Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 35 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, External Observer, Jen tak ze zajmu:, Observer External, Pamětník.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.07.2020 06:09

Minister Korčok prekročil svoje právomoci a kompetencie

RE: Jsou zde dva extrémy

Observer External 213.?.?.?

To by me zajimalo kdo vlastni akcie Veolie. Doposud jsem o tom nepremyslel a nikde jsem to nehledal...

380421

23.07.2020 16:26

Trump se mýlí

RE: Vítězové prezidentských voleb v USA

External Observer 213.?.?.?

Jen doplním váš postřeh, že nejde zdaleka jen o Kennedyho mladšího, neb před ním byli minimálně ještě další dva - kteří už pomalu mizí z paměti, nebo se o nich takřka neví.

A to díky tomu, že nebyla televize a nebylo to celé tak spektakulární jako u JFK, taky je to delší dobu a paměť je krátká.


McKinley, prezident před začátkem první světovou válkou, dopadnul jako JFK.
Pojmenovali pak po něm na památku nejvyšší horu Ameriky, když už to měl předčasně (cizí rukou) za sebou.

A před ním jak je známo Lincoln...

Někteří dokonce spekulují o překvapivém konci třetího volebního období prezidenta Roosevelt. (žádné omezení na dvě volební období před Rooseveltem nebyla)Takže si ani nemohl užít svůj triumf na konci duhé světové...

380700

30.08.2020 00:15

Co se stalo s tou Amerikou, kterou jsem miloval?

Těžko odpovědět na otázku z nadpisu

213.?.?.?

Možná by se ukázalo, že ta země ani nikdy neexistovala.

Těžko dát odpovědět na titulní i závěrečnou otázku, když nebylo nedefinován ten minulý ideál. Nevíme a jak ta země nebo společnost kterou jste miloval ve vaší zkušenosti, nebo snad jen představě vlastně vypadala a kdy to tak bylo.

Lidi jsou mnohdy nespokojeni se svojí situací, ať osobní, nebo v zemi kde žijí a tato jejich osobní zkušenost, či dokonce trauma, se pak promítá do obrazů a iluzí které si projektují o jiné společnosti nebo zemi, a to začasté na základě fitivních obrazů šířených pop-kulturní propagandou typu Hollywood, Hudba, nebo promyšlená státní propaganda placená a šířená rozhlasem.

Možná šlo jen o projekci a při bližším pohledu by se ukázalo, jak již jsem uvedl nahoře, že taková země ani nikdy neexistovala.

381617

02.09.2020 13:59

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

RE: predpoklady k rozvoji

213.?.?.?

A co demografické trendy? Spojené státy v zásadě populačně rostou "udržitelným způsobem" procento za rok deset procent za deset let. 270 mil před deseti lety, 300 mil teď 330 za deset let. A vnitřně expandovat mají taky kam.

A technologický náskok je i hnaný i tím zbrojním průmyslem. Materiálové inženýrství atd.

Ono se to docela dobře rozvíjelo na řekněme úplně prázdném obřím kontinentu, kde poměrně malé množství původních obyvatel vymizelo ve srovnání s Evropou a přísunem levné pracovní síly.

To má teď k dispozici Čína relativně taky. Akorát místo černochů vozených z Afriky galerama přes Atlantik, si dováží vlastní levnou pracovní sílu rychlovlaky z venkova.

A jakkoliv souhlasím s tím, že Čína se během třiceti let posunula na nesporného technologického lídra, je třeba vidět, že se tam neposunula vnitřní hnací silou, ale pomocí studentů, kteří přijížděli a přijíždějí právě z těch spojených států a jejich univerzit. Bez toho by jednoznačně nebyli tam kde jsou.

Nikoliv vnitřní systém a školství Mao Ce tunga před třiceti lety - udělal ten zázrak, ale zahraniční školství a jejich absolventi, a zahraniční investice do Joint Venture podniků v samotné Číně. Kvalitní absolventi zahraničních univerzit se zapojili do místních národních firem. Tím dávali předpoklady aby si v místních národních firmách budovali zkušenosti a kariéry další místní lidé.
Zatímco Čínský absolvent MIT se vrátil a nastoupil do Huawei, Východoevropský absolvent se vrátil do země a našel vybydlenou fabriku, Tesly co vypadá jako po bombardování v čtyřiačtyřicátým nebo v Jugoslávii, takže nastpoupil do nadnárodní korporace zpátky v v Německu nebo US.
A Čínský absolvent po deseti nebo dvaceti letech praxe v Huawei, učit na místní lokální technickou univerzitu pro místní lidi a elitu, zatímco východoveropan maže Caltech do Californie, nebo podobně.

O tom to je.

Jednalo se ovšem o excelentní model řízení ze strany Čínské vlády a geniální politiku, to bezesporu, protože to na rozdíl od států východního bloku dokázali tímto způsobem směřovat a uřídit.

