Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, Censored, Sugar, vousy13.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.10.2016 20:14

Dopis vojáka ze Sýrie

RE: Zamyšlení nad válkou

Censored 84.?.?.?

> Čím víc toho klučina ví, tím hůř se mu bude hledat práce. Pokud je ještě k tomu charakterní, poctivý a pracovitý, tak je dnes prakticky nezaměstnatelný.

To je velmi odvážné tvrzení, pane/paní OR. Zajímalo by mě, čím byste je uměl/a doložit. Kdepak se schovávají ti nezaměstnatelní charakterní, poctiví, pracovití, co toho opravdu hodně znají?

Můj osobní dojem je právě opačný. Prostých (tedy nevzdělaných, hloupých, líných, ...) lidí je všude dost. Ovšem pro současných 110000 volných pracovních míst se nám nějak nedostává právě těch kvalifikovaných, flexibilních, ochotných učit se novým věcem, ...

Důkaz? Pohleďte na naše politické špičky. Kolik mezi nimi najdeme těch pracovitých, charakterních, ... , co už v životě opravdu něco dokázali? Můžete mi nějaké jmenovat? [mrknutí jedním okem]

352503

26.11.2017 17:01

Turecko chce odejít z NATO

RE: Měli bychom ho vyloučit.

Sugar 84.?.?.?

Asi bude do budoucna třeba začít rozlišovat Židy, Judejce, Sémity atd... na skupiny:

1.
Jedinec, který se živí parazitickým způsobem pomocí lichvy a podvodu, ztvárněný např. klasickým filmem Kupec benátský jako Shylock. Ostatní národnosti a etnika jsou pro něj méně než hmyz. Myslí pouze na vlastní prospěch.

2.
Člověk, který zastává hlavní zákony poslané tomuto sémitskému etniku přes jejich osvíceného posla Mojžíše. Tito jedinci jsou vysoce morálními a všichni lidi jsou pro ně rovni. Oni nesou světlo (původní Tóru = zákon).

3.
Tichá masa, která si žije svým životem, každý běžný člověk v rámci svých možností.

Stejné je to u VŠECH věrouk...

361189

11.02.2018 18:29

Žebračka

RE: odlišný názor na popsaný případ

84.?.?.?

Máte naprostou pravdu, pane Plho. Průběžný důchodový systém nikdy nic nenaspořil. Důchodci dostávají ze státního rozpočtu právě tolik, kolik jim stanoví zákon. Dokonce ani nezáleží na tom, zda na to současná ekonomicky aktivní populace vydělá. Nestačí-li příjmy státního rozpočtu, politici si prostě půjčí. A státní dluh bobtná.

Blud o tom, že kdesi kdysi existoval jakýsi "důchodový fond, účet či pytel peněz" je však v naší populaci značně rozšířen. Je to bohužel jeden z typických projevů ekonomické negramotnosti.

Přeji pěkný den [smích]

Vojta

362450

02.07.2018 20:13

Ekonomická migrace pomáhá stagnaci a zaostávání

RE: Prognostika.

84.?.?.?

Váš příspěvek mě velmi zaujal, pane/paní "89".

Proč? Když už Vás někdo nutí "otročit na koleně pod cenou", uměl byste nám říci, kdo to je? Nebo obecněji. KDO na tomto "zlém" světě rozhoduje o cenách veškerého zboží? A také o cenách veškeré lidské práce? Uměl byste toho lotra pojmenovat?

Je-li "půjčování na úrok" dle Vás takovým hříchem, věděl byste, jak vznikají na tomto světě nové peníze? Myslím tím nové peníze pro stále přibývající nové lidi, nikoliv tisk bankovek v tiskárnách.

Tak schválně. [mrknutí jedním okem]

Vojta

365025

04.07.2018 18:04

Ekonomická migrace pomáhá stagnaci a zaostávání

RE: Prognostika.

84.?.?.?

Díky za tak rozsáhlou reakci, pane "89". Reagoval jsem na Váš výrok:

> Nutnost otročit na koleně pod cenou, legálně krást, šmelit a půjčovat na úrok ...

Proč jsem reagoval? Protože podobných "mouder" jsou plné diskuze. Podobná moudra obvykle pronášejí EKONOMICKY NEGRAMOTNÍ lidé. Nic ve zlém. Tvrdím, že stejně ekonomicky negramotní byli téměř všichni premiéři i členové Českých vlád za posledních 20 let.

Proč mě podobné výroky iritují? Představte si, že by evidentně negramotný člověk veřejně kritizoval ty, kteří umějí číst a psát. A spílal by jim, že jen marní čas civěním do jakýchsi počmáraných papírů (či obrazovek) a co hůř, oni sami čmárají (či na klávesnicích vyklepávají) ty zjevně nesmyslné klikyháky. Vás by podobné výroky nechaly v klidu?

