Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 20 příspěveků, 6 různých jmén: <nic>, 0p9, Anonym, Kdesi_cosi, opozice, y u no work.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.03.2016 16:51

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

způsob uvažování

Anonym 178.?.?.?

Já myslím, že je to všechno proto, že většina lidí neumí myslet správně.
Všechno berou jen z jedné strany a neumí si rozmyslet příčiny a souvislosti.
Např:
Chodí sem migranti z válečného území-musíme jim pomoct.
Ale kolik to bude stát, jak se budou integrovat, jestli jsou opravdu z válečných území a jestli by se jim nedalo pomoct jinak, to nikoho nenapadne.
Stejně tak je to u války s ruskem-máme víc zbraní, vyhrajeme.
Ale nějaká morálka nebo eventuální spojenci...

Podobně to vypadalo zde v té diskusi o miliardářích-hádali se a nenapadlo je že počet miliardářů je o sociální nerovnosti a vykořistování,a ne o ekonomice.

347037

12.06.2016 14:18

Nácvik na třetí světovou válku

RE: Putin není v žádném případě prozápadní!

0p9 178.?.?.?

"život na Zemi nezanikne dřív, než najdeme planetu vhodnou k obývání, jelikož v té době se vzduch stane nedýchatelným a evakuace vzorku populace na ni bude poslední nezbytnou záchranou." Život na Zemi nezanikne. Taková jaderná válka je ničím v porovnání s tím co už život přežil. Možná vyhubíme sebe, ale život půjde dál a za pár desítek milionů let si jiný inteligentní druh řekne: Co to asi tady žilo za druh? No, na tom stejně nezáleží, tak jako tak to byli pěkný pitomci...

349487

14.06.2016 16:17

Ako sa Rusko pripravuje na tretiu svetovú vojnu

Dodatek

opozice 178.?.?.?

Analýza dobrá, ale chtěl bych dodat, že v americké armádě tohle všichni vědí. Generálové nejsou pitomci, první věc co v US armádě dostanete jsou IQ testy, a kdo je podělá, ten se s povýšením může rozloučit. Jenže v politice takový systém bohužel není, a jelikož nejvyšším velitelem armády je prezident, tak není divu, že vymýšlí takové nesmysly.

349541

Jednodušeji by se možná dalo říci, že EU, NATO apod. začínaly kvůli sjednocení se proti společnému nepříteli - zlým komunistům, ale rozpadu SSSR už takový nepřítel nebyl, a tak se hnacím motorem EU stala expanze na východ - nové trhy, zainvestujeme, vyděláme. Jenže tohle skončilo fiaskem na Ukrajině, takže EU již nemá žádný hlavní cíl a otevírá se prostor pro různé pochybnosti a otázky - tenhle má víc, tenhle míň, a tohle by bylo lepší takhle a coby kdyby - a uprchlická krize to dorazila. Elity začaly uvažovat o tom, že by měli odejít, že se to nevyplatí a my si od nikoho poroučet nedáme atd. V Británii to samozřejmě šlo nejdřív, protože tam mají pro elitu speciální univerzity, pekelně předražené samozřejmě, aby se tam dostala jen elita, a tam se právě učí, jak politika ve skutečnosti funguje apod.

Nelze také předpokládat, že je jen jedna skupina elity, která řídí všechno - je víc soupeřících skupin, majících větší čï menší vliv v různých oblastech, a do toho se ještě míchají příslušníci "nižších kast" v národních vládách, kteří taky občas projeví svůj názor. Společný je pouze celkový směr, vedoucí k totálnímu porobení celého světa - jedna z věcí, které se elity neučí, je, že to nikdy nepůjde.

350037

17.08.2016 18:36

Ano, systém je zmanipulovaný

Vítězství Clinton

opozice 178.?.?.?

Že prý podle průzkumů má vyhrát Clinton.
Netušil jsem, že těm průzkumům ještě někdo věří.
Kromě toho, nic není konečné. I ten nejlepší plán může selhat, a dřív nebo později také selže. Neztrácejme naději.

351324

02.04.2017 13:08

Mírový triumf a „černí psi“ Winstona Churchilla

Tohle se mi nezdá

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Tento článek sice zcela nepochybně obsahuje několik dobrých nápadů, ale podezřele smrdí propagandou. Nakonec se ještě dovíme, že Stalin, který je zodpovědný za největší genocidu všech dob, je vlastně hrdina. Že prý vybudoval průmysl atd. Hitler taky vytáhl německo z krize a posílil průmysl i armádu. Navíc úspěch sovětského svazu závisel spíše na přesile.
Přestože západní mocnosti nesou velkou část viny, myslím, že ostatní nikdy nebyli o mnoho lepší. Hlavním důvodem, proč dnes rusové vypadají jako ti dobří je ten, že byli v obraně.

356836

07.04.2017 15:21

Trump zastrašuje Severní Koreu preventivním útokem?

