Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 54 příspěveků, 3 různá jména: krejcar, kulma, obamoid obecný.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.11.2014 23:02

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

nezoufejme

krejcar 76.?.?.?

Jde zde o propagandistický záměr nebo o nechopnost porozumět textu?

Daňové sazby potřebné pro snížení veřejných dluhů na předkrizové úrovně jsou značné: snížení daňové zátěže na úroveň z konce r. 2007 by si vyžadovalo (podle vzorku 15 zemí eurozóny) daň ve výši asi 10% u domácností s kladným čistým bohatstvím (str. 49).“

Povšimněte si tří věcí. Zaprvé, ekonomové MMF vědí, že neexistuje dostatek bohatých lidí, aby financovali dnešní vlády, i kdyby bylo vyvlastněno 100% aktiv 1% nejbohatších. To znamená, že všechny domácnosti s kladným bohatstvím – všichni s penzijními úsporami nebo nemovitostmi – budou mít vyplundrováno bohatství podle receptu MMF.“

A o jakém receptu na plundrování tu autor mluví? Snad ne o tom nesmělém doporučení MMF, který mimochodem nemá žádnou výkonnou moc, které hovoří o 1% dani z majetku hornich 10%, tedy těch domácností z největším majetkem:

"The revenue potential is subject to considerable uncertainty
(related, for instance, to the valuation of real estate) but
is in principle sizable. Based on Luxembourg Wealth
Study data, a 1 percent tax on the net wealth of the top
10 percent of households could, in principle, raise about
1 percent of GDP per year."

320832

13.11.2014 09:53

Nadělal si Washington do vlastního (ropného) hnízda?

Ani moc ne.

krejcar 76.?.?.?

Ono k nějakému "vyčerpání" hned tak nedojde, protože těžba břidlicové ropy je v průměru čtyřikrát dražší než ten standartní způsob vertikálním vrtem a při stále klesající ceně suroviny se bude muset těžba drasticky omezit. Některé břidlicové vrty, hlavně v Texasu, můžou zůstat rentabilní i při cene $55 za barel ale to je opravdu menšina.

Rusové těží ropu jak zběsilí, protože musí nahradit ztráty z poklesu ceny. Oni si naplánovali velkorysý projekty, které počítali s cenou mezi $92 - $98 za barel a teď jim chybí peníze, tak pumpujou víc, což ale dále přispívá ke snížení ceny ropy na světových trzích. Když Arabové omezí těžbu, tak Čínani začnou kupovat víc od Rusa na dlouhý kontrakty a Arab tohle nechce.

320966

13.11.2014 21:33

Nadělal si Washington do vlastního (ropného) hnízda?

RE: Svet vedú korporátni psychopati alias deprivanti

krejcar 76.?.?.?

Deprivant je termín zavedený Františkem Koukolíkem k označení člověka, který z psychologických, biologických či sociokulturních důvodů nedosáhl lidské normality, případně o ni přišel.

Případně? Snad za všech okolností, ne?
MUDr. František Koukolík DrSc. by měl vymyslet jiný název, poněvadž "deprivant" je odvozeno od slova deprive (of something) a to automaticky předpokládá ztrátu získaného. To je teď nějaká móda zahnojit češtinu nepatričným výrazivem?

321006

19.11.2014 00:24

Mail z Prahy

Pražský Tchien-an-men

krejcar 76.?.?.?

Jo tak ony ty rozdavačky červených karet mluvili anglicky. O tom se ale zdroj toho "emailu" nezmiňuje:
http://aeronet.cz/news/vime-kdo-organizoval-rozdav...

Česká "kulturní" revoluce zahájená Zemanem, o kterém je známo že když se ožere tak je samá sprosťárna nebo vyvěšuje na Hradě vlajku EU aby namích členy hnutí NE BRUSELU,
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/zeman-...
byla podporována Činským zastupitelstvím, a ne Američanama.

321340

Nebylo by logičtější poslat člověka na měsíc místo přistávání na kometě? To že lidstvo na měsíc ještě nevkročilo je přece jeden z hlavních pilířů na kterých stojí ostatní konspirační teorie, které hlavně vznikají v USA, protože tam lidé dovedou správně přemýšlet a ta vědecká studie to právě potvrdila.

321370

20.11.2014 00:02

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: Podvrh

krejcar 76.?.?.?

A to, že ten "důkaz" je podvrh vám asi nevadí, že?

Nevadí zrovna tak jako by to nevadilo tý kupce sena Zemanovi, kterého radši nikam nezvou ze soucitu s Čechům. Jeho funkci zastupuje Sobotka, který jel zrovna do Ameriky kvůli té bustě Havla v Kongresu. Zeman by se asi vožral, bustu Havla by poblil a český Senát by musel předstírat že o tom nevěděl.

321493

21.11.2014 21:02

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: Jednoduché řešení

krejcar 76.?.?.?

Ale on to odmítá udělat!

Protože se žádný odstavec zmíněného paragrafu na tu situaci nevztahuje. Ovšem Zeman by opravdu měl podat trestní oznámení na národ Čechů, aby bylo už konečně jasné že trpí duševní chorobou. Jeho vzpomínky na to jak se zúčastnil té mely na Národní třídě 17/11/89 a jak tam příslušníci milice třímali obušky jsou neklamným příznakem duševní choroby, protože takové tvrzení se dá jednoduše vyvrátit jak se ostatně už také stálo.

321690

12.12.2014 16:31

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

Rusové si polepšili

krejcar 76.?.?.?

Forbes uvádí že v letošním běhu za mamonem zase vyhrály USA, kde je 492 dolarových miliardářů. Druhé místo obsadila Čína ze 152, a na třetím skončilo Rusko ze 111. Ten nejbohatší Rus, Ališer Usmanov, 61, dostal v roce 1980 osm let natvrdo za šmelinu ale odseděl si jen šest, protoze se v kriminále slušně choval. On je muslim (je původem Uzbek), má za ženu židovku, ale ta se dobře zná s Putinem, tak to je v pořádku.

323259

14.12.2014 10:21

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

krejcar 76.?.?.?

Uvádět veřejný dluh jedné země jako pouhý agregát je příznakem omezeného výhledu na věc. Zajímavější jsou určité relace. Co kdyby US Kongres dal Obamavi volnou ruku a ten by z rozmaru nařídil že příští rok musí US veřejnost ten dluh splatit. Tak to by každý občan USA včetně kojenců musel dát na dřevo $56,587. Jak se tohle číslo poměřuje s průměrným ročním platem v USA? No a pak by se stalo že by Obama připoměl Japoncům Hirošimu a nakázal by jim že svůj veřejný dluh musí zaplatit v příštím roce taky. Japonci by to ale nechtěli tuplem, protože taková akce by stála každého Japonce včetně kojenců $105,512, tedy téměř dvojnásobek té sumy co dluží amíci. Proč tedy uvádět USA jako odrazující příklad žití na dluh? Protože USA je zloduch "by choice" a tak se na něj musi jít gottwaldovsky.

323365

14.12.2014 21:35

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

krejcar 76.?.?.?