Teď půjde o to, jestli ten systém proměnili natolik, a budou mít natolik podnikavého ducha že tam vybuduje ta první generace co se vzdělávala na západě ty Harwardy Oxfordy a Ivy League. Aby ten trend udrželi.
Teď jim ten Research and Development jede, ale pokud jim dojdou ti studenti a ti zkušení odborníci může se ta křivka klidně zase obrátit dolů. Pokud by západ zavřel dveře Číňanům řekněme na 10 20 let n univerzity, je otázka jetsli to dokážou udržet.
To že byla jedna generace byla chytrá ambiciózní a vzdělaná, neznamená že další generace zblblá a zpohodlnělá konzumem nebude blbá. Jak je vidět velmi pěkně tady u nás doma v ČR.
To se ovšem ryze teoreticky Číně stát může klidně stát taky.

381685

21.09.2020 09:01

Incident v Bille

Ješte že jste v Čechách

213.?.?.?

Moc hezký příklad ze života do diskuze. A to ještě nic nebylo.

Teď si představte, že by to tu bylo jako v zámoří a jeden měl jeden v kapse Beretu a druhej ČZetu. Jste si jistý že by skončilo jen u pěstí, když jim přetekly nervy? A jak by mohly vypadat komentáře a titulky v mainstreamu i na alternativě když by vás napadli? "Dva vlastenci bránili zákon, když muž nedodržoval nařízení". Nebo podobně.
Rozhovor v televizích - "Ten chlap neměl roušku, jen jsem ho slušne upozornil... ". "Muž bez roušky zaútočil na zákazníka (útokby bylo to vaše Hú, hu a pohyb rukama), ten se bránil". "Byla to sebeobrana". A pod.

Jestli by jste si pak ještě druhý den mohl klást otázku, kde se v nich bere to vědomí, že oni jsou tady od toho aby prosazovali pořádek.

Buďte rád že jste byl v Bille v Praze.

382189

05.10.2020 12:32

Zatím nekomentovaný výsledek voleb

Dva miliony doma

213.?.?.?

U voleb nebylo dva miliony tři sta tisíc voličů - z těch co chodí k volbám celostátním.

Jednak proto že to tak je vždycky, kraje mnoho lidí neberou. Druhak bo Covid.

Je tedy těžké věštit z křišťálové koule, co bude.
Jedná o jiné volby než obykle.

Naopak hodit lístek v skoro to samé množství lidí co se na to vykašlali a zůstali , doma. Dva miliony osm se tisíc..

Ti ovšem volili různé zakuklené zelené, nebo lidovce, schované v různých regionálních sdruženích "Plzeňáci" - kterým by ovšem lístek kdyby na něm bylo napsáno KDU jinak nehodili.
Za rok Plzeňáci a Jihočeši do Parlamentu kandidovat už nebudou, takže to bude o dost jinak.

Ti co přišli teď přijdou zase. Je otázkou, až ten dva a půl milionu přijde k volbám za rok, jak budou hlasovat oni.

ODS a TOP uspěly jen proto že šli leckde (Pardubicko) v koalici, jinak by dopadli taky jak Sedláci u Chlumce a vyhořeli by.

Pokud se tímhle nepoučí a nespojí do celostátních koalic, požere je za rok D'Hondtova metoda přepočítávání hlasů a zvýhodnění velkých stran a možná odejdou do politického nebe.

Naopak voliči strany, co teď zůstali doma, možná kvůli koronáči, a ubrali v osmi 0,3 procenta a nevešli se tak do pětiprocentního kvóra, za rok patrně zvednou svoje zadky a zase dorazí protože k celostátním volbám chodí.

382658

05.10.2020 20:27

Zatím nekomentovaný výsledek voleb

RE: Komunisti OUT?

213.?.?.?

Ještě bych stranu neodepisoval tenhle rok. Ztratili v porovnání oproti minulým krajským volbám, ale ve většině krajů propadli tak o čtvrt až půl procenta pod pět. Vyjímečně o víc. Ve svých tradičních krajích se přes pět dostali.

V krajích jim chybělo vesměs pár stovek voličů, při tý nízký účasti, aby se přes pět dostali. Dostali ale dost za uši. Nicméně nedorazilo milion třista voličů (když vynecháme Prahu, která nevolí).

Jižní Č, 4,77%, Olomouc 4,71%, Hradec 4,51%, Jižní M. 4,44%, Vary 4,41%, ,Střední Č, 4,26%, Zlín 4,04%, Pardubice 4,01%

Ústí 6,26, Severní Mor. 5,89, Vysočina 5,26,

Liberec 3,22

TOP 09 a STAN jsou na tom furt jednoznačně daleko hůř - a o takových výsledcích si můžou nechat zdát, a jako samostaný subjekty jsou zralý na výmaz, protože jim vyšší účast hlasy nepřinese. Můžou se spasit jen v koalici s někým.

U celostátních voleb bude jiná účast a voliči, ještě jednou dorazí..

Ten trend je ale bez diskuze nemilosrdný a sestupný dlouhodobě, o tom žádná.

Babiš funguje jako kdysi Havel, nebo jako vysavač. Polibek smrti. Koho políbí, tomu se dozajista nebude dařit

Nebo jako ten vysavač, když ne Lux.

V prvních volbách vysál hlasy a zdecimoval pravici.
V druhých volbách vyluxoval Soc Dem.
A po tom co ho podpořila po druhých volbách z parlamentních lavic podmíněně Strana, tak teď vysál i část jejich voličů - těch co přišli o víkendu k volbám.