RE: Jasně

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Zde prosím jest vaše odpověď:
Západní elity zcela nepochybně lepší nejsou, avšak to tady není důležité. Severokorejský režim si zaslouží být zničen a je jedno, kdo to udělá, dokud užije rozumných metod. Spojené státy sice mluví o vojenské možnosti, ale to neudělají. Nakonec to stejně skončí jen sankcemi (pokud se vůbec něco stane), což je asi nejlepší možnost, jak se Kima zbavit bez války. Navíc severní korea je v čínské sféře vlivu, takže lze očekávat, že po Kimově pádu tam číňané američanům nedovolí získat vliv.

357002

08.04.2017 14:35

Trump zastrašuje Severní Koreu preventivním útokem?

RE: Jasně

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Proto jsem doslova napsal: ...je jedno, kdo to udělá, dokud užije rozumných metod... Přitom plně souhlasím, že USA by se od toho měly držet dál. To se nevylučuje.

357029

08.04.2017 14:36

Trump zastrašuje Severní Koreu preventivním útokem?

RE: Jasně

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Máte pravdu, ale i přesto není pochyb, že odstranění Kimovy vlády by bylo zásluhou.

357031

08.04.2017 14:43

Trump zastrašuje Severní Koreu preventivním útokem?

RE: Jasně

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Já jsem neřekl, že nechci zničit západní elity. Naopak jsem napsal, že nejsou o nic lepší než Kim, z čehož by mělo být snadné vyvodit, že pro ně požaduji stejný osud, t.j. zničení.
Mluvíte o debilizaci, ale přitom ani neumíte číst.

Mimochodem, stovky miliónů? Desítky ano, ale tohle je přece jen trochu moc.

357032

27.04.2017 17:35

Dlouhodobý nedostatek financí vážně ohrožuje provoz tohoto webu

RE: pink money

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Co jsou to pink money? Našel jsem si to na Wikipedii, ale nijak jsem z toho nezmoudřel.

357488

10.07.2017 13:06

Tábor svatých

Četl jsem

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Přečetl jsem jen pár stránek a pak jsem to vzdal. Je to moc depresivní a pravdivé. Jako válka s mloky, ale mnohem přesnější.

Co se ale týče toho, že západní civilizace je mrtvá, to není tak úplně pravda. Jen se podívejte na levicové radikály. Ti mají energie dost, jak jsme viděli například v Hamburku nebo na demonstracích BLM. I když to jsou spíše vandalové.

358928

03.08.2017 19:50

Jste-li na pochybách, vybombardujte Čínu!

RE: Je jedna pravda.

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Je jen jedna pravda. A její součástí je, že KLDR zahájila ozbrojenou agresi. Použití jaderných zbraní by bylo šílené a přehnané. Využití sjednocené Koreje jako základnu proti Číně, což by se jistě stalo, by byla bezdůvodná agrese, oblíbená to zábava USA. Ale to, co se doopravdy stalo, totiž konvenční válka proti SK, byla beze vší pochybností správná a Severokorejci si za to mohli sami. Navíc mnoho lidí díky tomu žije v relativní svobodě (oproti severokorejskému režimu, který by zemi jinak ovládl).Informační válka, kterou proti nim USA nejspíše předtím vedly, už tak dobrá nebyla, ale pozvolné odstranění Severní Koreje bez většího konfliktu, o což se snažili, ať už za jakýmkoli cílem, by pořád byl záslužný čin. Čínská intervence ve válce, ačkoli právně v pořádku, také byla špatná. Bez ní by Severní Korea neexistovala, a doufám, že se shodneme, že by to bylo lepší pro všechny. Ne všechno, co kdy USA udělaly, je veskrze špatné.

359376

04.08.2017 17:18

Jste-li na pochybách, vybombardujte Čínu!

RE: Je jedna pravda.

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Chcete tím snad říci, že současný severokorejský režim je lepší než ten, co je na jihu? Nebo si snad myslíte, že invazi ve skutečnosti zahájili Američané?

Co je moc, to je moc. Že je něco americké, ještě neznamená, že je to špatné, a USA také nebyly vždycky tak zkorumpované.

Navíc zapomínáte, že tak jako tak USA ještě za studené války byly menším zlem. Je sice pravda, že dějiny píší vítězové, ale životní úroveň na západě byla podstatně vyšší.

A naposled, i pokud jste vy korejskou válku zažil, pak jste pravděpodobně žil v komunistické ČSR, a tudíž zprávy, které se k vám dostaly, byly nepochybně upravené ve prospěch severu. A to, že seveřané považovali svoje zřízení za lepší než jižní, neznamená, že to tak bylo. Jejich názor není o mnoho věrohodnější než názor jižanů.

359399

06.08.2017 09:05

Jste-li na pochybách, vybombardujte Čínu!

RE: Je jedna pravda.

Kdesi_cosi 178.?.?.?

To nemění nic na tom, že na západě se žilo líp, a to nejen ekonomicky, ale i politicky. Sice v USA taky vyšetřovali "neamerickou činnost" a ta svoboda slova zas tak skvělá nebyla, ale tábory nucené práce zase neměli.

