Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 120 příspěveků, 1 jméno: lubosmat.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.03.2014 10:32

Den celonárodního odporu proti protektorátu EU

RE: Mocenské plány Německa ?

lubosmat 195.?.?.?

Bohužiaľ máš pravdu "Nemecký vlastenci" svojou dôslednosťou zapríčinili vojnové šialenstvo ktoré zaplatilo za 4 roky svojím životom 72 miliónov ľudí na celom svete.
Tvoj dedo sa sklonil pred "Nemeckými vlastencami" aby si sa Ty mohol narodiť.
Dnes sa pred "Liberálno demokratickými Vlastencami skláňš Ty". Len dúfam, že sa za dve generácie opäť niekto nebude poklonkovať "Lepším Vlastencom" bez ohľadu na ich krvavú minulosť.
Novodobé formy "Pravicového vlastenectva" sa naplno prejavili v Maďarsku (Horty)neskôr v Nemecku (Hitler), majú však mnoho nasledovníkov, ktorí bohužiaľ neboli nikdy odsúdení a tak sa títo vlci v ovčích kožuchoch naďalej prezentujú ako mierotvorcovia a Ty im to žerieš.
Dobrú Chuť.

306515

13.03.2014 15:17

Den celonárodního odporu proti protektorátu EU

RE: EU-pokracovani III: rise

lubosmat 195.?.?.?

Aby sa niekto nemýlil. „_A_IZMUS či už FAŠ alebo NAC“ nie je o názvoch, ani o orientácii nejakých extrémistických odnoží, ktoré sa takto označujú. V prvom rade sa zásadne líši od ostatných ideológií prejavmi a metódami presadzovania zámerov vládnucej vrstvy:
1) Bola to, je a vždy bude krajne pravicová ideológia,
2) Obhajuje záujmy tých najbohatších,
3) Vyzdvihuje výnimočnosť rasy/národa ako nositeľa veľkých a jedine správnych myšlienok,
4) Snaží sa vybudovať „Neporaziteľnú armádu“,
5) Štátny aparát nechá silovými štruktúrami zastrašovať a terorizovať najslabších,
6) Vyznačuje sa prepracovanými štruktúrami výzvedných a bezpečnostných služieb,
7) Justičný a väzenský systém je ďalším nástrojom zastrašovania,
8) Používa propagandu podriadených médií na manipuláciu širokých vrstiev obyvateľstva,
9) Snaží sa riešiť vlastné nahromadené problémy expanziou a neokolonializmom...
10) Podporuje podobne zmýšľajúcich extrémistov v iných krajinách... Importuje ideológiu „_A_IZMU,
11) Je ochotný pre svoje zvrátené ciele obetovať akékoľvek množstvo životov kohokoľvek a kdekoľvek.
Výpočet spoločných znakov by mohol byť určite väčší, ale problémom zostáva, to: že nemusí byť nevyhnutne fašista ten, kto sa ovešiava „Svastikami“, ale môže ním byť ktokoľvek zo skupiny, ktorá slepo poslúchajúc doktrínu „výnimočnosti národa“ zaslepene diktuje iným „nevýnimočným“ národom, čo je správne a čo nie.

306538

13.03.2014 16:19

Den celonárodního odporu proti protektorátu EU

RE: EU-pokracovani III: rise

lubosmat 195.?.?.?

Radím neopisovať prehlásenia a poučky z literatúry.
Treba sa naučiť samostatne rozmýšľať.
Tvrdenia typu "Sme pre národ" a pliesť tu o tom čo tvrdili "Veľký vodcovia" zaváňajú propagandov.
Vždy musíme vziať do úvahy, kto z toho nakoniec profitoval? Pád _A_IZMU v Európe nasledovala vlna pokusov o presadzovanie ľavicovo orientovaných vlád. Prečo asi? Lavírovanie zprava do ľava je prirodzené. Po vojne Chcela ísť Európa zľava do ľava, trocha proti prírode. Jasné že na západ od demarkačnej línie sa snahy o ľavicové vlády potlačili dolármi, ale to už je iná história.

306541

20.03.2014 08:24

Jako za první světové války – stejní idioti hrají stejnou hru

RE: Ukrajina už dlhú dobu stojí na mieste bez konkrétneho smerovania.

lubosmat 195.?.?.?

Dobrá analýza, zaujímavé je ale, že aj my na Slovensku tiež 24rokov prešľapujeme na mieste, a to čo pod sebou tlačíme sa už ani na kapustu nepodobá (možno akúsi zmes kompostu zo zahraničných supermarketov). Skúste jasne popísať príčiny nášho Slovenského neúspechu a neschopnosti sa niekam posunúť. Naša krajina nemá v sebe zakomponované toľko rozporov ako Ukrajina, no napriek tomu, je výsledok veľmi podobný. Ďalšia informácia je neoverená, ale počul som, že asi 30 ľudí si rozdelilo medzi sebou Slovensko, a ani srnky v lese netušia ktorí to sú, my ostatní však máme veriť, že aj v našich podmienkach je možný "AMERICKÝ SEN", keďže 30-tim sa to už podarilo.

307067

20.03.2014 11:05

Jak drahé to může být

Zelená nafta a iné alternatívne nezmysly. Je nízka cena ropy a plynu naozaj výhodná?

lubosmat 195.?.?.?

Tak ako tak, keď sa niekto múdry rozhodol po extrahovaní prvých barelov bionafty z biomasy urobyť anylýzu nákladov, prvá otázka ktorá ho napadla bola, koľko sme na výrobu tej bionafty spotrebovali tej obyčajnej? Z hrôzou sa zistilo, že je to zhruba 1:1, rozumej na výrobu 1litra bionafty potrebujeme 1 liter nafty - asi treba vyrábať efektívnejšie, však výroba je asi ešte len na začiatku, no to by sme museli zapájať do práce nie stroje ale svaly a to by už nás vyšlo pekne draho. Verte, že pre bioplyn to platí rovnako. Mohol by hádam niekto namietať, že na pohon strojov budeme používať alternatívne palivá a alternatívne energie, je tu však problém – na vybudovanie, prevádzku a údržbu takýchto zdrojov budeme nutne na začiatku „predpokladám prvých 50 rokov“ ak sa takáto doktrína prijme, stroje a technológie, ktoré frčia na obyčajnú naftu a obyčajný plyn. Ono ani s tým šetrením cez rôzne izolačné materiály a projektovanie energeticky pasívnych budov to nie je také jednoduché – všetko to treba pekne vyrobiť a opäť s výraznou dotáciou podielu práce strojov a technológií, ktoré frčia na obyčajnú naftu a obyčajný plyn. Je tu jedno riešenie – pochádza z RUSKA – 2x2x2x2 v preklade dva metre od cesty, dva metre hlboko, dva krát dva pôdorysnej plochy „ZEMĽANKA“. [mrknutí jedním okem]

307078

Pozor na to, to nebylo takové vyklízení jako byste si rádi představovali. A zdaleka to nebyli nějací zoufalci. Ono to byl celkem slušný politický aparát, který se celkem šikovně „překabátil“ a dále vesele plachtí pod různými cizími vlajkami. Kolem 1,7 milionu angažovaných komunistů se hned tak neztratí. Víte, ono lidi dokáží napáchat ve jménu vidiny vlastního prospěchu kdeco. Položte si otázku co vlastně bránilo elitám za socializmu užívat si naplno svojí moci? Dojdete nakonec k ideologickým překážkám, ne však k morálním. Pokud jste přesvědčen o krachu socializmu z finančních důvodů, zřejmě to nevezmete. Představte si, že je před vámi bohatá nevěsta s pásem cudnosti a ten pás cudnosti je jenom ideologie, pak si řeknete: „pryč s ní – "Sbohem a šáteček“. Nevěsta se nebrání, protože hřmící hesla znějí „Chudoba cti netratí“ a „Z cizího krev neteče“. Možná by bylo dobré napsat před ty vlky: „Shodili roucho nevěstino, zneuctili a pošlapali ve jménu svobody a pak pohodili na ulici mezi nenažrané kapitalistické vlky“.

308145

22.04.2014 14:30

Dlouhodobý a střednědobý vývoj prosperity různých zemí

Približovanie

lubosmat 195.?.?.?

Nie je dôvod zavrhovať výpovednú hodnotu údajov uvedených v článku. Koncepcia zapadá do mozaiky iných analýz na tému rastu alebo prepadu ekonomík jednotlivých štátov sveta. Podstatné je, že sa začína pomaly vyrovnávať spotreba „Vyspelého“ sveta s tým „Menej vyspelým“, myslené z hľadiska spotreby.
Vidím tu dve hlavné príčiny:
1. Pár super - bohatých entít západu vlastní takmer všetko bohatstvo „Vyspelého sveta“ a časť bohatstva „Menej vyspelého“. Spotreba bohatých je však obmedzená, keďže ich je fyzicky málo. Svojim prístupom k nakladaniu s nahromadenými zdrojmi však výrazne degradujú spotrebu ostatnej populácie, hlavne vývozom výrobných technológií do lacnejších destinácií (honba za ziskom), čím spôsobujú vysokú nezamestnanosť vo „Vyspelom“ svete.
2. Rozbehnutý motor zisku, aplikovaný v „Menej vyspelom“ svete produkuje nové nezávislé bohaté entity, a zároveň sa masám lacnej pracovnej sily platí oveľa viac, než tieto boli schopné vyprodukovať pred tým. Zvyšuje sa zamestnanosť a s tým súvisiaca celková spotreba v „Menej vyspelom“ svete.
Vývoj z hľadiska štatistiky bude aj naďalej neúprosný a bude vyznievať v neprospech „Vyspelého“ sveta. Ak dajme tomu, že vo „Vyspelom“ svete žije len cca. 1,35 miliardy ľudí a ostaných 5 miliárd v „Menej vyspelom“ svete. Teda pomer 1:3,7, a ak je pravda, že sa vo vyspelom svete spotrebuje viac ako 70% svetovej produkcie tovarov a služieb, teda pomer 7:3, dostaneme index spotreby vo „Vyspelom svete na úrovni (7) a v „Menej vyspelom“ na úrovni (0,81). Aby sa úroveň príjmov vyrovnala, musela by stúpnuť v „Menej vyspelých“ krajinách 8,64 x, a vo „Vyspelých“ po celé toto obdobie vyrovnávania stagnovať.
Toto sa nikdy nestane, keďže zdroje, ako všetci vieme sú obmedzené. Skôr sa životná úroveň „Vyspelého“ sveta prepadne, alebo sa rozpúta ďalšia svetová vojna, ktorá opäť na určitú dobu rozdelí svet na „Vyspelý“ a „Menej vyspelý“, teda na „Víťazov“ a „Porazených“, alebo dokonca na „Osvietených“ a „Menej osvietených“.

308835

22.04.2014 15:44

USA jsou oligarchií, ne demokracií, říká vědecká studie

Ilúzia „DEMOKRACIE“

lubosmat 195.?.?.?

Klaňať sa „BOHATSTVU“, ako jedinému meradlu „ÚSPECHU“ a zároveň hlásať heslá „SLOBODA“ a „DEMOKRACIA“, v sebe nesie zásadné rozpory.

Vymenovanie „KOŇA“ za senátora, myslím že to bola určitá forma výsmechu „DEMOKRACIE“, ktorú urobil v čase svojej diktatúry NERO. Dnešní diktátori sa šikovne za „DEMOKRATICKÉ“ inštitúcie schovali, a senátormi nemusia byť nevyhnutne „KONE“ aby mávali ušami a trebárs aj na povel híkali. Miesto slamy stačí dobre zaplatiť a máme zarobené.

Hoc ma budete pokladať za komunistu, marxistu, socialistu alebo utopistu, stále som presvedčený o tom, že:
- pokiaľ sa nezlikviduje alebo určitým spôsobom neobmedzí bohatstvo jednotlivcov, nedosiahne sa mier a trvale udržateľný rozvoj,
- hromadenie bohatstva je určitým spôsobom choroba, ktorú sa nikto neodváži diagnostikovať a tobôž liečiť,
- dovoliť kapitálu aby sa rozmnožoval bez kontaktu s výrobnými prostriedkami, je systémová chyba, ktorá ženie svet do slepej uličky (Spomenutá vláda Oligarchie),
- predstava, že banky môžu dlhodobo vytvárať zisk je chorá. /Ak by to tak bolo, platili by sme čoraz vyššie poplatky za vedenie účtov, vydávanie platobných kariet a realizáciu transakcií?/
- vytváranie exekutívnych politických štruktúr, ktoré nemajú žiadne spojenie s komunálnou politikou, hospodárstvom alebo výrobou je silno kontraproduktívne,

Stále som presvedčený o tom, že riadiace štruktúry štátu si nezaslúžia žiadnu imunitu a pokiaľ niekomu chýba spoločenská kontrola, tak nech sa trebárs vytvára aj na politickej báze, ale, nech tam preboha nestrkajú politici rypák, a nesnažia sa riadiť to, čomu vôbec nerozumejú a rozumieť ani nemôžu.

308841

23.04.2014 11:26

Čtvrtá politická teorie

Univerzálna teória všetkého

lubosmat 195.?.?.?

Kedysi som sa snažil prečítať knihu „Ráno kúzelníkov“ resp. v češtine „Jitro kouzelníků“ od Jacques Bergier a Louis Pauwels (doposiaľ sa mi to s úplným pochopením nepodarilo, zrejme z dôvodu nedostatku sústredenia), mal som pritom podobné pocity ako pri čítaní príspevku. Niečo podobné určite zažijete, keď budete čítať najnovšie teórie o existencii vesmíru a snahách vytvoriť univerzálnu teóriu všetkého. Stephen Hawking vychádzajúc z predpokladu, že vesmír nemá hranice matematicky dokázal, že je konečný. Prečo ten odklon od témy? Vidím tu evidentnú snahu vytvoriť konečnú ideológiu spoločnosti, ktorá bude:
- apolitická,
- s prvkami teológie,
- ekonomická ...,
- jednoducho univerzálna.
Je tu jeden podstatný problém: Naša biosféra (podmienky vhodné pre život človeka ako druhu) má hranice, a empiricky je dokázané, že ľudská hlúposť je nekonečná. Liberalizmus jednoducho ignoruje skutočnosť existencie hraníc druhu „HOMO KONZUMIENS“ , zároveň s nekonečnou virtuozitou využíva k svojím krátkozrakým zámerom druh „HOMO DEBILIENS“.
Vidíme dnešné globálne spoločnosti „bez hraníc“, vysávajúce zdroje za účelom tvorby finančného zisku, bez konkrétnej snahy priniesť uspokojenie nejakej zmysluplnej potreby. Načo sú nám univerzálne teórie, ktoré prestávajú platiť po šiestich hodinách pôstu? Na vyplnenie času medzi reklamnými prestávkami. Potrebuje človek jaskynný klimatizáciu? Áno, lebo v jaskyni je zhruba rovnaká teplota po celý rok, ale v susednej jaskyni klimatizáciu už majú/ ešte nemajú.
Nepokladám liberalizmus za životaschopnú a úspešnú ideológiu, len kvôli tvrdeniam, že Fašizmus bol vraj porazený a Komunizmus sa rozpadol sám. To vyznieva rovnako ako tvrdenie, že kresťanstvo je najlepšie náboženstvo, a ostatné náboženstvá moslimstvo, hinduizmus a budhizmus sú prekonané.
Stále nie som ochotný uveriť tomu, že sme v politickej kultúre ďalej ako na konci 18-teho storočia.
Keďže ma príspevok zaujal, stiahol som si z internetu originálnu verziu celého článku p. Alexandra Dugina, aj ostatným prajem pekné čítanie.

308878

24.04.2014 16:06

Co bude FBI dělat s ukradenými ukrajinskými aktivy?

Vojnová korisť

lubosmat 195.?.?.?

S každým vpádom je úzko spojené drancovanie. Hoci sa západnej verejnosti predkladá ako agresor RF, keďže v chaose, ktorý spôsobili stratégovia západu s výraznou pomocou ukrajinských oligarchov, získala RF „Neočakávane“ Krym. Vývoz ukrajinského zlata mal byť zrejme pre USA záplatou za do 5-tej kolóny a Majdanu investované doláre. Strategickú hru Západ na Ukrajine fakticky prehral, momentálne sa snaží o akési nerozhodné skóre, nedostatočné poznanie terénu mu však prináša neželané ovocie. Ukrajina je síce zadlžená, ale ešte stále to vychádza na ukrajinca cca. 50% zadlženosti priemerného Slováka. U nás sa ani priamo nebojovalo a je to tu spľundrované, ako po apokalypse. Ešte stále sa dá použiť virtuálny dolár na skupovanie reálnych podnikov a iné konkrétne veci. Navyše neustále rastúce astronomické dlhy za „štartovacie balíčky“ západného modelu „Liberálno-demokratického“ úspechu sú určitou formou koristi, o ktorú sa zrejme oplatí bojovať.

308923

28.04.2014 11:09

Budování ruské zdi

Svetovláda?

lubosmat 195.?.?.?

Keď sa o moc usiluje jednotlivec – je to diktátor.
Keď sa o moc usilujú kapitalisti – je to imperializmus.
Keď sa o moc usilujú „masy“ – je to komunizmus.
Keď sa o moc usilujú nacionalisti – je to fašizmus.
Keď sa o moc usilujú úradníci – je to autokracia.
Keď sa o moc usilujú politici – je to demokracia.
Na realizáciu revolúcie alebo prevratu však všetci bez výnimky potrebujú peniaze!
Historicky mali najlepšie výsledky, čo sa týka zhromažďovania peňazí židia, z tohto dôvodu sa vždy vyskytovali v pozadí, alebo v popredí spoločenských zmien od stredoveku, až po dnes.
Empiricky ľudia alebo historici, ktorí skúmajú súvislosti s financovaním úsilia jednotlivých záujmových skupín o moc, zákonite musia nadobudnúť presvedčenie, že ide o akúsi tajnú dohodu svetového židovstva, ktorá ich má priviesť k svetovláde.
Prečítal som si „Protokoly S... mudrcov (PSM)“ a žasol som! V tomto 100 rokov starom dokumente sú popísané, stratégie podľa ktorých sa riadia takmer do bodky udalosti v dnešnom svete.
Lenin so svojím „boľševizmom“ predbehol dobu, nechcel čakať a vytvára vládu podľa princípov uvedených v samom závere PSM, musím podotknúť že sa fakt jedná o čistú utópiu. Po tomto vzore sa šíria myšlienky „komunizmu“ po Európe a ďalej do sveta. Pravdaže pokiaľ by tam už tieto myšlienky neboli nič by sa nerozširovalo, ale ruský „boľševizmus“ bol prvý funkčný precedens.
Problém pre svet nastal v tom, že investori chcú predsa návratnosť, a v danom prípade dochádza k akejsi izolácii „komunistických režimov“ od ostatného sveta a peniažky sa akosi nechcú vracať. V tomto vidím hlavnú príčinu neskoršej vojny západu proti „komunizmu“, ako neefektívnemu nástroju k dosiahnutiu zisku. Investície do fašizmu mali naproti tomu pre určité záujmové skupiny priam extrémnu návratnosť vložených prostriedkov.
Investície, ktoré narážajú na prekážky „akákoľvek forma izolacionizmu alebo hrabania sa na vlastnom piesočku“ postupne spúšťajú do pohybu nástroje na ich zdolanie. Prostriedky a formy sa nevyberajú, účel svätí prostriedky a PSM ako novodobí „ Machiavelizmus“ so zámerom svetovlády do toho diabolsky zapadajú.

309105

Raz som videl film „RELIC“, jednalo sa o indiánsky mýtus, keď vybraného člena nepriateľského kmeňa napojili výťažkom zo špeciálnej rastliny, čo malo za následok jeho premenu na ľudožrútske monštrum podobné jašterovi. Po premene sa monštrum, (so zvyškami pamäte), sa toto vždy vracia k svojmu kmeňu, a tam v obrovskej snahe zasýtiť svoj hlad po rastovom hormóne (čo bola hlavná zložka tej špeciálnej rastliny) vyjedá mozgy svojich súkmeňovcov predovšetkým hypotalamus, ktorý rastový hormón produkuje.
Poliaci robia niečo podobné, vymývajú mozgy bojovníkom z radov svojich odvekých nepriateľov a posielajú im ich pekne metamorfovaných späť, aby splnili svoju úlohu.