Jeden ze základních ekonomických zákonů praví, pane "89", že všechny živé organismy (tady i lidé) se za všech okolností CHOVAJÍ ÚČELNĚ. Co to znamená? Například. Nehrozí-li lidem devastace hodnot z vrcholu jejich hodnotového žebříčku (obvykle ztráta života či zdraví), konají (tedy např. pracují za mzdu, půjčují si za úrok, ...) zcela dobrovolně. Kritizovat takové chování lidí je zcela bezúčelné.

Přeji krásné dny [smích]
Vojta

365059

18.01.2019 09:07

Má česká armáda smysl?

RE: Kostarika tiež rezignovala na svoju štátnosť ?

vousy13 84.?.?.?

Dobrá,

tedy definujme si militantní ideologie a popišme ty nemilitantní, pod kterými by lidstvo mohlo vybudovat "Království boží na Zemi vůlí lidí" jak hlásají půvosní slova snad všech proroků.

Víte ono je velmi jednoduché něco kritizovat, ovšem nabídnout objektivně lepší řešení dokáže málokdo...

369142

18.01.2019 09:17

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Ne ze bych Ryl

vousy13 84.?.?.?

Omyl, tento konflikt by vymazal celou civilizaci.

Poslední konflikt jaderných velmocí Indie a Pakistánu taktně diplomaticky vyřešil Vladimir Vladimirovič, už tehdy v roce 2002 jsme byli na pokraji globální katastrofy.

Stačil by arsenál pouze těchto dvou zemí a lidstvo by bylo smeteno jako před 12 000 lety. Natož Anglie s Ruskem, kdy by se s velkou pravděpodobností za Anglii postavily USA.

Jaderné zbraně jsou reálně bezpečnostní pojistkou, která funguje jako odstrašující faktor globální války pro válečné štváče. Proto si USA dovolí maximálně na naftové beduíny...

369143

18.01.2019 09:33

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Věřte Britům??

vousy13 84.?.?.?

Anglie zradila všechny a vždy, pokud to bylo v jejích zájmech.

Nikdy jí nezajímaly mezinárodní smlouvy. Jediný problém, který z mravního hlediska tamní elita vždy řešila – jak vysvětlit vlatním občanům své křivárny?

Anglie s Německem reálně nebojovala. Z pohledu statistiky 2. sv. se jednalo o nevýznamné boje oblastního významů. Samozřejmě je díky debilizační mašině filmového průmyslu vyšroubovaly do závratných rozměrů, aby nevzdělaný divák div nepadal na prdel před chrabrostí Angličanů. S holohoaxem podobnost čistě náhodná...

369144

19.01.2019 20:10

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

vousy13 84.?.?.?

Může se stát, že můj pohled na dějiny je jiný než váš...

Ovšem, neměl byste začínat konfrontačním tónem, pokud si u diskuzního partnera vyžadujete objasnění procesů, které sám nechápete. Bez urážky, berte to jako formu diplomacie.

Anglie reálně vstoupila do války, až když bylo jasné, že SSSR na východní frontě porazí Německo a může dojít až k Atlantiku. Do té doby Anglie Německu pouze přihrávala potřebné zdroje a vodila ho jak mopslíka na vodítku. Stačí se kouknout na kroky anglické vlády. Lordi ze City vždy válčili rukama podřízených států.

Nehledě na rozpracované štábní plány Unthinkable a Rankine, kdy Anglie po konci války plánovala úder proti SSSR v tandemu s Německem, Polskem a USA.

369159

19.01.2019 20:13

Pád impérií: Londýn, Washington a Paříž jsou na pokraji kolapsu

RE: Připomíná mi to

vousy13 84.?.?.?

Myslíte, že Rusko je dnes svobodná země, nehledě na 90. léta mafiánské perestrojky, kdy ztratilo miliony obyvatel?

369160

19.01.2019 21:05

Má česká armáda smysl?

RE: Kostarika tiež rezignovala na svoju štátnosť ?

vousy13 84.?.?.?

Dobrá pokročme na vyšší úroveň, trochu dále za oponu Médea(y).

Opominu, že by bylo třeba definovat termín komunismus, který dle vašeho příspěvku chápete přesně naopak, než etymologicky tento termín znamená. Případně jak byl zneužit Marxistickými pohlaváry světové revoluce...

Zjednodušeně: ideologie (křesťanství, liberalismus, buddhismus atd.) je vyjádřením světonázorových myšlenek v lexikální formě, podle kterých má být řízena společnost.

Realita je taková, že pokud nenabídnete objektivně kvalitnější systém řízení, vždy bude upřednostněn ten, který alespoň NĚJAK řídí a je uveden v praxi.