Jakkoli máte pravdu že jde zastaralý koncept z doby před sto lety... Tak si položte otázku kdo ten koncept nahradí něčím lepším modernám. Patrně nikdo. A dosavadní rozmanitost, jedni na západ druzí na východ, nebude nikým nahrazena a zůstane jen normalizační uniformita - jen v opačném směru než před čtyřiceti lety.

Ale strana má na kahánku.

Babiš si ale se svým Luxem koleduje o osud Fica.

382674

05.10.2020 23:08

Zatím nekomentovaný výsledek voleb

RE: Nepřehánějte to s tou fikcí

213.?.?.?

Asi je třeba rozlišit dva druhy finančních příspěvků od státu.

a) Příspěvek za obdržené hlasy ve volbách.
b) příspěvek za získaný mandát.

Za mandát je to čtvrt miliónu za rok i v krajských volbách.
https://www.irozhlas.cz/volby/krajske-volby-hnuti-...

KSČM přišla o 73 miliónů, Soc Dem. o 88 mega celkem.

ad a) U celostátních voleb kdo překročí tři procenta má nárok na příspěvek za hlasy na činnost strany.

382676

07.10.2020 09:33

Tajné služby Západu sú na smiech už i laickej verejnosti

RE: da sa celkom s uspechom predpokladat

213.?.?.?

Čili Nord Stream. Jenže zhledem k tomu že ten zemni plyn je dlouhodobe povazovany i Nemeckou vladou za vyhodny a prinosny pro Nemecko, tak zadavatel asi pochazi odjinud. BND muze byt vykonna slozka, pracujici pro cizi zajmy, a ozbrojena pest velkych penez, ale zadani prislo asi odjinud.

382746

02.11.2020 10:36

Covid-19 osvětlil nejtemnější agendu DARP, část 1

RE: Calea 1994

213.?.?.?

Už v roce 1939-40 se lidé obávali komunikační techniky umístěné v jejich domech. Pěkně to popsal Vojta Beneš, poslanec, senátor a bratr prezidenta v jedné ze svých knih, kterou sepsal po válce. Dění po 15.březnu 1939 a po odchodu mého bratra ze země:

"V místnostech kde byl instalován telefon jsme mluvili šeptem, na druhé straně místnosti a někdy byl dokonce telefon zakrýván polštářem a peřinou aby došlo k utlumení zvuku. Proslýchalo se totiž, že Němci přivezli do Prahy nové telefonní ústředny pomocí kterých je možné přístroj zapnout na dálku."

O tom že se už v roce 1939 s úvahami a obavami nepletli dnes víme dne už mnohem více. Velmi pěkně o tom pojednává například kniha:

..a naslouchali pro Hitlera: Tajná říšská záležitost: odposlouchávací centrály Třetí říše (Gellermann, Günther W. 1995, 2008, 2010)
https://www.kosmas.cz/knihy/157937/...a-naslouchali-pro-hitlera/

Stejně tak v roce 1989, před listopadem vyšel v časopise der Focus v západním Německu obsáhlý článek, dokonce na titulní straně, že technická infrastruktura na hranicích s východních blokem určená údajně k sledování hrozných hord z východu je využíván dvojím způsobem, nejen k sledování ven, ale i k sledování dovnitř - na Němce samotné a jejich politiky.

V zásadě můžeme shrnout, že telefonní centrála je vždy za každého režimu zneužívána jako technický prostředek k ilegálnímu (nebo de jure legálnímu) trackování a sledování lidí v dosahu té ústředny.
O tom že to občas dokázal napíchnout taky protivník, který tam podsunul upravené čipy a integrované obvody ani nemluvě. O tom je také celá kauza Huawei. Nejde o tom kdo na ústředně bude. Ale o tom kdo na ústředně nebude. Od doby kdy jsme si zrušili vlastní vývoj elektrotechniky, vytunelovali Teslu a zprivatizovali SPT Telecom máme zásadní bezpečnostní problém...

Zásadní problém je v tom, že to není používáno jen k opravdu závažné trestné činnosti, ale jako pre-krime a k hledání preventivního kompra na kohokoliv, nebo předem vybrané cíle a tytou jsou pak tímto vydírány a manipulovány aby sloužili jako živá rezidentní síť na předem určených místech.

Čili není to tak, že se nemusím bát, bo nic nedělám - ale každý může být vybrán kvůli kdejaký banalitě (manželská nevěra), načerno poražený prase, malá domů ze Socialistického vlastnictví nebo od zaměstnavatele, i jenom blbý pomluvy příbuzných a kolegů v práci za zády jsou užívány k tomu, aby se z něj stal spolupracovník...
Ten sytém funguje jako automatická dálková zpovědnice v kostele, která zaznamenává hřichy... Pro potřeby vrchnosti.

Co chtějí vědí o člověku Haleluja, mají na to fonotéku Haleluja:
https://www.youtube.com/watch?v=H1SJDxBQ4qU

Každopádne ta Calea 1994 je zajímavá.... Dík za zmínku

383712

02.11.2020 23:31

Krok uzamčení

RE: Vypadá to tak...

213.?.?.?