309223

06.05.2014 13:33

Policie rozehnala shromáždění poté, co Belgie zakázala akci francouzského komika

Potláčanie demonštrácií!

lubosmat 195.?.?.?

Chceli sa zabávať na nesprávny účet?
Ako ľahko sa rozoženie nespokojný dav, stačili na to vodné delá, pár policajtov a troška slzného plynu!
Protestujúci mali zrejme slabú motiváciu: a len pre zábavu sa asi neoplatí riskovať?
„Politické ciele“, mráz, chlad, ohrozovanie bezpečnostnými silami, mŕtvi demonštranti : čo ženie ľudí takto riskovať?
Spontánne protesty ideovo zomknutých ľudí trvajú krátko a nemajú silu, ľahko sú potláčané.
Keď sa však začnú liať peniaze, budovať tribúny, zátarasy, bariéry – objavia sa radikáli, to sa tupým masám protestuje, a ak im páni zaplatia a ešte viacej sľúbia, tak to bude mela!
“Ave, Caesar, morituri te salutant”.

309727

19.05.2014 17:55

Metody Syngenty při umlčování opozice vůči GMO jsou neuvěřitelné

Čo si predstavujete pod GMO plodinami ?

lubosmat 195.?.?.?

Implementujeme do zemiakov gén žihľavy, alebo púpavy, ktorý Mandolínam nechutí a máme na svete zemiaky, ktoré netreba postrekovať proti Mandolínam, len sú s príchuťou žihľavy alebo púpavy.
Toto je akýsi princíp, ktorý je zameraný na zníženie chemických postrekov proti škodlivému hmyzu.
Do kukurice zrejme natrepali gén, ktorý spôsobuje, že je kukurica pre väčšinu škodcov nestráviteľná, a tu je problém, keďže človek je v podstate tiež škodca kultúrnych plodín a táto kukurica je asi pre väčšinu americkej populácie, pri pohľade na ich veľké bachory, tiež nestráviteľná!
Veľký boom zaznamenali GMO potraviny s „vysokými výnosmi“ vyšší podiel masy využiteľnej časti rastliny voči vlastnej mase plodiny, opticky to síce tak vypadá, ale výsledok je len viac naviazanej vody alebo odpadných látok v plodoch.
Nakoniec je to celé všetko nezmysel – vylepšenia sú ako bumerang, v prírode sa všetko mení a prispôsobuje veľmi pomaly, ak tieto procesy umelo urýchlime, negatívne dôsledky sa prejavia tak rýchlo ako sa mi pomaly dokážeme prispôsobovať.
Každý agronóm alebo sedliak Vám povie čo do pôdy nedáš, to znej nevykopeš. Ak chceš z mála veľa musíš hnojiť, ak nechceš hnojiť musíš obhospodarovať väčšie výmery pôdy.
To že sa pridalo k nebezpečenstvu otravy z chémie aj nebezpečenstvo GMO je dôsledok chamtivosti a neochoty dať potravinám pravú hodnotu, preto veľa ľudí sedí doma a hoci sa hodí len na okopávanie buriny sníva o poste generálneho riaditeľa alebo podnikateľa.

310304

20.05.2014 15:41

Barroso z EU jmenoval Papademose řeckým premiérem v roce 2011

RE: Moc zbavuje človeka zdravého rozumu.

lubosmat 195.?.?.?

Ten predpoklad zdravého rozumu u mocichtivých by som negoval.
Nepáči sa nám, že sa les vysádza rúbaním a niekto nás presvedčí, že ak budeme rúbať rýchlejšie ako ostatní, tak všetkých drevorubačov predbehneme a rúbanie lesa zastavíme. Garantujem Vám, že ak na túto hru pristúpite, zavalia Vás padajúce stromy.
Sú len dve cesty ako to zastaviť:
1) Nenakupovať lietajúce triesky
2) Prestať platiť drevorubačom za výrobu triesok.
Nikdy neboli peniaze úspešnejšie v šírení „moci demokracie“ než v tejto mediálnej dobe. Pár plagátov navyše a máme prezidenta presne podľa prianí, zdravý rozum nám našepkáva „Súdruhovia z EU niekde urobili chybu“, no nateraz je to už bezpredmetné.
V práve existuje inštitút premlčania dokonaného trestného činu, za ktorý ste neboli, z „nejakých“ dôvodov poslaní počas premlčacej doby do vezenia.
Politici, zvlášť tí z EU sa domnievajú, že premlčacia doba končí ich mandátom a poslaneckou imunitou.

310347

21.05.2014 08:47

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

Vypočítaj si tvoju % úspešnosť vo voľbách

lubosmat 195.?.?.?

Bude to súčet podielu násobku negatívnych správ o tvojich protikandidátoch a pozitívnych správ o tebe a podielu počtu plagátov s tvojou vyškerenou tlamou a počtu plagátov s vyškerenými tlamami protikandidátov vydelený celkovým počtom kandidátov, nakoniec vynásobený číslom 100.

(NSOTPPSOT+PPSTVT/ PPSVTP)/PK100

To že ťa zvolí v Slovenskom prípade 60% z 19% zmanipulovaných voličov teda (0,60,19)100=11,4% oprávnených voličov Ťa trápiť nemusí, veď je DAMOKRACIA.

310388

22.05.2014 16:52

Zakrývání vojenského naddimenzování USA-NATO

Za všetkým hľadaj BIZNIS!

lubosmat 195.?.?.?

Nanútené vojenské výdavky USA do predražených vojenských technológií po celom svete, je v prvom rade perfektný biznis. Celá táto mašinéria pomerne rýchlo morálne zastaráva, čiže je nevyhnutná jej pravidelná obnova. USA ťahajú do zvýšených výdavkov na zbrojenie /hlavne tých „Made in USA“/ všetkých svojich „spojencov“ resp. vazalov. V tomto kontexte je jasné, prečo USA potrebujú poriadneho nepriateľa „bez nepriateľa sa len ťažko bojuje“. V čase oslabeného Ruska a v podstate dobre rozbehnutého „Monoteistického“ sveta, USA vymysleli ťažko identifikovateľný svetový terorizmus a nevyspytateľnú „al-ká'idu“. Opätovne sa prebúdzajúce Rusko s jeho partnermi, sú naproti tomu oveľa lepším terčom, ľahko sa dajú identifikovať a navyše sa nachádzajú na samom konci „Osi zla“. Rinčanie zbraní nám evokuje prípravu na „konečné riešenie“, ale BIZNIS v podstate nechce zbytočné straty. Zastáva nám nateraz len dúfať, že patologické správanie časti Ukrajinských oligarchov, je len oná výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo.

310482

02.06.2014 14:25

Vláda nesplnila naše požadavky, Majdan nerozpustíme!

Klamstvo o revollúciách

lubosmat 195.?.?.?

Žili sme v predstavách, že národy povstali a zmenili beh dejín. Na vlne boľševickej revolúcie sme budovali socializmus, a nakoniec sme sa nechali obalamutiť „výdobytkami kapitalizmu“ zaplatenými toaletným papierom.
Jedno klamstvo je striedané druhým, klamstvo zľava strieda klamstvo sprava. Kto má záujem klamať, len ten kto podvádza, alebo ten, kto získal neoprávnený profit.
Nemám nič proti výnimočným a talentovaným ľuďom, ktorí sú za svoju prácu výnimočne ocenení, napriek tomu všetky krvavé kvety vojen sú hnojené peniazmi z radov tzv. „výnimočných“, bohatých a veľmi bohatých.
Chudáci občania, sa vždy utešujú len aby boli všetci zdraví, deti šťastné, kde bývať, na chleba, na šaty, na zábavu a vojna sa rýchlo skončila..., sú ochotní prijať akékoľvek jarmo, ak im dajú bohatí svätý pokoj.
Medzi chudákmi je však veľa „dobrodruhov“, ktorí za Judášsky groš pôjdu vraždiť a riskovať svoj vlastný život pre záujmy bohatých.
Mierim k tomu, že pokiaľ budú proti sebe svojimi záujmami stáť bohatí, vždy sa to zvrtne v tej či onej podobe k vyvolaným šarvátkam a nepokojom.
Predstava jednopólového sveta „Made in USA“, my budeme „demokraticky“ vládnuť a vy sa pekne pretransformujte na poslušných „pacifistov“, ktorí budú ochotne pracovať, keď im prikážeme, stroskotáva na obyčajnej priepastnej sociálnej nerovnosti medzi chudákmi zamestnancami a chudákmi nezamestnanými, ktorí nie sú nijako schopní, zo svojej biedy sa vymaniť.
Je až zarážajúce ako ľahko v dnešnej dobe pár vrieskajúcich politikov, môže zmanipulovať davy. Stačí troška škvary, pálenky a nezdanených dolárov, hned tu máme revolúciu ako vyšitú.

310986

04.06.2014 13:25

Rusko „zradilo“ NWO

V Európe nič nového – príprava na WW II. = 9 rokov svojvôle a dokopy žiadna odozva!

lubosmat 195.?.?.?

1935 - Obsadenie Porýnia nemeckým vojskom – Porušenie Versaillského mieru,
1938 – ANŠLUS Rakúska – Opäť Porušenie jedného z bodov Versaillského mieru,
1938 – Mníchovský diktát
1938 – Pripojenie častí bývalého Československa (Juh Slovenska a podkarpatskú Rus) k k Maďarsku,
1936-1939 Aktívna podpora generála Franka (Španielsko),
1939 – (Protektorát Čechy a Morava),
1939 – Podpora Samostatnosti slovenského štátu
1939 – Pakt o neútočení /Ribbentrop a Molotovov/
1939 – Prepadnutie Poľska,
1939-1940 – Čudná vojna /Nemecko – Francúzsko/
1940-útok na Francúzsko a dobytie Belgicka, Holandska a Luxemburska /zisk spojenca Mussoliniho/,
1941 – prepadnutie ZSSR,
1943 – porážka pri Stalingrade a totálna mobilizácia,
Júl 1943 – bitka pri Kursku a obrat vo vojne,
Jún 1944 – vylodenie v Normandii

Schválne udávam mesiace obratu vo vývoji WW II. a otvorenia „Západného frontu“, jasne je vidieť tú „bleskovú“ odozvu protifašistickej koalície, kedy sa západ konečne zapája do bojov.

Bola to jednoznačne vyčkávacia taktika, a výhovorky na nedostatočnú výzbroj spojencov proti perfektne vyzbrojenému Wehrmachtu, pred súdnym človekom neobstoja.

Dnes sa Európa rovnako „sterilne“ stavia k vyčíňaniu USA vo svete, roky teroru a nastoľovania NWO sú prakticky bez odozvy a navyše žiadny „západný“ front neexistuje.

311058

04.06.2014 14:42

Vzestup Ruska ke globální moci

Koľko nás znova musí padnúť?

lubosmat 195.?.?.?

V diaľke sa ozýva tlmené hrmenie diel, pyšná veža sa otriasa v základoch. Strelec vyrazil v nádhernej ebenovej zbroji, biely závoj kráľovnej sa zachvel prekvapeným výkrikom. Čakal som na svoju príležitosť, sám zocelený v boji. Biela kópia obrnený štít. Vyrazil som a prekrížil dráhu ohnivej strely, horúca krv prýšti z hrude potokom. Potom už len chlad a závoj čiernej tmy. Biely kráľ obetoval pešiaka, aby dal v piatom ťahu mat!

311062

05.06.2014 10:52

Laurent Fabius a spravedlnost

„Právo na“ : význam tohto slovného spojenia omylom evokuje očakávanie spravodlivosti!

lubosmat 195.?.?.?

Ak sme schopní akýmikoľvek prostriedkami dosiahnuť obhájenie svojho práva na čokoľvek (život, omyl, spravodlivosť, vojnu, rovnaké zaobchádzanie, sankcie, vzdelanie, slobodnú voľbu, prácu, proces, súd, obhajobu .... ), dosahujeme jeho vykonateľnosť.

Právo nie je absolútna veličina – ak mám právo na život, to predsa neznamená, že nezomriem.

Ktokoľvek má právo domáhať sa spravodlivosti kdekoľvek, toto právo však nie je zárukou dosiahnutia spravodlivosti.

Záver: Ak mám sily a prostriedky na dosiahnutie vykonateľnosti svojho práva, mám veľkú šancu uspieť, bez ohľadu na to, či sa jedná o dosiahnutie spravodlivosti alebo nie.

311104

09.06.2014 14:16

Převrat v Abcházii

Stále tá istá, dookola omieľaná pesnička...

lubosmat 195.?.?.?

,ak sa k moci nedostane prozápadne, a teda tým jedine správnym a demokratickým spôsobom orientovaná vláda.

Západ nechápe tvoj odpor voči ich predstave o obchode, veď je to také jednoduché:
1) Budeš uznávať len naše pravidlá hry, nikto nič lepšie nevymyslel!
2) Vyrábaj len to a takým spôsobom, ako Ti nariadime, nikto to predsa lepšie nevie!
3) Predaj nám svoje výrobné kapacity (privatizácia), za naše zelené čerstvo natlačené zelené papieriky, (získaš ako protihodnotu najúspešnejšiu menu na svete),
4) Prijmi na svoje územie našu bratskú vojenskú pomoc a prispej zvýšenými výdavkami na obranu proti tvojim starým spojencom,
5) Nechaj si vybudovať na svojom území supermarkety plné západného dotovaného tovaru.
6) Vo verejnoprávnych rádiách nechaj vyrevúvať minimálne 50% západných pesničiek,
7) Vo verejnoprávnej televízii utop správy a filmy v reklamách, minimálne 50% produkcie nech sú západné mydlové opery.

Samá výhoda, a nebude ťa to stáť vôbec nič, požičiame Ti na to všetko úplne čerstvo natlačené zelené papieriky.

Vidíš ako pekne sme Ti to pripravili, ani myslieť nemusíš, všetko vymyslíme za Teba.

311312

09.06.2014 15:39

Sekání luk

RE: prachy

lubosmat 195.?.?.?

Môže byť, ale vzhľadom k praktikám žencov, keď je bežné, hlavne v podobných prípadoch(keďže posekané lúky sa snímkujú zo satelitov, navyše intervaly sekania sú relatívne presne určené, a zmena odtieňa zožatej plochy signalizuje vykonanú činnosť),že tí traktoroví ženci žnú od svitu do mrku, a len dážď alebo výdatná rosa im to znemožňuje.

V poľnohospodárstve, keďže sa jedná prevažne o sezónnu činnosť sú 10 hodinové šichty bežné, a súkromník tam bude s tou sekačkou pobehovať trebárs aj po tme, ušetrí mu to náklady na PHM presúvaním sa z poľa do hospodárskeho dvora.

311319

16.06.2014 17:34

Jihovýchod prodán západním naftařským firmám

Netreba chodiť ďaleko - alebo pochybné arbitráže v SR

lubosmat 195.?.?.?

Akýkoľvek politický alebo verejne činný packal môže dať svoj páchnuci podpis do medzinárodnej zmluvy a o zábavu máte na veľa generácií postarané.

Voči Slovensku sa vedú dve arbitráže zo zmlúv, kde minimálne jedna strana bola nelegitímna, alebo nekompetentná, poprípade napojená na nejakú podozrivú skupinu. Jednalo sa o Bratislavské PKO a Slovenský Mastenec. Podobnú pascu už chystajú na slovenské zlaté a uránové bane (potrebujú sa však ešte dostať k moci - myslím, že plagáty, keď bude treba zafungujú rovnako, ako nedávno v prípade nášho Šmoulového novoinauguroaveného prezidenta).

Je evidentné, že došlo k prekračovaniu právomocí, pri podpisovaní takýchto zmlúv, a „zahraniční“ podnikatelia predkladajú na podpis politickým babrákom, v snahe neniesť žiadne riziko, zmluvy prenášajúce na štát zodpovednosť za akékoľvek prekážky v zámeroch „pochybných“ investorov vo forme vysokých finančných pokút a sankčných postihov z dôvodu nenaplnených očakávaní.

Napriek tomu, žiadna vláda v SR nebola schopná takýchto idiotov, čo zámerne poškodili štát pochytať a strčiť za mreže na dobu neurčitú. Hlúpe zmluvy vyhodiť von oknom a s podvodníkmi zo zahraničia sa jednoducho nebaviť.

Na takéto vlády majú patent asi len v Čechách – myslím že Defenestrácia by bola dobrá, určite by sa našlo dosť ľudí, čo by držali pripravené nejaké tie koly, ešte tak nájsť tých správnych vyhadzovačov.

311736

24.06.2014 11:39

Vláda má starost - co s armádou

Možno sa nechápeme!

lubosmat 195.?.?.?

Branná povinnosť určitým spôsobom kryštalizuje na čo máme, a na čo nie, v konfrontácii motivácie, schopností, fyzickej sily a odolnosti každého jednotlivca. Schopnosť vytvoriť a zároveň dokázať sa podriadiť určitej hierarchii v mimoriadnych situáciách nám dáva šancu vyhnúť sa chaosu a prežiť.

Áno, nie sme žiadne impérium alebo superveľmoc, aby sme svojou armádou mohli diktovať svoju vôľu slabším, ale napríklad Matúš Čák Trenčiansky vďaka tomu, že si vedel vytvoriť relatívne dobre organizovanú a vycvičenú armádu takmer nikdy nemusel platiť Cisárovi dane.

Ak budujem armádu musím ju šatiť, živiť, voziť, ubytovávať .... suma sumárum, keďže nemáme ambície nikoho ohrozovať, z oných povinných x% vojenských výdavkov je potrebné maximum vynaložiť doma na to, čo nemusím kupovať zvonka, a to je živá sila a organizácia. Na teror vládcov sveta stačí nejaké všimné, aby sa nepovedalo.

Slovenská armáda, tak ako tá česká bola po Mníchovskej zrade odovzdaná na milosť a nemilosť najsilnejšiemu tej doby, kto to bol, to dobre viete. Spoločná bezpečnosť podľa západu mala vždy hodnotu pokazených vajec, na pohľad dokonalá, ale to vnútro.

Armádne jednotky slovenského štátu bojovali po boku nemeckej armády na východnom fronte, a možno povedať, že ich bojová morálka nebola až taká chabá, ako sa to snažili vykresľovať povojnové masmédiá v Československu. V útočnom boji rozhoduje technika, a hlavne z tohto dôvodu naše jednotky neboli v neskorších fázach vojny nasadzované po boku Vermachtu v prvých líniách.

Nechcem nikoho obhajovať, ale vo vojnovej konfrontácii nehrá ideológia až takú úlohu, ako by sa na prvý pohľad zdalo. O tom, ako sa vojak zachová rozhodujú okolnosti, a pojem „Naši“ bude mať váhu vždy a všade.

Problémom profesionálnych armád je individualizmus, a to, že sa z vojny opäť stalo remeslo.

Kto maže ten jede, naši nepriatelia nie sú za hranicami, skrývajú sa v politických výšinách, vedeniach korporácií a trezoroch bánk.

312222

26.06.2014 16:58

USA začnou v zoufalství vyvážet svou vlastní ropu

Starý vtip o dolárovej ekonomike! & Za všetko môžu grafy!

lubosmat 195.?.?.?