Zajimavým aspektem statních dluhů ČR a USA je jejich růst. Zatímco během posledních 20 let vzrostl dluh USA čtyřnásobně, vlády ČR se tumlovaly a dluh se za stejné období zvýšil desetinásobně. To zalarmovalo ekonomické teoretiky, jako třeba V. Klause, a ti se jali vyšetřovat tu křivku která popisovala ten příkrý vzrůst dluhu za posledních dvacet let. S pomocí matematického modelu (regrese) se jim vyjevila budoucnost. (Vidím dluh veliký jehož sláva se bude hvězd dotýkati.) A tak doporučili přibrzdit a ta úloha brzdaře připadla ODS. Jak tahle organizace dopadla dobře víme. Ale žádné strachy. Vláda si půjčuje na sve deficity hlavně od ČNB, takže je to doma v rodině - v případě fiskálního úletu ČNB ten dluh českému lidu odpustí jako fotr synkovi. A tady prosím vzácná perla:

Koho by výše státního dluhu trápila, může přispět na jeho snížení. Jeden účet na snižování státního dluhu je založen ministerstvem financí a je veden pod číslem 123-3328001 u České národní banky (bankovní kód je 0710) a druhý založil prezident Zeman u PPF Banky pod číslem 123123/6000
http://ekonomika.idnes.cz/statni-dluh-ceske-republ...

Ano, čtete správně. Pan prezident nezaložil speciální konto v ČNB, ale v bance svého přítelíčka, nejbohatšího muže v ČR, Petra Kellnera! Takže koho trápí myšlenka že Kellner neni dost bohatej, může poslat pár grošů na ten účet. Kdepak náš pan prezident - to je liška podšitá. Prej odlehčme státnímu dluhu moji drazí spoluobčané... Hahahaha.

323404

15.12.2014 06:12

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

krejcar 76.?.?.?

Tak jsem se tu mimo jiné dozvěděl že "monetizace je zakázaná." Co je monetizace? Podle definice je monetizace "proces převodu čehokoli do zákonných platebních hodnot. Může se jednat jak převody vlastnictví zlata, cenných papírů, tak i tisk neboli Emise státních bankovek." Tak to vidíte, přátelé. Bodejť by si lidi nestěžovali že mají málo peněz, když má ČNB zakázáno tvořit oběživo. A kdopak jí to zakázal? Asi loutka Wall Streetu, zlovolný prezident USA Barack Obama.
"Monetizace státního dluhu" je ten termín, ktery správně patří do souvislosti a to s článkem 123 Stanov a smluv EU, který vyslovně zakazuje přímé kupování státních dluhů centrálními bankami společenství. Jak se takový zákaz pohodlně obchází? Zeptejte se pani Kellnerové co uklízí v ČNB, nebo si tohle přečtěte ještě jednou:
Koho by výše státního dluhu trápila, může přispět na jeho snížení. Jeden účet na snižování státního dluhu je založen ministerstvem financí a je veden pod číslem 123-3328001 u České národní banky (bankovní kód je 0710) a druhý založil prezident Zeman u PPF Banky pod číslem 123123/6000

323431

15.12.2014 13:59

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

krejcar 76.?.?.?

Ve věku vysokých státních dluhů panuje zásada že alespoň 2/3 státního dluhu musí být v rukou domácích věřitelů, protože to usnadní umoření dluhu domácí měnou, kterou si centrální banka hbitě natiskne i když nemá, takže si Forex a hlavně Moody nemůže ničeho všimnout. Takže nejde o to jestli jsou zrovna peníze drahý nebo ne.
Zrovna koukám... No, to se ti "naši pracující" teda tumlujou: v roce 1996 byla průměrná měsíční hrubá mzda (nepodnikatelská sféra) 9,825 korun, ale v minulém roce už 25,078 korun! To je dvaapůlkrát více! Ty tam teda musej pěkně kmitat u těch soustruhů... Strachuji se aby se kvůli takové poptávce po ""prací podložených penězích" rotačky v ČNB nepřehřály.

323446

15.12.2014 18:40

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Navod jak umorit osla, ovce , otroky...

krejcar 76.?.?.?

Ještě bych chtěl dodat k této plodnotvůrné diskusi že jen 4.715% názorů které naleznete na Internetu má skutečně co dělat s realitou. Vemte si například názor který padl v této diskusi a který se týká porovnaní hrubého domácího produktu z roku 1989 ze současným stavem:

V roce 1989 bylo v ČR HDP 670 miliard, což je v dnešních cenách HDP 5 360 miliard. V současné době je HDP kolem 4000 milird.
4000 / 5360 = 74,6%
Produkčně jsme na 74,6% roku 1989.


Pisatel předpokládal že nikdo nezdvihne obočí a tak neuvedl zdroj své informace. Jenže ten předpoklad je nutně nesprávný. A tak se podíváme na informaci která pisatelovo tvrzení zpochybňuje:

Vložený obrázek

Odkud to číslo 4.715% pochází? Tak to jsem prosim vypočítal bez toho aby mně někdo pomáhal, radil, či jinak ovlivňoval. Asi si to dám patentovat. Ale až po Vánocích.

323456

16.12.2014 00:47

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Navod jak umorit osla, ovce , otroky...

krejcar 76.?.?.?

Obrázek kde byl porovnávací graf se neukázal. Tak já teda uvedu celou stránku která jasně zpochybní vaše soukromé počty:
http://pravdu.cz/ekonomika/vyvoj-hdp-ceske-republi...

Možná ze by autora tohoto inspiračního článku který dává Rusko za příklad k následování zajímalo včerejší oficiální prohlášení Centralní banky Ruska.
http://www.cbr.ru/eng/press/pr.aspx?file=16122014_...

Elvíra zvedla prime rate na 17%(!!!) ve snaze zabránit úplnému kolapsu rublu vůči dolaru. To se hned tak nevidí v prosperujících zemích za kterou autor Rusko pokládá.

323481

17.12.2014 15:58

EU požaduje, aby Rusko nouzově vyplatilo EU a Ukrajinu

Detail slouvy

krejcar 76.?.?.?

Ve smlouvě je stipulace ze strany Kyjeva která tvoří vyjímku k té dluhové hranici 60% a která se týká situace kdy ruská ekonomie zařadí zpátečku. Největší podíl ukrajinského exportu přece tvoří vývoz do Ruska a když tam dojde k problémům jako v roce 2009 nebo nyní, tak za to Ukrajinci nemůžou. Je velice rozumné že český export do Ruska tvoří jen asi 4% z celkového vývozu, protože vázat se k nějakému oligarchnímu chalifátu, který s nenažranosti vsadil na jednu kartu je blbost.
Proč Obama nekoupil ukrajinský dluh? Je přece historicky jasný že věřitel má právo zasahovat do hospodářských věci dlužícího státu (viz Řecko) a být vlivným faktorem? Obamu Ukrajina nezajímá, ale Putina ano. No tak sáhnul do kapsy.

323562

17.12.2014 23:10

EU požaduje, aby Rusko nouzově vyplatilo EU a Ukrajinu

RE: Mate sanci na tom vydelat ...

krejcar 76.?.?.?