Bingo. V Africe se krize nekoná - a jeden z hlavních důvodů je, že medián populace je kolem dvaceti let, moře mladých lidí... a k tomu leckde věk dožití je běžně 40 let, nebo pade. Takže - jak tam nemají ty domovy důchodců a lidi kolem sedmdesátky osmdesátky, tak tam vir nakonec nemá co kosit (s vyjímkami), jako v Itálii.
A to tam nemají tto zdravotnictví - jaké známe z Evropy nebo USA. A nic se neděje.

Čili - váš laický postřeh, že bude "pokoseno" a vir nebude mít kde brát, se zdá být podložena daty odjinud.

383748

03.11.2020 10:46

Prezidentské volby v USA a tajná finta Demokratické strany?

To už tu bylo před čtyřmi lety...

213.?.?.?

Už to tady párkrát bylo. Například když LBJ nahradil odstraněného JFK. Jenže!

Jenže už u minulých voleb se taky spekulovalo přesně o téhle variantě... Předčasné úmrtí...., starého kandidáta... bla,bla a místo toho nastoupí č.2. - tehdy Pence. A nakonec? Nic a skutek utek. Čili opatrně s těmi variantami a je otázka, jestli přání není otcem myšlenky...

Podobně o krachu US a Dolaru se spekulovalo už na stránkách zdejšího tisku od roku 195X a kde nic tu nic. Ovšem už bratr plukovník Muamar správně upozornil v Moskvě kolem roku 1987-8, že se krach západu nejenže nekoná, ale je vidět ústup východu a západ (jeho elity) neustále pokračující ve svých akcích. Nakonec měl jako správný analytik si možnost tuto teorii v roce 2011 v posledních minutách svého života potvrdit.

Čili ano, i Viceprezident Prezidentem je jeden ze scénářů se kterými tvůrci scénářů počítají jako s jednou z možných budoucností a variant, protože k úmrtí Potus došlo několikrát. Ovšem je to i scénář - který se nemusí vyplnit - stejně jako se nevyplnilo přesně úplně ta samá úvaha před pěti lety, kdy se spekulovalo o věku Trumpa a jeho nahrazením Pencem. K čemuž evidentně nejen nedošlo, ale i mistr kandiduje na druhý mandát.

Jak trefně poznamenal v rozhovoru pro televizi jeden velmi významný světový politik, je pozoruhodné, že bez ohledu na to kdo vyhraje volby, na směřování a politice světové velmoci to stejně nic nezmnění.

Na vnitřní politiku a život občanů USA to ovšem vliv má.

Stejně tak je postřehnutelné, že US připomíná Sovětský svaz konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let, kdy se mluvilo o vládě gerontokracie...

383758

03.11.2020 22:56

Prezidentské volby v USA a tajná finta Demokratické strany?

RE: Prezidentské volby v USA

213.?.?.?

Za Trumpem ale stoji AIPAC a vlivní lidé z Izraele, je otázkou jestli to stačí, ale vždycky platilo že kdo má tyhle lidi za sebou není na tom špatně....

383779

27.12.2020 22:02

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

213.?.?.?

Velmi správně. Jen doplním že tady byla řada ekonomů, kteří měli kvalifikaci k tomuto řízení, například Vlasák i jiní, kteří seděli ve státní plánovací komisi.

Během roku 88-89 - ještě před listopadem 89 varovali, že pokud se budou realizovat plány ekonomické transformace - podle lidí z prognostického ústavu, tak to znamená že se vydáme na cestu obřího zadlužení, které bude v XXX milardách a procentech HDP do pěti - deseti let.

Někde k tomu mám údaje, kdyžtak sem doplním později link.

Samozřejmě že je také třeba vidět že lidé prognosťáku, Klaus, Dlouhý, možná Dyba studovali na západě. Dlouhý v Lovani, Klaus ve státech. Zadarmo, Respektive byli sponzorováni západem. Na studiích byli podchyceni a pak dosazeni do funkcí. Pak se od nich očekávalo že splatí "svůj" dluh.
Ta splátka dluhu za jejich studia mezi tisíce, studentů nás přišla pěkně draho.
Kitajci tuto chybu neudělali.

Musíme se ovšem ptát, jestli bylo v naší moci dosadit tyto kvalifikované lidi do funkcí oproti postavám tlačeným západem, když se nebylo o co opírat. Ve chvíli kdy rezignovali na armádu, na LM a nakonec i na moc, tak už tu nebyla síla která by tam tyto lidi dosadila.

385103

27.12.2020 22:16

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

213.?.?.?

Správně. Akorát vám uniklo to, že je-li někdo Blb, tak to je právě ta kvalifikace pro kterou byl vybrán na danou funkci. Čili to že byl někdo byl vybrán na funkci - jak se evidentně stalo, nevylučuje se vzájemně s tím býti blbem.

P.S. Klaus studoval v 69 na Cornellově univerzitě, výslovnost má strašnou, ale anglicky evidentně umí. Tam byl evidentně natypován k pozdějšímu vybrání.

385105

27.12.2020 22:19

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

213.?.?.?

prvni milost dal ...Vasek. Havlu jste myslel. Prepsal jste se...

385106

28.12.2020 16:36

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Ale plakani

213.?.?.?