Možno tento vtip vznikol v Grécku, ale mohlo to byť kdekoľvek inde na svete, kde sa ľudia naučili používať v platobnom styku $ miesto vlastnej meny.
Na recepcii v hoteli zabíja recepčný od nudy muchy na pulte (zrejme majiteľ zariadenia), príde turista položí na pult 100 $, že si ide obhliadnuť izbu a rozhodne sa či pôjde ďalej alebo zostane. Keď odíde turista so servírkou na obhliadku, majiteľ hotela zhrabne 100 $ a uteká zaplatiť do práčovne za pranie obrusov, v práčovni zoberú 100 $ a bežia zaplatiť do servisu za opravu dodávky, v servise zoberie mladý technik 100 $ a zaplatí za sexuálne služby miestnej prostitútke, miestna prostitútka položí 100 $ na pult pred recepčného, ktorému dlží za posledný týždeň na nájomnom, vzápätí na to príde turista zoberie si svojich 100 $ a odchádza z hotela.
Ekonomika sa bez dolárov nehýbe, pretože všetky tovary, práce alebo služby majú svoju hodnotu a ak je nastavená na potrebu dolármi platiaceho turistu, bez neho to jednoducho nepôjde.
Ako sa stalo, že štát vie zabezpečiť prakticky z vlastných zdrojov kompletný servis, ale nevie zabezpečiť solventného turistu, ktorý by tomu všetkému dával zmysel.
A tu sa ponúka vytiahnuť na svetlo sveta iný príbeh, a to príbeh o grafoch. Každá kapitalistická firma produkuje niečo ako zisk, strata znamená krach a likvidáciu. Pravdaže máme voľný trh a spoločnosti sú vykupované za spomenuté doláre, ich cieľ je jednoduchý priniesť zisk. Za pár rokov prakticky neexistuje firma, ktorá by nemala zahraničného majiteľa a aby neodvádzala zisk do zahraničia. Štáty začínajú mať schodky vo verejných financiách, keďže sa nenapĺňajú príjmy a pôžičky na rozvoj infraštruktúry tiež treba splácať, ako ináč v dolároch... volá sa to zjednodušene dolárová „NEOKOLONIALIZÁCIA“.
Hoci sme boli „Ruskou kolóniou“, ovládol nás napokon piatou kolónou podstrčený americký dolár. Ekonomika štátu neslúži na pokrývanie potrieb obyvateľstva onoho štátu, ale len na zabezpečenie chodu a existencie voľného trhu.
Niekedy v ranných štádiách kapitalizmu po roku 1989 sa čosi hovorilo o tzv. vlastnej kapitálotvornej vrstve, ale pri pohľade na tzv. „našich kapitalistov“ musíme len konštatovať, že mastné blchy a vši veľkej komunistickej mŕtvoly sa vedeli dobre zariadiť.
Takže hoci naoko budujeme, zostáva nám len zabíjať podaromnici muchy a čakať kedy sa vrátia vyrobené doláre pekne domov, aby sme sa mohli opäť o kúsoček posunúť ďalej.

312336

02.07.2014 14:50

Putinovo riziko

Kto do teba kameňom, ty doňho chlebom!

lubosmat 195.?.?.?

Je to jedno z tradičných prísloví slovanských národov. Keďže anglosaské /Anglo-americké národy sú potomkami Druidov a títo sa viac ako chlebom, oháňali štítom a mečom, zrejme tomuto postupu nerozumejú.

Tieto národy nerozumejú ani slovanskému humoru, jednoducho povedané, princípy skladby ich viet nedokážu vyjadriť odtiene dvojtvárnosti a nejednoznačnosti.

Jedno sa však naučili dokonale, a to že 100 x omieľaná lož sa poníma ako pravda. Túto schopnosť sme bohužiaľ nenadobudli v takom rozmere, ako oni.

Súčasná domnelá sloboda prejavu kolabuje na princípe, 99 lží každú pravdu zahubí.

Takže Putinovo riziko je hlavne v tomto historickom nesúlade kultúr.

312537

02.07.2014 15:10

Putinovo riziko

Kto čo vlastní?

lubosmat 195.?.?.?

No a takí Rotschildovci, Morganovci a Rokefelerovci a ešte pár im podobných, vlastnia len taký malý severoamerický štátik "USA".

312539

14.07.2014 12:10

Washington svou arogancí zničí vlastní říši

RE: Problém je demokracia a duchovná hierarchia - WS Warmongers

lubosmat 195.?.?.?

Zoberme si situáciu našej „Bratskej a spriatelenej Ukrajiny“ – niekoľko sebeckých vojnových štváčov sa dostalo k moci a rozpútalo vojnu! Obete sa už počítajú na tisícky.

„Warmongers“ – sú to ľudia, ktorí podnecujú nepokoje a vo vidine lacných populistických riešení sú nakoniec schopní bez milosti zabíjať svojich oponentov.

Skúste sa pozrieť na politickú scénu a zistíte kto to sú! Títo ľudia sa nachádzajú hojne aj medzi našimi politikmi, nechcem ich všetkých menovať , ale už záujem nášho nového prezidenta SR s celou jeho suitou o zvýšenie výdavkov na zbrojenie v SR na 2% HDP jasne ukazuje, ktože sa to snaží u nás dostať k moci. Ostatné liberálno-demokratické krajiny nie sú na tom o nič lepšie.

Mechanizmus, ktorý by ochránil občianske spoločnosti od vojnových štváčov a používania agresivity ako prostriedku na dosiahnutie cieľov, by politika potrebovala ako soľ.

Pripomínam ale, na boj SPARTA a ATÉNY, a jeho neslávny výsledok. Takže, ak sa snažíme akokoľvek, naša dobrota a múdrosť sa nakoniec stretne s tým najodpornejším zlom, a s najväčšou pravdepodobnosťou prehráme.

Bolo by úžasné, keby sa odstránením /nie nevyhnutne zabitím/ „Warmongers“ z politiky konečne vytvorili podmienky na mierové spolunažívanie národov. Bohužiaľ sa to náramne podobá utópii.

Všetci môžeme mať Kiu alebo Škodovku, ale na Ferrari by sme asi museli zabudnúť. Talentu nám príroda nadelila väčšinou poskromne, ale s adrenalínom nešetrila.

313242

15.07.2014 09:12

Washington svou arogancí zničí vlastní říši

RE: Zemi zničí to, když se odkloníme od morálních hodnot,

lubosmat 195.?.?.?

Minimálne za Lucernu.

Ešte jeden jeho prejav by som rád pripomenul, možno niekto bude vedieť link, je to prejav V.H. ku kongresu USA.

Podľa zdvorilých úsmevov a pochechtávania sa USA kongresmanov, na margo toho chválospevu na adresu USA "ich mravných a morálnych hodnôt ..." a čo ja viem o čom tam V.H. ešte blábolil.

Celé to vyznelo ako keď ovca pred porážkou blábolí vlkom o blahodárnych účinkoch šalátu na tráviaci systém.

313287

25.07.2014 13:01

Scénář zničení Ukrajiny se píše v New Yorku

Niekto tam chodí po rady a niekto na koberček, výsledok je zväčša rovnaký!

lubosmat 195.?.?.?

„kdo z našich politických představitelů si jezdí pro rady k německé či americké oligarchii?
a s jakou morální úrovní reagují na zločiny proti lidskosti páchané politickým aparátem jiných států“

V SR môžeme začať od súčasnej „WOMORGERSKEJ“ hlavy štátu, a potom nasleduje hotový „KOLÓNOPÁD“ naprieč celým politickým spektrom.

Prezidentské voľby ukázali, že voľby vyhráva masívne vymývanie mozgov a počet plagátov.
„Řekl jsem už mnohokrát, že všichni účastníci bojů na východě země by tam měli po válce dostat hektary půdy, aby tuto zem osídlili. Tak, jak to ve své době dělali Carl Mannerheim, Jozef Pilsudski a mnoho dalších vojevůdců, aby odrazili nepřítele.“
Dá sa to chápať aj tak, že víťaz berie všetko, alebo akési rozdelenie majetku oligarchov medzi všetkých účastníkov bojujúcich strán.

Pokiaľ sa „OPOLČENCI“ udržia majú si čo deliť, len vlastné zbabrané zákony im následne môžu cestou reštitúcií všetko opäť vziať.

314027

29.07.2014 15:09

Spojené státy formulují zákon k iniciování III. světové války

Ten kto stavia bariéry, buduje svoj vlastný úpadok.

lubosmat 195.?.?.?

Veľký čínsky múr!
Berlínsky múr!
Sankcie od výmyslu sveta!

Kooperácia a vedecko-výskumná spolupráca v rámci ostatného sveta naberá na obrátkach. Keď sa svet zbaví dolárových opratí, nebude už stáť ľudskej spoločnosti v ceste nič, čo by otočilo koleso dejín smerom dozadu.

Vývoz technológií z územia USA do okolitého sveta spôsobil v prvom rade odtrhnutie výskumu a vývoja priamo od výrobnej základne. Dnes už aj niektoré bezpečnostné prvky do americkej vojenskej techniky sú „MADE IN CHINA“.

Americkí osadníci kúpili od Indiánov za zrkadielka, koráliky a lacnú whisky zlato a pôdu pod nohami. Často Indiánski náčelníci ani nechápali, že niečo ako pôda – zem po ktorej kráčaš sa dá predať, alebo kúpiť.

Dnes potomkovia týchto osadníkov kupujú za potlačené zelené papieriky zlato a zem po ktorej kráčaš všade po celom svete. Za tieto papieriky rozpútavajú nefalšovaný teror, kedykoľvek sa to hodí ich záujmom a kdekoľvek sa i m zapáči.

Armády východu a stredozemských impérií zapadli prachom storočí.

Samozvané impérium klamstva a podvodu pravidelne roztáča koleso smrti, včera padla strelka na Irak a Líbyu, zastavila sa na Sýrii a teraz ukazuje nekompromisným ortieľom na Ukrajinu.

Obaľovanie najtemnejších úmyslov do kvetnatých a prázdnych rečí, to je svet súčasnosti.

Vojnový krik sa ozýva a armády smrti tiahnu v novodobej histórii zas a znova zo "ZÁPADU".

314308

30.07.2014 14:07

Pokud se Ukrajina rozdělí, může to tomuto světu jedině prospět

RE: nerozumiem

lubosmat 195.?.?.?

Spájanie sa do košiara – Merkelová je tu za Barana, Rasmussen za Dunča a kde je Bača?

Yes, to ta Čierna Bača, veru hej, jeho pesnička však nie je až taká veselá, ako tá slovenská od Ibiho.

Projekt EÚ je len pokračovanie Marshallovho plánu. Prvoradé bolo dostať pod ekonomický diktát USA vojnou oslabené hospodárstva: západnej Európy, Japonska, Indočíny, Austrálie a Oceánie.

Na to sa náramne dobre hodili rôzne vojenské pakty: NATO 1949, ANZUS 1951, SEATO 1954, CENTO 1955 (tu síce hrá prím GB ale bača sa nemení).

Varšavská zmluva, jediný opozičný vojenský pakt vznikol 1956 ako reakcia na vyššie zmienené obkľučovanie.

Po rozpade socialistického bloku obkľučovanie prvotného cieľa, na nerastné suroviny bohatého RUSKA pokračuje veselo ďalej.

Takže, keď Čierna Bača narobila v susedovom košiari poriadne diery (onen rozpad), nečudujme sa, že vychvaľovanie vlastného košiara nepozná hraníc, veď susedove ovce sú nielenže dobre vykŕmené, ale v novom košiari sa aj dobre doja a aj podrezať sa dajú keď bude treba bez odporu (ono spájanie).

314414

01.08.2014 11:12

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

Právo a spravodlivosť

lubosmat 195.?.?.?

Mám potomka študujúceho na vysokej škole na právnickej fakulte. Má množstvo skúseností z rôznych prednášok asistentov, profesorov a pravdaže politikov. Môže potvrdiť že najmenej logiky majú prednášky politikov (česť výnimkám), ten istý alogický humus sa predvádza aj v médiách, ktoré prezentujú verejnosti pokrivené obrazy a často prevrátené fakty a skutočnosti.
Nadhodili sme tému aký rozdiel je vlastne medzi právom a spravodlivosťou
Skúsil som to s jednoduchou úvahou:

Má srna právo spásať trávu? No žiadne doklady ani dohodu s lúkou alebo samotnou trávou na to nemá, je to len biologická nevyhnutnosť, čiže právo sa na toto aplikovať nedá.
Má vlk právo zožrať srnu? Je to rovnaké ako s tou srnou a trávou.
Má poľovník právo zastreliť vlka? A tu je to už o niečom inom! Vlk je chránená šelma, nie je v potravinovom reťazci človeka (i keď jeden nikdy nevie)! Poľovník, aby mohol zastreliť vlka musí dodržať kopec právnych ustanovení až po samotné povolenie na odstrel vlka.
Má právo vlk roztrhať poľovníka? Vlka neviaže voči poľovníkovi žiadne obmedzenie, jedine prirodzená plachosť, a napadnutie prichádza do úvahy len vo výnimočných situáciách. Právo sa opätovne aplikovať nedá.

Je to spravodlivé, keď srna spása trávu? Vo vzťahu k nevyhnutnosti príčiny a dôsledku áno, je to úplne prirodzené.
Je to spravodlivé, keď vlk žerie srnu? Áno je to úplne prirodzené.
Je to spravodlivé, keď poľovník zabíja vlka? Jedná sa o konkurenčný boj dvoch šeliem, silnejší vyhráva!
Je to spravodlivé, keď vlk roztrhá poľovníka? Jedná sa o konkurenčný boj dvoch šeliem, silnejší vyhráva!

Z uvedeného vyplýva, že právo je systém úprav a obmedzení, ktorý sám osebe platí len v prípade, že povinná strana má ochotu ho dodržiavať.
Spravodlivé je všetko to, čo sa neprieči zákonitostiam príčin a dôsledkov a prírodným zákonom.

Ak presadzovaním práva dôjde k takej záťaži povinnej strany, až táto nie je schopná, alebo ochotná plniť záväzky prichádza súd a nastoľuje sa spravodlivosť. V krajnej miere vlk roztrhá poľovníka, a keďže tu hrá úlohu vlka človek, opäť sa na neho bude aplikovať právo (trest).
Hoci sa to zdá pritiahnuté za vlasy článok to len potvrdzuje.
Vynútenie si statusu silou je v prvom rade spravodlivé a o práve sa budeme baviť len v prípade, že nechceme protistranu rovno napadnúť a zabiť.

Zabíjanie Palestíncov v Gaze možno ťažko vtesnať do nejakého právneho rámca, ale podľa vyššie uvedenej logiky je to akosi zvrátene spravodlivé.

Uvalenie sankcií na Rusko a sporný výsledok arbitrážneho súdu je len akési brechanie spoza plota.

Svet sa nesmie riadiť právom a spravodlivosťou, ale humanizmom. Pokiaľ nezvíťazia princípy rovnosti medzi ľuďmi ako druhu, stále bude mať osoba s tučným bankovým kontom pocit, že tých ostatných môže beztrestne jednoducho zašliapnuť.

314553

08.08.2014 09:37

GMO kukuřice již není odolná vůči hmyzu

Nielen v telách rastlín sa tvoria toxíny proti „škodcom“!

lubosmat 195.?.?.?

Neviem ako sme boli na tom v socializme, ale vtedy asi tiež niečo podobné aplikovali do hovädzieho dobytka – keď sa naň prisal kliešť, krv sa v brušku kliešťa zmenila na nestráviteľnú hmotu, následne uhynul. Ako dieťa som konzumoval pravidelne kravské mlieko, toto sa kazilo (skyslo) hneď na druhý deň, ale aj to sa dalo v pohode piť. Prečo to spomínam, mal som 100% imunitu proti kliešťom, akosi som im musel smrdieť alebo čosi také, mal som pocit že na Orave kliešte nie sú, len som s prekvapením pozeral, keď mi ich dedo ukazoval prisaté na ovciach. Bohužiaľ už pijem to čo je v reťazcoch a imunitu som dávno stratil (až dva som ich chytil minulý rok na výlete v okolí Hornej _ Dolnej).

To že rastliny začínajú pri poškodení, alebo ohryzení vylučovať toxíny, je v prírode úplne bežné, robí to veľa rastlín (zväčša zhorknú). Ak si niekto myslel, že po aplikácii série génov do rastliny sa táto stane na veky 100% imúnna voči škodcom, mýlil sa. Prežitie, obzvlášť hmyzu je len otázkou času a výberu odolnej mutácie cestou prirodzeného výberu, tento sa potom bude v kultúrnej plodine opäť nekontrolovane množiť.

Ja už to pripomínam opakovane ako verklík, priemyselné poľnohospodárstvo nemá prirodzené bariéry brániace špecializovanému hmyzu rýchlemu číreniu a presunu z poľa na pole. Takže ak sa vymkne škodca spod kontroly zostáva ako posledná záchrana, už len smrtiaci chemický koktail.

Dosiahli sme minimálny podiel pracovných síl v poľnohospodárstve 3-5% práceschopnej populácie a toto je cena, ktorú za to musíme platiť – plodiny s implantovanými génmi, navyše poriadne postriekané toxickými prípravkami proti škodcom a plesniam.

PS: Uvoľnené pracovné sily dnes už priemysel (pôvodný zámer) nie je schopný absorbovať. V prostredí kde si takmer každý myslí, že tie „ZÁPADNÉ“ kultúra, služby a cestovný ruch, výrobky, potraviny, filmy ... sú lepšie a vyspelejšie než to čo dokážeme ponúknuť doma sami sebe navzájom, je vysoká miera nezamestnanosti (v SR cca. 14%)logickým dôsledkom.

Naša „kultúrna“ spoločnosť je napadnutá toxickou piatou kolónou a politickým odpadom, ktorí ako kobylky parazitujú na tých najlepších z nás a ženú nás pomaly a iste do záhuby.

315068

08.08.2014 11:27

Minimální mzda

Pár poznámok k článku

lubosmat 195.?.?.?

Kupujeme si stále lacnejšie a nekvalitnejšie potraviny – súhlas!
Nekupujeme si nové oblečenie ani ďalšie veci osobnej spotreby – súhlas!
Bohatí bohatnú a ekonomika upadá – súhlas!
Chudí bohatnú a ekonomike sa darí – súhlas!
Zo stolu bohatých nič dole nepadá – súhlas!
Obnovenie strednej triedy obnoví hospodársky rast – súhlas!
Peniaze bohatých v bankách ekonomike neprospievajú – súhlas!

Ohľadne Henryho Forda mám zásadné výhrady.

1) Platobná politika HF mohla platiť len v podmienkach daného trhu, výnimočnej ponuky a výnimočného zisku. Ford v danom období navyše raketovo zvyšoval investície.

2) Trh nevyrieši všetko, sú veci, ktoré si ľudia za svoje platy nekupujú, resp. nie všetko, čo je výsledkom ľudskej práce prináša viditeľný zisk.

3) Prečítal som si článok Hanauer na AC24, hoci rozpráva ako odborár vlastní banku a chce riadiť za svoje peniaze politiku /pravý obraz Ameriky/.

4) Platnosť týchto „trhových“ názorov bohatých sa opiera o fungujúci a nezdeformovaný trh.

5) V podmienkach globálnej ekonomiky, kde nedochádza medzi krajinami len k výmene nadprodukcie, alebo úzkeho sortimentu spotrebného koša sú tieto myšlienky neaplikovateľné. Aby to fungovalo, v zásade by mal byť každý štát vo svojej základnej produkcii (potraviny, stavebníctvo, energetika, odevný priemysel a služby) na minimálne 75% sebestačný.

Vzhľadom k presúvaniu celých výrobných kapacít za lacnejšou produkciu a surovinami, práve bohatí deformujú ekonomiku svojho materského štátu. Ľudí pošlú na ulicu a zaťažia sociálny systém, pričom zisky svojich firiem zdvojnásobnia v daňových rajoch.

Moentálne zažívame tvrdú ekonomickú kolonizáciu zdrojov na Ukrajine, kľudne aj cez mŕtvoly. Revolúcie boli, sú a budú vyvolávané kumulovanými peniazmi bohatých. Na Ukrajine nvestovali američania, občiansku vojnu vyvolali aj riadia.

My sme neokoloniálny vpád zahraničného kapitálu nezvládli,a za socialistický majetok sme zomierať nechceli. Prečo sú za majetok oligarchov a budúce zisky Baidenovcov na Ukrajine ochotní zomierať obyčajní UA vojaci nechápem.

315078

15.08.2014 11:55

Nepronesený projev Vitalije Čurkina

Čo možno „ukradnúť“ a čo nie? Komu vlastne patríme my?

lubosmat 195.?.?.?

Ak niečo chcete „ukradnúť“, musí to v prvom rade niekomu patriť!

Komu vlastne patria regióny, autonómie, štáty? Globálnym mocnostiam?

Svet sa rozdelil opäť na dvoch globálnych vlastníkov, alebo je tých vlastníkov viac?

O čo vlastne ide? Obyčajný boj o sféru vplyvu!

To, čo sa považuje za „krádež“ z jednej strany, je ponímané ako spravodlivý boj a obhajoba práva z druhej strany.

Faktom je, že v prípade súhlasu väčšiny obyvateľov daného regiónu, autonómie, štátu pridať sa na tú či onú stranu, nie je rozhodujúca mienka väčšiny obyvateľstva, ale to, či to vyhovuje nejakému globálnemu vlastníkovi.