Rus je slabej na to aby pohnul s cenou ropy směrem nahoru. Na to ale stačí jedna ženská, předsedkyne FEDu Yellen, která se dnes nechala slyšet že asi zvedne prime rate, protože má velikou "důvěru v ekonomickém výhledu USA." Spekulanti v NYMEX nelenili a barel ropy poskočil nahoru o 4% a tak to půjde až asi do $75. Možná ze Putin pošle Yellenový děkovný dopis. Dyť tý trapárny co se teď děje v Rusku už snad bylo dost, ne? A to si svět myslel že arabové jsou ti největší závisláci. Hahaha.

323591

19.12.2014 14:34

Blíží se velká proti-ruská operace pod falešnou vlajkou?

Panika vrcholí aneb Kajte se hříšníci

krejcar 76.?.?.?

V podstatě se zde jedná se o ekvivalent náboženského poblouznění, které vrcholí zprávou o konci světa. V tomto případě není zdroj inspirace text bible ale všelijaké zpravodajské informace. Prostě Putin převzal funkci Ježíše Krista a ďábel je Obama. Je zde ale podstatná odlišnost od dávné minulosti: na rozdíl od víceméně negramotných věřících minulosti, kteří si tedy nemohli sami prečíst co v bibli skutečně stojí, téměř sto procent lidí v Evropě dokáže číst a většina z nich je také schopna spojit informace s reálnými souvislostmi. Takže těch kteří jsou ochotni naslouchat novodobým prorokům je skutečně jen hrstka.

323685

20.12.2014 14:10

Blíží se velká proti-ruská operace pod falešnou vlajkou?

RE: Panika vrcholí aneb Kajte se hříšníci

krejcar 76.?.?.?

Vidím že máš problém pochopit význam slova "odlišnost," které jsem použil k oddělení textu bible od textu různých názorů které se týkají civilních záležitosti tohoto světa. Proč jinak by si napsal: A k té bibli - tu nestačí jen číst. A když už se čte způsobem jakým ty předpokládáš, pak není možné ji spojovat "s reálnými souvislostmi". Tvůj závěr vůbec nevyplývá z toho co jsem napsal právě pro to uvedené slovo "odlišnost."

Co jsou ty "reálné souvislosti?" Například podle amerického magazínu Forbes je tvůj spasitel Vladimír Putin nejmocnějším mužem světa. Rubl se ocitá ve volném pádu, Putin osloví na tiskovce tento neutěšený stav, jenže pád rublu pokračuje i po intervenci nejmocnějšího muže světa. Možná že editoři časopisu Forbes používají jinou definici pojmu "nejmocnější muž světa" než ti, kteří si tento superlativ spojili s reálnými souvislostmi.

323731

20.12.2014 18:53

Kongresová zpráva o mučení dokazuje, že Al-Kajda do útoků 11. září zapletena nebyla

RE: explanation of

obamoid obecný 76.?.?.?

And so? What consequence does that carry when some Dude A talks crap to some Dude B? Like what is there to pay attention to when two beer-soaked Chechens in Prague’s cheapest joint are yapping away about their shit-mouthed prez? Just give me a break. LOL.

323740

20.12.2014 23:16

Kongresová zpráva o mučení dokazuje, že Al-Kajda do útoků 11. září zapletena nebyla

RE: explanation of

obamoid obecný 76.?.?.?

Ooopsy, doopsy... Sorry about the "two Chechens." I meant two Czechs. Listen, doesn't that country - that Czechoslavia - lie partly in Asia? I asked Dude B about that, but he knows shit like we all do.

323748

K čemu by se měla "mainstreamová media" vyjadřovat? K YouTube video které vidělo 144 diváků? No, to je teda pecka... To že Meyssan dospěl k svému osobnímu závěru neznamená nic, protože je mediální nula a tou také zůstane. Ten novinář který by dokázal že Al Kajda neměla nic společného s 9/11 by dostal Pulitzerovu cenu a věčnou slávu (nebo zatracení). Američtí demokraté by mu postavili pomník, protože jako důsledek by Republikán už nikdy v USA nevyhrál volby. Proč Meyssan nezavolá The New York Times nebo The Washington Post? Proč se mu nechce vejít do historie jako muž jehož nadměrný intelekt pomohl zničit Republikánskou stranu USA?
(Jo von je skromnej. Nojo, tak jo.) [chechtot]

323791

Jen nerad se vyjadřuji k nepodstatnostem, nicméně je známo, že Youtube u videí, cenzory vedených jako "zneklidňující", uvádí záměrně falešný, nízký počet zhlédnutí.

Jediné co by mohlo být "zneklidňující" pro sociálního psychologa je výše uvedený příklad lidové demagogie. Pro ostatní je to zdroj veselí - jak tam v San Brunu na pokyn cenzora zmenšujou ty čísla místo toho aby politicky nevhodné video prostě odstranili, což je podstata cenzury. Názorný příkladeček:
http://e-svet.e15.cz/internet/rusko-zostruje-kontr...

323867

23.12.2014 17:34

Na pokraji války a ekonomického kolapsu

Pakty s ďáblem

krejcar 76.?.?.?

Roberts, který má nevšední talent vyhnout se podstatě věcí, se vůbec nezmiňuje o tom kde konkrétně leží ty sirky které také znenadání zapálily První světovou válku. Ve své zprávě o konci světa, Roberts ignoruje ukrajinský parlament, který zamával neutralitě sbohem a tak nasměroval Ukrajinu ke členství v NATO. To že Brusel převezme roli Gavrila Principa a členství Ukrajiny v NATO se stane těmi příslovečnými "sedmi kulemi v Sarajevu" není zcela nemožné. Do Bílého domu přidáme dobře uleželého McCaina, zamícháme, zalejeme Putinem a podáváme jako Třetí světovou válku, kterou ale nikdo vůbec nechtěl.

323911

04.01.2015 02:40

Sázky jsou vysoké, USA hrají ropnou kartou proti Íránu a Rusku

Není divu

krejcar 76.?.?.?

že cena benzínu v Česku a vlastně v celém EU klesá třikrát pomaleji než v USA. Amíky nelze balamutit a oblbovat tak jako lidičky v Evropě, která kontraktuje ropu od kremelský mafie a lidi tam musí držet hubu a krok.
Graf: http://www.kurzy.cz/komodity/benzin-nafta-cena/

V Americe koreluje cena benzínu s cenou ropy tak jak to má bejt a to proto že tam oligarchický šmejdy netrpěj:

Vložený obrázek

V březnu minulého roku jsem se tu zmínil o tom že jediná hospodářská sankce které by Rus rozuměl je nízká cena ropy. Ale zároveň jsem poznamenal že není možný aby Obama zrušil kšeftování s ropou na NYMEX, aby fyzická nabídka a poptávka určila cenu ropy a cena šla dolu. Já si teď ale nejsem zcela jistej že Bílý dům v tomhle nemá prsty, zvláště proto že nikdo z expertů na obchod z ropou nepředpověděl její výrazný pokles v ceně - to se prostě nedá předem nevidět.

324339

04.01.2015 08:08

Sázky jsou vysoké, USA hrají ropnou kartou proti Íránu a Rusku

RE: Není divu

krejcar 76.?.?.?

Prosim odkazte mne na nejakeho experta se sklenenou kouli, chci se stat miliardarem.