Výborně. Taky mě to napadlo. A rád vidím že nejsem jediný kdo si dal v duchu rovnítko mezi Den trifidů a Covid.

385131

28.12.2020 16:41

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

213.?.?.?

Cit: Definitivní vysvětlení tohoto jevu neznám.
Šlehtění a eugenika.
Jako s jezevčíkem, nebo starokladrubským vraníkem.

A k tomu díky vlivu nepotismus a místa pro lidi z rodiny.

385132

28.12.2020 19:50

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

213.?.?.?

Kupříkladu Miloš Zeman je ukázkový přiklad. Nepracoval v prognosťáku ČSAV, ale prognózoval v podniku Agrodat, kde se věnoval futurologii a též komplexnímu modelování modelu republiky, kromě své práce.
A měl kontaky na nějakou světovou futurologickou společnost, nebo co, na západě, se kterými komunikoval.
Po letech se musíme ptát co to vlastně ta světová futurologická společnost byla ...

A byli datoví analytici, když nechceme použít slovo prognostik ři futurolog co dělali třeba ve výpočetním středisku ve Slušovicích (později taky prebendy v politice), nebo v PVT.

385140

28.12.2020 21:06

Má Západ ještě nějakou levici?

RE: Hmm,

213.?.?.?

Jakkoliv máte i vy pravdu je tu ovšem jeden problém - který jste přehlédnul nebo nezmínil.

Mnoho z těchto úspěšných firem to nemá zadarmo a jsou dnes aktivními spolupracujími politické policie - státní bezpečnosti.
AVG(AVast), Seznam, Student Agency, za všechny z těch které jste jmenoval.

Čili svůj úspěch musí vykupovat tím samým o čem se mluví jako odporném v předchozím režimu, kdy podobnou činnost vykonávaly různá PZO, Plavba Labsko Oderská, firmy provozující montáže v zahraničí a Import a Export.

Takže za jejich úspěchem rozhodně nestojí jen jejich aktivita a činnost, jakkoliv byla na počátku důežitá. A musíte se ptát i po zdrojích rizikového kapitálu, které stály u jejich rozjdezdu a z jakých kapes na počátku šel.

385141

29.12.2020 08:09

Má Západ ještě nějakou levici?

RE: Samozřejmě

213.?.?.?

Netuším, co je Amalgamace a hybridizace, jako cesta k možné změně, jen bych podotknul, že technicky změna přichází tím, že se napíše a vydá nějaký zákon.
Tečka. Ryze věcně a prakticky to tak je.

Např: (Zakon o investičních fondech z roku 1992, o zdravotním pojištění z roku 1948, o rozdělění Federace z roku 1992, o vyhlášení státu z roku 1918, zákon o soukromých exekutorech)


Marie Terezie vydala zákon, Rašín vydal zákon, Hitler vydal zákon, Gottwald vydal zákon, Klaus vydal zákon.

A jak jste velmi správně podotknul: pracuje se intenzivně (masmedia, knižní tvorba, učebnice, filmy...) na tom, aby očerňována byla pouze levice,

Ve chvíli, kdy se jedinec, nebo malá skupinka levice snaží(la) prosazovat změnu a "levicová témata, která stále existují", legální právní cestou - je vystaven(a) neuvěřitelnému tlaku a pokusu o diskreditacei a likvidaci tvůrců takového zákona, především tím intenzivním očerňováním, které jste sám uvedl.

Zatímco pravice si prostě podporu koupí.

Za další - jak jste opět velmi správně podotknul pravice je nositelem války.
Takže pokud se i stane, že skupina která hájí levicová témata, se dostane legálně k moci, pak první věcí které bude čelit po tom co legálně vyhraje - je vojenská intervence ze zahraniční. V lepším případě jen ekonomickým sankcím, které budou likvidovat ekonomiku. Na což nakonec všichni opravdoví nositelé levicových proudů narazili. Válkou se to vyřeší.

385150

29.12.2020 08:59

Má Západ ještě nějakou levici?

Vláda nezastupuje imigranty a menšiny

213.?.?.?

Autor udělal analýzu, ale jen na půl. A plete se, když tvrdí:
V Německu, Británii, Francii, Itálii, Švédsku a dalších zemích vládnoucí strana zastupuje imigranty-vetřelce a zastává politiku otevřených hranic.

Bývalý americký prezident, ze šedesátých let si všimnul a trefně poznamenal, že to co vidíme nyní je: návrat feudalismu. Čímž udeřil hřebíček na hlavičku trefněji než autor.

Ve skutečnosti vládu Německa, Británie, Francie, Itálie a Švédska vůbec práva imigrantů a menšin abolutně nezajímají a mají je totálně na háku - úplně stejně jako mají na háku práva bílých pracujích.

To že nyní vystupují ve prospěch imigrantů a menšin, znamená že - stejně jako před stosedmdesáti lety, hájí zájmy akcionářů, investorů, montoven a fabrik, do kterých potřebují dostat levnou kvalifikovanou, i nekvalifikovanou sílu.

A až skončí svoje vládní angažmá, doufají že za to doatnou místo u Dvora, pochopitelně dědičné, pro sebe a svoje potomky. O tom to celý je.

Až nebudou imigranty a menšinami potřebovat, vypořádají se s nimi další garnitura, jako s bílým pracujícím.