Pokiaľ dôjde ku „krádeži“ sofistikovane, nemusí dôjsť k rozbrojom a všetko sa vyrieši dohodou.
Ak sa však krádež deje hrubou silou, tečie krv tisícov nevinných a výsledky sú dosť neisté.

Zvykli sme si na predstavu akéhosi nenásilného okrádania (podnikania), kedy si obe strany majú dostatok času uvedomiť, čo im vzájomný obchod prináša a čo im berie. Dnes sa začíname šokom prebúdzať do reality, kedy sa oná občasná agresivita pouličných predavačov začína preklápať do polohy obyčajnej krádeže, so všetkými možnými dôsledkami vzťahu zločinca a obete.

Čo sa stalo s nami? Boli sme predsa rovnako „ukradnutí“ a môžeme byť šťastní, že krádež bola sofistikovaná a nestála nás tisíce životov. Vlastne stála nás tisíce nenarodených detí, ktoré sme v honbe za „kapitalistickým“ úspechom nenechali prísť na svet.

Sme súčasťou umelých zlepencov NATO a EÚ, ktoré nesú v sebe všetky znaky svojho stvoriteľa USA.

Ak sa „krádež alebo lepšie povedané zmena sféry vplyvu“ deje so súhlasom väčšinového obyvateľstva daného regiónu, nemám proti tomu nič. Ak sa však začne s vojnovou kampaňou proti opozícii v záujme hŕstky oligarchov, tak k tomu výhrady mám.

Stali sme sa nesvojprávnu populáciou, ktorá je hnaná k nemajetnosti a oprosteniu sa od vzťahu k pôde, vo vidine „slobodného“ života. Málo kto si uvedomuje, že životodarné nitky, ktoré nám dávajú takúto „domnelú slobodu“ ľahko spretŕha strata zamestnania, vážna choroba alebo dôchodok.

Posledná perlička trójskeho koňa formátu p. Kisku je mediálna kampaň „Nehnuteľnosť za dôchodok“!
Aký účel má vlastne táto kampaň? Zablokovať nehnuteľnosti pred prípadným predajom mladším záujemcom? Získať lacno nehnuteľnosti a k tomu patriace pozemky pre vybraných záujemcov?

Už len nevysvetliteľné predčasné úmrtia „hypotekárnych“ dôchodcov nám tu chýbajú!

315468

15.08.2014 12:27

Opětovné publikování Séraliniho studie: věda mluví sama za sebe

Od motyky ku skúmavke!

lubosmat 195.?.?.?

Priemysel vyhnal z polí ľudí.
Vegetariáni vyhnali z polí dobytok.
Maštaľný hnoj nahradila chémia.
Vtákov nahradili insekticídy.
Agronómov nahradili genetici.
Ľudí nevyhladí ani rakovina.

315469

19.08.2014 14:03

Jižní kotel

Hranica akceptovateľnosti sa posúva do nenávratna!

lubosmat 195.?.?.?

Pôvodná hranica akceptovateľnosti ľudských strát, ktorá sa mala zastaviť niekde na úrovni 2500 civilných obetí sa začína nehorázne prekračovať. V týchto súvislostiach už začínam chápať, že pán Kiska sa nepreriekol a známy výrok „Ja som presvedčený o tom, že ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom,", sa napĺňa na UA na 110%. Neskoršie dementovanie a rôzne prekrúcanie, tohto výroku je len chabou labuťou piesňou.

Už dávno mal nastať zlom a prejsť, pri neschopnosti UA kontrolovať situáciu na juhovýchode, na platformu vyjednávania s ponukou plnej autonómie regiónu.

Je jasné, že takýto postoj by bol obhájiteľný v prvých týždňoch po inaugurácii p. Waltzmana.

Pribúdajúcim počtom obetí na obidvoch stranách sa výrazne zužuje rozsah tém na spoločné jednanie.

Rozpad UA sa pomaly a iste blíži, otázkou zostáva, či sa západ bude ochotný dohodnúť s Ruskom o demarkačnej línii naprieč nenávisťou rozdelenou UA.

315763

20.08.2014 17:33

Co mají války na Ukrajině, v Gaze, Sýrii a Libyi společného?

Novodobý neokolonializmus nahrádza „spravodlivý“ imperializmus!

lubosmat 195.?.?.?

Mocné obchodné a finančné skupiny získavajú nadvládu nad aktívami vo svete „šikovnou“ politikou. Zrazu sa objaví niekto, kto nie je taký „šikovný“, a tento „nehodný“ kráča po niečom, čo by sa dalo dobre „NEOKONMI“ speňažiť.

„Nehodný“ sa ale majú pridobre, preto ich treba „troška“ podusiť aby následne pri „slobodnom“ podnikaní pustili lacno čo najviac vlastnej šťavy.

315836

21.08.2014 14:48

Ani zrno nazmar

Drina vo vzťahu k pôde vôbec nie je od veci.

lubosmat 195.?.?.?

Priemyselné poľnohospodárovo vyžaduje vysoké vstupy a obrovské výmery, aby bolo rentabilné. Pamätáte si na „zelenú naftu“ , ktorá nakoniec bola červená, ale to je podobné ako v tom vtipe: Dedko čo sú to za červené bobule na tých kríkoch? No to sú čierne ríbezle vnúčik môj! A prečo sú červené? Hm, no, lebo sú ešte zelené?!

Celý tento „kapitalistický“ motor beží na nejaké to palivo, predovšetkým nafta a benzín (jedno je surovina a druhé produkt krakovania ropy), všetky alternatívne zdroje sú drahšie, alebo lepšie povedané prácnejšie.

Súčasný stav vecí je výsledkom vývoja, majúceho ani nie tak svoju vnútornú logiku, ako príčinné súvislosti. V čase tvrdého konkurenčného boja o presadenie sa na trhu s poľnohospodárskymi produktmi, si kliesnila mechanizácia svoju víťaznú cestu a drina zostávala v mozoľoch neprispôsobivých drobných pestovateľov, pomaly odsúdených na bankrot.

Východiská sa však radikálne zmenili, predovšetkým narástli potreby a vstupy:

1) Počet ľudí a dopyt po potravinách niekoľkonásobne,
2) Cena práce,
3) Ceny strojov,
4) Cena pôdy,
5) Stavebné materiály a stavebná výroba,

Stroje nahradili veľký počet „Drúcich“ potravinárskych
robotníkov, a na to aby tento stroj s minimálnym počtom ľudí, fungoval potrebuje lacný pohon (PHM).

PHM - Jediná komodita, ktorej cena je relatívne stabilná a aj neprimerane nízka, už veľmi dlho.

Predstavte si výrazné zdraženie PHM. Kolaps prepravy tovarov, hoc aj za minimálne jednotkové ceny, by na seba dlho čakať nenechal.

Všetci si lámeme hlavu, ako uspieť v konkurenčnom boji, ako sa vrátiť k pôde a nestratiť pohodlné živobytie.

Dnešný svet potrebuje k svojmu životu lacné pohonné hmoty a suroviny a preto aj za cenu násilia, vojnových zverstiev a genocíd ticho trpí a akceptuje vyčíňanie projektantov „NWO“.

Dobre vieme, že tento stav nie je trvalo udržateľný a fosílne zdroje sa raz vyčerpajú, ale trh ten mocný čarodej, tak ten to určite „vyrieši“.

Trh sa stal nástrojom, ktorý pomáhal celé tisícročia ľudstvu prežiť. Pomohol rozvinúť spoločnosť do jej všestrannosti, bohužiaľ nedokázal spoločnosť zbaviť v mene záchrany seba samého, dobyvačných, krutých a vyhladzovacích vojen.

315901

10.09.2014 10:17

Na pozadí ukrajinského příměří

RE: Sestřelený Boeing

lubosmat 195.?.?.?

Na ilustráciu, v odkaze vyobrazený kus poškodeného plechu skutočne pripomína kalašnikovom rozsrtrieľaný papierový terč, ktorý občas nosieva kamoška z ostrých strelieb.

317106

10.09.2014 15:15

Na pozadí ukrajinského příměří

RE: Sestřelený Boeing

lubosmat 195.?.?.?

[smích])) vysvetlím - pomerne to vypadá tak, že tie diery v plechu od 30 mm kanóna, vypadajú podobne ako diery v papieri od kalašnikova 7,62 mm. Ten plech vypadá naozaj ako rozstrieľaný.

Kalašnikov je síce dobrá zbraň, ale dá sa s ňou ťažko trafiť aj vrtuľník vo vzduchu na mieste vo vzdialenosti cca 500m.

PS: Ospravedlňujem sa za zle vysvetlený príklad, vtip by to bol dobrý.

317137

12.09.2014 12:07

Jezero Bajkal se mění na močál kvůli cizí řase

Bajkal čaká osud slovenských pstruhových vôd

lubosmat 195.?.?.?

Minulý týždeň so bol na Orave a jednu noc sme s rodinkou prespali v stane Vedľa rieky Mútňanka.

Mútňanka je jedným z hlavných prítokov Bielej Oravy. Ešte ako dieťa som s kamarátmi celé dni trávil chytaním rýb do rúk pod skalami a brehmi týchto riek.

Pamätám si na vodu v týchto riekach tak priezračnú, že pri slnečnom počasí som videl bez okuliarov pri ponorení na dne zreteľne rôznofarebné kamienky a aj veľké ryby stojace v zákutiach hlbočín a výmoľov, po nasadení okuliarov som mal pocit že plávam vo veľkom farebnom akváriu.

K prvej zmene došlo okolo roku 1975-1980, v Bielej Orave sa objavili hnedé riasy, a to v takom množstve, že obrástli všetky kamene na dne rieky. Na tej mazľavej hmote plnej piesku a bahna sa už poriadne nedalo ani stáť.

V rieke Biela Orava (horný tok nad Oravskou priehradou) začalo hromadne ubúdať rýb (pričítam to na vrub zhoršeným podmienkam neresenia), ryba potrebuje na neresenie tvrdé štrkové dno a nie dno potiahnuté hnedým odporným slizom.

Záchranu sme našli v už spomenutej Mútňanke, ktorá sa tak volá nie kvôli mútnej vode, ale že pramení niekde v okolí Mútneho (Hornooravská obec). Voda v tejto horskej riečke bola studenšia ako v Bielej Orave, no aj naďalej zostala relatívne čistá a bez veľkého množstva rias – prvá menšia obec od ústia Mútňanky do Bielej Oravy je cca. 6 km vzdialené Beňadovo.

Aké bolo však moje prekvapenie, keď som sa ráno po nočnom prehadzovaní sa vo vlhkom stane išiel umyť do Mútňanky. Rieka je cca. 3 km proti prúdu od ústia do Bielej Oravy plná odporných hnedých rias.

Ešte jedna vec mi tam chýbala, a to vôňa rybaciny, ktorá návštevu tejto rieky vždy sprevádzala, chvíľu som aj hľadal nejakú stopu po rybom živote, ale nič okrem žiab som nespozoroval.

Mútňanka je dnes rovnako ako Biela Orava znečistená tekutým odpadom zo žúmp, septikov a kanalizácií tak, že iné ako riasy a na bahno zvyknuté živočíchy tam neprežijú.

Jazero Bajkal má podobný problém. Odpadové vody obsahujú veľké množstvo rozpustených tuhých podielov, a pokiaľ neprejdú čističkami odpadných vôd, a takto sa dostanú priamo do recipienta, stanú sa tam potravou pre neželané riasy, ktoré úplne znehodnotia pôvodné biotopy.

317303

16.09.2014 16:10

Účelem sankcí je rozbít vztahy mezi Evropou a Ruskem

Je to ako v rozprávke „O Euníčkovi a Rusienke“

lubosmat 195.?.?.?

Zlá USAbaba nalákala Euníčka a Rusienku na sladkosti zo zateplenia veľkého perníkového európskeho domu.

Euníček sa poriadne vyžral a Rusienka sa snaží vymyslieť plán úteku. Euníčko je tak prežratý, že už mu to ani nemyslí a Rusienke neverí, že USAbaba ho chce zožrať aj s kosťami.

Možno USAbaba nahovorila Euníčkovi, že kosti mu nechá a takto ohlodaný vydrží v zachovanom stave ešte dlhé a šťastné roky.

Rusienka začína hľadať pomoc v lese, len neviem či lesní škriatkovia budú mať o ohlodaného Euníčka ešte záujem.

317530

18.09.2014 15:13

Dnešní literatura a film mladé generace

Peniaze a kultúra

lubosmat 195.?.?.?

Mladá generácia je postavená pred voľbu „Krysí závod“ alebo „Smrdieť grošom“.

Ak v „Krysom závode“ uspeješ a si „Za vodou“. Ak sa na „Krysom závode“ nechceš podieľať budeš „Smrdieť grošom“ a tvoj osud bude horkou pilulkou s návodom na sofistikovanú samovraždu podľa filmotéky.

Tretia cesta je všetko ostatné, pričom to zaváňa, aspoň zo začiatku podvodmi páchanými na ľuďoch alebo na spoločnosti, za ktoré hrozia žaloby, súdy a tresty, ak sa Vám to prepečie ste „Za vodou“.

Umelo podporované umenie, či už formou štátnych dotácií, alebo cez rôzne fondy prináša obraz sveta poplatný svojej objednávke.

Umelci ulice sa nedokážu vymaniť zo šašovstva a lacných púťových atrakcií, takáto „pouličná“ hudba, poézia, dráma a film nedokážu konkurovať predraženej produkcii hlavného prúdu.

Osobne som za variant podpory domáceho umenia s recipročným obmedzením prístupu zahraničnej produkcie na vnútorný trh (3 : 1). Niekedy mám pocit, že jediné čo ešte možno považovať za slovenské v ponúkanej produkcii „Slovenských“ rádií a televízií sú táraniny moderátorov a prestávky medzi reláciami.

Súčasný stav v kultúre je len dôsledkom cudzieho kapitálového vplyvu na masmédiá, je to diktát vlastníkov a ich priorít.

Naša vlastná realita sa nemá v čom odzrkadľovať, a povedzme si úprimne, že najdlhšie a najradšej sa pozeráme v zrkadle na svoj vlastný obraz, žiadny obraz cudzej zahraničnej celebrity nám ho plnohodnotne nenahradí.

Umenie by malo byť odrazom sveta v ktorom žijeme, ak sa obklopíme cudzími obrazmi ocitneme sa v púšti plnej fatamorgán.

317667

22.09.2014 13:05

Devizové swapy v současném světě, vznik globálního devizového kartelu (I)

Upozorňujem dopredu, že o „vysokej ekonomike“ neviem nič!

lubosmat 195.?.?.?

Vypadá to tak, že všetky „prozápadne“ orientované ekonomiky odvíjajú hodnotu „vymeniteľný kurz“ vlastnej meny na množstve nakúpeného „dolárového papiera“, potom vypadajú tie tzv. swapy, alebo lepšie povedané swapové operácie zdanlivo logicky.

Všetko je podriadené hre na peňažno-tovarovú výmenu, kde „dolárový papier“ je svätý grál a ostatné meny sa vzájomne vymieňajú tak, aby sa zabezpečilo fungovanie obchodu a aby globálna výmena tovarov nezlyhala, len na tom, že niekomu chýba tá či oná mena.

Dokonca sa „prozápadné“ ekonomiky nastavili tak, že pokiaľ sa na pult nepoloží „odniekiaľ zvonka“ onen „dolárový papier“ dochádza k zastaveniu chodu ekonomiky. Turista položí na pult v hoteli 100 dolárov a všetko sa rozbehne ...

Raz som si chcel požičať v jednej banke peniaze /mal som tam určitú dobu drobný podnikateľský účet/, dlho som nevedel stráviť, keď mi pracovník poskytujúci úver povedal, že najlepšie ručenie je preukázať banke a vinkulovať prostriedky v cudzej mene na nejakom zahraničnom účte.

Ako človek, ktorý o financiách nevie nič, som prvoplánovo nepochopil načo by som si mal požičiavať, ak by som mal peniaze na nejakom zahraničnom účte?

Vtedy som pravdaže nevedel nič o fungovaní bánk, o nutnosti požičiavania si dolára aby sa vôbec mohlo investovať ...

Všetky ekonomické nástroje bánk, ktoré sa vymýšľajú ako barličky na zarábanie, sú čistými špekuláciami a dobrou cestou, aby sa peniaze dostali do tých naozaj „správnych rúk“.

Drobní vkladatelia sa čudujú čo všetko musia platiť za vedenie svojich účtov, rôzne prevody a operácie, a ako málo sa zhodnocujú ich osobné vklady. Vrcholom ekonomického blaha sú záchrany bánk, kedy sa priamo z rozpočtov štátov /teda z daní/ zachraňujú krachujúce bankové inštitúcie.

Teraz som už zrejme úplne mimo, takže sa ospravedlňujem za Váš čas.

Chcel som len povedať že sa za komplikovanosťou finančných operácií v dnešnom „prozápadnom“ svete zakrýva fakt o krachu samostatnej hospodárskej politiky „prozápadných“ ekonomík a celých hospodárskych spoločenstiev.

317827

23.09.2014 17:05

Rusko a Čína změní energetickou mapu světa

NICEGO NE PONIMAJU!

lubosmat 195.?.?.?

To že boľševická revolúcia bol projekt financovaný vo veľkej miere „Západom“ je mi jasné. Že sa tento projekt „Západnej“ oligarchii vymkol spod kontroly mi je tiež jasné.

Nie je mi však jasné o akej finančnej oligarchii v časoch „CCCR“ to tu stále niekto splieta. Skúste mi aspoň povedať kde bola tá oligarchia schovaná v ČSSR?

Vychádza mi z toho, že Rusko ovládajú asi nejaké cudzie marťanské finančné zoskupenia, proti ktorým bojujú finančné skupiny „nášho milovaného západu“, a budúci stret civilizácií sa uskutoční na čínskej pôde.

Alebo sa nevedia tí "západní" dohodnúť s tými "východnými"?

317893

29.09.2014 13:31

Rozmetání buržoazního systému a spravedlivý stát

Hovoríme ešte stále o štáte a jeho riadení ? Chceme dokonca aj spravodlivosť?

lubosmat 195.?.?.?

1) Aby pojem štát mohol byť zovšeobecnením musia byť minimálne dva!
2) A sú štáty minimálne dva musia mať hranice!
3) Ak má štát hranice musí mať funkcie správne a mocenské!
4) Ak chceme mať štátnu správu potrebujeme riadenie!
5) Ak chceme mať štátnu moc potrebujeme armádu!
6) Ak chceme aby štát bol spravodlivý musíme mať spoločenské normy - zákony!
7) Spravodlivý štát = spravodlivé zákony!
8) Čo je vlastne spravodlivé?
Mravec, včela, termit, osa svoje spoločenské určenie neriešia, podriadia svoj život celku účelne a bez reptania.
Organická spoločnosť = uvedomelý a štruktúre podriadený jedinec!
9) Kde sa ocitla sloboda? Máme možnosť voľby? A čo moja modrá krv?
Ja chcem viac ako je medián! Ja chcem svoje drahé hračky! Viete kto som ja!
10) Riadenie a samoregulačný mechanizmus?
Riadenie vedie k utláčaniu individualít a samoregulácia k utláčaniu individualitami.

318258

08.10.2014 15:04

Naše lež a nenávist zvítězí nad jejich lží a nenávistí a trochu něco k volbám

Prosím nesypte si dookola popol na hlavu za voľby mačiek v politickom vreci!

lubosmat 195.?.?.?

Pána „chrch-hmň-kchr-mňam“ volili prieskumy verejnej mienky, štatistiky a podobné nezmysly (možno odstránenie a diskreditácia schopnejších kandidátov).

Mali sme vnútený politický systém, ktorý nemohol fungovať a ani nefunguje v prospech voličov.

Nazvem ich „Profesionálni tárajovia“, a či už to sú bývalí komunisti, alebo nové generácie liberálov, demokratov, nacionalistov, zelených ..., tak títo veľmi dobre vedia, ako plávať vo vodách planých rečí a pritom sa aj dobre nabaliť.

Otázka znie komu alebo čomu vlastne osoží, že politika je tvorená takou fúrou profesionálnych tárajov a praktických diletantov.

Vychádza mi z toho, že zrejme na udržanie hraníc medzi národmi a živenie rozdielov, rozporov a odlišností všetkého druhu, na toto sú ako stvorení.