Kromě toho, velká část čtenářů zvedavce je z nějakého důvodu přesvědčena, že američané jsou bez ohledu na cokoli vždycky ti zlí. Až příliš často mají pravdu, ale všechno má své hranice. Altman si například myslí, že nebýt USA, tak by se Korea dávno sjednotila. Což je sice moc pěkné, ale je naprosto nemožné to jakkoli prokázat. A nevěřím, že by diktátoři Severu se jen tak vzdali své moci - to jste rovnou mohl říct, že americký deep state dobrovolně rozpustí sám sebe. Moc není prostředek, ale cíl.

359443

06.08.2017 09:28

Jste-li na pochybách, vybombardujte Čínu!

RE: Je jedna pravda.

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Můžete mi vysvětlit, jak přesně by se Korea sjednotila? V severní koreji je diktatura. Ta se své moci dobrovolně nevzdá, to je jasné. To by totiž mimo jiné zaznamenalo přiznat, že jejich milovaný vůdce není zas tak skvělý. Na jihu je demokracie. Ta svou moc diktátorům nepředá ze stejného důvodu.

Co se týče diktátorů na jihu, jak si můžete být tak jistý, že za tím stojí USA? Nebude to spíš obyčejná chamtivost? Navíc dnes tam již i přes údajnou podporu USA nejsou, narozdíl od severu podporovaného Čínou. Vlastně za současný stav Koreje může spíš Čína: bez jejich podpory by severokorejský režim byl svržen ve válce a sjednocená Korea by mohla být jednou z nejbohatších zemí světa, místo toho, aby tento stav byl omezen na jih.

A ještě k příspěvku výše: Jižní korea byla po válce jednou z nejchudších zemí světa a dnes je jednou z nejbohatších, takže váš argument o válečném utrpení východu taky není tak jistý.

359444

14.08.2017 19:16

Severní Korea: ohnivá zloba a strach

Jako kdyby někdo něco věděl.

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Taky je vlastně možné, že severní korea úmyslně rozšiřuje falešné zprávy o tom, že má atomovky v naději, že zabrání útoku ze strany USA.

Jinak ta politika je naprostý blázinec.
I malé děti mají víc rozumu než většina "elity", na čemž samozřejmě selhává většina předpovědí.

359565

18.11.2017 21:46

Vojenské hrozby armád USA a Jižní Koreje jsou provokace k jaderné válce

Naléhavý dopis

Kdesi_cosi 178.?.?.?

Severní Korea celou dobu nic nedělá, a když USA hrozí válkou a mocnářům, kteří si klidně seděli za pecí v teple, jde o krk, najednou apelují na kdekoho o ohrožení míru a bůhvíco ještě. Mají pravdu, USA ohrožují celý svět, ale sami nejsou o nic lepší. Jediné, o co jim jde, je zachování svých koryt. Kdyby byli mocní, chovali by se stejně nebo i hůř než kdokoli jiný. Že by třeba uvolnili diktaturu a zavedli nějaká lidská práva apod., to je ani nenapadne, dokud se tomu budou moci jen trochu vyhnout.

Svět mocných se nedělí na dobré a špatné, jsou jenom menší zla, a i ta jsou relativní. O peníze jde přece až v první řadě. A jako vždy, pán uklouzne a sedlák si za něj nohu zláme. Kdyby se mohly pobít jen jelity a ostatní nechat na pokoji, byl bych pro válku všema deseti.

PS. Doufám, že někoho nenapade tvrdit, že v Severní Koreji se obyčejným lidem žije dobře, změny nejsou třeba a vedení země je moudré a spravedlivé.

361094

Černoši ve větší míře školu nedokončí. Ale Asiaté problémy nemají. Zvláštní, není-liž? Kdy jste naposledy viděli Asiaty stěžující si na kolonizaci Indie a Indonésie, na de facto ovládnutí Číny, na otročení asijských dělníků na železnicích v USA? A proč vlastně bylo otrokářství běžné jen v Africe, ale v Asii nic?

363102

18.06.2019 09:25

USA špatně informují o Číně - už zase

Zkreslení

y u no work 178.?.?.?

"Čína chce nabídnout svým občanům lepší život"
"Spojené státy se musí učit od Číny"
Běžte do Číny, mluvte o náměstí Nebeského klidu, pořiďte si VPN, zajděte na Wikipedii a pak se ve vězení sami sobě vysmějete. Čína je mizerná díra, v žádném případě lepší než USA, kdyby se zničili navzájem (bez války) bylo by to nejlepší řešení.

372101

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 3

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 10

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 16

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 1

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 7

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 7

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
24,88 Kč
Euro
27,41 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
15,23 Kč
Švýcarský frank
25,87 Kč
100 japonských jenů
23,08 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,59 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
31,69 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 426,91 Kč
1 unce stříbra
349,85 Kč
Bitcoin
158 840,33 Kč

Poslední aktualizace: 1.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?