Co říkáte na jedny z posledních slov J.V. Stalina před jeho vraždou?:
"Problémy v ekonomice vyřešíme díky plánovanému hospodářství i kdyby to stálo miliardy rublů. Ale bez nové ideologie nás čeká smrt, smrt! Bez nové ideologie se nám může stát, že zcela zdiskreditujeme socialistický systém a světlou ideu komunismu."

Zde se již Josif Vissarionovič silně dostal za červenou čáru a to se neodpouští. Do tohoto písečku si světové zákulisí nikoho nepustí.

369162

19.01.2019 23:27

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

vousy13 84.?.?.?

Nebojte se o mě, mám načteno pravděpodobně více než vy...

Německo se reálně na žádnou válku s Anglií nepřipravovalo minimálně do roku 1945. V prvních fázích zbrojení Hitler poskytoval minimální zdroje na rozvoj námořní flotily, bez které nikdy nemohl ani pomýšlet na obsazení Anglie.

Analýza generálního štábu mu určila potřebné množství cca 300 ponorek pro napadnutí Anglie. Zde máme tempo vyzbrojování německého námořnictva:
1936: 21 ponorek
1937: 1 ponorka
1938: 9 ponorek
1939: 18 ponorek
Takto se chystáte na válku, kde chcete obsadit mlhavý Albion?

Ztráty Anglie ve vámi uvedených bitvách:
Bitva o Anglii (10.7.–15.9.1940): 840 zabitých 2350 zraněných
Invaze na Krétu (20.5–1.6.1941): 790 zabitých 270 zraněných
Za celou válku Anglie ztratila 390 000 obyvatel (0,6% z celkových ztrát 2. sv.)

Porovnejte to s ostatními bitvami a pak si to ještě raději poměřte s celkovými ztrátami ostatních států. Přičemž si uvědomte, že Anglie s Německem jsou od sebe pár stovek kilometrů.

Rudolfa Hesse drželi v lágru 46 let, aby se veřejnost nikdy nedozvěděla, jaké záruky dostal od Londýna před útokem na SSSR. Přitom je evidentní, že tam letěl s mírovou smlouvou. Hitler věděl, že nemůže bojovat na dvou frontách.

Cílem zákulisí byla válka mezi Německem a SSSR. Tak se stalo...

369164

20.01.2019 19:57

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

vousy13 84.?.?.?

Obávám se pane Chlor, že jste velmi ovlivněn mocnou Médeou a celý politický projekt 1. a 2. světové války hodnotíte pouze z několika statických údajů, přičemž ty ostatní taktně pomíjíte.

Shodneme se, že cílem projektu 2. sv. bylo, aby Německo a SSSR vzájemně vykrváceli, následně by západní spojenci (Anglie, USA, Francie, Polsko) zbytky obou armád rozprášili a tím by byl završen vysněný "Drang nach Osten".

Jaké možnosti měl Stalin, když chápal, co je cílem zákulisí? Vedení Sovětského svazu vidělo jak západ Německu postupuje jeden zdroj za druhým bez odporu a Německo sílí. Jistě studoval i Mein Kampf a projevy Adolfa Shekel-grubera.

Měl Stalin jinou možnost než podepsání smlouvy s Německem, když Angličané a Francouzi nechtěli vůbec spolupracovat? Sovětský svaz nebyl v roce 1939 připraveno na válku a každý rok byl pro rozvoj armády kriticky důležitý. Přičemž jistě víte, že Německo mělo smlouvy podepsány se západními státy dříve než se Sovětským svazem.

Stalin se vyjádřil naprosto přesně již 10.3.1939:
"Vypadá to, že Německu byly věnovány části Československa jako půjčka k rozpoutání války se Sovětským svazem. Ale Německu se nějak přestává chtít splácet."

369172

21.01.2019 10:00

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

vousy13 84.?.?.?

Rezun je lhář.

Celá zvěrstva, která páchaly kádry pod vedením Trockého se celý život snažil hodit na J.V. Stalina. Ovšem, co čekáte od člověka, který zradil svou zemi a přeběhl od GRU do náruče MI-6.

Kdo myslíte, že jej celý život financoval? Nebo myslíte, že jen tak utečete do Londýna a hned vás vezmou k James Bondům, ještě když jste ten "póvl z Ruska"?

369183

21.01.2019 10:42

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

vousy13 84.?.?.?

Doporučuji si přečíst Mein Kampf

Hitler tam velmi dojemně a s láskou popisuje Anglii. Není se čemu divit, když jeho vychovatelem byl američan operativec Ernst Hanfstaengl. Tajné služby jsou vždy podřízeny globálnímu zákulisnímu řízení. Ani Churchill nechápal, že Hanfstaengl pracuje z vyšší úrovně, než je on sám. Bral ho pouze jako přítele Hitlera.

Samozřejmě, že se svým vychovatelům Hitler občas vyškubl z vodítka, ale celkově šlapal po vymetené cestičce. To vše na úkor Němců a Rusů.