Takže zatiaľ čo svet sa globalizuje, politici ho atomizujú. Čím väčší hospodársky celok, tým menej slobôd, pritom politické systémy, ktoré majú tieto slobody zaručovať sú čoraz komplikovanejšie a neprehľadnejšie.

Udržiavanie „neschopných“ politických systémov slúži záujmom tých „schopnejších“ a každý náznak tvrdšej línie v záujme krajiny a voličov, je podkopaný ako diktatúra, aj keby bola pravým obrazom samého veľkého brata.

318710

16.10.2014 15:00

Polsko a jeho historie

Opäť porovnávame hrušky s jablkami

lubosmat 195.?.?.?

Koncentračné tábory na vzor západu – tie nemecké, rakúske, španielske, americké .... sa dajú len ťažko porovnať s ruskými gulagmi.
Uvediem len pár údajov na vytvorenie si akejsi predstavy.
2. apríla 1930 SNK (Výbor národných komisárov) ZSSR prijal porevolučné nariadenie o činnosti nových táborov v ťažko dostupných a nízko obývaných miestnych častiach (rajónoch) na Sibíri, na severe, ďalekom východe aj v strednej Ázii. Boli určené pre odsúdených súdom alebo osobitným nariadením OGPU (Zjednotený štátny politický útvar) na trest odňatia slobody od 3 do 10 rokov.
SNK ZSSR bolo 7. apríla 1930 prijaté nariadenie o nápravno-pracovných táboroch, ktoré položilo základy formovania systému pracovných táborov na výkon trestu odňatia slobody.
V r. 1939 v štáte fungovalo 392 väzníc pod vedením väzenského úradu jeho sekcií a úsekov NKVD. Z publikovaných a archívnych materiálov z 90. rokov vyplýva, že väznených v Gulagu možno rozdeliť do štyroch skupín :
• pracujúci v hlavnej výrobe,
• pracujúci v hospodárstvach hlavnej výroby,
• nepracujúci, slabí, dočasne oslobodení, trestanci a tí čo pracovať odmietali,
• osoby vo výkone trestu v táboroch, väznených v samotkách a invalidi, ktorý sú kvôli zlému zdravotnému stavu nevhodní na výkon trestu.
Pripojenie západných území Bieloruska a Ukrajiny, Bessarabie, Litvy, Lotyšska a Estónska k ZSSR a vojenské konflikty s Fínskom a Japonskom ešte zvýšili počet väznených. Spoločensky nebezpečné elementy boli trestané v zariadeniach ITU (Výchovné pracovné zariadenia). 1. januára 1941 bol počet väznených 1 929 279 (v súčasnosti sa môže popýšiť porovnateľnou bilanciou uväznených už len Amerika).
Celkom sa jednalo o:
• 53 zariadení ITL (Výchovných pracovných táborov), vrátane zamestnaných na železničnej výstavbe,
• 425 ITK (Výchovných pracovných kolónií), tento súčet tvorilo 170 priemyselných, 83 poľnohospodárskych a 172 obchodných, stavebných a iných zariadení,
• 50 výchovných zariadení.
Zariadenia ITK boli rezervou pracovnej sily podľa potreby presúvanej do zariadení ITL. V Gulagu boli zriadené kancelárie nútených prác na zabezpečenie výkonu súdnych rozhodnutí vo forme nútených prác. Nútená práca sa využívala vo všetkých oblastiach národného hospodárstva a to hlavne v oblasti obrany, železničnej výstavby, letiskových stavieb, prevádzky závodov metalurgického a chemického priemyslu.
Na záver štatistika od roku 1931 do roku 1952, kedy boli pracovné tábory zrušené. Úmrtnosť sa pohybovala na ročnej úrovni od 0,8 % v roku 1952 do 20,74 % v roku 1942. Celkom bolo v gulagoch uväznených 20639444 ľudí a z toho 1111448 ľudí v gulagoch zomrelo t.j. 5,38%.

319212

17.10.2014 13:12

Polsko a jeho historie

RE: Opäť porovnávame hrušky s jablkami

lubosmat 195.?.?.?

Ruské úrady uvádzajú okolo 2,5 milióna nemeckých a rakúskych vojakov. V tom počte sú aj vojaci bývalého Rakúsko - Uhorska.

Môj pradedo sa tiež vrátil z ruského zajatia po viac ako 10-tich rokoch, kedy ho už všetci pokladali za mŕtveho a prababka už bola vydatá za iného s ktorým už mala v čase pradedovho návratu okrem babky ďalšie štyri deti.

S rodinou sa už potom nestýkal, o jeho ďalšom osude neviem.

319274

20.10.2014 14:40

Overtonova okna: Jak prosadit neprosaditelné

Nákaza zvaná pochybnosť

lubosmat 195.?.?.?

Okná Overtona je popisom zhrnutá prax do všeobecnej teórie. Niccolò Machiavelli urobil niečo podobné na tému vládnutia.

Stručne povedané liberalizmus je slabosťou ducha. Pochybuj o všetkom, tvoje otrasené základy viery, ruiny tradícií a nepochopené fragmenty odkazov predkov sú životodarnou miazgou víťazstva manipulátorov.

Riešime stále dookola podsúvané témy, skutočné problémy sa stávajú nezaujímavé. Prestávame veriť vlastnému úsudku a presne naučenú hru podľa cudzieho scenára hráme do zhlúpnutia.

319418

Od terorizmu k politikom – vôbec to nie je mimo, ale obecne skôr platí od politikov k terorizmu!

Samotná definícia terorizmu, niečo ako akt násilia na nezúčastnenom nevinnom obyvateľstve nie je vôbec medzinárodne definovaný alebo ustálený pojem.

Z povahy takéhoto „Teroristického“ činu vyplýva, že ho činí človek vlastnou organizovanou, a teda zámernou činnosťou smerovanou na náhodný civilný cieľ. Motívy takéhoto činu môžu byť rôzne: sociálne - ekonomické, náboženské, politické ...

Ešte som ani nezačal a už je tu prvý rozpor: „Niečo sa organizuje, aby bol nakoniec zasiahnutý úplne náhodný cieľ!“. A možno práve v tom je ten zmysel: „Hovorí sa, že sa viac bojíme neznámeho, neurčitého zla, ako vlastnej smrti!“.
Terorizmus má zrejme primárny zámer pôsobiť na široké masy, a toto je spoločná črta s politikou.

Osobne sa prikláňam k názoru, že teror páchajú silnejší voči slabším, a nie naopak. Slabší môže tak akurát vyvracať svoju frustráciu na chodník bezmocnosti.

Dôsledky teroru mocností sú viditeľné na cintorínoch všade vo svete. Keby terorizmus bol odvetou proti zverstvám dobyvačných armád, mal by konkrétny cieľ, a bol by smerovaný proti osobám schovávajúcim sa za imunitu prameniacu z titulov svojich funkcií.

Za teror môžu politici, ale trestaní sú takmer vždy absolútne nevinní ľudia.

319713

10.11.2014 14:43

Hysterická kampaň proti Zemanovi pochází z dílny amerického velvyslanectví

RE: Odstranit Zemana nejde jen o dostavbu Temelína

lubosmat 195.?.?.?

A navyše ešte k tomu máme prezidenta s takým priezviskom, že slušný ruský politik sa s naším prezidentom nemôže na verejnosti ukázať. Ruský bulvár by si na tom tak zgustol, až by sa nevestince červenali. Myslím, že to bol tiež akýsi skrytý zámer. Kiska v RJ = mačiatko = ženské prirodzenie.

320709

Strategické podniky zlikvidovali tzv. destrategizáciou.
Postup bude podobný, teda najskôr sa urobí z pitného zdroja potok miestneho významu alebo obyčajná stoka, a je vymaľované.

PS: No a keď sme sa čudovali ako sa náš strategický priemysel postupným tunelovaním aktív zahraničného obchodu mení na nepotrebnú kopu šrotu, vlastné poľnohospodárstvo a naň nadväzujúce potravinárstvo, ako jeden zo základných strategických pilierov ekonomiky štátu bolo úplne delimitované.
Dnes možno máme vyššie výnosy z hektára, a aj vyššie osevné plochy, ale toto je priemysel a nie poľnohospodárstvo.

Dnes sme v zahraničí považovaní za agrárnu krajinu z toho dôvodu, že naši občania a štát už nevlastnia okrem vodných plôch, poľnohospodárskej a lesnej pôdy nič iné. Priemysel, aj ten poľnohospodársky a potravinársky je takmer úplne v zahraničných paprčiach.

320799

11.11.2014 16:48

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

RE: Chyba je v tom, že "Personalisti sa nemenia!"

lubosmat 195.?.?.?

Pár rokov po zmene kormidla som mal ešte tú česť pracovať v štátnej správe a zažil som nepochopiteľnú vec: Dohodol som sa v užšom vedení na zvýšení mojej mzdy, na čo si vedúca personálneho vynútila u vedenia opakovaný, takmer lustračný pohovor, trocha som to nepochopil, predsa už sme neboli v starej ére (otrepali mi o hlavu nejaké tabuľky mzdového ohodnotenia), nakoniec som svoje peniaze dostal, ale tú drzosť som si zapamätal.

Pred pár rokmi, to už som bol zamestnancom súkromnej spoločnosti štátom podporovaného kórejského zamestnávateľa. Teda aký tam bol personálny vedúci, tí za socialistickej éry by sa od neho mohli učiť, pasoval sa takmer za druhého človeka po najvyššom Kórejcovi, škoda len, že kvôli zvieračom toho Kórejca toho moc okolo seba nevidel.

Takže to sú takzvaní „kádrováci“, ešte že existujú poctivé ženičky, ktoré vedia tvrdo drieť, na týchto sa tieto kreatúry vo svojich oddeleniach veselo vozia.

320802

24.11.2014 16:36

Setkání G20 v Austrálii

RE: K čemu ty

lubosmat 195.?.?.?

Výborne!

Nedávno som vehementne obhajoval komunálnu politiku, a tvrdil som, že táto platforma by mala byť základňou tej vyššej politiky. Opak sa stal skutočnosťou odpad zhora, sa sype do komunálu ako do mŕtveho mora.

Na Slovensku voliči dostali v posledných dvoch volebných ošiaľoch dve poriadne facky.

I. Priama voľba prezidenta /rozhodli plagáty/ volič len to predurčenie a „správny výber“ svojou účasťou vo voľbách legitimizoval,

II. Komunálne voľby primátorov, starostov a poslancov, čo sa týka hlavného mesta ten istý model.

Za najvplyvnejšími postami stáli akési vyššie záujmy, ktoré finančne podporovali masívne kampane a ľahko presadili, resp. presvedčili väčšinových „akcionárov“, aby sa správne rozhodli.

Ideu demokratických a slobodných volieb nemožno v tomto marase naplniť ani náhodou.

Praktiky súčasných vládcov dostávajú kontúry feudálnej spravodlivosti, len s tým rozdielom, že našich predkov páni presviedčali bičom a nás rečami o ničom.

321881

26.11.2014 17:07

Něžný sametový brutální masakr

10 000 božích mien, alebo zabudnuté meno antikrista.

lubosmat 195.?.?.?

Kto prečíta jedno alebo druhé privolá v mytológii toľko očakávaný Armageddon a teda koniec sveta.

Neustále hľadanie názvov tej istej veci, je ako antitéza hľadania svätého grálu, alebo snaha zakryť odkrývajúcu sa podstatu práchnivejúceho člnu na rieke Acherón ďalšou vrstvou dechtu.

V roku 1989 som sa prvýkrát po absolvovaní vysokej školy zamestnal. Z 12 žiadostí o zamestnanie som dostal na 11 kladnú odpoveď a zamestnal som sa, mal som radšej počkať na tú dvanástu.

Novembrové udalosti som vnímal cez filter brán kasární. Chodili sme občas na vychádzky a smelo môžem povedať, nedialo sa nič mimoriadne.

Piatou kolónou otrávené podhubie spoločnosti vykvasilo do akýchsi organizovaných pochodov, s kulmináciou k dopredu určenému dátumu a miestu.

37 miliónov amerických dolárov pri kurzovom pomere 1:15 urobilo svoje.

Naplánované umŕtvenie ekonomiky a umelý kurz 1:28 to dokonal. Zámerne sa podhodnotila mena (ináč to isté sa udialo nedávno na Ukrajine), a vo vymeniteľnom kurze sme prišli o cca 3000 dolárov obeživa na osobu a rok.

Ak nás bolo 15 mil. tak za 25 rokov/ kedy už konečne začíname v priemere prekonávať úroveň pred rokom 1990/, to je zníženie hodnoty trhu - schválne uvediem Česko-slovenska o cca. 565,5 miliárd Dolárov – teda zhruba o 10xHDP súčasného Slovenska.

A preto sa investície do rozvracačov akýchkoľvek politických systémov cieľových krajín tak veľmi vyplácajú, tie zisky sú predsa enormné . [pláč]

Keď si pomyslím, že pri vstupe do eurozóny sa dialo niečo podobné 1:30,126 škoda slov.

322023

27.11.2014 10:18

Putin pomáhá kopat hrob Wall Street Journalu

Človek je prakticky jediný tvor na planéte, ktorý má 1% inštinktov a 99% naučených stereotypov.

lubosmat 195.?.?.?

1) Naučí sa „chodiť“ vo veku 11-13 mesiacov,
2) Hovoriť vo veku zhruba dvoch rokov,
3) Dozreje sexuálne vo veku 11 – 15 rokov,
4) Spoločensky je uznaný za dospelého a teda spôsobilého na právne úkony vo veku 15 – 21 rokov,
5) Niekedy v tom období 15-21 rokov môže začať viesť samostatne auto, nosiť zbraň, vykonávať činnosti so zvýšeným rizikom ...
6) Niekde sa vyskytujú pokusy, od kedy je človek zrelý na vykonávanie služby vo verejnom záujme ... úrad prezidenta a podobne.
7) Rozmýšľať sa väčšina populácie nenaučí nikdy, niežeby na to nemala schopnosti, chýbajú príležitosti.

Médiá nás nútia čítať, vidieť a počúvať to, čo si máme myslieť! Toto som si nevymyslel, len opakujem už niekde zverejnený „vtip“.

Presviedčajú nás neustále o tom, že nám ponúkajú dostatočné spektrum informácií na utvorenie si reálneho obrazu sveta.

Masívna prevaha správ „Mainstreamu“ proti alternatívam je duel medzi guľometom a historickou tlejivkou!.

322079

28.11.2014 09:32

Ruský velitel varuje, že USA by mohly ovládnout celý Mexický záliv

Vojny o zdroje a sféry vplyvu – výhľad do budúcnosti

lubosmat 195.?.?.?

Dnešná úroveň spotreby západu je nastavená na lacné suroviny tretieho sveta, lacnú ropu a plyn stredozemia, lacnú pracovnú silu Indie, Číny a Oceánie a v neposlednom rade na lacné potraviny trebárs z Angoly.

Od staroveku až po súčasnosť sa vedú vojny o zdroje a sféry vplyvu (ovládnutie a kolonizáciu), toto sa naozaj nemení.

Dôvod tohto konania je jednoduchý, využitie potenciálu ovládnutých krajín k svojmu vlastnému prospechu pôsobením čistého nátlaku, ja vládnem – mne patrí najväčší diel všetkého.

Otázka je, čo môže tento vývoj zastaviť alebo nejako zvrátiť v prospech ľudstva.

Jednopólový svet je pokračovaním spomenutého princípu pohodlného života vládcov na úkor ovládaných, tento však stojí a padá na absolútnom ovládnutí všetkých zdrojov a energií planéty, a hlavne na tom, že všetko bude pre vládcov relatívne lacné a dostupné.

Spomeňme si na tzv. päťročnice – roky povojnovej obnovy po rok 1989, kedy hlavne na východ od železnej opony chýbalo naozaj všetko, a napriek tomu nejakých cca. 500 mil. ľudí vybudovalo verziu sveta, ktorý konkuroval takmer 45 rokov západu, teda zdrojom a technológiám celého sveta. To nemohlo v rozdelenom svete vydržať do nekonečna.

Má to však svoju pointu – socializmus dokázal využívať oveľa efektívnejšie ľudské zdroje než kapitalizmus, ktorý v zásade ťaží z akéhokoľvek druhu nerovnováhy, a trepe na jednu hromadu to, čo niekde zobral.

Armády nezamestnaných ľudí a ľudí zamestnaných na hranici chudoby, ako produkt zámernej tvorby chaosu a nerovnováhy súčasného kapitalistického sveta sú skutočnou príčinou postupného úpadku tohto nespravodlivého konceptu. Hovorím o úpadku a nie konci zámerne.

Nové technológie môžu priniesť schopnosť vytvárať dostatočné zdroje a energie celoplošne a zároveň udržať tzv. trvalo udržateľný rozvoj, ale to by sa nesmeli mocný tejto planéty neustále usilovať o taký stav NWO kedy je ich jediným motorom všetko, čo je „LACNÉ“!

322128

04.12.2014 12:22

Ještě jednou k hikikomori

RE: Opomíjíme fakt, že je to záměr.

lubosmat 195.?.?.?

Nie je to zámer - Vymieranie nás ešte len čaká.

V minulosti si uväzovali uzol na brko zo strachu pred delením ríše, kráľovstva a majetku. Na Orave je taká dedina – volá sa Dlhá, tá sa takmer vyľudnila ešte pred vojnou, keby nebola ešte jedna dedina vedľa, tak tam už nemá kto ani tú repu kopať.

Vzorec bol jednoduchý Jeden syn na gazdovstvo, jeden na štúdiá a dievky z domu. Nakoniec budúceho gazdu privalilo v hore, syn zo štúdií sa na rodnú hrudu už nevrátil a na dievky už z dôvodu úsporných opatrení akosi nedošlo.

Čo sa stalo u nás, a predtým v krajinách ako Japonsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Nemecko ... ?

Z čoho vlastne pramení nechuť, či neschopnosť mať rodinu s minimálne tromi deťmi?

Problémy neetikov a hikikomori, vlastne jedináčikov tu boli vždy, akurát dnes je ich akosi priveľa.

Vychádza mi, ak sa pozriem na našu generáciu, tak to bolo vlastne naše pohodlie, ktoré od nás tí naši maznáčikovia odkukali.

Odkladali sme založenie rodín až do takej krajnosti, že na viacej problémov s deťmi sme sa jednoducho už neodhodlali.

Moje babky mali jedna 9 detí, druhá 7 detí, od mojej ženy jedna 5 detí z druhého manželstva a z prvého 3 a druhá minimálne 1. Moja mama mala 5 detí a mojej ženy jedno. My máme len jedno dieťa.

Na zachovanie jednoduchého počtu by som mal poznať asi 8 synovcov a neterí, keďže staršia generácia už zo 75% vymrela, dopracoval som sa však k číslu 5.

Čo tam napíše za 25 rokov môj potomok? 8 : 1 max 2?

322679

04.12.2014 12:51

Posviťme si na americkou ambasádu!

RE: Jak vznikají války?

lubosmat 195.?.?.?

Práve som chcel nejako zjednodušenie popísať Ukrajinský majdan, keď som narazil na Váš príspevok.

Moja otázka je ako zabrániť vojnovým štváčom, ktorí sa nachádzajú v každej spoločnosti, aby si vylámali zuby skôr ako dôjde k neželaným obetiam na životoch úplne nevinných ľudí.

Aby sa rozrástlo podhubie nenávisti a vykvitlo v gejzíroch krvi, musia vzniknúť podmienky. V ČSSR 1968 na to podmienky nedozreli, ale boli sme blízko, v ČSSR 1989 na to podmienky nedozreli, ale opäť sme boli blízko.

Na Ukrajine v roku 2013 podmienky dozreli a krvavé kvety kvitnú. V čom bol vlastne základný rozdiel?

1) Milióny dolárov podpory revolty proti základom štátu boli nahradené miliardami,

2) K zmene ktorá mala nastať nedošlo – vládnu tí, čo vládli aj pred majdanom,

3) Polovojenské bandy beztrestne pobehujú po krajine!!!

322683

05.12.2014 15:06

Obrana dolarového imperialismu

Strelením do chorého mozgu telo nevyliečiš, ledaže by ten mozog nepatril k tvojmu telu!

lubosmat 195.?.?.?

A v tom to je, naša ekonomika nie je riadená a budovaná primárne v prospech nášho štátu, ale v prospech ekonomického
profitu „veľkých hláv“, ktoré sa nám tu za 25 rokov nasťahovali.