K tomu historická paralela a exkurze:
Na území monarchie, v historickém Českém království byl kdysi mladý progresivní poslanec, který se jmenoval Hans Kudlich. Byl dokonce nejmladší poslanec ze všech co tehdá byli ve sněmovně. A tomuto širší veřejnosti neznámému muži který vysoce pravděpodobně mluvil německy, postravili sochu v malém městě někde Moravě.
Poslanec byl totiž iniciátorem zákona, který přeložil ve sněmu. Zákon se jmenoval "O zrušení poddanství...".
Myslíme si že to dělal pro lidská práva? Pocházel ze Slezka. Zatímco legenda praví že nás hrdina vyvedl z poroby a z područí (proto má tu sochu), realita byla, že uvolnil pracovní sílu, která byla vázána na poli, protože akcionéři a majitelé fabrik trpěli nedostatkem pracovní síly. Čímž spustil vlnu (i)migrace. Tehdy šlo o (i)migraci vnitřní.

Řeklo by se že je to levičák... Ale vse skutečnosti jak byl ze Slezka, kde bylo to uhlí, doly a železárny, sledoval spíš cíle někoho jiného...

Za tři roky to bude 200 let co se narodil. Skončil v Emigraci ve Švýcarsku a pak v USA. Jeho poslední slova v 94 letech byla "Chci domů".

No a dneska to je to furt stejne...

385151

29.12.2020 11:40

Má Západ ještě nějakou levici?

Nositelé souhlasu. Který západ?

213.?.?.?

Z moderní historie víme, že je celkem lhostejné jestli jsi levice nebo pravice, protože o to tady nejde.
Jde o to jestli jsi s náma.
A jestli nejsi s náma, tak jsi proti nám. Až tak to je prosté - speciálně pokud jde o mezinárodní vztahy.

Namátkou uvedu, že členové všech stran od ultraleva do ultraprava co na sebe pokřikovali za první a druhé republiky skončili rukou společnou a nerozdílnou hezky pohromadě v koncentráku. Od národní obce Fašistické, přes Agrárníky, Sociální demokraty, Komunisty až po Anarchisty.
A každýmu bylo úplně ukradený jestli šlo o levici nebo o pravici.

Za Rakousko Uherska totéž. Ve vazbě Sociální Demokrat hezky vedle Liberála jedním šmahem s obviněním z velezdrady a provazem.

V Jižní Americe mizeli v celách smrti představitelé katolické církve jen to hvízdlo, a těžko předpokládat u katolíků, že snad šlo o sandinisty, nebo levicové komunisty. Prašť jak uhoď. Odporuješ: Sbohem.

Dnes bychom našli podobné paralely jistě v Saudské Arábii nebo v Turecku. Můžeš skončit ve vězení protože jsi islamista, i protože nejseš... Stejně tak protože odporuješ surovinovým zájmům a vrchní třídě.

Prostě jsi proti aktuálnímu Hegemonovi moci a tím to je. Toho je zajímavé si všimnout protože se ta situace z třicátých let evidentně opakuje i dnes, ale jinde. Je lhostejné zda jsi levičák nebo pravičák, ale zda hájíš nebo ne ekonomické a vojenské zájmy aktuálního držitele moci. Japonci evidnetně nebyli levičáci, u Mussoliniho a Němců je to sporné. Bratr plukovník nechal podnikat západní firmy na svých ropných polích a pak je normálně západně zdanil a stejně mu to bylo k ničemu. Čaučesku inklinoval k západu od přelomu sedmdesátých a osmdesátých let a běžne se scházel s Kissingerem a dělal vyjednavače z pozice středu mezi západem a východem...

Samotný pojem "západ" je vágní a v průběhu devatenáctého a dvacátého století se obsah toho pojmu měnil. To co se myslí, nebo předpokládá západem dnes, není to co se myslelo západem ve dvacátých letech. Španělsko, Itálie, Řecko ani Německo, nebyly západem minimálně do roku 1955, viděno zdejším pohledem.

Autor článku se, ale zabývá levicí domácí, ryze z jeho pohledu, protože je Američan. A západem předpokládá "Nás". Ovšem mezi levicí ve Spojených státech a v Německu je furt ještě rozdíl. Německá levice třeba nemusí bojovat za beplatné univerzitní školství, nebo za zdravotní pojistku pro každého co hradí 100 procent, a pět týdnu placené dovolené - protože už to vybojovala. Zatímco Bernie Sanders tenhle boj levice devatenáctého a dvacátého století vede ve státech dál...

385155

29.12.2020 14:55

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Super video

213.?.?.?

Vynikající! Díky za sdílení a upozornění...

385158

29.12.2020 17:40

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

213.?.?.?

Nezapomínejte, že při všech ČS krizích tam byl třetí vzadu. Ti chytřejší si všimli, že šlo vždy a pouze o ČS zbrojní export na blízký východ. Jak v roce 68. Tak v roce 89. (tak v roce 48). A kdo ty fabriky co dělaj zbraně sejme, na tom už nakonec nešelo. Nakonec to byl VK.

385159

29.12.2020 18:29

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

213.?.?.?