Drážďany, Hamburg, Norimberk, Kassel = válečné zločiny, za které měly být obžalovány odpovědné politické špičky v Norimberku vedle nacistů.

369184

18.02.2019 18:36

Otevřený dopis občanům USA od prezidenta Nicoláse Madura

RE: Je tragikomické,

84.?.?.?

Ne, opravdu nejsem "příznivcem" USA, pane Salimone. A nejsem ani rusofobem. Rád se Vám přiznám, co mám rád. Své potomky, svobodu, kritické myšlení, svou révu, knihy pánů Koukolíka, Ridleyho, Dawkinse, Zrzavého, ..., bridge, windsurfing, hřiby v jihočeských lesích, ... V oblasti idologií jsem značně kritický ke všem ...ismům. Soudím, že každá ideologie ohlupuje své vyznavače.

Vaše odpovědi na mé prosté otázky o vlivu kohokoliv na krizi ve Venezuele jsou sice laskavé, ale neuspokojivé. Proč? Vaším hlavním argumentem je údajné americké embargo na vývoz Venezuelské ropy. Uměl byste doložit, jak dlouho trvá? Případně popsat, jak lze podobným embargem zabránit protřelým Čínským, Arabským, Tureckým a dalším obchodníkům s ropou, aby ve Venezuele ropu nakupovali a dál s ní obchodovali? Dokázal snad někdo zabránit hrdlořezům z Islámského státu, aby ve velkém prodávali kradenou ropu? Ani náhodou.

Dle mého soudu je hlavní příčinou Venezuelské krize ideologie. Ideologie socialismu, jejíž zhoubné následky si užíváme dodnes i my. Třeba v naprostém nedostatku domácího kapitálu. Který vede k odlivu dividend do rukou jeho zahraničních vlastníků. Ve Venezuele jsou tragické následky této ideologie ještě znásobeny totální ekonomickou negramotností a ignorancí venezuelských mocipánů.

Přeji všem krásné dny
Vojta

369719

Káva pro Zvědavce

45

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 89 čtenářů částkou 13 562 korun, což je 45 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Další buzerace EU: návrh na automatické omezení rychlosti19.02.19 15:10 Evropská unie 3

Uznali jsme Kosovo, jeho dluh však vymáháme po Srbsku. Nechutné19.02.19 12:41 Srbsko 0

Ministr Petříček chce tady syrské "sirotky"19.02.19 12:36 Česká republika 1

Takový normální víkend v Německu18.02.19 10:04 Německo 1

US základny versus ruské základny - 800 : 916.02.19 15:11 Neurčeno 5

Austrálie vyměkla. Umožní okupantům přístup do australských nemocnic16.02.19 10:47 Austrálie 2

Spalničky v Evropě? Může za to Putin!16.02.19 10:30 Evropská unie 4

Jan Šojdr-lichvářské aktivity synka české europoslankyně za KDU-ČSL Michaely Šojdrové z Kroměříže14.02.19 20:18 Česká republika 4

“Je alarmujúce, že Orbán chce, aby sa v Maďarsku rodilo viac detí!” Švédska ministerka kritizuje Orbánovu politiku podpory rodiny14.02.19 20:04 Švédsko 7

Kolik dávají Američané na vojenství?13.02.19 23:53 USA 4

Vrchol pokrytectví: Lokajské státy vyzývají Moskvu, aby dodržovala smlouvu INF13.02.19 23:13 Neurčeno 1

Fanatičku Šojdrovou nic nezastaví: má seznam "sirotků"12.02.19 18:27 Česká republika 8

Proč už roky mlčí kritici elektrosmogu?12.02.19 18:12 Česká republika 5

Metnar: Nemáme žádné vlastní názory, uděláme to, co udělá USA09.02.19 11:29 Česká republika 4

Technická poznámka: Zvědavec a https08.02.19 13:26 Česká republika 9

Muslimové v ČR vystrkují růžky07.02.19 22:03 Česká republika 2

Zeman pozval prozatímního venezuelského prezidenta Guaidóa do Česka07.02.19 09:59 Česká republika 16

Němci vybídli Rusko umístit nové rakety za Ural k záchraně INF!05.02.19 21:35 Německo 6

Českem zní v jednom chóru: očkovat! očkovat! očkovat!04.02.19 17:12 Česká republika 30

Vláda uznala Guaidóa jako prezidenta Venezuely. Lokajství a ohnuté hřbety, kam se podíváš04.02.19 15:49 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
22,63 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,15 Kč
Australský dolar
16,22 Kč
Švýcarský frank
22,60 Kč
100 japonských jenů
20,42 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
8,09 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
34,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
30 401,29 Kč
1 unce stříbra
362,86 Kč
Bitcoin
88 371,25 Kč

Poslední aktualizace: 20.2.2019 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?