Bolo že to obhajovania ekonomických konceptov voľného trhu a otvorenej ekonomiky politikmi, lepšie povedané piatou kolónou platenou dolármi. Vraj múdri kapitalisti a najlepšie tí západní spoza mláky.

Teraz stojíme pred problémom, ako demontovať túto agresívnu štruktúru, tak aby sme sa neocitli pochovaní pod jej rozvalinami.

Predstavte si, žeby v zúfalstve niekto nakoniec odpálil atómové bomby v ropných náleziskách, časť ropy a plynu by zhorela a časť by bola kontaminovaná rádioaktívnymi látkami. Vojna by zožrala disponibilné zdroje a tak či tak by nastal energetický hladomor a pád dolárového systému.

322766

05.12.2014 15:19

Význam zrušení South Stream

Zabudli ste na TTIP

lubosmat 195.?.?.?

Z dlhodobého hľadiska je odtrhnutie EU od lacnej ropy a plynu výhodné komu? Dôjde predsa k predražovaniu už tak náročnej EU produkcie a zhoršeniu konkurencieschopnosti voči dotovaným výrobkom z USA.

- Prvý krok TTIP (odstránenie administratívnych prekážok),

- Druhý krok postupná závislosť na dodávke energií, kde budú diktovať ceny naši „milí spojenci“ prostredníctvom Kartelov ktoré ich ovládajú,

- Tretí krok už hádam ani nebude treba.

322770

18.12.2014 15:57

Deklarace závislosti

Vzťah lovca, koristi a "ľudskej inteligencie"

lubosmat 195.?.?.?

Páči sa mi jedna teória o tom, ako sa stalo to, že človek sa civilizoval, respektíve stal sa „Inteligentným“.

Darwin vyslovil teóriu o vzniku a vývoji druhov na základe evolučného výberu /pokus – omyl/.
Najväčšia diera v jeho teórii bola predovšetkým v tom, že je ťažké takýmto spôsobom preukázať vznik a vývoj DNA, keďže, aj u tých najjednoduchších organizmov je veľmi zložitá /ten program len tak ľahko v skúmavke nenamiešaš – ani náhodou/.

My sme sa učili v škole už v ZŠ, že „inteligencia“ človeka ako druhu, nejako musela súvisieť s protipostavením palca na ruke voči dlani a so schopnosťou používať nástroje.

Predsa každý živý tvor dokáže používať triky, predmety a nástroje za určitým účelom, ale zo žiadneho to neurobilo „inteligentného" resp. technologicky vyspelého tvora.

Čo bolo motorom revolučnej premeny mozgu u primátov druhu „homo sapiens“?

Tá teória tvrdí, že to bol kanibalizmus! Prežiť, alebo sa nechať zožrať? Dôvod, keď nie je jasné od začiatku do konca, kto je lovec a kto korisť, je dostatočný motív na rozvoj „inteligencie“.

Dnes, keď je kanibalizmus, ako bežný zdroj obživy zatlačený niekde na perifériu ľudskej spoločnosti, ľudstvo začalo automaticky osprostievať, dôkazov sú hromady.

Našlo sa náhradné riešenie, ako dosiahnuť rozvoj „inteligencie“ – človek človeku vlkom, prostredníctvom ekonomických nástrojov vzájomného súperenia a následných vojen, keď už zlyháva argumentácia dedičných kanibalov.

Vrahovia, Vojnoví štváči, devianti – nie sú to náhodou tí najinteligentnejší z nás?

S postojom mierneho bylinožravca toho zrejme veľa nevymyslíme, a preto sa budeme stále ako také teľatá pozerať na vyčíňanie dravcov medzi nami a pokojne prežúvať svoje trpké porcie!

323639

07.01.2015 15:10

Konec Lotyšska

RE: Prostě:

lubosmat 195.?.?.?

Bohužiaľ, ako súdruh Husák hovoril "Nepriatelia to boli, sú a zústanou!"

324560

08.01.2015 12:57

Exkluzivně! Hrozny hněvu

Dobro je láska a spolupatričnosť, zlo je nenávisť a strach!

lubosmat 195.?.?.?

Vláda a opozícia! Neviditeľná ruka trhu! Rozpor ako nástroj pokroku! Štátny teror na udržanie nastoleného poriadku moci bohatstva! Bez žaloby niet súdu! Premlčanie zločinov bohatých!

Kto seje vietor, žne búrku!

Komu vlastne slúžime podľa kresťanského ponímania? Tomu čo nás zbližuje alebo tomu čo nás rozdeluje?

Zákony rozporu, strachu a podnecovania zloby – prijali sme zákony chaosu - entropia je jediná veličina vo vesmíre, ktorá neustále rastie.

324637

08.01.2015 13:29

Kolik muslimských zemí USA bombardovaly nebo okupovaly od roku 1980?

Démon súhlasu! Nechcem poukazovať na knihu Dominika Tatarku.

lubosmat 195.?.?.?

Boli ste niekedy obeťou šikanovania?

Najskôr ste si to odtrpeli ako niečí potomok, neskôr v škole ako žiak mladších ročníkov, potom na vojne ako bažant a nakoniec v práci od nadriadených!

Každého z nás sa šikanovanie nejakým spôsobom dotklo, alebo sme sa dokonca sami stali činiteľom tohto zlomyseľného násilia.
Keď niekto zistí ako chutí moc, už nikdy viac nechce byť šikanovaný.

Šikanovanie má ale aj tretí rozmer, a tým je okrem dominancie a podriadenia predovšetkým akceptácia okolím, povedal by som s priamym zapojenia sa okolia do šikanovania /tzv. nekorektný prístup alebo voľba akéhosi menšieho zla/.

V dnešnej dobe z tohto princípu USRAELITI dokonale profitujú. Bez priamej podpory svojich posluhovačov, by sa vo svete na nič nezmohli.

Je to strašné, ale tak ako aj my, sa posluhovači stávajú nositeľmi teroru absolútne dobrovoľne.

324639

14.01.2015 16:34

Tak nám zabili „Harakiri“!

RE: Globálně shodná reakce

lubosmat 195.?.?.?

Otázka pojmu „TERORIZMUS“ sa na tejto platforme už niekoľkokrát omieľala.

Ak niekto chce obviniť z globálneho terorizmu akési „TERORISTICKÉ“ zoskupenia /ISIL, Al-Káida, Taliban .../ , ktoré sa otvorene hlásia, často dokonca aj nezávisle od seba, ku kadejakým ohavnostiam vyskytujúcim sa vo svete, myslí tým zrejme, že „TERORIZMUS“ sleduje akési politické ciele.

Politika je v dnešnom svete akási vrcholná demonštrácia, alebo vyjadrenie stratégií a cieľov určitej záujmovej skupiny, prostredníctvom svojich vymenovaných alebo volených zástupcov smerom k verejnosti.

Nedokážem si spojiť živelnosť „TERORISTICKÝCH“ zoskupení s realizáciou akejsi politiky, alebo dlhodobej stratégie, na to je potrebná finančne dobre zabezpečená a trvale podporovaná doktrína.

V predchádzajúcich diskusiách niekto správne podotkol, že partizánske akcie sú dnes hodnotené skôr ako „TERORIZMUS“, než snaha poraziť nepriateľa, buď ekonomicky ničením infraštruktúry, vojenských, hospodárskych, priemyselných cieľov, alebo morálne ničením civilných objektov s predpokladom civilných obetí.

Tu sa dostávame k prvej podmienke partizánskeho odboja „TERORIZMU“, a to je reálne vedená VOJNA!

Na otázku, kto dneska vedie VOJNU a proti komu, nebudem odpovedať.

Osobne si myslím, že ak by mali byť „TERORISTICKÉ“ útoky odrazom akejsi partizánskeho odboja vojenskou silou gniavených „neposlušných“ štátov, malo by ich byť podstatne viac, je tu ale jedno veľké ALE!

Bez dobrého zabezpečenia, premyslenej logistiky a plánovania sú takéto akcie v dnešných podmienkach, keď agresor je často tisíce kilometrov ďaleko od svojho cieľa, prakticky nemožné.

Kto má potrebu a obrovskú motiváciu predávať pokračovanie VOJEN svojej populácii, ktorá začína pochybovať? Kto má na takéto akcie prakticky neobmedzené zdroje? Kto potrebuje za každú cenu dokázať čoho sa má dnešný svet báť?

ÁNO, TERORIZMUS je politickým nástrojom, ale rozhodne neslúži na presadzovanie cieľov úbožiakov vtiahnutých do koloniálnych vojen!

325141

16.01.2015 12:39

Problémem není islám, ale úpadek Západu

Západní člověk z takové mentality již vyrostl, obyvatel muslimských zemí nikoliv.

lubosmat 195.?.?.?

"Dokonce i svérazný výklad láskyplných zásad Nového zákona umožňuje další brutality - např. upalování kacířů motivované zbožným úmyslem, aby oheň zachránil jejich duše. Západní člověk z takové mentality již vyrostl, obyvatel muslimských zemí nikoliv."

Tak toto je poriadna volovina [smích].

Ak si niekto z Vás spomína, na seriál maďarskej televízie, na Slovensku vysielaný pod názvom Miazgovci. V jednej časti „Výlet do praveku!“, sa Aladár pohádal so svojou sestrou „Alicou“, ktorá mu vynadala do neokrôchancov a neandertálcov. Potom mala možnosť stretnúť sa s neohrabanými, zato však úprimnými a v podstate neškodnými neandertálcami. Vzápätí sa nechala radšej zajať pračlovekom „Homo sapiens“ veľmi slušným a kultivovaným to tvorom, ktorý ako z rozhovoru na úrovni vyplynulo, sa rozhodoval so svojimi súkmeňovcami, či si dajú na večeru milú Alicu varenú v kotlíku, alebo ju radšej rovno napichnú na ražeň a doružova opečú.

Toto je odpoveď na to kde sa nachádzame, a robiť si ilúzie, že niečo je za západnou civilizáciu, keď dnešní potomkovia Keltov, Galov, Germánov, Judaistov, Britov, Írov, Rimanov ... rozsievajú po celom svete priam oheň pekelný a pľujú síru, za nimi v usadzujúcom sa prachu detonácií humanitárnych bômb státisíce obetí a roztrhaných duší.

Na islame v histórii neuľpelo toľko krvi, ako na kresťanstve a judaizme – o vojnách Ázie a Oceánie nevieme pre istotu vôbec nič.

Zverstvá katolicizmu a judaizmu za posledných 100 rokov nebudú vyvážené ani miliónom odťatých hláv draka piatej kolóny, ktoré si nakoniec aj tak objednali vyššie spomenutí.

Vivat Salome!

325276

16.01.2015 13:01

Ukrajina odevzdá půdu Monsantu výměnou za půjčku MMF

Výťahová ekonomika, alebo ako sa skončili zimné hry na dedine!

lubosmat 195.?.?.?

Jeden pozerá, ako teľa na nové vráta a druhý sa vezie.

V detstve sme sa všetky deti tešili na prvý sneh, väčšinou začal padať na Martina a už sa neroztopil, až na jar, niekedy až v polovici mája. Asi vám je jasné, že pochádzam zo severu Slovenska. Vyrojili sme sa všetci na zasnežené stráne za potokom naproti dediny. Udupaná vrstva snehu od 20 do 40 centimetrov a skoky, súťaže hry všade dookola. Jedna trať pre boby, druhá pre sane a nakoniec pre tých čo mali lyže.

V dedine nainštalovali a dali do prevádzky prvý vlek, svah naproti dediny za potokom osirel. Všetky deti sa presťahovali k vleku, jazdiť na boboch a sánkovať sa už nemohli, aby nezavadzali lyžiarom, a mimo zjazdovku neboli podmienky. Vozili sa len pokiaľ mali peniaze, ináč mrzli a dívali sa na tých, čo na jazdenie mali.

Rovnaké to je aj v našom poľnohospodárstve, za nové traktory a osivá sme odovzdali svoju zem do cudzích rúk, niektorí sa za to vezú, ale tí ostatní len pozerajú a obrazne povedané zamŕzajú od ničnerobenia.

325279

Čo tak deľba zisku a strát medzi zmluvné strany? Prevziať výhody a riziká podnikania z obidvoch strán. Princíp „výhra-výhra“ v podnikaní, by mnohé vyriešil! Náš skvelý, všetkými ospevovaný západný model podnikania znie: „Výhra-prehra“, a ak nie je šanca na obtiahnutie partnera, tak taká dohoda sa neráta.

325610

28.01.2015 16:55

Rok 2015 – pohyb finančního světa se zrychluje

Putinovi v podstate stačí dostatočná dávka rozvahy a trpezlivosti

lubosmat 195.?.?.?

Dočkáme sa v praxi realizácie INDICKÉHO PRISLOVIA: „Sadni si na breh rieky a čakaj, onedlho mŕtvola tvojho nepriateľa popláva po prúde okolo teba.“.

Metodika kvantitatívneho uvoľňovania, podpory bankového sektoru a ďalšieho zadlžovania funguje zatiaľ celkom dobre, čo sa týka dolára!

Euro nie je dolár, za vytlačené euro nezíska ECB žiadnu protihodnotu, len sa oslabí kurz voči doláru.

Ak sa v roku 2015 čiastočne otrasie pozícia dolára vo svete, ako svetovej rezervnej meny, nechcem vedieť, čo sa stane s eurom.

Ešte budeme so slzami v očiach spomínať na lány, z dôvodu nadštandardnej úrody, v minulom roku zaoranej MONSANTO kukurice na našich poliach.

325996

06.02.2015 09:11

Národní demokracie ke slovenskému referendu o rodině

SK Referendum o rodine = Klasické „Okno Overtona“

lubosmat 195.?.?.?

Prečo sa má slovenská verejnosť zaoberať psychickými problémami malého percenta obyvateľstva, z ktorých chce prezentovať svoju orientáciu na verejnosti len zlomok jedincov?

Hrá sa tu na údajnú slovenskú pobožnosť, takéto pokusy majú vytvárať v našej spoločnosti ďalšie pnutie, aby sme sa nedajbože nezačali zaoberať skutočnými problémami, keď sa nám už v tom „pseudokapitalizme“ tak dobre darí.

Prečo neriešime referendom dôležitejšie otázky napríklad "KLONOVANIE ĽUDÍ", aby sa náhodou nestalo, že homosexuáli si tie deti naozaj "UROBIA" sami.

Páčilo by sa mi referendum napríklad o "Zákaze vstupu na územie SR tých politických predstaviteľov cudzích štátov, ktoré vojensky okupujú, prípadne sú vojensky prítomní bez väčšinového súhlasu obyvateľstva dotknutých krajín, na zvrchovanom území dotknutých krajín".

Lenže zmysluplné referendum bude kúpenými médiami a politikmi zaručene ZDISKREDITOVANÉ, ak nie v samom počiatku, tak v jeho priebehu.

Výsledkom bude nezáujem a neúčasť ľudí, ktorých sa referendom posudzovaná otázka dotýka.

Nejdem to skúmať, ale mám za to, že všetky doterajšie referendá bez výnimky v SR boli iniciované politicky alebo sa na nich podieľala piata kolóna.

Posledná priama voľba prezidenta v SR bola názorná ukážka, ako sa médiá, piata kolóna a nečitateľné politické zoskupenia odbavili na verejnosti.

Na referendum nepôjdem, jeho účel je mi jasný, s rodinou, ako takou naozaj nemá nič spoločné.

Výsledkom bude spochybnenie tradičnej rodinne založenej slovenskej spoločnosti, keďže vďaka médiám, piatej kolóne a nečitateľným politickým zoskupeniam bude opäť na 100% neplatné.

326489

12.02.2015 15:44

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: Duvod chovani a jednani nemeckych politiku ...

lubosmat 195.?.?.?

Dnešná politická kultúra je ako chlpaté sito, všetko kvalitné, okrúhle a dobré vypadne a len kostrbaté, hranaté a lepkavé zostane.

Nič iné sa robiť nedá, len zmeniť to sito na kvalitnejšiu triedičku, kde sa to, čo je dnes elitou stane odpadom a diamanty sa dostanú tam kam majú.

Keď je diamant primoc veľký v site zostane, ale to je veľmi zriedkavé.

326931

17.02.2015 14:46

Novinářka CNN: „Vlády nás platí za falšování událostí“

RE: Jsou USA fašistickou zemí?

lubosmat 195.?.?.?

Zoberme napríklad obyčajnú wikipédiu:
1) nadraďuje záujmy štátu nad záujmami jednotlivca – uplatňuje sa myšlienka politického národa (vychádza z patriotizmu)
2) usiluje sa vybudovať totalitný štát
3) na čele štátu požaduje silného vodcu (vodcovský princíp)
4) stojí v opozícii voči demokracii a liberalizmu
5) odsudzuje prisťahovalectvo vrátane novousadlých cudzincov
6) odmieta kapitalizmus (voľný trh) aj socializmus a miesto neho zavádza korporativizmus, t. j. organizovanie hospodárstva v korporáciách podobným cechom; členstvo v korporatívnych organizáciach je založené na stavovskom princípe; korporácie okrem ekonomiky majú vplyv aj na politický život – pôsobia na pôde parlamentu a sú kontrolované a riadené štátom, čo vytvára korporatívny štát.
7) často zneužíva náboženskú náuku (katolicizmus) k svojej propagande
8) spoločnosť je militarizovaná – vojenská služba sa považuje za povinnosť všetkých mužov
9) k potlačeniu opozície využíva násilie a moderné metódy propagandy a cenzúry
10) utláča alebo dokonca likviduje slabých a telesne postihnutých ľudí

K bodu 4) – demokraciu a liberalizmus USA len hlásajú, hlavne v zahraničnej politike,
K bodu 7) – aj v prísahe majú "a vo všetkých zverstvách, ktoré si vymyslí veliteľ mi boh pomáhaj!"
K bodu 9) – opozícia v Amerike dávno neexistuje všetka moc je v rukách korporácií
K bodu 10) - len to, že veľké %uväznených v amerických väzniciach by u nás skončilo na psychiatrii a nie v base o niečom svedčí.

Mne vychádza na 100% Áno: USA je fašistickou krajinou!

327286

19.02.2015 13:54

Touha po nezávadných potravinách je duševní nemoc, tvrdí psychiatři

RE: Zmyslové vnímanie.

lubosmat 195.?.?.?

Áno, väčšinový volebný systém, referendá a podobné zdvíhanie rúk a vhadzovanie kadejakých počmáraných papierikov do klobúkov kúzelníka Pokustona slúžia na manipuláciu oviec a kadejakých Š.C. ako si spomenul v reakcii.

Jeden človek naozaj nemôže vedieť a kvalifikovane rozhodovať o všetkom, jedna skupina špecifického spoločenského odpadu si však takúto božskosť privilegovala, zároveň si dala na svoje rozhodnutia poistku vo forme politickej imunity.

Spoločnosť riadená politickou garnitúrou, je ako človek požieraný rakovinou, nádor sa má dobre, a pritom trpí celé telo.

327431

25.02.2015 10:05

Obamova „podvodná válka“ proti ISIS

Malá odbočka - Aféra Lockerbie

lubosmat 195.?.?.?

Let lietadla Pan Am 103 Boeing 747-121, 21. decembra 1988, podľa expertíz bolo použité k detonácii niečo medzi 340 až 450 gramov Semtexu „československej“ výroby.

Treba si spojiť rok a fakt, že dôkazom použitia semtexu „československej“ výroby bolo nezistenie pôvodu trhaviny, a keďže o neoznačovaní plastických trhavín v Československu sa vedelo.

Výrobcovia v socialistickom bloku neboli viazaní povinnosťou chemicky označovať svoje trhaviny, tak aby sa zo stôp po výbuchu dal jednoznačne identifikovať pôvod výbušniny.

Označenie krajiny bývalého socialistického bloku ako pôvodcu trhaviny, bolo zároveň aj nepriamym obvinením z terorizmu.

Komunistom veľmi nedochádzalo, že je dôležité plastické trhaviny takto označovať, keďže všetko čo búcha sa dá použiť na zabíjanie, a tiež mak a konope sa dá použiť na prípravu drog pre masovú spotrebu, na to je treba chytrácku demokraciu.

V medzinárodných vzťahoch neplatí „Čo na srdci to na jazyku!“. Obamba bol za svoje reči ocenený Nobelovou cenou za mier, a za svoju podporu vojen,môže byť ešte stále prezidentom spojených štátov.