Jako celek privatizace stihatelna není, protože byla odhlasovana vestinou v parlamentu. VK ostatne ten zakon osobne nepsal, mel na to lidi. On jen delal PR a marketing na verejnosti. Nanejvys mohl dat ustni zadani. Zakon psal nejakej pravnik na uradu vlady, nebo ministerstvu privatizace a narodniho majetku. Ten je anonymni, patrne uz to ma za sebou, a kdyby nemel, tezko se mu prokaze umysl, maximalne nedbalost a soudu by se nikdy nedozil.
Politicka vule to stihat by stejne nebyla.

Teoreticky je reálně možné stíhat jednotlivé připady, protože strana navrhla a prosadila zákon o nepromlčitelnosti, privatizačních podvodů.

Takze nějaké kauzy, rěkněme které proběhly formou vládniho zadáni, by při politické vůli, se mohly objevit u soudu, takze by se mohla obvinit půlka vlády, nebo pŕedkladatel... Nebo v připadě privatizace kuponovkou a fondem někdo z toho fondu nebo managementu.

Pár připadů bylo, privatizačnní fond Trend, co se na něm nabalíkoval Kocáb s Kratochvílem, ale tam šlo o jasnou čórku pád miliard co si ukradl management kterýmu to muzikanti prodali. Sofistikovanější případy kdy to "jako někdo zprivatizoval" a potom mu banka nedala úvěr, takže mu nezbylo než to nechat zkrachovat... jsou evidentně mimo.

Ovšem, kde není žalobce není soudce. To by musela strana nejen schválit zákon, ale i vyhrát volby. Pak zafinancovat Ústav pro studium privatizace, s desítkami lidí co by se v tom hrabaly, jako v tom současným ústavu "pro studium". A pak odeslat žaloby na spolehlivé soudce. Není ovšem 46 a rok po válce.

Problém je i v tom, že aktéři devádesátek jsou už mnody zakopaný do země, nebo proletěj komínem. Protože to tenkrát přeci jen neschvalovaly dvacetilteý kluci, ale lidi v produktivním věku čtyřicet až padesát... A je to 30 let...

Piráti prosadili tu svoji komisi v parlamentu tři roky zpátky, ,pro Mosteckou Uhelnou - jako už byly předtím komise pro vyštření XYZ, 89, a další. Výsledkem je vždycky papír někde v Archivu, sněmovny, V nejlepším případě odešlou nejaký to oznámení prokurátorovi na zastupitelství se zjištěním na co přišli, ti si to to tam přečtou a pak odloží...
vyšetřování skončilo zapomeňte. Hostine u Snědeného krámu.
Není šance zapomeňte.

Každopádně doporučuji si na youtube najít a pustit si k mytí oken, nebo nádobí asi hodinový rozhovor se Stehlíkem co dostal Poldi Kladno.

Tam je vidět že to šlo ze sakrfa vyšších míst než byl Pražský hrad nebo Strakovka.
https://www.youtube.com/watch?v=iuFwh1Wg610

P.S. Klause pozval do států nějakej Prof. George Staller z Department of Economic na Cornellu a dělal mu tam teaching asisstent v jarním semestru 1969. Půl roku po invazi.

385160

29.12.2020 21:31

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

213.?.?.?

Nebyl to Gould a Fisk? A ne 1929, ale 1869?
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Friday_(1869)

385162

01.01.2021 12:32

Těžký rok za námi, ještě těžší před námi

RE: Věřit v boha znamená nevěřit sám sobě

213.?.?.?

A vy jste jeli z Traiskirchenu přímo do Států? Hnedka vás vzali a dali na seznam? Na imigrační vízum se čekávalo dost dlouho,byly různé katogorie každého nevzali hned, ne?
Řada lidí jela oklikou, než se dostala do konečné cílové země, protože se jim nechtělo čekat v Rakousku ještě rok, dva než na ně dojde řada. Znám lidi co vzali zavděk nejdřív Jihoafrickou, než se přesunuli v jejich případě do Austrálie. A jiný co byli nejdřív v Německu (ale měli tam nějaký příbuzný), než zakotvili ve Státech. A Kanda šla taky rychleji než státy, co vím.

Můžu se zeptat v kterém městečku jste skončil, jako v první destinaci po Vídni?
Díky. Pamětník

385249

02.01.2021 12:13

Těžký rok za námi, ještě těžší před námi

RE: Věřit v boha znamená nevěřit sám sobě

213.?.?.?

Díky za obsáhlou odpověď [mrknutí jedním okem], jen si dovolím podotknout, že jste si asi nesprávně spojil dva přispěvatele, kteří reagovali na váš post a spojil si je vadně do jedné osoby. Možná jste si myslel, že člověk který na vás reagoval příspěvkem 385241, je ten samý který vám položil dotaz 385249, tak jste na mě spustil s tím super žižkovským dialekt. Ale to je zbytečné...