Nojo, východní Evropani si nedovedou představit že by vláda poskytovala veřejnosti informace podle kterých si experti můžou udělat dost přesný obrázek co je čeká a nemine a tak se obejdou bez skleněný koule. Dyť například v Česku lidi museli obeslat soud, aby se dopátrali kdo tyje a jak moc z veřejných peněz:
http://www.protext.cz/zprava.php?id=19286
Jak z článku vyplývá, ruso-česká vládní mafie v podstatě říká: Do toho vám vy pakáži nic neni kdo a za co vaše prachy utrácí. Takže to vysvětluje tu tvoji skleněnou kouli.

Nejdůležitejší ukazatel, který zveřejňuje americký ministerstvo energie (Department of Energy), je stav domácích zásob ropy. Hlavně podle tohoto údaje se určuje na NYMEXu cena ropy na měsíc dopředu.
Ovšem vláda vydává licence těžařům, kteří se pustili do horizontálních vrtů a ta informace o čísle těch licenci je k mání. Takže odborník si dokáže vypočítat kolik se v budoucnosti uskuteční vrtů a kolik se asi může vytěžit.

A tady je ta praktická finta v teoretických šatičkách: Obama pošle email Monizovi aby se postaral o to, aby se na papíře zásoby ropy hodně zvýšily - že je to věc národní bezpečnosti. Sekretář Moniz na rozkaz zfalšuje ty čísla a šmelináři na NYMEX se dozvědí že se USA najednou topí v ropě. To asi proto že ekonomika dost zpomalila a po ropě je tedy malá poptávka. Takže každý z nich se horečně snaží zbavit svejch kontraktů a cena ropy podle toho míří na jih. Ale ve skutečnosti se Amerika vůbec v ropě netopí; je to jen taková fintička, kterou jsem vymyslel a poslal do Bílého domu. Obama mi odepsal že mu navrhuju sankce via nečestné falšování vládních dokumentů a jak jsem jako Američan vůbec na takovou zavrženíhodnou věc mohl přijít. Já jsem mu odepsal že nejsem Američan ale Čech co se jezdí učit do Ruska a do Číny, jako náš milovaný prezident Zeman, a tak jsem zběhlej ve všelijakých podrazech, tunelech a fintách.

324350

04.02.2015 23:55

Velká americká slepá ulička

RE: Hahaha:-)

krejcar 76.?.?.?

Libertariáni varovali pred FEDom ešte pred založením FEDu a presne predpovedali ako to zle nedobre dopadne...

Dyť to byl přece sám Milton Friedman, proti jehož argumentům nemoh Bernanke nic namítnout a tak musel přiznat že teda jo, že největší vinu na té vleklé krizi třicátých let nesl tehdejší Fed. To ovšem populace východoevropských a asijských kmenů nemůže vědět a tak se jim dá nakukat cokoliv.

326391

05.02.2015 08:23

Velká americká slepá ulička

RE: takze co udelat?

krejcar 76.?.?.?

Takze jejich elita se nemuze divat na svet tak ruzove, faktem je, ze par idiotu by chtelo nejakou valku, ale vetsina vi, ze na to nejsou lidi.

Správne, na válku je potřeba víc idiotů. Proto příslušníci Islámského státu nebo ruský separatisti v Ukrajině lítaj furt sem a tam v maskáčích. Moc by mě zajímalo kdy všichni Ukrajinci odtáhnou z Česka, které chřadne v důsledku amerického područí, do Ruska, které přece prosperuje jak nikdo jinej na světě.

326410

05.02.2015 20:30

Velká americká slepá ulička

RE: Hahaha:-)

krejcar 76.?.?.?

Proč? No tak hlavně proto že euroasijské kmeny najely na všelijakou šmelinu, benzínove kartely, atd. a tak se jim Friedman pochopitelně nehodí do krámu V Rusku je teď prime rate 17%(!), ovšem pro přátele baťusky Putina se dá úrokova sazba snížit. Friedman nepsal knížky o koňským handlířstvi a tak je u náčelníků euroasijských kmenů k nepotřebě.

326461

10.02.2015 21:31

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

Příslušníci euroasijských kmenů

krejcar 76.?.?.?

jsou známi tím že ustavičně svádějí průšvihy do kterých se dostali kvůli své vlastní neschopnosti a nevolnické pasivitě na někoho jiného. V USA se o Obamovi větsinou zmiňují akorát politologove - ty ostatní ho mají na háku. Amíci mají holt jinou náturu. Například společenství jako jsou kartely tam netrpí, protože jsou neférové a vedou k vyděračství, což se v případě světového ropného kartelu už stalo. USA nemohlo pokrýt svoji vysokou poptávku po ropě z domácích zdrojů, ale místo toho aby inženýři brečeli a vinili ze všeho ropné kartely, tak dali hlavy dohromady: Když vrtáme vertikálně, tak nám těžba nestačí. Co teď? Tak budeme vrtat horizontálně. Východní neschopenkové se jistě usmívali a doporučovali Chocholouška - vrtá se přece ze zhora dolu; ani pánbu nemůže vrtat jinak. No a teď čumej jak jeleni a spřádají připitomělé konspirační teorie ktere vedou kam? No přece ke "zlému vládci Obamovi." Amíci holt nemají ve zvyku spoléhat na jasnozřivost carů, prezidentů nebo marnit čas skládáním písniček, které opěvují jejich "moudrost." Oni něco dělají pro to aby odstranili co jim vadí. To je důsledek toho že v Americe je zvykem vyhodit děti z domu hned jak skončí školu: Běž a starej se sám o sebe.

326789

11.02.2015 06:47

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

RE: Příslušníci euroasijských kmenů

krejcar 76.?.?.?

Nojo, to jsou ty legendy z euroasijských stepí - on nám zase někdo cizí ubližuje a ujídá nám z mísy. Rus je geneticky podmíněnej zloděj: po válce najel na východní Evropu, vyžral co se dalo, a když už nebylo co ukrást, tak zkolaboval a musel všechno změnit z gruntu. Potom co Kreml nadělal v cuku letu 111 místních dolarových miliardářů tím že nechal rozkrást přírodní bohatství obyčejných Rusů - a to za přispění západních, technologicky vyspělých těžařských společností - přišel na to že drancovat nerosty a prodávat je ven nestačí. A tak tu svoji neschopnost zase na někoho svádí jako vždycky. Rubl se hluboko propad v relaci k dolaru a euru a tak mohl Rus zaplavit evropský market levnou elektronikou, auťákama, atd. Jenže Rus umí kuloví - leda tak kopat motykou do zeme a čumět jak to stříká. A když to nestříká podle jeho představ tak za to může Obama.

326803

12.02.2015 23:25

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

RE: Příslušníci euroasijských kmenů

krejcar 76.?.?.?

Tak běžte do krámu a kupte si Suchoj T-50 - pomůžete tím ruský ekonomice. Rusové kopírují od amíků většinou zbraňové systémy, tedy něco co normální spotřebitel nepotřebuje. Jenže normální spotřebitel je to na čem stojí ekonomika země.
V USA je více super bohatých, protože ta země má náskok: USA vznikly v roce 1776 - to v Rusku zrovna dusila mužiky Kateřina Veliká. Dnešní kapitalistické Rusko vzniklo o 216 let později ale hned se tam místní bojaři postarali o to aby se rozkradlo co se dalo a tím bleskově vznikli miliardáři. Ne prací, ale zlodějnou. Čína má zhruba desetkrát větší populaci než Rusko, takže by se dalo očekávat že v Číně bude desetkrát víc miliardářů než v Rusku. Jenže to tak neni: to skóre je Čína 152 - Rusko 111. To je tím že šikmooký nejedou tak rychle ve zlodějnách jako Rus.