Ruská federácia si za humanitárnu pomoc vojnou zmietaným regiónom na Ukrajine vyslúžila medzinárodné sankcie.

Prečo asi pri leteckých náletoch na ISIL nedošlo ani raz k odvetnému použitiu pokročilých protilietadlových zbraní, ktoré US lietadlá pre ISIL zhadzovali? Možno sa o to niektorý z tých fanatikov platených západom aj pokúsil, ale zdá sa, že pokročilá technológia identifikácie cieľa „svoj-čužoj“ funguje zatiaľ na 100%, to sa ale netýka lietadiel Sýrskej armády.

USA majú rozvinutý Imperializmus, uplatňujú Sankcie, živia sa Výpalníctvom, rozsievajú po svete Terorizmus a otvorene sympatizujú s myšlienkami Fašizmu.

327808

26.02.2015 16:26

Obamova (staro)nová válka v Iráku

RE: VE ZKRATCE

lubosmat 195.?.?.?

Vôľa predať, nemusí byť úplne slobodná. Šíriaca sa panika ohľadne protiruských sankcií zohráva svoju úlohu. Zatiaľ má dolár stále svoju hodnotu a schopnosť preplatiť natlačeným papierom (resp. vyprať doláre) akýkoľvek cieľový biznis pohltí, alebo zabije.

My sme tiež mali množstvo priemyselu ... a ESET, a aj keď neboli sankcie, predsa len už nie je slovenský (ináč povedané zisky sa presťahovali do americkej žopy).

Chceš byť stále v hre, a mať sa v podstate dobre, alebo chceš byť patriot a mať problémy?

327860

05.03.2015 15:40

Tvrdé slová na adresu vlády, parlamentu , EU, USA a NATO od slovenskej poslankyne Márie Ritomskej

Ľudia ktorí nepočujú ozveny minulosti a nevidia deje prítomnosti, strácajú vlastnú budúcnosť!

lubosmat 195.?.?.?

Stále hľadáme „Európske hodnoty“, ale správame sa ako také kozy s do krvi odratými krkmi od obojku, ktoré si z nejakého neznámeho dôvodu myslia, že nedosiahnuteľná tráva chutí najlepšie.

Básnik napísal tento už skoro dve storočia platný verš:

"Aj, zde leží zem ta před okem mým slzy ronícím,
někdy kolébka, nyní národu mého rakev.
Stůj noho! posvátná místa jsou kamkoli kráčíš,
k obloze, Tatry synu, vznes se, vyvýše pohled,
neb raději k velikému přichyl tomu tam se dubisku,
jenž vzdoruje zhoubným až dosaváde časům.
Však času ten horší je člověk, jenž berlu železnou
v těchto krajích na tvou, Slávie, šíji chopil.
Horší nežli divé války, hromů, ohně divější,
zaslepenec na své když zlobu plémě kydá."

Minulosť sa nedá zmeniť, z minulosti sa nemôžeme poučiť, môžeme ju len lepšie poznať.

Národy strednej Európy stáročia valcované a obmývané vlnami civilizácií sa stali dedičmi tohto historického priestoru a ako bonus dostali do svojich génov to najlepšie z nich, čo nám boli schopné zanechať. Je smutné, keď vidím toľko ľudí postihnutých syndrómom koza na obojku.

Politici ako také vredy s vypočítavosťou hodnou starého, poloslepého, hluchého, parkinsonom a sklerózou postihnutého žida kupčia so svojim svedomím, za judášsky groš sú schopní zapredať aj posledné ostatky svedomia a rozumu, čo im zostali.

Tí, čo sú nezmieriteľní nám kážu pokoru, napojení a sýti diétu, bohatí skromnosť, neveriaci bohabojnosť a modrý archanjel vojnu.

Ako dosiahnuť pozitívne výsledky na poli, kde máš zakázané trhať burinu, ktorej plody sú nejedlé a jedovaté? Ako bojovať bez zbraní so žoldniermi skazy?

Zlý je ten, kto zlo činí, ale horší je ten z koho pohoršenie pochádza.

Bez ohľadu z ktorej strany sa šíri strach a panika, ktokoľvek zobúdza draka vojny zaslúži si opovrhnutie.

Sedíme si ako také žaby v európskom kotle, Amerika prikladá polienka, a ak to takto pôjde ďalej ani si to nevšimneme a budeme všetci pekne plávať nafúkknutí hore bruchom.

328361

23.03.2015 10:15

Oblbuj mě mamko, dokud jsem já Janko

Príprava na atómovú vojnu

lubosmat 195.?.?.?

Spomína si niekto z vás, ako sme sa pripravovali na atómovú vojnu?

Na základnej škole som si plynovú masku nasadil na skúšku 1x a potom 1x počas tréningu na záverečnom sústredení u vojsk ako vojak absolvent, no a počas 9 mesačnej základnej vojenskej služby ani raz.

Nejaký jednorazový protiradiačný odev som nikdy nefasoval a ani poriadne nevidel.

V období , keď som robil referenta CO na jednej školskej správe , som dal naproti tomu okolo 15 000 plynových masiek, niekoľko desiatok detských vakov a niekoľko ton preexspirovaných balíčkov IPCHO spáliť vo vysokých peciach, pravdaže bez akejkoľvek náhrady.

Videl niekto z vás aspoň jeden funkčný protiatómový kryt, alebo si ho nedajbože niekto vybudoval v poli, alebo na záhrade?

V USA to bola a stále je úplne iná pesnička, krajina ktorá ako jediná v histórii zhodila atómové bomby vo vojne na civilné ciele, sa pripravuje na atómovú vojnu plánovane a hystericky, alebo lepšie povedané historicky.

329666

02.04.2015 16:42

Otevřený dopis veliteli (velitelům) amerického konvoje

RE: fajn

lubosmat 195.?.?.?

Je to úžasné ako môže mentálna elita spoločnosti neustále vkladať znamienko rovná sa medzi jedného komu vyvrela vo vlastnom hrnci voda a druhého komu prihorel v susedovom kotlíku guláš.

Škoda, že mnohým ľuďom stačí na vyvodenie si záverov trebárs to, že to stojí to na dvoch nohách, tak to bude určite rebrík.

Ono je myslím obrovský rozdiel medzi tým, či si podpálite stodolu sami a sami sa ju snažíte uhasiť, alebo vám stodolu podpálil sused a ešte vás navyše krivo obvinil z podpaľačstva.

Výsledok je síce ten istý - prišli ste o stodolu a aj o peniaze z poisťovne, ale napriek tomu sa jedná o úplne rozdielne deje.

330411

08.04.2015 16:59

Multipolární světový řád – nová etapa globalizace

Legalizácia podvodu = ekonomické „STATUS QUO“

lubosmat 195.?.?.?

Boli sme podvedení, to je neodvrátiteľný fakt.

Vraj sme boli podvedení dobrovoľne, s vedomím Judáša, nie však s jeho svedomím, svojimi "demokraticky" zvolenými zástupcami.

Majetkové pomery sa zmenili cez finančné nástroje, ktoré spôsobili hromadenie zdrojov mimo pôvod svojho vzniku – nadnárodný kapitál.

Na reštart systému je potrebný konsenzus alebo defragmentácia.

Konsenzus znamená vzdanie sa výhod a podobne, ako sa o to pokúša EÚ, alebo RF prerozdeľovať zdroje, prerozdeľovať bez náhrady a to nielen dane, ale aj zisky, tak aby sa nes_alo len na jednu kopu, tak ako doteraz.

Defragmentácia je dôsledok vojny, a tú si neželá okrem určitých mocenských kruhov hádam žiadny rozumne uvažujúci človek na tejto planéte.

Vytvoriť svet relatívne samostatných ekonomických subjektov spolupracujúcich na základe všeobecnej dohody, navyše so zásadne vyváženou obchodnou bilanciou, je v dnešnej dobe globalizácie absolútne protichodná cesta, než si zvolila západná „liberálno-demokratická“ elita štvaná nenažranou veľkoburžoáziou do zničujúcich lokálnych nepokojov, prevratov a vojen vždy, keď sa niekto o nejakú podobu samostatnej a vyváženej hospodárskej politiky bez ich požehnania, čo i len pokúsi.

Nahrabali si neprávom, ale získané bohatstvo chcú mať zachované podľa zákonov a práva, na to použijú všetky im dostupné zdroje a prostriedky, o tom nech nikto nepochybuje.

330719

10.04.2015 16:09

Jsem hrdý na svého prezidenta

Videli ste niekedy nejakého ministra zahraničných vecí postzamatu orientovaného na východ?

lubosmat 195.?.?.?

Bez ohľadu na obraz vlády „čihí alebo hota“ orientácia zahraničnej politiky a predstavitelia najvyšších funkcií museli mať akési požehnanie od veľkého brata, keďže každý z nich omieľal len euroatlantickú pesničku v predklone na západ pätami na východ.

Fico, ako predseda vlády sa mohol snažiť byť neutrálny, ale kľúčové osoby na ministerstve zahraničných vecí a v europarlamente preklápajú strelku orientácie Slovenska jednoznačne na západ, a to bez ohľadu na vôľu voličov, nálady v spoločnosti a konečné dôsledky.

Po presadení scientológa, lichvára a warmongera v jednej osobe do čela slovenského štátu, o politickej orientácii Slovenska už nepochybujú koniec koncom ani v Rusku, kde musia vždy pred prečítaním jeho priezviska oznámiť, že sa tá kreatúra tak volá, aby si náhodou niekto nemyslel, že sa ho pokúšajú znevažovať za jeho neokrôchanosť (viď návšteva MZV RF v SR).

330879

23.04.2015 15:00

Globální politika – válka smýšlení

Vládcovia chaosu potrebujú priestor na legalizáciu podvodov a ten im bezpochyby poskytuje vojna!

lubosmat 195.?.?.?

Vládcovia chaosu potrebujú priestor na legalizáciu podvodov a ten im bezpochyby poskytuje vojna, prípadne rozpútané rozpory a vášne v akejkoľvek forme, a havne nie na vlastnom hnojisku.

Taliban, Al káida, Boko Haram, IGIL ... ako by ich jedna mater mala.

Ideológia preventívnych vojen je postavená na skúsenostiach s hasením požiarov v sekvojových pralesoch na americkom kontinente, malé riadené požiare majú predísť ničivému požiaru, ktorý by mohol poškodiť, alebo úplne zničiť kolosy.

Kto potrebuje chaos, priestor pre legalizáciu podvodov a ospravedlňovanie vojen?
Posledná svetová vojna je Ďaleko, chátrajú pamätníky hrdinov, náhrobné kamene obetí teroru sa prepadli pod čiernu zem a do hmiel zabudnutia. Tie pamätníky ktoré odolali zubu času sú terčom vandalizmu zmanipulovaných fanatikov novodobej éry, daj o sebe vedieť a radšej rozbi a nič, než poslušne sedieť a nerobiť nič.

Sústavná snaha o zavedenie používania precedensu v medzinárodných vzťahoch, keď napríklad na základe „JPP“ sa skupina idiotov dohodne, že slnko sa točí okolo zeme, môže sa naďalej toto rozhodnutie používať ako vzor pre ďalšie rozhodnutia iných tlúp nesvojprávnych indivíduí a rozhodovať tak v súlade s „právom a poriadkom“ najdemokratickejších krajín na planéte zem.

Fenomén pouličnej demokracie, schopnosť roznecovania nepokojov a revolúcií bude v budúcnosti úzko spojená s váhou dolára, prípadne mien na dolár napojených, ak oslabne, oslabnú aj možnosti tejto mašinérie podporujúcej rozklad.

331722

24.04.2015 09:58

Pravda je nepřítelem Washingtonu

Svetová oligarchia má peniaze, riadi politikov, vlastní médiá a ovláda masy.

lubosmat 195.?.?.?

Schválne nepíšem o nejakej oligarchii v USA, keďže administratíva USA sa skôr javí len „tupým“ nástrojom hier oligarchie na svetovládu.

Anglická viktoriánska spoločnosť vyvážala dlhé roky trestancov do nového sveta – svojich kolónií, na galeje, alebo ako slobodných občanov, aby ich tam použili na likvidáciu odporu domorodého obyvateľstva, nejakú tú genocídu alebo zotročenie.

Keď sa podmienky v kolóniách „sformátovali“ dohrmeli do zemí zasľúbených aj sudcovia a kati s veľkými mešcami peňazí.
Spoločnosť je sformátovaná, a opäť je problém s trestancami – odsúdenými, možnosti koloniálnej správy prostredníctvom „novousadlíkov“ sa vyčerpali. V basách, len v USA sa v súčasnosti nachádza viac ako dva milióny potenciálnych vojakov – žoldnierov. Napríklad vo Francúzskej cudzineckej légii sa vyhýba civilným trestom zo svojich domovských krajín značné percento osadenstva.

Trestanci sa úspešne využívali v rôznych koncentračných táboroch, buď priamo nasadení „svoji“ z civilných väzníc, alebo ako privilegovaná časť osadenstva koncentrákov.

Všetky zmeny, ktoré sa diali v politických systémoch krajín boli vždy riadené oligarchami a v prvoradom záujme kapitálu a ziskov.

S vyššou úrovňou technológií a výrobných vzťahov, prišla automaticky všeobecná vzdelanosť , hlad po informáciách a hľadanie „pravdy“ v širšom rozsahu. Vzrástol dopyt po informáciách a rozvoj médií. Informácie sa stali okamžite kšeftom, a od samého začiatku sa zákonite na tomto novom biznise podieľa opäť stará známa oligarchia.

Ovládať armádu alebo nevzdelanú masu je jedna vec, avšak ovládať a riadiť masu, ktorá už čosi o fungovaní spoločenských systémov tuší, to je už o niečom inom.

Oligarchovia mali odjakživa peniaze, riadili politikov, vlastnili médiá, zostalo už len vyriešiť otázku, ako presvedčiť ľudí, aby zostali lojálni voči stávajúcemu spoločenskému poriadku.

Dali ľuďom právo zúčastňovať sa na politike.

Stalo sa vlastne niečo podobné, ako keď vymeníte v motore karburátor za priame vstrekovanie. Voliči sú obyčajným palivom do politického motora, ktorí riadi oligarchia, a médiá sú obyčajným antidetonátorom, aby sa motor nerozsypal. Čím disciplinovanejší volič, tým vyššie oktánové číslo a tým aj vyššia potreba demagógie na zachovanie lojálnosti voči vláde oligarchov.

„Komunizmus – socializmus“ s predstavou celospoločenského vlastníctva bol útok na existenciu oligarchie, a hoci sa v zväzkoch hovorí tiež o akomsi celospoločenskom vlastníctve, príslušníci elity sú prísne selektovaní. Herschela Mordechaja syn bol možno onou čiernou ovcou, ktorá vybočila z radu, keďže chcela tento elitársky model ponúknuť aj Gojímom. Širšiu účasť vybraného národa na vláde to nemohlo vylúčiť, keďže modelu zasvätení vedeli čo a ako majú v novej situácii robiť.

331762

27.04.2015 16:59

Co Putin chce?

RE: Nastaruje to pad dolara

lubosmat 195.?.?.?

V podstate ste si na to odpovedali v príspevku sami.

Ja tiež pátram po tejto záhade, hlavne v dnešnej dobe, keď sú schopní za určitých okolností predstavitelia „CHÁTRY“ pardon „CHARTY“ a kadejakých iných „MAJDANOV“ rehabilitovať Hitlera alebo Banderu a vyvolávať im na slávu, len preto, lebo škodili „BOLŠEVIKOM“, a že pri tom pozabíjali všetkých ktorí im stáli v tomto snažení v ceste, tak na to sa dnes akosi veľkoryso zabúda.

Dôvod pádu „KOMUNIZMU“ netkvel vo vzbure más, ale v tom, že sa kapitalisti zo západu dohodli s elitou z východu, na komédii, ktorá mala z tej skorumpovanej komunistickej „ČVARGY“ vyprodukovať cez reprivatizáciu nových kapitalistov, ktorí sa už nebudú musieť prácne schovávať a hľadať výhovorky, kto z nich a ako prišiel k tomu, čo si za socializmu nakradol.

Podotýkam, že sa to týka len malého percenta komunistov, ale boli to ľudia na rozhodujúcich postoch, presne ako aj dnes „Vodu kážu a víno pijú“.

Veď kto by už chcel uzákoniť nejaké normy rovnosti v spotrebe, keď sme všetci takí „schopní“!? Bohatstvo je univerzálnym meradlom schopnosti, o tom je kapitalizmus, a preto sa každá schopnosť odmeriava v peniazoch a zásadne nerovnomerne.

Ťažko môžeme urobiť hneď a teraz nejaké nové a revolučné hodnotenie výkonu človeka na akejsi spoločenskej prospešnosti jeho činnosti, lebo nikdy nevieme na čo sa jeho snaha nakoniec obráti.

Nová spoločnosť by sa mala skôr zamerať na to, aby piliere na ktorých stojí neboli súčasťou biznisu, a teda ovplyvňované úzkymi súkromnými záujmami, ktoré vždy spôsobovali a spôsobujú v spoločnosti rôzne otrasy a deformácie.

Vylúčil by som, alebo prinajmenšom obmedzil podnikanie vo finančnom sektore, v školstve, vo vede, v zdravotníctve, kultúre a športe, možno aj v poľnohospodárstve. Ak budete namietať, rozoberte si každé odvetvie, k čomu extrémne zárobky vedú.

Trebárs v športe sa môžeme rovno vrátiť, do doby gladiátorov a zápasov na život a na smrť, alebo v zdravotníctve vás niekto úplne náhodou prejde na prechode pre chodcov, lebo ste sa ani nie pred štrnástimi dňami zapísali do zoznamu darcov orgánov a nechali ste si odobrať vzorky krvi, pričom presne tá vaša pravá oblička chýbala nejakému vyvolenému.Je hrozné si čo i len predstaviť, keď si Vašu šľachetnosť niekto kúpi za pár špinavých dolárov.

331893

28.04.2015 13:16

Co Putin chce?

RE: Nastaruje to pad dolara

lubosmat 195.?.?.?

Boli ste za socializmu na vojne? Predpokladám, že áno. Pre absolventov VŠ tam bolo niekoľko možností ako sa realizovať:

A) Skĺznuť do pasivity a nejako to pretrpieť,
B) Postaviť sa na stranu „mazákov“ a čerpať všetky výhody privilegovanej vrstvy,
C) Postaviť sa na stranu „lampasákov“ a riskovať na vychádzke nejakú tú vyrazenú stoličku,
D) Zostať sám sebou a robiť všetko podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

Ešte na vojenskej príprave na VŠ nám jeden z podplukovníkov prízvukoval: „Na vojne, ako budúci velitelia, resp. zástupcovia veliteľov máte jedinečnú možnosť overiť si svoje schopnosti pri práci s ľuďmi, bez toho, aby ste mali možnosť ich finančne, prípadne iným spôsobom motivovať!“

Bol som na vojne v čase oných spoločenských zmien 1989 a videl som u mladých ľudí, ktorým skracovali o niekoľko mesiacov vojenskú službu obrovské nadšenie, všetko vyzeralo spoza brán kasární akosi nekriticky ružovo.

Čo sa s nami za 25 rokov stalo, dosiahli sme čo sme chceli, ako sami seba hodnotíme?

Väčšina ľudí znechutených politikov a v predstavách, že noví „lepší“ páni zhora za nich všetko vyriešia si zvolili možnosť A).

B) si vybrala novodobá elita a politici, „mazáci“ so západu sa im za to štedro odmenili a odmieňajú.

C) neprichádzala do úvahy, staré poriadky ani v novom šate už nikto nechcel akceptovať.

D) je správne.

V živote som sa v skupine, kde som sa nachádzal nestretol so šikanovaním, raz alebo 2x v mladosti som sa stal terčom šikanovania v akejsi miernej forme a netrvalo to dlhšie ako jeden deň.

Šikanovanie a rôzne skupinové formy násilia sú prejavom symbiózy absolútnej moci s absolútnou pasivitou, hraničiacou až s apatiou.