Já to totiž vidím stejně jako vy a ze stejného úhlu... O těch chlápkách na ambasádě a v zámoří nemám iluzi, a už vůbec ne o podmínkách exilu a "kvalitě" české emigrace... Sám jsemsi to ověřil na místě... Ale v jiným čase než vy, se svěžím pohledem, bez růžových brýlí, se zpáteční letenkou, a otevřenými hranicemi -- čili o dost komfortněji než vy... A stejně jsem nakonec nabyl úplně stejného dojmu jako vy ... [mrknutí jedním okem]

Promiňte: A vás nikdy nenapadlo, že to nebyla náhoda a ten váš "spoluutečenec" si tu cover story s tím najít něco v novinách evidentně vymyslel, jako záminku, aby vás záměrně a schválně zatáhnul na to místo? (spolupracovník, ale ne z východu).

Ani vás po těch letech nikdy napadlo, že jste byl už natypovanej předem, jako předválečný člem YMCA? Na seznamu lidí který byl k dispozice nejen u nás ale i v zahraničí? Dokonce dost možná natypovenej, ne ve Vídni, ale už řadu týdnů a měsíců před tím vaším odletem s ČSA...

Vy to možná víte, ale většina lidí, netuší kdo byl předválečným předsedou YMCA ve třicátých letech v ČSR - je to příliš okrajová záležitost. Předsedou byl přece otec bratrů Havlových - a tím se stal po té co se vrátil ve dvacátých letech ze mnaohaměsíčního studentského exchange pobytu pobytu ve státech, kde tůroval a debatoval o tom jak změnit svět na navazoval tam friendship s holkam z YMCA a YWCA a pak se vrátil a byl kandidován na funcki ve svazu (YMCA).
Zároveň je podivuhodné jak se váš osud podivuhodně kopíruje s osudy Havlovými. Protože i starej starej havel (dědeček), chudák na tom byl nuzně, a to dokonce tak, že neměl ani na pohřeb přibuznejch. Ale ujal se ho nějakej chlapek, jako ten vas, a ten mu dohodil zakazku... Na vydlazdeni namesti. A pak uz rok od roku se mu darilo dobre.
A ani vám po všech těch letech nepřišlo divný, že jste bydlel s Olinou Šplíchalovou v jednom baráku...?

Dovolte abych vás ocitoval: "protoze mi asi nebudes verit...., ... proste kamo nebud naivka".

Ne, ne, pletete se..
Já vám to věřím úplně všecho do puntíku...
Ve skutečnosti to vidím ještě daleko černěji než vy...

Jo, a když sem se vás ptal na to město, tak mě zajímalo jestli vás šoupli někam do horoucích pekel do Farga, nebo Sleepy Hollow v Oklahomě, kde jsou nízký platy, a práce v jedný fabrice - odkud se dá těžko utýct, nebo jste měl štěstí a byli zrovna ve velkým městě, kde je to lehčí. Dostat se z Prahy, či Vídně, do Kansasu je poměrmně šok...

385273

02.01.2021 12:18

Občanská válka v USA začíná být nevyhnutelná

Zatím na Slovensku...

213.?.?.?

Nevím jestli jste to zaznamenali, ale na slovensku před Silvestrem "spáchal sebevraždu" policejní ředitel (bývalý ve vazbě). Třab je to zajímavé do rubriky "ve zkratce"?

385274

11.01.2021 14:28

Má na tohle ČT vůbec právo?

RE: Co mi to jen připomíná?

Jen tak ze zajmu: 213.?.?.?

Vy jste u něj pracoval? Jako že na tý univerzitě? A byl jste odejit, nebo jste šel radši sám?

385624

12.01.2021 11:46

Má na tohle ČT vůbec právo?

RE: Co mi to jen připomíná?

213.?.?.?

OK.Dik

385654

12.01.2021 16:09

Covid slouží agendě zničení svobody, zavedení digitální měny

RE: PARLER nepřestal existovat

213.?.?.?

Parler byl (a je) k diskpozici i jako APK na ruznych serverech. Stacilo to hodit do googlu.
V tom problem nebyl.
Ale do Iphonu si nenainstalujete - a to je ve statech znacna cast populace.

Ovšem byli blbí a měli servery v Americe a u americky firmy, takže beztak i když jste si nainstaloval APK tak vam neprijdou zadny data, ze jo....

385663

Přeskočím hlavní téma článku, kterým je financování neziskovek, kde si autorka vybrala jednu část studie - a doplním že tu studii zanedbali... Měly by část té dotace vrátit... By mě zajímalo jak by popsali otisk do duše a genderu stav společnosti běžný za prvorepublikového pražkého Žižkova a Vršovic, kdy byl společný záchod byl jeden pro čtyří až pět partají na pavlači... Pěkně to je vidět v Kachyňově ve filmu Lásky mezi kapkami deště...
A ještě moje máma mi říkala, jak jezdili za příbuznejma na venkov - a tam se běžně chodilo ulevit si na hnůj...
To se pak sociální otisk stavu společnosti do duše i obrazu jedince projevil tak, že výzkumice byla kráva a výzkumník vůl... [velký smích]

https://www.youtube.com/watch?v=aRJDyOU50TQ

https://www.csfd.cz/film/4958-lasky-mezi-kapkami-d...

385725

22.01.2021 20:51

Západ připravuje Navalného k rozvratu Ruska

RE: riešenie

213.?.?.?

Nejsem si jistý jestli můžete prohlásit vlastního občana za nežádoucí osobu. Podle mě to jde jen u cizince.

385925

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 3

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
701 969,16 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?