326960

13.02.2015 05:22

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

Jednání s imbecily a vazaly

krejcar 76.?.?.?

Je zřejmé že namíchnuty Finian používá ve svém náhledu tzv. "double speak," což je zvyk užívat odborné termíny pro zvýšení fundovanosti obsahu aniž by řečník věděl co takový odborný termín přesně znamená. Co například znamená Finianem zmíněná mentální brzda zvaná "kognitivní disonance?" Jedná se o stress způsobený tím že určitý člověk věří principům nebo teoriím které se navzájem popírají, což vyvolává konfliktní situaci a následuje nerozhodnost a stress z nevyřešeného problému. Z článku vysvítá že Finian spojuje kognitivní disonanci s imbecilismem (Vlastně čím více jsou kognitivně dysfunkční, tím více jsou imbecilové oslavování jako silní.) a to je neklamný důkaz toho že Finian neví o čem mluví protože mentální kapacita imbecila nedovolí pochopit princip nebo teorii a následně nemůže dojít ke kognitivní disonanci. Je ovšem známo že imbecilové rádi používají odborné termíny za účelem maskovat svoji intelektuální nedostatečnost.

326976

13.02.2015 17:48

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

RE: Jednání s imbecily a vazaly

krejcar 76.?.?.?

Nikoli, že změní své postoje či chování.

Ale dyť já nic takového netvrdil, haha. Neuvěřitelný...

Ale houby, autor přesně ví co píše. Špatně jste si přečetl Wikipedii...[smích]. Tady nejde o žádné "odporující si teorie".

Já jsem si to přečetl dobře. Sice ne ve Wikipedii, ale když jsem tam teď mrknul, tak ten uvádějící popis byl podobný. Nasaďte si brejle...

Wikipedia:
"In psychology, cognitive dissonance is the mental stress or discomfort experienced by an individual who holds two or more contradictory beliefs, ideas, or values at the same time, or is confronted by new information that conflicts with existing beliefs, ideas, or values."

Třeba Ukrajinci věřili tomu že byl Krym jejich. Ale teď jsou "confronted by new information," že jim Putin Krym sebral. Ti Ukrajinci kteří stále věří že je Krym jejich, protože jim ho Rus jednou daroval, se můžou dostat do křížku s následky kognitivní disonance.

Váš příklad kuřáka je scestný a navíc nedokážete pochopit že dvě teorie, které jsem uvedl jako příklad, mohou být ve svém jádru konfliktní. [oči v sloup]

327031

13.02.2015 19:30

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

RE: dekuji

krejcar 76.?.?.?

Americane diky naivnimu Gorbymu a alkoholikovi Jelcinovi to meli dost dlouho dobre, a ted kdyz jim Putin trosku pliva do kasicky, tak se steti...

Jéé, vy jste to vehementně popletl - dyť je to naopak. Cožpak nečtete Zvědavce? Je to přece Obama, který plivá do kasičky Rusům, protože nakázal aby cena ropy klesla a Rus tedy dostával málo za vyvezenou ropu. Ale Putin, nejmocnější muž světa, zavolal Saúdovi a nakázal mu aby přiškrtil kohoutky. Jenže Putin v tom tumlu zapoměl že Saúd nesnáší Asáda, a tak se ani moc nedivil když ho Saúd poslal do pr....
Rus je odjakživa hlupák.

327036

19.02.2015 19:55

Novinářka CNN: „Vlády nás platí za falšování událostí“

Pak není divu

krejcar 76.?.?.?

že má americká vláda hluboko do kapsy. Obama by se měl učit od Putina úsporným opatřením: ten prostě vydá befel co se předhodí veřejnosti a co ne a běda kdyby media neposlechla. Jo, včera se nechal Obama slyšet že západní společnosti můzou hezky koexistovat s Islámem. Ta zpráva se ale k českým ovcím nedostala, protože zkorumpovaná media jako iDnes se šíření té zprávy vyhnula, aby si Obama nepošramotil pověst u většiny čtenářů která nesnaší Islám.

Mimochodem, tento článek má tři roky zpoždění. Amber Lyon se tehdy namíchla že její článek o událostech v Bahrainu nešel ven a tak ji připadlo že Bahránští zřejmě podplatili CNN International a údajně si pustila hubu na špacír - teda podle nějaké syrské tiskové agentury, která se odvolala na nějaké slovenské internetové stránky. [chechtot] [oči v sloup]

327456

27.02.2015 11:23

Česká demagogie

Stranická důtka

krejcar 76.?.?.?

aneb výňatek z českého demagogického tisku:
Přísné stranické pokárání si vysloužila trojice poslanců levicové strany Spravedlivé Rusko, která v parlamentu předložila návrh zákona proti zákazu dovozu západních potravin do Ruska. Vedení strany prý o svém návrhu předem neinformovali.
Moskva loni v srpnu vyhlásila na dobu jednoho roku embargo na dovoz některých potravin ze zemí, které předtím zavedly proti Rusku sankce kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi. Jde o Spojené státy, Evropskou unii, Kanadu, Austrálii a Norsko. Zákaz se týká ryb, masa, ovoce, zeleniny a mléčných výrobků. Embargo vyvolalo na ruském trhu problémy, protože řada dosud dovážených produktů na ruském trhu nemá náhradu. Potíže umocnil prudký pád rublu, který vedl k růstu cen nejen dovážených, ale i domácích potravin.

http://zpravy.idnes.cz/rusti-poslanci-trest-za-na...

To není pravda; Rusko žádné problémy s potravinami a hlavně s masem nemá. Prezident Putin to šel do krámu osobně zkontrolovat:

Vložený obrázek
http://i104.photobucket.com/albums/m188/phbu_2006/...

327898

28.02.2015 05:45

Česká demagogie

O čem se česká demagogická media nezmínila.

krejcar 76.?.?.?

Rusku může rozumět jen Rus. Tady je nejčerstvější příklad:

Boris Jefimovič Němcov se narodil v roce 1959 v Soči [...] Původním povoláním byl matematik a fyzik, v roce 2010 se stal jedním z prvních signatářů opoziční kampaně s názvem Putin musí odejít.

Jako matematik, Boris Jefimovič si určitě dokázal spočítat co taková kampaň "Putin musí odejít" může obnášet. Zeptáme se...

Němcov v nedávném rozhovoru pro Sobesednik.ru vyjádřil své obavy z toho, že ho režim nechá zabít. Konkrétně jmenoval prezidenta Putina, kterému se prý nehodila Němcovova kritika role Ruska ve válce na východě Ukrajiny. „Obávám se, že mě Putin zabije,“ řekl v interview vydaném 10. února.

Njn, kdo chce kam, pomožme mu tam...

V centru Moskvy v pátek večer neznámý útočník čtyřmi ranami zastřelil známého kritika Kremlu Borise Němcova [...] Ruský prezident byl podle Peskova o vraždě rychle informován a už stihl rodině kondolovat.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/boris-nemcov-kritik-vrazda-...

