma, i když: "všeho moc škodí - i těch svátků". Vyhlašování dalších a dalších státních svátků s odpovídajícím pracovním volnem zvyšuje mzdové náklady na zaměstnance (alespoň v ČR)

41920

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Neurčeno 2

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 3

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 21

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 12

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
23,52 Kč
Euro
26,63 Kč
Libra
29,65 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
16,33 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
21,58 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,72 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
33,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 317,47 Kč
1 unce stříbra
417,52 Kč
Bitcoin
230 640,18 Kč

Poslední aktualizace: 4.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?