Jediné, čo môže rozumný človek v tejto konštelácii urobiť je zachovať si charakter, keby neexistovali schopní ľudia, ktorí nechcú kričať na tribúnach, či opájať sa svojou „bohorovnosťou“, svet by dávno pohltil armagedon. Svet sa odjakživa kníše na hrane priepasti, a je na každom z nás aby sme sa v tom správnom okamžiku vedeli postaviť na tú správnu stranu.

Prajem si aby sme robili minimálne vo svojom voľnom čase to, čo nás baví, a nie aby nás to bez nášho osobného pričinenia len tak bavilo samo.

Ľahko je vytrhnúť ľudí z letargie a hodiť do víru vykonštruovaných udalostí, oveľa ťažšie je naučiť človeka vlastnoručne upliesť sieť a uloviť v mori rybu.

331971

05.05.2015 16:13

Epizoda 1. Bank of England

Mne z toho vychádza odpoveď na otázku pôvodu nenávisti oligarchie voči komunizmu a socializmu!

lubosmat 195.?.?.?

Ak som hľadal nejakú rozumnú odpoveď na to kde sú pramene nenávisti voči všeľudovým formám spoločenského vlastníctva, tak tento čriepok poznania do mozaiky pekne zapadá.

Naša konštrukcia vývoja spoločnosti veľmi zjednodušene, čo sa týka spoločensko-výrobných vzťahov bola postavená na takejto rade:
1) Matriarchát / patriarchát (boj o oheň a potravu, ochrana a rozvoj rodiny),
2) Kmeňové zriadenie (okrem iného ochrana a rozvoj kmeňa ),
3) Staroveké štáty (okrem iného ochrana a rozvoj štátu/impéria, narastá konflikt s otrokmi)
4) Feudálne zriadenie (okrem iného narastá problém s rodiacou sa buržoáziou a vznikom veľkokapitálu, rieši sa otázka voľného pohybu pracovných síl),
5) Kapitalistické zriadenie (okrem iného mocnie vplyv veľkokapitálu a korporácií na politiku, rieši sa otázka voľného pohybu kapitálu)
6) Moc oligarchie – politická a správna moc je v rukách veľkých finančných skupín (rieši sa otázka nevyhnutného počtu druhu homo sapiens na zabezpečenie trvalého rozvoja a blaha vyvolených).

Komunizmus a socializmus, celkovo utópia rovnostárskeho zriadenia do tohto konceptu nezapadá. Zmysel presadenia týchto projektov dáva len to, že je to dobrý spôsob na oslabenie, resp. rozloženie konkrétneho nepriateľa.

Úspech tejto koncepcie, ktorá dokázala desiatky rokov dokonca konkurovať koordinovanej moci najvyspelejších kapitalistických krajín bol po skúsenostiach francúzskych utopistov neočakávaný a dokonca príkladom cesty pre mnohých zotročených.

Článok dáva odpoveď na to, od kedy vlastne oligarchia začína v západnom svete svoju spanilú jazdu (4). Jediný, kto sa tomuto diktátu na dlhšiu dobu postavil do cesty boli práve socialistické štáty, svojim znárodnením bankových inštitúcií.

Ak dnešné Rusko, ako štát, chce získať úplnú kontrolu nad bankovým systémom v krajine (vylúčiť z rozhodovania súkromný zahraničný kapitál), dostáva sa do rovnakej pozície nenávideného subjektu, ako tomu bolo za čias socializmu.

332348

06.05.2015 11:05

Měnové války a Čína

Komu slúži ekonomika?

lubosmat 195.?.?.?

Čína momentálne obchoduje s celým svetom a výrazným spôsobom dotuje svojou vlastnou prácou darmožráčov vo „vyspelom“ svete.

Ak sa sústredíme len na obchodný profit spoločností a podnikajúcich subjektov, prípadne získavanie zdrojov pre mocenský aparát v Číne, tak im tento systém môže na prvý pohľad vyhovovať.

Čína nedávno dala na diplomatickej úrovni najavo, že sústredí v ďalšom období svoju pozornosť viac na zvýšenie úrovne domácej spotreby, na čo okamžite reagovali z USA, že to akože si predstavujú, a že môžu takýmto postupom stratiť svoje výhodné postavenie na zahraničných trhoch.

Bolo to ako plač rozmaznaného dieťaťa „A ktože bude na nás ďalej robiť?“.

Osobne si myslím, že ak aj dôjde k uduseniu ekonomiky, tak len v prípade, že Čína podľahne lákavej ceste ziskov a vykašle sa na čínsku spoločnosť ako celok.

Väčšina ľudí v post socialistických štátoch sa na vlastnej koži presvedčila ako funguje otrokárska ekonomika, „iluzórny blahobyt západu“ pred nimi uteká ako dôchodkový vek, čo ale mohli očakávať, keď sa nechali rozpredať a zároveň zadlžiť, ako závislí alkoholici u žida v drevenej slovenskej krčme.

Pár ľuďom sa neskutočne polepšilo, a týmto sa vyplatí vynakladať nemalé úsilie a prostriedky na to, aby to tak aj zostalo.

332410

13.05.2015 10:52

Slepota Evropské unie tváří v tvář americké vojenské strategii

RE: K tomu článku není co dodat...Prosím charakterizujte pojem konzumná spoločnosť?

lubosmat 195.?.?.?

-Dennodenne vstávať o šiestej,
-Umyť sa, obliecť a niečo do seba vraziť na raňajky,
-Dve hodiny stráviť v zápchach na cestách,
-Odpracovať si 7,5 hodiny v zamestnaní,
-Naobedovať sa za 30 minút ako nejaký väzeň,
-V zostatku času sa naháňať po obchodoch aby sme si stihli kúpiť nejaký ten podradný tovar,
-Zožrať niečo na večeru nech máme aspoň cholesterol vysoký, keď už to nejde s platom,
-Zapnúť televízor a nechať sa hypnotizovať stroboskopickými výbojmi plazmovej obrazovky.
-Potom nevyhnutná potreba, očista a pár hodín nedostatočného spánku.
-Niektorí „Šťastlivci“ s druhým zamestnaním, alebo živnosťou môžu hromadu „zle využitého“ voľného času použiť na nejaké to prilepšenie do rodinného rozpočtu.

Ak si k tomu prihodíte, že zdravý spánok by mal trvať minimálne 6 hodín, a aj keď dúfate, že si to vynahradíte cez víkend, máte čo robiť aby ste to všetko za 24 hodín stihli.

Takto na Slovensku funguje po odpočítaní detí, študentov, dôchodcov a nezamestnaných 2,3 milióna ľudí z celkom 5,43 miliónovej populácie, aj s 342 tisícmi živnostníkov to predstavuje skoro 49% funkčných otrokov, na ktorých sú deti, študenti(44,7%) ekonomicky naviazaní.

Okrem toho je na Slovensku cca. 227 tisíc iných podnikajúcich subjektov, predpokladám, že v tejto skupine by sme mohli hľadať tzv. konzumentov, ktorí zasvätili svoj život tomu aby si urvali, z koláča celospoločenskej spotreby čo najväčší kus. Dám koeficient 3 a vyjde mi cca. 681 000 potenciálnych konzumentov, dajme tomu, že polovica z nich sa správa naozaj konzumne, dostaneme počet 340 500 jedincov, čo predstavuje 6,3% populácie Slovenska.

Nie sme dokonca ani parazitujúca ekonomika, a teda nie sme schopní vyplácať na základe tvorby HDP z podnikania v zahraničí vysoké dôchodky svojim nezamestnaným a podporovať tak domácu „neprimeranú“ spotrebu.

Ak sa u nás n Slovensku môže správať len cca. 6,3 % populácie konzumne, nemôžeme to vzťahovať na celé spektrum spoločnosti a teda ju v žiadnom prípade nemôžeme považovať za konzumnú.

Konzumentom môže daný stav vyhovovať, lebo z neho profitujú, ale nie je to trocha málo, aby otroci a ich rodinní príslušníci za nich strkali krk pod gilotínu?

332716

13.05.2015 11:27

Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici

Partizáni verzus Gándhíovci . Ako vystaviť zradným politikom účet!

lubosmat 195.?.?.?

Znie to ako z rozprávky o hľadaní pravdy v mori lží.

Sme dvadsaťpäť rokov systematicky odzbrojovaní a demilitarizovaní, aby sme sa nezmohli ani k teoretickému odporu podľa vzoru p. Miloševiča.

Sme dvadsaťpäť rokov morálne rozkladaní a dezorientovaní, aby sme sa nezmohli zhmotnenou silou bezbranných más k odporu podľa vzoru p. Gándhí.

Už vieme kadiaľ vedú migračné trasy vojnových jastrabov a ich krvilačných vší živiacich sa a mocnejúcich na ich kožnom odpade. Stačí si pozrieť zoznam letov k veľkému bratovi, rôznych zahraničných aktivít pod záštitou pravoverných, a súpis adeptov na aleje k hradu podľa návrhu grófa Vlada Ţepeşa sa narysuje doslova sám.

332720

19.05.2015 14:29

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

Vymyslieť vyvážený fungujúci systém pravidiel v ekonomike, je ako vytvoriť perpetuum mobile vo fyzike!

lubosmat 195.?.?.?

1) Cieľ je ideovo rovnaký : „Vyrobiť peniaze alebo energiu prakticky z ničoho!“.

2) Výsledok je prakticky totožný: „Vytvoria sa uzatvorené systémy, ktoré môžu po roztočení bez ďalšieho príjmu energie zdanlivo celkom samostatne fungovať!“.

3) Aj kameň úrazu majú rovnaký: “Po zaťažení alebo nevhodnom zásahu zvonka sa tieto systémy takmer okamžite zastavia!“.

Mojím zámerom je uvedomiť si pôvod požiadavky. V prvom prípade požadujú, aby ekonomický systém fungoval jeho jednotlivé a často zdanlivo nezávislé subsystémy, ktoré sa stratám do okolia snažia zabrániť. V druhom prípade požaduje aby perpetuum mobile fungovalo jeho tvorca, tento nie je jeho súčasťou, a primárne sa snaží zo systému energiu vyťažiť .

Prístup ekonómov k ekonomickým systémom je podobný, snažia sa z nich energiu vyťažiť aj za cenu ich degradácie a postupného zastavenia.

Základná ekonomická jednotka každého ekonomického systému je človek, ktorého motivácia netkvie primárne v tvorbe zisku, ale v uspokojovaní vlastných potrieb.

Výkonnosť ekonomiky je okamžitou hodnotou funkcie motivácie, ekonomických potenciálov a pozitívnych prepojení s reálnou ekonomikou /zjednodušene schopnosti vytvárať zisk, profit, efekt .../ všetkých ľudí v systéme. Výkonnostné limity ekonomiky sú viac závislé na okamžitom nastavení alebo štruktúre systému v danom okamžiku, než na množstve peňazí nahromadených v bankách, alebo prisúvaných do ekonomiky zvonka.

Ak je ekonomika riadená zvonka /náš prípad/ fungujú jej súčiastky ako v nejakom hlúpom perpetuum mobile, až do úplného zodratia, naproti tomu ekonomika riadená zvnútra relatívne autonómne, má šancu svoju štruktúru rozvinúť a tak zvýšiť svoju výkonnosť alebo skôr povedané energetickú hladinu na novú, vyššiu úroveň.

Ekonomika oproti perpetuum mobile bude mať vždy výhodu v tom, že jej súčiastky majú vnútorný energetický potenciál motivácie a tento je predpokladom fungovania akokoľvek nezmyselne nastaveného ekonomického systému.

333160

21.05.2015 16:59

Ozbrojenci ISIS jsou „pašováni do Evropy v lodích přistěhovalců“

RE: Válka proti terorismu vypukne i v Evropě /Lepšie pvedané Terorizmus sa opäť vracia do Európy/

lubosmat 195.?.?.?

Momentálne ide o roztrhnutie snahy viesť južný potok teritóriom macedónska. Región je v súčasnosti bez zjavných príčin destabilizovaný.

Turecko sa začalo po tom, ako sa mu EÚ v rámci integrácie už niekoľko desaťročí otáča chrbtom, správať autonómne a dohody s RF o južnom potoku sa nemieni vzdať.

Trasa má ďalej viesť územím Grécka, kde sa delegácie EÚ a USA priamo vyhrážali vláde ohľadne pripojenia sa k Tureckej iniciatíve. Grécko zdá sa hrozby ignorovalo, smerom k EÚ otrčilo prázdny klobúk a Rusku popod okrúhly stôl podalo ruku.

Ďalšie na spanilej jazde južného potoka okolo Európy je Macedónsko a jeho regióny, ktoré tradične nevedia kam patria, či do Grécka alebo do Srbska, bezprostredná blízkosť nepokojného regiónu Kosovo naznačuje možný vývoj udalostí. Krvavá Madla a jej komando UČK, vybudované pod patronátom Usámu bin Ladina sa už nevedia dočkať nových posíl.

Ďalej už je len tradičný spojenec Ruska Srbsko. Maďari a Slováci sa zachovajú v otázke Ďalšieho pokračovania južného potoka pragmaticky, pričom Maďari samotní nebudú váhať a použijú na dostavbu potrebných rúr trebárs aj prostriedky z eurofondov, podobne ako to bolo pri ovládnutí Slovnaftu skupinou Mol.

333293

28.05.2015 14:48

Banky vládnou světu. Kdo vládne bankám? (II)

Kto na to prišiel prvý?

lubosmat 195.?.?.?

V honbe za ziskom, sa podnikateľ snaží vyrobiť čo najproduktívnejšie a predať čo najefektívnejšie. Zjednodušene to znamená na výrobu použiť čo najmenej ľudí s čo najnižšími platmi a minimálnymi vstupmi, a predať produkciu čo najväčšiemu počtu ľudí za čo najvyššiu cenu s maximálnym ziskom.

Vzniká hromadenie peňazí, ktoré je potrebné zmysluplne využiť v prospech majiteľov. Niečo zožerú investície a prerozdelenie medzi manažment, niečo na potápanie konkurencie, niečo na korupciu a niečo sa uloží do bánk.

Zrýchlenou globalizáciou s jednou rezervnou menou sa kruh veľmi rýchlo uzavrel. Prílev nových peňazí na trh „bez hraníc“ bez vytvorenia investičnej protihodnoty je cestou k rýchlej inflácii, čo môže spôsobiť krach dolárového sveta.

Zachovaniu rovnováhy pomáhajú investície, ak sa kupuje za uvoľnené peniaze majetok alebo tovar, potom zostane finančný systém relatívne vyvážený.

Bankári pochopili, že požičanie peňazí umožní absorbovať spoločenský produkt „z nadvýroby“, ktorý je síce vyrobený, ale nemá ho kto a za čo kúpiť. Narastanie verejného dlhu je dôkazom tohto predpokladu. Schopnosť splácať dlh sa s jeho narastaním znižuje, až do úrovne kedy dlh už nemožno splatiť.

Konzorciá západných bánk vymysleli patent na emitovanie peňazí, tak , ako to robili v uzavretých spoločnostiach králi. Stali sa tak samozvanými vládcami sveta. Ten kto kontroluje rozhodujúci balík peňazí, ten vládne.

333669

28.05.2015 15:30

USA zahájily nový útok na Rusko

Sama varím sama periem, že sa na to nevy-eriem! / Ilúzia moci.

lubosmat 195.?.?.?

Na počudovanie sa stále ozývajú hlasy, ako majú páni z „wall streetu“ navrch, pritom sa stále očividne snažia o získanie akýchsi výhod v ringu a vystrašenie nenávideného nepriateľa.

Nie som zástanca konšpiračných teórií, lebo neverím v dostatočnú kompetentnosť babrákov, ktorí sa o prediktívne zásahy do usporiadania sveta pokúšajú.

Ak moc mám, nepotrebujem to predsa dokazovať pred nejakou ulicou, jedine v prípade ak sa jedná o ilúziu moci.

Svetový teror „made in“ USA je taký tanec amerického šakala preoblečeného za leva pred hyenami, ktorý preventívne občas jednu vystraší, aby mu ostatné dali pokoj, pri okusovaní uštvanej zdochliny.

333672

03.06.2015 15:47

Začne šílený Míša další válku?

Návrat bratrů domů! Tak to je to, čo by potrestalo USA zo všetkého najviac!

lubosmat 195.?.?.?

V histórii je jeden príklad, ktorý sa na takúto alternatívu celkom hodí, a to rozpad Rakúsko-uhorskej monarchie a vznik „horthyovského maďarska“.

Predstavte si návrat všetkých tých špecialistov, na rozvraty, vraždy a teror každého druhu, späť domov do USA. Priam sa mi chce veriť, ako sa z nich stanú mierumilovní a bohabojní kresťania, podľa vzoru najsvätejšej ústavy spojených štátov.

Súhlasím, že udržanie EÚ v jej koloniálnych hraniciach je prvoradým cieľom bábkarov z USA. Masívna americká vojenská prítomnosť v ÉÚ a okolí, neslúži na zabezpečenie „demokratických hodnôt“ ale na udržanie nadobudnutej koloniálnej dŕžavy na obojku a pekne na kolenách. Aj napustenie vší a bĺch do kožucha európskeho prašivého psa má svoj význam, ochotnejšie behá a zabúda pri tom, ako ho hnusne hryzú.

333957

04.06.2015 13:07

Sebevražda v přímém přenosu

Na západe nič nového – nezamestnanosť, LGBT, náboženské rozpory a xenofóbia!

lubosmat 195.?.?.?

Nezamestnaní – 10% (štatistika),
LGBT – 4% (sociologické prieskumy),
Náboženskí fanatici – viac ako 10%,
Prisťahovalci: - cca. 3 milióny ročne, tzn. 0,006 % Za 25 rokov to môže byť okolo 15% populácie EÚ.

Najviac sa to dotýka tzv. nárazníkovej zóny: Grécko, Taliansko, Španielsko, Portugalsko, a Anglicko, kde je percentuálny podiel prisťahovalcov výrazne vyšší.

V súčte 39 % populácie náchylnej na nahnanie do kadejakých protestov, nepokojov, demonštrácií... hotová katastrofa!

Za pár pekných fasád a kopec planých sľubov sme si natiahli do systému kapitalizmus 2.0., okolo už síce zúri imperializmus 5.2.0, ale to nám musí stačiť, na posielanie rozkazov z nadradeného systému je to tak akurát.

Opäť sa musím dívať na plagáty (opäť sa zvolebnieva) plné nových mesiášov, čo vedia všetko lepšie, všetky neprávosti narovnajú, ľuďom vzdelanie a prácu dajú, ušetria nám milióny, s ktorými už teraz vedia, ako naložia.

V minulosti boli kritizované papierové hlavy, ktoré sa dlho nemenili a boli rozvešiavané za akési zásluhy v budovaní niečoho, čomu už ľudia prestávali veriť, ale sa na to mohli v niektorých smeroch spoľahnúť.

Dnes ich zamenili papierové hlavy, ktoré sa menia stále, sú tam za rozvracanie, voliči im majú na základe sľubov veriť a na nič sa nemožno spoľahnúť.

334020

05.06.2015 14:12

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

Najviac sa mi páči ten ručný atómový granát.

lubosmat 195.?.?.?

Ako z toho vtipu: Ako rozdeľujeme granáty?

1) Útočný F1 (tenký oceľový plášť – prakticky delobuch) – smrtiaci účinok do 10 m,
2) Obranný F1(delený - zosilnený oceľový plášť ) - smrtiaci účinok do 100 m,
3) Ručný atómový granát - smrtiaci účinok 10 km.

Na to aby došlo k spontánnej atómovej reakcii potrebujeme dostať dokopy nadkritické množstvo jadrového materiálu, aby sme dosiahli náraz dvoch jadier hélia do seba a donútili ich tak k jadrovej reakcii, treba k tomu gigantické zariadenie – atómový urýchľovač častíc.

Napriek pomerne veľkému pokroku vo vede a technike pochybujem, že má dnes niekto k dispozícii technológiu umožňujúcu viesť údery taktickými jadrovými strelami malého dosahu, ktoré by boli menšie ako 500 kg, nehovoriac o nejakých ručných aplikáciách.

Čo je to ? Je to oranžové a je to za rohom? Šupka z pomaranča.
Čo je to ? Je to oranžové a nedá sa to prehodiť cez plot? Oranžový bager.
Čo je to ? Je to modré a nedá sa to prehodiť cez plot?

334105

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 0

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 2

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 4

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
16,95 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,76 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 698,43 Kč
1 unce stříbra
544,55 Kč
Bitcoin
806 111,77 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?