A tady je ten bod který česká demagogická media nechtějí vidět: Putin Němcova nechal picnout, ale na rozdíl od Stalina, který by tu celou Němcovovu famílii nechal sebrat a poslat na Sibiř, Putin ihned vyjádřil svou hlubokou soustrast pozůstalým. A proto Rusové skládaji o Putinovi obdivné písničky, protože takového humanistu v Kremlu ještě neměli.

327932

01.03.2015 05:07

Němcovova vražda byla s největší pravděpodobností provedena pod falešnou vlajkou

Případ Němcov (téměř) uzavřen

krejcar 76.?.?.?

Především buďme upřímní a přiznejme že největší zásluhu na tom že Zvědavec doběhl jako druhý a získal stříbrnou medaili v běhu přes IQ překážky má The Saker.

Stupínek vítězů:
1. www.svetkolemnas.info
2. www.zvedavec.org
3. www.ac24.cz


Jména dalších účastníků velice kompetivního pole soutěžících dle pořadí v cíli je zde:
http://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-...

Členové pražské mordparty a nakonec všichni páni inšpektoři by se sem měli chodit učit aby přestali dělat tu samou chybu: Když se stane vražda, tak oni se hned ptají rodinných příslušníků a známých oběti jestli nebožtík měl nějaké nepřátele, nebo se dokonce v důsledku toho strachoval o svůj život. Je jasné že v případě Němcova...

("Němcov v nedávném rozhovoru pro Sobesednik.ru vyjádřil své obavy z toho, že ho režim nechá zabít. Konkrétně jmenoval prezidenta Putina, kterému se prý nehodila Němcovova kritika role Ruska ve válce na východě Ukrajiny. „Obávám se, že mě Putin zabije,“ řekl v interview vydaném 10. února.")

...by policajti nemeškali a zajeli do Kremlu popovídat si s Putinem, místo toho aby odletěli do Bílého domu vyslechnout Obamu. To dá přece rozum, nejdříve vyslechnout Obamu, jak to The Saker ve své úvaze tak mistrně naznačil.

A jak vyšetřování dopadne? Půjde o neštastný omyl: Němcov –> Němec -> fašista a "fašista" je v Rusku od doby Velké vlastenecké války synonym pro největšího veřejného nepřítele. Teď když Ukrajinští fašisté ustavičně hrozí Rusku válkou se není co divit že se obyčejný mužik vlastenec chopí střelné zbraně...

327987

01.03.2015 15:50

Němcovova vražda byla s největší pravděpodobností provedena pod falešnou vlajkou

RE: Z amerického tisku: Obvinit Putina je

krejcar 76.?.?.?

Vy jste určitě nikdy nebyl poblíž Kremlu. Je to tam samej policajt - to nejhorší místo, který by si vrah zvolil v případe že by nešlo o vraždu kterou objednali Putinovi kámoši.Ten kdo střílel věděl moc dobře že ta akce byla absolutně bezpečná.

328019

03.03.2015 00:53

Kdo šíří pro-ruskou propagandu?

Ich bin ein еврей

krejcar 76.?.?.?

Po hluboké analýze situace my nezbývá nic než souhlasit s Emilem Robotem: V České republice je opravdu nejvlivnějším propagátorem Ruska žid Zeman. [zmaten] Ano, žid. Žádná mejlka - to se nedá zpochybnit:

"Ve svém projevu Zeman připomněl slova amerického prezidenta Johna Kennedyho pronesená u Berlínské zdi. „Znáte ten známý slogan: Ich bin ein Berliner. Nyní musíme všichni říci: Jsem Žid,“ pronesl Zeman v angličtině a poslední větu řekl i v hebrejštině. Posluchači reagovali potleskem vestoje."
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/jsem-zid-pronesl-zeman-na-i...

A jako správný žid, Zeman použil namísto okolností očekávaného výrazu "statement" slovo "slogan," které se používá ve spojení s reklamou. Posluchači reagovali potleskem vestoje a přistěhovalci z Izraele na Zemana vytáhli své zelené karty ve znamení nadšeného obdivu, protože nefalšovaný žid myslí na kšeft za všech okolností.

328133

04.03.2015 18:37

USA chtějí spustit vlnu ruských bankrotů

RE: Ďalší dôkaz, že USA sa zbláznili a správajú sa ako škodná.

krejcar 76.?.?.?

On ten článek přeložený z webu, který má daleko menší globální rank než Zvědavec, nezmiňuje reakci ruskych papalášů, jako třeba říďi druhé největší ruské banky, který poznamenal že "když neni SWIFT, neni bankovnictví." Potom se zminil o těch velvyslancích jak si balí kufry.

Medvěděv se hned přidal a řekl že bude-li Rusko odpojeno od SWIFTu, tak nebude existovat limit, který by bránil Rusku v ekonomickych a jiných reakcích na vzniklou situaci. Oba papaláši asi nečtou fórum Zvědavce zrovna tak jako amíci. Je tu přece Čína, ne? Tak proč ta velká slova?

Mimochodem, ty SWIFT servery jsou obrovský. Tady je fotka těch co jsou v Moskvě:
http://www.washingtonpost.com/wp-apps/imrs.php?src...

Ty servery jsou napojeny a ovládány z Belgie a bez nich nemůžou dvě ruské banky kousek od sebe finančně komunikovat - o čínských bankách ani nemluvě. Rusové se musí odvázat od západu, protože sankce a vyděračství znamená podle Bruselu jedno a totéž.

328269

12.03.2015 01:23

ECB kupuje Európu

Nic nepřijde nazmar

krejcar 76.?.?.?

Je třeba zdůraznit že neexistuje EU zákon, který nutí národní banky států eurozóny podílet se na penežní politice ECB. Třeba v Německu ECB moc neuspěje; tam jedou podle vlastních ekonomických ukazatelů a nevidí žádný důvod zvyšovat objem oběživa. Rambochova ECB konspirace ale neni k zahození třeba v Prochorovce nebo jiné ruské vesnici tak tisíc verst od Moskvy.

328946

12.03.2015 19:02

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

krejcar 76.?.?.?

>Někteří zde diskutující vůbec nechápou, že jádro v článku >diskutovaného problému není o tom, jak vznikají peníze - fiat >money, to je v článku záměrně zanedbávanou podmnožinou okrádání >společnosti.

[překvapení] Opravdu? Autorovi článku se ale ten problém tzv." fiat money" vůbec nejeví jako "zanedbatelná podmnožina," protože by na ní jinak nekladl zvláštní důraz:

Krok číslo sedem ... Tlačia peniaze bez kontroly. A ešte raz, tlačia peniaze BEZ KONTROLY. Nimi tlačené peniaze nemusia byť kryté zlatom, či inými aktívami, takže oni nič neriskujú. Len získavajú. A to budúcnosť nás všetkých.

329015

13.03.2015 12:21

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

krejcar 76.?.?.?

>Účinek "oddlužení" států a poskytnutí dalších peněz bankám pro další úvěrování ekonomik i za nulový úrok ničím nehne, neexistuje-li koupěschopný zákazník, ovšem toho nelze vytvořit kvantitativním uvolňováním, ani žádnými dosud známými bankovními triky.

Ale hne, i když pouze teoreticky. Eurostáty se snaží bojovat se zadlužeností tím že zvyšují daně. Takový krok ale sníží koupěschopnost a poptávka po zboží tím trpí se všemi následky. ECB je úplně jiný věřitel než velké investiční nebo zahraniční národní banky u kterých se státy ponejvíce zadlužují - ECB pučuje ty účelové peníze na technicky negativní úrok. Takže zadlužené státy se sice zadluží více, ale tim se ulehči daňovému břemenu a lidičky zase polezou do krámu jak se patří. Tady nejde tak o to kolik stát dluží ale komu. Když synáček zrovna nemá na zaplacení splátky a peníze mu pučil jeho fotr, tak je to jiná situace než ta když si někdo pučí u banky - to neni v rodině a banka se z nikým nemazlí. No a ECB je vlastně takový tatík - skoro. Tzv. vyspělé státy si zvykly žít vysoko nad poměry (proto jsou "vyspělé" ) a politici dobře vědí že když sáhnou lidem hluboko do mísy, aby se věci rychle přesunuly do reálných kolejí, tak jejich strany jdou od válu při volbách, jako se to přihodilo sebevražedné ODS. Takže zbývá jen takové ECB řešení. Čech nebo Švéd neni o nic chytřejší než nejaký trouba na Madagaskaru, tak proč by měli mít Evropani daleko větší životní úroveň? Ale ono se to srovná i když ne hned nebo brzy.

329082

14.03.2015 05:53

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

krejcar 76.?.?.?

>Pane, jak potom vysvětlíte, že dneska už i u nás, i v "západní" Evropě, v USA aj. pracují lidé třeba 12 hodin denně - a přesto jejich výdělek nestačí na pokrytí zcela základních potřeb (tím myslím jídlo, bydlení, energie, daně a poplatky)? Prostě jinak - tito lidé, ač mají své zaměstnání a skutečně vytvářejí hodnoty (tj. to vaše zboží či služby, které podnikatel s velkým ziskem prodává - proto toho nebožáka nutí pracovat 10 a více hodin denně) žijí na hranici chudoby.

Co lžete? Žádný podnikatel v západní Evropě nemůže nutit zaměstnance pracovat déle než stanoví zákon a to je 8 hodin denně. Ten zakon se ale nevztahuje na samotneho majitele podniku. Tady je ukázka jak nekteří podnikatelé makaj týdně třeba v USA:

Mark Spilotro - 80 az 100 hodin
Luke Daly - 80 hodin
William Kirk - 55 hodin
Patrick Taylor - 70 hodin
Ori Rosenbaum - "furt"
Seth Burgett - 50 az 100 hodin
Jeff Gaus - 60 hodin
Hiroyuki Fujita - 60 az 70 hodin
Marc Kirshbaum - 100 hodin

Další příklady zde: http://www.forbes.com/2009/09/08/work-hours-ten-qu...

Líný neoproletáři dovedou tak akorát sedět na zadku v hospodě a lhát.

329119

30.07.2015 00:56

Čína se zbavila půl bilionu dolarů

RE: Logické vysvětlení

kulma 76.?.?.?

>Háčik bolo to, že nie každý klient bol schopný splácať tie hypotéky čo znamená, že banky tie deriváty predávali s tým, že má to hodnotu 110 za cenu za 100, hoci ich skutočná hodnota bola 80, samozrejme prišlo sa na to a Lehman a AIG skrachoval.

Neexistuje jediný legitimní popis který by souhlasil z vaším vysvětlením jakým způsobem se dostaly LB a AIG do problému. Pokud ano, prosím uveďte na něj odkaz.

337298

30.07.2015 02:14

Falšování historie kvůli agendám

Paul C. Roberts má štěstí

kulma 76.?.?.?

že publikuje v Americe, poněvadž kvůli článku podobného ražení s domácí tématikou by na něj například v Česku někdo okamžitě podal trestní oznámení.

Roberts píše pro Američany, kteří jsou velice dobře obeznámeni s daným tématem, a velice mistrně formuluje to co většina Američanů (v tomto případě většina bílých Američanů) tuší. Roberts nešíří propagandu - jeho intelekt mu to nedovoluje - ale nemůže zabránit tomu aby se jeho náhledy nestaly zdrojem primitivní lumpenpropagandy.

337301

30.07.2015 21:51

Falšování historie kvůli agendám

RE: Paul C. Roberts má štěstí

kulma 76.?.?.?

Škoda že se ta jejich vnitřní svoboda nijak neprojevuje. Souhlasím že si pokud se týče vlády myslí svoje ale přes to radostně vyvěsí vlajku kde je možné i nemožné, pošlou děti vraždit jinam a radostně tloustnou za pokřiku USA USA USA.

USA byly založeny v době kdy nevolnictví bylo v zemích Koruny české běžné, takže USA je časově daleko širší pojem než si myslíte a to znamená že když Američani "pokřikují 'USA, USA'," tak nemají nutně na mysli USA pod Obamovou administrací.

Kdyby byl Paul C. Roberts v Česku, tak by se asi upsal k smrti. Například cestující si myslí že byl nesprávně pokutován revizorem a tak se domáhá nápravy tím že obesílá příslušný dopravní podnik. (!!!???). Takové věci snad řeší soudce, ne? Složenka na pokutu přece musí zdůraznit že pokutovaný má právo na soudní slyšení. (No, ne všude, pane Roberts.) Od které doby rozhoduje veřejný dopravce ve věcech spravedlnosti? Asi od doby gottwaldovko-tereziánské. Prostě status veřejné instituce automaticky znamená pravomoc v oblasti práva. Nebo je v Česku divadelní hra Nikolaje Vasilijeviče Gogola "Revizor" zvláště inspirující?

Ten fakt že se v Česku při nedávné řecké finanční krizi názory výhradně řídily dle připitomělé franko-germánské propagandy byla rajská hudba na sluch frankfurstských bankéřů. Tak s tímhle stádečkem si starosti dělat nemusíme.

Z Paula C. Robertse by pražský režim rozhodně radost neměl.

337328

31.07.2015 12:52

Nabídka a poptávka na trhu se zlatými a stříbrnými futures

RE: Stačí selský rozum

kulma 76.?.?.?

V dnešní době jsou penzijní fondy riskantní. Fond třeba "chytře" investuje do řeckých dluhopisů... Nejlepší je koupě něčeho co se dá pronajímat a to poskytuje přídavek k důchodu.

Ovšem lepší řešení je "čínský tunel," který vymyslel Goldman Sachs speciálně pro sebe a své čínské přátele. Půjčíte si na 10 a hodláte prodat na 20ti. Jenže burzovní index se realisticky nemůže přehoupnout přes 13. Využijete tedy svého vlivu a navedete střední třídu - která sice moc peněz nemá ale je početná, zvláště v Číně - aby začala investovat skrz kupovaní akcií. Index se hne směrem nahoru, hezky pokračuje ve šplhu, čínská střední třída se raduje a investuje ještě víc. No a jak index narazí 20, tak začnate prodávat. Pochopitelně ve velkým. No, a hned máte na důchod a to i pro případ že se dožijete 500 let. Pochopitelně že panická reakce čínské střední třídy posune index zpátky na 11 nebo někam tam, jak to bylo nedávno na šanghajske burze. A to je ten pravý čas kontaktovat znovu některé členy toho bohem vyvoleného národa, aby zase vymysleli nějaký trik a pak si půjčit na 11.

337342

16.08.2015 14:43

Mediální blamáž se sondou Pluto

Neil Armstrong nepromluvil

kulma 76.?.?.?

Americký časopis Penthouse slíbil Neilu Armstrongovi v roce 1972 padesát milionů USD za rozhovor na pokračování o tom jak to vlastně s tím "přistáním na měsíci" bylo. Jenže Armstrong upozornil redakci že by žádné pokračování nebylo, protože by zcela jistě "tragicky zahynul" zrovna tak jako Jurij Gagarin, který se dostal do rozporu z Dmitrijem Kozlovem, kterému pohrozil že když nebude po jeho, tak se postará o to aby se svět dozvěděl, jak to s tím "prvním člověkem ve vesmíru" vlastně bylo.

Rusové to s tím svým "vesmírným programem" dělali daleko chytřeji než Američani. Oni věděli že se to bez ztrát na životech asi neobejde, a tak občas předstírali tragédie - jako že někteří kosmonauté během letu zahynuli. Oni teda chtěli vesmír prozkoumat, ale když se Nikita Chruščov domák na kolik by takový výzkum vesmíru přišel, tak to hned zatrh a místo toho dal ty peníze důchodcům. CIA si později povšimla že miliony starších občanů Sovětského svazu začali jezdit na nových kolech s titanovou přehazovačkou značky Vostok.

338201

17.08.2015 02:16

Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo

Zápas gigantů

kulma 76.?.?.?

Použití GMO představuje značný úbytek zisku pro chemické společnosti, které prodávají jedy kterým farmáři zabíjí různé rostlinné škůdce a tím přispívají k výraznému zvýšení případů rakoviny u lidí. Americká EPA zrovna zkoumá účinky glyphosatu po tom co Světová zdravotní organizace (WHO) označila tento prostředek proti rostlinym škůdcům za velice pravděpodobně rakovinotvorný.
http://www.reuters.com/article/2015/05/05/food-agr...

Chemické společnosti jsou dost bohaté na to aby rozjely v médiích propagandu proti GMO. Ony samotné nemusely nikomu čelit když začaly vyvíjet látky, které zabíjí nejen škodlivé organismy, ale také miliony lidí po celém světě. Amerika se začala bránit a hnutí "Organický pěstované rostliny" se odtud začalo šířit do světa. Jenže organický pěstované rostliny je drahý špás pro spotřebitele.

Ve Skotsku chemická lobby vyhrála na celé čáře, a tak tam budou lidé nadále chcípat, protože tam žádný zákon který by je varoval před nebezpečím karcinogenních látek v rostlinách neexistuje. O to se chemické společnosti a zkorumpovaní politici už dávno postarali.

Světová zdravotnická organizace není očkována proti korupci, jako ostatně téměř každá organizace, a tak ten fakt že její zaměstnanci ještě nenašli důvod ukázat varovným prstem na GMO nic neznamená. Ale podle čeho se má americký kongress řídit? Podle podplacených pisálků kteří mají v popisu práce útočit na GMO v médiích? Americký kongress neudělá nic co by bylo v rozporu s postojem Světové zdravotnické organizace.
http://www.who.int/mediacentre/news/notes/np5/en/

338222

22.08.2015 16:53

Padej na zadek, obyčejný občane? Ne!

Jauvajs!

kulma 76.?.?.?

Zde je bod článkem zmíněné výzvy, který pana Kollera asi rozzuřil nejvíce:

"Proto žádáme politiky, aby nezneužívali cizí neštěstí k hromadění levných politických bodů. Jednejte jako odvážní státníci, nikoli jako malicherní obchodníci s mocí! "

Politici aka obchodníci s mocí mohou hromadit levné politické body jen s pomocí úplatných kavárenských flákačů, kteří na oplátku zavalují lokální média politickou propagandou jejíž obsah často odhalí zdecimovaný intelekt pisatele. Jinými slovy, vědátoři se začali motat příliš blízko jeho mísy a tak není divu že pan Koller dlouhosáhle vypěnil.

Co je na tom špatného že vědátoři vyzvali vládu ČR k odvážnému státnickému kroku, tedy postavit se nenažraným EU super-bankám s tím že žádné dluhopisy, které by kryly výdaje spojené s akomodaci utečenců, prostě očekávat nemusí, z důvodu toho že ČR žádné utečence přijímat nebude?

338486

24.08.2015 19:11

Rukavice Františka Kriegla

blitzKriegel

kulma 76.?.?.?

Lenka Procházková: "Československá armáda se jako člen VŠ nikdy nepodílela na invazi do cizí země a byla cvičena výhradně jako armáda obranná."

Opravdu?

Autorka článku Lenka Procházková je dcerou spisovatele Jana Procházky, který byl přítelem tehdejšího prvního tajemníka KSČ Antonína Novotného, jehož funkce obsahovala post vrchního velitele ozbrojených sil ČSSR, jehož schvalující podpis ohledně úkolů čs. lidové armády ukládá čs. ozrojeným silám mimo jiné

"V dalším rozvíjet útok směrem na Strasbourg, Epinal, Dijon, dokončit zničení protivníka na teritoriu NSR, překročit řeku Rýn a 7. nebo 8. den operace ovládnout čáru Langres, Besancon. Dále rozvíjet útok na Lyon."

Ano, úkol zněl jasně: rozvíjet útok a ne protiútok, jak se na ryze obranný pakt sluší a patří.

Osud se zřejmě dědí v rodině: Zrovna tak jako někteří lidé přišli před dlouhými lety na to že literární tvorba Jana Procházky byla převážně hromada budovatelských keců, tak někteří lidé dnes znovu objeví že jablko nepadá daleko od stromu. To ovšem v případě Lenky Procházkové neplatí v globálním smyslu, protože franko-germánská propaganda v médiích je opravdu více než patrná, aneb koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Nikdy po 2. světové válce nebylo více zkorumpovaných politiků a mediálních škrabalů na obou stranách Atlantiku, než jak je tomu nyní. Následky na sebe nenechají dlouho čekat.

338593

26.08.2015 17:37

Němečtí „investoři“ začínají rabovat Řecko

Jak bohatnout dle americké "investiční" firmy Goldman-Sachs

kulma 76.?.?.?

To je úplně normální že se dnes jedna země hrabe v peněžence jiné země.

Goldman-Sachs radí: Zajisti si skrz zkorumpované politiky téměř monopolní postavení v nějakých zemích a to ti umožní s jejich obyvateli hospodářsky zametat, jak je třeba patrno zde:
http://www.rferl.org/content/russian-gas-how-much-...

Proč západní Evropa platí Rusům daleko méně za plyn než ta východní?

Zkuste se zeptat veřejně a Pražský hrad na vás pošle BIS, poněvadž soudruzi miliardáři v Rusku takové otázky nemají rádi.

338655

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 51 čtenářů částkou 10 288 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 1

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 0

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 1

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 4

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,66 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,74 Kč
Švýcarský frank
23,47 Kč
100 japonských jenů
19,88 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,69 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 625,91 Kč
1 unce stříbra
550,52 Kč
Bitcoin
1 364 985,32 Kč

Poslední aktualizace: 14.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?